C STADSNIEUWS STENOTYPISTE Congres van Leger des Heils officieren „Caecilia" gaf knnst- yolle avond Theo v. d. Pas als solist Carnavals-avond van de Katholieke Kring AGENDA Lenteboden Uit het SW-kamp Sierteeltgewassen op volkstuinen Dr. Gravemeyer sprak over Zuid-Afrika Viaardingen J MR. F. J. KROP HEDEN GEPROMOVEERD SCHEEPVAART Nog een promotie SCHIEDAM Mi: 4 miJanthony hulme xn. ^ue^cT „Haai Paul Temple er bij" DIENSTBODE Donderdag 5 Februari 1948 Commandant Durman sprak In verband met een tweedaags congres van Staf-, Veld- en Maat schappelijke Officieren van de Zuid-Nederland Divisie van het Leger des Heils had gisteravond in het kerkgebouw van de Ned, Prot. Bond een by rondere samenkomst plaats, die onder leiding stond van kommandant Ch. Durman, waar voor zeer grote belangstelling be stond. De kerk was overvol, zodat velen met een staanplaats genoe gen moesten nemen. Na de gebrui kelijke opening en het spelen van de Getuigenismars door het mu ziekcorps^ kregen enkele officieren gelegenheid een kort woord te spreken. Het woord van majoor Sin it, met verlof uit Indonesië in Nederland, maakte diepe indruk, vooral toen zij vertelde van al de ontberingen die zij met. haar 4000, medegevangenen achter het prik keldraad heeft moeten doorstaan. Nadat het muziekcorps-^ en - het -zangkoor zich nog hadden laten horen, sprak tot slot kommandant Durman, naar aanleiding van Jo hannes 5 vers 6. Na de toespraak sprak Kolonel Jack Smael de zegen uit, Vandaag wordt het congres in de zaal van de plaatselijke afde ling aan de Lange Haven voortge zet, eveneens onder leiding van de kommandant Het RJC Mannenkoor „St, Cae- cilia" gaf Woensdagavond in de KK. Volksbond zijn .CaeciLia- concert" onder leiding van de diri gent Wim.de Hooij. Voor een bijna volle zaal werd het programma geopend door het koor met „O Bone Jesu" van Palestrina, dat ge volgd werd door „Avontgebet" van W. Landré. Al direct bleek dat Caecilia beschikt over een flink koor met uitmuntend steramenma- teriaal. Vooral onder de tenoren schuilen goede krachten, hoewel deze zich nu en dan te veel gaven. Dat het koor ook de moderne wer ken in haar repertoire goed ver tolkt, bleek o.a. uit „De Tuinman en de Dood" van v. d. Sigtenhorst- Meyer. Als solist had „Caecilia" onze Chopin-vertolker' bij uitnemend heid, de pianist Theo v, w Pas, kunnen-engageren. Dat het bestuur daarmede een goede keus had ge daan, behoefde natuurlijk niet te worden betwijfeld. Voor de pauze speelde de kunstenaar eet drietal werken van Chopin: Fantasie-Im promptu, Nocturne en Scherzo. Het was als altijd een genot naar het spel van v. d. Pas te luisteren,, dat dan ook met een hartelijk en lang durig applaus beloond werd. Na de pauze werd door het koor begonnen met Bouwlied van Henk Badings, een prachtig modem werkje, zowel muziek als gedicht, Plechtig en: vol klonk het „Alle luja" van J. FrankCn. Theo v. d. Pas speelde een zestal werken van Franse en Russische .componisten, waaronder Debussy en Rachmani noff wel het meest geliefd zijn. Na dat de kunstenaar eindigde met dè Concert-Etude van Piemé, gaf een dankbaar publiek staande blijk van zijn enthousiasme. Valse Brillantè van Chopin volgde als toegift Het programma werd door het koor be ëindigd met een paar humoristi sche stukken: Boerenfeest van Dresden, "waar aan, het eind het koor even uit de „gang" dreigde te gaan, en Humoreske van v. Koert. „Caecilia" kan er van verzekerd zijn, dat haar volgend concert in Schiedam na deze avond met span ning wordttegemoet gezien