Sterren in Duivendrecht om zeven uur „panklaar" C STADSNIEUWS DUBBEL JUBILEUM AAN DE BOTERSLOOT .Van zes meter hoogte uit de dakgoot gevallen Dertig jaar A.J.C. AGENDA Vlaardingen Kleine kris-krasjes Henriëtte Davids, Matthieu van Eysden en anderen in ,,Een koninkrijk voor een huis" Opening van expositie in de gemeente bibliotheek SCHEEPVAART Onze Sint Nicolaas prijsvraag SCHIEDAM MONOPOLE THEATER AL( BABA en de 40 ROVERS ZIE JE ZE VLIEGEN b. ASSISTENT-VERKOOPLEIDER a. ASSISTENT-BOEKHOUDER Mooie kachels Pracht kolenfornuizen Fa A. v. Weerkom Koeriersters 2 Donderdag 2 December 1948 Woensdag vond in de Nieuw - straat een ernstig ongeval plaats. De 9-jarage C. v. G, was in een on bewaakt ogenblik in de dakgoot aan het pand Nieuwstraat 32 ge klommen. Toen hij zich in de goot bevond, verloor het ventje het evenwicht en viel van een hoogte van zes meter naar beneden, Met een schedelbasïsfraetuur moest hu naar het Gemeente-Ziekenhuis worden overgebracht. De Schiedamse afdeling van de AJC bestaat dezer dagen dertig jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum is er Zaterdag 18 December 's middags half vier. receptie in het Volksgebouw. Het Passage-theater herbergt 23 December de Schie damse AJC-ers en hun gasten tij dens een j ubileumbh eenkomst, waarin Evert Vermeer het woord zal voeren. Sinterklaas komt ook in Klein Thalia Maandagmiddag twee uur organise ren dsïdne in „Klem-Thaha" gevestigde clubs, n.i. de reis- en klavcrjasvcrcm- gutg ,.]oops Vrienden" m samenwer king met de hengelsport vereniging „De Amoteur" een St. Nicolaasfeest voor de kinderec der leden. De beer Hakkert verleent als goede buur van „Oome Joop" (dc heer Leen hart" belangeloos muzikale medewer king. hetgeen natuurlijk zeer op pnjs ïsy gesteld. Het belooft een genotvolle middag voor de kinderen te worden. .Verklappen we slechts dat de Sint niet met lege handen komt. Vergezeld van twee zwarte Pieten arriveert hij per rij tuig aan dc Hoogstraat. „De blauwe doffer" exposeert De vereniging van postduiven- liefhebbers „De blauwe Doffer'1 houdt Zondag in het gebouwSchie 22 een Iedententoonstelling. Een speciale attractie is, dat de prijs winnaars van de wedvlucht Lima ges worden tentoongesteld. Ook niet-leden kunnen, deze duiven, die de afstand van 720 K.M. met zoveel succes volbracht hebben, bezichti gen. Ook de nieuwe, door de leden byeengebrachte ijzeren tentoonstel- lingskoaien zullen op deze expositie aanwezig zün, De openingstijden zijn van 10 uur 's morgens tot des namiddags 6 uur. De toegang is vrij. Resultaten van ESS Voor de hoofdklasse speelde het «erste tiental van E.S.S. tegen Charlois I. Het resultaat was dat not. J. F. W, Meyer en N. v. Hei ningen wonnen en L. M. Smit re mise speelde, terwijl H. Donselaar. P. Meyers en Th. J. Kleyheeg ver loren. Vier partijen werden afge- brogen. De stand is momenteel dus 2V6-SV* Na het uitspelen der hangpar- tijen tegen Wilkelen Steinitz ein digde deze wedstrijd in een 5-5 ge lijk spel. Tegen de verwachting id werden de twee bangpartyen teger Excelsior I remise, zodat E.S.S deze ontmoeting met ver loor. Het tweede tiental won zijn eerste thuiswedstrijd tegen H.V.O. I met 6-4. p gemeentelijke publicatie Afsluiting Harconistraat In verband met de uitvoering van werken aan de Narconistraat. zal deze straat vanaf pand no. 75 af tot aan de Korte Singelstraat, tot een nader te bepalen datum voor het verkeer met voertuigen, rij- en trekdieren en vee zijn afgesloten, met uitzondering evenwel van het verkeer met handwagens en rij wielen. BOND VAN OUD-LEERLINGEN EN LEERLINGEN VIERDE JAAR FEEST De oud-leerlingen van de Prinses Julianaschool waren Woensdag avond in het verenigingslokaal bij een voor de viering van het jaar feest van hun bond. Voorzitter J. J. F. Gooris memoreerde in* zijn ope ningswoord het tienjarig bestaan. Bij de bestuursverkiezing werd mej. M. Bijloo herkozen en de heer W. Kuhne als