Tekenaar Krijn krijgt toch bloed «s* te zien I m [f Surveillance op de -Merwede Meneer Hammes en de tijgers Gebakken botje bij bet avondeten M wohd dik ,GEEF MIJ MAAR LIEVER EEN EUROPESE MAN" G}& OkhsidsdDh DE RADIO - PROGRAMMA'S ROTHMEIJËR Schepen van aluminium voor China Zaterdag 30 October 1948 (Van onze speciale verslaggever) <IV> XTET zijn fijne kerels," had kapitein Silver me al verteld. V Je hoeft nooit bang te zijn, dat ze zonder eten zullert ritten. Eerder gaat de maan niet meer op, dan dat zi; honger zullen lijden Ik heb het niet in m'n oren geknoopt, maar ik moest er toch nog wel eens aan denken, als we op onze kruistocht met de RP 10 de magen voelden jeuken. Of ze nou op de Maas voeren, of op de Noord of op de Merwede, ze wisten overal die varende winkel tjes te vinden, die parlevinkers worden genoemd. Hé, Arie, kijk eens of de melk boer in de buurt is...." Tijd voor de koffie? En daar kwam het groen-wit ge blokte schuitje al aantuffen. Bo venop kisten met aardappelen en groenten.onder 't huifje 'n complé te kruidenierswinkel.. En de opper, die niet alleen voor 't inwendige van de RP 10, maar ook voor dat van de bemanning zorgde, deed z'n be stelling. Want 's avonds, tegen etenstijd, kon het best gebeuren, dat de politieboot ergens kruiste op het Hollandseh Diep. „Wat zoudt ge denken," vroeg de opper aan Krijn, ,,van 'n lekker gebakken visje bij het avondeten?" ,;Nccm hem nog eens...." zei Krijn eri hij wees naar mij. Ik toonde mij een willig slacht offer en daaraan was het te danken dat we een schokker enterden, even in het Hollandseh Diep en ons in het roefje lieten zakken, waar de oudste visser vap Stellendam net ten zat te boeten. Hij had ringetjes in z'n oren en een blank geweten, want al dat politievolk in z'n roef je bracht z'n handen niet aan het beven. Maar we? vingen bof, want de oude Peer had n tl AUG dagenlang nog ir 'rV- geen botje in z'n net gehad. „Misschien als ge 'geluk hebt aan de Moer dijk. En zo geschiedde het, dat we in de schemer aanlegden bij de ge boorteplaats van de opper. Geen wonder dus, dat er nu bot aan boord kwam en eindelijk kreeg Krijn, die kapitein Rob maar niet uit z'n hoofd kon zetten, z'n. zin, want hij het slachten van de bot toonde, de opper zich een Jack the Ripper. Krijn heeft met studie naar hem zitten kijken. Nacht op 't water Wanneer politiemannen zitten te schransen zijn ze even vreed(t)- zaam als burgers zonder uniform en het was dan ook- de moeite waard, want in de botjes, die op tafel kwamen, had de opper z'n culinaire ziel gelegd. De graten waren voor de Moerdijk als dank voor het aangenaam verpozen en onder een luwe wind, met een wa terig maantje achter de /wolken tuften we 'weer terug de Dordtfohe Kil op. Nu en dan flitste het „002e oog" aan, Iifeteven z'n strenge blikken gaan over het schip, dat nu echt in de nacht passeerde, pikte m het voorbijgaan de rietoevers mee en keek een beetje verstoord naar het verkouden maantje, dat zich nu niet langer kon beheersen. Een fijne motregen parelde op. de rrnt, benam ons het uitzicht. - Wij voeren langs Dcrdt, zagen mensen bij een glaasje bier zitten In een hel verlicht café en stoppen onder Papendrecht. - Gij, -mede-landrotten, gij kunt u niet voorstellen, hoe het 's avonds, als gij aan de tafel in uw huiskamer zit. op het water is. De Schipper had mjj al aardig in de sfeer gebracht, .door verhalen van mannen, die met omwoelde "riemen en duistere bagage van en naar schepen roeien, zodat ik, toen ik met Arié-én Adri en Krijn in dé vlet stapte het hart wat onrustiger, voelde kloppen. We stieten af