I. C Sch iekan ttekeningen mmmmmmu t? heöen.... J STADSNIEUWS De kleermaker weer in arrest gesteld Hij zette oplichtingen op oude voet voort IZCEEEm Radio-programma AGENDA STABSKRONIEK Burgerlijke Stand Veertigjarig jubileum bij de Standard te Pernis Schoonmaak in de Gemeentebibliotheek Volkstuinders zijn niet ontevreden DE HINESE PAPEGAAI Oneerlijke kleermaker SCHIEDAM SCHEEPVAART J. ALBRECHT D. DIJKSHOORN EEN NIEUWE KINDERWAGEN VOOR f41.- G O O S BEKWAME CHEFFIN Koevierstèrs Woensdag 21 Juli 1948 3 Bezoek aan de Grote Kerk. Met de heer Korswagen van de restauratie heeft Schiekanter dezer dagen weer eens wat rondgeneusd in de Grote Kerk, waar nog met man en macht wordt gewerkt om de kerk een nieuw-oud jasje aan te trekken, Br begint nu wat meer tekening in de zaak te komen, het grote werk aan daken en buiten muren is grotendeels gereed en men kan zich nu dan ook reeds meer bepalen tot het binnenwerk. Over de zorg, waarmee de oor spronkelijke toestand wordt terug gebracht, schreef Schiekanter reeds eerder, maar de heer Korswagen heeft ook eens wat laten zien van de verlichting en verwarming, die nist direct opvalt, maar door de gehele kerk aanwezig is. Zo goed als onzichtbaar bevinden zich. m de nok 120 lampen van ieder 150 ■watt, die m staat zijn een zee van licht te verspreiden. De kerkver- warming, een probleem op zichzelf, bestaat uit "hete lucht- en warm waterverwarming, terwijl de kerk vloer onder de stoelen ook nog eens extra wordt verwarmd doof een ingemetselde verwarming. Schiekanter zag mannen ook reeds bezig met het aanbrengen van het oude doophek en de res tauratie van de prachtig gebeeld houwde preekstoel, waarop de vier evangelisten z»jn afgebeeld. Ook de z.g. burgemeestersstoel, die uit veel later tijd, de achttiende eeuw, stamt, wordt weer herplaatst. Prachtige kaarsenkronen moet de kerk in vroeger dagen hebben be zeten, maar een zuinige kerkeraad verkocht al dit moois In vroeger dagen, toen overal in Nederland een verwaarlozing en tenietdoen van eeuwenoud cultuurbezit viel te constateren. Er moeten dertien kronen, vijf grote en acht kleine, terug Romen om de kerk weer te sieren en op de hoogtijdagen hun Tomantisch licht te k verspreiden door de grote ruimte.' Het model voor de aan te brengen kronen vond men in de St. Janskerk te Alkmaar. Twee kaarsenkronen, die nieuw zijn, maar voor oud niet pn- derdoen, werden geschonken door de man, di^ de ziel was van deze kerkrestauratie, de heer G. W. van Bergen Walraven, Naar Schiekanter heeft verno men, is -er bij Charles Eyck, de bekende glazenier, gesproken over de mogelijkheid van het aanbren gen van gebrandschilderde ramen, vijf in getal, in het koor van het middenschip. Wie dezer dagen eens een bezoek bracht aan de kerk en stond bij de grote ingang onder de toren, zal met Schiekanter geïmpo neerd zijn door het prachtige ef fect, dat oude bouwmeesters en nu restaurateurs weer hebben weten te bereiken. Naar Schiekanter vernam, Is nog geen overeenstemming bereikt tus sen kerkmeesters en gemeentebe stuur, over het beheer en de restauratie van de v.m. Waag aan de zuidzijde van de toren. Dit ge bouw is bezit van de gemeente. Heeft Schiekanter goed gehoord, dan was het oorspronkelijk de be doeling het orgel m de aula van het v.m. St. Jacobsgasthius, dat bezit is' van de Ned. Herv. Kerk, te rui len voor de Waag. Dit zou inder daad echte oplossing zijn geweest. De zaak staat momenteel dus dat straks de restauratie van het kerkgebouw in Gothische stijl vol tooid is en dat zitten we met een geheel uit de sfeer vallende, op die plaats vooral lelijke barokgevtd die misschien veel later met veel extra kosten toch nog gerestau reerd zal worden. Zo de heer Korswagen Schiekan ter vertelde, is deze waag vroeger een kapel geweest met een gothi sche architectuur, die men weer wil herstellen. Men beschikt over een enkele oude tekening, die de vroegere stijl aangeeft. Schiekan ter hoopt nu