Neptunus signaal onveilig Heerenveen in het pantheon der kampioenen Rising Hope en S.M.V. kampioen Xerxes gaf op 't Mosveld lessen in voetbal Sparta kan het juist redden tegen Ajax SVV in kampioenssfeer bezon zich nog op tijd Zeeburgia trapte met de moed der wanhoop de punten bij elkaar Wat deden de eerste klussers Uit de derde en vierde klasse Om het Zilveren Biljart Venijn (voor DWS) zat in de staart Slijkhuis won in New-York Niet alleen voor dammers! Maandag 14 Februari 1949 Met de gelijkmaker is ook prac- tïsch het gevaar, dat Zeeburgia in deze wedstrijd heeft bedreigd, ver teld. Het was een minuut of tien voor de rust, toen Boere uit een hoekschop de bal bij De Kok kreeg. Deze kopte door: naar Lucas, die door een wirwar van benen in het Zeeburgiadoel schoot. (Van onze sportredacteur) Wat <- nu de competitie met rasse schreden haar einde nadert één gewonnen of verloren wedstrijd voor een-,club kan beteke nen.,. Zaterdag had Neptunus nog een min of meer veilige- plaats op de ranglijst, vandaag had zij volkomen veilig kunnen staan, mits de Rotterdamse blauw-witten maar Zeeburgia hadden belet de winstpunten mee naar Amsterdam te nemen. En nu is, zonder enige overdrijving de situatie zelfs vrij hachelijk te noemen Wat is hiervan de oorzaak? Heeft Neptunus op dit tijdstip het risico van een verloren wedstrijd onderschat? Of is deze pioej tot geen Srotere prestatie rneec in staatDe pech is haar niet bespaard gebleven. Door het niet meespelen van Sjerp Is de voorhoede al sinds geruime tijd aanzienlijk verzwakt en op het kritieke ogenblik van de wedstr«d moest Hógedoorn, die last van een oude blessure kreeg, worden ver vangen door een tweede elflalspeler, die heslist onvoldoende was. Maar ook daarvoor konden wij voor dit elftal maar een matige bewondering opbrengen. Zeebiirgia heeft de kansen, dié er in deze wedstrijd voor haar zaten, .uitgebuit. De Amsterdam mers hebben d'r uit gehaald wat er voor hen in zat en menig Zeebur- giaan xvas tegen het slot totaal uit gespeeld, Van de Rotterdammers behalve misschien van De Kok kregen wij deze indruk geenszins. Dat wil niet zeggen, dat zij zich niet hebben ingespannen. Er zijn grote gedeelten van de wedstrijd aan te wijzen, dat Neptunus volstrekt in de meerderheid is geweest, maar meteen voorhoede, die niet bij machte was om zich tegen "deze toch heus niet onverslaanbare ach terhoede kansen te scheppen. Voor één maken we een uitzondering, voor Mol. Deze stoere, robuuste Amsterdammer stond daar een partij stopperspil weg te geven, dat Terlouw het hem nauwelijks zou hebben verbeterd. Als een waak hond lag hij voor het doel èn.... in plaats dat Van der Horst nu pro beerde deze waakhond te ontlopen zocht hij hem iedere keer weer op en.werd nijdig,- als hy aan z'n broekspijpen bleef hangen. Zónder Mol zou Zeeburgia deze. wedstrijd naar alle waarschijnlijkheid hebben verloren en dat zegt voldoende. Terwijl bij Neptunus meestal de achterhoede het sterkste deel is van de ploeg, waren het nu juist twee kostbare fouten, die het échec ten gevolge hebben gehad. Het ene was „force majeur", want zoals reeds" gememoreerd: Hogedoorn moest het veld-ruimen en even later dat gebeurde een minuut of twintig voor het einde kre-g Biljouw die kans om van de linkerflank een knal te geven naar het, doel, waar bij de bal, met meer geluk dan wijsheid, via, ,het uiterste .binnen- topje van dé paal in het net ca ramboleerde. Onfortuinlijk,' kan. men zeggen, maar al die tijd daar voor, vanaf de rust, hebben we Neptunus machteloos tegen Mol en zijn .kornuiten op zien boksen. Het eerste doelpunt circa een kwartier na het begin was,een blunder van Dufourné, die te vroeg z'n doel-uitliep, om de wedloop te verliezen van Biljouw, die toen de bal in het verlaten doel kon laten huppelen. Diströt I: Haarlem—DOS 30 Blauw WitStormvogels 20 de Volewtfckers—Xerxes 15 SW—ADO 5—3 AjaxSparta 1—1 District II: NeptunusZeeburgia 1—3 HBS—Hermes DVS 3—4 DHC—DFC 2—3 FeyenoordDWS 3—1 KFC—EDO 0—0 District Hl: HeraclesAG OW 1—2 HengeloEnschedese B- 02 Be