C D flinke Dienstbode STADSNIEUWS A.A.G. was weer te sterk voor Hermes-D.Y.S. Rood en Wit—Excelsior eindigde onbeslist door korte speeltijd STADSKRONIEK AGENDA Schiedam tooit zich voor het feest De aoonturen van kapitein Rob Amsterdammers zelf verrast Viaardmgen Duivenvluchten hadden vlot verloop Burgerlijke Stand SCHEEPVAART SCHIEDAM 1} SEPTEMBER JEU6DSPAARBANKEH Koeriersters gedeelte ven woning Adverteer regelmatig Dinsdag 17 Augustus 1948 De grote nederlaag van de vorige wedstrijd tegen Excelsior hadden de Rood en Witters schijnbaar nog niet vergeten. De Haarlemmers traden dan ook aan met een elftal, versterkt met enige spelers van het eerste elftal. Hard is er dan ook gewerkt om Excelsior met de kous op de kop naar huis te renden. Het Rood en Wit-terrein zag er niet zo uit, zoal? wij van een onzer mooi ste crieketvelöen in Nederland ge wend zijn, maar doordat de gras- maaimachine enige dagen voor de wedstrijd defect raakte, stond het gras vrij hoog, waardoor vele bal len in hun gang naar de boundary gestuit werden. De pitch was ech ter zeer levendig cn nam ieder ef fect van de bal direct aan. Om precies 11 uur neemt de wedstrijd een aanvang en betreedt Excelsior het veld om eerst te gaan fielden. Captain A. Hoenderop is deze keer met so gelukkig geweest met tossen en de Rood en Wit-aan- voerdcr koos dan ook batten. Excelsior heeft A. Beukers achter de pal-m i.p.v. Th. Bierhuizen. H. ter Brstik verving Bierhuizen en al nam hij in deze wedstrijd geen wickets, toch heeft hij zeer ver dienstelijk gel o wied. Het keepen was A. Beukers m het begin iets onwennig» maar hij kwam er al spoedig zeer goed in. Op het bowlen van J. Oosterholt en J. Dries openen jhr, H. van Tets ^en P. Roode. Ai spoedig blijkt, dat 'jhr. van Tets niet veel kijk op de bal heeft en menige bal. welke J. Oosterholt bowlt suist op millime ters afstand langs de stumps. Hang kan dit natuurlijk met duren en met een keurig gepitchte bal, vliegen de stumps van jhr. van. Tets uit de grond (1-14). Met P. A. Rooróa en H. van Zijl op de mat gaat het de Haarlem mers heel wat beter ai en er gaat een zucht, van verlichting over het veld, wanneer J. Dries met een pracht off-break Roorda juist de bail van het wicket afgooit (2-52). Rooda bracht een zeer langzame, doch goed% 33 achter zijn naam. Rood en Wit vindt het nu tijd ons zijn beste bat in te sturen en A. van der Togt komt nu H. van Zijl vergezellen. Lang leven is dit paar echter niet beschoren, want H. van Zijl ziet zich door J. Dries geclenend en kan voor 9 het clubhuis weer opzoe ken. H. Busselman staat zeer goed te batten, totdat hij een bal ver dedigend naar N. van Huet speelt, die op siH? mïd-on stond te fiel den. Weer was Busselman even tut zijn crease, Huet reageert zeer snel en Busselman is run out. De stand is nu 3 voor 61 en het ziet er aanvankelijk naar uit, dat ook een versterking Rood en Wit niet mocht baten. Met van der Togt en J. 't Hart gaat het totaal echter, al is het tergend langzaam, de hoogte in. J. *t Hart speelt bijna uitslui tend verdedigend en v. <L Togt weet met zeer goed geplaatste sla gen run na run aan het totaal toe te voegen, Het fielden van Excel sior was weer niet. zoals we van hen gewoon zijn, want A. v. d. Togt werd, al waren de vangen dan ook zeer moeilijk, enige malen gemist. Eerst op 15? komt er een schei ding, wanneer J. 't Hart door M. Geenp op het bowlen van J. Dries wordt gevasgen. De 30 runs die hij scoorde, waren zeer goed en kans loos. Enige ogenblikken later be speelt A. v. d. Togt een zeer lange bal van A. Oosterholt erg slordig en ziet hij zich gecleaned, nadat hij 69 runs achter zijn naam had ge bracht. Menige bezorgde blik wordt bij deze scheiding op de klok ge worpen want Rood en Wit had reeds 3yz uur speeltijd gebruikt, en het is de gewoonte^ dat men de - tegenpartij tenminste een redelijke kans geeft om tegen hetto taal op te batten. De aanvoerder van Rood en "Wit wil echter nog niet van sluiten weten. Na een half uur wordt ge sloten en blijft de Jong met 8 not out. Het totaal van Rood en Wit werd dan 171 voor 6 wickets, waaronder 5 byes. Bowüngcijfers Excelsior: J. Oosterholt 