C RADIO STADSNIEUWS >s:; Banketbakkerij HET WESTEN W. VAN NGORTWf JK Zn. RADIO van DIJK „School der Dapperen" Mr. Oud sprak voor de V.V.D. AGENDA Vlaardingen SCHEEPVAART Grondwetswijziging goedgekeurd 70.000 sigaretten in beslag genomen Verboden opruiming ECHTPAAR MET 1 KIND „HET POPPENHUIS" Mrandüaafi 64 Koeriersters 2 Vrijdag 28 Mei 1948 If aardig slot van het toneelseizoen Voor een waardiger slot van dit toneelseizoen haxi de Schied&mse Toneelkring niet kunnen zorgen, dan door het Amsterdams Toneel met Albert van Dalsum in het Pas- sago-theater met Arthur Laurents* „School der Dapperen" (Home of the Brave). In dit uit S taferelen bestaande stuk verhaalt men van de Joodse soldaat Peter Coën (zijn kameraden noemen hem Con nil. die zich in militaire dienst bevindt en on wie een psycho-analytische behandeling wordt toegepast. Hij beeft n.l. een shock gekregen toen hij op een eiland met nog vier makkers een gevaarlijke opdracht uit moest voe ren en waarbij z'n beste vriend Finch werd neergeschoten. HU is hiervan zeer ontsteld, doch heeft als eerste reactie een gevoel van blij heid. dat hit nog leeft. Dit gevoel blüft Conni drukken en als hit in «en zenuwcrisis raakt, die bovenge noemde shock ten gevolge heeft, verlammen hierdoor zjjri benen en verliest hö 2'n geheugen. Ce Kapitein-arts in het hospitaal heeft nu tot taak roet een psycho analytische behandeling deze pa tient van zijn neurose te bevrijden. Hp weet dit te bereiken door Conni steeds maar weer te vertellen, dat iedere soldaat bü het sneuvelen van een kameraad een natuurlijke blijdschap in zich voelt: dat hü zelf nog leef-1, Ook dit stuk toonde weer dat psycho-analytische behandelingen (men kan er over denken, hoe men wil) door middel van film en toneel meer en meer in de mode schijnen te komen. Deze „School der Dapperen" leen de zich uitermate tot sterk spel en. hiervan hebben de acteurs het pu bliek niet onthouden. In de eerste plaats hebben we alle bewondering voor Robert de Vries, die de rol van Conni met zulk een intensiteit en overgave speelde, waardoor hij toonde een zeer talent vol acteur te zijn. En dan natuurhfk Albert van Dalsum, met zjjn knappe regie en die tevens de rol van de kapitein- dokter rustig en doelbewust voor het voetlicht bracht- Verder waren er nog in de bijrol len Do van Hensbergen, Ben Groe- nier, Jacques Snoek en Cas. Baas- ZÖ allen droegen bij in de succes volle uitvoering. Het publiek bracht de acteurs staande een langdurige en welver diende ovatie. Mr. p. 3. Oud, de lijstaanvoerder van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, Is op het verklezlngs- pad. Gisteravond sprak htf tn da ge heel gevulde zaal van Musis Sacrum voor zfln Schiedam se poli tieke vrienden. Bijna anderhalf uur lang heeft de burgemeester van Rotterdam zijn gehoor weten te boeien met een rede, waarin hij al lereerst zijn bezwaren ontwikkelde tegen de door de regering gevoerde politiek in Indonesië. Spr. betoogde, dat Schermerhom en Logemann de cardinaie fout heb ben gemaakt, steeds alleen met de Republiek te praten, waardoor het buitenland en ook dg Veiligheids raad reeds aanstonds de indruk moesten krijgen, dat deze Republiek üe enige re pre sentante is var. het Indonesische voik. Een tweede fout werd gemaakt door te lang te wachten met het herstel van orde en veiligheid. Spr. was van oordeel, dat de politionele actie onder de sterke druk van de Partij van de Arbeid te bcnerkt