'l' c J C 3 STADSNIEUWS -uit u ^<r vi ANTIQUARIAAT BOEKEN 2 Schiedam wordt 'n winkelstad War Remembranceday Prijsbeheersing op pad Toonkunst-Volksconcert Oud-Japansehoutsneden in het Stedelijk Museum Dinsdag is het klaproos dag Vijftien jaar lang goede Harmonie Mr. Parolus in Monopole-theater Hermes-Neptunus aan de Damlaan Uit het S.V.V.-kamp D.W.S.-dames spelen thuis Een nieuwe watersport vereniging opgericht Vïaardingen nwu^. SCHIEDAM BROOD-, ER~BA!SKETBAKKERiJ [VI. I. YLtJG Schiedam Romans, jongens en meisjes boeken VAK en STUDIEBOEKEN enz. kCHIEDAM INKEL ^TAD 2 JONGENS Koeriersters yrijdag 7 November 1947, 33e Schiedamse middenstand gaat starten! Onder het motto: „Schie dam Winkel-stad" vangt Maandag de eerste actie aan van een reeks, die tot doel heeft van Schiedam weer een winkelcentrum te maken. Allereerst komt de jeugd aan de beurt. Van Maandag of zullen de Schie damse winkeliers, die deze Swis- actie steunen, bij hun artikelen zegels verstrekken, die de kinderen dienen op te plokken op uitnodi gingskaarten voor jeugdverenigin gen in het Passage-theater, welke aan alle schoolkinderen in Schie dam, Vïaardingen, Kethel, Over- schie en. Botterdam-West worden verstrekt, Op elke kaart moeten 16 zegels worden geplakt. Volgeplakt kunnen deze kaarten dan worden omgewisseld tegen geldige entree biljetten- De deelnemende zaken zullen te herkennen zijn aan een speciaal voor deze actie ontworpen raara- biljetje. Op het Koemarkt-parkeer terrein wordt een centrale inlich tingendienst gevestigd, waar deel nemende zaken kaarten, raambil jetten enz. kunnen verkrijgen en de kinderen hun volgeplakte kaar ten kunnen omwisselen. De jongens en meisjes in 'het Westen kunnen dit laatste ook doen bij de firma Roodbol aan het Ru bensplein. terwijl zij in de Gorzen terecht Kunnen hij magazijn „De Ster", Groenelaan 22. Zondag kranslegging in de Plantage Zondagmiddag 2 uur wordt bij het voorlopige Schiedamse oor logsmonument aan de Gerrit Ver- boonstraat een korte plechtigheid gehouden ter herdenking van de gevallenen uit de laatste oorlog. Tijdens de2e plechtigheid zal de Burgemeester op verzoek van en namens het Gemeentebestuur en de ingezetenen van Wandsworth een klaprozen krans leggen bij het monument ter nagedachtenis van de doden uit Schiedam. De plechtigheid zal behalve door het Gemeentebestuur worden bij- ■gewoond door het Bestuur van de Oranje Vereniging en het EHSO- comité Aan de Mayor van Wandsworth is een krans gezonden met verzoek deze namens het Schiedamse Ge meentebestuur en de Schiedamse ingezetenen op dezelfde dag in Wandsworth neer te leggen. Medegedeeld kan nog worden, dat de War Remembrance Day eigenlijk op li November valt, doch in Engeland dit jaar op Zon dag, 9 November wordt gehouden. De Tuchtrechter voor de Brijzen te Botterdam kreeg dezer dagen weer enkele Schiedamse zaken te berechten. J» maakte een huiska- ïnerameublement en vroeg daar voor 2130. Bovendien had hij de voorgeschreven administratie niet 3n orde. Dit kostte hem 100 boete. Dezelfde straf kreeg caféhouder v. d. W., die limonadetsiroop ver kocht voor i 1.50 per fles. Honderd gulden leek wel vast ta rief. Ook de fotograaf M. had dit bedrag te betalen wegens het be rekenen van 1.60 voor het ont wikkelen en afdrukken van rolfilnis 6x9 c.m. Bij de caféhouder v, H. werd de boete van f 100 verzwaard door verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen. Hij