HET ROTTERDAMSCH PAROOL Crisis in Berlijn kan tot geweld leiden, zegt Bevin Kamerafdelingen beginnen Woensdag met onderzoek Beei geeft opdracht terug Gevecht om vrije vaart op Donau begint vandaag '*ieE£«iÉ «UIMING Engeland overweegt herziening van demobilisatiesehema M0L0T0F NIET TESPREKEN Israel wijst voorstel van Bernadotte af Duel Van Kleff ens- Palar voortgezet M\~. Van Schaik maant-(nog niet bestaande) regering aan tot spoed Duitse industriëlen van oorlogsmisdaden vrijgesproken DODENCIJFER WAS TE HOOG Drie ton goederen in drie minuten gelost door één chauffeur Elf landen bijeen te Belgrado Spaar de oren van Uw buren Andermaal dreigt de colorado-kever Oudste tweeling wordt 95 jaar Nieuwe bonnen voor werkkleding Maximum rijstprijs: tien cent per ons Paul Hoffntan terug in Amerika Weerbericht Domper op de vacantie Olympische Spelen Ln "dé aether 'Vrijdag 30 Juli 1943 Red. an Adm. Lange Haren .141, Schiedam TeL 69301 Abonn prlju per week 0-3t per kwarlaa! 4,-—, losse nummer» 0.09 Opgericht door de Stichting .jtet Parool" DE SCHIEDAMMEK échtste jaargang, No, 1731 Uitgave N.V. De Nieuwe Per* Postgiro 398444 3ankier« Amsterdamaehe Bank te Rotterdam Directeur» B. do Vxle» Hoofdredacteur: Th. Ramaker Minister Bevin heeft het Britse Lagerhuis gisteren medegedeeld dat Engeland zijn demobilisatie politiek herziet in het licht'van de Berlijnse crisis eu heeft aangekon digd dat de Britse regering „vast besloten is alle maatregelen te treffen die noodzakelijk geacht mogen worden om aan de situatie het hoofd te bieden". Bevin liet weten dat de Russische politiek in zake Berlijn wellicht een gewa pend conflict ten gevolge kan heb ben. De demobilisatie van „bepaalde groepen" van de RAF is uitgesteld ten gevolge van de geïntensifeerde ..airlift" naar Berlijn. Stappen zul len worden ondernomen ter ver traging varr het demobilisatiepro ces bij de anderewapens indien zulks noodzakelijk mocht blijken. Engeland heeft voorgesteld, op- niéuw met Rusland onderhande lingen te openen over een Euro pese heroriëntatie, na het (even tuele) opheffen van de blokkade van Berlijn. Over de diplomatieke stap die in .Moskou door de drie Westelijke mogendheden zal worden gedaan, deelde-Bevin mee, dat deze beoogt uit te -vinden-of er 'vooruitzichten bestaan.' tot'het' uit dé. weg ruimen van belemmeringen op het inter- nationale .politieke terrein om tot overeenstemming te geraken en de hoop: van- de. Engelse regering op vrede en-veiligheid in Europa in vei""tilling té doen gaan. Rust in Berlijnsc raad JDe'gemeenteraadszitting in Ber lijn, waai- het ontslag van de po litiechef Markgraf werd bespro ken. is gisteren rustig verlopen. De raad keurde, terwijl de communis ten1 tegen stemden, het ontslag goed. Britse, Amerikaanse en Rus sische waarnemers waren aanwe zig op deze zitting, waarvan men had verwacht, dat zij een rumoe rig, verloop zou krijgen. Het schijnt echter dat de Sovjetautoriteiten een aanvankelijk door de Een heidspartij beraamd plan om agi tatie te gaan voeren, verboden hebben, om .niet" de politieke sfeer te verslechteren nu de drie ambas sadeurs der Westelijke mogendhe den hun bezoek aan Moskou bren gen. De regering van Israël heeft Bemadotte's voorstellen tot demi- litarisatie van Jeruzalem afgewe zen. Zij beschouwt het besluit van de UNO* over internationalisering van Jeruzalem niet langer-als bin dend, daar dit besluit door de ge beurtenissen en de Arabische aan val is achterhaald. Dit standpunt van Israël is be kend gemaakt door Mosje Sjertolc, de Israëlische minister van buiten landse zaken, die verder meedeelde, dat - de Joden niet zullen toestem men in terugkeer van de Arabische