C Quentemeyer moet nog heel wat doen.... Wereldraad der kerken Speciale opleiding voor de legerkoks Blaauwhoeden - Vriesseveem werken aan hun herstel Italië liep uit voor Gino Piet Diessen miste de bus naar Londen Au! mijn arme VOETEN DE HINESE PAPEGAAI Vleespositie nu iets gunstiger In Augustus nieuwe moeilijkheden PAdietukkc Edoch internationaal Sciardis, niet Bartali was winnaar Dinsdag 13 Juli 1948 3 Vlieg gewicht: Corman (reserve v. d. Zee). Veder: Linneman (reserve Heinkens). Licht: Jan Remle Welter: Frits van- Kempen (re serve Teun Brommer). Midden: Schubert (reserve Piet Diessen) Half zwaar: Quentemeyer. Als instructeurs gaan mee Berg- ström en Groothuis. Gisteravond is definitief de Olympische boksploeg samengesteld. Dat wil zeggen: de namen van de candidaten stonden eigenlijk al op papier, doch de Nederlandse Eoksbond heeft nog eens een laatste testavond willen organi seren om te zfen of zich nog verrassingen zouden voordoen. Welnu, do generale repetitie in Odeon heeft geen enkele verrassing opgeleverd, of het zou de matige prestatie van onze „kanspaarden" Quentemeyer en Linneman moeten eUn Onze man is: .Van Kempen Wij kunnen het niet anders zien: wij staan ten opzichte van onze kansen in Londen zeer sceptisch. De enige bokser die ons gister avond heeft kunnen, bevredigen was Frits van Kempen. Hij is de beste van de Olympische ploeg. De Amsterdammer Slaap die heus wel wat in z'n handschoen heeft, spaarde hem niet, maar de Rotter dammer bewees tegen, hem z'n klasse. Met een beetje geluk kan Van Kempen in Londen wat be reiken. Quentemeyer was een teleurstel ling. Hij bokste tegen de kampioen m het half zwaargewicht als een man die op 2'n' retour is. Miste alle souplesse, was z'n maatgevoel kwijt en kwam kennelijk stoom te kort Quentemeyer mocht van ge luk spreken dat Kramer door z'n tegenstander geïntimideerd was, anders was er een nederlaag voor hem uit de bus gekomen. Met nog slechts enkele weken voor het be gin. van de Olympische Spelen is dat een veeg teken, maar de Eoks bond schijnt er op te vertrouwen, dat Quentemeyer, die met Luc van Dam traint in Zandvoort, nog z'n grote vorm van een jaar geleden terugvindt. Wij hopen het even eens. Even teleurstellend was hét ge lijkspelletje van Moosje Linneman tegen de kampioen van het vorig jaar Heinkens uit Groningen. Wij zijn niet doof voor excuses en wij vinden Dick Groothuis een alle machtig sympathieke kerel, maar wij denken aan de boksers, die deze nog wel zeer jeugdige Am sterdammer in Londen zal ontmoe ten en wij wagen ons af of Moosje nog niet te jong is voor zo'n zware opgave. Jammer voor Piet Pietje Diessen heeft de bus naar Londen gemist. De Boksbond heeft hem in do eerste plaais nog een kans willen geven te bewijzen, dat hij heter was dan z'n grote rivaal Schubart, maar ons Rotter dams Pietje heeft de kans niet gegrepen. Of heter gezegd: niet kunnen grijpen...! Wij hadden eerlijk gezegd ge dacht, dat er gisteravond in Diessen iets zou ontploffen als buskruit en wij waren bereid om hem al z'n zonden tegen de elementaire be grippen van het echte boksersleven te vergeven. De wil in Piet was goed, maar de ontsteking deugde niet. Schubart deed wat we van Diessen hadden verwacht, hij sloeg z'n dekking weg en heeft hem aan de rand van een k.o. gebracht. Jam mer. Wij hadden van eeix-Qiessen-ia- vorm meer verwacht dan van de. Het gaat niet zó goed met de kersen Het zeer slechte weer gedurende rJe afgelopen weken doet de ker- senoogst in de Betuwe geen. goed. Weliswaar dreigt er geen cata strophe, maar verschillende eige naren ,van kersenboomgaarden hebben flinke schadeposten te no teren gekregen. De eerste kersen zijn er goed af gekomen en er werden ook goede prijzen voor betaald, maar een grote strop hebben de pachters, die uitsluitend of voor het grootste gedeelte zwarte kersen, varikse zwarte en napoleons in hun boom gaard hebben. Deze kersen zijn over het algemeen gesprongen en zelfs voor verwerking in de fabrie ken ongeschikt. In de omstreken van Tiel heeft men in sommige» gevallen met het plukken opge houden, omdat de opbrengst niet lonend meer is. De plukkosten zijn immers hoog en daarbij komen nog de kosten van sorteren en vervoer, e.d. Bovendien lubben de pachters er de laatste jaren te weinig re kening* mee gehouden, dat een ge was door weersomstandigheden wel eens tegen 2ou kunnen vallen. Nu plukken zij de wrange vruch ten. Voor de