i HET ROTTERDAMSCH PAROOL 't Was een pracht van een feest Amerikaanse studenten gaan huiswaarts Vorstin en grootmoeder verwelkomd door haar volk en haar gezin Heel het land was op de been om de „lichtjes" te zien Ook buiten de grenzen het feest gevierd „Keuze-bón" gaat inderdaad heen Fusie van links in Indonesië „Maar zij komen terug" Trawler gestrand bij Den Helder Motorongeluk met zeer ernstige gevolgen Drie jongens bij brand gedood Rode Kruis wenst herziening van oorlogsrecht SCHONER DAN EEN KONINGSKROON Hartelijke hulde-demonstraties op de Amsterdamse Dam em [Woensdag 1 September 1948 Red. en Adm. Lange'Haven '141', Schiedam Tel. 69300 Abonn.prija» per week 0.31 per kwartaal 4,—. losse nummers 0.09 Opgericht door de Stichting ,fret Parool" 'DE [Achtste jaargang, No, 204 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers s-vPostgiro 393644 Bankiert Amsterdamsche Brmk te Botterdam. Directeur» B. de Vries Hoofdredacteur: Th; Ramaker Dat was gisteren een groot feest. Die eenendertigste Augustus 1948 zal niet spoedig worden vergeten. In alle gemeenten van ons land heeft nisn 7.yn beste beentje voorgezet om er een gebeurtenis van te maken, die nog lang In de herinnering zal naleven. Goed, Amsterdam, had het Koninklijk gezin binnen de veste; andere gemeenten, Den Haag aan hét' hoofd, mogen het hebben betreurd, dat zfl niet de uitverkorene waren, de feestelijke ontspanning was er niet minder om. In de afgelopen nacht zijn bij on ze redactie do verslagen binnenge komen van vele tientallen gemeen ten van ver en dichtby. Alle getui gen zy van de hartelijke geest, die deze 31 Augustus heeft* geken merkt; onverschillig of het een ker kelijke of andere plechtig-offldële herdenking betrof, dan wel een zan gersfeest of alleen maar „lichtjes kijken". Zie hier een kleine, wille keurige greep In de beschikbare copie. Daar ia allereerst dan 's-H e r- togenbos'c.h, een stad die een reputatie van „goed feesten "te ver liezen heeft. De ptct begon 's och tends op een zeer pril uur, toen vfjf Bossche fanfarecorpsen met vaan dels een Tondwandeling door de stad aanvingen om de bevolking, voor zover nodig, aan de bijzondere dag te herinneren. Overigens waren de feesten daar reeds Zaterdag in gezet. en vertoont men nog geen behoefte, er een punt achter te zet ten, - Hilversum onderscheidde zich door een vredesduif los te laten, die linea recta naar Amsterdam vloojz. Een postduivenliefhebber Jn de hoofdstad .ving het dier op en las het verzoek bij gaand briefje aan. de Koningin door te „zenden en deed aldus met de grootst „mogelijke spoed Inhoud briefje: ..Mo ge deze duif tf. Majesteit, onze harte lijke wens overbrengen voor een reeks van jaren van rust en vreugde." Andere gemeenten weer hebben het nuttige met bet aangename verenigd. Neem bijvoorbeeld Vlaardlngen. Daar heeft de gemeenteraad in een zit ting ter ere van de Koningin besloten geld bijeen je brengen, om ais blijvend aandenken een carillon te konen voor de toren van de Grote kerk. Litnteren ligt.een stap voor bi} Vlaardïngen. want daar heeft men reeds de klok die men hebben wilde. Hier was echter Koninginnedag de ge rede* aanleiding de klok. die de naam Koningin Wilhelmina draagt, aan het gemeentebestuur te overhandigen. Na tuurlijk werd bii deze en dergelijke gelegenheden veet gezongen en ge speecht Gezellig was.Het ook In Den Haa e. dat onder meer feesten organiseerde, waarbij ploegen van gemeenteraadsle den en leden van het jubileumcomité elkaar bestreden bij BDortwedstrliden en daarbij niet minder attractief ble ken dan knaapjes, die clka*r het kam pioenschap zaklopen. eierlooen of blokjesrapen betwistten. Overigens deed de ouwe trouwe blauwe zee de feesteniir- de stad overdag veel con currentie aan 's Avonds slng iedereen -echter een ..stadje nikken" om hetzij in de drukte mee te schuifelen of om Zonnigste Koninginnedag in vijftig