vluchtelingen die Palestina verlie ten toen de strijd begon, voordat eeru.definitieve oplossing is bereikt. Voorts wil Israël herziening verzoe ken vstl de grenzen van dé Joodse staat, zoals in de UNO-resolutie is voorgesteld. Bij de Arabieren zal een schadevergoedingsels worden ingediend ..voor de ontzaglijke schade, toegebracht aan Jooen en Arabieren". Molotof bevindt zich op het ogen blik niet. in Moskou. Dit werd dopr .de persafdeling van het Russische ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt enkele uren nadat de drie ambassadeurs van Engeland, Amerika en Frankrijk in de Sov jethoofdstad waren aangekomen om, naar zij hoopten, een onderhoud met Molotof te hebben. Een van Molotofs plaatsvervan gers, waarschijnlijk Zorln bekend sinds de Februaridagen te Praag heeft de leiding over het depar tement. Andrei Wiajinski is er ook niet: hjj vertoeft te Belgrado in verband met de Donauconferentie. In Londen aiet men Molotofs „di plomatieke afwezigheid" als een berekende belediging voor het Wes ten, maar tevens als teken van het Russische verlangen, de Berlijn se kwestie slechts te bespreken op voor de Sovjet-Unie bevredigende voor waarden. Westminstergelui galmt over Rijssen Door onopgemerkt een verbinding tot stand te brengen tussen zijn ka merpendule en de toren van de kerk te Rijssen het Overtjselse stadje viert dezer dagen zijn 700-jarig be staan is een van de inwoners erin geslaagd, elk kwartier de be kende klanken van de Westminster klok over Rijssen en omgeving te laten weergalmen. Een en twintig luidsprekers staan opgesteld op de toren en het geluid dat de kamer pendule maakt, wordt op die ma nier 24 miilioen maal versterkt uit gezonden. (Als de pendule nu maar gelijk loopt!) Indonesië in Lake Success De Republiek heeft alle voor stellen van de CvGD óm uit de im passe te raken; aanvaard, maar Nederland heeft ze afgewezen ziedaar de essentie uit de rede waarmee de Indonesische afge vaardigde Pal ar gisteren zijn nu reeds maanden durend duel met de heer Van Klef fens voortzette. De Veiligheidsraad., bijeen om de In donesische kwestie te behandelen, hoorde uit de mond van de heer Palar verder nieuwe aanvallen op de Nèderlandse „blokkade". Van zijn standpunt was, aldus Falar's mening, de juistheid gestaafd door het enige dagen geleden ingedien de rapport van CvGD. De heer Van Kleff ens bestreed met citaten uit standaardwerken over het internationale recht, de opvatting dat er in Indonesië van een Nederlandse blokkade sprake zou zijn- Het moet de hele wereld verwonderen, aldus Van Kleffens, dat de Raad niet spreekt over blokkadesals die van Berlijn of Hyderabad, maar hele dagen be steedt aan de Indonesische kwes tie, die „niet het geringste gevaar voor de internationale vrede op- •levert." Nadat ook mr. Van Kleffens was uitgesproken diende de Chinese vertegenwoordiger, Tsjiang, een resolutie in, waarin de minimum- wensen van de Veiligheidsraad worden-opgesomd, zonder dat ech ter de Raad zich in een bepaalde richting vastlegt- De Raat" is. al dus de Chinese spreker, niet ge rechtigd een eindoordeel kenbaar te maken, maar wél wenst hij een concrete actie en een oplossing op korte termijn- Met negen tegen twee .stemmen' (van de Sovjet- Unie en de Oekraine) gaf de Vei ligheidsraad te kennen, dat zij dat ook'wenste. De voorstellen tot grondwetswijziging Zonderling was gisteren de situatie die zich voordeed toen de Tweede Kamer vergaderde. Onder de nj^uwe leden bevonden,zich. namelijk zeven ministers, die ofschoon staande onder dê^'ccrhtroïé^ van?,"de 'Staten-Gene- raai, tijdelijk namelijk zolang er nog geen nieuw kabinet ia gevormd mee-controleren. Hierop vestigde voorzitter