van opzet is geweest. Sprekende over de voorgestelde grondwetswijziging zette mr. Oud uiteen, dat het in feite geen werkelijke grondwetsher ziening betreft. In de structuur van hot Koninkrijk komt geen verande ring-; er wordt slechts een wijziging mogelijk gemaakt. De betekenis van deze wijzigingen hangt af van het beleid, dat straks zal worden gevoerd. De door de regering gevoerde po litiek heeft gevolgen gehad, die geen enkel kabinet meer ongedaan kan maken. Hiermee dient rekening te worden gehouden en het enige wat we nu nog kunnen doen, is red den wat nog gered kan worden. Spr. bepleitte uitbreiding der politieke basis waarop straks het beleid ten aanzien van het Indonesische 'vraagstuk zal moeten worden ge- Werd. In het vervolg van zijn rede be pleitte mr. Oud o.m* inperking van de overheidsbemoeiing, waardoor de belastingdruk kan worden vermin derd. GESLAAGD Donderdag slaagden voor het di ploma A (algemene ziekenverple ging) de dames A. van der Blom. B. de Jonge. L A. de Krou. E. Paré. M. E. Troost, m. E. Nijveen en N. van Alpher., allen verpleegster in het gemeenteziekenhuis aan de Burgerlijke Stand W. J. A. Damen. 13 J. enJ. W. T. Eldert, 31 C. W. J. Glmn«- weeh 32 en J. Ste-ns 23 J-: A J. Vermeulen 35 j. en H. Duchateau 23 i.: F1. M. Jansen 27 j. en H. H. Verhagen 21 j.; D. A. Salij 47 j. en W. v. d. Berg 46 j.; N. W. v. d. Vlies 27 j. en J. H. v Dijk 22 j.; D. J. Bakker 54 j. en J. Wesdorp 40 j.; B. F. v. Dcurzen 35 J- en J. C. Hoorman 32 J.; H. v. d- Veer 24 1. en T. Zonneveld J.2 j*: P. J- J- Goo- ris 25 j. en G. J. So eters 28 j J. v. d. Ven 38 1 en J- Klein Af j.; C. J. Bel 25 j. en H. C. Th. v. Schalck 22 j.: P. Roest 23 j. -en J. W. Rietman 21 U J- Hersbach 28 j. en H. V*. v. Katwijk 20 j.; J. Kortland 26 J. en M. v. d- Bos 23 j.: A v. Steennia 31 j. en D. plomp 24 1.: F. v Kan 28 j. en E. v. d. Bos 25 j.; G. Verwp'3 22 j. en A* Ver linde 22 j.: P. KruUaara 25 j* en F. A. Groenendaal 22 J-: G. Hutja 25 1. en J. van 't Hof 25 j.; 3. Jonk man 30 i. en J. v. Gent 28 j.; G. CV Kreuger 28 j. en T. v. Heiningen 23 Jaar. Geboren: Teuntje d. van A. v. Hofwegen en J. M. Lodeweges, Nassau laan 75; Jan, z. van M. E. Nel» en E. San tra, Nassaulaan 75; Elsje, d. van N. O. Kramer—Fre- her en G. v. d. Bosch, wattstraat 21; Cornelia M. B. P* Hoegee en C. M. B. Broekhuizen, Lekstraat 82; Johannes X, z. van C. J. v. Plate- rirk en J- M, de Kaper, Bifjde Marktsteeg 1,* Toneel: 29 Mei, Volksgebouw; Amici- tia. Films; Passage-bioscoop: Da. 2 en 7.3D uur: De beste jaren van ons leven. Op hel toneel da 3 Ho- cardi's. Monopole: Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo. 3, 5, 7,9 uur: „De Pony Express" en „Zamboanga pa relduikers strijden". Tentoonstellingen: 15 tm. 30 Mei. Stedelijk Mu seum. Da. 105 uur» Zo. 25 uur: Engelse kindertekeningen. Feestavonden: 28 Mei Musis .Sacrum: KDO. 29 Mei, Musis Sacrum: Pers.- ver. Roelants. 29 Mei Koffiekamer Werf Wil ton: Sluiting toneelseizoen. Uitbreiding bij de Anker en Kettingfabriek Donderdagmiddag vertelde de heer P. Verhoeff, directeur van de anker- en kettingfabriek „Schie dam" aan de Buiteiihaveuweg dat nu een reeds jaren bestaand plan verwezenlijkt is geworden. Het be treft hier de opening van een nieuw schaft- en waslokaal voor het per soneel. Deze voor de arbeiders zc noodzakelijke gelegenheden ver keerden reeds lang in zeer slechte toestand, doch materiaalschaarste en andere omstandigheden ver