nieuw bestuurslid benoemd. Ook deze avond bleek weer dat het initiatief van de heer D. van Wamelen, tot de oprichting van een bond van oud-leerlingen 'n uitstekend idee is geweest. Er was grote belangstelling en de her nieuwde kennismakingen waren le gio. De hoofdschotel van het feest vormde het blijspel „De privé ver pleegster", dat opgevoerd werd door de toneelgroep Rotterdam- Noord. Het verhaal van een meisje, dat door werkeloosheid gedwon gen, verpleegster wordt bij een norse oude scheepskapitein. _Een goede rol vertolkten vooral Epie de Groot als Joyce Allingworth, de zuster; Piet Codee als kapitein John Burder en Mies Munne als de aardige tuinjongen, Dicky. De regie berustte bij mevr. Liesbeth de Haan, die met dit blijspel uitste kend werk verrichtte. BOETEN IN STAD EN LANDE 500 gulden boete werd een Rot terdams schilder opgelegd wegens het willens en wetens te veel beta len voor strijkklare olie grondverf. Een Rotterdams loodgieter ver huurde een pand te Barendrecht en wel tegen te hoge huurprijs. Hier voor kreeg hij f 25.boete, terwijl hem het als gevolg van de overtre ding genoten voordeel ad f 304. werd ontnomen. Te Bolnes verkocht een hakker aan consumenten eierkoeken voor 10 cent en gevulde koeken voor 12 cent per stuk. Dit was te duur. Ook de amandel-, zand- en boterkoek jes gingen te duur. De tuchtrechter veroordeelde de bakker een boete va11 f 200.--. Een banketfabrikant te Krimpen aan de Ysel verkocht aan grossiers speculaas, boterwafeitjes en verde re lekkernijen tegen hogere dan de geoorloofde prijzen en kreeg hier voor een boete van I 1475. Tonetli 2 December, Passage-theater, S uur: Toneelkring „Het Schouw spel". Ned. Volkstoneel met „Rasmus de Wonderdokter". Films: Passage-bioscoop; Da. 2. 6.30. 9.15 Za. en Zo. 2.30. 6.30 en 9.15 u; De held van Texas, il8 jr.). Op het toneel: 2 Wilco's. Monopole; Da. 2, 7, 9, Za. 2. 5, 7, 9, Zo. 7, 9 u: De witte gorilla. St. Aicolaas kwam Dc goede Sint en Pieterbaas heb ben Woensdagmiddag weer diverse bezoeken afgelegd, in hot Volksge- bouw was het bij de vele kinderen van SBB en P. v. Arbeid, in het Ver. lokaal bit de jeugd uit Wijk 5 van de Ned. Herv. Kerk en in de R.K. Volksbond werd de jeugd van het kinderkoor „Het Westen" met vergeten. Burgerlijke Stand Overleden- J, Fans, SO vr. v. J. v. d. Beek. Taanstceg 2. C. Vmk. 51 j., vr. v. M. Mei)vogel. Nassaulaan 75. H. ih. Biesemann. 72 j.. weduwe van Th. van Kessel. Nwe Haven 225. Geboren Johannes J. M.. z. v. J. v. d. Touw en G. M. v. IJ;endoorn. Dr. Noletslraat L Andreas Tn. J-.-. v. Th. J. C. Hollander co M. j. Kakx. Nic, Beeisstraa; IS. Njjuo, z. v. J. v. d. Glessen en H. L. Heijstcr. Dr. Nol ct- straa: 1. Bcrnardus J.. z. v, L, J. var. Hees en J. E, Scbafer, Bruqm austraal 46. Pctronella L., d. v, A. Bakkes en M. A. Groeahorst, Dr. Nolctstraat 1. Carole C., d. v, M. J. Sauer en C. van Norum. Tumlaan 70 HOE DRUK HET WAS. Een kijkje op de bazar van Wyfc 5 die gedu rende drie dagen in het iptfklokaal in de StephensOHStraat wordt ge houden. Hedenavond van 710 uur ka» -men er nog terecht om in dc grote voorraad nuttige artikelen, die voor het goede doel, de verbouwing van het te ij fc lokaal, ;ün by een ge bracht, nog iets van zijn gading te zoeken St. Ni col aasfeesten St. Ni colaas heeft het druk in Vlaardingen. Woensdag 8 Decem ber zal hij in „De Oude Markt" de kinderen der leden van de Zaken- studiekring bezoeken, Zaterdag middag bezoekt hij de kinderen van de personeelsleden van Meu belfabriek A. G. v. d. Drift in het Volksgebouw, terwijl ook de Nuts- bewaarschoot de Sint heeft uitge nodigd. De International Amateur Ath letic Federation heeft de tijd van 11 sec. die Fanny Blankers—Koen maakte op de Olympische dag ais wereldrecord erkend op de 80 m horden. De 100 m- van Fanny op 13 Juni m Amsterdam gelopen in 11.5 sec. is ook als wereldrecord erkend en eveneens de 4 maal 110 yards estafette van de Nederlandse