r ff stoof met meters voorsprong door de finish Na felle strijd derde prijs op de 4x100 meter Gelijkspel tegen Hongarije Neumeier en Van der Meer uitgeschakeld Vierde Nederlandse kampioenschap en bronzen „plak" voor Slijkhuis Heren-estafette in halve eindstrijd •aaA Inzinking na rust werd ons poloteam bijna noodlottig Heden Italië-Nederland ZWEMSUCCES OP WEMBLEY Eindspurt van Ann Curtis brengt Amerika de overwinning Bob Bonte in finale 200 M schoolslag Italië komt nog op alle nummers uit Europa tegen rest van de wereld Marie Vaessen en Nel van Vliet starten DE UHINESE PAPEGAAI Het landenklassement ?a,asd\faLhii Kdaar,vlnenkcl £2 ï&ri heöen.,.. SANAPIRIH OPEL-, VAUXHALL-, BEDFORD- en P0NHAC- AUT0M0BIELEN v DE RADIO - PROGRAMMA'S Zaterdag 7 Augustus 1948 3 5? «KfifcS Fanny Blankers-Koen, de snelste vrouw ter wereld, krijgt een zoen van haar man, die tevens haar coach is, na haar overwinning op üe 200 meter hardlopen start zou verschijnen als bij de andere finales, maar hele maal gerust was ik er niet op. Ik was bang, dat het slechte weer haar weer een „break down" zou geven Ik zag haar, samen met de andere finalisten, de arena binnen komen, in een blauwe, glimmende regenjas en met de handdoek over het hoofd. Ze ging dadelijk naar de startplaats en maakte daar, iri haar trainings pak, een paar danspasje's. Op de manier van de Zweden, werd er ergens in het Stadion iets ge-yelld van: Fanny, Fanny!!! en toen werd het doodstil. .Aan de, start hurkten: Fanny Blankers-Koen, Patterson (U.S.A.), Walker en Wil liamson (Eng.), Strickland (Austr.) en Bobb (Z.-Afr.), Meters voorsprong Het schot en was het ge zichtsbedrog (omdat ik -r zo ver vandaan zit) dat Fanny iets later weg is dan de anderen.7 Alle anderen gingen eerder de bocht in, maar reeds op het rechte gedeelte ging Fanny ze één voor één voorbij. Het was eén copie van de honderd meter. Bij de snelheid van haar lange benen vergeleken kwamen de anderemeisjes stil te staan en met meters voorsprong ging Fanny in de tijd van 24.4 secoti- den door de finish. Fanny is de eerste, die dit Olym- (Van onze speciale verslaggever by de. Olympische Spelen) MEN zou zo denken: een mens moet er'aan gewend raken om Fanny Blankers-Koen te zien winnen, maar het was gistermiddag weer precies hetzelfde gekkenhuis als het nn al twee keer geweest is. Kleine, in oranje geklede figuurtje» dansten op de tribunes, op de perstribune om helsden Hollandse journalisten elkaar. De naam van Fanny Blankers-Koen ging voor de derde keer de wereld rond en dat stemde je als Hollander toch wel een beetje trots. Op één middag, binnen een half uur tijd onze derde gouden en onze tweede bronzen medaille. Fanny Blankers-Koen en Wiin Slijkhuis! Misschien is de tweede bronzen medaille van-Slijkhuis nog hoger te waarderen dan de gouden plak van Fanny, omdat hij in een zwaar be zet veld dc strijd had aan te_ binden op een afstand, die hem eigenlijk niet zo goed ligt. Des te meer eer voor de derde plaatsj die misschien met iets meer geluk een' tweede plaats had kunnen zijn, als hij Strand aan de finish maar had kun sten passeren. Echt Engels weertje Daarom misschien waren er nog zo weinig lege plekken in het stadion te vin den. Bijna overal elders ter wereld zou dit „weertje" fnuikend zyn ge weest voorde belangstelling. Zo niet in Engeland. De eerste surprise Gelukkig kwam er wat meer leven in het Stadion, toen de lopers voor de vier maal honderd meter estafet te binnenkwamen. We zagen beken de gezichten: de beroemde Amerika nen Patton, Ditlard en Ewell, de En gelsman Mc. Corquedale (die op de perstribune al lang Mac Krokodil wordt genoemd) en 'daar waren ook de Hollanders in hun trainingspak ken met oranjekragen: Jan Lamr mers, Jan Meyer, Gabe Scholten en Jan Zwaan. Onze estafetteploeg was ingedeeld bij Frankrijk, IJsland, Ar gentinië en Canada. Wij waren, eer lijk gezegd, weinig hoopvol gestemd en onze ploeg zou ook de serie niet hebben gewonnen, als bij de laatste wissel de Fransman Valmy niet het stokje had laten vallen. Het was een dramatisch ogenblik. De Fransman rukte zich van wanhoop bijna de ha ren uit het 'ftoof d en was er zo „ka pot" van, dat hij door zijn landge noten uit het stadion moest worden weggebracht. Hierdoor