jaar Het K.N.M.E deelt mede: De reeks van 50Koninginne dagen heeft een waardig slot ge had. Gisteren was het in De Bilt de zonnigste 31 Augustus van de laatste 50 jaar. de zeer warme en zonnige Koninginnedag van 1929 werd in dit opzicht nog overtroffen. Ook had De Bilt gis teren weer een zomerse dag, d.w.z. dat de maximumtempera tuur hoger was dan 25 graden. Dit was sedert 1942 niet meer op 31 Augustus gebeurd. Het aantal zomerse koninginnedagen is daarmee gegroeid tot 7. Verder is- gebleken, dat het vaker is voorgekomen, dat er op Konin ginnedag regen valt dan dat het geheel droog blijft. Niet meer dan 21 van de 50 dagen verliepen zonder een druppel regen. Overal waar Nederlanders bijeen zijn is gisteren de verjaardag van de Koningin, -en „tegelijk het jubileum, gevierd. In Londen, Brussel, Berlijn en Stockholm hislden de Nederland se diplomatieke of militaire verte genwoordigers recepties, die veelal ook door" de buitenlandse autoritei ten werden bezocht. Zo waren in Berlijn aanwezig generaal Koenig, generaal Brownjohn, terwijl me vrouw Clay haar echtgenoot kwam vertegenwoordigen. Batavia viert het jubileum met parades, vliegdemonstraties, kerk diensten. sportwedstrijden en een lunapark, terwijl in Paramaribo een grote tentoonstelling wordt gehou den van industrie, handel, landbouw en veeteelt van Suriname. Elke avond worden daar voorstellingen gegeven door volksdansers. de drukte vanaf een terrasje aan te zien. ïn Kotter dam was het niet an ders. Ook daar heeft men kosten noch moeite gesuaard om de stad zijn fees- telijkste aanzien te geven. Er waren duizenden óp de been. en heus niet al leen uit de Maasstad zelve, om de feestverlichting te aanschouwen en en passant zich. te amuseren met de kun sten en fratsen van potsenmakers, zan gers. acrobaten en orgelbazen. „IJsjes" werden hier evenals elders ln grote hoeveelheden genoten en ter vervolma king van de feest ore» waren er ontel bare toeters, terwijl het stedelijk schoon aangevuld werd met onnoeme lijke hoedjes, al dan niet met gratie gedragen. Haarlem, dat het terdege kan merken, dat de hoofdstad, centrum van alle feesten, zeer dichtbij is gelegen zet nochtans zijn beste beentje voor en slaagde daarin -.wel zo goed dateen groepje Engelse vacantiegangers alleen nog maar kon uitroeoen ..This is mar vellous-',' Tot deze lol droeg niet wei nig de plaatselijke feeststoet van ver sierde wagens bij. Overigens ook niet een pret die Haarlem alleen had. want in vele steden en dorpen demonstreer den de neringdoenden opdeze wiize hun vreugde over het feest. Evenals, zovele garnizoenssteden vierde Breda het feest onder meer met een militair schouwspel, dat klonk als een klok. Dordrecht had onder andere met [Middelburg en 'Ede gemeen dat daar aan het feest een groot open luchtspel verbonden was. De eerste stad had daartoe dc „Spion van de Prins" gekozen, terwijl Ede ..Vorstin des Volks" opvoerde. Elders weer. zoals in Nij m e g e n was een waterfestijn het hoogtepunt van het feest. In Vllssingen Het men duizend luchtballonnetjes de lucht in gaan en elders waren ballonopstil- gingen voor volwassenen. Het meest ontroerend echter waren wei de fees telijkheden in de zwaar geteisterde de len van ons land. Denk bijvoorbeeld •eens aan C.adzand ln Zeeland, waar nog slechts' weinig vnn herstel sprake kan zijn, maar waar desondanks het feest der Kontnginne met grote warm te Is gevierd Ook hier ontbraken.ver- stering en feestverlichting niet. Ter bevestiging van hetgeen wij reeds Maandag meldden, verneemt thans het ANP dat dopr de minister van landbouw, visserij en voedsel- voorziening, in principe is besloten om tot, afschaffing .van: dc zoge naamde keuzebon voor brood- en bloemproducten over te gaan. De "datum, waarop dit zal plaats vin den, 'is nog niet" definitief vastge steld, doch zal zeer spoedig worden bekend gemaakt. Dé opheffing zal