St. LAURENS mag geen ruine blijven Mop MAAR LUILEKKERLAND MET DE HELE STRAAT 29200 Afscheid zonder bloemen Watwij aan ft voorgeslacht verplichtzijn Niet alleen bedehuis, doch hart van Rotterdam Het lied der vermoeiden DE KINDERKRANT- Ziekenfondspremie wordt verlaagd RAVERO-TAXI'S Parool-raadsel EEN GECOMPLICEERDE PUZZLE DE RADIO-PROGRAMMA'S EETEHaD Drank-en ij sprijzen vrij in bars e. d. MEUBILAIR OF de omloop van het steigerwerk, dertig meter boven de grond, staren tue naar beneden in de dode kerk. Kerk? Brokkelige muren, pilaren, glad- gepleisterd met cement, roestig ijzer, dat doelloos langs de steen hangt, wat houten balken, die de wankele overblijfsels stutten, geschonden zerken en onkruid, veel onkruid. Een kerk? Een rtiine, een brok mistroostigheid. De late herfstzon speelt met de tinten op de ste nenFlets liggen de schaduwen in de verlaten ruim te. Duiven fladderen schichtig van galmgat naar koor trans. Wonderlijk, ook zo, in deze vervallen heid, fs da Sint Laurens nog groots. De zuilenrij In het koor, de spitsbogen in de zijbeuken, de hoge venstergaten, zij zijn nog fors en indrukwekkend. Vooral nu het licht al gaudener wordt, de gekartel de contouren vreemd gaan glanzen en er binnen deze muren een sfeer komt hangendie ons aan het mijmeren brengt. een baken, een wachtereen symbool X\f F> schrijven 1409. Dat is vijf- v* honderdveertig jaar geleden. Rotterdam was een onooglijk dorp je: twaalfhonderd huizen, meest van hout, waar nauwelijks vierdui zend mensen woonden, de zuige lingen meegeteld. Toen werd de eerste spa voor de Sint Laurens in het veen gestoken. Waar haaiden deze Middel eeuwers de moed vandaan? Op grond, drassig en week, een kerk, groot genoeg voor een flinke stad! Zonder heimachines, zonder beton molens, zander enig mechanisch hulpmiddel begonnen zij een werk, groots en schier onbegonnen, dat de eeuwen zou trotseren. Vrouwen en kinderen bouwden mee. De va ders stierven, de zonen namen steen en truffel van hen over. En elk nieuw Rotterdams geslacht bouwde voort aan de Grote Kerk op het drassige veen. De Hoekse en Kabeljauwse twis ten teisterden het land. Soldaten, middeleeuws ruw, plunderden en brandschatten de steden, ook Rot terdam. Maar de bouw aan de Lau rens ging door. Een pestepidemie eiste honderden slachtoffers. Een hongersnood waarde als een spook door de huizen aan de Maas. Maar de muren van de kerk werden ho ger en hoger. Heel de tachtigjarige oorlog door, weliswaar bij tussen pozen, werd steen op steen gesta peld. Later beukte een storm tegen de stoere toren; de fundering hield hem niet en hij helde een meter over. De bouwlieden van toen zet ten het gevaarte^recht. Geen tegen slag, hoe groot, kon dit doorzet tingsvermogen breken. In het hart Na honderd jaar was de kerk klaar, na tweehonderd jaar de to ren, Sindsdien stond de Sint Lau rens in het hart van de'-groeiende stad als een baken voor de zeelie den, als een wachter over de be woners, ais symbool van de onver zettelijke wil en het Godsvertrou wen van de Rotterdammers. Hij beheerste het silhouet van de stad en in de verre omtrek wees men op deze toren en zeide: Dat is Rot terdam. Niet: Daar. ligt Rot terdam, maar: Dat is Rotter dam, want wat zou Rotterdam zijn zonder zijn Sint Laurens? Wie aan zijn voet werkten, sliepen, liefhad den, wisten zich veilig, want in de eigen stad met de vertrouwde sfeer, dicht rondom de Sint Lau rens. Het is niet profaan zo van