kwam onze laatste man, Jan Lammers, een heetje fortuinlijk aan de kop te lig gen, maar het stemt toch tot voldoe ning, dat onze ploeg zonder dat ze ker tweede zou zyn geworden en dus toch verzekerd van de halve finale. De tijd 41.7 was voor ons doen niet slecht, dochvergeleken bij die van Amerika (41.1), Italië (41.3), Engeland (41.4) en Honga rije (41.4), doen wy er goed aan ons over de semi-finale geen al te hoge voorstelling te maken, om over de finale maar niet eens te spreken. Een „tonicum" Toch was het een „tonicum", een opkikkert je, waardoor ik het volgend nummer met iets min der pessimisme tegemoet ging zien. De verzuchting van Fanny Blankexs.rKoen„Het begmt me zo te vervelen" werkte nog in me na. Weliswaar had ik 's mor gens even met Jan Blankers_, haar man' gesproken, die mij had verzekerd, dat Fanny weer O.K. was, dat zij perfect had ge slapen en even, geladen aan de India weer Olympisch, hockeykam pioen Oostenrijk misdraagt zich wederom Voor de eerste maal in de ge schiedenis van het Olympisch hockeytournooi of misschien wel Lu die der internationale hockeywed strijden is een speler wegens op zettelijk gemeen spel het veld uit gestuurd moeten worden en weder om was het Oostenrijk, dat hier een overtreding beging. Maar de Oostenrijkers stonden niet alleen, want de Nederlandse scheidsrechter Molhuysen de tweede was de heer Rogge had in feite reeds eerder een Argentijn uit het veld kunnen zenden, aange zien deze met zijn stick opzettelijk een Oostenrijker tegen diens benen sloeg. Voordien hadden spelers van beide partijen reeds tweemaal vijandig tegenover elkaar gestaan. De strijd eindigde in een 11 ge lijk spel. De ontmoeting tussen India1 en Spanje, die onmiddellijk daarop plaats had, was gelukkig uiterst fair en wat India betreft een voord beeld van de wy ze waarop hockey gespeeld dient te worden. Ondanks dat Pakistan afzonderlijk heeft in geschreven .ie -het elftal, van India even sterk als andere jaren en het zal dan ook wel weer het olympisch kampioenschap winnen. Dat India tegen Spanje slechts met 2—0 zegevierde en na de hervatting 2elfs geen enkel doelpunt aan de score van de. eerste speelhelft wist toe te voegen is mogelijk aan twee factoren toe te schrijven: in de eerste plaats dat de andere landen 20 langzamerhand beter zijn gaan hockeyen en voorts dat de Span jaarden er zich na de rust uitslui tend op toelegden de score zo laag mogelijk te houden. Ais wedstrijd was deze ontmoeting dan ook een volkomen mislukking, maar als de monstratie van de Indiërs stond hij hoog genoeg om er de regen en de weinige comfort van Chiswick, waar de strijd plaats had, voor te trotseren. Ook in. deze wedstrijd fungeerde - een Nederlandse scheidsrechter, de heer Domselaar, die .een veel betere indruk maakte dan zijn Britse, col lega ,dïe als' het ware een obligaat op de fliiit ten beste gaf. Hockey is een mooi spel, maar zijn grootste vijand en' hinderpaal is nog altijd de scheidsrechter. pisch nummer op haar naam brengt, omdat de twee honderd meter nog nimmer bij da Olympische Spelen .zijn gebracht. Het wereldrecord (23.6 sec.) staat op naam van de Poolse "Walasiewicz, Wargwaza, 1935. De Hollandse kolonie juichte vanzelfsprekend, maar duizenden anderen juichten mee voor „thé Dutch wonder". En dat Fanny weer helemaal de oude was, zag ik wel uit de verte. Zij danste, zoende, werd gezoend, kreeg bloemen van Adje Paulen en werd gefilmd. Slijkhuis komt! ER is één man, die na de fi nale 1500 meter, teleurge steld het Olympisch platforai beklom endat was niet Slijkhuis, maar de Zweed Strand, die om zijn tere consti tutie door z'n landgenoten in de watten wordt gelegd, die per missie kreeg om met een. vlieg tuig naar Londen te gaan, om dat de bootreiB zo vermoeiend was. Strand, da man van de 1300 meter moest op de tweede, plaats staan en goed vinden, dat zijn landgenoot Eriksson boven hem uitkeek. De dubbele Zweedse overwinning op de 1500 meter was in wezen min der verrassend dan de nederlaag van Strand. De Zweden waren met drie lopers (de derde was Bergkvist) sterk favoriet. Men hoorde het al aan het „heja-heja" voordat het nummer moest beginnen. Als het' bekende duveltje uit hetdoosje sprong, de een. na de ander, een