D MONQPoiJ HET LEGER DES HEILS PLECHTIGE INWIJDINGSDIENST Horlogerie Vester STADSNIEUWS Diner-Dansant Vn r v WEGGELOPEN 2 In de Nieuwe Kerk werd het Kerstlied gezonden Amateur-musici g-aan wedijveren Ds. H. de Moor wordt legerpredikant Kerstconcert AGENDA Plate jubileerde STADSKRONIEK Vlaardingen Amateurs in Zuid Twee wielrijders doodgereden Ergerlijk! Talenkoning veroordeeld De Vroedt geblesseerd SCHEEPVAART SCHIEDAM •„EN, TOEM KWAM JONES" Specialiteit in Verlovingsringen GROOT KERSTBAL AANVANG DEN NIEUWE LESSEN Koeriersters Adverteer regelmatig Dinsdag 23 December 1947, Dat fcet gezangen lied en speciaal net Kerstlied in dese da sen selukkic pos Kroie aan trek kings kracht bezit, is Maanaasavond weer overdtndelyk bewezen tijdens de Ker staan gdienst in de Nieuwe Kerk. Honderden be langstellenden. 20wel uit de Gorzen als van daarbuiten, vulden het kerk. gebouw tot de laatste plaats, toen ds J. G, Jansen, die als voorganger deze bijzondere dienst leidde, opende met psalm 24: vers 9 en 10. De Chris tel yke Oratorium vereniging onder leiding van Jacq. P. Bekkers en de heer J. van Zon aan het orgel, on dersteunden de zang der gemeente. Zeer zeker zullen degenen, die gisteravond m de Nieuwe Kerk zyn geweest, een goede herinnering be varen aan deze zangdienst, die naar herhaling doet verlangen. Onder auspiciën van de Schie- damse Federatie van Muziekgezel schappen worden Vrydag en Zater dag in het Volksgebouw solisten- wedstrijden georganiseerd voor leden van plaatselijke muziekgezel schappen. Deze wedstrijden zullen niet slechts tot doei hebben de bes te muzikanten aan te wijzen, doch beogen in de eerste plaats de mu- ziek-beoefenmg van de individuele leden der harmonie-corpsen op een hoger peil te brengen. Niet minder dan zestig muzikanten nemen aan deze openbare auditie deel. De jury, bestaande uit de heren D. F. Baudel, oud-kapelmeester van de Kon. Mil. I^apel en P. van Mever, dirigent van het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, zullen de ver schillende nummers beoordelen. Ds. H. de Moor, predikant bij de Geref. Kerk hier ter stede, heeft, met bewilliging van de Kerkeraad, zijn benoeming xoi legerpredikant aangenomen. Half Januari denkt ds. de Moor naar zijn nieuwe werk terrein bij de troepen in Indonesië te vertrekken- De Geref. Kerk, toch al getroffen door het op han den zijnde vertrek van ds. W. de Graaf, verliest in ds. de Moor een actieve voorganger, die vooral op jeugd gebied baanbrekend werk ver richtte, waarbij wij speciaal den ken aan de mooie filmavonden van bet Geref. Jeugdverband, die hij telkens weer organiseerde. In het gebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Westvesl is Maandag avond een uitgebreid Kerstconcert gegeven onder leiding van -de heer B. Verweel en met medewerking van het symphonieorkest „Semper Vixo". Het gemengd koor „Het Westen" versterkt door het man nenkoor „Wilton-Fyenoord" begon met drie geestelijke liederen, vier stemmig gezet door B. Verweel. De bariton Jan. Ringewolöus be schikt over een mooie stem, die echter nog niet geheel uitgebalan ceerd is, zodat het Kerstlied van Cornelius-niet altijd even vloeiend voorgedragen werd. In de cantate „Uns 1st ein Kind geboren" viel de alt Willy Assenberg op door een goede voordracht. De tenor Wim Berkel zong het geestelijk lied „O Jesulein süsz, O Jesulein mild" van J. S. Bach, met toewijding. De dirigent. Verweel wist het koor goed te leiden. Orkest, koor en so listen slaagden er ih de juiste sfeer te scheppen. Een duhbel feest Op 3 Januari van het volgend jaar zal de heer B. Hm er vijf en twintig jaar lang zijn groenten- en fruitzaak drijven in de Beyerland- sestraat. Voor de heer Ilmer en zijn echtgenote is het deze dag een dub bel feest, want ook een kwart eeuw geleden werden zij op bet stadhuis in de echt verbonden. Het zal de jubilaris en jubilaresse