C RADIO 2ft* D FRITS GRANDIA FRITS GRANDIA STADSNIEUWS tsenfotf -uit tui DOLF van der LINDEN Kinderstoelen RADIO van DIJK 2 „Van ander ras" voor de Kunstkring Vlaardingen AGENDA Cor Hermus, 'n sterke Dr. KNOCK SCHEEPVAART Een genotvolle avond met EN ZIJN BEROEMD RADIO-OfeKEST S C HIE DAM en boxen in grote Reiiibrandtlaan 6* BANKETBAKKERIJ HET WESTEN Plaatst een Koerierster RIJKS HOGERE BURGERSCHOOL Koeriersters Vrijdag 16 April 1948 c De schrijvers Arnaud d'Usseau en James( Gow hebben met „Van ander ras" een toneelstuk geschre ven» dat wel op zeer felle wijze het nog steeds bestaande rassenpro bleem aan de kaak stelt. Het ver haal speelt in Amerika, waar de 'muur tussen bfènk en zwart voor al in de Zuidelijke Staten nog zeer •hoog en breed is, doch over dit al les heen grijpt het naar een van de grote problemen waarmee de he dendaagse tnensheid heeft te wor stelen, de verhouding tot.de mede mens. Dat dit Donderdagavond in het Passage-theater de leden van de Kunstkring zo duidelijk voor* ogen is gesteld, is naast het toneel stuk de verdienste van de leden van -het Amsterdams Toneelgezel schap, die door hun spel vol over gave de toeschouwers meesleepten, zodat in sommige passages uitroe pen vasi goed- of afkeuring over de handeling op het toneel door de zaal klonken. In senator Langdon (Paul Huf) is een Amerikaan van de oude stempel getekend, wiens beide dochters Alice (Loudi Nyhoff) en Genevra (Carla de Raet) er t.a.v. het rassenprobleem revolutionnaire ideeën- op na houden. "Een opmer kelijk verschil is er echter tussen de twee zusters, waarvan de oudste zich wel het lot van een negerjon gen aantrekt, maar voor wie deze neger toch altijd een „neget" blijft. De jongste is bereid alle muren te verbreken en zich desnoods on der te laten gaan ten koste van haar zuivere gevoelens-voor de ne. gerjongen Brett (Joban Schmitz), j die als eerste luitenant uit de oor- log terugkeert. In hem heeft zich reeds een verandering voltrokken en we zien dit tot ontwikkeling ko- j men in het drama, dat zich na zijn terugkeer voltrekt, doch dat voor- i lopïg nog wordt uitgesteld, dank I rij het late inzicht van Alice, dat j zij aan de zijde van haar vader, een oud vat vol corruptheden voor wie de neger het minderwaardige ras is. de verkeerde zijde heeft ge- j kozen. j De schrijver Howard Thomas (Frits van Dijk) en Roy Man well {Wim Vessunj belichaamden in het stuk resp. de Noord-Amerika nen (wel wat al de idealistisch voorgesteld) en de advocaat-poli-' ticus, die drijft op de stemming van de massa. Marie Hamel was de neger-moeder Bella. Voordat het doek vaneen ging, heeft voorzitter K- J. Heyboer de leden van de Kunstkring meege deeld,\dat door contractbreuk van het Nederlands Toneel „Schipper naast God" niet meer gebracht zal worden. Hiervoor komt het Resi dentietoneel met een nieuw stuk „op 13 Mei- Voor het nieuwe 'sei zoen. zijn als spe.eldata vastgesteld 23 Sepetmber, lil November, 9 Deceihber,-20 Januari, 3 Maart, 21 April en 12 Mei. Burgerlijke Stand Gehuwd: P. Roos, 31 j. en G-" A. Stam 22 j.; F. L. Geerdes 28 j. en A. A. Jonker Roelants 23 j.; A. J. Kamper 49 j. en F, Schwagermann 36 j.; A. Klein 3 3j. en C. M. G- v. d. Moezel 31 j.; C. B. Kijkuiter 51 j. en E. M. J. Scheffers 39 j.; J- Schrumpf 26 j. en M. Koning 20 j.; •W. F- Vollebregt 26 j. en J. H. M- v. d. Berg 26 j.; M. H. Ruizenaar 30 j. en H. M. v-'d. Broek 31 j.: J. G; de Krom 33 j- en J..M* Vlug 31 j. P. D- Romeün 57 j. en A. van Wijk 23 j. F. P. Bek 28 j. en A. C. S. Uszleit 18 j. Ondertrouwd: F- Clausing 26 J- en E. Markesteijn 31 j.; K. Kauf- mann 26 j. en J- L. Over de Vest 24 j- P. Klapwijk 51 j.. en J. Thys- sen 41 j-; Q- C. v. Kluijven 20 j-.en H. Noorduin 21 j-5 B. J. Koppelman 29 j. en M. Ji Baken 27 j.; F- L. Kramme 29 j. en A. Vis 29 j.: H. J. v. Lange 25 j. en C. v. d. Velden 29 j.: D. C. F. Pistoor 25 j. en H. C. M- Kuiters 26 j.; F. de Regfc 27 en C- Kalden 26 j.: A. van Roon 27 j. en D. Ververs 26 j.; A. Roozen i 25 j. en A. Hille 18 j.; p. C. Suyker 46 j. en H. P. Hendriks 38 j.; W. I Timmerman 30 j- en K. Olofsen 20 j.; A. Velthuijs 34 j. en W- Huldij i 31 j.; W. v, d- Waal 58 j. en A. W. v. d. Stelt 56 j.: P. Zuidgeest 27 j. en C- E. G. Breugelmans 22 j. Geboren: Nicolette, d. v. N. Vos en C- Meivogel, Grof baan 59; Jozef H. J„ z. v. P. J- Hendriks en C- ïvl. Ham, Fabristraat 4; Neeltje G.. d. v. C. H. Harreman en A. Wel- bie, Celsiusstraat 16; Hubertha W- d. v. D. Faber en W. C- Hoelaars. Tuinlaan 70; Car el P. G.» z. v. C. P- v. Keulen en J- P- W- Kerklaan. Dr. Noletstraat 1; Anna M- L., d. v. W. M. Geeratz en J. M. v'. d. Water Beierlandsestr. 9, Marcellinus M. H- L-, z. v. E- A- Th. de Groot en H. A- A. Peitsman, Dr, Noletstr. 1- Overleden: S. C- Lamens, 67 j-. v ;i- M. Bleecke, Jacobjistraat 10 OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en Wethouders van Vlaardingen brengen ter openbare kennis, dat van heden af, geduren de drie maanden,- voor een ieder op de secretarie der gemeente ter lezing is gelegd het door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 3 Februari 1948 genomen be sluit tot intrekking van: a. de verordening betreffende het betreden van volkstuinen. b. de verordening op het vervoe ren van hout binnen de gemeente. ff et ótófs voos Kdaipaptei In lm*» dubbele tutten. Kleur blauw en gtoen Per 5 meier H. VAN DER BORN SPRAK VOOR ALG: NED. METAALBE- WEKKERSBON'D Dinsdagavond sprak voor de Al gemene Nederlandse Metaalbewer- kersbona, afdeling Vlaardingen, de voorzitter van de bond, ae heer H. v. d. Born. Het was de ^bedoeling een overzicht te ge ven van de stand van zaken van Nederland na de oorlog, maar spreker kon zich er niet van weerhouden een ent housiaste rede te houden over het dezer dagen door de Amerikaanse Volksvertegenwoordiging aangeno men Marshall-plan. Wanneer dit plan niet zou zijn aangenomen, dan had dit voor het Nederlandse volk ten minste betekent, dat de levens standaard minstens 25 omlaag gegaan zou zijn. Te weinigen we ten, hoe slecht het er met ons land heeft voorgestaan en te weinigen weten zodoende, van welk een groot belang het aannemen van het Marshall plan voor ons was. Wel iswaar was van de moeilijkheden buitenaf niet veel te merken en leefden wij rustig voort, maar in gewijden wisten heel goed, dat de nood hoog was. Spreker ging nog BLOEDTRANSFUSIE Teneinde te kunnen voldoen aan de grote behoefte aan bloed voor transfusies organiseert Het Nederl. Hoode Kruis afdeling Schiedam een massale actie. Zij nodigt hiervoor alle mannelijkeen vrouwelijke in gezetenen uit een halve liter bloed voor dit doel af te staan. Gezien het goede doel, kunnen wij niet anders doen dan deze actie bij alle Schiedammers warm aanbevelen. Naar ons medegedeeld ie, stelt de distributie dienst voor iedereen, die zijn bloed hiervoor afstaat, vlees- en eierbonnen beschikbaar. Films:.. "Passage-bioscoop; Da. 7 en 9.30 iiur, 2a. en Zo. 1.45, 4,15, 7, 9,30 uur; Morgen is voor eeuwig. Op het toneel: Nicholls sneltekenaar (Toeg. 14 j.) Mtmopole: Da. 2, 7, 9 uur, Za. 2. 5, 7,. 9 uur, Zo, 3, 5, 7, 9 uur: „Liever lui'dan moe" en „Rin- tin-tin knapt het op" (Toeg. "14iO Bijeenkomsten: 16 April, Geref. Jeugdhuis, 8 uur: Stichtingsvergadering Schied. Natuurwachten. 