1-47, J. Dries 3-a8, F. Bakker 0-26, H. ter Braak 0-24, A. Hoenderop 0-2. A. Oosterholt 1-6, Excelsior opent met A. Hoen derop en A- Oosterholt en men zal trachten in deze korte tijd toch nog dit totaal te overschrijden. Er wordt dan ook wel enigszins gefor ceerd gebat, waarvan A. Oosterhalt zeer spoedig de dupeTs, wanneer hij voor 0 gevangen wordt door C. 7t Hart op het bowlen van D, de Jong. J, Oosterholt is het free hit ten nog niet verleerd en ook dit grote veld is ttoor hem geen belem mering om weer menige zes en vier op zijn naam te brengen. Met dit paar op de mat stijgt de score dan ook zeer snel en in een ogenblik is het totaal van 44 bereikt. Nu komt echter de scheiding en wordt Hoenderop op 16 door D. de Jong gebowled, De volgende batsman M. Geene tracht al direct de bowlery te for ceren, Weldra moet A. Beukers hem komen vervangen. Men verandert nu van tactiek en de bowlery wordt nu rustig be speeld, daar de tijdsduur toch veel te kort is om het totaal te kunnen Op de Singel, ter hoogte van de Wattstraat, kwam het zesjarig jon getje W. bij een sprong van een. wagen terecht onder het linkerach terwiel. Gelukkig bleef het bij schaafwonden aan belde benen. De 28-jarige J. v. H. viel in de Gerrit Verboomstraat, waar hij een lantaarn paal aan het schilderen was, naar beneden. Hij klaagde over "pijn in de rug en is eerst ter obser vatie in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Later op de dag kon. hij naar huis terugkeren. Een handwagen met verlich tingsartikelen, die op de Lange Ha ven was geparkeerd, werd door een auto, bestuurd door P. uit IJmui- den in het water gereden. In het afgelopen weekeinde is timmergereedschap gestolen uit een schip dat gemeerd ligt in de Schie, zo deelde K. aan de politie mede. bereiken. Beukers en J. Oosterholt hebben er beiden goed het oog in en menig losse bal verdwijnt zon der pardon naar de boundary. Het is dan ook zeer jammer, wanneer J. Oosterholt na een ongelukkige slag moet verdwijnen, na door H. Molyn dicht by de mat gevangen te ixjn. 58 runs staan op zyn naam en hij kan tevreden op zyn innings te rugzien. J- Dries en N. van Huet welke hierna inkomen, zien geen kans het totaal te verhogen. F- Bakker heeft er meer kijk op. By speelt heel rustig en laat A. Beu kers de runs maken. Wanneer er nog een half uur langer te spelen was geweest, Excelsior zou zonder twijfel de run hebben gemaakt. Om half reven is de speeltijd echter verstreken en A. Beukers en F. Bakker blijven resp. met 36 en 10 not out. Het Excelsiortotaal werd dan 126 voor het verlies van 6 wickets. Rood en Wit kan met een draw dubbel en dwers tevreden zyn. - Bowüngcijfers Hood en-Wit D. de Jong 2—30, J. "t Hart 4—31, Mohjn 0—5, A. v. d. Togt 0—9. Films'. Passage-bioscoop: Da. 2, 7. 9.30. Za. en Zo. 1.43, 4.15, 7 en 9A0 u: De kampioen Melkboer (alle leeft.). Op het toneeL* De Spel brekers. Monopole: Da. 2, 7, 9 u: Bewakers der doodsvallei. De schoolvoetbal- olympiade Het initialvan de firma Schrij ver om in de vac ntieperiode voor de Schiedamse jeugd school voet balwedstrijden te organiseren, heeft natuurlijk grote weerklank gevonden in de harten van de jon gens uit schoolelftallen. Voor deze competitie, die gehouden wordt in de week van 2328 Augustus en dus een mooie vooroefening bete kent voor het grote schoolvoetbal- toumooi in September, hebben zich in totaal 13 schoolelftallen aange- meld. Naar wij van de heer Schrijver vernamen, gaat de autotocht van het winnende elftal op 30 Augustus '5 ochtends acht uur, van de Broers vest 68 naar Tilburg en omgeving. Het programma voor de wed strijden, die worden gespeeld op de terreinen aan de Laanslootseweg achter de Parallelweg, is als volgt samengesteld: Eerste ronde: Maandag 23 Aug.: 9—10 A Jan Lïgthartsch,St, Bemardussch.; 10 —11 B Oranje Nassausch.-—Atoy- siussch.: 11—12 Th. Thyssensch. A—Sav. Lohmansch.) 