traagden de uitvoering. Directeur P. Verhoeff gaf in een toe sprank, waarin O.m. dank werd gezegd aan aile medewerkers en toestemming werd verleend om de cantine tevens als vergaderlokaal te gebruiken, uiting aan zijn vreug de over de tot stand kaming van dit alles. Verder voerden nog het woord de heren J. J. var. Eek, be drijfsleider, oud-directeur Th. M. Verhoeff en H. Gtmr.ewegh namens het personeel. De voornaamste uit voerders van deze lokalen waren do firma Kuypera voor het betonwerk en de stucadoorsfirma De Bie uit Rotterdam. De verdere benodigd heden en versieringen zijn geheel door eigen personeel vervaardigd. De vele bloemstukken, de perso- neelsband en de feestelijke versie- rins droegen veel bü tot de goede stemming die er op deze openings middag heerste. Concert in de Plantage Zondagavond om 8 ut;r geeft het Stedelijk muziekcorps een concert in^de Plantage. Het programma 1. Jubelklanken, mars, Uebei 2. Ouverture „Banditenstrelehe", F. van Suppé 3. Espana, Valse Espagnole, E. Waldteufel 4. La Chanson des Nids, Fantasie polka voor 2 klarinetten. (Solisten. P. Krommenhoek en Jan Kemper).- V. Buot 5. Inleiding 3de Acte. dans der leerlingen en fee'stwjjzen uit „Die Meisters&nger von Nilrnberg", 0 R. -Wagner S. The Honeymoon, mars, G. Rosey Schiedamse Wandelaar Zaterdag 29 en Zondag 30 Mei zullen de Vierdaagse trainingen worden voortgezet en wel als volgt: Zaterdag zullen de dames een af stand lopen van 30* km. Vertrek om 2,30 uur nam. De heren een af stand van 40 km. Vertrek om 2 uur nam. Zondag zal er een gezamen lijke tocht gelopen worden van 25 km. Vertrek om 8 uur v.m. Beide dagen zal worden gestart van de VlaarcUngerdflk. Opbrengst collecte D« vereniging „Zwakzinnigen zorg3' heeft op Zaterdag 22 Mei j.l. een bloempjesdag georganiseerd. Deze ia uitstekend geslaagd. De straatcollecte heeft een bedrag op geleverd van f 1536.84. VISSERIJ Binnengekomen van de haring visserij VI. 70 P. Keus met 168 kantjes" van 3 schepen en de VI. 199 A. Poot met 19D kantjes van 4 schepen. Vertrokken ter trawl- visserij VI, 74 W. Hoogendijk. BEEN GEBROKEN De schilder Simons brak, toen hij van een klein trapje viel, zijn been. GESLAAGD Voor het te Den Haag gehouden examen machineschrijven slaag den me}. C. van Roon voor 200 en mej. A. v. d. Berg voor 182 aan slagen, Zij werden opgeleid door mej. Van Bree. De heer M. K. Dub beldam slaagde voor het examen 3e stuurman. GEEN SPREEKUUR De burgemeester is verhinderd op Vrijdag 28 Mei en 4 Juni zijn gebruikelijke spreekuur te houden. Inplaats van op deze data zal hij spreekuur houden op Woensdag 2 Juni a.s, 's middags van half drie tot half vier. BEROEPEN Ds. J. H. Mulder, gereformeerd predikant te Vlaardingen werd be roepen door de Gereformeerde Kerk te Rotterdam-Zuid. FEEST VOOR INVALIDEN Maandagavond 31 Mei zal de Al gemene Nederlandse Invaliden- bond een feestavond organiseren voor. haar leden. Leden van de bond, die niet op eigen gelegenheid kunnen komen en per auto wensen te worden afgehaald moeten dit 'schriftelijk voor 28 Mei aanstaan de opgeven aan het secretariaat Vondelstraat 17. GEMEENTERAADSVERGA DERING Een der eerste zaken, die wer den behandeld, was die van het verhuren der gymnastiekzalen. De heer Van der Knaap kwam ter ta fel met de vraag, of het waar is, dat in Rotterdam de verenigingen minder betalen, dan in Vlaardin gen, Volgens sprekers in vorige vergaderingen zou het juist anders om zijn, maar hij