17 April, Verenigingslokaal, 6.30-^7.30: receptie t.g.v. 39-j, best. E.H.B.O. 17 April, Volksgebouw, 3—5 uur: receptie tg.v. 30-}. best, „Kunst na Arbeid". c. de beschikking houdende in op de vraag, waarom de Ameri- maatregelen^ ter bescherming van de jeugd. HBS-nieuws Als eerste wedstrijd na de com petitie ontvangt H.B.S, Zaterdag middag aan de Havendijk de 4de klasser V.V.O. uit Rotterdam. H.B. voorwedstrijd. Op Spieringshoek. spelen de A, B en C junioren wedstrijden tegen de Unicum A, B ep C junioren, uit Rotterdam. Wandelsport Zondag zullen door ,.De Schie- damsche Wandelaar" Vierdaagse^ trainingstochten gehouden worden over afstanden van resp. 35 K.M. voor heren en 25 K.M. voor de da mes. Vertrek voor beide groepen om 8 uur v.m. van hef Broersveïd. MartinitPoortugaal Zaterdagavond speelt Martinit op haar terrein, in Spieringshoek. een wedstrijd tegen Poortuga'gl. Deze wedstrijd zal om half zes aanvangen, S? Op de riffen bij de Ashrafi- vuurtoren aan de ingang van de Golf van Sue2, waar onlangs het zeiljacht „Alk" van kapitein Van Nieuwkoop is vergaan, is thans het van Australië naar Engeland be stemde Amerikaanse stoomschip „Bert Williams" vastgelopen en in kritike positie geraakt- De beman ning heeft het schip verlaten. 'Te Kopenhagen is_ de 23.500 ton metende walvisvaarder „Thor 5- hovdi", het grootste en kostbaarste schip, coit in Denemarken ge bouwd, te water gelaten. Jubileum D. Meijer Op 10 April was het 25 jaar ge leden dat de heer D. Meyer te Schiedam in dienst trad bij de N- V. Handelmaatschappij v.h. J. A- van Olffen, wijnhandel en likeur stokerij „De Zwarte Kip"' te Rot terdam.' De jubilaris, die thans de functie van kassier bekleedt, werd onder aanbieding van diverse geschenken door directie, personeel en vele an deren ten kantore der N.V. toege sproken en gehuldigd. kanen dat wel deden en hij meende dat het heps niet alleen leifdadig- heid was, waarvoor het werd ge daan. Wat heeft Amerika aan een dood Europa? De U.S.A. produce ren meer dan zij nodig hebben en dat. overschot moet ergens heen. Waarheen? Naar Europa. Welnu, dan is het immers duidelijk dat het eerst ervoor moet zorgen, dat dit Europa niet omkomt, maar behou den blijft.' Ten slotte besprak de heer Van Born nog de vrije loon vorming, die. hij veroordeelde. Hij noemde de historie in Frankrijk als voorbeeld- en achtte het van het grootste belang, dat getracht werd met de regering de prijzen te be heersen. De avond werd geopend door de Vlaardingse voorzitter, de heer Van Kralingen, die enige gunstige cijfers noemde met be trekking tot het 'aantal leden van de Vlaardingse afdeling. Agenda voor Vrijdag 16 April 1948 FILMS. Luxor brengt om 7 uur en om 9.15 uur de bekende film „Het Lied van Bernadette". BIJEENKOMSTEN. ïn het gebouw van het Leger des Heils spreekt adj. Boschma over „Angst", De leiding van de avond berust bij adj. Bon wens van Schiedam. PARTIJ VAN DE ARBEID. Om 7 uur verzamelen voor een colpor- tagetocht. Met Volle Zeilen in alle wijken bij de bekende adres sen. Leonidas-Dovido op de planken De gymnastiekvereniging Leoni- dasDovido gaf gisteren en eer gisteren een uitvoering in de Har monie. Eerst waren de ad spiranten aan de beurt, die een gevarieerd programma brachten, dat zeer goed in de smaak viel van het publiek. waarvan een groot gedeelte be stond uit de ouders, der kinderen, die vol belangstelling waren voor de verrichtingen van hun kroost. De tweede avond vroegen de gro ten de aandacht en zij waren die aandacht ,fen volle waard. Er werd goed gewerkt en men kan op twee geslaagde avonden terug zien. Acer Ujfn» 707. Het begon er nu allemaal erg plezierig -liit te zien, Brim-Bram, Oewah-Uk, het paard en ik waren allemaal vriendjes van-elkaar en voor al die beer leek me een goede aanwinst om Don Kabalos te helpen bestrijden. „Wij nu eerst naar" 'schijphoek gaan", zei Oewah-Uk, toen ik aan Brim-Bram voorgesteld was: Wij gaan wonen in. hol van bteer en daar erg* veel -veilig'zijii!" „Ljjkt me niet kwaad"» zei ik, „een berenhol kan met die tegenwoordige woningnood een uitkomst be- r tékenen..'