23 D Th. Thyssensch. BComeniusschool A; 3—4 E Comeniusschool B—Dr. de Vissersch. A; 45 F Pr, Juiianasch. St. Thomasschool- Dinsdag 24 Aug.: 910 G St. Henri cussch.Borgesïussch.; 10— 11 H St. Josephsch.Beatrixschool; 1112 I Dr, Kuypersch.St. Vin- centiussch. Tweede ronde: Dinsdag 24 Aug.: 23 J winnaar wedstr. A—winnaar wedstr. F; 3 4 K winn. wedstr. Bwinn. wedstr. E; 45 L winn. wedstr. C—winn, wedstr. D. "Woensdag 25 Aug.: 910 M winn. wedstr. I—winn. wedstr. H; IQ11 N. winn. wedstr. G—Bij-gelaten elftal. Derde ronde: Woensdag 25 Aug.: 23 O, winn. wedstr. Lwinn, wedstr- K; 34 P, winn. wedstr. Jwinn. wedstr. M; 45 Q, winn. wedstr. Nbij- geloten elftal. Halve finale: Donderdag 26 Aug.: 1011 R, winn. wedstr. Qwinn. wedstr. P', 3—4 S, winn. wedstr. O—bjj-gelo- ten elftal. Finale: Zaterdag 28 Aug.: 3—4 winn. wedstr. Rwinn. wedstr. S. 4 uur prijsuitreiking op het ter rein. Alom. Is men in de stad dezer da gen begonnen met het maken van de eerste toebereidselen voor de komende jubileum- en kroninga- festivlteiten. Op de Hoogstraat worden de draden, gespannen, waaraan straks de versiering zal worden bevestigd' en van gemeen tewege is men druk bezig met de verlichting van de St. Jaustören en het Julianapaxk, Ook 't plein voor het oude St. Jacobsgasthuis wordt in floodlight gezet, terwijl hier een fontein het geheel een sprookjes- achtiger aanzien zal geven. Ook de havens krijgen, een feestverlichting Het Julianapark baadde gister avond al in een zee van licht, waar in de fonteinen klaterend opspoten. Het was echter maar voor even, am te zi»n of het effect goed was. Naar wij vernemen rullen zeer waarschijnlijk op meerdere stads punten nog feestverlichtingen wor den aangebracht, maar dit hangt af van de materiaalvoorziening. WATERPOLO Hedenavond speelt S.Z.C. 1 in het zwembad aan de Havendijk de laatste wedstrijd van de zomer competitie tegen Maas. De wed strijd vangt aan om half acht. Mo menteel bezetten ds drie SJZ.C.- ploegen in hun afdelingen allen de derde plaats. Jonge duiven op vlucht De Postduif zette Zondag met 448 vogels de africhting van de jenge duiven voort met een vlucht vanuit Libramont, afstand 240 km. Nauwelijks drie maanden oud, vlo gen de duiven uit het verre Frank rijk met een snelheid van 90 km. per uur naar huis terug. Na de los sing om 9 uur 's ochtends was de eerste duif 11.37 m het hok, de laatste elf minuten later. De uitslag was: I 67 A Wagtendonk. 2 43 W Poort Zn. 3 C Ballyns. 4 11 21 38 Gebr. v d Kant. 5 28 56 P Kreuk Co. 6 7 14 15 G de Graaf. 8 13 24 32 46 54 64 J de Waard. 9 17 A Rigters. 10 19 45 62 75 J Freij Co. 12 27 P Gouweleeuw Co. 18 70 C Verhaeren. 20 84 J v d Linden. 21 K Muilwijk. 22 F Wijzenbroek. 23, 59 J Doejaaren. 25 57 W Jansen. 26 47 Th. Hollander. 29 48 C v d Grijp Co. 30 72 J Kuijpers. 33 J Blom. 34 55 71 M Moezel. 35 Si 63 69 Th. B. Weelie. 36 G Stieber Co. 37 50 J Tweeboom. 39 66 A Moog. 40 J Heijster Zn 42 44. A J Brook- ling. 49 7* 78 H Crama. 51 C Hui gen. 68 85 J Klepke. 73 81 H Jan sen. 74 M Mourik. 76 W Vermeer. 79 C Rigters. 80 J Kersemeyer. 83 Ruiter de Jong. 86 A v d Grijp. Ook „De Blauwe Doffer" nam deel aan de vlucht uit Llbramont. Hier was de uitslag: Gebr. v. d. Windt 1 11 65, v. Noortwijk 2 36 66 en diploma. Ver boom 3, P. J." v. Diest 4, Buddïngh 5 12, H. Leenderts 7, v. d. Sloot en Co. 10 15 21 32 39 74. H. van Gogh 13 14 17, Laferte 16 56, A. Boes 18 28 54, J, Voogt 19, Barzeleij 20 25 30 40 44 47, Paardekooper 22 24, Fisser 26. A. H. Bakker 27 29 60, P. Wijntjes 31,'CoUee 33 62, A. Broe ders 34. v. Wijk en Rookers 35 58, J. Koogje 37 69, Plooij 36 67 71, J. Broeders 41, M. Bakker 43. Lems 45 50 59, Duivenbode 46, Seholte 48, Ballyns 49, -G. v. Diest 51» J. Neef 52 72, Lunt en Co 53 57, W. Leenders 55, Wijnstekers 63, Ka- zenbrood 64, Ekris 73. Zondag e.s. wordt door de Blau we Doffer deelgenomen, aan het door de Rotterdamse Postduiven- bond ten bate van kankerbestrij ding georganiseerde grote liefda digheidsconcours vanuit Arlen. Filmvoorstelling ouden van dagen In ons blad is meegedeeld, dat de ouden van dagen, die de filmvoor stelling willen bijwonen, welke door het gemeentebestuur wordt aangeboden ter gelegenheid vSn het regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina op 1 Septem ber, zich daartoe kunnen opgeven op Woensdag 18 Augustus, 's mor gens tussen 10 en IZjiux in het Volkskoffiehuis, Lange Haven 33. De Indruk is nu gevestigd, dat dit alleen geldt voor die ouden van da gen, die lid zyn van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen. Dit is geenszins het geval. AUe ouden van dagen, of zij nu lid zijn van ge noemde bond of niet, kunnen zich voor de bijwoning vafl de filmvoor stelling opgeven. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat er verscheidene in validen zijn, die de filmvoorstelling willen bijwonen maar niet behoren tot de pupillen van de CAB. Daar verscheidene ingezetenen hun auto's beschikbaar stellen voor het vervoeren van de CAB-pupillen en van andere invaliden, kunnen de invaliden, die geen deel uitmaken van de CAB-pupillen, zich voor vervoer aanmelden bij de voorzit ter van de CAB. de heer Th. v. d. Berg. Tuinlaan 10. De terugkeer van Peer de Schuimer 15 Vlak voor de boegspriet van Peer's schip pas seert ,,'t Seepaert". De hele bemanningv staat klaar bij de vuurmonden om de vijand de volle laag te geven, maar tegen ieders verwachting in geeft Rob geen bevel om te vuren. „Maar kapi tein!" roept de opperstuurman verwonderd uit. „zo'n kans krijgen we nooit weer!!** „Ik heb andere plannen, stuurman," antwoordt Rob. „We zetten koers naar Paré, het roversnest van de renegaat Soliman Peer Reis, die vroeger gewoon Peer de Schuymer heette, cn zijn handlanger Bey Mohammed All. Daar zuchten zestig brave Neder landse zeelieden in gevangenschap. Wij gaan ze bevrijden!" De stuurman begrijpt niet, hoe kapi tein Robert Janszoon dit alles zo precies weet. maar hij heeft er ook geen idee van, dat de ge zagvoerder van ,,'t Seepaert" het journaal van Peer de Schuymer bijna uit het hoofd kent.... En wie er ook niets van begrijpt is Peer, die verwonderd ziet, hoe zijn belagers, zonder een schot af te vuren, de steven wenden en weg zeilen. bok de return-match tegen A. C. C. in Amsterdam heeft Hermes niet kunnen winnen en de Schiedam mers moesten het c rickets eizoen voor de le klas "zelfs met een p-oote nederlaag besluiten. Het meest verrast hierover waren waarschijnlijk de Amsterdammers zelf, die zo'n grote en betrekkelijk gemakkelijke overwinning niet hadden verwacht. A.C.C. heeft Vit de wedstrijd op 31 Augustus tegen H.B.S. nog slechts 1 punt nodig om zich kam pioen van Nederland tet noemen. Er mag dan ook met zeer grote waarschijnlijkheid wel verwacht worden, dat A.C.C. de titel dit jaar zal behalen. Het feit, dat Hermes met 4 in vallers naar Amsterdam trok, mag geen excuus zijn, al was het gemis van Deüow m de aanval en Visser achter het wicket een geduchte verzwakking. Stolk heeft Visser achter het wicket echter kranig vervangen en. menige kogel van Molenaar gestopt. Hermes had in deze wedstrijd geen greintje geluk, terwijl bij A.C.C. het juist anders om was. Noliet wint weer de toss en om 11,10 trekken Stalk en Borrani naar de wickets. De aanval van A.C.C. is in. handen van P. San ders en H. van Weelde. Wanneer H. v. Weelde de bal van zijn broer heeft overgenomen, heeft hy de eerste over reeds succes door Stolk op het totaal van. 9 runs te bowlen. Het begin van de Amsterdamse successen. Op het totaal van 23 runs wordt v. d. Ende door Alant schitterend gestumped, terwijl eni ge runs later Scheepmaker op v. Weelde l.b.vh over gaat. Met 4 wickets meer voor 3D runs ziet het voor Her mes niet best uit, Bor rani staat rustig te spelen,, maar wanneer hij even op W.è v. Weelde te vrij wordt, staat Disselkoen klaar om de vang te accepteren (33). Met Molenaar en Tettelaar komt er een goede verbetering en wordt er tussen de wiqkets bijzon der snel gerund. Tettelaar neemt de bowlery flink onder handen en scoort m no time 22 runs. Met het lopen van een derde run komt hij echter een milimeter te kort. Mo lenaar heeft ook geen geluk wan neer hij op een bal van W. v. Weelde te ver achteruit speelt en zijn wicket omslaat. Zijn 14 runs waren van goede kwaliteit. Ruiter- man is op een rechte bal van San ders te wild en ziet ook zijn wic ket ïuikelen. De overige batsmen doen een goede poging om de score ttc verhogen, hetwelk echter door Sanders en W. v. Weelde wordt verhinderd. De Hermes innings sluit dan op het magere totaal van 73 runs. W. v. Weelde