RADIO STADSNIEUWS Schiedammers geven bloed voor lijdende mensheid Bonte avond in de genezen Schouwburg heöen.... VACANTIE RADIO van DIJK Banketbakkerij „HET WESTEN" 3 Er zijn nog veel te weinig donors Telefoonverbindingen worden verbeterd Burgerlijke Stand Collecte Blindenzorg In dronken bui met auto er van door Vlaardingen Dagelijkse ongevallen AGENDA SCHEEPVAART SCHIEDAM Rembrandtlasn 64 Koeriersters illilll PLAATST EEN KOERIERSTER llllilllillill Bedstellen als voor de oorlog 12 VICTORIA'S W. VAN NOORTWIJK ZN. STENO-TYPISTE 3 JONGENS VAN 15 d 16 JAAR Vrijdag 18 Juni 1948 In het gebouw van het Roode Kruis heerste Donderdagavond weer een grote drukte, want voor de tweede maal kwam een groep Schiedammers hier bloed afstaan aan de bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis. Verpleeg sters en mannen van de Transport colonne liepen af en aan om de bloedgevers 20 snel mogelijk naar de behandel-kamer, die we popu lair ook wel „tap-kamer" mochten noemen, te voeren en hen na af loop van de bloedtransfusie onder het genot van een kop koffie nog even te laten rusten. Het hele pro ces van wachten, bloedaftappen en rusten duurde veelal nog geen. half liur. Tot dusver hebben zich ca. 700 Stadgenoten voor deze bloedtvans fusie opgegeven en dit is, naar wij van dr. J. A. H. v, d. Berg, de lei der van de Schiedamse Roode Kruis-afdeling vernamen, nog veel te weinig. Het zouden er hier min stens 4Q00 moeten zijn, maar met 2000 is men ook wel tevreden. Zelf hebben we ons ervan kunnen, over tuigen, dat men zonder bezwaar deze bloedtransfusie kan onder gaan. Een korte injectienaald, een fles, waarin een halve liter bloed wordt opgevangen, zijn eigenlijk de enige dokters-attributen, die men te zien krijgt en voordat de meeste bloedgevers en -geefsters er gister avond eigenlijk erg in hadden, was de vereiste hoeveelheid bloed reeds van hun lichaam via het gemaakte gaatje in de armslagader naar de Bes verhuisd. Het vergaarde bloed ondergaat na droging een bewerking, die het in poedervorm brengt en waardoor het van geen belang meer is, tot welke bloedgroep de verschillende delen hebben behoord, zodat men dit overal direct kan gebruiken. Ook het gevaar van via dit bloed overgebrachte infectieziekten van bloedgevers ïs hiermede bezworen. Na een halve liter bloed te heb ben gegeven, dienen de „patiënten" voor alle zekerheid nog even te rusten, maar dit is meer een vei- ligheidsmaatregel, dan beslist nood zakelijk. Niet, dat men gisteravond deze rust nu zo erg vond, want on der het genot van een heerlijke kop koffie, die verpleegsters ronddeel den, waren de 10 minuten vlug om. Twee ambtenaren van de Distribu- tiedienst maakten tenslotte de spijs nog zoeter, toen ieder bonnen voor 500 gram vlees en 5 eieren werden uitgereikt. Zoals reeds gezegd, er zijn echter nog te weinig Schiedammers, die zich voor .dit menslievende doel be- Enige tijd geleden heeft de Schie damse Middenstands Centrale zich tot het gemeentebestuur van Schie dam gewend en het gewezen op de zonderlinge toestand op telefonisch gebied te Schiedam. Immers, de gemeente Schiedam heeft twee soorten aansluitingen, n.l. aanslui tingen op het Rotterdamse net. en te Kethel een aantal aansluitingen op het Ketheise net. Indien een aangeslotene aan het Ketheise net met een Schiedamse abonné wil te lefoneren, moet hij Schiedam in terlokaal automatisch opbellen. Daartegenover moet een Schiedam se abonné een abonné van het Ke- theis net bereiken, door het gesprek interlocaal aan te vragen, hetgeen dikwijls geruime tijd vordert. Thans is bericht ontvangen, dat, Vermoedelijk reeds in 1948 de toe stand voor de Schiedamse aange slotenen aan het Rotterdamse net belangrijk zal verbeteren. Spoedig zal het mogelijk zijn, dat de Schie dammers zowel de Ketheise abon- né's als die van Vlaardingen en an dere plaatsen automatisch kunnen oproepen, zij het dan dat-dit steeds interlocals gesprekken, dus tegen hoger tarief, zullen, zijn. De