., er op af!" We klommen op- het paarden er volgde een lange' en moeiiyke. tocht door de bergen- Als Brim-Bram ons niet zo keu rig de weg gewezen bad, zouden we nu nog op de wegenwacht zitten wachten, -want het pad was erg brokkelig en vermoeiend. Het berenhol van Brim-Bram zag er prachtig, uit, de heer toonde h,et ons met gepaste trotse bram-geluiden. Toen rolde hij zich in elkaar en begon in een hoek. te slapen en. te dromen van liters zoete bijenhoning en meer'van dat lekkers. „Oewah-Uk", sprak ik plechtig, „we moeten krijgsraad houden. We weten nu dat Don Kabalos en de sheriff een en de zélfde man is, maar ik. kan dat de cowboys niet zomaar gaan vertellen, want die worden .nijdig^als ze me -zien, omdat ze' denken dat ik zelf ook bij die bende -hoor. „Oef", zei Oewah-Uk, „wit-vriendje groot veel moeilijk heden gemaakt. Hoe wijnuGjootboef Don Ka- halos te pakken krijg.1 Knap-Indiaans hoofd van Oewah-Uk weten, niet!" zei .ik, j,misschien; is er toch een middel. '1 r.'ri"' Het lied van Bernadette Visserij Luxor brengt deze week de film waarover men de laatste tijd dage lijks hoort spreken „Het Lied van Bernadette". Deze film, die ge- maakt werd naar het boek van Franz Werfel brengt de geschiede nis van het boerenmeisje Berna dette SoubSrous, aan wie Maria volgens de overlevering de bron gewezen zou hebben, die Lourdes tot bedevaartplaats' maakte voor zieken, die grote reizen afleggen om in Lourdes een genezing te ont vangen. Henry King heeft van dit verhaal een prachtige zuivere film gemaakt, die geen religie opdringt, en door iedereen te genieten is. De hoofdrollen worden, op sublieme wijze gespeeld. Hierbijgevoegd de ontroerende eenvoud waarin het verhaal werd gehouden maken deze film tot één der boste van deze tijd, die een gang naar de bioscoop dubbel waard maakt. JUBILEUMWEDSTRIJD VOOR ZWALUWEN De Vlèaromgse Voetbalvereni ging Zwaiuwen herdacht, onlangs iiaar 12-jarig bestaan en naar aanleiding hiervan heeft de 2e massfer rortuna' zich bereid, ver- k ia ara aanstaande Zateraagmiaaag op net terrein van zwaluwen aan ae Uroeueweg een jubueumwea- strija tegen Zwaluwen te spelen. Eurtuna Komt uit met haar le elf tal. Voor de Viaaramgse voetbal liefhebbers betekent dit een bui. renkansje. Ivien verwacht aan ook veel pueiiek. VISSERIJ Vertrokken VI. 30 J. van Duy- venboden, VI. 71 L. Rog, VI. 61 J. Rog en Vi. 74 W. Hoogendijk. Bin nengekomen VL 83 P. van Emb- aen i 4113. Binnengekomen 3 kustvissers met een besomming van l 3704.— en de VI. 197 C, v. d. Lelij. Vertrokken Vi. 83 P. van Embaeu. VARIA De Emmabloemcollecte tot be strijding der tuberculose wordt ge houden op Woensdag 21 April aan staande. Op 22 April viert de Meisjes ver eniging „Sticht elkander" in de zaai Harmonie haar 30-jarig be staan. „Uns Clubje" geeft op 23 Aprii onder leiding van Mej. Jo Mulder een opvoering van de kinderope- retie „De verdwenen koningszoon". Op 25 April vieren de kinderen en de kleinkinderen van Pieter Eygenraam en Maria Hooge'rwerf uit de P. K. Drossaartstraat - 36 feest, want op die dag zal het niet minder dan 65 jaar geleden zijn, dat deze oudjes in het huwelijk traden. Twee dagen later zullen de heer en mevrouw D. P. Oosthoek- Poot hun gouden huwelijksfeest vieren. NU 7 TER DAM Jules.Roniains\„Dr. Knock", gis teravond door Comeóia hier in de schouwburg vertoond, eist geen bij zonder ingewikkelde prestaties van de spelers, maar het stuk staat of valt met de suggestabiliteït van de titelrol-vertolker., Cor Hermus heeft ons een Dr. Knock gegeven, die volledig in een ziekte-suggererende kwakzalver deed geloven en aangezien de bij figuren over het algemeen een zeer goede typering kregen, heeft men de heropvoering van het bekende blijspel met genoegen gevolgd. Onder regie van -Dick van Veen -et weinig handeling biedende praalstuk, dank zij Hermus' vir tuoos spel hü was volkomen de dwingende