met 7 wic kets voor 24 runs had meer succes dan hij in werkelijkheid verdiende. De wedvluchten van Zaterdag en Zondag werden door gunstig vlieg weer beïnvloed en zo hadden de concoursen een vlot verloop. De Zaterdagsvilegers losten haar duiven te Chimey afstand 186 km. De vogels werden om 11.35 uur in vrijheid gesteld en te 14.56 uur ar riveerden Je eerste duiven in de stad. De gemiddelde snelheid be droeg 1100 -M. per minuut. De Rot terdamse Postduivenbond loste haar convooi te Libramcnt afstand 240 km. De ajiven werden om 9 uur in vrijheid gesteld en reeds te 11,33 uur werd de eerste vogel ge constateerd. Het was de heer M. v. d. Berg van de F.V. De Ooievaar, die daarmee de eerste prijs behaal-1 de. De concoursen verliepen vlot en rond 12 minuten werden de prijzen verdiend. Gemiddelde snelheid: 1400 M. per minuut. De C-C. Rot terdam hield een wedvlucht van Mons afstand 170 km. De snelheid welke door deze duiven werd be reikt bedroeg 1300 M. per mi nuut. Er werden geen verliezen ge leden. De eerste prijswinnaars in de verschillende verenigingen en royons waren de volgende perso nen: Spangenbode 1-2 K. Bekude 3 J. Waardenburg - Blauwe Doffer Overschie 1 A. Kotekar 2-3 J. de Jong - Blauwe Doffer Schiedam 1 Gebr. v. d. Windt 2 Noordwijk 3 "Verboom - D.C.V. 1 P. v. d. Schans 2 L. v. Gelderen 3 S. Bouwman - Fijenoord 1 A. Hccymeijer 2 R, v. Dieten 3 de Jong en Fluit - Gevl. Vrienden lJsselmonde 1 C. M. Dobr 2 -W. v. d. Akker 3 G. Koster - HUlegonda 1 W. v. Ooien 2 A. Ruit 3 A. Versnel. - Sperwer Cen trum 1 C. v. d. Hoeven 2 D. Tiel en Co. 3 H. Boellaards en Co. - De Maasstad 1 L. Langenberg 2 Touw en Ritmeester - 3 Th. Damman. - Luchtreizigers 1-2 C. Moll 3 Gebr. v. Leeuwen - Maas 1 C. v. d. Leer 2 J. Teunisse 3 P. Hoogewaard - Noorderpost 1 A. Ploeg en Zn. 2 v. Tol-Horn 3 J. Biesbroek - N.C.C. 1 J. Lomee 2 A. Been 3 A. v. Zeist - Ooievaar i M. v. d. Berg 2 G- Torenstein 3 Gebr. Manders - Oos ten Combinatie 1 Pak Alders 2 A. v. d. Sman 3 J, Grootveld - O.C.C, 1 Sleutelkamp 2 Schiebergen 3 J. Blom - Recht v. Allen 1.-2 A. van Brakel 3 W. Zwart- - Reisduif Kr. Veer 1 P. Snoei 2 A. Struik 3 H. Trouwborst - Roode Doffer 1 J. L. de Lange en zn. 2 M. Dorr 3 H. Dujjm - De Postduif Schiedam 1 A. Wachtendonk 2 B. Poort 3 C. Balijns - Snelvliegers 1 Gebr. Zoe temelk 2 "W. Hoogenboom 3 H. Kohne - Royon Crooswijk 1 Gebr. Zoetemelk 2 P. Versnel 3 Smit Schouten - Vitesse 1. D. Oykaas 2 L. Rutte 3 Boelle en Steenmans - Tot Wederziens 1 P. Versnel 2 C. Smit Schouten 3 A. de Leeuw - Het Westen 1 Th. Winkels 2 H. Ba- rendrecht 3 H. Boelhouwer - Wes terbode 1-2 G. Osephius 3 Bazos- key. - Wilhelmina 1 J. Plooy en Co. 2 v. Rossem 3 Winterswijk - Royon Noot(J 1 J. Lomey 2 J. Plooy en Co. 3 Ploeg en Zn. - Sportief 1 M. Selders 2 C. Borremans 3 A, Leijden - C. C. R'dam 1-3 H. Zwart 2 H. Goedhart. Zaterdagvliegers Het Westen: P. v. Oeveren 2 A. J. Bufjt 3 Sparrebocm. VISSERIJ Binnengekomen VI. S3 P. van Embden. 34 last; VI. 216 A. Visser VI. 86 J, v. d. Pril 35 last, VI. 84 G v. d. Snoek en VI. 132 H. Plug- ge 37 Iaat. Vertrokken VI. 29 B. van Dorp. geslaagd Voor het examen. Duits L.O. -slaagde de heer P- Vis. alhier. De heer H. W. Coops slaagde voor deel B 'der hoofdacte: de heer VV. Mersch voor Frans L.O, en mei. H- Boud ens voor de acte Nuttige Handwerken. WANDELSPORT Zaterdagmiddag organiseerde de W.S.G De Pijpers" een afstands mars over 20 en 30 k-m. onder aus piciën van de N.C.W.B. Er bestond van de zijde der wandelsportlief hebbers grote belangstelling voor deze marsen. Het bekende Pnper- corps begeleidde de wandelaars tot Vlaardin^en-Oost. waarna de wan delaars huns weegs gingen. Deze marsen werden niet georganiseerd in het kader van de Vacantiefces ten, maar men pleegde wel overleg. PRIJSVRAAG VISSERS- MONUMENT Ten bate van het te Vlaardingen op te richten Vlssersraonument is door het Vissersmonumentencomité een prijsvraag uitgeschreven, waar aan verschillende zeer aantrekke lijke prijzen verbonden zijn, We noemen bijvoorbeeld een schilderij van W. Brinkman, een radiotoestel. ..Gezelle" dames- of herenrrjwiel, fauteuil, electrisch scheerapparaat, kistle