Quick Z—Quick N 1—3 NECZwolse Boys 1—3 EnschedeGo Ahead 0—2 District IV: BW-TSC 40 Willem IILimïiurgi- 4Z BrabantiaVW afg. MW—Helmond 2—2 Juliana—NAC 4—3 District V: FrisiaHecrcnveen 16 (Heerenvcnn kamp.) Be QuickLeeuwarden 2—2 Achilles—H SC 2—3 SneekFriesland 00 District VI; de Baronie—NOAD 02 Maurits—Bleyerheide afg. Kerkrade—Sittardse Boys 0—O PSVHehnondia 1—2 Spel. Emma—Eindhoven afg. (Van onze A'damse corr.) Op de terugweg van Vclewljkers— Xerxes (15) hebben wij nog eens op de traag glijdende Tolhuispont aandach tig het bedrukte papier herlezen, waar op drie heerlijk enthousiaste Volewij- kersleden met hun handtekeningen ver zekerden, dat onze bijdrage nieuwe perspectieven opende voor de club en met die „steunbon" ten. bate van het fonds ter verhoging van het (Volewij- kers) voetbal peil, zitten wij mi juist na dit onmiskenbare Amsterdamse echec wat in de war. Dat de Xerxes-spelers met ruimer gebaar op het Mosveld de veters van-bun voetbalschoenen zouden vaststrikken, dan het in de gevaarlijke hoek gedreven Volewijkers. was begrij pelijk, maar dat het contrast irpde 80 minuten voetbal zo pijnlijk duidelijk zou worden, verwachtte en. hoopte niemand. Xerxes was echter deze middag met het vaste voornemen het. veld ingegaan positievoetbal te doceren en wanneer de zonder nuttig effect zwoegende Am sterdammers bij al hun te waarderen lettend te volgen, dan is voor hen deze ontmoeting van groter nut geweest, dan de opbrengst van alle verkochte steun- bonnen. Zo'n eerste Xerxes doelpunt:.na 18 minuten geboren uit een snelle en in telligente switch van Beun en. Wilkes, een langs rush van de international tot op do hoeklijn, een wanhopig te Iaat ingrijpende De Huiter als tweede spil en do voor doel gewrikte bal, vonder de trefzekere schoen van Rijshouwer. Xerxes ging door met dit soort aan vallen. maar de weer eens als.- midden voor opgestelde Daan de Jongh. bracht het aan de andere zijde met veel over bodige bewegingen voor de rust niet verder dan twee schoten, die opvallend hard naast het doel van. Xerxes gingen, In de eerste minuut na de rust deed De Jongh het even beter, toen hij bij een doelworsteling tweemaal moest schieten om er 11 van te maken. Op dat moment wenste Xerxes aan zijn uit stekende demonstratievoetbal (zuivere passes, drie hoekscombinaties) enige doelpunten toe te voegen, die ook kwa men. Eerst een van Beun, voorbereid door Weber en na 20 minuten het der- Sparta'heeft dit seizoen geen din gen gedaan, waarvoor Maandag avond-lezers hun krant als het wa re uit dé brievenbus rukten. Slechts driemaal een overwinning, twaalf maal een nederlaag. En toch, als ET gezien hebt, hoe de Rotterdammers gistermiddag tegen Ajax gelijk speelden (1D gunt U hun iets meer dan dié simpele onderste plaats aan de ranglijst. Zij waren allen zonder uitzondering enthou siast en met veel wilskracht .het veld opgestoven en hebben Ajax tot aan de laatste seconde met dit wa pen bestreden. Maar de Amster damse achterhoede Kelderman, Potharst en Stoffelen (linkshack!) "heeft bijna de gehele wedstrijd te gen nog andere kwaliteiten moeten, spelen. Tegen een voorhoede, die uitstekend gestuwd werd door de kanthalvers V. d. Berg en Schenk en waarin de binnen spelende Ver heek en"Bénningshof even gevaar lijke aanvallen 'opbouwden om de afwerfcing vaak over. te laten aan de buitenspelers Weber en Den Boer. Deze laatsten mochten dan menig duel van de middenlinie (Krist en Van der Hart-Taylor) winnen, hun voorzetten en schoten mochten nog-zo. scherp zyn, doel punten werden het niet. Sparta gooit het spel goed *opcn, nu eens over de breedte, dan weer in de lengte: het combineerde, vaak vlot weg langs enkele Ajax-spelers heen. maar de kunst om juist raak langs Kelderman te schieten verstond het niet. Een schot van middenvoor Van Ede net over en een schuiver van Weber rakelings voor langs hadden doelpunten kunnen zijn. Al na ruim tien minuten. Negen minu ten later zweefde plotseling een voorzet van rechtsbuiten Van der Hoeven over de Spa'rta-achterhoe- Öe voor de voet