maar uit aesthetisch en financléel oogpunt dat gemeen teraad en kerkmeesters spoedig tot overeenstemming zullen komen voor de restaurateurs uit de kerk zijn verdwenen. De kleermaker J. W. v. d. H., van de Korte Dam 6, bevindt zich se dert Zondag in arrest, wegens het plegen van oplichting. Zo men zich zal herinneren werd v. d H. op 22 Januari 1947 ook gearresteerd op grond van bedrieglijke praktijken bij de verkoop van lappen stof, waarbij hij eenzelfde lap stof meermalen verkocht. Het bestelde pak werd nooit afgeleverd en de kleermaker .maakte goede sier van het geld; deed o.m. aan de rui tersport en dineerde regelmatig in dure hotels. Hij heeft destijds een half jaar gevangenisstraf gekregen. Niettegenstaande de publicaties over deze zwendelaar schijnen, nu toch weer kopers in zijn zaak te zijn opgedaagd, die weer het slachtoffer werden van de praktij ken van v. d. H. Zijn wij juist ingelicht, dan be schikt 'de politie thans over vol doende bewijzen om de man voor langere tijd achter slot en grendel te zetten. In de loop van deze week zal de kleermaker nog worden voorgeleid. Advertentie I. M, De vacantie Is voor allen een zegen. Maar dan zonder storm, hagel o£ regen, Doch mij stoort dit alles niet, 't Mag regenen det 't giet, Tc Heb TIP en dan kan Tc overal tegen. Inz. Hr H. V. te A'cLam ontv. 1 fI, TIP Ut WOENSDAG 21 JULI Avondprogramma HILVERSUM I; 19.05 Nieuws, weer; 18,15 Nieuwe aanwinsten discotheek; 19.30 Do Ruigharige politie; 19 55 Bach koraal; 20.00 Nieuws; 20.15 Oratorium Daniel; 21.40 Causerie: Ned. Nieuwe kerken; 22 00 Oratorium; 22.45 Avcnd- overdenking; £3.00 Nieuws'. 23.15 Eupho- nia; 23 45 Folk song suite. HILVERSUM II: 19 00 De problemen der kleine boeren; 19 15 Reg. uitz.; 19 30 Voor de jeugd; 19.45 Ds Sirks; 20 00 Nieuws; 20 05 Dingen van de dag; 20.20 Residentie ork.; 21,00 Hoorspel; 2150 Omroepmannenkoor; 22.10 Melando", 22 40 Orgelspel; 23 00 Nieuws; 2315 Nieuwe successen van over de Oceaan; 23,45 Avondklanken, DONDERDAG 22 JULI HILVERSUM 1:7.00 Nieuws; 7.15 Och tendgymnastiek; 7.30 Gr, muziek; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws en boekbespreking; 8.15 Pluk de dag; 9 00 Voor de vrouw; 9 05 Gr muziek; 10 00 Kwintet; 10.45 Jo Vincent; 11.00 De Zonnebloem; 11,45 Zi geunerklanken; 12.00 Angelus; 12 03 Dansorkest; 12 30 Weerpraatje; 12.55 Zonnewijzer; 1300 Nieuws; 13.20 Zang en piano; 13.45 Hors d'Oeuvre; 14.00 MuaeUeorkest: 14 30 Gershwin; 1440 Voor de vrouw; 15.00 Zangkoor; 35 30 Altvioolrecital; 16 00 Bijbellezing; 16 45 Jehudi Menuhin; 3715 Sehoolzangwed- strijd; 17.50 Jeugdjournaal; 1815 C.N.V. kwartier; 13 30 Strijdkrachten: HILVERSUM n: 7.00 Nieuws: 715 Gr. muziek; 7 50 Dagopening; 8,00 Nieuws; 8 15 Gr muziek; 8 45 Klassieke muziek: 9 19 I^-genwnding; 9,30 Waterstanden; 3.3d --<*«slds vitaminen; 10 30 Voor de vrouw; 10 35 Balalaika-klanken: 10.50 Kleutertje luister! 11.00 Orgel en zang; .11.45 Wolken, Wind en Water; 12 00 Ly ra-Trio; 12 30 Weerpraatje; 12 33 In *t E>pi>»n ruitje; 1238 Budaneor—Ne\v York; 13 do Iftauws; '315 VaedevIHe orkest; 14» Pool,2 Nat f-MrfJag; 1430 Gr snjTiek; 15 00 7ior de zieken; 16 00 U kunt het Keioven of niet.15^5 Assor- tlmento, 17.0» R»<*ejJ'V.O«-o: 17 20 Welk dlwi; 3720 Pianrcuo. 17 50 lieg U'vt 18 00 Nieuw»! 18,15 A port; 18.30 The Skymasteri. Tentoonstellingen: Tot 1 Augustus Da. van 10—5, Zo. 25 uur: Sted, Museum, Schil derijen uit 17e, 18e en 2öe eeuw, verworven uit het vanuit Did. te- ruggev. Ked. Kunstbezit F i 1 ra b Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9.30, Za. en Zo. 1.45, 4.15, 7 cn 9.30 u: Frieda. Op het toneel: Willy Al fredo. Monopole: Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo. 3, 5. 