C STADSNIEUWS Schoolmelkvoo mening werd belangrijk uitgebreid Chefarke4 amm» yjrpjyiHMtljfVMtbtt -uit %'n. •.Jtftji* x/Za* EZB33 Melk twee cent duurder SVV opent Zondag de nieuwe poort AGENDA TIEN BOEREN NEGEERDEN HET COLORADOKEVERBESLUIT Hechtenis geëist én boeten Fraaie zwemsuccessen in Amsterdam Swinging the Blues in de Blauwe Zaal VlaardingenJ SCHEEPVAART v:/>::,.v;.'':yEïöCHiJNT;: SCHIEDAM Zit- Slaapkamer Moeilijkheden met een vak ZIJN SCHAARS EN DUUR LAAT DAARÓM UW KOUSEN REPAREREN BIJ Schiedam Ervsren BROOSBEZORGER Koeriersters 2 Woensdag 4 Februari 1948 Enige tijd geleden gaven wij een uitvoerige beschrijving ven d.e •tand der schoolmelkvoorziening in Schiedam. Er werd toen medege deeld, dat een groep JLK. scholen wok zouden deelnemen. Deze deel name is thans een feit, zodat op het ogenblik 51 scholen melk drin ken. Aangezien niet alle kinderen - drinken, is het aantal liters, dat per week gedronken wordt thans 8500. Vermeldenswaardig is nog, dat van April 1947 tot de Kerstva- cantie 1947 in totaal 188000X. melk verstrekt is. De kinderen betaalden voor de prijsverhoging van de zui velproducten 20 en thans 22 cent per L. De winkelprijs van. een fles gepasteuriseerde melk was in het eerste geval 25 cent en thans 25 cent. Het verschil in prijs leverde voor het Plaatselijk Schoolmelh Comité een groot verlies op, dat evenwel door het Ministerie van Sociale Zaken werd aangezuiverd, want de oorspronkelijke opzet van de Schoolmelkvoorziening was een afzetgebied te vinden voor de grote overproductie van melk in de voor oorlogse jaren. Daarom paste het Rijk de tekorten aan, die ontston den bij de melkverstrekking op scholen. Nu er van overproductie geen sprake is nog minder van een afzetgebied, heeft het Ministerie van Sociale Zaken aan de Plaat selijke Schoolmelkcomité's de eis gesteld, dat zij zelf-supporting zul len zijn, m.a.w. dai Al zich zelf moeten bedruipen. Als reden werd opgegeven, dat 's lands financiën precair zijn, dat vrijwel alle ouders kinderbijslag ontvangen en dat liet nu geen landsbelang is, maar een gemeentebelang. Het gemeentebe stuur heeft besloten de verstrek king gewoon doorgang te laten vinden, evenwel met de bepaling, dat de kinderen met ingang van Nog meer grote plannen Op enigszins officiële wi je zal Zondagmorgen om elf uur de nieu we S.V.V.-ingang officieel in ge bruik worden genomen. De wet houder van Sportzaken; de heer PiB..,Alberts, verricht de ope ningsplechtigheid, waarbij vermoe delijk ook aanwezig zullen rijn de leden /-tean de Sportcommissie, v S3.L.Ö; enz. De nieuwe poort, die aan de zij de van het Sterrebos is gelegen, telt zes ingangen en even zovele - loketten, zodat dit een belangrijke vooruitgang betekent bij de be staande situatie vergeleken. De nieuwe toegang zal uitsluitend be stemd zijn voor de houders van kaarten van f 0.50 en f 1.—, bene vens leden en donateurs. Ook aan de "West-FrankelandSe- dijk komt nog een ingang en wel voor de korte zijde bij, de staan- tribunes. Houders van kaarten van f" 0.35 hebben hier- toegang. Het ligt ia de bedoeling deze zijde ge- .beel af teschutten, zodat men al leen door deze ene uitgang dit ge deelte van het. veld kan betreden en verlaten. Behalve deze grote verbeterin gen, tot stand gekomen door prach tig team-work, heeft men nog plannen voor 4 staantribunes ter weerszijden van cantine en club lokaal en grote tribune. Hierdoor zou men 3 k 4000 mensen meer kunnen herbergen tot een totaal van ca. 13000 toeschouwers. Ge poogd zal worden dit nog vóór de promotiéwedstrijden in orde te maken. Als alles meeloopt zal de nieuwe ingang reeds Zondag weer een kampioensploeg door haar poort zien trekken. Terug uit Indonesië Van dé commandant van het De mobilisatie centrum vernemen wij, dat de militair Johannes Hermanus Hendriks, wonende Pïcegstraat 21 op 12 dezer met het m.s. „Kota In- ten" uit Indonesië zal terugkeren. De Commandant vestigt er de aandacht op, dat het afhalen in de oritschepingshaven niet is toege staan, daar het vervoer naar de woonplaats door de zorg der mili taire autoriteiten geschiedt. Burgerlijke Stand Geboren*. Theresia M., d. v. L. Veliacèk en E. N, Calligaro, Antfa. Muysatr. 