V STADSNIEUWS Hermes kon het tegen Haarlem niet bolwerken Schiedammers verloren met 3-1 DWS op de onderste plaats Hellas icon met 74 DHS—VDL 2—1 tuïnkalender Weinig hoop voor sportclub „Schiedam" AGENDA Doelman van Loon wen voor Bolnes Martinit speelde tegen Pretoria gelijk l' „Brederode" vierde Vastenavond Kinderarts in het Gem. Ziekenhuis L Vlaardingen J Belangrijk Schaak- concours Rotterdam"7': Debutantenconceri Radioprogramma SCHEEPVAART SCHIEDAM SÉSlli S:f Maandag 2 Februari 1948 (Van onze correspondent) Wie tot nu toe meende dat voet bal een genoegelijk spelletje is, zal na de wedstrijd Haarlem—Hermes DVS beter geweten hebben. Er .was bij beide partyen een hardnekkig streven merkbaar, elke tegenstan der, die dicht in de buurt van de bal kwam.zo spoedig mogelijk met zijn neus in het gras te krijgen en wij moeten erkennen, dat die po gingen wonderwel slaagden. Wij hebben niet geteld, wie deze voet balveldslag tenslotte op punten ge wonnen heeft, doch in elk geval was het betreurenswaardige resul taat, dat de Haarlemse spelers Van Daalen en Zuurbier respectievelijk wegens een gekneusde schouder en een knieblessure het verder spelen onmogelijk werd gemaakt. Deze onprettige gang van zaken was dubbel te betreuren, daar zo nu en dan bleek, dat de open aan vallen van Haarlem ende ietwat meer in elkaar gedraaide Hermes- DVS offensieven een alleszfns be hoorlijk technische grond hadden. Zo knikte Roozen reeds na tien mi nuten de bal uit een hoge pass van Boeree op onnavolgbare wijze langs doelman Pil- Een felle tegenaanval van Henmes DVS volgde uit dit vroegtijdige Haarlemse succes, doch dit' alles zette geen zoden aan de „Schiedamsedijk", omdat v. d. Tuyn Jansse en Heyster elke bal, die niet naast ging met onfeilbare zekerheid tegen! invaller-doelman Verkaaik opschoten. De roodbroeken lieten zich echter, zij het minder veelvul dig, evenmin onbetuigd. Eens ket ste een schot van Groen van de. lat terug, maar kort daarop had Haar lem het geluk, om daar een harde bal van Roozen,door Ruiterman van richting veranderd terwijl Pil daardoor juist in de andere hoek van het doel stond deze er in zweef de 2O, ruststand. In de tweede helft was de zaak gauw bekeken, omdat de Winter na tien minuten uit een voorzet van Poelman de bal inkoppend, Haar lem een 3—0 voorsprong bezorgde. .Daarna gaf de scheidsrechter Hijs compleet een fluitconcert weg om de'gemoederen tot bedaren te bren gen,. viel Hermes-DVS onophoude lijk aan, speelde v. d. Tuyn op dé rechtervleugel een handig partijtje, maar was schotloosheid en goed Ook in Den Haag is het DWS niét gelukt een beter resultaat te bereiken, zodat zij nu vrij een zaam onder aan de lijst heeft plaats 'genomen. Hellas dat even eens een onbegrijpelijk lage plaats bezet, speelde een prachtige wed strijd, waarmede dit elftal nog steeds het beste handbalspel te .zièn geeft- Voor de "rust vooral de monstreerde zij een verbluffend en geraffineerd samenspel, waaraan -de achterhoede van DWS niet te ■pas kon komen. De 51 voor- -sprong die de Hellenen hierdoor verkregen, was dan ook zeker ver diend. In de tweede helft, ging bet na een omzetting in 'het DWS-elf tal, veel heter, zodat er nu een vol komen gelijkopgaande strijd ont- stond. Hellas werd zelfs terugge drongen, waardoor Aat Sigmond de stand op 5—3 terug kon bren gen. Jammer voor de Schiedam mers,.: wisten de Hagenaars nog tweemaal door de nu veel beter spelende DWS-achterhoede heen te. dringen. ;DWS bleef echter vol houden, en mede door bet, buiten gewone werk* van doelman De Ronde, was de 74 nederlaag, te gen de uitstekend spelende Hage naars, geeh slecht resultaat. Dat de DWS-dames met een overwinning huiswaarts-, zouden - keren, zal wel niemand gedacht hebben. Het sterke Turnlust werd met 32 geklopt, zodat de DWSr dames on een prachtig resultaat kunnen terugzien. Het sterk ver jongde elftal speelt de laatste tijd, heel goede wedstrijden,' waardoor zij een heel watbetere plaats in nemen, als de vorige competitie. DWS 3 (heren) deed goed werk, door met 8—2 van WF 2 te win- „nea. DU.S. behaalde Zondag een ma gere 21 overwinning op.V.DJj. Het tweede D.H.S. elftal etste zich nog vaster aan - de kop door E.D.S. 2 met 3—0 te verslaan. Bloemhof 2—DHS de eindigde met een 54 nederlaag voor onze stad- genoten. D.H.S. 5-D.R.Z. 4 werd 3 FEBRUARI. Weet lï geen raad 'met een donker hoekje in: uw tuin? .Ook voor die duisternis zijn.liefheb' bets te vinden. Zet U ér gerust vin- v gethóedskruid neer. Dat voelt er zich thuisDit ktitid heeft de fraaie Latijn se naam van Digitalis en. in dit klas sieke milieu hoort ook de Pulmonaria zegt11 gerust Longenkrutd) en de Asperula, de Saxifrage umbrosa en de Vinca. die alle nog rijk zulten bloeien in diepe schaduw. Plant ze in het flaatst van de .winter of het vroege voorjaar. 