7, 9 u*. Moord onder nar cose. Feestavonden e. d. s 24 Juli. Musis Sacrum, 8 uur: Euurtver. D.B.O. uit R'dam-West. Aan boord van een schip, liggende bij de werf „Da Combinatie", moest de brandweer een begin van brand blussen. Vermoedelijk was de oor zaak gelegen in het overspringen van vonken van een lasapparaat op een stel planken. Da voetganger G. R,, uit Rotter dam, werd op de Koemarkt aange reden door zijn stadgenoot T. R., die op de fiets passeerde. Eerstgenoem de werd door het stuur van de fiets in zijn maagstreek getroffen. Na in het gemeenteziekenhuis te zyn behandeld, is hij ter nadere ob servatie naar het Coolsingelzieken- huis te Rotterdam overgebracht. Een van de ossehtroepen, die de laatste dagen weer visa-versa door de stad trekken, vernielde een tuin hek aan de B.K. laan. Een «schutting aan de Singel werd omver gelopen. Geboren r'Jan z v J H Baas en A L M Veltman, Mariastraat SJ; Ger- daWdvG Oosterom en W Haten- boer, Nassaulaan 75; Magdalena M dvH Maan en J Sonne veld, Prof. Kam. Onneslaan 162; levenl. kind. van C J H Bouman en C W Loog, Dr. Noletstr. 1. Overleden: T> Zwarts 90 j„ Burg. Knappertlaan 59; B. Storm, 63 j., A. Alb. Thymstraat 35, 6 Koe le 32 j. Nassaulaan 75. ALEVEOUty GRANVILLE, echtgenote van de gouverneur van Noord- Ier land, heeft te Belfast de doopplechtigheid verricht van het nieuwe 18.300 ton grote vliegkampschip BulwarkOp de foto; het schip met de torenhoog oprijzende steven glijdt van de helling. Dinsdag was de heer G. Bloem, Boerhaavelaan 53, veertig jaar in dienst van de Standard Am. Petr. Comp. te Pemis, waar ïiy thans de functie van baas in het ameeroliebe- dryf bekleedt. - By de huldiging van de jubilaris, waarbij ook de familieleden, bazen, voorlieden, afdelingschefs, atemede de naaste medewerkers tegenwoor dig waren, overhandigde de manager, ■de heer Van Buuren, het gebruike lijke cadeau onder couvert. De direc teur van het bedrijf, ir. Beukers, deelde in zijn toespraak mede, dat het H.K.H. de Prinses-Regentes had behaagd, de jubilaris de ere-medail le in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toe te kennen. Ook ontving de heer Bloem de zil veren legpenning van de Maatschap pij van Handel en Nijverheid. Nadat de heer B. v. dGiessen namens het personeel met een gees tige speech een fauteuil had aange boden en de jubilaris nog was toege sproken door de heren Bos en. Evers, kreeg het^ personeel gelegenheid tot feliciteren. Ook van buiten het be drijf,4 zoals van handelsrelaties uit Rotterdam, kwam men zijn geluk- wensen aanbieden. Plantage-concert De Chr. muziekveren. „Harpe Davids" concerteert Donderdag avond om acht uur, onder leiding van de heer J. K» C. Karsseboom.' in de Plantage. Uitgevoerd wordt het volgende programma: Gezang 122. Hier is Londen, Mars "W. Schild Si j'étais Roi, Ouverture A. Adam arr. J. Bouchel Mondnacht suf der Als ter, Wals Oscar Fetras. arr. Dreissen Suite Oriëntale Francis Popy 1. Les Bayaderes. 2. Au bord du Gange. 3. Les Almées. 4. Patrouille. Les Dragons de Villars Maillards Doornroosjes Bruidsvaart Max Rhode, arr. Dreissen Een schone Meimorgen. Fant. Bisselink Vrij Nederland Cïere. arr. Maas Gezang 281. In verband met de jaarlijkse schoonmaak zal de Gemeente-bi bliotheek van 26 Juli tot de avond van 16 Augustus a.s. gesloten zijn. De Couranten-leeszaal blijft op de gewone avonden geopend van 19 21 uur. Het filiaal Gorzen is ge durende die tijd alleen geopend des Vrijdagsavonds van 19 tot 20.30 uur. Damclub „Schiedam" Voor het clubkampioenschap van de damclub „Schiedam" werden dezer dagen weer wedstrijden speeld. De uitslagen waren ditmaal: M. v. Koordennen ~J. Omink 0-2, J. Breman-J. Kerkhoven 2-0, M, d. Houting-P. v. d. Watering 2-0, D. Zonnevcid-J. v. Leeuwen 1-1, P. Verhaal-A. Hoek 2-0, J. v. Tilburg ~J. de Groot 0-2, D. v. d, Spek-J. v, Dijm 1-1, G, de Wilt-A. Clooster 1-1, J. Onfnk-A. Verhaal 2-0, O. Vlug-A. v. Berk 0-2, A. Struik-An L. Veld 1-1, M. Cotie-B. v. Noor dennen 1-1, J. de Wilde-J. Heul 2-0, J. v. Wolveren-J. Stervenhoes 1-1. Daar de eerste en tweede tien tallen van „Schiedam" nu in de eerste klasse uitkomen, "bestaan er plannen om een derde tiental te