smm m Vogels van diverse pluimage in Diergaarde-Blijdorp mmmmmmmm Amerikaanse jeugd is enorm music-minded Joan Fontaine en Jean Arthur Levenslang geëist tegen Uittenboogaard Peperdure fazanten met kragen als gezanten Hoe zien wij het kruis? In amusementsfilms Keizerwals Capitol Slaapwagen naar Triest PAROOL-KRUISWOORDRAADSEL Arena The Devil and miss Jones Cineac Victoria Colosseum De vrijgezel en het bakvisje Radioprogramma DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Zaterdag 2 April 1949 "D OTTERDAM, de stad met de hoogste woonfJat ia-Neder- -*-vIand, met het grootste handelsgebouw van Europa, met het grootste dit en het hoogste dat. Men zou ons van kleinzielig stads-chauvinisme kunnen verdenken wanneer'we hier schrijven, dat de Rotterdamse Diergaarde de'enige dierentuin::» Europa is! die er een vogélfarm op nahoudt. De chef hiervan, de heer J. H. Noordzij, beweert het met de hand op zijn hart en er is geen reden de waarheid van zijn uitspraak te betwijfelen. Welaan het zij zo; je moet toch iéts hebben om over op te scheppen als straks in de zomervacantie je familie en kennissen Rotterdam met een bezoek komen vereren! „Zet U alsteblieft in de krant, dat het nog maar een beginnetje van een vogélfarm is", verzocht méneer Noordzij. „En ook, dat het publiek van de eigenlijke farm niet veel te zien krijgt. Dat komt pas later wan- neer de vogelkweek op volle toeren is en we van de kostbare, uitheem se vogels voldoende réserveëxem- plaren hebben." Maar overigens petjö af voor wat de heer Noordzij in korte tijd In de Diergaarde aan prachtige en zeld zame vogels bijeengebracht heeft. In Januari 1848 is hij na zijn be noeming tot hoofd van de vogelaf- deling met zijn wérk begonnen in een schuurtje ergens in een verloren hoekje van de tuin. Zijn eerste doel was een fazanterie te bouwen. Door ruil en aankoop kreeg de Diergaar de een aantal kostbare uitheemse fazanten, waaronder 'n Mikado-fa- zantenpaar, dat niet minder dan 1300.— waard is. Daar koop je éen hele kippenfarm voor! De houw van de fazanterie kwam zó laat klaar, dat het broedproces van de vogels kunstmatig tot Juni en Juli verschoven moest worden. Heer Noordzij paste deze correctie op de natuur met succes toe, wat vogelkenners den stunt zouden noe men. Vijftien verschillende soorten fazanten: zijn nu bijeengebracht in de fazanterie. De legtijd is aangebroken en de mannetjes schitteren in de prachtigste kleuren, die zich niet met een eenvoudige journalistenpen Ia-- ten beschrijven. Laten we man netjes fazanten, om Uw fantazie enigszins té bevredigen, verge lijken met gezanten in gala. Hy pernerveus zyn ze, die fazanten hanen. Als de paringsdrift wat al te groot wordt, zien ze er geen poot in, hun bescheiden, ordinair gekleurde wijfjes te pikken tot de dood erop volgt. Maar meneer. Noordzij bewaakt zijn vogels als een kloek. Hy ziet bet bovendien aankomen wanneer zo'n haan het op z'n heupen krijgt. En als er van de broed niets te récht mocht komen? Geen nood! Een prachtige moderne broedmachi ne, toegerust met alle kunstmatige moeder-instincten, staat klaar om de taak van tekortschietende hennen over te nemen. Kippeneieren zijn in de machine bij wijze van proef reeds bij dozij nen uitgebroed. De kujkentjéa groeien fantastisch onder de infra- rode droogstraallamp in een schuur