Belgen konden ook nu weer niet winnen Strafschop in de laatste minuut kostte het Oranje-team de zegepraal iBftfP Wint mam 40 goedkoper Kusters Frank Ministers Spaak en Drees onder de toeschouwers ij 1 4'! - r- In tweede helft van 0-2 een voo werd achterstand rsprong van 3-2 Keien van de wedstrijd. Van de Pol practisch uitgeschakeld Maandag 14 Maart 1949 (Van on ze sportredacteur) Holland—BelgiëIs het te verwonderen, dat al weken voordat de wedstrijd gespeeld gaat worden, van duizeijden in den lande zich een geheimzinnige koorts meester maakt? Een koorts, die hen opzweept, een koorts, die hen niet met rust Iaat en als zij niet op een normale manier er in slagen een r^-angsbcwijs te bemachtigen, hen er toe dwingt waanzinnige prij zen te betalen voor een 'aatsje, daar ergens hoog op 'n tribune, alleen om er maar bij te zijn, om opgenomen tr worden in het magische sprookje, dat zich tussen vijf en vijf- t? duizend toeschouwer en twintig spelers en een bal afspeelt.».»? Buitenstaanders, d'C voor dit sprookje ongL j zijn, kunnen er wel eens smalend om lachen en voor hen is bet onbegrijpelijk, dat je vóór de wedstrijd door een volslagen onbekende wordt staande gehou den om te horen vertellen, dat hij net een paar minuten geleden nog een plaats op de kop heeft getikt voor het „spotkoopje van twaalf en een halve gulden. Zijn die mensen dan werkelijk van Lotje getikt "?'sieu Collin, de voorzitter van de „Entente Anversoise". Een bankdirecteur int Antwerpen, een rustige, bedaarde man met gevoel voor nu mor, die Zaterdagavond, na RotterdamAntwerpen aan het diner van de afdeling Rotterdam van de KNVB in Caland West zichzelf en de andere gasten een tikje ironisch de vraag stelde, hoe het toch fv« HollandBelgië altijd in de sfeer komt van een „matter of life and death." waarachtig wel alsof het winnen *of verliezen van deze wed strijd betekent, dat we het daarna öf beter zullen krijgen öf de broek riem wat vaster zuilen moeten aanhalen zei hij met een twinkel in z'n ogen. En iedereen lachte. Maar ik ben er stellig van overtuigd, dat allen, die Zaterdagavond in de sfeer van dit genoeglijk samenzijn van Antwerpse en Rotterdamse vrienden, een koude rilling over hun rug hebben voelen gaan en dat onbeschrijflijke gevoel van verslagenheid over zich hebben voelen komen, toen Zondagmiddag, een halve minuut voor het einde, Steenbergen opsprong en volkomen onnodig de bal met de hand wegsloeg. En dat ogenblik van ijzige stilte daarna. Dat enkele minuten daarvoor nog joelende en juichende stadion leek een cata combe van stilte, toen Mermans de bal op de witte stip legde, met be wonderenswaardige kalmte terugliep, z'n aanloop nam en met een knal die tot buiten het Olympische Stadion te horen moet 2ijn geweest, de bal ln het net achter Kraak joeg. En in het vreugdegejoel, dat toen van de Belgen als een storm door het stadion sloeg, moet de stem zijn ge weest van m'sieu Collin^ ja in dit moment heeft minister-president Spaak, die naast onze minister-president dr. Drees en onze bondsvoor zitter Karei Lotsy de wedstrijd op de ere-tribune heeft gevolgd, mis schien wel zij'n zorgen van de Benelux vergeten Dat is Holland—België. ...I En al was er op de achtergrond de ge dachte, dat deze uitslag (33) door een objectieve bril bezien verre van onredelijk kon worden genoemd, toch kon niemand het spijtige gevoel verdringen van „We hadden kunnen winnen..! Het riep onprettige verwijten op aan het adres van de man, die de Belgen de penalty in de schoot had geworpen. Wij zijn er zeker van, dat dit geluid niet alleen in het stadion hoorbaar is geweest. Dui zenden, millioenen in Nederland en vgr overzee, aan de radio heb ben hetzelfde gedacht en gezegd. Maar de duizenden in het stadion en d.e millioenen daarbuiten zijn na afloop niet in de kleedkamer van het Nederlands