winkeliers en marktven ters was het dit jaar geen vetpot. Door de geringe houdbaarheid en de hoge prijzen, die de fabrieken op de veilingen besteedden, kre gen zij verschillende malen verlies te incasseren.' Radio-programma DINSDAG 13 JULI Avondprogramma HILVERSUM J: 19 00 Nieuws; 10.15 Viool en piano; 19 ao Katholieke jonge ren; 19 45 Heg Ultz 20 DO Nieuws: 20.12 Zangkoor: 2215 Pianorecital; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23.15—24,00 Calvet- kwartet. HILVERSUM II: 10 00 Radio iibn- krant: 19.30 Muziekcorps; 20.00 Nieuws; 20.05 De heer De Clcrq spreekt; 20.15 Bonte jubileum trein: 21,30 Pianoduo; zl.50 The Romancers; 22.20 Buitenlands overzicht: 22,35 Kamermuziek; 23 00 Nieuws; 23.15 Olympische Speten; 23.30 24.00 Tosaaninf dirigeert WOENSDAG U JULI HILVERSUM I; 7.00 Nieuws; 7.15 Och tendgymnastiek; 7.30 Reveille; 7 45 Een woord voor de dag: BOD Nieuws; 8.15 gewijde muziek; 9 30 Morgenklanken; 900 Ochtendbezoek: 9.30 Morgenconcert; 10 30 Morgendienst; 11.00 ZangrecUal; 11.30 The Maaqueradcrs: 11 50 Harmo- niemuzfefc. 1215 Metropole orkest; 13 00 Nieuws; 13.15 Orgelconcert; 13 45 Gr. muziek; 14.00 Leosj Janacek: 14 30 Tuin bouw; 15 00 Planorecital; 15 30 Orkest; 15 45 Kamermuziek; 16 45 Voor onze jongens en meisjes 17.30 Maatschappe lijk werk: 17 35 Pianoduo: 18.00 Koren en korpsen: 18 30 Rsg Uitz. HILVERSUM II: 700 Nieuws: 715 Gr. mrziek; 8 ofl Nieuws: 8.18 Morgenklan- ken; 8 50 Voor de vrouw; 9.00 Strauss muziek; 9 30 Waterstanden; 9.35 Koor zang 10 00 Morgenwijding 10 20 Onze keuken: 30.30 Over alles en nog wat: 11.00 Gr.itutzlek; 12 00 Vincexitino; 1230 Weerpraatje: 12 33 Het platteland; 123» Orgelsjel; I3.0Q Nieuws; 13.15 Kalender: 1320 Vindehona schrammel'n: 13 60 Pla- norecttB' '00 Gesproken portretten; 14 15 1 erorkest; •- 15.00 Jane F.vrc Hulstersp-i): 35.30 Regenboog: 1600 Zangkoortje: 16.15 Tocht langs de grach ten; 16.45 Vragen staat vrij; 17.15 The Ramblers; 17.45 Reg. Uitz. 18 00 Nieuws 13.15 Varia; 13.20 Zang met orgel: 18.50 Gr. muziek. technisch wel goede, doch overigens weinig geïnspireerde Groninger, Jan Hemic, onze lichtgewicht- kampioen dwong de Groninger Hesseiing tot opgeven, maar dat zei ons niet zoveel. In Remie vertrou wen we op z'n zuidelijke vurigheid. Onze vheggewichtcandidaat Cor- man kon niet in de ring komen, omdathij niet aan z'n gewicht was. Hij woog *en pond te zwaar en dat mag niet. Zodoende kreeg z'n concurrent v. d. Zee geen kans om te bewijzen, dat hij beter was. Men gelooft het ook niet. Dat we een jammerlijk gebrek aan zwaargewichten hebben^ (het beste bewijs is, dat er geen zwaar gewicht naar Londen gaat!) zagen we gisteravond nog eens, toen een 13 JULI. A tinsfond zijn weer de bollen van de Droogbloeier of Herfsttijloos verkrijgbaar. Haar botanische naam is Colchicum autumnale. Deze bol bezit de merk waardige eigenschapdat ze voor haar bloei niet in de aarde behoeft te worden gezet en het ook zonder water kart stellen. Men zet de bal maar ergens op de vensterbank of op een kast of andere plek in de kamer neer en aldaar gaat ze dan vanzelf bloeien. In Augustus en September prijkt de Droogbloeier met haar lila-rose bloemen. Na de bloei gaat men de bollen op een diepte van 8 d 10 centimeter buiten in de tuin uitplanten. In het voor jaar gaan zich de bladeren ontwik kelen. In de nazomer komt ze dan dan ook weer in de tuin tot bloei. zekere De Voogd uit Winschoten met de eerste beginselen van boks- kunde in de ring kwam tegen de Amsterdammer Dijkman. Een droevig partijtje. De verdere uitslagen waren: Versteeg y/.o.p. van. Te Pas, Snoek w.o.p. van Roelantse, Gerardi w.o. p. van Doof en Brouwer w.o.p. van Wolters. De stijlprijs was voor Schubart. Buitenlandse padvindster in ons land Deze zomer zullen enige honder den buitenlandse padvindsters ons land bezoeken. Padvindsters uit vele landen zul len verscheidene leidsters-cursus sen bezoeken b.v. het internationa le kamp voor jonge leidsters, dat van 13 tot 23 Juli op Koekoeks- duin bij Vogelenzang wordt gehou den. Tegelijkertijd kamperen 22 Belgische padvindsters eveneens bij Vogelenzang op „Vinkeduyn". Op het kampeerterrein in Lu n teren is van 28 Juli tot 14 Aug. een aantal Belgische en Engelse padvindsters de gast van een Amsterdams ven del. Van 17 tot 31 Aug. zullen 22 Engelse padvindsters met acht Hollandse padvindsters met tent en fiets het land doortrekken en ach tereenvolgens op Koekoeksduin in