Arbeidsmarkt te Rotterdam is gunstiger dan elders VAN AARSEN Sherlock Holmes verscheen als een komeet ADMINISTRATIEVE KRACHT De Maasstad heeftop het ogenblik nog niet één procent werklozen Bs. Buskes 25 jaar predikant Treinontsporing op station D.P. Uit Indonesië Waarom geen samenwerking tussen rederijen en KLM? Lezing van de heer W. II. de Monchy Pieter tie Hoogiiweg121 Tel.31335 De detective uit Bakerstreet Conan Doyle was zelf ook een groot speurder Bioscoop „America" in Hoek van Holland Brand aan boord van een Noorse boot in Merwehaven Plaatst een Koerierster HEINEMANN OSTWALD MANTELNAAISTERS en KLEERMAKERS DE BONT- INTERNATIONALE ORGANISATIE TECHNISCHE DIENST KLEERMAKER Metaalwarenfahriek LA. KRIJGER Zoon KOPERSLAGER, Tevens JONGELUI JONGSTE BEDIENDE (M.) s nette meisjes H. A. KRAMERS ZOON'S HANDEL MIJ. Zaterdag 19 Februari 1949 In vergelijking met andere steden in ons-land verkeert Rotterdam in een zeer gunstige positie ten aanzien van de werkloosheid. Wederop bouw, industrialisatie en herbloei van het verkeer in en om de havens vragen op de arbeidsmarkt zoveel, dat niet aan het aanbod voldaan kan worden. Van werkloosheid, zoals die vooral in de Noordelijke provincies reeds ernstig begint te dreigen, is hier geen sprake, de ge demobiliseerde soldaten hebben vrijwel allen na betrekkelijk korte tijd werk gevonden en ook een groot deel en vooral het jongste deel van de onlangs ontslagen ambtenaren is weer in het arbeidsproces op genomen. mogelijkheid niet uitgesloten is, dat de thans aangetrokken arbeiders van huiten zich blij vend vestigen, waardoor later de kansen voor de Rotterdamse arbeiders kleiner zouden wor den. Door het nog niet geleidelijk bouwen, zoals dat thans plaats vindt, bestaat er op gegeven ogenblikken een zeer grote vraag naar timmerlieden en metselaars h.V;, terwijl deze vraag later weer afneemt en plaats maakt voor een grote vraag naar stucadoors, zo als dat nu het geval Is In verband met de woningbouw in Kralingen. Het zou ten aanzien van de arbeids markt dus zeer gewenst zijn tot een meer. vloeiend bouwschema te ge raken, waardoor dé arbeiders van het ene object direct naar het an dere kunnen „overstappen". Kantoorbedienden worden „zorgenkinderen" De grafiek van het aantal inge schreven werkzoekenden bij het Arbeidsbureau beweegt zich ieder jaar weer In een golvende lijn. Ten gevolge van de Invloed van de sei zoenen zien we een stijging, die omstreeks de maand September be gint en die haar hoogtepunt be reikt in Januari. Daarna gaat het aantal werkzoekenden weer om laag, waarbij sinds het eind van de oorlog ieder jaar weer' een lager punt werd bereikt dan Ju het voor afgaande jaar. Vorige zomer be reikte de lyn haar laagste punt, toen slechts 2987 personen stonden ingeschreven, ötis hog geen half procent van de bevolking van Rot terdam! ..Het jaar 1949 is nog een vraag teken", zo deelde ons de heer Knop, directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau mede. Men hoopt ook dit jaar weer een lager punt te be reiken dan In 1048, hoewel de om- standigheden steeds moeilijker wor- 1 den en alle factoren, die de werk loosheid beïnvloeden, nog niet over zien kunnen worden. Op het ogen blik neemt het aantal werklozen ecfcter nog steeds af. Vooral de ouderen In vergelijking met vorige jaren valt de verhouding op tussen de vraag naar bandarbeiders, die nog steeds groot is en het ontbreken van vraag naar handels- en kan toorbedienden. De man „met de witte boord" is reeds thans weer het zorgenkind