1 C J STADSNIEUWS Z Twintig Engelse raceauto's te Rotterdam aangekomen Hoe werkt 't Marshall-plan in Nederland? Burgerlijke Stand Demobilisatieraad was weer gastheer Nel Zwiers weer kampioene kogelstoten Schaakkampioenschap voor Reitsraa AGENDA Vlaardingen De avonturen van kapitein Rob Ook ondernemingsraden in België Duivensport leed weer zware verliezen Op de nieuwe baan van Zandvoort zal het Zaterdag warm toegaan Amerikaanse studenten en geleerden, komen dit eventjes bekijken" Tweede Panamakanaal weldra in studie Szakasits solidair met werkende klasse Arabieren in lompen om Bernadotie SCHEEPVAART SCHIEDAM EEN NIEUWE KINDERWAGEN VOOR f 41.- G O O S te k 0*0 p Koeriersters Woensdag 4 Augustus 1948 GEBORENPieter z. v. P. v. d- Pol en M- v. Katwijk, L. Kerkstr. 31; Arie L. z. v, A. L. Rietveld en C. C. Kosten, Oudedijk 9; Simon J. z. v. S J. Foncke en M. E. Fors, Potgie- terstr. 11; Maria C. d. v, Th- «L Hen driks en J, van 't Geloof, Groen- weegje 15: Abraham z. v. A v. d. Vlies en G A. Winkel, Tuinlaan 70; Catfaarina E. L, M. a. v, W. L. Leen- derts en C. E. C- A. Bëümer, Dr. No- letstraat 1; Herman J t~ v. H. J Hor ij e en M. Hogenboom, Rozen burgerplein 2. OVERLEDEN: J- Hoppe, 72 j„ Nassaulaan 75. Olympische ploeg van India tegen Sparta Op Woensdag 11 dezer zal Sparta 's avonds 6,30 uur een voetbalwed strijd spelen tegen, het Olympisch elftal van India, dat in Londen met slechts 2-1 van Frankrijk heeft verloren. De Indiërs, die blootvoets spelen, beschikken over een snelle ploeg, waarvan vooral technisch goed spel mag worden verwacht Molière op Dykzicht Dank zij de goede zorgen van de Rotterdamse Gemeenschap'' die, zo als men weet, voor volwassenen zo wel als voor de jeugd vacantis-at- tracties heeft georganiseerd, konden velen gisteravond op Bxjkzigt ge nieten van de aardige opvoering van Molière's kluchtspel „De Schelmstreken van Scapin". Onder regie van Ben Groeneveld heeft het Nederlands Volkstoneel in ons openluchttheater een vlotte voorstelling gegeven van het welbe kende spel. Bewonderenswaardig was Bob Goedhart als de schelmach tige Scapin, die met zijn ongebrei delde fantasie en slinkse streken zijn meesters uit de perikelen helpt, hun vrekkige vaders op ongeëve naarde wijze, „poten uitrukkend". Zijrt spelletje met Arcante en de oude gierige Gcronte (voortreffelijk door Alex Faassen Sr. gespeeld) vermaakte het publiek zeer en rond weg meesterlijk speelde Goedhart de scène waarin Scapin zo kostelijk wraakneemt op Gëronte, als de oude gierigaard doodsbenauwd in de zak gekropen is. Het is een kleurige en aardige vertoning geworden en aart het alot heeft men hartelijk geklapt. Ook de derde groep gedemobi liseerde Schiedamse militairen is ten stadhuire door de Demobilisa tieraad ontvangers. Burgemeester Beek hield in de raadszaal een toe spraak, waarin hij de gedemobili- seerden namens de Demobilisatie- raad en de gehele Schiedamse bur gerij welkom heette. Voor wie het nodig hadden zegde hij volledige hulp van de Demobilisatieraad toe. Uit het hierna volgend gesprek met de militairen bleek, dat ver- scheidenen reeds een betrekking hadden gevonden of na hun verlof gemakkelijk zouden kunnen, ver krijgen, terwijl aan anderen bij zondere aandacht dient te worden besteed. Verscheidene leden van de De mobilisatieraad, alsmede het Hoofd van het Gewestelijk, kantoor van de Sociale Dienst van het Ministe rie van Oorlog, Kapt. W. Lorie voerden nog hst woord; het geheel had een leerzaam, prettig en vlot I verloop, terwijl ook de Inwendige mens met werd vergeten In zijn slotwoord wees de bur gemeester op H.M. de Koningin, wier jubileum wij deze maand ge denken; hij spoorde aan Haar voor beeld van voortdurende toewijding er. werkkracht te volgen. De heer C. van Peit dankte ten slotte namens allen voor de pret tige en hartelijke ontvangst. Maandagmiddag