Junne (bij Ommen) en in Doorn kamperen. Twee grote groepen Franse pad vindsters komen in Aug. een trek tocht dooi* ons land maken,.de ene groep per fiets, de andere te voet. Drie Duitse leidsters komen van 15 Juli tot 15 September in ons land voor cursussen en verder contact. Tenslotte worden van 216 Oc tober in Urgsteinfurt in Duitsland, (vlak bij onze grens) door het Ne derlandse Padvindsters Gilde een cursus gehouden voor Duitse vrou wen en meisjes. Deze cursus staat onder leiding van mej. H. Bungen- berg de Jong. Volgens deskundigen zal de scheve toren van Fisa over 400 jaar instorten. Zij' hebben geconstateerd, dat de toren ieder jaar 0.8 mm meer overhelt. Eerstdaags zal een begin gemaakt worden mot versterkitigs- werken. Ir. C. Boeke vertrekt dezer da gen voor een veertiendaagse reis naar Wenen Zwitserland waar hij zal spreken ap 'n paedagogisch con gres (New Education Fellowship). De assemblee zal aanvangen met een kerkdienst op Zondag 22 Augus tus om drie uur in de nieuwe kerk te Amsterdam. De afgevaardigden zullen in optocht binnenkomen, ge kleed in ambtsgewaad. Na een korte stilte zal dr. K. H. E. Gravemeyer, algemeen gedelegeerde van de Ned. Herv. Kerk, de gemeente tot gebed oproepen, waarna allen in hun eigen taal het onze vader meebidden. Daarna zal er een gezang worden gezongen, dat gemaakt' is door de president van de theologische school der Baptisten in Colgate-Rochester. De vijf voorzitters van de wereld raad gaan ieder in een deel van de dienst voor. De aartsbisschop van Canterbury zal een gebed uitspre ken, dr. Boegner en aartsbisschop Eidem zullen gedeelten uit de Bijbel lezen, terwijl dr. Mott en. D. T. Niles (Ceylon) ieder een korte preek hou den. Het slotgebed en 'de zegen zal dan worden uitgesproken door de orthodoxe aartsbisschop Ggrmanos. De sluitingsdienst op Zaterdag 4 September zal bestaan uit drie korte preken, gezang en gebed. Tijdens de assemblee zal er een keus worden gemaakt wie deze dienst zullen lei den. Iedere dag zal begonnen worden met een. morgenwijding, Degenen, die deze diensten zulen leiden, be horen tot een groot aantal verschil lende kerken: De Amerikaanse Me- thodistenkerk, de Hongaarse Her vormde kerk, de Mar Thoma van Zuid India, de Society of Friends (Quakers! en Christelijke kerken uit Indonesië, Afrika en Japan. In deze diensten zal het gezangboek Cantate Domino gebruikt worden, dat een Tzameling bevat van gezangen, die in verschillende landen gezongen worden en waar de woorden in ten minste drie talen bijgevoegd zijn. De korte wydingsdienst aan het eind van iedere confenrentiedag zal vooral de nadruk leggen op eenheid en rust. Hiervoor is een eenvoudige Liturgie samengesteld, die overeen komt met het Anglicaanse „Evening Prayer" daar men uit ervaring weet. dat een vermoeide geest het best rust en eenheid vindt, wanneer men ge zamenlijk deelneemt aan een dienst, waarvan de vorm iedere dag ver trouwder wordt. In de viering van het avondmaal zal het harde feit van de verdeeld heid in al haar scherpte naar voren komen, want het is onmogelijk, dat op deze conferentie, waar christenen van zo velerlei schakering bijeen zijn, zy hun eenheid kunnen belijden aan het avondmaal. Er zullen, vier dien sten worden gehouden."'De grootste zal ongetwijfeld zijn die van de Her vormde kerk, welke op Zondag 29 Augustus in de nieuwe kerk zal ge houden worden. Op de drie dagen, volgende op deze Zondag zuljen een Anglicaanse, een Oosters-Orthodoxe en een Lutherse avondmaalsdienst gehouden worden. Op Zaterdag avond zal cr een dienst zijn ter voor bereiding van het Heilig Avondmaal, waar allen bijeen zullen komen. Advertentie M Zijn uw voeten vermoeid, gezwol len en pijnlijk? Wat een heerlijke gewaar wording wacht u als u ze straks in een kom warm water met Rodell Saliraten dom pelt Deze krachtige zouten ontwikkelen bruisende zuurstof, waardoor pijn en vermoeidheid verdwij nen en de stekende likdoorns en eelt zó zacht worden, dat u 2e eenvoudig kunt wegnemen.Mapk vanavond nog een eind aan de kwelling van uw voeten. Haal direct even een pak Rodeii Saltraien. Snert is uit de mode in Indonesië Op rats, kuch en bonen kun je als soldaat in Indonesië niet leven, daar moet je als het soms op vech ten aankomt of als er zware pa trouille gelopen moet worden, een stevige rijsttafel verwerkt hebben om wat te kunnen presteren. Het moreel van de troep hangt nu een- maai in hoge mate van de