Eerste stap van Sparta op de moeilijke weg A Beto van Klaveren komt (zo goed als zeker) terug De promotie-degradatie draait nu op volle toeren BW sloeg Heerenveen in eigen huis Tilburgs „patent" wilde niet werken Van de Pol wereldkampioen ZFC 'n gevaarlijke mededinger Zwaluwen verloren in Rijsset 1VMD is kampioen van 3de klas D Kees Broekman rijdt nog steeds Wij rekenen al op een gevecht met Delannoit in het Stadion Cup-final tussen Leicester en de Wolves Rangen en standen Turpin-Van Dam op 23 Mei Rotterdammer won beslissende partij van Gabriëls op grootse wijze Piet speelde alleen op winst Uit de derde en vierde klasse Maandag 4 April 1949 3 Het spelen van degradatie-wedstrijden was nooit als een sinecure op te vatten, maar nu met vier candidaten voor één stoel Is het een hels werk. Daarvan heeft Sparta gisteren de eerste ervaring opgedaan. Het is een hard gevecht geweest tegen ZFC en gezien de kansen, die de Zaan dammers vooral in de eerste helft hebben gehad, mag inen over de uitslag nog niet mopperen. Al is er anderzyds ook geen reden tot uitbundige vrolijkheid. Denk alleen maar aan de ma nier, waarop ZFC na een kwartier de leiding nam. Dat de Zaankan- ters een doelpunt maakten, was niet abnormaal. Ze waren sterker in Jiet begin. Het was hard voet bal, dat ze lieten zien, maar tech nisch niet onaardig en behalve twee snelle buitenspelers heeft ZFC in linksbinnen Roos een ge vaarlijke doorzetter. Het was hard aanpoten voor Tibout, Wenneker en v, d. Water en zij zouden het niet gered hebben als Kouwen niet tweemaal achter elkaar een prima Terlouw en De Munch blonken uit De wedstrijd tussen de Ligue du Word en de Zwaluwen welke door het Franse elftal met 10 werd gewonnen, was daarom zo belang rijk. aangezien de ontmoeting even tueel aanwijzingen zou kunnen ge ven voor de grote wedstrijd welke 23 April in het Fcyenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld Wij geloven te moeten aannemen dat het Nederlands elftal over enkele weken een zware dobber zal krij sen tegen de officiële Franse ploeg waarvan er te Rijssol maar een paar spelers in het veld stonden De techniek van de Fransen was voor- 'reffelijk en beter dan die van de Relgen in de wedstrijd tegen de Oranjelieden. Het spel van de Zwaluwen was iardig om te zien. maar het succes kwam juist aart de andere kant. Tjechantre gaf een fraaie nass aan la ratte en bet schot van de Frans man was onhoudbaar voor de Munck. Dit doelpunt werd in de 12c minuut gemaakt. En van dat -«genblik af was het Franse elftal terk in de meerderheid In de tweede helft waren de Zwaluwen beter op dreef. Brandes 'reeg nog eej? goede kans maar Darui wierp zich voor zijn voeten. He overwinning van do LI?ue du Vord mocht zeker verdiend wor den genoemd. Tn het Zwaluwenelftal blonk Terlouw uit. terwijl Steenbergen, de Munck en linkshalf Schwencke op een goede wedstrijd kunnen terugzien. De laatste competitie-wedstrijd an de le klas A tussen Zwart Wit m Demos is geëindigd in een over winning van 2-1 voor eerstge noemde. Het is een aantrekkelijke wedstrijd geweest, waarin de thuisclub een betere techniek liet den. "Voor do rust nam Zwart Wit door haar linksbinnen Struyck de leiding. Na de hervatting had Zwart Wit wederom het beste van het spel en zij drukte haar meer derheid uit in een tweede doel punt. dat door de middenvoor werd gescoord. De Schiedammers, die zich maar niet voetstoots ge wonnen gaven, kregen tenslotte loon naar werken door een tegen- punt te scoren en zodoende hun eer te redden. Zwart Wit, U.S.C. en Nestora hebben gedrieën na het beëindigen van de competitie 16 punten bijeen. Doordat D.E.S.V, in afdeling I? van Groen Witten met 0-2 heeft verloren, is het zeker dat de wit- zwarten, ook al hebben zij nog een wedstrijd tc spelen, op de laatste plaats nullen eindigen. Groen Wit ten hebben nu 19 punten uit 15 wedstrijden. Dat zelfde aantal pun ten hebben