aange slotenen aan het .Rotterdamse net, woonachtig te Kethel, zullen ech ter dan overgaan op het Ketheis net. schikbaar stellen en daarom is het nodig, dat nog -velen zich zullen melden voor de bloedtransfusies, die op 22 Juni, 23 Juni en 12 Juli, 's avonds van 7 tot 9.30 uur plaats vinden in het gebouw van het Roo de Kruis, Lange Nieuwstraat 19, Men kan hiervoor terecht iedere werkdag ^yan 9—12 en van 2—5 op hetzelfde adres. Laat men dr. v. d. Berg en de zijnen niet teleurstel len! Ontspanningavond voor ouden van dagen Op 29 Juni, de verjaardag van Prins Bernhard zal het ONI mando line-gezelschap alle ouden van da gen uit het St. Liduina gesticht, Hervormde en Gereformeerde rust huizen, St. Jacobsgasthuis, militaire oorlogsinvaliden, een aantal pupil len van de CAB en een deel der le den van de Schiedamse bond van ouden van dagen in de RIK. Volks bond een kosteloze ontspannings avond aanbieden. Aan het feestprogramma werken o a. mede: ONI, 0 J.v. B. Hakkert, Willem Straatman's xylophoon, een volksdansgroep uit de CJMV, afd. Schiedam en Hakkert's ensemble. Het Schiedams toneel brengt de klucht „Een huis vol herrie" op de planken. PLANTAGECONCERT Zondagavond, acht uur, concer teert het Stedelijk Muziekcorps in de Plantage, waar het volgende programma ten gehore zal worden gebracht: 1. El Captain, mars, J. P. Sousa Ouverture „Neurenb erger Fop' A. C. Adam Selection, Coppélia Ballet, L. Dellbes Les Contes d' Hoffmann, Potpourri J. Offenbach Parade in. 't' sprookjeswond, P. Noach Bersaglièri, mars R. Eilenbsrg. Advertentie M. Geslaagd Voor de onderwijzersaefce L.O. slaagde Donderdag te Utrecht onze stadgenoot J- C. J. Dries, leerling van de kweekschool St. Vincentius in de Paramaribostraat te Den Haag. Gehuwd: H. J. M. Melief, 20 j. en M. v. Kralingen, 22 j.; C. Visser 28 j, en J. "Winkelman, 23 j.; P. C. Mouthaan, 27 j. en H. I. E. Skota- rek, 23 j.; A. Koogje, 19 j. en M. P. v. Unen, 19 j.; C. Blok, 25 j. erf C. M. Witkam, 22 j.; J. de Koning, 25 j, en A. Duk, 23 j.j W. K, Dul- laart, 38 j. en. A. J. Giesen, 33 j.; H. de Jong 24 j. en N. v. Oeveren, 23 j,; W. J. M. Borsboom, 23 j. en E. K. v. d. Zee, 22 j-l J- Th- v-.0- Heuvel, 26 j. en A. M. S. Wuis- man, 25 J. Ondertrouwd: B. A. v. d. Bor, 24 j. en J. J. Jansson, 24 j.; P. S. M. v. Dijk. 27 j. en A. J. Lansbergen, 24 j.; H. v. Gangéten, 49 .i- en H. T. Langenberg, 41 j.; A. K. Minder- houd, 31 j. en Th. C. A. Reuser, 23 U F. Th- NS ring 25 j. en P. M. v. Es, 32 i.: P. Human, 30 j. en J. M. Maat, 23 j.; H. de Nijs, 35 j- en Th. v. Beek, 28 jJ. L. P. Snoep en M. Vermeer. 24 U A. Wouter- sen, 31 j. en G. P. C. Bakkér, 21 j.; P. H. v. Wijnen, 45 j. en M. P.tJ. Gudde, 51 j.; A. S. Sivertsen, 24 j. en N, de Vogel, 29 j. Geboren: Arnoldus J. A., z- van J. C. Landsbergen en H, M- Ver meulen, Schie 5; Eldert, z. van J. Harreman en D. Koogje, Abben- brneksestraat 23: Pieter L., z. van P. L. v. Dorssen en J. Kroon, Boer- havelaan 1Huigje, d. van L. Mar cus en J. H. Hoogerwerf, Boerhave- laan 1, Er Is geert tas in onze collec tie, waar met meer verlan gende blikken naar wordt gekeken dan naar dit spe ciale model. Het is een geheel lederen tas met twee voorzakken en solide heksluiting. De prijs, f 36.- voor een tas die een mensenleven mee gaat is niet hoog, maar Ja Nu mag U nlel langer meer jvachtenDie m*mm. tas koopt U vanaf M M 30 Zaterdag voor... Mm Mm Krijgt Vader morgen van U ook zo'n mooie lede ren poriemonnaie met O 55 geld elul van WA MATMENESSERLAAN (PUKZlCHT) De Vereniging Alg. Blinden zorg „S.O.S." (Steunt Ons Stre ven), die zich ten doel heeft ge steld de belangen van de blin den van alle gezindten ook uit deze gemeente te behar tigen, houdt op Zaterdag, 19 Ju ni a.s. alhier een collecte. Het werk van deze Vereni ging, waartoe behoort het ver- Tenen van onderstand in geld en natura, het geven van een fi nanciële bijdrage bij studie en aanschaffing van een blinden- geleide-hond, verdient aller be