persoonlijkheid, die de blakend gezonde argelozen uit winstbejag een of andere kwaal wist op te dringen 'n vertolking ten deel gevallen waaraan de toe schouwers pleizier hebban beleefd. Naast de knappe creatie van Her mus dient in de eerste plaats ge noemd te worden .de voortreffelijke typering van Bernard, de sensitieve ondérwijzer door Fons Rademakers; Bij zonder goed was ook de apothe ker van Jos Liesting. John Soer als dr. Parpalaid, de bonafide verte genwoordiger van de medische we tenschap en antipode van de char latan Knock, had Ik wel graag wat overtuigender gezien. Lucas/Wen- sing, de luide stadsomroeper, Ma rie GilhuysSasbach als de kweb belende adellijke dame en Jopie Tourniaire. de boerin, droegen veel tot het succes van de voorstelling bij. D. Roodenburg Vermaat. IP Pin-up girls in .Parkzicht' De Amerikaanse woordcombina tie „Pin-up girl" wekt associaties met verleidelijke jonge dames, die doorgaans'met egn minimum aan textiel bekleed op de fotopagina's' van de gróte Amerikaanse tijd schriften paraderen. Hoe ze in de V.S. aan het woord „Pin-up girl" zijn gekomen? Het uitknippen en aan de wand hangen van prentjes van meer of minder knappe meisjes, schijnt iii Amerika een tijd lang. een ware rage te zijn geweest. To pin-up, betekent „opprikken". Vandaar het woord pin-up girl, dat langzamerhand internationaal is ingeburgerd. Met de - belichaming van het woord kan Rotterdam in Parkzicht kennis maken. Bobby Nar.et. de leider van de voortreffelijke Belgische band, die reeds enige tijd in Parkzicht speelt, heeft de pin-up show georgani seerd, de nachtelijke cliëntèle wordt tussen elf en drie uur enige maleti geconfronteerd met zes zin gende, tapdansende en met sex- appeal geladen Parisiennes. Bovendien brengt de blonde Daly Val lie nog iets „speciaals" op het gladde dansvloertje in het ge kleurde licht van de schijnwerpers. Rotterdamse kinderen voor de radio De vijfde klas van de school in de Adrien Milderstraat, de Zonne- hoek, die onder leiding van mej. Willy Surber voor het kinderhalf uur van de Wereldomroep heeft ge zongen, zal Zaterdagmiddag, 17 April, 's middags van één uur tot kwart voor twee te beluisteren zijn in 't prbgramma van de radiodistri butie te Rotter lam. Rotterdamse tegen Antwerpse scheidsrechters Morgenmiddag oen een uur spe len de Rotterdamse scheidsrechters op het terrein van The Rising Hope hun traditionele wedstrijd tegen de Antwerpse scheidsrechters^ Des avonds is er een feest in de Blauwe Zaal, met bal in de Beursfoyer. VRÓUW VIEL VAN' 2e ETAGE Bü het zemen van de ramen aan de achterzijde van haar woning aan de Strevelsweg ïfl mevr. E. van A. R. van de tweede étage gevallen. Zij liep vermoedelijk een wervel breuk op en brak bovendien haar rechter arm en rechter pols. De vrouw is in het Zuiderziekenhuis opgenomen. Advertentie L M (40 personen) op ZATERDAG 24 APRIL 's avonds 8 nur in de Rivièrakal. met medewerking van: kwartet Jan Cordu- wener, Cees Verschoor, Manny Oets, Jos. Cleber, Maria Zamora, Tonny van Hulst. Als extra attractie: BRUCE LOWE De vertolker, van het NEGERLIED. Prijzen f 3.25, f 2.50, f 1.50. Kaartverkoop dage lijks van 94 uur kantoor „HET ROTTER- DAMSCH PAROOL", Schiedamsesingel 42, tel. 25430. AANGEKOMEN SCHEPEN 15 April Clan Murdoch. Beira IJselhaven: Strijpe, Gdynia Kylehaven; Taiplng Yang, Oslo Lekhaven; Zeemeeuw» Lon den Rijnhaven; Kentwood Londen Waalhaven: Gansfjord, Leixoes Merwe- baven; Eilsabeth, Grangemouth 2e Kat- heven; Stratton Croft. Londen Uselha- A'en; Gaasterland. Letth Merwehaven: Mecklenburg, Harwich Hoek van Hol land; Patria. Hamburg IJselhaven; Em pire Shephard- Newcastle Ketlehaven. 