47; Wouter, z. v. J. W. v. d Stolpe en I, C. Vilijn, Juliana- laan 76; Henry, z, v. B/ Veer en H. J. Slavenburg, Boerhavelaan X; Wilhelmina, d. v. A. X de Roo en W. Krabbendam, Chr. HuSjgensstr. 4; Margaretha F., d. v. X Rostrian en X Vendeloo, Hoflaanatr. 8; An dreas F. S-, z. v, A. Gunneweg en E. M. Hoenderkamp, Schiedamse- weg 227; Hermina M. L. B., d. v. C. A. M. Willems en E. M. T. B. v. Iperen, Dr. Noletstr. 1; Maria C. F., d. v. H. J. Kleinekoort en A. M. L v.- d. Me$ Dr; Noletstr. 1; Louis W., z. v. E. W. Bazen en L/H; v. Eek, Broérsveld S8; Gerrit, z. v. D. Vreeswijk en M. A. E. v. Wijnen, Groenweegje 15; Johan W., z. v. J. dé Heer en H. de..Wit, Boerhave laan 1; Jeannette A., d. v. I.'de Wit m s; M. Neijèr. Dr. Noletstraat 1, Overleden: H Franse, 70 j., we duwe van. G. X v. d- Belt, Nwe Ha ven 225; E. Edelschaap, 73 vr. v. W Boer, 's Gravesandestr. 35; M. Téttelaar, 75 .3., vr. v. H. C. v. Waalwijk v Doom, Nassaulaan 75; C. Koppenhagen, 65 j.» Dr. Nolet straat 1. 9 Febr. a.s. 2 cent per week meer moeten betalen, dus 24 cent. Voor deze prijs krijgt bet schoolkind dan 4 maal een 14 L. gepasteuriseerde melk per week', bonvrij. Dat is dus nog 1 cent onder de winkelprijs. Het is te hopen, dat deze prijsver hoging niet van invloed zal zijn op het verbruik. De gelegenheid voor gratis- of tegen halvering van prijs te drinken, is nog aanwezig, maar ksn alleen toegestaan worden na een onderzoek door de Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. B. v. Ant. Muysstraat bestond tien jaar In het Verenigingslokaal is Dins dagavond op feestelijke wijze het tienjarig bestaan van de buurtver eniging Ant Muysstraat herdacht Er was een officiële herdenking, waarbij de heer N. Thijssen ais feestredenaar optrad en een meer feestelijke, waarbij het gezelschap Jan Brouwer met de revue ..Mctvs durf te leven", aan het woord was. De heer Thijssen heeft in de eer ste plaats hulde gebracht aan het bestuur, dat deze dag eveneens jubileerde, tw. de heren Seip, De Graaf en Nicolaas. Bij deze gelegen heid heeft spr. de hoop uitgespro ken dat de prachtige straatversie ring. die in de oorlog verloren is gegaan, spoedig door een nieuwe zou worden vervangen. Na de huldiging hebben Jan Brouwer en de zijnen het gezelschap nog lang beziggehouden. Klaverjascompetitie De uitslagen van de wedstrijden in de afgelopen week gespeeld voor de Schiedamse Klaverjas eompetitie luiden: De Karseboom 13221—'Thmli 16407 Eureka 17617Slïedrecht 14789; Excelsior 16039—Altijd Troef 15184 De Bruinvis 15080-O. Thuis 18115 Monopole 16873—De Kajuit. 17432 De Dam 15286—O. Huis 16639 De KI. Confiance 15293Sport 17473. Halve competitie: Hoeks B. 14S32—Veveo 37002. De Spil 17373—G. T. B. 13515 Klaver Vier 16564—-Bavo 16762. ROTTERDAM Revue Blindenzorg Dinsdag heeft de vereniging voor algemene blindenzorg S.CXS. een revue-avond gegeven in de can tine van het Stads timmerhuis. De R.T.A.V, „Thalia" verzorgde een vlot en 'vrolijk programma van sketches, voordrachten, zang, dans en declamatie, dat door het veel- tallige publiekTzeer op prijs werd gesteld. Na afloop werd er gezellig ge danst bij muziek van. de Muro- band. Uit de Staatscourant Bij KB. is toegekend de ereme daille in goud. aan de heer X W. Karreman, voorzitter van de vere niging „De Wederzijdse Hulp" te vnn. Overschie (bij bevordering). De eremedaille in zilver aan de heer J. :H. A. Geys, bedrijfsleider bij de Rotterdamse Fettenfabriek te Rotterdam. Toneel: 5 Februari, Passage-theater. 