Voor SVV ligt de weg vrij naar het kampioenschap ■M XJrsus en Hoek v. Hólland hijsen de kampioensvlag Ajax bleef onder de maat Engelse profs scoorden dit weekend weinig 't Zuiden omzeilt een klip HVV en Unitas nek aan nek EDO keek niet zo nauw Henk de Boer gaf Sparta nieuwe vaart en geest SCORES EN STANDEN Hermes won verdiend Uit de derde en vierde klasse S.V.V.-wee Maandag 24 Januari 1949 3 (Van onze sportredacteur) De Schiedammers konden gisteravond rustig gaan slapen. Het spookbeeld, dat Ajax nog roet in het eten zou gooien cn daardoor de kansen op het kampioenschap op lossere schroeven zou zetten, is opgelost. Het is ook niet meer dan een schimmige bedreiging geweest, meer een drei gement van het oude. trotse doorgewinterde AjaX aan een „blaag", die pas in de eerste klasse komt kijken. Maar de jeugd heeft het glansrijk gewonnen. Laten we dat eerst even vaststellen. En dan de belangstelling. Wij wisten, dat er veel. mensen zouden komen, wij wisten niet dat er zoveel mensen zouden zijn. Het bleef maar gulpen dóór de nauwe corridor, die eik ogenblik verstopt raakte. Waar al die mensen ten slotte zijn gebleven, weten we niet. Ze zijn ten slotte- zelfs op het dak gekropen van het clubhuis, maar werden er netjes afgestuurd door een Schiedamse agent. SVV had werkelijk 'zijn „big maich". Met de volle belangstelling van de Koningin der Aarde. Journalisten, fotografen, film-operateurs cn zelfs een eigen ooggetuige-verslag voor Schiedam. Vatf het Parool. Was het dat allemaal waard. Natuurlijk was het dat waard, want al is dewedstrijd dan uiteindelijk niet geworden, wat wjj ervan verwacht hadden en hebben we de vorige week tegen Haarlem beter en. zelfs spannender voetbal gezien, dit was SVVAJAX de laatste stormloop om 'n strategische heuveltop. En al is het dan geen „grand spectacle" geworden, zoals wij ons dat van twee technisch goede tegenstanders hadden voorgesteld, heet is het wel toegegaan. Hel is een verbitterde strijd geweest, een worsteling om centimeters. Maar zelden, dat een van beide partyen tot een groots opgezette aanval kon komen. Het was doorlopend een gevecht om de beste strategische positie te krijgen voor een grootscheepse uitval. Het middenveld was daarvoor zeer belangrijk, grote figuren zijn daarin geweest Van Schjjndél, als aanvallende spil en v. d. Hart als stopperspil. He linksback bij Ajax, Jansen, was zwak. Fotharst en Stoffelen. niet In de verdediging van SVV was geen zwakke stee te vinden. De Schiedammers waren met de opdracht in het veld gegaan om elke centimeter grond met- hun body te verdedigen. Ze hebben dat ook gedaan. En met volle overgave. felle Ajax-rechtsbuxten, werd gisteren V-er van Meerwijk flink geschaduwd. Vooral de vleugels van Ajax de snelle Drager en de gevaarlijke Fi scher werden lam gelegd. Drager had een heilige angst voor de stevi ge Steenbergen en Fischer kon zich maar zelden vrij spelen, van de aan hem vastklevende Corveleyn, En zo probeerde men elkaar geen duim breed toe te geven. Sluimerend gevaar Was er in het veld geen noemens waardig krachtsverschil, toch had men steeds het gevoel, dat er van SW meer dreiging uitging. Dat schot van Van Schijndel. Hard, droog, met dodelijke zekerheid afge vuurd. Ver buiten het bereik van de beduusde Leenfvaar spette de bal te gen. de lat. Dat gebeurde een mi nuut of tien na-'t begin en moet al les wat Ajax is geweest een onzeker gevoel hebben gegeven. Zoals het al les, wat SW was, een solide gevoel gaf, toen Corveleyn een harde pri meur van Broekman onschadelijk maakte. Eenvoudig, solide. Het eerste doelpunt van SVV kwam als een verrassing. Een voor zet van Van Lith werd onzeker weg- gekopt door Jansen. De bal kwam voor de voeten van Kanemann. die op dit moment goed maakte, wat hij door niet volkomen fit te zijn aan zijn club moest verzuimen. Hij kon rustig kijken voordat hij schoot en toen mikte hij de bal precies in de rechterhoek. Toch leek het schot ons niet onhoudbaar. Ajax bleef hope loos zoeken naar het antwoord. Een schot