C Utyt kjhpr. Huk STADSNIEUWS Eerste klasser SVV ging een koninklijke weg S.V.V. in de eerste klasse Veertig-j arig-S chiedam werd de bloemetjes gezet m waMti'n Beliang VtAwhuk j&fKHIiyNSg JUNKIE Blijde intocht in verheugd Schiedam W.F. won D.W.S. tournooi Wilton-Feij enoord in 1947 Eerste lustrum van ..Kunst door oefening" Vlaardingen Grote vreugde op het Emma-terrein CMV en CJMV - waren bijeen AGENDA Feestavond van Schiedams Vrouwenkoor Wedstrijdzeilen op de Oude Maas Nationale zeilwedstrijd van „De Bommer" Nieuwe Haring-race aafesss SCHEEPVAART HANDWEEF TAFELKLEDEN 21.75 27.50 36.50 40.30 SCHIEDAM ^Rjiieclam Koeriersters SCHIEDAM H00SSTR.17S Maandag 10 Mei 1948 ,,En S.V.V. gaat nooit verlo ren" zongen de jongens Zondagmid dag op het Boerhaaveplein en als men zo de menigte enthousiaste Schiedammers, die daar was verza meld, bekeek, moest het worden be aamd, een club, die zo populair is, kin niet verloren gaan. Daarom was het zo goed, dat huldebetoon, om de jongens, trainers en bestuur, die tenslotte met z'n allen hebben gezwoegd om het zover te brengen, na de terugkomst; zo feestelijk bin nen te halen. S.V.V. eerste klasser! Het klonk neg ietwat onwennig, schuchter eerst, maar spoedig wist de hele stad het dn. men had rust noch duur voor de bussen waren aangekomen. jN'adat: wpelcys en officials hadden plaats genomen in open landauers, is met Ö-B.K. voorop een zegetocht door de stad gemaakt. Meen nu niet, dat er enkele. S.V.V.-ers of voetbal-enthousiasten langs de weg stonden om Arie de Bruyn en zijn mannen te bejubelen, degene, die getuige was van de. volksoplopen op Boerhaaveplein, Broersvest en Gorzen, kan u wel anders vertellen Vele duizenden waren er. de ras- voetballiefhebbers, die natuurlijk niet verstek kónden laten gaan, de S-V.V.-aanhang uit de huiskamers, maar ook de oude Opoe en Opa, die misschien nog nooit van spelregels enz. hadden gehoord, maar voor Wie <de naam S.V.V. toch «en. magische klank heeft. Was de belangstelling in de stad groot, de Gorzen spande toch we! oe kroon. De rood-groene vlaggen en feestelijke sfeer, die hier hing. waren van dien aard dat men voel de: hier hoort S.V.V. thuis. Nou, deze thuiskomst zal de troetelkin daren van King Soccer heugen, went er was nu letterlijk niet één raampje, waaronder vandaan niet een hoofd van «en Gorzenaar- of Gorzenaarse stak en blijde uitroe pen weerklonken. ,.;t Lijk wel 'n bruiloft" riep een kleme jongen in de Hoofdstraat en Het Schiedamse D.W.S. heeft het tournooi dat door haar tweede heren elftal georganiseerd was. niet we ten te winnen, doch de eer aan haar stadgenoten Wiiton-Fyenoord moe ten laten. Nadat de eerste ontmoe ting door de D.W.S,-reserves van de Rotterdamse Meeuwen gewonnen was, kwamen zij in de finale tegen W.F.j hetwelk op haar beurt de eerste ontmoeting van het» Goudse Krachtsport nad weten te winnen. Hoewel het" warm was, werd or toch vlot gespeeld, zodat zich toch, nog aantrekkelijke wedstrijden ontwik kelden. W.F. was technisch, en tac tisch beter, zodat zij- dan deze wed strijd verdiend met S3 wonnen en ■hleiiWMe' beslag, legden, op de door D.W.S, beschikbaar gestelde prijs. Het eerste dameselftal speelde een vriendschappelijke ontmoeting tegen Eindhoven.en won van deze met 41. Hoeweï de D.W.S..dames met enkele invalsters moestan .spelen, •waren zij toch steeds sterker. De laatste wedstrijd voor het eer ste heren elftal, die eveneens tegen Eindhoven ging werd. een 43 over winning voor D.W.S. Hiermede is de nederlaagserie ten einde, waar bij C.W.P. uit Den Haag beslag heeft weten te leggen op de prijs. De duiven vlogen van Marché - De'Postduif zond de snelwiekers Zondag naar Marché, 200 km. Mei vandaan. De lossing vond om kwart, voor acht plaats en de eerste du!f was 10.27,45 uur reeds in het hok terug. De laatste deed er precies drie uur en 15 seconden over. De totaal-uitslag luidde: 1,4. 