i ttrpiMMftf «a&Nr. STADSNIEUWS De Dr. Noletstichting kreeg een kinderafdeling Ook spoedig één in Gein.-Ziekenhuis Gemeente-publicaties Klokkenconcert, in de Julianakerk Lezing in de Oud- Katholieke Kerk Kinderfilms voor huismoeders Wijkavond AGENDA Filmavond voor apoth.-assisténten Lezing over glaskunst Uit het SW-kamp Vlaardingen Uit de Staatscourant Drentse huldiging vhn Ben van Eysselstein SCHEEPVAART SCHSEgAM ëesehaafd meisje KoeïiersSess 2 Vrijdag 23 Januari 1948 t Zelden zal de opening1 van een kinderafdeling in een ziekenhuis zo in het middelpunt van de belang stelling staan als dit Donderdag middag het geval was in de Dr. Ncletstlchting. Onder de vele aan wezigen merkten wij op mr. J. W. Peek en echtgenote, de heer P. B. Alberts, mr* N. J. Bost, deken R, Reynen. dr. 3. v. d. Berg, ge neesheer-directeur van het gemeen te-ziekenhuis, loden van de Com missie voor het gemeente-zieken huis, moeder-overste Dominicus; rector Campfens, dr. Schaars, de kinderarts en vele medici uit onze stad. Dr. A. lx. J. Kunze voerde, als voorzitter van het bestuur der Dr. Nolet-stichting het eerst het woord Na in het kort de moeilijkheden ge schetst te hebben waaronder uit-' brèiding van een. ziekenhuis te lij den beeft, in deze tijd, gaf spreker een overzicht van de groei van het ziekenhuis sinds dé opening. Na de inrichting van een verpleegsters- vleugel, verkregen thans de chirur gische vrouwenafdeling en de kin derafdeling een belangrijke uitbrei ding, Ben uitbreiding ineens zou doelmatiger zijn geweest, doch de huidige noodtoestand op het gebied van de bouwnijverheid dwong tot het nemen van overgangsmaatrege len. Dr. Kunze bracht dank aan de rijks- en gemeente-instanties voor de verleende medewerking en aan de aannemers voor de. uitvoering. De burgemeester wees op de gro te vooruitgang die de stad door üe opening van deze nieuwe afdeling boekt. „Het Is immers zo," sprak hij, ..dat gemeente-ziekenhuis én Dr. Noletstichting in de practijk «er veel samenwerken en dat zal zeker ook zijn op het gebied van da kinderverpleging" Tegelijk met de Dr. Noletstichting besloot men ook een Zweedse barak, waarin de afdeling is ondergebracht, aan te vragen, voor het gemeen te-zieken huis. Mr. Peek sprak de hoop uit dat deze barak in de nabije toe komst de verpleegruimte. die zozeer noodzakelijk was. mocht komen verbeteren. Naar spreker uit de mond van een Engels arts haa ver nomen, voldoen de barakken voor ziekenverpleging in Engeland uit stekend. Ook de burgemeester wenst leiding en personeel veel ge luk met deze prachtige aanwinst. Namens de Schiedamse artsen was het dr, Nijenhuis, die 't woord voerde en naast ztfn gelukwensen roet deze nieuwe afdeling, nog even wees od het z.i. belangmke feit dat In het bestuur van de Dr. .No letstichting artsen, mannen uit de. pracüik, zitting hebben, hetgeen z.i. Het- ziekenhuis ten goede komt De rö van sprekers werd besloten door de „haas" van de „concurre rende firma," dr. JV v. d. Berg, die de bewering van de burgemeester nog eens bevestigde en wees op de AFSLUITING hoofdstraat In verband roet het uitvoeren van werkzaamheden zal de Hoofd straat van heden af gedurende 8 maanden of .zoveel langer of korter als nodig of mogelijk zal blijken, vanaf perceel no/49 gesloten, zijn voor het verkeer met motor rijtuigen, bespannen wagens en handwagens, alsmede voor rij- en trekdieren en vee, in de richting van het lloofdplmn naar de Bui" tensluis. Het parkeren op bedoeld wegge deelte zal tevens gedurende ge noemde periode verboden zijn. Schiedam, 22 Januari 1948. drankwet Ingekomen is een verzoek van W. H. A. Blaisse, alhier, om ver lof A voor de verkoop van zwak- alcoholische drank in het clubhuis van het tennispark in Spierings- hoek. Tegen het toestaan van het ver zoek kunnen binnen 2 weken na heden bij B. en "W. bezwaren wor den ingebracht.. Burgerlijke Stand 22 Jan. 1948 Geboren: Henrietta C. d. v. C. Maxtynse en A. L. M. Willems, Dr. Noletstr. 