had thans op pa pier, dat Rotterdam goedkoper is. Hij verzocht het college de zaak nader te onderzoeken. Wethouder Van Minnen voelde hiervoor niet veel en ook de burgemeester had er weinig zin in om deze reden het voorstel niet te acceptexen. De sportcommissie had gunstig gead viseerd, het voorste! was bij Gede puteerde Staten geweest enz. Het voorstel werd aangenomen en Wet houder van Minnen beloofde in ieder geval de zaak nog te onder zoeken. Het voorstel betreffende het ter beschikking stellen van f 1S.0G0.voor het aanstaande re geringsjubileum had aanvankelijk veel tegenstanders. De meesten vonden het bedrag te hoog en wil den het halveren. Waarom zo'n hoog bedrag? Zijn we niet noodlij dend meer? Moeten we straks weer zo'n bedrag uittrekken als onze prinses wordt gekroond. Wet houder Van Minnen was eefhter gauw klaar met zijn antwoord. De begroting is goed, zo zei hij. Voor 9000 schoolkinderen wordt esn feest gevierd, er worden gebouwen verlicht, er is een groot vuurwerk, er wordt gedacht aan de ouden van dagen, enz. Heus, het bedrag is niet te groot. Alle sprekers ver enigden zich na deze korte duide lijke uiteenzetting met het voor stel, dat toen met algemene stem men werd aangenomen. Er werd vervolgens een extra subsidie van f 3000.—. aan de leeszalen ver leend, het voorstel tot verbauwen van de scholen in het West-Nieuw- land werd aangenomen. De verdere voorstellen werden in een snel tempo behandeld. De heer West- strate stelde ten slotte voor even als vroeger énmaal per maand op een vastgestelde dag de raadsver gaderingen te houden. Er bestond geen bezwaar en men besloot hier voor de eerste Donderdag van iedere maand te bestemmen. aangekomen schepen 2? Mei Bfclgrano, Oslo Lekavcnli; Kost Is Lo uies. Constarua Maashaven: Zeemeeuw, Lenden. Mcrwehaven; Olivian Soast. Adverfenfie t. M. O.V.U. OP DE FLANKEN De toneelclub O.V.U. zal Zater dag in de zaal Harmonie een op voering geven van „De Goudmijn", een klucht in 3 bedrijven. Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft Woens dagmiddag in tegenstelling tot de Tweede Kamer, rustig beraadslaagd over „het voorstel tot regeling van de mogelijkheid van overgang van grondwettelijke bevoegdheden van het ene orgaan van burgerlijk ge zag op het andere". Dit voorstel werd aangenomen met 33 stem men voor en 3 der communisten tegen. Het wetsvoorstel tot invoering van het instituut der staatssecreta rissen en het voorstel, dat het opne men in de Grondwet van een be paling inzake het inkomen van een afgetreden koning of koningin be oogt, werden zander hoofdelijke stemming goedgekeurd, al wensten de communisten de aantekening te gen te hebben gestemd. Met 29 tegen 10 stemmen, die van de A.R.- en CiPJJT.-fraciie tegen, fiatteerde de Senaat tenslotte het wetsvoorstel tot voorbereiding en vestiging van een nieuwe rechts orde. Met betrekking tot dit laatste voorstel merkte de minister-presi dent, dr, Beel, op dat hij de mening van prof. Anema niet kon delen, omdat deze AR. afgevaardigde een sterker progressiviteit had geconsta teerd in de A.R. beginselen, dan in art. 73 van het UN-handvest, dat o,a. de grondslag dezer grondwets herziening vormde. Hier is immers sprake van een verzamelartikel, dat meer dan een progressie-interpreta tie toelaat Vervolgens besprak dr. Beel het instituut der Staatssecretarissen en evenals mr. Kropman (KVP) gaf hij als zijn mening te kennen, dat de praktijk moet leren-of dit