had flessen limonadesiroop te duur ingekocht, wat evenzeer strafbaar is als te duur verkopen. Ondanks vele moeilijkheden, die men had te overwinnen, zal toch ?a,tfr?aS, 15 November, 's middags half drie, in het Passage-theater het eerste Toonkunst-volksconcert, waar- v^n de toegangsprijs zeer laag ge steld is, plaats vinden. Ook degene, die doorgaans financieel niet bij machte is concerten bij te wonen, wordt door deze concerten, die zich het vorig seizoen in een zeer grote belangstelling mochten verheugen, in de gelegenheid gesteld. Werken van Mozart, Schubert en Brahms worden deze middag ten gehore gebracht door het Utrechts Stedelijk Orkest, waarvan de eerste soloklarinettist j0h. Ginkel, als solist zal optreden. Burgerlijke Stand GehuwdP. Kr, J, de Le0de 23 i. en W. M. Keijzer 23 j.; J, G. Zoll 25 j. en J. H. Immerzeel 27 j.; D. Hoogstad 33 j. en M. M. v. d. Kroon 22 j.; G de Groot 26 j. en P. Post 22 j.; C. H. Sweere 29 j. en C. M. H. Schewe 23 j.; w. J. R. Feuchte 27 j. en J. de Boer 23 j.- h. G. H. Bissegger 29 j. en W. B. KIoos 25 j.; C. W. Geerling. 26 j. en H. van Rosmalen 24 j.J. Boon 36 j. en G. Bakker 33 j-! Th. Bronsgeest 51 j. en B. A. M, v- Steenoven 46 j.; J. Th. v. d. Horst 28 j. en A. Kiekamp 25 j.; A. Nagelkerke 32 j. en H. Vermeulen. 24 j.; j. de Ridder 31 j. en C. G. M. van Rijnderhoff 27 j.: J. Sack 22 j. en J. W. v. Tricht 17 j.; P. Vermeulen 51 j. en J. C. Wy- senbroek 43 j-: Th. Arnmerdorffer 23 j. en M. W. Stip 18 j.; H. D. M. Geul 26 j. en H. e. Schölzel 23 j H. W- Grüdelbach 35 j. en H. S. Zeeman 28 j,: C. J, Fondse 28 j. en C. T. Boekestijn 25 j-! H. Groene- wegen v. d. Wedden 24 j. en A. v. Zellera 21 j.; H. Metiers 27 j. en A. den Boer 28 j-: N. Springveld 23 j. en H. Verlinde 20 j. Overleden: 3. v. Kampen, 90 j„ Th. a. Kempisstraat 3 B; a. Robers, 73 j.. Dr. Noletstraat 1. Geboren: Johan, z. v. A. C. de Hoop en A. M. v. Harmeien, Put- tershoeksestraat 52; Antonetta J. d. v. A. Schenk en H. de Jonge, Oude Kerkhof 7; Huibertje H. 3-, d v. L. J- v. Driel en C. Jonge jan, Fr. Halsplein 25. Slechts zelden zal men een zc uitzonderlijk mooie verzameling Ja panse houtsneden aantreffen als die Welke van S tot en met 23 Novem ber in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt geëxposeerd. Deze houtsneden uit het land van de Mikado werden in de meeste ge vallen gemaakte in de achttiende eeuw. Zij treffen ons vooral door hun kernachtige lijn, waarbij de Japansehe kunstenaars een kleu renrijkdom in hun werken weten te leggen, die ons te meer verwondert als wo bedenken dat eerst in 1740 do veel kleurendruk in Japan zijn in trede deed. De voorstelling der ver schillende houtsneden die de heer Schwagermann in een der bovenza len bijoen bracht, moge voor ons in het duister gehuld blijven, de be wonderaar van de schone kunsten zal reeds genoeg plezier beleven aan het beschouwen van deze Oos terse kunst van subliem gehalte. De vanaf Zaterdag geëxposeerde platen zullen na een week worden verwisescld, zodat men tweemaal kan genieten. Het museum is dage lijks geopend van 105 uur en des Zondags van 25. 