door de muziekliefhebbers. In verband met de naderende vastentijd werd onder auspiciën van de Katholieke Kring Woens dagavond in Musis Sacrum een carnavalsavond gehouden, welke wel zeer geslaagd mag heten. Niet weinig droeg hiertoe bij het optreden van het gezelschap Wily Vervoort. Dit gezelschap, waarvan Willy Vervoort het leeuwenaan deel voor zyn rekening nam en met zijn grappen de zaal menigmaal liet bulderen van het lachen, heeft het publiek het eerste deel van de avond op een uitstekende en zeer beschaafde wijze vermaakt. Het tweede deel der avond werd gevuld met een ook alleszins ge slaagd bal. De muziek werd ver zorgd door de „Sound Diggers". Burgerlijke Stand GEBOREN: Franciscus C B zv C J A Ruts en A WJjzenbroek, Rid- derkerksestraat 20; Dirk z.v, P. Driel en H. Krabbendam. Dr. Noietstr. 1; Willem H zv T 't Hoen en J War- naar. Dr. Noletstr. 1; Johan Ph zv C Rook en J T D Hartman, Boer- harelaan 1; Maria A L dv J Leen- ders en C W A M v Adrichem, Westvest 64. Toneel: 5 Februari, Passage-theater, 8 uur: Schied. Toneelkring. Het Vrije Toneel met „Aan d* oever van een snelle vliet". Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7. 9.30 uur; 2a. 1.45, 4.15, 7, 9.30 uur; Zo. 1.45. 4.15, 7, 9.15 uur: Wonderman. Op het toneel: •Tohnny and partner: bicycle- act Monopole: Da. 2, 7, 9, uur; Za. 2, 5, 7, 9 uur; Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Michael Strogoff. Lezing: 6 Februari, R.K. Volksbond, S uur: Jan Moedwil spreekt. Vertoning Belgische geluids films. V ereaderiuyen: 6 Februari, Stadhuis. 7.30 uur: Gemeenteraadsvergadering. DISTRIBUTIE-AGENDA Vrijdag worden in het distri butiekantoor Broersvest 95, van 922 en 25, levensmiddelen-en textielkaarten uitgereikt aan de letters Huk .ra. Jon. Tevens worden schoenenbonnen uitgereikt aan hen, wier stamkaart nummer op 0 of 54, 64, 74, 84 of eindigt. Inwisselingsbon 802 mee brengen. Zwarte kunst in Indie Voor de vereniging „Oost en West" hield gisteravond in. het Ger. Jeugdhuis aan de Lang* Haven da heer C. L. J. Damme een lezing over het onderwerp „Zwarte kunst in Indië". Na een korte samenvatting, waarin hij de samenhang besprak tussen de Goena-Goena, het misme, de Islam en de Adat, be pleitte spr. vervolgens dat de in lander vande angst voor deze „zwarte kunst" bevrijd moest wor den. Toegelicht met enkele lichtbeel den vertelde de heer Damme tot slot nog enkele verrassende staal tjes uit de praktijk, want heden ten dage oefent de Goena-Goena nog kwade invloed uit op de in landse bevolking. ROTTERDAM BIJ AL UW RIJDEN, AL UW LOPEN. UW OGEN EN UW OREN OPEN! (Actie voor Veilig Verkeer) Hedenmorgen zijn de ee«fe reigers var. hun wintervlucht naar het Zui den teruggekeerd en hebben weer hun intrek genomen in de bomen van de Plantage. Reeds direct na dien waren de vogels, die vorig jaar eerst op 19 Maart terugkeer den. druk in de weer met het aan slepen van takjes om hun geha vende woningen weer wat op te knappen voor het jonge broedsel er een plaatsje zal vinden. Terug uit Indonesië Naar wij vernemen zal met de „Kota Inten" op 12 Februari uit Indonesië ook; terugkeren onze. 