Suykerbuyck werd eerste op Stadhouderslaan-parcours Allegorische optocht bracht Den Bosch en Rotterdam nader tot elkaar Seiumian slaagt in vorming nieuw Frans kabinet 4 Spannende wielerwedstri j den Van der Voort wint ronde v. Overschie Weerbericht Monopole Meisje zonder uniform in Revolver jacht De uitslag van de etalagewedstrijd sn ds. Tïhxri&b&WDiisüiA Het schoolvoetbal Handelsovereenkomst met Ierland Trekpleisters voor inbrekers. Brabanders weten wat feestvieren is AGENDA heöen.... Socialist volgt Rcgnaud,op als minister van financiën Moeder liet tweejarig jongetje achter in bioscoop Dinsdag 7 September 1948 So als de laatste jaren na langzamer hand een traditie is geworden, vonden ook ditmaal weer wielerwedstrijden plaats op de Stadhoudcrslaaa voor amateurs en nieuwelingen, georgani seerd door de rennersclub Schiedam". De strijd der «matears, die over een afstand van honderd kilometer 75 maal rond het parcours ging, vormde wel de hoofdschotel van het widenaenu, dat hier werd opgediend en het ral de ca. 4000 toeschouwers, die rood het par cours stonden geschaard, zeker het best rijn bevallen. Favorieten waren er hij derc Stad houderslaan-rende genoeg, want bij de amateurs had niet alleen de wereld kampioen 1947. F. Petri uit Amsterdam ingeschreven, maar ook Brinkman, de winnaar van de Ronde van Feyenoora en W, Voortuig, de broer van de be kende Olympiade-deelnemer waren aanwezig. Vooral de laatste had waarschijnlijk reeds door zijn naam de sympathie vac het publiek en naar hem was dan ook veler hoop gevestigd. Reeds van de aanvang af werd in een behoorlijk tempo gereden, maar on danks bet feit dat verscheidene renners nu en dan alleen of ia georganiseerd verband eün üitlooppoging ondernamen, bleef het veld toch bij elkaar en kwart» er weinig tekening in de strijd. Toen maakte tegen bet «iode een kleine groep ■rich los van het pekton en gingen ses renners spoedig met een behoorlijke voorsprong aan de kop. Tussen ben en bet pekton zweefde een renner, die door een lekke band zich niet had laten intimideren en rustig alleen doorploe terde. Tot plotseling dat wonder gebeur de,,.-, Suykerbuyck ging er alleen van door, passeerde de kopgroep en nam de leiding, rijn voorsprong bij iedere ronde, die hem nog van de finish scheid den, vergrotend. Geen der zes navol gers kwam er meer aan te pas en met een groot verschil passeerde de Bre dase renner als eerste de finish, 'Na hem kwamen achtereenvolgens: 2. H. Brinkman. Maasland; 3. W. v. d. Voort. 's-Gravecaade: 4, F. Petri, Am sterdam; 5. Mittertreiner. Den Haag: 6. H. Muntz» Rotterdam; 7. F. Vos, 's-Hertogeobösch: 8. A. v. d. Voort 's-Gravezande; 9. J. Gijtseler. Rotter dam; 10. M, Westerduin, Scheveningeo. W. Voorting had enkele ronden voor het einde de strijd gestaakt. De tijd van de winnaar was 2 uur 37.48. Voor de amateurswedatrijd reden de nieuwelingen, bij wie W. Verhoeven met een tijd van 48.42.6 over een af stand van dertig kilometer eerste werd. Op hem volgden: 2. A. v. d. Putten. Den Haag; 3. W. Snijders, Halfweg; 4. A. van Vers, Langeweg: 5. P. van Poon.Haarlem; 6. F. Versluis. Wad- dinxveen. De wielerwedstrijd voor mensen uit de verschillende beroepen ■werd door het ontbreken van enigerlei beroepskleding een droge vertoning, die men op deze wijze gedaan beter achterwege kan laten. Winnaars waren I. Versoest, Schiedam; 2. Kerklaan, Schiedam; 3. Hoogerhuis, Vlaardingen; -4. G. Breeraan, yiaardingcn; 