18 W. .Wenteler en Zn.;. 2; 10, 36 Borrani; 3 Kiela; 5 Th- Hollander; 6, 14 F. de Kreuk en Co.; 7, 24, 27. 29, v. Buuren en Co,; 8. 30, 35 H. Jansen; fi. 23, 31. 38 J. Doejaren 11. 15, 37 A. J. Brokling; 12 N, in 't Hol: 13 P. Tieleman; 16 C. de Grijp; 17 J, v. d. Linden:. 19 J. Snjjders; 21, 28 34. v, Maurik; 22 C. de Graaf; 25. 34 J, Fret); 26 B. v. d. Tuin; 32 K. Muylwijk; 33 T. Weelie. "'V Genootschap NederlandEngeland De afdeling Rotterdam van het Genootschap NederlandEngeland kondigt aan dat Donderdagavond 8 uur in de aula van Museum Boy mans te Rotterdam, een film-avond van documentaire, op Engeland be trekking hebbende films gehouden, zal worden. Deze voorstelling wordt ingeleid door Miss Hazel A. Daukes van het British Council. Verder wordt Dinsdag, 29 Juni, in de Rotterdamse Schouwburg een voorstelling gegeven van The Beg gar's Opera van John Gay» ia de versie en .onder leiding van Benja min Britten, door The English Opera Group met medewerking o.a. yan Nancy Evans en Peter Pears. Leden van het Genootschap heb ben wederom recht van voorbespre king. Nadere aankondiging volgt. Burgerlijke Stand Geboren: Hermanns 1 J. C. z. v. Th. J. van Dijk en C, A, v. Gogh, Hoogstraat 170; Neeltje E. <L v. B. L, Weij en E. A v. Ommeren, Dr. Noletstr. 1: Mari z. v. A. v. d. Kruit en H, J. v. Leeuwen, Nassaulaan 75; Cornelia d. v. A. de Wit en C. v. Dorp, Dr. Noletstr, 1; Leendert z. v. J. .Schwageimann én C. J. Jansson, Dr. Noletstr. i; Christina, d; v. B. A. A- Veltman en A Overgoor, Hoofdstraat 171: Bemardus P. J. z. v.'B. L. T. v. ELsden en G, Jvangean Boethavelaan 1; levenL kind van W. E. v. Leeuwen en "W. J. Snel, L. Achterweg 14. Overleden: S. Houtman, 74 j-, Lange Nieuwgtraat 29; P. C. H. v. Kinderen, 7i 1 Nassau Dillehburg- - straat 16; G. Hofstede, 08 j. Nassau laan 75, - i hij sloeg de plank niet eens ver mis. b.V.V. was in het eerste-klasse- bootjje gestapt. Terug in De Amstelbron, verenig den zich bestuur en spelers aan een diner, dat nu dubbel in de smaak viel. Het verdere deel van de dag. die ondertussen reeds vergevorderd was, is gebruikt om met, wat ont spanning de inspanning van de dag weg te werken. In het verslag van aandeelhou ders over het jaar 1947 van de dok en werfmaat schappij Wilton-Fye- noord N-V. te Schiedam wordt meegedeeld, dat op 31. December 1947 voor rekening van het minis terie van marine in aanbouw wa ren: de voltooiing en gedeeltelijke verbouwing van de kruiser „De ze ven provinciën'', een onderzeeboot jager en vier pantser dubbeltorens met kanonnen van 15 cm voor de kruisers „De Ruyter*\ en „De zeven provinciën"; voor rekening van de Holland Amerikalijn een passa gierschip van 10.200 ton; voor re kening van de Kon. Rotterdamse Lïoyd de motorvrachtschepen „Ga- roet" en „Bliiar4*, elk van 10.000 ton; voor rekening van de Kon. Pa- ketvaartmaatschoppij de motor schepen „Baud" en „Camphuys" elk groot 4000 ton en voor reke ning van de B.P.M. een motortsn- ker van 12000 ton. Het in 1947 bereikte financiële resultaat is bevredigend te noemen, zo wordt verder opgemerkt. Het bruto overschot over 1947 bedraagt na aftrek van reeds be taalde en reservering voor nog te betalen belasting f 5.823,241.23. Voorgesteld wordt hiervan te be stemmen voor afschrijvingen f 3.563.683.20 Voor bi* ijving bij de reserve voor dubic. debiteuren, molest- sehade en bijzondere risico's f 808.439.03 en voor dotatie aan de stichting pensioenfonds Wilton Fyenoora f 3Ö0.