S.V.V. speelde twintig minuten hogeschool voetbal Ursus heeft de buit bijna binnen m Xerxes-ADO, Gevoelige nederlaag van Derby County Het Vlaardingse Fortuna in de rol van reuzendoder AP D KAHPiOSNëri Dit ivas genoeg om de Mokumers alle illusies te ontnemen Neptunus te goed voor de middelmoot kouwe neuzen voetbal Belannoit won van Barthelemy 0, Sparta, O, Sparta Voor STOFZUIGERS Uit de derde en vierde klasse Weer scholen te water Allemaal onzin... Feijenoord brak met de traditie mm <5 Maandag 20 December 1948 wiwmiTWfgra (Van onze speciale verslaggever) Groots, heel groots was de kennismaking van de baby eerste klasser SW met de Amsterdammers, in dit geval met dc aanhang van Blauw Wit. Slechts twintig minuten heeft deze kennismaking geduurd, maar dat was genoeg. Genoega de Mokumers alle illusies te ontnemen, genoeg om de vijf cn twintig uuizend voetbatcuthouslasten, die de ijzige Oostenwind trotseerden en een plaatsje zochten op de koude kale betonnen tribunes, het gevoel te geven, dat tvarme pantoffels en een rood hete kachel niet meer waard kunnen ril". dan het schoons dat z(j te zien kregen. Inderdaad schoon was het voetbal van de Schiedammers- Schoon en klassiek, maar bovenal geraffineerd. Zo geraffineerd zelfs dat een oude rot als Wilders er geen raad mee wist. Het waren twintig minuten om niet te vergeten, z(j brachten herinneringen aan de grote dagen van FeUenoord en Ajax en lieten alle gedachten aan voetbalmalaise verdwijnen. In deze periode was er nauwelijks een uitblinker aan te wijzen. Al het werk werd als ploeg verzet, met een verbazingwekkende nauwgezetheid, welke geen moment het tempo deed verminderen. Iedere aanval weer vond zijn grondslag in de middenlinie en dan vooral door de jonge SchijrifieL Bij na automatisch waren zijn passes naar Arie die Bruin, van deze handi ge rechtsbinnen naar Goosens, niet minder handig, dan naar de actieve Schrumpf en van Schrumpf weer naar de intelligente Köneman, zon der dat daar een tegenstander aan te pas kwam, het was waarlijk hoge school voetbal. Steeds weer herhaal de zich dat. Het werd bijna mono toon en doorzichtig. Zo dachten wij. zo dacht schijnbaar ook Blauw Wit en dat is de Amsterdammers duur komen te staan. Want plotseling werd dan 't breedtespel van SW in lange throughpasses met switch op switch omgezet. Dit was 'n te moeilij ke opgaaf voor de defensie van Blauw Wit. Als bijen zwermden de Schie- damse voorwaartsen voor het doel gebied van Van Kaalte. Er viel een doelpunt,doordat Goosens een bui tengewoon handig trekballetje van Schrumpf ineens op zijn schoen nam en de jonge internationaal het na kijken gaf. Nog wisten die roodgroe nen niet van ophouden. Steeds maar weer kwamen zij terug. Toen deze storm luwde en de stand door een razend snel gescoord doelpunt van Schrumpf nog slechts 2—0 voor de benjamins was, was dit niet te dan ken. aan prima verdedigen van het trio Wilders. Altink en Wiggeïaar, doch veeleer aan de schoüoshetd van de voorhoede van SW. Er had den meer doelpunten kunnen vallen. „Maar dan zeker voor Blauw Wit", zal de Amsterdammer zeggen, zeker, dat had ook gekund. Bijna toch had Blauw Wit het eerste succes g^had; Neptunus heelt geen kampïoens- aspiratiss. Het weet, dat de plaats, die VSV inneemt, voor haar prac- tisch niet meer te bereiken is, maar zoals de blauw witten dit seizoen spelen en ook gisteren weer van DWS