'stadgenoot, sergeant-kok J. J. de Keyzer, Parallelweg 226a. Op 15 Februari arriveren in Amsterdam met de: „J ohan v. Oldenbamevelt" de sergeant o.v.w. J. Immerzeel, v. Marumstraat 36b, de marinier F. M,: Scholte, Walvisstraat 7 en de sergeant der- mariniers A. v. Dijk, Wattstraat 31. Als scheidsrechter Rodenburg Zondag a.s. om 2 uur aan de Bos rand het sein tot aanvangen geeft, betekent dit min of meer dat de laatste ronden van deze competitie voor SW zijn ingeluid. Indien de Rood-Groenen deze wedstrijd tegen „Overmaas" tot een overwinning weten te brengen zijn zij wel heel dicht tot het kam pioenschap genaderd. „Overmaas" heeft evenwel een eindspurt ingezet die tot resultaat heeft gehad, dat zijluit de laatste 5 wedstrijden 9 punten heeft ge distilleerd, hetgeen reden is om aan te nemen, dat zij Zondag op dezelfde weg voort .zal willen gaan. Dat „Overmaas" raar uit de hoek "kan komen, hebben de rood-groe- nen wel eens eerder tot hun scha de moeten ondervinden en daarom zullen zij terdege op "hun hoede moeten zyn om verrassingen uit te sluiten. Het SW-kamp mag dus optimistisch gestemd zijn en mocht RCH soms zo onverstandig zijn om in Leiden tegen TJVS een puntje te verspelen dan.... ja dan kan de kampioensvlag worden gehesen. Het SW-bestuur blijft echter met beidé benen op de grond en gaat niet overhaast te werk, zodat, ook ai zou SW Zondag a.s. kampioen worden, eerst de week daarop een officiële receptie in het „Musis- Sacrura" plaats zal vinden. Het 3e elftal gaat naar Gouda om Gouda 3 te bekampen, terwijl het 4e om 10 uur thuis speelt tegen Feijenoord 4. In de derde cursusvergadering voor volkstuinders, georganiseerd door de Schiedamse Volkstuinders- vereniging „Klein Babberspolder", sprak Woensdagavond in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen de hoofdopzichter van de gemeentelij ke Plantsoendienst, de heer J. J. Schipper, over de teelt van sierge wassen op de volkstuinen. Vooral mogelykheder van teelt op de per manente volkstuinen welke hier ter stede over vier vijf jaar zul len gereedkomen, had zijn speciale aandacht. Na de lezing, die door de heer J. Rosmalen als voorzitter van „Klein Babberspolder" was inge leid en door lichtbeelden werd verduidelijkt, zijn .er nog enkele filmpjes vertoond, welwillend voor deze avond afgestaan door de fir ma Turkenburg en mevr. Geurt- sen: Al mogen dan van de vele aanwe zige leden van wijk V. der Ned. Herv. Kerk gisteravond in het Ver enigingslokaal enkelen teleurgesteld zijn geweest dat zij van Dr. Grave meyer niet meer concreets vernamen over een nauwer contact tussen dè Ned. Herv. Kerk hier te lande en die in Zuid-Afrika. het boeiende re laas dat deze van zijn reis naar en door het stamland van de Boeren maakte, vergoedde veel. Zonder het eigenlijk te willen, vertelde dr. Gra vemeyer van' zijn dagelijks, contact met deze stamverwanten, die ons vooral door hun taal nog zo na staan. Reeds als jongen was spreker een enthousiast bewonderaar 'van de Boeren, toen dezen hun vergeefse strijd vochten en het was dan ook niet verwonderlijk dat de aanwezi gen van hem enthousiaste verhalen te horen kregen over de nazaten van dit volk, die zich zeer gastvrij toon den. Naar de indruk van dr. Grave meyer is de Nederlander over het algemeen niet zo geliefd bij de Bóe ren-nazaten, iets dat hij vooral toe schreef aan het feit dat de landge noten, die thans naar Zuid-Afrika trekken, zich zeer vlug pogen aan te passen aan de Engelse omgeving, iets dat de Boeren voorkomt als een soort zelfverloochening. Het is moeilijk aldus dr. Gravemeyer. de Zuid-Afrikaners een juist inzicht te geven van de Nederlander* en b.y. de - strijd tegen" het' fascisme. Zowel staat als kerk hebben schuld hier van. want in het verleden heeft men zich niet veel gelegen laten liggen aan de stichting van Jan van Rie- beek, Dr. Gravemeyer was de eer ste officiële vertegenwoordiger van de Ned. Herv. Kerk. die