'In de diepste schaduw, waar nimmer enige zonnestraal doordringt, groeien nog voortreffelijk de varens met hun sierlijke bladeren. Zij houden van vochtige grond. De vaste plant Lysimachia. die in de zomer haar on telbare gele bloemen vertoont, gevoelt zich ook volkomen to de diepe scha duw thuis. i werk van Verkaaik oorzaak dat het aantal tegenpunten van de Schie dammers beperkt b.leef tot het ene, dat Ruiterman kort voor het einde maakte. Door de belangrijke thuiswed strijd tegen Gymnasiasten 2 te ver liezen heeft Sportclub „Schiedam" zijn laatste kans om aan degradatie te ontkonien voorbij laten gaan. Mefc nog twee wedstrijde tegen Quick en Zwervers voor de boeg is er op het behoud van het tweede klasseschap weinig hoop meer. Bovendien wis ten de mede-candidaten HKV 2 en Hou Stand door een 22 gelijk, spel ieder op een. kostbaar punt beslag te leggen. En daar de wedstrijd Hou StandADO ook nog gespeeld moet worden, zouden zoals uit onder staande stand blijkt, de laatste twee wedstrijden beslist gewonnen moe ten worden. De wedstryd had een prettig ver loop. Binnen tien minuten hadden de Hagenaars een 2—0 voorsprong, die Annie Schenan tot 2—1 terug wist te brengen. De rust ging in 3—1. Na de rust deed Groeneweg met een'tweede doelpunt de hoop weer herleven, doch de Hagenaars gaven geen krimp en liepen kort voor tijd nog tot 5—2 uit. Zij won nen dus met dezelfde cijfers waar mee zij het vorig seizoen eveneens tegen „Schiedam" de kampioens titel veroverden. De stand luidt nu: Rozenburg 13 9 1 Zwervers Deetos 2 Quick Gymn. 2 Hou Stand H.K.V. 2 Schiedam A.L.O. 11 8 13 7 12 6 41—27 41—28 44—39 39—32 33—31 45-43 3o48 27—42 44—52 Films: Pass a ge-bioscoop: Da. 2, 7,^9.30 uur; Za. 1.45, 4.15, 7, 9.30. uur; Zo, 1.45, 4.15, 7, 9.15 uur: Wonderman. Op het toneel: Johnny and partner; bicycle- act. Monopole: Da. 2, 7, 9, uur; Za. 2, 5, 7, 9 uur; Zo, 3, 5, 7, 9 uur; Michael Strogoff. Concert: 4 Februari, R.K. Volksbond, uur; R.K. Mannenver. „Caeei- lia". Theo v. d. Pas, piau^. Lezing:- 4 Februari, Geref. Jeugdhuis, uur: Oost en West. Dhr. C. L. J. Damme, spreker. 4 Februari, Ver. lokaal, 8 uur: Wijk V. Ned. Kerv. Kerk. Ds. K. N.'E. Gravemeyer over „Met een boodschap der Kerk naar Zuid-Afrika". V erga d erin Eén; 2 Februari, benedenzaal Am- stelbron, 8 uur: Ned. Mod. Mid denstandsbond. Sprekers A. v. Duinhoven en S. Brinkman. DISTRIBUTIE-AGENDA Dinsdag worden in het distri butiekantoor Broersvest 95, van 912 en 25, levensmiddelen- en textielkaarten uitgereikt aan de letters Gro tm. Hars. Tevens worden schoenenbonnen uitgereikt aan hen, wier stamkaart- nummer op 0 of 54, 64, 74, 84 of 94 eindigt. Inwisselingsbon 802, mee brengen. De loop der bevolking Alweer bleek in December het aantal verhuizingen naar buiten de stad (200) het aantal vestigingen (169) te overtreffen.. Het geboorte overschot bedroeg echter 102, zodat het inwonertal van onze gemeente zich toch weer in opwaartse lijn bewoog. B\i de jaarwisseling telde' Schiedam 34.963 mannen en 35.373 vrouwenmin totaal dus 70.336 inwo ners. BENT U VOORNEMENS AF TE SLAAN. GEEFT DAN OP TIJD DE RICHTING AANi Schiedam met 2-1 geslagen ïn de vooral tégen het einde zeer spannende en aantrekkelijke wed strijd Schiedam'Bolnes, was er vooral één speler, die buitengewoon de aandacht trok,doelman v. Loon van Bolnes. Behalve nog enkele andere uitblinkers was hy zeer zeker de ster van !t veld en sleepte hij de overwinning voor Bolnes uit bet vuur. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op en wisten beide verenigingen eenmaal te doélpun- ten. Kort na de hervatting van de tweede- helft profiteerde Bolnes van een misverstand van de zwart-wïtte verdediging en bracht de stand op 1—2. Schiedam zette 'hii alles op alles en. geholpen door de vrij sterke wind was zij mi steeds in de aanval. Wat zij echter ook probeerde het wilde niet lukken. De hardste en zuiverste.schoten werden door doel man Van Loon gestopt. Doelpunten bleven dan ook uit en het. eind werd een. 2—1 overwinning van Bolnes. Martinit is er Zondag in een zeer spannende, sportief gespeelde, wedstrijd in geslaagd Pretoria een punt afhandig te maken. Voor de rust had-Martinit de wind tegen hetgeen een grote handicap bete kende. Het was dan ook Pretoria dat door zijn mïdvoor het eerst de leiding nam (0l)..Een penalty wegens vloeren" van een Marti- nit-speler zette de stand weer ge lijk, doch nog voor de rust weet Pretoria uit. een goed opgezette aanval .een tweede doelpunt te dis tilleren (12). Na hervatting is* het nogmaals Pretoria dat scoort (1—-3) en het gaat er voor onze stadgenoten, on danks bet verkregen windvoordeel, lelijk uitzien. Lang duurt de nood niet, want eer een minuut is ver streken is hét al 2-3. Aanval op aanval volgde hierop nog, doch het was eerst in de laatste vijf minuten dat de gelijkmaker kwam (3—3). Een erepluim verdient bij deze wedstrijd zeker de scheidsrechter, die perfect leidde. De^ overige Martmit-uitslsgen waren: Hollandiaan 3 - Martinit 2 1—2; SVDPW 2 - Martinit 3 0—4; Rood-Groen - Martinit 4 0—r-2. Damclub „S^edam" Het 2e tiental van de damclub „Schiedam" speelde voor de 2e klas competitie van de Ned, Dambond, district Rotterdam, tegen R.D.G. 2. De uitalag was 11—9 voor R.D.G. 2. De gedetailleerde uitslag was Schiedam 2-r-R.D.G. 2 J. BremanD. Kinnegin11 X. Verberk—J. J. Klein 0—2 M. Veldt—J. A. v. Huut, 2—0 M. CotéD. Ardou 0—2 D. ZonneveldF. Berger 0—2 M. Kerkhoven—E;'H. Meijer 02 M. Noordennen—-A, Kinnegin 2—0 A. de VriesA. Aussems P. Noordennenv. Wolferen M. P. Vlug—C. v. RÜ 0—2 2—0 2—0 DHS-avond Jan Brouwer en zijn gezelschap hebben Zaterdagavond in de R. K, Volksbond gezorgd öateop de feest avond van de Voetbalvereniging DHS de goede stemming er in kwam en bleef. „Mens durf te leven", was de titel van de revue, die het; gezel schap deze avond voor het voetlicht bracht. De voorzitter van DHS, de heer M. J; de Smale heeft aan het begin van de avond een welkomst woord gesproken en een gezellig bal. besloot deze geslaagde DHS-avond. Roelants-personeel was bijeen De leden van de personeelsvereni ging Roelants hebben- Zaterdag avond'in Musi3 Sacrum kunnen ge nieten van hetgeen de mensen van de Netam-personeelsverenigihg uit Rotterdam on de planken brachten. Het is niet slecht dit groepje ama teurs, dat zich op zo'n breed ter rein beweegt. Behalve een band, die zich liet horen in het lichtere genré muziek, kwam een Hawaiian- gezelschap, de Tropical Hawaiian® geheten, voor het voetlicht, werden er schetsjes opgevoerd/liedjes ge zongen door Annie Bedaf en Nico Creemers en zelfs variété ten beste gegeven. Zoals ook- de volgende Roelant-avond. kenmerkte'ook deze contactavond, die door de heer EL W. Wachter is geopend, zich door een gezellige sfeer, die domineerde in een groot bal onder leiding van. de heer de Koek. (Ingezonden mededeling) brengen wlj enlge *«r bijzondere gen op onze tapijt ei beddenafdeung EEN VAN Z^R Pubbet'-Bpucle lapijl. In diverse kleuren. lOO^cm, breed, per meter Voor de vastenavondviering had het Rooms-katholieke toneelgezel schap „Brederode" Zondagavond in. Musis Sacrum gekozen een blijspel van Robert Neuer, getiteld „Ver wikkelingen in Grand-hotel". Een stuk dat zich zeer wel leent voor een dergelijke avond, waarin de vrolijke^ noot In de eerste plaats vereist *is. Het gegeven van dit stuk dat werd bewerkt door Henry van Wermeskerken, is ondanks de vele verwikkelingen niet erg inge wikkeld en laat zich dan. ook ge makkelijk aanspreken. De leden van „Brederode", voor deze avond aangevuld met drie leden van „Alb. Thijm", hebben er een zeer onder houdende vertoning van gemaakt, waarbij wü in de eerste plaats willen noemen Jan Gudde, Jo Bosch en Frans Schoof, die een wel zeer gave vertolking