Zweed overeind, zwaaide fanatiek met z'n arm «n dan daverde het door het Stadion: heja-heja... De Fransman Hans enne nam da delijk'de kop, de Zweden lagen in de middenmoot en Slijkhuis w&s zo ver standig om de rij te sluiten. In deze formatie ging het twee keer de baan rond. Toen begon het Teld zich te „roe ren". De'Zweden drongen naar voren en Slijkhuis kroop naar het mid den. De Zweden liepen gedrieën bij elkaar en speelden afwisselend, voor „locomotief". Bergkvist moest af zakken, toen het tempo te hoog werd. In de voorlaatste ronde pro- heerden Eriksson en Strand het veld los te lopen door een moordend tem po in te zetten. Slijkhui» was de eni ge, die op een tiental metera afstand bij bleef. In de laatste baan probeerde de Tsjech Cevona hem nog in te halen, maar Slijkhuis, die 'n voortreffelijke eindspurt had, stormde op de kop lopers af en een meter voor de finish had hij pech, dat er op de binnen baan geen ruimte was om Strand te passeren. Zo kwam het, dat hij in dezelfde tijd als Strand (3.50.4) ach ter Eriksson over de eindstreep ging. De tijd van Eriksson was S min. 49.8 en bleef zodoende boven het Olympisch record van Jack Lo velock van 3 min. 47.8 sec. (Van cn2e speciale verslaggever) De Nederlandse waterpoloploeg heeft Vrlldaeavond een wedstrijd gespeeld tegen Hongarije, welke In een 44 gelijk: spel eindigde, nadat men met fU*t een 3-2 voorsprong had. Voor rust gaven de Nederlanders goed spel te zien én werden aardige aanvallen opgezet. Na rust kreeg de ploeg echter een zware inzinking, ter wijl de Hongaren toen uitblonken door het zich vlug en goed vrijzwemmen. De Nederlandse ploeg was als volgt samengesteld: Hohner (Robben), Braa- sem (Zian), Stam (HZ en PC), Ruim» schotel (Tjikini), Korevaar (Merwede), Van Feggelen (Meeuwen) en Smol (Zian). dezelfde dus, die Donderdag tegen Zweden speelde. Rudi van Feggelen maakte het eerste doelpunt, doordat de Hongaar Lemher.yi de bal In zijn handen speelde (03). Na eert verrassende aanval schoot Smol, maar de bal ging tegen de lat. Van Feggelen ving hem op, doch ditmaal ging hij legen de staander. Weer kreeg Smol de bal te pakken en nu was het raak (2—0b Maar spoedig daarna zorg den Csuvik, en Szivos voor een gelijke stand «2—2). Even voor rust bracht een doorslagbal van SmolVan Feggelen een 3—2 voorsprong -voor Nederland. Na de hervatting kwamen de Hon garen. feller opzptten, terwijl de Neder landers veel mlrtder speelden dan voor de rust. Het gevolg was don ook dat fizlttya vrij kon opzwemme» en stand 3—3 gelijk maken. Toen HoTop er uit was gestuurd kon Fritz Ruim schot el Nederland weer de leiding geven (4—3), doch kort voor het einde moest Stam' het water verlaten en., kreeg Hongarije door een strafworp de kans de wedstrijd in een draw te Laten eindigen. Heden kan nu de beslissing vallen In het walerpolotournooi. Daar Italië met 4—2 won van België, moet de Neder landse ploeg nu een zware wedstrijd spelen, want er moet met minstens twee punten verschil van Italië worden ge wonnen, wil de gouden medaille in ons bezit komen. gesp, gew. gel. verl. v.t, pnt Italië 2 2 0 0 8—5 4 Nederland 2 0 2 0 7—7 2 Hongarije 2 0 11 78 1 België 2 0 11 S—7 1 Receptie op de Londense ambassade In de salons van de ambassade aan Portman Square te Londen hebben Jhr. en mevr. Michaels van. Verduynen Vrijdagavond een re ceptie gehouden voor de Neder landse athleten die aan de Spelen deelnemen. De ambassadeur en zijn echtgenote onderhielden zich op charmante wijze met de leden der verschillende ploegen en gaven blijk, terdege op de hoogte te zijn van .hun prestaties. OF de voorlaatste dag van het Olympisch - rwetnt onmooi ging aan de derde mast wederom de Nederlandse vlag de lucht in. De damespioeg veroverde op de A x '100 meter estafette de bronzen medaille, achter de Verenigde Staten en Denemarken. Dat er snel Is gezwommen bewijzen de tyden, want behalve deze drie landen bleef ook nummer 4. Groot Brittannië, onj-r de tijd,.waarmee Nederland in Berlijn het nummer won en dat toen een Jlytnpiscta record betekende. ,s, Onze meisjes hebben goed ge zwommen, al had Irma Schu macher beter gekund dan nu met 1 min. 8.8 sec. In verhouding was Margot Marsman de beste met 1 min. 8 sec., nog 0.2 sec. langer