a.s. zal de vier de groep gedemobdiseerden wor den ontvangen. Op de door De Zwaluwen in Den Haag georganiseerde athlettekkam- pioenschappen werd moj. Nel Zwiers van S.V.V. wederom Ne derlands kampioene by het kogel, stoten met een worp van. 12.53 m. Het zag er ook nu weer naar uit, dat mej. Zwiers bij de meisjes geen tegenstandster van hetzelfde for maat meer heeft en bij de dames tot de sterkste van ons land mag worden gerekend. Dat belooft Wat voor de toekomst 1 Ook mej, T. Amoureus deed het heel aardig bij het hoogspringen, waar ze vijfde werd een sprong van 1.32 m. De beslissing in de competitie om het kampioenschap van Schiedam is gevallen. Door het resultaat van de 14e ronde ïs de voorsprong .van de heer L. Reitsma nu zodanig dat hem de eerste plaats niet meer kan ont gaan. Dit is nu de 3e maal dat het kampioenschap door de heer L. Reitsma wordt gewonnen en ook nu toont de score (12Vj punt uit 14 wed strijden) dat dit ten volle verdiend is. De tweede plaats wordt bezet door R. van der Mark Deze jeug dige E.S.S. speler die voor de eerste maai aan deze competitie meespeel- de kan eveneens terugzien op een serie uitstekende partijen. De uit slagen van de 13e en 14e ronde lui den tenslotte: J. G. Maagdenberg—L. Reitsma 01; J. C. HóizkenA. N. Broeren 01; H Domselaar—J. J. Th. Pen ning 1—0; W. J- SchermerC. Ves- ter 10: H. den Uyl—-S, Oosthoek 10; F. LamR. van der Mark 0I xL van der Mark—L. Reitsma Yi S. Oosthoek—P. Lam 7z—M; C. Ves- ter—H den Uyl 01; A. N. Broeren H. Domselaar 01: J. G. Maag. denberg—C. van Wingerden 1—0. Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 9.30, Za. en Zo. 1.45, 4,15, 7 en 0.30 u: De cowboy en. de Lady (alle leeft.). Op het toneel: De Kola's acrobaten, Monopole: Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9 Zo. 3, 5, 7, 9 u: De Jungle- ko ningin, Deel 2: De vlucht naar de vryheid. (14 jr.). STEEDS VOORUIT Op de laatstgehouden ledenver gadering van de buurtvereniging „Steeds Vooruit" in het wijkge- bouw Stephenscnstraat, is het be stuur als volgt samengesteld: C. Th. Groenewegen, voorzitter, mevr. Nagtzaam, le secr, Fultenstraat 32a; B. Vrouwdeunt, 2e secr.; H. Zutdgeest, le pennmgm.; mevr. Zuidgeest, 2e penningra. Dat het de vereniging goed gaat, moge blijken uit de uitgave van een maandbliad en de oprichting van een reisvereniging, die reeds 3: leden telt. Vacantieprogramma voor Donderdag, Om S uur vertrekt de kustvaar- der om met de liefhebbers jeen volle dag op zee te vertoeven. Voor hen die het liever binnengaats zoe ken is er een boottocht door de havens van Botterdam. Er wordt verder een wandeltocht gemaakt via Trekkade, Schipluiden. en Holyweg. De kinderen gaan naar de Harmonie, waar een speciale kinderrmddag wordt gehouden. Het programma noemt mr. Figo en zijn sprekende pop, een goochelaar, een sneltekenaar, er worden wedstrij den georganiseerd en er wordt me dewerking verleend door het ac cordeonduo „Les deux cheries". Van 2 tot 6 uur kan men in Luxor de Cinelux Actualiteitsvoorstellin- gen bezoeken. Behalve uitgebreid nieuws ziet men tekenfilms, korte speelfilmpjes en natuurfilms. Er is weer gelegenheid de Vlaardingse toren te bezichtigen en er wordt 's avonds een wilde vaart gemaakt door de havens van Rotterdam. Men vertrekt om 8 uur van het Hoofd en zal om ongeveer half twaalf weer terug zijn. Jeugd gaat kamperen De georganiseerde Calvinistische jeugd te Vlaardingen gaat evenals Vlaardingen een week kamperen. Met Evag-bussen gaat men op 21 Augustus naar hef bekende kamp „Klein Canada" in Beekbergen. Er werd door het bestuur van de or ganisatie een kampkrant uitgege ven, die alle bijzonderheden over het kamp vermeldt en die tevens de overtuiging geeft, dat alles tot in de puntjes werd georganiseerd. Revue op het feestterrein Op het terrein aan de Broekweg wordt vanavond de grote revue „Dat zal je