wonnen, zijn zij eigenlijk te goed voor de middelmoot. De blauw witten hadden gisteren een nieuwe middenvoor, de Vos, een nog jeugdige voetballer. Wij no teerden nog meer mutaties: van Leeuwen linksbinnen en van Dru- nen linkshalf. De jonge aanvalsleider had wel even tijd nodig om in te spelen, maar io de tweede helft bleek hij zijn plaats volkomen waard te zijn. De manier, waarop hij zijn aandeel nam in het tweede doelpunt, belooft wel wat voor de toekomst. Fraai spel is noch door DWS. noch door Neptunus te zien gegeven. Voor de rust zijn de Amsterdam mers wel iets meer in de aanval ge weest, doch behalve Kil, hadden zij geen schutters in de voorhoede .om van hun veldmeerderheid te profi teren. De rust kwam zonder doelpunten. De tweede helft begon voor Nep tunus bemoedigend. Onmiddellijk na do aftrap ging de voorhoede van de Rotterdammers er snel van door en Sjerp kreeg de kans om de score te openen <1Dl. Dit doelpunt prik kelde DWS wel om terug te slaan en liGOgendoom cn Everse moesten acot-aan spelen om de felle Amster dammers, met Kil aan, het hoofd, de weg naar het doel te versperren. Maar het lukte en Neptunus kwam er nog beter voor ie staan, toen de Vos. naar buiten gezwenkt, aan Sjerp de gelegenheid gaf om ander maal de Amsterdamse doelman te passeren. (2—0). Vijf minuten voor tijd toch een tegenzet van Kil (2—1) en daarna nog enige spannende minuten, om dat de Amsterdammers meenden de gelijkmaker te ruiken. Het was reukbedrog. Voetbaltribunes achter glas en met centrale verwarming kennen we hier nog niet. maar als er tenminste dan nog maar zó wordt gevoetbald, dat we ons hart er aan kunnen verwarmen en dat was het nu juist gisteren, by XerxesAdo, net niet. Paarse neuzen, trappelende voeten op de Meccano-tribune en niet één klein doelpuntje om dat schorre geVoel uit de keel weg te juichen. O, nïefc voor ons, want wij mogen niet juichen. Wij mogen alleen maar kijken en niet al te scherp zijn in onze critiek. Want die twee en twintig jongens, daar op 't veld, hebben het misschien ook koud, al kan ik het mg niet voorsteliet, dat zij het kouder hebben gehad dan wij. Het wordt een beetje eentonig om iedere week te gaan vertellen, dat Xerxes "het zonder Wilkes toch zo moeilijk kan vinden. Maar tegen' Ado kregen we toch weer zo sterk de indruk, dat Xerxes maar met tien man speelde. Dat ligt natuur lijk ook wel enigsdtas aan de ge- wijzigdeopstelling, waarvan wij de vorige week tegen Sparta de pri meur zagen, met de Leeuw als aan vallende en Lauwe als stoppers pil. Door de teruggetrokken positie van Barzialy opereert Xerxes regel matig met vier en dikwijls ook maar roet drie man in de voorhoede, hetgeen tegen Ado beslist te weinig was, want de Hagenaars hielden bun doel zorgvuldig afgedekt, zodat na het schot tegen de paal van Hijs- houwer. in de eerste minuten van het spel, soortgelijke situaties niet veel meer 2ijn voorgekomen. En zó'n kans als Grosmalen, de Haagse rechtsbuiten kreeg van Clavan, die lilt een vrijwel onmetelijke si tuatie er nog in slaagde de bal voor doel te krijgen, heeft zich later ook niet meer herhaald. Hoe we bet ook bekijken, het bleef zwoeg-voetbal, waarbij de fraaie combinatie meestal ver was te zoeken, Grote trappen over en weer en nu en dan aardig flitsend werk, bijvoorbeeld van Clavan. Door de bank genomen was Xerxes wel iets sterker, maar de Hagenaars verdedigden