langstelling en steun en gaarne voldoe ik daarom aan het ver zoek om een opwekking te rich ten tot allen die met het lot van de blinden zijn begaan en het zich tot een ereplicht rekenen" een steentje bh' te dragen om in het donkere bestaan van deze getroffen mensen wat licht te brengen. Geef daarom a.s. Zaterdag met milde hand en warm hart. De wnd. Burgemeester van Schiedam. P. B. M. ALBERTS Koos Vorrink sprak in openluchtmeeting Het gure weer heeft vele stad genoten Donderdagavond niet weerhouden in de Plantage bijeen te komen om te horen wat de voorzitter van de Party van de Ar beid, hen te zeggen had. Nadat „Crescendo" vrolijke marsmuziek ten gehore had gebracht, heeft Koos Vorrink zijn toehoorders in een gloedvol betoog uiteengezet wat het democratisch socialisme voor de wereld en in het bijzon der voor Nederland betekent. Na een uiteenzetting van het be grip „democratie" bij ons en in de Oostelijke „volksdemocratieën", waar de communisten de boven toon voeren, behandelde de heer Vorrink uitvoerig het beleid in In donesië, waarbij hij scherp 't licht deed vallen op de fnuikende voor oorlogse koloniale politiek van de heer Weiter e.a., mensen, die thans de grootste critiek uitoefenen. De Partij van de Arbeid streeft naar volledige liquidatie van het kolo niaal bewind. Overgaande r.aar eigen bodem constateerde spr.„ dat de wijze waarop de CHU en VWD de Grondwetswijziging afhankelijk willen stellen van de inwilliging van zekere politieke eisen, scherp te laken ïs. Men spreekt in. deze kringen veel over de armoedige toestand van ons land, waaraan de twee regeringen van na de oorlog hoofdzakelijk debet zou zijn, doch spr. zag 't zo zwaar niet. Er wordt in Nederland geen honger geleden en dat dankt men wel aan deze regeringen. Ons nationale vermo gen is ingekrompen tot de helft en bij de moeizame wederopbouw heeft mep, zich allereerst op het standpunt gesteld dat de belangen van de Nederlandse volksmassa moesten worden veilig gesteld. Als voorbeelden noemde de heer Vor rink de loon- en prijsstop, die in flatie voorkwam, de kinderbijslag, het consumentencrediet, de toeslag op het levensmiddelenpakket en de Noodvoorziening voor Ouden van Dagen. We moeten zuinig zijn met het weinige, dat we nog hebben en dit eist planmatigheid bijv de produc tieorganen. Ook kapitaal valt, als opgespaard volks vermogen, hieron der en zal dus alleen daar belegd mogen worden, waar het algemeen volksbelang dat eist. Zonder een plan kan Europa niets tot stand brengen. Sprekende over het voor ons onmisbare Marshallplan, be toogde de heer Vorrink dat de sou- vereiniteit van de kleine staten steeds meer tot het verleden, gaat behoren. Een beroep deed hij op zijn toe hoorders, het democratisch-socia lisme te steunen, opdat er be staanszekerheid voor de massa komt en de mens waarlijk mens kan zijn. Cricketontmoeting ExcelsiorRood en Wit Het aanstaande weekend zal Ex celsior haar eerste wedstrijden op eigen terrein spelen. Daar 't speel veld geheel gelegd en opnieuw ge zaaid is, was het niet eerder be schikbaar. Thans biedt het veld een keurige aanblik, terwijl ook de op stallen niet vergeten zijn. Zaterdag om half drie spelen Ex celsior III en Excelsior IV, welke beide elftallen deelnemen aan de Zrterdagmiddagcompetitie der R. Zondag om elf uur komt Excel sior I uit tegen Rood en Wit uit Haarlem. In de twee eerste wed strijden heeft Excelsior een goed figuur geslagen en won zelfs gede cideerd van het sterke SCHC uit Bilthoven. Daar ook Rood en Wit niet onder de zwakste gerekend kan worden, kunnen we, wanneer de voortekenen ons niet bedriegen Zondag een aardige wedstrijd tege moet zien. Veilig Verkeer Examen 1948 De leerlingen van de lagere scho len, die van hun onderwijzer ver nomen hebben dat zy het schrifte lijke gedeelte van het Verkeers- examen 1948 met goed gevolg heb ben afgelegd, kunnen nu op a.s. Woensdagmiddag 23 dezer, het practiscfce gedeelte afleggen. Zij moeten zich