dan haar tijd in de halve finale. Marie Louise Vaessen noteerde 1 min. 7.5 sec., terwijl Hannie Ter- meulen de snelste was met 1 min. 7.3 sec. Bob, Bonte plaatste zich, na een zeer 'goed 'gezwommen halve eind strijd, in de finale van de 200 meter schoolslag, dié vandaag wordt ge zwommen. Hij 2al daar als enige de (Van onze speciale verslaggever) Met een verschil van bijna drie lengten, hebben Burcell en Bush- nell, de double scull van Groot- Brittamüë, in de herbansingsrace voor de halve finale de Nederlandse double scull, Neumeier en Van der Meer, geslagen. Onze landgenoten zijn nu definitief uitgeschakeld. Zij hebben de beide heats, waarop zij voor de Olympische spelen zijn uit gekomen, verloren. De tijd van Groot-Brittannië was 6 min. 51,8 sec., die van Nederland 7 min. 0.2 sec. Na de elimineringsronde van Donderdag en de herkansingsraces voor de verliezers van Vrijdag zijn voor de overige wedstrijden 53 van de 87 boten geklassificeerd. De grootste prestatie heeft Italië tot dusverre verricht. Twee der zeven boten (Italië had op alle zeven nummers ingeschreven) ver loren de eerste dag hun heats, maar slaagden er in. de herkansing te winnen, zodat Italië ook de derde dag nog op alle nummers meedingt. Groot-Brittannië volgt op de Italia- nen met zes geplaatste boten en de V 3. en Denemarken ieder 5. Geen geluk. Vier Nederlandse roeiers, nl. de DDS-vier, keken, gespannen toe naar de twee herkansingsraces in hun nummer, de ongestuurde vier. In een zwak bezette heat van drie werd Thid-Afrika eerste voor Zuid- Slavië en Argentinië in de tijd van 6 min. 58.6 sec. Indien onze landgenoten. fs avonds zo gelukkig waren geweest als de V.S., dan hadden zij zeker een bronzen medaille mee naar huis kunnen nemen, maar het lot wilde anders: Nederland lootte tegen Italië (Europees kampioen) en de V.S, tegen Zuid-Afrika. Advertentie Af. 9 tot 16 Aug. vier- a mb a chtsötr aat Rusthofl. gesloten, Sehldtbaanlaan geopend MET HOOFT VALT TE PRATEN I Hannie orthodoxe zwemwjjze verdedigen. In een zeer spannende wedstrijd hebhen de damesploegen van Neder land, Amerika en Denemarken om de Olympische ti tel gestreden: Voor Nederland, dat op de vijfde baan lag tussen Denemarken en de V.S. in. startte Irma Schuhnja- cher als eerste» Zij wist haar ploeg na 106 me ter' een voor sprong van een fractie te geven Margot Marsman zwom als tweede en zij moest zich laten passeren door Karen Harup, doch zij hield de Amerikaanse Ka- lana goed bij. Greta Andersen, de derde Deense, vergrootte de voor sprong en bij de laatste wissel gin gen Nederland en de Ver. Staten te gelijk weg. Ook op bet laatste keerpunt lag Denemarken nog vóór, terwijl de laatste Amerikaanse zwemsier Ann Curtiss, Hannie Termeulen iets voorbij was gegaan. Op de laatste 50 meter kwam Ann Curtiss met verba zingwekkende snelheid opzetten en zil passeerde drie meter voor de fi nish de Deense zwemster. De Ver, Staten maakten, een tijd van 4 min. 29.2 sec., dus 2.1'sec. onder het Olympisch record, dat Nederland Woensdag had gemaakt. Ann Curtiss heeft waarschijnlijk een tijd gemaakt tussen de 1 min. 4.2 en de 1 min. 4." sec., waarmede zij beneden het be roemde record van Willy den Ouden zou zijn gebleven. Nederland maakte een tijd van 4 min. 31.S sec. De uitslag luidt: en Olympisch kampioene. Ver enigde Staten (Corridon, Kalana, Helser en. Curtiss), 4 min. 29J2 sec; 2. Denemarken, 4 min, 29.4 sec.; 3. Ne- derland, 4 min. 31.6 sec.; 4. Groot Brittannië, 4 min. 34.7 sec. In de tweede halve finale van de 200 meter schoolslag kwam behalve de wereldrecordhouder Joe Verdeur ook onze landgenoot Bob Bonte uit. Hij lag op de zevende baan tussen Cerer (Joegoslavië) en Pavlicek (Oostenrijk). Ue Nederlander was met de Oostenrijker de enige der acht deelnemer», die op orthodoxe Wijze zwom. Tot op 150 meter lag Bonte op de vijfde plaats, doch hij wist op de laatste baan zijn snelheid prachtig op te voeren en kon als derde aantikken In 2 min. 47 sec., de beste tijd, die hij dit jaar op een 50 meter baan heeft gemaakt. De uitslagen lulden: Eerste halve eindstrijd: 1. KandiU (Egypte) 2 min. 43.7 sec.; 2, Jordan (Brazilië) 2 min. 43.3 sec.; 3. Eohl (U.S.) 2 min. 44.4 sec.; 4. Davies (Australië) 2 min. 44-8 