tje, dat zij delen moeten met 'aller lei soorten exotische siervogels. On der de papegaaien zijn een paar stokoude exemplaren, die nog .uit de oude Diergaarde stammen. Een er van fluit deuntjés als een slagers jongen;, een ander exemplaar ratelt onafgebroken woorden, die hem door een oppasser in de oude tuin eens geleerd zijn. En hun soortge noten in het schuurtje zouden geen echte papegaaien rijn, wanneer ze die twee oude zonderlingen niet zouden proberen na te doen. - Van de 800 vogels van diverse pluimage, die de diergaardé bezit, is het kleinste het Afrikaanse goud buikje, 'n vogeltje van 5 cm lengte en 25 gram gewicht De grootste, de struisvogel, weegt om en nabij de 50 kg. TWEE PINGUÏNS ERBIJ De eigenaardigste vogels zfln de pinguïns, waarvan de Diergaarde er ("YNZE Amerikaanse landge- V-/^noot Pierre van Paassen (hij werd in Gar cum geboren} schreef tijdens de laatste we reldoorlog een boek: „That Day' Alone" waaruit ik vaor deze Zaterdagavond het vol gend fragment vertaal: „De rivier stroomt voort. De golven rollen voort, gelijk matig, even hoog en eenvormig. Mèt de golven gaan de legers van slaven voorbij. Daar Is strijd, maar geen hoop op overwinning. Met ketenen aan elkaar geklon ken, mar cheren zij naar «de ein den der aarde. 7— Nu 'voel ik de lucht kouder worden. Een kruis komt in zicht. Ik hoor het kreunen van de man aan het kruis. Ik zie bloed op zijn gezichj. 'Hij wentelt zijn hoofd heen en weer In nameloze pijn. Zijn lippen bewegen. Hoorl Hij spreekt: „Eli, Eli, lama sabach- tani". Een vale nevel daalt neer- De vogelenzang komt tot zwijgen en de wouden houden op te rui sen. De manestralen zijn bevro ren en de aarde staat stil. Er is niets dan het hout en de man, die lijdt aan het kruis in 'eeuwige pijniging. De rivier stroomt voort. Maar het Kruis blijft, nu als een vaag visioen, dat terugwijkt in de nacht, défri naar voren komend in hevige werkelijkheid: als de sterken de zwakken martelen, als armen krijten om brood, als onschuldigen In kerkers kwijnen, als moeders krankzinnig wor-: den omdat zij haar kinderen zien sterven, als de uitgestotenen in de wildernis dolen, als de soldaten ten oorlog gaan, als degenen, die in duisternis zitten, bidden om licht, dün keert het Kruis terug, en het hoofd van de man aan het kruis zinkt dieper op de afgematte borst.... De rivier stroomt voort." Een van de grote volières, die in DiergaardeBlijdorp in aanbouw is en met Fasen in gebruik genomen wordt. gisteren twee stuks uit Zuid Afrika heeft ontvangen, zodat er thans vier van die grappige dieren z\jn. Hét vogel-voerderbuis doet den ken aan een grutterswinkel. Je hebt er 23 vakken met zaden en granen, bakken met meelvoer en brood, groente, vis en fruit. Je zou het niet geloven, maar voor die vogels wor den gemiddeld per dag 15 gekookte eitjes gepeld. Zelfs vitaminen moe ten sommige exotische vogels „slik ken". In 194B zijn er 77 afdélingen voor vogels bijgekomen. Het grootste gedeelte hiervan blijft voor het publiek onzichtbaar. Maar nu zijn twee grote volières met een middellijn van 14 me ter in aanbouw in de tuin. In de ene komen Europese vogels en wat tropische éxemplaren, die de buitenlucht kunnen verdra gen. Bovenin in de kooi is een groot broedhok getimmerd, zo als op de foto is te zien- In de andere volière komen strand