ÖQÖ. Ter verdere verdeling blijft over f 1.151.119.Voorgesteld wordt hiervan te bestemmen voor divi dend op preferente aandelen f 52.200.—, voor dividend op ge wone aandelen en prioriteitsaan delen f 915.096. en voor uitke ring aan directie en commissaris sen f 83.573. Met een opvoering van „De Eb benhouten Olifant" vierde de to neelvereniging „Kunst door "Oefe ning" haar vijfjarig bestaan." Jam mer genoeg, was de belangstelling voor deze jubileum-avond niet zo groot. Met voorzitter H. P. Boef zouden we het willenwijten aan de late datum in het toneelseizoen, want de keuze van het stuk was zeker goed te noemen en KDO gaf er een alleszins te waarderen op voering van. Het komische verhaal van een liefdesgeschiedenis, die ook nog iets met eer. moordzaak te ma ken had, alvorens tot een goed slot te komen, werd op de planken ge bracht door de heren P. de Bruïjn, C, Bos, H. van Gulik, J. H. de Jong, A Meynster, P. van Kampen en de dames F. Vermeulen-Gerrit- se en J. de Bruin. Vooral de laatste viel als de hospita van de hoofd persoon zeer in de smaak van het publiek. Een ebbenhouten olifant was het mysterieuze middelpunt, vandaar de titel. Het elftal van S.V.V., aai door «en 2—1 zege op Emma naar dc eerste klasJb promoveerde. V.l.n.c. staand; trainer f. Dyke, t'. Kan, Steenbergen. Corvcreyn, Opschoof, v, Schijndel en v, Meerwijk. Zittend: Künemart, óa Bruyn, Schrumpf, Goossens en v. Lith. S.V.V, in de eerste klasse. Na tuurlijk kunt u zich wel voorstel len, dat de vreugde geen grenzen kende na afloop van de wedstrijd tegen Emma in Dordrecht. Van het terrein gedragen werden de rood groene jongens, of beter gezegd ge sleept, zo uitgelaten was de en thousiaste Schiedamse schare, die hun favorieten op deze dag hadden vergezeld. Meisjes lieten hun verloofden in de steek, getrouwde vrouwen lie ten bedremmeld hun mannen ach ter, om hun vreugde te uiten over het succes van de jongens van Maltha. Zij staken het niet onder stoelen of banken en de ene om helzing volgde op de andere. Ook in de kleedkamers heerste een feeststemming. Wc zijn daar ondanks tegenstand van een ver knochte Emma-contröleur, die helemaal niet blij was, ook een kijkje gaan nemen. En daar zaten onze rood-groenen, dol gelukkig maar oververmoeid, steeds maar handjes drukkend. En daar waren hele voorname handen bij. Zo zagen we Karei Lotsy. Lou Boeljon namens de KNVB, wethouder Al berts namens het Schiedamse Ge meentebestuur en vele anderen. Voorzitter Maltha, bij wïe het zweet (angst en van de warmte) van het voorhoofd parelde, kon van emotie by na geen woorden vinden om al die hoge functionarissen te' bedanken. En dan was er nog een man, die geen woord (ook al van de zenu wen) kon uitbrengen en niets an-* ders deed dan lachen. Dat was de onvermoeide secretaris-penning meester Hofman." Deze - man zag hier in dat warme kleedlokaal de bekroning van z'n levenswerk. Zijn club in de eerste klasse. Buiten dromde -het publiek zin gende naar het station, maar niet voordat een bezoek was gebracht aan diverse café's. Volkomen be