van hun rol gaven. Vooral Jan. Gudde ver raste na zfjn laatste optreden. De overige hoofdrollen vertolkten Martien van Eyk, Truus Sparla, :Wim Middendorp en Mien van Oort- De laatste ligt een meer bij dehante dienstbode meer dan die welke, zij nu op de planken bracht. Behalve het spel dat in het tiveede bedrijf pas goed tot leven t werd gewekt, verraste ook het décor van de hotelhal, waarbij da ruimtewer king wel zeer goed was getroffen. Ondanks de benauwde atmosfeer' in de zaal, die de aandacht spoedig kon dreigen te verslappen, was het succes bij het publiek zeer groot. Tijdens de wisseling der tonelen heeft men onder leiding van Nico Seters samenzang beoefend, waar mede het publiek danig eer mee inlegde. Het bal dat tot ver na midder nacht duurde heeft deze eerste avond van de ,,Brederode"-vasten- avondviering besloten. Heden avond ïs er een reprise. B. en W. .stellen aan de Raad .voor, als kinderarts aan het Gem. Ziekenhuis te verbinden dr. A. C. J. Schaars, die thans ook als zo danig'werkzaam is in de dr. Nolet- Stichting. De aanstelling is voor onbepaalde tijd, met een opzegter mijn van drie maanden. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia W. M, ,z. v. C. Bergwerf en P. v. Noort, Dr. Nolet- str. i; Arie M. z. v. M. v. Lienden en G- Cozjjn, Lekstr, 25; levenl. kind van S. P. L. Koudstaal en A. v. Toor, Dr. Ndletsfr, 1. Overleden: E. H. H. Haan, 68 j„ vr. v. J.. H. Evers,-St. Liduinaatr. 20; M. Struik, 88 j.. Burg. Rnap- pertlaan 59W.' J. Koster, 80 j., Tiebhan Oemstr. B;-:;; f Jubileum P. van dér Meijden Dondprdag herdacht de. heer F. van der Meyden het feit, dat hji vóór 25 jaarbtj .de N.V. Van Génd Loos in dienst trad. 's Morgens om 10 uur wérd de jubilaris met zön moeder met een auto van ^de Directie van,huis ge haald en op. kantoor in het bjfzyn van het gehele personeel, oud-per soneelleden en enige vertegenwoor digers van het spoorwegpersoneel w.o. de stationschef, de heer Me- dendorp; de chef van het vracht- goederenbureau, de heer van Ber gen en de heer van Sleen, gehul digd Namens de, directie werd hy toe gesproken door de heer Rudolphus, hoofd-inspecteur. Hij bracht de dank namens de directie, over en overhandigde hem het gebruikelijke cadeau onder couvert, alsmede een oorkonde. Hierna werd hem door de heer Oosterwijk, plaatselijk directeur, een cadeau -t.w. een actetas, van het personeel der N.V., personeel der N. S. en enige oud-collega's overhandigd.! v De heer van der Meijden dank te hierop alle aanwezigen en ver zocht de heer ..Rudolphus ook zijn dank aan de hoofddirectie te willen overbrengen. - Ook de zakenwereld heeft van belangstelling bljjk; gegeven eri.vele fraaie bloemstukken en cadeaux werden aan zijn woning bezorgd, 's Avonds had! een drukbezochte 'receptie in de bovenzaal van de Volksbond plaats. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Schaakvereniging H.V.O. zal op 5 en 6 Mei 1948 een groot Schaakconco'urs worden gé- houden, waarbij in de hoofdgroep de bekendste Nederlandse schakers zullen worden uitgenodigd. Waar de naam van Vlaardingen op dit gebied nog niet veel heeft geklon ken, zal dit voor onze stad op cul tureel gebied een uitzonderlijke ge beurtenis zijn en zal ook op deze rrjanier aan onze sterkste Vlaar- dingse spelers.de gelegenheid wor den geboden bun krachten te me ten met anderen. Er is een ere-co- mité, dat bestaat uit de heren Bur gemeester mr. J. Heusdens, Notaris H. P. Dolk, de Wethouders J. L. Jonker en H. K. van Minnen en de heer G. A. H. v. d. Corput. Ter be strijding van de kosten zal men een loterij houden. Raadsvergadering De raad der gemeente Vlaardin gen zal op Dinsdag 3 Februari te 19,30 uur bijeenkomen. - Op. de agenda staan o.a; het voorstel van B. en W. tot aankoop van hef Van Leydenshofje, het voorstel tot vast stelling van de begrotingswijzigin gen, voorstel tot wijziging van verschillende politieverordeningen, en het voorstel tot benoeming van een supervisor, instelling van een welstandscommissie en benoeming van. twee leden dier commissie. - Visserij Binnengekomen van trawlvisse- rij R.O. 29, K.W. 28 F. Schaap, L.W. 86 P. Varkenvisser, VI, 83 P. van Embden, K.W. 64 A. de Jong. Aan de Vishai kwamen met ver se vis binnen de VI. 30 D, van Haren f 7739.