gebeuren" gespeeld, waaraan wordt medegewerkt door Jac. Turner, Robert Richard, Jan Brouwer, Cora Marti, de danseres sen Les Violetty's, het accordeon duo „Les deux Cheries" en bet revueorkest oi.v, Leen van Dijk. Muziekcorps Leser des Heils Het Na.xion.aal Muziekcorps van het Leger des Heils zal op Maan dag a.s. een bezoek brengen aan Vlaardingen, Na aankomst aan het station Vlaardingen wordt een kor te mars door de stad gemaakt, waarna om 8 uur een uitvoering wordt gegeven in de Grote Kerk. Het Nationaal Xiluziekcorps werd opgericht in December 1947, be staat uit 25 leden en beschikt over gloednieuw materiaal en de mu ziek, die zy uitvoeren, werd gro tendeels gecomponeerd door Leger des Heils officieren en soldaten uit alle delen der wereld. Pe tentoonstelling De tentoonstelling „Zuid-Holland- West" mag zich in een buitenge woon grote belangstelling verheu gen. Niet alleen van de zijde der Vlaardingse bevolking, maar ook van de zijde der omliggende plaat sen. Dit is trouwens geen wonder als men de in- ichting der stands beeft gezien en men geniet van de prachtige organisatie van de ten toonstelling. 's Avonds is er voor hen, die moe zijn van het wande len langs de vele stands, een aar dig programma in de consumptie- tent. Vanavond is er het optreden van het Bevrijdingskoor o.i.v. Jan de Feinder en een Hawaiianbar.ri Consumptie is in deze tent niet verplicht, Visserij Binnengekomen VI. 203 D„ de Hond 25 last en VL 112 A. Bot 32 last. Vertrokken VL 70 F. Keus. De terugheer van Peer de Schuimer Terwijl Bob ergens tussen Florida en de Azo- ren dobbert, onderwerpt professor Prudon in zyn laboratorium de geheimzinnige kristallen aan een nauwkeurig en langdurig onderzoek. Wat de geleerde reeds heeft verondersteld, toen GN5S5 hij de kristallen voor het eerst zag, blykt maar spoedig, want de hoge frequerties blijken het al te juist tc zijn; ze zijn buitengewoon radio- menselijk weefsel aan te tasten. Ze zien zich actief. Met behulp van zijn assistent gelukt het dan ook genoodzaakt zich te beschermen tegen, hen door middel van de kristallen microgolven de gevaarlijke stralen. F.n af en toe davert het op te wekken van ongekend hoge energie. Dat laboratorium van de ontploffingen, die zich bij de proefnemingen niet zonder gevaar zijn, on- de proefnemingen voordoen, dervinden de professor en zijn assistent al „Structuurhervormingen" nu wet geworden Na de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers. heeft thans ook de Senaat het wetsonbverp be treffende de structuurhervormingen in het bedrijfsleven met 97 tegen 9 stemmen bij veertien onthoudingen (lib.) goedgekeurd. Op grond van deze nieuwe wet zal een centrale raad voor het be drijfsleven worden ingesteld, waar van vertegenwoordigers uit alle groepen van hst Belgische econo mische leven, deel zullen uitmaken. Deze centrale raad zai tot taak heb ben aan de regering advies uit-te brengen over bepaalde economische vraagstukken. Voor de grote takken van het bedrijfsleven zullen voorts bedr'tffsraden worden gevormd. Deze zullen advies uitbrengen aan de centrale raad voor het bedrijfsleven. Tenslotte zal op grond van deze nieuwe wet in alle bedrijven waar minstens vijf arbeiders zyn tewerk gesteld, een ondernemingsraad in het leven worden geroepen. Deze ondernemingsraden zullen bevoegd heden hebben van sociale, tech nische, economische en financiële aard. De postduivenhouders hebben met hun deelneming aan de natio nale wedvlucht van Bordeaux naar Kennemerland weer een zware te genslag moeten incasseren. Van het grote aantal duiven dat werd gelost uit Frankrijk zijn er in Santpoort slechts drie op hun hok terugge keerd. In Beverwijk kwamen er van de 300 vogels 60 terug. Ook elders in den lande vreest men, dat de verliezen zeer zwaar zijn ge weest. Men vermoedt, dat zware onweders boven Frankrijk de oor