c D Horlogerie Vester STADSNIEUWS Eerste verliespunt van SVV JONGEDAME Gelijkspel tegen Unitas Os. van Dorp sprak over Londen '40-'45 AGENDA „TofSteunin den Strijd" bood goede toneel-avond Vlaardingen me dat haasten..: Radio-programma SCHEEPVAART x'ri ^e,u^dL" Specialiteit in Verlovingsringen „MODERN" Voetverzorging NACHTMIS PAKSÜEISJES Koeriersters Maandag 22 December 1947 ftet veld geweest, zou de «rdstj-yd - - 5re mBn ,M ;iSC.h,lp/,!:.h''! fnth,m5lasn"' 4» w«!*tanw> vm owmoiCwa!"^» Vm f '™s Jongkrtijc niet de e^st, zon de wedstrijd een ander verloop hebben gehad. succesje, een ware stormloop op de Umtas-verdediging. doch deze Het zich niet meer verschalken. Onder grote spanning komt het einde van de2e enerverende strijd. SW wist aanvankelijk r.iet het juiste tegenspel te vinden tegen de overdonderende aanvallen van Uni tas. Reeds spoedig moest Opschoor z h talenten tonen bq een hard schot van de Gorincherr.se linksbui ten. Na 22 minuten kwam Unitas op gelukkige wijze aan een" doel punt, toen één der SVV-backs hard de bal tegen een tegenspeler schoot, waardoor de bal keihard m het doel verdween 11-0). SVV belegerde daarna de Unitas-vcste en de beide backs wisten soms geen raad met de bal. met als gevolg negen cor ners voor de pauze tegen de rood- wilten. Na de rust was SVV voor het overgrote deel der speeltijd in de aanval. Vooral v. Meerwyk speelde een prima wedstrijd en Steenber gen trapte steeds maar weer de bal in het vijandelijk doelgebied. Emde- De bekende voorganger van de Nederlandse kolonie te Londen, ds. Van Dorp, heeft in de kerk van de Ned. Frot. Bond aan de West vest een lezing gehouden over zijn er varingen en die der Nederlanders in het algemeen in het Londen van de oorlog. Ds. van Dorp begon zijn cause rie, die door slechts zeer weinigen werd aangehoord, met een histo risch overzicht van de Nederlandse kolonie, die steeds met de moei lijkheid heeft te kampen dat onze landgenoten in de vreemde, in te genstelling met andere Europese i)jk bad SVV succes toer. de Bru.vr j volken, pfoberen zich7o vlug" mö- i.Va-Vu\te ineens opving gelijk bij het Engelse volk aan te ril KPInUm KAanar Deo*". si uiten en er in op te gaan. en keihard inschoot. Keeper Roui._ stopte de bal nog wel maar dezelf de speler wist toch te doelpunten (l—l). -SW ondernam, gesterkt door dit Beeds tijdens de Inquisitie in de Nederlanden, telde de Nederlandse kolonie in Londen reeds 5000 zie len en kreeg in 1550 van de Engel- se koning het kerkgebouw ge- \r„.- ,-x tj-rt- ,7^ l schonken dat 16 October 1940 bfj iUartimt 0\ erwon REA. V j een Duits bombardement zou wor- nipJ- 91 i een verwoest. Uit deze oude tijd vertelde ds. van Dorp nog het ty- Martinït heeft Zondagmiddag in -DISche voorval dat dezelfde Neder. «en niet bijster schone, doch zeer lsnders een verzoek van Willem zeker spannende wedstrgd tegen vSn Oranje om hulp voor zijn RKAW fel van zich af gebeten en strijd tegen de Spanjaarden afwe- een 21 zege weten te behalen. zen- omdat men geen steun wenste Reeds direct na de aftrap bleek uit de vele aanvallen, door Martinit op gezet, dat onze stadgenoten dit maal waren aangetreden met een vaste wil om ais overwinnaars het strijdperk te verlaten. Voor de rust kwam er echter door de slechte af werking der aanvallen weinig van al deze plannen terecht en daar de enkele aanvallen van de thuisclub ook geen resultaten hadden, kwam de rust met een blanco stand. Na de hervatting kwam RKAW, ditmaal gesteund door de wind, da nig opzetten en wist al spoedig het Martinit-doel te vinden (l0). Dit w-as schijnbaar te veel voor de Mar- tinït-trots en de resterende 35 mi nuten kreeg de thuisclub geen kans meer het initiatief in handen te ne men. Fel zaten onze stadgenoten op de bal en hun zwoegen in deze laatste wedstrijdperiode zagen zij beloond met twee doelpunten, van hun midvoor en linksbinnen (1—2). De leiding was ih deze wedstrijd zeer zwak en was ook voor een groot deel debet aan het rommelige spel, dat deze wedstrijd, die Marti- nit van de onderste plaats op de ranglijst naar boven bracht, ont sierde. De volgende wedstrijd speelt Martinit thuis tegen zijn rivaal DSV en het belooft er hier, gezien de grote belangen, die er op het spel staan, heet toe te zullen gaan. Concert: 22 December, Kerk N.P.B., Westvest, 8 "uur: Concert Man- nenzang ver. „W il ton-Fyenoord' en „Gemengd Koor". 