SCHULTE WEER KONING VAN DE CAUBERG xüt De Limburger Plum pas na ruzie kampioen der amateurs Honderden uitgevallen door hitte of Dat ging naar Den Bosch toe. En de neus van Abe voorbij pech heöen.... Honderd meter van Fanny in wereldrecord-tijd Het leven werd tot een hel De resultaten Admira kwam, zag en won met... 8-1 Om de P.H.-beker CAUBERG' Giel de Roode tegen Jan Nicolaas Doelpunten honger van de Kikvorsen Uit de Davis Cup Zo is dé stand Voetbaluitslagen Katholieke sportdag in het stadion EDO wast zich in onschuld Vitesse weerde zich dapper Poyek ongeslagen Maandag 14 Juni 1948 „Sehulte Is (Van onze verslaggever) 1 de kop. ..P* vloog het tanga de itjen en alle hoofden bogen zich na»r rechts om uit te kjjken naar Gerrit, die het zich nog eens In z'n blonde kop had gezet ora kampioen van Nederland te worden. Vóór de wereldkampioen Middelkamp, voor de nationale kampioen Sjefke Janssen, vóór de „pikeur" van de bergbeklimmers Seyen. En zo ge schiedde het dat de Oeteldonkers, die naar Valkenburg waren gekomen, een goade dag hadden, want zU hoorden door de speaker vertellen, dat B V.V. kampioen geworden was en zty brachten zelf een kampioen mee naar huls. om andere redenen, dat wij een Steenbakkers, een Motké, een Piet van Nek, een Piet de Vries, en ten slotte- een André de JcCorver de strijd hebben zien staken. Vooral voor de Rotterdammer, die de helft van het traject zo keurig heeft ge reden, was 'het sneu om hem met z'n karretje op de rug de berg af te zien sukkelen. De „Cauberg 1848" zullen we om meer dan één reden niet zo gemak kelijk vergeten. ïs het altijd al een honds werk om hem twee en twin tig keer (door de profs) en zestien keer (door de amateurs) Ja ver slaan, deze keer maakte de tropi sche hitte, die het bijna te heet maakte om er naar te kijken, het leven voor de tegen de steilte'op- zwoegende renners tot een hel. Wie daar na een paar uur boven op de Cauberg stond en de renners over het gesmolten asfalt zigzag laverend naar zich toé zag kruipen, kon nau welijks begrijpen, dat een mens in staat was om deze marteling te ver dragen. Maar men behoefde hen ook maar aan te zien, een blik op te vangen uit ogen, die een glazige uitdrukking hadden gekregen, om te weten wat voor prijs hier voor de eer, om de rood-xvit-blauwe trui te mogen aantrekken, werd be taald. En dat gold dan alleen nog maar voor de renners, die tot 't laatst toe een redelijke kans behiel den, wat te zeggen van hen, die de afstand tussen hen en de koplopers steeds groter zagen worden en toch koppig bleven volhouden, tot met het geluid van een klappertjes pistool een band klapte, of zij verblind door het zweet een tuime ling maakten ofer gewoon iets in hen knapte. Legio is dan ook het aantal uitvallers geweest, zelden heeft de slag om de Cauberg zo de rijen van de renners gedund, als Zondag In Valkenburg Is gebeurd. Van de ln totaal meer dan drie honderd renners, die zo fleurig en kleurig in hun bonte yersey's van start Min gegaan, hebben er Qtlsschlen. 'n twintig of dertig de eindstreep gehaald. Valpartijen De steile afdaling in het St. Jans- bos, over de Leemweg, heeft ontel bare slachtoffers gekost. De ama teurs waren nog niet één keer rond geweest of de Roode Kruisauto werd al naar het St. Jansbos gedi rigeerd, waar Voorting het ongeluk had gehad om te slippen en bijna dertig renners in zijn val meesleep te. De gelukkigsten kwamen er met ontvelde armen of benen af, min der gelukkigen bekwamen lichame lijk letsel en een ontredderde fiets en de ongalukkigsten moesten door de zusters van het Ropde Kruis worden verbonden. En na deze massale valpartij volgden