elftal geweest. Er was geroezemoes van stemmen, Bondsoffidals Herberts, Boel- jon, Staal, Triebei praatten met de spelers, die vermoeid hun be- modderde benen uitstrekten en nog onder de indruk van de wed strijd langzame antwoorden ga ven op vragen, die hun werden ge steld. Eenwas er, die stille tjes in een hoek zat. Hij deed niets. Hij zat zó maar voor zich uit te staren, Op het bleke voorhoofd onder het rossige haar parelden fijne druppeltjes zweet. Langzaam bevochtigde hij met z'n tong z*n kurkdroge lippen. Iemand vroeg aan hem of bij 'n flesje limonade wilde hebben. Als of hij uit een andere wereld terug keerde, zo keek hij naar de man, die hem een flesje toereikte. Zon der iets te zeggen, pakte hij het aan, bleef nog een ogenblik met het llesje in z'n handen zitten, als of hij niet wist, wat hij er mee moest doen. De verslaggevers, die de woor den op de tong brandden, durfden niet naar hem toe te gaan. Zij praatten met Schijvenaar, die echt op z'n Amsterdams zei, dat het een „kreng" van een wedstrijd was ge weest, zij schoten Van Schijndel aan, die daar met z'n jolige sproe- tenkop net zo rustig zat alsof hij een wedstrijdje met SW had ge speeld, maar hem lieten zij met rust. Iedereen begreep, wat er op dit ogenblik in hem om moest gaan en de harde woorden, die buiten de kleedkamer waren ge sproken, gonsden hier na, kregen een volkomen ander aspect. En toen in die drukkende stil te, die de eenzame figuur als op een beklaagdenbankje deed zit ten, gebeurde er iets, dat ik mis schien wel het belangrijkste mo ment van deze emotionele middag noem. De deur van de kleedkamer ging open en Karei Lotsy stoof naar binnen. Hij begon onmiddel lijk de spelers de hand te drukken. Kraak, Schijvenaar en kwam toen bij Steenbergen. Gefeliciteerd kerel," zei hij, alsof er niets was voorgevallen. Steenbergen keek op, nog meer trok het bloed uit z'n gezicht weg, terwijl hij nauwelijks hoorbaar z'n verontschuldigingen stamelde, „Ach ben je gek, jongen," zei Lotsy, terwijl hij Steenbergen een klap op z'n schouder gaf, „dat heeft niks te betekenen. Ze heb ben toch fijn weer niet gewonnen." Nu begrijpt u al een klein beet je, waarom die man mij zo ver- De kleine gedrongen Lemberechts huppelde met de bal naar de hoek- vlag. Hij kromde ziin rug, gaf een schop tegen de bal met z'n linker been en wat er in de volgende se conden gebeurde was zo emotio neel. dat de bal in 't Hollandse doel lag, voordat we ons het dra matisch verloop goed realiseerden. We zagen in een flits Kraak op de grond liggen <na afloop vertelde hij: van de voet gelopen door de instormende Belgen) een hoog op springende Mermans, die de bal een kopstoot gaf naar het doel, twee opspringende gedaanten in oranje. Steenbergen en Móring, de bal op het hoofd van Möring en daarna juichende en springen de Beigen, die elkaar vurig om helsden en Kraak, die de bal ach ter in het doel oppakte en nijdig Ut ir het middenveld schoot. Zwak gestamel Er waren toen vier mi nuten gespeeld. De Belgen joelden en schreeuwden we za gen. duizenden Belgische vlaggetjes zwaaien, we hoorden toeters en bellen en in dit tumult kwam onze rechtervleugel in actie. We zagen Lenstra de bal vrij maken voor Wilkes, een schot.hoog jé' heugd vertelde, dat hij een „spot koopje" had gehad voor twaalf en halve gulden, nu begrijpt u ai iets meer van de koorts, die duizenden onrustig naar deze dag heeft doen verlangen. Het was Holland-Bel- giëü! Geen wedstrijd, die bij de derby der lage landen in de scha duw kan staan. We zijn door diepe dalen van teleurstelling en verslagenheid ge gaan, we hebben de hoogste top pen van enthousiasme en vreugde beklommen en zijn als climax weer een beetje onzacht met beide voe ten op de aarde teruggekeerd. Wat wil men nog meer verlangen. Wie zou het durven ontkennen, dat er aan het begin van de wed strijd een sombere sfeer hing. Wij hadden immers al lang het gevoel, dat op een kwade dag de storm over ons hoofd zou losbreken Wij werden nog in deze gevoelens Advertentie l.M. Verslagen zit doelman Meert op de grond. In wanhoop grijpt hij naar z'n hoofd. De maker van dii doel punt Abe "Lenstra is niet meer te zien. Iti een kluwen dansen de Ne derlandse voorwaartsen in 't rond. Advertentie HM, SOa STEEDS met LAMPEKAPPEN ThM» ,„a, .oor 9.9S ,,r. pr.ehl Uopflup Roclrotse&ftrait 43I ■N". Binnenweg Z60I ïioordnjolenstr. 