van de arbeidsbu reau* geworden. De toestand te Rotterdam is wat dit betreft on gunstiger dan elders in het land. Men vergelijke slechts de cijfers: Landelijk waren er eind 1947 ruim 1800 handels, en kantoor bedienden zonder werk, eind 1948 waren er 3192, Hier dus niet tenvolle een verdubbeling. Voor Rotterdam echter zijn deze cijfers 69 en 214. Wjj hebben dus met een verdrievoudiging te kampen Deze stijging houdt verband met de afvoering van ambtenaren uit de overheidsbedrijven. De heer Knop verklaardé, dat 'het gelukt was de jongere mensen weer aan het werk te helpen, enerzijds door omscho ling voor een ander beroep, ander zijds doordat zij weer terugkeer den tot het beroep, dat z|j uitoefen den vóór zij ambtenaar werden. De oudere mensen blijven evenwel zon der werk. Het is ons bekend dat poginsren gedaan worden om de werk?evers in het kader van de C, A. O.'s te bewegen ook weer oudere kantoorbedienden in dienst te nemen Dit zou dan moeten ge beuren via een indeling van ver plichte leeftijdsgroepen in de be drijven. Wederopbouw Het probleem van de ^bouwvak arbeiders houdt nog steeds de ge moederen bezig. Op het ogenblik is er te Rotterdam een vraag naar honderden arbeiders voor werken, die in en om de stad worden uit gevoerd. Hiertegenover staat vrjj- wel geen aanbod, zodat men ver plicht is arbeiders van buiten de stad te werven, hoewel naar schat ting niet minder dan 120Ó1600 Rotterdamse bouwvakarbeiders bui ten de stad werkenhoofdzakelijk in het Zuiden waar zij hogere lonen verdienen. Van overheidszyde wordt dit sterk betreurd, waarbij men wijst op de morele verplichting van een Rotterdammer tegen over zijn -getroffen stad, Er wordt ook op gewezen, dat de Evangelist met groot sociaal gevoel De commissiB „Woord en Wereld" schrijft ons: Op a Maart a,s. zal het 25 Jaar gele den zijn dut ds. 3. J. Buskes Jr. het predikambt aanvaardde en in de ge meente Oosterenü op Texel z«n Intrede deed als predikant der Geref. Kerken, Het kerkconflict de z.g, kwestie- Geelkerken deed. hem. overgaan naar t -^erkcn in hersteld verband. In 192fi werd hij predikant te Amster dam. In die Amsterdamse tüd ontpopte zich os. Buskes yeeds ais een ras-echtc evangelist, die contact zocht met da- geran osmensen, socialisten, communis ten enz. Hij getuigde in velerlei vorm en op allerlei plaatsen van zijn geloof in Jezus Christus en diens betekenis voor mens on wereld. Iemand heeft da. Buskes eens ge noemd „Een evangelie-bezetene". Amsterdam zag hem tn 1938 node vertrekken naar die andere grote stad Rotterdam. Zn het begin van 1943 brak In de Her vormde Amsterdamse kerkcrasd het besef door een verantwoordelijkheid en een taak'te hebben tegenover de grote v.m kerk en geloof vervreemde arbei dersmassa. De evangelisatie onder de z.g. intellectuelen was reeds aangevan gen. doch wie moest dit ontzaglijk werk onder de arbeidersbevolking ter hand nemen en leiden? De naam van ds. Buskes werd genoemd, maar bij was niet Hervormd en dat ging dus niet. Later, verklaarde <3s. Buskes zich be reid zich uit het Hersteld Verband los te maken en een eventueel beroep te aanvaarden. Dat beroer» volgde socedig cn zo kwam 6s. Buskes in September 1943 voor de derde tnaal in Amsterdam, uitmaal als Hervormd predikant met een bijzondere opdracht. Zijn naaste medewerkers hebben het man Opgevat ds. Buskes bij zijn jubi- leurn een flink bedrae aan te bieden; voor het werk, dat zozeer de liefde van zfjn hart heeft, kan beste den. Vrouwenarbeid Nog groter dan de vraag naar