tot. gevolg heb ben, dat biscuits, beschuit, gebak/ koekjes, vermicelli, spaghetti en macaroni dus zonder bon, verkrijg baar zullen zijn. Het broodrantsoen wordt dan verhoogd tot 2000 gram per persoon per week. Sjarifoeddin was reeds in 1938 communist De Republikeinse Socialistische partij in Indonesië, (Partai Sosia- lis) waarvan de. voormalige repu blikeinse premier Amir Sjarifoed din voorzitter ia, heeft besloten een fusie aan te gaan met de republi keinse communistische party, aldus maakt „Antara" bekend. Bij de aankondiging dezer fusie verklaar de. Sjarifoeddin. volgens Antara, dat hij sinds 1938 In het geheim, lid van de communistische partij is ge weest Van de vier partijen, waar uit de linkervleugel in de republiek bestaat, hebben er thans twee een fusie met de communisten aange gaan. De Eerste Kamer zal niet Woensdagavond, zoals aanvankelijk het voornemen was, doch Donder dagavond om halfacht bijeen ko men, ter behandeling van de grond wetsherziening. De vergadering -zal Vrijdag 3 September om. elf uur worden voortgezet. v. 7,We' zullen volgend jaar met nog meer anderen terugkomen naar Europa. Ik heb nu reeds aanvragen ontvangen uit de Verenigde Staten van driehonderd studenten en dan komen we beslist weer even in Ne derland". Dit vertelde de leider van een groep Amerikaanse studenten, die deze zomer hoofdzakelijk in Frank rijk hadden doorgebracht, maai* tóch ook nog een paar dagen, in Holland. Twee maanden geleden zijn ze met de Kota Inten aangekomen en vandaag vertrekken zij weer met de Volendam. Het schip zal op deze tocht 1475 Studenten uit de nieuwe wereld naar huts terug brengen, na dat zij twee maanden op excursie zijn gAveest in het oude Europa. We hebben weer dezelfde enthou siaste studenten ontmoet, die met een zakje spijkers en een oude schop vol idealisme wilden gaan helpen om Duitsland op te bonwen. Hun enthousiasme was aanzienlek ge slonken en meestal geheel verdwe nen. De meeste studenten waren vol lof over het werk van de Nederland se studenten-organisatie, die hun ontvangst in Nederland heeft gere geld. Sommigen hadden het zelfs zo goed naar hun zin, dat zij inplaats van hun reisroute te volgen in ons land zijn blijven handen. De O.B.B.S. zorgde ook nu weer voor een goed De beruchte Keizersbult, onge veer 5 mijl bewesten Den Helder, heeft opnieuw zijn tol geëist. Bij mistig weer liep Dinsdagmiddag op dese' verraderlijke plek, waarop kort na de bevrijding het Deense s.s. Lilian een heroïsche strijd van meer dan 10 dagen leverde om los te komen, de ongeveer 350 ton me tende trawler „En Avant" aan de grond. Naar schatting telt de be manning van het bootje 12 koppen. De stranding geschiedde bij hoog water, zodat de trawler vrij wel zeker tijdens eb volkomen droog zal komen te liggen. Het was juist 7 uur geweest, toen de mist banken scheurden., en een kuslpost bij Den Helder het aan de grond gelopen schip ontdekte. Daarop waarschuwde men de reddingboot „Dorus Rijkers". Om 21.15 uur meldde de „Dorus Rijkers" dat zij langszij de trawler lag op de Keizersbult. De schipper van de Reddingsboot pleegde over leg met dé bemanning van de trawler. Het weer was zeer gun stig, zodat er deze avond weinig gevaar dreigde. Maandagavond omstreeks half elf kwam de 35-jarige A. E. uit Apel doorn met zijn motorrijwiel in bot sing met een auto, bestuurd door J. van der W. uit Deventer. De gevolgen waren zeer ernstig. De linkervoet en een gedeelte van het linkerbeen van de motorrijder werden afgerukt en in ernstige toe stand werd hij naar het Julianazie- kenhuis vervoerd. Drie jongens, een tweeling, van vijf en een broertje van acht jaar, zijn gisteravond te Apeldoorn ver brand, torn, in het gezin Dekker aan de Veenweg te Apeldoorn, door on bekende oorzaak brand was uitge broken. Toen. de ouders terugkwa men —- zij waren naar de feestver lichting gaan kijken troffen zij hun