grijpelijk, want het was zo wariji gisteren en per slot van rekening promoveert S.V.V, niet iedere dag naar dc eerste klasse. De Christ. Meisjesvereniging „Tryfosa" en de pas opgerichte af deling van deze vereniging in Oud- Ma then esse en Witte Dorp, hielden Zaterdagavond in het Verenigings lokaal met de Christ. Jonge Man- nenvereniging „De Here zal 't voor zien", -een gecombineerde familie avond. Na het zingen van bet bondslied heeft de heer M. v. d. Waal de avond geopend, waarna tv/ee leden iets hebben verteld van leven en werk ip CMV en CJMV. Na de pauze werd nog opgevoerd „De zoon van Berkenhof". Karei Lotsy was er ook Het was Zaterdagmiddag vol in het Corner House, waar het bestuur van de voetbalvereniging „Schie dam" ter gelegenheid van tiet veer tig-jarig bestaan, receptie hield. Wie waren er eigenlijk niet, zou men kunnen vragen, wat vlugger te beantwoorden is, dan dé vraag, wie er allemaal wel waren. Van heinde en verre was men naar Schiedam gekomen om het oude „Schiedam", dat, ook al speelt het steeds in de vierde klasse, toch grote bekend heid geniet in sportkringen, geluk te wensen met haar eerbiedwaardige sport-ouderdom. "Wie zou deze be langstelling beter manifesteren dan de „grote baas" van de KNVB, Karei Lotsy. Hij kwam een prach tige vlag, met KNVB-embleem, aanbieden en nam meteen de gele genheid nog eens te baat om zijn critiek uit te oefenen op de verma kelijkheidsbelasting; waarmede men de voetbalwedstrijden wil gaan be lasten. Het zal de heer Lotsy zeker goed hebben gedaan, dat wethou der Alberts, die vergezeld van de heer A. van Schie, „Schiedam" na mens. het gemeentebestuur kwam gelukwensen, de Schiedamse sport wereld de verzekering kon geven,, dat het gemeentebestuur er niet aan denkt, het belangrijke soeiaal-pae- dagogische element, dat de sport vertegenwoordigt in het stadsbe- stel, met vermakelijkheidsbelasting té belasten. Hij gaf het bestuur van „Schiedam" de verzekering, dat men bij moeilijkheden steeds op hulp van. het gemeentebestuur kan rekenen, Een lange rij van spreekers heeft zich over de dansvloer van het Cor ner House bewogen en velen daar van kwamen niet met lege handen Behalve ontelbare bloemstukken, ware^er nog vlaggen, die werden aangeboden namens de vereniging van derde_ en vierde-klassers en R VB, voor welke laatste de heer Weckenstroo kwam gelukwensen. Behalve „Schiedam", was het na tuurlijk ook haar voorzitter, de beer Chr. van Dijk, die in de huldiging werd betrokken. Allen, van de heer Lotsy af tot de afgevaardigde van de kleinste vereniging toe, hebben de genegenheid, dia de voorzitter van „Schiedam" ook als bondscon- sul in brede kring geniet, ten dui delijkste vertolkt. Terecht is ook de activiteit en pioniersarbeid, die de vereniging thans op honkbalgebied weer verricht, niet vergeten. Na de receptie van Zaterdagmid dag, waaraan men in. „Schiedam"- kringen zeker de beste herinnerin gen zal bewaren, wordt de herden king Dinsdagavond besloten met een feestavond in 't Corner House. Dr'rccf na afloop van de wedstrijd zijn we scheidsrechter van Vugt op gaan zoeken en hebben hem zijn mening gevraagd over de uitstag. ,.lk vind, dat de gelukkig ste ploeg de overwinning heeft gekregen. S.V.V. vond ik tech nisch wel iets beter, maar Emma had toch evengoed aanspraak op de overwinning kunnen maken als de Schiedammers. Zij hebben hier voor kansen genoeg gehad." Concert: 12 Mei, Julianakerk, 8 uur; Toonkunstconcert. Utr. Sted. Orkest c.I.v. Willem van Otter- lo. Soliste Janine Dacosta, piano. Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9.30, Za. en Zo. 1.45f 4.15, 7 9,30 u: (Do.13 Mei geen voor- steil.) De Verdoeenden. Op het toneel: Les 2 Cornels. (13 i.) Monopole: Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo, 3, 5, 7, 9 u: „Teheran". (14 jaar). Vergaderingen: 13 Mei, bovenzaal „De Am stelbron, 8 uur: Jaarverg. Ned. Ver. v. Dierenbescherming. Feestavonden e. d. 11 Mei, Corner House, 7.30 u: 40-jarig best. v.v, „Schiedam". Revuegezelschap Kees Man- ders. 11 Mei, Musis Sacrum, 9-45 u: Pers. ver. Ver. Glasfabrieken. Gezelschap Willy Vervoort met „Cheerio Holland". 13 Mei, Pasasge-theater, 8 u.: Schied,. Kunstkring. Residentie toneel met „Hyena's", De feestavond van het Schiedams Vrouwenkoor, die Zaterdagavond m Musis Sacrum werd gegeven, had men met hetzelfde recht kunst avond kunnen noemen, want hier werd de aanwezigen een program ma voorgezet, dat alleszins opmer kelijk mocht heten. Daar waren al lereerst de leerlingen van de Rot terdamse dansschool van Corrie Hartong, die op het toneel verschil lende dansen uitvoerden in ver enigd verhand en solo, zoals Dory v. d. Meulen, Liesbeth van Buul en Toscha de Jong. Naast het koor, dat onder leiding van de heer A. W. Sevenhuysen o.a. een potpourri van Oud-Nederlandse liederen ten ge hore bracht, waren er nog de pia niste'Ada van Leeuwen en de vio list Ru Sevenhuysen. De begelei ding van de dansen was in handen van Norbert Loeser. Mevr. Koster, voorzitster van het in Augustus 1945 opgerichte vrou wenkoor, heeft aan het begin van de avond dank gebracht voor de verleende financiële steun én her inneringen opgehaald uit de zo kor te, doch reeds rijke ervaring van' het koor» dat Eerste Paasdag voor de radio zong. De watersportvereniging „Vlaar dingen" hield op Hemelvaartsdag haar traditionele onderlinge zeil wedstrijd, deze keer tussen de bruggen van Spijkenisse en Baren-, drecht op de Oude Maas. Begun stigd door prachtig weer had de wedstrijd een vlot verloop. Van de 41 ingeschreven jachten verschenen er 33 aan de start. De winnaars in de verschillende groepen waren: Groep A (schouwen en sloepen): J. de Bruyn met „Johanna". Groep B (kleine kajuitjachten): 1. J. Hulsmann met „Lickebaerdt III"; 2. J. C. Storm raet j.Greetje"; 3. A. Küchler met „Clipper". Groep C (16 m2 jachten): S. de Waard met „Carpe Dïem". Groep D (open jachten); 1. C. van Toor met „Tramp U"; 2. L. Hahn met „Woelwater"; 3. C. J, Paalvast met „Spirit"; 4. M. Oudesluys met „Lars". Groep E (grote kajuitjachten): 1. W. van Pelt met „Zuiderkruis"; 2. J. Meijer met „Zenith"; 3. K. Moerman met „Fridolin". De heer C. van Toor kwam met de snelst berekende tijd voor een jaar in het bezit van de „Maas"- wisselbeker. Op de trajecten Vlaardingen— Brielle en Vlaardingen via Hoek van Holland naar Boei H.K. 13 organiseert de Vlaardingse water sportvereniging „De- Bommer" op Mei een Nationale Haring-race De inschrijving voor het eerste traject staat open voor Regenboog klasse, Drafcfbnklasse, Valkenklasse, 12 m- Sharpieklasse, Olympiajollen, 16 m- Eenheidsklasse en 12 Voets- jollenklasse. Zeegaande jachten ge meten volgens de R.OJt.C.