— en de K.W. 227 J. van. Leeuwen f 7750. BELANGRIJKE VERMINDERING VAN DE BALDADIGHEID DEK JEUGD Het is een verheugend feit te constateren, dat de baldadigheid onder de jeugd in het afgelopen jaar is verminderd. Dg ingetreden verbetering merkbaar in het aantal in 1947 aan het bureau van politie gedane aan giften van baldadigheid. De oorzaak van deze verbetering moet gezocht worden in de omstan digheid, dat de gezinsverhoudingen welke tijdens de bezetting ver stoord waren, gaandeweg normaler zijn geworden. Ook een betere be steding van de vrije' tijd is in. dit verband van niet te: onderschatten' betekenis gebleken. De materiële, schade, welke 1947 aan openbare eigendommen werd toegebrach t, bestond voorna melijk uit het beschadigen van straatlantaarns en. trottoirtegels en het vernielen van 'jonge bomen in plantsoenen en langs de wegen." Van de particuliere eigendommen werd een groot aantal ruiten-ver nield. Een'"belangrijke plaats:in de'be- strijding van dé baldadigheid, onder de jeugd némen de-jeugdverenigin gen in.' Vlaardingen 'kan zich. ver heugen in een gezond verenigings leven. Het ledenaantal; van de be langrijkste jeugdverenigingen bleef in 1947 vrijwel stabiel. Een "betere huisvesting van. de bestaand^ jeugd verenigingen is» hoewel noodzake lijk, in verband mét de huidige om standigheden helaas nog niet mo gelijk. Ook de commissie voor vacantie- bezigheden heeft in 1947 het-'hare er toe bijgedragen om; de baldadig heid van de jeugd te verminderen. De door deze commissie opgerichte speeltuin werd in het afgelopen va- cantie-seizoen door niet minder dan 20-000. kinderen bezocht. Het optreden van de bariton Guus- Renaud op het debutantenconcert in de Aula van Boymans, bleek wel wat voorbarig te zijn. Deze jeugdige zanger bezit een goed en welklinkend stemor gaan. doch htj weet dit nog niet altijd op de juiste wijze te. gebruiken. Vooral het hoge register zal nog moeten ont wikkeld worden. Blijkbaar had -bh ook met de keuze van. de liederen een te hoge greep gedaan; in: Debussy's Twee Baladen van Villon bijvoorbeeld, deed de vocale en artistieke onrijpheid zich dan ook sterk gelden. De pianiste C. de Bruin begeleidde de zanger verdienstelijk. De fluitist Henk van der Velde, wiens medewerking te elfder ure móe3t u den ingeroepen,, kan men niet meer als debutant 'beschouwen, want als lid van het Philharmonisch Orkest hoorde men hem reeds verschillende malen in. solopartijen. Hij droeg het Andante .uit Mozart's concert in C gr. t. en een drie tal -werkjes van Houssel voor op een wijze, die óm haar góede technische kwaliteiten en uitstekende toönproduc- tie ten zeerste kon'- voldoen. ïmde pianiste H. Vuyk.vond dfe-s'olist een goed begeleidster. --5 Herman van Born iSur - •V-.-i.-A. 645. Knars klemde zfju tanden op elkaar en zyn handen om het stuurwiel, „GiTj" zri hij: „Dié spel deknop mag ons niet passeren ook al is hy j, een hele ronde achter1 we zullen dè-delijk niet •hem afrekenen!" Ondertussen was-ik de wagen- 'van mijn twee vijanden tot .op een paar meter' genaderd en verheugde me al op dé nijdige ge zichten van Knots en Knars als Ik hun straks voorbij zou stuiven. Ik drükte op de claxon, mfln wagentje huppelde langszjj en ik zwaaide en riep: „Dag! leuke, jongen3. Wat kén mjjn kinderwagen hard rijden, hè?-Kunnen jullie niet harder?'Met zo'n slakkegangetje kom je morgen pas bij de eindstreep. Als !k de prij3 gewonnen heb krjjgt Knots een scheermes en Knars een dubbeltje voor de kapper van mij!" De twee mannen schenen niet van een gezellig praatje te houden en op mijn vriendelijk aanbod gromden ze alleen maar en Knots zau'-.mé erg graag een stomp gegeven hebben'als het met deze snelheid niet te gevaarlijk geweest-was! „Jongens," riep ik boven-hét mbtorgedaver uit: „Ik moet verder en ik zal de lui by de eindstreep vertellen,dat jullie over een half uur ook komt. Nu ga ik mijn ronde inlopen, tabét".Maarik nam te vroeg afscheid, want Knara was nog veel onsportiever, dan ik gedacht had. Toen ik pas seren wilde stuurde hij zön zwarte wagen naar de linkerkant mftn wagentje liep klem tegen het hekik