van Van Dijk.rakelings over de lat. Een schot van Michels: Opschoor kon nog juist z'n knokkels tegen de bal aan drukken en.... de lat deed de rest. Vrouwe Fortuna klopte hem- bemoedigend op de schouder. Zij had schik in die jon gen, ze bad schik in al die hard wer kende begeesterde Schiedammers en ze liet Ajax met een sip gezicht naar de kleedkamer gaan, om te rusten en te broeien op revanche. Er moet daar in de rust een hari- tig woordje, gesproken zijn, door ffe trainer, door voorzitter Koolhaas. „Denk om je reputatiel" moet er ge zegd zijn. „Ajax mag niet verlie zen...." De jongens hebben, geluis terd, geknikt, maar ze hebben geen dure eed gezworen, dat zy deze wed strijd zouden winnen. Het was voor Ajax alleen maar een prestigekwes tie.. Voor SW een erekwestie Om de hoofden van de Schiedam mers lag geen aureool van roem en traditie. Zij speelden alleen maar om de eer, van zichzelf, van een moeder 'of een meisje op de "tribune. Daar voor waren zij bereid door een vuur te gaan en daardoor kon Ajax ook na de rust niet de tegenstand wegspelen, waardoor een Drager en, een Fischer de kans zouden krijgen' om door te glippen. Het werd een copie van de eerste helft, met een onverwacht ver schot- van Gosens, dat Lecntvaar in de acrobatische bui teling, die hij nodig had om de bal te stoppen, letterlijk op zijn hoofd bracht. Een razend snelle combinatie tus sen Gosens, Könemann en Sehrumpf, scheurde een minuut of twintig voor het einde plotseling de verdediging van Ajax open. Iedereen liep ver twijfeld naar da verkegrde plaats, Leentvaar was heel ergens anders dan hij moest zijn en plotseling stond daar Sehrumpf te dansen van vreug de, want hij had, via de benen van v. d. Hart de bal in het doel gewipt. Met twee doelpunten voorsprong leek het pleit beslecht. Er zat nog een verrassing in de bus, want een paar minuten voor het einde had Fischer plotseling uit een vrije trap hot gat gevonden, waar alles wat Ajax heette zichsuf naar had ge zocht. Verbouwereerd schopte Op- schoor de bal naar het middenveld. Nog even zette Stoffelen de tanden op elkaar, kwam er in de hoofden van de Ajaxïedan oen vage hunke ring naar een gelijk spel, maar Dirk Nijs liep ai op z'n horloge te kijken en Vrouwe Fortuna was al van het veld af. Zat al een glaasje aalbessen te drinken met de voorzitter van SW.... De bedieners van de scoring-borden had door Jones de leiding genomen, der eerste divisie-clubs hebben het Zaterdag rustig gehad, in de IX eerste divisie-wedstrijden, die w#rden gespeeld, werd slechts 16 maal gescoord. Niet min der dan vier wedstrijden eindigden, zo als ze waren begonnen. De leiders. Portsmouth, omzeilden een zeer lastige klip door met 10 van het anders op eigen terrein Ongenaakbare Charlton te winnen. De dag waa dubbel goed voor Portsmouth, want noch New Castle United, noch Derby County kon den een overwinning behalen. Met drie punten voorsprong op New Castle nemen de be woners van de zuidkust thans een stevige positie aan de kop van de rang lijst in. 61.000., toeschouwers waren getuigen van do wedstrijd op het Cliarlton-tcr- rein. maar het aantal, dat de grote derby te Manchester Tussen „City" en „United" vólgde, spande" met meer dan 66.000 de kroon. De belangstelling was deze Zater dag over het algemeen groot. Op Villa Park zagen 65.000 toeschouwers Aston Villa de onderste" plaats verlaten door een I—0 zege op Arsenal, terwijl de tweededivisie-wedstrijd tussen Totten- ham Hotspur eh de leiders West Brom- wich Albion door 62.500 kijkers werd bijgewoond. EvertonChelsea, een wedstrijd die Zaterdag 29 Januari nogmaals wordt ge speeld, maar ddn In de vierde cup ronde, eindigde ln een benauwde '21 overwinning voor de thuisclub. Chelsea District I Haarlem—Stormvogels DOS—Xerxes V oX ewfickcrs—AD o Gooi—Sparta. 1 SVVAjax District H NeptunusHermes DVS Zeeburgla—DFC HBS—OW8 0—1 Fcijeiioord—EDO 4—3 VSV—KFC 5—1 (VSV kampioen) DISTRICT II Tweede Klasse A RFC—Vclsen 1—1 SchevenlngenCoal 5r-2 Fortuna—Quick X0 RCHEmma UVS—DCV Tweede Klasse B Excelsior—Overmaas VUC—VFC Sliedrecht—HW EB OH—Unitas LeerdamGouda 5—2 2—0 3—Z District I avv'^M'^-iw- Blauw Ajax -16 Xerxes 15 DOS 15 ADO 15 Haarlem 15 Stormv. 