hoeveel heid. en de kwaliteit van de voe ding af. De legerleiding heeft dit goed ingezien en daarom dit voor- jaar een speciale opleidingsschool ingesteld voor jonge koks, die straks met de troep naar Indonesië zullen vertrekken. De »recruten, die hoofdzakelijk i afkomstig zijn uit het hotel-bedryf I en de levensmiddelenbranche, ont- i vangen op deze school, die in de DetmerskSfeerne te Eelde gevestigd j is, lessen in de voedingsleer en wa- Deze donkere jongeman met zijn rcnkennis. Zij worden onderwezen visionaire bJtfc en een grote kleer- makersschaar in de hand is niet minder dan de negentienjarige Afrikaanse prins Okeke, de zoon van Ras Chief Okeke uit Zuid- Oost Nigeria Misschien heeft zijn Pa het gewe ten van Peter de Grotede onder nemende Rus die naar Zaandam kwam om het schepen maken te leren. Hoe het zijRas Okeke liet zijn jongen naar Londen gaan om het kleermakersvak zo grondig te bestuderen, dat hij later thuis in Lagos een eigen kieermakewinsti- tuut kan beginnen. Wij zien de prins hier aan de Londense snijtafel staan, dromend van een onberispelijke Nigeriaanse new Look. in de receptenleer, in de kennis van de kookinstaflaties, van brand stoffen, zij moeten leren hoe ze het beste hun levensmiddelen kunnen opbergen en hoe zij het in In- dië zo talrijke ongedierte met goed resultaat kunnen bestrijden. Verder moet de moderne kok zijn weetje w«ten van de E.H.B.O. en hij moet de maïeise keukentermen op z'n duim kennen. Dat is dan de theoretische kant van hun opleiding, de practïsche bestaat uit het leren bouwen van primitieve veldkeukens, zij moeten zelfs in de meest primitieve om standigheden een goede warme maaltijd voor de dag kunnen to veren, zodat de soldaten elkaar op de schouder kloppen en zeggen: Het herstel van de Rotterdamse haven vindt gestadig voortgang. Gemeentediensten en particulieren werken hard om de slagen van de oorlog te boven te komen en de wereldschecpvaart weer te bieden, waar zij aanspraak op mag laten gelden: een goed geoutilleerde haven, met het meeste comfort om tc lossen en te laden. Overal in de havens dreunen de heimachines, die werken aan de nieuwe kade muren, uit het puin op de haven terreinen verrijzen nieuwe gebou- weft en op de tekenkantoren liggen weer nieuwe plannen klaar voor andere gebouwen. - De oorlog is er de indirecte oor zaak van geweest, dat Blaauwhoe den veem en Vriesseveem van een groot gedeelte van hun haventer reinen aan de Rijnhaven zijn ver dreven. Alle gebouwen die eerst aan deWilhélminakade stonden zul len nu aan de Merwehavcn worden herbouwd. De terreinen aan de Wilhelminakade komen in gebruik van de Holland-Ainerikalijn. Aan de "Rijnhaven*** blijft het "gebouwen complex van de Molukken met zijn utiliteitsgebouwen. De voorzijde wordt in nieuwe stijl herbouwd. De kade, die voorzien is van een stroomgoot, wacht alleen nog maar op bestrating en zal dan, als ze klaar is, voor bet publiek worden afgesloten. Nieuw en modern Ter compensatie van hun verlies aan de Wilhelminakade gaan Blaanwhocd- cn Vriesseveem nu een nieuw en modern koel- en pakhuis van vier verdiepingen bouwen aan de Merwehaven. Van de 1080 palen, die voor dit eerste nieuwe en thans nog enige koelhuis aan diep vaarwater moe ten worden geslagen, zitten er reeds 450 m de grond. Het gebouw wordt 100 bij 42,50 meier en zal op zijn vroegst over twee jaar gereed zijn. De bouw is nog niet aanbe steed. Op hetzelfde terrein aan de Mer wehaven, die vrijwel de modernste haven van Rotterdam wordt, is thans reeds eon kleme loods in ge bruik genomen. ian een grote loods, van 170 bij 40 meter, wordt gebouwd, maar men hoopt deze aan het eind van dit jaar gereed te hebben. De uitvoerder van- dit werk, dat onwillekeurig de herin nering wakker roept aan een bouwdoos, is de Hollandse Con structie Werkplaats. Blaauwhoed en Vriesseveem hebben aan deze haven de beschikking over een kadelengte van 350 meter. Eind 1948 zullen de eerste ver diepingen in gebruik worden geno men van de nieuwe kofficpellerij en. het nieuwe kantoor aan de EARL DERR BIGGEiti „Hoor eens, Charlie mag ik je hij naar de kamer van Madden zo noemen?" gaan en de paarlen voor altijd uit „Zeer grote eer voor mij." handen geven. Uit zijn raam tegen- .Laten we niet dwaas zijn, omdat over de patio keek hij over de vage. we ver van huis in de woestijn zijn. grauwe woestijn naar de verre, Chmezen kunnen best psychisch zwarte heuvels. Goden, wat een