11 November is de dag van het Oorlogsgraf; de dag der eindeloze kruisen, de dag van hen, die hun leven lieten opdat wij in vrijheid mogen leven. Hun onze dankbaarheid te tonen, wij vermogen het helaas niet, maar wel kunnen wij hun nagedachtenis eren. Wy kunnen dit meriyk doen. door ons voor te nemen, de ons door hun opoffering geschonken vrijheid waardig te gebruiken, door te staan voor onze beginselen en. eerbied te hebben voor de beginse len van anderen en zo samey te werken aan de verheffing van ons land, de opbouw der geteisterde wereld en de vestiging van eerbied en vriendschap tussen de volkeren. Wij kunnen hun nagedachtenis ook eren doop een zinnebeeld, door het'dragen van een Klaproos, de bloem die de kleur aannam van het edel bloed dat voor recht en vrijheid werd vergoten. Die Klaprozen zullen Dinsdag 11 November ons worden aangeboden. De opbrengst der inzameling zal worden besteed voor de instandhou ding van het werk van het Neder lands Oorlogsgraven Comité, welk Comité zich tot taak gesteld heeft de tienduizenden geallieerde oor- logsgraven te verzorgen en voorts steun te verlenen aan nabestaanden die een bezoek aan het graf van een der hunnen bezwaarlijk geheel kun nen bekostigen. Maar dit is en collecte waarbij het niet in hoofdzaak op de op brengst aankomt; waar het op aan komt is, of het Nederlandse volk openlijk wil getuigen van zijn dank baarheid aan hen die voor onze vrij heid streden en vielen. Daarom: laten wy ons voornemen Dinsdag 11 November de Klaproos te dra gen. Giften kunnen gestort worden bij R. Mees Zoon en Bankiers te Schiedam (Postrekening; 4444. Da mes en heren, die zouden willen co- lecteren, kunnen zich opgeven bij Ds. K. de Bel, W, de Zwijgerlaan 24, W. A, J. Dalmayer. B. K.-laan 208b, M. Kooijman, Rotterdamsche dijk 241a. Th. J. Melchers, Singel 4, F. van den Tempel, Marconistraat 62a en B- Zijtveld, Da Costastraat 50. De Ontspanningsvereniging „Goe de Harmonie" in de Gorzen, be stond 34 October vijftien jaar. Don derdagavond waren de leden en hun huisgenoten vereend in het Volks gebouw, waar Leen de Bruyn, The Jolly Piayers en da Larito's ter ge legenheid van dit derde lustrum een bont programma op de planken hebben gebracht, dat er mocht zijn. De Hakkert-band zorgde voor een gezellig stukje muziek tussen de nummers en bij het bal, dat onder de beproefde leiding stond van Leen de Bruyn. Voordat het eigenlijke feest een aanvang nam, heeft de voorzitter der feestcommissie, de heer L, de Zwart, waarderende woorden over de vereniging gesproken en het be stuur, dat op het toneel was ver enigd, in de bloemetjes gezet. Een verenigingsvlag werd aangeboden en elk bestuurslid mocht een per soonlijk geschenk in ontvangst ne men. Het was de heer J. v. d. Hul die namens hen allen dankzegde. Het Gemengd ICoor brengt een operette De Schiedamse Opera- en Operet- tevereniging „Gemengd Koor" brengt Dinsdag, 18 November, een opvoering van de operette „Am Kimme!" van Franz Schubert. Het gegeven van deze operette zou de componist hebb ontleend aan zijn liefdesverhouding met de dochter van de herbergier der herberg „Am Himmel" in Weenen, wie hij beloof de te zullen trouwen ha zijn terug komst uit Hongarije. Het meisje, nimmer iets van de componist meer vernemend, huwt echter een andere jongeling. De uitvoering van „Am Himmel" vindt plaats in Musis Sacrum. Liefdadigheidsvoorstelling „Utile Dalei" Ten bate van de Schiedamse Ge zondheidskolonies geeft de toneel vereniging „Utile Dulci" Donderdag 20 November in Musis Sacrum een opvoering van „Grompie", een to neelspel in vier bedrijven van H. Hodges en Th. v. Percival. Heeds vroeger gaf ..Utile Dulci" enkele opvoeringen van dit successtuk van dr. Boyaards en Cor Ruys, dat 't oók nu zeker nog goed zal „doen". Het doel alleen reeds mag genoeg aan leiding zijn om deze U.D.