er nog heel wat meer, van onervaren ren ners, die het gevaar van een te snelle afdaling niet duchtten, maar ook van professionals. En was het niet door een valpartij dan was het Kat en huis-spel Gerrit Sehulte heeft zich in de eerste ronden niet druk gemaakt om de leiding. Hij liet Snellen, Pau wels, De Ruiter, Vooren en Motké maar ploeteren en bleef geruime tijd in het peloton dat nog Sjefke Janssen, Steenbakkers, Lakeman en Landgraaf voor zich had. Middel kamp en geyen zaten ook in het pc- Professionals 216,800 km 1 Sehulte (Den Bosch) 5 uur 31 min. tó sec.; 2 Sijen (Maas tricht) op 3 min. 31 sec.; 3 Middelkamp (Kieldreclit) op 4 min. 25 sec.; 4 Janssen (Eis- loo) zelfde tijd: 5 Pauwels (Kieldrechtj zelfde tijd; 6 Sa- velsberg (Hoensbroek): 7 G Bakker (Zaandam); S H. de Hoog (Amsterdam); 9 v. d. Zande (Halsteren). Amateurs 157.300 km. over 16 ronden: 1 Plum (Kerkrade) 4 uur 38 min. 47 sec.; 2 Duijf (Zaan dam) op 2 min. 29 sec.; 3 van Est (St, WiUebrord) op 2 min,. 47 sec.; 4 Blankenaauw (Nij megen) op 5 min.; 5 Grift (Soest) on 9 min. 26 sec.; 6 Geerts (Teterïngen); 7 van Hekelen (Rotterdam); 8 Els- wijk (Zaandam): 9 van de Neut (Amsterdam). vergissingen over -renners kunnen dan practisch niet meer voorkomen. Ook bij de eerst aankomende profs is ruzie geweest. Pauwels be weerde na afloop heftig, dat hij en niet Janssen als vierde over de eindstreep is gegaan. Maarook dit protest is niet aan de orde ge komen. Bijna 50.000 mensen zagen Za terdagavond in het Stadion het Weense prof-elftal Admira een 8 1 overwinning behalen op een ver zwakte Maasstedelïjke ploeg. Het was of de Oostenrijkers hun beste spel voor deze broeërige zomer avond hadden bewaard. Bij tijd en wijle benaderden hun wonder mooie combinaties zo zeer het per fecte, dat zelfs het peil van de wedstrijd Nederland'Zweden in het niet verzonk bij de prestaties van deze in 't wit geklede Weners. Aan hun kwade reputatie van on voldoende schotvaardigheid maak ten de Oostenrijkers meteen ook een eind, getuige de grote uitslag, getuige vooral de vier doelpunten van linksbinnen Hansy, die alle op weergaloze wijze gescoord werden. In feite kon slechts één van de Rotterdamse spelers zich met de Weners meten, nl. de nationale linksbinnen Wilkes, die vooral in de eerste helft een magnifieke par tij ten beste gaf, die keer op keer de uitstekende doelman Alex met felle schoten op de proef stelde en die na een half uur een van zijn fameuze dribbels met zo'n venïinig schot besloot, dat hij de aanvanke lijk door KlacI verkregen 0-1 voor sprong van Admira te niet deed. Nog voor de pauze gaf Hansy zijn ploeg echter opnieuw de leiding en daarna overspeelden de Oostenrij kers het Rotterdams elftal geheel. Binnen een half uur bracht Hansy met drie doelpunten de stand op 15. Habitzl, Weissenbock en Probst voltrokken het vonnis over de Rotterdamse ploeg, die niet meer de kracht kon opbrengen zich effectief tegen het beheerste spel van Admira te weren. DOS en Suomi 1 en 2 in de voorwedsti ijd Minerva Vrganlsecrde Zondag de voorwedstrijden om de Prins Hendrik- beker, een frisse wind zorgde er voor dat de temperatuur met te warm was, en de bezoekers kunnen op een span nende wedstrijd terugzien. Van de aan vang af stonden de papieren van DOS sterk, doch aa drie nummers was DOS ingehaald en had Suomi de leidmq overgenomen. Na 5 nummers had DOè de leiding weer heroverd ei) ging nu onbedreigd verder, tot aan de finale. De 800 Meter leverde een overwin ning op voor K. Knop van DOS in de fraaie tijd van 1.59.9 na een spannende race. De P.P.