op de feest dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. „De Postduif' hield een tentoonstelling Over inzendingen had het be stuur van de vereniging „De Post duif", <iie Zaterdag en Zondag bij Jan Doejaaren aan de Hoogstraat een duivententoonstelling organi seerde, niet te klagen. Er waren •welgeteld 280 duiven aanwezig. De keuring geschiedde op de hand door de heren J. v. d. Zanden en L. v. d. Einden, die het gros der inzendingen over het algemeen als heel goede kwaliteit prezen. De prijzen, verbonden aan deze expo sitie, waren voor: Klasse 1: 1. J. Doejaaren, 2. P. Verheugen. Klasse 2: 1- J. Doejaa ren, 2. H. Brokïing en Co. Klasse 3: 1. J. v. d. Waart, 2. J. Doejaaren. Klasse 4: 1. C- Ballijns, 2. Gebr. v. d. Kant. Klasse 5: 1. en 2. J. Doe jaaren. Klasse 6: 1. Th. de Hollan der, 2. A. J. Brokling. Klasse 7: 1. T. Kreuk en Co., 2. P. Tieleman. Klasse 8;.l. I. v. d. Tuyn, 2. J. Doejaaren. Klasse 9: 1- J. v. d. Waart, 2. Waltman en De Reuver, Klasse 10: 1. P- Broekmeyer, 2. P. Gouweleeuw en Co. De uitslag van de hokkenshow was: 1. Doejaaren, 188 p., 2. P. Verheugen, 176% p., 3. K. v. Meul- wïjk 176% p. Deze drie prijswin naars kwamen elk in het bezit van een fraaie beker. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Lei den slaagde onze stadgenoot, de heer J- C. Anceaux voor het docto raal examen Indische Taaiweten- «chap. Te Delft slaagde voor het prop. examen voor werktuigkundig in genieur onze stadgenoot, de heer G. J, H. van. Baak Voor het inge nieur sexamen voor scheikundig in genieur slaagde de heer H. J. J. Janssen, eveneens uit Schiedam. Concert: 26 en 277 December, Volksge- bouw, Da. v.m 9 uur12 30 en van 26 uur: Openbare auditie onder ausp. van Schied. Fed, v. Muziekgezelschappen. Toneel; 27 December, Volksgebouw. 8 uur: Kunst na Arbeid voert op „De Schande". Ten toonstellingen; Stedelijk Museum, 20 Dec. t.m. 10 Jan. Da. 10—5 uur. Zo. 25 uur; Schilderijen ISe en 19e eeuw der Holl. en Belg. School (verz. H. van Beek, R'dam). Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9 uur; 2a. en Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.30 uur: Walvis in zicht. Op het toneel: De 2 Martinelh's, acrobatiek. Monopole; Da. 2, 7, 9 uur: Za.; 2, 5. 7, 9 uur en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Geef 'm de sporen. Feestavonden e. d, 24 December, Passage-theater. 4.30 uur: Kerst-voorstelling georg. door Swis-actie. DISTRIBUTIE-AGENDA Woensdag worden in het distri butiebureau Broersvest 95 bonkaar ten en tabaks-en/of versnaperings- kaarten uitgereikt voor de letters- i Kert t.m. Kon. Ook ontvangen personen, wier tweede distnbutiestamksart eindigt op hst cijfer S, 04, 14, 24, 34, of 44 en overeenkomstig de leeftijd, (kin deren geboren in December 1932 t.m.. 1945, of in Februari 1947), sthoenenbonnen. Meebrengen twee de distributie-stamkaart met inleg vel en inwisselingsbonnen 713. Het bureau is geopend van 912.30 en van 25 uur. Een kwart eeuw bestaat de meu belfabriek Plate en ter gelegenheid van dit heugelijke feit was er in het tegenwoordige bedrijf aan de Grotr. Mark* een receptie, waar zeer velen hun gelukwensen zijn komen aanbieden. De heer P. H. Plate, die met het bedrijf jubileert, begon 25 jaar geleden op heel be scheiden schaal in een pand aan de Schoolstraat te Overschie, vanwaar hij na enkele omzwervingen te rechtkwam aan de Grote Markt in Schiedam. Hier heeft de heer Plate, lange jaren ter zijde gestaan door rnej. M. Eikelenboom, de zaak tot de tegenwoordige omvang weten op te werken. Met het personeel is 's avonds, na de drukke receptie, het jubileum nog eens in intieme kring gevierd. Kerstfeest Leger des Heils Door het Leger des Heils worden ter gelegenheid van het Kerstfeest verschillende openbare Kerstfeest- samcfikomsten gehouden. Het feest wordt geopend met een bijzondere Inwijdingsdienst op de