-avond ntet over te slaan. De prachtige familie Cavendish van vorig jaar zal ove rigens nog velen vers in het geheu gen liggen en we zijn er van over tuigd, dat „Utile Dulci" het met „Grompie" zeker niet minder zal doen. Confetti-avond der Christ. Vakbeweging Bakkers, slagers en drankberei- ders. aangesloten bij de Ned. Centr. Bond van Christ. Arbeiders(sters) in de Voedings- en Genotmiddelen, vulden Donderdagavond met hun huisgenoten, het Verenigingslokaal tot de laatste plaats tijdens een pro- paga r.da-f ilma vond, Confet 11- a von d vermeldde het programma, georga niseerd door de plaatselijke afdeling van hun bond. Nadat de heer Elzin ga als voorzitter de aanwezigen had welkom geheten, zijn documentaire films en tekenfilmpjes vertoond, waar tussendoor de secretaris van de bond, de heer van Zoelen, nog een propaganda woord sprak. De SYU geeft inlichtingen ^Van de zijde der Schiedamse Volksuniversiteit verzoekt men ons, mede te delen, dat nadere bijzonder heden over de twee voordracht avonden. met Jac van Elsacker en Jan Musch in de Engelse cursus, kunnen worden ingewonnen bij mevr. J. Schuytvlot-Goudappel, Pr. Mauritsstraat 14 a, telef. 66512. die bovendien ten gerieve van belang hebbenden en voor het verkrijgen van toegangskaarten, in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven, zitting houdt op Maandag. 10 November, van 89 uur 's avonds. Voor Zondag staat wel een zeer belangrijke wedstrijd op het pro gramma, HermesDVS ontvangt nl. Neptunus. Het resultaat van deze wedstrijd zal voor een groot deel be slissen of onze stadgenoten al of niet tot de kopgroep blijven beho ren en of zij een leidende rol in de huidige competitie zullen blijven spelen VSV heeft ervaren, dat de drie- tanders plotseling hun energie en enorme geestdrift hebben terugge vonden en ging hieraan ten onder. Wanneer HermesDVS hetzelfde lusteloze spel speelt als tegen RFC, vrezen wij het ergste. Voorshands wil het er bij ons niet in. dat aan de laagst geplaatste een viertal punten zal worden afgestaan. Hermes-DVS. oppassen is de boodschap! Let Op Uw Sa eek! Het doel zal ditmaal worden ver dedigd door Bosch. Overigens is het elftal ongewijzigd. Het overige programma luidt: Overmaas 2Hermes-DVS 2 11 uur; HVV 2—Hermes-DVS 3 2 uur; Hermes-DVS 4 vrij; CW 5-Hermes- DVS 5 12 uur: Hermes-DVS 6—SVV 7 10 uur: RFC 8—Hermes-DVS 7 111a uur; Hermes-DVS 8Neptunus 10 12 uur. Gezien de stand op de ranglijst, zou men genegd zijn te veronderstellen, dat S.V.V. Zondag tegen Overmaas een „walk-over" zal hebben. De insiders van de Rood-Groenen en ook de spelers zelf weten wel beter, daar de laatste Overmaas-S.V.V. wed strijd in de vorige competitie nog vers in het geheugen ligt en de 2—0 neder laag van toen een bittere pil ivas waarvan de wrange smaak nog lang werd geproefd. Alleen al daarom zal S.V.V. zich tot het uiterste inspannen en trachten een revanche te bewerkstelligen, hetgeen zy' aan haar prestige is verplicht en haar positie ten goede zal komen. Het 2e elftal is vrij, liet 3e speelt om tien uur thuis tegen Gouda 3, ter wijl het 4e om 10 uur uit speelt tegen Feijenoord 3. De DWS heren, die om de vier weken vrij zijn, hebben Zondag een vrije dag. De DWS