-formule uit Open klasse en Kruiserklasse, varen het tweede traject. De in schrijving voor deze wedstrijdén kan geschieden bij de heer .J. van Wensveen, Swammerdamsingel 3. Een halve eeuw bij Wilton Morgen viert de'heer W. P. van Gent, Graaf Florisstraat 6, zijn vijf tig-jarig dienstjubileum bij de werf Wiiton-Fyenoord. De jubilaris is thans baas aan de afdeling Onder houd, NATIONAAL SCHAAK- TOURNOOï VAN H.V.O. Schaken is te veel spel om ernst te zijn en te veel ernst om spel te zijn. Dafc waren de woorden, waarp.ee burgemeester mr. J. Heusd-ens zijn openingswoorden begon, die hy Woensdagavond sprak, toen daar In bet Handelsgebouw 120 schakers klaar zaten om hun krachten te me ten. De burgemeester haalde gege vens aan uit de statistiek en vertelde o.m.r dat 19% van de Nederlandse bevolking het schaken min of meei machtig is en dat het mannelijk ele ment hierbij overheersend is. Een eigenaardigheid is hierhy, dat van de Nederlandse schakers elcchts S wordt gevonden onder de arbeiders en dat de rest bij de betere klasse gevonden moet worden. Spreker ver wonderde zich hierover daar toeh schaken by uitnemendheid een sport is, die door oud en jong, arm en rijk beoefend kan worden. Hij hoopte dan ook, dat hierin verandering zou ko men en dat ook het ledental van H.V.O. zou verdubbelen, wat zeer goed mogelyk ie als men weet dat in Vlaardingen twee schaakvereni gingen zyn die tezamen nauwelijks 80 leden tellen. Voorzitter de Bruin van de E.S.B. zei het prettig te vin den in "Vlaardingen. te mogen zijn -Ongetwijfeld zal het tournooi slagen, aldus spreker, want zelfs nu al heerst er die bekende prettige schaaksfeer. Hij feliciteerde het be stuur van H.V.u, met haar 10-jarig bas taan en bood 4 boekwerken als prijs aan. De heer Bongcrs, voorz van H.V.O. heette vervolgens alle aanwezigen welkom, en richtte zich daarbij vooral tot de vele schakers van ver buiten Vlaardingen. Zo wa ren er uit Friesland, Achterhoek, Brabant, enz. De wedstrijdleider gaf vervolgens het sein tot beginnen en weldra zaten de schakers over hun borden gebogen om hun wedstrijden te -spelen In.het tempo van 45 zet ten in 2 uur. Donderdagavond by 'de uitslag bleek, dafc onze stadgenoten nog geen dominerende stem hadden gehad. Alleen Korperahoek had het in de hoofdklasse tot de eerste prijs weten te brengen, in de lagere klas sen ging het wat beter. Daar lever den de Vlaardingers goede presta ties. De Vlaardinger Vester behaalde nog een pry's voor de kortste partij. Hy versloeg zyn tegenstander nJL in S zetten. De schoonheidsprijs wordt :.:;2 726. Don Kabafos kreeg geen kans meer de pijl van Oewah-Uk uit de boom te trekken en voor de derde rp- <1 te ontvluchten; we hadden nu genoeg van zijn streken. Brim-Bram rukte hem met een zware poot overeind en liet zich niet meer door het geicmmer en gesmeek van zijn gevangene van de wijs brengen. Oewah-Uk en ik ontfermden ons over de andere bendeleden, die nog steeds gebonden op de grond zaten en brachten-, bet hele stel op gang. „Naar Nomunnie"; com mandeerde ik: „In die stad is de gevangenis waar de Don mïj gevangen hield. Nu is tint de beurt aan hem en zijy bende en hij komt er niet zo makkelijk uit." En verder verliep dit avontuur zonder ongelukken, snappingspogingen te ondernemen, we .kwamen veilig in dg stad en stopten het hele stel in de gevangenis- Natüurlijk begonnen ze daar erg veel kabaal te maken en de bewoners van de stad kwamen aangerend en keken vreemd op toen ze hoorden dat hun eigen sheriff de gezochte rover hoofdman was, „Ga de bergen maar ïn", riep ik: Derde kloof links en een tunnel door. Dan kom je injcijn hoofdkwartier en daar vinden jullie" de be wijzen; al jullie gestolen koeien en goud is daar! De cow-boys