16 Valewijckers 17 GOOi 16 Sparta 15 District 2 VSV 17 EDO 16 Feyenoord 15 DWS 16 Hennes DVS 15 Neptunus 15 HBS 16 Zeeburgla 16 KFC DFC DHC 14 28 RCH ZO-UVS 20 Coal 39 Emma 16 RFC 34 Velten 31 DCV 33 QUICK- IS Fortuna 9 CVV-, 6 Scheven. 30 HVV 20 Unitas 19 VUC 18 Gouda 16 Excelsior 14 Leerdam ■14 EBOIÏ 33 ODS 12 vrc 11 Sliedrecht .>6 Overmaas 16 - 22, 15 18 15 17 15 17 17 16 17 16 14 15 15 13 15 33 16 13 17 12 19 23 16 22 17 21 16 20 17 19 16 .14 17' 11 15 13 16 11 17 10 15 9 Baas boven baas Toen de Londenaar Dickie Flicker onlangs gedurende 45 uiir -en 27 minuten „snooker" speeldeeen. soort biljartspel waar de Engelsen verzot op zijn, had'hij een pedometer aan-zijn .beenbevestigd. Dit apparaat wees uit dat hij al spelend 24 mijl en.400 yard afgelegd had. Sindsdien hebben verscheide ne andere sportlui zichzelf met behulp van-de pedometer ge controleerd en een hunner, Har ry Williams, bevond dat hij 10 JA mijl had. afgelegd toen hij dezer dagen als. referee een beker wedstrijd leidde, Tien jaar ge leden had-een andere referee eenzelfde proef genomen. Hij had zeven mijl opgenomen, waaruit men als men wil con cluderen mag dat het spel snel ler is geworden, of de scheids rechters-actiever Voorts wordt geraamd, dat pij hef snelste spel ter wereldijs hockey, een scheidsrechter on geveer 7 mijl aflegt. Evenxvel zijn er pij elke wedstrijd twee scheidsrechters. Was er maar eert dan sou de afstand ruim ket dubbele bedragen. Maar al deze cijfers worden in de schaduw gesteld door wat 'n gewone Landense huisvrouw dezer dagen constateerde toen ze, nieuwsgierig geworden door de berichten over loop-presta ties, op haar beurt een proef met de pedometer nam. In de avond bleek dat ze ruim 15 mijt had afgelegd, en ze hdd toch geen stap buiten de deur gezet om te gaan winkelen. maar twee doelpunten van de voor de eerste maal na een ondergane operatie weer opgestelde Wainwrleht deden alle illusies yan Chelsea vervliegen, hoewel dit resultaat met het oog Dp de komende cup-ontmoeting Chelsea niet behoeft te verontrusten, Wolverhampton stond in de wedstrijd tegen Blackpool spoedig achter door esn doelpunt van Shim-well, maar toch kwam de zege aan de Wolves i toen Hald tweemaal achter elkaar scoor de. Deze overwinning betekende tevens een stijging op de ranglijst van twee plaatsen. De uitslagen van de Zaterdag gespeel de wedstrijden in de Engelse League luiden: Eerste divisie: Aston Villa—Arsenal 10, Bolton Wanderers—Liverpool 0—3, BurnleyMiddlesbrough 0—0, Charlton Athletic—Portsmouth 0—1, Everton Chelsea 2—1, Manchester UnitedMan chester City O—0, Preston North End- Birmingham City 0—6, Sheffield United Huddersfieid Town 00, Stoka City- New Castle United 1—1. Sunderland Derby County- 21, Wolverhampton "WanderersBlackpool 21. Tweede divisie: BarnsleyQueens Park Bangers 4—0, Bradford—Coventry 2—1, Brentford—Chesterfield 1—1, Fill- ham—Plymouth Argylo 6—1, Grimsby Town—Cardiff City 2—2, Leeds United Sheffield Wednesday 1—I, Leicester City —Lincoln City 5—3, Nottingham Forest Blackburn Ravers 1—0, Southampton- Luton Town 1—1, Tottenham Hotspur- West Bromwlch Albion 2—0, West Ham United—Bury .2—1, Technische dag... van KNVB Het bestuur van de K.N.Y.B. heeft besloten op Zondag 27 Fe bruari een technische dag te orga niseren, ten einde een overzicht te verkrijgen van het beschikbare spe ler smateriaal. Op die dag zullen verschillende districtself tallen in een vijftal steden, te weten Nijme gen, Breda, Haarlem, Leeuwarden en Goes, elkaar, ontmoeten. De competitie ataat op die dag stil. Het dodenmasker en. het doods hemd van Gustav Mahler zijn door diens dochter Anna Mahler, die in Londen woonachtig is, aan Wenen afgestaan. Neptunus mag zich niet beklagen, dat het Hermes DVS met de over winning weg '.eeft laten gaan, want de Schiedammers, die invallers hadden voor