dames spelen om 19:50 u op Boshoek tegen ESDO uit Den Haag. Het belooft een spannende strijd te worden tussen beide par tijen, daar het de DWS dames wa ren. die Esdo een jaar geleden het eerste klasseschap voor de neus wegkaapten. Aangezien deze Haagse dames wederom kampioen der 2e klasse werden en naar de eerste wisten te promoveren, bewijst dit voldoende de kracht van dit elftal. Wanneer de D.W S. dames hun beste beentje voor zetten, kunnen zij een Jsleme overwinning behalen. Het 2e dames elftal speelt voor het eerst tegen AHC 2. Deze dames moeten zich eens extra inspannen, om eens een enkel puntje te verove ren. DWS 3 (dames"» speelt in Rotter dam tegen HION, een damesafdfi ling van de bekende voetbalvereni ging van die naam. DWS 2 (heren) gaat een zware uitwedstrijd tegen HELLAS 2 tege moet. De DWS reserven spelen min- dei goed, dan zij gedaan hebben, zo dat bet sterke Hellas 2 hier wel raad mee zal weten. DWS 3 (heren) gaat bij Wilton Feijenoord op bezoek. Een fikse overwinning op deze nieuwelingen zal het resultaat wel worden. DWS 4 (heren) gaat naar de Meeuwen 2. Hoewel dit een zware wedstrijd zal woj-den, zullen deze jeugdige DWS-ers er wel het beste uit weten te hqjei^ Dezer dagen is met aanvankelijk on geveer zestig leden een tweede Schie damse watersportvereniging opgericht. De nieuwe vereniging „De Nieuwe Waterweg" geheten, telt tot dusverre meestal kleine bootbezitters onder haar leden, dse hun boten gemeerd hebben bij de Jachthaven v. d, Bosch aan de Wilhelmmahaven en in het Balkengat. Tot voorzitter van „De Nieuwe Wa terweg" werd gekozen de heer A. Kok. terwijl het secretariaat wordt waarge nomen door de heer J. Meyer, Vondel laan 30. WINTERCOMPETITIE Voor de wintercompetitie van E.S.S. werden de volgende partijen gespeeld GROEP I, GROEP I: J. Eering—J. Verburg 0l; P. F. J. Zwart-N, v. Heinin gen VzV&; W. J. SchermerN. v. Heiningen 1-0; J. Verburg—J. v. Eden 0—1; J. J. Th. Penning—Th. J Kleijheeg 0—1; R. v. d. Mark— J. Donkhorst 1—0; J. EeringA. Bongers 01; G. HalvaseH. Domselaar afgebr.; GROEP li: L. J. VisserS. J. Breedveld 1—0; J, C. Mekers—J, H. v. Wingerden 0—i; P. Semeljn— J. D. Goslmga VzVzG. A. Haven burgMr. H. Snoep 0l; M. H. Huber—D. Kruithof 0—1; S. X BreedveldP. Semeijn 01; L. AhrensF. ten Hooven 10; G. A. HavenburgJ. H. van Wingerden 0jm. H. HuberJ. D. Goslinga 0—1. GROEP IIIW. F v. Leeuwen— H, W. Wissing 10; P. B, Kleine - dorstA. Mulder 01; G. v. d. Zee G. v. d. Tuyn 0—1; A. J. J. SpruytA. P. Stoorvogel VzVz', H. KrabbendamW. F, van Leeu wen. 10; P. B. KleinedorstA. J, J. Spruyt 01; A. P. Stoorvogel G. v. d. Zee 1—0. De korfbalwedstrijdeu voor Zondag De korfbalcompetitie heeft 20'n vlot verloop, dat nu reeds hrma de helft is afgewerkt en er voor Zon dag reeds tegenontmoetingen zijn vastgesteld. Sportclub „Schiedam" gaat naar Den Haag om te trachten HKV 2 voor de tweede maal de punten af handig te maken. Gemakkelijk zal dit zeker niet gaan, want in Schie dam werd op de eerste competitie dag tlechts met 10 gewonnen. Er zal dus nu heel wat harder aange pakt moeten worden. Avanti wacht in Rotterdam 'n moeilijke wedstrijd tegen Het Zuiden 3. De or an je- kragen zijn op eigen terrein nog on geslagen en het zal onze stadgeno ten dus niet licht vallen daar een of meer punten te veroveren. Voor Succes is deze week geen wedstrijd vastgesteld Voor de RKB compe titie speelt Succes 