C STADSNIEUWS J Het Poppenhuis De Nederlandse Vrouw- vraagt medewerksters AGENDA Bus met arbeiders in sloot gereden Steekpartij in de Rubroekstraat Dagelijkse ongevallen Melodie der liefde" Vlaardingen Amicitia op de planken Propaganda-avond NJN CNHV-feestavond Gezonde huid Twee jeugdeiftallen naar Wandsworth SVV bracht het niet verder dan gelijk spel Nog geen beslissingen bij de korfballers Complete kamers fl. 428.- 475.- 1150. fl 1425.- 2150.- Radio-programma SCHEEPVAART Xrt, Ur-nwuvn SCHIEDAM Koeriersters een WIJKWAKER Maandag 15 Maart 1948 Tot het plaatselijke comité van de stichting „Tentoonstelling De Nederlandse Vrouw 189S-194B" zim alsnog toegetreden de dames: -»I. j T. Groene veld, directrice van het Gemeentelijk Ziekenhuis, mevr. J. van Velzen-Zoetmulder en mei, S. C. Bok. I Het comité, dat nu de inzameling organiseert voor de te houden ten toonstelling, die als huldebliik is bedoeld aan H, M. de Koningin. stelt door een intensieve hu;s-aan- huis-aciie alle Schiedamse vrou-i wen in de gelegenheid, hun by dra- F I ge voor dit doel te schenker.. De 1 stad is hiervoor in Bi wijken ver- öeeld en elke medewerkster is daardoor in staat, een niet al te groot aantal adressen te bezoeken, i Hoewel reeds een groot aantal, dames zich voor deze inzameling beschikbaar heeft gesteld, kunnen- nog enkelen zich hiervoor aan- j melden bijmevr, J. Huiskes-VanV e der Sïuys, Rotterdamse Dyk 172:' mevr. M. J. Willems-Klopncnburg. i Stadhoude^siaan 2; mevr. J. C. van Woerkom-Witte, Graaf Florisstr 77 .Feestavonden Concert: 19 Maart, Musis Sacrum, 8 u; Toonkunst. Joop Bollenkamp mezzo-alt en Jan de Man, piano. 19 Maart, X'-ve Kerk, 8 u: Chr, Oratorium ver. o l.v, Jacq. P. Bekkers, Koraalavond. Lezingen: 17 Maart, Musis Sacrum, 8 uur: Kath. Kring. Hr. C C. H Swin- kels spreekt over: „Legenden 13 meter om St. Liduina'". 1 m s 1 Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9.80 uur; Za. 1,45, 4.15, 7. 9.30 uur: Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.15- uur: Dageraad (14 j,). Op 't toneel: Twee Marvels-accordeons. Monopole: Da. 2, 7, S uur; Za. 2. 5, 7, 9 uur: Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Hij is voor de bakker, rgaderingen 16 Maart, Volksgebouw, 8 uur: Party v. d. Arbeid. Spr. mr. M. j v. d. Goes van Nat er s. NilocDWS 85 Ondanks goed spel der Schiedam mers, Is ook de laatste DAY S.-wed strijd in de hoofdkl. een nederlaag geworden. DAV.S,, dat fel tegen stand bood, had ook nu weer te kampen met vele gemiste kansen, waardoor de juiste verhouding ach terwege bleef. Direct na de aan vang wist Niloc tot tweemaal toe verrassend door te breken, en een nuttige 20 voorsprong te nemen DAV.S. Het echter de moed niet zak ken en voor de eerste helft verstre ken was, wist het deze achterstand in te lopen. Ook het begin van d« tweede helft bracht een inzinking bij' de DAV.S.-ers. waardoor de Am sterdammers kans zagen een nutti ge voorsprong te nemen Door een tweetal keurige doelpunten van Henk v. d. Tooien, en een tweetal vorpen, welke aan DWS eerden toegewezen en door Jan Lint benut, was de stand inmiddels tot S5 in het voordeel van ÏCNoc opgelopen. De DAV.S.-verdediging 1 welke ook nu weer enige invallers 1 telde, speelde met doelman de Ron- de een uitstekende party. DAV.S. 3-dames won in de voor- jaarscompetitie van Snelwiek 1, wat een prachtig resultaat is, Dit elftal bestaat geheel uit meisjes, welke zojuist van de juniores naar de seniores zijn overgegaan. Vrijdagavond is op de Langeweg in de gemeente Klundert een au tobus met 46 arbeiders in een sloot gereden en gekanteld. De arbeiders waren op weg naar Rotterdam, waar 2ij thuis hoorden. De mannen 'konden zich door de noodluiken bevrijden. Vijftien van hen werden gewond door glasscherven; vier moesten zich in het ziekenhuis la ten behandelen en konden van morgen nog niet aan hun werk gaan. Zaterdagmiddag kreeg de orgel draaier J. G. C. S. in zijn woning aan de Rubroekstraat onenigheid met de bij hem inwonende bed denmaker F. F, L. De twist liep zo hoog. dat S. de ander met een