Van Schaik o.m. de aaaaacht toen hij met een rede net voorzitterschap van de nieuwe Ka- raer ^aanvaardde. Dezer dagen week de KLM DCS „Prinses Marijke"3 op weg van Jo hannesburg naar Amsterdam van haar route af en maakte een extra tussenlanding te Brussel teneinde daar een baby uit Leopoldvillc, die in, levensgevaar verkeerde door een vernauwin'g van de sluitspier van- de maagingang te laten debarque- reft. opdat het kind in Belgis ge opereerd kon worden. Thans kan worden medegedeeld dat de opera tie, rfie slechts zeven minuten duurde en die uitqevoerd werd dnnr de beroemde kinderspecialist Prof. Maldaque, volledig geslaagd ts. Reeds 'drie uur na de operatie kon de baby een lepel vloeibaar voedsel worden toegediend. Fr of. Mgldaqüe verklaarde na afloop van- de- operatie, dat een ziekte als boven beschreven slechts zeer zelden vo&rkomt. Van de 30.000 kinderen die hij in zijn loop- bean had behandeld, leed slechts 'tl hali procent aan deze Jcuxial. De ziekte komt byna uitsluitend bij jongens uoor en openbaart rich meestal een -maa.nd na de geboorte. Slechts door zeer snel operatief in grepen kan de dood voorkomen warden. Mr. Van Schaik bracht .twee wen sen naar voren, en. wel ten eerste dat het nieuwe kabinet niet te lang zal wachten met het nemen van de nodige initiatieven inzake de grond wetsherziening, en verder dat de nieuwe ministers op de derde Dïns- J in September hun begroting ge reed zullen hebben (.en de bewijs stukken ervan tn bet bezit brengen van de leden der Kamer). In dat opzicht is de Kamer de laatste twee jaar teleurgesteld. Bij ,de vaststelling der commissies herinnerde prof, Homme (KVP) aan uitsluiting der communisten. Een door hem ingediende en mede door de heren Van der Goes van Naters, CArb.), Schouten (AR), Ti- lanus (CHLD en: Oud (VVD) onder tekende motie over deze aangele genheid werd met 59 tegen 5 stem men aangenomen. De vaste commis sie voor buitenlandse zaken werd toen benoemd, zonder dat er een communist zitting in kreeg. Naar aanleiding van het verzoek van de voorzitter, vóór Woensdag in de afdelingen te doen onderzoe ken de wetsontwerpen met betrek king tot de grondwetsherziening, ontspon zich een debat over het tempo waarin dit moet geschieden. Vooral ce heer Oud (VVD) had bezwaren, omdat het kabinet demis- sionnair is. Bet nieuwe kabinet moet eerst voor de Kamer ver schijnen meteen uiteenzetting van het te voeren beleid, aldus de libe rale fractieleider. Een heel andere mening was prof. Romme (KVP) toegedaan: hij noemde het voor de zaak in elk opzicht slecht, als niet de grootst mogelijke spoed wordt betracht >net het behandelen van de grondwetswijziging in tweede le ring. De heer Van der Goes van Naters (Arb.) viel de katholieke fractieleider hierin bij. De antirevo lutionaire beer Roos jen had der gelijke bezwaren als de heer Oud. maar zou met het voorstel accoord kunnen gaan. als eraan werd toe voogd. dat Woensdag het afdeïings- onderzoek geschiedt^ „indien intus sen een nieuw kabinet is opgetre den". Terwijl de heer Tiianus. (CU) meende, dat de voorstellen in de afdelingen op zakelijke gronden kunnen worden behandeld, was de heer Wagenaar (CPN) een soortge lijke opvatting toegedaan als de heer Roosjeo had verkondigd. Een communistisch voorstel om. de her ziening alleen te behandelen als er Woensdag een nieuwe regering is, werd met bijna dezelfde stemmen verhouding verworpen als het voor- stel-Oud om het afdelïrigsonder- zoek pertinent nïet te laten door gaan. Woensdag'zullen de afdelin gen met het behandelen van de voorstellen tot grondwetswijziging beginnen. Water eist slachtoffers te Amsterdam Drie personen, resp. 61, '28 en 16 jaar oud, zijn gisteren te Amster dam slachtoffer geworden van het water. De beide eersten verdronken bif het zwemmen, de laatste een dekknecht, viel In het water toen hi1 een emmer water wilde.