Zuid-Afrika bezocht. Over het. kerkelijk leven aldaar vertelde, spreker nog. dat de Ne- derl. Herv. Kerk tot 1795 behoorde tot de classis Amsterdam. Nadien wyzigde zich dit onder Engels be stuur en de Bataafse Republiek, Thans telt men er drie kerken, de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerk. waartoe o.a. ook. Paul Kruger be hoorde. en de Verenigde Kerk, out" staan uit een. scheuring in de Ned. Herv Kerk. Een kerkelijke gemeente telt daar niet meer dan duizend zie len, zodat men een zeer sterke bin ding bereikt. Vooral de ouderlin gen hebben een belangrijke taak t.a.v. het huisbezoek; dat steeds een maal per maand plaats vindt. De plaats van kerk en bijbel op school en bij de radio-is daar veel groter dan bij ons. •- Dr. Gravemeyer, die in Zuid- Afrika naast.het leggen, van een nauwer contact met Nederland, ge poogd heeft de drie kerken aldaar nader tot elkander te brengen, be sloot zijn causerie met het voorle zen van het Zuid-Afrikaanse volks lied „Die Stem. van Suid-Afrika". De predikant van. wijk V, ds. J. G. Jansen, heeft een dankwoord gespro ken, waarna dr. Gravemeyer met ge bed deze zeer druk bezochte wijk- avond sloot. Calvinistische jeugd vertoont „Dorst" Niet minder dan drie voorstel lingen zullen gegeven worden van de film „Dorst", die werd vervaar digd door Vlaardingers. 350 Vlaar- dingse jongens en meisjes werkten mee aan deze film, waarvan de productie in handen was van de „Calvinistische "Werkgemeenschap voor Filmkunst". De eerste voor stelling wordt gegeven 11 Februari 8 uur, de tweede 12 Februari 's morgens om 9 uur en de laatste voorstelling 12 Februari om 7 uur 's avonds; alle drie keren in de Landstraatkerk. De toegangsprijs bedraagt 50 cent. De laatste voor stelling is alleen toegankelijk voor leden van de clubs. De Sovjet-Unie en Roemenie hebben een verdrag van vriend schap en wederzijdse bijstand ge sloten en zich verbonden, geen allianties aan te gaan of deel te nemen aan enige coalitie gericht tegen de ander. Dit verdrag is het resultaat van dezer dagen tussen Stalin en Molotof enerzijds en 'de Roemeense ministers Groza eri Anna Pauker anderzijds gevoerde besprekingen. Concert van Orpheus en Sursum Gisteravond gaven „Orpheus" en .Sursum Corda" een concert in de Grote Kerk, dat met groïe aan dacht werd beluisterd. Er werden werken gebracht van Grieg, Pales trina, Roeske en anderen. Het ba tig saldo van déze mooie kunst avond was geheel bestemd voor de Stichting Nationale Oorlogsmonu menten. Uitslag Excelsior Bazar De hoofdprijzen van de bazar, die het Gemengd Koor Excelsior onlangs heeft gehouden zijn- thans verloot. Het radiotoestel werd ge wonnen door M. Bot, le van Ley- den Gaelstraat 74, de fiets door J. v. d. Landen, Spoorsingel 19, de schemerlamp door T. Erkelens, Vondelstraat 21 endesprei door Mej. T Dunweg. Oosthavenkade 14. Zilveren bruiloft De Heer en Mevrouw M. J. Ter hoeveLubrecht Van Soiiraven- dijkplein 94 vieren vandaag hun 25-jarlg huwelijksfeest. Visserijnieuws Aan de Vishal kwamen binnen de K.W. 125 M. Kuyt f 3470.—, VI. 71 L. Rog f 4863.