mes, waarmee hij uien zat schoon te maken, enige steken toebracht. Het slachtoffer liep naar het politiebu reau aan de Boezemsingel, waar hij in elkaar zakte. De wonden, steken aan armen en benen, zijn in het Bergwegziekenhuis gehpcht, waarna hij naar huis vervoerd is. De orgeldraaier werd gearresteerd. Op de hoek van de Vlietlaan en de Alettastraat is Zaterdagmiddag de vierjarige H. C. van de H. uit de Heer Kugostrsat door een paard en wagen overreden toen hij plot seling de rijweg overstak. Met een rechterbeenbreuk is het knaapje in het Bergwegziekenhuis opgenomen. Zaterdagmiddag maakte de koop man M. J. van de Tuinlaan in Schiedam met enkele vrienden een rit te paard door de Kralingerhout, Plotseling trok een der paarden er tussen uit en toen het M. J., die in galop reed, passeerde raakte diens been bekneld tussen beide dieren. Met een. gebroken, rechter- onderbeen is de man in het ge meenteziekenhuis te Schiedam op genomen. Op het terrein van de gasfabriek aan de Galileistraat weigerden de remmen van een tractor, waardoor de uitrijder P. v. d. H. uit de Bloemstraat bekneld raakte tussen de tractor en een afvoergoot. De man is met inwendige kneuzingen in het Coolsingelziekenhuis opge nomen. Met de film over het leven van Franz Schubert heeft de Volksuni- versiteit Zaterdagavond de film- serie over het leven van drie be- roemde mannen op het gebied van de medische wetenschap, de litera- tuur en de muziek besloten. Ook nu weer werd eer. deel van de voorstellingen verknoeid door een technische storing, Het zou o.i. zeer zeker aanbeve- ling verdienen bij volgende film series een andere oplossing te zoe ken, opdat het publiek ten volle van de films kan genieten en niet wordt gestoord door technische storingen en de wisseling der film rollen. 15 Maart, Ver. lokaal, 8 uur: 2e uitvoering monöaccord. ver, ..Bravo" en Schied. Toneel met „Een huis vol herrie". Zo de voorzitter van „Amicitia", de heer O. Veenendaal, Zaterdag avond in zijn openingswoord mee deelde, viert deze toneelvereniging in Mei het derde lustrum, dat reeds op 29 Januari herdacht kon wor den. Verder heeft men plannen voor een zorneruitstapje voor de kinderen, waarvoor in het Volks gebouw Zaterdagavond de inzame ling werd begonnen. De werkende leden hebben deze avond, een opvoering gegeven van het blijspel „Het Offerlam", waar aan onder regie van de heer J, J. NIj's meespeelden de dames Hijs- Schoonenberg, C. Onnekink, A. Steenhoek, C. Grims, J, Plune en M. Zaal en de heren H. G. van Doorn, J. J. v. d. Lee,, J. Bats, .7. van Zuidam, J. Mulder en Th, Wietsma. Zaterdagavond hield de Nederi. Jeugdbond voor Natuurstudie een druk bezochte propaganda-avond in het Gymnastieklokaal der RHBS. De oud-bondsvoorzitter, dhr. Klin kenberg, sprak over het doel van deze vrije bond, die de Nederlandse jeugd een groter inzicht wil geven in dé natuur. Vooral hier in Schie dam ïs3 als wij eens zien naar de vernielingen van onze stadsparken, zulk een streven zeer lofwaardig te noemen. Dank zij de belangeloze mede werking van de heren v. cL Berg eft drs. v. d. Maas, konden enige leerzame natuurfilms worden ver toond. De avond werd geopend en ge sloten, door de secretaris, der afd. Schiedam-Oost, de heer D. Over mans. Feestzaal „Eurika" was Zater dagavond geheel gevuld met sport vrienden van het Centraal Neder lands Hengelaaxsverbond. Het af delingsbestuur had hier een feest avond georganiseerd. Na een. ope ningswoord van de voorzitter, de heer L. Lupker, werd een program ma op de planken gebracht» waar aan. medewerkten Bram en Wim Scholta, The Singing Hawaiian Brothers, H- Laas en partners, The Ringleaders zorgden voor een stükje muziek bij het bal, dat deze eerste zozeer geslaagde, C.N.H.V.- jubileumavond besloot. Wie is zijn Laas? In de Lekstraat is een zwart witte hond gevonden. De eigenaar kan zijn dier terug bekomen bij de Gemeente-Reiniging aan de Bui- tenhavenweg. Burgerlijke Stajid Geboren: Pieternella. d. v. P. Mak en M. Ouwens, Mariastc. 120; Em ma, d. v. CZonneveld en H. G. Beeking, Fultonstr. 