r Vliegende vrachtauto's in de wilde luchtvaart HET RÖTTERDAMSCH PAROOL - Plan tot uitvoering bestandsorder door C.v.G.D. bekendgemaakt B.N.A. vervoert alles; fruit, auto's textiel enz. Voorlopig geen stopzetting der troepenuitzendingen Groot verlof voor lichting '45 v... Vrij. onverveerd Engelse onderneming met belang stelling uit Nederland Velerlei hulp Wilde luchtvaart Familiegroep door Rembrandt in Boymans Weerbericht Home, sweet home! Behandel de soldaten niet als psychopatheh Half Frankrijk wenst verbod der C.P. ••d. A dm. Lcnge Hcrven 141, Schiedam teL 69300 Abrnnementsprifi per week 31 cent, par k* rtaoJ S. lossa nummer» 0,09 EE SCHIEDAMMER Uitgave Stichting „Het Parool" Postgiro 398644 Bankten Amsterdamsche Bank te Rotterdam PL Directeur» B. de Vries PL Hoofdredacteur: Th- Ramaker W oensdajr 24 Deeemoci 1947 Zevende jaargang, No. 300 (Van een speciale verslaggever) LONDEN, December. T N Mombosa (Oost Afrika) t lag onlangs een schip met een imchinedefect. De repara tie-onderdelen moesten uit Ne derland komen. Dat betekende voor het schip een vertraging van verscheidene weken, met vele kosten. De B.N.A. werd te hulp ge roepen. Een vliegtuig van deze officieel Britse, maar naar de geest Nederlandse, onderne ming haalde de vereiste onder delen bij een Nederlandse fa briek af. vloog er mee naar Engeland en vandaar werden ze met een chartervliegluig naar Mombosa gevlogen. De schade kon toen snel hersteld worden en binnen een paar da gen was het schip weer in de vaart. Een oude dame wilde van een stad op het vasteland van Europa verhuizen naar een stad in Engeland. Als deze ver huizing langs de gewone wegen moest verlopen zouden er heel veel tijd en formaliteiten mee gemoeid zijn. Een vrachtvlieg tuig van de B.N.A. werd te hulp geroepen. De gehele in boedel van de dame werd in de laadruimte van de Aerovan geladen (de papegaai en de hond incluis) en aangezien de dame graag met haar bezittin gen wilde meereizen, ging zij zelf als passagiere mee. De verhuizing was in een mini mum van tijd achter de rug. Een zakenman overleed op reis in Europa. Zijn familie stelde er prijs op, dat hij in het Schotse familiegraf zou wor den bijgezet. Hef vervoer van een lijk in loden kist langs de gewone wegen van trein en schip is een langdurige en in gewikkelde geschiedenis. Dank zij de mogelijkheden, die de B.N.A. biedt, kon het stoffelijk overschot zo snel worden over gebracht, dat de begrafenis niet later behoefde te geschieden dan wanneer de man thuis zou zijn overleden. Dit zijn enkele voorbeelden uit de nog korte praktijk van de B.N, A., de British-Netherlands Air Service Ltd., gevestigd Londen, met kantoren te Biimingham, Manchester, Liverpool en Notting ham. De „vliegende vrachtauto's" worden de Aerovans van de B.N.A. genoemd en ook wel omdat het vervoer van overledenen enige ma len is voorgekomen „the flying 'undertakers", de vliegende begra fenisondernemers. Men zou echter even goed kunnen spreken van de vliegende auto-vervoerders, of de vliegende fruitwagens, of de vlie gende machine-bestellers, want de variëteit van goederen, die de B.N. A. sedert Juni 1947, toen zij werd opgericht, heeft vervoerd, is groot. De maatschappij is dan ook voor nemens het aantal vliegtuigen, waarover zij nu beschikt, zo snel mogelijk te vermeerderen. Thans heeft zij twee Aerovans, maar bo vendien chartert zij voortdurend machines van andere maatschap pijen. Engelse onderneming De B.N.A. is een Engelse onder neming, uitsluitend werkend met Engels kapitaal, doch zij heeft de morele steun van de Stoomvaart- Ma atsckappij Nederland en de Hol landse Stoomboot Maatschappij. Zij beoefent de wilde vrachtvaart in de lucht en wil met haar machine': geheel West-Europa, Groot Brit- tannie inbegrepen, bestrijken. Men