5. Slump, In de ronde van Overschie wa xen veertig renners gestart om el kaar te bekampen in de 100 km ■wedstrijd. Na zes. ronden wordt de eerste poging ondernomen weg te springen: het zijn Alblas, Mitter treiner. Wester duin, Van Aalst, "W, v. d. Voort en Bemaards, die een kleine voorsprong weten te nemen. Het veld is door de vele premies spoedig uiteen, zodat er drie groe pen zijn. Eerst de kopgroep, daar na het peleton en dan zij die het tempo niet kunnen volgen. Wan neer de kopgroep doorkomt, ko men in de bocht voor de finish Al blas, Bemaards en v. d. Voort te vallen; doch spoedig zitten ze weer op de fiets en met hun. drieën gaan zij door. Bemaards kan echter niet meekomen. Intussen is Mittertreiner er in geslaagd zich bij Alblas en W, v. d. Voort te voegen, zodat deze drie er van door gaan en een voorsprong weten-te nemen, die zij vergroten en het is in de 46ste ronde dat zij het peletön weten- te „dubbelen". In de 51ste ronde lopen Mitten- treiner en W. v. d- Voort weer weg «n krijgen zij een voorsprong van 1 minuut 4 sec., welke zij behou den. In de eindsprint gaat W. v. d- Voort over Mittentreiner heen, om zo de ronde van Overschie op zijn naam te brengen. I. W. v. d. Voort, *s Gravenzande 100 km in 2 uur 41 min. 57 sec.; 2. L. J. Mittertreiner; 3. T. H. Alblas, Overschie; 4. Westerduin, Scheve- ningen; 5. H. J. Langedam, Rot terdam. Bij de, nieuwelingen-waren 49 renners gestart én het was A. v. d. putte, die na, drie ronden weg springt en 20 sec. voorsprong neemt. W. Verhoeven zet alles in bet werk om bij hem te komen, maar het lukt niat. V. d. Putte rijdt een formidabele wedstrijd en duldt niemand bij zich en in een solorit van 27 km komt hij als eer ste door de finish. 1. A. v. d. Putte, Den Haag, 1 uur 2 min. 31 sec., 40 km; 2. W. Ver- boeven, Overschie; 3. A. E- Klein, Zaandam; 4. A. v. d. Pal, Scheve- ningen; 5. J. Blokzijl,-Rotterdam. warmer Weersverwachting» geldig tot Woensdag- avattfl: NO en dan overdrij vende woUwUttnken- Overwe^end droog weer met liogere tem peraturen, vooral over dag ln net Zuid-Oos ten van. het land. Aa» de kust tijdelijk vrij krachtige zuld-weste- UJTta wind, overigens twak ke tot matige ■wind tussen Zuid- West en Zuid. 8 Sept.: Zon op 6-02. onder 19.12; maan op 12.49. onder 21.09. 8 Sept. Hoog -water te S'dajnt le tij- 8.04 uur. 2e tij 20.09 Uur.. Rotterdam; 6. I. Gcybels. Schiedam. Door de val tegen een lantaarnpaal brak de deelnemer J. van Unen een been en moest door hei Rode Kruis, dat de gehele middag aanwezig was, wor den weggebracht. Simor.e Simon slaat zich deze week in Monopole als de bekoorlijke dochter van een bankier, die wegens een Elnan- cieel schandaal zelfmoord pleegde, ai- leen door het leven. Zij komt terecht in een wereldje van studenten en krijgt daar natuurlijk vele attenties, die di verse verwikkelingen brengen. Er moet eerst nog heel wat gebeuren voor de schone Simone haar keus kan deen maar natuurlijk komt alles toch nog weer zoals het moet zijn. Buster Crabbe is. in „Rcvolverjscht" ah Billy de Kid op het oorlogspad, ver gezeld van de bekende AI St )ohn. Er moeten weer misdadigers worden ont maskerd en wie =ou hiertoe beter in staat rijn dan het tweetal. Er wordt natuurlijk danig met de wapens ge speeld maar de gerechtigheid wint het ook in deze van de misdaad. Nog drie dagen feestverlichting Naar men ons mededeel;, zal de feestverlichting langs de Lange Ha ven nog drie dagen 's