va» de RP lp en met gelijkmatige- slag voer bootsman Adri ons naar de schepen, waarvan de lijnen donker afstaken tegen het water van de Merwede. We gledéh. langs enorme kasten van schepen, waarvan ge u niet kunt voorstellen, hoe men ermee kan varen. De boordlïchten wierpen eenflauw schijnsel over een zwart, verlaten dek_ Bootsman Arie zat voorin en liet af en toe het licht van z'n zaklan taarn spelen. Béé't! Het was doodstil op hét water, wij waren het van de weeromstuit ook. Plotseling een schok, als van electriciteït. Van zo'n kast uit Strassbourg zette eeniroeiböot af, riemen plasten door het water. „D'r achteraan, .Adri,'' zei boots- man Arie en ons 'vletje. schoot over de Merwede. Met enkele slagen reeds hadden we de roeiboot inge haald. In spanning gleden we langs zij. „Stoppen!" beval bootsman Arie en de roeier, een jongen nog, ge hoorzaamde dadelijk Waar ga je naar toe?" vroeg Arie. „Naar de wal," zei de jongen.',,De schipper halen". Floep, daar dwaalde de lichtkegel van de zaklantaarn door de roei boot. Ze was leeg. Waarom vaar je zonder licht?" was de vraag van de bootsman. „Het is maar zo'n-jclein eindje, van het schip naar de wal..pro beerde de jongen zich te veront schuldigen. Maar Arie was streng dïe avond. Varen zonder licht was net zo gevaarlijk als rijden zonder lichtSjouke uit Franeker kreeg een „prent", moest later, toen hij de schippf- van de kant bad ge haald en terug was op. de-Straas- bourger nog z'n papieren laten zien om te bewijzen, dat hij geen valse naam had opgegeven. „Je hoort er wel meer van...*.., zei Arie, toen we wegvoeren. Mis schien over drie maanden, mis schien over een half jaar zal de RP 10 de Strassbourger aahhouden om Sjouke er aan te herinneren, dat Vadertje Staat nog drie'gulden van hem krijgt „En, vroeg de opper, toen we lichtelijk verkleumd aan hoord van de RP 10 terugkeerden, jhêt ge nog wat avontuurlijks meegemaakt? Een bon voor- zonder licht va ren...." zei Krijn diep teleurge- „Dan hét ge al weer pech. gehad, meneer...." zei de opper en. nie mand kon zien of hij ons nu bedu vel dè of niet. We '.gleden langs enorme kasten van schepen. De opper toonde zich. een ware Jack the Ripper ■Advertentie 1. M. Frans-Nederlandse muziek in de Kunstkring In. Rotterdaménpen Haag" zul len OP Zaterdag '6 en. Zondag 7 No-; vember 'avonden van Frons-Neder landse i muziek gegeven worden. In de. Rotterdamse Kunstkring voeren Dany ÏBrunschwig, viool,' Jiswalda van Ittersum," sopraan, Louise van "Wijngaarden., viqolj Senate Zwaar demaker, altviool, Henk Van Wezèl, cello én Willy Meeuwisse, j piano, werken uit van de la Casinière, Jol li vet,Dandel'ot, Lesur, Massiaen,; Baaraud, Pijper, /Dresden en Meeuwlssé. -v V Advertentie L flf. Pufolpóeder wat duurder dan andere poeders, maar dan ook IOO pCt. beter voor baby. Daarbij Parol af Purolin en baby's huid heeft nergens meer last van.. SCHRIKBEELD VOOR TAL VAN VROUWEN: Ükent ze wel, de. reclame-foto'a voor. vermageringspillen. Je. ziet een dikke dame en ernaast de zelfde dikke dame -in het dun, na het gebruik. Veertig pond afgeno men. in twee maanden staat er dan onder. Het is altyd. gevaarlijk om pillen te gaan innemenzonder ad vies van de dokter. Vrouwen heb ben vaak terwille' van hun lijn. on zinnige en gevaarlijke dingen.; ge daan, denk maar eens sin de ver halen van IJdele dames/ die leven, op een. paar lepels citroensap .pér dag. 