betreurt het, dat de maatschappij niet in Nederland gevestigd mocht worden, doch dat heeft de Neder landse regering nu eenmaal verbo den. Jammer, aan een kant, want de deviezen, die door deze wilde luchtvaart worden verdiend, komen nu niet aan Nederland ten goede, doch aan Engeland. Is er sprake van concurrentie met de K.L.M.? De Nederlandse Luchtvaart Maatschappij vervoert passagiers en kleine hoeveelheden goederen in geregelde diensten van en naar die plaatsen, die haar be gin, respectievelijk eindpunt vor men. Zij legt zich evenwel niet toe op het vervoer van b.v. auto's uit Engeland naar een tentoonstelling in Frankrijk of Italië, noch is zij in staat fruit van de Yersey-eilanden te verschepen, of machine-onderde len van Hengelo naar Galway, of textiel van Lancashire naar Nantes. De diensten van de K.L.M. dragen uiteraard een totaal ander karakter dan de vervoersdiensten, die de B. N.A. aan de Europese handel be wijst. En al vervoert de B.N.A. een enkele maal een passagier, zij maakt daarvan geenszins hoofd zaak.. Haar machines zijn „vracht auto's", die hun lading overal kun nen halen en brengen, waar zich een vliegveld in de omgeving be vindt. En als gevolg van de oorlog, zijn de meeste landen van een groot aantal vliegvelden voorzien. ïn Engeland bijvoorbeeld zijn er enke le nonderden. Logische belangstelling Het ts logisch, dat scheep vaart-maatschappijen zich mo reel achter dit vrachtvervoer door de lucht hebben geplaatst. Dat ligt in de Hm der ontwik keling. Zomin als men zich de binnenscheepvaart nog zou kunnen denken zonder een daarbij aansluitend autover voer, dat zorgt voor de snelle bezorging van huis tot huis. zomin kan men zich internatio naal vervoer per schip denken zonder de mogelijkheid van vervoer door de lucht in die gevallen, waarin spoed vereist is. Daarom is het verblijdend, dat de Nederlandse onderne mingsgeest zich niet dopr yes- tigingsmoeiliibheden heeft la ten weerhouden, maar zich ont plooit, zij het ook op vreemde bodem. De B.N.A. maakt gebruik van. de kantoren dor twee genoemde Ne derlandse rederijen en ook van de kantoren van andere, zoals dat in een internationaal expeditiebe drijf gebruikelijk is. Men begon met goederenvervoer tussen Neder land en Engeland, doch de vraag bleek zo groot, dat men ook ande re landen moest gaan bedienen en thans is geheel West-Europa het arbeidsveld van de B.N.A. gewor den. Men vervoert nu van en naar iedere plaats in West-Europa en. Hoe staat het er voor met de B.N.A., de luchtvaartonderne ming die in Engeland mede de belangen vertegenwoordigt van de Stoomvaartmaatschappij „Ne derland" en de „Hollandse Stoomboot Maatschappij"? Een speciale verslaggever van Het Rotterdamsch Parool sprak te Londen met de directie van de B.N.A. en vernam er dat deze „wilde vaart" letterlijk en fi guurlijk een grote vlucht peemt. Men betreurt het slechts, flat de deviezen aan de Nederlandse neus voorbijgaan. legt zich daarbij overeenkomstig de aard van het goederenvervoer, toe op datgene, wat buiten het be reik van de K.L.M. valt. Wat vervoerd wordt Auto's, machines, fruit, textiel, er is geen goederen soort te bedenken, waarover de B.N.A. zich niet kpn ontfermen. De speciale inrichting der laadruimte maakt het mogelijk, dat een auto voor een tentoonstel ling bestemd, kant en klaar de ma chine wordt binnengereden en bij aankomst in het tentoonstellingsge bouw hoogstens afgestoft moet worden. Licht bederfelijk - fruit vindt eveneens een goed vervoer middel in de Aerovans van de B. N.A. We gewaagden al van het ver voer van overledenen; minder lugu ber is het feit, dat ook veel post duiven per vliegtuig van de ene stad in Europa naar de andere zijn overgebracht en ook veel bloemen. De wilde vrachtvaart door de lucht