Nieuwenhoorn en G.L.Z. eveneens, doch deze twee verenigingen zijn reeds uitgespeeld. Mochten de Groen Witten uit hun laatste ontmoeting tegen Ons Huis dus een punt distilleren, dan zou den zij de kampioensvlag kunnen hijsen. Zou Ons Huis evenwel win nen, dan zou deze competitie voor Groen Witten, G.L.Z. en Nieuwen hoorn nog_ een staartje hebben, want gedrieën zouden zij dan in een extra competitie moeten uit maken wie de kampioenstitel toe komt. W-F. won in de 2de klas C voor de tweede maal van S.VJD.P.W. en wel met 0-3, zodat de mensen van Wilton met 23 punten de competi tie hebben beëindigd. R.M.I. heeft haar programma met een neder laag van 0-5 tegen D.O.K. afgeslo ten. In November j.I. werd het 1-1 een verdelen van de punten. L.M.O., dat nog niet uitgespeeld is, kan R.M.I. nog een plaats om laag drukken. Van de wedstrijd W.C.R.-G.V.M. D. in de 3de klas D moesten nog 7 minuten bij een stand van 2-2 gespeeld worden. In de stand kwam geen verandering meer, het geen betekent, dat G.V.M.D. het kampioenschap heeft veroverd, hetgeen een gelukwens waard is. save verrichtte. De eerste keer was het een voorzet van Michel, de linksbuiten, die hij vallend onder schepte en zodoende een zeker doelpunt voorkwam. Even later schoot Michel hard en hoog in en tipte Kouwen de bal naar de boek- vlag. En toen op eens die pech. Tibout schopte na een kwartier de bal weg, deze stuitte via de benen van Karei van der Meer weer te rug, voor de voeten van Roos. die ma2r behoefde in te schieten." Het was een hard gelag, we zagen Sjoerd Weber rog naar Van der Meer lopen, maar hier viel niets tegen te protesteren. Het enige wat Sparta moest doen was het systeem van Z.F.C. over nemen: aanvallen, het koste wat het kost. Dat deed Sparta ook. De drie mans achterhoede van Z.F.C., die ver opdrong, moest terug. Weber en Den Boer zetten de Sparta-aanval in beweging, voorlopig nog met weinig begrip van de binnenspe- lers, waarvan Verbeek nog de meeste intelligentie toonde. Aan hem heeft Sparta dan ook de ge lijkmaker te danken, want hij was het, die uït een voorzet van Sjoerd Weber, inkopte en de rechtshalf Van Dijk inspireerde om de bal met de hand weg te slaan. Een kwestie van rcrvositeit, want Dijk stra, z'n keeper, had de bal kunnen vangen. Penalty en Honk den Boer liet Sparta juichen. Twee abnormale doelpunten dus en beide een goed symptoom van de sfeer van deze wedstrijd, die onder hoogspanning is uitgespeeld. Er werd <te) dikwijls maar luk raak getrapt en als wij voor elke keer, dat Karei van der Meer voor free kick heeft geblazen, een kwar tje hadden gekregen, waren we met een aardige spaarpot thuis ge komen. De overtredingen waren met a 11 ij d even duidelijk aan wijsbaar, maar wij begrepen zijn bedoeling en dienden haar te res pecteren: voorkomen, dat het een slagveld werd. Na de rust blies Z.F.C. een toon tje lager. Het leek wel of zij in de kleedkamer tegen elkaar hadden gezegd: met een gelijk spel zijn we al dik tevreden. Sparta heeft hier door kansen gekregen, die met een betere middenmoot van de voor hoede '.ot doelpunten hadden kun nen leiden. Aan Weber en Den Boer lag het niet, Weber schoot af en toe maar zelf en Den Boer had zeker het winnende doelpunt gescooru als hij door de rechts back van Z.F.C., die hem vergeefs probeerde af te houden, niet was getackled GeUik'ug ■/oor de Zaankanter even builen het strafschopgebied, want anders was het weer een „geheide" penalty geworden. Even later lag Den Boer in een kluwen met de keeper van Z.F.C. en de rechtsback voor het doel te rollen. Het geeft weer een weinig fraai beeld ook van de tweede helft, maar Sparta moet er maar op re kenen, dat dit de sfeer wordt, waarin nog vijf wedstrijden moe ten worden gespeeld. Hard, zonder genade voor de tegenstander en als hoogste goed: het winnen van de strijd. Het is duidelijk dat scheidsrechter v. d. Meer niet te beroepen is om van zijn