een kerk tu schrijven, want deze kerk was meer dan bedehuis alleen. Geen Rotterdammer, hoe ver ver vreemd van. kerk en eredienst, kon schamper over zijn Sint Laurens horen spreken en als hij, van ver gekomen, de stompe toren tegen de lucht zag afsteken, wist hij: Daar ligt mijn hart, mijn Rotterdamse hart. Acht jaar geleden Al mijmerend daar boven in de steigers herinneren wij ons, hoe wij acht jaar geleden, op de vijftiende Mei, door brandend Rotterdam liepen. Het was erg, heel erg. Wij wandelden langs de Schiekade, over de Coolsingel, waar links en rechts de vlammen uitsloegen, waar dwars door roet en puin een Duits soldaat op zijn motor reed, bruut en zonder medelijden. Toen zagen, wij tussen de bran dende huizen door, de Sint Laurens in lichter laaie staan. Ei* schoot een brok in onze keel. We wisten: Dus ook dit is vernietigd. Rotterdam heeft geen hart meer, geen symbool van zijn wilskracht, geen waker in wiens beschutting wij ons veilig voelen. Nooit meer zullen wij door de Oppert gaan, over het plein de kerk in, een plaats zoeken om eens een uur stil te zijn op een plek in de roezige stad, waar wijding was. Nooit meer zullen wij Besselaar horen op dit majestueuze orgel, dat rustend op de marmeren zuilen, zich hoog verhief tot waar de engel met de bazuin zich in het duister van het gewelf verloor. Dit, wat wij nu zien, bleef over als troosteloze herinnering aan een wereldwaanzin. Dat mag zo niet blijven, na tuurlijk niet. Nu allerwegen gewerkt wordt aan de her bouw van Rotterdams binnen stad, mag deze ruïne daar zo niet blijven staan. Waar onze voorgeslachten met beperkter middelen en onder veel moei lijker omstandigheden dit ko lossale werk voltooid hebben, mogen wij er niet in berusten, dat In twee uur vernietigd iverd, wat in tweehonderd jaar werd opgebouwd. Goed, het zal wel vijftien jaar duren eer de herbouw gereed zal zijn. Maar wat zijn deze vijftien jaar in vergelijking met de eeuwen, die, naar ieder hoopt, daarna de Sint Laurens de stad nog zal sie ren? Goed, ook wij zullen moeten tonen, moed, een vaste wil, door zettingsvermogen te bezitten. Maar als hef daar op aan komt, zullen de Rotterdammers van nu zeker sla gen. Voor de Zondag Als u deze krant onder ogen krijgt, staat een (kleine) gedrongen, kroesharige figuur door het donker van de avond op zee te kijken naar de vuurtorens in de verte, die de laatste groet meegeven uit Nederland. Misschien staat z'n (kleine) vrouw naast hem en zegt, nit de grond van haar hart: „daar hoop Ik nooit meer terug te kerenEn zo begon een reis van zes weken naar Australië. Het is een afscheid geworden zonder bloemen. Zoals van, Klave ren hier, min of meer als een me teoor, is teruggekomen, zo is hij ook weer vertrokken. Het leek bij na op een overhaaste vlucht. Ik heb van verschillende kanten gehoord, dat Beb en z'n vrouw het hier niet erg naar hun zin hebben gehad. Vooral (kleine) vrouw had heimwee naar Australië. Ik begrijp dat best. Er zijn in Rotterdam geen kangoeroes en behalve het armetie rige Kralingse strandbadje is er in de omgeving van Crooswjjk niet veel strand te vinden. Geen blauwe golven voor scurf-xiding. Geen zoele maannachten voor een Ha waiian liedje. Ook niet zoveel schapen als in Australië. Maar., daar stond toch wel iets tegenover. Beb was niet meer zo piepjong, toen hij zich weer een plaats onder het zij het ook maar schamele Hol landse zonnetje wilde veroveren en dat is