2 thuis tegen het sterke Poortugaal. Ook Schiedam 2 zal het niet gemakkelijk krijgen te gen Hillesluis. Succes 3Aventi 2 is een plaatselijke ontmoeting, waarbij dus felle strijd is te wach ten. Voor de juniorcompetitie speelt het succesvolle Cue ces a Zaterdag tegen Actief a. Jan Strijbos komt Jan Strijbos is ook onder de Vlaardingers bekend als een goed spreker. De Ned. Natuurhistorische Vereniging te Vïaardingen is erin geslaagd deze onderzoeker op 12 November a.s. naar Vïaardingen te krijgen, waar hij in de zaai Har monie zal spreken over „Met de Willem Barendsz naar de Antarc tic". Tevens zal een gelijknamige film, die door hem werd gemaakt, worden vertoond. SUCCES VOOR DAMMERS Ook de tweede partij om het dam_ kampioenschap tussen W. G. Ver burg en J. F. van Deventer eindigde in remise. Voor de eerste klasse-competitie van de N.D.B. ontving de Vlaarding- se damvereniging V.D.C. Dinsdag avond in het Handelsgebouw „Het Oosten" 2 uit Rotterdam. Het dreig de een zware nederlaag te worden voor de Rotterdammers, daar de stand na enige uren spelen reeds 8-0 voor Vïaardingen was. Na een span nende strijd werd de uitslag 137 voor onze stadgenoten. VERGADERING bakkeksbond De vergadering van de Bakkers- bond, die was vastgesteld op 5 No vember is uitgesteld tot 12 Novem ber. De vergadering wordt gehouden in het Volksgebouw. VISSERIJ Aan de Gemeentelijke Vishal kwa men binnen de VI. 30 D. van Haren met een besomming van f 4907. de VI, 56 D. v. d. Pijl met de besom ming van f 3264.voor 12 last ver se haring, 2 kustvissers met f 122. en de VI. 74 W. Hoogenóijk, die mor gen zal verkopen. Van de haringvis, serij kwamen binnen VI, 207 W. van Zelm 48 last en VI. 203 D. de Hond 45 last. 574. De glazen kogel had me alles laten zien.,..- mijn vrienden waren onschadelijk gemaakt..., de twee broers Ali Ben Hoki-Foki zouden dadelijk terugkeren en ik moest zorgen dat ze me niet zo makkelijk overvielen als de anderen. „De schat", mompelde ik: „Ik moet voortmaken, dit is de weg naar de bergplaats.ik wou dat het hier niet zo schemerig wasAh..., de gouden sleutel heb ik nognu goed opletten..,, ik wil niet nog een keer op een valluik trappen.die glazen bol kan me waarschuwen.... Snel. ik hoor voetstap- pij boven me naderen.,.. Ali Ben Hoki en zijn broer hadden myn vrienden goed vastgebonden en kwamen voor de tweede maal de pyramide bin nenen dit keer slopen ze niet voorzichtig..., „De goudschat", riep Ali Ben Poki; „Blanke man nen hebben goudschat weggestopt en waar zijn kleine witman met bananen-halswij hem zoe ken en platslaan. Voorwaarts!!" Met vastberaden gezichter kwamen die twee mannen aangemar- cheerd, ze passeerden de plaats waar ze gevochten hadden deden nog een stap en kwamen op de losse steen. Die deed voor de tweede maal zijn werk hij draaide om zijn asde broers gilden grepen in de lucht., voelden hun benen wegglijden en buitelden in de diepte. Ver kwamen ze ook niet., op dezelfde plek waar ik een paar minuten eerder de hardheid van de stenên beproefd had stopte de bodem hun val en die ontmoeting bracht veel opschudding vooral in de hoofden van de bruine rovers. De echo van de slag galmde drie maal heen en weer door de holle ruimte en boven hun hpof- den sloot langzaam en voldaan het luik zich over de stofwoiken.,,. Melk op de scholen Hoe men ook over verstrekking van melk op de scholen in het al gemeen moge