van Drager, die on middellijk hard, en diagonaal schoot, raak (1—0). Via een staander sprong de hal het veld weer in. Meteen, volgde een fout van Potharst en Kelderman, die op het nippertje kon wordeii. hersteld. Een schuiver van Weber vloog nog eens voorlangs. Sparta streed moedig verder. Twin tig minuten na de rust moest Ben- ningshof zich wegens een enkelbles sure door Sonne velt laten vervan gen. Het zat de Rotterdammers niet mee, totdat na 24 minuten StoffcJen iets vreemds ging doen. Hij liet zich plotseling vallen er. dook met beide hanöor. naar een schot van midden voor Van Ede, dat zeker naast zou 2ijn gegaan. Strafschop. Van Ede maakte er goed. gebruik van (11> Nog even vocht Sparta voor het "winnende doelpunt, een schot van Van Ede vloog rakelings over de lat- Binnen drie minuten drie hoek schoppen voor Sparta. Schenk joeg zijn voorhoede nog meer op. Nog even dreigde er een grote kans, dat Ajax w.ou. winnen, want toen Mi- chels dicht voor het Spartadoel door linksback Van der Linde'getackeld werd, mocht Drager een strafschop nemen. Twee tellen later klopte- Schenk hem echier blijmoedig op de rug, want Drager schoot tegen de Sparta doelman op en dus bleef het 1—1. Öe van een snel opgelopen Barzilay (F—3). De Ruyter ging naar voren, maar dat had toen geen zin meer. Wilkes trok aller aandacht- nog ruim een half uur door van de middenlijn in een lange sprint van Dc Winkel en de beide backs te passeren, om daarna Bruist ook geen kans te geven (1—4), waarna Hijshou wers vijfde doelpunt niet meer opviel. Wel, dat Volewjjkers' linksbuiten Van der Ruit met een leeg doel voor zich. nog fabuleus miste. De nationale kampioenschappen het zwemmen en schoonspringen van de K.N.z.B. zullen dit jaar worden ge houden in Doetmchem. De organisatie is in handen van de vereniging D.D.D. Op Vrijdag 12 Augustus de 1500 m., o; Zaterdag 13 Augustus de series en d'. gelimiteerde sprongen en op Zondag 14 Augustus de zwentfinales en de ongeli miteerde sprongen. Kil kijkt klllcrig; hij heeft snode plannen;irtaar v. d. Bijl woelt er niets voor en met een charmante duik maakt hij een eind aan deze plannen, Laatste start van Fanny in Australië Fanny Blankers-Koen maakte haar laatste starts in Australië tij dens de athletiek-kampioenschap- pen van Nieuw Zuid-Wales, die vandaag te Sydney werden gehou den. Op 'de 80 m horden eindigde zij met bijna 4 meter voorsprong op Shirley Strickland als eerste in 11.4 sec. Ongetwijfeld zou 'zij ook de 100 yards voor haar rekening hebben genomen, was zij tijdens de finale niet op ongeveer driekwart van de afstand op een door de hevige re gens spiegelglad geworden stukje van de baan uitgegleden. Op dat moment hacl zij een ruime voor sprong op Majorie Jackson, die haar vorige week Zaterdag op de 100 m had geslagen. Majorie Jack son werd nu eerste in 11 sec., waar mede zij het Australische record evenaarde. Shirley Strickland en June Maston werden resp. tweede en derde. ADO heeft in deze wedstrijd ruim schoots de gelegenheid gehad door een overwinning op SW haar positie op de ranglijst te verbeteren., doch slordig spel van haar voorhoede, waardóór een aantal eenvoudige kan sen verloren ging, was oorzaak dat succes uitbleef. SW speelde ih ware kampioens sfeer demonstratievoetbal, dat tegen de hard werkende ADO-ploeg wei nig succes had. Toen de Hagenaars een. kwartier voor het einde de stand op 33 hadden gebracht leek een nederlaag voor dc kampioenen dicht bij, doch een grove fout van de ove rigens goed spelende Haagse spil Bouwman stelde Könemann in staat z'n club opnieuw de leiding te ge ven en tevens de overwinning veilig te stellen. ADO begon met een ietwat vreem de opstelling: rechtsachter De Jong was linksbuiten geplaatst en op diem plaats stond linksbuiten Rosmalen. Gelukkig voor ADO had men Cla- van op z'n plaats laten staan en het was van hem, dat de meeste karnen kwamen, kansen, die evenwel door het zwak spelende binnentrio niet in doelpunten werden omgezet, ook al scheelde dat-weinig bij een hard Heerehvéen heeft een einde