1; Daniël J. z. v. Wieringen en M. F. Verkaaik, Dr. Noletstr. 1; Laura J- d, en Cornells A' z. v. L. Ouwendijk en J. Schef- fers, Ehoonsestr. 8; Petronrila d. v. C. L. Janssen en N. E. v. waaiden- burg, Rijnstr. 27; Jan W. z. v. L. J. Tüutijn en J. Willemsüjn, Tuinlaan 70; Petronella J. M. d. v. L. C. We- bers en G.'B. M. v. Beesten, Dr. No letstr 1: Catharina G. d. v R, J. "Jongman en M. Verhei], Boerhaave- Iaan 1; Theodorus E. z. v. _E. v d. Horst en M. E. Brouns, Dr..Noletstr. I; Apolonia d. v. Th. G.v. d. Berg en L. A. Brouwer. Nassaulaan 7o; He lena C- H- d. v. P. Kortland en A M, Meijster, Polderweg 92. Ondertrouwd: A. Bezem er 23 j. en E v. 'd. Wal 31 j.; J- Boks 29 j. en C, v. Strien 32 j.; J. G. Bouwman 22 •j. en A. v. Nieuwenfaurg 17 J.; W- P- Collignon 22 j. en TH. U. J. Doom 19 j Th, N. M. Jansen 4o 3. en Th. M. F/ten Doeschate 24 van Kan 26 3. en M- J. Groothoff 2o 3 S. Kei zer 28 j. en C. Scholten 31 j-, W. G. Kerssemeijer 23 j.J?n A A. land stra 21 j.;C. v. d. Kruit 29 3. en Th.. A. Witberg 29 j.rA. A. C. Lansber gen 28 j- en L Kosinski 23 3.,G, Makkinga 25 3. en G. Venema 26 j.; J v. Marion 26 j.enD, de Pater 2o 1-; A v Putten 31 j. en M. A, Koppen hagen 24 3.; T. Rek 32 3. en1 J-.M- van Bakel 23 U J. v. d- Steen 24 3. en G. C. Hak 23 j-tP. V- d- Wel. 34 J- e.n S" V. Drunen 34 j.'; M. Wellmg 58 3. en .A- M. Tuck 50 3. „t Gehuwd: J. M. Ploegmakers 3. en A Pluijm 19 j.uG. F. Matteen 23 j. en C. M. W. Alhert§ 22 3.; J. A. Bemoster 30 f, en, E. G._Schaap 28 j - J. G. Smit 25 3- en R- Stelling werf «5 j-; W. Hopman 35 j. en A. Kop 19 j.; "J. Bras 25 3. en M. E. Bos dijk, 25 3./Th. Rovers. 51 3. en-J. G. S0^e8rleden: J. H. C. Post. P dag, Dr. Noletstr. 1; G. J. v. Moutik, 66 j., Nassaulaan 75. buitengewoon aangename wiize waarop de beide ziekenhuizen steeds samenwerken. De Dr. Nolet stichting is het gemeente-zieken huis een slag voor geweest,, maar men weet daar nu tenminste waar men in tijden van nood moet aan kloppen. Ook dr. v. d. Berg hoopte dat de nieuwe afdeling zal mogen bedragen tot verbetering van de Schiedamse volksgezondheid. Bji de rondgang na de officiële opening, hebben wij ons kunnen overtuigen van de toewijding waar mede het geheel is ingericht. Er is veel met glas gewerkt, zodat de barak, die van binnen in niets, op een. barak gelijkt, ondanks de vele amertjes welke nodig waren, toch nog luchtig genoeg bleef en het licht overal kan doorkomen. Er is ruimte voor ca. 50 kinderen, waar voor, naar vrij vernamen, alle plaatsen reeds thans ziln bezet. Naast de verpleegkamertjes roet de wiegjes, vindt men er ook spe ciale afdelingen, o.a. voor couveuse kinderen. 2eer zeker zal een dank baar gebruik door velen worden ge- maakt van deze sobere, doch in alle opzichten keurig afgewerkte nieuwe afdeling. De Chr. muziekvereniging ,Har- pe Davids" combineerde Donder dagavond ïn de Julianakerk haaT jaarlijkse uitvoering met eer. con cert ten bate van het klokkenfonds voor dezelfde kerk.. Medewerking aan deze avond verleenden verder de Geref. Evangelisatiekerkkoren van Schiedam en Rotterdam-Delfs- haven onder leiding van Laurens van Wingerden en de organist W. A. Houtman. Na het zingen van gezang 112 vers 1, ging dr. J. L. Koole voor in gebed en opende de avond met een kort welkomstwoord, waarin hij herinnerde aan de diefstal van de klokken door da-Duitsers. Nieuwe zijn echter reeds besteld en spoe dig zullen zij de gelovigen weer kerkwaarts roepen* De vergoeding, die men kreeg, bedroeg slechts een vierde van de aanschaffingswaar de en het was dus nodig beroep te doen op de gemeenschap. Spreker bracht dank "aan de uitvoerenden voor hun "sympathieke geste om de baten