daarvoor melden aan het Hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55, alhier, en wel diegenen wier achternaam be gint met de letters A t.m. L: om 14 uur en zij met achternamen begin nend met M t.m. Z om 15 uur van bovengenoemde "Woensdag. Zij die nen een rijwiel (efgen of geleend!) mede te brengen. Als een bijzondere attractie en beloning zullen die jongens en meisjes, die het vastgestelde par cours door de stad zonder fouten hebben afgelegd, in de gelegenheid gesteld worden om later als mede- rijder(ster) in de politie-jeep aan het stadsverkeer deel te nemen Aan de voor het gehele examen geslaagde scholieren zal evenals verleden jaar een Verkeersdi- ploma uitgereikt worden. ROTTERDAM Vannacht om circa vier uur kreeg de politie een telefoontje van de wielrenner J. J. D. van de Sehie- weg, die vertelde, dat een auto, die daar voor een woning gestaan had, gestolen was. De politie nam de nodige maatregelen en al gauw zag de Delftse polifïe de auto op de Rijksweg naar Den Haag rijden. De dieven kregen er lucht van dat ze ontdekt waren en keerden over d» oude weg naar Rotterdam terug. Bij de Zweth lieten ze "de, wagen in de steek en gingen te voet verder. De Delftse politie die hen achterna gegaan was kon de „heren" in sa menwerking met de Rotterdamss politie in Overschie arresteren. De daders, een 44-jarige garage houder en een 52-jarige monteur, hadden de auto in een dronken bul weggenomen. Zij werden in het hoofdbureau opgesloten. Gemeente-ambtenaren jubileren Op 21 Juni is het 45 jaar geleden dat de Bond van Gemeente-ambte naren, afdeling Hoekse waard en IJsselmonde, werd opgericht. Om dat het 40-jarig bestaan in verband met de tijdsomstandigheden niet pylerd koa morden, wil men dit jubileum zeker niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het bestuur wil op 2 Juli een boottocht organiseren naar Zierik- zee met net vlaggescbip van de R. T.M,-vloot, de „Minister Lely" Naast ledpn van de onderafdeling zullen ^introducés besturen van zus- ^rofcrierafdelingen en leden van officiële instanties, de reis meema ken. VISSERIJ Binnengekomen VI. 70, P. Reus met 299 kantjes van 8 schepen; VI. Bl> J. Rog met 235 kantjes van 4 schepen; van de trawlvïsserij kwam binnen de VI. 74, W. Hoogendijk. Vertrokken VI. 53, A. Don. RAADSVERGADERING Het programma dat de raad der gemeente Vlaardingen op 23 Juni a.s. te behandelen krijgt vermeldt o.a. de voorstellen van B. en W. tot het verlenen van steun, uit de gemeentekas ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920, tot uit kering aan het gemeentepersoneel van een gedeelte van de pensioens- premie 1947, tot herziening van de salarisregeling voor ambtenaren en jeugdige ambtenaren, tot wijziging van de loontabellen der vaste werk lieden, tot vaststelling van de ge meentebegroting voor het jaar 1948 en tot de bouw van een gedeelte kademuur aan de Westhavenkade. DAMMEN De uitslagen van de deze week gehouden wedstrijden om bet kam pioenschap van Vlaardingen waren: W. T. VerburghJ. J, van Leeu wen 02; J. T. van DeventerN. Voogd 1—1. Uitslagen van de on derlinge competitie: Van Veelen Budding 11; SoetermanHadde- fflan ,20; De LegtHeykoop afg.; Storm—Nieuwstraten (T2; Van VlietOlieman afgebr.; Kwakkel- steinVan Veelen afgebr.; Lucas- senVan der Harst 20; Mestadt Achterberg 11; LeeuwisLes sens 20; SmitPinck 02; Om- meringDessens 20; Starre— Voerman 20; Nieuwstraten— Voerman 20; Prinsen—Bijl 02. „Haringrlt" naar Vlaardingen Ter herdenking van het feit, dat Vlaardingen 675 jaar geleden van Floris V het stadsrecht kreeg, zal op Zaterdag 10 Juii een ..haringrit" naar Vlaardingen voor auto's en motoren worden georganiseerd door de Auto- en Motorclub. Het stads bestuur verleent alle medewerking en de netto-baten zijn bestemd voor het op te richten monument voor de op zee gebleven Vlaardingse vissers. Om maar met de nieuwe zaal deur in de acoustisch herziene Schouwburg te vallen: !t is stukken beter geworden. Gezeten