16 April City of Pretoria. Antwerpen Merwft- haven: Lyngaa. Reykjavik Lekhaven; Vila. Oslo Lekhaven; Xai Yang, Oslo Lekhaven; Depa. Londer, Rijnhaven; Gruno. Londen Merwehaven; Yakutsk, Rouaan Waalhaven; Blue Boy; Londen, Maassluis; West Coaster Gent Dor drecht; Orloni Hamburg Duitsland; Haskerland, jKingslynn Jobshaven.; Southport. Charleston Merwehaven; Koningin Emma, Harwich Hoek van Holland; Maud Rouaan Waalhaven; Belgian Coast. Immingham Waalhaven. Sigyn, Londen Merwehaven; Fiducia, Boston Line Maassluis: Rapid, Boston Parkhaven; Export, Londen Jobskade; Vienna, Harwich H. v. Holland; Maria, Rochester Binnenhaven. VERTROKKEN SCHEPEN 15 April Sailing. Aalborg; Nottingham Har- Uïigen: Sealdls Napels; Prinsengracht Abof Italo MarsanD Genua; Hainan Go thenburg; Quentfrt Grangemouth; Bom- ma Oslo; Leerdam New York vla Ant werpen: Luossa Narvik. Se ah am Ips wich; Lissekerk Bahrein via Antwer pen; Weston Londen; Albatros Goole; Antwerp Harwich; St. Andrew Har wich. 16 April Hernosand. Gefle; Biarritz Harwich; Taiping Yang Australië. Wind N.o, flauwe koelte kalme zee helder. Twin. Boston Line; Coeta, Hamburg; Stad Alkmaar. Cuba. TROEPEN- EN PASSAGIERSSCHEPEN NAAR EN VAN INDONESIË JOH AN VAN OLDENBARNEVELT. 36 vm, te Soerabaja; KOTA BAROE. uitgaand. 16 vm. 6 uur Van Port Said naar- Aden; SLOTEItDIJK. thuls. pass. 35 nam. 3 uur Malta; S23AJAK, thuis, pass. 15 Algiers; VOLENDAM, thuis. 15 op 730 mijl Oost van Kaap Guardafui; WILLEM RUYS. uitgaand. 15 nam. te Port Said; ZUIDERKRUIS, thuis, pass. lG.-^ort Soedan. S CHEEPSBE WEGINGEN* Anennenkerk 14 te Newcastle NSW. Amstelstad, 13 van Mobile naar- New Orleans; Agamemnon 15 te Pampator geankerd; Averdijk 15 te Houston; Am- stetdiep thuis IS op 360 mijl Zuid van Point de Galie; Arnedijk naar Londen 15 op 300 mijl N.O. van Bermuda. Berkel pass. 13 Dover naar Huelva; Bloemfontein pass, 15 nam. de evenaar naar Kaapstad; Boissevain 15 van Saigon naar Manilla; Boschfontein, uit gaand 15 van Antwerpen naar1 Sou- tramptott: BUjdenrtijk naar New York 15 nam. op 500 naijl Oust van Nantucket CUo 8 van Ciudad Trujilio naar Puerto Rico; Ciaveila pass. 16 de Azo- ren naar Curacao: Coryda naar Perhis 15 op 300 mljl N.O. van Azoren. Duivendijk pass, 15 Bishop Rock naar Rotterdam;. Danea pass. 15 Kaap.Roca naar Gibraltar; Dordrecht naar Suez 15 Zuidelijk van Kreta. Etrema 14 van Curacao naar Alexan- drië; Eemdijk naar «'dam IS nam- 1 uur op 400 mijl W.Z.W. van ScJIly. Gordias 12 te New Orleans; Groote- kerk thuls pass. 15 Ouessant naar Ant werpen'; Galilea pass 15 Cape Ortegal naar Nantes. Helder 15 van Callao naar Mollendo; Hecuba pass, 15 Mona Passage naar Curasao; Hydra pass. 15 Dungeness naar Trinidad Indrapoera naar Rotterdam, pass. 16 v.m. Kaap Blanco naar Las Palmas, Jacoba Catherina 12 van San -Feliu naar Avonmouth: Jacob Cats naar Hampton Roads 15 op 300 mijl West van Flores. Koningin Emma 12 te Demerara; Kei- lehaven naar Nederland 15 op 43 mill Noord van Kaap Villana; Kelbergen riaar IJmutden IS op 240 mijl Z.W. van Ouessant. Loenerkerk, thuis, 16 nam. fe Colom- mo; Lekhaven, 15 van St, vVincent C.V. naar R'dam; Leerdam, 16 van R'dam. te 'Antwerpen; Lissekerk, 16 van "R'dam te A'dam; Leopoldskerk, 'thuis, pass. 15 Gibraltar haar Havre- Lieve Vrouwe- kerk. 15 van Bremen naar R'dam; Lin- ge, thuis, pass. 16 Kaap Blanco naar Las Palmas. Moebai, 13 te Gibraltar; Man to, 12 van La Guayra naar Curasao; Melis- kerk, thuis. 15 van Dakar naar Havre; Mapia, uitgaand, pass. 15 nam. de Ba- Iearen naar Marseille; Meerkerk, thuis, '15 op 780 mijl Oost van Kaap Guardai- fltf; Merwede, pass. .5 nam. Casquets naar A'dam; Murena, 15 van Curasao- naar Algiers. Omala, 14 te Alexandria Aotmarsum. pass. 15 Utsire naar Narvik; Ondina, 15 "'an Manilla naar Ho IIo. Papendrecht, pass, 15 Ouessant naar Abadan; Prins Alexander, pass. 15 Scilly naar R'dam; Prins Frederik Hendrik, naar Montreal 15 op 700 mijl Oost van Kaap Race. Rolf. 15 van Kopenhagen naar Mnl- tno; Rondo, 14 van Galveston nlar Houston. Stad Maastricht, pass. 14 Gibraltar naar Bona; Schelde, sleepboot, 14 te Malta; Samarïnria, 13 van Portland Ore naar Manilla: Stad Haarlem, 16 te Ca sablanca; stentor. 