—, VI. 85 J. van Duyn, nog niet verkocht, 60 kisten, K.W. 123 L. v. d. Plas, die heden zal verkopen. Economische studie op ziekbed voltooid Hedenmorgen werd in de Se naatskamer van de Nederlandse Economische Hogeschool de docto raalbul uitgereikt aan mr, F. J. Krop, voorzitter van de Neder landse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd. Mr. Frederic Jean. Krop,' 20 Mei 1916 te Rotterdam geboren, is de zoon van wijlen de bekende Rot terdamse predikant dr. F. J. Krop, in wiens voormalig wijkgebouw aan de le Pynaekerstraat hij op Zondag 18 October 1942 tijdens een vergadering van „Vrij Nederland" In een gevecht met de S.D. zwaar gewond werd. Reeds eerder was hij door zjjn verzet tegen de Duitse maatregelen als ambtenaar van Economise! e Zaken ontslagen. Na in het bekende „Vrjj Nederland proces" door het S.S. Obergericht tot enige jaren tuchthuisstraf te zijn veroordeeld werd hij naar Da chau overgebracht, waar hij in Mei 2945 door de Amerikanen werd bevrijd. Als eerste uit Dachau te ruggekeerde Nederlander, werd hij 13 Mei 1945 door H.M. de Konin gin in audiëntie ontvangen. Enige- maanden geleden dwong de dokter hem rust .t© nemen. In deze tijd voltooide hij zijn econo mische studie. AANGEKOMEN SCHEPEN TE ROTTERDAM 4 Februari Malland Oslo Burger ÏJselhaven stuk goed; Insmo Gerit Burger Menvebtven stukg.; Birmingham Kingslynn Jobs- haven stukgoed; Canopus Liverpool Burger ÏJselhaven stukgoed: Antwerp Harwich Hoek van Holland. 5 Februari Frances, Odense Lenders Waalhaven. ledig; Veenenburgh Mlddlesbro Muller Merwehaven stukgoed; Bonn Antwer pen Burger Uselhaven ledig;, Jeffer- son City Victory New York Niev Gou- driaan Lekhaven stukgoed; Marleen Londen Soetermcer Fekkes E.N.C.K. Viaardingen ledig;; Gallium St. Malo Rotramy Waalhaven ledig; Arnhem Harwich Hoek van Holland; Karei Do ver Nievelt Goudriaan Lekhaven ledtg. VERTROKKEN SCHEPEN 4 Februari Nicolas Kairis. Hampton Roads; at. Alb an. Hobro; Camerata, Savona; Haf- nia. Kopenhagen: Iroatra. Gothenburg, Byron. Londen; Breskens (ex Sudsee), Lubeck; Benares, Bombay vlaMar» sealle; AardUk. Londen en Antwer pen: Export, Londen; Rota. Antwer pen; Aspen. A'dam; Express. Parus; SherIngham. Harwich: Empire Parke- ston, Harwich; Oranje Nassau, Har wich. 5 Februari Leuvehaven, Kopenhagen; Antwerp. Harwich: Speedwell. A'dam; RoWallan kalme Hedenmiddag vond in de aula van de Nederlandse Economische Hogeschool de promotie plaats van mej. A. van Oven, géboren te Dordrecht, tot doctor in de econo mische wetenschappen op proef schrift „Wereldorganisatie, wense lijkheid en mogelijkheid" en stel lingen. Mej. van Oven is de twee de vrouw die te Rotterdam de doc torstitel behaalt; de eerste was me vrouw Fosthumusvan der Goot in 19S0. S,O.S. gaf toneelavond S.O.S. de personeelsvereniging van C.CLD.-ambtenaren gaf gister avond voor haar leden een toneel avond in gebouw „Zuid". Opge voerd werd „Vliegtuig vermist" van Willem Dumont. Dank zij het goede spel van deze dilettanten- groep en de verdienstelijke regie van Herman Jonkergouw toonden de aanwezigen zich zeer enthou siast; Een dankbaar applaus, was een welverdiende beloning. Ook de décors van Wim de Koning waren prima verzorgd. Tot slot bleef men geruime tijd bijeen en maakte men een dansje, waarbij Jan de Klerk en zijn „Mu sic Stars" v<Nf>r de rhythmische begeleiding zorgden. VOPA Beatrix Ter gelegenheid yan haar twee de lustrumheeft de Vereniging tot Ontspanning van Personeel uit de Amusements bedrijven „Beatrix"in. de nacht van Woensdag op Don derdag een nachtfeest gegeven in de Beursfbyer. Een dergelijke vereniging heeft uiteraard geen grote moeilijkheden met het krijgen van goede num mers. John Brookhouse, Mac Car- thy en zijn band gaven een grote show,waaraan vele van "de beste artisten, medewerkten, Het: meeste succes oogstte, zoals gewoonlijk, Heintje' Davids. Na afloop was er een gezellig dansje •-* Castle, Zuid Afrika vla Londen. Wind W.N.W. matige koelte, zee. bewolkte