en weidevogels. Mei Pasen zullen de vogels er hun intrek nemen. In eer. der volières zal de pestvo gel te zien zijn, die zijn lugubére naam te wijten heeft aan middel eeuws bijgeloof. Daar deze vogel niet eik jaar in ons land te zien is, werd hij bij zijn aanwezigheid als een voorbode van rampen <o.a. de pest) beschouwd. De heer Noordzij broedt alweer op nieuwe plannen. Na de fazanten wil hjj met de kweek van patrijs- en kwartelachtige vogels .beginnen; vervolgens met die van eenden, par kiet- en papegaaiachtigen en dan de siervogels. En ondanks zijn aanwezigheid in de tuin van vroeg tot laat vindt hij nog tijd om velevogelliefhebbérs van zijn grote deskundigheid te la ten profiteren. Als voorzitter en technisch adviseur van.- de Ned. Bond van vogelliefhebbers en als di to van.de internationale organisatie op dit gebied, wordt voortdurend een beroep gedaan op zijn grote kennis van de vogelwereld. De heer Noordzij is van mening, dat de belangstelling voor de vogel- kweek in ons land langzaam toe neemt al is ze nog lang niet zo groot als b.v. in Engeland, waar lü mil- lioen vogelkwekers zijn. Over 't algemeen hebben de Ne derlanders weinig verstand van vo gels. Denk maar aan de Amsterdam mers, die de zwanen in hét Vondel park „drijfsijzen" noemen. Laats kreeg meneer Noordzij een telefoontje van iemand, die vertel de, dat hij veen vreemd soort vogel, vast een roofvogel, in zün tuin had gevangen. De man stuurde het béestje op en het bleek een.... pa trijs te zyn. En dan komen er telefonische klachten over: een papegaai die zo weinig eet of die niet spreken wil. „Voor advies ben,, ik altijd te vin den", zegt heer Noordzij, „maar dét soort vragen is om tureluurs van te worden!" Dit pinquin-echtpaar is een geschenk van een journalist var, de Sunday Express te Johannesburg, die vorig jaar in de Diergaarde was en toen hoorde van de directie, dat het erg moeilijk was om uitheemse dieren te krijgen. Gistermiddag kwam per K.LJVL het levend bewijs van zijn - belangstelling. Negen maanden geleden vertrok de jonge Rotterdamse pianist Jan de Man met de „Westerdam" naar New York- Een half jaar daarvoor had hij pas afscheid genomen van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar Cor de Groot en Léon Orthel zijn leermeesters wa ren- Aan de overkant wachtten hem relaties noch uitnodigingen. Uit nieuwsgierigheid en om wat buitenlandse ervaring op te doen vertrok hij naar de V.S. Vrijdag middag keerde hij met de „Nieuw Amsterdam" terug. Zijn recitals op het schip trokken de aandacht van het publicity de partment van de HAi. in New York en dat introduceerde hem bij de zender WNYC. Nauwelijks een maand na zijn aankomst gaf hij ft de Zondagavond-serie „Keyboard Masters" zijn eerste Amerikaanse Lutusca Wat BUly Wilder y In Keizerwals te aanschouwen geeft is -wel een beetle an ders dan hetgeen ge in The Lost Week end van hem te slikken kreeg. In Keizerwals wordt de goede oude Franz Joseph met zijn kliek er echt op zijn Amerikaans tussen genomen, soms lang niet mals. De in kleuren opgeno men operetteachtige geschiedenis var! een hondenhuwelbk 'aan het hof, opge luisterd met weelderige feesten, de zang en het jodelen van Blng Crosby en de betoverende verschijning van Joan Fon taine Is wel amusant en. voor wie ze „proeven" kan. vol steekjes onder ter. Wh