gemaakt aan iets, dat eigenlijk al lang vaststond en is gisteren kampioen geworden. Het hoeveelste kampioen schap: vau Abe's club dit nu wel is, kan ik niet uit het blote hoofd ver tellen. We weten al jaren nïct meer beter. Hoe het ook zy: onze geluk wensen'aan deze stoere Noorderlingen, die wij met vreugde in het Sta dion tegen SVV zullen begroeten. In het Westen en met name in Rotterdam is door de flop van Nep tunus de situatie aan de staart zo mogelijk nog gecompliceerder ge wor den. Voor Sparta werd het vonnis dat byna niet meer is te ontgaan nog een'week uitgesteld en dat hebben de Kasteelheren dan te danken aan de kranige 51 overwinning van Xerxes op de Volewyckers. alle gecompliceerde verdedigingssystemen der Amsterdammers ten spijl. Als de Amsterdammers zo blijven verliezen is er voor Sparta nog een kansje om-met :hen gelijk te komen, maar Nog erger is, wat wij in de an dere afdeling zien gebeuren. Hier is plotseling Neptunus, dat iedereen veilig had gewaand, nog in de draaikolk verzeild geraakt en al is er geen reden voor onmiddellijk alarm, toch lijkt'het ons wel. nuttig om voor de blauw-witten het signaal „onveilig" te hijsen. Te meer, waar Neptunus nog twee moeilijke wedstrijden te spelen krijgt: HBS uit en EDO thuis. Feyenoord, dat nog vrij onver wacht van DWS won, heeft nu de beste kansen op de tweede plaats. DHC weet wat het te wachten staat: de Delftenaren zullen hun plaats in de eerste klasse hebben te verdedigen en gezien het mager re sultaat van de com petitie zien wij voor DHC de toekomst niet zonder zorg tegemoet.. District I District 2 SVV 19 32 VSV 18 30 Xerxes 18 23 EDO 18 24 Bl.-Wit 18 23 F'oord 17 23 Ajax 19 23 HDVS 17 20 Haarlem 18 18 DWS 18 20 DOS 18 18 KFC 18 15 ADO 17 14 Neptunus 18 15 Stormv. 18 14 HBS 18 15 Volew. 18 13 DFC 17 14 't Gooi 17 11 Zeeburgia 18 14 Sparta 18 9 DHC 18 6 In het Oosten hield AGOW de deur van het kampioenschap goed open, door met 2—1 van Heracles tc winnen, maar.zij worden op de voet gevolgd door Enschede, dat het in eigen £and heeft om nog met AGOW gelijk te komen. We zien hier nog een spannende eindspurt in het verschiet, Ook voor de on derste plaatsen is er nog niets be- 20 Frisia 17 19 Vele citas 16 18 Leeuw. 17 17 GVAV 15 16 Emmen 18 15 Sneek 16 15 HSC -17 14 Achilles. 18 Limburgia gaf BW een juweel van een kans om verloren terrein in te halen door zelf met 4—2 van Willem 2 te verliezen, terwijl de Bosschenaren er zelf wel voor zorg den om met 40 TSC de baas tc blijven. Wij houden het op BW. Het lot van de Spechten is nu ook bekend, terwijl dat van Helmond, ook nog ternauwernood aan twijfel onderhevig is. In het verre Zuiden heeft NOAD, dat er wel voor op paste niet van de Baronie te ver liepen, het in eigen hand om kam pioen te worden. Duisterder is hier de situatie onder aan de ranglijst. District IV Distyct VI Nog is de maand Febru ari nog niet voor de. helft- verstreken, of er zijn reeds verscheidene clubs, die haar programma voor de competitie ten volle hebben afgewerkt. Wel. een bewijs dus hoe gun stig de weersomstandig heden zijn geweest. Er zijn gisteren weer enkele kampioenclubs be kend geworden. Rotter dam telt er zelfs twee n.l. Rising Hope in de 3de klas D en S.M.V. in de vierde klas K. Verder bracht Lugdunum het in de 4de klas A, evenals het" vorige seizoen, tot het kampioenschap van haar afdeling' en Schoonhoven (4e klas H) kon ook de kampioensvla g hijsen. Toch konden niet. alle wedstrijden, doorganr vin-' den, want de reger. de mist hadden de ten. men bier en daar onbespeel baar gemaakt. Zo kon b.v, voor de 4de kias I geen enkele ontmoeting ge speeld, worden, Maar voor het overige is het toch wel meegevallen. Door een overwinning wicht. Jacobs was een wa-v-zien. waarmede zij al da- re goalgetter. want hij delijk succes had, want scoorde tot driemaal toe haar. middenvoor, van na goedsamenspel met Dijk, opende reeds Na een langdurige ziekte is de oud-wereldkampioen in het half zwaargewicht Battling Levinsky op 59-jarige leeftijd overleden. Levinsky, die eigenlijk