ploeg (Fanny, Gerda v. d. Kade Koudijs, Nelly WitziersTimmer en Gree de Jong) in 47-4 gemaakt in Rijs wijk op 25 Juli. Er wordt over onderhandeld om het gevecht om de Europese titel weltergewicht tussen Gsel de Roode en de Italiaan Livio Minelli op 11 Januari in Den Haag te organise ren. Het is nu zeker, dat Beb van Klaveren op 2 Januari in Antwer pen Delannoit zal ontmoeten. Als van Klaveren mocht winnen krijgt hij een optie op een titelgevecht. Hij gaat dus nog niet naar Austra lië. Zrjn vrouw en kind vertrekken wel. Om het kampioenschap van Rot terdam, hoofdklasse kléin biljart: Bornkamp wint van v. Amen, Sïchelsheim wint van Van Amen, Kruithof wint van Lieshout en Lieshout wint van Bron kamp. Kris-krasser Advertentie 1. ill. Brillen op doktersrecept Prismakijkers - Barometers Plannen Sursum Corda Sursum Corda, één van Vlaar- dingens beste harmonie-verenigin gen gaat in de nacht van 24 op 25 December naar de Julianakerk te Schiedam om daar de kerkdienst, die om 11 uur begint, met gewijde muziek op te luisteren. Sursum Corda gaat tevens een verandering aanbrengen. Er zijn nieuwe instru menten. aangeschaft, omdat men wenst over te gaan naar de z.g. lage stemming. Men meent hierme de nog grotere resultaten te berei ken. ONDERSCHEIDINGEN De zilveren eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Kassau, js toegekend aan K. Hoo- gcrwerf, baas van de expeditie en G. P. Haogerwerf, baas van de handkuiperij bij de fa. Betz en Van der Heyst. haringexporteurs. De bronzen eremedaille werd toege kend aan S. Trees, haringpakker bij de zelfde firma. ROTTERDAM HINDERWET Aan meubelfabriek A. G. van der Drift verleende B. en W. ver gunning tot de oprichting van een meubelfabriek in de Stationstraat 59a met gebruikmaking van 4 elec- tromotoren resp. 2 van 2 PK, 1 van y en 1 van l1® P.K. ZEEVISHAL Tn November werd aan de Ge meentelijke Zeevishal te Vlaardin gen in totaal voor f 200.530.83 aan verss vjs aangebracht. De vis werd aangebracht door 85 schepen t.w. 5 motortrawlers, 35 kustvaartuigen, 2 consignaties, 24 stoomtoggers en 19 motorloggers. Er is hiermede voor dit jaar een totaal bereikt van f 1.417.665.41, terwijl het bedrag over dezelfde tijd verleden jaar be- Een geslaagde show pe tentoonstelling welke Zaterdag cn Zondag in het gebouw van de gecombineerde caféhouders aan de Veemarkt alhier, door de Rotter- damse-postduivenbond werd gehou den is een buitengewoon succes ge worden. Hoewel de entreeprijs en catalogus tezamen slechts 35 cent bedroeg, is er door schenkingen, bonnenverkoop en medewerkiti uit de zakenwereld een zodanig bedrag ingekomen, dat de onkosten ruimschoots worden ge dekt en er zeker nog wel een aardig sommetje zal overblijven voor het Zweedse Rode Kruis. Ook nu t het ingezonden materiaal weer van prima kwaliteit en was het voor de keurmeesters een moeilijke taak, de besten naar voren te halen. Dat een prima vïiegduif ook mooi kan zijn. werd bewezen door de winnaar van de schoonste van het geheel. Een prima Zwartschift doffer eigenaar, de heer L. E. van de Postduiven Vereniging Oosten Combinatie. De ze doffer heeft jaar op jaar, steeds zijn prijzen verdiend van alle af standen en vloog niet een keer mis. In de prüsvllegers klasse boven de 500 km behaalde de bekende lief hebber D. Metselaar de le prijs, zo ook de heer Th. de Vries. Voorts werden nog Ie prijzen gewonnen door de heren J. Wismeijer, F. A. V, Staalduinen, Ed. Lecomte, J. W. Ou denhuizen. L. Bitter en Zn, A. J. Kosten, Gebr. v. Vliet, Gebr. Ro mein en anderen. De bonnenverkoop voor jonge duiven, bracht ruim f 600 op, terwijl een zelfde be<«ag aan schenkingen van de leden bin nenkwam. De tentoonstelling werd in z'n geheel door ongeveer 3Ö0Q personen bezocht. Sint Nicolaas Zaterdag in Spangen Nog juist een dag voor zijn. ver jaardag heeft Sint Nicolaas een ogenblikje gevonden in deze voor hem zo drukke tijd, om een bezoek te brengen