denken, het is een feit, dat deze verstrekking, welke in onze gemeente in Januari 1947 werd begonnen, door een belang rijk deel der ouders zeer op prijs wordt gestold. Niet alleen, dat hierdoor de kinderen melk drin ken, die het thuis moeilijk of in het geheel niet kunnen doen, maai de verstrekking van melk in de morgenuren tussen de onderw ijs- pauze heft vaak het moment van inzinking op dat juist zo in de loop der morgen kan optreden. Zonder dit met cijfers aan te tonen kan toch wel worden vastgesteld, dat de schoolmeïk de gezondheid van de jeugd ten goede komt en het opnemingsvermogen in de klasse verhoogt. Sinds korte tijd nemen ook de Kleuterscholen in Vïaardingen, met uitzondering van do beide Gerefor meerde Kleuterscholen aan de melkverstrekking deel. Ook de Gereformeerde lagere scholen in Vïaardingen onthielden zich tot nu toe van deelneming aan de melk verstrekking. Per week wordt op de scholen in totaal tussen de 4000 en 5000 liter melk uitgeschonken. Dit geeft vanzelfsprekend op de scholen heel wat werk, daar de melk op de scholen in literflessen aankomt en in glazen wordt uitge schonken. Dit laatste is niet ideaal. Het Schoolxnelkcomité tracht door verstrekking van rietjes aan hygië nische bezwaren tegemoet te komen, terwijl door gratis ver strekking van warm water en theedoeken getracht wordt de rei niging der glazen zo goed mogelijk te doen zijn. Het blijft echter het streven, zowel ter besparing van tijd op de scholen als ter bevorde ring der hygiëne, de melk te ver strekken in kwartliterflesjes (met rietjes) rechtstreeks van de fa briek. Het gebruik van glazen wordt dan overbodig, waardoor de bezwaren verbonden aan het schoonmaken vervallen. In ver schillende plaatsen vindt de ver strekking reeds in deze flesjes plaats, cm technische redenen was dit tot nu toe in onze gemeente niet mogelijk. Voortdurend wordt echter ook in Vïaardingen naar een oplossing gezocht. Het plaatse lijk Schoolmelkcomité is, hoewel het niet los staat van het gemeen tebestuur, geheel zelfstandig en bestaat uit de heren H. K. van Minnen, wethouder; Th. H. Rein- ders en M. O versluizen, resp. chef en adjunct-commies van de afde ling Financiën van de gemeente secretarie. De administratie van het Schoolmelkcomité wordt ge voerd op de afdeling Financiën. (Ingezonden mededeling) SOMS IS HET LEVEN GEVAARLIJK Een roman van A. KIELLAND vol gezonde humor. Juist wat we in deze tijd nodig hebben! 300 pagina's. In prachtband f 5.90 Vraagt Uw boekhandelaar. REPUBLIEK DER LETTEREN Amsterdam familieproblemen Varia had een volle zaal toen zij Woensdagavond een opvoering gaf van „Familieproblemen" (Patsy) een blijspel naar „Barry Conners" van Ed J. M. Terlingen. Het spel brengt een gezin, waarin iedere harmonie ontbreekt en dat dreigt stuk te gaan, totdat de vader zich zijn waardigheid gaat beseffen en alles, nadat hartige woorden zijn gesproken op zijn pootjes terecht komt. De concurrentiestrijd tussen twee dochters die beiden dezelfde man willen hebben wordt tot tevre denheid opgelost. Ieder krijgt de man, die het best bij de karakters past. Over het algemeen werd er vlot gespeeld en prettig was ook de korte pauze tussen de bedrijven, waarmee het hinderlijke wachten werd voorkomen. W. v. d. Heul. één van de oude garde van Varia, bracht goed spel. Hij wist heel goed de toon te tref fen en leverde in enkele scènes voor treffelijk