Jansse en Ruiterman (Roels en Osterholt) hadden deze ooit wel verdiend. Bij Neptunus ontbrak Sjerp nog op het appel en op zijn plaats zagen we v. d. Horst weer eens opgesteld. Vooral in de eerste helft heeft Hermes aantrek kelijk en goed voetbal laten zien, maar Dufourné had zijn dag en zo bleef z'n'doel schoon, mede dank zij voortreffelijk spel van Everse en Hogedoorn. Zo kon het zelfs ge beuren, dat Neptunus tegen de verwachting in nog voor de rust de leiding kon nemen door midden voor de Vos, die van een aarzeling in de Schiedamse achterhoede ge bruik maakte en van korte afstand de bal langs F'" werkte. Drie minuten na de rust was het al gelijk,- toen Jack Heyster voor zette en Joop Heyster de bal over de doellijn werkte (1-1). Neptunus kwam hierna meer in de aanval, maar de verdediging van Hermes, met van Buitenen als uitblinker, hield stand. Een. kwartier voor het einde schoot Stolk. laag in de rich-, ting van het doel en v; d. 'Tuyn veranderde de bal bliksemsnel van richting, waardoor deze onbereik baar voor Dufourné in het net ver dween, Het laatste kwartier- verstreek onder voortdurend overwicht van Neptunus, maar de Schiedamse verdediging hield stand. Het FIFA jeugd tournooi Naar men zich herinnert Is het vorig jaar te -Londen een inter nationaal jcuffdtoumooi georgani seerd, waarbij de F.I.F.A.-cup de in zet vormde. Onlangs Is hekend ge worden, dat Nederland dit seizoen de organisatie van een dergelijk tournooi op zich zal nemen. Als da ta zijn vastgesteld 18 April (tweede Paasdag). 19, 20 cn 21 April. Ge speeld wordt in verschillende plaat sen van ons land. De K.N.V.B. zal binnenkort een aantal landen voor deze wedstrijdenreeks uitnodigen, met een minimum deelneming van 8 en een maximum van 12 landen. In de derde klas is het nog niet tot kampioenen kunnen komen, maar de vierde klas telt er enige, waaronder Ursus en Hoek van Holland resp, uit de 4de klas I en de 4 de klas G. F-en -jelukwcns is het succes van deze beide clubs uit het Rotterdamse rayon zeer zeker waard. In de derde klas B heeft Leonidas zijn twaalfde nederlaag geleden en we! tegen Wassenaar, dat met 3-G won. De Hollandiaan, dat nog in de running is voor het kampioenschap stelde wel wat teleur door in Den Haag tegen Vios een nederlaag van 2-0 te boeken. De koploper VDL liet intussen ook een steek vallen en kon Let tegen de Mussen nitverder dan een puntloos gelijkspel brengen, zodat de Vlaar- dingse club en ook de vogels nbg eec goede gooi naar de kampioenstitel doen. In"' de 3de klas D verspeelde Rising Hope een kostbaar punt door de 1-1 tegen- Texas be vochten. Tot énkele mi nuten voor het einde Kroop had de theemensen na ongeveer 15 minuten spelens in de tweede helft de leiding bezox-gd be hielden de Rotterdammers een voorsprong, doch door een strafschop werd het op het nippertje toch nog een verdelen van de pun ten. HPSV nam de hele buit weer in bezit door RVC met 2-3 te kloppen. Rising Hope heeft nu nog slechts een - voorsprong van één punt op de Haag se politiemannen. Dat wordt oppassen voor onze stadgenoten. Fluks heeft er goed aan' gedaan in de 3de klas E Sïod met lege handen (1-0) naar de Maasstad terug te zenden, want de Dordtenaren hebben, de punten hard nodig, omdat, zij nog stee."1- sterk bedreigd worden door Slikkerveer, dat weliswaar 4 punten minder bezit, doch - ook twee wedstrijden ten achter is. Het is du wel als vaststaand aan te ne men, dat Siod en LSY de gradatie-wedstrijden zul len moéten gaan spelen. In de 3de klas F blijft het tussen Spartaan en DHZ een nek-aan-nek- race. Het is zeer wel mo gelijk, det de laatste ont moeting beide ploegen hebben nog slechts twee wedstrijden te spelen de doorslag geeft. Spar taan heeft intussen de handen vol aan de DRL- ers gehad, want na de rust stond het tot 10 mi nuten voor tijd nog 3-3.. Merriehboer en Martinot maakten toen met doel- werk gedaan, want met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft het nu al beslag op de kampioens- titel gelegd. De straudbe- woners