aan de Oranje-buurt vereniging „Spangen". Om twee uur hoopt de Sint van de „Stoom boot" op de Spangensekade te stappen, op het gedeelte tussen de spoorbrug en het pontje. Daarna gaat Sint Nicolaas te paard naar het feestgebouw „West-End" in de Schipperstraat. Hier houdt hij re ceptie en de clowns Carlo en Bep- po zullen de verdere middag de kinderen doen schateren. Na af loop zal Sint best nog iets achter gelaten hebben voor een tractatie. GISTEREN, de dag van het 25-jarig bestaan van het hoofdgebouw van de gemeentebibliotheek aan dc Botersloot, was er extra reden om dankbaar tc ziftt. dat dit mooie gebouw met z(Jn kostbare inhoude in Mei 1940 voor Rotterdam en z^n bewoners behouden Is gebleven. Voor de bibliothecaris, dr. F. K. H. Kossmann was er de vreugde cn de voldoening, dat h(j in dit voor hem van de opening af zo vertrouwde gebouw, zijn zilveren ambtsjubileum beeft mogen vieren, theek"), waren de overige sprekers op deze middag. De geschiedenis van de Gemeen tebibliotheek, sinds de stichting in. J891, is het onderwerp van een ter gelegenheid van het jubileum uitge geven gedenkboekje. OVER de filmstudio's aan de Duivendrechtsekade moet U heus niet min denken. De Neder landse filmstad is natuurlijk lang niet zo uitgebreid als die in Holly wood, Londen of Parijs. Maar de producten die in ons land gemaakt worden, zijn technisch van prima kwaliteit en de outillage van „Cinetone" kan in bijna alle op zichten wedijveren met die in. de buitenlandse- Daarover zijn de pro ducers, die de laatste tijd in Dui vendrecht hebben, gewerkt, bet allen eens. Ook de directie van „Monopolo-film" heeft onlangs nog eens haar tevredenheid betuigd, in een bijeenkomst van persvertegen woordigers en andere belangstel lenden. De bespreking werd niet gehouden in een vergaderlokaal of restaurant, maar in studio II van „Cinetone", waar op de kale plan kenvloer enkele tafels, stoelen en banken waren neergezet, temidden van de allerwonderlijkste décors. We zagen er bijvoorbeeld de mi niatuur spreekkamertjes, die op het Amsterdamse woningbureau worden gebruikt. In Duivendrecht werkt men op het ogenolik namelijk twaalf uur per dag hard aan een film, die het volkshuisvestingsprobleem tot on derwerp heeft. „Een_ Koninkrijk voor een huis" is de titel en Hen riëtte Davids speelt er een. belang rijke rol in, hoofdrol mogen we niet zeggen, want het wordt een zogenaamde all-star film. De hoofdpersonen zijn allen even be langrijk; Tilly Perin-Bouwmeester en Annetje van Duyn en Rob de Vries, Matthieu van Eysden en Johan Kaart. Regisseur is Jaap Speyer, cameraman Richard Angst. „Een koninkrijk voor een huis" belooft vooral belangwekkend te worden voor mensen, die met de perikelen van het samenwonen te maken hebben. En wie heeft dat vandaag de dag niet? Het thema is nota bene internationaal. Daarom ook zal men deze film in het bui tenland op de markt proberen te brengen. Maar we spraken over de perikelen, de ongemakken, de er gernis en de ruzies, die helaas 20 dikwijls ontstaan, waar twee ol HEINTJE BLOM ...in textiel meer gezinnen eenzelfde huis be wonen. Mogen we de directie van „Monopole-film" geloven, dan zal het publiek door het zien van deze film leren, dat er heel wat moge lijkheden zijn om die moeilijk heden te voorkomen; dat men zich moet en in vele gevallen ook voortreffelijk kan aanpassen aan de omstandigheden. De film mora liseert .liet, zo verzekerde men ons, maar het publiek krijgt in zeer aantrekkelijke vorm overigens zijn lesje als vanzelf, door de op eenvolging vr de handelingen in de film. Een deel van de opnamen is in'Amsterdam gemaakt som mige gewoon op straat en in Duivendrecht zal men tot half December bezig zijn met de vol tooiing. Het laboratoriumwerk neemt daarna nug enige weken in beslag, zodat we de première «Jnd Januari tegemoet kunnen zien. Mogelijk zal de film kort daarna in Belgische en Engelse bioscopen komen. Ook