aangelegd wezen. Maar ik zie me- land. Niets voor hem, vond hij. Lie. zeif dat al verklaren, aan Victor Jor- \'er straatlantaarns, die het plavei- dan en aan vader. Al wat wij te sel beschenen, het rumoer van weten komen moeten, is, of Madden trams, mensen, drommen mensen. ®T..1S niet Hij is er. Ga nu da- Verwarring en lawaai. In deze Jobshaven. Deze gebouwen, waar van het buitenwerk bijna voltooid is, zijn aan elkaar gebouwd. De voorgevel ervan loopt met een boog naar de St. Jobsweg, zodat de breedte aan de ene zijde van het gebouw 40 meter, maar aan. de an dere zijde slechts 29 meter be draagt. De lengte is 54 meter. Het kantoor heeft twee verdiepingen, de pellerij vier, de silo, die bij de pellerij komt wordt nog twee eta ges hoger, in de pellerij komt een warmtepomp, uniek op dit gebied, waarmede de temperatuur en het vochtgehalte in de opslagplaats ge regeld kunnen worden. Dit is vooral nodig met het oog op het goede be waren van peulvruchten en zwavel. De uitvoering van deze werken is weer een nieuwe stap vooruit in de goede richting. Men is al klaar om de steeds groter wordende stroom van goederen uit het bui tenland op te vangen, maar met behulp van de nieuwe gebouwen zullen de mogelijkheden des te groter zijn. „Oud-Rotterdam" wordt gesloopt „Oud-Rotterdam" gaat over een paar dagen naar de sloper. „Zonde", horen we velen van de enthousiaste bezoekers zeggen, maar het bleek dat er geen betere oplossing was te vinden. De gebou wen, waarop talrijke biedingen zijn gedaan door buurtverenigingen, waren niet geschikt om buiten ge bruikt te worden. Ze zijn niet met olie, maar met waterverf geschil derd en de eerste de beste regen bui zou alles onherkenbaar maken. Er heeft een inschrijving plaats gehad, waarop negen firma's in schreven, de laagste voor 600 gul den. De hoogste bieder was de fir ma Lekkerkerker aan wie alles dan ook zal worden verkocht. Het aantal bezoekers is dc laatste da gen nog aanmerkelijk gestegen. Zondag was een record-dag met 18.781 bezoekers de honderddui zend werd zoals wij gisteren reeds melden, gepasseerd; de vraag is nu of ook de125.000 nog bereikt en gepasseerd wordt. No. 27 Nu moet ik al dezulke worgen in mijn keel, opdat geen achterdocht rijzen. Niet gelukkige betrekking voor my." „Nu, het zal niet lang duren", ant woordde Eden. „Het lijkt me, dat alles in orde is." Weer haalde Chan de schouders op, maar antwoordde niet „Het is toch in orde?" vroeg Bob met plotselinge belangstelling. „Nederig mijn eigen armzalige mening aanbiedend, is bet niet zo in orde als het mij zou behagen." Eden staarde hem aan. „Wel, wat heb je ontdekt?" „Ik heb niets hoegenaamd ont dekt." „Nu, dan...." „Vergeef mij", onderbrak Chan, „Mogelijk weet u Chinezen zijn zeer psychisch volk. Kan niet zeg gen in klinkende woorden wat hier haperen. Msar diep in mijn hart. „Och, denk er niet over", viel Bob hem in de rede. „We kunnen ons nu niet door in stinct laten leiden. We zijn geko men om Madden een paarlsnoer te brengen, en zijn kwitantie te ont vangen. Hij is hier. dus het is heel eenvoudig. Ik voor mij wil geen ri sico hebben. Ik ga hem die paarlen geven." Chan keek bedroefd. „Neen, neen alstublieft. Nederig voor mfj2el£ sprekend. dely'k naar Madden en zeg hem, dat stilte was iets vreselijks. Die grote ik hem over twintig minuten spre- eenzaamheid.... Een vreselijke ken wil op zijn. slaapkamer. Als ik kreet verscheurde de na>..it. Bob binnen ga, wacht je buiten de deur, stond daar, als verstijfd. Weer die en je komt als ik roep. 'Dan geven kreet, en toen ccn vreemde, ver- we hem ons vrachtje." stikte stem: „Help! Hëlp! Moord!" „Een afschuwelijke vergissing". Een gil. „Helpl Help! Gooi neer die wierp Cban tegen. revolver! Helpl" „Waarom? Kun je er één bepaalde reden voor geven?'" Bob Eden holde naar de patio. j Tegelijkertijd kwamen Thorn en IV zfln moei- Charlie Chan van do andere kant Maar waar was Madden? Weer bieek zijn vermoetion onjuist Madden kwam uit de woonkamer cn lijk. Maar. „Dan spijt het me heel erg, maar ik moet afgaan op mijn eigen oor dcel, Ik neem dejvolle verantwoor ding op me. Nu vind ik dat je maar gaan moet." Met tegenzin ging Charlie heen. Bob stak een cigarette op en ging voegde zich by hen. Weer klonk de gil. En nu zag Bob, op een stang tien voet vcruer, de oorzaak van de schrikwekkende -k.e-—r. uitbarsting. Een kleine, grijze. voor net vuur zitten. De stilte hing Australische