met 50 sigaren, stofzuiger, enz. De oplossing, die véór 1 No vember moet worden ingezonden, kan worden ingeleverd bij de fir ma's Kuehler. Markt, Plukmgraaf, Hoogstraat, Varu Heusden, Daver. Roosendaal, Hoogstraat. Van IJpe- ren, Schied.weg. Van Roest, Hoog straat, Dorsman en Odé, Hoog straat en Franken,, Hoogstraat. Zijn. cijfers waren dan ook wel bij zonder geflatteerd. Sanders 2 voor 18. Niettegenstaande het lage Her mes totaal was men in het ACC- katnp toch niet bijzonder optimis tisch, daar de vre z voor Mole naar bij de spelers en het publiek er aareng in zat. De Baars en Iramxg openen met de opdracht tc trachten de bowlery van Molenaar stuk te maken, het welk de Baare bijzonder goed ge lukt is. Geen enkele bal naast het wicket werd gespeeld, vandaar dat het werkelijk uiterst saai werd. Eerst na anderhalf uur werd het Kermes totaal gepasseerd, waarna het spel iets levendiger werd. In dc eerste over werd de Baare ach ter het wicket op het bowlen van Molenaar van een niet eenvoudige kans gemist en wij meenen dat als die kans geaccepteerd was, de wedstrijd anders was verlopen. Vanzelfsprekend wil dat niet zeg gen dat Stolk daaraan enige schuld had, want het keepen op Molenaar is niet zo eenvoudig. Nadgt Immig door een full pitch door Ruiter- man op het totaal van 6 runs was gebowled, waarvoor bijna 10 overs nodig waren, vervangt hem de jeugdige H. v. Weelde, Ook hij Is ui het begin bang zowel voor de ballen van Molenaar als Rui ter man, maar komt er later beter in. Beide batsman. passeren, het Her mes totaal en dan gaat van Weelde iets vrijer spelen. De Baare echter handhaaft zijn defensie. Hij speelt nuttig, maar saai. Op het bowlen van Ruiterman wordt H. v. Weelde dan op het totaal van 85 door Scheepmaker gevangen en wordt door zijn broer W. v. Weelde op gevolgd. De Baare handhaaft zijn onnodige defensieve houding, maar Wally van Weelde legt er flink het hout op. Wanneer Wally van Weel de gevangen wordt heeft hij 4B runs gescoord. Nolet gaat nu bow len en vallen vlug nog een 2-tal wickets, waarna gesloten wordt. A.C.C. wint dus met 118 runs en 5 wickets. Het fielden van Hermes, tot dat het totaal bereikt was, was bij zonder keen. A.C.C, rook, door het lage totaal van Hermes de overwin ning. vanzelfsprekend dat bij hen het veldwerk ook bijzonder scherp was. Doordat A.C.C. 2 van CJtXC. ver loor, maakt Hennes 2 een goede kans voor het kampioenschap van de 2de klasse. De Hermes-spelers H. Stolk en A. Molenaar spelen 21 en 22 Augustus met het Nederlands elftal te Haarlem tegen de M.C.C.. terwyly D. v. d. En de voor de wedstrijd van heden ui het N.C.B,-elftal is opgesteld. Ongecorrigeerd) Klein Bahberspolder op excursie Zondag heeft een groot aantal leden van de Schiedamse Volks- tuindersvereniging Klein Babbers- polder een excursie gemaakt naar het Volkstuincomplex Nut en Ge noegen te Amsterdam. Het Schie damse gezelschap werd door het bestuur van Nut en Genoegen al lerhartelijkst ontvangen in het met bloemen versierde clubgebouw en daar kregen de Schiedammers een uiteenzetting van de vereniging, het werk, waarbij er de aandacht op werd gevestigd, dat het com plex der voklstmnen van Nut en Genoegen 23 ha. groot is. Het ledental bedraagt ruim 600, en ruim 400 leden, wonen gedurende de zomermaanden, dag en nacht op de tuin. De vereniging telt vele on derafdelingen voor toneel, muziek, zang, sport en ook voor de kinde ren van de leden wordt veel ge daan, niet alleen om bij hen de liefde voor tuinieren, aan te kwe ken, maar ook voor hun lichame lijk heil, o-rru door het doen be oefenen van sport. Gewezen werd op de grote medewerking van de Amsterdamse autoriteiten. De Schiedammers hebben zeer geno ten van hetgeen zij in Amsterdam hebben gezien en gehoord. Vooral werden zij geboeid door de inde ling van de tuinen en door de fraaie tuinhuizen, die ou dix com plex staan. Het bezoek was eigen-"' lijk te kort,maar dit weten de leden van Klein Babberspolder wel, dat er in Schiedam, de eerste stad in ons land, die volkstuinen had, op het gebied van volkstuinen nog heel wat verbeterd moet en kan worden. Het bestuur hoopt dit, met behulp van de