36; Job, z. v. G. Sloof en J. A. R. v. d. Vlies, Kreu- pelstr. 21; Paulus T. M., z. v. J. J. M Meyer eb C. J. v. Dorp, v. Di)ck- straat 26; "STvonne, d. v. l. v. Vliet en C. Roetman, Nassaulaan 75; Jan, z. v. J. v. Merwüfc en M. J. Hertog, Dr. Noletstr. 1. Overleden*. C. A- Bouwer, 44 f., Nassaulaan 75: M. G. Morren, 81 j., wed. v. Ph. J. Uai, Hoogstr. 178, Advertentie AL vrij van allerlei onzuiverheden- Purol doet wonderen. Doos 30 co PucoHd {verfijnd product voor moeder en kind) Doos 40 cent. Dindua-doelman stond SFC-kampioenschap in de weg Het eoede verdedlsen van de doelman van Dindua Iiceft S.F.C. Zondagmiddag verhinderd het kam- pioenschap te behalen. Enkele fou ten ia de S.F.C.-verdediging vooral waren oorzaak dat Dindua drie doelpunten kreeg, terwijl onze stad genoten slechts eenmaal de bal in het vüandeUike net wisten te Plaat sen by een Penalty. Zo de toestand nu is, zal de ko mende Zondag de beslissing moeten brengen. Als S.p.C. dan maar meet geluk heeft Vrijdag-ochtend a.s. zullen met de dagboot op Harwich twee Schie damse Jeugdeiftallen met begelei ders vertrekken, die de daarop volgende Zaterdag-middag zich zullen meten met de voetbal jeugd van "Wandsworth. Dinsdagochtend is men voornemens terug te keren. Dit is het destijds uitgestelde tegenbezoek van onze voetbaljeugd aan onze adoptiestad, dat naar 't zich laat aanzien nu toch wer kelijk gaat gebeuren. De passages zijn gereserveerd! Ook vernemen wij dat de Schiedamse jongelui van plan zijn zowel op als buiten het strijdperk niets dan goede indruk ken achter te laten. Good luck, boys! Met Buytenhek en Van Kampen als invallers voor de Bruin en Schrumff heeft S.V.V. het tegen Quick Zondagmiddag niet verder kunnen brengen dan een geUik spel. Voor de rust vertoonden de gasten zeker het beste spel en was het zeer goed te merken, dat de Rood- Groenen twee man uit hun ploeg" misten. Een doelpunt van Arkenta bezorgde Quick tet de rust een l0 voorsprong, Na de rust was het S.V.V.-elftal stukken beter op dreef dan in de eerste helft. Buvtenhek liet zich hierbij kennen als een goed tac tisch speler, die aan snelheid echter nog wel wat tekort kamt. Twee doelpunten kort van Lith in de laatste wedstrijd-periode zijn club schenken en een. S.V.V.-over winning leek zo goed als zeker, toen Arkema drie minuten voor het ein de nogmaals inschoot en hiermede een voor zim club welverdiend 22 gelijkspel bedong. Voordat de Wedstrijd een aanvang nam, zijn Goossens. die deze mid dag als aanvoerder optrad, bloemen aangeboden. Er blijft nog hoop op behoud voor Sportclub Schiedam en Avan- ti, want de resultaten van gisteren waren dusdanig, dat de beslissin gen pas in de laatste wedstrijden zullen vallen. Sportclub Schiedam heeft tegen Zwervers geen schijn van kans ge kregen. Met niet minder dan 9-1 kregen onze stadgenoten klop. Commentaar overbodig. Door de nederlagen van A.L.G. en H.K.V. 2 is de beslissing echter nog niet ge vallen. De rood-zwarten houden dus tot de laatste wedstrijd hun lot in eigen handen, Avanti heeft met 4-2 van Dc Spartaan gewonnen. Onze stadge noten hadden "Wim Wit weer in de gelederen en deze zorgde er voor dat Avanti bij de. rust een. 2-0 voorsprong had. Het werd 3-0, ver volgens 4-1 en het einde kwam met 4-2. Daar Algemene 2 een ver rassende 5-4 zege op Het Zuiden 3 behaalde zijn onze stadgenoten nog niet uit de moeilijkheden. In ieder geval hebben ze nu de laatste plaats voorlopig aan De Spartaan gelaten. Een aardig resultaat behaalde Succes, dat plotseling schotvaar digheid aan de dag legde. In een snelle wedstrijd werd met 4-0 van H-S.V. 2 gewonnen. Een goed be gin dus van de wedstrijden om de Zilveren N.v.d.D.