-putten. en daarbij overboord sloeg. Het Amerikaanse tribunaal voor oorlogsmisdaden te Neurenberg heeft alle 23 vroegere hoge functio narissen van het reusachtige Indus triëïe concern I G Farben vrijge sproken op het stuk van oorlogsmis daden. 1 Dé beschuldigden was ten laste gelegd, dat zjf agressieve plannen van Hitler hadden gesteund. Rechter Curtis. Shake, die het vonnis uitsprak, zeide: „De beklaagden hier voor ons wa ren noch hoge functionarissen In het burgerlijk bestuur,, noch hoge mili taire leiders. Hun medewerking was die van volgelingen, niet van leiders". VERWELKÓMERS „ORANJE" Familieleden en relaties kunnen bufgers en K.N.I-.L.-militaüen, die zich aan boord bevinden van het m.s. „Oranje", dat.. Dinsdagmiddag 17 Augustus, tegen 12 uur in Am sterdam wordt verwacht, afhalen, halts zij "ovër een.eigen vervoermid del of taxi beschikken, waarmede passagiers met handbagage kunnen worden vervoerd. Alleen, voor deze categorie afhalers-kunnen speciale kaarten beschikbaar worden ge steld, welke tijdig moeten' worden aangevraagd bij het hoofdbureau passagedienstvan de Stoomvaart Maatschappij Nederland, -Scheep vaarthuis,, Amsterdam. Naar wij vErnexaen heeft dr. Beel gisteren; na zijn bespre king'met de ministers van de Brink en Van Maarseveen be sloten zijn opdracht aan de Re gentes terug te geven. De be langrijkste reden hiervoor schijnt te zijn, dat van V.V.D.- zijde de eis is gesteld, dat de heer D. U. Stikleer de porte feuille van Buitenlandse Zaken zou krijgen-1 Deze eis was voor dr Béel onaanvaardbaar. Daar komt nog bij; dat de eisen van de C. H. EC|inzake het Indone sisch beleid door de formateur eveneens niet konden worden aanvaard. De mmp te LucTwigshafen Aantal slachtoffers: 133 Honderd drie en dertig doden, onder wie drie Fransen, blijken te zijn omgekomen bij de ontplof- fingsramp te Lu d wigshaf en. Df eerste berichten die over de cata strofe binnenkwamen blijken met hun zeshonderd slachtoffer te hoog te zijn geweest. Het aantal gewon den is echter veel groter dan aan vankelijk werd gemeld. Volgens een nog steeds niet nauwkeurige opgave bedraagt het 2300. Het be richt; dat tachtig procent van het fabriekscomplex is verwoest, ij door de Franse autoriteiten, ii wier zone de ramp gebeurde, even eens onjuist genoemd. Slechts een beperkt gebied zou getroffen zijn. De maatschappij heeft op zich ge- "nomen, te zorgen voor de gewonde leden van het personeel en voor nagelaten betrekkingen van de omgekomenen. In vele Duitse ste den worden hulpacties georgani seerd, o.a. door vakverenigingen en Roode Kruis. Vliegrampen in Argentinië en China Te Buer.os Aires is een passa- giersvliegboot van' ten Argentijnse luchtvaartmaatschappij bjj "het 'lan den neergestort. Zestien van de 23 inzittenden kwamen om het leven. Verscheidene overlevenden zijn zo ernstig gewond dat men voor hun leven vreest. Ook te TsingLao (China) stortte een passagiersvliegtuig neer. Men vreest, dat alle 19 inzittenden zjjn gedood. Nieuw overlaad-systeem op station Maas Op dé vrachtgoedafdeling van station Maas kan een chauffeur van de vrachtwagens-van Van Gend en Loos of van de N.S zijn wagen in. enkele minuten laden met een paar handgrepen. Geheel alleen laadt hij in drie minuten '.zonder veel moeite drie ton stukgoed op, een werk, dat vroeger soms enkele uren in beslag nam. Deze snelle en gemakkelijke manier van werken is te danken aan een nieuwe laadmethode, die sinds kort op enkele stations van de N.S. wordt