avonds» bran den om degenen, die nog niet kon den kijken, als nog in de gelegenheid te stellen. SCHIEDAM TOT KONINGIN JULIANA: .'Het gemeentebestuur en de bur gerij van Schiedam veroorloven zich uiting te geven aan hun gevoelens van eerbied b:j gelegenheid van de inhuldiging van Uwe Majesteit; dankbaar voor de onder de rege ring van Koningin Wilhclmlna on dervonden weldaden begroeten zij Uwe Majesteit in het vast vertrou wen, dat, de schoonste en meest waardevolle tradities van Uw ge slacht onder Uw Koningschap zul len worden bevestigd eu naar be hoefte van de tegenwoordige tijd zullen worden uitgebouwd; rij spré ken de wens uit. dat het Uwe Majes teit gegeven moge zijn i.Q vrede en voorspoed te mogen regeren en al datgene te ontvangen, wat zowel voor Uwe'Majesteit persoonlijk, als voor Uw Koninklijk Gezin goed onmisbaar is." Aan de door de Schledamse Mid- denstandscentrale -uitgeschreven etalagewedstrijd namen. 160 zaken deel. Een jury, bestaande uit de he ren Jos de Jonge, architect te Rot terdam, R. 31. H. Karstel van mag. De Bijenkorf en J. Ziekman, chef re clame Vroom en Dreesman, heeft al de etalages aan een oordeel onder worpen en de volgende prijzen toe gekend: Groep A (huish. art. en schoenen): 1. L..Kamp, Hoogstraat 128; 2. fa. Schrijver, Broersvest; 3. wed. J. v. d. Torren, Rott. Dijk; 4, gebr. Bert els. Dam. Eerv. vermeld.: C. G. v. d. Heyde, Gr. Markt 31 en A. Goos, G. Verboom straat 21. Groep B (Jevensmjdd. en genot middelen) 1. J, Poot, Broersveld 14.9: 2, G. Abma, Rubensplein 5; 3. H. N. Dunne, Broersveld 170; 4. T, J. Etman, Wilh. plein 22. Eerv. ver meid. Dullaart, Rott. Dijk 272; R. Kool. Singel 2S9; A. H- J. Heheman, Swammerdamsingel 79: P- J- Schef- fers, Singel 130; A. van Leeuwen, Groenelaan 189; C. Abma, Rubens- plein 7; Kramer Freher, Singel 13S; J. van Selm, Noordeinde, Kethel; Banketbakkerij „Het Westen", St. Liduïnastraat 49. Groep G (luxe art. en gedistil leerd): 1, N. Bergers, Hoogstraat SS; 2. H. J. Blo mm er. dal, Hoogstraat 55; 3. G. P. van D aaien, Rott. Dyk 252; 4. Maison „Modern", Hoog straat 53. Eerv. vermeldingen: „Myosotis", G. Verboonstraat; Ra dio „Zylstra", Hoogstraat; Jansen, Rembrandtlaan; 'Most, Rott. Dijk; Hollewijn; Passage; Dijkshoorn, St. Liduinastraat; Jongste Rott, Dijk. Groep D (textiel)Graaf-van Loon, Rott. Djjk; 2. Smoorenburg, Hoogstraat (4- een", vermeld.); 3, Jan sen's Modemagazijn, Hoogstraat 157; 4. Overhagen, L. Haven 87. Eerv. vermeld.: Bertels, Dam 9; Rook, Oranjestraat; Janse Heren modes, Hoogstraat 93; v. d. Heyden, Boterstraat; Petit Paris, Gerrit Ver boonstraat; Zagwjjn, Hoogstraat 70; de Vree, Dam 4. Groep E (algemeen): 1. De Papa ver, G. Verboonstraat 8: 2. A.P. Boekhandel, Passage 18; 3. De Groot, Singel 140. Eerv." vermeldin gen: C. Huizer, Groenelaan 57; L. Jurgens, Hoofdstraat 189; v. d. En- de, Hoogstraat 28. Burgerlijke Stand «.Geboren: Ivo Stephanus, z. v. P. J, Mulders en M. Ryksen, Dr. Nolet- straat 1; Cornells, z. v. J. Leunis en A. Ris, Nassaulaan 75; Willem, z. v. A. W„ Sliedracht en H. A. Clausing, Zeestraat 19; Margrietha, d. v. W. J. Hatertboer en M. Visser, Nassaulaan 7o; Anja, d. v. A. Langestraat en van Tussenbroek, Daltonstraat 2; Antoinette Adrians. -Maria, d. v. A. M, Le Blansch en W. M. Sta, Dr. Noletstraat; Adriana, d, v. C. Bijl en J. S. van der Velden, Hoofd straat 55,. 