45 ZeAflddelUndsle. X9 versterkt door 't nieuws, dat Arie de Vroet niet zou meespelen. De schok was minder dan het verstek gaan in Antwerpen van Faas Wil kes, maar desalniettemin was het weinig opbeurend. Stoffelen van Ajax was zijn plaatsvervanger. Men zei er niet vel vanmen keek naar de Belgen, die de eerste aanval op het Hollandse doel in zetten en naar Govard, die hoog over schoot. Wij waren ons nog aan het oriënteren ten opzichte van Govard op de rechtsbinnen plaats en de andere debutant Rik Coppens op de linkerflank van de reus Mermans, toen wij Möring de bal kwijt zagen raken aan Mer mans en. Lemberechts in de Oran je-verdediging priemde. De bal was onbereikbaar voor de naar binnen gezwenkte Thirifays.... Wij gingen eens onbehaaglijk verzitten en we hadden het nog niet gedaan of we zagen Schijvenaar de nieuwe Belgische rechtsbinnen attaqueren. Schijvenaar won het duel, ten. kos te van een corner. vloog de bal over Meert, die hem rustig kon nakijken. Geen vuiltje aan de lucht, ook niet toen Bran- des de bal listig liet liggen voor Rijvers, die meters naast het doel schoot. Het was zwak gestamel vergeleken bij de forse, gespierde taai van de Belgische voorhoede, die in tirailieurslmie oprukte. Duel Möring-Mermans, corner. Hoek schop van Thirifays, hoog bover. Mermans zweefde Kraak, de bal solide in z'n armen. Weer een af tastende manoeuvre van onze pro minenten op e rechtervleugel, doorbraak van Wilkes en Lenstra, maar op het beslissende ogenblik leek het Brandes met de bal geen raad meer wist. Toen kwam de eerste Nederlandse hoekschop genomen door Clavan, die de bal in de handen speelde van Meert. Het was povertjes wat de Hollan ders lieten zien. Brandes bleef te opvallerd kalm om tegen een agressieve stopper als Carré succes te kunnen hebben en Rijvers Waar was RijversVan Schijn del en Stoffelen zwoegden daar op een middenveld, dat door de angst- vallig teruggetrokken houding van de verdediging akelig groot leek en hun leeuwenmoed was niet opge wassen tegen de ruige kracht van een Mermans of de onstuimigheid van een agressieve doorzetter als Coppens, die ons in z'n spel aan Decleyn deed denken. En Steen bergen stond zo dikwijls hulpeloos tegenover Thirifays, maar ook Schijvenaar vergiste zich telken male in Lemberechts, die weer speelde zoals in de dagen, dat hij in het continentale elftal werd ge kozen. Een cross-pass naar Thiri fays, schot vloog naast. Een schot van Coppens corner gestompt door Kraak. "Weer zo'n gevaarlijke hoekschop van Lemberechts, maar de bal zeilde regelrecht naar de opspringende Kraak, Wij hadden nauwelijks tijd om de aanvallen van de Belgen bij te houden. Plotseling zagen we Cop pens door de verdediging flitsen, met Möring op z'n hielen. Geen Steenbergen of Schijvenaar in de buurt om te hulp te snellen. De gedrongen, robuuste Belg kromde z'n lichaam voor het schot, maar Kraak, juist op tijd uitgelopen ver sperde de bal met z'n lichaam de weg naar 't doel. Er mogen de laat ste tijd wel eens geruchten zijn gegaan over Kraak, er zijn zelfs stemmen opgegaan om hem nu maar eens te vervangen door een ander, bijvoorbeeld door De Munck, maar wat Kraak in deze. eerste helft liet zien, was de IJmuidenaar weer op z'n best. In deze vorm is hij nog door geen ander in Nederland te