tm ■pimmt wdL-uit ia C J STADSNIEUWS Rika Hopper op het toneel door mr. Peek gehuldigd (Pamma Jinq&üm}: „Comedia" bracht „Het Glazen Paleis" Nachtfeest in het Passage-theater Fred Fagel voor de DES D.W.S. speelt twee zware wedstrijden AGENDA Vlaardingen De sterken voor de zwakken Hermes-D.V.S. wederom naar Amsterdam E.S.S. verloor van Guste Parkhotel uitgebreid Sinterklaasavond van de „Snelvliegers" ÜJwIljht dicuiA SCHEEPVAART HORLOGERIE V E S T E E Verlovingsringen Graveren Koeriersters .Vrijdag 12 December 1947 'jj Ook de leden van dc Schiedamse Toneelkring hebben Donderdag- Avond in het Passage-theater een onvergetelijke opvoering moxen be leven van „Het Glazen Paleis'', het toneelstuk door ..Comedta" ge bracht en waarin Rika Hopper, die onlangs haar zeventigste verjaar- dag en gouden toneel jubileum vier de. de hoofdrol vertolkte. Ter gele genheid van dit laatste is burge meester Peek aan het slot nog op het toneel gekomen, om de actrice een tuil bloemen te overhandigen en de hulde en dank der aanwezi gen over te brengen voor de wóze waarop zij ook de2e keer aller har ten had veroverd. Mr. Peek haalde herinneringen op uit vroeger dagen, toen Rika Hopper nog in haar eigen theater speelde en het "jubi leum-tournee in 1923. waaraan de burgemeester als toeschouwer de beste herinneringen bewaarde. Mr. Peek sprak de wens uit, de actrice spoedig in Schiedam» waar de be langstelling voor het toneel sterk irroeiende is, weer te zien. Deze groeiende belangstelling voor de toneelspeelkunst was het die Rika Hopper, bljikens haar dankwoord, wel het meest had ge troffen. Aan Schiedam, waar zii thans voor de tweede maal in haar leven optrad, bewaarde zij anders oe beste herinneringen door de no bele figuur van wtflen mr. dr. van Haaren. wiens echtgenote en doch ter deze avond ook aanwezig waren en dr. Mejjer, een oud speelkame raad uit haar kinderjaren. Met de burgemeester wenste de jubilaresse zich nog vele jaren op het toneel, „om het publiek door mijn spel en dat der anderen op te heffen uit de dagelijkse sfeer en te brengen in een schonere wereld", zoals zjj het zo treffend formuleerde. Een toneelstuk waarin de figuur van de zeventig-jarige kunstenares zo goed tot haar rechfc kon komen Burgemeester Peek feliciteert Pfika bopper ter gelegenheid van haar 50'iarig toneeljubileum Een keur van Nederlandse klein- kunstartisten heelt weer haar be langeloze medewerking toegezegd voor het nachtfeest dat Donderdag 18 December in het Passage theater wórdt gehouden en waar van de baten ten goede komen aan de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. Deze bond, die de zorg op zich heeft genomen van de militaire slachtoffers uit de laatste wereldoorlog, ontvangt door dit nachtfeest een niet onbelang rijk bedrag, dat weer ten. goede komt aan haar zo hoog noodzake lijke werk. Vorig jaar kon. men op deze wijze een bedrag van ca. f 3000.bijeen krijgen. Van de medewerkers aan het komende nachtfeest, waarvoor de .kaartverkoop Maandag in de Pas sage begint, noemen we "Willy Ver voort, met zijn cabaret-revue „Cheerio Holland", de conferen cier John de Vries, de Kilima Ha- waiïans, Cees de Lange, Wim en Bram Seholte, de telepaat Du Lancelle, Jan Brouwer en Cora Marti, Joop Walvis en vele ande ren. Burgemeester Peek zal het feest, dat 's nachts twaalf uur aan vangt, met een kort woord openen. De coöperatie DJ3.S. organiseert ook dit' jaar voor haar leden en belangstellenden een drietal ont- spafCbingsavonden, waaraan mee werkt het revue-gezelschap Fred Fagel. Donderdagavond was de eerste avond dat een grote schare coöperatoren in de zaal van de E. K. Volksbond heeft genoten van de radio-cabaretrevue „Nou breekt mijn klomp". De medewerkers wa ren dit maal als vanouds Cas Oost hoek, die Fred Fagel begeleidde en ook zelf nog ehkele piano- en ac- cordeonnummers weggaf, het Di- cola-trio, waarvan de leden ook bij hun afzonderlijk optreden groot succes oogstten en Ëlse Schild, die optrad In de komische schetsen. De heer A. Bakker, heeft deze zo geslaagde D.E.S.