beslissing terug te komen. Het is en blijft penalty. Misschien voor Pasen naar 'Nederland Zondag werden te Roeroe nog inter nationale wedstrijden gereden, waaraan ook Kees Broekman deelnam, Farstad werd eerste op de korte afstand met 44,8 sec, gevolgd door Broekman met 46.3 sec. De 3000 meter werd gemakke lijk door Kees Broekman gewonnen. HU deed er S min. 12 sec. over. Andersen werd tweede met 5 min 13 sec. Kees Broekman vertelde, dat dit de laatste wedstrijd van het seizoen voor hem was geweest. „Wanneer hij naar Nederland zou terugkomen?" „Dat weet ijs nog niet zo precies", luidde het ant woord. ..Misschien voor Pasen, maar zeker was dat niet.'^ E.H.B.O.-WBD3TEUD IN GRONINGEN Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de afdeling Groningen der Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken werd in het Concerthuis te Groningen een nationale wedstrijd gehouden in vaardigheid der EHBO-ers. De uitslag van de wedstrijd luidt als volgt: 1. Dordrecht. 2. Rotterdam. 3. Zwijndrecht. 4. Apeldoorn. 5. Leeuwarden. 12. Den Haag. 14. Groningen. De leidersprijzen werden toege kend aan: 1. Dordrecht. 2. Rot terdam. 3. Zwijndrecht, Het is nog niet voor honderd procent in kannen en kruiken, maar zoals het thans laat aanzien, rekenen wij op een terugkomst van Beb van Klaveren uit Australië en wel op zo korte termijn, dat het gevecht tegen Delannoit, In eerste Instantie door hemzelf in de war gestuurd, nu toch nog zal plaatsvinden en wel deze zomer in het Stadion. Vanaf 't ogenblik, dat Van Kla veren in Australië voet aan wal zette, heeft het hem tegengezeten Hij kon het niet vinden met z'n schoonouders, bleef als maar wer keloos rondlopen en had spijt als haren op z'n hoofd, dat hij zo hals over kop uit Nederland weg was gegaan. Hij moest daar met schade de wijsheid ondervinden, dat zijn ringsuccessen in Holland op de Australiërs maar bitter weinig^in- druk hadden gemaakt. De partijen, Toen onze Chevrolet om half vjjf Heerenveen uitstoof, koers Amster dam, moesten we evenals het vorig Jaar weer tientallen Friezen langs de weg naar Snoek met beweeglüke vingers de uitslag van Heerenveen BW gebaren. Ditmaal geen plezierige uitslag voor hen: 1—2. Onze vinger- taal was duidelijk, dat konden wfj aan hun gezichten wel zien. Eerst die reactie: „zon het waar zfln", Een jaar lang had Heerenveen al zijn thuis wedstrijden gewonnen. Wii wisten het nog precies: 4 April 1948 verloor het zijn kampioenswedstrijd tegen Go Ahead (1—2), Sindsdien geen enkele wedstrijd meer, maar BW landskampioen heeft dat trotse record stuk ge maakt, al leek dat in de eerste tien minuten zo'n schok, dat Friezen en Brabanders ze nimmer zullen verge len. Reeds na twee minuten een overrompelende Heerenveen-aan val, die als een voorhamer een ivig dreef in de BW achterhoede. .Een scherpe pass van De Jong eindigde vinnig afgemeten voor de voeten van de rechtsbuiten Jonkman. Krijgh en Van der Sluys schoten onmiddellijk op die voeten af, maar voordat zij het die ledematen kon den beletten, kwam er al een korte pass op de toestormende Abe aan gerold. Saris had de wanhopigd si tuatie al ingezien. Het enige, wat hij deed, was zijn armen strekken. Tot een uitx'al kwam hij niet. Met een geniepig onberekenbare curve schoot Lenstra de bal langs een van die machteloze armen, (101 De explosie werkte nog enkele mi nuten lang na en een ïineaalrechte pass van Bosscha werd door Lenstra opgevangen, maar Sebrover sneed Abe dc pas af. Uit een hoekschop van Jonkman daalde de bal neer op het hoofd van Lenstra. Zonder een voet te verzetten knikte deze hard ia de richting van Saris, die er verder geen last mee bad. Een schuiver van_Brandsma rolde op een open boek in het 3VY-doel aan. Naast Niemand dacht de climax van een Heerenveen-overwicht zo dichtbij. Tien minuten gespeeld. Hofma mocht een hoekschop nemen en deed dat scherp. Plotseling dook Lenstra totaal