prikten DHL met 5-1 aan hun zegekar en hebben zodoende ongesla gen 'het kampioenschap behaald. Aeolus zit nog in de gevaarlijke hoek, ook al gaf het Full Speed met 3-1 klop, Hion heeft in de 4de klas H een lelijke misstap gedaan door n.b, van het zwakke Dilettant met 3-1 te verliezen. Schoonho ven, dat DZB met 2-0 er onder hield, heeft nu de leiding van de R'dam- punten aan alle onzeker heid een einde. DHZ trok naar Alblasserdam en verpletterde daar de club van die naam met 3-10. Dat" zijn cijfers, die voor zich zelf spreken. Ofschoon de 4de klas D geen deelneming van Rot- terdamst clubs heeft, wil len wij toch even memo reren., dat Celeritas het kampioenschap heeft be haald met nog twee wed strijden te spelen. Satur- nus is in afdeling E van de vierde naar de vijfde plaats verhuisd doordat ze van Rava een nederlaag van 3-0 heeft te slikken gekregen, maar wij gelo ven wel, dat onze stadge noten niet verder zullen afzakken. BTC heeft in afdeling F met een fikse overwinning van 6-2 op Belvedere verrast. Hier door schuiven de Rotter dammers een plaats ach teruit en Germinal, dat zijn wedstrijd tegen Schiedam zag afgelast, zakte eveneens een plaats op de ranglijst door de zege van BTC. Hoek van Holland heeft in dé 4de klas G- kranig mers overgenomen, Pech vogels heeft zowaar van Florissant gewonnen 2-3, maar, het zal weinig ba ten, want de. achterstand op de andere verenigin gen is tc groot om nog aan het spelen van de gradatie-wedstrijden te ontkomen. Ursus is verstandiger geweest dan 'de vorige week en door Sunrise met 1-3 in het zand te doen bijten, hebtten. dé Schie dammers gisteren feest kunnen vieren.- Het was een vrij aardige wed strijd, waarin Ursus sterk in de meerderheid was zonder dat zijn voorhoede aanvankelijk in staat bleek het overwicht in doelpunten uit te druk ken. Middenvoor v. d.Wei scoorde in de eerste helft voor Ursus en even- voor de rust maakte de rechts binnen van Sunrise gelijk. In de tweede helft bracht rechtsbuiten Sperenborg de stand op 1-2 en dank zü een strafschop kon aanvoerder de Wolf er 1-3 van maken. Wat de on derste plaatsen betreft, blijft het bijzonder span nen. Sunrise weet reeds Vat haar te doen staat, maar WRW, Transvalia, NHS en Steeds Volharden krijgen nog harde strijd tevoeren om de gevaar lijke zone te verlaten. Vinnig, is ook de strijd in de 4de klas J wat de léiding aangaat, Helle- voetsluis heeft deze thans .van Merwesteyn. overge nomen, maar Dindua DJS 2ijn ook nog niet kansloos. Dindua staat op de derde plaats, doordat het een minder goed doel- gemiddelde heeft, dan de Dordtenaren, Door de 4-1, die de Rotterdammers boekten, is het verschil in doelpunten intussen nog slechts 3. Als een kat in het nauw zit, 'oet zij dikwijls rare sprongen. Dat heeft het Noorden weer eens bewe zen door het leidende SMV met 1-3 te kloppen. Het Noorden heeft zelfs geruime tijd een voor sprong van 0-2 gehad. SMV's enige doelpunt ontstond uit een .straf schop. Dubbeldam is in de 4de klas L niet zo heel ver meer van het kampioen schap -af. Steeds Hoger kon het op eigen terrein niet bolwerken tegen deze koploper en verloor met 0-4. Foortugaal zit te loe ren op een misstap van de Dubbeldammers, maar met eèn beetje fortuin kan Dubbeldam spoedig de kampioensvla g hijsen. Hermandad boekte een zege op 's Gravendeel (3-1), maar lijkt ons uit geschakeld, nu de politie mannen 4 punten op no. 1 ten achter zijn en beide wedstrijden, die nog res teren, zouden moeten winnen, waartegenover dan twee nederlagen van Dubbeldam zouden moe ten staan. En dan nog zouden Dubbeldam en Hermandad elk met 24 punten eindigen. Zover zal het wel niet komen. Ronde van Nederland uitgebreid De ronde van Nederland zal dit jaar worden uitgebreid met een extra étappe door het Noorden. De belangstelling voor deze tweede londe. van Nederland blijkt voor al' in het Noorden des. lands zo overweldigend, dat de organisato ren gezwicht zijn voor de aandrang der plaatselijke comité's. Zij be sloten, de ronde dit jaar twee da gen