vervangen» Een uittrap van Kraak en de ver opgedrongen kanthalves van de Belgen, de kleine Henriet en Mees gaven aan Rijvers of Clavan niet de kans om aan de bal te tippen. Wilkes was de enige, die lucht kon geven, met een snelle rush, bijna uit de verdediging gestart, maar Lenstra was de enige, die hij in z'n spel kon betrekken. En Lenstra liep rechtsbuiten, hield bijna angst vallig de buitenlijn en was met gelukkig met z'n duels met Gil- lard, die wel niet Anoul kon doen vergeten, maar door de geest, die in de eerste helft het Belgische elftal bezielde, ook werd geprik keld tot vinnig verzet, „BelgiqueU BelgiqueU" schreeuw den de Belgen. Zij wilden meer doelpunten zien en ze hadden er recht op. Mermans maakte met een listig hakje de bal vrij voor Cop pens, die hard inschoot. Weer een sprong van Kraak, weer een cor ner. Een handsbal van Stoffelen, uit de vrije trap van Mees kwam de bal hoog voor doel, een half mislukte kopbal van Van Schijn del, een priem van Thirifays en Móring kon nog voor de aanstor mende Mermans de bal wegkop- pen. Loodzware druk Het enige lichtpuntje m deze periode van loodzware Belgische druk was een gewonnen duel van Wilkes met Henriet, een schuiver, die door Meert bezijden het doel werd gestopt. De scheidsrechter Nilsson zag dat de bal achter de lijn was geweest en gaf corner. Toen voelden de Hollanders op de tribune, dat er iets moest gaan gebeuren. Plotseling stak aan alle hoeken geloei op, maar de voorzet van Lenstra bleef vruchteloos. Twintig minuten waren er ge speeld in de eerste helft, toen er op de Nederlandse helft iets over het veld fladderde. Het was een Bel gisch vlaggetje, door de stormwind opgenomen van de tribunes, neer- gesmakt in het veld. Het vlaggetje fladderde in de richting van Kraak. Wij willen hierin geen voorteken zien van het naderend onheil, maar nog geen.minuut later braken Mer mans en Govard samen door de Hollandse' verdediging en nu was er zelfs geen Kraak meer, die het schot van Mermans in de weg kon staan (03>. De Belgen waren nu zo superi eur, dat een débacle bij ons zelfs niet meer op (hevig verzet stuitte, Van een gesloten verdediging was geen sprake meer, Weer was Scbij- venaar afwezig om Lemberechts te Het was een verademing, toen Nilsson de eerste helft afblies. Op weg naar de koffiekamer zagen we verheugde gezichten van Belgische collega's. Wij hadden te weinig fut om hen hun vreugde te benijden. Wi| klbpien hen op de schouder en prevelden zo iets van: „eindelijk is jullie dag gekomen...." Zij knik ten. spraken geen woord van op beuring. Het zou ons trouwens be lachelijk in de oren hebben geklon ken. Zij verdienden hun triomf, hadden er lang genoeg op moeten wachten. In deze stemming gingen we terug naar onze plaats cm de tweede acte van het drama bij te wonen. De Belgen begonnen de tweede helft wat minder onstuimig dan de eerste. De prikkel om die verwaan de „Ollanders" om de oren tj? slaan, was een beetje geluwd, waarschijn lijk door feestelijke toespraken in de kleedkamer, waardoor zij in hun superioriteitsbesef waren versterkt. En daaraan hadden de onzen het waarschijnlijk le danken, dat we een schot zagen van Rijvers, dat Carré een centrumaanval moest stuiten, dat een verre trap van Cla van moest worden weggekopt door Mees. Het was nog niet om de ogen wijd open te sperren van verba zing, dat... gebeurde pas later. Eerst waren we nog getuige van een ver hoog schot van Mermans, een flitsende combinatie tussen Go vard en Lemberechts en een door gebroken Mermans, die weer for tuinlijk door Kraak kon worden beletten ver opgedrongen naar de doelpalen de bal naar Coppens te spelen. Een korte vinnige worste ling van Coppens en Govard met Steenbergen en Möring, een uit schietend been van Govard en wij bogen ons reeds berustend naar ons papier om het derde doelpunt