huis grotendeels door het vuur vernield aan. vertrek. Met de Volendam zullen enige Nederlandse "[professoren en. vooraanstaande zakenmensen mee gaan. die met de vertrekkende stu denten, de opgedane,,ervaringen zul len' bespreken. - Verder zullen twintig: Nederland se studenten en een band meegaan voor het amusement. Ook de H.A.L. zelf had bij het vertrek voor muziek gezorgd, 's Morgens was er een draaiorgel op de WHhelminakade en 's middags speelde het muziekkorps van de H.A.L. in. de bagageloods. De 17de internationale conferen tie van 't Rode Kruis heeft Maan dag haar werkzaamheden beëin digd met de goedkeuring van een ontwerp-overeenkomst over de be scherming van de burgers In geval van oorlog. Dit ontwerp is een lang docu ment, waarin het nemen van gij zelaars, wegvoering, folteringen, daden tegen de menselijke waar digheid en willekeurige terecht stellingen worden verboden. Voorts bepaalt het een bijzonder stelsel van bescherming van vrouwen, kinderen en ouden van dagen en de oprichting van sanitaire en veilig heidszones, die voor het leger ver boden zijn. Aan de conferentie werd door 54 landen deelgenomen. Francois Pan- get (Frankrijk), Rana Tarhan (Turkije), Tom W. Sloper (Brazi lië),"'" Lord Woolton (Britt.) en graaf Folke Bemadotte (Zweden) werden gekozen tot leden van de permanente commissie van het In ternationale Rode Kruis.' Er zal ook nog een Amerikaans lid worden aangewezen., Hoge onderscheiding voor oud-min.-pres. dr, Beel Bij Kon. Besluit van 27 Augustus is.dr. L. J. M. Beel benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje Nassau. Maandagmiddag is deze onderscheiding aan de oud minister-president uitgereikt in de vergadering van de ministerraad. ingin is Maandagmid dag in.' Amsterdam aangekomen, waar het prinselijk paar Haar met de prinsesjes verwelkomde. De kleine Marijke wuifde Oma reeds van verre toe. De vorstinen de overige leden van de Koninklijke familie verschenen nog op het bal- con van het paleis om de toejui chingen van een enthousiaste me nigte in ontvangst te nemen. Van een speciale verslaggever) •..iw-.w AMSTERDAM, 30-Augustas 194$ TT ET kleine meiske voor de ramen van het koninklijk pa- d leis op de Dam begrijpt er niets van, maar mooi vindt zij het, en zij kraait van pret en danst van pleizier op de armen van haar verzorgster, zwaaiend naar de wuivende en. juichende mensen op het Damplein. 1Dat meiske is prinses Marijke, dat met haar ouders en haar zusjes naar Amsterdam is gekomen om de verjaardag mee te vieren van haar groot moeder, die op datzelfde ogenblik op weg is naar de hoofd stad. En overat langs de weg heeft een talrijk publiek zich ver zameld om getuige ie zijn van de laatste intocht van ko ningin Wilhelmlna in Amsterdam Franse volksdansers in actie voor het Rotterdamse Raadhuis 7^7 ADAT de koningin Dinsdagmiddag te midden van de afgezanten van haar volk in het Amsterdams stadion de ereplaats had ingenomen, sprak zij een korte, dièp- doorvodde rede uit, waarin zij de vertegenwoordigers uit alle delen en groepen van het Nederlandse volk zowel als die uit de Overzeese gebiedsdelen dankte voor hun aan wezigheid. IJ ARE MAJESTEIT vervolg- Veel is er in de -oorlogsjaren £J £e- gedroomd en verwacht van de Dat 'ik mij, vanwege mijn toekomst. Voor velen is de wer- leeftijd, tot enkele uren feest- kelijkheid na de bevrijding een betoon fipb moeten beperken, teleurstelling geworden, doet mij leed, maar ik geef allen Ik vertrouw dat gij sterk zult die ifc niet kan ontmoeten de zijn en veel zult verwezenlijken verzekering dat iJc mét hun her- van wat toen als toekomstdro denking meeleef én met ware men in ons öllen leefde en thans belangstelling volg al - hetgeen nog leeft zifhebhen ondernomen om mijn Aan de vooravond van mijn jubileum te vieren. troonsafstand bind ifc u dit op „Ik zal u niet vermoeien met jiet hart." een opsomming van