Barney Lebrowitz heette, won het kam pioenschap in 1916 van Dillon. Vier jaar later werd hij in een titelmatch. door Georges Carpentier verslagen. Raven schot .en' Kroon. V.O.C. heeftverstan dig gedaan door het Schiedamse Excelsior- '20 een nederlaag van 21 toe te brengen, want de roodzwarte Rotterdam mers waren nog niet in veilige haven. Nu Woer- den van Olympia met 12 •twee minuten de score, Spartaan was echter geenszins ontmoedigd en Mentink zorgde weldra voor de gelijkmaker Toen DHZ een. hoekschop ten deel viel, gaf v. d. Bijl nog voor de rust zijn. ver eniging voor de tweede maal een - voorsprong. In heeft verloren, is dat wel het geval Niettegenstaan de VOC in het' begin de toon aangaf, kon Dries, de Schxedamse linksbin nen, Excelsior toch de lei ding bezorgen. Na de. rust maakte Grijseels van een grove blunder van- de doelman van Excelsior gebruik om de gelijkma ker te scoren. Kort voor het einde slaagde Stas erin voor VOC het winy, nende punt te produceren. van 4—0 op de Postduiven Excelsior zal zich thans heeft Rising Hope,, gelijk aan de degradatie-compe titie moeten onderwerpen. In de derde klas F ging de grote strijd aan de Carnissensingel tussen Spartaan '20 en DHZ, die beide hun laatste wed strijd speelden" en even- Het de tweede helft pakte Spartaan stevig aan en het was ïnjddenyoor Vonk, die met een goede kopbal de partijen weder om, op gelijke voet bracht- Hct' werd toen een hevige strijd om het winnende punt, hetgeen evenwel uitbleef. Saturnus stelde in de 4de klas E wel wat teleur door met 4—0 van. VDS te verliezen, zodat de Rot terdammers nog steeds in de gevaarlijke.' zone blij ven hangen. Maar groot gevaar behoeven onze stadgenoten toch niet te vrezen. Germinal moet in de 4de klas F nog op haar tellen passen. Door haar hierboven reeds gezegd, beslag .op .de kampioensti tel gelegd, zodat de*thee mensen hun geluk nu kunnen gaan beproeven in de promotie-competitie. Er werd over het alge meen in een hoog tempo" veel puntenbezaten, gespeeld en aanvankelijk is een. gelijk spel van was er. van.krachtsver- 2—2 geworden, zodat schilmaar weinig te be- een beslissingswedstrijd >soeuren Voor de rust kon-nodig is om de kam- xRi sing Hope het dan ook- pioen'te kunnen aan wii- niet verder dan een doeW. zen. Spartaan moest dt? kwartier voor het einde punt brengen, dat Jacóbir steun van- v, d. Halert eer Aeolus' linksbinnen v. voor ziin rekening nam. missen, voor wie Boom d. Ingh het eerste doel- Na de hervatting had Ri- inviel. DHZ liet direct punt maakte en ongeveer sing Hope een groot over- een overrompelend- spel 8 minuten- voor tijd was het dezelfde speler, die voor de tweede maal DH L's doelman het nakijken gaf. Maar minder prettig voor Aeolus- was- het, dat Oliveo nu ook een zege (3—1) op Delft behaalde. Schoonhoven maakte in afdeling H met Pechvo gels korte metten (30) en sloot de competitie af met het behalen van de kampioenstitel, waardoor de zilversmeden nog een tijdje zoet worden gehou den met bet spelen van promotie-wedstrijden. Aangezien Dilettant van Florissant met 3—0 ver loor, zal zij met Pechvo gels aan de degradatie- competitie deelnemen. In de 4de klas J spant het geducht tussen Mcr- westeyn en Dindua. die vóór gisteren beide 20 punten uit 16 wedstrijden hadden. De wedstrijd DJS Merwesteyn ging niet door, doch Dindua trok naar OW en kreeg daar met 4—1 klop. Dat zal de Dordtenaren ongetwijfeld aangenaam zjjn. SMV had nog één punt nodig in afdeling K om zich .kampioen van haar afdeling te kunnen noe men Welnu dat heeft zij SFC (1—1) afgesnoept. Oud Beijerland, dat haar volgde, boekte op PFC (2—1) een overwin- nederlaag van 3—ï'op BT Ding, maar het baat de C is zij nog niet geheel en eilandbewoners niet. En al in veilige haven. nu dus maar in concentra- - Aeolus heeft in afdeling tie voor de komende be- G nuttig werk gedaan langrijke ontmoetingen, door DHL met eën .2—0 Rotterdammersr. In haar nederlaag huiswaarts te laatste wedstrijd voor de sturen. Het duurde tot een 4de klas L gespeeld, boek- te Barendrecht wederom