vormen. Dammers kunnen zich hiervoor opgeven tijden? de club avonden, die iedere Vrijdag in „De Amstelbron" worden gehouden. WATERPOLO Een met twee invallers spelend S.Z.C, heeft Dinsdagavond in een zwak gespeelde wedstrijd met 6—2 het onderspit gedolven tegen Haar lem. De doelpunten van S.Z.C. wer den tot ótand gebracht door Kra ayenbrink en Feiten. S.Z.C. 8 speelde in het koude i ter tegen Rotterdam 4 én won met 3-0. Het weer xal geleidelijk heter moeten worden Nil er de laatste weken zoveel regen is gevallen en reeds verschei dene boeren in Zeeland b.v. weinig hoop hebben op een goede ooget dit jaar, ie het de moeite waard gebleken, bii de houders van de talry'ke volkstuinen, die rond Rotterdam liggen, te informeren hoe by hen de verschillende gewas sen. er voor staan. Over het algemeen klagen zij minder dan de grote boeren. Dit is ooklieel logisch. Het kan niet an ders, of het kleine "lapje grond, dat zij te bewerken hebben, 13 beter be stand tegen ongunstige weersom standigheden. dan de vaak uitge strekte landerijen der boeren. Zeer zeker hebben zij minder ervaring, maar daar staat tegenover, dat zij hun werk veel intensiever kunnen doen, omdat het bovendienhun liefhebberij is, De Rotterdamse volkstuinen zien er byna zonder uit zondering goed verzorgd uit: ze lig gen niet te laag en er is voor een goede afwatering gezorgd. Dank zij de vele volkstuinverenigingen we ten de eigenaren, hoe in bepaalde, moeilijke, omstandigheden te han delen. De regen heeft er voor gezorgd, dat alles hard gegroeid is in de laat ste tijd. Dit geldt speciaal voor de aardappelen, maar ook voor sommi- ~e groentesoorten, al wil het met de 'onen met best lukken; deze hebben veel zon nodig. Tot nu toe hebben, de meeste volkstuinders dus weinig reden tot klagen, maar dat wil met zeggen, dat zy met hopen op een spoedige verandering. Wanneer het nog lang regenachtig weer blijft, zullen zelfs de hooggelegen stukken 3and „ver zinken". Daarom hopen de voiks- tuinders maar dat het weer spoedig beter wordt. Het mag echter niet plotseling veranderen. Men Kent ons wisselvallige klimaat; onverwacht hoge temperaturen of broeierig weer vergezeld van omveer zouden onherstelbare schade, in de vorm van. broeiing en plantenziekten kun nen veroorzaken. ROTTERDAM Wie zag dit ongeval? Zaterdagmorgen, om, ongeveer kwart voor tien werd op de hoek van Houtlaan en Van Vollenliove- straat een 5-jarig- jongetje aange reden door een militaire auto. Het ventje werd ernstig gewond. Even tuele ooggetuigen wordt verzocht zich te melden op het hoofdbureau van politie, kamer 71, of zich tele fonisch in verbinding te stellen met de inspecteur van dienst, tel, 27000, toestel 136. Advertentie I. IA. EARL DERR BIGGER,S EEN CHARUE CHAN-MYSTERIE No. 33 En je verandert niets aan wat ik gezegd heb?" „Geen komma", glimlachte Holley. „Nu moet ik gauw naar de stad te rug. Nogmaals mijn dank, meneer Madden." „Dat is in orde", zei Madden. „Ik help je graag." Eden liep-met Holley het erf op. -Toen zij in het huis niet meer te horen, waren, stond de redacteur stil. „Je trekt je het verdivynen van die revolver nogal aan", zei hij. „Wat zou dat nu?" „Och, misschien niets", zei Bob. „Maar toch...." „Wat?" ,Nu, ik begin te denken, dat cr hier kort geleden wat raars is ge beurd op de ranch." Holley keek verbaasd. „Dat klinkt onmogelijk. Maar, laat me niet in spanning." „Dat moet ik wel. Ket is een heel verhaal, en Madden moet met zien, dat we al te collegiaal worden. Ik kom vanmiddag, zoals ik beloofd heb." Holley stapte in „Goed", zei hij. „Ik kan wachten. Tot ziens." Eden zag met spijt Hoiley na, toen hij de stoffige weg afketste. Iets in die krantenman bracht een warme, menselijke atmosfeer op de ranch en die was er nodig. Even later had hij geen spijt meer, want een brum stipje in de verte werd een keurige auto, en aen het stuur zat het meisje uit de Oase, Hij hield het hek open. en met een vrolijk