insti tuut blijvende waarde zal bezitten. De staatssecretaris xs inderdaad een politieke figuur, die bij conflicten met de Kamer of de minister zal moeten heengaan. In een woning in het Bezuiden- houtkwartier te 's-Gravenhage trof de recherche Donderdag 70.000 si garetten aan. Zij bleken afkomstig van bemanningen aan boord van zeeschepen, liggende te Rotterdam. De sigaretten werden in beslag genomen; vijf Hagenaars werden gearresteerd. Door massa aankoop grote magazijnvoorradan brengen wij in alle afdelingen speciale Spaar- aanbiedingen 20 tol 30 °Jo goedkoper dan norm«»f. Er is een kam die U nooit verslijt Er is echter ook geen kam die U 20 vaak verliest. Thans kunt U zich dia weeide veroorloven- Vanai Zaterdag in onze pariumerle-afd. Wij brachten op 7 Met als spaaraanbieding een rund box damestas met luxe beugel. Toen konder wij aan de enorme vraag niet vol doen. Het was dit bijzondere model, prachtig afgewerkt en met zijde gevoerd. Thans nog éénmaal deze bijzondere aanbieding. (In zwart of bruin) Tot nu toe was een binnen- veermat'-as alléén te leveren in de hóógste prijsklasse. Thans een blnnenveermalras In de laagste prijsklasse. Twee persoons met prima ka pokkussens nog kochten verkoop MATHENESSERLAAN (DUICZICHT) Newcastle IJselhaven; Zljpe. Londen. Merwtóaven: Orbis, Antwerpen Waal haven; Mecklenburg, Harwich Hoek van Holland: Manxman, Harwich Hoek van Holland: KosmaJ, Dubrövnik Maasha ven; Irwell Gooie Lekhaven. 28 Mei Roelf, A'dam Lekhaven; Orpheus. A'dam Lekhaven; Loeaerkerk, Calcutta Lekhaven: Echo, Plymouth Morweha- ven; Bowdoin Victory. New Orleans Merwehaven; Arnhem. Harwich Hoek van Holland; Gaastertand, Lelth Mer wehaven Zwerver, Grangemouth Mer wehaven. Irene. Londen Binnenhaven; Export, Londen* Jobskade, VEKÏROKKBN SCHEPEN 21 Mei Maas. sleepboot, Havre; Nato, Ham burg; Alexandros Koryzis. Savpna- Rio Diamante, Buenos Ayres; William Tyler Page. Norfolk; Haskerland, Grimsby; Amsterdam. Antwerpen; lao Bristol; Slrtus. Gothenburg; Ary Scheffer, Hull; Gunda, Aiexandcië; Brage, Antwerpen; Rapid, Parijs; In Spe, Rochester; Brat- lingsborg, Gothenburg; Averdljk. Cuba via Antwerpen; Bill S. Helsinki; Listl- ta, Venezuela; Phoenix, Hull; Helena, Delfzijl; Hast IV, Gothenburg; Oise. Parijs via A'dam; Torfinn Jarl, Liver pool; American Defender. New York; Vienna, Harwich; St. Andrew, Harwich: Ala, Norrkoplng; Mont Sorel, Montreal; Hillsider, Randers; Arent M., Londen. 2S Mel Jessie Maersk, Noordzee; Manxman, Harwich; Ornen, Kopenhagen; Belgra- no. Eangoon- Wind N.O, MatLge koelte, kalme zee, licht bewolkt. William Lykes, Noordzee; Perns, Cu racao, TROEPEN- EN PASSAGIERSSCHEPEN NAAR EN VAN INDONESIA INDHAPOEDA, uitgaand, 28 vm 9 uur te Aden; JOHAN DE WITT, thuis, 27 vm. 9 uur van Poeloc Samboe naar Sa- bang; ORANJE, thuis, pass. 27 Sabane naar Colombo; WATERMAN thuis, 23 SC Suez; ZUIDERKRUIS, uitgaand. 27 dwars van Port Soedan (Rode Zee), j SCHEEPSBE WEGINGEN A ver dijk, 28 van B'üam te Antwer pen; Alcor, 28 te Rio de Janeiro; Alde- baran, 29 vm. 3 uur van Norfolk te IJmuiden verwacht; Aalsum. naar Kaapstad 27 dwars van Lissabon; Alci- nous, pass. 28 vm. Gibraltar naar Li verpool; Alpherat, thuis. pass. 27 nam. Kreta naar Antwerpen; Annenkerk, thuis., pass. 28 Kaap Guardafui naar Aden. Bloemfontein, 26 te Kaapstad; Bots- sevain, 25 van Singapore naar Rio de Janeiro; Baralt. 