Schiedamse autoriteiten, te bereiken. Zaterdagmiddag om 3 uur maken de leden van de Voïkstuindersver- eniging Klein Babberspolder een excursie naar de Gemeentelijke kwekerij aan de Nassaulaan. De jubileumfilm Een klein gezelschap genodigden heeft in „De Hof van Holland" tc Hilversum de eerste voorstelling bijgewoond van de jubileumfilm „Vijftig Jaren", vervaardigd door regisseur Ernst Winar en camera man Prosper Dekenkeleire, In deze film, die op 1 en. 2 September in het Passage-theater wordt ver toond, spelen o.a. de hoofdrollen Julia de Gruyter, Theo Frenkel en Jules Versiraete. Vijf specifiek Nederlandse volks typen vertellen over de Koningin: de Friese boer, de Amsterdamse scheepsbouwer, de Brabantse land bouwersvrouw, de dijkwerker van Walcheren en de Scheveningse vis sersvrouw. Allen zien wij bezig in hun beroep, waar tussendoor her inneringen aan de Koningin uit de afgelopen vijftig jaar zijn geweven. Hierbij is gebruik gemaakt van oude journaals. Geboren >Robert J. z. v. M. Vre- denburg en H. E. Hulscher, Fah- renheitstraat 23; Nicolaas, z, v. C. Putcrs en N. Putters,Rozenburg- sestraat 12; Cornelia N. d. V. L. v. Rossen en E- J. Pleit, Morsestraat 26; Josephus G. J.» z. v. P. G. Th. v. Kraaij en G. C. Schra, Futters- hoeksestraat 28; Catliarina M. w,, d. v. H. Wtlthagen en H. I. M- Maas BoerhaveJaan 1; Geertruida, d- v. H. W. Könemann en H. A. van Oudheusden, Boerhavelaan 1; Ge- rardus J. M-, z. v. J- G. Bèckman en E. M. J. Schrauwers, v. Beye- renstraat 19; Hendrika M., d. v, M. A. C. v. Deurzen en M. Gouka, Dr. Noletstraat 1; Johanna C. d. v. J. Bunt en N. Rijnaard, v. Smalevelt- straat 35; Gerrit, zoon van L- A. Schwagermann en C. W. Broek huizen, Nieuwe Maasstraat 52. Overleden: H. M. Brcekmeijer, 74 jaar, vrouw van. F. H. Zoun, Westfrankelandsestraat 164. Tijdens de Zorfdag te Den Haag gehouden Zuid-Hollandse athletiek kampioenschappen wist Nel Zwiers van SVV beslag te leggen op twee eerste plaatsen. By kogelstoten en speerwerpen werd zij kampioene met worpen van resp, 12.50 m. en 26:12 m. Bij het discuswerpen be zette zij de vierde plaats met een iworp van 26.21 m. De SVV-er F. de Groot boekte te Beverwijk een mooi succes door als derde te eindigen in een 25 km.- loop, die hij volbracht in de tijd van 1 uur 35 min. 56 sec. VERTROKKEN SCHEPEN Orion. Hamburg; Hansine, Itzehoe Kambodla, India; Henfiëltc, Londen Argus, sleepboot. Noordzee; Hast III, Londen; Tabinta, Quebec. Irtso, Car diff; Fxedenk, Plymouth; Birmmgnam. KxngslynnNyioca, Southampton; Car- dium, FalmouthExport. Londen; Eban Emden; Antwerp, Harwich; Coolhaven, Newport MonKatwijk, Norresundet; Arnhem. Harwich. SCHEEPSBE WEGINGEN Alkaid. uitgaand, 15 te Fernambuco Alcyone, 17 van Casablanca te fJmui- den; Atudra, 14 van Colombo naar Cal cuttaAndijfc, thuis. 1T te Antwerpen: Atlas, 17 van Genua te A'dam; Aidera- mm, 16 te Bandarshampour: Arneriijk, 17 te Vera CruzAnnenkerfc. 15 van Singapore naar Japan; Aalsum. thuis 15 van Port Soedan naar Suez en was 16 op EO mijl Noord van Elba Cape (Rode Zee) Alchiba. thuxs, 16 op 6t"Q mijl Z.W van Ten er iff eArke'-duk, naar New York 16 op 450 mijl Oost van Kaap Race; Alwaki, thuis, 16 nam. op 1Q0 mijl N.W. van St. Pauls Sock. Boschfontein, uitgaand, 18 nana, te Kaapstad verwacht; Blommersdljk, thuis. 18 te Antwerpen verwacht; Boe- chus. 16 van Mutzuna naar Starnboul; Bali. pass. 17 Gibraltar naar Alexandné en Java; Berkei. 16 van Skutskar nasr Norresundet: Bolssevain, 17 te Zanzi- Binnen enkele weken zal Hoek van Holland een eigen post krijgen van het meteorologisch in stituut te De Bilt. De daarvoor be nodigde mstajlatie zal gebouwd worden op en in '!e scheepsmei- dmgspost van Dirkzwagers scheepsagentuur N.V. aan de Nieu we Waterweg. bar: Bantam. 15 van New naar Galveston Blijdendljk, naar Boston 18 op 150 mijl O ZO. van Sable Eiland. Ceram, thuts. 14 van Singapore; Cla- vella, pass. 16 Kaap Tenez naar Heysh- am, Cottica. pass. 17 Fmisterre naar Madeira en West-Indlfe. Danae, 15 van Tunis naar Algiers; Deo Duce. 15 te Aarhus: Draco, 14 te Bor deaux; Duiven dijk, thuis, 10 van Lon den, 17 nam. te R'dam verwacht; Delft, uitgaand, 17 te Cristobal. Kernland, uitgaand, 15 te Montevideo; Euterpe, IS te Hamburg: Eemdijk. thuis, 16 op 340 möl Zuid van Sable Eiland Grootkerk, thuis, 15 van Melbourne; Garoet. 