8 uur: Schied. Toneelkring. Het Vrije Toneel met „Aan d' oever van een snelle vliet". Concert: 4 Februari, R.K. Volksbond, 8 uur: R.K. Mannenver. „Caeci- lia". Theo v. dL Pas, piano. Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9.30 uur; 2a. 1.45, 4.15, 7, 9,30 uur; Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.15 uur: Wonderman. Op het toneel: Johnny and partner: bïcycle- act. Monopole: Dat 2, 7, 9, uur; Za. 2, 5, 7, 9 uur; Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Michael StrogofL Lezing: 4 Februari, Geref. Jeugdhuis, 8 uur: Oost en West, Dhr. C. L. J. Damme, spreker. 4 Februari, Ver. lokaal, 8 uur: W«k V. Ned. Herv. Kerk. Ds. K- N. E. Gravemeyer over „Met een boodschap der Kerk naar Zuid-Afrika". 4 Februari, Chr. Soc. Belangen, 8 u: Voorlichtingsavond „Klein Babberspolder", Dhr. J. J. Schipper 'spreekt over "„Sier teeltgewassen op de volkstui nen". DISTRIBUTIE-AGENDA Donderdag worden in het distri butiekantoor Eroersvest 95, van 9—12 en 25, levensmiddelen- en texüeJkaarten uitgereikt aan de letters Kr. ton. Hui. Tevens worden schoenenbonnen uitgereikt aan hen, wier stamkaart- nummer op 0 of 54, 64, 74, 84 o£ 94 eindigt. Inwisselingsbon 802 mee brengen. S.s. „Stad Leiden" overgenomen Na een geslaagde proeftocht is Dinsdagmiddag het op de werf van de N.V. Van der Giessen en 2o- nen's scheepswerven te Krimpen aan den IJssel gebouwde s.s. „Stad Leiden" door de directie van' de Haicyonlijn N.V. overgenomen. Bij de kleine plechtigheid die op het schip plaats vond, sprak o.m. de burgemeester van Leiden, jhr. F. H. van Kinschoten, die mededeelde dat een wandlamp van kunst smeedwerk welke door de leerlin gen van deGemeentelijke Am bachtsschool te Leiden die het schip hebben geadopteerd wordt vervaardigd, binnenkort aan de „Stad Leiden" zal worden ge schonken.-. -• Op 10 Februari zal de „Stad Lei den" haar maidentrip naar de Westkust van Afrika aanvangen. In plaats van „ie graaf" „Toontje" Het Residentietoneel ziet zich wegens technische omstandigheden gedwongende reprise van „Ik heb de graaf vermoord" op Donderdag 5 Febr. in: de Rotterdamse Schouw burg uit té stellen. In plaats daarvan wordt gegeven „Toontjeheaft een paard getekend". Ingezonden mededeling Vier beroemde genees middelen in één tablet. Bij,griep, verkoudheid, tegen alle pijnen enz., is CHEFARINE „4" een bijzonder kracnOg maar toch weldadig middel, want het bevat vier werkzame bestand delen, stak voor. stak in de gehele wereld al beroemd. Eén bestanddeel - Chefarox - zorgt dat al is de werking zeer krachtig, zelfs een gevoelige maag niet van streek taakt Prijs f 0.75 per 20 tabletten. Tien boeren woonachtig te Ab- benbroek, Heen vliet, Oudenhoorn, Rockanje en Capelle a. d. IJssel die het Coloradokever-besluit 1941 hadden genegeerd stonden (Dins dagmorgen) terecht voor de recht bank Zij hadden appèl aangetekend tegen de uitspraak van de kanton rechter die een van hen tot veer tien dagen hechtenis had veroor deeld en de overige schuldigen boeten had opgelegd van 60 tot 100 gulden. Bij controle door de plantenriek- tekundigedienst waren bij een veehouder te Capelle duizenden larven van kevers gevonden in het ie velde staande aardappelgewas. Op zijn land bevond zich een van de gevreesde haarden die slechts uitgeroeid kunnen worden met grote hoeveelheden DDT-poe- der, een kostbare behandeling, die op rekening komt van de overtre der. Naar een controleur getuigt is de boerenbevolking in het algemeen nog niet doordrongen van het be sef dat de Coloradokever een di recte en dodelijke bedreiging vormt voor Nederlands landbouw en voedselvoorziening. Men laat na aangifte te doen van vondsten en de gewassen op de daarvoor be paalde tijden te bespuiten. Zo zou in de eerste spuitperiode de gehele gemeente Capelle niet aan een oproep voldaan hebben, hoewel de bestrijdingsmiddelen verkrijgbaar waren. Ter