'V' Toch is het heel vervelend, als we 'aanleg hebben'om dik te wpr- ook een gulden middenweg tussen verhongeren en zich-laten-gaan. We hoeven niet- angstvallig de hele dag aan de lijn tc denken. Wc moeten behoorlijk eten, anders wor den we humeurig, (dat is erg) of ziek (dat is nog erger). Maar er zijn een paar richtlijnen, waar we ons best aan kunnen hou den', zonder een kriezeltje levens vreugde te missen. Het is een kwes tie van gewoonte,van instelling. Aller eerst, dan het etèh: Wie gewend is aan thee 'en koffie zond er suiker, wil het'" rióoit meer" „met". Dat. wennen duurt 'een maand, ongeveer.. Het zal een stuk We zullen, als ina-niet aan sport 'doen, toch dagelijks een „paar oefeningen maken. Evelien spreekt.. VAN VROUW TOT VROUW den Wat doen we ertegen? We kwamen allemaal uit de oorlog als schimmetjes, dun en schriel, maar op een ontstellende wijze zijn we weer opgekweekt en aangedikt. Vele van ons zijn werkelijk walvis sen geworden. Zou het aan de Hol landse vrouw liggen? t Kan me niets schelen, als Ik maar gezond blijf, zegt een gezel lige ronde moeke. Ja, stel je voor,, aan de lijn gaan. doea! Dat bete kent dat ik alle lekkere dingen niet meer mag eten, geen suiker in de th.ee, geen bonbons en taartjes, n lekkere vette schoteltjes uit de oven. En dat ik allerlei nare din gen moet gaan doen: gymnastiek en wandelen en sport. Dan maar liever dik. En ze dribbelt verder met al haar uitbundige rondingen. Maar zoals bij alle dingen, is hier „Roterodamum" vergaderde Het.historisch genootschap „Rote rodamum" heeft .Donderdagmiddag Jri een der zalen van het Beursge bouw zijn jaarlijkse vergadering voor 1948 gehouden. Het blijkt dat de vereniging zich mag verheugen in eert grote belangstelling, want het aantal leden is reeds aange groeid tot 705. „Indien" zo zei de voorzitter, de heer Lichtenauer „de 750 leden bereikt worden, kunnen wij een aanzienlijke prijsverlaging van het Rotterdams jaarboekje in het vooruitzicht stellen." Nadat de heer J. E. van der Pot herbenoemd was als bestuurslid, sprak de voorzitter enkele waarde rende woorden over prof. dr. D. J. Rogier, die wegens z'n .vertrek naar Nijmegen moest bedanken als be stuurslid, In zijn plaats is de heer J. Nieuwenhuys gekozen.. Op een vraag van een der leden, de heer Van Os zei wethouder Meertens, die eveneens aanwezig was, dat het Schielandhuis geheel gerestaureerd zal worden. Er be staat over deze zaak een.nauw con tact tussen de gemeente en monu mentenzorg. De voorzitter sprak 'de hoop uit, dat ook het lelijke dak vervangen zal worden De Amerikaanse man nen maken de. vrou wen het hof met hun portefeuille in plaats van lieve onzin te fluisteren, zegt Floren ce Marly, een Europese filmster, die kort gele den in 'Amerika is aangekomen en de si tuatie daar heeft op genomen. Miss Marly, een Tsje chische, heeft de man nen bestudeerd toen zij filmde in. Frankrijk,- Portugal, Argentinië en Tsjechoslowakije en 2ij doet dit thans in Hollywood^ Zij vindt de Ameri kaanse man wonderful maar hij is zo para doxaal-' Hij verbergt altijd zijn goede eigen schappen achter een vertoon van onver schilligheid; als hij met „bet aardigste meisje ter wereld" uitgaat, praat hij alleen maar over geld, .geld, geld en nog eens geld, hoe hij het verdient en hoe hij het uitgeeft. Hij is dal op 'zijn vrouw en kinderen, maar hij is er als de dood voor dat iemand het merkt. Hij koopt een pracht van cadeau voor zijn vrouw, maar omdat hij bang is voor al te sen timenteel - te worden aangezien, zorgt hij niet voor een aardige verpakking enschuift het haar zonder enige plichtplegingen toe. 