een. nederlaag op Poortu- gaai (0—2). ..zodat Baren drecht thans zonder man keren de ranglijst afsluit slist. Zelfs Wageningen en Zwolse Boys hebben geen reden om zich in de handen te wrijven. Zoals'hier boven al geschreven was er weer een kampioenskrans voor Heeren veen, dat al lang een straatlengte voorstond. Maar dat is dan ook het enige, dat im het Noorden, .vast staat. De strijd om de ondersts plaatsen is feller dan öoit. District III District V schot van - Timmermans, dat Op- schoor nog juist tot comer kon ver werken. Prachtig beheerst werk van Kö nemann, die vier a vijf spelers in snelle ren passeerde en daarbij doel man Kok ook omspeelde leidde tot het- eerste doelpunt (3—0). Dezelfde speler wist na een goede aanval van dc gehele voorhoede ook het tweede doelpunt te doen noteren (20), T-oen Opschoor bij een van z'n vele wandelingen weer eens rijn doel had verlaten, stond Van Meerwijk klaar een schot van Clavan uit doel te koppen. Na de rust hadden de Hagenaars hun normale opstelling weer ingenomen, hetgeen al dadelijk een verbetering betekende. Aanval na aanval op hét SW-doel volgde en het was Schoen makers, die profiteerde van een fout in de verdediging (21). Het slordige spel van de Schiedam- se achterhoede veroorzaakte hache lijke situaties, waarbij op vreemde wijze de bal buiten de palen bleef. Het succes kwam aan de andere kant. waar doelman Kok werd verrast door een schot van Goossens (31). Daarna was ADO aan bod en door twee prima doelpunten van Mangèl- mans kwam de stand op 33. De reeds vermelde fout van Bou- man sloeg alle Haagse hoop op een overwinning de bodem in, 'zodat het laatste doelpunt uit een penalty van De Bruin slechts als een. bekrachti ging gold van het vonnis, dat al-was voltrokken. AGOW 19 Enschede 18 Ensch. B. 18 Heracles 18 Hengelo 18 Quick 19 Zw. Boys 18 Wagening 18 Go Ahead 18 Be Quick 18 NEC 18 24 Heercnv. 16 22 Be Quick 16 20 Friesland 17 Limburg, BW Willem 2 NAC WV TSC Brabantia 16 MW Juliana Helmond Spechten 27 NOAD ".17 25 BL'heide 18 21 Eindh. 17 IB Helm.dia 17 18 PSV 17 17 Sp. Emma 17 15-Sift. Boys 17 15 Kerkrade 18 13 Maurits 16 8 Longa 16 6 Bar. DNL 16 21.42 15.50 6.35 3.40 4.22 6.38 2.35 4.05 Ce uitslagen van de in de biljart-aca demie alhier voortgezette wedstrijden om het zilveren biljart luiden: Het Noorden—Galand: J. van Dongen 300 300 14 72 Vaandrager 235 217 14 58 Van EwHk 235 235 37 30 Blok 230 128 37 10 Otten 170 152 36 36 Haanappel 230 230 36 33 Holstetn 145 B7 37. 14 Obijn 150 150 37 17 Het Noorden heeft van de 850 te sco ren punten er 774 behaald of 01.05 pet. en Caland boekte van 845 te maken ca ramboles er 723 of. 85.56. pet. RotterdamMaasstad: Bórnkamp 360 360 1B Van Amen 3S0 350 18 85 20.— Don la 185 135 21 Bodegom 270 62 21 Gelderblom 150 150 42 19 3.57 Vogel 150 137 42 18 3.2G Rotterdam behaalde van de 605 de volle 100 pet. en Maasstad van de 7B0 te produceren caramboles er 379 of 74.23 pet. Noorden—Rotterdam: Otten 170 170 33 22 V, 't Hof 150 J19 35 15 Holste! n 143 145 43 10 3.37 Van Dam 150 140 43 14 3.25 Het Noorden scoorde van de 315 te maken de volle 100 pet. en Rotterdam behaalde van de 300 te fabriceren ca ramboles er 259 of 86.33 pet. NoordenMaasstad: Kruger 220 208 35 39 5.04 Corbeau 200 200 35 29 5.71 Kruger behaalde 94.5.pet. en Corbeau 109 pet. De stand: 1. Rotterdam 3795 3369 88.77 2. Het Noorden 4135 3805 87.37 3. Caland 3925 3404 -88.72 H.G.L.L 3173 2840 - 83.14 FAANHOF WINT CÏCLE-CRUSS Een zevental ,J beroepsrenners bond gistermiddag in het Am sterdamse bos eén niet-officiële strijd aan met een legioen van on« geve er 100 amateurs. Allen start ten tezamen in de door „Olympia" ten bate van de NIWIN georg'ani- neerde 24 km. lange Cycle-Cross, waarvan ongeveer 7J4 km. moest worden gelopen. Het parcours moest driemaal worden afgelegd. De uitslagen luiden: amateurs en beroepsrenners (3 ronden) 1. Faanhcf (Amsterdam) amateur 58 min; 5 sec. 2. De Korver (Rot terdam) prof. op wiellengte. 3. Van Roon (Haarlem) - amateur idem. 4. Lakeman (Amsterdam) prof. idem. 5. W. Snijders (Half weg) amateur. 