handgebaar reed Paula Wendell hem voorbij, het erf op. „Zo", zei hy, „Ik begon te vrezen, dat u niet kwam." ,ïk heb me verslapen", bekende zij. „Dat doe ik altijd in dit woes tijnland, Hebt u gemerkt, hoe de tucht hier is? Lui die het weten kunnen, zeggen, dat se op wijn lijkt" „Zeker een vrolijkjmtbijt gehad?" „Ja. In de Oase." „Arm kind. Die koffie!" „Dat kan me niets schelen. Will Holley zegt. dat Madden hier is." „Madden? Zeker. Dus u wilt Madden spreken. Kom binnen." Thorn was alleen in de woonka mer. Hij keek op ijskoude manier naar het meisje. Niet veel mannen zouden dat klaargespeeld, hebben, maar Thora was nu eenmaal anders. „Thorn", zal Bob. ..hier is'een jon ge dame, die meneer Madden wenst te spreken." „Ik heb een brief van hem", gaf het meisje te kennen, „waarin hij het gebruik van zijn ranch aanbiedt voor filmopnamen. Misschien weef u het nog wel ik ben Woensdag avond ook geweest." „Dat herinner ik me", zei Thorn zuur. „Het spijt me heel erg. dat meneer Madden u met kan ontvan gen. Hij vroeg mii ook u te zegg"r», dat bii jammer genode de permis sie. die' hii 11 nor brief gegeven hee*t, moei intrekken" Pc neem die bnodsehan van nir. mand aan, dan van meneer Mad den zelf", antwoordde het meisle. cn een koud licht vlamde in haar ogen. „Ik herhaal het hij wil u niet ontvangen", hield Thora vol. Het meisje ging zitten. „Vertel meneer Madden, dat zyn ranch prachtig is", zei ze. „Vertel hem. dat ik zit op een stoel in zijn woonka mer, en dat ik er zal blijven zitten, tot hij met me komt spreken." Thorn aarzelde een ogenblik, woe dend. Toen ging hij. „Neen maar, dat gaat goed!" lachte Eden. „Dat moet ook", antwoordde het meisje, „en^ ik heb al te lang op eigen benen gestaan om de onzin van een secretaris te aanvaarden." Madden kwam tierende binnen. „Wat moet dat..,.*' „Meneer Madden", zei het meisje, opstaande, met haar liefste glim lach, „ik wist zeker, dat u mij wel ontvangen wilde. Ik heb hier de brief, die u mij zond uit San Fran cisco. Dat herinnert u zich natuur lijk." Madden nam de brief aan en be keek hem. „Ja. ja natuurlijk. Het spijt me. Juffrouw Wendell, maar sedert ik u schreef zijn er dingen voorgevallen ik héb zaken te doen....", hij keek naar Eden. „Om kort te gaan. het schikt mij op_ dit ogenblik niet mijn ranch vol film mensen te hebben. 2k kan u niet zeggen hoe het me spijt." De glimlach van het meisje ver dween. „Heel goed", zei ze, „maar det betekent voor mij een zwarte streep bij de maatschappij. De lui voor wie ik werk aanvaarden geen verontschuldigingen alleen resul taten. Ik heb hun gezegd dat alles geregeld was." „Nu, dan bent u wel wat voor- bang geweest „Ik zie met in waarom. Ik had het woord van P. J Madden. Tk geloof de. dwaas genoeg misschien» .dat het woord van Madden nooit gebroken werd." (Wordt vervolgd) g? Het voormalige Britse lan dingsschip „Thruster", dat eind Juni te Rotterdam arriveerde, is thans te Den Helder gestationneerd en doet dienst als voorraadschlp en dependance van het wachtschip te Willemsoord. Het schip is herdoopt in Hr. Ms. „Pelikaan". 0 Volgens Lloyds Register be droeg de in aanbouw zijnde tonna ge over de gehele wereld per einde Juni j.l. 4.021.889 bruto ton,, waar van 2.234.703 brt. in Groot Brittan- nie en Noord Ierland, 331.216 brt. in Frankrijk. 241.980 brt. in Zwe den. 220.805 brt. in Italië. 219.628 brt. in Nederland. 176.046 brt. in Britse dominions en koloniën. 