zich zo fanatiek, dat de Rotterdammers eenvoudig de kans niet kregen om. hun verlan gen in de daad om te zetten. Toen, enkele minuten voor 't einde. Beun op de grens van het strafschop ge- a Slijkhuis en Ruff gaan naar Amerika Naar wij vernemen beeft Wim Slijkhuis' besloten de uitnodiging.m Januari as. naar de Verenigde bla ten te komen om daar aan enkele wedstrijden deel te nemen, in be ginsel aangenomen. Aan ae Ameri kaanse organisatoren zal worden medegedeeld dat zijn definitief be sluit eerst zal kunnen worden ge nomen, indien hij zijn zakelijke aan gelegenheden in Nederland naar be yredigïng heeft kunnen regelen. Gaston Reiff, Olympisch kampioen op de 5000 m., heeft de Amerikaan- -. se uitnodiging om deze winter aan ■de indoorwedstrijden in de Ver. 1 Staten deel te nemen ook aangeno men. Keiff zal 18 Januari a.s. in net vliegtuig voor New York stappen. bied een vrije trap te nemen kreeg, gingen de Hagenaars met bun ei- ven voor het doet staan. Geen muls kon er meer door, maar desalniet temin schoot Beun hard en onver biddelijk de bal in deze menselijke muur, met het gevolg, dat de speler, die de bal trof, als een blok neer viel. Gelukkig bleek het achteraf nogal mee te vallen. Zaterdagavond heeft Cyrilïe De- Iannoit, de kampioen middenge wicht van België en Europa. Serge Barthelemy op punten verslagen. In de tien ronden, waarop het gevecht tussen Delannoit en Barthe lemy was vastgesteld, bleek de kampioen van Guadeloupe over een verbazingwekkende souplesse te beschikken. Terwijl de Belg zeer sterk aanvallend optrad en da mees te punten vergaarde. Tot twee keer toe heeft Sparta tegen Stormvogels gelijk kunnen maken- Binnen tien minuten had de club van Kraak al de leiding en toen was het Weber, die van Male de kans gaf I1 te scoren. Een kopbal van Luppens 12 en een kwartier voor de rust weer een gelijkmaker, ditmaal van Van Ede, die over dc ver uitgelopen Kraak de bal in het IJmuidense doel speelde. Maar^na de rust liet Vrouwe For tune de Rotterdammers weer in de steek. Na een voorzet van Luppens liet Kouwen. die z'n dag niet had, de bal vallen voor de voeten .van Opbergen 3—2 en toen van Gorkum hands maakte binnen bet straf schopgebied was het de Boer, die het vonnis voltrok 42. Advertentie t. M en vloerwrijvers le Middelland9traat72 - Telef. 30340-31293 - Rotterdair Er ziin thans verschei dene afdelingen, waarin, de nodige tekening komt of reeds is gekomen. In de 3de klas B wordt een ver woede strijd om de leiding gestreden tussen de Hol- landiaan, Laakkwartier en V.D.L., die elk 15 punten hebben, doch de Vïaar- dingse club staat boven aan. wijl zij een wedstrijd minder heeft gespeeld. De Mussen volgt als vierde met 13 punten en is dus ook nog geenszins kans loos. Wat de bezetting van de onderste plaatsen betreft, het ziet er wel naar uit, dat Leonidas met nog geen enkele overwin ning en twee gelijke spe len, als hekkensluiter gaat eindigen en het Schiedam- E6 D.H.S. zal onze stadge noten vermoedelijk blij vend gezelschap houden. Met de» Rising Hop*1 gaat het in afdeling D crescendo. Maar toch moe ten de theemensen oppas sen, want gelijke spelen te Gouda konden zij het niet verder dan 22 bren gen tegen Olympia kunnen een club weieens lelijk parten spelen. VOO 2akt hoe langer hoe meer af. Nu verloor het zelfs van het toch niet sterke R.V.C. met 1—2. De situa tie „onderaan" is wel bij zonder