22 December, Nwe Kerk, 8 u.. Kerstzangdiensten Chr. Oratonumverenigmg. T ent- oonstellingen: Stedelyk Museum, 20 Dec. I.m. 30 Jan. Da. 105 uur, Zo. 25 uur: Schilderijen ISe en 19e eeuw der Holl. en Belg. School (verz. H. van Beek, R'dam). Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9 uur; Za. en Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.30 uur: Walvis in zicht. Op het toneel: De 2 Martinelli's, acrobatiek. Monopole: Da. 2, 7, 9 uur; Za. 2, 5, 7, 9 uur en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Geef 'm de sporen. DISTRIBUTIE-AGENDA Dinsdag worden in het distri butiebureau Broersvest 95 bonkaar- t ten en ia baks- en/of versnaperings- kaarien uitgereikt voor de letters Huk t-'m Jon. Ook ontvangen personen, wier tweede distributiestamkaart eindigt op het cijfer 8, 04, 14, 24, 34, of 44 en overeenkomstig de leeftijd, (kin deren geboren in December 1932 t.m. 1945, of in Februari 1947), schoenenbonnen. Meebrengen twee de distributie-stamkaart met inleg vel en inwisselingsbonnen 713. Het bureau is geopend van 912.30 en van 25 uur. Kersttentoonstelling Sted. Museum Pieterman opende een eigen cantine In tegenwoordigheid van het ge hele personeel is bij de firma Pie terman aan de Westvest de nieuwe cantine, die plaats biedt aan ca. 200 personen, door de directie ge opend en overgedragen aan de per- soneelvercniging, die het beheer zal voeren. Nadat de heer J. Pie terman een welkomstwoord tot de vele aanwezigen had gericht, heeft de heer Joost Pieterman gewezen op de belangrijke verbetering, die de opening van deze nieuwe can tine betekent voor het gehele be drijf. Lang heeft men moeten wachten eer de ruimte beschikbaar was, doch thans zijn alle moeilijk heden achter de rug. Ook een ver tegenwoordiger van de Volksbond tegen Drankmisbruik, die het buf fet beheert, voerde nog het woord en de heer H. Willemse, voorzitter van de personeelsvereniging uitte zijn vreugde over de nieuwe can tine, die hij namens het gehele per soneel dankbaar aanvaardde. Ka het officiële deel van de avond bleef men nog wat gezel lig bijeen. ROTTERDAM PostaliaSchiedam 45 Schiedam, dat Zondag in een ge wijzigde opstelling tegen Postalia in het veld kwam. nam al spoedig door v. Aaken de leiding, uit een door rechtshalf Roosloot genomen vrije trap. De combinatie vlotte echter niet best en hoewel een hoge voorzet van Ebben door v. Gent werd ingekopt en de rust met een voorsprong in ging, speelde Schiedam, ver beneden haar vorm. De gastheren maakten hiervan goed gebruik door in een serie enthousiaste aanvallen de stand op 4—2 te brengen. Schiedam nu eerst goed wakker geschud, herstelde haar oude opstelling, wat direct aan bet spel te merken was. Postalia werd overspeeld en na kopballen van Tie- sema en Reynierse zorgde aanvoer der Kins er met een hard schot voor, dat de twee punten toch nog in de Schiedam-koffers gepakt kon den worden. De korfbalresultaten Ook deze week kwamen de Schieaamse korfbalclubs weer bin nen de lijnen. De terreinen ver keerden niet in een ideale toe stand, doch waren, toch wel be speelbaar. We noteerden twee uit slagen van 50. Zoals te verwach ten was, kon Avanti het tegen Ve- lox niet bolwerken. Toch was de verhouding niet zoals de uitslag doet vermoeden en de Rotterdam mers hebben alle krachten moeten inspannen om bij de rust een 20 voorsprong te bereiken. Na de rust scoorden zij er echter nog drie bij. Avanti slaagde er niet in de eer te redden. Succes behaalde weer eens een overwinning- Het zwakke Alge mene 3 werd in Leiden met 50 geklopt. De bïauwwitten hebben zich voor de jaarwisseling dus in de bovenste helft van de ranglijst kunnen handhaven. Sportclub „Schiedam" had een ■vrije dag. Ook het tweede van deze club kwam niet in het veld, omdat de ^wedstrijd tegen Hillesluis geen doorgang vond. Succes 2 moest tegen het sterke