van de Belgen te noteren, toen Nilsson wees naar een plaats, waar hij een overtreding had gezien. Het was door het oog van een naald. Wij smeekten met onze ogen naar Wil kes, naar Lenstra, maar de Fries het de bal weer hoog over Meert de lucht mgaan. Eindelijk einde lijk wat goeds van Brandes, die met een paar listige schijnbewegingen de bal vrij tikte voor Clavan. Rij vers werd van de bal gelopen en Y/iïkes kwam helemaal van rechts om de vrije trap te nemen. Hoog over.... Het was om er moede loos onder te worden. Het werd wanhoopsvoetbal, voetbal met de rug tegen de muur. Maar. dte muur heette Kraak en IJmui denaar had zich weer zo listig op gesteld, dat Coppens vrij vow doel hem wel de bal in de han den moest schieten, of hij wilde of niet- Het was voor de Belgen m het stadion, om louter van de zenuwen te gaan krijsen en dat deden ze ook, toen Nilsson. een vrije trap gaf omdat Clavan door Mees in de rug werd geduwd. Het was Schijve naar, die we op een gegeven ogen blik als linksbuiten terugvonden in de buurt van Aernoudts en een pass zagen geven naar Wilkes, die naast schoot Advertentie LR! Een renommee voor LUNCH en DINER opgevangen. Toen werden we op eens opgetild door een Hollandse vloedgolf. De stadionklok wees tien mi nuten in de tweede helft aan, toen we eindelijk van WUkes za genwaar we 55 minuten op had den gewacht. Een razend snelle dribble door de Belgische verde diging. Dc bal werd hem ontfut seld, tolde voor de voeten van Clavan, die naar binnen iuas ge komen en van dichtbij hard in schoot. Meert keerde het schot met z'n voet. De bal sprong te rug naar de jeugdige Hagenaar, die weer schoot en iets wat we nog een kwartier tevoren voor onmogelijk hadden gehoudefc, «jas gebeurd. Wij hadden één doelpunt uan onze achterstand a/jfcknabbeld(12). We zouden nog veel meer zien gebeuren. Geïnspireerd door het doelpunt van Clavan kwam er op hetzelfde ogenblik een heel andere geest over ons elftal. Het leek wel alsof we tot dusverren in de mist hadden zitten kijken. Het gordijn xvas opgetrokken en daar scheen de zon. We keken heel even (een beetje) verbaasd, naar Rijvers die kleine Keesje Rijvers, die 55 minuten zoek was geweest en plot seling ook mee ging doen. Hij haal de een bal, die door Mees al voor „dood" was verklaard, van de out line op, gaf een voorzet en als Cla van op dat moment z'n tweede doelpunt had gescoord, was nie- Advertentie I.M. Dit is Dit is Dit is in zijn QUICK SCHOEN Wie xijn de andere drie: .Schrijf de namen in volgorde op een briefkaart. Onder de goede inzendingen worden 6 paar echte Quick Voetbalschoenen verloot. Uitslag in een der volgende Polly Pü-spelmomenten. Toezenden vóór 18 Maart aan: POLLY PIL, CRACK VAN DE QUICK SPORTSCHOEN 6ROENESTRAAT 240'NIJMEGEH Toen de kleine Clavan de traditie voortzette door weer een doelpunt te makenherleefde de hoop in de Hollandse harten. mand verbaasd geweest, want z'n kopbal was voortreffelijk. Het „Hup Holland" werkte aanstekelijk en aandoenlijk, maar het scheelde weer die fractie van een (voor ons) gelukkige seconde, of Kraak had het harde schot van Lemberechts niet corner kunnen stempen. Maar Kraak kon deze middag alles. In de wilde orkaam van de eerste helft had hij het scheepje met geringe averij drijvende gehouden, zou hij het dan nu met kunnen bjj een af zwakkende wind,., Advertentie I.M. rillen op doktersrecepl Ook Ziekenfonds Prismakijkers - Barometers De stadionklok wees een kwar tier in de tweede helft aan, toen Brandes een pass kreeg van Cla van. Er volgde een wedren van de Feyenoorder met Carré en Gillard, Carré raakte aehter en op enkele meters van doel dreigde Brandes de strijd met Gillard te verliezen. Beiden vielen, Brandes was weer het eerst op de been cn de stom verwonderde Meert, die veel te laat uit z'n doel was gelopen, zag de bal in