van deze avond beschikbaar te stellen aan het klokkenfonds. Donderdagavond vond in de Oud-Katholieke Kerk op de Dam de tweede bijzondere kerkdienst plaats. Na enkele liturgische ge zangen, sprak de Zeereerwaarde Heer D. E. de Rijk uit IJmuidén over het onderwerp „De Kerk in mijn*leven". Na eerst geschetst te hebben, in welke lichtingen de mens zoekt naar geluk in deze verwarde we reld, wees de spreker op de enige weg, zoals Christus deze wijst door Zijn Woord en Zijn Sacramenten. Daarin berusten moed en kracht voor de Kerk en voor iedere ge lovige. De derde en laatste avond in deze reeks zal worden gehouden op Donderdag 29 Januari. Prof. D. A. van Kleef, hoogleraar aan het Se minarie te Amersfoort, zal een antwoord geven op de vraag: „Waarom Oud-Katholiek?" De commissie inzake Huishoude lijke- en Gezinsvoorlichting heeft zeer zeker de vele moeders, die Donderdagmiddag in hetVolksge bouw aanwezig waren bij de ver toning van de film -„Hier zijn de kinderen", een- aangénaam en te vens nuttig besteed uurtje bezorgd. Deze film, die het leven van het kind laat zien. van zijn geboorte tot het ontwassen van de kleuterstaat muntte uitdoof goede fotografie en dus in alle opzichten zeer beziens waardig. Mevr. E. M. Castehdijk- Jansen sprak er van het begin van de middag haar vreugde over uit dat zovelen gehoor hadden gegeven aan de oproep om déze middag te bezoeken. Speciaal heette zij wel kom mevr. Peek en mevr. v. Har ren, ere-presidente van het comité. In de loop van de middag was er gelegenheid-.óm in te schrijven voor de niedwe cursussen in naaien, koken, wassen en kinder verzorging. Belangstellenden voor dit cursuswerk of zij, die voorlich ting wensen op het gebied van de huishouding en het, gezin, kunnen voortaan terecht in de Huishoud school, iedere Woensdagochtend van 9.3011.30 en op Donderdag middag van 2—4 uur. In wijkTV van dé Ned. Herv. Ge meente behoeft men niet bang te zijn voor het ontbreken van. de jeugd in de wijkarbeïd, dat toonde gis teravond in het Verenigings lokaal wel duidelijk de mede werking die jongens en meisjes van C.J.M-V. en C-M.V. verleenden aan de wijkavond. Met veel succes voer den zij „Japhe" een episode uit het boek „Arja" van Cor Bruyn ten to nele. Dr. A. Hoffman heeft in zijn openingswoord ziin blijdschap uitge sproken over deze activiteit wan de jeugdige leden, die het werk m de wijk zeker ten goede zal kemen IN DE --KINDERAFDELING VAN DE NOLETSTICHTING. Moeder overste Dominions en burgemeester Peek bii het bedje van een der vijftig patiëntjes, die hiee sinds Donderdag een plaatsje vinden. Films: Passage-bioscoop; Dat" 2, 7, 9.30 uur; 2a. 1.4{ï, 4.15, 7, 9.30 uur; Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.15 uur; Bloedeiland: Op het toneel: v> Driesten en Ruth Tonn. Monopole: Da. 2, 7, 9 uur; Za. 2, 5, 7, 9 uur; Zo, 3, 5, 7, 9 uur: Drie rare snuiters. Vergaderingen: 23 Januari, Musis Sacrum, 8 u.: Comité Handh. Rijkseenheid. Sprekers G. Kempen en J. Reyers. Feestavonden e. d. 24 Januari, RJK. Volksbond, 8 uur: wykver. „Singelkwartier", Opvoering van '„Het Gouden Kalf". In de bovenzaal van hotel Beij- ersbergen hield de heer Dalmeyer van de Amsterdamse Kininefabriek vcor de Schiedamse apothekers assistenten een lezing over de be reiding ea het gebruik van kinine en vertoonde films over de afweer van het lichaam tegen schadelijke bacteriën en over de bloedtransfu siedienst in de verschillende lan den. De voorzitster kondigde in haar openingsspeech het Vertrek aan van mevr. de Beir—Sonneveld, tot voor kort voorzitster en mei: O. Robertï, de vroegere secretaresse. Beiden bood zij een stoffelijk aan denken aan. Ook. me j. v.d. Zee nam afscheid, zij het om geheel andere redenen, want .zy gaat, na een werkzaam heid van veertig jaar. als apothe kers-assistente, van een welver diende