-avond met een kort woord geopend. Burgerlijke Stand Gehuwd: F, C. Pugh 22 j eV S. J. Greeven 24 j.; A. Sche- kogel 46 j. en W. Bijl 33 j.; W. v. Mazgk 20 j. en N. C. de Rond 21 j.; J, A. Lenoir 23 j. en J. Dekker 25 j.; W. v. d. End 35 j. en M. A. H. Moer- kes 28 j.; C. D. de Regt 30 j. en J. E Koolmees 25 j.; F. J. Klaasse 29 en W. H. Rensman 26 j. Overleden: H. M, v. Luijn, 8 mncL, Dr. Noletstraat 1, Geboren: Liduina C. M. J., d. v. J. W. Prein en J.'J. M. Vester, Pot gieterstraat 8Wilfred E-, z. v. W. G. v. Kessel en 'P. G. Jonker, L. Nieuwstraat 23. als „Het Glazen Paleis" van Sidney Howard, hard men niet beter kun nen vinden. Treffend was de vertol king van de alles-voor-zich-opeisen- de-iicfdevolle moeder door Rika Hopper, die werd bijgestaan door Ank van der Moer in de eerste plaats, Lous Hensen, Henk Rigters en Gerard Rekers. Hoe raak en liefdevol heeft de auteur de moederfiguur, die een vergeefse strijd voert om haar twee jongens voor zich alleen, te behou den. getekend. Hoe broos blijkt ech ter het glazen paleis waarin zij haar kinderen wil laten leven, als het werkelijke leven, de liefde tot een vrouw, hen opeist. Het is de na tuur. die ook hier sterker is dan de kracht van de moeder. Vele zijn de manieren waarop zjj zich wil hand haven in het leven der kinderen, doch zii faalt en bewijst hiermede de stelling die in dit stuk ligt be sloten. dat het opvoeden alleen de taak der moeder is. om hen dan vrij op eigen krachten de wereld te laten verkennen. Zoals uit het hartelijke en lang durige applau3 duidelijk bleek, was het voor de leden van de Toneel kring een avond, waaraan men nog lang de beste herinneringen zal be waren. Zondagmiddag half een speelt D.W.S. wederom een thuiswed strijd, en wel tegen het Hengelo'se Olympia. Dit elftal wist het vorige seizoen nog het kampioenschap van Nederland te behalen en zich daarmee aan de kop te plaatsen der sterkste clubs in den lande. Hoewel de D.W.S.-ers in deze competitie nog niet veel gepresteerd hebben blyft het iedere wedstrijd een open vraag wat zij er van ter- recht zuilen brengen. Ook Olympia is blijkbaar naar haar vorm aan het zoeken. Voor de Schiedammers is het te wensen, dat zij Zondag nu eens volledig kunnen uitkomen en hierdoor de kans te krijgen weer eens een paar puntjes binnen te slepen. D.W.S.-dames trekken naar Den Haag, om het op de tweede plaats staande Animo te bekampen. Of deze wedstrijd, evenals de thuis wedstrijd, in een gelijkspel zal ein digen, is zeer de vraag. De Haagse dames zijn de laatste tijd sterk ko men opzetten, zodat zij ook Zondag j wel van leer zullen trekken tegen de Schiedamse dames. D.W.S. 2 (dames) moet ook a2 naar Den Haag, om tegen H.M.S. 2 mogelijk een gelijkspel uit het vuur te slepen. D.W.S. 2 (heren) speelt op eigen tererin tegen het Haagse A.H.C. 2. Hier kan door de D.W.S.-ers het volle pond worden behaald. D.W.S. 3 (heren) gaat de Meeu wen 2 partij geven en zal er voor moeten zorgen dat zij geen steek laten vallen, D.W.S, 4 (heren) zal het er tegen Dynamo 3 niet bij laten zitten, en zich de overwinning niet laten ont gaan. Woensdagmiddag stond ook dc Burgemeester IV. Peck In de rij om enige Dam-certificatcn te kopen Lezingen: 12 December, Nieuwe Kerk, uur: Wijk L Ds. J. H. Grolle uit Utrecht over „Jodendom en Palestina". 12 December. Musis Sacrum, 8 uur: Kath. Cult. Genootschap. Lezing van de heer van Dom burg over filmkunst. Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9 uur; 2a. en Zo. 1.45, 4.15, 7. 9.30 uur: De Zpon van Monte Christo. Op het toneel: Trio Massini. Monopole: Da. 2, 7, 9 uur; Za. 2, 5, 7, 9 iiur en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Jack London. Feestavonden e. d. 11 en 12 December, R.K. Volks bond, 8 uur: Coöp. D.E.S. Re vue-gezelschap Fred Fagel. Sport en Spel: WANDELSPORT De leden van „De Schiedamse Wandelaar" zullen Zondag deelne men aan de door de Wandelsport vereniging W.K.H. te Rotterdam te houden zangochtend. Het vertrek is vastgesteld op 9 uur 's ochtends van de tramhalte. Bevredigend resultaat van boekenactie De resultaten van de actie tot inzameling van jeugdboeken voor de bibliotheken van de openbare en bijzondere lagere scholen in onze gemeente, welke inzameling aan het eind van de vorige maand heeft plaats gehad, zijn zeer bevredigend tc noemen. Er werden n.l. ingeza meld ongeveer 2500 boekwerken, zodat elke school na sortering der boeken de beschikking zal krijgen over gemiddeld 80 k 90 exemplaren. De bestaande schoolbibliotheken zullen hierdoor een zeer welkome uitbreiding ondergaan. Dank zii de medewerking van burgerij, onder wijzend personeel en leerlingen, der lagere scholen, is dit uitstekende resultaat bereikt. Voor het verle nen van deze medewerking betuig de de commissie dan ook haar har telijke dank. Meegedeeld wordt nog. dat beschikbare boeken alsnog gaarne door het hoofd van elke school in ontvangst zullen worden genomen. ROTTERDAM Visserij Oprichting Vlaardings Comité oorlogsgedenk tekens De Nationale Monumenten Com missie voor Oorlogsgedenktekens heeft aan alle burgemeesters het verzoek gericht, om plaatselijke comité's te willen of te doen vor men, teneinde langs deze weg de i- gelegenheid tot aankoop van cm2 13 December, Sportfondsenbad, Van het DamplanUoen vc het 7.45 uur: Zwemfeest ver. Wil tonFyenoorö. Zondag reist Hermes DVS weder om naar de hoofdstad om thans de sportieve strijd aan te binden met -•De Volewijckers". De sympathieke IJ-bewoners bezetten nog steeds de laatste plaats, alwaar zij o.L in 't geheel niet thuis behoren. Tegen Ajax heeft Hermes DVS 'n uitstekende indruk achtergelaten en de technische kwaliteiten waarop wij reeds wezen, werden ruim ten toon gespreid, doch de afwerking van de prachtig opgezette aanvallen liet wederom te wensen over. Met angst en vreze zien wij dan ook de komen de wedstrijd tegemoet. Bij een her nieuwde nederlaag is aansluiting rrset de kopgroep verloren en dan dienen de Blauw-Witten zelfs met grote ogen naar de onderste regio nen te kijken, want op 21 December Xerxes uit. - Het tweede elftal speelt om 12 u, tegen de reserves vanriSW alwaar niet veel winst in zal zitten. Daaren tegen is het 4a elftal sterk genoeg om des ochtend 10 uur de beide punten op Zwjjndrecht 2 te ver overen. Hermes DVS 3 behaalde Zondag de eerste overwinning en zal daar uit de morele kracht geput hebben om ten minste 1 punt te behalen op VUC 3 welke wedstrijd om 2 uur in Den Haag wordt gespeeld. Het programma van de onderaf d. Rotterdam luidt: ■Hennes DVS 5Excelsior (20) 4 12 u. Sparta II—Hermes DVS 7 12 u. Xerxes 8—Hermes DVS 8 9.30 u. Het derde tiental van E.S.S. speelde voor de competitie der Rot terdamse Schaakbond tegen Gus to I. Met 3%6Yz moesten de E.S.S.-ers, die met 4 invallers uit kwamen, in de scheepsbouwers hun meerderen erkennen. De gedetail leerde uitslag was: D. Kruithof C. Vester YzL. AhrensW. Trömer 01; P. SemeynP. ten Hooven Yz\ L. J. Visser—B. Dekker 01; J. C. MekesC. G. Noordhoek 10; A. Mulder—P. Lam 10; J. W. van Wingerden— D. H. Licht 0—1; A. J. J. Spruit— J. Pluymers 0—1; C, M. Smits E. A. van Emmerik YzH. van LeerdamJ. van Wieringen 01. Bijeenkomst Oranjegarde De Oranje-Garde hield Donder dagavond in het Verenigingslokaal een bijeenkomst waarin onder scheidingen werden uitgereikt aan vendelleden. Als omlijsting was er massa-zang, terwijl onder leiding van mevr. Verhoeff Thorn een koortje enkele liederen ten gehore bracht. Leden van de groep „Irene" heb-- ben in de loop van de bijeenkomst die door de heer Soeters met een kort woord werd geopend, een toneelstukje opgevoerd. 