zitting, verweerde zich de beklaagden dat zij geen perso neel hadden om de spuitmachines te "bedienen, dat deze niet verkrijg baar of te duur waren; maar^tevens bleek dat toen proces-verbaal was opgemaakt prompt de volggnde dag gespoten werd Ten aanzien van Vi D. 35;, de 45- jarige veehouder uit Capelle a. d, IJssel vroeg de officier, van justitie bevestiging van het vonnis van hét kantongerecht 14 dagen hechtenis. Tegen de-overige verdachten eiste hij oen boete van 100 gulden subsidair 30 dagen hechtenis. Uitspraak 17 Februari. De A.D.Z. organiseerde gister avond te Amsterdam nationale zwemwedstrijden, die als eerste van een serie voorwedstrijden voor de Olympische Spelen kunnen worden beschquwd. De beste krachten uit Nederland, die aan de centrale trai ning deelnemen, verschenen aan de start. Zelfs heeft Jan Stender op het .laatste ogenblik nog met zijn pupillen ingeschreven, waaruit we hunnen opmaken, dat de onenig heid volledig is bijgelegd. Het Rot terdamse zwemstertje Ekeris won op fraaie wjjze de honderd meter rugcrawl in 1 min. 16.2 sec., voor Greetje Galliard in 1.16.3. Rob Sin- dorf maakte op de 200 m. borst- crawl de goede rijd van 2,19.1 en bleef ruini 3 sec. voor de HFC-er Tjebbes en 4 sec. voor Taselaar. De 100 m. vlinderslag werd een overwinning voor de zusje3 De Groot. Jannie won In 1.23.5 en An nie 1,23.4. Opvallend was het soe pele zwemmen van Nel Garritsen van de KDZ. die derde werd in 1.24.2. Hannie Termeulen won na felle str-Qd de 100 m. borstcrawl in 1.8.4 voor Marsman en Vaessen; Irma Schumacher werd vierde. De Eindhovenaax Kievit, is momenteel uitgesproken de beste kracht op de rugcrawl voor heren. Met grote voorsprong won hij de 100 m. in 1.9,6 op Van der Veen en Scheffer. De R-D.Z.-melsjes zegevierden op de 3x50 ml wisselslag voor adspi- ranten in 1.46-8. De 4X100 m. borstcrawl voor heren ging naar het „IX' in 4.15.0, terwijl de 3X100 m. wisselslag voor dames een over winning werd voor de AD.Z. met 3.52.0, met een minimum verschil op de Robben. De nieuwe pupil van Stender, mej. Hom, zwom in deze race de 100 m. orthodoxe schoolslag in 1.22.2 en mej. Keller won het num mer schoonspringep, van Cobi Floor. In de plaats van de' Baltische „ontheemden", die voor de studen ten hulp-organisatie World Student Relief een folkloristische zang dans-muziekavond gegeven zouden hebben, maar on het laatste ogen blik Af moesten laten weten ten gevolge van visa-moeilijkheden, gaf Dinsdagavond in de Blauwe Zaal Bob Buraz een concert met zjin or kest van de* Hotcïüb de France. Buraz, die al zijn studententijd bandleader was en regelmatig op trad voor de Joego-SIavische radio, maakte deel uit van het quintet van Django Reinhardt en richtte een half jaar geleden een eigen orkest op. De rhythm-sectie. waarin hij zelf de drums roert, bestaat verder uit Georges Hadjo, bas en Eddy Ber nard, piano. Tenor-sax speelt Ar- mand Conrad, ait-sax Hubert Fol, van wie in dit programma twee composities waren opgenomen. Dick Collins (trompet), die in de V.S. naam gemaakt heeft, kwam enkele maanden geleden naar Euro pa. De jongste, Bennv Vasaeur, verwierf voor w"n trombone-presta ties de eerste prrfs aan het Parftse conservatorium. Het ensemble is op zijn Nederlandse tourneevergezeld van Honey Johnson (Red-tulip Ho ney), die in Amerika o.a. met Duke Ellington zong. ..v Het-orkest maakt veel wérk van de nieuwe Amerikaanse zgn. Re- Bop stijl, vooral na de pauze kwam dit sterk naar voren. Het enthousiaste publiek heeft na afloop van deze ongewone ses sion gelegenheid gekregen ril'n nauw Bedwongen in- en aspiraties op de dansvloer uit te leven. Geen rijst mar Duitsland Het dagblad Trouw heeft tu rijn editie van 3 dezer van een speciale berichtgever uit New York, een verhaal opgenomen onder het hoofd „Rijst uit Nederland naar.... Duitsland". Het ministerie van