hem toch vrij aardig gelukt. Ik heb als eenvoudig Kris-Krasser- tje niet veel verstand van de be dragen, die boksers na wedstrijden uitbetaald krijgen, maar Van Kla veren moet hier duizenden en dui zenden guldens verdiend hebben. En iwie hebben hem dat mogelijk gemaakt? De mensen van het land, waaraan de (kleine) vrouw zulke onprettige herinneringen bewaart. Nee, dan vind ik de houding van Huizenaar, de-man-die-met-de- brokken-bleef-zitten, heel wat sportiever. Hij is als een spin zo woest, hij zou van Klaveren eigen handig k.o. kunnen slaan, maar. geen woord kwaad over Beb als bokser. „In de ring", zegt Huizenaar, „was hij een groot kampioen, maar daarbuiten. Enfin, le roi est mort, vive Ie roi.Van Klaveren is weg en z'n plaats in de rijen der profs wordt meteen weer ingenomen, door Teun Brommer en Frits van Kempen, die vanaf 1 Januari be roepspartijen zullen gaan boksen, tv/ee kampioenen, de een van Zuid- Holland, de ander van Nederland, van wie we heus nog wel wat mo gen verwachten. Wat zegt het poolmannetje? SpartaXerxes heeft, laten we maar eerlijk zijn, een heel ander aspect dan enkele weken geleden- De Spartanen, die hun eerste wed strijd tegen Xerxes, gelijk speel den, zijn misschien nu wel vol goe de moed, dat op 12 December de victorie begint. Quién sabe,. (wie weet) zeggen de Spanjaarden Xer xes had z'n elftal nog niet samen gesteld en zal misschien nog met verrassingen uit de bus komen. Een aardige opgave voor prof. Schuh om te zeggen wie er wint. Heet zal het ook toegaan bij SW— DOS. De club van Kees van Dijke, die er magnifiek voorstaat en in één lijn opspeelt met Xerxes, Ajax en Blauw Wit zal er fel op ge brand zijn om haar prachtigs posi- tie op de ranglyst te oebouden, wat haar door de Utrechtenaren niet gemakkelijk zal worden gemaakt. Feyenoord heeft eindelijk weer eens een thuiswedstrijd in het Sta dion. Op 17 October hebben de Rotterdammers voor 't laatst op eigen bodem gespeeld tegen K.F.C. zodat het bijna vreemd voor hen moet zijn om weer eens eigen grond onder de voeten te voelen. Wat zegt ons poolmannetje? Winnen....? Goed, goed, praten we niet meer over. KRIS-KRASSER Detaillistenlijst In te leveren "bonnen/coupures door tabaksdetailllsten In de week van 13 t.tü. 18 December 19tó TABAK: 133 tabak. 134 tabak, 137 tabak (2 its.) H 66 (1 rts.) Afgifte Coup. C 1010 en C 1011. De gegevens omtrent inlevering van overige artikelen werden opgenomen in het avondblad van 4 Dec, j.l. De Sint Laurens een kerk? Een.ruïne, 'n brok mistroostigheid, meer niet Dr. M. W. Holtrop, president van de Nederlandse Bank, heeft eervol ont slag gekregen als governor van de In ternationale Bank vcor Herstel «n Ont wikkeling. O, nu moest er eens iets heel bij zonders gebeuren, iets heel plezie rigs! Want de vermoeienis, die ons in de grote parade der ge slag enen naar huis doet sjokken uit' ons werk, de vreugdeloosheiddie ons gezinsleven kan neerslaanhet on geduld, waarmede we anderen niet verdragenhet is alles niet zozeer het gevolg van onze drukte, dan wel van de slijtage der vermoeid heid, in het altijd-het-zelfde ge vangen, met het heimtuee naar het bijzondere. 