'Zaterdag komt de bekende „Zon- nestraaT'-collectebus zich weer eens bij onze burgerij presenteren. De gulle, sympathieke ontvangst, voorheen steeds aan deze gast in onze gemeente ten deel gevallen, geeft vrijmoedigheid het bezoek te herhalen. De nogal veelvuldige verschijning van off er bussen voor I zovele goede doeleinden, moge op- zich-zelf nu juisf niet ieder beko ren, maar gelukkig weet toch bij na iedereen achter de collectebus sen de noden te zien, waarvoor zij hulp vragen. Zo komt dus nu weer de bus voor „Zonnestraal" tot ons. Ook nu weer is er alle reden om haar goed te bedenken. Het aantal TBC-patiënten nam iedereen weet dit enorm toe. Er is ernstig tekort aan sanatoriumruimte en velen, moeten wachten„Zon nestraal" wordt daarom aanzien lijk uitgebreid. Met man en* macht wordt gewerkt aan bouw en in richting van 8 barakken voor 108 nieuwe plaatsen en voor huisves ting van het daarvoor benodigde personeel. Deze komende uitbreiding stelt zware eisen aan de „Zonnestraal"- kas, die daartegen niet voldoende is opgewassen. Er was ook veel herstel- en vernieuwingswerk, in de bezetting achtergeraakt, aan de bestaande gebouwen en overige apparatuur, te bekostigen. Er moet dus méér geld komen. Het Comité vnor de collecte vertrouwt echter dat onze Burgerij de traditie getrouw haar sympathiek mee leven met „Zonnestraal" opnieuw zat tonen door Zaterdag de collec tebussen goed te gedenken. "Wie wil helpen collecteren wordt vriendelijk verzocht zich aan te melden bij mevr. Smit-Huizinga, Graaf Florisstraat 70; mevr. Bak- ker-v. d. Hoek, Graaf Florisstraat 14; mevr. Van Os-Groenewegen, Gustostraat 2Ql mevr. Man in 't Veld-Voogd, Gustostraat 28 en Vrijdagavond van 18 tot 20 uur in het Beursgebouw, terwijl ook Za terdag 13 dezer de gehele dag daar gelegenheid tot afhalen der bussen bestaat. H,B.S^NIEUWS Voor Zaterdag zijn de volgende H.B.S.-wedstrijden vastgesteld. Vlaardingen 3H.B.S. 3, 3 uur terrein Parallelweg, Vlaardingen; H.B.C. gl Groen Wit gl, 3 uur, terrein Spieringshoek. ganse Nederlandse volk c te stellen. Op initiatief van de Tge- meester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens. is Maandagavond j.l. ten stadhuize zo'n plaatselijk comité voor Vlaardingen gevormd. Het is als volgt samengesteld: M. Vlug, voorzitter, C. H. Buschman, G. A. Buters, P. v. d. Ende. F. Graafland, i F. v. Leeuwen. P. v. Rijn. G. Schaap, ds. W. J. Schouten, A. Sptmsrehng, j L. v. d. Tempel, mevr. v. d. Velde i Starink, M. Wapenaar en A. Gage- 1 stem (secretaris. Binnensingel 186, tel. 3993). Reeds in deze oprichtingsverga dering werden de plannen ontwor pen om door een groots opgezette actie de mogelukheid te openen, dat iedere Vlaardinger eigenaar wordt van één of meer cm2 van het Mid den-Dam terrein. Om vlotte uitwer king dezer plannen te bevorderen, werd een viertal subcommissies be noemd. Zaterdag 10 Januari *48 wordt voor Vlaardingen de dag. dat ieder zijn bijdrage aan deze natio nale actie kan geven ten bate van de ..Stichting Nationale Oorlogsmo numenten" en van de verschillende stichtingen, die zich ten doel stel len de verzorging van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de oorlog. Binnengekomen de VI. 203 D, de Hond met 42 last. Deze boot heeft hiermee haar laatste reis gemaakt voor de haringvisserij. Geslaagde opvoering van fcinderoperette Jo