landbouw visserij en voedselvoorziening deelt i mede, dat van enigerlei officiële Nederlandse medewerking aan de verzending Van rijstpakketten of van voedselpakketten met rijst, geen sprake is. Voorzover van pak ketten met rijst voor, verzending naar, Duitsland sprake zou kunnen zijn, kunnen dat alleen incidentele gevallen van clandestiene rtJst en/ of clandestien verzonden pakket ten betreffen.: Dure kastranden De tuchtrechter voor de prijzen te Rotterdam veroordeelde de pa pierfabrikanten S. te -Rhoon ieder tot 1500.boete wegens het te gen te "hoge prijzen verkopen van kastranden en kastpapier, kerstser vetten, behangseldrukpapier en. dergelijke papierwaren. Geen spreekuur van burgemeester Mr. J. Heusdens is verhinderd Vrijdag aanstaande zijn gebruike lijke. spreek te houden, f Orpheus en Sursum Wij herinneren onze lezers aan het concert, dat de Chr. Harmonie vereniging „Sursum Corda" én het Viaardings mannenkoor „Örpheus" hedenavond geven in de Grote Kerk. Deze avond wordt georgani seerd ten bate van de Stichting Nationale Oorlogsmonumenten. Filmavond van Motorclub De Vla ar dings e Motorclub orga niseerde in Excelsior *n filmavond, waarbij verschillende spannende films werden vertoond, die goed.Jp de smaak van het publiek vielen. Zo zag men niet minder" dan 3 stadgenoten in de film over de T.T. races. Hét waren Henk Vink, Ju Breeman en Keyser. Er werd verder een filmpje vertoond over de motorsport in 't algemeen en. een aardige film over de jeep. Het was verrassend te zien, wat men zo al met een jeep kan doen. De motorclub kan terugzien, op een zeer goed geslaagde ledenavond, FRA opgeheven Het bureau van de PRA dat ge vestigd was op de Schiedamse weg, is gesloten, terwijl de nog lopende zaken worden afgehandeld door politie en recherche in het Raad- a huis, ingang Waalstraat. Het tele- foonnumrher is 2307. AANGEKOMEN SCHEPEN TE ROTTERDAM 3 Februari Ceylon, Shanghai Wambersie Lekha ven, stukgoed; Bruarfoss, Reykjavik Seen wen Lekhaven, stukgoed; Rota, Lissabon Burger IJselhaven, stukgoed; Mecklenburg. Harwich Hoek van Hol land; Biarritz, Harwich Hoek van Holland. 4 Februari Surta, A'dam Kampman- bijlegger Maassluis; Benares, Gothenburg Cor- neider Lekhaven, stukgoed; Nassauha- ven, Lysekil Maurits Dordrecht, ste nen; Star, Duinkerken Müller Waalha ven. ledig; Durward, Grangemouth Bur ger Nselhaven, stukgoed; Rowallan, Castle Antwerpen Kuyper Dam Smeer Dseihaven, stukgoed: Oranje Nassau, Harwich.Hoek van Holland; Sheringham Harwich Hudig Pieters Lekhaven, stuk goed: Britsum, Baltimore Vinke Maas haven. kolen. VERTROKKEN SCHEPEN 3 Februari Balmoral Queen. Durban; Capltaine Arsene Guillevic, Rouaan; Modjokerto, Batavia; Palma. Sandefjord; Amster dam. Stockholm via A'dam; Clan Mac- laglan. Middlesbro; Karskar, -Lissabon, via Antwerpen; Boonesborough. Don- ges; Willem Barendsz. Garston; Zeer land, Gdynia; Esso den Haag, Aruba; Taranger. San Fran<ïisco via St. Na- zaire; Melrose Abbey, 'Hull; Torrens, Melbourne via Antwerpen- Mont San dra, Hallfax; Bestevaer, -Hull; Gold finch, Londen; Vienna, Harwich. 4 Februari Askeladden. Hagnoli; Arnhem, Har wich; Bucklow. Leith; Biarritz, Har wich. 1 Stormachtige Westelijke wind, veel zee, bewolkte' lucht S CUE EPSBE WE GINGEN Alcinous, 30 te New York; Abbekerk. i. 23 Febr. van Australië te R'dara verwacht; Agiena, 2 te Dover; Aludra, 2 te. Bombay; Antonla,*.l van Singa pore naar Saigon; Aeneas, 3 van Port Said naar A'dam. Breda, 2 van Antofagasta naar Cor ral; Baralt, 29 te Maracaibo; Britsum, 4 van Baltimore te R'dam; Bantam, 31 te New York; Biommersdijk, 2 van Balti more naar B'darn. Corilla. 