al wat ge- Hierna herdacht koningin Wil- schiedde in deze vijftig jaren.; helmina dc nagedachtenis van slechts wil ifc een enkel woord haar vader, moeder en echtge- zeggen overhet alles bc~ noot, aan wie zij zich oneindig heersende gebeuren van de veci verschuldigd verklaarde, jongste tijd„ het verzet hier en zij ging hierna voort: Indonesië, strijd. onze vrijheids- /N het bijzonder richt ik een woord tot allendia in die strijd, op welke wijze ook, heb ben meegestreden. Ik wend mij tot hen, die nog dagelijks offers brengen in het leed,- dat zij hebben te dragen. ATU wend ik mijn büfc naar d de naaste toekomst, naar de troonsbestijging van mijn dochter. Het is voor mij als moeder een aangrijpend ogenbliknu mijn kind een stap zet a?s deze. Zij aanvaardt haar taak in hun lever, hebben gegeven. En vraag, om ster- ke mensen. Als vanzelf rijst nu voor mij op het beeld van onze stammoe der, wier naam zij draagt. Groot was het gelóóf Groot waren de taaie volhar- allen, de leuendero en hen die zijn heengegaan dank ikvoor hun vaderlandsliefde en voor wat zij my gegeven hebben in hun samenwerking. Het is voor mij een vreugde te weten, dat ook mijn beide dvng en offervaardigheid, kinderen, ieder op verschillènde Groot was het verstand, de wijze, hun uiterste krachten bezieling en het moederlijk hart hébben gegeven in de grote van Julianade moeder van de strijd voor de. bevrijding van Vader des Vaderlands het vaderland en met u allen Ik kan mijn dochter geen be- mijn actieve medewerkers zijn tere wens medegeven, dan dat geweest. Zij kennen als gij het zij, geheel als kind van haar jongste verledenals ikzelf heb- eigen tijd, bezieling moge putten ben zij met u medegeleefd en uit deze lichtende gestalte, voor begrijpen zij u. wie als voor vele Nederlan- Thans loopt dit tijdperk voor ders .van vroeger en tateren tijd my ten einde. De strijdende geldt. taak, die wij allen tezamen ge- ,Jk heb de goede strijd ge had. hebben, die wij zovele jaren streden tezamen hebben vervuld, ga ifc „Ik heb de loop geëindigd neerleggen. „Ik heb het geloof behouden.'* Het gejuich, dat al uit de men senmenigte opklinkt als de konink lijke trein, met de dubbele stan daard voorop het Amslelstation binnenrijdt, vergezelt haar de gehe le weg. naar het paleis, waar vroe ger op de middag het prinselijk ge zin al is gearriveerd en waar de prinsesjes voor de ramen telkens weer het publiek in gejuich doen uitbarsten. Om twee minuten over vijf rolt de koninklijke trein het Amstelsta- tion binnen, dat geheel ontruimd is en waar al enige tijd geen treinen meer hebben gestopt. Het tweede perron en de hal zijn met dikke tapijten belegd en een erewacht van de Kon. Marine staat opgesteld onder commando van de luitenant ter zee le klas A. N. baron de Vos van Steenwijk. Dc Marinèkapel o.l.v. Gijsbext Nieuwland speelt hei Wilhelmus als de koningin, die een grijs-beige japon dyaagt met daar over een wijde paarse mantel, en een eveneens grijs-beige toque met struisveren,, de erewacht inspec teert. Zij is begroet door burgemeester d'AïlIy en diens echtgenote: zijn dochtertje, de vijftienjarige Olga, bood aan onze landsvrouwe, die reeds 'n grote bouquet Oranje-Nas- saurozen met oranje linten draagt, lila orchideeën aan. In de hal van het station, met groen en palmen tot een intieme ruimte herschapen, worden de wet houders en het dagelijks bestuur van het comité Kroningsstad aan de vorstin voorgesteld. Dan heet burgemeester d'Ail- ly haar welkom en wijst hij er op, dat dfe hechte band tussen het huis van Oranje en Neder land tijdens het bewind van koningin Wilhclmina gesmeed is tot een kunstwerk, schoner dan een koningskroon van het edelste metaal: „liefde tot uw huis en uw persoon bij tal lozen, eerbied en dankbaarheid bij allen. Gij waart ons konink rijk ten zegen". De koningin dankt. Het verheugt haar, dat zij haar jubileum in het