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Verdeur (V.S.) 2 min. 40.7 sec, (nieuw Olym pisch record); 2. Carter (V.S.) 2 min. 43 sec.; 3. Bob Bonte (Nederland) 2 min. 47 sec.; 4. Cerer (Joegoslavië) 2 min. 47.3 sec. Deze acht zwemmers komen heden in de finale. Hedenavond wordt ln het kader van het Olympische zwem- en waterpolo- toumoai een galazwemfeest georgani seerd waarvan het programma als volgt luidt: 3 x 109 meter wisselslag estafette dames tussen Europa en de andere werelddelen. De Europese ploeg bestaat uit Karen Harup (Denemarken), Nel v. Vliet (Nederland) en Grete Andersen (Denemarken), de drie Olympische kampioenen. Voorts staat een estafette voor dames op het programma over 4 X 100 meter borst crawl. De ploeg voor Europa welke wederom tegen de andere werelddelen uitkomt, zal waarschijnlijk bestaan vit Grete Andersen^ Marie Louise Vaessen, Ingegard Fredin en Fritzie Nathansen. Ook een estafette 3 X 100 meter wis selslag voor heren.zal worden gezwom men, waarvoor de Europese ploeg be staat vit Vallerey, Romain en Kadas. Ten slotte vindt een estafette 4 X 2üO meter voor; heren plaats, waarvoor ge kozen zijn drie Hongaren en de Frans man Jany. Een Europese waterpoloploeg zal spelen tegen de rest van de wereld. EARL DERR BIGGERS Slappa Flip er vlak bij zat! Hij zag. Misschien had hij moeten beden- dat Madden naar hem keek en stond ken, dat Maydorf gaf, maar dat deed °P* hij niet hij wedde baog, en het „Voor mij, denk ik", zei hij zorge- eind was, dat hif verloor. Toen hij loos. Hij gooide zijn kaarten op de zyn kaarten neerlegde, zag hij een tafel. „Ik ben toch uit." Hij ging boosaardige glimlach op het gelaat naar de telefoon en nam de hoorn van Slappe Flip. BBN CHARL1S CHAN.MYSTERIE HaU°' Bent __..Vifr _v™.u™?nl ™lkteMHd_orf Z vo';-ZSii-M^dMayid°rrf' Sar UPreefter Mketandfgt!'; Oor Madden legde zyn kaar- hec ajtiid cehik bfi de dame» Nu Was het tevoren een bittere, ruwe ,ten "eer' zonder zijn tegenpartij aan 2Uijen Je heren me zeker betalen strijd geweest, nu werd het eei wor- to «i Slappe FUp haalde weer en as hêre Betalen. de inzet binnen. De Nederlandse dames-athletlek- ploeg op de Olympische Spelen leidt ln het voorlopige landenklassement met 3D punten. Nummer twee Is Frankrijk met 3D punten en num mer drie Oostenrijk met 19 punten. Dsn volgen: Groot-Brittannië -17, Australië 11, Italië 10, Hongarije 10, Amerika 7, Finlan'd'5, Argentinië 5. In het landenklassement athletiek heren gaat Amerika tot dusver aan de top met liefst 179 punten. Zwe den volgt met 82 punten en Finland met 25. Verder luidt de volgorde: Australië 24, Jamaica 22, Frankrijk 22, Noorwegen 19, Tsiechosiowakije 17, Italië 16. Hongarye 16. De Bel gen vergaarden 11 punten, de Hol landers 8. De Nederlandss dames-zwem ploeg staat op de derde plaats in het Klassement met 24 punten, ach ter Amerika (56) en Denemarken, 32 punten. EEN REVOLUTIE inderdaad ELITEKNA-KOFFIE EXTRACT betekent een revolutie op het ge bied van koffiebereiders. Niet de tijdrovende geschiedenis van koffiezetten en dergelijke. Twee 5 drie theelepeltjes ELITERNA-EXTRACT in een kop wat heet water en melk en. TJ heeft een heerlijke kop Koffie. Bovendien is ELITERNA- EXTRACT zeer zuinig in het ge bruik, U haalt wel 120 kopjes uit een fles. Besparing van gas, tijd ensuiker want ELITERNA-EXTRACT is reeds gesuikerd! Tegen inlevering vap 100 gram koffie zal tlw winkelier U gaarne zo'n voordelige fles leveren- EEN PRODUCT VAN WOLFF en SEMEYN, DUS.... AL17JD FIJN! Frankrijk heeft last van Nederlandse avonturiers Nederlandse consuls in Frankrijk en in dat land wonende Nederlan ders worden de laatste t|id dikwgls aangeklampt door landgenoten die er op uit zjin, langdurige en goed kope vacantïes in Frankrijk door te brengen, maar daarbij meestal stranden doordat het werk in Frankrgk niet opgeschept ligt. De ANWB wijst er in dit verhand op dat het werk voor vreemdelingen in Frankrijk aan zeer strenge voor waarden is gebonden. Niemand mag buitenlanders in dienst nemen die geen „carte d'identitë de travail- leur" hebben en dit avonturierstoe- risma wordt dan ook ten sterkste pfgeraden. steling op leven en dooi Er was nieuw talent bij gekomen meer dan talent, bepaald genie. Maydorf