29. te Tampico; Castor, 30 van New York naar Aruba. Duiveland, 1 van R'dam te Leith; Deltas 1 van R'dam te Antwerpen: Dordrecht, 1 te Eastham. Etrema, 1 van Houston te Eastham; Esso den Haag, 3 van Pernis haar Aru ba, nam. 6.10 uur in zee. .Frisla, 31 tè Liverpool; Friso, 2 van R'dam te Londen. Gordias, 30 te Mèracaibo. Hast V. 2 van Leixces naar >Guern- 6ey; Hebe Nobel, 1 te Londen; Honds rug, 31 te Par; Helicon, 2 van Trinidad naar Paramaribo (verb.). Iao. 31 van Maracaibo naar Curasao. Japara, 30 van San Francisco naar Portland Ore; Jupiter (K.N.S.M.), 31 te Kingston Jam; Java (coaster), ver keerde. op 3 mijl N.N.W. van Cape Cornwall in moeilijkheden, zette later de reis naar Stives. Op eigen kracht voort.. Koningin Emma, 29 van Pointe a Pitre; Katwijk, 3 van A'dam naar Lu- fceck; Kedoe, 3 vm. 4 uur van R'dam 'te' Oslo. HEEL 'T GEZIN JUICHT ALS DE In het zojuist verschenen No. 3 tal van BOEIENDE VERHALEN EN TEKENINGEN. SLECHTS 0.16 PER NUMMER. Verkrijgbaar bij de bezorger van „HET RÖTTERDAMSCH'PAROOL" en in de BOEKWINKELS, 647.' Misschien was hef niet aardig van me om nots en Knars in de rook te zetten, maar ik was op dat ogenblik erg kwaad en vond dat die twee wel een lesje verdiend hadden. „Zo," bromde ik: „Het kwaad is gestraft, nu ga ik mijn ronde in lopen!" Wat er nu volgde is moeilijk na te-ver tellen, want het ging allemaal erg'snel. Ik wist, dat er niet veel tjjd mèer te. verliezen was; daar om haalde ik uit de atoom-motor wat er te halen viel trapte het gaspedaal tegen tegen de bodem en tuurde strak op de weg voor mij. Dat was wel nodig want met deze snelheid koste iedere bocht mij halsbrekende toerend. Snerpend en. gillend sneden we door de hoeken, op twee wielen in een wankel evenwicht, ieder ogenblik vreesde ik, dat de banden in flarden .zouden scheuren en de men sen langs de ,weg hadden het; gevoel óf er een gloeiende komeet passeerde!.De verslaggever van de radio slikte zijn-kauwgum in, toen. ik. voorbij snorde en brulde in de microfoon: „Luisteraars, ik zie, ik zie, wat gij niet ziet! Het is werkelijk bui tengewoon, formidabell Het is jammer; dat U niet allemaal hier kunt zün om deze wonderauto over1 de baan te zien razen. Maar ik hoop, dat U. aan mijn levendige beschrijving voldoende heeft, de rest leest U in het Maandagochtendblad." Maar een. eind verder op de baan begonnem er dingen te gebéuren, die de verslaggever niet zag. Knots en Knars lieten hun wagen midden op; de - baan stoppen, Knars begon met z$n armen te zwaaien en schreeuwde: ;,Stop, auto-racers Wft moeten ons verealgen voor het te laat^is: Luister!" Loppeiaum, piM, 3 Wight n»*r Bte: Leerdam, ln de nacht van 5 op 8 Febr. van New Orleans te R'dam verwacht; Llndekerk, ca. 14 Febr. van Calcutta te R'dam verwacht; Libelle, 3 bij aan komst te Charlestown tegen een sluis gevaïen, een spant in stuurboordvoor schip is gebroken. Modjokerto.' 3 van Rdam naar Bata via. nam 2 uur in zee; Manto, 30 te Vera Cruz; Moebal, 1 van St. Ivesbaal naar Ballk. Papan. - Nottingham, 2 te Goole: Nüenburgh, 30 te 'Newhaven: Nassauhaven, 4 van Lysekil te Dordrecht; Nero, 1 te Guaya quil; Ntobe, 2 wan Mantyluoto naar Kopenhagen; Nieuw Amsterdam. 3 van New York vla Southampton on Havre naar R'dam. Pygmalion. 28 van Curacao naar Aruba; Palma, 3 van Hoek van Hol land naar Sandefjord. Romeja, 3 van Southampton naar R'dam. Samaria, pass; 3 Gibraltar naar Ko- nakry; Stanvac'Pendopo, 30 van Singa pore naar Tandjong Oeban; Saparoea, 30 t« Portland Ore; Straat Malakka, -2 van East London naar Buenos Ayres. TJibadak, 31 te Batavia; Ternate, 1 van Durban naar Lorenzo Marques; Tiberius, 3 van Cadiz naar Antwerpeq en A'dara. Vaderland. 2 te Hull; Vecndam, 2 van R'dam te New York, vertrok 4 voor een plezierreis naar Bermuda, wordt 10 te New York terugverwacht. NAGEKOMEN SCHEEPSBEW3GINGEN Aalsöilk, naar New York 2 op 80 mijl Wést van Sciliy; Alderamln. uitgaand, pass, 2 Flnisterre; Amsteldijk, naar Port Arthur 2 op 120 mijl West van Ouessant; Averdijk, naar Havana,- 2 op 560 mUl."W«t van Fayal; Ariadne, 2 van Algiers naar Piraeus; Aldabi, pass. 3 Madeira naar Blo de Janeiro; Alphafd. te Macelo; "Algarve, 2 van LeixoeS naar R'dam; Alhcna. thuis, pass. 3 Bahia. Bacchus, 2 van Staroboul naar Bour- gas: Berkel. pass. 1 Monrovia naar Landana; Britsum, "pass. 2 Lizard, 4 vm. t- R'dam verwacht*. Brem, 2 te Greenock. j Congostroom, naar Dakar. 