begonnen te juichen van geluk, een paar sprongen op hun rijdieren om te gaan kijken of het waar was en de anderen bewaakten de gevangenis en vertelden Don Kabalos ert zijn ben de wat hun te wachten stond. „Ziezo" mompelde de bende van de Don was te veel onder de indruk ik „Het recht neemt zijn loop, ik ben hier niet van onze machtige bondgenoot, de beer om ont- meer nodig!" nog later uitgereikt. Hiervoor zyn S partyen ingeleverd. Uitslagen: hoofdklasse Groep 1: W. Korpershock, Vlaardingen; groep 2: Ruben, Dén'Haag; Groep 3: P, Groen, Maassluis;. Groep 4: A. J. Rotteveel, Leiden; Groep 5: C. L. C. Dekker, Utrecht; Groep G: P. Hoe- moet, Den Bosch; Groep 7: ,T. Stolk, Rotterdam; Groep 5: D. 't Hart, Rot terdam; Groep 9: H, G. A. Mesman, Rotterdam; Groep 10: H. J. Donk, Den Haag en C. Bijl, Rotterdam; Groep 11: J. A. v. cL Lely, .Maasland, SCKEEP5BEWEGINGEN Alcor 0 In het FeiiorUikanaal (Rio Grande du Sul) aan de grond, kwum weer vlot en arriveerde fi Mei te Porto AlegreAlcinous S van Colombo naar Aden: Aldegonde 1 van Bangkok naar Singapore; Antcnia 6 te Saigon; Aagie- kerk 1 te Townsville Arkeld«k 8 van Houston naar New Orleans: Alpherat 3 van Fremantle naar Antwerpen; Ariad ne 7 van Napels naar Llvorno; Aaraijk 8 van Antwerpen naar New York; Al- dabi 8 te Santos: Algorab uitgaand 8 te Genua: AJphacca fi van Manilla naar Singapore: Amstelkark 8 van Antwer pen naar Dakar; Aalsdtfk pass. 10 de Azoren naar' Vera Crue; Agememnon naar Curacao 10 dwars van Kaap Hat- tcras; Amsteldiep pass. 10 Gibraltar nr. Amsterdam. Blommerscfljk naar New \ork 7 op 200 mijl Z O. van Kaap Race; Bloem fontein fi van Lorenzo Marques naar Belra; Bacclrus 9 In de Baal van Bara- hona geankerd; Beverwijk 10 te Lubecig Barendreeht naar Engeland 8 op 9Q mijl Noord van Puerto Rico: Bosebfontcin pass. fl Kaan Guardaful naar Momb«l3- sa: Boskoop thuis 8 dwars van Kaap Sao Vincente; Baltic (coasterconvool) thuis 0 te Aden. Cleodora 8 van Fort Pirie naar Plad- joe; Cottica pass. B Trinidad naar Pa ramaribo: Colytto pass. 8 Dungeness naar Casablanca; Clavella 9 op 600 mijl van Las Palraas, ahvaar 11 venyacht; Corilla 10 te Abadan, De Eeerens 7 van Penang te Beiawan Deli; Douro 6 van Cristobal naar West Indlë; Draco 8 te Orense; Delft 9 te Callao; Delftdrjk uitgaand 9 te Cristo bal. Esso Rotterdam 9 van Aruba naar Perrüs Eemdijk pass. 8 de. Bermuda's naar Galveston. Gadilla 10 te Havre; Gaasterkerk thuis pass, 9 Kaap Guardaful naar Aden. Hugo de Groot uitgaand 9 Zuidelijk van Kreta. Ino 5 van Cristobat naar Puerto Ca- bezas. Japara 5 van Cocanada s naar San Francisco; Japar (K.P.M.) B te Ma- Batavia; Kertofono 7 te Batavia; Ka- merlingh Onnes r.*$s. 9 Dover -naar Cy prus en Batavi Kellebaven 10 van Narvik te IJmu: -y- Kota Agoeng 8 van New Orleans yaar Philadelphia: Koto Inten pass. 8 nam. 11 uur Land's End naar Quebec. Advertentie M. ZUIVER WOLLEN exclusieve dessins 140x170 WALEN BU RGER WEG BEIJERLANDSELAAN Leopoldkerk 9 te Hamburg: Lawak 4 to Cebu; Lombok 7 van Tarakan naar Batavia; Limburg B van t Singapore nr. Cebu: Lekhaven 9 te Immingham; Lirt- ge 8 van IJmuiden naar Koping; La- renberg pass. 9 Kaap Blanco naar Am sterdam; Lissekerk uitgaand 3 op 10fl ml]l Oost van Malta. Oberon 4 van Port au Prince naai Curasao; Ondina 5 van Miri naar Sin gapore: Ophir 8 van Macassar naar Soerabaja; Oranjefontein, uitgaand 8 van Southampton naar Tencriffe; Os- sendrecht 9 te Puerto Tarafa; Omala pass 8 het eiland Müo naar Abadan, 0 Volgens opgave van Dirkzwa gers Scheepsagentuur N.V. te Maas sluis ;i|n gedurende de afgelopen week 171 schepen metende 205,951 n.r.t. de Nieuwe Waterweg binnengekomen te gen 121 schepen metende 211.402 n.r.t. in dezelfde week van verleden jaar. Sedert 1 Januari- 1948 kwamen binnen 3024 schepen metende 4.747,259 n.r.t, tegen 1848 schepen metende 3.171.430 in dezelfde periode van 1947. 