15 van Alexandra naar Piraeus- Streefkerk, thuis, pass.' 15 Straat Messina naar Genua. Triton, 12 te New York; Taria. pass. 15 Ouessant naar A'dam; Tegelberg, is van Montevideo naar Santos; The- ralsto, lfi va» Houston te R'öam. ver wacht; Tjimenteng, 16 te Macassar. Utrecht, 15 te Santos. Veendam. pass. 15 .Lizard naar New York- Valerius, 15 van Batavia naar Bangkok; Van der Waals. 15 nog te. Koweit; Van Ostade, pass. IS Wight naar A'dam. Weltevreden, 15 te Socrabaja, ver trekt 17 April. Zeeland, 15 te Port Swfettenham. NAGEKOMEN S CHEEPSBE WEGINGEN Amsteldijk. 14 te Havana; Amstel stad, 12 te New Orleans: Ariadne, 16 van de Levant te A'dam- Ary Schef- fer, 15 van Dublin te A'dam; Amstel veen, thuis, 16 van Genua naar Mar seille; Anneglena, 16 te Grimsby; Alet- ta, 17 te Miri verwacht, Barenrirecht, 15 van San Pedro naar Curacao; Blankenburg met 2 bakken, pass. 14 Finisterre naar Sfax- Bill S, 15 van Oslo naar Cristansand; Birming ham, 15 op de Theems. Cleodora, 10 t'e Singapore; Castor. 15 van La Guayra naar Curacao; Cronen- burgh, 15 van Newport Mon naar Stockholm, Drittuxa, 15 van. Southampton naar R'dam; Draco, 15 van A'dam naar Bil bao; Delfland, 15 te Buenos' Ayres; De .Ruyter, 14 te Wismar. Ena, 16 van Port au Prince naar Cu- racai; Echo, pass. 16 Kiel naar Hobro: Evertsen, 15 te Fecamp; Ebro met Hopper naar Ecma 14op 200 mijl N.N.O. van Finisterre. Ferocia, 15 van Liverpool naar West- port. Ganges, met s.s. Ollnp Kelly. Junior, 15 van Blackwatr naar R'dam; Glasha ven, 18 van VliEsingen naar Middel- fahtb. Hestla, 13 van La Guayra naar Cu rasao; Hoogland, 15 te Swansea; Hout man, 15 van Lubeck naar Hull; Hudson, sleepboot met 'zuiger, naar Banka. 13 op 120 mijl Z.W. van Kreta; Heelsum, naar West-Afrika 15 op 240 mijl N.O. van Madeira. Java. 17 van Macassar te Port Pirie verwacht. Koningshaven,'15 te Antwerpen; Kota Inteij, naar Halifax 15 op 460 mijl Z.O. van Kaap.Race, Lombnk, 14 van Honoloeloe naar Manilla; Leuvehaven,, 15 van Odense naar R'dam. Mercurius, 15 van Rouaan naar Dor drecht; Maas met Meermin, 15 van Blackwater naar R'darn; Maartje, 15 van Blyth naar Telgnmouth; Mies. 13 van Kragero naar vjaardingen. Nijkerk, 15 te Lorenzo Marques; Nlobe, 14 %-an Abo naar A'dam.; Nato, 15 te Lissabon; Nettie, 16 van Dublin naar Santander; Nieuwaal, 15 van Lon den naar A'dam. Ossendrecht, naar Cuba 15 op 340 mijl N.O. van Terceira; Oberon. 16 van Port of Spain naar Carupano; Oranje, 18 van Gruvon naar R'dam. Poeiau Laut.' naar Haltfax 10 op 300 mijl West van Kaap Sao Vincente: poolzee met baggermolen en bak naar Port de "Bouc, 15 op 23,50 Zuid en 8,59 Oost. Ridderkerk, uitgaand. 15 op 300 mijl Oost van Guardafui- Ruy5, naar Mau ritius 13 op 480 mijl Z.O. van Ceylon. Siativac Talang, Akar pass, 16 Singa pore naar soengei Geror.g; Stad Vlaar dingen. naar R'dam 15 op 360 mijl Zuid van Kaap Race; Samaria, 15 van Dakar naar Konakry; Salland, naar Pernam- buco 15 op sco mijl N.O. van Teneriffe; Saroena, 15 van Miri naar Pladjoe; Stanvac Djirak, pass. 15 Poeiau Laut naar Batavia: Schelde, sleepboot, 14 van Malta naar Maassluis; Straat Ma- lakka ij van Kaapstad naar Port Eli- sabeth; Spurt, 15 van Algiers naar Londen, TaliS5e, uitgaand, pass. 15 Peen Soe- dan naar Karachi; Tjipondok, jtóar P'e. nang 15 op 420 mij] Z.O. van Ceylon; Tamo, pass. 16 Kaap Frio naar R'dam; Tyne met dok naar Buenos Ayres, 13 op 25.14 Zuid' en 28.36 West; Ton S, 15 van Lissabon naar Lcixoes;' Tyro, 16 van Hamburg naar Wismar;' Thames met s.s. Horizon naar New York, 14 op 320 mijl z.o. van de Hudson. Urmajo, 15 te