zaak hiervan zijn. NA de Invasie van Amerikaanse studenten, die Rotterdam nog- slechts kort geleden te verwerken kreeg, Is Zaterdagavond een nieuwe groep In ons land aangekomen. Ditmaal waren het 350 studenten van de Vermont- University en een aantal professoren, die tijdens een vierdaags bezoek aan ons land de uilwerking van de Marshall-hulp In Nederland willen besta deren. De Nederlandse Bond voOr Bui tenlandse betrekkingen te Leiden zorgde voor huisvesting en zo arri veerde het Amerikaanse gezel schap, na een bezoek aan Den Haag en Seheveningen, gistermid dag te Rotterdam voor een offi cieel bezoek aan onze stad. Gekleed in de meest uiteenlo pende zomercostuums en toiletjes, bijna zonder uitzondering voorzien van foto- en zelfs filmtoestellen, leek het alsof de 350 studenten, meisjes en jongens, mannen en vrouwen, even op z'n Amerikaans de burgerzaal van het raadhuis kwamen „doen"; heel gewoontjes en zonder het deconfm van een of ficiële ontvangst op het raadhuis door burgemeester Oud. Ze waren moe en verhit van het getrek langs onze nationale be zienswaardigheden. Geen wonder, dat menig student, puffend van de warmte in de burgerzaal, zijn jasje er bij uittrok en zo in ongedwon gen houding, luisterde naar de toe spraak van onze burgervader, def tig in 't zwart en met ambtsketen omhangen. Mr. Oud vertelde veel goeds van Rotterdam niet ten onrechte zo'n brokje reclame en wees voorts op de goede relaties tussen onze stad als nationaal element en Amerika, relaties, waarvan hy hoopte, dat ze met de dag inniger zouden worden. „Who is that man with his grey beard?" vroegen or.s fluisterend enkele studenten, wijzend op dr. Herman Baruch, de Amerikaanse ambassadeur bij ons hof. De ge zant, die ook een woordje tot zijn jonge landgenoten wilde spreken, werd door de burgemeester inge leid en met een klaterend applaus begroet. Daarvoor had de organist het Amerikaanse volkslied gespeeld, dat schuchter werd meegezongen. Een imponerende verschijning, de gezant, zilverwitte haren, dito snor en baard omlijsten deze mar kante diplomatenkop. Op het zwart van zijn jacquet prijkte een grote witte anjer. Gemoedelijk sprak hij de studen ten toe en oak hij gaf hun een in druk van ons land en volk, van zijn werkkracht en ondernemings geest, wat alles heel prettig klinkt voor Nederlandse oren. Behalve de materiële hulp (Mar shall-plan), zo zei dr. Baruch voorts, wil Amerika ook „inspira tion" en de „ware geest der demo cratie" brengen aan de volkeren van West-Europa. De Amerikaanse studenten achtte hy geroepen tot transporten zijn het, die de laatste dagen van overzee te Rot-1 ket verbreiden van de2e geest. T - V. A~ mmlr An Hepr Ongewone terdam zijn aangekomen- Maandag was het de „drijvende diergaarde" van Circus Pronk", vanmorgen twintig race-auto's, die bet s.s. Sheringham uil Harwich meebracht en die Zaterdag op het nieuwe race-circuit van Zand voort zullen starten. Een lange colonne militaire vrachtauto's was nodig om de race-monsters van de Lekhaven naar Zandvoort te vervoeren. geen Nederlandse coureurs kunnen deelnemen aan de grote races, die door de K.N.A.C. georganiseerd worden. De heer Ganzevoort, die de KNAC hii de aankomst van de auto's ver tegenwoordigde, zag voorlopig niet veel mogelijkheden voor Nederland se deelname aan de races. HerkU- leilns, de enige coureur die wij be zaten, is, zoals bekend, begin van. het laar overleden. Wij hebben nog wel enige sport wagencoureurs. zoals Gatsonides, maar die kunnen zich thans nog niet meten met de Engelse cracks. En wat het voornaamste is, wij be- zitten geen materiaal! Donderdag en Vrijdag zullen de coureurs op de Zandvoortse baan I oefenen en Zaterdag verwacht men tienduizenden belangstellenden voor de races om de grote prijs -van Zandvoort. De wedstrijd vangt aan om half één en zal in twee series van elk tien