'sAuonds zoeken we ons vertier, maar al mag deze ver moeidheid een ogenblik zijn teeg- gedrukt, het betekent niet gene zing. En de verzuchting: gebeurde er nu maar eens iets heel bijzon dersdie kent u toch ook. Wanneer u zich rekenschap geeft van dat half-bewuste verlangenweet u, dat het juist de spanning is van weer ergens naar uitzien, waar u naar haakt. Het lied der vermoei den is het lied van de uitzichtloze mens.' De dreun van de regelmaat j van het leven, met op de achter grond het schuifelend geluid, dat duizend voeten maken op de asfalt weg van dit leven. Met die wetenschap moet u het slot van Jesaja 40 eens lezen: Hij geelt de moede kracht en Hy ver menigvuldigt de sterkte dien, die geen krachten heeft! De schuifeI- parade wordt een optocht, hoort ge, een tocht naar omhoog. Ditmaal niet de sportieve presta tie meer. Neen, de jongen zullen moede en mat worden en de jonge lingen zullen zéker vallen. Maar: die de Heer verwachten, zullen de kracht vernieuwen. Zij zullen opvaren met vleugelen gelijk de arenden. Zij zullen lopen en niet moede worden, zij zullen wandelen, en niet mat worden. Dat is de vreugde van ADVENT: daar kun je ottd bij worden. Dan is het met het vliegen en lopen gedaan. Maar dan zal zelfs het wandelen niet meer die matheid hebben. Want dan reizen we niet van het leven af met weemoed, maar naar het le ven toe met heimwee! De Heer tegemoet! V. E. Met ingang van 1 Januari 1949 wordt de premie voor, ingevolge het zlckenfondsbesluit, verplicht- verzekerden verlaagd van 3.8 tot 3.6 Zoals bekend moet de werkge ver de helft van die premie op het loon van de werknemer inhouden. Het werknemersaandeel in de zie kenfondspremie wordt derhalve verlaagd van 1,9 op 1,8 De maximum-inhouding, die voor heen f 4,96 (voor maandloon van f 260.af), of f 1,14 (voor week loon van f 60.af), of f 0,19 (voor dagloon van f 10.af) be droeg, wordt in het komende jaar respectievelijk i 4,69, f 1,08 en l 0.18. JE zou denken, dat alle kinderen nu genoeg hadden van lekkers en snoep, zo vlak na Sinterklaas? - Niks hoos. in de Iepenboomstraat stonden alle jongens en meisjes op een kluitje bij elkaar te mor ren. Gisteren heb Ik hutspot gehad, en vandaag moet ik raapjes eten, zei de dikke Boudewijrt, die de aanvoerder was van de hele club. En ik lust geen andijvie, en we eten aldoor andijvie, zei Tineke. Zo hadden ze allemaal klachten over het eten. Ze wilden het liefst je, ik kan niet zoveel eten. Maar En Truusje had ÏÏf^ddden de dikke Boudewijn wist alweer kiespijn en Manetje zat midden uitkomst: Ik zal wel voorgaan, in een zei hij, ik eet wel een holletje in goeie jurk en jajikte: 3k wil een de berg en kruipen jullie maar gewone boterham met niks erop., achter m« aan. Ik lust geen slagroom meer. Nu, die dikke Boudewijn kon zo Zo waren ze nu allemaal. Aue verschrikkelijk veel eten als hij kinderen hadden Jdch helemaal eenmaal begon! Hij ging op zijn ziek gegeten alleen de dikke Bou- buik liggen voor de berg en at en dewö'n lag nog te siapen. at en at. Ën al gauw was er een. die had alleen de rystebrp geuwL hele tunnel in de rijstebrijberg ge geten en van Boudewijn zag je al leen maar de bakker» van zgn schoenen. Rietje kroop achter hem aan er. toen Truus en toen Jan en toen Kees en zo ging het hele rptje door de rijstebrijberg heen en binnen een uur tyd zaten ze allemaal aan de andere kant. maar dat was dan ook erg veel geweest. We willen naar huis, schreeuw-,, den de kinderen. Zou de autobus er nog staan En waar is het gat in de rijstebrijberg, waar we door heen gekropen zijn? Gelukkig vonden ze eindelijk het gat in de berg en daarbuiten stond de witte autobus weer, met de lachende chauffeur. Blijven jullie niet liever hier, vroeg h|j