Duitsland is er om gevraagd, maar of aan dat verzoek wordt voldaan, valt sterk te be twijfelen. Wij hebben van studio II uit, nog een kleine wandeling gemaakt naar studio I, waar regisseur Speyer druk bezig was met opnamen. Wij troffen daar een prachtig nage bouwde villa, -eer smaakvol en rijk gemeubileerd. Op de zware eiken huisdeur was een deftig koperen naambord bevestigd met het op schrift: „JOH. VAN LAAR, IN TEXTIEL." Vlak daaronder een wit, met bloemen beschilderd hou ten bord, van dezelfde afmetingen. „Heintje Blom, in textiel" stond er in koddige letters op gepenseeld. Met Heintje Blom, alias mevrouw Henriëtte Davids, hebben we tij dens een draaipauze nog even kun nen praten over haar rol in deze woningprobleemfilm. Zij gebaarde ons, naast haar plaais te nemen op de enorme sofa, in de salon van de „textielfabrikant" Van Laar, die „Heintje Blom" een deel van zijn villa heeft moeten afstaan. „Gelukkig geen Jordaanrol," zegt ze uit de grond van haar hart „Eindelijk krijg ik weer eens een gelegenheid, gewoon toneel te spelen." Of ze in deze film ook weer een liedje brengt? „Vier _og wel." „Is er een goede schlager bij?" „Ais je dat van te voren weet, word je schatrijk. Mr,ar ik hoop, dat er een „Draaien"bij is." „Heeft U al iets van de opnamen gezien?" „Ik mag er niet bij komen als er proef gedraaid wordt. Ze zijn bang, dat ik 1e veel verbeelding krijg, met mijn Hollywood-ervaring," Hoe het was in Amerika? „Heerlijk. Ik ga er in Maart weer naar toe. Het is een prachtvak, filmen, maar vermoeiend. Van morgen om zeven uur was ik hier al „panklaar", zoals ze het noe men." „En hoe iaat bent U gebakken?" „Straks om een uur of vijf ben ik klaar. Maar vanavond om acht uur sta ik in Haarlem weer op het toneel. Ik vervang mr. Doodle, die ziek is, in de jubileumvcorstellin- gen van de AVRO- Tegen half één vannacht hoop ik in bed te liggen. En morgen, vroeg om zeven uur zijn we weer „panklaar". Zoals een zuinige huisvrouw haar porceleinen theeservies doorgaans wegsluit om er slechts by bijzondere gelegenheden mee te kunnen pron ken, zo worden in de gemeentebi bliotheek alleen op hoogtijdagen de kostbare boeken voor de dag gehaald en geëxposeerd. Men staat versteld van de schat van zeldzame boeken, die daar aan de Botersloot in de loop der jaren is bijeengebracht Er zijn magnifieke proeven bij van middel eeuwse boekdruk- en verluchtings kunst, voor een deel afkomstig uit de librije van de St. Laurenskerk. Zeldzame en eerste uitgaven van standaardwerken zijn er te zien, maar ook vele boeken, minder aan trekkelijk voor het oog, maar dik- wy'ls een verrassing vormend voor de ware boeken-vriend. Aan de opening van deze kleine, maar voortreffelijk samengestelde expositie, ging een herdenkingsbij eenkomst voor genodigden vooraf m de aula van de bibliotheek. Na begroeting der aanwezigen, o.w. de wethouder voor onderwijs en volksontwikkeling, de heer A. J. v. d. Vlerk die dc tentoonstelling opende gaf dr. Kossmann een korte beschouwing van het wel an wee van het „jubilerende" gebouw sinds de opening op 12 November 1923. Wensen voor de toekomst De In 1942 weggebroken couran ten-leeszaal, waardoor de hal aan merkelijk vergroot kon worden, kon nog niet definitief vervangen wor den. Dit blijft een wens voor de naaste toekomst, evenals de uitbrei ding van de bibliotheek met een aantal filialen In diverse wijken van de stad. Verheugend was de mededeling van dr. Kossmann, dat de uren van openstelling deze winter zullen kun nen worden uitgebreid, waarmee wederom de vooroorlogse toestand zal zijn bereikt. Na een overzicht van de over 't geheel genomen niet onbevredigende gang van zaken in zijn „bedrijf", richtte de heer Kossman zich tot het voltallig aanwezige personeel, met een woord van dank voor de goede samenwerking en de geest van toe wijding. Wethouder v. d. Vlerk, tevens voorzitter van de Bibliotheek-com missie, bracht de gelukwensen