Mulder heeft in. Vlaardingen, een heel goede naam' en het was geen wonder, dat ztt ook Woensdag een volle Harmonie had, toen zij haar kinderen een door haarzelf geschreven en gecomponeerde ope rette liet brengen onder de titel „Prinses Ontevree". Het stuk brengt prinsessen, kabouters, elfjes en andere sprookjesfiguren, die het toneel een aardig aanzicht gaven- Raadsvergadering Dinsdagavond a.s. tegen 19.30 u. komt de gemeenteraad van Vlaar dingen ten stadhuize bijeen om een agenda af te werken, waarvan wij de volgende punten noemen: Voorstel tot vaststelling van een nieuwe loonregeling voor de vaste werklieden der gemeente. Beëdiging en installatie van het raadslid Brouwer en benoeming van een lid der commissie voor de licht- en waterbedrijven en een af gevaardigde der gemeente in het bestuur der vereniging tot bestrij ding van de tuberculose. Voorstel tot gedeeltelijke herzie ning van het uitbreidingsplan in onderdelen Vlaardingsché Vaart N.Z.). Feestavond Van Melle Het gezamenlijke personeel van de N.V. Van Melle's Confectionery Works, gaat vanavond in autobus sen naar Rotterdam om daar met het personeel van de fabrieken in Amsterdam en Rotterdam een feestavond te vieren ter gelegen heid van de eerste -steenlegging der nieuwe fabriek, die onlangs werd verricht. Zoals men weet waren de Van Melle's fabrieken oorspronke lijk gevestigd In Breskens, welke fabrieken door oorlogshandelingen zo goed als geheel werden vernie tigd. Sober doch zeer stijlvol van uitvoering Er is weer een klein beetje hotelruimte meer in Rotterdam. In het parkhotel werd gisteren een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het in gebruik nemen van een nieuw aangebouwd gedeelte van het hotel. Hierdoor werd de capaciteit van het park hotel van veertig op zeventig bed den gebracht. Er kwamen een lounge, een lift, twee dinerzalen en een kleine vergaderzaal bij. Het geheel werd vrij sober, doch zeer stijlvol en modern uitgevoerd. De ontwerpen was de architect J. A. Lelieveldt; aannemers waren de Gebr. Smits te Schiedam. Enig fraai smeedwerk verzorgde de kun stenaar Karel.Gellmgs, De heer G. Groen,directeur-eigenaar van het Parkhotel gaf ons als zijn mening te kennen, dat Rotterdam te wei nig amusement biedt voor vreem delingen. Het komt dikwijls voor dat deze zo kort mogelijk in onze stad blijven om verder hun vertier te zoeken in \msterdam of Ant werpen. De heer Koning, voorzitter van de „Eorecaf" afd. Rotterdam, wees op het grote tekort aan hotelruimte en de behoefte, die ie Rotterdam bestaat aan behoorlijke volksloge menten. 3n 1939 hadden de Rotter damse bedrijven 2150 -logeerbed den; het aantal overnachtingen be droeg toen 0.29 per etmaal en per bed. Op dit ogenblik bedraagt heti aantal logeerbedden 610; het aanc tal overnachtingen is 0.76 per efce maal per bed. Woensdag heeft de postduivenvereni ging „de Snelvlieger" een Smterklaas- feestje georganiseerd voor de kinderen van haar leden'In feestzaal Knik in de VIietstraat. Er was een clown, die door de jeugd enorm, gewaardeerd werd en een poppenkast, die zij ook buitenge woon op prijs wist te stellen. Ook de goede Sint was aanwezig en het bleek noodzakelijk, dat er enigen in de zak werden gestopt Tot slot kre gen de kinderen allemaal een ca deautje ert eruge versnaperingen. haven stukgoed; Mecklenburg Harwich. Hock van Holland; Vinriver Londen Hudig Veder Waalhaven 'ledig; Prince de Liege Harlingen Dammers v. d. Hei den Waalhaven aardappelen; Heems kerk Lugenvik Vermaas 2e Kathavcn hout; Manxman Harwich. Hoek van IN HET FARO 0L-JEUGDTHEATER STELLEN ZICH VOOR: HALLO, galgebrokkén! Mij kennen jullie nog niet, maar jjk ga ook mee doen. Ik ben vrolijke Hans en in gewone tijd ben ik nar aan het hof van koning Won- derwat. Daar