Poortugaal met 40 het onderspit delven. Kostwinnersvergoeding In verband met de aanstaande Kerstdagen zal de uitbetaling der militaire kostwinnersvergoeding aan het Bureau Nieuwstraat 26, inplaats van Vrijdag reeds, morgen Dinsdag, geschieden en voor hen die Zaterdag ajs. de uitbetaling zouden ontvangen, op Woensdag 24 dezer. te velrenen aan een vrijbuiter, die opstond tegen zijn wettige sou- verem." Naast zijn interessante verhalen uit de oorlogstijd, heeft ds. van Dorp ook nog een heldere uiteen zetting gegeven van de Engelse volksaard, die zo geheel verschil lend is van de onze, evenais de godsdienst waarover hij eveneens uitvoerig sprak. De toneelvereniging „Tot Steun in den Strijd", die kort geleden haar 25-jarig bestaan vierde, gaf Zaterdagavond weer een toneeluit voering, Gespeeld werd „de Ridder van de Kouseband", een klucht van Henk Bakker. Het is een klucht met wel zeer veel verwikkelingen, waarbij men zich telkens afvraagt, of alles wel weer ooit op zijn pootjes terecht zal komen, wat aan het eind natuurlijk toch het geval is. De vrouw van cea zakenman, die voor zaken op reis is naar Wenen, ontvangt een aan haar geadresseerd pakje, waar in een rose dameskouseband met de mededeling, dat ze deze op haar kamer in het hotel in Wenen heeft laten liggen. Men begrijpt welk een consternatie dit moest verwekken. De schoonmoeder neemt het besluit haar ontrouwe schoonzoon bij zijn ontvangst duchtig de les te lezen en doet dit dan ook op een wel zeer serieuze manier. De verwikkelingen volgen elkaar op, tot einaelgk aan het licht komt, dat meer personen een dergelijke kouseband ontvan gen hebben, en dan blijkt dat hier een internationale oplichtersbende de hand in het spel heeft en door het optreden van eigen pseudo- rechercheurs, waarvan de schoon moeder er ook een in de arm geno men heeft, grote bedragen weet af te persen van de betrokkenen. Het spel dat „Tot Steun in den Strijd" te zien gaf was goed, al ging het hier en daar nog wat stroef. De schoonmoeder (mevr. A. Bak ker-Hoek) verdient een extra ver melding. Zij was de spil van het stuk en gaf zeer natuurlijk spel te zien. Ook de rollen van Theo Hoff- stede, de zakenman (A. v. Rosma len), de Duitse dienstbode Erna (mevr. P. Rodenberg-de Vogel), de schoonpapa (P. Rodenberg) en Jansen, de loodgieter (F. Koppen jan) vonden een goede vertolking. Minder beduidende, maar daarom niet minder geslaagde rollen wa ren: Gerda, de echtgenote van de zakenman (mej. A.' Rodenberg); Pilger (L. de Vogel); Johnson, de tective (A. Rademakers) en verder van Manderen en Timm Boots, ook slachtoffers van de bende; een re chercheur en mevrouw X, een nichtje var> de loodgieter, resp. J. Rodenberg, D. D, Goedhart, J. Ro denberg en. mevr. D. Elazer-de Vo gel. SFCDEH 2—1 Zaterdagmiddag heeft de conser vator van het Stedelijk Museum, de heer C. H, Schwagermann, in de aula van het museum in tegen woordigheid van vele belangstellen den, o.w. de heer Herman van Beek uit Rotterdam, de Kersttentoonstel- ling officieel geopend. De heer I Schwagermann, die in de eerste I Plaats dank bracht aan de heer van j Beek voor diens bereidwilligheid om zijn schilderijen voor deze tentoon stelling af te staan, gaf een uit voerige beschouwing van de schil de rsperiod en waaruit de geëxpo seerde werken stammen. In het midden der l&e eeuw is men zich in de schilderswereld ook ten onzent gaan heroriënteren. De romantiek kreeg haar einde. De Franse in vloed van de nieuwe t«d kenmerkte zich wel het .meest in de Haagse School, doch ook hierbuiten waren schilders als Bauer en Deysselhof deze richting toegedaan. De ten- toonstelling geeft een gced over zicht van de ontwikkeling van de nieuwe richting, de poëtische reali teit. Na de causerie van de heer Schwagermann, die werd omlijst met pianomuziek door de heer A. S. H. A. Blaisse, werd een rond gang door de tentoonstellingszaal gemaakt. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Carol us A. J. M. z. v. C. A. J. M. v. Leeuwen en A, de Kock, Boerhaveln.l; Gerrit J. z. v. G. v. Nielen en C. Loenjers, Sta- tionstr, 46; Joke A. d. v. C. J. Pat- te en D. Limburg. Boylestr. 