-bal. Uitslagen R.K.B.: Overkanters- Succes 2 14-1. Velox 4-Schiedam 2 1-0, Avanti-Chariois 2 2-1, Wion 4- Succes 3 0-3. Juniores: Spangen a-Succes a 0-2. Damclub Schiedam" De onderlinge wedstrijden voor de bordenbezetting van de damclub „Schiedam" werden voortgezet. De uitslagen waren: P. M VlugJ, C. Onink 02, M. Veldt—M. Coté 2—0, M. Kerkho venJ. v. Ti! borg 02, J. v. d. Hoek—A. Struik 0—2, J. P. v d. WateringP- v. Koordennen 2—0, J. BrenoanB, Hul 1—1, J. de Wil de—J. v. Dieje 2—0, G. v. d. Wildt M v Noordennen 11, A. PIoos- terA. Verberk 0—2, W. Verhaal M. den Houting €—2, D, Zonne veldC. de Groot 11. ROODE KKUIS VRAAGT BLOED! Er komen in ons land talrijke ziektegevallen voor. waarin alleen bloedtransfusie uitkomst kan geven. Heeft mcr, dan geen bloed, dan is de patient ten dode opgeschreven. Maar, dat is met alleen in ons land. dat is ook in Indife, Deze gevallen komen voor bij de Indische bevol king en by onze soldaten m de Oost. Dit bloed nu kan met chemisch be reid worden, is niet te koop en groeit nergens. Het is daarom, dat de afdeling Vlaardingen een beroep doet op de burgerij om bloed af te staan voor deze zieke mensen Het Nederlandsch Roode Kruis stichtte in het Binnengasthuis te Amsterdam een Centraal Laboratorium voor de Bloedtransfusie, waar het bloed, dat werd afgestaan, wordt onderzocht Het wordt vervolgens tot poeder verwerkt en dan per snelste gele genheid vervoerd naar de plaatsen, waar er het dringendst behoefte aan is. Het Roode Kruis in Vlaar dingen is van mening, dat zij voor het voeren van een intensieve actie de hulp van de bedrijven en ver enigingen nodig heeft. Het stuurde daarom een brief aan de directies en besturen met het verzoek, een deputatie te sturen naar de verga dering, die belegd wordt op 17 Maart a.s. in School D, Roode Kruis- zaal. De arts, luitenant A. A. W. v. Slier, leider van het Bloedtransfu sie-laboratorium. zal er dan een uit eenzetting van het een en ander geven. ROTTERDAM Zaterdagnacht hielden motor agenten in het park de bankier J. B. uit dc Parkstraat aan, die dron ken achter het stuur van zijn auto zat. Hij werd ter ontnuchtering in het hoofdbureau opgesloten. Advertentie I. M- Nieuwe Binnenweg 30 Rotterdam Feest van buurtvereniging „Bloklandstraat"" Zaterdagavond vierde de buurt vereniging „Blok bindstraat" in sa menwerking met haar eigen ca ba re tclub „Het Bk-kkie", een gezellig feest in de cant me van het Stads- timmerhuis. Daar deze avond te vens in het teken stond van het éénjarig bestaan van de bovenge noemde cabaretclub, was er veel belangstelling. De x*oorzitter, de heer J, Jansen, sprak een openingswoord, waarbij hij een fraaie oorkonde overhan digde aan het erelid, de heer H. Smit en bloemen aan de secreta resse, mej. R. Koedam. Vervolgens werd begonnen met de afwerking van een aardig programma. Enkele humoristische sketches werden ten tonele gebracht, o-a. „De Baker", „De twee babies" en „Het postkantoor". De samenstelling en algehele leiding berustte bij Joop v. Moer kerken; de liedjes en verbindende teksten werden verzorgd door Ger ry van Hulst. Een gezellig bal o.l.v. Gerry van Hulst besloot de feestavond. Distributiepersoneel vierde feest In gebouw alace" lieeft de YDP (Vereniging Distributie-Per soneel") Zondagavond een feest avond georganiseerd, waaraan het toneelgezelschap DKR en het po- litie-dameskoor „Cantabile" mede werking hebben verleend. Nadat de voorzitter der vereni ging, de heer D. J7 Wever de avond had geopend, zong „Cantabile" on der leiding van haar dlrigente Dinj Erkens, enkele nummers, waarme de veel succes werd behaald. DKR bracht daarop het blijspel „"Wo ningnood' 'ten tonele, dat onder leiding van de heer C. v. d. Velde was ingestudeerd. Met de uitvoering van het stuk van Arnold en Bach heeft het ge zelschap eer ingelegd: vooral Dick Spijker en Cor van der Velde, die onderscheidenlijk de fabrieks eigenaar Ant. Zwaluw en er.'Hei wig typeerden, hebben zich bijzon der onderscheiden. Het publiek heeft de spelers met veel applaus beloond. Aan verlichting en depors was veel zorg besteed. Na afloop was er bal met medewerking van de Wigo's. Dader van moord herstellende Wü vernemen,-dat chauffeur E. S., de dader van de moord aan de Coolhaven, thans buiten levensge vaar is. Zelfs kan hij zich ai weer enigszins verstaanbaar maken. Een Litause verstekeling Vanmorgen kwam met 't Zweed- s.s, „Havding" een 22-jarige Litau se landarbeider mee, die zich