2 op 250 mijl Zuid van Dakar; Ceronla, 3 van St. Nazalre te Las Pledras; Cronen- burgh, 2 te Stockholm; Clavella,- op weg naar Pernis was 2 in het Oostelijk deel van de Caraibische Zee; Cotttca, uitgaand, 2 op 120 mijl Noord van Fl nisterre. Dellshaven, pass. 2 Fernando Noronha naar. Nederland; D« Ruyter, 2 te •Swansea. - Ene, 1 van Tampico, 16 te Pernii Verwacht, Farmsum. naar Hampton Roads was 3 bij San Miguel (Azoren); Frejo, 2 te Snodland. Gadila, pass. 1 Kaap Roca naar Heysham; Ganges, sleepboot, 30 te Oslo. Helicon, 2 van Trinidad naar Per- nambuCo; Haarlem, thuis, naar Ant werpen 2 op 300 mijl Zuid van da Azoren; Helder, thuis, naar Liverpool 2 dwars van Kaap Carvoeiro; Keoel, 3 van Antwerpen te R'dam; Hast I, 2 te Swansea; Hast HI. 1 van Rouaan naar Londen. Iris, 3 te Umuiden. bestemd naar Gothenburg; Ibis. 1 te Middlesbro. Jobshaven, naar West-Afrika, was 2 op 200 mijl N.O. van Madeira. Leerdam, thuis, 2 op 700 mijl West van de Scilly's, gaat direct" naar R'dam, alwaar 6 of 7 Febr. verwacht; Laurens- kerk, uitgaand,-naar Marseille pass. 2 Portland; LIndekerk. thuis, 2 van Sa- vona; Lissekerk, 2 van Calcutta naar Madras; Lieve Vroméekerk. 3 te Basrah. Maasberk, thuis, 3 te Laspalmas: Martini, 3 van IJmuiden naar Bre men; Maitena (Hopper). 3 van R'dam te Abidjan: Malvina, 17 van Las Piedras te Pernis verwacht; Maasland, 3 van Montevideo naar Buenos Ayres; Melis- kerk. uitgaand, was 3 dwars van Gi braltar. Oranjefontein, -pass. 2 Ouessant naar Zuid-Afrika; Ootmarsum, pass. 2 Li zard naar Cuba; Ossendrecht, naar R'dam was 2 dwars van Oporto; Oise, 2 van Rouaan naar An tv, jrpen; Omlan- dla. 2 te Vlanna,. Prins Frederik Hèndrlk. pass. 3 Gf- braltar naar. Engeland: Prins Willem II, naar Boston Mass2. op 350 mijl Oost van Kaap Race; Prins Maurits, 3 ie- Haifa; Poolzee, sleepboot mét dok naar Puerto Belgrano 1. op 22.25 Zuid en 10.32 West; Prins Willem IV. lag 3 nog ter rede van Haifa. Roelf, 2 van Musel naar Bordeaux; Rotti. 2 te Basrah; Rosemarie, 3 te Du blin opgehouden door slecht weer. Stad Lelden, 3 van Noordzee te R'dam terug van proeftocht; Samaria, pass. 2 Kaap de Gata naar Konakry; Sumatra, pass, 2 Kam ar an Eiland (Rode Zee), naar Port Said; Sabre, 2 van Rouaan naar Parijs. - Tamo, pass, 2 Ouessant naar Monte- video: Tjibodas, 3 van Philadelphia, naar Nederland; Tyne, sleepboot, naar Cochin"30 op 9.12 Noord en 93.33 Oost;. Taurus, 1 van Btyth naar Queensboro; Ingezonden mededeling) Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met 1 MIJNHARPT^M^gpOQ^ yfT-l Telamon, 3 te Aruba; Talisce, lag 3 te Jucaro geankerd; Triton, paas. 3 Kaap Hatteras naar Curacao. - Westerdam. uitgaand, 2 op 700 myl van New York; Witte Zee, sleepboot met dok naar Buenos A3'res,31 Op 25.40 Zuid en 47.07 Oost. Zeehond, 1van Par naar Man chester. RIJNVAART LOBITH., gepasseerd 2 Febr. stroom afwaarts: Hydra, Nazsodia, Paul, Eldo rado 2, Gerhard Stephan. Esperance, Gelderland 15, Madoera. Jacobus, Trisa, Odol, Hendrik. San Antonio. Sao An tonio, alle Rotterdam: C.G.N.R. 23. Bale, Concordia 2, Teuna 2. Eendracht, Naptha 7. alle Dordrecht: - De Musset. Roermond; Ahtonla, Euthymlus. beide Arnhem; Derkx Trerea. Tiel, Frands- ca, Doesburg; Entelina, Groningen; Codam 71, Veghel; Matterhoxn C. Wa- geningeri; Leono. Constant, Christine. Fedoira, St. Antonius, Leonardo, Mo- reito, Rljnschelde 21, Stad Hasselt, alle België. Stroomopwaarts: Perche, Morrette. Germaine. Yvonne, Beatrix, Gesina, Energie, Onderneming. Wiema, at. An tonius. Risico. Geertrulda, Maria, Men