43; Eduard J. L. z. v. W. v. *d. Ende en H. J. Lammers, Fr. Haverschmidt- laan 43. Kostelijke oude prenten in „Ons Huis" In één van de zalen van „Ons Huis" in de Gouvernestraat, kan de liefhebber van oude prentkunst tot 28 December ai wandelend zich ver lustigen in een kostelijke serie prenten van grote verscheidenheid, daar bijeengebracht door de beken de groep R van de vereniging „Ons Huis". De leden van deze groep richtten, onder de naam „De Volks prent" een smaakvolle tentoonstel ling in van houtsneden uit de vijf tiende eeuw en talrijke voorbeelden van 'drukkunst uit later jaren. Zij hadden daarbij de gewaardeerde medewerking van de heer M Es- veld. Atlas van Sxolk, de Gemeente bibliotheek en het museum Boy- mans. Vrijdagavond is. in tegen woordigheid van een beperkt aantal genodigden, deze tentoonstelling door dr F. K. H. Kossmann ge opend. Nws; 13.15 "Welk boek; 13.20 Lunch- cone; 13.50 Orgel; 14.— Uit Ned Glo rietijdperk; 34.30 Onder ons; 15. Stichts pianokwartet; 15.35 Yehudin Menuhin; 15.45 Piano; 18.— Zonne bloem; 16.30 Ziekenlof; 17.Na schooltijd; 17.15 Elck wat wils; 18.20 Sport; 1B.3D RVU Het Spionisme. (Ingezonden mededeling) om nog keus te maken uit de nieuw ontvangen coliectie schoenen en pantoffels van S.F.C. nam Zondag revanche voor de destijds in Rotterdam geleden nederlaag tegen D.E.H.. Zeker had het aantal doelpunten veel groter kunnen zjjn. Op miraculeuze wijze werden er soms opgelegde kansen gemist of over of naast geschoten. Dit was vooral na de rust, toen S.F. C. steeds in de aanvalwas, D.E.H. was daarbij nog gehandicapt door slechts met 10 man te spelen. SFC nam de leiding door klein die een terugspringende bal van de lat op- 'ving en inschoot (10). Het twee de doelpunt kwam na de rust toen Buyten bek een goedgeplaatste bal aan de Jong gaf die ineens inschoot (2—0). Na de rust mocht de DEH doelman ook niet over geluk klagen,*'als een kopbal de lat beukt en enkele scho ten buiten zijn bereik naast gaan. DEH forceerde slechts nu en dan een tegenaanval, doch als een hier van onvoldoende wordt weggewerkt profiteert de DEH rechtsbinnen hiervan door de bal over alle spe lers heen in doel te plaatsen (21) want die moeten er óók bij zijn! Rotterdam i 29 Nw. Sirv*oin»«o 379 Cr.242-264 tWUIiw 230-234 Hoog»tr. 2 t DonJrodati Wo«..r, «trut 232. LEZING VAN HET NUT Dr. Vis sprak Vrijdagavond voor de leden van de afd. Vlaardingen van de Maatschappij Tot Nut van het Algemeen over de fabricage van kunstzijde in Nederland. Het werd een zeer uitvoerige beschouwing die met aandacht werd gevolgd en waarbij de heer Vis niet schroomde zijn beschouwing te verduidelijken door het gesprokene met scheikundi ge proeven te bewijzen. De spreker weer er op. dat de kunstzijde van thans niet meer die is van voorheen Men maakt nu een geheel onafhan kelijk product, dat niet meer eer surrogaat genoemd kan worden van de echte zijde. KERSTBIJEENKOMST Voor het Cultureel Socialistisch Centrum spreekt cp Vrijdag 26 De cember om 10 uur 's morgens ds. K. J. de Wijs. Rem. predikant te Vlaardingen. Er is zang van ..De Stem" en voordracht van mej. Cor- rie de Koning. VERBETERING IN BABBERS- POLDER De bewoners van de Babberspol- der hebben meermalen erover ge klaagd. dat zii last ondervinden van de trottoirs, die vlak langs hun hui zen lopen, daar hun ramen naar bui ten openslaan, waardoor ook de voorbijgangers de kans hebben hier tegen aan te lopen. B. en W. stellen nu voor deze trottoirs weg te halen en voor ieder huis een tegelpas van drie stenen aan te leggen van de voordeur naar de rijbaan en tevens een trottoir aan te leggen van drie banen langs de rijbaan. ZONSOPGANG De Vlaardingse toneelvereniging O.N.A. die reeds verschillende goede opvoeringen bracht heeft in de bo venzaal van „De Oude Markt" een opvoering gegeven van het toneel spel ..Zonsopgang," dat zeer in de smaak van het publiek viel. VISSERIJ Binnengekomen VI. 190 W. Schaar 38 last; VI. 196 L. Muis 38 last; VI. 85 Jb. van Duyn 9 last; VI. 216 A. Visser 41 last en 30 kisten verse ha ring. Aan de Vishandel kwam 'de K,W. 