rust genieten. Een' boek drukte hier de waardering uit, die zij in de kring van haar collega's genoot. Voor een klein gehoor hield Woensdagavond in de koffiekamer van Wilton-Fijenoord de heer. W. J. Stuvel een lezing over de ver vaardiging van glasvoorwerpen in Leerdam. Op zeer onderhoudende wijze vertelde spr. over de arbeid in de glasfabrieken te Leerdam, waarbij een prachtige serie ge kleurde lichtbeelden ter illustratie dienden. Uit de causerie van de heer Stuvel, die de fabricage .zo wel van gebruiks-als siervoorwer pen behandelde, bleek ten duide lijkste hoe de arbeiders in deze in dustrie zelf- pogen him vakbe kwaamheid te verbeteren. De heer van der Broek, secreta ris van de afdeling Amusement en Ontwikkeling van de perso neelsvereniging W. F., die deze avond organiseerde, -heeft na af loop een woord van dank tot de heer Stuvel gesproken en het daar bij betreurd dat niet meerdere le-" den van het personeel deze hoogst interessante lezing bijwoonden. Dat de Rood-Groenen het nog niet verleerd hebben, bewezen zij Zondag j.l. tot grote voldoening van de S.V.V.-familie, in Den Haag tegen H.V.V. Er werd weer lustig op los gescoord en het vertoonde spel deed het beste voor de toe komst verwachten. Het is nu ech ter zaak deze vorm voor de ko mende wedstrijden te. cónsoliaeren en té zorgen dat de buit, die voor het grijpen ligt, niet meer ont glipt C.V.V, zal het de jongens van Maltha Zondag in Rotterdam na tuurlijk danig lastig maken en proberen een spaak in het wiel te steken. De S.V.V.-ers zijn dus ge waarschuwd èn zullen .weer alle zeilen bij moeten zetten. Het 2e elftal speelt om 10 uur thuis tegen Feyenoord 2. Het 3e gaat naar Gouda 2, terwijl het 4e in Leiden tegen L.S.V. 2 speelt. Jubileumtentoonstelling 1943 Onder ere-voorzitterschap van de burgemeester mr. J. Heusdens is e%n comité gevormd dat ó,m. een ten toonstelling „Vlaardingen en om geving in 50 jaar" zal organiseren. Deze zal in de eerste helft van Augustus geopend worden. ROTTERDAM Wiener Blut De.hoofdstad operette met leden van de voormalige Fritz Hirsch operette, zal van Zaterdag 31 Jan. a.s. af iedere avond om 8 uur, 's Zondags 2 en 8 uïir in het-Luxor theater te Rotterdam,een voor stelling geven van de operette „Wiener Blut" van Johan Strauss in een nieuwe Nederlandse bewer king van Meijer Hamel en onder regie van Gtto Aurich. Aan deze voorstellingen werken o.a. mede: Paul Harden, Ruth Roden, Chris Reumer, Claire dai ry, Herman Valsner, Tini Alma, Ad. Heerings, Nini Leclair e.v.a. Pim de la Fuente. zal wederom als dirigent optreden. De komiek Fritz Steiner zai we derom bij de Hoofdstad-operette in „Wiener Blut" optreden. Zaterdagmiddagconcert Het Rotterdamsch Philharmomsch Orkest geeft op Zaterdag 24 Jan. 1948, in de Koninginnekerk om 3 uur 's middags met Eduard Flipse als dirigent er. als solist Cor de ia Bije, viool, een concert met hel volgende programma: Willem Lan- dré, Kleine suite op. 3; I. Stra- winsky l'Oiseau de Feu; C. Saint Saëns, Rondo capriccioso en I. Pi- zetti, Sinfonia en La. Mr. dr. J. van der Poel, direc teur van 's Rijks belastingen en domeinen te Rotterdam, vergun ning verleend tot het aanvaarden van zijn benoeming bij bevorde ring door de prins-regent'van Bel gië, tot commandeur iri de Kroon orde, van België. De lijst van passagiers (uitge zonderd militairen) die op 15 Febr. met het m.s. Johan van Oldenbar- nevelt in Amsterdam worden ver wacht, ligt op ons kantoor, Schie- damsesingel 42, ter inzage. Cursus van de Raad voor L.O. voor jeugdleiders De raad voor de lichamelijkeOp voeding te Rotterdam zal van half Februari tot eind Maart een cursus organiseren, die als doel heeft de jeugdleiders der talrijke Rotter damse .verenigingen voor sport en spel een Öieper inzicht te geven in de taak. die de dames en heren op zich hebben