arbeiders in de metaalnijverheid, waarin er op het ogenblik ruim 900 geplaatst kunnen worden, ie de vraag naar vrouwelijke arbeids krachten voor de kledingindustrie, de relnigingsbedrijven, de carton - nage-industrie en de huishoudelijke diensten. De vraag is hier 1186. tegenover een aanbod van 463. In dit geval wordt de vraag niet ver minderd door het aanbod, want het blijkt, dat er een grote ambitie bü de jonge meisjes bestaat om winkeljuffrouw te worden en niets anders. Jammer genoeg voor hen bestaat er op het ogenblik helemaal geen vraag naar winkeljuffrouwen. Minder validen Bezien we het aantal ingeschre ven werklozen op dit ogenblik, dan blijkt, dat bQ de 4370 werk zoekenden 3890 mensen zijn, „die niet langer dan een maand staan ingeschreven. Bij de resterende 24S0 zijn niet minder dan 1016 min der valide mensen, waarvan de tewerkstelling een groot probleem op zichzelf vqrmt. Sinds 1 Januari 1948 be staat er voor de werkgevers een wettelijke verplichting om 2 procent minder-valido krach ten. in dienst te nemen. Bij en kele werkgevers bestonden wel .bezwaren hiertegen, maar men hoopt bü de actie, die dit jaar p-e.voerd zal worden, de mede werking van alle bedrijven te verkrijgen. De praetyk heeft trouwens uitgewezen, dat tal rijke minder-valide mensen een plaats vinden in het be drijfsleven. waar zij, wat pres tatie betreft, gelijk staan met valide arbeiders. Conclusies Gezien de grote plannen tot in dustrialisatie willen w*j nogmaals wfjzen od het belang van. een. tech nische opleiding voor onze jeugd boven een opleiding voor handel of kantoor. Hoewel we in. Rotter dam feitelijk niet kunnen spreken van een werkloosheidsprobleem, zoals elders in ons land aan de orde komt het aantal werklozen bedraagt hier nog géén procent bestaat hier toch reeds het pro bleem van de „mensen met de witte boord". Daartegenover staat in de metaalindustrie een grote vraag, waartegenover niets valt aan te bieden. Of om het verschil nog sterker te doen uitkomen, zouden wij kur.nen wijzen op de bouwvak ken, waarin normaal gesproken voor de eerste twintig jaar geen werkloosheid valt te vrezen. Men bedenke tenslotte ook, dat de kans om te emigreren voor technisch- geschoolden en voor landbouwers zeer groot ls, terwijl de under er. daartegenover geen kans maken. Ook alweer door het te vroeg omzetten van een wissel is heden morgen om 6.10 uur op het eerste perron van het station D.P. ce achterste wager. ontspoord van de electrische trein naar Dordrecht. De uit de rails gelopen wagon ram de de .seinpaal, die daardoor op de bovenleiding terecht kwam. Het eerste perron werd over een leng te van bijna tien meter bescha digd, terwijl het achterste van de drie treinstellen, waaruit de trein was samengesteld, over een lengte van ongeveer twintig meter aan de rechterkant werd opengescheurd. De passagiers kwamen met de schrik vrij. Doordat de ontsporing geschiedde óp een plaats, waar verscheidene sporen parallel lopen, heeft het treinverkeer van het ge beurde geen vertraging ondervon den, behalve de getroffen trein zelf, die pas na afhaking van het beschadigde deel weer kon ver trekken. De materiële schade is aanzienlijk. Van gisteravond tien uur af is de lijn Den Haag-Rotterdam Hof plein weer normaal electrisch be diend. De storing in het treinver keer is daarmede geheel opgehe ven. De Monchy, dat men nu tot het bouwen van een tweede „Nieuw- Amsterdam" nog geen kans ziet. Het herstel van de Rotterdamse De heer W. H. de^Mom:hy, een Haven zullen wij