162.072 brt. in de V.S. 118.711 brt. in Denemarken en 112.897 brt. ia Spanje, gf Het Nederlandse stoomschip Cronenlrurgh, op weg van Stock holm naar Finland is te Mantyiuoto aangekomen met het voorschip vol water. Het schip heeft aan de grond gezeten. De lading wordt gelost. De kleermaker J. H. L. den Aan trekker doet zijn naam eer aan. Reeds vele malen nam hH stof en punten in ontvangst zonder daar voor een costuum te leveren. De spullen verkocht hy en gmg van de opbrengst aan de zwier. Vorig jaar werd lm door de Rotterdamse poli tie gepakt en na zijn ontslag uit de gevangenis ging hij in Den Haag werken. Het beviel hem echter niet by zijn patroon en om weer voor zichzelf te kunnen beginnen, nam hij tegeiyk maar wat at of mee. En- wele weken geleden begon hij weer met zim oplichterspraktyken. Mevr. J. M. T.V. B. uit de Tollenstvaat vertrouwde hem een lap stof en 32 punten toe en van mevr. G. D. J. V. B. van het Noordplein nam hü drie coupons en S0 punten in ont vangst. Hy verkocht zijn buit op Katen- drecht, maar deze is inmiddels weer achterhaald. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is de A. weer aangehouden en opgesloten aan de Bergsïngel, tot dat hij voor de Officier van Justitie zal worden geleid. Veemarkt Rotterdam 20 Juli 1948 Totaal 2619, vette koeien en ossen 150, Rebruiksvee gis, graskalveren 103, nuchtere kalveren J106, biggen 333, veu lens 135, paarden 300, schapen 203, bok ken 70. varkens 90 Kallkoeien 800 700—800; melkkoeien idem; varekoeien 500—175—400, vaarzen 600—490 350: pinken 425—325—250: graskalve 140—100; biggen 52—42—33; hitten 600- 450—350; werkpaarden 800 625 425; slachtpaatden 1 40—1.201.-— per kilo. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen ale vorige week, varekoeien aanvoer gewoon, handel matig, prijzen houdend. Vaarzen cn pinken aanvoer als vorige week, han- ei atropf. orijzen houdend Biggen aanvoer minder dan vonge week, han del stug, prijzen iets lager dan vonge week, Paarden aanvoer minder dan vorige week, handel matig. Slachtpaar- den prijshoudend. Prijzen van werk paarden en hitten onveranderd. Maandagmiddag beoefenden twee knaapjes van vijf en 2es jaar in de omgeving van de Viietlaan een zonderlinge liefhebberij. Van tien fietsen haalden zij de kop van de fietsbel af. De voorwerpen zijn op het bureau Boezemsingel gedepo neerd, waar de eigenaars ze kun nen afhalen. Alcor, pass. 20 Madeira naar PoctO Alegrc via St Vincent C.V.; Annen- kerk. uitgaand. 20 nam. te Genua; Axeldijk, 20 van Aden naar Fenang; Aldcgonda, 21 t« Bangkok Alderamin, uitgaand, 20 nam. te Bahrein: Aletfa, 21 of 22 te Mm verwacht, Alpbard, naar Rio de Janeiro, 20 op 220 mijl N O. van Madeira. Arnedijk, thuis, 20 op 500 mijl Oost van Kaap Eace, Bloemfontein, uitgaand, pass 20 Fi- nisterre nsBr Teneriffe- Barendss, 10 van Hamburg naar Emder,; Bantam. 20 van Port Said naar Halifax en New York; BeriteJ. 20 te Hamms; Bacchus, pass 21 Fmlsterre naar Lissabon Breda, thuis, 20 va» Curacao naar Madeira, Cor lila. 18 te Balik Papan; Cistula, 20 te Pladjoe; Congostroom. 20 van Free town naar Takoradi. Delfshavon. naar Kopenhagen 2(1 op 70 myl Noord van Terschelling Etrema. pass 20 Elba Cape. tRode Zee) naar Ertveide. Eemdijk, 19 van Vera Cruz naar Tampioo; Eemland naar Las Pa lm as 20 nam dwars van Oporto. Gordias, naar New York 20 op 80 mijl West van St Lucia. Hoogland. 20 Van A'dam naar Leith: Helder, uitgaand, 20 op 360 mijl ON.O. van Trinidad; Hilversum, thuis, pass, 21 Kaap Blanco (Zuid) naar Havre. Jaarstroom. 20 van Grand Bassam naar Smoe; Java, naar Houston 20 nam. op 430 mijl Oost van Bermuda. Kolbergen, pass. 21 Fimsterre naar A'dam, Kota Gede, 18 te Baltic Papan; Kedoe. thuis, 20 nam 845 uur bij Goodwin .vuurschip: Keilehaven, naar Las Palmas 20 op 90 myl West van Freetown; Kasimbar. pass 20" nam. Kaap de Gala naar Batavia; Kertosono, thuis, pass 21 het Anderhalvegraaclska- naal (Maladiven) naar Djeddah. Lissekerk, 'thuis 20 van Massawah, Leerdam, thuis 20 's avonds te Antwer pen; Lemsterkerk, 20 nog te Kohrams- har. Mona Lisa, 11 Juli van Basse Terre te Dieppe, vertrok 15 Juli weer naar Basse Terre: Maartje, 18 te Londen; Murena, pass 18 Thusday Eiland naar Miri; Merwede, uitgaand 20 nam. te Safaga; Muiderkerk, 20 van Boma naar Lcanüa: Maasland, thtiJs pass 21 de Kaap Verdische Eilanden naar Las Palmas; Mapia, thuis 20 op_ 800 mijl Z.O. vin Ccylon; Meerkerk," uitgaand pees 20 nam Mimkoy. Nieuw