weten niet of Sleeping Car tc Trieste, als reclame voor de Oriënt-ex press bedoeld is; reizen met zo'n trein lijkt toch geen onverdeeld genoegen wanneer een deel van de passagiers uit dieven, vechtersbazen en moordenaars blijkt te bestaan en een gereserveerde coupé als doorgangsoord voor aÜerlei roulerend publiek schijnt beschouwd te worden. In de slaapwagen van deze zeer spe. ciale trein doet mén ook alles behalve een uiltje knappen, statenloze avontu riers zitten elkaar na om een hoogst ge wichtig document en een Schotse we reldhervormer wordt bijna het slachtof fer van deze hevige gebeurtenissen. Advertentie LM. P E N S E LE N 7 MAL AI O.- W. Pt. V/iTHSTft. 46..- R'.BAM ^WaGENSTR.115 - DEN HA££..-: Een kanttekening: Van Paassen heeft gelijk, als hij zegt, dat wij hedendaagse mensen nog steeds bezig zijn met ons onrecht, onze wreedheid, hebzucht,' waan en eigendunk Christus aan het kruis te slaan. Maar hij heelt ongelijk, als hij Christus machteloos, hope loos en doelloos laat lijden. Er is wel strijd, maar óók overwinning. Hij, die lijdt is aok Hij, die over wint. Het kruis is uiteindelijk zegeteken. De rivier van ons leven mondt uit in Gods Oceaan. Oberman- voor de opnamen van deze film, die zich bijna uitsluitend in een rijdende trein afspeelt, heeft men gebruik ge maakt van ..back projection (een sys teem van bewegende achtergronden) en hoewel dit óp zichzelf nu niet zoiets heel ongewoons is, wint de omlijsting van dit vrij onbeduidende verhaal er sterk bij. De regisseur heeft ook veel aandacht besteed aan het typeren van de bijfiguren, die ons vaak meer kon den bezig houden dan de hoofdbezet- tin B deed. „Rumoer,de -afdeling- pantoffels* heet dc^ amusants" film. waarin wij de lieftallige Jean Arthur bewonderen als verkoopstertje in een groot warenhuis. Het personeel van die zaak is nogal on tevreden over de leiding en vooral op de afdeling pantoffels schijnen er veel oproerkraaiers rond te lopen. Als eer aangestelde detective niet spoedig ge noeg de aanstokers ontdekt, besluit de grote baas. 'n multi-miilionn'air. 'die o.a. eigenaar van dit warenhuis is, zelf de zaak in handen te nemen. Hfj laat zich als verkoper op de afdeling pantoffels aanstellen en dat geeft natuurlijk c leiding tot zonderlinge en lachwekke..„, situaties, die dcor regisseur Sam Wood vaak grappig en soms wel geestig ver teld zijn. Charles Cobum speelt de Erole baas heel aardig. „Een geestige comedie, die u de 90 vrolijkste minuten van.uw leven zal be zorgen". heet het in de advertentie. Dat kunt u gerust met een korreltje zout ne men, al is het waar. dat het lang niet onvermakelijk Is, Shirley Temple als het dweperige bakvisje te zien flirten met Cary Grant, die tegen wil en dank de ridder van haar dromen moet spelen. Ze doen het allebei met veel flair en rou tine en de knakppe Myma Loy voelt zich In deze luchtige, maar niet al te op zettelijk.grappige sfeer bijzonder goed thuis. Het amusante verhaaltje is vlot verteld en hier en daar inderdaad zeer geestig. Horizontaal; 1. Kerkelijk ge bruik - 6. Lengten 10. Onvruchtbaar - 11. Jongensnaam - 13. Modegek - 14. Hoofddeksel - 15. Spaanse voornaam - 16. Heftig - 36. Strook - 20. Plechtige belofte -21. Meisjesnaam - 22. Vreemd geldstuk - 24. Dier - 26. Muzieknoot - 28. Muzieknoot - 30. Bund - 31. Muziek noot - 32. Haven in Finland - 34, Nood lot - 37, Vod - 38. Europeaan - 40. Kle dingstuk - 41. Oorlogswapen - 42. Ge meente in Drente - 43. Bedrukte slui ting - 45,. Voorzetsel - 46. Berg - 48. Gewichtje (afgek.) - 49. Vlaktemaat - 51, Verstand - 53. Gemeonte in Gelder land - 55. Jongensnaam - 57. Gemeente in Noord-Holland - 61- Streep - 63. ULtgestcnene - 65. Scherp voorwerp - 67. Hijstoestel, Verticaal; 2. Denkbeeld - 3 In diaans afgodsbeeld - 4. Oude stad - 5. Toespraak - 7. Klaar - B. Meubel - Iets gebruiken - 11. Onkundige - 12. Regel - 14. Uitstekend 17. Opslag - 10. Tred - 21. Onderwijs - 23. Klip - 25. Plakmiddel - 27. Vogel - 20. Meubelen - 31. Stad in Italië - 33. Schaaldier - 35. Deel v. e. wiel - 3G. Kleintje - 37. Vis sersvaartuig - 39. Jong dier - 41. Rust plaats - 42. Drank - 44 Vérkorting v. Leonard - 46. Slede - 47. Naam van rekenkundig getal - 50. Soort groente - 51. Pagina (afgek.) - 52. Nederland - 54. Vrychten - 56. Muziekterm - 58. Ad Interum - 59. Recht atuk water - 60. Boom - 62. Deel v. d. dag - 63. Familie lid - 84. Als 46 verticaal - 65. Fa milielid. Van dit raadsel worden geen oplos singen ingewacht. De oplossing van ons raadsel van vo rige week is als volgt: Onder kolom 2 leest men sijs-kan ar ie en onder kolom 3 nachtegaal. Wan neer de woorden in volgorde van de nummering 4, fl, 3, 10, 6, 2, I, 7, 6. ea 8 in de figuur worden geplaatst. Vijftien jaar gevangenis voor Van Noort Het Bijzonder Gerechtshof te Rotterdam heeft Vrijdagmiddag uitspraak gedaan in de zaak tegen de SS-er Gerrit van Noort, door wiens toedoen talrijke illegale wer kers te Roekan je en Zwartewaal het leven hebben verloren. Van Noort werd veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek. W. I. Ruytenberg zag zich wegens ver raad veroordeeld tot 5 Va jaar met aftrek, terwijl in de zaak tegen Denis Hatenboer de uitspraak luidde: vier jaar met aftrek. concert, waarbij hü ook Neder landse composities uitvoerde, o.a. van Dresden en Orthel. Dat radio debuut bezorgde hem een tweede uitnodiging en een derde van prof. Stein van Hunter College, die on middellijk na de radio-uitzending de studio opbelde. Over hot ver volg van zijn tournée hebber, we Donderdag j-1- reeds berrc Jan de Man bewaart er heel prettige herinneringen, aan; in het bijzonder trof hem de enorm snel groeiende belangstelling voor muziek onder de jeugdi En 'dë smaak en kennis van het Amerikaanse publiek ble ken ook op een onvermoed hoog peil te staan. De muziekcritiek is ginds veel scherper en" strenger dan wij hier gewend zijn; van de hon derd debutanten in New York wor den negentig onder de maat be vonden; eigen risico, vinden'de recensenten, aan wie dagelijks een stroom van de allergrootste kun stenaars passeert Laten de jonge beginners het maar liever eerst eens in de „provincie" proberen. De outillage van sommige colle ges en conservatoria had De Man met stomheid/geslagen; zulke in stellingen zyn vaak in het bezit van enorme discotheken en zelfs eigen opname-studio's. Maar men heeft dan ook de. beschikking over enor me fondsen; de Juillara School Jov„ waarvan Bernard Wagenaar direc teur is had bij de stichting 27 mil- lioen dollars ontvangen. Wat de Amerikaanse muziek be treft, meende Jan de Man, dat ons stellig heel wat verrassingen té wachten staan. Hij heeft Ameri