op een der beruchte rijen (de zestiende) kon ik zonder moeite al het gesprokene behoor lijk verstaan. Gelegenheid om de verbeteringen op andere plaatsen te controleren was er niet, want de zaal was gisteravond volgelopen met genodigden, die zich best ver maakt hebben met de bonte avond, hun door Rotterdams Toneel aan geboden. De recht getrokken toneelomlijs- ting en de zaalwandverdikkingen hebben het voorste gedeelte van de zaal een heel ander aanzien gege ven. Of men *de donker groene kleur en de vergulde kegelversxe- ring apprecieert is een kwestie van smaak. In ieder geval kunnen de getrouwen thans onbekommerd binnenkort hun nieuwe première boekjes kopen: voor de „zak" valt niet meer te vrezen. Mr, De Boer van de Kunststich ting stak een pluim op de hoed dezer vaste klanten en beloofde dat de premières in het vervolg regel matig op Vrijdagen zullen worden gehouden. Zoals ik al zei: men, heeft zich met het vrolijke, bonte programma best geamuseerd. Lijsbeth Tonkens droeg het grappige hooikisten-ver- haal van Louis Couperus voor; Ko van Dijk de „thriller" van Edgar Foe „Het bonzende Hart m de vertaling van S. Vestdijk en Richard Flink verzen van Staring en Adama van Sctieltema. In twee eenacterties: „De deur van de bad kamer" en „De Verloving", het laatste van Ko Arnold!, kon men het vlotte spel van de dames Jetty van Dijk-Riecker, Eva Hauck, An nie de Lange, Georgette Reyevski en Anke Smit en de heren: Ko van Dijk, Joan Remmelts en Richard Flink bewonderen. Groot succes oogstte Ad. Noyons met de alleraardigste liedjes-pot pourri „Ons Repertoire", waarvan de geestige teksten door hemzelf vervaardigd waren. Bijzonder in de smaak viel ook het grappige Schimmenspel „Vrouwenkleding door alle tijden" met het kostelijk voorgedragen parlando door Ko Arnoldi. Met een opera-parodietje door Willy Haak, Eva Hauck, Ant. Burgdorffer en Ad, Noyons, met medewerking van een „koor" en thousiast gekolderd, werd de zeer huiselijke avond besloten. De me dewerkenden, die voor deze „zo merzotheid" een paar dagen van hun vacantie hadden opgeofferd, werden rijkelijk in de bloemetjes gezet. Het langdurige applaus gold zeker ook de pianist H. van Luik, voor zijn uitstekende begeleiding van sommige nummersen de genezen Schouwburg, naar welke de critiek ditmaal eigenlijk alleen maar uitging. D. Roodenburg Vermaal De slager A. de P. uit de Ieopold» straat is Donderdagavond met zijn motorrijwiel op het Noordplein tegen een auto gereden. Vermoede lijk met een schedelbasisfractuur moest hij* in het Bergwegziekenhuis worden opgenomen. Toen de 62-jarige mevr. W. van D.-CL, uit de Poolsestraat Donder dagmiddag op de Schiedamseweg liep, kreeg zij een vallend dakven ster op het hoofd. Met een lichte hersenschudding moest zij naar het Coolsingelziekenhuis worden ver voerd. CONCERT IN HET HOF De Federatie van muziekvereni gingen in Vlaardingen heeft eer van haar werk. De populaire con certen komen steeds meer in het middelpunt van de belangstelling, zodat men thans aanneemt dat dit experiment geslaagd genoemd mag worden. Er wordt geen schade toe gebracht aan het Hof en men volgt met aandacht het concert. Woens dagavond jl. was het Van Dijk's amusementsorkest dat een concert gaf. Het programma bevatte de volgende nummers: 1. Houthakkers mars; 2. Marionetten-parade; 3. Wiener Burgerwais; 4. Ouverture Mignonette; 5. Ernst August Mars; 6. Ouverture Marie Henriêtte; 7. Kleine Soldaat en 8. Mijn regiment, mars. 19 Juni, nm, 3 uur: Opening con sultatiebureau Z.H. Ver. TBC- bestrijding. Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, en 9.30, Za. en Zo. 1.45, 4.15, 7, en 9.30 u: Mijn eigen rechter (18 j.). Op het toneel: The Rhythm Aces. Monopole: Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5. 