binnen het jaar vieren. Vieren, want dit herstel zal der directeuren van de Holland— Amerika Lijn, heeft Vrijdagavond bijdragen tot de bloei van de ratio. in de gehoorzaal van het instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart een lezing gehouden, getiteld: „Het 'scheepvaartbedrijf". Sprekende- over het probleem scheepvaartluchtvaart zeide de heer De Monchy, dat bij de lucht vaart niet het verblijf voor de pas sagiers het belangrijkste is, maar de snelheid. Het probleem scheep vaartluchtvaart behoeft geen probleem te zijn. De scheepvaart heeft er steeds naar gestreefd zijn passagiers te gerieven door de nieuwste technische vindingen in practijk te brengen en zo het nodig zou zijn desnoods van onderzee boten. gebruik te gaan maken. Is het dan billijk, vroeg spr. zich af, de scheepvaartmaatschappijen te verbieden gebruik te maken van de nieuwste technische vinding op het gebied van vervoer, n.I. het vlieg tuig? Als de rederijen zou worden toegestaan ook vervoer door de lucht te bieden, dan zou tussen de KLM en de rederijen een nauwe samenwerking moeten ontslaan. Nergens dan in de scheepvaart Vindt men zoveel internationale af spraken en samenspraak. Is het dan ondenkbaar, dat samenwerking tus sen de KLM en de rederijen zou kunnen bestaan? Ik hoop, zo zeïde spr., dat op de duur eep oplossing voor deze moei lijkheden, die in wezen geen moei lijkheden zijn, zal worden gevon den. Kwalitatief ten achter Na de oorlog, zo ging spr. voort, bleken de rederijen sterk verzwakt te zijn. De Nederlandse koopvaar dijvloot was tot op. de helft terug gebracht. Quantitatief zijn we ech ter ongeveer weer op vooroorlogs peil; de qualiteit staat echter nog ver ten achter bij wat we voor de oorlog gewend waren. Het zal grote financiële .en economische offers vergen, dit peil weer te be reiken. De Liberty- en Victory- schepen, waarmee o.tn. het quan tum van de nationale koopvaardij vloot is opgevoerd, zullen, naar spr.'s mening, niet zo lang meè kun nen. Dit betekent, dat bjnnen 10 15. jaar een zeer groot deel van. de koopvaardijvloot zal .moeten wor den vervangen.. Wat betreft de passagiersschepen is het op het ogenblik zo goed als onmogelijk een groot schip op sta pel te zetten en af te bouwen. De zeer hoge prijzen vormen een bijna onoverkomelijk struikelblok. Kostte de „Nieuw Amsterdam" voor de oorlog 15 millioen, nu zou een der gelijk schip, blijkens ramingen, 60 a 70 millioen moeten kosten. Dit is zo fantastisch hoog, aldus do heer nale koopvaardij. Hoe de grote re derijen, als de Kon. Rotterdamsche Lloyd, de maatschappij „Neder land" en de H.A.L, schepen zullen kunnen bouwen als de „Willem Buys", de „Oranje" en de „Nieuw- Amsterdam" weet ik niet, maar ik ben er van overtuigd, dat het ons mettertijd zal gelukken, omdat wij altijd ons doel bereikt hebben. Advertentie I.M. Voor toneel-bioscoop, café-restau rant en alles op het geblèd van woonhuisverlicbting Toen de heer Van Eek het vorige jaar In de Hoek var. Holland hotel America opende, werden er al spoedig, plannen gemaakt om de aangrenzende ruimte te benutten voor toneel- en bioscoopzaal. Zoals gewoonlijk laat de heer Van Eek het niet bü plannen en gisteren vond de opening plaats van bioscoop „America", Tal van genodigden uit het Westland en omstreken waren gekomen om de feeste lijkheid bij te wonen. De inrichting is op zeer moderne leest geschoeid en kan ongetwijfeld wed ijveren met de moderne bioscopen in de grote steden. Daarom aarzelen wij niet te zeggen, dat het een grote