'Als h« zijn vrouw een avond mee uit neemt, dan frappeert het hem misschien, dat zij er zo beeldig uitziet, maar hij zal haar dat. niet .vertellen, ofschoon hij voor elke andere dame in het gezelschap- een complimentje heeft. Miss Marly begrijpt niets van dit alles, vooral niet, zo zegt zij, omdat de Amerikaanse man van kindsbeen af zijn hélé toekomst bouwt rondom een vrouw. Als jongen al spaart hij om een ver lovingsring te kopen, hij ploetert om te kun nen trouwen en ligt krom om zijn gezin een eigen dak boven het hoofd te geven. En juist deze prachtige karaktertrek is de oor zaak van wat niet deugt aan de Ameri kaanse man: zij brengt hem er toe, al te grote waarde te gaan hecht ten aan het geld en te vergeten dat in de eerste plaats alles be gonnen is om zyn vrouw. schelen, als we dat alvast laten, want er gaan. heel wat schepjes suiker naar binnen iedere dag in al die kopjes thee en koffie. Boven dien is het voordelig, nu de suiker 17 cent per kilo duurder gaat wor den. Verder: weinig brood,weinig aardappelen, weinigpeulvruchten, weinig zout, weinig drinken. Veel groentene vruchten, 'rauw kost. Knaag nu .en dan eens op een rauwe peen en eet nu en dan tus sendoor een paar appels. Verder yoghurt, karnemelk, en. dan na tuurlijk weinig snoepen. Moeilijk is dat wel en vreselijk ongezellig, maar, laten we zeggen: voor het tweede taartje altüd bedanken! Verder vlees, kaas, eieren, en bo ter ad libitum en dat is eigenlijk een erg gemene raad, want die din gen krijgen we luist maar zo weit nig. Maar daartrtn ook kunnen we on3 rantsoen gerust opeten. "C*N dan die lichaamsbeweging! In huis trappen lopen, heen en weer dribbelen en in de keuken staan helpt geen zier. We zullen iedere dag een eind bulten moeten lopen, en, als we niet aan sport doen, In een kamer met open ra men een paar oefeningetjes moeten doen. Hier z^n een paar heel eenvou dige. O, wat zullen we slank en fit worden: o.* Op de rug. liggen, armen ge strekt naast het lichaam, langzaam het bovenlijf oprichten, benen ge strekt houden, Langzaam weer neer b. Op de rug liggen, „zweven" met de benen, dus heel langzaam de gestrekte benen oprichten tot even boven de grond. Dan op en- neer zonder de grond te raken. Bo venlijf angstvallig op de grond houden. c. Op de tenen met het gezicht tegen een muur staan. Handen af wisselend zo hoog mogelijk naar boven strekken. Uitrekken. d. Op de buik liggen, handen bij elkaar in het verlengde van het lichaam. Met een ruk de armen uit elkaar en naar achteren tot bij de heupen brengen, bij iedere ruk de borst oplichten. e. Voor de schoorsteen staan met benen gespreid, romp horizon taal naar. voren, armen gestrekt, handen op de rand van de schol steen, met kleine schokken de schouders laten zakken. f. Tussen twee stoelen staan. Met beide handen leunvtïg van de ene stoeZ vasthouden, ondénoijl met andere been over andere stoel zwaaien. Been zoveel mogelijk ge strekt houden. Afwisselen. g. Op de rug liggen, armen ge strekt horizontaal, palmen op de grond, benen verticaal gestrekt, met de voeten iets omhoogeen cir kel in de lucht beschrijven. hSchrijlings op een stoel zit ten met het gezicht naar de rug leuning, armen naar voren strek ken, romp zover mogelijk draaien, armen meenemen, afwisselend naar links en rechts. DE KINDERKRANT- MENEER HAMMES 'was' een rustige oude heer, die niet van lawaai hield. In de'stad, waar hij woonde, was altijd -la- kaai, altijd auto's én ratelende karren en altijd mensen, om hem heen, die schreeuwden, en telefo neerden en tegen hem praatten. Daarom Weid hij het niet danger uit en op een mooie dag ging. bij •weg. Hif ging meteen maar heel ver weg, naar Afrika, daar was het rustig. Hij ging er .middenrin het' oerwoud, zitten, bouwde een. hutje van boomstammen met >èn:'- dak van blaren, -.kookte-; tutti frutti boven een vuurtje bh;was heel tevreden. /fe L '-/1 Er woonden indat oerwoud, óok een heleboel fa eesten, .