823. Toen het vallende voorwerp longs mijn >hoofd suisde sprong ik epn meier achteruit, slikte eon paar maal wat regenwoW near binnen en deed mijn best om er aiet aan te,denken,.wat er van.me over ge weest zou zijn, als ik één slap verder geweest was. Toen kreeg mijn nieuwsgierigheid de overhand^ ik bukte Tnij en trok met veel moeite hev vreemde ding uit de modder .„Helai". mompelde ik: „Het, is een wiel, een soort stuurwiel. Sedert wanneer komen die dingen uit de tucht vallen?" Ik klemde het gevonden voorwerp stevig in mijn handen en keek naar boven door het grijze, regengordijn. Erg goed zien, kon ik het niet, maar de donkere schaduw, die ik langs de hemel zag schuiven leek verdacht veel'op het wolkje, dat ik diezelfde morgen zulke vreemde bewegingen had zien makent! „Ketelbinkie", bromde ik tegen mezelf: „loot |e nu niets wijs maken, jonal Je hebt je natuurlijk wat ver beeld, aat komt omdat je teveel kinderverhalen ge lezen hebt..." Ik probeerde het zo een tijdje, maar hel wiel, dat ik in mijn handen hield was toch géén verbeelding en ik besloot heto!s een net jongere -y acp de politie af te geven. De regen hield op, ïk wandelde een tijdje tot ik in een dorpje kwam en een magere veldwachter ontmoette. Ik deed hem mijn ver haal en lief hem het wiel zien.-.. De cjoede man 9e" loofde niet in sprookjes en brodti me regelrecht naar hef burgemeestershuis, waar ik mijn vernao! voor da tvreede maal deed! De burgervdder vond het een goede mop en lachte zijn gouden tanden bloot. „Haha", brulde hij: 1#!s dit wiel uit de lucht gevallen? Wat kun jij leuk vertellen, je moet journalist worden, hahal" „Heus!", riep ik nijdig: „Dat wiel viel uit die wolk, ik was er zelf bij. Er ts iets niet pluis! Dc eerste prijzen in .het schoolvoet- baltoumooi, dat 3 en 4 September werd gehouden, zijn gewonnen door St. Ber- nardusschool, Prinses Julianaschool eo Rljks-H.B.S. De laatste school verover de ook het kampioenschap van Schie dam door met 5—0 van de Prinses julianaschool te winnen. De derde prijs was voor de Willem de Zwijgerschool en de vierde voor de Ambachtsschool De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer L. Kamp. reikte de prijzen uit, waarhij elf sporrinsign.es. beschikbaar gesteld door „De Schiedammer" aan het winnende Uio-clfta' Naar wij vernemen zijn door de S.B.L.O. plannen opgemaakt om leder jaar een dergelijk schoolvoetbal-taur- nooi te houden en wel in de Paasi vacantie. Tussen Nederland en Ierland is een handelsovereenkomst gesloten, volgens welke Nederland 3p.ö00ton. kunstmeststoffen zal zenden in ruil tegen een grote hoeveelheid Ierse industrieproducten. Iers vee zal naar Nederland worden uitgevoerd en Ierland zal de ruJlcoritrftlebepa- lingen ten opzichte van Nederland, verlichten. Voorts is overeengeko men, dat Ierland.een, legatie' in Den Haag zal openen. Nederland heeft reeds een legatie te Dublin. Er zfln zaken in ons land, waar de inbrekers op af komen als vliegen op de stroop. Zo bijvoor beeld de juwelier Carel G. H. van. pampus in de Kalverstraat te A'dam, dlö ons do volgende brief schrijft: „Onze zaak schijnt wel een zeer grote aantrekkingskracht te heb ben voor inbrekers. Voor de tweede maal in korte tfld hebben zg zich via het dak toegang ver- - schaft tot onze vliering, waarvan- daah de zolder gemakkelijk te bereiken is. Maar de heren-zijn blijkbaar- nog steeds niet over tuigd van de prima beveiliging, die Uw firma (Alarma *33) op een dusdanig deskundige wijze heeft weten aan te leggen, dat elke verdere poging