lucht. SCHEEPSBEWEGINGEN Averdijk 8 van R'dam te Havana verwacht; Att S. 4 te Shorcham; Aar- d(Jk 4 van R'dam naar Londen en Ant werpen. nam. 8 uur In zee;- Algarve 9 van Leixoes te R'dam verwacht; Am- stelstad thuis 3 van Santos naar Rlo de Janeiro; Aagtekerk uitgaand 4van Marseille naar Genua; Alcyone Hope lag 4 bij Smiths Knoll vuurschip met defecte machine gestopt, keerde 5 te Immingham terug voor reparatie; Am- stelkerk 4.te Takoradl, Batavia 3 van R'dam te Batavia: Boskoop 2 van Madeira via West Xndife naar Chili; Bredero 4 van Penang naar Singapore; Breskens 4 van R'dam naar LUbeck; Hprnco 3 te New York; Bah uitgaand pass 4 Point de Galle naar Sabang; Barendrecht 5 te Abadan ver wacht; Betoeran 5 te Balik Papan. Congostroom, ca. 17 Febr, van Free town te R'dam verwacht; Coryda, 4 van Fahaheel haar Heysham. Danae, 3 te Calamata; Democraat, 2 te Delfzijl; Diana V. 3 van Umuiden naar Huil; Doggersbar.k. 4 van Roebes- ter naar R'dam; Deo Duce. 4 van Odense naar Kopenhagen; Dordrecht, 4 van Eastham naar Haifa. E&so de Haag. pass. 4 Prawlepom,, 16 te Aruba verwacht; Eemshorn, pass. 4 Dungene5s om de West. Fiandria. 5 van Londen naar Rouaan. Iris. 3 van Umuiden naar Gothen burg." Java. pass. 4 Ouessant naar Batavia; Java (coaster). 4 van St. Ives naar Kertosono, thuis, pass. 4/5 midder nacht Malta; Keilebaven. pass. 3 Kaap Verde naar Las Palmas (verb.); Kota Gede. 4 te Balik Papan. Libelle 4 te Charlestown In lading voor Antwerpen; Lieve Vrouwekerk. 4 te Basrah; Leerdam, pa&s. 4 Bishop Rock naar R'dam: Loosdrecht.2 te Bahrein; Leuvekerk, uitgaand, 4 Antwerpen; Limburg., pass. l vnt. 6 uur Midway Eiland naar Indonesië; Llsse- kerk, thuis. 4 te Madras; Larenberg, 5 te Bordeaux; Laurenskerk, uitgaand, pass. 4 Finisterre naar Marseille; Linge. pass. 4 Ouessant. naar Hueiva. ^.Maasland, .3 van A'dam. te Buenos Ayres; Marinier. 4 van Shorehaxn naar R'dam: Maartje, 4 te Kingslynn; Mar leen, 5 van Londen te Viaardingen; Mr Linthorst Homan. pass, 4 VïisSlngen naar Lissabon: Marken, uitgaand, 5 te Penang; Meerkerk, 4 van Singapore naar Manilla; Modjokerto, uitgaand, pass. 4 nam. 8.30 uur Ouessant naar. Marseille. Nlgerstroom; 4 van Lagos naar Duala. Olse. 4 van Parijs te Antwerpen; Orion. 3 van Piraeus naar Paros; Ophir, .4 te Macassar. Poelaü Laut, 4 van Tarakan naar Macassar; Prins Frederik Hendrik, pass. 4 Kaap Vincent naar Liverpool. Roelf; 4 te Bordeaux- Sumatra, raar New York 5 te Suez; Stad Arnhem, 4 van Hueiva naar Kra- lingsche. Veer; Samarlnda, 4 te Tand jong Priok; Salawati, 3 van Buenos Ayres naar La Plata; Sandenburgh, pass. 3 Finisterre naar Casablanca: Stad Maastricht, 5 van. Bona naar Gi braltar voor orders; Stad Maassluis, 10 van Philadelphia te A'dam verwacht; Speedwell, 5 van R'dam te A'dam; Streefkerk, 4 te Tuticorin. Tjibadak, 4 te Semarang; Tjitjalenka, 4 ter rede van, Macassar;. Tasman, 4 te Koepang (Timor); Tjipondok, pass, 4 Melbourne naar Sydney; Themlsto, pass, 4 Dungeness naar Saffi.. Van Heutz, 4 te Penang; Van Gelder, 4 te Vlisslngen. Westerdam,. 4 van. R'dam te New York; Willem Barendsz, pass. 4 Dun geness naar Garston. *,aan, 4 van Zaandam te. A'dam. NAGEKOMEN SCHEEPSBEWEGINGEN Aichiba, 3 van Bahia naar Rlo de Ja neiro; Att S, 3 van Poole naar Sb ore ham; Audacta, 3 te KUrush; Aagtekerk. uitgaand. 3 te Marseille; Aldabi. uit gaand, 3 op 100 mijl Zuid van Madeira; Amstelkerk, 4 te Takoradi; Alderamln. pass. 3 Kaap Carvoelro naar Perzische Golf; Arnedijk, thuis, pas3. 