over van het gemeentebestuur en zei voorts, dat de bibliotheek naar ziin mening nog te weinig het bezit vormt van de massa der bevolking. Meer propaganda is nodig, b.v. bij onderwijsinstellingen en jeugdorga nisaties, om de bibliotheek van een stadsbezit tot, een burgerbezit te kunnen maken. De heer J. E. van der Pot (Rot terdams Leeskabinet), de directeur van de R.E.T., (namens de hoofden van dienst) en mr. J. C. Knap (Ver eniging „Vrienden van de Biblio- Afscheid bij de politie Adjudant Ch. v. d. Peppel van het bureau Straatweg heeft Dins dag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid genomen van het politie corps. Diverse collega's, hoofdin specteur J. J- de Jonge en inspec teur G. W. Brouwers spraken hem toe. Als biyvende herinnering kreeg hij een boek ten geschenke. Op het bureau Boezemsingel nam afscheid brigadier A. Lekker- kerk, die jarenlang buurtagent in Crooswijk was en de laatste tijd aan het bureau Baezemsingel dien de. Inspecteur A. A. Buyens sprak hem toe en overhandigde hem een cadeau. Iets nieuws in Metropol e Voor de ramen van Metropole op de Kruiskade groepten Woensdag avond de voorbijgangers samen en dit gevoegd bij de imposante ver schijning van de neger-deurwach ter met sik, wees er al op, dat de bedrijfsleiding nieuwe wegen in geslagen had bij haar streven dit etablissement tot een stedelijke at tractie te maken. Het personeel was inderdaad, zoals beloofd, voor een groot ge deelte donker van huid, evenals de vurige muzikanten van Rico Fer nando; hoewel we onlangs met een ras-echte Cubaanse kennis maak ten, zouden we niet willen instaan voor hun juiste landsaard som migen. kenden we nog van Katen- drecht's Kit-Cat-Cottonclub ze speelden in een moordend tempo, vrijwel zonder zich rust te gunnen en de lady-crooner Topsy Milten kon af en toe goed loskomen, gaf zelfs een Franse chanson weg. Of de sfeer exotisch was, hebben we nog niet kunnen vaststellen, net was er behoórlijk druk deze eerste avond van de maand, een gemengd publiek, en er was een alleraardig ste donkere heer, die aan een soort palmpaas zakjes nootjes ten ver koop bood. We hebben nog ziiten wachten op de vijftigste bezoeker, die een cocosnoot of cactus aange boden zou krijgen, maar dit origi nele initiatief heeft men blijkbaar niet willen doorzetten. Sommige bezoeker konden hun danslust met moeite betomen, begrijpelijk, want dit is eigenlijk geen muziek, waar bij men de hele avond lang rustig aan een tafeltje blijft zitten. Maar in ieder geval Is het weer iets nieuws, deze Cuban Club, en daar mag men al heel tevreden mee zijn tegenwoordig. EEN LIEF JOCHIE Een twaalfjarig meisje is Woens dagmorgen in. de Beverstraat lastig jongen. Hü pijnigde het meisje zonder enige reden en draaide daarbij haar linkerarm om. Het el lebooggewricht scheurde op twee plaatsen. Vermoedelijk zal zij twaalf weken met haar arm in het gips moeten lopen. De knaap zal zich bij de kinderpolitie moeten verantwoorden. Aangekomen schepen t December Torrens Yokohama Cornelder Lekha ven st.Gyife Philadelphia Vinke Per nis, OIIe; Nereo Sorcj van Ommeren Maashaven, graan: Delfin Rouaan Arm Panna Waalhaven, ledig; Hector slbt niet vuurschip Terscheümgerbank Noordzee aalhaven; Nyroca Southamp ton van Es Merwehaven st.Skaraborg Stockholm Burger IJselhaven ledig Haskerland Swansea SSM Merwehaven kolen; Goldmouth Fahaheel v. Omme ren Pernis olie; Remieursz terug v. proeftocht H. v. Holland; Bralanta Ha vre A PC Rotterd. Droogtlok Mij ledig; Neaera FahaheeL v. Ommeren Peru is. olie; Antwerp Harwich H. van. Holland; Empire aWnsbeek Harwich H. v. Hol land; sherlngham Harwich Hud Pleters Lekhaven, st.Aldebaran New Orleans Niev Goudriaan Maashaven, graan; Afoundria Philadelphia Runciman Mer wehaven st.Glashaven Malmo v. Uden Parkhaven, st.; Tiflet Haarlem Olle- schecpvaart Jobshaven, ledig; Mecklen burg Harwich H, v. Holland- Bjarmia A'dam Burger IJselhaven