wagens worden verreden. Daar na volgt de eindstrijd tussen de win naars van elke serie. De een na de ander werden de auto's de Alfa's, Romeo's, Buggatti's, Masirati- en ERA- machines van 20 a 30.000 gut den per stuk uit het ruim van de Sheringham gehesen en voor zichtig in de laadbakken van de vrachtauto's neergelaten. Grote hoeveelheden onderdelen volg den. De Engelse coureurs, die straks de snelle wagens met hun gemid delde snelheid van 100 k.m. door de bochten van Zandvoort's race-baan zullen, sturen, komen vanavond, te zamen met een twintigtal „mecani ciens". met de dagboot uit Harwich. Een prins als deelnemer Onder de deelnemers van de race bevindt zich de Siamese prins Eira- bongse, die onder de bijnaam „Prins Bira" als een van de beate coureurs van Europa bekend staat. Namen van andere coureurs al3 Farnell, Bob Gerard, Leslie Johnson hebben nog geen betekenis voor het Neder landse publiek, maag dat kan straks anders worden. Jammer, dat er nog; Na de gezant sprak de heer Alan Valentine, director van de E.C.A., mission so the Netherlands, een hartelijk en ongedwongen woord en tenslotte verzocht prof. dr. Fr. Kaufmann, de leider van het gezel schap om het spelen van het Wil helmus. Het orgel bazuinde de klanken van ons volkslied door de zaal, en de Amerikanen luisterden vel stille aandacht. „Jullie hebben het zo slecht nog niet", verzekerde ons een charman te studente, waarna zij gretig hapte in een smeuiig broodje met hem. Dat was tijdens de staande koffie maaltijd in de "wandelgangen" van het raadhuis. Een andere Ameri kaanse vertelde tussen twee slok ken koffie door, dat ze thuis_ ze kwam uit een klein Amerikaans plaatsje heel vaak Hollandse klompen droeg, een geschenk van een familielid met relaties in Ne derland. „Bijna had ik ze meege bracht" zei ze „en hier aangetrok ken om niet zo uit de toon te val len." Dit laatste werd gezegd met een ondeugende knipoog. 's Middags maakten de studenten Het wegennet om Dordrecht wordt gemoderniseerdOver de hoojdweg DordrechtMoerdyk worden een aantal nieuwe viaducten en bruggen gebouwd, die het verkeer uit Dordrecht naar de snelweg zullen leiden. In verband met deze werkzaamheden is de rijbaan ter plaatse door houten hekken in twee delen gesplitst, waarboven een nieuw viaduct wordt gebouwd. De aanleg van een tweede kanaal dat Atlantische en Stille Oceaan zal verbinden, zal waarschijnlijk een feit worden nu de Zuid-Amerikaan se republiek Columbia een verzoek van de Amerikaanse regering heeft ingewilligd, een. onderzoek naar de mogelijkheid van aanleg te mogen instellen. Een gemengde Colum- biaans-Amerikaanse commissie zal twee maanden lang met dit onder zoek bezig zijn, Het nieuwe kanaal zou ongeveer parallel lopen met het Panamakanaal. Frans schip te Antwerpen brandje drie da.-en De brandweer te Antwerpen heeft gedurende drie dagen een brand bestreden, die aan boord van het Franse stoomschip „Alab", ge laden met zinkerts, was uitgebro ken. Ket erts had door zelf ont branding vuur gevat. Pas Dinsdagochtend om vier uur was allo gevaar geweken. een boottocht door de haven en waren op de „Nieuw Amsterdam" de gasten van de H.A.L. Op het schip werden lezingen gehouden, terwyl het verblijf aan boord met een diner werd besloten. Laten we hopen, dat de Ameri kaanse gasten van ons land en volk de indruk krijgen dat hier niet al leen op Marshall-hulp gesteund wordt, maar dat wij bereid en In staat zijn, zelf de handen uit de mouwen te steken, zodat zij het over enkele jaren zonder steun van Uncle Sam kunnen stellen! De nieuwe Hongaarse president, dr. Arpad Szakasits, is 60 jaar oud en zoon van een handwerksman. Hn is timmerman, metselaar, politiek journalist en vakvereniglngsleïder geweest. Bij de aanvaarding van het ambt dankte hij het parlement voor zijn verkiezing en verklaarde, dat de eer te beurt viel aan. de ar