gilde van schrik en rèmdeknet terend en schuivend over de weg! Knars liet ztfn wagen een zwaai maken en boven het gebulder van ds verdwijnende motor uit hoorde ik het lachen van de twee vijanden! Succes voor Boubers troep De troep van Herman Bouber heeft met de vertoning van Ted Willes' Buster ('t Schoffie)nog weer eens be\yezen. een zeer kun dig en homogeen. ensemble te zijn, dat weliswaar drijft op oude rotten als Aaf en Herman Bouber Hans Tiemeyer, maar toch ook een aantal jónge krachten telt, die zich in deze stukken voor-rhet-volk zeer op hun gemak voelen. „Buster" stelt de sociale mis standen aan dé kaak, zoals die even voor en ook tijdens de oorlog heersten in een .Londense arbei derswijk Willes bespeelt vaardig de snaren van hét volkssentiment en heeftgevoel voor tonelistische af fecten. Zo'n stuk lijkt speciaal voor Bouber en zijn paladijnen geschre ven: zij behoeven zich geen ge weld aan te doen, om overtuigend te zijn en het publiek in hoofd zaak leden van radio Werkend Ne land gaf blijk ',door dit spel van-hart-tot-hart getroffen te zijn. MAANDAG 2 FEBRUARI HILVERSUM I: 19,~ Nws, weer, 19,15 Onder de leeslamp, 19.30 Act. geluid: 19.45 Reg. uitz., 20.— Nws, 20.15 Busch strijkork., 20.40 Gehei men van de kernphysica, 21.-God is nujn lied, 21.30 Kwintetten, van Mozart, 22.— Kerk. orgelspel, >22.30 Nws, 22.45 Avondoverdenking. 23.— Ma'ndolinata, 23.30Slotaccoord HILVERSUM II: 19.— Klokje van zevën uur, 19.05 Piano, 19.15 Muzi kale tocht door twee eeuwen en 5 landen, 19.45 Inleiding'tot muziek begrip dr. P. v. Anrooy, 20.Nws, 20.05 Radioscoop,. 22.30 Italië spreekt tot U, 23.—- Nws, 23.15 Dansorkest, 23.30 Gr.pl. DINSDAG 3 FEBRUARI HILVERSUM I: 7.— 'Nws, 7.15 Gymn., .7.30 Morgengebed, 7.45 Gui taar, 8.— Nws, 8.15 Pluk de dag, 9.:Lichtbaken door H. de Greeve, 9.30 Ochtendconc., 10.— Wie komt er in mijn hokje, 10.15 Alfred Cor- tot, 10.40 De Tovertuin, 10.55 Ge deelten uit opera's, -11.30 Als de ^(ziele luistert, 11.40 Religieuze koor zang, 12:— Angelus, 12.03 Viool en piano, 12.3(1 Weer, 12.33 Lunchconc., 12.55 Zonnewijzer, 13.— Nws., 13.25 Lunchconc., 13.50 Cello, 14.Zang ver. Bel Canto, 14.30 Onder ons,. 15.— Gevarieerd nüddagprogr.,16 Zonnebloem, 16.30 Ziekenlof, 17. Na schooltijd, 17.15" Instrumentale operette muz., 17.45, Reg. uitz., 18.- Grpl., 18.20 Sport/reportage, 18.30 Reg. uitzending. HILVERSUM II: 7.— Nws„ 7.15 Gntumuz., 7.50 Dagopening, 8. Nws, 8,15 Aubade, 8.45 Busch kwar tet, 9.15 Morgenwijding, 9.30 Water standen, 9.35 Afb. vit., 19.30 Voor de vrouw, 10.35 Cello, 10.50 Kleutertje luisterj 11,— Graxn.muz., 11.45 Won dere wereldj 12.Kwintetspelers, 12-30 Weer, 12.33 - Ons platteland, .12.43 Orgel,13.— Nws, 13.15 Vaude ville ork-, 14.— Met- -naaldén schaar, 14.30 Eliah, oratorium, 16,30 Gr.muz., 16.40 Schoolbel, 17.— Dat kun jijook. 17.30Skymasters, 18.- Nieuws, 18,15 '"Tom Erich, 18-30 Reportage. AANGEKOMEN SCHEPEN TE ROTTERDAM 31 Januari Bucklow, Lexttx Burger IJselhaven, stukgoed: St. Alban. Aarhuus Braak man Spoorha'ven. vlees; Bounty., Lon den Lijnzaad Binnenhaven, suiker; Lu- cfan. Hamburg Anth, Veder Binnen haven, zink; Patrick 33., Whalen Go thenburg Vinke,. bunkeren Pernis; Clan. Maclaglan, Cochin Burger IJsel- haven, stukgoed; Salando, Temeuzen Anth. Veder R.D.M., ledig; Cascade, terug uit zee, Vinke Parkkade, heeft roerschade; Mecklenburg, Harwich Hoek van Holland; storanger, Londen Vinke Schiedam; Gloria, Duinkerken Van. TJden R.D.M., ledig; Karskar, Sundsvall Burger IJselhaven, stukgoed; Palma, Frederiksstad NJB.K. Zwijn- drecht.- traan. 