werk. Mevr. Ligtharfc— Hoogcrwerff was goed, maar stond vaak op de grens in dictie en gebaar te overdrijven. Mevr. Van den Berg Lucas deed het naar behoren. Mevr. StruysKiftner had een zwak eerste bedrijf, maar kwam er in het tweede on derde bedrijf beter in en gaf haar spel een prettige bekoorlijk heid. Haar mimiek viel op. C. W. Verhuist speelde nog wat stroef door rijn gemis aan routine. C. van Roon beheerste zijn rol volkomen en had een goede stijl. De andere spelers en speelsters brachten hun werk naar behoren. Regie en grime Waren goed. Dronken op de Lok Dat je in beschonken toestand al evenmin een paard en wagen kunt besturen als een auto, bewees Woensdag melkhandelaar B van G. van de Schulpweg, die op dé 's Gra vendeelstraat zijn paardje op zo'n vreemde manier mende, dat het ar me dier de kluts totaal kwijt raakte. De melkwagen reed het trottoir op en af en botste zelfs tegen huizen gevels op. zodat cr gevaar bestond voor de voetgangers. Op een stuk land aan de 's Gravendeelstraat kon hot paard de wagen niet meer uit de klei trekken. Het dier was totaal uitgeput. Een agent wipte de melk boer van de bok en nam zelf de teu gels in handen. De dronken voerman word tussen de melkbussen gedepo neerd. Zo ging het onder veel be kijks naar het bureau Charlois, waar de melkboer ter ontnuchtering werd opgesloten. AANVRAGE WERKSCHOENEN De Distributie dienst Schiedam maakt bekend, dat ge durende het tijdvak van 10 t.m. 22 November 1947 gelegen heid wordt gegeven tot het aanvragen van werkschoenen, voor personen, van 16 jaar en ouder, die na 31 December 1946 nog geen bon voor werkschoenen (met inbegrip van Engelse werkschoenen) hebben ontvangen. Formulieren kunnen worden afgehaald en ingediend aan het Bureau Broersvest 111. Tweede distributiestamkaart steeds meebrengen. Bedrijven, waar meer dan 10 personen werkzaam zijn, vragen collectief aan. Personen, werkzaam in kleinere bedrijven, vragen individueel aan. Filialen: SINGEL 222, fel. 69460 en DAM 46. Depóts M, SCHILPEROORD, F ABRISTRA AT 58 D. P. H. v. A. MEER, Botcrstraat 89, Tel. 67896. Hierbij berichten wij onze geachte clientèle dat wij een overeenkomst hebben gesloten met de Fa. D. P. H. v. d, MEER, Boterslraafc 89, Schiedam, krachtens welke met in gang van Zaterdag 8 Nov. a.s. onze producten ook op dit adres kunnen worden betrokken. Aanbevelend: M. X VLUG. Haarden Kachels Fornuiren Huishoudelijke artikelen Zojuist ontvangen, de Prima H-E Stofzuiger van de allerbeste kwaliteit Extra zware motor met boog zuigvermogen, verchroomde onderdelen, voetschakelaar met 9 hulpstukken. compleet 1135.- «Ml III MlfEMI» - jjilMiWM ffl SBHIIHH Dam 35 - Schiedam - Telefoon 67,431, Stoomwasserij SPRONK vraagt v. de wasserij. Aanmelden: Noordvestsingel 83-85, S'dam Tc koop gr. mantel m. 42-44, en trekwagentje m. veren. J. Israëlsstraat 6A. Pension aangeb. -f. net heer met huiselijk verk., b.h.b.h.h. in Westen. Br. no. S2524, bur. v. d. blad. Verloren 5 Nov. in B.K.laan autobus of postkantoor por tam. met inhoud. Eerlijke vinder wordt beloond. Brie ven no. S2521, bur. v. d. bl. Te koop: 2 pers. wit lak v.o. ledikant compleet met spi raal en bijbeh, nachtkastje en 2 pers. veren bed. Br. no, S2522, bur. v. d. blad. Jaquefc met vest, bl. falcon mantel weinig gedragen v.o. B. K. laan 287 a Schiedam, PLAATST EEN KOERIERSTER

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2