toegepast. Men noemt het een afschuifsys teem (nu in de goede zin des woords). Het komt. eigenlijk neer op het verwisselen -van de laadbak ken. Reeds lang werd er gezocht naar een oplossingom, de tijd. die gebruikt wórdt voor het laden ep lossen van de vrachtwagens met stukgoed, productiever te maken. Een vrachtauto of sleperswagen is nu eenmaal gemaakt om te rijden en niet om stil te staan. Dit is een probleem, waarmee niet alleen de spoorwegen, maar ook de K.L.M. en de beurtvaart te: kampen hadden. Een Nederlander,'de'heer Eloemers, heeft toen. een doodeenvoudig sys teem bedacht: de laadbak van de vrachtauto of sleperswagen is zo op het chassis gemonteerd, dat deze met een handbeweging op een rij dend perron kan worden geschoven over een paar rails. Dit gaat meest al zo licht, dat een man zonder moeite drie ton wegduwt. Het rij dende perron, wordt dan enkele meters verder gereden en de auto krijgt een nieuwe .voilé laadbak. Te Rotterdam, mérkt men het voordeel van dit nieuwe systeem het beste in' de morgenuren. Eerst stonden daar de auto's en slepers- wagens van Van Gend cn Loos tot tien, elf uur te laden, waarbij de chauffeurs druk meé hielpen. Nu komt alles om zeven uur aanrijden en om half acht is er niets meer te zien. De laadbakken zijn's na.chls gevuld en men heeft niets anders te doen, dan even te verwisselen. De bestelling van het vrachtgoed wordt zodoende aanmerkelijk, vervroegd. De heer Bloemers heeft vorige week op het station- Amersfoort, waar een dergelijkeinrichting is, een demonstratie van -dit systeem gegeven voor een aantal Nederland se en buitenlandse militairen. Want ook voor het leger is - dit systeem van belang gezien de overladingen in het open veld Ook - van de zijde der Engelse spoorwegen bestaat grote belangstelling voor de uitvin ding van de heer Bloemers. OLYMPISCHE SPELEN GEOPEND. Overzicht van een gedeelte van het Wewbtey Stadion tijdens de openingsplechtigheid van de Olympi- scne Spelen. Toen de Koning de spelen voor geopend verklaarde, wer den zevenduizend postduiven losgelaten om zaals in oude tijden de Grieken gewaarschuwd werden de wereld kond te doen dat het sportfestijn was begonnen. Vandaag begint te Belgrado de conferentie der Donaulandeh en aan de besprekingen, die daarbij zullen plaats vinden wordt de grootste waarde gehecht vooral in verband met de politieke en eco nomische toekomst van de Balkan- landen- Van de acht landen, waar door de Donau stroomt, zijn er zeven grotendeels op deze water weg aangewezen voor wat betreft de import van de buitenwereld en het transport van hun uitvoer. Drie jaar na'het einde van'de oorlog, zijn deze zeven landen meer dan ooit afhankelijk van de grootste rivier in Europa (Rusland niet 'meegerekend) daar zij nog altijd met het probleem der ver nielde verkeers- en spoorwegen zitten, en bovendien te kampen hébben met een 'tekort aan' rollend materiaal. Zelfs de Donau is niet zonder kleerscheuren uit de oorlog te voorschijn gekomen, want een aanzienlijk deel van de 3500 sche pen tellende Donauhandelsvloot werd tijdens de oorlogshandelin gen onbruikbaar. Naar schatting zijn cr 2500 vaartuigen over, waar van zich 1800 in het Neder-Donau- gebied en zevenhonderd in de Amerikaanse zones van .Duitsland 'en Oostenrijk bevinden. Het grote verschil tussen de Westelijke mogendheden en Rus land over de Donau is er een van principiële aard. Wanneer eenmaal overeenstemming is bereikt over het principe van. de vrijheid der scheepvaart, zullen de andere han gende kwesties spoedig uit de we reld geholpen kunnen worden. In dat geval zal het niet lang duren of de zevenhonderd schepen in het Opper-Donaugebied zullen