Wismar. Veen dam, naar New York 15 op 100 mijl West van Seilty: Vulcanus, 15 te Barcelona;-Van Gelder, 15 van Antwer pen naar Londen; Vrede, 15 -van Lime rick naar Birkenhead; Valerius, pass. 16 Biliiton naar Bangkok. Wir.sum, 15 van Curasao naar Mara- caibo; Wim (Vermaas), 15 van Bo'ness naar Inverkglthing. Zeeman, pass, 16 Finisterre naar Ba tavia; Zaan, 15 ta Sas van, Gent. RIJNVAART LOB1TH. gepasseerd 14 April stroom afwaarts; Teuna 2, Harry. Marwil. Ge- rardus Majella, Sibajak. Kembal, Jan na Gardina. Rijnster, Herman. Sibilla. Isba, Bizerte, 't Koggeschip, Gonda. Goadja, IJselmeer. Helena, Sophia, Harmonie, Fretta, Albert. Grebbeland, EJise, Credo. Sphinx, Occeana. Mentor, Gotellnde, Mercator, Steenb'ank, Ber- narda, Tilly. Betsy. Levina. Gerschnialp, Secunda, 's Hertogenbosch 2, Edelweiss 31, Eben Haëzer, Wijkdienst vn, alle Rotterdam; Rijan. Utrecht; Hencor, Amerongen; Naphta 2, Naphta 10, beide Dordrecht; Johanna, Wageningen; Geesje, Delfzijl; Emanuèl, Deventer; Treeske, Weurt- Neerlandia. Condor, Anda, alle Amsterdam;" Jansje. .Gouda; Maris Stella, Vlaardingen; CatharJna 2, Den Haag; Hendrika. Vreesw.k-Avon tuur. 41phen a. d. Rijn; St. Antoine, Dordrecht; Deo Glorja. KampenSema, De Steeg.' Regentes, Isala I» belde Am-' sterdam; Animo, Utrecht; Wilhelmina' 1 Hendrika, Alphen a. d. Rijn; Agnes. Puttershoek; Barberanto. Stampersgat- Engelina, Nijmegen; Onderneming. Am- sterdam; Dankbaarheid. Arnhem-: Freja Hoogkerk: Martha. 'Reimaja, belde Groningen. Enea. Den Brlelle; Marjo.' Leiden; Corrie, AmsterdamMaria, Bernardina. Jadi, Julmar.. S.B,2783. Secunda, Express 30. Nautilus 6, Nauti lus 15, Isabella, Edelweiss. 25, Leegh- water, Nassau 21, Gerne, Antoinette, Montana. Trivire. L'Aviner, Mons, Bru ges, N.S.R. I, Navexmotor 8, W. van Driel 35, Eburonia, Resolu, Ster der Zee, Angelina, Sebastiaan. Credo, Ge- mi 2, Guiian, Gejopi, Gerjo, Constance, Spica, alle België. véneheldenheié en.van prima houtsoorten. BEUKEH KINDERSTOELEN met Vooi,on induco- lak gaspot en, geheel compleet vanaf wU KINDERBOXEN met bodem en tel raam,: 100x11 vanaf.-; telraam,- )x100cm ROTTERDAMSED1JK 235 geeft voor Reclame a.s. Zaterdag en Zonjlag 17 en 18 April 10 Gesort. Gebakjes (boter) 'af 1.20 2 ons hoogst fijne Theekransjes a f 0.46. OP 1 KEUZEBON Pracht taarten, bereid Met eieren 2,50 Vrij van Inlevering, alleen op Ken ze bon. Beleefd aanbevelend, Brood- en Banketbakkerij HOOFDSTRAAT 147 SCHIEDAM Te lef. 68015. uit voorraad r<& leverbaar levert U op Uw keuzebon 325 en 625 algemeen a.s. Za terdag: 12 Kersengebakjes -r f 0.15 p. stuk met 200 gram Jan. Hagel of Speculaas. Grote sortering taarten ronder inlevering. Aanbevelend: W.'/Van NOORTWIJK Zn. St. Liduinutr. 49. Tel. 67586. Bekroond te 's-Graveahage Afdelingen A en B - Schie dam. Aangifte van nieuwe leerlingen ook vcor hogere klassen, iedere Dinsdag en Vrijdag vóór 10 Juni, tussen half drie en half zes aan de School, Overschiesestraat 2. De Directeur: Dr. R. Oort. Vrybank Openbaar Slacht huis Vlaardingerdijk 300, Zaterdag 17 ApriL vanaf 8 uur vers rundvlees a f 1.25 en gesteriliseerd varkens vlees 1.50 per kg., dub bel rantsoen op alle" geldige vlccsbonnen. Bouillon 10 ct. p. 1., 2e boofddistiibu- tiestam^aart meebrengen. Dame, amb. weduwe, zoekt leiding huishouding, bij be jaard heer, geen salaris, goede behandeling. Br. no. S-3442. Geheel eiker, wasküïpen on- verwoestb. 24.-, strijkplan ken 9.25, trapleren 1.65 p. tr., tafels 10.-, keukenst. gelakt 9.95. Frans v,- Thte- nen, Broersveïd 123. Tele foon. 60799. Te koop: crème 'wandelw. i. g. st. z. v; loopik, S. Ste- •vïnstraat 12 B. Té kóóp: i. g_ st. z. hand- naaimachine, Singer,, 100.-. Bleekstr. 17,. yiaardihgen. Flinke werkster gevr .l.dag p. w. J. Steenstraat 6.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2