1 Februari Imatra, Gent Vinke Waalhaven; ledig; Arkeldijk, New York H.A.L. Schieha- ven. stukgoed; Zeeland, Newcastle S;S.M. "Waalhaven, kolen;, 'Bestevaer, Antwerpen Furness Merwehaven, le dig: Oranje Nassau. Harwich Hoek van Holland; Algenib, Santos Nievelt Gou- driaan .Lekhaven, stukgoed; Vienna, Harwich Hoek van Holland; Export, Londen Cornelder Jobskade. stukgoed; Amsterdam. Stockholm Burger IJsel- haven, stukgoed; Suffolk, Brook Lon den Ruys TJselhaven, stukgoed; Gold finch, Londen V.AM. Merwehaven, stukgoed; Twente; Londen Furness Merwehaven, stukgoed; Triport,. Ant werpen Ruys R.D.M., ledig; Aspen, Va lencia Hudig Veder, Lekhaven, sinaas appelen; Spyridon II, Almeria Vulcaan Vlaardingen, erts; Melrose Abbey, Huil Ver, Humbe rag entuur Parkhaven, stukgoed; :Byron, Pernambuco Hudig Veder Merwehaven, stukgoed; Schelde sleepboot. Shields Maassluis; Gunvor Maersk, Grangemouth Van Ommeren Waalhaven, ledig. Balmoran Queen, Chatham Wagen borg Waalhaven. ledig; Katarina Luckenbach. St. John H.A L, Lekhaven, stukgoed; Zeemeeuw. Londen Ned. Zwitserse Rijnhaven suiker; Briarritz. Harwich Hoek- van Holland;' Mant San dra, Montreal Van Ommeren Merweha ven, stukgoed; Trigonosenüt. Haifa Van Ommeren Pernis, olie; Ha&t. IV, Roiiaan Schellen Parithaven, stukgoed. .2 Fébruari "Capltalne Arsene Guillevlc St. Ser- vau Worms ,2e Kathaven. ledig; Slöter- dijk, Batavia Ruys Schiehaven, passa giers; Winsum, Delfzijl Vinke boei 5, ledig.-. VERTROKKEN SCHEPEN 31 Januari, V Hegra, Christansand; Forshult, - Fal- :enbérg; Ferncoxirt Curacao; Kedoe, Jatavia; Amsteldyk, New Orleans; Benarty, Hambutg Olivian Coast, New castle; Alcyone Hope, Vancouver vla Immingham; EHehsborg, Horsens; ..Tre- vylian, Londen; Iris, A'dam; Cascade, Gent; Rapid, Boston Line.; Friso. Lon den;; Peter V Danlëls, Antwerpen; Blis- worth, Londen; Linge. Huelva; Bir mingham,. Kiogslynn; Veenenbürgh, Middlesbro; Clio, Helsingfors; Mada- ket, .New York; Barroso, Rio de Ja neiro via Havre; Drake, Londen; 'Vi king, Hamburg; Grey County, Buenos Ayres; Oranjepolder; Londen; Helfrxd, Antwerpen; Alt, Goole: ShexI'ngham, Harwich; Empire Wansbeck, Harwich; Arnhem, Harwich; Patrick B. Whalen, New Orleans.. 1 Februari Villafranca, Lissabon;Sallang, Aal- borg; Loppèrsum, Huelva; Amerika. Buenos Ayres:, Pietro. Gori- v Savona:. Trajanus, Orar.; Sumatra. Londonderry; Prospero, Danzig; Adula, Tampico; Spaarnéstroom, Hamburg; Mecklen burg. Harwich; Marpessa. Curacao, Vienna, Harwich; Fiat. Londen. zc Februari Biarrttou Harwich. Wind Z.W., ^krachtige wind, matige zeer, .bewolkte lucht: -■ i- SCHEEPSB^WEGINGEN Aldabi pass. 31 Finlsterre naar Rio de Janeiro; Arnedijk 30 te New Orleans; Agamemnon 31 van Puerto Cabello nr. Aruba Alamak 31. te Bombay; Algenib 1 van Santos te R'dam; Alphard 1 van Bahia te Cabedello; Amstelkerk 1 van A'dam te Monrovia; Adinda 28 van Sin gapore naar Pladjoe Arkeldijk 1 van New York te R'dam: Aagtekerk. uit gaand pasa. 1 Lissabon naar Marseille: Aalsdijk pass. 31 Vlisingen naar New York Alcyone 3 te Takoradi. Biervliet 27 van Fowey naar Ardros- san; Bar alt 24 te Curacao; Birmingham 1 van R'dam t« Kingslynn Breda 1 van Callao naar Antofagast; Balanip 1 van Suez naar Batavia. Clavelta 1 van Las Pledras naar Cu- racao; Congostroom 1 van Freetown naar Dakar. Delft 31 van Valparaiso; Duivendijk 31 van Acajutla naar San Francisco; DJorak 28 van Singapore naar Soera- baja Doros 28 van New York naar Jaemel; Diana V 31 van Hull te Buiten huizen. - Erinna I van Tarakan naar Hongkong; Friso 1 van Rotterdam te Londen. Grootekerk I van Melbourne te Syd ney; Glashaven pass, 31 VUssingeh naar Kopenhagen; Galilea 2 van West Afri ka te Nantes. 1 Helicon 31 van Campari:' naar Port of Spain; Hestta 31 van Curacao naar Paramaribo; Hast IV 31 van Rouaan naar Rotterdam Hermes 28 van Guaya quil naar Callao Hélder 31 van Madeira naar Liverpool. Ino 25 van Curacao naar Maracaibo; Iris 1 van R'dam te A'dam. Koningin Emma 28 te sFointe a Pitre; Kedoe 1 van. R'dam naar Oslo; Keile- haven naar. Las Palmas 31 op 60 mijl West van Freetown Kertosono thuis 31 tc Suez. Laurenskerk 1 van Antwerpen naar Marseille; Leuvekerk, 1 van Londen naar Perzische Golf; Linge 31 van R'dam naar Huelva; Loppersum 1 van R'dam te Huelva Lekhaven .2 .van R'dam te Victoria Braz.; Lieve Vrou- wekerk 2 van Kohramshar naar Aba- dan; Larenberg 1 van Antwerpen via Bordeaux naar West Afrika. Molenkerk 1 van Shanghai naar Ko be; Mapia thuis pass. 1 nam. Malta n. Londen; Marleen 29 te Londen: Mar leen, 29 te Londen: Maebal 29 te. St. Ivesbaai schuilend, naar Balik Papan Marpessa 1van Pernls naar Curacao; .Milo naar thuis 31 van Port Said naar Marseille; Meliskerk 31 .Van Bordeaux naar Dakar. Noordam 2 van New York -te R'dam; Notos 28 van Cristobal naar Curacao; Nigerstroom 1 te Lagos; Nieuw Am sterdam 1 nam. van R'dam te Now .York. Oranje Fontein uitgaand 1 van Sout hampton naar Teneriffe; Ossendrecht pass. 1 Kaap Vincent naar A'dam; Oud Beycrland 28 van Dublin naar' Cardiff: Oranjepolder 1 van R'dam te Londen: Overijsel 31- te Portland Oregon. Prins Frederik Hendrik pass. 31 pau- tellaria naar Engeland; Pericles. 