7, 9, Zo. 3, 5, 7, 9 u: De gemas kerde Troubadour en Judy in het Lunapark. Feestavonden: 19 Juni. Corner House 7.30 u.: 20-jarig bestaan voetbalver, „Martinit". „Pleinconcerten" in ,Tuni In de maand Juni worden weder om concerten gegeven In de open bare muziektenten. Het programma voor Zaterdag 19 Juni luidt: 45 uur Muziektent Heemraadsplein Muziekcorps „Le ger des Heila": 4.30—6 uur Muziek tent Karei de Stouteplein. R.K. Har- raonievereniglng „Sint Michael"; 45.30 u. Muziektent Ptjnacker- plein Fanfarevereniging „Emos"; 89.30 u. Muziektent Pijnackcr- plein Harmon ie vereniging „Vooruit gang". AANGEKOMEN SCHEPEN 17 Juni Yewvalley Londen IJselkade; King fisher Londen Merwehaven; Empire Clansman Immlngham Waalhaven: Tarva Nantes Waalhaven; Leid Bruyrt- zeel terug van proeftocht Schiehaven; Advance Helsingfors Waalhaven; Rijnkerk, Antwerpen Schiehaven: Prin ses Beatrix. Harwich Hoek van Hol land: Alt Goole Lekhaven: Prins Wil lem van Oranje Montreal IJselhaven. Herma, Antwerpen Waalhaven. 18 Juni Gaasteriand Londen Jobshaven; Epi- nal. Casablanca Pernis; Hoogland, Leitb Waalhaven.; Matina Golilto, Jobshaven; Rijnhaven. Antwerpen. Merwehaven; Leid Bruynzee! terug van proeftocht Lïoydkade; Arnhem Harwich. Hoek van Holland; Zaanstroom A'dam Waal haven-, Watson Ferris La Roebelle Waalhaven; Benjamin M Briston Hamptqn Roads Waalhaven, VERTROKKEN SCHEPEN 17 Juni Noord Holland slbt, IJmulden; Eem- stroom, Londen. AH, Kalmar, Albisola, Savona; Prins Johan Willem Frlso.Ha lifax via Antwerpen; Criehtoun, Bos ton Lln Kelletia. A'dam; Maartje, Bremen; Alk, Grangemouth, Jacob Oorburg. Hamburg; Arkeldijk, New York via Antwerpen; Alderamm. A'dam; Cornelia B.. A'dam; Pacific, Hamburg; Corvus, Bergen; Mado, Bos ton Line.; Sambre, Parijs via A'dam; Leuvebavcn, Hamburg, Koningin Em ma, Londen; Antwerp Harwich*. Mar- cella. Port Jerome; Leid Bruynzeel, «roef varen Noordzee; Duke of York. Harwich; Acent M., Hamburg. 18 Juni Yewvalley, Londen. Wind Z. W. Matige bries, kalme zee, bewolkt. SCHEERBEWEGINGEN Arkeldyk. 13 van R'dam ie Antwer pen; Alderamm, 18 van R'dam-, Aibtreo pass 17 Dungcness naar Rio de Janei ro: Aludra uitgaand pass, 17 VlissinEen naar Marseille; Amstelicerk, 17 van Port Bouet naar Grandbassam; Aals- dyk, thuis 13 op 360 mijl zo. van Kaap Race; Aardyk naar Vera Cruz 17 nam. op 270 mi;l Oost van Bermuda; Alcor naar Antwerpen 17 op 450 mtil z w. van Teneriffe; Aidegonda 18 te Plad- joe: Aletia naar Manilla 17 op 40 mijl noord van Banka, Alkaid naar Ant werpen 17 dwars van Kaap Blanco; Al- phard naar Antwerpen 17 op 250 mul west van Dakar; Aalsum 17 te Kaap stad; Annenkerk, thuis 18 te Antwer pen. Boschfontem 16 te Kaapstad; Berkel pass. 17 het Kielerkanaal naar Aarhus: Biijdendijk 17 te Norfolk* Baltic (coas ter) naar R'dam 17 op 40 mijl noord van Fimsterre; Bali naar Hallfax 17 op 80 mijl noord van Terceira (Azoren); Banjoewangi naar Batavia 17 op 500 myl west van Sabang, Cornelia b 18 van R'dam te A'dam; Celebes, thuis pass. 17 Finisterre naaT Londen; Cottica 17 van Madeira naar Curasao; Chama «.aar A'dam 17 op 120 myl Oost van Bahrein. Dordrecht pass. 14 Aden naar Land's End voor orders; Daros 15 van Mara- caibo naar Curasao. Echo pass 17 Lizard naar A'dam. F«rociar 17 van Gothenburg te A'dam. Generaal van Geen 12 van Tarakan naar Toll titi; Garoet uitgaand pass 17 nam. Port Soedan naar Aden, Hera, ia ter rede van Guarita; Hestia uitgaand 18 te Madeira. Jenny 16 te Liverpool; Japara (KP. M) 16 te Menado; Java. pass 17 Oues- sant naar R'dam: Jobshaven pass. 18 Finisterre naar Nederland. Klipfontein 16 te Mombassa; Kalma- na pass. 17 nam. Gibraltar naar Bata via; Kedoe thuis 17 op 720 mijl z.o. van Point de Galle; Kota Gede uitgaand pass. 17 Socotra naar Belawan Dell. Leopoldskerk. uitgaand pass 17-18 's nachts Ouessant naar Marseille. Mapia, 17 nog te Belawan Dell; Mu- rena, 17 te Miri; Maas naar Antwerpen 17 op 450 mijl z.w. van Flores; Maco- ma pass. 17 nam Algiers naar Havre; Molen kerk, uitgaand 16 te Cochin. Not os 15 van Cap Haiti en naar Turkselland, Gotmarsum naar Hampion Roads 17 op 120 mijl Z.W. van Sable Eiland; Orion pass. 17 Dungcness