in Gdynia aan boord verstopt had. Hij is ter beschikking gesteld van de vreemdelingendienst - Het stoomschip „Alpherat" van Van Nievelt Goudriaan en Co. te Rotterdam, dat op 13 November van het vorig jaar met brandscha de in Hongkong arriveerde, is thans in. die haven hersteld. Het schip vertrok Zaterdagmorgen 9 uur van Hongkong naar Towns- ville in Australië. Veertig jaar bij Stokvis en Zn. Op 23 Maart zal de heer P. van Vliet de dag herdenken dat hij veer tig jaar geleden in dienst van de N.V. Handelmaatschappij» R. S, Stokvis en Zonen trad. Jarenlang is hy hoofd van de af deling boekhouding geweest en sinds jaren bekleedt hij de functie van hoofd der loon- en salarisafdc- iing. Speeltuin conferentie in Zuid Zaterdagmiddag hield de Rotter damse Speeltuin Centrale in het Katendrechtse Volkshuis aan de Tolhuisstraat een distrietsconferen- tie, waarvoor veel belangstelling, ook van gfficiële zijde, bestond. De heer G. Bosch, die de verga dering presideerde, hield een inlei dende toespraak. Tevens voerden het woord de heer J. Du Bois uit Amsterdam, de voorzitter van de landelijke federatie der Nederland se Unie van Speeltuin Organisaties, die er op wees. dat er nog veel ont brak aan de organisatie van het speel tuin we zen. en mej. C. G. Gou driaan. die sprak over dc paedago- gische waarden van de speeltuinen. Van de gelegenheid tot discussie werd druk gebruik gemaakt. Zaterdagmiddag viel mevr. C. !»,- J. in haar woning aan de Millinx- straat met een emmer en enkele melkflessen van de trap. Zij werd met een schedelbasisfractuur in het Zuiderziekenhuis opgenomen, waar zij korte tijd na aankomst over leed. MAANDAG 15 MAART 1948 Avondprogramma HILVERSUM I: 19.— Nieuws, weer, 19.15 Onder de leeslamp, 19.30 Act. geluid, 19.45 Reg. uitz., 20, Nieuws, 20.15 Omroepork., 21.1QBdr. J. A. H J. S. Bruins Slot: Totali taire dreiging, 21.30 Kwintetten v, Mozart, 22.— Kerk, orgelspel, 22.30 Nieuws. 22.45 Avondoverdenking, 23.— Om 't wereldkampioenschap schaken, 23.10 Liederen van Claude Debussy, 23.40 Covent Garden ork. HILVERSUM II: 19.— Klokje v. zeven uur, 19.05 Kwintetspelers, 19.45 Dr. Peter van Anrooy, 20. Nws, 20.05 Radioscoop, 22.30 Oos tenrijk spreekt tot U 23.Nieuws, 23.15 Dansmuziek. DINSDAG 16 MAART 1943 Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM I: 7.— Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Morgengebed, 7.45 Gr, muz., 8.Nws, 8,15 Pluk de dag, 9.— Lichtbaken, 9.30 Dansen in oude stijl, 10.Wie komt er in mijn hokje. 10.15 Bekende ouver tures, 10.40 Charles de Foucauld, 10.50 Grpl., 11.30 Als de ziele luistert, 11.40 Het .Scalakoor van Milaan, 12.Angelus, 12.03 Piano, 12.30 Weer, 12.33 Lunchconc., 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws, 13.25 Lunchconc., 13.40 Gr.pl., 13,50 Re ginald Foort, 14 Gemengd omroep a Capella Koor, 15.Voor de klassieke smaak, 16.00 Zonnebloem, 16.30 Ziekenlof, 17.Na schooltijd, 17.15 Licht orkest progr., 17.45 Reg. uitz.. 18.Ondeugende liedjes, 18 20 Sportpraatje. 13.30 Reg. uitz, HILVERSUM II: 7.— Nieuws, 7.15 Gr. muz., 7.50 Dagopening, 3.— Nieuws, 8.15 Aubade pour dames, 9.15 Morgenwijding, 9.30 "Waterst. Ö.35 Arb. vit., 10.35 Cello en piano, 10.50 Kleutertje luister. 11.— "Werken v kamferork., 11.45 Voordr., 12.— Lyra Trio, 12,30 Weer, 12.33 Platteland, 13.— Nieuws, 13.15 Bre- tagne, muz. progr., 13.45 Twco ou vertures van Fr. van Sltppé, 14. Mevr. de Leeuw van Rees, 14 30 Radiomatinée, 16.30 Gr. muz., 16.40 Schoolbel, 17.Dat kun jij ook. 17.30 Skymasters, 18,— Nws, 1815 Tom Erich, 18.30 Radio filmkrant. AANGEKOMEN SCHEPEN 13 Maart Aptitv, Londen Alg. Vrachtkanioor Ferms, olie; Trtdale, Constanza Ruys Maashaven, graan; Banya, Gdansk \j nu el, S e a«» 681. „Hè," hijgde ik, terwijl ik naast Piet Pom poen een plaatsje in de bus zocht, „dat was op het nippertje. Maar ze vonden het thuis goed en mijn moeder zei dat het wel veilig was als ik toch met een agent meeging, En of je goed op me wilde passen zei ze. Maar dat is niet nodig, hoor. Zal ik zelf wel doen. Lus je een zuurtje?" „Mooi, mooi," bromde