kaanse composities meegebracht, die hij hier misschien zal kunnen introduceren. Mocrlendse muziek is vrijwel onbekend inTïew'YörkV de moderne 'iRusseïi, "Brokofieff, SjöstakowitsJ e.a, daarentegen verheugen zich ineen zeer grote belangstelling. Onze stadgenoot hoopt deze expeditie nog eens te herhalen, maar voorlopig is het parool; hardstuderen en lesgeven en pas na September weer eens aan een recital of concert denken. Levenslange gevangenisstraf en ontzetting "uit. dekiesrechten, eiste de advocaat-fiscaal van het Bijzonder Gerechtshof te Rotterdam vrij dagmiddag tegen de 41-jarige Schiedamse havenarbeider Willem Uit tenboogaard, een berucht man uit "de bezettingsjaren.; Uittenboogaard sloofde zich op allerlei wijzen, uit Dm het zijn Duitse" SD-heren hy was portier aan de Heemraadsingeï naar de zin te maken, en ging daarbij zelfs zo ver, dat hij van hen nog een/afstraffing kreeg wegens zijn optreden. Op eigen houtje jaagde hij op onderduikers, hield controle van persoonsbewijzen bij het station in Schiedam, „omdat ik er toch dicht bij woonde'' zoals hij zei, hielp de Duitsers bij arrestaties, arresteer de de Joodse vrouw R. Konijnen burgSpringer omdat zij geen ster droeg en leverde haar aan de SD over, die haar weer vrij liet, waar op Uittenboogaard haar weer ar resteerde, omdat zij met de tram reed. Hij bracht haar toen bij de Politieke dienst van de politie te Schiedam, waar Lukkasen haar in ontvangst nam en de volgende dag overleverde aan de SD. De onge lukkige vrouw is in een Duits con centratiekamp om het leven geko men. Uittenboogaard ontkende, dat hij haar voor de tweede maal gearres teerd zou hebben, maar Lukkasen en Magielsen, als getuigen opge roepen, verklaarden, dat hij de vrouw wel degelijk op hun bureau had gebracht. Ook Johnny Gerrese verklaarde dit. Uittenboogaard had hem de volgende dag alles zelf ver teld. Dezelfde getuigen wisten ook nog een en ander te vertellen over het optreden van verdachte in een Schiedams café. waar hij, zonder daartoe machtiging te hebben, per soonsbewijzen controleerde. Eén van de bezoekers, de heer Philippi weigerde hem dat te tonen en is toen geslagen, Uittenboogaard dreigde hem dood te zullen schie ten. ,/Ik heb niet voor niets twee jaar aan het Oostfront gevochten" zei hij daarbij. Inderdaad is deze man nog ïn het Oosten geweest ook, maar niet aan het front, hij was administrateur bij het NSKK- De verdachte bekende aanwezig te zijn' geweest bij de arrestaties van Illegale werkers bij de R.'»T. en in het gebouw van de firma Weatra aan 'de Van Vollenhoven - straat, waar hij nog een week was gebleven om de binnenkomende post te controleren. In 1944 nam hij deel aan de arrestatie van vijf illegale werkers op het stadhuis te Rotterdam, welke mensen enkele dagen later te Amersfoort zijn ge fusilleerd. Toch schéén deze man bijzonder graag op eigen initiatief te werken met alle ook voor hem nood lottige gevolgen van dien. Op de dag na Dolle Dinsdag keerde hij 's morgens van zijn „werk" bij de SD terug naar huis, toen hij een man zag rijden met een pak achter op de fiets, waarin naar bij onder zoek ébieek, een radiotoestel zat. Met het geweer in aanslag som meerde hij deze man het was de heer F. W. van den Burg om hem.het adres te wijzen, waar het toestel moest worden bezorgd. Zo ''wsmen ril in