hield de .kaarten dicht tegen zijn borst gedrukt; zijn gezicht was als uit steen gehouwen. Alsof hij be greep met wien hij te doen had, Dat deden zij. Bob droeg, zeer te- „Ja, vader, hét is Bob", zri Eden, 8?» zijn zin, zeven en veertig dollar „Ik ben goed aangekomen - logeer nu een paar dagen bij meneer Mad den. Ik wou maar laten weten waar ik was. Ja dat is alles. Morgen bel ik- u misschien weer op. Goed ge werd Madden voorzichtig, maar vast sPee^? Ach. wat jammer. Adieu!' besloten. Deze twee vochten het uit. Madden vloog op. Zyn gezicht was terwijl Thorn en de jongen achter- paars. „Wacht eens!" riep hij. aan kwamen, als niet-strijdenden, wou v®?er alleen maar laten die in een gevecht van reuzen be- weten, waar ik was", zet Bob opge- - wekt. Hy ging weer zitten. „Wie moet geven?" bij. Het komt allemaal op de onkos- tenrekening, overpeinsde hij. De heer Maydorf was iri een niet onverklaarbare goede stemming. „Een heel prettige avond",merkte hij op. terwijl hij zijn jas aantrok.- „Als ik mag, kom ik nog eens te rug." „Wel te rusten", snauwde Madden. Thorn nam een zaklantaarn van de schrijftafel, „Ik brsng je tot aan het hek", verklaarde hij. Bob glim- Madden smoorde een vloek, en het lachte. Een zaklantaarn bij hel- spel ging door. Bob had inwendig dere maneschijn, pret. Weer uitstel en nu was het .Allemachtig aardig van je", zei de zijn schuld niet. Arme Madden! gast. „Goedenacht, heren. Ik dank Zijn derde hoopje fiches was snel u wel." Hij lachte grimmig, toen hij aan het minderen en met bezorgd- de secretaris naar buiten volgde, heid bedacht hij, dat de nacht nog Madden greep een sigaar, en beet lang was, cn dat tijd er in de woe-, er niidig het puntje af. „Nu", schreeuwde hij. „Nu", zei Eden kalm. „Nog eens, en dan vallen we alle- „Je bent erg opgeschoten bij je MaarMeydorf'sgedachten waren maal dit", blalte Madden. Er schaen vader, niet?" volstrekt plet by de Phulm ore pa ar- frem iets geërgerd te hebben. De jongen lachte. „Wat dacht u len. „Geef op, een kaart zei hij ge- „Laten we het dan nog eens goed dan? Dat ik de hele zaak zou be- biedend. doen", zei Maydorf, Het werd goed, spreken, met dia schavuit hier?" Schril klonk de telefoon door de een onverwachte strijd tussen Bob „Neen, maar je had niet zo vlug kamer, Bob's hart stond even stil en.Maydorf. Bob trok, in de flauwe - moeten afbellen. Ik wou hem juist dat was hij vergeten en nu..., hoop twee paren te vormen, en hij de kamer uit sturen, Nu ga je jfr Na lang wachten zou hij eindelijk was verrukt, toen hy vier negens vader nog eens opbellen." spreken met zijn vader terwijl kreeg. (Wordt vervolgd.) trokken worden, Na korte tijd kwam Ah Kim hout blokken brengen, en zo het vreemds toneel, dat zijn oog trof, hem al ver- - -r teken. Madden beval hem glazen la brengen, en toen hij ze op tafel zette, merkte Bob met geheime opwinding, dat de speurder vlak bij de lange, op hun werk berekende handen van "kTL Slappe Flip kwam. Als die beruchte M g Een5' Maydorf eens wist.dan valak uit zei hy. Zeilen te Torquay De uitslagen vatt de vierde dag der Olympische zeilwedstrijden te Torquay luiden. Swallow-klasse: 1. Gr. Brlttannlë 2 u. 18 min. 3 *ec.; 2. Italië; 3. Ver. Staten; 4. Nederland 2.2B.07; 5. Portugal. Totaal na 4 races: I. Gr. Brittannië 4034 punten; 3. Portugal 3085 punten; 3. Canada 2500 p.; 4. Denemarken 2288 p.; 5. Zweden 2161 p.; U. Nederland 1247 punten. Firefly-klasse: 1. Zweden 1.24.23; 2, Canada; 3, Gr. Brittannië; 4. Neder land 1.15,37.8; 8. Frankrijk. Totaal na 4 races: 1. Zweden 3S44 p.; 2. België 3144 p.: 3. Ver. Staten 2648 p.; 4. Canada 2033 p.; 5. Uruguay 2675 p.; 7. Nederland 23S3 p. Star-klasse: 1- Ver. Staten 2,00,53; 2. Cuba 2.01.07: 3. Italië 2.01.43; 4. Neder land 2.02,31; 8. Gr. Brittannië 2.02.37. Totaal na 4 races: 1. Ver. Staten 4421 p.; 2. Gr, Brittannië 3342 p.; 3. Italië 3039 p.; 4. N e d e r i a n d 2972 p.; 5. Por tugal 2806 p. Draken-klasse: 1. Noorwegen 4.14.40; 2. Zweden; 3. Italië; 4, Argentinië: 5. Denemarken; 11. Nederland 4.37.47. Totaal na 4 races: 1, Noorwegen 3340 p.; 2. Zweden 3340 p.; 3. Denemarken 2465 p.; 4, Finland 3299 p.; 5. Gr. Brit tannië 2183 p.; 8. Nederland 1357 p, Na een -uiterst enerverende strijd met zyn