genomen. Het ligt in de bedoeling een. aan bal .sprekers en spreeksters uit te nodigen lezingen te 'houden over de verschillende aspecten, die het lei den van een jeugdgroep biedt Als onderwerpen zijn gedacht: 1) De taak van de jeugdleider, 2) mediBche inzichten over de sportbeoefening door de opgroeien de jeugd, 3) de karaktervormende waar de van de sport, 4) na-oorlogse problemen, 5) jeugd en sport, 6) de betekenis van de sport in het maatschappelijk bestek, 7) inzicht in het wezen van de, jeugdige mens. Getracht zal worden na elke. le- zipg de deelnemers* een. uittreksel uit het gesprokene ter hand te stel len. waardoor ,de cursus beter aan zijn doel zal kunnen beantwoorden. Het cursusgeld bedraagt voor acht lezingen f 4,waarvoor de uittreksels en een omslag daar voor verstrekt zullen worden. De inschrijving kan tot 5 'Febr. geschieden door middel van de or ganisatie waarbij uw vereniging is aangesloten of rechtstreeks tot -het bureau voor de lichamelijke opvoe ding, kamer 212, Raadhuis. Voor ouden van dagen Aan de bewoners van het ge meentelijk tehuis voor Ouden van Dagen zijn enige ontspannings avonden aangeboden door de Rot terdamse mondaccordeön-, toneeï- en mandoline vereniging „Door Wilskracht Volbracht". Een vrolijk en afwisselend pro gramma is ten gehore gebracht, waarbij bijzonder opviel-de combi natie mandoline en mondaccor- deonmuziek. Het woord van dank dat .de di recteur der inrichting de heer J. A, van Ojen de spelers na afloop bracht was ten zeerste verdiend. O/ er dames zijn, die deze nieuwe hals lijn duruenvolgen, betufijfalen wij... Zelfs in Amerika werden de eerste modellen zeer koel ontvangenOveri gens een interessante avondrobe voor grote, slanke vrouwen; het zwart velours in de ceintuur vormt een mooi contrast met- het tere blauw van de wollen georgette. i ócar - 637. „Hm", mompelde ik: „Misschien heb ik me vergist en zaten er twee andere mannen in die race-auto. Maar kom, ik moet opschieten; de professor wacht op me!" Ik stapte vlug door en had even moeite om professor Steekneus te her kennen, want hij had z'n geklede jas aan en z'n Zondagse bril óp. „Zo, ventje", sprak de prof., „je bent precies op tijd. Alsjeblieft, de wagen .staat voor, hier is het inschrijfbiljet en de'wedstrijd begint overeen kwartier. Ik bekeek de atoom- auto en toen ik het wrakke karretje zag begon ik weer te weifelen. „Prof", zei ik, „zit er nu een échte rem op en weet je zeker, dat de atoóm- motór goed werkt?".„Jongetje", zei Steekneys geërgerd, „deze wagen is 's werelds, grootste snel heids-wonder!" Op dat ogenblik begonnen er achter ons twee mannen hard te lachen, de één heel hoog én ha telijk, de ander brommend en dreigend. Vóór ik mijn hoofd omgedraaid had wist ik al dat het dus toch Knots en Knars waren, het tweetal waar ik al zoveel mee te stellen gekregen had in mijn vroegere avonturen. „Haha", riep Knars, „onze ouwe vriend Ketélbinkie rijdt ook mee in zijn kinderwagen!- Zou je niet liever gaan lopen, klei ne sprinkhaan??" „Knars", schreeuwde ik woe- dend, je kunt wel een toontje lager zingen. Ik weet:genoeg van jou en je vriend om jé onmid-v. dèllijk door de poütie te laten oppakken, bat jul- lie ook mee doen met: deze race-wedstrijd kan' nooit goed zijn, ik weet dat jullie helemaal niet sportief aangelegd zijn. En hoe komen jullie aan de zwarte race-wagen? Vertel dat eens?!!" De schrijver-journalist Ben van Eysselstein, is ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag in Gieten, waar hij zijn jeugd doorbracht jaarlijks een geziene gast is, gehul digd. De burgemeester overhandig de hem een oorkonde, waarin zijn benoeming tot ere-burger van Gie ten. vervat is. Als tegenprestatie bood de schrij ver het gemeentebestuur een met de hand gekleurde ballade aan, die de afgelopen oorlog bezingt. De talrijke