lealg; Ceres Kotka Burger IJselhaven st.Tiflct Haarllrm Ohescheepvaart Jobshav»3n. ledig: Mecklenburg Harwich H. v. Hol land!; Bjarmia A'dam Burger IJselha ven ledig; Ceres Kotka Burger IJselha ven st 2 December Vard A'dam ENCK Vlaardingen; Equator Newcastle Vinke Waalhaven, ledig: Algenib Buenos Ayres Niev Goudriaan Lekhaven, st.» Mentor A'dam Hud Veder Lekhaven, St.; Aspen Karlstad Buys Rijnhaven st.Nijen- burgh Stockholm Muller Parhaven, st. Mulan Huil Mublo Waalhaven, ledig; Pascholl Boston L. v. Es Westerkade le dig Europa Liverpool Ned. Zwitserse Maashaven rubber; Ins A'dam Hud Veder Lekhaven st.: Maas A'dam Hud Veder Lekhaven St.; Leerdam Phila delphia HAL Wllhelminakade st.; Gol den Ocean Landen Kuyper Dam Smeer Merwehaven, ledigErna Antwerpen v. d. Berg. Waalhaven ledig; Ceres Mat-don Mublo naar Boskoop; Arnhem Harwich H. van Holland; Kunlabori Londen Rijnlïoyd Waalhaven ledig; Se- ias Rochester James Binnenhaven, ce ment. Vertrokken schepen I December Reyniersz, Proefvaren; Utrecht, Ant werpen; Koningin Emma. Harwich; Burgundia Go'DienburgPapendrecht. Abadan: Afghanistan. Curacao; Mont Sandra Montreal; Quaker HUL Bah rein; veendam, New York vla Sout hampton: Rudolf, St, Malo; Kindiesel, Londonderry; Bemisse, Stockholm; Zij- oenberg, Gibraltar v.oAludra. New Orleans: Mangen, Maknö; Sparta. Ex- mouth; Melrose. Abbey, Hull; Brem. Lissabon via AntwerpenBlue Boy, HullVoorwaarts, Plymouth; Araigo, Middlesbro; Sovetskaya Gavan, Gdynia Euterpe. Tan gelHoogeland. Middles bro; Elysian Coast. Newcastle; Alouet- te Londen; Soemba DelfzijlNidar Bah rein; Pinguïn. Middlesbro: Gruno, Hamburg; Duke of York, Harwich; Empire Wansbcek, Harwich PLM 17 Caronte; Antwerp, Harwich. Wind zuid, flauwe koelte, kalme zee, helder. Grote vaart Alphaeea 1 van Dublin te A'dam; Andtjk 2 te Vera Cruz; Abbekerk uit gaand I van Sydney naar Townsville; Alwaki thuis 1 nam. te Antwerpen; Amsteldijk 1 van Tampico naar Alexan- drie: Amstelkerk 2 te TakofadiAm- stels'tad I te Gravesend; Alblasserdiik thuis l 's avonds te Londen; Abbedijk thuis 1 op SOQ mijl west van Flores (Azoren)Alchiba 1 op 360 mijl west van kaap Negrais, 2 te Rangoon ver wacht; Alcyone naar Montevideo 1 op 120 mjjl west van Vigo; Alphard naar Recife 1 op 300 mijl Zuid van St. Vin cent c.v. Akkrumdijk pass. 2 Miami naar Galveston: Astsum 2 te Durban; Albireo thuis 1 dwars van St. Paul's Rocks. Alpherat thuis pass. 2 Floriano- pohs naar Santos. In verband met <Jg ïoterijwet hebben wij de opzet van onze Sint Nicoiaas-attracrtie iets moe ten wijzigen U ontvangt thans van onze ad verteerders in het Sint Nicolaas- nummer van j.3. Zaterdag een lootje, dat U recht geeft om aan de prijsvraag mede te doen. De ze lootjes worden aan een ieder op verzoek gratis verstrekt. Zo lang de lootjes nog niet ver krijgbaar zijn kunt u de kassa bon inzenden. Wij vervangen dan de kassabons door een gelijlc aantal lootjes. Op verzoek 'ont vangt men dus een kassabon af lootje. Kassabons on lootjes din gen in de attractie gelijkelijk mede naar de prijzen. De Kassa bons worden daartoe door ons naar volgorde van binnenkomst voorzien van een nummer en worden aldus gewone lootjes. De trekking geschiedt niet volgens het bedrag, maar vol gens Iret nummer van de kassa bon of lootje. Bal! naar New York 2 te Suez; Bloem fontein 1 van Durban naar Lorenzo Marques; Bonaire 30 van Curacao naar Paramaribo; Bacchus naar Paramaribo 1 op 210 mjjl zuid van Santa Maria (Azoren): Bengkahs.naar Savannah I op 300 mijl W.Z.W. van Flores; Berkel naar Monrovia 1 op 1BQ mijl oost van Madeira; Botssevain naar Mauritius J. op 30o mijl oost van Chagos Archipel. Ceram naar Kaapstad 1 op 360 IlïUl z.w. van Ascension, Doros 20 te Port au PrinceDauro 24 te CuracaoDelftdljk thuis 1 nam. te Antwerpen; Danae I van Gibraltar n. AlgeclraS; Duivendijk thuis 1 op 1200 mijl z.w. van Flores; DeHshaven pass. 1 St, Paul's Rock naar St. Vincent c.v. en R'dam. Eemdijk 1 nam. 10 uur te Antwerpen. Farmsum pass. 2 v.m. Lizard naar A'dam. Gbrdias 2 te CarthagenaGaroet 1 v.m. 6 uur van Port Said naar Bata via. Hagno pass. 1 Dungeness naar Du blin; Hestia naar West Indië 2 te Lel- xoes; Hydra naar Antwerpen. 