Eerste Kerstdag 's morgens zes uur, in het Passage-theater, waaraan verschil lende muzikale afdelingen mede werking zullen verlenen. Verder worden op de eerste Kerstdag drie bijzondere diensten gehouden in de Leger des Heils-zaal, Lange Haven 27. Op de Tweede Kerstdag is er 's avonds zeven uur een groot Kerst-muziek- en zangfeest. Alle samenkomsten zijn voor ieder toe gankelijk. ESS eindigde op winst Het eerste tiental van ESS speel de zijn derde uitwedstrijd tegen Wilhelm Steenitz I uit Rotterdam voor de competitie der hoofdklas se. Het resultaat was, dat de heren W. J. Schermer, L. v. Wingerden en R. v. d. Mark hun partijen wonnen. Notaris J. F. W. Meijer speelde re mise, terwijl P- F. J. Zwart en A. Bongers verloren. De voorlopige uitslag is dus 2yz2i/2 ia het voor deel van ESS. De hangpartijen van J. v. Eden en H. Ilonselaar staan beter, van R. Meyers en J. Donk horst minder gunstig voor onze stadgenoten. OlyrapiaDW5 3—1 Het heeft onze handballers Zon dag in Groningen niet mee gezeten. Zeer zeker kragen zij minder dan verdiend was. Beide partijen Olym- pia en D.W.S. wogen goed tegen el kaar op, zodat pas enkele minuten voor het verstrijken der eerste helft de stand op 10 in het voordeel van Olympia gebracht kon worden. Dit gebeurde toen D.W.S. met tien. man verder moest spelen, doordat eerst Pauw den Ouden en daarna Jan Zij. develd na een botsing enige tijd moesten uitvallen. Het gladde ter rein en de eveneens zeer gladde bal, gaven de spelers grote moeilijkhe den te overwinnen. Het bleek dat de Groningers technisch iets beter wa ren, en nog het beste met het glad de leer om konden gaan. Toen het 2—1 stond, ontging D.W.S. een ze ker doelpunt, waardoor een gelijk spel verloren ging, Zat het D.W.S. tegen, Olympia zat het daarentegen mee. want daarna liet de D.W.S. doelman, de zeer gladde bal uit han den schieten'waardoor deze vlak bij de tegenpartij, buiten de cirkel te recht kwam. Hierdoor kostte het maar weinig moeite om de stand voor Olympia op 31 te brengen. De jeugdige Jaap van Eijk welke als invaller de reis meemaakte, speelde een uitstekende wedstrijd. Met beide handen hebbert de D.W.S.-dames het kleine kansje ge grepen en er voor' gezorgd, dat er een klinkende 40 overwinning ge noteerd kon w-orden. Hiermede is aangetoond, dat zowel de voorhoede als de achterhoede in goede vorm zijn geweest, Voor Truus Amoureus in het D.W.S.-doel had een zeer groot aandeel in de overwinning. D.W.S. 3 (heren) gaat op de goe de weg voort, door nu weer met 63 van Dynamo 3 te winnen. D.W.S. 4 (heren) laat het er le lijk hij zitten, en moest nu weer van Snelwiek 2 een 3—1 nederlaag in casseren. Maandagavond laat reed de be stuurder van een voormalige i£ger- camer op de Prof. K. O.-laan in- piaats van langs een daar gepar keerde truck, er bovenop en wel zo goed, dat de voorwielen van zyn wagen als lucifers afknapten. De chauffeur, zekere R. werd by deze ongewone klimmer van zijn auto zo ernstig gewond, dat hy ter verpleging in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Een bijrijder, de 27-jarige I. M., kon, hoewel licht gewond, op eigen gelegenheid naar huis gaan. Lezingen in de Oud- Katholieke kerk In de maand Januari worden in de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam drie lezingen gehouden over het geloof. Pastoor M. A. Zwart uit Utrecht spreekt 15 Januari over het onderwerp „En toch geloof ik", kapelaan D. N. de Rijk uit IJmui- den spreekt 22 Januari over „De Kerk in mijn leven" en prof. B. A. van Kleef behandelt een week la ter. als laatste, het onderwei-p. „Waarom Oud-Katholiek?" De le zingen. die telkens om 8 uur 's avonds aanvangen zijn voor ieder vry toegankelijk. -Storm-Eiland"' In de R.K. Volksbond gaf ..Kunst door Oefening" Zaterdagavond een eerste opvoering van ..Storm- Eüand". een dtama m drie bedrij ven van Bob Bertina. Onder regie