15 van Belawan. Dell naar Soe- rabaja Gadlla, naar Curacao 16 op 400 mijl N O. van Martinique. Helenr, pass. 16 Lizard naar West» Indië; Beider. 17 te Cajlao- Hercules, 15 van Algiers naar Alexandrië. Ittersum, uitgaand, 16 van Genua naar Port Ssld. Jacoba Catharina. 14 van Benghazi naar Malta: Jacob Cats, naar Norfolk 16 op 400 mtjl West van. F lores (Azu ren). Karossa. 18 te Larat (Zuid Celebes): Kiipfontem, uitgaand, pass 16 Straat Wesstna naar Port Said; Kota Agoeng. 18 r.am te Batavia; Kertosona. thuis, pass. 17 vtn. MaltaKots Inten, pass. 17 nam Belle Istc naar Quebec. Laurenskerk. 16 van Bremen - naar R'dam; Loppersum, thuis, pass. 18 Lis sabon naar Antwerpen: Limburg, 17 van Manilla naar Tarakan, Balik Pa pan, Batavia en Calcutta. Muider kerk. vertrekt 18 vn Novo Ro- dondo naar Loanda, Madoera, 17 van A'dam te Batavia; Malvrna, 16 van Hongkong naar MiriMolenkerk. thv*' 16 te Port Swettenham: Maaskerk. van Duaia naar LagosMadjokerto, uit gaand, pass. 16, Kaap Guardalui naar Colombo. Niofce. 14 van Mantyluoto naar A'üarn Nigerstroom. uitgaand, 16 op de Gironde geankerd: Noordam, 16 van R'dam te New York G Ootrnarsum, van Baltimore naar R'dam 16 op tie C'oessepeake Rivitr; Oranjefontem, uitgaand, pass. 17 ~i- nisterre naar Ter.enife; Ossendrer.it, pase, 16/17 's nachts Kaap Blanco naar Takoradi, Polyphemus. IB te Liverpool; Pms Willem rv. 16 to Montreal; Perna, naar Pauillae 16 op 600 mij! Z.W. van Payal (Azoren). Rijn kerk, uitgaand, 14 te Premantle: Randkerk, ihuis. 15 van Port Said naar Genua; Ruys, 17 te ShanghaiRijnland, 17 te BahiaRadja, 17 van Kaapstad te Buenos Ayres Saidja. 15-van Pladjoe naar Samboej Streefkerk, 15 van Calcuttaa naar Vi« zagapatam; Schie, 16 van Puerto Ca-' bello naar Punta Cardon; Salland, uit gaand, pass. 16/17 's nachts Fimsterre naar Las Palmas-, Socrates, pass. 16 Start Point naar, A'dam; Stad Haarlem, pass. 17 Fanisterre' naai* Nederland; Stad Maassluis, naar Nederland 16 op 370 mijl Noord van Flores (Aroren) Stad Arnhem, pa£s. 16 Ouessant naar A'dsm; Stad Vlaardingen, naar Hamp ton Roads 16 op 400 mgl West van ScillySamarinda naar 'Vancouver 16 op 400 m5jl Noord Bikini. Talisse. thuis, pass 17 vm Fitusterre. Westerdam, naar New York 16 op 300 mul West van ScillyWaterland, naar Rio de Janeiro 16 nam. op 120 m 1 Z.O. van Bah ia. Zeeland (SSM>. 16 van Ixnmingham naar Aarhus: .Zeeman, thuis, 16 te Port Said. AANVANG NIEUWE CURSUSSEN PRIVé SECRETARIS (ESSE) eORRESP.-STENO-TYPIST(E) STENO-TYPIST(E) STENOGRAFIE - MACIIINESCHRUVEN FRANS - DUITS - ENGELS - SPAANS NED. HANDELSCORRESP. BOEKHOUDEN (c.a.) MR^^STANDSCUKSUS. SINGEL 12 TELEFOON 68S47 SCHIEDAM. 59 SOIivf N-36JAAR ERVARING Ook gedurende de schoolva- cantie zijn de van de SPAARBANK ANNO 1820, te Schiedam op de gewone uren geopend. Maandag 45 uur: St. Li» duinaplein 4. Dinsdag 45 utvr v.m. Gem, Huis te Kethel. Woensdag 25 uur B. Bal lotsingel 58. Vrijdag 45 uur Leliestr, 1. Laat Uw kinderen sparen1 op de JEUGDSFAARB.ANK. Wie ruilt mijn 500 cc KK Imperia voor een 250 of 350 cc Tweetact? De Vries, Lan ge Haven 73, Tel. S7486. Tijdelijk tegen betaling be slist goed tehuis gevraagd, voor meisje 8 jaar. Br. No. S 3958 bur. van dit blad. Nette werkster gevraagd. Mevr. Voorwinde, Kubens- plein 8. GEVRAAGD Niet ben. 20 jaar, v. <3. en n. Zondag en 1 middag in de week vrij. Mevr. de Waard, Lange Nieuwstr. 97, Schie dam. Tel. 68951, Woensdag avond aanmelden. Wie kan a.s. paar spoedig aan HELPEN. Brieven aan M. Kooy, Huys- m an straat 10A Sohiedam. Te huur Bruidstoilet m, sluier, 2 bruidsdamestoil., kousen, tasje. H, en D. handsch. Mevrr Hardjono, S, Stevinstr, 13b. Kost m. slaapk. aangeb. v. heer, wed. Weyers, Rotterd. dijk 13b, 1 x bellen. Te koop Stofzuiger (Diesel) f 50.grijs kamgaren man telpak z. p„ maat 4042 35.—. W. de Zwjjgerlaan 8. juffr, 39 jaar met dochtertje biedt zich aan als huishoud ster bij man alleen. Br. No. S 3957 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2