lang door het Noordelijk deel van het land te laten trekken. Be houdens goedkeuring der betrok ken autoriteiten zal de start der ronde daarom niet plaats vinden op 7 Mei, zoals oorspronkelijk gemeld werd, maar zullen de renners reeds Vrijdag, 6 Mei te Amsterdam ge start worden voor de tocht van rond 2000 km. De finish blijft ge handhaafd op 15 Mei (te Gronin gen). In Zuid-Holland begint er steeds meer tekening in de strijd-tc komen en we" kunnen over een paar weken de beslissing tegemoet zien. Het Zuiden had vijf wedstrijden achterstand op de leiders, zodat er nog. alles kon gebeu ren, Immers de Rotterdammers moesten nog tegen enkele ploegen in bet veld, die evenzovele risico's met zich brach ten. Een van die gevaarlijke klippen, hebben ze thans omzeild. Ze zijn nl.' bij HKV op bezoek geweest en met een fikse zege huiswaarts gekeerd. In het veld viel niet veel krachtsverschil op ié merken, maar voor de korf gaf Het Zuiden de gehele wedstrijd door de toon aan. Mej. A. Vlier had spoedig succes en spoedig daarop kon Den Hartigh de voorsprong vergroten. Dé rust kwam met de stand 1—4. Na de thee voerden, de gasten de score tot 1—8 Op en toen kon HKV pas twee maal de korf vinden: 38. Deetos en Ons Eibernest, met elk vier verliesptsn- ten meer zijn de enige ploegen die Het Zuiden nog bedreigen. De Dordtena ren moesten bij Rozenburg op bezoek en dat wonnen ze met 4—5- De rust brak met een 4—1 voorsprong der Rot terdammers aan. Toen Hoekstra na de nauze 2—4 had gemaakt, was het voor Seits een koud kunstje gelijk te maken, waarna Nagtegaal toch nog voor de zetje zorgen kon. Wel sneu voor de hekkensluiters, maar een dure les. Vicus Orientis kon zich weer wat uit de ge vaarlijke hoek .werken door Gymna siasten een punt te ontfutselen. Hier zag het er voor de rust niet naar uit. dat de. thuisclub geen succes zou boe ken. Vlot kan W. Engels tweemaal de mand doorboren en al gelukte het toen aan v. d. Water op te halen tot 1—2, na de thee'herstelde R. Cos- ter de voorsprong weer en zag het er niet kwaad voor de Hagenaars uit. ïn derde instantie bleek Gymnasiasten echter al zijn kracht verbruikt te heb ben. Mof. v. d. Tuin en in de laatste minuut Hensen haalden tot 3—3 op. In de tweede-klas-afdeling A is zo- we! de strijd om de titel als om buiten degradatiegevaar te geraken even fel- Het Zuiden 2 wist in de strijd om het kampioenschap voordeel te krijgen op de concurrenten Quick ,en DKC door zelf met 6—2 van DKC te winnen en doordat de Dordtse ploeg met 31 van Spangen 2 verloor. Doordat Deetos 2 van Ready won en r.og wel met 10—2. behaalde Spangen 2 door si|n overwin ning niet zoveel voordeel. HSV klopte Zwervers, dat nu op de laatste plaats is beland. In. B wordt even fel in de staart gekampt. Barendrccht verbeterde Sliedrecht, de hekkensluiter van 2B, heeft HVV duidelijk te ver staan gegeven, öafc het kampioen schap voorlopig nog een ideaal ls, waar ook Unitas op de tweede «ij Gouda cn VUC respectievelijk op de derde en vierde plaats een woordje over mee willen, spreken. Hier is wel een schone voorsprong verloren gegaan. De papieren van RCH In 2A staan heter, want hier moest Coal -ook al door de knieën gebracht door een candi- daat voor de rode lantaarn Sche venlngen de kop loslaten'' en overgeven aan UVS Zo blijven de tweede klassers rumoerig t& keer gaan, zonder dat echter in de positie van de Rot terdamse en Vlaardingse staartclub veel verbetering komt. Fortuna slaagt er misschien nog wel in uit de gevaarlijke zone te komen, want de Vlaardingërs wonnen weer, dit maal van Quick. Daar ook Seheve- ningen nog op komt zetten, wordt het voor CVV dubbel oppassen. RFC en Velsen speelden een ge noeglijk middenmoot-spelletje, waarbij de punten broederlijk wer-r den gedeeld, In 2B is Overmaas, dat met 2-0 van Excelsior verloor, zelfs naar de onderste plaats gezakt en ook de positie van VFC, dat met 2-1 van VUC verloor, is er niet benijdens waardiger door geworden. RFC-VELSEN Het was maar een povere verto ning die RFC, dat een