Amsterdam, pass. 21 v.m. Nan tucket naar New York. Overijsel, 20 van Curacao naar Los Angeles; Ossendrecht, naar Engeland 19 op 110 mijl WN.W. van F]ores; OmaJa, nsar Port Soedan 20 n.m. dwars van Bahrein. Fapendrecht, pass 20 Wight n. HuU; Polyphemus, thuis 20 van Fort Said n. Marseille: Poseidon, naar Baltimore 20 op 120 rnjjl N O van TurkseiJanO; Fo- lydorus, uitgaand pass 20 Algiers naar Port Said. Roepat, 17 van Macassar nsar Bang kok; Ridderkerk, thuis 21 v m. te Aden; Rijn, 20 van Hudiksvall naar Zaandam; Rski, naar Alexandrtd 28 op 360 mijl W NX van Flerea. Stad Maastricht, 21 te Melilla; Stad Maassluis, pass. 20 Prawlepoint naar Hampton Roads; SaSatiga, thuis 21 te Suez, hedenavond in Fort Said ver-, wacht; Ssmardna, 20tePangkal Finang; Streefkerk, 22 te Rangoon verwacht; Zo goed als... Rotterdam, 20 Juli, 0 uur 1. De twintigste van Zomermaand is een minuut oud. De lakens zijn al opengeslagen, maar voor ik er tus sen schiet tuur ik uit het raam hangend, de lucht af. Tamelijk donkere wolken, maar het waait flink, dus maar moed houden. De straat is in ieder geval kurkdroog. Drie uur tien: Ik schrik wakker en hoor een fel geruis. Bed uit en. met een sprong naar het raam droog, goddank. Ik snap het al: iemand heeft de waterspoeling op het closet in werking gesteld. Vijf uur veertien: ontwaak uit nachtmerrie: we waren met vacan- tie en voeren op een vlot over de Veluwe, die blank stond. Snel naar het raam: grauwe ochtend maar droog. Acht uur. De wekker loopt af. Geen kwestie van nog even om draaien onmiddellijk eruit en naar het venster. Droog de straat, zanderig droog, maar lelijke wol ken aan de lucht." Zou een wonder wezen als het droog bleef. Nog zestien gevaarlijke uren, kan nog van alles gebeuren, zal wel mis gaan zoals het er nu uitziet. Twaalf uur: Nog steeds dreigend, maar altijd nog droog, maar het is vrijwel uitgesloten dat het zo blijft, kyk eens wat een lucht, nee dat moet mislopen. Twee uur: de Schiedamse Sin gel is nog grys van de droogte, maar de heren van de stadsredactie gaan met hun jas aan de straat op, 't gaat regenen 20 meteen, zeggen ze onverschillig. Twee uur vijftien. Het is zovers wel een heel klein buitje en geluk kig duurt het maar even. Nee, ik stort nog niet In, als het hierbij blijft stort ik nog niet in, maar de spanning is wel enerverend en ik heb nog ^en uur of tien waken en vrezen voor de boeg. Nou, ik heb gewacht tot de eerste minuten van de een en twintigste met mijn verslag. Sint Margriet ia om en het heeft praktisch niet ge regend. Och, vrienden, die ook nog met vacantie moeten, jullie begrfl- _pen het natuurlyk wèl waarom ik van uur tot uur op de loer gelegen heb. Zes weken geen regen is te veel verlangd, natuurlijk. Waren het er alvast maar drie, die van onze vacantie dan. Daar komt de man binnen, die de klokken uit Brabant is wezen halen. Mooi tochtje zegt hij, maar geen best weer gehad, 't regende lekker in Brabant. Nou, ja, Bra bant, zeg ik, ik ga niet naar Bra bant in de vacantie, hier is het vrijwel droog geweest. De collega van de klokken trekt* zijn wenk brauwen op: hij kan me geloof ik niet volgen. Geeft niet, als jullie het maar snappen, vrienden. Toch wel sneu voor de lui die al geweest -2ijn. DESIDERTUS S ai dia. pass. 21 Natuna Eiland, n. MÜrij Stuyvesant, uitgaand ■.20 nam. dwars van Oporto. Tegelberg, 18 van Hongkong naar Ma nilla; Tankhaven III, 21 te Soengel Ge- rong; Tabinta pass 20 Wight naaï Quebec; Talisse, tliuis 20 op 800 mijl Z O. van Chago.? Archipel; Tel am on pass. 20 Great Znagu- naar New York; Triton, pass, 21 Mana Eiland naar Cu racao. Utrecht, 19 van Trinidad naar Kaap stad, Valerius, 20 van Batavia naar Falem- bang. Weltevreden. 