van de heer P. de Bruin gaven de dames J. Gerritse, T. Vermeulen en J. de Bruin en de heren J. Blazer. P. de Bruin, C. Bos, J. Schmidt en H. van Gulik een al leszins aanvaardbare vertolking, die bij de aanwezigen dan ook gro te waardering vond. De heer J. P. Boender heeft deze toneelavond, die besloten werd met een groot bal waaraan Les Rodeurs hun medewerking verleenden, met een kort welkomstwoord geopend. Het Wit-Gele Kruis Ingaande 2 Januari zullen de af delingen Kraambureau, Wijkver pleging en Huishoudbureau van het Wit-Gele Kruis gevestigd zjjn in het Centraal Bureau, Lange Haven 70. De Consultatiebureaux blijven echter in de Dr. Noletstichting en het schoolgebouw Marconistraat, Aanvrage voor Kraamverpleging moet uitevlyk 3 maanden voor hulp nodig is, geschieden iedere Maan dag-, Dinsdag en Vrijdag van 2 tot 2,30 uur "s middags aan het Cen traal Bureau. Aanvrage voor hulp in de huishouding waarvan de moe der of degene, die in de plaats van de moeder het huishouden, doet, ziek is, iedere Maandag, Dinsdag en Vrydag van 22.30 uur 's middags aan het Centraal Bureau, Wijkver pleging: Aanmelden iedere werk dag van 9—8,30 uur 's morgens en s middags van 44.30 uur. Brief jes van de dokter medebrengen. Verplegingsartikelen kunnen iédere werkdag van 44.30 uur 's mid dags afgehaald worden. Het Consultatiebureau voor zui gelingen in de Dr. Noletstichting is geopend iedere Dinsdag en Donder dag van 24 uur. Het consultatie bureau in de kleuterschool, Marco nistraat iedere Woensdagmiddag van 24 uur. Beide bureaux staan j onder leiding van dr. Schaars. VISSERIJ De K.W. 123 P. v. d. Oever be- somde S19.VI, 193 besomde voor verse haring 1005.en de VI. 216 1650.—. Aan de Vishai kwam de K.W. 134 P. v, d. Plas binnen met 1135.aan verse via Van de haringvisserij kwamen bin nen de VI. 112 H. van Zelm met 41 last en 705.vers en de VI. 199 A. Poot 43 last en 2250. Kosteloze inenting pokken tegen Op Dinsdag 30 December 1947 des namiddags tussen 4 en 4.SG uur bestaat ten huize van dr. P. v. <t. Kuy, Noordeinde te Kethel, gele genheid tot kosteloze inenting te gen pokken. Veertien dagen later, 13 Januari 1948, wederom tussen 4 en 4-3C uur, zullen de vaccinatiebe wijzen worden uitgereikt. Voor eer. juiste vermelding in de vaccinatie bewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat reeds op de eerste zitting wor den medegebracht trouwboekjes der ouders of stamkaarten der kin deren. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes A. L., z. v. J. de Brugn. en A. B. Ramaker, Boer- haavelaan 1; Wiihelmina M„ d. v. A. M. v. Gogh en M. Hamerslag, Zwartewaalsestraat 35; Antonie, z. v. A, v. Grootveld en G. Groene- weg, Noordvestlaan 18; Leendert C„ z. v. L. v. Pelt en M. J. H. C. Haak, Nieuwstraat 18; Willem H. SL, z, v, D. den Ouden en A. M. v. d. Goes, Dr. Noletstraat 1; Gabriëlle A. A., d. v. C. Swartjes en H. P. Bassant, Newtonplein 18; Petrus W. J., z. v. H. N. Gijtenbeek en Th. H. Klooa, Dr. Noletstraat 1. Overleden: W. H. Dirksen, 33 jr., weduwe van H. Volken, Vlaard.drjk 147; C. A. v. Mourik, 71 jr., K. Ach terweg 21; C. v. d. Meerburg, 68 jr., Fr. Haisplein 25; E. Vering meier, 79 jr., weduwe van A. Th. v. Waas, Nwe Haven 225. POSTDUIVENSPORT De uitslag van de hoktentoon- stelling is als volgt: 1. A. Pronk, 2. A. Smit. Zodoende komt A. Pronk in de finale, Voor de laatste hoktentoonstelling ztfn inzenders: j G. Scheffer, A. v. d. Berg, A. Smit. A. Pronk. J. Droog, S. Sorree. D. de Jong, M. Kijne en J. Lucieer. De finale volgt op 7 Januari a.s. GEMEENTEBUREAUX GESLOTEN Alle bureaux van de gemeente secretarie zijn op Zaterdag 27 De cember voor het publiek gesloten, uitgezonderd het bureau „Burger lijke Stand, bevolking en militaire zaken", dat 's morgens van 9 tot 11 uur geopend is voor het doen van aangifte van geboorte en over lijden, voor het uitbetalen van kost