beidende klasse en zijn partij, de Hongaarse arbeiderspartij.'Hy zei- de verder, dat ztin grootvader een eenvoudige boer was geweest en dat zowel hij als zijn vader arbei ders waren geweest. HÖ gevoelde grote solidariteit met de werkende klasse cn was bereid haar naar bes te vermogen te dienen. Afgevaardigden van alle partyen juichten hem toe, toen hij het pre sidentschap aanvaardde. Honderden in lompen geklede Arabieren omringden Dinsdag de auto waarmee graaf Bernadotte uit Jeruzalem aankwam te Ramallah, ten Noorden van Jeruzalem. Zij richtten tot de bemiddelaar smeek beden om voedSel en ona toestem ming, naar hun woonplaatsen te mogen terugkeren. Het vluchtelin genprobleem zal deze week door Bernadotte nog te Alexandrië en te Jeruzalem met Arabische en Joodse leiders worden besproken. Daarna zal de bemiddelaar naar Zweden gaan. Hy deelde Dinsdag tegenover de pers mee. dat een internationaal leger van 2500 man nodig zal zijn om de demilitarisatie van Jeruza lem, wanneer deze door Joden en Arabieren wordt aanvaard, uit te voeren. Djamal Hoesseini, de vice-voor- zitter van de Arabische Hoge Raad, heeft in New York meegedeeld, dat de Palestijnse Arabieren bezig zijn een. eigen regering te vormen. Deze zou ook vertegenwoordigers, van thans door de Joden bezette gebie den bevatten. Voorts wordt gemeld, dat de Arabische staten een leger zullen formeren, dat geheel uit Pa lestijnse Arabieren bestaat. Een militaire woordvoerder van Israël heeft de Egyptenaren van een nieuwe bestandsschending beschul digd. Hij kondigde tevens een for mele klacht tegen Engeland aan. Dit land zou electrische appara ten uit Britse legerdepöts in het Zuiden van Palestina aan Egypte hebben afgestaan. Onder deze ap paraten zouden zich zoeklichten be vinden. Vrijmetselarij in Z.-Afrika bezorgd over troons afstand De gedeputeerd-grootmeester van Zuid-Afrika van de orde van vrij metselaren onder het Grootoosten der Nederlanden, John G. Rose, heeft in een brief aan de groot meester, mr. L. J. J. Caron, namens alle vrijmetselaren in Zuid-Afrika de grootmeester verzocht de Konin gin uitdrukking te geven van hun spijt en angst over het feit dat haar gezondheidstoestand de aan leiding was om haar taak neer te leggen. „Wij verlangen," aldus deze Zuid-Afrikaanse brief, „door Uw bemiddeling Haai ons leedwezen kenbaar te maken en haar onze ernstigste wensen voor Haar her stel en geluk te doen toekomen". Reeds sedert de helft der 18e eeuw ressorteert de omvangrijke Zuid-Afrikaanse vrijmetselarij on der Nederland en dit is ook door de Boerenoorlogen en de dominion- status van Zuid-Afrika niet veran derd. Regeringsdiner aan lid der C.V.G.D.aangeboden De regering heeft 'gisteravond in kasteel Oud-Wassenaar een diner aangeboden aan het Amerikaanse lid van de Commissie van Goede Diensten, de heer M. Cochran, die op doorreis hier vertoeft Tegen woordig waren de Nederlandse mi nisters Beel, Van Boetzelaer van Oosterhout, Götzen, Jonkman, Lieftinek, Fiévez, Drees en Van den Brink. Slagers sturen telegram aan ministerraad Slagersorganisaties uit Gronin gen, Friesland, Drente, Overysel, Gelderland en de slagers vereniging „De Bilt" hebben in een vergade ring te Meppel, Maandag, een tele gram aan de ministerraad ge stuurd, waarin zij voorstellen dat voor de levering van A-runderen in de maand Augustus aan de vee houders een extra toeslag in uit zicht wordt gesteld van 4, 3 en cent per kg. levend gewicht, resp voor de eerste, tweede er. derde periode van levering. Hierdoor zou volgens de slagers een rantsoen van 6 ons vlees per twee weken ook reeds in Augustus gegaran deerd worden. AANGEKOMES SCHEPEN 3 Augustus Niobe IJmuiden Waalhaven; Keizers gracht Mantyiuoio 2e Kathaven: Ce res Boston Line. Maassluis; Beta Noordzee PackkadeMeckle J.?urg Harwich Hoek van Holland Linde Kerk Bombay Vlaardingen (voor lossen van fosfaat, daarna naar R'dam) Bxarntz Harwich Hoek van Holland; Bucklow Grangemouth IJsselhaven. Levenwood Lissabon Maashaven; Uni S. Solver- borg Merwehaven. 