21 vin. 6 uur jvan Suez naar R'dam; Wieldrfcht naar Aba dan. 20 op 200 mijl West van Addu Atholl (Maladiven). j Zonncwijk, 20 te East Londen; Zee- land (S S.M.) 20 van Londen naar de Tyne. AANGEKOMEN SCHEPEN 20 Juli Garftnne, Korsor Rott. Droogdok bij; Pelikaan, Kalmar Rijnhaven: Anastas- Eios, Fateras Pepel Waalhaven; Beta, Noordzee Parkkade; Ittersum. Calcutta Lekhaven; Brandaris. Halmstad Rijn haven; Hast V, Antwerpen bunkeren Pemla: Margaretba. Londen Maassluis; Audacia, Huil Maassluis; Gunda, Alexandrié Merwehavcn; Kort Mc Fherson. Londen Lekhaven; Lieutenant Lancelot, Flexboro Waalhaven: Mecklen burg, Harwich Hoek van Holland. St. Kenneth, Havre Waalhaven; Biarritz, Harwich Hoek van Holland; Duurs- ,wdd, Londen Merwehaven, Friesland, Raumo Rijnhaven, Belgian Coast. New. cstle Waalhaven; Ecer.wood, Lissabon^ Waalhaven; Warren Chase, Southamp ton Sehiehaven, 24 Juil 5 pes, alm stad Jobshaven: Hector, per sleepboten Poolzee en Borneo A'dam Lekhaven. Thriantha. Oostzee Rijnha ven; Fiduela, Harlingen Msassluts; Ja cob Cats, terug uit zee Schiedam; Noordkaap, Colchester Leiden; El Gau- co Rosario Merwehaven; Oise, Antwer pen Maashaven; SherIngham. Harwich Lekhaven; BuckJow, Grangemouth IJselhaven; W.T. 738 sleepboot Bremen naar Duitsland; Koningshaven, Gothen burg parkhaven; Arnhem, Harwich Hoek van Holland; Glanowen, Londen Waalhaven; Clan Maebride, Allepoey IJselhaven; Villa Franca. Lissabon Mer wehaven; American Jurist, New York Merwehaven; Sein, Montreal Merwe haven. VERTROKKEN SCHEPEN 20 .lull Prinses Beatrix, Harwich; Saba, Diep pe: Prima, V/ismar, Durwara, Leith: Magrletha, Boston Line., Bullfinch, Londen: Bestevaer, Kopenhagen; Jo, Stockholm; Tiba, Buenos Ayres; Heel- sum, Hamburg; Demodocus. Svdney; Springcrag, Londen; Komngm Emma, Londen; Nicotaos Pateras, Pepel, Mel rose Abbey. Hull; Orpheus. Tanger: Hast V, Hamburg; Audacia, Boston Line,; Empire PRrkeston, Harwich; Normandia, Gothenburg, Duke of York, Harwich. 21 Jail Borneo sleepboot, Noordzee; Sand- hamn. Noordzee. Ampa New York; Biarritz, Harwich, KIoveren. Genua; Norma, Trelleborg; Dione, Nantes Wind Z W. Flauwe koelte, kalme zee. bewolkte lucht SCHEF.PSBE WEGINGEN Arkeldtjk. 18 te New Orleans: AIcl- nous, 18 van Aden nsar Hongkong, Al cyone (Schothorst), 17 te Singapore, Tandarts Afwezig v. 23 Juli16 Aug. Roirilms, ontwikkelen, af* drukken, vergroten, vlugge afwerking. Fotohandel K. v. Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 66720. Schiedam. Wegens VACANTIE GESLOTEN vanaf 26 Juli tol en met 31 Juli. I Gedipl. Opticien Ziekenfonds-leverancier. St. Lidulnastraat 13 - Schiedam - Telef. 67649 door Uw oude wagen bij ons in behandeling te geven. Lakken binnen en buiten, nieuwe kap en regenzeü. SNELLE AFLEVERING Gérrit Verhoonstraat 21 t.o. de HAV-BANK Schiedam Telefoon 68589, Rotterdam, Exercitiestraat 22b, Tel. 28005 Gevraagd door Distilleerderij te Schiedam; INPAKAFDELIKQ in staat leiding te geven aan meisjespersoneel. Sollicitaties ond. lett. SMZ, bur. v. d. blad. Te koop: 4 fauteuils f 5D. 1 theetafel f 45.—, 4 eiken stoelen f 32,Hoofdstraat I89b, Spoed. Wonlngruil. Wie ruilt vrije woning te Ticl voor woning te Schiedam. Br. no. S3844, bur, van dit blad. Een nette getrouwde vrouw vraagt thuiswerk. Br. no. S3845, bur. van dit biad. TJw films worden bij ons in de perfectie ontwikkeld. Wü besteden de uiterste zorg aan Uw afdrukken. Onze vergrotingen van Uw opc.me zijn ongeëvenaard. Voor onze cliënten hebben wij rolfilms beschikbaar. Drog. en fotohandel J. G. Willebrands, Rott.dijk 205, Tei. 67848. Hulp in de huishouding ge- vraagd. 2 hele dagen en 2 halve dagen p. week. Loon f 15.Mevr. Dym, Hema- fiat 320. Rullen; Groot bovenhuis ro, vrije slaapetage voor bene denhuis. 4 kamers. Br. on der. no. S 3838, bur. v, d. tol. Te koop Spaniel, Ooievaar- steeg 1 nabij Gr. Markt. SÉerjol te koop, 10 M2. zeil f 4SÖ.Bosman, Lidui- naEtraat 76 A. Zat. verloren zilveren bro che. Ged. milv broer Indle. T.b.t.b. Boon, v. Beveren straat 42A. Te koop eiken slaapkamer- ameubi. compl. o.a. 2 peri ledikant m. bedstel. En naai machine, v. Smaleveitstr. 4*

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3