-er Hofmeester leverde wel de mooiste prestatie van deze dag, in een buitengewoon fraaie loop, waarin duidelijk te zien was dat zijn tijd zeker nog te verbeteren Is, won hij de 400 m in nieuwe Rotterdamse recordtijd van 50,3. Verdere resultaten: Discuswerpen: 1. A. Wellerdieck, Hellas 37,695, 2. C. Postma, Suomi 36,43. 800 meter: 1 Knop DOS 1.59,9; 2 v. Wingaarden Suomi 2.1,8. 110 meter Horden finale: 1 v. d. Werf Suomi 16.7, 2 H. Lagendijk DEM 17.1. 100 meter finale: 1 Evers, Sparta 11.4; 2 Scheunemann DOS 11,5, '400 meter ftnale: l Hofmeester PP 50.3, 2 J. Dukker DOS 51.2. 1500 meter: 1 A. Vaal DOS 4.16.1, 2 J. van Bekum DOS 4.18.8. 5000 meter: 1 J. Wensink, Suomi 16.43.2. 2 W. v. Ede. DOS 16.56.4. Kogelstoten: 1 A. Wellerdieck, Hel las 13.16, 2 C. Postma, Suomi 32.59. Hoogspringen: 1 v. d. Werff Suomi 1.75, 2 Nolen. DOS 1.70. Verspringen: 1 H. Egmond DEM 6.47, 2 R. Braams HELLAS 6.40, Polsstokhoogspringer: 1 C, van "Win- ferden, Minerva, 3,27, 2 Neerings, part a 3.12. 4x100 m. estafette le Holland 44.5; 2 Hellas 45,3; 3 Sparta 45.8. Einduitslag: 1 DOS 66; 2 SUOMi 44; 3 HELLAS 40: 4 PP 30; 5 Sparta 27:'6 Minerva 22; 7 Holland 21; 8 DEM 17; 9 Bataven 13; 10 K en K met 12 punten, Op 29 Augustus zullen dus de beide overwinnaars met de verenigingen AAC, AV "23, Haarlem, en V en L kampen om 't bezit van de P.H.-beker. .SCHROEIENDE HITTE INCf DEN+dtt. LPApriJEN MALHEURS WERDEN DOOR dteRRlt SCWULTE OVERWONNEN Op 22 Juni a s. zal de Nederlandse weltergewicht kampioen Giel de Roode in de Apollo Hal te Amsterdam, zijn titel verdedigen, tegen de Hagenaar Jan Nicolaas, In hetzelfde programma bokst Harry Bos tegen Beb van Klaveren. Dit is de eerste maal na zijn terugkeer In Nederland, dat Beb van Klaveren tegen een echte knock-out'er uitkomt. Neumeier winnaar van de „Holland-beker" Voor de derde maal in successie en ditmaal volkomen onbe dreigd heeft Neumeier van Wil lem 3 op de internationale roei- wedstrijden, die dit weekend op de Bosbaan te Amsterdam worden gehouden de finale van de oude skiff gewonnen en daarmede voor de derde maal voor één jaar tijds beslag gelegd op de Holland-beker. loton en keken rustig de kat uit de boom. N Maaraan de manier waafrop Sehulte en Middelkamp de Cauberg opgingen, de soepele gang, waarop zelfs de intense hitte geen invloed scheen te hebben, was reeds te zien, dat zü rustig hun tijd verbeidden om straks, als de tijd rijp was, hun slag te slaan. In de twaalfde ronde bestond de kop uit negen man en. hadden Sehulte, Seyen, Middelkamp en Schwietzer zich hierbij gevoegd. In de dertiende ronde was het Pau wels, die er alleen vandoor ging en een voorsprong nam van 1 min. 10 sec. op Sehulte, maar in de vijftien de ronde lagen Sehulte, Middel kamp en Jarfssen weer aan de kop. Het was duidelijk, dat de rivalen elkaar niet loslieten en nog drie ronden voor het einde bestond de kopgroep uit Sehulte, Middelkamp, Seyen, Pauwels en Janssen, daarnu was^ het zaak voor de Bossenaar om zich ros te werken, om niet evenals het vorig jaar in een eindsprint gedrukt te worden met een gevreesde sprinter als Mid delkamp en Sehulte had de kracht om zich los te werken, In de 21e ronde had hij bij de finish een voor sprong van 15 seconden veroverd en bÖ de Cauberg had hij deze reeds vergroot tot 35 sec. op Pau wels, Middelkamp, Seyen en Jans sen. Hij wist zijn voorsprong in de laatste ronde neg meer te vergro ten en won onbedreigd het natio nale kampioenschap met de tijd van 4 uur 18 min. 47 seconden. Ruim twee minuten later ging Seyen, die op de anderen een voorsprong had genomen, als tweede over de eind streep en Middelkamp werd 3, door de sprint te winnen voor Janssen (4) en Pauwels (5). Incidenten