frappant. Texas (uit 10) en V.O.C., Excel sior '20, R.V.C. en Olym pia allé uit 11 wedstrijden hebben elk 9 punten. Dat is dus een dringen van je welste aan de ietwat lan ge staart Fluks en Slikkerveer zijn in de 3de klas E de pretendenten, voor de eer ste plaats. De Dordteha- naren behaalden een zege van 13 op Hillesluis, dat het voordeel van eigen 'grond had en Slikkerveer had met Sïod niet veel moeite (40). D.C.L. liet een steek vallen door in Ewijndrecht tegen dè club van die naam slechts met 1—1 tot een verdelen van de punten te komen. LSV trök tegen (Or—1) aan eind en bezet boven Süod de voorlaatste plaats. Spartaan *20 doet het in de 3de klas F uitstekend. Door haar overwinning op Alblasserdam met de korf- taalcijfers 26 heeft zij de kop van S;V.W,, dat vrij- nal moet zich met een be scheidener plaats tevre den stellen. Zij was no. 6 en blijft no. 6, ook al ver loren deze Rotterdammers gisteren, met 14 van haar 8 punten misschien nog wel de voorlaatste plaats te eniger tijd vaar wel zeggen. D.J.S. stond vóór giste ren nog op de eerste Waddinxveen. Schiedam plaats, doch is thans door Papendrecht neemt met 6 punten uit 10 het kortste wedstrijden, niettegen staande de geneverstadbe- woners van B.T.C. met 31 wonnen, nog steeds de achtste plaats in, In de 4de klas G heeft Hoek van Holland een grote voorsprong op haar de resultaten van mede gegadigden naar de leiding, tot de vijfde plaats afgezakt, wel een bewijs dus hoe fel de strijd om de titel wel is, een strijd, welke Merwesteyn thans no. 1 Hellevoet- sluis, Dindua en St. Lode- concurrenten" Westlari- wijk op energieke wijze af had, overgenomen, dia en 's-Grazenzande, die voeren. Oss kan ervan ver- DHZ steeg twee treden op wat de titel betreft, wel de competitie-ladder, n.l. van de 5de naar de 3de plaats, doordat Moor drecht het1 als gast met 51 moest ontgelden. Dan vallen er in deze afdeling nog twee gelijke spelen te vermelden, n.L C.K.C. H.O.V. (1—1) en F.S.V. PretoriaD.R.L, die een half dozijn doelpunten deelden. Alblasserdam en D.R.L. staan er als no. 8 en 9 niet al te best voor, vooral omdat de Pretoria- nen bij 'n gelijk aantal ge speelde wedstrijden reeds resp. 5 en 6 punten meer bezitten dan decandida- ten voor de rij-sluitenden. De vierde-klassera In de 4de klas F zijn enkele Rotterdamse' ver enigingen ondergebracht, die niet bang behoeven te zijn voor degradatie, doch vermoedelijk zo'n beetje als middelmoot zullen gaan fungeren. Belvédère geen voet aan de grond zullen krijgen. Aeolus moet op haar tellen pas sen, anders blijft zg in hel onderste gelid hangen. Schoonhoven en Hion geven elkaar in afdeling H maar bitter weinig toe en ook Zwervers heeft nog een stem in het kapittel wat het kampioenschap betreft. Pechvogels en Di lettant zijn in deze klas de zwakkere zusjes en ook D.Z.B. mag daaronder »vel gerekend worden. Ursus is in de 4de klas hoeft'dus niét "veel té ge zekerd zijn, dat zij tot het spelen van degradatie wedstrijden gedoemd zal zijn. S.M.V, slaat in 'de 4de klas K een goed figuur. Zij sloeg Merwede met 01 en blijft daardoor de ranglijst openen, gevolgd door Oud-Beijsrland, da?, slechts twee punten min der bezit. Wie cp de laat ste plaatsen zullen eindi gen, valt nog. niet met ze kerheid te zeggen, a! ko men Het Noorden en Pur- tershoek er het meest voor in aanmerking. Ook in afdeling L van de 4de klas duurt do