winnersvergoeding en voor overige dringende zaken. ZEILVERENIGING VIERT FEEST De leden van de. •"Watersportver eniging „De Bommeer" kunnen nog iets meer dan zeilen, dat bewezen zij Zaterdagavond j.I. toen zij in de zaal van de Harmonie een daverend feest vierden, waarbij niemand zich verveeld kan hebben. Het ontbrak nergens aan deze avond en men had ook voorkomen, dat de feest vierenden te lang achter elkaar op een stoel moesten zitten, door nu en dan gelegenheid te geven voor een dansje, wat z^er werd gewaar deerd. Het programma, -dat geheel door eigen krachten werd uitge voerd, werd vlot ten tonele ge bracht en de stemming was er dan ook van het begin tot het einde van de avond prima in. ROTTERDAM /nq,zonder, jnsdedt/ina) BEIDE KERSTDAGEN IN VROLIJKE SFEER Reservering gewenst Gisteravond vonden in gebouw Zuid te Rotterdam boks wedstrijder: plaats. De partijen waren van goed gehalte. Vooral de jeugdige Gerar- die (school Spaan) viel op door prachtige staaltjes bokskunst en won dan ook de stijlprijs. De uit slagen waren: Van 't Hof (Rotter dam) w.o.p. van Hofstede (Gou da); Kameraad (Gouda) Bleeker (R'dam) onbeslist; Knoop (R'dam) verliest van F. van Klaveren (R'dam); Gerardie (R'dam) w.o.p. van Van Dijk (R'dam); D. Blok land (R'dam) verliest,door k.o. In de tweede ronde van C. Hol (R'dam); Breen (Gouda)-Van Geelen (R'dam) onbeslist; Bouw- huzen (Den Haag) verliest door k.o. in de eerste ronde van Roos (R'dam); Boekesteijn verliest van De "Wolf (R'dam); De Reus j (R'dam)-Van Gorkum (Gouda) j onbeslist; Eigendaal (Den Haag)- Klip (R'dam) onbeslist; Zandvliet (R'dam) verliest o.p. van Pijtak I (Den Haag). Kerstbout Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de door de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, ter gelegen heid van de a.s. feestdagen, ge voerde persactie voor een humaner «Jachttechniek der zelfslachters, diene: Met Kerstmis, het Vredesfeest bij uitstek, worden millioenen jonge dieren van het leven beroofd. De mens tast het levensrecht van het dier aan en bet karakter van zijn kinderen, want met alle waarde ring voor de pogingen tot humani sering van het slachten, vraag ik mij toch af of het niet juister is ons met Kerstmis in 't geheel van wild of ander voedsel van het gedode dier te onthouden. Zijn deze dagen er niet bij uit stek voor geschikt, door eigen le venshouding onze kinderen te wij zen op de idee: „eerbied voor het leven?" Het is m.i. funest voor een kind, te moeten eten van het konijn, waarmee het maandenlang bijna dagelijks gespeeld heeft. Het kind, dat vader en moeder ideali seert en tevens menigmaal een in geschapen zuiver gevoel voor het dier bezit, wordt, in het bijzonder bij de consumptie van het huis dier voor een dilemma geplaatst, waaruit het gedesillusionneerd te voorschijn komt, hetzij ten koste van de mening over zijn ouders, hetzij ten koste van zijn waardebe sef t.o.v. het leven. P. c. c. w. Politie verzoekt inlichtingen De 62-jarige wielrijder B, van Zes. sen uit de Boezemstraat werd gis termorgen om -even uur op de J3lij- dorpse brug door een onbekend ge bleven vrachtauto die ïn de richting Overschie reed. gegrepen. Hij kwam onder het achterwiel terecht en was op slag dood De vrachtauto had dubbele achter banden en was grijs van kleur. Het wordt waarschijnlijk geacht dat de bestuurder van. de vrachtauto van het ongeval niets.heeft bemerkt. Be stuurder erj andere getuigen worden verzocht voor het geven van inlich tingen zich te wenden tot het poli tiebureau Oostervantstraat. Gisteravond is op de Bergweg te genover Eudokia de 39-jarige wiel rijder J. B. aangereden door een vrachtauto riidende in de richting van voormalig Hillegersberg. Het slachtoffer is kort na aankomst in het Ziekenhuis aan de Bergweg overleden. Ook de bestuurder van deze vrachtauto heeft waarschijnlijk niets van het ongeval .bemerkt. Hij en eventuele getuigen worden verzocht zich te meiden aan het politiebureau aan de Bergsingel. Aan de Carnisselaan hoorde gis termorgen een vrouw een konijn luid gillen, het bleek dat buurman een konijn aan het villen was. Hij had het dier niet dood kunnen krij gen en was toch maar met het stro pen begonnen. Voor 2/3 was het reeds gevild. Een buurtbewoner verloste het dier uit zijn lijden. Tegen de slachter werd proces-verbaal opgemaakt De 29-jarige Abraham van L., directeur van het Nederlandse ta leninstituut tegen wie wegens ont duiken. van belastingen en het ver zenden van. imitaite-dwangbevelen een jaar gevangenisstraf werd ge- eist, is vanmorgen veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maan den met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk, Hij werd tevens veroordeeld wegens on tucht, herhaalde malen gepleegd tot een gevangenisstraf van vier maanden met aftrek. De 34-jarige Johanna Marga- retha van W„ die tijdens een on enigheid met haar echtgenoot, de slagerD. G., getracht heeft de2e met een slagersmes van het leven te beroven, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek, waarvan 8 maanden voorwaardelijk. De eis was twaalf maanden met aftrek waarvan zes voorwaardelijk. HES5E03 613. Ik werd warm van teleurstelling; nu lag de paling van Neptunus binnen ons bereik en nu konden we hem niet meenemen omdat Lari Kool geen geld had om te betalen! „Dame", zei Lari Kool, „ik zal U in ruil voor dit glib'rig beest een mijner gedichten voordragen, zojuist uit mijn on sterfelijke geest ontsproten: „Zie, hoe proper,.-." 'Maar de visvrouw zei, dat ze bang voor geesten was, dat ze voor versjes geen brood kon kopen en nog veel meer. Toen ze zover met haar toe- spraak gekomen was dat ze ons de winkel uit wilde zetten werd de deur van buiten af geopend en stapte een klein meisje binnen. Het gezicht van de visvrouw veranderde dadelijk in een lachende zomerdag, „Ah", zei ze, „daar hebben we Lientje vaan de burgemeester, Jou komt zeker paling ko pen, niet?" Lari Kool en ik begonnen onrustig te kijken maar dat hielp niet veel. Lientje had wël geld, ze droeg het in een verfrommeld papiertje bij zich. „Ja", piepte ze, „ik moet die paling hebben. Echte levendige paling, hihï. Ik ga hem in een teil laten zwemmen!" Lientje kreeg de paling, stapte de winkel uit, en Lari Kool en ik volgden met grote passen en bezorgde rimpels. Glibbertje kronkelde zich, maar kon niet uit de stevige knijpvingers van het lieve kind los komen, hulp was dringend geboden! Lari Kool tikte Lientje op haar schou der en zei zoetsappig: „Dag, kindje, zal oom Lari jou eens dat-mooie sprookje van Roodkapje en De Zeven Gelaarsde Katten vertellen?" Lientje bleef nieuwsgierig staan en ik liep om haar heen en tuurde naar de kronkelende paling...... WeEens blessure zal de Vroedt tweede kerstdag niet in de wed strijd Rotterdams elftal—de Zwa luwen, die ingiet stadion van Feij- enoord zal worden gehouden, kun nen uitkomen. Dekknecht verdronken Dekknecht L. van Hees uit de Zegwaardstraat is gistermorgen van het motorschip „Julie" liggen de in de Persoonshaven overboord geslagen en verdronken. Het lijk is door de rivierpolitie gedregd. AANGEKOMEN SCHEPEN TE ROTTERDAM 22 December Samuel Blatchford, Charleston Van Ommeren Waalhaven kolen- Stad Maastricht, Baltimore Haleyonlijn Waal haven. kolen; Global Spinner. Santos Lenders Merwehaven, stukgoed: Mar leen, Londen MfiUer Jobskade. stuk goed; Lumineus, Londen Ruys Vlaar dingen, ledig; Fiat, Londen Ncd. Zwit Rijnhaven, suiker. Bravo I, Kragero Burger IJsclhaveiu stukgoed; Kloverto, Havre Ohescheepvaart Dordrecht, ledig; Hondsrug, Londen Ned. Zwit. Etynha- ven. suiker; Nor den, terug uit zee Van Ommeren- Schiedam Wilton met ma- chmcschade en geassisteerd door de sleepboten Ganges en. Borneo; Fort Ro binson, Bremen Van Uden bunkeren PermsMr. LmUiorst Homan, Leixoes Hammerstein Jobshnvett. stukgoed; Durward. Grangemouth Burger IJselha- ven, stukgoed, irwell. Goole Hudig P;e- ters Lekhaven, stukgoed. 