landgenoot Mc Kenleytuereldrecorriftouder op de 400 meterwist de vertegen woordiger van Jamaica A. S. Windt met uiterste krachtsin spanning zijn achterstand in te lopen en als eerste te eindigen in de jlnale 400 meterHij egali seerde het Olympisch record met een tijd van 46.2 sec. Daa&g! U hoeft mij niet te lezen als u geen lust hebt, maar ik moet u wèl iedere dag schrijven Ik vind het wel leuk, hoor, maar het moet óók, dat is nu eenmaal zo afgesproken met de bazen van de krant Die geven mij er weieens geld voor, ziet u,' niet vaak hoor: één keer in de maand maar, dus dan moet ik wel wat terug doen, da's duidelijk. Voor U is dat allemaal veel eenvou diger en makkelijker: u kunt ge woon de krant lezen als u er zin in hebt en al wou u een_ hele week overslaan, dan is dat nóg niet erg. Als u het abonnementsgeld maar dokt, bent u overal van af. Zodat ik maar zeggen wil: als er een van ons tweeën vacantie nodig heeft van de krant dan ben ik het toch zeker. Nou het is zo ver, hoor, mijn va cantie staat op het punt uit te bre ken. Drie weken lang zal ik u niet lastig vallen met mi.m praatjes en als deze woordjes bij u op de mat vallen ben ik ai onderweg. Waar heen dat weet ik zelf nog niet, want ik kon maar niet besluiten waar ik naar toe zou gaan Daarom heb Ik een vriend verzocht mij Zaterdag middag te blinddoeken en krachtig rond te tollen. Als ik dan stil kom te staan volg ik gewoon de richting van mijn neus Wijst-ie naar West, dan moet ik tenslotte aan het strand terecht komen. Sta ik in de richting Zuid dan heb ik de ruimte tot de Belgische grens. Oostwaarts gaande zal ik ook best een aardig plekje tegenkomen er» naar het Noorden trekkend kan. ik ook een. heel eind vooruit. Een vraagtekenreis noemen z» dat. geloof ik. nou in deze tijd waar in we krom lopen van de zekerhe den is dat voor de verandering best aardig, lijkt me. Ik zal u natuurlijk wel missen, je went nu eenmaal aan mekaar op de lange duur, maar het weerzien na een korte scheiding i» toch ook wel aardig. Past u alsje blieft goed op Rotterdam, tijdens mijn afwezigheid, want in drie we ken kan er veel gebeuren en ik heb nu eenmaal een zwak voor die ge meente. Ik hoop dat ze alweer lek ker gegroeid zal zijn als ik terug kom. Dat zal wel, want de bouw vakmensen gaan, helemaal uitge rust Maandag weer aan de slag en geloof maar dat ze 'm dan weer een duwtje zullen geven. En nu, vrienden en begunstigers, ik groet u allen zeer So long! DE5IDERÏUS ^dverlenfte M- Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn -> helpt altijd D. W. Recourt-voetbal- tournooi De B.K.S.V. Spartam 1920 zal in de periode van 14 tot 29 Augustus een uitgebreid voetbaltoumooi vqor senioren, veteranen en juniores houden. Dit jaarlijks terugkerende tournooi is georganiseerd als bewijs van dankbaarheid voor de vele ver. diensten van wijlen de heer D. W. Recourt, die rui'm 20 jaar de functie van voorzitter van de Spartaan be kleedde en voor het algemene sport leven, zowel vöor de fusie als na de fusie van de R.K.F. en de K.N. V.B. veel goeds heeft gedaau. Aan de wedstrijden Van de se- niores-afdeling' nemen deel: Activi- tas, Aeolu.s, Coal, DRL, Feijenoord 2, FSV Pretoria, Leonidas, de Mussen, Pioniers, Spartaan, TransvaHa en Virtus (Zevenbergen). Voor de veteranenafdeling komen uit; Aeolus, DRL, Excelsior (R). Feijenoord, FSV, Hillesluis, de Mus sen, RSM en Spartaan, In de junior- afdeling nemen elk met drie juni ors nelftallen deel: Activitas. Aeolus, Excelsior '20, Leonidas, Pioniers, Spartaan en Wlco. Advertentie M. PRIJZEN VANAF f 3847— Official Dealer voor Rotterdam en Omgeving FIRMA J. L. SPOORMAKER Nwe. Binnenweg 446 Rotterdam Telef, 35)o? tü IJJnen) Zeer heldere meteoor waargenomen^ Donderdagmiddag cm 6 uur is in Scheveningen een meteoor waarge nomen die groen van kleur waa, witte wolkfes achterliet en, terwijl de zon nog ver boven de horizon stond, slechts iets minder helder was dan de fnaan. De meteoor vlei ln het Zuiden, en ieder die de steen gezien heeft vermoedelijk ls hfi binnen een straal van 159 km. van Schevaningen zichtbaar geweest wordt verzocht dit op tc geven bij da sterrewacht te Leiden. Prof. Oort van de Leidse sterrewacht acht het niet uitgesloten dat deze meteoor op de aarde is terechtgekomen, het geen een uitzondering zou zijn, daar de meeste meteoren reeds in de dampkring verbranden. ZATERDAG 7 AUGUSTUS Avondprogramma HILVERSUM 1: 19.00 Nleuwï: 19.15 Olym?. Spelen; 19,30 CarroO Gibbons; 19.45 Ree. uitc.