papegaai hing daar uit als een gordijn van mist over het alle macht te schreeuwen, huis, over de woestijn, over de we reld. Een spookachtige stilte," dio nooit meer door iets verbroken scheen te kunnen worden. Eden dacht diep na. Waar had Charlie het toch over? Allemaal on zin. Zij dramatiseerden de dingen „Die verwenste vogel", riep Mad den boos. „Het spijt me. Eden, dat ik vergelen ben je over hem te spreken. Het is Tony maar: hij heeft heel wat achter zich, zoals je denken kunt." De papegaai hield op met schreeu- graag, die Chinezen en zichzelf wan en keek plechtig naar de groep er bij. Chan speelde hier een nieuwe rol. en zijn klacht was niet op recht. H'j wilde "er mee doorgaan, spionneren en. zich allerlei verbeel den. Zo deed een Amerikaan niet en Bob Eden niet. De jongen keek op zijn horloge. Tien minuten geleden was Charlie heengegaan; over tien minuten zou .'Óór hem. „Eén tegelijk, heren", knistn hij nu, Madden lachte. ..Hij' is weer in de kroeg", zei hij. „Dat heeft hij van een buffetknecht geleerd, denk ik." ,„Eén tegelijk, heren." „Het is goed, Tony", ging Mad den voort. „Wij verdringen elkaar niet om een borrel. Houd je kalm. Vïsconcours De Rotterdamse hengelaarsclub K.I.V.O.B.. hield Zondag 11 Juli in het Aar-kanaal een geslaagde rayon-concours, voor verenigingen in het rayon Croosviyk. De corps- prijzen werden gewonnen door R.H. In weer en wind, R.H.G., K.I. V.O.B. en R.H.V. Crooswijk. De eerste prijs voor alleenstaanden werd gewonnen door de heer J. Hoogenboom. „Die kokkie van ons! Die mag er zijn, je weet niet waar het vandaan komt, maar je zou er een dagmars voor over hebben!" Maar het belangrijkste van alles is wel, dat de adspirant koks ver trouwd raken met de Indische keu ken en die kennis wordt hen door deskundigen bijgebracht. Uit de resultaten, die deze opleiding reeds heeft geboekt, zou men kunnen opmaken, dat allen reeds over een degelijke kennis van de Indische beuken beschikken. Ze zullen het hun rgakkers ongetwijfeld goed naar de zin kunnen maken als ze straks vertrekken. (Aan onze Haagse redacteur) Utrecht is een congres- en ver- gaderstad, In al die vergaderingen worden nogal ceng mededelingen gedaan. Juiste en oniuiste ook ten aanzien van de distributie. Zo werd er weer. tijdena een ver gadering van de R.K, Eortd van slagers en aanverwante bedrijven St. Joris, medegedeeld dat wij ci teren de Volkskrant in de naaste toekomst een verhoging van het vleesrantsoen verwacht wordt. Bij informatie in Den Haag bleek de toestand weer eens anders te 2i|n. Drie weken was de situatie bij zonder moeilijk. Het dieptepunt, dat Wh een maand geleden reeds hebben aangekondigd was bereikt. Een ver laging van het vleesrantsoen met 50 gram scheen onvermijdelijk. Een nauwkeurig onderzoek heeft ertoe geleid, dat men het rantsoen heeft gehandhaafd op het normale peil. hetgeen met moeilijkheden en niin is gelukt. Thans gaat het weer wat beter, doch in Augustus is opnieuw een zeer moeilijke periode te ver wachten, zo deelt men ons mede. De hoop bestaat, dat men er echter weer in zal slagen het rantsoen op het peil van dit ogenblik te hand haven, maar of het zal lukken is een tweede. Pas na Augustus zal een verbete ring in de vieespoaltie intreden, wanneer meer binnenlands vlees aan de markt komt. Een verbete ring zal slechts verwezenlijkt kun nen worden, indien de Regering zal besluiten tot de aankoop van meer buitenlands vlees. Op het ogenblik zal dit, naar men Ons Verzekert, onmogelijk zijn, waarmee wij dus slechts willen zeggen, dat een ver hoging van het vleesrantsoen „in de naaste toekomst" weinig waar schijnlijk is en voorts dat wij blij mogen zijn. als het rantsoen op de huidige grootte in Augustus wordt gehandhaafd. Men heeft in Utrecht opnieuw een dode mus tentoonge steld. Licht dat vier millioen jaar oud is Sterrekundigen van een observa torium op de Mount Hamilton in Amerika hebben in de Melkweg in het sterrenbeeld Cygnus tussen Lyra en Pegasus een nieuwe ster ontdekt. Naar schatting der geleerden be vindt de ster zich zo ver van de aarde, d3t zij het licht, dat thans de aarde heeft bereikt, vier millioen jaar geleden moet hebben uitgezon den. Massa-proces Wij van de krant, die sinds jaar en dag de klanten bij de politie rechter zien komen en gaan, slaan heus zo gauw niet meer achterover van een buitenissig zaakje, maar van deze massaslachting kijken we toch op: acht mannen en een vrouw