^r/wa-, ren olifanten en er waren apen'u eh er waren tijgers. -Met de' oli- f anten en.de apen ging-liet best,-'", daan was meneer Hammes .met- een goede maatjes mee. ;-Maar de tijgers, -die waren nieirizo toe schietelijk.; Ze kwamen met hun - allen om hét hutje staan,; begon- nen vreselijkste, grammen dén tegen elkaar: Dat wezen op twee benen, ruikt lekker,'we gaan hem opeten.. Toen meneer Ham-; mos dit hoorde, kwam 'hij naar -buiten en zei: Lieve tijgers. Ik begrijp'dat'het jullie aard en ge- woonte is om iedereen op té eten, die lekker, ruikt; maar luister nu eens - even. Ik ben .Wet .zo lekker als ik ruik..Bovendien,:.als».je me opeet, $an kunnen' wé geen goe- de vrienden meer zijn,f,én;,dat- Is toch heel .erg jammer.Laat. me leven, dan zal ik jullie altijd hel pen, als je in moeilijkheden komt A FGE SPROKEN, zélden. da tijr. 1 gers, want /ze waren "hele maal ontroerd 'van?:\deze. toe spraak. En' sindsdien werden me neer Hammes en de tijgers buiten- gewoon goedé. vriendenF'Ztj kwa men hem iederedag een bezoek brengen,; legden hun .koppen -.te gen hém aan en "begonnen dan te spinnen als' poezen,-ju:-; Maar ".op zekere dag kwam. de - oudste "van de tijgers/ Harimau, hard aanlopen en zei: Méneer. Hammes, o. meneer Hammes; er ris. een boze man in hét'oerwoud. Hifj schiet tijgers dood. Bij heeft „mijn neef al -.doodgeschoten en mijz? oudei tante heeft een schot in. ijaar poot. r - Och, och, zei meneer Hammes bedroefd. Waar Is "die man? Ek zal hem direct gaan- opzoeken - Hg .zit in een-ding/dat/rtjdt, zei Hartman en hij staat soms stil met dat ding op de Grote - Open Vlakte.;" Meneer Hammés .;ging direct naar de Grote Opèn-, Vlakte en vond .daar een jagersmamri'n een aiitól 'D'é jagers mar. was speciaal 1 naar- Afrika «gekomeit,; om op ti gers. te 'schieten. Hg maakte er haardkleedjes/vam Mag ik me even .Voorstellen? Ik ben mem eer Hammes, zei me neer Hammes.. i Jt Aangenaam, mijn-., .naam is Puttmbroek,zei dé/ jagersman. :HÖ wa^j bezig'izgn :géweer" 'aphobh te maken en keek alweer loerend in het rond, of er niet een tijger aankwam. Tja, zei meneer Hammes, ik ben. even bij II gekomen om over een netelige kwestie te spreken. Ik heb vernomen, dat U tijgerb schiet Mag ik dok vragen, waar om TJ dat doet? Ik, maak haardkleedjes van ze zei de jager, en bovendien vind ik het 'dapper en moedig van mezelf om tijgers te schieten. LUISTER eens, zei meneer Hammes. Hoeveel haard kleedjes. hebt U al in Uw huis? Tien, zei meneer Puttenbroek. En 'mijn vrouw heeft ook al ze-, ven- bontjassen van tijgervellen. Is dat dan niet voldoende, zei meneer Hammes. Wat zou U er van denken om voortaan eens neushoorns te gaan schieten? Dat la eigenlijk wel een uitste kend idee, zei meneer Hutten- broek. Waar kan ik die vinden? In Frankrijk, zei meneer Ham mes. Daar zijn de meeste neus hoorns van héél de wereld. Neemt U nu meteen Uw auto en rij naar Frankrijk, daar kunt U net zoveel neushoorns schieten als U wilt. Meneer Puttenbroek was heel. biy -:ïhet de tip. Hij reed ln zijn auto weg naar Frankrijk en wuif de heel vrolijk nog eens achter- onï. f En meneer Hammes'ging terug naar zijn tggers en riep: Hg is weg, jongens F O, wat ben je toch een goeie brave man, zeiden de tijgers. Hoe kunnen we je bedanken, kom eens gauw hier, dan krijg je een lik! En ze gtagen gezellig met z'n allen een beetje spelen in het oer woud. Onderwijl ging meneer Putten broek op zoek naar zgjn neus hoorns. Hij