BOUDEWIJN viel meteen m slaap, hij was helemaal uitge- - maar hele dagen roomsoezen en t yajl al die -rijstebrij, maar da met een knipoogje, toffees en yslollies toe, en nooit ^deren haddft„ niets gegeten en Nee, chauffeur, we willen hier meer aardappelen en jus en brum keJten om zich heen om te nooit meer naar toe. We willen br^od*- zien wat er allemaal was- Want naar huis zeiden de kinderen, en En juist toen ze daar allemaal m w&ren ze heuselijk in Luilek- dat was alles wat ze nog zeggen kerland. En o, jongens, wat een kanden. heerlijkheden. Om te beginnen Toen de bus net weg zou ryden was de grond bezaaid met kiezel- kwam de dikke Boudewijn «mge- steentjes en die kiezelsteentjes r„„i Wv waren bruidsuikers van. allerlei waSo<:ld; Gaan jullie nu al weö, kleur. Dan waren er hekjes van riep hij. Wat gemeen, ik heb nog stonden te praten, kwam er een grote witte autobus voorbij. *n gouden letters stond er op: Luilekkerland-expres. Jongens, daar gaan we in, zei Boudew|jn. De autobus stopte vlak voor het trottoir, de chauffeur keek lachend vanonder zijn witte pet, en alle kinderen uit de Iepen boomstraat, het waren er wel vijfendertig, klommen in de bus. En daar ging het, hoor! Langs wegen, die ze nooit hadden gezien, door grote bossen heen en de rit duurde zo lang. dat ze ongeduldig werden en honger kregen. C* INDELIJK zagen ze in de ver- te een grote witte berg. die glinsterde in de zort. Dat is de rijstebrijberg, zei de chauffeur, daar moeten jullie je doorheen eten. Aaah, de rijstebrijberg, ju belden de kinderen, we hebben in zolang geen rijstebrij gehad, dat is lekker. Maar toen ze er vlak voor ston den en zagen, hoe groot die berg wel was en wat een ontzaglijks hoeveelheden rijstebrij daar lagen, toen hadden ze ineens niet zoveel trek meer. Moeten we ons daar helemaal doorheen eten, zei de kleine Rlet- banketlotter en er waren choco- niks gehad. Wacht nog heel even, lade heggen, en overal kon je vrg gn ging nog g&uv even tevbg van eten. Truusje vond een beek- T je van fosco met een echt water, om zijn zakhen vol te stoppen met valletje, dat wil zeggen foscoval- toffies en chocolaadjes en zyn pet letje. En ergens anders was een deed vol slagroom. Toen reed TZenTL^T^TrTr terug naar de etao, sneeuw lag. hele bergen sneeuw, naar de Iepenboomstraat. Daar maar het was echte slagroom. stonden alle mensen al uit te ky- O, wat werd er gegeten! Geen raapjes meer en geen hutspot en geen andijvie en aldoor maar zoe tigheid en lekkers. De kleine Jan at alleen maar bitterkoekjes, daar was h|J zo dol op en die groeiden hier aan de struiken en de takken van de struiken waren van bladerdeeg. Kees was boven op een roomtaart geklommen, die zo groot was als een huis, h|j lag voorover en at er de mocca slingers van af. 7O ging het de hele dag door, totdat Rietje opeens heel hard begon te huilen. Ik ben ziek, zei Ze, ik wil naar bed' ken. Gelukkig, daar zijn de kinde ren eindelijk, riepen ze, kom, het eten staat op tafel! Meer dood dan levend krabbelden ze allemaal uit de autofc. We kunnen, niet meer eten, zeiden ze, maar krij gen we morgen asjeblieft weer hutspot en raapjes? En nooit meer chocola en suikergoed? Alleen de dikke Boudewijn keek erg ontevreden en was alweer aan het snoepen uit zijn slagroompet. Ik heb niks gehad, bromde hjj, enkel maar rijstebrij. Toen ging iedereen naar binnen en naar bed. Kerstwij dingsa vond van de Protestantenbond Ia het kerkgebouw van de Ned. Pro testantenbond aan de Westvest wordt op 20 December een Kerstwij dings- avond gehouden, waaraan medewerken mevr. Soph»e Both-Haas (sopraan), de heer D. Leujes (viool), de heer J. J". Th. Penning (orgel) en de koorvereni- ging" van de Protestantenbond onder leiding van de heer A, D. C. Kok, Le den van de V.C.J.C. voeren de avond daarna op, een kerstspel van dr. P. H Schrbder, getiteld „Celestinus en het wonder". XieCCmvWl^ kuvrv-ttv' Advertentie I. M. w 1. z. i. 1. 