aanwinst ig voor Hoek van Holland. De nieuwste bioscoópverlichting werd door de firma Van A a ra en geleverd, specialisten op verliehtingsgebied, De heer A. A. Moser sprak het openingswoord, waarna dc heer De Bruin,; wnd. burgemeester van de Hoek, met warme sympathie voor de ondernemers de betekenis schetste voor de Hoek van de2e bioscoop. Als laatste spreker nam de gevolmachtigde var. de Bioscoopbond afd. Westland het woord en dankte de exploitanten, voor hun ondernemingsgeest. Hij sprak de hoop uit, dat de. Westlandbewoners als mede de scizoengasten van de Hoek de opening ook met dankbaarheid zullen aanvaarden. Als openingsfilm werd vertoond de reeds bekende Walt Disney-film. Bambl in technicolor. Na afloop bleven de genodigden, tot middernacht bijeen. Veel bloemen van. vrienden, bekenden en zakenrelaties sierden het toneel. „Geef de zeeman een goed boek" Het bestuur van de bibliotheek voor zeevarenden, Veerhaven 17 Rotterdam, verzoekt ons mede te delen dat momenteel reeds uit alle Streken van ons land pakken boe ken worden ontvangen met het ver zoek bericht van ontvangst en bruikbaarheid tc mogen ontvangen. Door de geweldige drukte, vooral in de komende weken, is het onmo gelijk dat thans reeds aan alle gevers bericht gezonden wordt. „Mijn zoon ziet mij zus (links boven;mijn vrouw andera (rechts bo ven), maar wij zelf doen het zó" (beneden) Dikke rookwolken hingen van morgen in de vroegte boven de Eerste Merwehaven te Rotterdam, waar door tot au toe onbekende oorzaak brand was ontstaan aan boord van het Noorse schip „Tron- dangcr" uit Bergen. De havenarbeiders waren bezig een lading katoen te lossen, tóen zij om ongeveer kwart over zes brand ontdekten in de .nog te los sen 600 balen katoen, die in ruim vier waren opgeslagen. Men trachtte vergeefs het vuur meester te worden met een brandblusap- paraat. Toen dit niet gelukte werd de brandweer gealarmeerd, die spoe dig ter plaatse was met motorspuit zes. De mannen van dé brandweer bestreden eerst het vuur met een slang, o.e op de waterleiding was aangekoppeld. Het bleek spoedig echter noodzakelijk twee slangen aan te koppelen via de motorspuit zelf. De zware rookontwikkeling belemmerde het blussingswerk aanzienlijk, zodat de spuitgasten genoodzaakt waren roqkmaskers op te zetten. Terwijl de strijd tegen het vuur met wisselend geluk werd gestre den verscheen ook motorspuit zes op de kade, evenals de motor-re- servewagen twee, die met behulp van schijnwerpers het toneel ver lichtte. Van motorspuit twee wer den op aanwijzing van waarne mend commandant, Lutjens twee slangen uitgelegd, waarvan er een via ruim één naar ruim viér werd gevoerd. Ook de drijvende motorspuit verscheen in de Merwehaven. Zij behoefde echter geen assistentie te verlenen, want om kwart voor acht kon men berichten, dat het vuur bedwongen was. De „Trondanger" is door deze brand- aanzienlijk opgehouden. Men is thans wel begonnen de nog smeulende balen katoen uit het ruim te halen, maar het tijdstip van vertrek^ dat op Zondagnacht kwart voor-drie was vastgesteld, zal ongetwijfeld moeten worden uitgesteld. De lading was bestemd voor de Quick Dispatch.. Er is een tijd geweest, dat de liefhebbers van ontspanniagslitte- ratuur altijd weer waren aange wezen op stuiversromannetjes, waarvan wij ons nu heel moeilijk kunnen voorstellen, dat zij ooit aftrek vonden en gretig werden gelezen. Aan hun rijk is een'plot seling einde gekomen, toen als een komeet' de grote detective Sher lock Holmes verscheen. Hoewel ook -hij al weer door anderen is verdrongen en de Sdetectives"- verslindende generatie van tegen woordig meer vertrouwd is met Geoffry Gill, hoofdinspecteur Bru no Silvère, de Schaduw, Simon Templar of Peter Cheney, is de faam van Sherlock Holmes toch zo groot geweest, dat het zeer de vraag is of die nog ooit weer door anderen zal worden geëvenaard. Iedereen kende Holmes, wist dat hij in Bakerstreet woonde en dat zijn beste vriend dr. Watson heet te. De schepper van deze figuur, Sir Arthur Conan Doyle, is als zo danig wereldberoemd geworden, ofschoon hijzelf dat zeer beslist nimmer heeft, gewenst. Hij wilde namelijke zijn litteraire roem niet te danken hebben aandetective verhalen. maar aan, zijn histori sche romans over het Napoleonti sche tijdperk en* over de Britse koloniën in Amerika. Maar het is anders uitgekomen en juist deze boeken leest niafnand meer. Toen Conan Doyle Sherlock Hol mes schiep werd hij geinspïxeerd door Edgar Alaon Poe. Hij had ook juist Gaborieau's „Lecocq, de detective" gelezen en toen herin nerde hij 2ich plotseling iemand, die in Edinburgh zijn leermeester was geweest, toen hij daar medi cijnen studeerde: dr. Bell. Dr. Bell was iemand met een uitzonderlijk deductieve geest, Toen Conan Doy le hem bezBg door de bril van Poe en Gaborieau was Sherlock Hol mes geboren. De grote detective leek echter niet alleen sprekend op de Schotse universiteitsprofes sor, maar had ook vele eigenschap pen van Conan Doyle zelf. Gerechtelijke dwalingen Deze Engelsman in hart en nie ren hield zich namelijk niet alleen met het schrijven van boeken be zig, maar ook met het openbare leven, de sport en tal van andere zaken, bovenal met zulke, die het prestige van zijn geliefd Engeland betroffen. Toen dit naar zijn me ning ernstig geschaad dreigde te worden door een paar gerechte lijke dwalingen, trad hij in het strijdperk voor de rechtvaardig heid. Hij bewees daarbij ook zelf over alle eigenschappen te be schikken, die hij zijn Sherlock Holmes had toegedicht. Met een bewonderenswaardige deductie en. knap speurderswerk slaagde hij er in tot; tweemaal toe de onschuld van een verdachte aaan-bet licht te brengen. Sir Arthur Conan Doyle was van Ierse afkomst, en samen, met die andere grote Ier, George Ber nard Shaw kon hij er heftig' óver redetwisten wie vari hen béiden wel de beste zoon van hun vader land was. Maar hij. was ook Brits patriot, die zich woedend opwond teen het vlaggeschip van Nelson voor afbraak zou worden verkocht. Conan Doyle was een man van eenvoudig karakter en diep reli gieus. Hjj genoot een., katholieke opvoeding, maar. toen hij stierf was hij overtuigd spiritist. Zijn „bekering" tot het spiritisme is hem door velen hoogst kwalijk genomen, Maar Conan Doyly gaf weinig om het oordeel van de we reld en slechts één keer heeft hij een concessie aan het publiek ge daan. Dat was, toen hij zijn held Sherlock Holmes uit de dood liet herrijzen, nadat hij hem eerst zelf had laten sterven om van een fi guur, waarmee hij zich tenslotte volkomen vereenzelvigde, voor goed verlost te zijn. Dat naar deze terugkeer door ontelbaren zo reik halzend werd uitgezien bewijst misschien beter dan wat ook, de grote populariteit Van. 