het net verdwijnen <2-2). Het leek toen wel de hel van Deur- ne, die in het Olympisch Stadion losbarstte. Met de gelijkmaker voelden de Beigen de grond, die zü zo solide hadden gewaand, on der hun voeten wegzinken. De rollen waren totaal omgedraaid. De kat was muis en de muis was kat geworden De Belgen zagen meer en meer de teugels glippen Een voorzet van Abe: Clavan miste; Wilkes ver in de vijandelij ke verdediging gepenetreerd, een vrije trap van Steenbergen» met een hoge sprong ving Meert de bal. De Eelgiscbe middenhnie, met de voortvarende Mees en de slim me Henriet, moest machteloos toe zien hoe Lenstra met grillige ara besken figuren zweefde over het groene tapijt en toen Wilkes de kans gaf om een kanon te laten dreunen. We zagen Brandes bij een nieuwe stormloop twee maal over de kop buitelen, we zagen Wilkes opnieuw duelleren met Henriet en ondertussen loeide het stadion: AbeAbe1Maar Abe keek rustig of Brandes soms vrij stond en liet ten slotte de eer aan Wilkes. Even sensatie bij de Bel gen: Mermans dook voor Kraak op, maar geen nood. Bij Kraak was de deur dicht. Een ontmoedig de Thirifays schudde moedeloos het hoofd, toen hij een ren op tomv dacht te zetten en teruggefloten werd voor buitenspel. Advertentie I.M. H.H. REIZIGERS Daar komt TJ op terug. ais XI eenmaal Uw twaalf uurtje bii ons gebruikt, "ncciahteit in kofflegebak. wiegde broodjes cro- uahit ie Anna Pm af Ki uis »ade In deze sfeei gingen we naar het einde van de wedstrijd toe. Tien minuten voor het slot stond Ratje Verlegh langs de lijn, te wenken naar Rijvers, dat hij van plaats moest verwisselen met Len stra. De rechtervleugel werd er niet beter door, want Rijvers gaf de ballen die hij kreeg, slecht af, maar het centrum won aan kracht en.... nu zag men plotseling klaar en duidelijk, wat deze voor hoede op korte termijn nodig heeft. Lenstra naar de linksbin- nenplaats en.een nieuwe rechtsbuiten. Wat de Fries nu weer aan tover kunsten het zien heeft de Belgen waarschijnlijk de vergelijking met Stanley Matthews in de mond ge geven. Eenmaal kwam er zo'n hard schot van z'n voet, dat z'n scheen beschermer meevloog naar Meert. In een laatste wanhoops-offensief probeerden Coppens en Mermans de weg naar Kraaks heiligdom te forceren, zij lagen met hun drieën op de grond, doch een cornes was allps wat Kraak nog weggaf. Het hoogtepunt van de wedstrijd kwam vier minuten voor het einde. Brandes teuzeïdc en Wilkes wilde er toen alleen vandöor graan. Hij botste tegen Aernoudts, de bal werd toen magnetisch getrokken naar de vrij staande Lenstra, die geen seconde aarzelde om hei der de doelpunt te scoren. Toen dacht ik, dat het Olympisch Stadion werd afgebroken. Overal zag ik mensen hossen. De anders zo kalme Fries liep met opgeheven armen in de armen van z'n strijd makkers. Deze vreugde was voor de Bel gen bittere gal. Confraters, die in de rust met Olympische zekerheid de profetie van een overwinning doorgaven naar de Seheldesiad, liepen nu een paar minuten voor tijd weg om weer een nederlaag naar het Zuiden te seinen. Zij wer den uit de telefooncel teruggeroe pen door een massale kreet van teleurstelling, gevolgd door een doffe beklemmende stilte. Met nog anderhalve minuut te spelen sloeg Steenbergen die hoge voorzet van Lemberechts met de hand weg. En de Belgen hebben voor de ge lijkmaker niet barder kunnen jui chen dan zij zouden hebber ge daan voor de overwinning. En dat verzoent ons toch wel weer met de gedachte, dat het anders had kun nen zijn Na de hitte van de strijd En nu wilt u natuurlijk graag nog weten, wat wij ten slottenu de opwinding over de sensationele tweede helft is bezonken denken over het elftal, met z'n drie debu tanten, dat wij tegen de Belgen in het vuur hebben gebracht. Ik heb deze vraag na afloop gesteld aan de voorzitter'van de Keuze Com