spoedig ook de rest van de rivier kunnen bevaren. Een der politieke aspecten van de aanstaande conferentie is het feit, dat hier voor het eerst de De Engelsen, die Zondag avond de hitte binnenshuis wa ren ontvlucht en op balcons, terrasjes en in tuintjes wat ver koeling zochten werden plotse ling opgeschrikt dooi een diepe mannenstem. „Sluit uw ramen of stel uw radio zachter", zei de stem. Het was een spreker van de BBC, die, vervolgde: „We genieten nu voor het eerst van heerlijk zomerweer. Dénkt u alstublieft ook' aan uw buren. Laat hen een rustige avond hebben als zij dat wensen." Russen, en hun satelliet-staten een meerderheid hebben, wanneer het tot stemmen komt. Het zal in dit verband interessant zijn te kunnen constateren, of de satellietstaten hun eigen nationale belang volgen, of zich onvoorwaardelijk aan de discipline van Moskou houden, on geacht de eigen welvaart die daar bij op het spel staat. De conferentie worGt door elf delegaties bijgewoond, namelijk de Ver. Staten, Engeland, Rusland, Frankrijk, de Oekraine,, Hongarije, Tsjechoslowakije, Roemenië, Bul garije, Joegoslavië en Oostenrijk. Het huidige warme weer en de heersende windrichting maken op nieuw het aanspoelen van colorado kevers aan onze kusten en aan de oevers van öoster- en Westerschei- de mogelijk. Aangezien de kevers, wanneer zij aanspoelen, nog leven, en na te zijn opgedroogd, de aardappelvelden in het binnenland opzoeken, is het noodzakelijk een eventuele invasie der insecten af .te weren. Het hoofd van de plantenziekten- kundige dienst te Wageningen ver zoekt aan een ieder, die colorado kevers aan de stranden vindt, dit onverwijld te melden. Op 5 Augustus hopen Anna Ma ria Theresia de Bont in Waspik en Huiberdina Petronella de Bont, te Waalwijk wed. van de heer Joh. A. van Schijndel, haar 95ste verjaar dag te vieren. Deze dames zijn waarschxinlplf de oudste tweeling van Nederland. De bonnen voor werkkleding 116 en L6 "zrin tot nader order geldxg. Op de bonnen H6 kan men Ko pen:" een overall, een werkpak van drill, keper'of-satijn, een langè stof jas, een lange: vritte jas, een labora- torium.jas 'of een mouwschort Op de bonnen L 6 kan men ko pen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill of satijn, bèaver- teen. Engels leer, manchester of pilo. een kort werkjasje, een koks- buis of een korte stofjas. De bonnen H 7 t.m. H .12 en L 7 t.m. L 12 zijn nog niét geldig. Dé bonnen H 1 t.m. H 5 en rant- soenbormen VC en VD blijven voor- Jopig geldig. De maximum verbruikersprys voor rijst ts vastgesteld op f -0.10 per 10gram. Dat deze prijs aan zienlijk hoger ligt dan in 1945 vindt zijn oorzaak in de stijging der rijstprijzen en in het feit dat de sub sidie op rijst vervallen is. Op rjjst- bloem evenwel (kindermeel var rijst) is de subsidie gehandhaafd, zodat de prijs hiervoor gelijk blijft aan die van 1945. n.l. f €.24 per ons. Krenten en rozijnen Voor krenten en rozijnen .'oortaan niet meer op de bon gelden de volgende maximumprij zen voor verbruikers: krenten f 0.22 rozijnen f 0.16 per honderd gram. Paul Hoffman directeur der ECA, is psr vliegtuig, na een bezoek van zes dagen aan Parijs, te New York aangekomen van waar hH onmid dellijk op weg ging naar Washing ton.' Hji wilde met Truman confe reren. zodra deze hem kon ontvan gen. Minderheidskabinet in Finland Finland beeft weer een regering. Het Is een .minderheidskabinet, geheel be staande uit sociaaldemocraten, waar van de formateur Fagerholm premier is. Carl Enekell is weer minister van buitenlandse zaken. Het departement van binnenlandse zaken, waaronder de staatspolitie ressorteert. Is in handen van de 36-jarlge Aarc Stmonen. Politieke waarnemers voorspellen dit minder heidskabinet geen lang leven. Weersverwachting. gel dig tot Zater dagavond: Vannacht weinig of seen bewolking. Morgen overdag: /rV?