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gr muz.; 20.20 Lichtbaken; 20.50 Omroep orkest 21.15 Weekend-serenade; 21.55 Vacantleeabarpt; 22.15 Avondgebed; 22 30 Olymp. Spelen; 23.00 Nieuws; 23.20 24.00 Lond Hhilh. orkest HILVERSUM II: lB.oo Artistieke staal kaart; m.30 Wie knmpn er Ir» Augustu» in Amsterdam; 10.45 Vyltls jaren gods dienstig leven; 20.00 Nieuws; 20.05 Dln- £en van de cïa£: 20.15 Revue kleinig heden; 21.15 Socialistisch commentaar: 2130 Vinrtobona sclirammeln: 22.00 Hoorspel; 22.25 Zuid-Amerikaanse klan ken; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gr.pt. Advertentie Af, In de tram hoort men duizenden keren: „Wilt U doorlopen Dames en Heren". Maar zet voor 'n pretje. Een fles TIP bb *t lokeije. Moet je kijken hoe gauw ze het leren! 'n TIP VAN BOOTZ ïnz. Mevr, A. K. A'dam ontv. 1 fles TIP ZONDAG 8 AUGUSTUS HILVERSUM I: 8,00 Nieuws; B.15 Ra dio Smph. ork,; 8.25 Inleiding Hoogmis; 8.30 Hoogmis; 8 30 Nkauws, walerst.; fl.45 Philh. orkest; K.00 Kerkdienst; 11.30 Wognum's tatigkoor; 12.15 Apolo gie; 12.35 Orkest zonder naam; 12.85 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest zonder naam; 13.40 Splneuza; 14.00 Ca baret Miniature 14.40 Harmonie Berg- kapel; 15.20 Kath. archief; 15.30 Muzi kale Tombola; 15,25 Vespers; 17.00 Kerk dienst; 18.30 Reg. uitz.; 19.00 Oude psalmen ln een nieuwe tüd: 19 15 Ds. Koningsberger: Bladzijden uit mijn In disch dagboek; 19.30 Nieuws, weer: 19.48 Cello; 19.50 in 't Boeckhuys: 20.05 Gr. muz,*, 20.12 Zang. viool, orgel; 20.48 Luiitersnel: De Bieën; 21.35 Radio Phil, orkest; 22.25 Zang en plano; 22.37 Actu- allteiten; 22.45 Avondgebed: 23.00 Nws.; 23.15 Mantovani en zün orkest. HILVERSUM H; 8.Ö0 Nieuws; 8.18 Lond. Palladium ork.; 8.30 Nederland vaeantlcland; &.40 Zondagmorgen melo-' dien; 9.12 Postdulvenberichten; 9.15 Men. vraagt: 9.45 GeesteUjk leven; 10.00 Gr. platen; 10.40 Voordracht Jan Musch; 11.00 Omroeporkest; 12.00 Gr.pt. 12.30 Zondagclub 12 40 Pierre Palla en Trio Melodia 13,00 Nieuws; 13.15 Les Gars de Paris; J3.50 Boston Symph. orkest; 14.05 Boekenhalfuur; 14,30 Ccmcertgeb. orkest: 1B.20 Henk v. d, Vclde's Jeugd- onsemble; 16 35 Skymasters: 37.00 Gr. pi.; 17.15 Mannenkoor; 17.30 Grf.pl.; 1B.09 Nieuws 18.15 ln gesprek met d« lezer; 13.30 Gelijkenissen; 19,00 Studio kerkdienst; 20.00 Nieuws: 2D 05 Hepor- tagt; 20.15 Hersengymnastiek ln een verguld lijstje; van liefdesromantiek; 21.15 Met de duim tn het palet: 21.35 Opera Mtgnon; 23.00 Nieuws; 23.15 Lou Preaget en zijn orkest. MAANDAG 9 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gr. muziek: 7.20 Olvum. Bnelen; 7 4S Wpord voor de dag: 9.Ö0 Nieuws: 8 15 Te Deum Laudamus; 9 00 Leden van Ned. Sextet: 0.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zie ken: 9.30 Opgewekte morgenklanken: 10.15 Cello: 10.30 .Morgendienst; 1100 Werken van Bach; 11.ib Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Pianorecital: 12.00 Boston Promenade orkest; 12 30 Olymp. spelen; 12.45 Gr. pl.; 13,00 Nws.; 13.15 Orgelconcert; 14.on Vacantlevertel- UnE voor de Jeugd: 14.30 Amatl-trio; 14.55 Werken van Dvorak: 15 40 N.C. R.V Koor; IBfio Bijbellezing; 16.45 Cello en piano: 17.00 Olymp. Spelen; 1B.15 Sport; 18.30 Reg.uitz. Hilversum II: 7 CO Nieuws; 7.15 Selecties: 8.00 Nieuws: 8.18 Muziek bff het ontbijt: 0.00 Symoh. Barodln: 9.3Ó Waterstanden: 0.35 Beatrice Harrison, met symph. orkest; 10.00 Morgenwij ding: 10,20 Operettemuziek: 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Regenboog; H.Z0 Aulik- kie Rautawaara sopraan: 11.40 Ver- knonkunde VI; 32.00 Weekend orkest: 12.30 Weer; 12.33 Platteland'. 12.38 Aart Boender'» j Waiiana Hawaüans,* 13.09 Nieuws; ft. 15 Kalender: 13.20 Orkest Frans Wouters;. 13.50 Gr.pl; 14,00 Hoorntrio 14 30 Zomer en Gezondheid; H45 Vaudeville orkest: 15.15 Hoorspel:' Tobias en .de engel: 15.45 Gr-pll: 17.00 V?or de jeusd: 17,30 De kleine man: 18,00 Nieuws; 18.20 Stradiv» Sextet;

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3