invaller had voor Apon, en Velsen te zien heb ben gegevén. Vooral in de. eerste helft was er maar weinig te genie ten. Wederzijds werden enige aan vallen ondernomen, RFC was mis schien een tikje actiever, maar ge zien het karakter van deze aanval len was het geen wonder dat de rust inging met blanke stand. In de tweede helft kwam er iets meer leven in de brouwerij. RFC pakte wat beter aan, maar als men eenmaal voor het vijandelijke doel was gekomen, werden de kansen gewoonlijk weer hetzij door slecht schieten of door te lang treuzelen om hals gebracht. Toch kon Griese na een kwartier zijn club de leiding bezorgen. Een kwartier later scoor de van Bakkum, dank zij een fout in de verdediging van RFC, van dichtbij de gelijkmaker. Daar bleef het bij en daarmede konden ook beide partijen'tevredeïi zijn. EXCELSIOR - O VEEMAAS In een'slordig gespeelde wed strijd, heeft Excelsior kans gezien Overmaas met 20 te kloppen. In de eerste helft speelden de Wou- desteinbewoners met. de sterke wind in de rug en waren daardoor overwegend sterker. Verscheidene goede, snoringkansen gingen door slecht schieten elkaar niet be grijpen verloren. Na ruim een half uur spelens scoorde Miedema uit een hoekschop, door v. d. Stoep genomen, met een kopbal. (1-0). Tot aan de rust wist Overmaas verder stand te houden. In de tweede helft kreeg Over- Nationale zwemkampioen- schappen Naar het A.N.P. verneemt" zullen de nationale zwemkampi oen schap pen dit jaar tc Dootinchem in hét zwembad „Groencndaal" worden ge houden. Op Vrijdag 12 Augustus wordt de 1500 i tic ter gezwommen en op Zaterdag 13 en Zondag 34 Augustus staan de a eries en eind strijden der andere nummers op het programma. De interland basketball-ontmoe tingen tussen België en Nederland, die Zaterdag tc Antwerpen werden gespeeld, hebben zowel voor de da mes als voor de heren een Bel gische overwinning opgeleverd. Dames: BelgiëNederland 50- (ruststand 2511). Heren: BelgiëNederland 5022 (ruststand: 2113). maas de steun van de wind en kwam daardoor iets in de meer-: derheid. Het duurde echter niet lang of Excelsior nam het initiatief over en na 20 minuten slaagde Miedema er na een snelle ren in met een zeer hard schot de stand "op 2-0 te brengen. Verscheidene spannende momenten ontstonden nog voor beide doelen, doch geen van de partij-n wist de vijandelij ke doelman te passeren. De wed strijd ging uit als de bekende nachtkaars. ijo kans oir. buiten gevaar te blijven door Hou Stand met 4—2 te slaan. In III 5 verloor Olympiaaa 2 van Regenboog met 3—2. waardoor Mer- wede en Unicum weer in de running kwamen. Hou Stand 2 is in C op de laatste plaats gekomen, doordat Trekvogels gelijk speelde tegen DKC 2 en Regenboog won. ALO en..HKV 3 wonnen hun partijen voor D, Alsof EDO nog kansen had op het kampioenschap, zo hebben de Haar lemmers geprobeerd om Feyenoord de overwinning af te snoepen. Vooral Schijvenaar heeft ïn deze strijd niet de egards In acht geno men, die men toch van hem zeer zeker mag verwachten. Hij keek niet zo nauw, of h|j tegen de bal aantrapte of tegen de man Ket was jammer, dat de Haar lemmers het met de wetten van de sportiviteit niet al te nauw namen, want we hebben een onprettige in druk meegekregen van een wed strijd, die heus wel het aankijken waard is geweest. Feyenoord had voor een verrassing gezorgd, door een nieuwe linkshalf te proberen: Schouten. Arie de Vroet stond op de ziekenlijst, maar zijn we goed ingelicht, dan verdwijnt de Vroet naar de achterhoede. Hoogvliet was weer op 't appèl en Jan Linssen stond cp de plaats van de Korput. Rechtsbuiten was Van Hoek, in de plaats van Van Munster. Behalve in de eerste helft, .toen het tempo wat laag was, heeft deze opstelling ons wel voldaan. EDO kon in de eerste belft door snel heid wat imponeren en kreeg ook betere kansen. Zij hadden al gauw een voorsprong door een penalty, ingeschoten door Rootselaar. Straf voor Schouten, die de bal met de hand uit doel had geslagen. De Haarlemmers hadden nog eens hun. slag kunnen