4 Augustus Lmge Sundsvall Waalhaven; Echo Dublin Merwehaven; Langieescott Hamburg Schiehaveiu Capitaine Jean Fouehere Boulogne Waalhaven Arthur Frsborg Norfolk Waalhaven; Irene Ronneby Schiedam; Sambre Parijs Parkhaven Gouwe La visa Rijnhaven Sheringham Harwich LekhavenArn hem Harwich Hoek van Holland. VERTROKKEN SCHEPEN 3 Augustus Dante, Spezia. Prinses Beatrix, Har wich; Luossa, Narvik; Zwerver. Huil; Ruja, Boston Line: Import, Antwer pen: Durward, Grangemouth; Nieuw Amsterdam, New York; Ino, Bristol; W es tra ha. Montreal; Slask, Gdynia; Hagno, Dublin; Amedijk. Mexico via Antwerpen; Taranger. San Francisco; Bullfinch, LondenPalma, Frederlks- stad Quentin, Montrose: Alice Totness; Dinkei. OstendeTnpa Topa, New York; Blue Boy, Londen; Viking, Bre men: Melrose Abbey. Hull; Konrngm Emma. Londen; Empire Parkeston. HarwichCommandant le Terrier, NantesSandar, TrelleborgSpring- crag. Londen. 4 Augustus Duke of York Harwich; Bree-helle, Gdynia; Dashwood, Havre; Biarritz Harwich; Canada, HelBitigfors; Aslaug LondenNoordstad, SharpnessPrin ses Marijke. VerkebachPrins* Maunts. Montreal, Wind Noor*. Flauwe koelte, kalme zee, bewolkte lucht. SCHEEPSBE WEGINGEN Arnedijk 4 van' R'dam te Antwerpen; Abbekerk thuis 4 te Aden; Annenkerk uitgaand 3 van Aden naar Goa; Arends kerk uitgaand 3 van Karachi naar Bombay; Aagtekerk uitgaand 3 nam. van Antwerpen naar Marseille; Alhena thuis pass. 3 nam. Fernando Noronha naar Antwerpen Aldegonda 3 nam. te SingaporeAmsteldiep pass. 4 v.ra. Scilly naar R'dam; Averdijk naar New York 3 op 730 mijl west van Sellly. Boskoop 3 te ToeopillaBntsum naar R'dam 3 op 360 mijl n.w. van Flo- res (Azoren) Bantam 4 nam. te Hall- fax; Batoebahra 3 te Soerabaja; Boschfontein uitgaand 3 op 180 mlji west van Kaap Sao Vmcente, wordt vandaag te Tenenffe verwacht. Colytto 3 nam. te Immmghatn; Con- gostroom 3 van Port GentiL naar Du als; Cleodora pass. 3 Dungeness naar Curagao. Diana V 1 te EmdenDulvendijk thuis pass. 3 Lizard, 5 te Antwerpen verwacht; Danae 3 te Valencia. Etrema pass. 3 v.m. Quessant near ErtveldeErinna 3 van Min naar Plad- joe. Gordlas 1 van New York naar West Indië; Glashaven 2 van Karlstad naar R'dam; Germaan pass. 2 Lizard; Ga- roet 3 te Pladjoe. Hedei 1 van 5orel naar Antwerpen-, Hermes 1 van Corral naar Montevideo: Hersilta op 30 mijl z.w. van Ator Cayes (Dominica). Import 4 van R'dam te Antwerpen Ittersum uitgaand pass. 3-4 's nachts Fimsterre naar Marseille. 1% Het Nederlandse stoomschip Laureniskerk liep op 14 Februari van dit jaar op de uitreis naar Bom bay in de nabijheid van Elba op een. mijn. Het schip keerrle op 17 Fe bruari met zware bodemschade te Genua terug. Aldaar ia het vaartuig in reparatie genomen en thans eerst Is dit omvangrijke werk gereed. Het is Dinsdag vau Genua vertrokken voor het houden van een proeftocht. Het Italiaanse stoomschip Maris tel Ia. letiigscheeps op weg van Rotterdam naar Danzig, is Maan dag te Emden binnengesleept met schade aan de bodem. Het schip werd Zondag ter hoogte van Bor- kum door een mgnontpïaffing ge troffen en daarna op het strand gezet, 5)? In dc maand Juli werd het museum van het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart door 3131 personen bezocLw De verzame ling werd uitgebreid met mode Ilea van de sleepboten Piet Hein en Pie ter Lambert, in bruikleen afgestaan, door de heer A. H. ten Haaf te Rot terdam. Japara (K.F.M.) 2 van Macassar naar Menado; Jaarstrooro 2 van Port Har- eourt naar Sapele. Keilehaven pass. 4 vm. Quessant naar A'damKedoe pass 4 v.m 1 uur Brunsbuttel. 