was het een vrolijke boel, we deden de hele dag niets anders dan zingen en dansen. Toen doc tor Sinister de pret kwam verstoren ben ik door het land gaan trekken als speel man met mijn orgeltje en het lachen heb ik niet ver leerd, daar is meer voor no dig! Aan het eind van het stuk kan ik weer echt vrolijk zijn, maar er gebeurt heel wat voor het 2over is! Stel je voor, die enge doctor Sinister wil het hele rijk van mijn vader in 2ljn bezit nemen en bijna lukt hem dat. Gelukkig, dat Ketelbinkie en zijn vriendjes in de buurt zijn, want in het grieze lige toverhol was het niets prettig, brr! Mijn hofdame is bezig mijn parels en diamanten op te poetsen en mijn koninklijkste japon aan het strijken, want ik wil er prachtig uitzien als ik op het to neel kom! Morgenavond vertelt dat bijdehante jongetje jullie de laatste bijzonderheden over zijn toneelspel. Let goed op! Eeii Zwitserse avond Op uitnodiging van de Stichting NederlandZwitserland maken thans een aantal Zwitsers een tournee door ons land. Een beetje bedrem meld m 't begin maar allengs meer op dreef komend, hebben zij Don derdagavond een goedgevulde Schouwburg iets van de folklore van hun land voorgezet. In lande lijke klederdracht speelde een „Landlerkapeile" marsjes en walsjes zongen en jodelden „Bargfründe" uit Thun oude en nieuwe volksliedjes en draaide een viertal paartjes hun polka's naar oude trant. Een echte alpenhoorn en een zeer bedreven vendelzwaaier voltooiden het pro gramma van deze „Heimatabend am Thuner See". De uitvoerenden, amateurs, die deze avond voor het eerst voor een zo groot publiek optraden, wisten ondanks hun kennelijke schroom de zaal tot hartelijke bijval te bewegen. Met het zingen der volksliederen werd de avond besloten. Holland; Randa Dan Preston Vink© Waalhaven ledig; Jamaica Gothenburg van Ommeren Merwehaven stukgoed- Polytrader Iqulque Ruys Waalhaven Salpeter. 12 December Nottingham Goole S S M Merweha ven ledig; Gapern IJmuiden continen tale ledig; Bomma Oslo burger IJsel- havcn stukgoed: Roelf A'dam Hudig Veder Pernis stukgoed; Palma Karls- hamn N. B. K, Zwyndrecht traan- Marpesia Oslo Vinke 2e Kathaven le dig; Olivian Coast New Castle Burger Uselhaven stukgoed; Corncrade Londen. V.a.M. Merwehaven stukgoed; Oranje polder Londen Muller Jobskade stuk goed; Jo Brightlingses Wagenbirg Mld- delharnls ledig; Tuna Bergen Burger IJseihaven stukgoed; Vienna Harwich Hoek van Holland; Irvvell Goole Hu dig pieters Lekhaven stukgoed- Prague Harwich Hnek van Holland; Sheyjng- ham Harwich Hudig Pieters" Lekhaven stukgoed VERTROKKEN SCHEPEN 11 December Noord Holland slbt., Kiel; Celebes. Viana do Castillo; Batavia, Batavia; Essi, Baltimore; Marpessa, A'dam; Cal teil. Londen; City of Pretoria, Kaap stad: Biudendijk. New York; Bencas. Cristanssand; Cocta, Antwerpen; Fe- iixtowe, Harwich; Echo, Dublin; Bir mingham, New-castle; Gruno. Tviborg- Titus. Valencia-, Frans, Oskarshamn' Nassauhaven. Gothenburg. Empire Wansbeek, Harwich; Kaap Falga. Go thenburg; Antwerp, Harwich; North Platte Victory. Hampton Roads; Arn hem. Harwich. 12 December Larix, Ornskoidsvik; Guloy, Lelth- Hollandia, Naestved; Manxman. Har wich; Scborg, Vejle; Formosa, Calcut ta. Wind West. Flauwe koelte, kalme zee, heiig. SCHEEPSBEWEGINGEN Alpherat brandschade wordt te Hong kong gerepareerd, duur drie maanden; Annenkerk 12 nam. te Schiedam ver! wacht terug van proeftocht. Atlantic 10 te Londen- Annegiena 9 van Dover- An- geja 9 te Barrow; Alice 9 van Middles- bro naar Londen; Aletta 10 van Ilo Ho naar Davao; Agatha 5 van Curacao naar (YTnrn rai Kn 604. „Zo", mopperde ik, „als de kennismaking: met al die glibberige waterbewoners nu maar af gelopen is". „Hi", zei de zeemeermin, „die lieve visjes deden