kamp onverminderd voort om de kcD. Dubbeldam heeft op Hermandad en Poortugaal slechts een voorsprong van twee punten. Er be- I een straat voor op haar tegenstanders en men kan gerust zeggen, dat de Schiedammers onaantast baar aan de kop gaan. 1 punten op rio. 2 Marti- nit voor hg een even groot aantal wedstrijden, is een verschil, dat voor zich zelf spreekt. Sunrise staat eenzaam onderaan met 1 punt uit staat momenteel op de IX wedstrijden. W.R.M., derde plaats, doch Germi- die op 9 staat, kan. met beuren of er grijpen ver wisselingen plaats. Barendrecht staat er met 3 punten uit 10 wed- strüden droevig voor. Wie op de voorlaatste plaats terecht zal komen, is nog niet met zekerheid te zeg gen. Daarvoor is het ver schil tussen de punten- e an tallen nog niet groot genoeg wat -Hardinxvelö, Geluksvogels, Bolnes en Steeds Hooger aangaat. dat was int het eerste kwartier, toen. er nog geen sprake was van een overwicht van. een der partijen. Doelman Opschoor kwam bij een aanval te ver uit zijn doel en West- phol (die zich spoedig daarna moest laten vervangen) zag een. kansje. Hoog schoot hij de bal in, de aan hang spi*ong al op, maar nog juist kwam het hoofd van de stoere Steen bergen te voorschijn en zorgde er voor dat dc stand voorlopig gelijk bleef. Hierna volgde het BV V-offen sief. wat de Amsterdammers een 02 achterstand bezorgde, welke echter voor de rust weer door Heffels ver kleind werd. Bij dit doelpunt ging de Schïedamse doelman met geheel vrij uit. Natuurlijk zou Blauw Wit alles op alles zetten om deze achterstand in te lopen. Direct na de aftrap namen zij het offensief. De SVV-ers hadden hun krachten wijselijk: verdeeld en waren meestal een tempo vlugger. Zij hebben hun voorsprong met man en macht, maar ook alweer rpet bij zondere technische gaven het werd geen vechten met de rug tegen de muur verdedigd. Met succes hebben zij die verdedigd. Zij hebben die verdediging afgewisseld met ge vaarlijke aanvallen, die vaak de Am sterdamse harten in benauwenis brachten, maar zij hadden daarbij evenmin als Bergman c.s. succes en. ongewijzigd was de stand toen Karei v. d- Meer voor de laatste maai floot. Het bleek Zaterdagavond in de scholen zwem ontmoeting in het Oostelijk Zwembad gehouden wel, dat de school, die over de meeste verenigingszwemmers en zwemsters beschikten, de overwinning moest behalen. Zo was het dan ook. Bij de meisjes was het de 2e H.B.S.. die met 32 punten ruimschoots als eerste op de persoonlijke' zwefflnummers en eveneens gemakkelijk als eerste op de 10 x 25 m. estafette eindigde. De 2de prijs op de persoonlijke ba nen viel ten deel, zij het na loting met het Erasmiaans Gymnasium, aan de meisjes-H-B.S. met 22 pun ten. Bij de jongens waren de leerlin gen van de 4e H.B.S. met 39 punten op de persoonlijke banen veruit de sterksten, want no. 2, het St. Fran- cïscus-college. bracht het niet ver der dan 25 punten. Sterk genoeg om ook de estafette te winnen wa ren zij echter niet, want hier bleek de2e HBS over de beste zwem mers te beschikken. Na afloop reikte de heer A. H, W. Weekenstroo de prijzen aan de ver tegenwoordigsters en vertegen woordigers der scholen uit. Voetbal in Engeland Er is een verandering gekomen aan de top van de ranglijst der eerste divisie. Derby County, sedert tien wedstrijden In-eigen- huls ongeslagen, verloor van Manchester United met 1~3. Newcastle United won