aahwezigen namen daarna deel aan de Gietervesperije en lie ten zich de stoet cn schenk wel smaken. De schrijver Anne de Vries voerde hier het woord én sprak over Van Eysselstein als de zwerver die opgroeide tussen de boerenjongens, waardoor een zeke re verwantschap 'ontstond met he* Drentse leven. Vele sprekers heb ben van hun waardering voor de schrijver en zijn werk getuigd en onder de hüldigings-telegrémmen waren er van de Vlaamse'.en Ne derlandse PEN-club, de aartsbis schop van Praag,-Jan Fabricius en tal van Nederlandse kunstenaars en kunstenaressen. Nieuwe boeken in de gemeentebibliotheek F. B. Bakels. Verbeelding als wapen (dagboek gevangenschap). M. Breid. Franz Kafka, eine Bio- graphle. G. Duhamel. La musique cohsolatrice. Een kwart eeuw oud heidkundig bodemonderzoek in Ne derland. P. N. van Eyck, Medousa, een mythe. P. Geyl. De patriotten- beweging- G. J. Held: Papoea,'s van Waropelk, C. H. de Jonge. Oud-Ne derlandse majolica en Delfts aar dewerk. Th. J. G. Locher."Peter de. Grote. W. Martin. Van Nacht wacht tot feeststoet, C A Mennicke. De achtergrond van de tweede we reldoorlog. J. B. Priestley. Three time-plays.Rekenschap van Euro pa, door J. Benda e.a.-A. Schiér- beek. Acht eri -twintig eeuwen bloembestuiving. Selectie, scholing en omscholing. C. Serrurier. Franse letterkundige salons van voorheen, A. J. Toynbee. A study of history; abridgement of vols, I-VI bij. D. C. Somervell. E. B. Wedmore. Handboek der moderne bijenteelt. M. G.Ydo. Plezier in het werk. E. A. D. E. Carp, Suggestie. Pro Rege 1 Op 30 Januari a.s. 's middags om half drie zal er een vergadering worden belegd jfi de inrichting voor doofstommenonderwijs door dé. Ne derlandse militaire bond Pro Rege, waar de voorzitter van de afdeling Rotterdam drie actuele punten in bespreking zal brengen, namelijk „Ons militair tehuis", „het P.LT." en „Wat fs onze thak ten aanzien van onze repatriërende mannen?" Naar vrij vernamen zullen, alle prat kerken en verschillende orga nisaties een uitnodiging voor deze vergadering ontvangen. aangekomen schepen te ROTTERDAM 22 Januari Oranjepolder, Londen Ctornelder stukgoed; BJisworth. Londen Antn. Veder IJseinaven stukgoed; Novian Coast Londen Burger Nselhaven, le dig; Stork, Londen v.a.m. Merwehaven. .stukgoed; Joost, Zaandam Soetermeer «•ekkes Parkkade ledig; Rapid Boston Line Muller Parkhaven, stukgoed; Kio Segundo, Buenos Ayres Wambersie Schlebaven, stukgoed; Larix. Zaandam Schellen Parkkade, ledig; Mecklen burg, Harwich Hoek van Holland; Ma rina Abadar. van Ommeren. Pernis, olie; Biarritz. Harwich Hoek vanUoI- land; Aldebaran Baltimore, NJevelt Goudriaan Waalhaven, kolen; Palma, Frederiksstad n.b.k. Zwijndrecht traan; Kraan no.. 14 IJmuidén per sleepboten Maas en Borneo, Waalha ven; Ollvian Coast, Newcastle Burger Uselhaven, stukgoed, 23 Januaji Irwell Goole Hudig' Pieters Lekha ven.* stukgoed; Winterswijk, Huelva Erh. en. Lekkers Vlaardingen,' -.pyriet: Svea Stockholm- Burger IJsclhaven, stukgoed:-"Willem Ruys, Batavia k-r.l. Schlehaven, passagiers; Bonuna A'dam Burger IJselhaven, stukgoed; Antlnous, New York Runciman Merwehaven, stukgoed; Oranje Nassau, Harwich Hoek van Holland; Augustana Victory New York Rott. Oceaan Merwehaven. stukgoed; Rijn. Tcrneuzen Vinke Kra- lingsche^Veer.^led^ SCHEPEN 22 Januari Karen Toft,Danzig: Iberville, Mobile via Antwerpen; Benreoch, Shanghai vla Antwerpen; Wallonia, Gothenburg via Antwerpen; Majfrid, Antwerpen; Yew- park, Londen; Coeta. Antwerpen; Capi ta Antwerpen; Tourcoing, Melbourne via Antwerpen; Wea, Hamburg; Vien na, Harwich; Arnhem; Harwich. 