123 binnen met 40 kisten verse vis. Harlinger aardewerk Naast Delfts- en Makkumer aarde werk zal er binnenkort een nieuw soort aardewerk aan de markt ver schijnen. Een kun staar de werkin- dustrie te Harlingen. een bedrijf, dat momenteel hoofdzakelijk luxe voor werpen vervaardigt in Friese stijl, het z.g, kleurige snij-aardewerk, zal tot een modernisatie van het bedrijf overgaan. Het ligt dan in de bedoe ling een apart soort Harlinger aarde werk te vervaardigen waartoe thans reeds proeven worden genomen en modellen worden ontworpen. Noorse kerstboom voor Londens kinderen Uit Noorwegen fs op de Theems aangekomen een kerstboom van 15 meter hoogte, die zal worden opge richt op Trafalgar Square. De boom is een geschenk van Oslo aan de kinderen van Londen. Hij zal met honderden gekleurde lichtjes worden geïllumineerd. De nieuwe studio van Staluse Pera De danseres en -paedagoge Sta luse Pera heeft haar studio van het Haringvliet, waar zij de beperkte ruimte met andere kunstzusters moest delen, overgebracht naar de royalere behuizing van het pand Westzeedijk 120. Zaterdag is haar nieuwe domein ingewijd, met enige plechtigheid 's middags en veel uitgelatenheid in de avond en lang daarna. Vele vrienden en andere betrekkingen zijn haar komen gelukwensen, o,a. de publicist A. Glavimans, die, ge boren causeur als hij is, zijn ope ningstoespraak improviseerde op het thema van een recent bezoek aan Frankrijk. Staluse Pera zei bijzonder ver heugd te zijn, dat ze op deze nieu we studio beslag heeft kunnen leg gen. omdat ze thans moer armslag heeft voor haar plannen om met medewerking van haar assistenten Marina Helvina en Irmgard Grin- wis het dansonderwijs in groter verband te gaan geven. Haar reis deze zomer door de landen rond de Middellandse Zee heeft haar behal ve veel inspiratie ook de indruk ge geven, dat de danskunst in Neder land op verschillende gebieden bij die in andere landen ten achter is. Deze achterstand zo spoedig mogelijk in te halen, is de taak, die zij zich voor ogen heeft gesteld, en haar nieuwe studio, vond ze, is daar uitstekend toe geschikt. Beweging van Europese Federalisten In Rotterdam is opgericht een afdeling van de Beweging van Eu ropese Federalisten. Voorzitter van het bestuur is de heer A. van Ker sen, secretaris de heer C. J. Vare kamp, Mathenesserdijk 20, pen ningmeester de heer G. Dörr. Voorts hebben in het bestuur zit ting: mevr. Dommisse, dr. M. Straub en drs. E. Lopes Cardozo. MAANDAG 22 DECEMBER 1947 Avondprogramma HILVERSUM I: 19.Klokje van uur; 19.05 Piano en banton; 19.30 Dr Peter van Anrooy; 19.45 Ree uit zending; 20.— Nws; 20.05 Radios- coop; 22.30 Hongarije spreekt tot U- 23.~ Nws; 23.15 Dutch Swing Col lege; 23.55 Orgel. HILVERSUM II: 19.— Nws, weer; 19.15 Onder de leeslamp; 19.30 Act geluid; 19.45 Gram muz; 20.— Nws; 20.15 Omroepork; 21.— Voordr: De grote stad; 21.20 Gpl; 21.30 Sweelinck kwartet; 22.— Kerk orgelspel; 22.30 Nws; 22.45 Overdenking; 23.— Ned Kamermuz voor blaasinstrum; 23.30 Slotaccoord. DINSDAG 23 DECEMBER 1947 Ochtend-programma HILVERSUM I. 7.— Nws; 7.15 Gymn.; 7.30 Weens radio ork; 7.50 Dagopening; 8.Nws; 8.15 Aubade; S.45 Phijh, ork; 9 15 Morgenwijding; 9.30 Kamerork.; 9.45 Arb. vit; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Zang; 10.50 Kleutertje luister; 11.RVU Sym boliek van Kerst-, Oud- en Nieuw- jaarsgebruiken; 11.30 Cello en piano 12.— Skymastcrs; 12.30 Weer; 12.33 Platteland; 12.43 Orgel; 13.— Nws; 13.15 Tournee ork,; Ï4.Mevr, de Leeuw van Rees; 14.30 Kwintet spe lers; 15.Grmuz.; 16.30 Vioolmuz.; 16.35 Schoolbel; 17.— Dat kun jij ook; 17.30 Kerstprogr. door zang klasse; Ti 45 Reg utz,: 18.Nws; 18.15 Tom Erich; 18.30 Strijdkr. HILVERSUM II 6.45 Weer; 7.— Nws; 7.15 Omroepkoor: 7.30 Mor gengebed; 7.45 Ochtendgloren; 8.— Nws; 8.15 Pluk de dag: 9.— Licht baken; 9.3Q Waterst.; 9.35 Entre Acte en Ballet muz.; 10.Voor de kleu ters; 10.15 Licht klassiek conc-; 10.40 Voordracht; 10.50 Speciaal voor de huisvrouw; 11.30 Als de ziele luis tert; 11.40 Grpl.; 12.— Angelus; 12.03 Altviool, piano; 12.30 Weer; 12.33 Lunchconc.; 12,55 Zonnewijzer; 13.