tor. Ernna. Nellij, Willij. Harmonie 3, Carolina. Antonia» Uri. Kanaalvaart D. Comeniua. Angelique, Lealy, Te Vree, Dlx, S. B. 1089, Remie. S. B. 278. K'va art 17, K'vaart 11, Azielf. Aguador, Carl Christ 3, Wijkdienst 31, Ultra, Arcc, Cornelia, Charles, Louise 2. Frau- fafe. Spes. Spes Nova. Catharine, Fra- terneto, K'vaart 13. Edmohd Phllomene, Ellse. alle Duitsland; BelUnzona, CF.H, '516. Seèlenda. Rhör.e, Hawart, allo Basel; Eendracht, Industrie, Emanual, Eiger, Esperance, Vertrouwen, Hogen- dorp, Anfa, Plejo, Eiona, Florida, Da nube -Shell 3, Straatsburg; Teutonia. Duitsland; Taxandria. Urania, Lindavia, alle Basel; Astoria, Vitesse 2, Hean, D» Hoop geluldt ons, Explorer, Leru, Ltao- mar, Victoria, Arjo, Hertor, 'alle Duits land; 'Comptofr 27, Straatburgr Oranja Nassau, Germelne. Phenix 14. Damco 44, Flora, alle Duitsland; Laufenbürg, Basel. Zaterdagmiddag zal Van een hel ling bij P. Smit Jr. te Rotterdam, hetmotorschip Leersum. in aan bouw voor rekening: van de stoom vaart mjj. Oostzee te Amsterdam, te water worden eelaten. BH de Rotterdamse Droogdok Maatachan- pii zal eveneens Zaterdag- de .Ba- konsran, een voop de K.PM. be stemd schip, van stapel lopen. De dopr de werf Pattje te Wa terhuizen zeboinvde motorcoaster Rijnhaven is Dinsdag; na een Re- slaagdeJ proef tocht op de Eems aan de rederij Gebr. Van Uden te Rot terdam overgedragen. Het schip, dat naar Rotterdam komt om -te demagnetiseren,zal Zaterdag voor ztin, eerste reis naar Finland ver trekken." V? Het troenentransportschip Kota Baroe dat Maandag wegens een motordefect naar Port Said terug keerde. zal waarschijnlijk een op- onthoud van 10 dagen hebben om deze schade te herstellen. v S* Het Amerikaanse "^stoomschip-.: Charles BulflnCh dat Vrijdag op de Atlantische Oceaan de schroef ver loor, is onderweg van New Orleans, naar Rotterdam. De Merrltt's sleepboot Curb heeft het schip op. sleeptouw. Voor het stoomschip Norlanda dat op de Atlantische Oceaan .in. 'nood ver keerde bestaat geen gevaar meer. Het schip heeft lekkage, doch de pompen kunnen het binnendrin gende water bijhouden.; Het ver zoek om assistentie is Ingetrokken en de reis wordt voortgezet. De Nor lands'is onderweg van Baltimore naar Hamburg, vaart ónder Pana mese vlag. meet 5825 ton bruto en werd in 192Ö gebouwd. Heden ging kalm van -.ons heen onze beste Vrouw en zeer zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot-: en Overgrootmoeder, Be- huwd-Dochter, Zuster en Behuwd-Zuster, MAAKTJE VAN WAALWIJK VAN DOORN geboren TETTELAAK Uit aller -naam: H. C. van Waalwijk van Doom, Schiedam, 2 Febr. 1948. Overschieseweg 204. Geen bloemen. Liever geen bezoek. GEVRAAGD. Heer (Zwitser) vraagt einde Februari met of zonder pension, liefst omgeving Lange Haven. Brieven letter W bureau .van dit. blad. Laat Üw kinderen voor L.O. of UX.O. helpen en bijwer ken door een ervaren leer kracht/:": y'ftlres; L. Nieuwste. 25BIL Hoogstraat 111 TELEFOON 69602 Voor spoedige indiensttre ding gevraagd en JONGEN voor hulp in broodmagaijjn leeftijd 16 jaar. - Aanmelden: Brood- en Ban- kètbakkerij M. X Vlug, Sin gel 222, Schiedam. Te koop schildershang- stelling.;Br, No. S 3032 bur. van dit blad. Te koop accordeon, piano klavier '80 bassen en gui taar. v. d. Mort, Broersveld No. 100. Te koop geëmailleerde khchel i. g. st. f 50.-r-. Na 6 uur Rotidijk 216a. Xe huur; ruimegem."zit- - sl.kamer met of z. pension. Brieven Nó; S 3029 bureau van dit' blad.. Jongedame, b.b.h,h„ zoekt kamer met of zonder'pen sion. .Br. No. S S031 bureau van- dit. blad. Ervaren naaister kan weer werk aanriemen. Brieven No. S 3023 bureau van dit blad.'V-v B.z.a, ervaren stoker, leef tijd 43 jaar. Adres. Reo- murstraat I2A Gevr. net meisje van 9—2 u. Mevr. de Wijs, 's-Gravén- zandestraat 10, Schiedam. t 1 a"

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2