1. L H 3D )i* JL. Til. 31* 3'». i-ifl n. 4L. i). H- n. 13. >9 Uo Mi <D- qi Deze zes tovervierkanten zijn door de kruiswoordpuzzle in het mid denvak verbonden. Indien nodig vindt u achter het nummer der omschrij vingen een H, hetgeen Horizontaal, of een V, heigeen Verticaal, betekent. U doet goed op het volgende le let ter». U kunt hetzelfde cijfer meermalen vinden voor een horizontale of verticale rij vakjes. Hu deze rijen moet steeds hetzelfde woord komen. De omschrijvingen zijn: 1. Metselspecie: 2. Glas: 3. Hulp (Frans); 4. (H) Hemellichaam en (VI meervoudsvorm daarvan; s. Vrucht; 6. Verschoppeling: 7. (H) plaat en (V) meervoudsvorm; 8 Besluit: 9- Nog niet; 10- (H) Steek en (V) meervoudsvorm; 11. Toespraak; 12. Gedachte; 13. Ge bouwtje; 14. (Hl Europeanen; 14. (V) muzieknoot; 13. Uitbouw; 16. Gemeen te In Nederland: 17. Kompasstreek; 18 Europeaan; 19. Dichtzang; 20. Salaris; 21. Gewicht; 22 Huisdier; 23. (H) als lt; 23 (V) Stoute jongens; 24 De dato- 25. Oven; 26. Maanstand; 27. Gebouwen aan de Godsdienst gewijd; 28. Slok;29. Revolutie; 30. Uurwerk; 31. Deel van een tafel: 32 Rivier in Duitsland; 33. Vrucht: 34. Groot aantal; 35. Jongens naam; 36. Houding; 37. Fellstift (Heel kunde); 3B. Niet dezelfde; 39, Kleding stuk; 40. Naam van Zweedse koningen: 41, Kleur; 42. Kaartspel. Van dit raadsel worden geen oplos singen ingewacht De oplossing van ons raadsel van vorige week is als volgt: 1. Sterrenkundfge; 2. Varkensslager; 3. Sleepbootkapitein; 4. Speelgoedfabri kant; 5. Dierentemmer; 6, Kantoorbe diende; 7. Kachelsmid; 8. Machine bankwerker. ZATERDAG 11 DECEMBER 1348 HILVERSUM I: 19.— Artistieke staal kaart; 10.30 Een huis aan de Rijn; 18.45 Reg. uxtz.; 20.— Nieuws; 20.05 Dingen fan de dag; 2C.15 Promenade orkest: 21,Socialistisch commentaar; 21,15 De winkel van Sinkel; 22— Vindobona schrammei'n; 22,25 De mens en zijn liefhebberijen; 22,40 Accordeola; 23.— Nieuws; 23,15 24.— Gram. platen. HILVERSUM IT! 19.— Nieuws: 19.15 Guus Jansen; 111.50 School en radio; 20Nieuws; 20,05 De gewone man. 20.12 Saxofoonkwartet; 20.20 Lichtba ken; 20.50 Een plaat uit vele duizen den; 21.— Negen helt de klok; 21.45 Wie neemt de handschoen op?: 22. "Weekend serenade; 22.30 Actualiteiten; 22,45 Avondgebed; 23.— Nieuws: 23.13 - 24— Utrechts Stedelijk Orkest. ZONDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM I' 8.— Nws: 8 18 Lend philh. ork 8.30 Voor de tuin; 8 40 In termezzo: 010 Ornitophlha's 42ste ten toonstelling; 9.15 Men vraagt; 9.45 Gees telijk leven; 10— Meester-tno; 10 30 Briefgeheim; 10.50 De jonge Fliereflui ters: 11.15 Triangel: 12.Toneelbe- schouwjng; 12.15 Metronote-ork 12.30 Zandagclub; 12 40 Metropole ork,; 13 Nws: 13,15 Mededelingen: 13 20 Avro- ïeans; 13 50 Even afrekenen, heren: 14 André Kostelanetz; 14.05 Boeken halfuur; 14,30 Romancers; 15.10 Filrn- praalje; 15 25 Zo gemet U meer van muziek; 16 35 Sportrevue; 17.— Meis- leskODr; 17 20 Guitaar: 17 30 Sport; i®Nws 38 13 In gesprek raet de lezer: 13 30 Reg, iiitz.