'Conan Doyle, die én door zijn historische •romans en door zijn detective-ge schiedenissen de bekendste Britse auteur na Kipling werd. SIR ARTHUR CONAN DOYLE Dagelijkse ongevallen In de Rochussènstraat te Vrijdag avond de schilder J. H. van de Ach terhaven met zjjn fiets door .een auto gegrepen;-' Hy ls met een hoofdwond en in wendige kneuzingen in het CoólstaA gelziekenhuis opgenomen. Vrijdagmorgen is de tweejarige L, K. uit de Fuchsiastraat al spe lende onder een vrachtauto ge. raakt. Het knaapje kreeg het ach-c. terwiel over zich heen en moestir met een hersenschudding en inwenJ& dige kneuzingen in -het Zuider ziekenhuis worden opgenomen. Hiermede Betuigen ondergete kenden hun hartelijke dank aan het verplegend personeel van het hulpziekenhuis Hlllegers- berg voor de trouwe hulp en toewijding verleend tijdens ziekte eri overlijden van mijn onze Moeder A. VAN ASPEREN C, J. DOHR en echtgenote P. DOHR cn verloofde Officiële Publicatie. UITREIKING BONKAARTEN. TEXTIELKAABTEN EN TOESLAGKAARTEN VOOR A.S. EN JONGE MOEDERS Vervolg ultrelkschema. (Voor bijzonderheden wordt verwezen naar voorgaande publicaties) Maandag 21 Februari 1349 v.m. Letter C. n.m. D t/m De Dinsdag 22 Februari 1949 vjil Di t/m Dom, n.m. Don t/m Dug. Woensdag 23 Februari 3949 v.m. Duh t/m Ef, n.m. Eg t/m Eu, Donderdag 24 Februari 1949 v.m. Ev t/m einde F, n.m. G t/m Ge. Vrijdag 25 Februari 1949 v.m. Gi t/m Graa, n.m. Grab t/m Gro. Zaterdag 26 Februari 1949 v.m. Gru t/m Hal. N.V. Dameskleding en Pelteryenhandel v/h VRAAGT VOOR DE MAAT ATELIERS Aanmelden: Malhonesserlaan 42, Rotterdam. ltomen Zondag 20 Februari van 12—5 uur Maandag 21 11—5 en 7 Dinsdag 22 11—S cn in de bovenzaal van „Du Nord", Bergweg. Bergamgel. Rotterdam met de hoek VQOKJAARSCOLLECTIE j BONTMANTELS ideaal iedere vrouw: Vlotte lapmmantels, zeer. voordelig 145 Vinger tip che notte mantels, zeer solide ƒ275 Leuke vingertlp Antilope man tcls i 225 SSecr solide vemen mantels 295 Australische opc sum vingertlp man tels i 295,- Zccr sterke cyperse kat mantels t 325, Vüigertip mou ten mantels, de Ideale dracht 345,- Cmque Ameri kaanse opos sum mantels f 598,- EN nog dozijnen andere soorten cn- new look. tegen j FABIUEKS BONTMANTELS Veiling 7 uur vraagt jongelui (22-25 jr) met goe de gezondheid, die interesse hebben om opgeleid te worden voor haar Brieven met .uitvoerige inlichtingen onder No. E. 10 aan Advertentie- bureau Moussault, Singel 272, Am sterdam-C. BEKWAAM GROOTWERKER gevraagd voor atelier. Spe ciaal bekend met zwart werk, Aanm. Fa. J. BEKKER ZOON, Henegouwerlaan. 85, Tel. 36280. Busken Huetstraat 126 ROTTERDAM W. Tel: Kantoor 37135 Fabriek 3629G WIJ KUNNEN PLAATSEN: bekend met de vervaardiging van Winkelinstallaties om te worden opgeleid in onze afdeling gieterij, bankwerkerjj, galvanische afdeling en slijperij Handelskantoor in. het Westen van Rotterdam vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd ca. 36 jaar. Brieven onder no. 2026 Are's Advertentiebedrijf N.V., Witte de Withstraat 86a Rotterdam, N.V. vraagt voor diverse afdelingen boven 16 Jaar, voor lichte Inpak- of fabrlekswerkzaam- H heden. Hoog loon. g Aanmelding kan geschieden elke werkdag van 2—4 uur g (beh. Zaterdags), Hugo de Grootstraat 41. Rotterdam. Iil|ll!IRIIIIj!llllllllUl!!inilll|ilillllIll!|]U[|||RR[|IIRIIIII]||||i]I[|lllll||]|||jöllli|||lIIIIIIQIlMI|USII|[yill|i vraagt voor haar afdeling Boekhouding een met gedegen kennis van de scclate wetgeving en ruime practlsche ervaring. In haar toepas sing. teneinde zelfstandig de loonadministratie te voeren en alle zaken voortvloeiende uit de Eoriale wetgeving te behandelen. Schriftelijke sollicitaties met' volledige opgave van. vorige werkzaamheden te richten aan ons Hoofdkantoor Mathenesserdijk 4X0, Rotterdam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 7