0 Uit Glasgow wordt gemeld, 'dat de Harwichboot Prague, die na door brand te zijn geteisterd gezonken was, thans is gelicht. Het schip drijft en wordt met pompen geheel droog ge maakt. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm. na een kortston dig lijden, in de volle zekerheid des geloofs, mijn lieve onvergetelijke Vrouw, onze Zuster, Be- huwd-Zuster en. Tante, MAGDALENA VAN DEN berg Echtgenote van Hendrik jan van Oosterom in de ouderdom van 75 j. Uit aller naam, H. J. van- Oosterom Schiedam, B Mei 1948 Rozenburgerplein 2b De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats Dinsdag 11 4dei a.s. Vertrek van het sterfhuis (Huize Samech, Lange Nieuwstraat 51) 's na middags 2 uur. Enige algemene kennis geving Met deze vervullen wij de treurige pUcht U mede te delen, dat na een langdurig lijden in het Zlekentiuis „NEBO" te Scheveningen is over leden Mevrouw JOHANNA KOK Weduwe van Wijlen de heer W. Verdijsseldonk, in de ouderdom van 73 j. Uit aller naam. F. v, d. TEMPEL Ex. Test. Scheveningen 9 Mei 1948 Oude Scbeveningse- weg 100 De bijzetting in het fami liegraf zal plaats hebben op de Algemene Be graafplaats te Schiedam, Woensdag 12 Mei, Vertrek van Fahrenheit- straat v.m. 11 uur, te Schiedam11.30 v.m. Correspondentieadres: Fahrentieitstraat 25, Schiedam. VOETVERZORGING Mevr. DEN HELD pedicure (onder medisch toezicht gediplomeerd). L, Nieuwstraat 7b, tel, nr. 66769 Prettige en pijnloze behan deling. Volgens afspraak. A.G.A Oversch.weg 25, Overschie vraagt EEN BANKWERKER bekend m. autog. apparaten, Aanm.: y. 7.3Ö-—4.30 uur Oversch.weg 25, Overschie. Touringcars, Bruiloften enz. de Accordeonnist J, Blom- steel, v. d. Elststraat 12 A. Billijke conditiën. Bespreekt tijdig. Mevr. Sanders, Julianalaan 24, Schiedam vraagt flhïke dienstbode, v, d, of d, en. n. Aanm.: 's avonds v.a. 7 uur. Te koop: 1 p. handw. over gordijnen. Adres: Nwe Maasstraat 7 A. Gevraagd voor 1 maand een noodhulp of werkster. Wil lem de Zwijgerlaan 11. Kippen te koop, volop aan de leg. Wegens verhuizing aangeboden 8 hennen met haan. Tevehs een partijtje z.g.a.n. Eternit golfplaten. Spoed, W, A. v. d.. Most, Jan Vermeerstraat 22a. TEL.67017 v.h.H00FDSTEEG ROTTERDAM MEENT TI2 TEL.21902 VEILIHGSEBOUW PLEIN EENDRAGT11.TUINLAAN Op DINSDAG 18 MEI 194B en volgende dagen, eanv, voorm. 10 uur, ten overstaan van NOTARIS A. S. H. A..BLAIS5E: INBOEDELVEILING Moderne salon-, zit- en slaapkameraraeubl., fraaie eiken kamer- of kantoorbetimmering in antieke styi, schilderijen, luxe- en huish: art-, tapijtgceds- ren en garderobes, prachtig electr. fornuis, Zweeds fabr. „Helios" met 6 kookplaten en 4 ovens, in prima staat. Kamertolllard; kaartsysteemkasten, een flinke party goede café-, lig- en tuinsioeleiij, enige grote legertenten, een party tent-en dekzeilen, zijtaseen, staaldraad, touwwerk, v. Berkels snel weger enz. Kijkdagen: Vrijdag 14 en Zaterdag IS Mei 104 uur. Dagelijks kunnen goederen worden ingezonden of op verzoek aan. huls worden afgehaald. |§jjjP^^£&;

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2