3 Miami naar Londen. BUI S, 4 van Yarmouth te Antwer pen; Brem. 3 te Glasgow: Bali, uit gaand, pnss 3 Minikoy naar Sabang; Balaptna. uitgaand, 7 te Aden ver wacht; Blommersdijk, 4 van Norfolk via New York naar R'dam; Borneo, 4 van Philadelphia naar New York. Dordrecht, vertrekt 4 van Eastham naar Haifa, Echo, pass.-3 Lizard naar Dublin; Elisabeth (R.K.C.), 3 van R'dam ta Antwerpen. Fiandria. vertrekt b van Londen naar Rouaan; Flat. 4 van VUssingen naar Londen. Gaasterland, 3 van de Theems naar Blyth; Goate. 5 des nachts van Stettin te Umuiden verwacht; Glashaven. 3 van Kopenhagen naar Gothenburg. Hada. 3 van Middelfahrt naar Kopen hagen; Hoogland, 3 van Lubeck te Terneuzen; Hast III, 3 vati Rouaan naar Londen; Heemskerk, 3 van Strood naar Ostende; Hast I, 3 van Swansea naar Cork; Helena, thuis. 4 te Antwerpen; Hes tin. 4 te Paramaribo; Hydra, uit gaand; naar La Guayra ws 3 nbü Gu- deloupe. Import, o van Abo naar Antwerpen; Ingeborg. 3 van Alexandrië naar R'aam. June. 2 van Poole naar Boston Line: Java (Nederland), 3 van Londen naar Batavia. Karei, 4 van Dover naar R'dam; Kei- lehaven, pass. 3 Kaap Ferrat naar Gi braltar voor orders. Leuvekerk. ultgaand, 3 van Londen -.aar Antwerpen; Lemsterkerk, lag 3 nog te Kowelt; Leerdam, thuis, pass, 4 Ouessant, Mies, 4 van Nykjobtng naar Hamburg; Murón, 2 van Le Legue naar Irvine; Maetsuycker, Uitgaand, 3 nam. 5 uur van Suez naar Aden; Molenkerk, 4 van R'dam te Kobe: Muiderkerk. was 3 nog te Colombo; Marpessa, naar Curacao was 3 ter hoogte van Ouessant; Murena. van Curacao naar Schafstedt, 3 op 150 mijl van Curacao; - Maaskcrk, thuii, 4 van Las .Palmas naar Plymouth Oleum. 4 van R'dam naar Guernsey; Ophlr, 3 van Soerabaja naar Macassar; Oranjefontein, uitgaand. 3 op 100 mijl Noord van Finisterre, Prlne Frederik Hendrik, pasa. 3 Gi braltar naar Liverpool; Prins WiUem van Oranje, 3 van Alexandrië naar Jaffa; Prima, 4 van Garston te Bida- ford; Polydorus, pass. 3 Algiers naar Batavia; Prins Willem II. naar'Boston Mass. was 3 ten Zuiden van Kaap Race. Rolf, 4 te IJmulden (bunkeren); -Ro- semarie. 3 van Dublin naar Garston;. Riouw, 3 van Soerabaja naar Fremantle; Rijnland,' thuis. 4 te Natal (Braz.). Strijpe, 31 van Halmstad naar R'dam (niet nf A'dam); Samarlnda, 3 te Tand jong Pinang; Sommelsdljk, 2 van Ha vana naar New Orleans; Stuyvesant, thuis, naar Plymouth 3 op 250 mijl N.O van San Miguel; Socrates, 4 van La Guayra naar Puerto Cabello; Stad Maassluis, naar A'dam 3 op 600 mijl Noord van de Azorem Tyro, 3 van Dublin naar A'dam; The mlsto. 3 van IJmuiden naar Saffi; Tori S, 2 van Tobroek naar Genua; Tamo, pass. 4 Finisterre naar Buenos Ayres;.' Tiba, 3 van Buenos Ayres naar Mon tevideo; Taria, psss. 3 Straat Lombok naar Hobart; Tawali, thuis, 3 van Port Said. Wim (R.K.C.). 31 van Antwerpen naar Gothenburg; WestJapd, uitgaand, 3 op 220 mijl West van Kèap Roca. Te Stockholm is een overeen- komst gesloten inzake de invoer van 1.400.000 ton Zweeds ijzererts in de Brits-Amerikaanse zone van Duits land. Het eerste met erts geladen schip zou op 31 Jaunari uit' Najryik naar Rotterdam vertrokken zijn Voor de invoer van dit erts moet in dol lars worden betaald. Naar in Rotter damse scheepvaartkringen verluidt wordt inderdaad vandaag of morgen een Zweeds schip, de Duossa met 724 ton Zweeds ijzererts bestemd voor West-Duitsland in de Vulcaanhaven te Viaardingen verwacht. Het Engelse reuzenschip „Queen Mary" is Woensdag met 48 uur ver traging van Southampton te New York aangekomen, als gevolg van stormen, soma met een. snelheid van 112 km., per