komen er daar tegelijk bin nen en worden op een lange rij voor het hekje gezet. Deze mensen zijn vanmorgen voor dag en dauw in Limburg op de trein gestapt en hier haar de Noordsingel komen ratelen, alle maal van wege een klein vergrijp, in teamverband, maar ieder voor zich hier in de stad gepleegd, nu alweer ruim drie jaar geleden. Weet u nog van de actie Zuid helpt Noord? Nu, deze mensen, waren Zuid en zij kwamen ons helpen in 1945, kort na de bevrijding. Zij vormden een Rode Kruis relief- team en werden ingekwartierd in het huis van een dokter, die fout geweest was, zó fout, naar men zei, dat die man wel een kopje kleiner gemaakt zou worden. Goed, dat was natuurlijk nog geen reden voor Zuid om een beetje eigendunkelijk met de in dokters huis achtergeble ven spullen om te springen, maar gezien de stemming in die dagen, toch ook weer niet zo verwonder lijk. Vooral als je dan als Zuid, Noord zo collegiaal helpt, is het niet gek nu en dan even aan je zelf te den ken, als het In een fout huis zomaar voor het grijpen ligt. Zo zocht, ieder naar zijn aard en lief hebberij, een paar kleinigheden uit. Dat de karakters der Zuider lingen nog al uiteen liepen is dui delijk te zien aan de soort van spullen die men graag had. Zo had er een drie dekens, een karpet, een ontbijtlaken en zes servetten op zijn naam staan. Een ander daaren tegen vergreep zich aan gramö- foonplaten en een bierpul met speelwerk onder in de bodem. Een was er die uitsluitend kleine siera den tot zich genomen had en zijn maat, gans anders van inborst, ver zamelde: een bloeddrukmeter, een sterilisator, een injectie-spuit, en een bril. Weer een ander een elec- trische bedwarmer en pantoffels (ziet u zijn karakter spiegelen?) Zo had ieder wat van zijn gading uitgezocht. Eigenaardig, zei de officier, allemaal betrekkelijk klei ne zaken. Och, wat zal ik u zeg gen, sprak de rechter zeer wijs en een tikje irohisch kijkend: over de grote en kostbare spullen, zoals kasten, meubels en mooie kleden had, naar ik in de stukken zie, M.G. zich al ontfermd De officier wilde een boete eisen tegen de Zuiderlingen, maar de mensen zelf hadden liever een voorwaardelijke straf en daar voelde de rechter ook hét meest voor, want al was het dan niet goed te praten wat die mensen ge daan hadden, het waren toch ove rigens allemaal zeer achtenswaar dige lieden, die ons prachtig gehol pen hadden in de moeilijke tijd vlak na de bevrijding. De spullen zijn by dokter terug en om die vriendelijke Limburgers nu nog eens een gat in hun portemonnale te slaan, daar voelde de rechter niets voor. Twee weken voorwaar delijk, dat leek hem wel aardig, want iets moest het toch zijn, je kon die mensen toch niet helemaal voor niets uit Limburg hier naaéj. toe laten komen. De Kaap-serie In de zomeravond-competitie van de Kaap-serie werden de volgende uitslagen genoteerd: Staf V.C.A.- SpOrtclub Vos 4-0, D.K.L.-B.B.B.B. 3-1, Juniüs Boys-D.K.B. 1-1. Advertentie l. M. MIEP VRAAGT: (met een blik op de kalender) WAAR RLIJVEN DE SFERCIEEO- NEN? Zij heeft haar licht eens opgestoken bij de kwekers en dezen hebben haar het geval uit de doeken ge daan. Het weer werkt vertragend op de groei van de boontjes. Het zal dus nog wel een paar da gen duren voor cr voldoende sperciebonen aangevoerd wor den. Zo. zegt Miep, is het dat! Dan is het gelukkig, dat er nog een over vloed is van: ANDIJVIE, WORTELTJES, SLA en^ KOMKOMMER. En dan zijn er nog de ZOMER. BIETJES en BLOEMKOOL. Wist U, dat cr ook reeds rode kool is? Dus, zegt Miep, geen consternatie. Er fs in groenten nog variatie. Publ. Centr. Bur.v.d-üroentenveilingcn Het leek er vébl op dat elke sport- lievende Italiaan Maandag werk on gezin in de steek had gelaten om naar San Remo te trekken ten ein de hun grote favoriet Gino Bartali als eerste over da eindstreep te zien gaan. Het was wel een Gino, die deze etappe van Marseille naar San Remo won, maar niet de Gino waarvoor men gekomen was. Het was Gino Sciardis, de verrassing van de internationale ploeg, die als eenzaam overwinnaar over de eind streep ging. Hoewel het publiek zijn teleurstelling hierover niet verheel de, werden de eerst aankomende te San Remo toch van harte toege juicht. Intussen bliift de rode trui van Sciardis een onveilig spin voor alle „groten" van de tour. "Zolang deze in hun huurt is, blijft het oppassen. Zelfs wordt Sciardis een bedreiging voor de solide Lambrecht, de leider der