toch. geen. kwaad. Ze kwamen alleen, maar eens kijken wie er op visite was". „Ziet", sprak Lari Kool, „ginds genaken grijze gestal ten!" „O", riep ik, „daar komt de familie van de zeemeermin, ze zullen ons in een museum te kijk zetten, omdat we benen hebben". „Kom mee", riep de zeemeermin, die haar vondst voor zich zelf wilde honden, „mijn familie heeft hier niets mee te maken". Ik keek nog eens om en zag, dat achter ons langzaam een hele volksoploop van zeemeerminnen en -mannen volgde. Ze wezen elkaar op onze benen en ik voelde me echt iets bijzonders, We stapten stevig door en kwamen in donkerde? .water, .waa? de menigte ons uit het cog verloor Plotseling zagen Lari Kool en ik voor ons een donker gevaarte dat geen oude muur kon z$n. De vorm kwam me al dadeiyk bekend voor en toen we dichterbij kwamen herkende ik het- „Kijk", riep ik, „een schip! Dat ligt hier op de bodem van de zee, het is vergaan en gezonken! Tjonge, wat ziet dat ding er vies uit, alles is be groeid met wier en de grote mast zit dnder de mosselen!" Ket was een vreemd gezicht, dat schip onder water, waar de visjes door de ra en de paling door 'de patrijspoorten zwommen, maar het zeemeerminnetje vond het niets bijzonders, „Kom mee", riep ze, „hier moeten we naar bin nen. Ik zalf jullie bij koning Neptunus brengen, hij woont in dit schip! Het is zUn hoofdkwartier, hg zal lachen als hy jullie ziet, hihi!" Verkeersfout werd hem noodlottig Grondwerker L. C. G. uit de Meekrapstraat, fietste gistermorgen over het Zuidplein. Hij stak zijn hand uit en sloeg linksaf zonder evenwel op het achter hem komen de verkeer te letten. Hij werd gegrepen door een auto die vlak achter hem reed. De cnauf- feur probeerde nog door krachtig remmen een aanrijding te voorko men. Met hoofdwonden en vermoede lijk een zware hersenschudding werd hij in het Zuiderziekenhuis opgenomen. In bioscoop overleden Gisteravond is in een bioscoop aan de Kruiskade de bacterioloog A. Verkwist van de Beukelsweg plotseling onwel geworden. Hij werd naar het Coolsingelzïekenhuis vervoerd waar een. dakter de dood, vermoedelijk door hartverlamming, constateerde. Prof. dr. Z. W. Sneller Ter gelegenheid van de 65e ver jaardag van professor dr. Z. W. Sneller, hebben enige vrienden en leerlingen diens door Han Pieck ge schilderd e portret aangeboden aan de raad van beheer der Ned. Eco nomische Hogeschool. AANGEKOMEN SCHEPEN TE ROTTERDAM 11 December Sandar Holmsand Dordrecht hout; Cronenburgh Antwerpen Muller Mer wehaven stukgoed; Jozo Wlsmar Mau- rits Dordrecht dwarsliggers; Thomas W. Owen Norfolk Rott, Oceaan Waalha ven kolen; Prudentie Skoghal Wagen borg IJseihaven hout; Augustana Vic tory New York Hott_ Oceaan Merwe- naar Maracaibo. Batavia li van R'dam naar Batavia- Barendrecht 9 van Bahrein naar Sin! gapore (verb.) Crescendo 10 te Runcorn; Coeta 12 van R'dam te Antwerpen; Cleodora 9 van Melbourne naar Balik Papan; Co- rilla 6 van Curasao naar; Castor 8 te Mobile, Danae 9 van Catania naar Oran; Djirak 3 van Singapore naar Soenge'i Gerong; Dido 7 te Cristobal, Export 10 van R'dam te Londen. Flevo 8 van Guayaquil naar Buen aventura. Ganymedes 3 te Valparaiso. Hercules 10 van Piraeus naar Alexan dra; Hada 12 van Antwerpen te R'dam verwacht; Hast VIII 10 v. Plymouth naar H'dam: Hast lil 10 te Antwerpen teruggekeerd; Hondsrug 9 te Huil, Jaarstroom pass 11 Quessant naar West Afrika; Jupiter (Muller) 10 van Gr avesend naar Parus, Jupiter (K.K 3.M.) 8 te La Guayra Kota Inten 11 van Aden naar Bata- a; Kwiek 10 te Esbjerg; Kukdum 8 te Southampton; Koningin Emma 6 te Msranhan; Karnerhngh Onnes 11 te Singapore; Kota Gede 12 van Lissat bon naar Batavia. Lsssekerk 10 van Suez naar Bombay: Lmdekerk 10 te Calcutta; Luna 8 van Trimdad naar New