onverwacht op dc bat toe, zou hard inschieten, maar werd gevloerd. Strafschop. Uiterlijk onbe wogen nam Lenstra afstand. Toen een ontstellend hard schot, hoog in de hoek, maar wat niemand had ver wacht gebeurde. Saris sprong als een roofdier op de bal toe en stomp te hem met znn vuisten van zich af. Gered, maar dan ook onverbeterlijk gered. En praat U nu niet van een gemiste strafschop van Abe. Het was dezelfde strafschop, waarvoor zoveel doelverdedigers reeds zijn bezwe ken. Het had een dodelijke uitwer king. Van dat ogenblik af speelde Hcerenveen zonder vertoon, zonder élan en zonder ploegverband verder. De persoonlijke prestaties van elke VSV slaagde er in met 20 in Til burg van Noad te winnen. Een duel tussen de twee achtcrspelers van Noad en v. Onselen (linksen Strieker van VSV. Heerenveenspeler de gebroeders Lenstra uitgezonderd daalden tot beneden hun. normale kunnen. Hof- ma miste twee kansen zo afgrijse lijk, dat hij de handen «wanhopig naar zijn hoofd sloeg. De middenlinie liet het terrein steeds weer braak liggen. De techniek van de Friezen deelde ook In de crisis mee. Kortom Heerenveen speelde ver beneden zijn stand BW daarentegen speelde verdedigend zeer sterk en kan trots zijn op zijn stopperspil Krijgh. de beste speler van deze middag. Brandsma en Jonkman konden niets tegen hem in brengen. De Bossche voorhoede, nog steeds zwak In het schieten, wandelde meer dan eens aardig combinerend op het Heeren- veendoel at Vooral de combinaties tussen Overbeek en Vos waren voortdurend gevaarlijk. Vijf minu ten na de strafschop-shock was het reeds (1—1). Rechtsbuiten Vos ren de de treuzelende Jan Lenstra voor bij en hoe doelman Veenstra ook te keer ging, het werd een doelpunt, want Voss schoot hard in. BW bleef ir» de meerderheid zonder doelman Veenstra voor moeilijke puzzles te plaatsen. Als Heerenveen uitviel dan moest Saris zich heel wat schrapper zetten. Voorbeeldig kop bal van Lenstra en eotl knal van Jonkman vlak onder de lat waren de moeite van 'het noteren voor de rust nog waard. Na de pauze werd het winnende doelpunt door links buiten Van der Dungen gemaakt na zes minuten uit een lichte pass van de steeds maar zwervende Over- beek. waarvan hij hier gedroomd heeft, vlogen hem tenminste niet als ge braden duiven, in de mond. Het gevolg was dat hij brieven ging schrijven, naar z'n ouwelui, maar ook aan Theo Huizenaar, die hij zo szuadelij'k in de steek heeft gelaten. Beb heeft z'n excu ses aangeboden en aan Huizensar gevraagd of deze voor zijn terug komst wilde zorgen. En nu is Hui zenaar destijds wel erg kwaad ge weest op Van Klaveren en heeft hij gezegd, dat hij nooit meer iets met hem te maken wilde hebben, maar zo iets zegt men in drift en boosheid heel snel. Huizenaar weet dat de rol van Van Klaveren nog niet was uitgespeeld, hij weet ook. dat een tweede come-back van de Rotterdammer misschien nog sen sationeler zal zijn dan de eerste, te meer waar het hier in de ringsport eigenlijk de dood in de pot is. Op een enkele uitzondering na, zoals Luc van Dam, maar diens domici lie schijnt langzaam maar zeker te worden verplaatst naar de Franse hoofdstad. Een Van Klaveren op het pro gramma zou opnieuw een kassa- magneet worden en daarom zou Huizenaar een slecht zakenman zijn als hij de hand, die z'n ouwe leerling naar hem uitsteekt, zou afstoten. Portsmouth herstelt zich Ruim twee en zeventig duizend toe schouwers, die tezamen ongeveer 16.500 pond sterling aan de loketten hadden gedeponeerd, waren Zaterdag ln het Goodlsonpark te Liverpool getuige van de 1—0 zege, waarmede de Wolves de Cuphouders Manchester United voor de finale uitschakelden. Het enige doelpunt kwam pas vier minuten voor het einde. Dat Leicester City in de cupfinale te gen Wolverhampton Wanderers op 30 April voor een moeilijke taak kamt te staan is thans wel zeker. De leaguewed strijd., welke de tweede divisieclub Za terdag