— AANGEKOMEN SCHEPEN TE ROTTERDAM 20 December Ask. Stockholm Burger IJselhaven, stukgoed; William Carson. Hampton Roads Gans Transport Waalhaven, ko len; June. Poole Lyto Waalhaven. le dig: Tenagodus, Curacao Van Ommeren Per nis. olie- Zwaluw. Kingslynn Fur- ness IJselhaven. legergoederen; Meck lenburg, Harwich Hoek van Holland; Lekhaven, Rio Plata Havenlijn IJsel haven, stukgoed on graan; Wmsum, Bona Vinke Vr laar dingen Vulcaanhaven, fosfaat; Orvar. Londen Vlnke Waalha ven, ledig; Biarritz, Harwich Itock van Holland- Theseus, Lissabon Hudig Veder Lekhaven, stukgoed; Aspen. A'datn Hudig Veder Lekhaven, stuk goed: Vaderland, Terneuzen Nieveit Goudriaan Parkkade, stukgoed. Gudr.d. Londen Soetermcer Fekkes Waalhaven, ledig. 21 December Sigborg, Malmo Burger IJselhaven. stukgoed; Southport. Wilmington Gans Transport Merwehaven, stukgoed; Norihdown. Dublin Hudig Veder Mer wehaven. zee; Empire. Farkeston Har wich Hoek van Holland. Skoghal. Ant werpen Anth Veder Waalhaven, ledig; Tamara, Calcutta. Cornelder Lekhaven, stukgoed; Gruno. Londen Lynzaad Binnenhaven, suiker: Prague. Har wich Hoek van Holland; Nottingham. Boston Line. S S M. Jobshaven, ledig; Saba, Blyth 'James Kralmgse Veer. rc- Leka, Haugesund Vinke Waal haven. ledig; Westerdam, New York H A.L. wilhelm!nakade, stukgoedSvend Dublin Ruys Waalhaven, ledig: Clio. Helsmgfctrs Burger IJselhaven. stukgoed; Goldfinch. Landen VAM Merwehaven, stukgoed; Petertown. Londen Ruys IJselhaven, stukgoed: Deni. terug uit zee wegens slecht weer bijlegger Maassluis; Beau, Glasgow NBK R.DM. ledig. Melrose Abbey. Hull Ver Humberagentuur Parkhaven, stukgoed. Jacob Cats, Baltimore S3M Walhaven, kolen; Alkaid, Buenos Ayr es Nieveit Goudrtaan Lekhaven, stukgoed, Jans. Londen naar A'dam, bijlegger Maassluis wegens slecht we er- Zeemeeuw, Londen R K C Spoorhaven. legergoederen; Korshamn, Oslo Van Ommeren Merwehaven. stukgoed. Alf. Esbjerg Furness Waalhaven, ledig: Castor Noordzee Furness Merwehaven. ledig- Admiraal de Ruyter, Shoreham Van Es Capelle a d IJssel. ledig, Joost, Antwerpen Maassluis wegens slecht weer- Else Maersk. New york (Ingezonden mededeling zy zochten het In het midden. Zij woonde op Zuid en. hij in West. Nu moest een foto en plaat omlhst worden. Waar? Natuurlijk bij Fa A. Berg, Oude Binnenweg 144, Tel. 26579, dat is precies in het midden en keurig wordt Lri daar afgewerkt. 612. We bedankten de vissersman voor zijn mededeling en begonnen in de richting van het dorp te lopen. Lari Kool maakte gedichten over de vogeltjes in bet lover, maar ik dacht aan Glib ber, die misschien al ergens in een schoorsteen gerookt werd. „En het kan ook best zjjn", mom pelde ik, „dat hij het lot van de meeste palingen gedeeld heeft en er niets van hem over is dan een graat in de vuilnisbak. Het zou jammer zy'n voor Neptunus, dan moet hij maar een ander huisdier zoeken, een schelvis of een garnaal. Nee, die Glib- bertje zal wel niet meer te redden zijn". We wan delden het dorp Mosselburg in en bekeken in de hoofdstraat de winkels „Daarï" riep ik plotseling, „dat is die viswin kel, laten we vlug gaan vragen of de grote paling van de logger 103 al verkocht is!" En voor de étalage van de winkel kregen we onze verrassing, want tussen, een heleboel kleine visjes zwom in een teil een meterlange paling, dat moest Glib berige zijn! „Hoera", juichte Ik, „hij leeft nog, dat wordt een gemakkelijk karweitje!" We stapten de winkel binnen ea ik zei tegen de visvrouw dat ik die grote paling uit de étalage kopen wilde. „Jae", zei ze, „dat kan beuren. Hier heb je dat beest, vjjf gulden, alsjeblieft!" „O", mompelde ik, „Lari Kool geef eens vlug twee rijksdaalders dan is de paling van ons". Over het gelaat van Lari Kool gleed een hoogstaande uitdrukking. ,-,Geld, zei hjj, „bah! Rommel! Heb ik niet!" „Wat?!", riep ik, „Lari Kool, heb jrj geen geld, hoe komt dat? Je werkt toch, verkoop je dan geen vers jes?" „Mensen", zei de visvrouw, „als jou geen geld hebbe, krijgen jou ook gien paling. Mien winkel uut, laand-lopers!" Merwehaven. stukgoed- Manxman. Har wioh Koek van Holland Jefferson City