5 nam. 1 uur te R'dam verwacht; Kil pt on tem uitgaand 3 ham. te Southampton: Kota Ago eng 3 van SoerBbaja naar Macassar; Kota Gede 4 te Sorong; Helbergen pass. 4 Finsterra naar Savona. Leersum naar A'dam 2 op 360 mijl zuid van Kaap Race; Laurenskerk 3 van Genua op proeftochtLombok 3 van Singapore naar ManillaLoos- drecht 3 te Koweit, daarna Dubai: Ltssekerk thuis pass. 3 nam. Bizerta naar Antwerpen» Loenerkerk pass, 3 Ras Hafun naar Mombassa; Lutterkerk thuis pass. 3 Elba* Cape (Rode Zee) naar Suez, alwaar in de nacht van 4 op 5 Aug verwacht. Manetje Bohmer 3 van Sundsvall te A'dam; Moienkerk thuis 2 van Manil la; Macoma naar Pautllac 2 op 200 mijl n.o. van Curacao. Ma pia thuis 3 van Aden naar Suez (nader bericht); Ma- riekerk thuis 3 te Alexandria; Moüjo- kerto uitgaand 3 nam. 10 uur te Lis sabon •{-Mulderkerk 3 te Port Amboim: Mehskerk 3 van Pointe Hole naar Freetown; Madoera uitgaand 4 's avonds te Colombo verwacht; Meer kerk uitgaand 4 te Manilla. Oleum 2 van Gent naar Londen. Prinsengracht 3 te HeSsmgfors; Prlö3 Fredcrlk Hendrik naar Antwerpen 3 op 150 m(jl west van Scilly; Parkhaven pass. 3 nam. Fernando Noronha naar A'damPaschoïl 2 te TeignmouthPaX 1 pass. 3 Prawlepoint; Palydorus uit gaand pass. 4 Point de Galle naar Be- lawan Dell: Prins Willem lï pass. 4 de Azoren naar Houston. Rijnland thuis 3 te Santos: Rijnhaven 3 van Hantyluoto naar Antwerpe; Rolf 2 van Vhssmgen naar Rouaan; Roelf 3 te Kopenhagen; Riouw 4 te Balik Pa pan. Slngkepp pass. 2 Kaap Chatta (St. Lawrence) haar New Port News; Strij- pe pass. 2 HolteiiBu naar Skutskar; Stad Haarlem 3 van Narvik te Dmut- den, daarna naar Saffi; Stad Maassluis 4- te Baltimore; Salanüo naar IJmuiden 3 nam. te GibraltarSarangan 4 te Bombay: Streefkerk 3 te Calcutta; stad Schiedam 2 van Freetown naar Monrovia. Tahsse thuis 3 van Port Said naar GenuaTelanion pass. 4 Mona eiland naar Curasao; Tankhaveti Hl 2 van Macassar nar Baalik Papan; Tyro 1 te Dublin. f Urmajo 2 var. Delfzijl na-ar Leith. Violette Erica 2 van Cagliari naar Fraserburgh; Van Ostade thuis 2 op 130 mijl noord van Terceira (Azoren) Vulcanus 4 nam, 8 uur van Midd. Zee te R'dam verwacht: Venus 4 te Lissa bon, Winterswijk 2 van Gdynia naar Li» vorno (nader bericht) Waterland uit gaand pass. 4 Finlsterre naar Las Pal- mas; Westland thuis pass. 3 nam. Fi nite r re. Zonnewqk 2 van Lorenzo Marques to Betra. door Uw oude wagen bij ons in behandeling te geven. Lakken binnen en buiten, nieuwe kap en regenzeil. SNELLE AFLEVERING Gerrit Verboonstraat 21 t.o, de HA V-B ANK Schiedam Telefoon 68589 Rotterdam, Exercitiestraat 22b, Tel. 28005 twee vrije woonhtiisjes tegen zeer billijke prijs. W. Moerman, Makelaar, b. Kerkstr. 80, Schiedam. Tel. 60375. Te koop: 4 hulskamerstoe- len m. lederen rt'.g en rit- ting. i.p.5t. en z.g.a.n, heren jas, bl., z. p. Br. no. S. 3902 bureau van dit blad Van foto's gesproken. Ja. Deze zijn toch veel mooier afgewerkt. Dit gezegde ho ren. wij verscb. malen p. dag. Doe als zij en breng Uw fotowerk bij: J' Wille- brand, Drogisterij en foto- handel Rotterd.dijk 205. tel. 67848. Fototoestellen te koop gevr. Reparaties - Ruilen. Nette dienstbode of werk ster gevr. Nwe Haven 123a Schiedam. Te koop: kinderwagen, reia. wieg en. box, tussen 6 en 7 uur. L. Haven 329. Tel. 67058. Meisje, 22 jaar, g.g.. zoekt nette vriendin. Br. no. S. 3899 bureau van dit blad. Wihkler-Prins Encyclopaedic (2 delen reeds versch.) en pr. schilderstuk op linn'en m. lijst Singel 195 a. Rolfilros ontwikkelen, af drukken, vergroten, vlugge afwerking. Fotohandel K. v, Vuuren. Hoogstraat 106, tel. 66720, Schiedam. Sportvissers. Speciaalzaak voor al Uw sportvisser ij- artikelen. Bij ons vindt U steeds de grootste sortering. Dagelijks verse maden ver krijgbaar. J. M. A. Rodrigo. Grote Visser jjstr. 21B, R'dam-W, Tel. 37332. Wij vragen flink "meisje v. d. huishouding. Goed loon. J. G, Willebrand, Rotterd.- I dijk 205, Drogisterij.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2