ontwikkelt zich voorspoedig en die ontwikkeling is een gevolg van de innerlijke logica! Een goed scheep vaartverkeer heeft behoefte aan daarbij aansluitend luchtvervoer van goederen. Daarom is het zo te betreuren, aldus zeide ons de direc tie van de B.N.A., dat wij ons niet in Nederland hebben mogen ont plooien, maar ons in Engeland moesten vestigen en van Londen uit wordt thans gewerkt aan de uitbreiding van de luchtvloot der 3.N.A. Die uitbreiding zal niet lang op zich laten wachten. *.En het licht schijnt in de duisternis en de duisternis heeft het niet begrepen' WJfduizend ton rijst voor Nederland De Nood-Voedselraad heeft aan Nederland voor de eerste helft van 1948 5000 ton rijst toegewezen. De toewijzing is bestemd voor kinder voeding en ziekenhuisgebruik. De Paus heeft bij de Spaanse re gering stappen gedaan om de le vens te redden van 23 leden van de'Spaanse verzetsbeweging waar onder zeven vrouwen, die ter dood veroordeeld zijn. Weersverwachting tot Do«i- "°CJr derdagavond. Aanvankelijk geheel be- wol kt met nu en dan regen of motregen en nog Iets zachter. Later: van het Westen uit brekende be- wolicing en weer iets kou der. Tijdelijk krachtige wind tussen Zuidwest en West. 25 Dec Zon op 8.47 uur. onder 16 32 uur. Maan op 1427 uur. onder 5.54 uur. 26 Dec.: Zon op 8.48 uur, onder 16.33 uur. Maan op 15.00 uur, onder 7 22 uur 27 Dec.: Zon op 8.48 uur, onder 16 34 uur Maan op 15 49 uur. onder 8 45 uur 25 Dec.: Waterstanden Rotterdam: le tij 209 uur, 2e tij 14.19 uur. 28 Dec.: Waterstanden Rotterdam: le tij 2.55 uur, 2e tij 15 06 uur, 27 Dec.: Waterstanden Rotterdam: le tij 3 44 uur, 2e tij 15 S5 uur. Waarnemingen te Rotterdam heden morgen 8.40 uur: Luchtdruk 764.0; wind WZ.W. 4; temp 6 8: max. temp 8.8 fgistermorgen 8 401max. temp. 6 0 (hedenmorgen 7.30). Weersgesteldheid: betrokken. Deze familiegroep door jRcmbrancfc op hef eind van zijn ie oen geschilderd, vormi tezamen met het bekende familieportret toegeschreven aan Jan valt Score/, dc kern van dc zeer bekoorlijke expositie kinderportretten, die heden middag in het Museum Boy mans geopend is. De commissie van goede diensten heeft haar plan om de resolutie „staakt het vuren" effectief te maken, bekend gemaakt. Het houdt o.m. in, dat elke party door middel van een kaart aan de. C.v.G.D. moet mede delen, wat, volgens haar, gedemilitariseerde zones moeten zijn. Rij do argumenten voor de definities van deze zones moet inbegrepen zijn een opgave van de militaire posities op 4 Augustus. Indien de partijen met het plan aeeoord gaan moeten zjj het „staakt het vuren" en het „plaats rust" in de huidige posities afkondigen. Zodra de gedemilitariseerde zones aanvaard zijn, moeten beide partijen de normale handel en het normale verkeer tussen de gedemilitariseerde zones, alle Nederlandse en alle republikeinse bezette gebieden hervatten en moeten alie strijdkrachten van belde partijen onder toezicht van waar nemers der U.N.O.-commissie evacueren naar hun eigen gebieden. De Nederlandse technische com missie heeft zich bereid verklaard, het plan te aanvaarden als werk basis voor de uitvoering van ..staakt het vuren"; zij vindt echter dat men o.a. overeenstemming moet bereiken over de term „bezette ge bieden" als zodanig wordt door de Nederlanders beschouwd het ge bied dat werkelijk'onder gezag van de bezettende macht staat ver der moet de z.g. „Van Mook-lim" de demarcatielijn worden en Ma- doera moet geheel onder Neder lands gezag worden beschouwd- In de aan beide kanten der demarca tielijn vast te stellen gedemilitari seerde zone moeten rust en orde worden gehandhaafd. (De Neder landse technische commissie vindt dat met het oog op de republikein se terreur, dit voorlopig door Ne derlandse troepen moet geschieden. In een republikeins memorandum van de C.V.G.D. wordt de Neder landse bereidheid tot bespreking van het C.v.G.D.