slaan, maar toen zij weigerden van de eenvou digste kansen te profiteren, was het Brandes, die bij een snelle uit val de bal goed overgaf naar. de naar binnen gelopen Van Hoek, die met een strak schot de partijen op gelijke voet bracht. (1-1). Even later miste Van Hoek een eenvoudige kans, toen hij wegens ruw spel jegens Brandes, een pe nalty mocht nemen, maar het werd toch 2-1 door Jan Linssen, die een duel won van Lasschuit en het werd zelfs 3-1 door Brandes. Toen was het al na de rust en toonde EDO zich van z'n zwakke kant door z'n verlies niet erg sportief te nemen. De manier waarop v. d. Bijl herhaaldelijk door de Haarlemmers werd aangevallen was verre van sportief. De verstandhouding in het veld werd er niet beter op toen Rootselaar de stand op 3-2 wist te brengen. Opnieuw kreeg Feyenoord een veilige voorsprong, toen Van Kilsdonk van een misverstand tus sen Lasschuit en Wille profiteerde (4-2), maar nog was de spanning niet geweken. Rootselaaf wist nog een keer het net te vinden, Wat jammer toch voor'Sparts, dat Henk dc' Boer het grootste deel van de competitie niet van de partij kon zijn. Oi Sparta dan niet onderaan ge bungeld zou hebben? Dac is natuurlijk een groot vraagteken. Zeker is, dat de voorhoede meer vaart en kracht gehad" zou hebben. Dit js wel bewezen in dc strijd tegen t Gooi in Hilversum. De Rotterdam mers speelden wellicht iets meer op hun gemak door de zekerheid die zij reeds van hun plaats hebben, 't Gooi daarentegen had nog een klein kansje. Had.ja want daar is door de Spar tanen een eind aan gemaakt. Fel zijn dc Hilversummers in de aanval ge weest, maar schotloosheid en goed ver dedigen van de roodwitten en vooral van doelman, v. d. Draay voorkwamen Gooise successen. De voorhoede van de kasteelheren had meer succes. Wel werd eerst een doelpunt, cên keurige kopbal van Bcnningshof. omdat het uit een buiteospcl-positic gemaakt was afgekeurd. Maar kort daarop had Henk de Boer succes doordat doelman Mos terd zo aardig was om over een vin nig schuivcrtjb van Henk heen te dui ken (O-'-l). De tweede belft werd in gezet met een Gool-offer.stcf, maar ook nu faalden de gastheren, ondanks ster ke wijzigingen in hur. voorhoede, steeds weer. V, Ede daarentegen lukte het wel en htj stelde met een tweede Rotterdams doelpunt de zege voor zijn club veilig. De poppententoonsteliing te Maas tricht, waarvan do baten dienen voor de Stichting 1040/45, werd tot nu toe al door 15.000 mensen bezocht. Ja, jongens, dat is-ic. Lang had den ze om het 'terrein van SW heen gelopen, gespeurd en geneusd of niet ergens een plekje te vinden was, vanwaar zy de grote wed strijd Van hun ploeg, «atuttrl(?Jc SW tegen het oude, met to em be laden Ajax, goed, maar dan ook heel goed zouden kunnen zien. Eén knaap had lef, hij klom op het dak van de cantine. Het hek was van de dam en rap volgden meer speur ders en neuzers. Zie zo, ze zaten, en laat nu de kat maar komen. De kat kwam niet, de agent van politie wel. Weg plaatste, weg illusies, slaan gewoon staan, zoals alle an dere mensenSneu voor die lui, vooral wanneer jezelf zo gezellig op de kleine overdekte zit. Wie dc wedstrijd goéd zag? Dat was in de eerste plaats Daan, een redacteur uan Het Rotterdamsch Parool. Hij was uitverkoren door de directie van ons blad om de Schiedammers, die geen kaartje hadden kunnen bemachtigen, „per ooggetuige-verslag" mee te laten le ven met de grote strijd. Geen drib beltje of balletje ontging hem. en. wat hij zag zette hjj 'gelijk' in zoet geluid om, dat de telenrgestelden, gezellig 'bijeen op het Koolas, ver zoende met hun lot. Denk niét dat hij op jl-utoeel zat. Ik heb hem zien worstelen met microfoon en draad. Hij heeft het moeilijk gehad, vooral de laatste tien minuten. Tóen moest hy zich door een dikke rij teleurgesteld-afdruipende Amster dammers worstelen, om nog iets té kunnen zienMaar hij bleef „in de lucht" die Daan, onversaagd en daarom staat hij nu ook in de krant. Kris-Krasser.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3