Door het uitvallen van Voorting en het ontbreken van prominenten bij de amateurs is de strijd lange tijd vaag en onduidelijk geweest en misschien is hieraan het incident te wijten, dat zieh aan het einde heeft voorgedaan. De Limburger Plum werd met grote voorsprong win naar, maar toen de Zaandammer Duyf, na een felle eindsprint met Van Est uit St. WiUebrord over de eindstreep schoot, meende hij, dat hij winnaar was en Plum zich on rechtmatig de titel van kampioen had toegeëigend. Er werd geprotes teerd, geruzied en gedebatteerd, tot na controle van alle binnengeko men gegevens Plum toch tot kam pioen werd uitgeroepen. Wij' weten niet'of de renners ofwel Plum met de Juiy in het gelijk staan. Men heeft, om deze nationale kampioen schappen te volgen, de handen vol aan de profs en aantekening van de amateurs wordt dan wel eens (by ons) een ronde overgeslagen. Na tuurlijk mag de jury dat niet doen, doch wel geven wij haar en de N.W.H. in overweging om de ama teurs en de profs gescheiden te la ten rijden. Het risico van valpar tijen wordt hierdoor verminderd en De Kikvorsen begonnen gisteren te gen de ploeg van. de KAZG waarvan zij met 7—0 wonnen. Na enkele tussenwedstrijden gingen de Kikvorsen wederom te water, thans tegen SVH waar van zij met 9—0 won nen. De einduitslag was: 1. De Kikvorsen 4 p; 2 SVH 2 p; 3 KAZC 0 p. De resultaten van de tussenwedstrij den waren: SVH 2—Ziaa comb. 2—6, ODZ-RDZ 1—J4, SVH 2-RZC comb. 2—1. Competitie; waterpolo: hoofdklas: Zian-tó. 6 PC 4-2. Y-ZIAN 1-7. Ie klas: Rotterdam—-RZC 4—2. Gisteren werd de landenwed- strijd voor de Davis Cup voortgezet met de partij tussen Paish en Van Swol. Paish won met 61 26 7 5 16 04 waarmee hij zijn land een beslissende 31 voorsprong gaf. Tenslotte verloor Van Meege ren nog van Mottram, zodat Enge land met 41 won. De eindstand in de competitie: BW 10 Heerenveen 10 Go Ahead 10 EDO 10 Haarlem 10 PSV 10 kampioens- 2 14 18-10 3 13 26-20 3 12; 21-20 3 10 "16-19 7 6 18-22 7 5 15-23 100.000 dollar prijs De driejarige hengst „Citation", die dit seizoen reeds de Kentucky Derby en de Preakness Stakes ge wonnen had, is thans ook in de derde klassieke Amerikaanse race, de Belmont ren om 100.000 dollar, als eerste door de finish gegaan. Hij liet „Better Self" zes lengten achter zich, derde werd „Escadru". ..Citation" is het achtste paard in de geschiedenis der Amerikaanse rensport dat de drie klassieke ra ces in één seizoen op zijn naam bracht. Zwaluwen verlieren van J onge Leeuwen Gisteravond 5s te Bratislava een wedstrijd gespeeld tussen een Tsjecho- Slovaaks elftal, dat uitkwam onder de iaam „Jonge Leeuwen" en een Zwa luwen-ploeg, waarbij ongeveer 25.000 toeschouwers aanwezig waren. Zij heb ben een, strijd bijgewoond die het aan kijken wel waard was, al stond het spel niet op een overmatig hoog peil. De Tsjechische spelers waren eigenlijk al leen in de eerste helft goed op dreef, daarna zakte het niveau aan hun kant aanmerkelijk, terwijl de Nederlanders zeker niet teleurstelden maar er na rust toch ook niet in slaagden de in de eer ste helft ontstane 1—2 achterstand op te halen. Wat de Nederlanders betreft viel de hele ploeg op door haar beweeglijkheid en door het snelle tempo waarin de opera ties werden uitgevoerd. Men speelde het wm-systeem naar Tsje chisch oordeel tot in de perfectie. Kee per en backs hebben 2ich niets te ver wijten, terwijl Tcrlouw als spil een oer- solide pijler vag de vcrdediqinq vorm de. In dc aanval lieten Roozen Schaap vaak voortreffelijk spel zien. Schulpwegbeker Afd. A: ZVC-Zuiderster 2-3, DOZ- RJB 1-0, Pantser Boys-Nestoro 0-2, RMI- LMO 2-3; afd. B: RMÏ 2 -DCB 2 3-4, Pantser Boys 2-ZVC 2 1-1, Zuïderster 2-Nestoro 2 3-3. V. d. Ploegbeker: Verliezersronde: St. Volharden-Nado/V 4-1, Tediro 2-Wico 2 2-0. Winnaarsronde: Germinal-Roga 1-2, Germinal 2- DKS 2 0-2. Afd. Rotterdam v, d. KNVB: res. 4e kl. B: RFC 11-Leonidas 5 Leoni- das n.o. Zaterdagmiddagcompetitie: Res, 2e kl. B: TOGR 3-RWH 3 3-2, res. 3e kl. D: ZW5H 3-Zuidland 2-2, Libertas 2-GEB 3 0-5. In Cahnd'V/esf vond Zaterdag dc massakamp plaats tussen de jubile rende Rotterdamse dambond en de Haagse distrktsdambond. waaraan door meer dan 200 Rotterdammers werd deelgenomen. Den Haag won met 96—58. De organisatoren van de eerste ka tholieke sportdag, die gisteren in het stadion van Feyenoord is gehouden hebbén het met bet weer bijzonder ge troffen en mede ln verbana daarmede is het een geslaagde dag geworden. De ongeveer 15.000 toeschouwers hebben van goede sport kunnen genieten. Het programma was gevarieerd en het werd snel afgewerkt. Een handbal wedstrijd tussen, twee dameselftalicn uit Haarlem en Amsterdam leverde een verdiende overwinning van 31 op voor de Haarlemse dames. 1000 meisjes gaven in de pauze een gymnastiekoefening, die de Katholieke Turnkring alle eer aandeed. Het R.K, Rotterdams heren- hockey-elftal won van de Zuidelijke eerste klasser Push uit Breda met 4—0. De doelpuntenmakers waren,: Sadée, Ter Braak (2) en Schoenmakers. De voetbalwedstrijd Sittardse Boys— Feyenoord vormde de hoofdschotel van de middag. Jammer was het dat doel man de Munck bi] de Boys ontbrak. Feyenoord, dat volledig uitkwam, speel de met meer overleg dan de gasten, die tenslotte met 42 verloren. Brandes scoorde driemaal voor Feyenoord en v. d. Korput eenmaal. Ehlen was de maker van de Sittardse doelpunten. In de pauze voerden 400 dames van de Katholieke Turnkring een massale nationale gymnastiekoefening „O schit terende kleuren van Nederlands vlag" uit. Door de derde beslissingswedstrijd tegen R.D.G. uit Den Haag met 11—9 te winnen, heeft de Rotterdamse dam club Constant het provinciaal dubkara- püoenschap gewonnen en zich daardoor een plaats verworven in de demi-finale cm het landelijk clubkampioeascbap. Zij zijn ingedeeld m groep C met de verentgingen Excelsior uit Den Bosch en G.D.C. te Goes, resp. kampioen van Noord-Brabant en Zeeland. De opbiazer Precies .geteld heb ik. ze niet, maar het zeewater zal met laager zout zijn en* daarom zo lekker licht om in te zwemmen, als er gisteren op die mooiste Zondag sinds heu gelijke tijden geen duizenden Rot terdammers in de zee bij Scheve- ningen dreven, om van Den Hoek nog maar niet te spreken. Ik was maa1* meegelopen met het legioen dat Scheveningen ging Innemen en nu kan ik IT wel lek ker gaan maken met verhalen over de vertroostende koelte^ van het zeewater en hoe makkelijk je daar in je eigen zwemrecord verbetert, maar dat is tamelijk hatelijk voor al die mensen, dio om de een of andere reden genoodzaakt waren In de gloeiende stad te blijven ape gapen en daarom wil ik het van daag liever hebben over een man die ook naar Scheveningen ge trokken was, maar niet voor zijn genoegen, dat zult U merken. Die man had zich op zij van het Kurhaus geïnstalleerd om een dag geld te verdienen met de verkoop van kinderspeelgoed: ballonnetjes, molentjes en opblazers verkocht die man. Nu had hij aan de ballon nen en de molentjes weinig of geen kopzorg. De ballonnen steef- den, rukkend aan hun touwtjes, dartel naar boven en de molentjes draaiden uitdagend in de lekkere bries. Die artikelen verkochten zo gezegd zichzelf, maar een opblazer- tje in ruste F maar een onogelijk, vellerig ding waar geen kind naar grijpt