uur. De kapitein, commodore Hling- worth was uitgeput van de moeilijke reis die zes dagen 17 uur en 22 minu ten duurde. Tijdens de aankomst woedde er een hevige sneeuwstorm,, Met dankbare vreugde ge ven v/ij kennis van de ge boorte van onze dochter MARIANNE MARIëTTE J. Spijker - Rem. Fred. N. H. Spijker- Bot erénbiO'jd. Sommelsdiik, 3 Fëbr, 1948. Laijgeweg B 31. Voor de vele blijken v?n deelneming ondervonden bij het overlijden van onze Zoon M. PUTTERS, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Fam. PUTTERS, Lange Haven 34b, Schiedam. 11 Uil l.ji| Vanaf VrüSac 6 Febr. 648. Terwijl ik ver weg. over de baan suisde en m§n achterstand Inhaalde begonnen Knots en Knars slimme streken uit te halen. Knars ging midden on de weg staanen trok zo'n plechtig gezicht, dat alle -hardrijders eerbiedig en nieuws- girig stopten. Want tenslotte hadden Knots en Knars tot nu toe aan dè kop gelegen en er moest wel iets heel bijzonders aan de hand zifn als de voorsten ophielden! „Mannen," schreeuwde Knars boven het geknal van de verzamelde-motoren uit: ,JSr gebeuren, in deze wedstrijd onsportieve din gen! Er rijdt een jongetje mee, twèe turven hoog en met een oud rammelkarretjei Dat ventje hoort niet op de baan, hij hindert met zijn speelgoed ons, de échte hardrijders. Wfr moeten dat ventje van de baan jagen en daarvoor heb ik U allen nodig. Wfl zulïen sterk door eendracht mjjn plan nen uitvoeren. Luister?" Onbewust van de nars dingen, die Knars voor me aan het bereiden was. knorde ik met mijn wagen over de baan, vast besloten de wedstrijd toch nog te winnen. „Zo," bromde ik: „Mijn ronde heb ik haast ingehaald, nu moet ik^ze allemaal voorbij. DZING! Zo, deze bocht nog en.alle-benzineblikken-op-wieltjes! Wat is. d a t daar 1Wat heeft-dat te betekenen?." Iedereen luisterde naar het radiohoorspel onder de naam „Haal Paul Vlaanderen er bij". Iedereen zal de film willen .zien. Spanning - Mysterie Ongelooflijke ontknoping. Werkdagen; 2-7-9- uur Toegang 18 jaar. Zaterdags: 2-5-7-9 uur Zondags: 3-5-7-9 uur Cassa open 10 uur. N.V, Verf-, Vernis- Ollefabrieken „V E V E O", Willemskade 15, SCHIEDAM vraagt voor afdeling Export: in de moderne talen. En voor afdeling Binnenland: STENO-TYPISTE, zomede: JONGSTE BEDIENDE Reiskosten wórden vergoed. Brieven aan de Directie .GEVRAAGD: Een nette flinke zelfst. kunnende werken. Goed loonbij P. KOOT, Hoogstraat 126 Schiedam. Corset Industrie „WidÜja" Lange Haven 129, vraagt: naaister, leerling naaister, strijkster, ringster en loop meisje (jongen) tevens ma gazijn werk. Nieuwste Amroh super radio in mooie kast, alle golflengten met namen- schaal voor slechts f 210. Van Swindensingel 44A, In kb gezin net meisje gevr. v. halve of hele dagen. Mevr. Rus,. J. Catslaaa 2, Schiedaih. KleineSpeciaalzaak in cor- setten, bij artikelen, dames- onderkleding, kousen, vraagt tegen 1 April prima verkoopster, die geheél zelf standig de. zaak leiding kan geven. Vast salaris en om zet provisie. Zij die. als zo danig werkzaam zijn ge weest genieten de voorkeur. Brieven onder No. 3038 bur. van dit blad met opgaven van referenties, afschrift ge tuigschriften, leeftijd en verlangd salaris. ruart COöp. D.E.S. Afd. BROOD-BANKET-KRUIDENIERSWAREN-MELK ENZ. Wie ruilt vrije woning., 2 k., keuken, zolder, voor grotere woning, gesch. v. samenw. Br. No. S304Q bur, v. d. bl. Jongedame vraagt werk v. de avonduren. Liefst schrijf werk. Br. onder no. 7431, Bur. van dit blad. PLAATS EEN KOERIERSTER

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2