hart van het land mag vieren. Am sterdam zal steeds voor haar de stad zijn, waar het volksverzet te gen de overweldiger het eerst als een vlam naar buiten sloeg; de btad, die was: heldhaftig, standvas tig, barmhartig. De landsvrouwe verzekert, dat het haar een groot genoegen zal zijn" nog vele malen onder de regering van koningin Juliana in de stad te vertoeven, om te genieten- van het schone en goe de, dat zij te-bieden heeft. Zanghulde Dan gaat de koningin naar bui ten. Weer klinkt ons volkslied, thans gezongen door een zangkoor van driehonderd zangers, onder lei ding van de 79-jarige dirigent Fred. J. Roeske, die vijftig jaar geleden evsneens voor onze koningin diri geerde. Er volgen het „Wilt heden nu treden" en het „Wij leven vrij". Is het verbeelding of verraadt het gelaat van koningin Wïlhelmina.bij dit laatste vers inderdaad ontroe ring. Zij applaudisseert en roept: „De heer Roeske" en zij onderhoudt^, zich enige tijd met de grijze diri gent. Daarna stapt de koningin in de gereedstaande auto, waarvan de achterkap is-opengeslagen.-- .Kiade-1- ren strooien herfstbloemen -op de weg. die haar auto op het Juliana-' plein volgt. Langs dé route staan. de ere- fronten van ons leger, van de lucht macht en de marine, dragers van de Militaire Willemsorde, en de Ge nerale Staf, met generaal Kruis aan het hoofd, mannen van over zee en stoottroepen. Vele regi mentsvaandels staan langs de route geschaard evenals militaire muziek corpsen. Op de Vijzelgracht bieden twee weesjongens oranje-bloemen aan en hier is het ook dat een vier honderdtal invaliden een goed plaatsje heeft gevonden. Op de Dim Om. €.50 uur klinken op de Dam de bevelen en ophetzelfde -ogen blik komt het, wat buitenlands aan doende en onaangename herinne ringen wekkende, escorte van de militaire politie het plein opzwen- ken. Voor het palcis staat een ere wacht opgesteld van formaties van de Studentenweerbaarheid uit Leiden, Utrecht en Amster dam.. Zij worden gccomrnan- deerd door P. L. baron d'Aul- nis de Bourouille van Pro Pa- tria, het vaandel is, dat .van- de Utrechtse Studenten Weerbaar heid. Het is meegevoerd in de Tiendaagse veldtocht, waarin ook de sabel .van de pelot'ons- commandant dienst deed. Bij de Leidse formatie is een tamboer-majoor aanwezig, die ook in 1898 als zodanig fungeerde. De stafmuzielc van de politie speelt het Wilhelmus en onder een^ enthou siast gejuich van de talrijke menig te inspecteert de' koningin de ere wacht. Dan zoent een grootmoeder haar kleinkinderen. Heel het prinselijk gezin is naar het bordes gekomen om onze landsvrouwe te verwel komen. Even is het stil. maar dan breekt er opnieuw een luid ge juich los. De koninklijke familie is op het balcon verschenen, prinses Juliana draagt de kleine Marijke op haar arm. Van sommige plaatsen af zijn de prinsesjes nauwelijks boven de groenversiering uit te zien, maar zij zwaaien onvermoeibaar naar de mensenzee. Dan is de begroeting afgelopen. Het publiek blijft nog wachten; maar vrijwel niemandziet enige tijd later, dat de koningin zelf de ra men sluit. En ook zijn er maar weir nigen, die kort daarop prinses Ju liana met Margriet achter de ra men ontdekken. Naast ons zegt eerf stem plotseling: „Kijk eens moeder Juliana met Margriet," Moeder Juliana, dat zal zy van" Zaterdag af zijn' over ons vollC Moeder met een waarlijk ko ninklijk voorbeeld van een moeder voor ogen. Weerbericht OVERWEGEND DROOG WEER Weersverwachting, geldig tot" Don derdagavond, Iets koudere nacht en nebtend met meest zwakke wind cn op enkele plaat sen nevel of mist. Morgen overdag: toenemende bewol king, maar overwe gend droog weer. Matige, in het Noor den van het land nu en dan vrij krachti ge Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. 2 Sept.: Zon op 5.52, onder 19,28; maan op 3.47, onder 19.32. 3-1 Al

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 1