20 ie curagao; Ball. 27 van Colombo naar New York; Bernisse, 26 te Gothenburg; Bacchus, 27 van Cu rasao naar Maracaibo; Berkel, pass. 27 Gotland naar Skelleftea; Boschfontetn, 28 te Beira; Bantam, naar Macassar. 27 op 150 mijl W.ZJW. van Cambodia Point. Celebes, naar Port Said 27 op 200 mljl West van Minikoy; Congostroom, thuis, pass. 28 Ouessant naar Havre. CorilJa, pass. 27 Point de Galle naar Madras; Cottica. thuis. 27 op 450 mijl Z.W. van Scilly. Delft, 27 van Arlca naar Pisco; Dui- vendük, uitgaand, 27 nam. op ISO mijl Noord van Sombrero Eiland. Esso Rotterdam, naar Aruba 27 qp 300 mijl Z.W. van Scilly. Gordias, 21 van Kingston Jam naar Houston; Gaas ter kerk, thuis. 27 van Marseille naar Havre; Grootekerk, naar Karachi 28 dwars van het Eiland Mast- rah (Arabië). Helder, thuis, pass. 27 nam. Guade loupe; Hestia, 28 van West-Indië te Antwerpen. Ilos, 26 van Barcelona naar Genua. Kamerlingh Onnes, 27 van Aden naar Batavia; Kota Gede, pass, 27 nam. 4 uur Gibraltar naar Batavia; Kcilehaven, naar Santa Cruz 27 op 160 mijl Noord van Teneriffe; Kelbergen, pass. 27 Fi nis terre naar Savona; Kertosono, 29 vm 8 uur te Macassar verwacht. Leerdam, thuis. 27 nam. 6 uur te Ant werpen; Tinge. 27 van IJmuiden te A'dam: Leuvekerk, thuis. 23 vm. te Genua. Marcella, 27 van Oran naar Port de Bouc; Maasland, 27 van Rio de Janeiro naar Santos; Malvina, 27 te Mlri; Mij drecht, pass. 27 nam. Kaap Sao Vincente naar Danzig; Maaskerk. thuis, pass. 27 's avonds Ouessant naar Plymouth. Nero, 25 te Barranquilla; Nijmegen, naar Baltimore 27 op 200 mjjl Z.W. van Sciliy. Oise 28 van R'dam te A'dam; Orion, pass. 28 vm. Algiers naar Antwerpen. Prins Willem II, per sleepboot Tur moil naar R'dam 27 's rrüdd. 12 uur op 123 mul West van Ouessant; Plato, 19 van Curacao naar Kingston Jam: PTIns Alexander, naar R'dam. 27 op 100 mijl West van Land's End; Papendrecht, pass. 27 BougarcnLnaar Hamburg, Rempang, 27 van Soerabaja naar Ma cassar: Buys, 2B te Santos; Rijn, pass. 27 Finisterre naar Vlaardingen. Stentor, pass. 28 Finisterre naar Tan- ger; Socrates. 28 te Trinidad; Stad Haarlem, van Immingharn naar Llvorno pass. 27 Dover; Straat Malakka, 25 van Hongkong naar Shanghai; Sint Maarten. 19 te Curaqao; Sommelsdijk, 27 van Singapore naar Port Swettenham; Stad Leiden, thuis, 27 van Antwerpen naar Hamburg; Sumatra, 28 te Singapore; Samaria, pass. 27 Las Palmas naar Bordeaux; Singkep, thuis. pass. 28 Mal ta; Stad Arnhem, pass. 27 Wight naar Huelva. Triton, 28 te Curasao; TJibodas, pass, 27 Gaicos Passage naar A'dam. Utrecht, 25 van Portland Ore naar Fuget Sound. Vuloanus, 28 t« San Feliu; Van der Waals, thuis 27 van port Soedan; Veen- dam. naar New York 27 op 100 mijl West van Scilly. Westland. 27 van Las Palmas naar Rio de Janeiro. Zwarte Zee. sleepboot met s.s, Aibl- reo, 26 van Gothenburg naar Hamburg; Zeeland (S.S.M.). 27 te Huil; Zeeland (Coaster), 27 te Teignmouth. NAGEKOMEN SC HEEPSBEWEGINGEN Aalsdijk, 27 te Galveston. Bree-Helle, 23 van La Palliee te A'dam; Bloemfontein, thuis, 27 van Kaapstad naar Teneriffe: Eeraina, ^ass. 28 Brunsbuttel naar R'dam; Blanken burg. sleepboot, pass. 27 Finisterre naar Algiers; Borneo, 27 van Oxelosund naar R'dam. Castor. 28 te Curacao; Cmnenburgh, pass. 27 Holtenau naar Stockholm. Draco, 2B van Bordeaux te A'dam; Danae. 