naar Curacao; Ossendrecht naar Puerto Padre 17 op 250 mijl N.O. van San Miguel (Azoren). Prins Johan Willem Friso 18 van R'dam te Anrwerpen: Prins Maurits 15 van Montreal naar Chicago. Rijnkerk uitgaand 17 tec rede van Vlissingea met schade aan schroef, arri veerde 17 nam. te R'dam om te dokken; Buys 16 te Port Elisabeth; Radja 16 te East London: Rondo 15 van Singapore naar Batavia; Rempang 1' nam. te Belawan Dell; Riouw uitgaand 18 to Marseille. Sambre IB van R'dam. te A'dam: Sa- lando pass. 17 Kaap Roca naar IJmul den; Stanvae Benakat 17 te Tandjong Oeban; Stanvae Djirak 17 van Fulo Samboe naar Pladjoe; Sumatra 17 bij Soengel Gerong voor anker. Tjitjalenka 16 van Batavia naar Hong kong; Tpmenteng 14 te Tarakan; Tji- badak 1 5te Manilla; Tjibesar 17 van Batavia naar Soerabaja; Tjibodas 18 te Immlngham; Tjisadane 17 van Sema- rang naar Soerabaja; Telamon 17 van Maraeaibo naar Amuay. W est land 13 te Buenos Aires; Wlcl- dreeht 17 te Tandjong Oeban; Winsum pass. 16 nam. Ouessant naar A'dam. VAARWATERDIEPTEN Pannerden—Usselkop 2.25. IJsselkop Heveadorp 2.20: Heveadorp—Wijk bij Duurstede 163- Wi1k bij Duurstede- Vreeswijk i 53; IJsselkopDoesburg 135; Doesburg—Zutphen 2 05; Zutphen Deventer 2 05; DeventerKat er veer 2.15; Waterh. bjj Arnhem 7.12-3- Wes tervoort—Pley 2 fifl; Keulen 1.38 4- 2. RIJNVAART Lobith gepasseerd 16 Juni stroom opwaarts: Jannette. An1a, Orion. 2 Gebroeders. VJgUa, Mars, Topaze Pactole, Waal- stroom, Josmar, Neucnfelde. Vlos, Res Nova. Taurus. Mariene, Corry, Ltidovi- cus, Korea. Scsldia. Gondfl, Dotiatello. Rio. Teun a 2, De Hoop. Etna, Dankbaar heid, Pierre, Martha Dangcs, Doris, IJssclstroom. Dankbaarheid, Jannigje, Rembrandt. Johanna Helena, Klalultja, Clement Perche, Avantl, Bohemia, Geja, 2 Gebroeders. Ryan, Hencor, Altijd Zorg Entrepnse, Bcroma, Tremonia, Mora- Met toiletgeheimen van dames hebben mannen niet3 te maken. Dit stukje is dan ook uitsluitend be stemd voor lezefeesen en mocht een heer, ondanks mijn waarschuwing:, toch een blik willen slaan in deze kolom, dan zal htf daar spfit van hebben en als hij werkelijk een heer is, zich beschaamd voelen als iemand-van het mannelijk geslacht die in een modemagazijn het erar- dijn voor een damespaskamer weg schuift Nu dan, lieve lezeres, ik moet vanavond, even uw begrip en mede leven inroepen, voor de afschuwe lijke situatie waarin mijn arme vrouw ziCh gisteren bevond. Kijk. zij moest per se die jurk met de ovale hals aan w(j moesten er eens heen waar een nette iaoon gewenst was en een week tevoren was al vastgesteld dat dat dc jurk met de ovale hals zou ziin. nou. dan weet U maar al te g:oed dat daarvan niet meer afgeweken kan worden, men heeft zich in de verbeelding dan al menig keer met die bepaalde, turk op die bepaalde plaats zien schre den en dan moet zo'n visioen ver wezenlijkt worden, nletmaar, of die vrouw is geen echte vrouw, maar iemand die zomaar wat aantrekt. Wel, ik zat a! helemaal klaar te wachten tot miin vrouw In groot toilet te voorschijn zou komen, toen ik uit de slaapkamer een kreet hoorde en daarna het zeer klagelijk roepen van m'n naam. Met grote sprongen snelde ik naar boven en zag mijn vrouw wanhopig met de bewuste jurk aan voor de spiegel staan. Kijk eens. o kgk nou toch eens, jammerde zij. Als geoefend bewon deraar zag ik onmiddellijk wat er aan de hand was. Twee melkwitte strepen verwoestten haar zonne- bruine schouders, strepeö van do plastronbandjes. die de ovale hals van de jurk als honend vertoonde. Ik kan niet mee, ik loop voor gek zo, zet ze. diep bedroefd en keek me smekend aan. Nu moet men in zulke situaties snel en nuchter denken. Aangezien er aan die jurk niet te tomen valt zo overwoog ik helder, moet het vlees een verandering ondergaan. Die Witte strepen dienen te. var- dwgnen... welnu: waar is ie verf doos, vroeg ik gedecideerd. Ik haal de het ding en begon onmiddellijk een prachtig waterverfle te men gen. De eerste twee smeerseltjes kwamen