de buurt van de Carthesiusstraat in Schiedam waar de broer woonde van de heer Van den Burg, voor wie het toestel be stemd was. Deze haastte zich om-te vragen wat er aan' de'hand was, maar werd weggesnauwd met dè woorden „Ga weg of ik schiet je dood." Tegen de vervoerder 'van het radiotoestel zei Uittenboogaard,: „Ik geef je nog vijf minuten om te vertellen, waar die radio heen moet, anders schiet ik je neer". Scène taf The Devil and miss Jones. Een dagje op Coney Island. ..HET MODERNSTE CHEMISCH mtUGmcmDKtJP IN NEDERLANP" Wérkelijk rein wordt Uw buis pas, als U kleedjes en tapijten, gordijnen en dekens chemisch Iaat reinigen. Wellen dekens f 1.60. Tapijten v.a. f 1.85 per tn'. Gordijnen v.a. f 1.05 per m\ "KoQSTZEEDTJK XX,. X8 ROTTERDAM TEL 28616-rMS* De twee broers moesten met hun handen omhoog voor - verdachte gaan staan en toen de. vijf minu- tep voorbij waren kregen rij be vel om hun jassen uit te trekken. Terwijl zij daar mee wilden be ginnen schoot Uittenboogaard van anderhalve meter afstand op F," W. van den Burg, die geluk kig slechts een schampschot aan de wang opliep en zich meteen op de SD-er stortte. Gezamenlijk hebben de twee broers de man toen onder de knie gekregen. A. van den Burg wilde hem dood schieten, maar de revolver wei gerde, toen hebben rij Uittenboo gaard met zijn eigen geweer bij na de schedel ingeslagen. Ook in deze affaire trachtte de verdachte zich te redden. Hij zou helemaal, niet geschoten hebben. A. van den Burg had hem van achte ren aangevallen en bij de worste ling, die er ontstond was het ge weer op de grond afgegaan. Het Hof achtte deze verklaring echter vrij onaannemelijk omdat de ko gel op meer dan twee meter hoog te door de muur was gegaan, waar voor de twee boers stonden. Ook twee andere getuigen, mevr. Kra mer-—Bre get en. de zestienjarige Maria Hoekstra, die alles van nabij gezien hadden, bevestigden, dat Uittenboogaard eerst geschoten had. Raadsvrouw van verdachte was mevr. L. N. Sonneveld—Neyssel» Het hof zal over veertien dagen uitspraak doen. Reeds eerder op de middag had zij de steward Cornells de Vos, die eerst als O.T.-man en later als kampbewaker in een Duits kamp had gewerkt veroordeeld tot 2es jaar met aftrek. Advertentie LM. De Boer zei. Och Neeltie. och heden. De bonte geeft geen melk. is ontevreden. Geen nood zei zün vrouw. TIP VAN BOOTZ. geelt het hem gauw. Dan is het leed snel geleden. 'n TIP VAK BOOTZ Inx. mej. M. L. te A'dam ontv. i tL TIP. ZATERDAG 2 APRIL 1949 HILVERSUM I: 10.— artistieke staal- kaart; 19.30 de grote wereld komt In onz« huiskamer; 19,45 reg. ultz.: 20— nws; 20.05 dingen van de dag; 20.12 va ria20.15 Weense operttteklankett; 21— soclaliiUseh commentaar2115 tussen Ot en Slen: 22.15 Vlndobona Schrammel'n; 22.40 orgelspel; 22.— nws; 23.15 sport: 23.25 sfeer en rythme; 23.50' lot 24.Maria Lorenzl, harp. HILVERSUM II: 19.ïtwbj 19.15 ac tualiteiten: ,16.25,-park Lane Serenade; 19.50 vreugd ln-veel/gezinnen- 20— nws; 20.05 de gewoné'maa 20.12 gr. pL; 20.20 lichtbaken; -2Ó.4S de stem van de week negen helt de klok; 21,45 voetbal- theorie! 22,Weekend serenade- 22 30 «dj luiden de Zondag in; 23.