>" zonnig, droog en warm tot zeer warm weer. maar in het Zuiden van y n het land later en- «V n kele verspreid op- *k) tredende onweere- buien. Langs de Waddeneilanden meest matige Ooste lijke, wind, overigens weinig wind. Aan de Noordzeekust op sommige plaatsen invallen van, een koelere zeewind, wind. 31 Juli: Zon op 4.53. onder 2032- Maan op onder 16.40 31 Juli: Hooe water te Rotterdam le tij 11.44 uur. Waarnemingen: 160.4 luchtdruk: Z.O. 2 wind: 24,5 temp.: max, 32,1 (gister middag 4.30 uur); min. 20,0 (heden morgen 3.30 uur). "Weersgesteldheid: onbewolkt. HET moet ous van. hel" hart, dat wij de maatregel om de vol gende week geen nieuwe vlees- bonnen' uit te reiken niet gelukkig kunnen vinden. Daarbij gaat het ons niet zozeer om het leit op zichzelf (wij begrijpen volkomen, dat de aanvoer wel eens onvol doende kan zijn) noch om de schriele compensatie van 50 gr. kaas, die ons wordt geboden, (wij zijn bereid iedere compensatie in dank te aanvaarden!), maar om het tijdstip, waarop deze maatre gel wordt genomen. De volgende week, de éérste van Augustus, is 'nl. die, waarin de meeste Nederlanders met va cantie zijn. Voor zeer velen, is het zelfs de enige vaccmtieweek, dis zij hebben. En is het nu werkelijk strikt noodzakelijk, om de duizen den die er de volgende week op uit trekken met een bescheiden beurs, die bij familie gaan loge ren, waar men toch bonnen moet meebrengen, die gaan kamperen, waarbij men toch graag eens wat hartigs op het brood heeft, op deze wijze te duperen ea van een deel van hun vacantiegenaegens te beroven? Waarom niet één periode ge wacht met het nemen van deze maatregel? Wij kunnen toch niet aannemen, dat de zaak dan spaak zou lopen, want dan zouden wij heel ernstig bezwaar moeten ma ken tegen het systeem van be voorrading in het algemeen. Neen, wij hebben zo'n idee, dat de in stantie, die in deze te beslissen heeft, aan de vacantieweek hele maal niet heeft gedacht en zich dus ook niet heeft bekommerd om het effect {in het bijzonder ook het psychologische!} van deze maat regel, die, naar onze mening, in iedere andere week beter had kunnen worden genomen dan t n de vacantieweek bij uitnemendheid! Vragen wij te veel, als we de instantie in kwestie uitnodigen, haar beslis sing alsnog te herzien? Belgische Senaat besluit referendum te overwegen De Belgische Senaat-hèeft met 83 tegen 66 stemmen .besloten 'het voorste] van de Katholieke Volks partij- betreffende het organiseren van een volksstemming over de te-, rugkeer van koning 'r Leopold, in overwegingté nemen.',Het' voorstel zal in behandeling worden gekomen, na h§t reces, dat 15 September ein digt Nederlandse omroepverenigin gen geven morgen Zaterdag op de volgende uren uitzen dingen van sportgebeurtenissen in het kader der. Olympische Spelen: Hilversum t: 7.20 it.— 7.45 u. 12.30 u.-—12.45 u. Hilversum II: 17.45 u.—18.00 u. 18.15 u.20.00 u. 22.32 U.22.45 u. Morgen is het Uw dag voor wollen dekens. Dit zijn extra speciale dekens. Speciaal, omdat zij gemaakt zijn door een alom bekende fabrikant voor betere wollen dekens. Extra, omdat zij gemaakt zijn in een grote maat, zoals alléén bij betere dekens gebruikelijk is. Denkt U eens na, een deken 180 cm. breed, dit is 60 cm, breder dan een 2-persoans. ledikant! Wij kochten een grote partij van deze dekens in prachtige bloemdessins 180x220 cm. Vanaf morgén koopt >p onze 1e etage 800 stuks var» .2-9r&C voor MATHEKESSERLAAN (DUKZICHD -m

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 1