met 10 van Everton,-waardoor Newcastle op de eerste plaats kwam te staan, ter wijl Derby County terug viel naar de derde plaats, aangezien Portsmouth een beter eindgemiddelde bleek te hebben. Bjj Charlton stond de bjjna twee meter lange Zuid Afrikaan, Albert Uytenbogaardt, in het. doel. Deze acht tienjarige keeper speelde voor het reserve team van Charlton en had in acht wedstrijden slechts één keer een bal doorgelaten; In de ontmoeting trfgen Stoke City speelde de Zuid Afrikaan een goede wedstrijd, waarbij hü slechts één keer werd gepasseerd door een verrassende kopbal tijdens een worsteling. Rooke scoorde de hattrick voor. Arsenal en had indoende een groot aandeel In dé nederlaag' van Hud- dersfield Town, welke vereniging nu onderaan de ranglijst is komen te staan. Aston Villa eeu club, die in de onderste regionen verkeert, wist een verdienstelijk gelijk spel te Liverpool te behalen; waarbij de zeventien duizend pond sterling waard zijnde Ivor Powell voor de Villa stond opgesteld. Ook Shef field United wist een overwinning te behalen en wel met 3-rO te Blackpool. Door deze zege kwam Sheffield Unitecf een beetje uit de gevaarlijke zone. In de andere leagues is weinig veranderd. In de tweede divisie consolideerde West Bromwich Al bion zijn positie. In Lincoln City, die in de onderste helft -van de tweede divisie zetelt, deed verras send goed werk door Westham Uni ted met 4—3 "te slaan. OM DE ENGELSE CUP Zaterdag werden door de tweede ronde van de competitie om de cup wedstrijden overgespeeld. De uitslagen luiden: New Brighton- Bradford City 1—0; Oldham Ath leticWallhamstow Avenue 31; ReadingHull City 1—2; York CitySouthport 02. Het grootste gedeelte van de staanplaatsen voor de wedstrijd ArsenalTottenham Hotspur voor de derde ronde van de bekerwed strijden op 8 Januari was reeds en kele uren nadat de loting: bekend was, verkocht. Men verwacht dat rijen mensen zich reeds in de nacht zullen vormen voor bet terrein, zo dat de hekken, wel heel vroeg zul len open gaan. Het ziet er dan ook naar uit dat de plaatsen, uren voor de wedstrijd een aanvang neemt, volkomen bezet zullen rijn. Dé po litie hecfh reeds haar medewerking toegezegd om de orde onder de toe stromende mensen te bewaren en zy zal maatregelen nemen vooral bü de drukke verkeerspunten en de stations der treinen om degenen die later, komen mede te delen dat geen kans meer is om d wedstrijd bij te wonen. LICHT PROGRAMMA De week van 25 December tot 2 Januari zal een van de lichtste kerstweken voor de Engelse voet ballers zün die zij ooit gehad heb ben. Daar Kerstmis op Zaterdag valt zullen zij in drie dagen niet meer dan twee wedstrijden ie spe len hebben. Een lichte taak in ver houding mef de jaren 1902, 1913, 3919,' 1924 erf 1930. toen zij in drie dagen drie wedstrijden moesten spelen, toen eerste Kerstdag op Don derdag viel. De meest inspannende periode hebben de league clubs in 1924 gehad. Zij moesten toep tussen 13 December en 1 Januari vijf maal in bekerwedstrijden en vier maal in leaguewedstrijden uitkomen. ONDERZOEK IN DE BOEKEN, Fred Howarth. de secretaris van de voetbal-league, verklaarde.