- 19— IKOR: 20— Nws; 20 05 ReDortagedien6t: 20 35 La vieille chanson Franchise; 2045 Hoorspel: 21.30 Musicorda; 22.Hersengymnastiek; 22 30 Kamermuziek; 23Nws; 2315 Skvmasters; 23 45—24.Gr. pi. HILVERSUM II: 8— Nws; 815 Wal ter Gieseking: 8 25 Hoogmis; 9,30 Nws: 9.45 Gram. mui; 10Kerkdienst. 1130 Na de kerkdienst: 12.15 Apologie; 12 35 Gr. pi,; 12 40 Orkest zonder naam* 12 55 Zonnewijzer; 13 Nws: 13.25 Orkest zonder naam; 13 30 Buffalo Bill; 14 05 Reger Bruckner cyclus; 14 30 Concertgebouworkest; 15 30 He* karakter van de Nederl. schilderkunst: 35 50 Budanester-lrio: 35.10 Reportage voetbal: lfi.25 Vespers; 17.— IKOR; 18 30 Bijbelse liederen- 19 Orgelbe speling: 19 15 Kent gil Uw bijbel' 19.30 Nws: 18 43 Symphortie ork.: 19 50 In Boeckhuys; 20 05 De gewone man; 2012 Uit en thuis: 22 30 Actuah te Iter 22 45 Avondgebed; 23— Nws* 23 15— 24.Rotterd nhllh. orkest. MAANDAG 13 DECEMBER Ochtendprogramma HILVERSUM 1-7— Nws: 7.15 Och tendgymnastiek: 7 30 Gr. pl.: 8.Nws; 81B Gr. pl 9.15 Symohoniemuzlek: 10Morgenwijding: 10.20 Gr. pi 10 30 Voor de vrouw; 10 45 De Regen boog; 11.20 Bas-bariton en clavecimbel; 11 35 Voordracht; 11 50 Viool met niano: 12.— Vincentino: 12 30 Weeroraaile: 12 33 Voor het platteland: 12.38 Oreel- sne!; ISNws; 13.15 Kalender; 13.20 Gr. pL; 14Jonge Nederlandse kun stenaars; 14 30 Dieren en ziekten bil de mens; 14.45 Ornhee et Eurydice; 15.45 Dat was Amsterdam: 16.45 Musette- klanken; 17.De school Is uit: 17.30 .Tan Corduwener: 17.45 Reg. uitz.: 18.— Nws; 18,15 Varia: 18.20 Jean Sorbier; 18 30 Reg. uitzending. HILVERSUM II* 7.— Nws; 7.15 Te deum laudamus: 7.45 Een woord voor de dag; B.— Nws; 8,15 Gr. pl.- 9— Li» Kraus: 9.15 Ochtendbezoek: 0 30 Water standen; 9.35 Bel Canto kinderkoor; 10.Lor.d. philh. orkest; 10.30-Morgen dienst: 11.Piano, clarinet en cello; 1120 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.40 Zangrecital; 1210 Gram. muz.; 12.30 Weeroverzicht; 12.33 Metropole ork.: 13Nws; 13.15 Mandolineta; 13 45 Grace Moore: 14.Schoolradio; 14.35 Kamerorkest; 15.30 Nederl. sextet; 16.Bijbellezing: 16.45 Viool cn plano; 17.Voor de kleuters: 17.15 Gr. pL; 17,45 orgelconcert; 18.15 Sport: 18.30 Met band en piaat. 11 Advertentie t. M. Een stuurman was moe van het sturen. Ging aan wal zich een hulzeke huren. Met 'n fles Tip in da kast Had hij van heimwee geen last: "Zoals hij zei, kon niets hem het leven verzuren. Hr. J. K. S. te A'dam ontv. 1 fL TIP. Voor restaurants en café's gehandhaafd Opnieuw heeft de prijsbeheersing een deel van de Horccaprijzon vrij gegeven. Nadat achtereenvolgens voor alle bedrij ven de prijsregeling voor entrée's, luxe dranken en wijnen waren ingetrokken, zijn thans voor bars. dancings en ca barets ook 4e prijzen van jenever en bier en andere dranken, evenals de ijs- prijzen, vrijgegeven. Dit is mogelijk ge bleken nu door de opheffing van de rantsoenering van het gedistilleerd de swarte handel In jenever is verdwenen en de prijsovertredfngen zeer sterk zijn! teruggelopen. Voor café's en restaurants blijft de bestaande prijsregeling volledig gehand haafd. Advertentie l. M. met apartcachet Dit demesbureau i 1107- KetlmHaardbankjes f 46.- Aperte clubfauteuils' Kloostermeuhalen - Keltmfauteuiti' Nleu-we modellen eetkamers v/h Toorenburg Damme Nieuwe Binnenweg 340 t/o Plantsoen Rotterdam Telefoon 34136 I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 5