Pompoen. „Heb je je bagage gehaald?" „Nou," riep ik. „Moet je kijken. Zul je zien waarom .ik best op mezelf kan passen. In dat Wilde Westen waar we naar toe gaan, daar wemelt het van schurken, boeven en allemaal soort lui met Zwarte Gedachten. Die verstaan maar één taal, De taal van fluitende kogels! Kijk!" „Krts-kras-krujmelkoppie," schold Piet ver schrikt. „Wat een naar ding- Doe weg dat hand kanon. Als het ontploft is het te laat Kivajong, wat moet jij daarmee?!" '„Hi," grinnikte ik, „je maakt tnïj niets wijs. Dit hoort bij het wilde Wes ten, En.,, het is geen echt je kunt er alleen maar modder en water mee spuiten. Maar jij hebt toch zeker ook je wapens bij je, Piet?" „Allemaal onzin," zei agent Pompoen. „Hier. Kijk, dit heb ik bij me. Mijn wapenarsenaal- Hier heb ik genoeg aan!" „Sigaren?" zei ik verwonderd. „Wat heb je daar nu aan. Ga je een winkeltje met die rookstokken beginnen?" Kuyper Dan Smeer V.'t.&tf-.svcr., lsdig: Hatnta, Gdansk Furness Waalhaven, kolen; Stripe. Wssmar N.B K Dor drecht. dwarsliggers. Taurus. Londen Holseher Lekhaven, ledig; Vigsties, VeJ- sen N B.K. Waalhaven, ledig. Ulla Dan, Belfast Vinke Waalhaven, ledig: Mona Lisa. Dieppe Kuyper Dara Smeer Schiedam, ledig. Mecklenburg, Har wich Hoek van Holland. Marx, Frede ric! a Muller Merveftaven. pyriet; As- pen. A'dam Hu dig Veder Merwehaven. stukgoed. Titama, Malmo Burger IJselhaveii. stukgoed: Martini, A'dam Nievelt Goudriaan Maashaven, ledig. X4 Maart Base], Antwerpen Burger Pernis. le dig, GaasterJand. Leith SSM Keileha- ven. kolen; Vassihos E Kulukundis. Baltimore Nederlands Zwitserse Waal haven, kolen; Laponia. terug uit zee naar Schiedam; Nettie, Esbjerg Ver maas Jobshavcn, ledig; Nortbdown, Dublin Hudig Veder Mervvehaven, vee; Seines, Bouaan Furness Waalhaven, le dig. BUI S. Yarmouth HKC. Merwe- haven. ledig, Vesta, Strood Furness Merwehaven, ledig; Jaba, Queensboro Furness Merwehavcn. ledig, Alamak, Karachi Hol] Perzische Golflijn Sehie- haven. stukgoed. Was wick Victory, New York Eott Oceaan Merwehaven. stukgoed: Koningin Emma, Harwich Hoek van Holland; Seahani, Leith SSM. Jobshaven, kolen. Heerengracht. Karlskrona Hammerstein 2e Kathaven, hout; Dicto, Shanghai Cornelder Mer- wehaven, stukgoed, Joseph C. Lincoln, Norfolk Vaij Ommeren Walhaven, ko len; Export, Londen Muller Jobskade. stukgoed; Majon. Londen Hoischer Lekhaven, ledig, Zarian, Liverpool Alg Vrachtkantoor Lekhaven, ledig; Empire Wans beck. Harwich Hoek van Holland; Flagstaff Victory, New Or leans Bott. Ocenan Mervvehavenstuk goed; Lynn Trader. Yarmouth Van Es Merwehaven. Ledtg; Sjoa, Baltimore Alg. Koleacomp Waalhaven, kolen; St. Cloud Victory, New York Vsnke Merwehaven. stukgoed; Medee, IJmut- den Rotramij Waalhaven, ledig; Bury, Huil Ver Humber Agent Parkhaven, stukgoed: Wcstlaan, Duinkerken Mublo Kralingschc Veer, ledig: S.N A 10, Boulogne Worms Waalhaven, ledig; Azalea City. New Orleans Runciman Merwehaven, stukgoed; Nicolaos Pa- teras Bona Rhenan Waalhaven, fos faat, Lwtterkerk, Bahrein Holl Perzi sche Golflijn Sclilehaven. stukgoed* Sylvia Lykes, Brownsville Hott, Oceaan, Merwehaven, stukgoed; Tha- latta, Oslo Cornelder Lekhaven, stuk goed; Antwerp, Harwich Hoek van Holland, Atlantic Express Golfito Muller Jobs- haven bananen: Pierre Victory New York Nievelt Goudriaan Lekhaven &tkg JS Maart Hovdlng Gdynia N B K. Waalhaven kolen; Zeeman Batavia Ruys Schieha- ven stukgoed; Katowice Rouaan Kuy per dam smeer Waalhaven, ledig: Avon- wood Lissabon Lenders Lekhaven stuk goed: Ivar Bpjmen Buys Waalhaven ledig: Att S. Antwerpen R.K c. Park kade ledig; Stad Schiedam Calcutta VNS Wilbelmlnakade stukgoed; Carina Stavanger N.B.K. Dordrecht dwarslig gers. Saggat Narvik Hammerstein Waal haven, erts: Gr&na Ddansk Hu dig Veder Waalhaven kolen; Advance Rouaan Vmke Waalhaven Jcdig: Grafton Park Norfolk Ned. Zwitserse Waalhaven, kolen; Beverwijk Safüi Erh. en Dekkers Vlaardingen, fosfaat; Vienna Harwich Hoek van Holland; Bullfinch. Londen v. a, m. Merwehaven, stukgoed. VERTROKKEN SCHEPEN Delft. A'dam; Dag