- dat leagua-officials de boeken van een eerste divisie-club nauwkeurig wa ren aan het onderzoeken. Hij wilde de naam van deze club echter niet aan de openbaarheid prijs geven en zei dat het onderzoek niet alle clubs betrof. Men wil vaststellen of de betalingen in overeenstemming rijn met de .reglementen van de league. Een rapport hieromtrent zal bin nenkort worden uitgegeven en de league zal vervolgens een verkla ring afleggen over de situatie. De periode van het onderzoek gaat terug tot 1946. Et ztfii wel eens van die da gendat ik naar een vwr'bal - te kijkenals naar een dw. door een of ander voorhistorisch dier is uitgebroedDan uiwcZ ik de haren van de ene voetballer te lang en het broekje van de ander te kort, dan bedenk ik, dat het geen pas geeft voor een voetballer om met een slip van z'n shirt uit z'n broek te lopen cn luister ik te veel naar het publiek. Het is a priori fout om naar het publiek te luisteren. Het pu bliek ziet het voetbal alleen om de doelpunten. Wat daartussen gebeurt laat het koud, zo koud als het gistermiddag was op m'n bankje, met die smerige, noord ooster pal in m'n gericht. Zolang het publiek nu alleen nog maar doelpunten roil zien van z'n eigen club, kan ik er nog wel vrede mee hebben. Je bent chauvinist of je bent het niet. Jn het laatste geval kun je op een dagzoals gisteren, beter achter de warme kachel blij ven zitten. Maar wanneer ik achter me om doelpunten hoor smeken van de tegenpartij, alleen omdat er een gulden"oj een knaak op is peroea, komt er iets in me in opstand. O. ik ben niet afkerig van een gokje. Ik heb zelfs geen morele bezwaren tegen een voetbalpool, maar wie sa ijskonijnerig naar een wed strijd kan zitten kijkenis het niet waard, dat er nap jongen in 't veld komen, die er des noods groggy voor willen gaan al? hun club maar niet verliest Dat is niet fair, maar het is ook niet verstandig van me om hét neer te schrijven. Want mis-, schicn leest die meneer dit stuk je en schrijft hij een boze brief aan de sportredacteur. Of die man, die zich Kris-Krassef noemt, zijn neus niet in ander mans zaken roti steken. Dat kwam, ik héb het al gezegd, om dat mijn. neus zo koud was en de bal te veel leek op het ei van een brontosaurus. En dan 'moet die boze meneer maar kijken, naar wat ik hier boven heb ge schreven. Kris-Krasser. Feyenoord heeft in Delft een kleine overwinning behaald op DHC, een overwinning die de be zoekers door hun technisch betere spel ook wel verdiend hebben. Toch hebben de Delftenaren goed partij gegeven en gedurende de eerste helft wareii zij over het algemeen zelfs iets in de meerderheid. Dit on danks de sterke wind,' die van doel tot doel stond en die DHC geduren de de eerste speelhelft tegen had. Na 25 minuten hadden de Delftse aanvallen succes, toen de linksbin nen doelman Bijl onhoudbaar pas seerde (10). De tweede helft begon met enige overrompelende aanvallen yan Feyenoord, waaruit Hoek en v. d. Korput de achterstand in een I2 voorsprongen déden' verkeren. Te gen de. wind in spelend bleef Feyen oord iets stérker en vooral in het veld kwam de technische superiori teit ten volle tot uiting. Vpar het doel lukte het echter minder goed. de afwerking der aanvallen liet te wensen en zo kon de verdediging van DHC verdere doelpunten voor: komen. Kort voor het einde dreig de zelfs nog de gelijkmaker te ko men, want er ontstond toen een vrij verwarde situatie voor het doel der bezoekers, waaraan een einde kwam toen de scheidsrechter DHC een strafschop toekende. Bijl wist dc bal te keren, deze belandde weer bij de Delftse voorwaartsen,. doch juist toen. deze opnieuw hadden inge schoten, blies de scheidsrechter het einde. Ook dit laatste schot, dat dus toch al te laat was, werd nog door Bijl gekeerd.