-plan toegejuicht. Wat de te demilitariseren zones be treft, zegt het memorandum van de republikeinse technische commis sie: „uitbreiding van gebied na deze datum (4 Augustus") welke ge schiedde doo^'wapengeweld, kan niet als argöment dienen bij het vaststellen der zones." Het repu blikeinse memorandum is vergezeld van een aanhangsel over de Neder landse operaties in het Krawangsc. Gistermiddag sloeg een paard, dat door een smid aan de hand werd geleid plotseling op hol. Het rende diverse stralen door en galoppeerde langs dc kortste weg naar de stal, van de N.V. Luycks aan de Spangense kade, waar hei thuis hoort. Na een zeer uitvoerig antwoord van minister Fiéver, heeft de Tweede Kamer de begroting van het ministerie van Oorlog goedgekeurd. De minister merkte op. dat een nieuw afiossings- schema is opgesteld en aan de legercommandant voorgelegd. De aflossing is inmiddels begonnen; de 3e divisie lost het K.N.I.L. af. Vervolgens somde de minister de globale inhoud van de demobilisatie-bepalingen op. Het Franse instituut voor opinie onderzoek heeft een enquête ge houden naar de politieke inzichten van het volk. Hier zijn de resul ts ten: Acht u ontbinding van het par lement gewenst? Ja: 40 Neen; 33 Weet niet: 27 Wilt u dat de communistische partij zal worden verboden? Ja: 52 Neen 32 Weet niet: 16 To. Wenst u een „sterke staat"? Ja: 33 Neen 46 Weet met: 21 Verlangt u een „wantrouwende" politiek ten opzichte van de Sow- jet-Unie? Ja: 54 Neen: 27 Weet niet: 19 Bestaat er volgens u een Frans- Amerikaanse belangengemeen schap? Ja: 54 Neen: 18 Weet niet: 27 De minister van Oorlog heeft be paald, dat In verband met de door voering van de gewijzigde vredes organisatie, met ingang van 1 Januari Ï918, dienstplichtigen van de lichting 194Ö, met Inachtneming van de volgende normen met groot verlof dienen tc Worden gezonden. De dienstplichtige moet ten min ste, hetzij aaneengesloten, hetzij met onderbreking, vijftien maanden voor eerste oefening in werkelijke dienst zijn geweest. Vrijwillige dienst wordt hierbij buiten beschou wing gelaten. Zij, die vijftien maanden of lan ger voor eerste oefening in werke lijke dienst zijn geweest, worden bin nen tien dagen met groot verlof huiswaarts gezonden, of, indien naar het oordeel van de korpscom mandant de dienstbelangen dit met toelaten, zo spoedig mogelijk daar na. doch uiterlijk 28 Februari 1918. De overigen gaan met groot ver lof. zodra de vijftien maanden zijn verstreken. Voor dc dienstplichtigen van de luchtstrijdkrachten geldt niet de datum van 28 Februari 1948. maar 30 April 1948. Aan de dienstplichtige, die daar toe de wens te kennen geeft, kan door de korpscommandant, of de gene, die als zodanig wordt be schouwd. worden vergund in wer kelijke dienst te blijven gedurende nog ten hoogste zes weken. Voor groot verlof komen nog niet in aanmerking: 1. Kaderleden (korporaals inbe grepen), die een opleiding aan een kaderschool of een school voor re- serve-officieren hebben genoten. 2. Zij, die een speciale opleiding hebben genoten en uit hoofde van dien in een bijzondere functie zijn tewerkgesteld (b.v. chauffeurs) en voor wie geen vervangers uit jon gere lichting beschikbaar zijn. of beschikbaar kunnen worden gesteld. Zodra zij echter kunnen worden ge mist of zodra vervangers beschik baar zijn, behoren ook zij met groot verlof te worden gezonden. 