23 Januari Torfinn Jarl, Liverpool; Bree-Helle, Leixoes on Lissabon; Biarritz, Harwich. Wind Z.O.. flauwe.: koelte, kalme zee. bewolkte lucht, SCHEEPSBEWEGINGÏN Algenib, thuis,21 ysn Teneriffe; Al- dabi, vertrekt-24 -van Antwerpen naar .R'dam;' Alderamin, 23 van Londen via Antwerpen naar Perzische Golf: Alde baran, 22 nam. van. Baltimore te R'dam: Aletta, 20 van Singapore naar Pladjoe; Aleinous, 19 te New Ofleana. BDJdendljk. thuis, 22 te Londen; Bengkalis. 19 van Portland Ore naar San Francisco; Boissevain, 19 te Mon tevideo. Coeta, 23 van R'dam te Antwerpen; Cllo, 16 van Curagao naar Kingston 'Jam Danae, 21 te Venetia; Dido. 17 te Santiago: Douro, 20 van Cristobal naar Puerto Cabezas. Eemdijk, 22 van Tampa naar Mobile; Emancipator, 20 van Port Elisabeth aar A'dam. Frejo. 21 van 'Garston naar Hayle; Pi vel,' 20 te Londen; Flandria, 20. te Stanloxv; Flevo, 18 van Cristobal naar Buenaventura. Goote. 21 te "Hamburg; Germaan, 20 van R'dam te "Naestved. - Hondsrug. 21 te Sharpness; Hada pass. 21 Brunsbuttel naar R'dam; Hast I, pass. 21 Wight rfaar Waterford; Hast V, 21 van Oporto naar Lissabon, Jaarstroom, 20 te Sapeld; Jupiter. 20 van Parijste Londen: Jupiter,. 18, te Maracalbo. Koningsdiep. 21 van Dordt te Londen; Karei. 20 te Ellesmere Port; Kieldlep, 19 van R'dam te Ipswich. Limburg, vertrekt 24 van San Fran cisco naar Java;Lawak, 17 te Los An- :eles; Luna, 17 van' Trinidad naar lobile. Meliskerk, 22 te Antwerpen, daarna West-Afrlka; Muiderkerk, vertrekt .25 van Bombay naar Sydney; Marleen,'21 te Londen; Mirza. 17 te Miri. Nigerstroomj 22 van Dakar, naar Duala: Notos, 20 van Cristobal naar Barranqullla; Nero. 19 te Cristobal.. Orpheus, 20 te Malaga. Palma, 23 van Frederiksstad te Zwijndrecht; Prins Bernhani (Coaster). 20 van Lissabon «aar Huil; PaUl.a 17 van Pladjoe naar Fort Swottenham. Rijnladd 21 te Rio de Janeiro; Rolf, al van Middelfahrt naar Malmo; Rijn. 23 van Tcrneuzen te Kralingsche Veer; Riouw, 20 van Singapore naar Soera- baja; Ruys, 21 van Batavia naar Hongkong: Roepat. 20 te Batavia. Stuyvesant. 21 van Paramaribo naar A'dam' Stad Schiedam, thuis, 21 van Madras naar Cuddulore; Streefkerk, vertrekt 30 van Bombay naar Calcutta; Sommclsriijk 22 van Lissabon naar Havana; Sumatra, 20 van Penang naar Colombo; Srfroena, 19 te Mirl; Sapa- roea, 10 te Portland Oregon; Sarpedon, 19 te New York. Tjlmenteng, 22 te Semarattg; Tcrnate, 20 van Kaapstad naar Port EUsabetlv Virgo.' 21 te Port Talbot; Van Heutz, 10 van Hongkong naar Swatow, Wlnterswijfe, 23 van ..Huelva te Vlaardingen, Zwijndrecht, te Malta liggend, gaat naar Genua en daarna Antwerpen, hl- waar 5 Febr. verwacht; Zeeman,. 21. van Batavia naar R'dam. •NAGEKOMEN SCUEEPSBEWE&INGEN Aalsum. 21 van A'dam naar Ham burg: Agatha, 21 van Curacao naar Ma- racaibo: Albatros, 21 van Tjüatjim naar Batavia; Alphacca, thuis, pass. 21 Gibraltar naar Antwerpen; Alphard. 22 te Victoria Braz; Annenkerk. uitgaand, pass 22 Aden naar Karachi; Amstel- dyk, thuis, 22 te Antwerpen; Aludra, - uitgaand 21 van Port Said naar Suez; Annegiena, 21 te Ispwlch: Att S, 21 van Guernsey naar Jersey; 'Aldebaran. 22 nam. 9 uur van Baltimore voorgaats van de Nieuwe Waterweg verwacht; Aïamak, 22 te Karachi; Alkald. 22 te Rio de Janeiro; Amstelkcrk, pass. 22 FIntsterre naar West-Afrika. Bïijdendtjk. thuis, pass. 21 Wight naar .Londen: Berkel. pass. 21 Finisterre naar Landana: Batavier II, 20 van Ca sablanca to Bordeaux; Brinda, 21 te Boston Line; Bali. pass. 22 Strombioli naar Batavia Coen. IS van Falmouth'naar Preston- Cistula. 21 van Cebu naftr Abaöan Congostroom, 21 te Port Ambolm: Co- ryda, 21 van Suez naar Aden; Constant. 21 van Vllssingen naar Londen: Cateli. 21 van Londen naar A'dam; Celebes (Nederland). 22 te New Orleans. Diana V, 21 van Delfzijl naar Strood: De Ruyter. 21 van Partington naar Lo- rient; Delftdijk. 21 van Los Angeles naar Vancouver. Echo. 21 te Drogheda; Elisabeth (ver maas), 21 te Londen; Express, 21 van Havre naar Parijs. Flat, 21 van Londen naar Antwerpen. Gadila 21 van Suez naar .Engeland: Galllea, 20 van Borddeaux te Kotiakry; Gouwe, 21 vn Stettin naar R'dam,. Hast IV. 21 te Parijs; Helicon, 22 van New York te Curacao; Nestia, 22 t# Port Limon geankerd. Joost. 