missie, de heer Herberts. Hij heeft er zeker twintig seconden over na gedacht voordat hij mij het vol gende antwoord gaf: „Als we voor morgen een elftal moesten samenstellen, souden we hetzelfde elftal nemen. Er is im- 77iers green betere combinatie te be denken MaarTiet de heer Herberts er dadelijk op volgen, „dat toil niet zeggen, dat wij blind! zijn voor de tekortkomingen 'van verschillende spelers Ziehier het oordeel over dit Ne derlands elftal in „a nutshell". We moeten roeien met de riemen, die we hebben en laten we proberen die riemen zo goed mogelijk te ge bruiken. Als we naar de 1ste helft te werk gaan, zijn het maar enke len, die genade vinden in onze ogen: Kraak (een tien en een grif fel). Lenstra, Wilkes enne... Van Schijndel en Stoffelen. Bepaald onvoldoende was de linkervleugel en de hele verdediging, waarin de backs en de stopper om beurten grove fouten maakten. Maar zoals elke medaille ook een keerzijde heeft, zo heeft elke wed strijd twee helften en in de twee de helft werden ze, op een enkele uitzondering na, allemaal goed. Voortreffelijk Lenstra, Wilkes en Van Schijndel! Er was er eigenlijk maar één onvoldoende en dat was Rijvers. En de debutanten...? Over Steenbergen spreken wij met geen woord meer. Zonder die fout zouden we het geen schitte rend, maar wel een bevredigend debuut hebben genoemd. Van Schijndel heeft z'n ras ook in een internationale wedstrijd be wezen. Het is hem niet in de schoot geworpen. De grootste moeilijk heid, zei hij 1 na afloop, waarmee hij te kampen heeft gehad, was dat hij bijvoorbeeld nog nooit met Lenstra samen heeft gespeeld. Van Schijndel heeft nog een paar wedstrijden nodig om zich in dit milieu vrij te speleq en dan kun nen wij het Nederlands elftal feli citeren met een geduchte aanwinst. Advertentie I.M. Dames- en Herenkleding naar maat Ie M2DDELLANDSTKAAT 7 TEL. 51932. En ten slotte BrandesJoep is geen Tommy Lawton of een Mermans. Hij heeft het ook nooit gepretendeerd. Ook hij moest de vuurdoop in. Of hij z'n vingers heeft gebrandWij wachten ai. De spanning in het Europees kampioenschap 71/2 neemt bij elke ronde toe. Van de Pol is practisch uitgeschakeld voor de titel, nu hij drie matchpunten achter staat met nog twee partijen te spelen. De beide laatste partijen van de zevende ronde hadden het volgende resul taat: Domingo (Spanje) 300'22 121 13.63 Van de Pol (Ned.) 204 22 54 9.27 Chassereau (Fr.) 300 21 53 14.18 VonHassel (Big.) 152 21 32 7.23 De stand na de 7e ronde luidt: Domingo 32 16.51; Van Hassel 12 11.61; Chassereau 10 13.62; Vin- gerhoedt 10 14.64; Van de Pol 9 16,26; Metz 8 14.28; Dufeteile 7 11.76; Galmiche 2 8.11; Nussberger 0 8.03; Koeian 0 5.05. Broekman achtste ia 1 Roeros Te Roeros bii Drontheim zijn de internationale cracks Zaterdag en Zondag wederom tegen elkaar in het krijt getreden op de 500, de 1500. de 3000 en de 5000 meter. Kees Broekman de enige Neder lander die deelnam won de 5000 m. »n 8 mm. 29i sec. en maakte op de 3000 meter met 4 min. 59.4 dezelfde tijd als Hjalmar Andersen, met wie hij de eerste ptaals deeld In het eindklassement werd bij zesde achter Lundberg.' Pajor Liaklev. Ken Hen.- -y en Andersen. Gedetailleerde uitslagen: 500 meter: 1. Ken Henry 44.5 sac.; 2 en 3. Farstad en Kortsroo 44 6 sec.; 14. Kees Broekman 47 sec., 3000 meter. 1 en 2. Andersen en Broekman 4 min. 59.4, 3. Pajor 5.03.1, 1500 meter- 1 Lundberg 2 min. 25.7; 2 Pajor 2.26.0; 3. Liaklev 2 27.8; 8 Broekman 2.33.7. 5000 meter: L Broekman 8 min. 29.1; 2. Andersen 8.32.0; 3. Pajor 8.33.3. Zaterdagmiddag- speelde een stcrlc westelijk bondsteam tegen het Haarlems elftal op het terrein van „Haarlem". Met 40 wonnen de Haarlemmers, die vooral in de tweede helft goed op dreef waren In tegenstelling met de westelijke combinatie.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3