1 van Talcahuano'op de Plate Rivier; Prins - Bernhard (coaster) 28 van Valencia te Hult; Plato 28 van Cap Haitïen naar Puerto Plata; Palma 1 van Frederlks- stad te Zwijndrecht Pohjdorus naar Batavia 31 »n de Golf van Biscaye; Prins Maurits t ten anker te Haifa. Roelf, 30 van Pasajes naaty Santander: Roepat, thuis, 29 te Port Swettenharri; Rapid 1 van R'dam tè Boston Line.; Reinpnngnaar R'dam 31 op 180 mijl Zuidwest van Bermuda; Ruys, 1te Hongkong. Strijpe, 31 van- Halmstad -naar A'dam; Stan vac Pendopo. 20 te Singa pore; Salando, 31 van Terneuzen te R'dam; Stentor, 31 te. Tel^Aviv; Sa- 'roena. 3X van Miri naar "Pladjoc. Trajanus 1 van R'dam naar Orant Telamon, te Curacao; TjtQienteng 1 te Singapore; Tjitjalenka. ter rede :van Panaroekan. Vaderland, 31 van, Delfzijl «fj Goole: Valerius. 31 te Tarakan: Van 't Hoff, 30 van New. York naar New- Orleans: Veenenbürgh, 1 van R dam te Middlesbro/ Wim Vermaas), 30 - van Lubeck te Harllngen verb.)- Winsum, 2 van Delfzijl te R'dam; Westland. uitgaand, pass 13 óuessarit. - Zeeland, pass.VI nam. 6 mir .Pante- Jaria naar.de Sjxalt Settlements. -. rg In de afgelopen week kwamen 146 zeeschepenmetende 554.982 nj-.t. de Nieuwe Waterweg binnen tegen 95 schepen metende 175.728 n.r.t. in dezelfde' week van1947,- I-Iet nieuwe'jaar is, wat de scheep vaart betreft, uitstekend begonnen. Ér kwamen in -de maand Januari 562 schepen met een totale inhoud van 991.509 n.r.t. de Waterweg binnen.: We bereikten dus bijna,hét milhoen toni een,, cijfer waaryan we in Januari 1947 een heel eind verwijderd bleven. Toén kwamen ni. .binnen 400 schepeii metende 685,836 n.r.t.: ';4 ■0 Dezemaand zal het motors- schip Koningin Emma -door dé. werf „De Schelde" te Vljssingén aan de Maatschappij Zeeland wor den afgeleverd. Het ligt in. de be doeling dit schip .behalvevoorde dienst Hoek van Hólland—Har wich ook te gebruiken voor het maken van een aantal pleziervaar- ten." De verbouwing van het /mo torschip Prinses Beatrix, 'eveneens van de „Zeeland" is -zover- gevor derd, dat ,,Dè Schelde" het in April kan afleveren. Het wordtingelegd in de dienst Hoek van Holland- Harwich: - g* Een van de resultaten, be reikt op de Beneluxrconferentie te Luxemburg, is het. opheffen van .verschillende beperkingen met be trekking tot; de ScheldeReiver- binding via dé haven van ^Dor drecht, Er is een regeling getroffen om te voorkomen, dat het gebruik van de sluis van Terneuzen' een belemmering is voor. de verbinding. 0 Het Nederlandse- stoomschip Salando, dat Zaterdagmiddag van Terneuzen te Rotterdam arriveer- de, zal bij de Rotterdamse "Droog dokmaatschappij voor ongeveer tien dagen in reparatie gaan.1 Hét Nederlandse kustvaartuig Cascade, dat Zaterdagmiddag ledigscheep» van Rotterdam naar Gent wertrok, keerde enige tijd later uit zee te rug wegens een defect aan het roer. Het schip stoomde op naar de Parkkade te Rotterdam, waar de schade zal worden hersteld.. Het van Rotterdam komende ^Ne derlandse motorschip Violette' Eri ca was, terwijl het: Zaterdag in de Oostbaaivan Dungèness voor an ker lag, genoodzaakt anker mét ketting te laten slippen om „een aanvaring te ontwijken met een Frans marine droogdok, dat ge sleept wórdend voorbij kwam;, v 0 Lloyds telegrafeert ons, dat het 5825 ton -metende Panamese stoomschip Norlanda zich op de u Atlantische oceaan' op 41.11 Noord en'40.32 West in nood be vindt. He^ schip bevindt zich ver- moedelij k in zinkende toestand. Een ander Lloydstelegram meldt, dat het 7176 ton metende Ameri kaanse stoomschip Charles. Bul- finch op 43.42 Noord én 44.13 West de schroef verloren; heeft. Een sleepboot is van Nqjv York ter assistentie vertrokken. - Weggelopen wit krulharig hondje, de naam is Lassie. Terug te bezorgen Wit Vlaardingerdijk 241 Schie dam, tel. 67263.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2