tot binnendringen gedoemd is te mislukken. Dit maal hebben zij stomweg gepro beerd de toegangsdeur tot. de trap, die naar beneden voert,' uit de hengsels te lichten, wat na tuurlijk het geloei der sirenen tot gevolg had. Ik voel mij eerlijk .gezegd een beetje beledigd, Wat denken zij eigenlijk wel van onze beveiliging? Zo langzamerhand heb ik wel geleerd er volkomen op te vertrouwen; zodat ik onze zaak rustig onbewoond laat." En de heer Hessinjg," van De Goud mijn, in de Regullerflbreestraat te. A'dam, schrijft: „Driemaal in één week verijdelde de alarminstallatie een inbraak poging en nu -enkele maanden later - hebben ze het wéér gepro beerd. Daar ik niet bij mijn juwe lier sfaedryf woon, kan ik niet. ver zekerd worden en ben dus weder om voor een groot verlies gespaard gebleven, dank zij Alarma '33." Ufasd de narren bij cms eens moe feu meemaken", zd ons een Bosscenhaar tijdens de feestmaaltijd in de Rivlèrahal, die daarna afloop van de allegorische optocht Zaterdagavond werd gehouden. „Hier in Rotterdam konden ie niet goed op dreef komen omdat 2e nergens onderweg gelegenheid hadden om een hartvetsteridnkjc te gebruiken. De „zot tekens konden eenvoudig niet door de dichte hagen van toeschouwers heen komen. Dat was in Den Bosch anders; daar werden zt hoe langer hoe vrolij ker en vrijpostiger. Het was bij ons net een carnavalsoptocht." En in Rotterdam? „Wij waren hier," zo vertelde onze Bossche zegsman, «teveel onder indruk van de enorme mensenmassa's langs de wtfl. En dan ben je in een vreemde stad natuurlijk niet helemaal in je gewone doen en dan wordt zo'n optocht altijd enigszins, stijf." Wij vonden dat commentaar wel w&t al te bescheiden eit zeker zullen de tien duizenden Rotterdammers, die Zater dag de optocht zagen voorbijtrekken er heel anders over denken. Wie ge zien beeft hoe hier menig meisje langs de route van de optocht door de Bos sche narren werd geknuffeld, sodat ze hevig blozend minutenlang moest wrijven om de schmink er weer af te krijgen, kan niet zeggen, dat de stoet hier niet vrolijk genoeg was. Per slot van rekening is een allegorische op tocht, waarin hulde aan Koningin. Wil- helmina wordt gebracht, geen carna- valsfestijn! Maar J®, ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. Het volk van Brabant Is van een slag, dat graag de bloemetjes bülten zet en leut maakt maar het daarom niet minder goed meent. Die 800 Bosschena ren hebben in hun kleurige costumes, gezeten op praalwagens, te voet of te paard, oos op hun eigen wijze willen tonen hoe groot Brabants liefde en aan hankelijkheid was voor Koningin Wil- helnuna. En Rotterdam heeft van dit originele huldeblijk dankbaar genoten In de Rivieralhal, waar de SD0 Bossche naren gezamenlijk aan een gezellige en goedverzorgde feestmaaltijd aanzaten, {in Diergaarde-Biijdorp draait men z'n hand niet om voor een dergelijk massa diner), staken enkele Rotterdammers o.w. mr. A. Blom, hun bewondering voor de optocht aiet onder stoelen en banken. Herman Moerkerk, de ontwer per, werd vanzelfsprekend mede betrok ken in deze hulde en zo was er een wederzijdse waardering van de Bos schenaren voor de perfecte organisatie, grandioze ontvangst en gulheid van het publiek langs de route van de stoet zodat de toasten, die op beide steden werden uitgebracht menigvuldig Waren. Het Wilhelmus werd gezongen en natuurlijk menig Brabants vrolijk iiede- ke, waar de Rotterdammers met jaloer se oren