3. Zij. die in de overzeese ge- biedsdelen verblijven, of tijdelijk uit Indiê in Nederland met verlof zijn. In de eerste plaats krijgt de uit Indonesië repatriërende militair ongeveer een maand verlof als mi litair, dus met behoud van zijn mi litaire inkomsten. Verder krijgt hij een bonus van f 100,voorts een premie, wanneer hjj zijn diens' goed heeft gedaan, van f 10,per maand in de tropen doorgebracht tot een maximum van f 300, Hij mag een aantal militaire kle dingstukken behouden en ontvangt een burgercostuum, of een bedrag tot aanschaffing daarvan met de benodigde textielpunten en boven dien nog 130 punten. Vervolgens is er een overbrug gingstoelage: voor gehuwden 1 jaar, voor ongehuwden V* jaar een aflopend percentage "an hun mili tair inkomen. Dit kan ook in voorschot ineens worden verleend. Desgewenst kan gebruik worden gemaakt van beroepskeuzevoorlich ting. De gedemobiliseerd en genie ten prioriteit bij arbeidsbemidde ling, terwijl ook de mogelijkheid ts opengesteld van scholing en om scholing, waarbij prioriteit wordt verleend. Bovendien is er een regeling voor zakelijke bedrijfssteun, be ogende bedrijven weer op de been te helpen. Tenslotte wees dc minister er op, dat men vooral geen pro bleem van de demobilisatie moet maken, aisof het hier psychopathen gold. De militai ren komen inderdaad anders terug: ze zijn flinker gewor den. Maar laat men gewoon doen tegenover hen, die ook ge woon zijn. In antwoord op desbetreffende vragen deelde it.-kol. Fiévez mee, dat de troepenuitzendingen naar Indonesië, de eerste jaren met zul len worden gestaakt, omrlat orde en veiligheid moeten worden verze kerd. Gevraagd is vaders van vijf kin deren niet naar Indonesië uit te zenden. Het valt echter moeiljjk nog meer concessies te doen, om dat de eneadrcring van de uit te zenden troepen reeds de grootste moeilijkheden oplevert. Voorzich tigheid moet betracht worden by het nog verder verminderen dezer krachten. Een regeling is in voorbereiding, om broers >an gesneuvelde mili tairen of verzetslieden, te beginnen in 1948, tc bestemmen als buiten gewoon dienstplichtige. De vragen van de heer Fokkema, of de echtgenote van de chef van de generale staf als lid van het V.H.K. een salaris van f 3000,— ge niet, een kwartje vergoeding voor het slapen buiten de kazerne tou cheert en in het genot is van Cadi- rantsoenen beantwoordde de minis ter bevestigend. De bepalingen ten aanzien van de gehuwde ambtena ren zijn hier inderdaad van toepas sing, maar zij zijn er niet mee in stryd. Bjj de replieken diende de heer Schooncnberg (Comm.) dc volgen de motie in: „De Kamer, van oordeel, dat het aangekondigde en het aan de dienstplichtigen in Indonesië be kend geworden demobilisatie- schema dient tc worden gehand haafd. verzoekt dc minister daar toe strekkende maatregelen te treffen". Deze motie wercl evenwel ver worpen met 55 tegen 7 stemmen, vóór alleen dc C.P.N. Hierna keur de de Tweede Kamer de begroting z.h.s. goed. HET is Kerstavond geworden. De straten van de stad liggen verlaten. De weken van voorberei ding zijn ten einde. Overal zijn de mensen bij elkaar gekomen: met Kerstmis naar huis. De gordijnen gesloten. De huizen burchten van intimiteit. Het gezm zingt rondom de Kerstboom. Zachte kaarsenschijn weerspiegelt zich in verrukte kin derogen. De stille straten doen. „vrede op aarde" bijna geloofwaar dig worden. En de velen zonder gezinsleven? Die geen. eigen huis konden krij gen? Of eenzaam overbleven na oorlog en bevrijding? Die repatri eerden. maar in het kille Holland geen welkom thuis vonden Zij kon den hun weg vinden naar de kerken waar het groot geloofsgezin in eerbied zich schaart om het Kind van Bethlehem. Of naar de café's en restaurant.,, waar op andere wij ze voor Kerstsfeer gezorgd wordt. Ja, het is Kerstavond. Door verla ten straten rijden zo nu en dan on- natuurlijk-lege trams. \XTaT kunnen, wij ons toch goed aanpassen. Wij kunnen op Kerstavond alles van ons afzetten., geholpen door 1 et vooruitzicht van. twee vrije dagen en. wij vieren Kerstfeest. Hoe doen wij dat? Op de wijze, die