of om zeurt Dat begreep die koopman deksels goed. Die man dreef zijn handeltje met hart en ziel. Hij hanteerde een demonstra tie exemplaar, blies het tot ber stens toe vol met zijn eigen adem en het het dan ijverig leeglopen, met spanning toeziende of het lok kende piepgeluid dat zo'n snel ver magerende opblazer maakt, tot enig kinderoor doordrong. Terwijl de mussen van het dak vielen, liet die energieke man niet af de ene demonstratie na de an dere te geven. Nauwelijks was de glanzende opblazer weer een vel lerig vod geworden of de man zet te het als een trompet aan de mond, deed een krachtige blaas en luisterde dan hoopvol naar het me lancholieke piepen van het ding. Zijn reeds zeer rode hoofd werdbij iedere blaas diep paars en vertoon de het aderennet steeds duidelijker. Tweemaal heb ik er een kwar tier naar staan kijken, zonder dat ik de man ook maar handgeld zag beuren. En terwijl de mussen van het dak vielen en gij U wentelde in de verkwikkende koelte van de gastvrije zee, blies die volijverige koopman zich schier te bersten op deze mooiste der Zondagen. HJ3 deed hét eveneens terwijl gjj, aan de gloeiende stad gekluisterde, ge melijk voor het open raam zat te puffen en naar adem te snakken. Moge het U een troost zijn dit als nog te vernemen DESIDER2US (Van onze verslaggever B.V.V. heeft zich gisteren In Haarlem onder een schroeiende Junizon en dwars door hevig verzet van fciio naar het Nederlandse voetbalkam pioenschap gespeeld (11). Het haalde maar net onbeschadigd de pauze (0—0)t werd onbeschrijfelijk blij toen Van der Dungen een half uur daarna zp geraffineerd zjjn voet langs de bal streek, dat Invaller- doelman Van der Berg hulpeloos door zjjn knieën knikte (0—1) en bewoog zich tenslotte toch nog twee minuten lang onzeker over het gras nadat Schtfvenaar vlak voor het einde hoog naar een hoekschop van Spek was gesprongen en ln de linkerbovenhoek had gescoord (1—1) Toen maakte scheidsrechter Bronckhorsfc aan alles een einde en werden elf gelukkige Bossenaren door aanstekelijke dwaze supporters naar do kleedkamer getild. trapte deze ver door tegen Steendam aan, die liever ging liggen en moest vervolgens afwachten, wat Krijgh zou doen. Wel, Krijgh deed het beter, hij haalde de bal met een ruk voor Root- selaar weg en g;ing naar voren. BW dïstancieerde zien. Het was, mis schien bewust, niet met het tempo van EDO meegegaan. Correcties EDO Heeft alles gedaan om dit te voorkomen. Het begon onmiddellijk in hoog tempo correct uitgevoerde aanvallen te lanceren, schoof de bal laag langs de grond naar de man, die in het juiste shirt stak en eindigde dan in harde duels met de befaamde BV V-verdediging. Met stopperspi! Krijgh, met Huybrechts en Van der Sluys, die zich al spoedig door Van Liempt liet vervangen, en met de elastisch vangende en slaande Saris. Dat duurde zo vijftien minuten, Root- selaar was in dit kwartier eens op het juiste moment naar een hoek schop van Spek geklommen, Carpers, de rechtshalf van EDO, had daarna onheilspellend hard in een rij jonge tjes naast het doel van Saris gescho ten, die zich toen bleekjes uit elkaar knoopten, maar duidelijk gevaar ont stond voor BW eerst in de negende minuut. Saris vond het verstandig om op de naast elkaar oprukkende Van Straten en Steendam af te rennen, kwam het eerst bij de bal» maar De linksb. Odenthal corrigeerde door zijn goede techniek en zijn koele inzicht wel veel, maar er waren soms zoveel BW-spelers opeens rond hem heen, die dan geordend met drie- hoekscombi naties en een enkele switch naar Van der Berg wilden. De enige reden, waarom het bij twin tig-meter-schoten bleef