doorkruiste heel Frankrijk, maar heeft er nooit een kunnen vinden. Wellheel zielig, maar misschien komt hij er nog wel eens een te gen. N het land van de Orrekie- dórren daar zijn ze allemaal gek. Daar hebben ze groene snorren en vlaggetjes in hun neTc. Daar hebben ze koperen tenen en veren op hun. hoojd. Ze eten er kiezelstenen, met boter en suiker gestoofd. ALS je iemand ziet flaneren •f* met een grote groene snor, en een hoofd uol wuivende veren dan is het een Orrekiedor. ZATERDAG 30 OCTOBER Avondprogramma. HILVERSUM I: 19.00 Artistieke staal kaart; 39,30 Wat doet de kerk; 19.45 Heg. uJtz..; 2Q.OO Nieuws; 2Q.05 Dingen van de dag: 20.25 Promenade-orkest; 21.00 Socialistisch, commentaar: 21.15 De ■winkel van Slnkel 22.00 Vlndobona schrammeTn22.25 De mens en rijn liefhebberijen: 22,40 Miller-séxtet; 23.00 Nieuws; 23,1524.00 Dansmuziek. HILVERSUM II: 19-00 Nieuws; 19.15 Disco-show: 19.50 Causerie;20.00 Nws,; 20.05 De gewone man; 20.12 Boston pro menade-orkest 20.20 Lichtbaken; 20.50 Een plaat uit vele duizenden;. "SlOO Negen heit de klok; 21.45 Radio-esta fette; 22.00 Week-end serenade; 32.30 Actualiteiten; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws 23,15—24.00 Avondconcert. Advertentie L Mr Aan 't begin van de koude dagen. Zuiien ze weer om wat pittigs vragen, Doch 'k bedenk me geen tel. Weet het yan vroeger nog wel, 'k Hoef immers slechts TIP aan te dragen. 'n TIP VAN BOOTZ Mevr. E J B-V te Naarden ontv. 1 fi. Tip. ZONDAG 31 OCTOBER HILVERSUM 1: 8.00 Nieuws: 8.18 Sad ler's Wells orkest; 8.30 Voor de tuin; 8.40 Jan Corduwener: 9.12 Sport; 9.15 Men vraagt; 9.45 Geestelijk leven: 10.00 Meester-trio: 10.30 Briefgeheim; 10'5.0 Dg jonge Flierefluiters; 11.15 Triangel; 12.00 Achter het .voetlicht: 12.15 Frank Sinatra; 12.30 Zondagclub;12.40 Zang- klasee; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelin gen; 13.20 The Romancers; 13.50 Even afrekenen, heren 14.00 Gr. platen: 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Zondagmiddag- concert; 15,45 Filmpraatje; 16.00 The Skymasters; 15.30 Sportrcvue; 17.00 Kin derkoor; 17.2!) Guitaarduo; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nieuws: 18.15 Boekbespreking; 18.30 Heg. ultz.; 19.00 IKOR; 20.00 Nieuws; 20.05 Reportage- dienst; 20.15 Waltztime; "20.45 Paul Vlaanderen; 21.20 De Speeldoos; 21.40 Herensgymnastiek: 22.10 Kamerorkest; 23.00 Nieuws: 23.15—24.00 ïrv. Berlin. HILVERSUM n: 8.00 Nieuws; 8.15 Pianosnel; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; .9.45 Praags radio symph. orkest; 10,00 IKOR: 11.30 Na dc kerkdienst; 12.15 Apologie 12.35 Arthur Rubinstein; 12.40 Orkest Zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws; 13,25 Orkest zonder naam: 13.50 Spincuza; 14.05 Pianoduo; 14.30 Concertgebouworkest; 15.30 Gesprekken met kunstenaars; 15.40 Pianorecital; 10.00 Centrale ondernemersorganisatie; 16.10 Haarlem-Ajax; 16.25 Vespers. t.g.v. Alle Heiligen; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Geestelijke liederen; 18.40 Baehkoor en orkest; 19.15 Kent gij Uw bijbel; 19.30 Nieuws; 19.45 Saxofoon en. plano: 19.50 Dl 't Boeckhuys; 20.05 De gewone man: 20.12 Uit en thuis; 22.37 Actualiteiten; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23J5— 24.00 Manuel de Falia-programma. MAANDAG 1 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.0CI Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gr.platen; 8.QC Nieuws; 8.18 Gr.platen; 9.15 Werken van Bizet; 10 00 Morgenwijding; 10.20 Spaanse songs; in.30 Voor de vrouw; 10.45 De Regenboog 11.20 Jonge Neder], kunstenaars; 11.40 Voordracht; .12.00 Or gelspel; 12.30 Weerpraatie: 12.33 Voor het platteland;- 12.38 The Melachrino strings: 13.00 Nieuws: 1?.15 Kalender; 13.20 Accordeola; 13.45 Pianomuziek: 14.15 "Voor de vrouw; 14 30 Hoorspel: 35.00 D TroVatore (gr. pl.); 17.80 De school is Vit: 17.30 Filmmuziek;" 17.45 Reg. ultz.;- 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 ïonny Schifferstein; 18.30 Reg uitzending. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Te deum iaudamus: 7.45 -Een woord voor de dag: 8-00 Nieuws; 8.15 Gr. platen: 9.00 Jacques Offenbach; 9.15 Ochtend bezoek bij jonge zieken; 9.3(1 Water standen: 9.33 Gr. pin ten; 10.00 Strijk orkest;10,30 Veertigjarig bestaan Chr. Hist. Unie; 12.30 Weeroverzicht; 12.33 Joh. Strauss; 13.00 Nieuws;. 13,15 Orgel concert; 13.45 Liederenrecital; 14.00 Voor de scholen; 14.35 Gr. muziek; 15.00 Solistenconcert: 16.00 Bijbellezing; 18.45 Boston Symphonie-orkest; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Uit Neerlands liederen schat: 17.40 Paul Whiteman; 18.15; Sport 18.30 Met band en plaat. Een schilderij voor Margriet D® Hilversumse kunstschilder Maehiel Brandenburg heeft van het Koninklijk Huis de opdracht ontvangen voor de verjaardag van prinses Margriet een schilderij te vervaardigen met als onderwerp „het speelgoed der prinsesjes". Bijna vijftig verenigingen nemen deel aan het achttiende jaarlijkse zangconcours, uitgeschreven door het gemengd koor „Het Oosten", dut Zaterdag 30 October in Lom merrijk begint en op 6 en 7 No vember 'wordt voortgezet. Advertentie l. UI. Schitterende Najaars-collectie Vraagt/onze staalboeken MEENT- 100 - TEL. 21926 Orgelconcert in Overschie De organist André Verwoerd geeft Zaterdag 30 October dea avonds 8 uur in de Grote Kerk t» Qverschie een concert. Medewer king verleent de Haagse concert zangeres Nora Dinkhuyzen, mezzo-» sopraan. Uitgevoerd worden orgel werken van Bach (Toccata en Fuga in d-moll), Beger, Jan Zwart (fantasie vor „Een vaste Burg"), en/ André Verwoerd (toccata in d) en liederen van Bach, Wolf, Davorak en Oberstadt. Binnenkort zal een vloot van ne gen schepen een reis van 12000 mijl gaan ondernemen, vanQue bec naar Shanghai; De schepen zijn in Canada gebouwd. De Ming Sung Company te Shanghai zal ze ge bruiken voor het passagiersverkeer en het goederenvervoer op de Yangtze Kiang. De Yangtze Kiang is zeer ondiep en 'moeilijk bevaarbaar door de sterke stroom. Sedert eeuwen wordt langs de rivier handel ge dreven. Stroomopwaarts werden de goederen tot dusver vervoerd met trekschuiten; de koelies had den de grootste moeite om de scnepen in beweging te houden Dc leiders van de Ming Sung Com pany wilden hier verandering in brengen: zij droomden van een boot, die geschikt zou zijn voor de vaart op de Yangtze Kiang, die 350 passagiers en een bemanning van een man of 70 zou kunnen vervoe ren. Da scheepswerven in Engeland' hadden het te druk. In de Verenig de Staten zou het te duut worden en oofc in China zijn de Ameri kaansedollars schaarsIn Canada vonden zij een werf, 'die aati -hu» loensen kon voldoen. In Quebec zag men kans, scher penie construeren vanaluminium; 283 voet lang en met een diepgang van ten hoogste 8 voet! De romp, de dekken, de reddingsboten, zelf3 de kleinste moeren en bouten zijn uit aluminium vervaardigd. Canadese bemanningen zullen dé schepen via de Atlantische Oceaan, de Middellandse Zeè en liét Suez- kanaal, de Indische Oceaan en de Chinese Zee naar. Shanghai .bren gen. De foto toont de M.V. Kuci Men, die tijdens een proefvaart de brug bij Quebec passeert.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 5