6. Gerrit Voorting (Haarlem) prof. 7. J. Riethoven (Leiden) amateur. 8. Van Breenen (Amsterdam) amiteur. 9. P. Ott (Amsterdam) amateur. Hét eerste kwartier bij Feyenoord —DWS verstreek zonder dat een der partijen zich een serieuze kans had weten te scheppen, wanLnoch de Amsterdamse, noch de. Rotterdamse voorhoede bleek in deze periode sterk genoeg om de vijandelyke ver dediging voorbij te komen. En kwam het al eens tot een schot dan werd aan beide kanten steevast ver naast of meters achter gescheten. Geleidelijk aan echter werden v. d. Bijl en Richter wat meer in het jspel betrokken, maar wat zy te. doen kregen kon hen waarlyk moeilijk verontrusten. Nadat Diederiks een pracht van een kans om hals had ge bracht, toen hij alleen voor v. d. Byi meters bezijden het houtwerk schoot, lieten' van Kilsdonk en Linssen di rect daarop eveneens een gelegen heid tot scoren glippen, toen ook zij het doel zochten op een plaa.ts waar het zich niet bevond. De rust na deze gelijk opgaande eerste helft kwam roet Cl0. Ontbralc aanvankelijk ook in de tweede helft de nodige geestdrift, met zodra had. Kil na ruim 10 minuten spelen za hewaker verschalkt en de uitlopen de v. d. Bijl geen schijn van kans ge geven of de geest werd over Feyenoord vaardig. Zachtjes aan kwam Feyenoord heter in z'n spel en Linssen en vooral Steenbergen bouw den nu herhaaldelijk goede aanval len op Uit een hiervan zette van Kilsdonk voor en Brandes noteerde de gelijkmaker (1—1). Feyenoord bleef nu sterker, maar voorlopig kon de Amsterdamse ach terhoede het gevaar de baas blijven. Ook DWS zat intussen niet stil enjtot twee maal toe moest v. a. Bijl ai z'n talenten aanwenden om gevaar ta voorkomen. De 'strijd scheen reeds met een ge- lyk spel te zullen eindigen toen vüf minuten voor het einde Brandes da bal goed doorgaf aan v. Kilsdonk, die geen moeite had om de Amsterdam se keeper te passeren. (2—1) En nog. geen twee minuten later was het Steenbergen, die uit een pass van Hoek, het derde doelpunt scoor de, zodat het vrij onverwacht nog een overwinning werd voor Feye noord. "WLm Slijkhuis won de mijl in 4 min. 9,- sec. tijdens wedstrijden van de New York Athletic Club in Madison Square Garden. Op -de tweede plaats eindigde Marcel Hansenne (Frankrijk) met een verschil van 9 meter en derde werd Bengtsson. Deze drie Europe se athleten Heten de Amerikaan John Twomey van kop vertrek ken cn op een kwart van de af stand was de Amerikaan ruim 15 meter voor. Op hem volgden Slijk huis, Hansenne en Bengtsson. Nadat de helft van de afstand was afgelegd nam Slijkhuis de leiding over, op 2 3 meter gevolgd door Hansenne. Onze landgenoot liep vlot en soepel cn toen er nog één ronde te lopen was keek hij, even op zij om' te zién hoe de,-' posities waren, Slijkhuis liep gemakkelijk van de Fransman weg ,'eri' won zoals hij wilde. Bengtsson verloor nog bijna de derde plaats aan Browning Ross, Twomey eindigde als vijfde. Tommy Quinn viel uit De tussentijden waren kwart mijl 60,1 sec., halve mijl 2.04.4, drie kwart mijl 3.09.4. De tijd van Hansenne bedroeg 4 min. 10,3 sec. Bengtsson 4 min. 13,1. sec. Gaston Reiff won de twee mij len in de tyd van 8 min. 53,8 sec. op de tweede plaats eindigde Erik. Ahlden en derde was Fred Wilt (V.S.) met resp. de volgende tijden 8 min. 54,1 sec. en 8 min. 55,7 sec. Georges Guida won de 500 yards in 56,9 sec., hetgeen een nieuw re cord betekende voor overdekte banen. Niet minder dan 12.000 toe schouwers woonden de wedstrijden bij. Ik weet niet hoe het met u is, maar ik heb niets geen behoefte aan nieiaoe sensaties in Rotterdam. SVV komt kampioenswedstrijden spelen in het Stadionelke Zondag, als ik de uitslagen hoor, bepin ik' te beuen als ife de naam van Sparta hoor cnnu zou ik óok nog de emoties van Neptunus notabene de club waarmee ik door zij t ook ietwat vage banden uit het verleden ben verbonden moeten uertoerfcen Fr is een grens, ook voor sensaties en liet moet nu maar eens uit zijn met die grapjes. Ik heb het gistermiddafli tegen de heer Timmermans en