1 op 700 mijl W.Z.W. van Scilly. Ittersum thuis 1 nam. te Genua. Japara (Lloyd) 2 te Bombay; Java thuis 1 van Port Swettenharn. Kota Gede 1 te Macassar. Kamerlingh Onnes I nam. van Aalborg naar R'dam; Kertosono uitgaand 1 op 400 rühl west van Mimkoy; Klipfontein naar Kaap stad 1 op 150 mul west van Monrovia. Lekkerkerk uitgaand 1 van Antwer pen naar Marseille; Lekhaven 1 nam te Buenos Ayres. Melampus 30 te Batavia. Manto 27 te Tampico; Moienkerk uitgaand 29 te Singapore; Manekerk l te Singapore; Meerkerk uitgaand 1 nam. van Genua naar Port Said. Myrmidon 1 van Port Said naar A'damMarken 8 Dec. te Ha lifax verwacht.. Maashaven naar Mon tevideo 1 op 360 mui zuid van St. Vincent c.v. Maasland pass. 1 Finlsterre naar A'dam. Nigerstroom uitgaand 1 te Bordeaux; Noorüam naar New York 1 op 550 mijl oost van Kaap Rare; Nijmegen pass, 1 Kaap de Gata naar Genua. Overijsel 29 te Mobile: Ootmarsum 1 te Sierra Leone. Plato 29 te Guayaquil; prins Alexan der thu)s I op 750 mijl west van Land's End; Prins Willem van Oranje 2 te Londen» Polyphemus 1 te Batavia; Poe- lau Laut uitgaand pass. 2 Gibraltar naar Genua. Ruys 30 te Port Elisabeth; Rondo 29 van Port Swettenham naar Batavia; Rfjnkerk thuis 1 by Vüssingen gean kerd; ROtti pass. 1 Ras Fartak naar Bahrein. Slamat 1 te Macassar; stad Alkmaar pass. 1 Lissabon naar MellUa: Stad Maastricht 1 van GibcaLtar'naar Neder land Straat Malakka 1 van Durban n. Est London! Salawsti 1 van Port Swet tenham naar Batavia; Singkep thuis 1 op 33(1 mijl oost van Malta. Tjitjalenka 30 van Semarang naar Hongkong; Tosari 28 van Vancouver n. Singapore» Trajanus 26 van Curacao n. Mobile; Tawali 1 te Soerabaja; Tjlkam- pek 1 van Nagoya naar YokohamaTa mo pass. 1 Kaap Frio naar Las Palmas en Lissabon; Tiberius 2 vm te Puerto CabelioTarakan 1 te Batavia Tabian uitgaand pass. 1 Kreta naar Port Said. Utrecht 2 te Antwerpen. Van 't Hoff 1 van Macassar naar Ba- lik Papan, Waterland naar Bahia 1 op B60 mijl Z.Z.W, van St. Vincent tv.; Winsum pass. 2 Kaap Blanco naar Dakar» "Wes- ierdam naar R'dam 1 op 300 mijl oost van Halifax. Zeeland thuis 1-2 middernacht te Antwerpen, 5 Dec. te R'dam verwacht. HOOGSTRAAT SCHIEDAM Vrijdag 3 t/m Maandag 6 Dec. MARIA MONTEZ en JON HALL in Technicolor "Vrouwen, boeven en kletterende hoeven Toegang alle leeftijden Dinsdag 7 t/m Donderdag 9 Dec. ABBOTT en COSTELLO Grandioze dwaasheden en daverende onzin Toegang alle leeftijden Fabriek van Chemische Producten vraagt: Leeftijd 2025 jaar Brieven met opgave v. opleiding, diploma's en verdere referenties onder letters S.O.V. bureau van dit blad. 67.50, f 79.50, f 03.50 87.50, 131,— crème met rijk nikkel Broersvcld 137139 Schiedam Te koop- Kinderhuis, bios coop met films en platen, speelgoed, pakhuis, auto ped 10.Groenenweg, Heenvl.str. 35/5- Net persoon zoekt zit-slp,- kamer(tje) of zolderslaap- kamertje liefst m. bed. Br. S 4483 bur. v. d. blad. Goede stofzuiger te koop met toebehoren. Vlaard. dijk 241 B. B.z.a. net meisje voor halve dagen of werkster 3 dagen per weck- Br- no. S 4481 bur. v. d. blad. St. Nicolaas Cadeau. Een z.g.a.n damesfiets geheel compleet met lamp enz, te koop. M. Droog, Vlaard. dijk 247 B. Gevr. jongen lft. =fc 16 jaar. Meubelexport bedrijf A- Ouwerüng, Vlaard. dijk 271 Ruilen. Bovenwoning, bev.: 3 kamers, zijkamertje en keuken voor benedenwo ning, geen Gorzen. Brieven no. S 4487 bur. v. d. blad Bod gevraagd op Agfa Ka- rat 6.3 met paraattas geel- Te koop 1 meisjes mantel, 12 jaar; 1 hijskraan. IJssel- mondesestr. 1, Schiedam. spanner, afstandsmeter. Al les zo goed als nieuw. Br. no» S 4484 bur. v. d. blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2