naar luisterden. Met een autotocht langs de feestver lichting en een boottocht over de ver lichte Maas, waarbij de bewondering voor al dat moois in stad en haven de Bossche gasten soms wel even stil maak te. werd de ontmoeting besloten van twee steden, die eikaars oprechte vrien dinnen zijn geworden. En nu over de optocht zelf. Wij hebben haar gezien vanaf het bordes voor het raadhuis, waar de tal rijk! genodigden elkander al evenzeer verdrongen als de-massa's langs de route van de stoet Herman Moerkerk, artis tiek met grijze pruik en bruinflu-welen jasje, was door de burgemeester uitge nodigd naast deze plaats te nemen op het balcon van de burgerzaal waar zich tevens de burgemeestér van Den Bosch, mr. Loeff, en de wethouders met hun dames bevonden. De autoriteiten waren dus veilig bul ten bereik van de narren en zotskappen in de optocht, die In Den. Bosch de burgemeester op een ezeltje wilden zet ten. Dit lot werd later beschoren aan een der hoofdbestuurderen van dé Rot terdamse Gemeenschap; die echter on der grote hilariteit zijn narren-belagers zó krachtig van zich wist af te schud den, dat dezen genoegen moesten nemen met een willekeurige juffrouw uit het publiek, die schrijlings op het lankmoe dige grauwtje werd gezet. Dit -waren kluchtige intermezzo's maar de koorzang, dans en declamatie- van verschillende i groependroegen' zeker niet minder bij tot verlevendiging van de stoet. Vooral de muziek van drels middeleeuwse snaar- en blaasin strumenten-kwam zeer goed--tot haar recht. Hoe verrassend goed pasten die Bra bantse „koppen" van nu bij de kleurige costumes van land- en stadsvolk uit vervlogen eeuwen! Alsof zé zo uit een schilderij van Boeren-Breughel waren weggelopen: de bedelaars en kreupelen uit de groep, die de nood en de Ko ninklijke milddadigheid moest voorstel- lea. De optocht was één gesymboliseerde hulde aan Koningin Wilhelmina, aan. haar deugden en haar beleid, dat wel vaart en vooruitgang bracht,/ Het zóu ons 5n dit besték te ver voe ren om alle groepen en praalwagens, af zonderlijk te bespreken.Dc groep, voorstellende de welvaart van het land, waarbij hief* het accent op het. land-, volk lag, vormde naar onze mening.wel een van de schilderachtigste -en bestge- slaagde groepenDe zwart-bonte koeien de kudde schapen en/het koppel jacht hondenvan de jachtstoet, Hepen ge- dwqe mee in de optocht, alsof ze er speciaal voor getraind waren. De huilde van Den Bosch aan Rot terdam stelde de laatste praalwagen-in de. stoet voor en- het was zeker piet mis-, plaatst, dat .deze mooie wagen eén extra-appleusje kreeg. Te vlug kwam 'er een einde aan deze allegorische optocht waarmee- Dén Bosch afscheid heeft genomen van. Ko ningin. .Wilh'èlmina. en hulde én aan hankelijkheid heeft willen betuigen aan een vorstin, die als geen ander de liefde en trouw van haar Vólk heeft 'w.éien te winnen ca te. behouden. Vraagt inlichtingen over: j; onfeilbare Inbraak-beveiliging levertijd max. 2 maanden O.2. Voorburgwal 161, Amsterdam Telefoon 34076, 30635 9 September. Passage-theater. 8 uur:- Harmonie-gezelschap OBK, t.b.y. Ver. tot Bev. BeL TBC- patiënten. Films: Passage-bioscoop: Da. 2, 7, 8.39, Za. en Zo. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 u: The Bishop's Wive. Op het to neel Stanley 4, acrobatiek. Monopole: Da, 2; 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo; 3,-5, 7, 9 tu Meisjes zonder uniform en Revolver jacht. 