internationale ploeg. Sciardis heeft aich in het algemeen klasse ment thans op de derde plaats ach ter Lambrecht geplaatst, Hij stak ziln vreugde over zijn etappe-over winning niet onder stoelen of ban ken en reeds enkele ogenblikken nadat hij, schijnbaar, uitgeput en met een van vermoeidheid en krachtsinspanning verwrongen ge laat, was afgestapt, straalde hii san alle kanten, toen hem de traditione le bloemenhulde werd .gebracht cn hij de ev„n trad ionele" kus in ont vangst mocht nemen. Behalve de voarultffanjf VAn Sciardis zijn cr In het algemeen klassement geen wijzigingen van betekenis te constateren na de weinig emotionele etappe De ren ners hebben deze dag bijna geen activj. teit ontplooid en ook door de ploegen werden weinig grote dingen gedaan, boewei de grote homogeniteit van de internationale ploeg wederom opviel Wat zullen dere mannen" Brambtlla, CamclhnJ, Lambrecht, Sciardis en Tacca in de Alpen presteren? Na de krachttoeren, verricht In de bride voorgaande etappes, stelde Impa- nts rich tevreden met rustig het peloton te volgen. Hij zal straks in de Alpen moeten tonen wat hij ais klimmer ver mag cn of hij rijn vorm van verleden jaar nu kwijt ts o£ ntet. Physlek Is Impanls tot alles in ataat, want wat lichamelijke conditie betreft Js hij met Bartali en TeSsseire de beste man in de Tour. Ook Schotlt en Gckurs van de Belgische A-ploeg rijden uitste kend Over het algemeen was er ln deze etappe van strijd geen sprake. De oo- venmaUge hitte was daar natuurlijk niet vreemd aan, maar Bartali scheen hfervan weinig last te hebben en toon de te San Hemo zijn grote klasse door een geweldige sprint Zo werkte hij zich los uit een groot pelcton en won hier door tevens een weinig san tijd. Men verwacht nog veel van Bartali In deze ronde, niet zozeer op grond van het geen hij tot nu toe pree teerde, maar op grond van het feit dat hij bijna de enige Is. die er na deze elf etappes nog volkomen fris uitziet, terwijl zich op de meeste gezichten al duidelijk sporen van vermoeidheid beginnen af te tekenen. In de Nederlands-Luxemburgse ploeg vlot het de laatste dagen aardig. Het was jammer dat Kemp Maandagmorgen besloot niet te starten (de juiste reden hiervan is nog onbekend), maar de vier overgebleven renners hebben vandaag uitstekend gereden en er bestond zo'n prettige eenheid in dit kleine plocgje. dat wjj rustig kunnen aannemen, dat, deze vier knapen de Tour geheel zullen uitrijden, indien zich natuurlijk niet on verhoopt iets voordoet. Weliswaar bulten het kader van de Tour vallende, maar er toch zeer sterk mee verweven was de jacht die de po litie te San Remo inzette op een Païyse bandiet Zij had gehoord, dat Pierre Carrot, bijgenaamd „gekke Piet" zich onder de deelnemers aan de Ronde van Frankrijk zou hebben begeven, blijk baar met de bedoeling om op deze wijze over de Italiaanse grens te komen. Po litiemannen mengden zich onder de of ficials, journalisten cn het publiek om Carrot op het spoor te komen, maar haar pogingen hebben tot nu toe niet tot enig resultaat geleld Het algemeen klassement luidt na de elfde etappe; 1 Bobet (Frankrijk) 74 uur 43 min 40 sec.; 2. Lambrecht (In ternat.) 74.44 09; 3 Sciardis (Internat) 74 50 25; 47. De Buyter 75 51.24; S6t De Hoog 78 01,20. Het ploegenklassemcnt 2fet er als volgt uit: 1. Internatnonale ploeg (Lambrecht, Sciardis en Brambllla) 224,39.38: 2. Frankrijk (B'vet Teisseire en Vietto) 224 41.04; 3 Bel gib A (Impanis, SchoUe en Van Dyck) 225.1043. Olympische schietploeg samengesteld De ploeg, welke ons land op de Olympische Spelen lij het schieten al vertegenwoordigen, is als volgt samengesteld: Petite carabine kaliber 22: J. H. Brussaard Rotterdam, G. G. Schoon- man, Brummea en G. J. P Both, Breda. Automatisch pistool: P. Kessels, Tilburg. De heer Both, die ons land ook in 1938 vertegenwoordigde, zal als chef d'equipe fungeren. Deense kanovaarders naar ons land Deense kanovaarders zullen Za terdag per autobus naar ons land vertrekken om deel te nemen aan een internationale kanotocht van 200 km door Nederland. De Deense kanovaarders zijn uit genodigd door de Nederlandse bond van kanovaarders. De tocht van de Denen zal tien dagen duren. Nieuw Russisch record De Russische hardloper Nikolai Karakoelof heeft de 100 meter ge lopen. in 10,4 seconde, waardoor hij met 0.4 sec. het oude Russische re cord verbeterde, i i IL t w

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3