27 van A'dam naar Italië; De mocraat, 28 te Hamburg. Eemdijk, 26 te New Orleans RIJNVAART LOBITH, gepasseerd, 26 Mei. stroom afwaarts: Ficinb, Volonte de Dien, Da- nubeshell 2. Zeelandia, Caledonia. Lln- davia, Thuringia, Basel, Fiat Volun tas e, Seam 3, Rotterdam. Christina, Namur, F.etnot, Willemsvaart. Rene, Matterhom 6, Flat Voluntas I, Contact, Barlha Johanna. Electra, Fraeassa, aile Rotterdam; Zes Gebroeders. Loge. Ko- naalvaart 6, alle Amsterdam: Kes Nova. Gecrtruida. Johanna HendrUca, Dispo nibel, Onderneming, alle Doesburg; Johanna, Nleuwpoort; Tennx 2, Harlin- geru Drie Gehroedors. Hcteren: Hen driks. Onderneming, alle Zwolle; Re sult. Deventer; Nooit Volmaakt. Leer dam; Spcs Salutls. Hogcveen; Nieuwe Zorg. Leeuwarden: Gelrla 3 Doetin- chem; Tijd is Geld, Heusdcn; Gerja, Jozina, alle Nijmegen; Goede Verwach ting, Taliena Margaretha Risico, alle Stadskanaal. Jantiena, Apeldoorn; Li bra, 01st: Voorwaarts, Pelcor, Soil Deo Gloria. Ziet Op U Zeil. De Hoop. Nooit Gedacht, Geziena, De Tijd, alle Lobith; Johanna, Maria, alle Dieren; Bona Spes. Zwamincxdam; Harmonie, Dor drecht; De Tijd Zal 't Leren, Zwam- merdam; Alplna 3. Naplvta 8, Sambre, alle Dordrecht; 2 Gebroeders. Woerden; Nelly, Koudekerk; Deo Gloria. Zwart sluis; Jean, Terneuzen: Fenna, Assen; Morgenster, Aardam; Avontuur, Moor drecht; Beta, Roermond; Ferdinand. Al melo; St. Petrus Canislus, Eist; Cune- gonda, Zwijndrecht: Avontuur, Hilver sum: Virginia. Haarlem; Hoop op Be houd. Waddinxveen; Morgenster, BrJel- lc; Edehvels 2. Mount Blanc 15. Bhsin- felden. Thilia 5, Java. Wllcor, Oriënt. Louise, Adrians, Batavt, Express 35, Judith, Scaldia 6. Pierre, Doris, Ex press 28. Courage, Dorade, Fianla. Com mode, Taco, De Hoop, Dumas. CJ3. 519, Sterre der Zee. Castopol, Flore. industrie, Antigoon, Edelweis 13. alle België. Opwaarts: Johan, Helnrtsch. Friso, Mar- gus, Madoera 2. Almien, Noordster, Soes Vera, Vertrouwen. Exvoto, Spcs, Nederlander, Gelderland 13, Stad Brus sel, C,T. 29, Aaldrika. Vertrouwen. Dan zig, Elbe. Sali Deo Gloria, Hendrika, Spes Mea, Martha. Excelsior. Broeder trouw. Marie. Catharina, Elroe, Al- driks. Tiber la. Esperance. Engellna, Pfalz, Helena, Batavier, Verandering. Kenia, Ha wart, Concordia I, Concordia II, Strius, Rhenix. Sphinx, Lourdus, Anionic 2; Tollens, Johanna Wilhel- mlna. Arina, Tijma 2, Regina Coeli, Zuid Beveland, Martin, Notre Dam de Liesse, Albert, Johanna. Egidia, Utopia, Rupo. Vertrouwen, Roelofje, Zwalum. Henoch, Asa, Magni, Klingsor. Nasso- via. Jennie. Zeeland, Herman. Volente, Austria, Ideaal, Elisa, Schlei, Duisburg, Kronos 6. Guillaume. Rhenania, Succca. Furka, Casa Nova, alle Duitsland; Ca sablanca, Frelja, Desio, Mercure. To nale. Groot Ammïrs 16. Phoenix, alle Straatsburg; Verbano, Proan. Nageld, MaJojfi, TitUs, Fiat Voluntas, Viamala, Untbrvtilden. De Zeeuw, Nostrano, Amandine. Madeleine, Carmenna, Na- Advertentle I. M. Een bekend textielbedrijf aan de Statenweg tegenover Bljjdorbttin- nelg gaat binnenkort niet onbéleng- rijk uitbreiden en verbouwen. Door de firma J. Coorg wordt een geheel nieuwe gevel aangebracht, terwijl Bosma's Bouwbedrijf niet de bin nen werkzaamheden is belaat, onder supervisie van de architect Ant Buys B.N.A, Na totstandkoming van het werk zal het verkoopma gazijn een welkome verruiming bie den voor het winkelend publiek, waaraan het, vooral tijdens de mid dag-drukte, dringend behoefte heeft. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling, vóór de aanvang der werk zaamheden een radicale opruiming te houden. Tussentijdse opruimin gen zjjn echter by de wet niet Toe gestaan. De firma heeft nu beslo ten de prgzen «norm te verlogen en de huisvrouwen zullen zeker deze gelegenheid aangrijpen hun textiel punten zo voordelig mogelijk te be steden. Op deze wijze wordt aan het leger vaklieden en de bouwmate rialen toch de nodige werkruimte gegeven. 0 Het tijdens de oorlog zwaar beschadigde stoomschip „Albireo" (ex-Wurri) is thans gesleept door de sleepboot Zwarte Zee van L. Smit en Co. onderweg van Gothen burg naar Hamburg, waar het schip geheel zal worden hersteld, 0 De scheepswerf A. Vuyk en Zonen te Capelle a. d. IJssel heeft van de Koninklijke Hollandse Lloyd te Amsterdam opdracht ont vangen tot het bouwen van twee vrachtschepen van 7000 ton. vcremator 8, Merctirlus, Roger Albert, Rheimmian 2, Maas, Express 31, Ex press 32. Secunda, Vice soprano, Liguria. alle Basel. 1 74T. Het noemen van de naam „Bollebania" had een vreemde uitwerking op groie Klaas. Zijn logge lichaam kwam in beweging, zijn ogen schitterden en voor ik het beletten kon had hij me geestdriftig van de grond getild, schudde me als een drankjesfles en riep: „Ah, baas Keteltje méér vertellen over Bolleba nia". Ik begon te roepen, dat ik verder niets wist en ■dat juist van hem te weten wilde komen en dat hij me niet plat moest knijpen. „Loslaten!" schreeuwde Pluk- kie: Jij van baas Keteltje niet" plat pijpje drop moeten maken. Oei, jij doen wat Plukkie zeggen anders krij gen jou klappen." Dat laatste dreigement van Piukkia hielp dadelijk; Klaas zette mij weer op mijn benen en toen ik weer in de vouw zat begon ik hem te ondervragen. Jij heb dus meer, gehoord van Bolle bania, Klaas?", ze? ik: „Waar ligt dat land, waar jij vandaan komt?" „Nleweten", murmelde Klaas drome rig: „Zijn erg mooi land: Bollebania. ik daar gebaren., erg moot." „Plukkie", zuchtte ik: „We zijn- niet veel opgeschoten. We weten nu de naam van Klaas zijn woonplaats maar niet waar het ligt en Klaas kan het zich niet herinneren." „Oeioei", zuchtte Plukkie: „Dan Klaas ziek blijven van heimwee. Wat wij doen?" „Een ding", mompelde ik plotseling; „Misschien kan een goede speurhond ons helpen". SCHIEDAM Wij ontvingen een grote partij MATRASSTELLEN Prima verend binnenwerk met 2 Javaka- pok kussens. Overtrokken met prima linnen damast 120x 190. Compleet f 149.75 en f 162.75 Wij leveren. U op Uw nieuwe keuzebon No. 411 en 911 12 Moccasnljfen f 0.15 per stuk en 2 ons Janhagel, Negertjes of Speculaas. GROTE SORTERING KOEKJES met inlevering. EIEKTAARTEN geheel zonder Inlevering. SINT LIDUINASTK. 43 TEL. 675B6 (Bekroond te 's-Gravenhage) zoekt I, 2 of 3 kamers met keuken. Event roet gebruik van keuken, ongemeub., gemeub, of gestoffeerd. Zolder ruimte komt ook in aanmerking. Gunstige voorwaarden. Brieven onder letter J„ Boekhandel van Duinhoven, Burg. Knappertlaan 21. BALLEN ZANDV0RMPJES SCHOPJES EMMERTJES SCHEEPJES SINGEL 163 uit voorraad leverbaar Tg koop: 2 mooia witte keeshondjes, 7 weken oud. - Te bevragen, no S-3621, bur. van dit blad. B.z.a, R.K, meisje, 1 Juli v. d. en n„ onversch. waar. Br. m. opg. v. salaris, no. S-3620, bur. van dit blad. Te koop solide kinderwagen. Alberd., Thijmstraat 30A. Te koop: koffergrajnofoon „Columbia", als nieuw, met platen. Te bevr. Zaterdag middag, R'damsedijk 13a. Te koop: nieuwe t tel, m. 44, z. p. Hasenkamp, Galileastraat 76A. Te koop: 2 clubs, fauteuil, 4 stoelen, tafeL Te bevr. G. Sleyerveld, VlaardingerdJjk 79A, tel. 67283. JUIST NU ADVERTEREN! f

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2