9 September. Ver.lokaal S.V.U. Oraoje's vreugdefilm. Feestavonden e. d. 7 September, bovenzaal Amstel- bron 7.30 uur: Prijsuitreiking Schaaktoernooiorti kampioen schap v. Schiedam. 9 September, Corner House, 8 u: Oranje-avond; Alb. Thijmstraat Revue „Hollands Glorie", - 19 September, R.K. Vólksbond, 8 uur: Het Mobilisatiekruis- Oranje-avcnd. Afscheid van Wandsworth Het waren niet alleen de gastheren en gastvrouwen, dié Zondagochtend om negen uur het gezelschap sportlieden uit Wandsworth uitgeleide kwamen doen aan het station. Vele honderden stadgenoten waren mede. aanwezig om de Engelse, vrienden vaarwel te zeggen en hierdoor werd dat afscheid een ma nifestatie van de grote verbroedering die er door de Enso-sportultwisseling tussen Schiedam en; Wandsworth is ontstaan. -• HET SPEL IS LIT. De Schie- davxse jeugd formeerde tijdens eert stadsspel op de Grote Markt op een groot bord het wapen van Schie dam. waarvoor de stukken overal uit de stad waren bijeengebracht. Het laatste stuk wordt bevestigd. Het Mobilisatiekruis was er ook bij Een deputatie van zee leden van. de Schiedamse afdeling vari „Het Mobilisatiekruis" was Maandag te Aitisterdam bü de kroning aanwe- zigi om mede het ere-front te vor men voor Koningin Juliana, dat 250 man oud-stryders, Limburgse stoot troepen en v.tn. B.S. daar innamen. Boeienkoning Geweldig,'hè, zei ik tegen de mij nen, toen we op de Coolsingel de boeienkoningin .aan 't werk zagen, Onder aanvuring van haar man, een schriel benig Belsje, waren twee soldaten bezig de vlezige Vlaamse met riemen, kettingen en touwen in te pakken, r Kijk eens, pochte de boeienprinsgemaal, dat is geen bedrog, let eens op die ketting, meer dan een centimeter snijdt hij in het blote vlees, hier ziet u voor een kwartje de sterkste vrouw van Europa, de grootste boeienkonlngin van alle tijden. Geweldig, verzuchtte Ik weer en ik hield geen oog af van de paars aanlopende vrouw, die zich straks uit de ketenen zou Io3wurmen. Mijn vrouw vond er niets aan: een weerzinwekkende vertoning, sprak zei en bovendien is het geen kunst, gewoon een trucje, zou ik ook best kans toe zien. Nou, nou, zei ik, dat zou je heus niet meevallen. Hè, ja., mams, laten we het eens proberen thuis, juichten de kinde ren, die ineens weer in hun schik waren, nadat ze een poosje sip ge keken hadden omdat we bij het rad van avontuur een hele tijd ver geefs hadden staan gokken naar die verschrikkelijk grote teddy be ren. Ben je niet wijs, zei ik streng, zouden jullie je moeder wil len knevelen, daar komt niets van in hoor. Als je dan per se thuis een voorstelling wilt geven, probeer mij dan maar zó stevig te binden dat ik niet los kan komen., Ik zei het eigenlijk zomaar om de goede stemming er in te houden, Denken ze toch niet meer aan, dacht ik, als ze straks doodmoe thuis komen van de feestdrukte, maar we waren de deur nog niet door of dat tuig holde al naar de keuken om riemen en touwen te zoeken. Een van hen ging bij de buren de lange ketting waar ze de geit aan laten grazen ter leen vra gen en toen het kind vertelde dat het ding moest dienen om my vast te binden, kwam buurman opge wekt en stomnieuwsgierig persoon lijk poolshoogte nemen. Nou, ik had het nu eenmaal be loofd, dus ik liet maar gewillig tou wen, riemen en die gemene ketting om me heen Winden, en vastsnoe ren en ik denk wêx dat ik me had kunnen bevrijden als buurman niet meegeholpen had met het kneve len. Die vent had er een duivels