— nieuws: 23,15 24 concertgebouworkest, ZONDAG 3 APRIL 1949 HILVERSUM I. - a— nws: 8.18 En gelse volksliederen- 8.30 voor het plat teland: 8.40 Albert Sandler; 0.12 sport; 0.13 men vraagt; 8.45 geestelijk leven: 10— Mecster-trio; 10,30 briefgeheim; 10.60 de jonge Flierefluiters; 11.15 Tri angel; 12— Muslcorda 12,30: Zondag- club; 12.40 Bandi Balogh; 13— nws: 13-15 mededelingen: 13.20 AvroWas; 13.50 even afrekenen, heren 14— Boston symph. ork.; n.05 boekenhalfuur; 14.30 zo geniet U meer van muziek: 15.45 fllmpraatjer ,16— Sky masters; 16.30 sportrevue; 17.— meigjeskoor; 17,20 planoduo; 17,30 Ome Keesje; 37.50sport; 16.— iiws; 18.15:in gesprek met do lezer: 18.30 reg. ultz.;. 19.lulsterclubs opge let: 19.30 bijbelvertelling voor jongeren: waltztlme; 20.49 hersengymnastiek; 21,15 varlete .anno 1800; 21,83 Fle Carelsen; 22.30 bij'namen in de kamermuziek; 23,- nws: 23.15—24— concert ".HILVERSUM. II. 8— nws; 8.15 Yehudl Mcnuhin: 8.35 Hoogmis; g.30 nws; B.45 Boyd Neel strljkork,; 10.— kerkdienst; 1UD na de kerkdienst; 32.15 apologie; 12,35 gram. muz.; 12.45 nwa; 13— Malthaeus Passion; 17.kerk dienst; 18— oecumenische studiodienst; 1B.30 Russisch kerkkoor; 18.45 LUI Kraus; 18.55 Pazgie-Ilederen; 10,15 kent gij Uw bijbel? 19.30 nws; 19.45 Saksisch staataork.; 19.30 in boeckhuya; 20,05 de gewone man; 20.12 uit en thuis; 22,37 actualiteiten: 22,45 avondgebed; 23— nws; 23.15—24— Cesar Franck- prog. MAANDAG 4 APRIL 1049 HILVERSUM I. 7 nws; 7.18 och tendgymnastiek; 7.30 gr. pi.: 8.nws; 8.18 selecties- 9— Hsydn-Dvorak: 10. voor de ouden van dagen: 10.05 mor genwijding; 10.20 Mnrek Weber; 10.30 voor de vrouw; 10.43 De Regenboog; 11.20 sopraan en piano; 11.40 voor dracht; 12— Malando; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 voor het platteland; 12,3B planoduo; 13.— nws; 13,15 kalen der: 13.20 Ramblers; 13.50 gr. pi.; HILVERSUM II. 7— nws; 7,13 te deum laudamus; 7,45 oen woord voor de dag; 8.nwa; 8.15 Strauss; s.40 Roth-strljkkwartet; Ö.I5 bezoek bij zie ken; 9.30 waterstanden; 11.35 gr, pi.; 10.- George Blzet-muzlek; 10.30 morgen dienst; 11.fluitreeltal; 11.20 van oude nieuwe schrijvers! 31,40 kinderkoor; Metropole ork.; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 werken van Buxtehude; nws; 13.15 Mandolinata; 13,45 ne gro spirituals- 14— schoolradio; 14.35 sopraan: 14.49 muzikaal maandblad; 15.15 historische cyclus; 18— bijbelle-" zing; 16.45 violoncel; 17— voor de kleu ters-, 17,13 Eastman Rochester symph. ork.; 17.45 pop. orgelbespeling: 1B.15 sport; 18,30 met band en plaat. 50, Na een tocht van 180 mijl bereikt de „Vrijheid II" het eiland Neiroe. Het ziet er on herbergzaam uit en dreigend verheft zich de hoge kegel van de vulkaan boven de rot sen uit, „Kyk," zegt Larry, wijzend op en kele vissersboten in de buurt, „die scheepjes zien er net zo uit als hef onze. We zullen niel erg in de gaten lopen. Maar het zijn geen vis sers, hoor. Dat zijn be- wakingsschepen. We zullen uiterst voorzich tig moeten zijn." Na het invallen van de duisternis vaart de „Vrij heid II" een kleine baai binnen en daar voe gen zich na een uur enkele anderzeeboten bij het schip. De mannen, dié te zamen een aan zienlijke troepenmacht vormen, trekken spa- uitzenden. Rob draagt .Skip, die ook goed. ia ciale costuums aan en zetten helmen op, want ingepakt, wanneer ,ze aan. land gaan. Larry heeft verteld, dat ae twee vuurtorentjes aan de ingang van de baai dodelijke stralen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5