23 December Olwe Ipswich Wagenborg Parkkade ledig; junior Londen lijnzaad binnen haven suiker: Walter Colton Mobile Runciman Menvehaven stukgoed: Hai nan Calcutta Cornelder Merwehaven stukgoed; Empire Parkeston Harwich Hoek van Holland; Arnhem Harwich Hoek van Holland VERTROKKEN SCHEPEN 22 December Joost. Skutskar. Lalande. Londen; Ndrthdown, Belfast via IJmuiden; Ba- lapma. Den Helder op proeftocht: Else Maersk. Kopenhagen; Petertown, Lon den; Borneo, slbt Noordzee; Algarve, Lissabon via Antwerpen- Vard, cns» tanssand: Loosdrecht, Basrah via Ant werpen; Nottingham. Kmgslynn; Vien na. Harwich: Prague. Harwich. SCHEEPSBBWJEGINGEN Actief 20 te Odense; Actinia 23 te Goole; Alhena uitgaand 21 te Santos; Alwaki vertrekt 24 van Buenos Ayres naar R'dam; Aardyk IS te Vera Cruz; Amsteldyk 20 te Mobile; Aldabi van Buenos Ayres naar R'dam 20 te Monte video; Aagtekerk 20 van New Orleans naar R'dam; Alcyone 21 van Lagos n. Lobito- Arak, 21 te Antwerpen. Barendsz 21 van Ksrlshamn n Dor drecht. Bierviiet 20 te Menstad; Bir mingham 2Q op de TheemsBalapma 22 nam. van R'darn naar Noordtee proef- -aren. keert 24 voorm te R'darn terug Cronenburgh 22 van Stockholm te Helsinki; Crescendo 21 te Londen- Cor.- gostroom 24 te Port Harcourt verwacht Deo Duce 20 te Hamburg; Draco 19 an Gothenburg naar A'dam- Danae thins 22 te Antwerpen Escaut 20 van Parijs naar R'dam; Etrema pass 31 Dungeness naar Cura cao; Eban 21 van. Dublin te Antwerpen- Elisabeth (Vre naas) 22 van Londen te Antwerpen. E'ms 22 van Kingslynn te Antwerpen Fortuna 21 van Londen te Antwerpen. Gaasterland ?1 te Goole- Groote Beer 21 te Batavia. Hugo de Vries thuis 20 van Marseille; Hast III 20 van Antwerpen naar Kings- lynn. Import 20 te Newport Mon; Ilos 21 van Triest naar Fiume: Indrapoera uit gaand pass 23 vm 7 uur Gibraltar. Jacoba 20 te Kopenhagen. Helbergen 21 van Melilla te Umut- deo- Kota Inten, uitgaand, 23 te Padane Loosdrecht (ex Filips van Marnix), 23 van R'dam te Antwerpen; Leuvehavcn. pass 22 Brunsbuttel paar Malmo Marinier, 20 van A'dam naar Ham burg; Mehskerk. thuis- 21 te Antwer pen; Marken. 23 van Londen via Mar seille naar Batavia; Medon, 21 van Suez near Macassar. Nassauhnven, 21 van Middelfahrt te Gothenburg. Odysseus, 20 van Antwerpen naar Leixoes; Oise, 21 van Parijs te Antwer pen; Ootmarsum, pass. 21 Scitly naar Baltimore (verb.); Orion. 20 te Piraeus- Orpheus. 22 van Lissabon te Antwer pen; Overijsel. 21 te Cebu, vertrekt 29 van Batangas naar Paclfickust RIJnkerk, thuis, 20 te Malta; Rijnland uitgaand. 20 te Montevideo; Raben- haupt, 21 van Rochester te A'dam. Samhre, 20 van Rouaan naar Parijs- Spinoza, thuis, pass. 20 Gibraltar; Sten tor, 20 te Haifa; Stad Maastricht. 22 van Baltimore te R'dam Tjlmanoek, 20 van Port Said naar Gent- Tiberius. 20 te Tunis; Themisto ca. 31 van Buenos Ayfes te A'dam ver wacht. Urmajo. 21 van Nykjobing naar Dor drecht. Van Brakel, 21 van Yarmouth naar Grimsby: Van Gelder. 21 van Emden naar Hull- Vrede, 21 te Limerick Wim (Vermaas), 20 te Harlingen- Weltevreden, 22 van Cebu te R'dam- Willem Barendsz. 21 van Marseille te Antwerpen; Willem Ruys, uitgaand 22 van Singapore, 24 te Batavia verwacht. Zuid!and, 21 van Goole te Antwer pen; Zuiderkruis, 22 nam. 3 uur van Algiers néar Batavia. NAGEKOMEN 6CHEEPSBEWEGINGEN ArnedijR. 19 te New York; Aldabi, 20 te Montevideo- Aagtekerk, 20 van New Orleans naar R'dam; Anlsdljk. uit, 20 van Antwerpen- Abbedijk. 21 op Mis sissippi Rivier (Mobele—New Orleans). Alhena, 22 te Santo verwacht van P.io de Janeiro; Axcldijk, thuis 21 van Londen te Antwerpen; Andijk, thuis, 20 op rede van Vüssfngen geankerd we gens slecht vveer: Amstelkerk, 22 te Plymouth. Benjamin Waterhouse, 20 te Hampton Roads- Boschfontein, pass. 20 Gibral tar; Blommersdijk. pass. 21 Dungeness; Bloemfontein, 22 van Antwerpen naar Southampton; Banggaai, pass. 21 St. Vincent Ceram, uit, pass. 21 Lissabon; Cottiea 22 te Trinidad van Curagao. Eemland. 