- Zo ontkwam Feyen oord nog juist aan. de gelijkmaker, die overigens ook niet verdiend zoo zijn geweest. Bij Feyenoord was Hoogvliet ver vangen door Hoek.- die op de rechts half plaats speelde; Munster bezette weer de rechtsbuitenplaats. <4duer£e«tie l.-M. Voor de verrassing'In de tweede klasse heeft wel Fortune gezorgd, dat er zowaar in is geslaagd het sterke RCH op de knieën te krijgen. Grote Vreugde in Vlaardingen. s Fortuna heeft het hoofdzakelijk door z'n bullebijterig enthousiasme be- - reikt, dat de Haarlemmers eenvoudig geen kans kregen hun gewone spel te ontplooien. In de eerste helft was Fortuna zelfs iets sterker. Twee doelpunten werden voor de rust, roepens buitenspel, geannuleerd. Rust 00. Na de rust zette RCH nog m$er stoom er achter, maar de klap kwam aan de andere kant toen Sterk naar v. d. Waal kopte, die met een hoog schot de doelman van RCH verraste. RCH moest toen'gelijk ma ken en dat gebeurde ook, eén voorzet van Butter werd door Biesbroek ingekopt (1-1). Waar niemand meer op had gerekend, gebeurde een minuut voor het einde. Uit een hoekschop genomen door Sterk, kreeg Poldervaart de kans om het winnende doelpunt te scoren Jammer voor Coal, dat het nu niet .verder Is gekomen dan tot een 22 gelijk spel tegen RFC. Het heeft er wel even kritiek voor de groen-witten uitgezien, dat was toen Coal met 2G voor kwam te staan, uit doelpunten van v. Ba tenburg en Merrelaar. Er was nog een kwartier in de eerste helft te' spelen, toen Griese uit een hoek schop kon inkoppen (32), Na de rust volgde een belegering van hel doel van Coal. Stopperspil Versloot gaf na een minuut, of twintig de bal naar Griese, die de gelijkma ker inschoot (2—2). Opzienbarend was ook wel de 50 overwinning van CVV op Quick. Na een kwartier was het eerste doelpunt er al van Van Bok- kum. Na een half uur had CVV wederom succes, toen Van Bokkum uit een voorzet van v.d. Sluys uit stekend, inkopte (20). Tot de rust hielden de Haantjes zich staande, maar na tien minuten in de twee de helft was het weer van Bok kum, die scoorde, wederom na een voorzet van v. d. Sluys. Tien minu ten later was het v. d. Waal, die de stand op 4—0 bracht en voordat het eindsignaal klonk had Ouwens de eindstand op 50 gebracht. Overmaas heeft z'n positie tegen HW niet kunnen .verbeteren. Het is een 20 nederlaag geworden in een door-beide partijen slecht ge speelde wedstrijd. Dè rust kwam nog met blanke stand en pas daar na werd HW aanvankelijk- iets sterker. Toen de linkshalf van Overmaas een fout maakte, kon de rechtsbinnen van de bezoekers hiervan profiteren. Hij plaatste de bal goed voor de voeten van de linksbinnen, die HW de leiding gaf. De rechtsbinnen bracht de stand nog op 02 en hiemaris er niet meer gedoelpunt. Bij Excelsior—Gouda waren het de bewoners van de pijpenstad, die overrompelend vaix. wal staken en reeds binnen tien.minuten een 20 voorsprong veroverden,. Dank zij 'n strafschop werd het door van der Meer 1—2, de rechtsback van .Gou da gaf vervolgens een'doelpunt ca deau en toen. v. d. Berg ook nog het Goudse net wist te vindén, had Excelsior met de rust zowaar een 3-2 voorsprong. Een korte periode van Gouds overwicht bracht na de rust de. gelijkmaker.: -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 6