Victory. New York Nieveit Goudriaan Lekhaven 22 December Aun, Hull Peterson Waalhaven, ledig- Weltevreden. Casablanca Ruys Pernis, fosfaat: Vienna, Harwich Marine Hoek van Holland, passagiers-, Elisabeth, Maersk Aarhus Van Ommeren Waalha ven. ledig: Syrius, Bergen Burger IJselhaven. stukgoed. VERTROKKEN SCHEPEN 20 December Inga, Ctvita Vecchia: Balmoral Queen, LondenVirgo, Hamburg; Petersen. Holding. Etrema, Port Ar thur; Henry Baldwin, Delaware Cape Teseo. Genua; Peter M Port Jerome Nor den. Curasao; Veen en burgh. Mid- dlesbro; Orestes. Cardiff; EJlcnsborg, Aabe.iraa; Washington Irving, Dela ware Cape; Hcnnk Ibsen. Narvik; Cascade, Middlesbro; Olman Coast. Newcastle: Corncrake, Londen- Alt. Goole; Seaboard Trader. Vancouver; Hedel. Montreal; Split, Ryeka via Ant- weenen; SherlnCham. Harwich- Ex port, Londen: Helfnd, Gent; Express, Boston Line Kutno, Frederiksstad; Vikmg, Boston Line.; Villa Franca. Lissabon via Havre; Jorgen. Holbeek; Blisworth, LondenArnhetn, Harwich: Vienna, Harwich- 21 December Lyman Abbott. Houston; Wacosts, New York- Biarritz, Harwich; Barnard Victory. New York; Nagara, Shanghai via Barcelona; Farmsum. Barcelona; Socmba, West Hartlepool; Gold Gnome. Londen; Mecklenburg, Harwich- Dem, Esbjerg: Cateli. Ipswich; Naticma. Key West voor orders. Pechelbronn, Rouaan; Empire Far keston e, Harwich. 22 December Manxman. Harwich. N.W. krachtige wind, deining, be- welkte lucht. Om 4 10 loodsdienst gestaakt SCHEEPSBEWEGINGEN Abbedijk, thuis, 19 te Mobile; Am- steldijk, 19 van Galveston naar Mobile; Amstelkerk, thuis, pass 20 Oporto. An dy k. 20 van Antwerpen naar JR'dam per sleepboot Ganges en Maas: Averdljk. thuis, 19 te Vera Cruz; Adinda, 17 van Singapore naar Soengél Gerong: Alu- dra, te Antwerpen liggend, gaat via R'dam naar Calcutta; Aar dijk, 19 van R'dam te Vera Cruz; Alkaid, 21 van Buenos Ayres te R'dam. Alhena, 13 te Rlo de Janeiro van R'dam; Alphard, 19 van Bahia naar Rlo de Janeiro; Ardea, 13 van Londen naar Palestina Bemina. 20 van Vlissingen naar Ko- penhagen- Borneo, 19 te Londen: Brem, 19 van Hamburg naar Newport News; Bantam, 18 te Penang. Boissevaln, 19 te Beira. Celebes (Nederland), 19 van Balti more naar New Orleans; Cottica. 19 van Curagao naar Cumana; Coolha- ven, 20 van Kotka te Antwerpen: Cp- ryda, 17 van Fahaheel naar Haifa. Clio. 13 van Curasao naar Cmdad Trulilie Democraat, 19 van DelfzUl na'ar Leith: Depa, 19 van Londen naar Hamburg; Diana V, 19 van Emden te Delfzijl. 21 - Clashaven. 19 van Malmo te Ant werpen; Ganymedes, 17 te Corral' Glaucus. 18 van Port Said naar A'danv Gordias. 19 te Curasao? Gruno. 22 van Antwerpen te R'dam verwacht. Gordias, 19 te Curacao verwacht. Hugo de Groot, pass 20 Port Soedan naar Port Said; Hast IV, 20 van Vlis singen naar Kopenhagen; Hebe Nobel 18 te Londen; Hcdel, 20 van R'dam naai Montreal, Indrapocra, pass 20 Ouessant; Itter- sum. l'i van Rosarlo. Japara, 38 van Singapore naar Puk» Samboe; Jupiter (K.N S.M.). 17 van La Guayra «tiaar Trinidad; Jacob Cats, 21 van Baltimore te R'dam. Japa.a, vertrekt 24 van Singapore Kaap Falga, IS van Kopenhagen.- Karei. 17 van Delfzijl naar Helsingforg! Koningin Emma. 17 van Point a Pitrë naar Puerto Rfco; Kwlek, 10 va Ro- cncstcr naac R'dam; Kseldiep. is to Rochester Kota Gede. 28 van Suez; Kota Inten, 20 te Snbang, 23 te Padang verwacht. Lombok. 13 te Colombo; Lekhaven, 20 van Rio Plata te R'dam. Maaskerk, 20 te Port Bouct. Molen- kerk. uitgaand, 20 te Suez; Mira, 19 te Middlesbro: Man to. 14 te Curacao; Ma- noeran, pass 19 Balboa naar Durban. Mariekerk, 19 te Melbourne van R'dam. Nato, 19 van Oporto naar Lissabon; Ncoidkaap, 18 te Delfzijl; Nieuw Am- sk-rdam, 20 van New York naar R'dam Üise, 13 van Rouaan naar Antwerpen i K dam- Omlandia. 19 van Lelxoea naar Antwerpen; Oranjefontein, 19 te Poit Elisabeth; "Orestes, 20 van Hoek van Holland naar Cardiff. Ovula, 19 te Brisbane van Pulo Samboe Pericles, 20 van Curacao naar Mara- eaibo. Planclus, 20 van Bombay naar B"lavia; Ponto. 