20 te Montevideo: Etrema pass. 21 Dover. Edam, 20 van New Port News te New York, Ferocla, 20 van Bordeaux; Flandria 24 te R'dam van Rouaan verwacht. Gaasterkerk, 21 van Dakar naar R'damGroote Beer. 21 van Soerabaja- Gadila. 22 650 mijl N.O. van Aden. Indrapoera, pass 21 Finisterre Jacob Cats, pass. 30 Frawle Point- Johan van Oldenbarnevelt. 21 van Port Said. Kedoc, 18 van Batavia; KaUanda. uit 20 van Beiroet. Leopoldskerk, 20 te Singapore- Lop- persum. 19 van St Vincent; Liev'evrou- wekerk. pass. 21 Kreta. R'dam—Basra; Lombok, 20 van Batavia te Madras- Lemsterkerk. 21 van Londen Marpessa, pass. 20 Gibraltar; Medon 20 te Port Said; Mapia. 21 van Soe rabaja te Makassar. Meerkerk, uit, Jö vsr. Antwerpen; Molenkerk, uit, 20 van Suez: Merwede. pass. 21 Madeira- Mu- ron. 20 te Irvine Noord wijk. 19 té Huelva; NJJkerk, 21 te Antwerpen. Oianjefontem, 20 van Port Elisabeth sar Kaapstad; Ootmarsum, 21 van Baltimore Prins Willem van Oranje, 19 van Jaffa naar Engeland- Polydorus. 21 van Li verpool naar A'dam. 22 te IJmuiden 'erwacht: Parkhaven, 21 van Antwer pen naar Bahia,. Paula, 21 van Pladjoe naar Soerabaja: Poeloe Laat, utt, pass 20 Kaap Guardafui: Prins Frederik Hendrik, pass, 20 Skagen AalbergPrins Alexander, 21 van Jaffa te Glasgaw. Rijndyk, 20 te Malta; Radja. 23 te Newport News verw. van A'dam; Rid derkerk, 21 van Genua naar Mar seille. SpaarneBtroom, 21 te Leïth; Sloter- dijk, 19 van Aden naar Batavia- Sa- marinda, 22 van Semarang te Batavia* verwacht: Sibajak, pass 21 Ouessanl; Salland, 20 van A'dam naar Z.-Ameri- ka: Stad Arnhem, 21 te Savona van R'dam: Samaria, 26 van Konakry te Marseille verwacht; Streefkerk, 22 ter hoogte van Sardinië Genua—Alexandria. Tamo, 20 van Montevideo; Tjimanoek van Port Said- Tabinta, thuis, pass. 20 Par.tellaria: Tibia, pass 20 San Mi guel R'dam—Cura?cao: Tjlmanoek. 20 van Port Said naar Gent. Viiestroom. 21 van Plymouth «aar BristolVenus. 22 te 'Sevilla verwacht-, Wlckenburgh, 21 te Casablanca- Willem Ruys. 21 te en van Belawan. Zaanstroom. 20 van Eastham near Amsterdam- Zonnewijk. pass. 21 Fi nisterre 25 ie R'dam, verwacht. Vanaf Woensdag 24 tun. Dinsdag 30 Dec. CARY COOPER LORETTA YOUNG in: (ALONG CAME JONES) Jones kwam voorbij en da revolvers vlogen uit de hooters. Zaterdag: 2579 uur 7-, -- Zondag: 3—5—7—9 uur Cassa cpen 10 uur Donderdag en Vrijdag - 3_a_7 en 9 uur '(beide Kersdagen) en uur' Bezoekt de van het KERSTFEEST TE SCHIEDAM in het PASSAGE-THEATER, le KERSTDAG, 's morgens zes uur. KERSTPROLOOG, BAZUINGESCHAL, ZANGKOOR, JEUGDKOOR, MUZIEKKORPS, ENZ, 'T WOEDT DITMAAL ZEER BELANGRIJK! Programma's reeds nu Leger des Heils, Lange Haven 27. HOOGSTRAAT 9 - SCHIED AM - TELEFOON 68615 GRAVEREN kan op gewacht worden. le Kerstdag - van 8—2 uur- Geb. Musis Sacrum, entrée 2.bel- inbepr. Dansinst. H. SI TT ON, L. Haven 121 Kerst- en Nieuwjaars kaarten, ook met*' Engelse tekst, vindt U in. grote sor tering: bij Leesbibl. dern". Boerhavelaan. 124. Januari Eerstbeg:. en gevorderden. Privélessen elk gew. uur. Dansinst. H. SITTON, L. Haven 121 Bruingevlekte Duitse staan der, Heel klein kaal plekje in zijn nek. Luisterende naar de naam „Loelti". T.b.t.b. bij Luc. v. Dam, v, Dillenburgstr. 7, tel. 67296. Schiedam. Te koop: olfifgr. avond japon, m! 40. Rotterd. dirk 20 ben. Kcrstlakens grote maat, fraai dessin. 35 ct, bij Lees bibl. „Modern", Boerhave- laan 124. ~Te koop: Russische haze windhond, 5% maand oud. Met stamboom. F. Pistoor, Rembrandtl. 57A, tel. 67533. Invalide vraagt voor spoe dig thuiswerk. Adr. Cobben, Noordvestsingel 25/16, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2