22 van Zaandam naar'R'daro Kamerllngh Onnes. 23 van Macassar naar Soerabaja; Kota' Gede. 22 .van Soerabaja naar Macassar; Kelbergen, 22 van R'dam te Savona. Larix, 22 vafl Zaandam naar R'dam; Lieve Vrouwekerk.'21 nog te Kuweit; Lombok, 21 van Singapore naar Ma- nillg; Loosdrecht uitgaand. 21 in ,het Bittermeer (Suezkanaal) geankerd; Llndekerk, thuis. 21-, van Port Soedan; Lutterkerk, 21 van Karachi naar Bombay. Meliskek, 21 van A'dam «aa Afrika; Maaskerk, 21. te Lagos; Mies, 22 te Wismar: Mulan. 22 van Immingharn teé Vlaardingen; Maltena- (Hopper), naar Ivoorkust 21 op 30.42 Noord en 13.51 West;Maas. sleepboot, 21 van Duin kerken te IJmuidén. naar Ostende, Orion (Coaster), 21 te Gravesend; Oise, 21 van Londen naar Antwerpen; Ovula, 21 van Pladjoe haar Singa pore; Orestes, pass. 21 Prawlepoint naar A'dam; Omala. pass. 20 Gibraltar naar Abadan; Ossendrecht, pass. 21 Tunis naar. Sfax. Prins Alexander, 22 van Jaffa t» R'dam. Randkerk;-» 21 te--"Dar es Salaam; Riouw, 21 op de Moes! Rivier gean kerd: Rapid, 21 van Boston Lino naar R'dam.■- Salatiga, thuis, pass. 21 nam. 5 uur Anaga Point (Kanarische Eilanden); Stentor. 21 van Algiers naar Alexan dras: Sian. 21 van R'dam te Antwerpen. Tiberius, 21 te Palermo; Trajanus. 21 te Sunderland, daarna A'dam; Tela- mon. 21 van Houston naar New Or leans. Urmajo. 21 te- St, Heiier. Van Gelder, tl vari. Goole naar Ro chester. Wickenburgh. 20 van Bordeaux naar Casablanca; Wim (yermaas), 21 van Delfzijl naar Lubeck. Zwerver, 21 van Par te Antwerpen; Zaan 21 van Stettin naar Zaandam. RIJNVAART LOBITH, gepasseerd 21 Jan. stroom afwaarts: Adja, Maarssen;Anna. Til burg; Margaretha, Maria Christina, beide Utrecht; EngeUna, Wagenlngen; Eben Haëzer. Delfzijl: Ideaal. Haarlem; Cunegottda. Weesp; Wijkdienst 31. Rot terdam; Jean. Borluut, Angele, Condor, alle België. Stroomopwaarts: Spes Mea. Flat Vol 1, Lloyd 6, Oseia. Luikina, Marie, Na- dine, Moresonn, User, Zephir, Result, Risico. Sema, Nenuphar, Ketektiep, Eendracht, Uerdlngen, WlIIemskade, Prlnsenlxoofd, Netta, Korea, Diwi; Isls, Energie. Lippe, Moldau. Bertus, Johan nes 2, Rapide, Hendrik, Maria Elisa beth; Antonie, Renaissanu, Damlde, Leona, Porte-Puce, alle Duitsland; IJsselmeer, Straatsburg;, Santo Gui- aeppe, -Fraterniete 10. Cecilia, Au gat, Batavier, Coadja, Express 31. Express 43. Willemsbrug, Middelburg, Walche ren. Zuid-Beveland, Ifene, Blödelin, Express 23, Andreas. Aviateur, Cuma, alle Basel. e? Het motortankschip „Pap en- drecht" van Van Ommeren wordt in het midden van de volgende week van Sheersness (Theems) in Rotterdam verwacht, ,waar het schip bij de R.D.M, herstellingen zal ondergaan. P? Het stoomschip Winterswijk, dat wegens machineschade naar Huelva moest .terugkeren, ia van morgen in de Vulcaanhaven te Vlaardingen aangekomen voor het- lossen van een lading pyriet.De machineschade zè.l hier afdoende 'worden hersteld. 6^ De Smit sleepboten Maas en Borneo arriveerden vannacht uit IJmuidén in de Waalhaven met de kraan no. 14 op sleeptouw. Deze kraan van Frans Swarttouw heeft in Amsterdam dienst gedaan en zal nu weer in Rotterdam werken. Mej. Maassen, Tüinlaan 68a, vraagtvoor huishouding Zaterdagmiddag en 's Zon--,' dags yrij. Prettige werkkring. Nette' dienstbode 'gevr. v. halve dagen. Aanm!' heden avond vóór 7 uur J. Steen- straat 44B. Gevr. 'nette werlcster voor Woensdag f 5.— p, dag. Aan melden: iï. M. JanseTi, Boer- havelaan 122A. Te koop: Konijnen tévens ram ter dekking. Fabristr. 49a Schiedam. Te koop prima vèrenbed 2 p.," br. windjack,; winterjas, da mesframe. m.; b! Paulus Pot terstraat 46B.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2