Oriteans. Marpessa 11 van R'dam te A'dam Mulan 10 van Middiesbro naar Londen- Macuba 5 van Abadan naar Melbourne; Man to 7 te Maracaibo. Orpheus J0 te Malaga; Oud Beyer- land 9 van Liverpool naar Gent; Over- ijsel 9 van Colombo naar Singapore: Omlandia pass 9 Quessant naar Oporto. Palma 12 van Karlshamn te Zwijn drecht; Paula 6 van Pladjoe; Plato 8 te Havana; Phtlae 7 van Maracaibo naar New York. Roelf 12 van A'dam te Pernis. Saparoea 10 van Manilla naar Hono- loeloe; Sumatra Coaster) 9 te Belfast: Sarangan 10 te Madras; Straat Malak- ka 10 te Hongkong; Sloterdljk uit gaand pass 11 Malta; Salatigj, 11 van Loanda naar Lobito. Tjibodas 10 van A'dam naar Hamp ton Roads; Teuna 10 van Middelhartus te Jersey; Titus 11 van R'dam naar Valencia; Tasman 10 te Brisbane; Ter- nate 9 van Mobile naar New Orleans; Tjikampek 8 te Batavia, Weltevreden thuis vertrekt 14 van Casablanca; Willem Ruys 11 van Suez naar Batavia, RIJNVAART LOBITH. 10 December, stroomaf waarts. Markomama. Keulsche Vaarts, Hundung. Coram. Willem Marle, Prp et Contra, Joan, Oder, Nassovia, Har monie 3, Anda, Wega. W. v. Drlel 03, Richelieu, Wljkdunst 21, Iris, Sancta Maria, Mevo, Alfa, lsala 1, Dietrich, Egbertha, Esperance, Maria Elisabeth, Klim. Kooph. 3; Leesmans, Zeeland, Adrianus, Japica. Odalia, Antonle, Roelftna, Laurina. Minerva 2, Codam SS, Danny, Kanaalv. 15, Damco 44, Spe culant, Vrijbuiter, Egidia, alle naar Rotterdam. Dteze, Clementine, Greta naar Amsterdam. Gerard, Hardi, Avon tuur, naar Leiden. Libra naar Har lingen. Adriana nazr Katwijk a. Zee, 't Koggeschip, Edelweiss 19, Fetronella naar Zutphen, Tenax 2 naar Medem- blik. Neptunis naar Delft. St, Antomus naar Gouda. Geertruida naar Doesburg. Flora naar Hoorn. Meerwijk naar De- vente. Emanuel naar Geldermalsen. God 'met ons naar Goor. Ad je naar Maarsen. Maarsscn, Acrlba, Lovllja, Emerance. Helvetia, Tasmania, Adwil 2, Viatrise. Helvetia, Moervaart, IJzer, Gerard. Annie. An- tonia, Rijnschelde 17, Edelweiss 6, Wo- dan, Montana, Rijn- en binnenv. 13, Camse. Notela 5, Confido, Liso, La brador, Veneranda 3, Damco 38, Codam 9S, alle naar België. LOBITH. 10 December, stroomop waarts. Maria, Tijd is Geld, Paula, Tlreur, St. Gerard, Henrietta, Leba L Leba 3. Mourlts, Wilhelmina. Capella, Zembla, Patrle, Emile, Goliath, Berthe, Marinus. Treleta, Nijverheid.' Zuider zee, Spes, Jan 2, St Antonius, Juturna, Werbel. Hamund, Ilsa. Eburonla, Oran je Nassau. Lena Piet emella, Marijke, Arnhem, Kronenburg, Willy, Orion, Chrisfciaan, Leviathan. Markwaxt, Nothuns, Hispania. Tremonia. s Her togenbosch I, Geertruida, alle naar Duitsland. Rex Rbeni, AHoth. Munllo, Gegerdl, Rhecnumon 3, Alpina 3. Cormcran. Centrust 3, Malta, Colonia, Express 28, Neptun 20. Oranje. Palatla, W. v. Priel 37, alle naar Baset." Comptoir 51, Dine, R. W. 6, Oberon. alle naar Straatsburg. Herfred, Arstema. Scma. Schulp, Spes Mea. Moanda, Maringa, Arizona, Bel- chen, Johanna, Elisa, Hendrib, Gead, Twee Gebroeders Anna, alle naar Straatsburg SCHIEDAM HOOGSTRAAT 9 SCHIEDAM TELEFOON 68615 SPECIALITEIT IN KAN OP GEWACHT WOltDEN. Naaister kan weer werk aannemen. Speciaal In het maken van japonnen en kin dergoed. Br. onder No. S 2799 bureau van dit blad. Nieuwste super ra dio, 3 golflengten in prach tige kast, met namenschaal. Prima toestel voor slechts 290.—, van Swindensin- gel 44A, Te koop; Eiken boekenkast, hoog 185. breed 95 c.M, Prijs- f 95.-Rembrandtlaan 97B, Tel. 68984. VrUbank Openbaar Slacht huis, Vlaardingerdijk 300, Zaterdag 13 December vanaf 9 uur vers en gesteriliseerd rund- en schapenvlees k i 1.25 p. kg., dubbel rant soen. op alle geldige vlees bonnen. Bouillon 4 10 «k. p. 1. 2e hoofddistributiestam- kaart meebrengen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2