van Van der Dungen en Donhuysen, was het ont breken van de man in de Bossche voorhoede, die een doelpunt zou kun nen forceren. Men keek geïnteres seerd naar dat geacheveerde samen spel, maar men wachtte op iets, iets dat maar niet kwam. In het laatste kwartier voorde rust was BW zelf even ver als in het eerste. Het liep hijgend op eigen helft achter felle EDO-spelers aan, tot het tenslotte*! alle openingen had afgesloten. Daar- na ging Verdam uit de diepte ver buiten de zestienmeterjijnen schieten, wat zinloos was, en probeerde het onmiddellijk hierna met een effect volle kopbal, die Saris ook wel zag aankomen. De B W-verdediging sloot. Het bleef 00. Het is in "deze wed strijd 00 gebleven tot de 28ste mi nuut en het doelpunt, dat Van kier Dungen toen scoorde kwam niet ver rassend, want Vos en Remmers had den begrepen dat zij de EDO- attaque beter bij de bron konden op zoeken en dat was het begin van een vrij constante druk. Van Beek ont dekte zijn schot plotseling, maar niet de gewenste richting. Rechtsbuiten Van den Langenberg trok met snel sprinten de EDO-vcrdediging scheef en zo kwam het moment, waarop Van Beek vrij stgnd, een lage harde pass aan Van der Dungen gaf, die naar voren schopte en zo dc bal tussen Van der Berg en de reebter- paal liet springen (01). Schijvenaar verplaatste toen een paar van zijl) spelers, Odenthal trapte in de grond en werd door Bon vervangen. Er kwam een listig door Spek genomen hoekschop, Rootselaar won een paar duels van Krijgh, maar waar een paar Friezen achter ons op wachtten, gebeurde niet. De laatste 10 minuten drong EDO BW zelfs duidelijk terug. Er werden schijven citroen en natte sponsen naar spelers geworpen, die zich naar een hoogte punt werkten. Voor EDO kwam dit, toen er nog 2 minuten te spelen wa ren en Schijvenaar de laatste van een serie van 4 hoekschoppe'n keihard boven een in het gedrang geraakte Saris inkopte. De laatste 120 secon den kwam BW door door iedere EDO-speler verschrikt voor zijn voe ten te lopen. De Franse damesplocg heeft schitterend revanche genomen voor de het vorig jaar tc Straats burg geleden nederlaag tegen de Nederlandse dames Wonnen on ze athletes toentertijd met 51 te gen 45 punten, ditmaal waren liet de Franse dames, die met 48—44 met de zege naar huis mochten gaan. een overwinning welke al leszins verdiend was. Van de ne gen nummers wonnen de Fran coises cr vier en de Hollandse dames vijf, maar bli het hoog springen en het kogelstoten wis ten da gasten op een eerste en es»n tweede nlaafs beslag te Ïcjz- gen en dat heeft tenslotte de doorslag gegeven. Fanny Blankcrs-Koen heeft ook deze niirltlttjr op do sintolbaan, te Amsterdam, waar maar een handjevol mensen on de tiibunes zat. geschitterd. Eij legde de 100 meter, met een matige wind schuin achter, af in 11,5 sec. .en even aarde daarmede het wereld record, dut ou naam van Helen Stephens staat, tndens de Olym pische Spelen te Berlijn in 1936 gelopen, liet sprak van zelf. dat onze landgenote bet Europese re cord verliet t*i de dat de Poolse Stella Walsh op haar naam had staan met 11.6 sec. daterend van 1 Augustus 1037 te Berlijn, terwijl zij haar Nederlands record terug bracht van 11.7 sec. op 11.5 sec. welk record te Eindhoven werd gevestigd op 10 Juli 19i2. En verder evenaarde Fanny Blankers-Koen het wereldrecord op de 80 meter horden, dat zij met 11.3 «cc. tezamen met de Ita liaanse Claudia Testoni reeds op haar naam heeft staan. Wellicht zou zij het wereldrecord hebben verbeterd, indien zij beter over de tweede horde was gekomen, wel ke zij nu aanraakte. Bovendien stonden de horden verkeerd op gesteld. hetgeen