L .en Vente gezegd en zij zouden het overbrengen aan het eerste elftal. Ik was in lange tijd niet bij de „man-met-de-baard" geweest. Je bent nu eenmaal, als Kris-Krasser aan jc stand verplicht cm de grote wedstrijden te volgen en als dc kampioenen bekend zijn, dan kun je onder ons gezegd knapen als Kris-Krasser beter niet op je tribune zien verschijnen. Want dan is er iets niet helemaal in de haak. Overigens heb ik tot m'n vreugde geconstateerd, dat mevrouw Roo mer nog steeds de volle beschik king heeft over haar stembanden, al moest zij het gistermiddag lelijk afleggen tegen die A'dammer, die iedereen verdacht, dat hij 's Zon dags „hup Zeeburgianen" riep en in de week „verse zeehanen!" Ik vond, d it voor deze gelegenheid het koor van. de Neptunusmeisjes me vrouw Roomer te hulp had moeten komen. Geneer je maar niet hoor, wij hebben stevige trommelvliezen en in het ergste geval 'steken we wel de vingers in de oren. En tot slot kan ik alleen nog maar zeggen, dat de-man-met-de-baard een traan wegpinkte, natuurlijk niet al te erg in het oogiopend, maar op^de manier, waarop hij tegenLeen Vente zei: „Geef mij maar een slappe Cats" kon je toch wel mer ken, dat hf.ro iets dwars. zat. Ik heb nog een droeve mare. Voordat de wedstrijd aan de Abra ham van Stolkwég begon, werd éêh minuut stiltein acht genomen voor de heer H. J. J. van Seventer, die Vrijdag is(. gestorven. Harry van Seventer was een. van de oudste en verdienstelijkste leden van Neptu nus, die al van 1906 tot de gelede ren behoorde Hij is secretaris ge weest cn speler van het eerste cn tweede elftal. Het 'is de groto ver dienste van de heer van Seventer geweest, dat hij. in 1906, op een ogenblik dat Neptunus er heel slecht voor stond, een van de men sen is geweest, die door een combi natie met het Westen, Neptunus van de ondergang heeft gered. Dat een k.o. niet altijd een on schuldige bezigheid is, leert ons weer een bericht uit Algiers, waar kaoui door de Fransman Caulet knock out is geslagen en gisteroch tend aan de gevolgen van deze klap is overleden. Wat my betreft is het weer wel letjes voor vandaag, Ik wil pm af scheid van u te nemen, niet lastig zijn hoor, maar heb ik van u al de opstelling van het Nederlands elftal? En zo niet, vindt u het dan zo langzamerhand.geen tijd wor den. Z. De Maasstad 4150 3321 &9.02 Zaterdagavond de Algerijn Me- feit, dat In de afgelopen, grootste belangstelling zich concentreerde rond het tournool om het wereldkampioenschap, wag het damleven in onze Maasstad gedurende die tijd bijzonder levendig. De gewone jaarlijkse competities lö; alle klassen verliepen vlot. In de hoofd klasse wist, na een nek-aan-nek-raca tussen Constant. Het Oosten cn Z.D.C., laatstgenoemde vereniging zich als eer ste te plaatsen met slechts 2 verliespun- tort, terwijl beide andere clubs er 3 had den. Deze drie verenigingen geven reecis jaren achtereen de toon aan en zijn beslist een klasse sterker dan de overige mededingers. In de strijd cm het provinciaal clubkampioenschap sneuvelde Z.D.C., echter. Tot tweemaal toe bleef het Haagse RJ3.G. met 11—9 In de meerderheid en zal daardoor Zuid-Holland In de demi-finale om het landelijk clubkampioenschap vertegen woordigen. C.DJt. II plaatste zich als eerste in de eerste klasse competitie, doch zal in de komende promotlewedstrUden waar schijnlijk wel minder auccee nebben dan in de gewone competitie. Ook in de lagere klasse verlopen da wedstrijden regelmatig en spoedig zul len deze tot het verleden behoren. De belangrijkste thans -nog. aan da gang zijnde wedstrijd is het toumboiom het persoonlijk hoofdklasse-kampioen-, schap. Het spannende verloop wordt ten duidelijkste geïllustreerd door da stand' te geven na de 4e tonde: 1—3 Aarts en Van Zuilekom. S pnt.; 3-tT Ham, Kusters, Stuurman, v. Tol en Tro- mer. 4 pnt.; 8. v. Prooyen 2 pnt. Pradisch iedere deelnemer heeft der halve nog kans op de titel. Het. is ta betreuren, dat enkele cracks, waaron der de tijdelijk.geschorste titelhouder v.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3