19 te Kotka. Spinoza, thuis. pass. 20 Minorca naar Marseille; Schelde, sleepboot met bag- gem mien. 19 te Gibraltar; Sarangan 28 te Bombay; Straat Soenda, 18 té East LondonStuyvesant. pass 19 Ouessant naar West-Indie. Sibajak, pass 20 Dover; Straat Soen da, 19 van East London naar Durban Telamon, 19 van New York naar Aruba- Twente, 19 van R'dam te Delf zijl: Tjisadane, 17 van Hongkong naar BdtaviaTrajanus, pass, 18 Ouessant naar Gibraltar; Tiberius. ,7 van Bar celona naar Timis; Theseus, 20 Lissa bon te R'dam. Tosarl, 20 te Batavia; Triton. 16 te New York van Paramaribo- Tjibadak, 17 te Hongkong. Van Ostade, thuls. 19 van St Mi- chals; Vaderland. 20 van Terneuzen. naar R'dam; Van der Waals, IS van St John N B. naar Baltimore; Violette Erica23 of 24 te 'Londen verwacht. Westland, thuis, 19 van Bahia; Win- sum, 20 van Bona te Vlaardingen; Westerdam, 21 van New York te R'dam. Zuidland. 17 te Goole. Zuiderkruis, pass. 21 Gibraltar; Zee- man, 18 te Singapore. SCHEEPSBEWEGINGEN NIEUWE WATERWEG Gedurende de afgelopen week kwa men de Nieuwe Waterweg binnen 17S schepen (het hoogste aantal sinds de bevrijding) metende in totaal 274 541 nrt (in 1946 105 schepen metende 128,160 n.rt). SRcdert 1 Januari 1947 zijn aangekomen 63S5 schepen, metende 10 377.993 n r.t In 1946 4619 schepen me tende 0 257.743 n.r.t.), RIJNVAART LOBITH, gepasseerd 19 Dec. stroom opwaarts: Condor, Westerwald, St. Ge rard, Netta, Oldenburg, Keulse Vaart XI, André, Catharina, Fata Morgana, Harry, Elizabeth 15, Agnard, "Wijk dienst 23, Atlas, St. Gerard 2. Harrco- nie, Leral, Energie, Rival, Rival 2, Jo- han, JeJoLa, Hasselt, Arthur, Rien Sans Dieu, Willem Nicolaas, Marcel Jeanne. Julius, alle Duitsland; Richard 7, Rijnland 1. Michel Angelo. alle Straatsburg; Rheinunion 8, Markman- nla, Hevetia. Tasmania. Morea, Damco 39, Edelweiss 2. Ruijsdael, Chopin. Ro- veredo. Rival, Noordwijk, Rijnschelde 17, Neska I, Uri. Bern, alle Basel. Straomaf waars: Mercurius, Danube- schcll 3. Lombardia, Bulgaria. Bosnia, Morgenster. Atno, Anna, Joja, St. Niko- laus. Fiat Vol 15, K&the. Jober. Content. Lena. Nelly, Res Nova, Johanna, Ge- raldo. Noord, Wichenco. Jega, Limou sin, Batauwer, Wotan, Margaretha, Jan, Aleida Maria. Mercurius, Kerta, Hhem- stein 2, Graubrcnden, alle R'dam; Eli sabeth, Martha, belde "Utrecht; Elisa beth, Umuiden; Agom 3, Roermond; Westland. Den 'Haag; De Hoop, Maas tricht; Barbaranto, IJmuiden; Henja, Schiedam; Gean. A'dam; Petrus Canl- slus. Nijmegen- Nomade, Middelburg; De Goede Verwachting. Neijenbeek; Zebra, Krimpen a. d. Lek; Dina 2. IJmuiden- Agom.7, De tijd zal 't lee- ren. beide Alphen a. d. Rijn- Avontuur, Leiden; Meeuw, Weurt; Jonge Jan, In- gen; Johanna. Wageningen; Rika, Utrecht; Onderneming. A'dam- ï*ran- cina, Walvtsch. Augusta, Hector. Mar cel, Janna Cornelia, Elisabeth Jacoba, Speranza, Cofra, Leali, Ernestine, St. Antonius, Eburonia, 4 Gebroeders, Pier re, Marie José. Diogene, St. Antonius, St Antonius. Virginia, St. Antoine, Jan Nette, alle België. SCHIEDAM HOOGSTRAAT 9 - SCHIEDAM - TELEFOON 68615 GRAVEREN ban op gewacht worden. Gevraagd op groot fabriekskantcor te Schiedam voor lichte administratieve werkzaamheden. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 5941 bureau van dit blad. LEESBIBLIOTHEEK (Boerhavelaan 124) is op WOENSDAG 24 DE CEMBER a,s, GEOPEND tot 8 uur 's avonds. Te huur bovenzaal „Café Rest. TRIANON" Pracht, gelegenheid voor bruiloften, partijen, verga ringen, enz. Aanbev. T. P. BEK. SJevr. den Held, pedicure, (6nder medisch toezicht ge- dipl.) L. Nieuwstraat 7B Tel. 66Ï89 Prettige en pijnloze behan deling volgens afspraak. met muzikale inleiding in de Oud-Kath JCerk DAM 28 SCHIEDAM. 24 DECEMBER 12 UUR NETTE GEVRAAGD. Aanm. Brood- en Banket bakkerij M. j. VLUG, Sin gel 222, Schiedam. Kerstlakens grote maat, fraaie dessin, 35 ct, .bij: Leesbibl. „Modern" Boerha velaan 124. Kerst- en Nieuwjaarskaar ten, ook met Engelse tekst vindt U in grote sortering bij Leesbibl. „Modern", Boerhavelaan 124 AVRO-kalender 1948, ver krijgbaar bij Leesbibl. „Mo dern", Boerhavelaan 124. Gevraagd flinke werkster voor 1 of l'/i dag per week. Aanm. na 18 uur Rem- brandtlaan 104a, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2