o, Esbjerg; BI Mirlo. Curasao; Korenica, Triest; Azuero, Hampton Roads via South ampton; Walt Whitman, Houston; City of Dublin. Cork; Glengyl, Shanghai via Londen; Thetis. Calcutta via Antwer pen; Jelo, Oslo; Serula, Liverpool; Jozd. Wisbech; Ridderkerk, Kobe via Antwerpen; Nyenburgn. Boston Line.; Zeemeeuw. Londen; Norlands, Hamp ton Roads via Falmouth; Star, Dram- men; Jacob a Catenna. Bilbao via Ant werpen; Fredor, Londen; Drake, Lon den; Slask. Gdynia via Antwerpen; EI Karin, Casablanca; Porsanger, Narvik; Odysseus Tanger; Birmingham, Kmgs- lynn; Bald Eagle, New York; Petrel, Londen; Ohvian Coast, Newvastle; Alt. Goole; Palmetto State. Kopenhagen; Oranjepolder, Londen; Cornelia B, Hamburg; Leuvehavett, Kopenhagen; Granda. Cnstiaosand; Gudnd, Cris- txansand; Euthalia, A'dam; Vienna, Harwich; Arnhem, Harwich. 14 Maart Borneo en Argus, sleepboten, Noord zee; Amewood, Dieppe; Shenngham, Harwich; Minerva, Hamburg en Oslo; Manxman, Harwich; Simmons Victory, New York; Orestes, Alexandre; Mecklenburg. Harwich; Norcia. Cu racao- Empire Wansbeck^ Harwich. Antwerp Harwich. Wind West, matige bries kalme zee, betrokken. SC HEEPSBEWEGINGEN Alamak 14 van Karachi te Rotterdam; Audacia 12 te Waterford; Alcinous 11 van Baumont te Colombo; Aldebaran (coaster) 13 te "West Hartlepool; Ary Scheffer 13 van Dublin naar Drogheda; Aeneas 13 van Liverpool naar Shang hai; Aldabi 13 van Buenos Ayres naar Montevideo; Aldemarin 14 van Koweit naar Kohramshar (verb.): Alpherat 13 van Hongkong naar TownsvJlle; Am- stelkerk thuis 14 van Dakar naar Ha vre; Amstelveen 14 van Dar es Salaam naar Mombassa, Birmingham 14 van R'dam te Kings- lyr.n: Beverwijk 15 van Saffl te Vlaar dingen; Brcdero thuis 13 van Colombo; Bah 14 te Balik Fapan; Betoela 13 van Ampana Posso. Castor (coaster) pass. 13 Prawlepoint; Ceronla 15 te Aruba; Clavella 14 te Las Piedras. Delft 14 van R'dam te A'dam; Diana V 13 tc Delfzijl; Delisbaven pass. 14 Madeira naar Buenos Ayres; Delfland pass. 13 ouessant naar Zuid Amerika Euterpe 13 te Bilbao; Euryades 13 te Suez. Flanöria 12 van Partingoton naar Nantes; Fiat 14 te Londen; Farmsum naar Saffi 14 op 120 mill Noord van Fimsterre. Goote 14 van Stettin naar Zaandam: Gandeng pass. 11 Thursday Eiland Hoendiep 11 van Dordt te Londen; Hondsrug 11 te Blyth; Hera 14 te Port of Spam; Hestia uitgaand pass. 14 Ouessant. Ino 11 van Maracaibo naar Curasao: Indrapoera pass. 14 Ouessant naar Kaapstad. Jupiter (Muller) 10 te Rouaan; Jaco bs; Caterlna 14 van R'dam te Antwer pen; Junior 12 van R'dam te Blyth; Jacob Oorburg 12 te Waterford; Jaar- stroom 14 van Antwerpen naar Bor deaux: Japara 14 van San Francisco naar Manilla: Java 14 van Semarang naar Soerabaja. Koningshaven 12 van R'dam te Ham- Advertentie I. M Twee gelukkige jonge men sen stappen in het huwelijksbootje Het lot is hun gunstig, ze kun nen zowaar een paar kamers hu ren! Nu staan zij voor de moeilijke, maar toch wel prettige taak, hun nestje gezellig in te richten. Wat kunnen zij beter doen, dan eens op ïyn 4, 11 of 16 te stappen tot de Mathenesserbrug? Eén minuut vanaf de halte ïs de Grote Visserijstraat en op nummer 8 is „De Meubel beurs". Een rondgang door de showrooms is een waar genoegen en. één der vriendelijke verkopers zal zeker aantonen, dat het nieuwe ..hoine" zeer voordelig kan worden ingericht. Er zijn. meubelen te kust en te keur; ook in het betere genre. Trouwlustigen slagen zeker bij „De Meubelbeurs"! burg: Kortenaer 12 te Londen; Kedoe uitgaand pass. 14 Gibraltar; Kota Inten pass. 14 v.m. 1 uur Lands" End naar Halifax; Khmerlmgh Onnes thuis pass, 14 Algiers. Lutterkerk 14 van Bahrein te Rot terdam; Loenerkerk 13 van Rangoon naar Madras; Leerdam 13 te Philadel phia; Lewak 15 te Calcutta; Leo 14 by Sampit '.Zuid Borneo); Llnge, 14 ter rede van Grand Bassam. Macuba pass. 13 Timor naar Pladjoe: Meerkerk 14 van. Cebu naar Singapore; Mtea 15 te Min; Molenkerk thuis pass. 13 Dondra Head Nieuv, Amsterdam 14 van R'dam t® New York; Njjenburgh 14 van R'dam te Boston Line; Not os 10 van La Guay- ra naar Cumaaa; Nieuw