er al wel aardig bij, maar al schilderend viel het resultaat toch tegen. Na een minuut of tien zorgvuldig aquarelleren, had ik echter een even mooi bruin gescha pen aJs de zon in uren. Nou ja. we kwamen iets te laat op het feest, maar geen sterveling heeft de zwendel ontdekt. Als er eventueel heren zijn, die onbescheidenlïik doorgelezen heb ben, dan wil ik ze. als mannen on der mekaar, wel zeggen, dat je met zo'n lumineus idee een goede beurt maakt. Doet er Uw voordeel mee. vrienden, al verdien 1e 't eigenlek niet... DESIDERIUS. vla, Bosnia Res Nova, Tijl. S.H.V. 2, Roek, Nntrik, Inconstant, Atalanta, Ma- rigje. Willeehena, Anja, Vlos, allen Duitsland; Chateau Calon. Almana, JJe- hisine, Adstad 2, Carnegie, alle Straats burg; "Wim, Boerland, Oranje, Cecilia, Graubunden.. Express 33, Express 41, Mostaganen. Centrust 3, Rijollna. Cas- tllta allen. Basel Afvaart: 3 Gebroeders. Express 37, Germa, Jason. Oder, Lea I, Tiberia, Marco. Esso Holland L Radema, Toller 4, Anton, Rtjnwevaart 13, IJeelmeer, Halkman Beatrix, Elize, Wijkdienst 7, Pranz Friederich, Keulsche Vaart XI, Minos. Johanna, Sophia 3. Nideck, Bea trix, Neba S5, Nebs 15, Kabenlr, Deo Gloria Gerhard. Keulsche Vaart 3, Sij- billa alien Rotterdam: Nenuphar, Result beiden Deventer; Emmanel. Hard!. Ra- oul alien Zutphen; Cathanna. Doesburg Rival, Coevorden: Damco 39, en Con tent. Zaandam: Beverwijk. Rika. Mark ka Zwolle; Avontuur Gr. Ammers; C.F.R, 501, Amsterdam; Concordia, Aduard: Pietemella, Vreeswijk; Lelij, en Tasman Hoogevecn; Rival, Bergen op Zoom; Morgenster. Roozenburg; Libra. Karllngcn; Navl Prima, Arkel; Margree. Vierverlaten; Maria, Ooster hout; Risico Halt em; Maria Wilhelmtna Hardinxvcld; De Tijd Zal *t Leeren, Moordrecht, Rijnstroom, Excelsior, belde Rhenen; Mathilde, Uric; Amice, Nijmegen; Afhankelijk Gouda, Karang 's-GravenhagcSema, Dc Steeg; Jo hanna, Leiden; Engellna, Arnhem'. Lies Dordrecht; EnAvant. Utrecht; TSJd .s Geld Andel: Maria Breda; Anna Maria IJmuiden; Damco 2 Grietje, Veen- dam; Melpomene, Hamburg; Willij, Maria, Schubert, Volente dc Dieu.Edu- ard. Irene, Express Marcel, Hilda, Quo Vadts, Julia, Mitropa, Marcelllne. Gfsn- de Familie, Ra vul, Sterre der Zee, Jo seph, Noumea, Corry, Huban, Dei Vo luntas; Leontine Gerard Cremer, Gle- ooiifeajj. Actio, Adrima. Joseph, Emlle, Moron, Combodge. Gulllamc, allen Bel- van 21 JUNI t/m 2G JUNI. ZEEMAN'S IJZERHANDEL Broersvest 52, Schiedam, uit voorraad leverbaar Net persoon zoekt zit-slaap- k&mer m. bed Brieven No. S 3707 bureau van. dit blad Heer, 30 jaar, vrijgezel zoekt zlt-sl aapkamer met pension. Br. onder No. S3706 bureau van dit blad. Indien U 2ich een bedstel moet aanschaffen, loopt dan even bij ons binnen. Wij hebben nu weer één- en twee persoons bedstellen, zoals U ze in jaren niet hebt gezien, gevuld met prima Java-kapok en voorzien van prachtig^ tijken in verschil- q r lende mooie dessins, vanaf Levert U op Uw keuzebon 442 en 942 algemeen 15 cent per stuk (een heerlijk gebakje) met 2 ons JAN HAGEL, SPECULAAS of CHOCOLADE KOEKJES. t EIERTAARTEN geheel zonder inlevering. Grote sortering KOEKJES gebakken met roomboter, hiervoor inleveren margarine. SINT LÏDUINASTRAAT 49 Bekroond te ^'s-Gravenhage. TEL. 6758S TER OVERNAME AANGEBODEN (onder voorbehoud van goedkeuring door de Gemeente Schiedam) De erfpacht op een stuk grond, groot ca. 900 M4., gelegen op het Industrieterrein „Nieuw Mathenesse" aan de Nieuw Mathenessestraat. Voorlopig aangenomen canon bedraagt 1 900.per jaar. Te bevragen: KEPS Se Co., Buitenhavenweg 130 Schiedam. Telefoon 68190. Op DISTILLATEURSKANTOOR te Schiedam is plaat3 liefst bekend met de moderne talen. Brieven met opgave van genoten opleiding, vorige be trekkingen en referenties onder lett, S.N.O. bureau van dit blad. PAPIERINDUSTRIE kunnen geplaatst worden om in het paple1 vak to worden opgeleid. Aanmelden; FabriekskanW SUPERIEUR, Noordveat 111—115.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3