een protest uit lokte van de zijde der Franse da mps, doch dit protest werd afge wezen door de turv d'appct onder het motief, dat alle vier loopsters cr ten zeerste door gehandicapt werden. In het bijzonder Gcrda van rlcr Kade, die in normale om standigheden zeker op de tweede plaats beslag zou hebben gelegd, doch nu als vierde eindigde rin een slechte furl, Overlopen zou alleen de Nederlandse dames tot voordeel hebben kunnen strek ken Overigens zal alleen de tijd van 11.5 sec. op de 100 meter voor erkenning aJs wereldrecord in aanmerking komen, waartoe de nodige stappen zullen worden ondernomen. Intussen slaagde do Franse athlete Caurla, nummer drie in de Europese kam pioen schappen te Oslo. er in het Franse record od de 200 meter met 0.1 sec. te verbeteren en te brengen op 12.1 sec. en nog een Franse athlete werd door Fanny Blan kers-Koen geïnspireerd, n.l. mei. Monginou od de 80 meter horden, die er in slaagde een tijd van 11.9 sec. te noteren. 0.3 sec. beter dan het huidige Franse record. Tegelijk met de dameslanden- wedstriïd Nederland—Frankrijk werd een stedenontmoeting tus sen de Amsterdamse en Pariise heren op de sintelbaan aan het Olvnipiaplein. georganiseerd. Door het onverwachts opgeven van Slijkhuis op ds 5000 meter en het niet minder teleurstellend lo pen van de Frans-a Crack Pjazon. on de .1500 meter en dit alles ge voegd bij de Amsterdamse neder laag vns oorzaak, dat de toe schouwers niet beua&ld voldaan hiertoe keerden al hacl Fanny Blan kers-Koen voor enkele we re! cl pres tati es zot weed ragen. Enkele Amsterdamse deelne mers verrichtten een goede prestatie en deze meer optimisti sche feiten vergoedden heel wal Wessels sprong 6.93 meter ver en Lutkeveld kwam een stuk boven de 60 meter bij het speerwerpen. Scholten was ongenaakbaar ap de 100 meter (10.7 sec,), terwijl ae Buvtcr in schitterende stijl de 1500 meter won in 3.54.4. Puiazon kwam in. de voorlaatste bocht ten val. Dapper heeft het Beilense ViteSae zich in de korfbalkanapioenswedstrijd tegen Het Zuiden geweerd!. Het was echter technisch en tactisch niet tegen de Rotterdammers opgewassen en moest zo toch met een nederlaag genoeaen nemen, zij het, dnt deze met de cijfers 7—4 binnen redelijke perken bleef. De Rotterdammers hadden zeker een ho» gere score kunnen bereiken, doch toen 2ij eenmaal met 7—2 voorstonden, von den zij het blijkbaar welletjes en te warm zich verder nog bijzonder in te spannen. Zo kregen de Drentenaren ten slotte nog de kans door Hunze en Beu geling tot 7—4 op te halen. Stand en uitslagen 5 5 0 0 487 10 6 5 0 1 34—22 10 7 2 14 19—41 5 4 0 3 1 14-17 3 8 0 2 6 19—47 2 Om het kampioenschap van Nederland: Het Zuiden—Vitesse 7—4 Tweede klasse. Beslissingswedstrijd: Het Zuiden 2-HKV 2 4—1 Steden.wedstrij'den in Den Haag t.m. 17 jaar: Den Haag—Leiden 6—1; Dor drecht—Rotterdam 0—4: Leiden—Rot terdam 2—5; Dordrecht—Den Haag 0—6; Den Haag—Rotterdam 4—1: Den Haag I; Rotterdam 2. T.rn. 22 jaar: Den Haag—Leiden 3—2: DordrechtRotterdam 1—4; Leiden— Rotterdam 1—3; Dordrecht—Den Haag 2—2: Den Haag—Rotterdam 1—2; Rot terdam 1, Den Haag 2. Westerkw. Het Zuiden Dcto Vitesse Naas Het invltatietournooi klein biljart "dre 57/2, georganiseerd door de BV „Wilhelmïnate Amsterdam, werd gisteren beëindigd. Poyck wist onge slagen het toumool te oeelndlgen. De totaalstand luidt: Poyck 6\'z 1750 94 115 18,51 Schmidt 4 147S 82 189 18.02 VanLochera 4 1501 111 133 13.52 Monch Keijzef Brandt* Mol Lonkhof 3 1145 82 98 13.97 3 1423 121 91 11.76 3 1358 124 80 10,95 2YZ 1513 103 81 14.68 2 1410 101 92 13.95 -- tv

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3