Holland 13 vaa Soerabaja naar Hongkong; Nigers^room 14 te TakoradL Ophir 13 van Batavia naar Senurang: Ovula 12 van Calcutta naar Pladjoe; Orestes 14 van R'dam naar Alexandnê; Orpheus 12 van Algiers naar Malaga; Oleum 11 van Middlesbro naar Londen; Odysseus 13 van R'dam naar Tanger; Oranjepolder 14 van R'dam te Londen. Pericles 10 te Santos; Palma 13 van Aarhus naar Frederikstad; Plato 10 van Maracaibo naar Curasao; Phoenix 11 van R'dam te Bndgewater; Fhrontis, thuis 14 van Aden; Pelikaan 15 te Soe rabaja: Poelau Laut 13 van Pari Swet- tenham naar Fenang. Rijnhaven 19 van Abo te A'dam ver wacht: Ridderkerk van R'dam naar Ja pan W te Antwerpen; Roepat thuis 14 van Port Said; Radja 13 van Tarakan naar Vancouver; Randkerk thuis 14 dwars van Lissabon; Rempang uitgaand, 14 van Genua: Rondo was 14 op 350 mijl Oost van Halifax. StrüPe 13 van Wismas te Dordrecht; stad Schiedam 15 van Calcutta te Rot terdam; Saba 13 van R'dam te Antwer pen; Sarangan 14 te Singapore; Socrates 13 van Puerto Monti naar Montevideo; Stad Lelden 13 van Takoradi naar Ac cra; Stanvac Djsrak 13 van Batavia nr. Pladjoe; Straat Soenda 13 van Sema- rang naar Batavia; Swartenhondt 16 te Titus 12 tc Fiume; Tjitjalenka 11 van Batavia naar Hongkong; Tegelberg 12 te Durban; Trompenburgh 13 tc Havre; Fabian uitgaand pass. 13 Dungeness; Tiberius 13 te Haifa; Tabla naar Cura sao 13 op S00 mül Z W. van Flores; Tjisadane 14 yan Hongkong naar Ba tavia. Van Heutz 11 te Penang. Westerdam 15 van New York te Rot terdam; Willem Barendsz 13 van Car- difE naar Rotterdam. Zeemeeuw 14 van R'dam te Londen; Zeeman 15 van Batavia te R'dam; Zaan 12 van Delfzijl naar Stettin; Zeeland (Lloyd) 13 van Baük Papan naar Bata via. g? Volgens Dirkzwager's scheeps- agentuur N.V. te Maassluis zijn in de afgelopen week 189 zeeschepen metende 331.802 n.r.t., het hoogste aantal, dat sinds de bevrijding ge durende een week binnenkwam, de Nieuwe Waterweg binnengekomen. In dezelfde week van 1947 kwamen 1D5 schepen metende 185,337 n.r.t. binnen. Sinds 1 Januari 1948 zijn in de Nieuwe Waterweg aangeko men 1536 schepen metende 2.532.797 n.r.t. tegen 936 schepen metende 1.666.515 n.r.t. in dezelfde periode van het vorig jaar. Het Amerikaanse stoomschip USO in ballast van Antwerpen naar Hampton. Roads is Zondagmorgen vroeg op de grote plaat in het Schaar van Waarde (Westerschel- de) vast gelopen. In de namiddag is het schip met behulp van zeven sleepboten vlotgekomen. Het heeft de reis voortgezet. g* Toen het Amerikaanse stoom schip Southstar, dat op de reis van Rotterdam naar Bremen op de Lau- wersgronden aan de grond geze ten heeft en door drie sleepboten van de fima Doeksen werd vlotge- sleept, de reis wilde voortzetten, bleek een tros in de schroef ver ward te zijn geraakt. De sleepbo ten Stortemelk, Holland en Oceaan hebben de Southstar daarop naar Delfzijl gesleept, waar de schroef zal worden geklaard. Het Amerikaanse legertrans- portschip Robert F. Burns is van daag uit Antwerpen naar Noord- Amerika vertrokken met aan boord de stoffelijke overschotten van 2809 in West-Europa gesneuvelde Ame rikaanse soldaten. Heden overleed tot onze diepe droefheid op 12 Maart door een noodlot tig ongeval te Batavia onze lieve Zoon HANS SOLINGEK in de jeugdige leeftijd van 22 jaar. Uit aller naam: Fam. G, SOLINGER Maasstraat 31, Schiedam. Singe! 163 voor uw SPEELGOED BIJVERDIENSTE Welke gepen s, ivil v, 812 uur boodsch, doen en daar mede zijn ink. vergroten? J. D. V. MElfRS Singel 128. "Weggelopen Bosco licht bruine Cockerspaniel, reu. Zatmiddag, omtrek Korte- kade. Hoge beloning voor vinder of degene die inlich tingen kan verschaffen wel ke leiden tot opsporing. Wansink. 's Gravendijkwal 165 a. Tel. 34857. Heer zoekt kamer met pen sion, in het Westen van Schiedam of *ir. Vlaardingen. Spoed! Br. no. S, 3245 bur. van dit blad De N.V. Ie Schiedamse Bewakingsdienst Burg. Knappertlaati 192 B, Schiedam vraagt per 28 Maart Vereisten: Bewijs van goed gedrag en valide. Leeftijd: 30 tot 50 jaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2