verleden jaar ongeveer zo werd weergegeven: De gcamofoon kreunt schel en krola Kalkoene-bout is toch iets dols! De cocktails zijn O.K. En in mijn hoofd iets heets en vols We weten veel "an Lucas Bols.,* Af aar mets van Lucas Twee, T A, wat weten wij eigenlijk van J het Kerstevangelie Hebben wij dat soms ook van ons afgezet om des te onbezorgder feest te kunnen houden? Weet u nog van dat volk m bezet gebied, waar alle verzet ten spijt, toch iedereen aan een re gistratie door de vijand geloven moest en daarvoor oncomfortabel en ver moest reizen Hoe daar een man en een vrouw, verpauperde nazaten van een groot koning, ge dwongen waren 150 k.m. te lopen om aan. dat registratiebevei te vol doen van. een Keizer, wiens legers op alle fronten gewonnen hadden. En de vrouw nog wel in verwach ting, in zulke omstandigheden nauwelijks blijde te noemen. Na da gen is de bestemming -hoe snak ten ze er naar! bereikt, maar nergens onderdak. Voor hen geen plaats. Tot eenvoudige schaapher dersmensen in het lage stalgedeel- te van hun éénkamer-woning de oververmoeiden een slaapplaats we zen. Dat kon. omdat de schapen nog 's nachts op het veld waren, be waakt door het manvolk. Schraal bestaan onder een geknecht volk. A-Vast het wonder dat. aUec,.gedach- tt«i «jteeds knngden om dé Bevrij ding. die een Sterk Volksheld eens brengen zou? En dan opeens: ver blindende lichtglans, die de herders verbijstert; een hemelse stem on loochenbaar klaar: Vreest niet! uw Redder is heden geboren. In doeken gewikkeld ligt hij in een voederbak. Dan klinkt het loflied, groot en schoon van het engelenkoor: £rc zij Cod in de hoge en vrede op aarde, m mensen een welbehagen. Zij gaan haastig en vinden het Kind in de kribbe. Vol van hun on gehoorde belevenis vertellen zij er van. En als ze weerkeren naar hun werk laten zij een moeder in ge peinzen achter over haar kind. dat al bij zijn geboorte verdrukte men sen brengt tot loven en prijzen van God. T-T ET oude Kerstverhaal. Geen idylle al trachten wjj er een idylle van te maken. Elk jaar herhaald en toch vergeten, al kunt U er misschien weer brokstukken van opzeggen omdat u het als kind eens geleerd hebt. Elk laar her haald op talloze Kerstvieringen en zo „gewoon" geworden, dat het wonder eruit verdwenen lijkt. Dat lijkt maar zo. Het wonder is er. Ook nu. Als er ooit een dag in het laar is waarop een mens zich ver heugen mag en verwonderen tege lijk. dal» is dat de Kerstdag. Wij hoeven niet onder te duiken in ge forceerde sfeer om de droeve wer kelijkheid één ogenblik te vergeten, wij moeten niet vluchten in schijn- •reugde, neen wij mogen eenvou dig worden en kinderlijk (dat is écht) blij. zoals onze vaderen in een andere, donkere tijd. die ons het Kerstlied schonken waarin het won der ons tot aanbidding voert: ..Aomf t'cnrondcrf u hier mensen; Ziet. hoe dat u God bemint." Het is Kerstavond geworden. De straten liggen verlaten. Maar geen mens hoeft meer verlaten te zijn: (caof Christus is geboren. Ook i'oor c. OBERMAN Tweede Kerstdag zal in hotels, café's en restaurants niet als vlees loze dag worden beschouwd. De omvang van de maaltijden op 24, 25, 26 en 31 December en op 1 Januari blijft evenwel gebonden aan de bestaande voorschriften. Tweemaal Kerstmis Dc passagiers van dc Australische Sky master, welke vandaag uit Sydney naar San Francisco ver trokken is, zullen ttvec maal het Kerstfeest eieren. Morgen zal het Kerstfeest aan boord van het vliegtuig gevierd worden. Daarna zal )ief toestel de internationale datum-grens tussen Ftjc en dc Kanton eilanden passe ren en het zal weer 25 December zijn, Dc luchtvaartmaatschappij heeft voorbereidingen getroffen, dat op beide dagen een Kerstdiner zal «•orden gcsereccrd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 1