pleizier in mij zo stijf mogelijk te binden en al direct bij de eerste pogingen om los teWurmen, merk te ik dat ik wel op kon houden, er was een bewegen aan. Toch wilde ik het nog niet opgeven maar het eens liggend proberen. Ik liet me op .de grond zakken en net. toen ik als e'en aal lag te kronkelen kwam er een optocht voorbij, zodat ieder een naar buiten snelde. Vreselijk lag ik buurman te ver wensen, maar een zekere voldoe ning gaf het me toch. toen zijn gade, de achterdeur doorkomend om haar man te zoeken, begon te gillen bij het zien van mijn vreem de staat Want als ze goed ge schrokken is, is ze de hele avond niet te genieten. Het was hem gegund. DESIDERIUS Robert Schuman, die Vrijdag zijn pogingen tot vorming van een nieuwe Franse regering opgaf, heeft Zaterdag opnieuw getracht een kabinet samen tc stellen en is daarin Zondagmorgen vroeg geslaagd. Zijn formatie omvat 15 ministers: vier radicalen, vier socialisten, zes leden van de MRP (Schu- mans partij) en 1 partijloze. Deze regering is de elfde sinds Frankrijks bevrijding. niet compenseren en het karakter hebben vaii een aalmoes, aldus de gezamenlijke vakbonden. Zij eisten reeds in Augustus een vergoeding van 3000 francs. Schuman is premier en minister van buitenlandse'zaken. Het minist-- rie' 'vil1 financiGn en economische zaken, <n het vorige kabinet beheerd door -•■sul Re>naud, op wie zich de aanvallen der socialisten concentreer den, is nu in handen van de socialist Christian Pineau. Het nieuwe kabinet ziet zichge plaatst voor drie urgente taken: ver laging van de kosten van levenson derhoud, oplegging van nieuwe be lastingen die 80 imlliard francs moe ten opbrengen om de begroting'in evenwicht te houden, besnoeiing, van het ambtenarenapparaat. Het eerste besluit van de nieuwe regering is geweest, dat aan alle ar beiders de volgende week een bonus van 2500 francs wordt uitgekeerd. De nieuwe regering is gevormd terwijl in het gehele land stakingen van min of meer korte duur worden gehouden. Deze strekken zich o.m. uit op het gebied van de textiel industrie/de mijnen, dé scheepswer-' ven, de metaalnijverheid, dé spoor-, wegen en de bakkersbedrijven. Hetinterconfederaal kartel, dal zowel de COT als de Farce Ouvrière; en de christelijke vakbond omvat, heeft reeds stelling genomen tegen de buitengewone vergoeding van 2500 francs aan de arbeiders. Deze zou de vermindering der koopkracht Donderdagmiddag werdta een Haagse bioscoop een tweejarig jon getje aangetroffen, dat niet kon zeggen hoe het heette, waar het woonde en hoe het daar was geko men. Het vermoeden, van de poli tie, dat het kind daar wa3 achter gelaten met de bedoeling, zich er van de ontdoen, bleek juist: nog Vrijdag werd 'de moeder gearres teerd. Het was'de 27-jarige gehuw de. A. de H.—B.- te Rotterdam. Zij heeft bekend, dat.zü van het kind af wilde, omdat zij zich- in moei lijkheden bevond. Zij was daarom naar Den Haag gereisd en had het jongetje, dat nauwelijks kon lopen, de bioscoop binnengestuurd. De moeder is in Den Haag ter beschik king van de justitie gesteld. Van de vader is de verblijfplaats onbe kend. Advertentie I. M. x irf TOEN IN 1698 OOM PEROINAMOCxj op 06 SCHOUDERS VAN M'N <5 ROOTVADER,MET OUOTANTE OAATJ 6 D£ F££5TEi.UKE INHULDIGING VAN H.M.KONINGIN WILHEL MINA GADESLOEGEN. DROSSEN ZU EN DUIZEN DEN ANDEftE NEDERLANDERS REEDS VAREN LANG „van vorst"schoenen/

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 4