tegen Grimsby speelde, had een ongelukkig verloop. Leieester had na af loop vier gewénde spelers, van wie doel man McGraw zo ernstig, dat hij voor de grote wedstrijd op Wembley uitge schakeld moet worden geacht, Reeds 6 minuten na het begin moest hij recht streeks van zijn doel naar het zieken huis worden gebracht, waar bleek dat zÜn rechterpink ontwricht en gebroken was. Na behandeling keerde hij weer binnen de Ujnen terug om de wedstrijd verder op de rechtsbuitenplaats uit te spelen. Na de zware cup-nederlaag van verle den week bleek Portsmouth zich goed te hebben hersteld, hoewel de 32 over winning op Liverpool maar op het nip pertje werd behaald. Het is nu wel haast zeker, dat de strijd om het league-kampioenschap zal gaan tussen Portsmouth en New Castle. Portsmouth heeft drie punten voorsprong op zijn grote rivaal. De uitslagen lulden: Eerste divisie: BirminghamCityAr senal 11: Burnley—Aston Villa 1—1; Charlton AthleticEverton 31; Chelsea Huddersfield Town 5—0; Manchester City—Bolton Wanderers 1—«0: Middles brough—Derby County 1—8; Newcastle United—Blackpool 3—1; Portsmouth- Liverpool 32; Preston North End- Sheffield United 4—1; Stoke City—Sun derland 00. N.O.A.D.—v.s.v. Heerenveeu—B.V.V. B.V.V. 2 11 S.V.V. 11 Heerenveen Z 1 V.S.V. 2 1 N.OJV.D. 2—1 A.G.O.V.V. 1 0—2 1—2 2—1 1—0 5—3 3—4 0—2 0—1 PROMOTIE-DEGRADATIE EERSTE KLASSE Stormvogels—D.W.V. 23 Sparta—Z.F.C, 1—1 H.V.V.—D.H.C. 0—3 R.C.H.—D.F.C. 1—0 District I District H D.W.V. 1—2 R.C.H. 2—4 Z.F.C. 1—1 D.H.C, 2—3 Sparta 1—1 D.F.G. 2—1 Stormvogels 10 H.V.V. 2—1 PROMOTIE 2e KLASSE Fluks—OD.S. 3—3 D.H.Z.—T.R.H. 4—0 PROMOTIE 4a KLASSE Leonidas—D.ÏLS. <terr. R.F.C.) 1—0 Celeritas—Wilhelmus (terr. V.U.C.) 1—3 Woerden—Hoek van Holland 1—3 Schoonhoven—Excelsior '20 2—2 D.R.L.—Alblasserctam 1—5 Dubbeldam—S.M.V. 4—1 L.S.V.D.J.S. 2—2 R.A.W.AB.E.C 1—1 RUswUk—B.M.X. 0—8 De ontmoeting tussen Randolph Tur. pin en Luc van Dam is thans definitief vastgesteld Op Maandag 23 Mei te Co ventry. En daar gaat-ie dm. Henk de Boer heeft de strafschop benut Het door NOAD toegepaste systeem, waarvan de uitvinder tegen ss-verdedigingen wonderveel verwachtte, is tegen VSV op een fiasco uitgelopen. Men weet hier nog niet wat dit Tilburgse patent Inhoudt. De voorhoede wordt gereduceerd tot twee man in de eerste linie, te weten de beide inters. Achter hen opereert een uit vjjf man bestaande middenlijn van wie de zwervende midvoor en buitenspelers eventueel de aanval moeten versterken en de achterhoede telt behalve de beide backs in de regel nog een kanthalf of de spil, dus drie spelers. Hierbij springt dadelijk in 't oog dat het accent zeer sterk op de verdediging wordt gelegd, een principiële fout. Men zou kunnen aanvoeren dat een sterke hechte en elastische mid denlinie toch een uitstekende voe dingsbodem voor gevaarlijks offen sieven kan zijn. Misschien is dit in theorie zo, maar in de praktijk is hier niets van gebleken. Men zag de gastheren bij vrijwel elke aanval numeriek in de minderheid. Van goed geconstrueerde offensieven was dan ook bijna nooit sprake. Met 5hort-passLng lukte het uiteraard niet tegen de overmacht, met het gevolg dat men maar al te vaak zijn heil 20cht in hoog naar voren ge speelde ballen waar drie of vier aan vallers achter aan stoven. Maar de ze wel rappe en handige, doch ietwat Door een overwinning In zes beurten op de tot deze laatste par ty toe eveneens nog ongeslagen Belg Gabriëls is Plet van de Pol zonder één party te hebben verloren winnaar geworden van het tournqoi om het wereldkampioenschap groot biljart, ancre cadre 47/2, zodat 7.|jn naam als eerste wereldkampioen geboekt zal worden ln fle annalen Alblasserdam beeft zich In de promotie- en degradatie competitie 3de en 4de klas hersteld van de vorige week geleden nederlaag en met grote cijfers DRL, nog wel op eigen veld, geslagen. DRL speelde ln de eerste helft met de wind tegen, doch weerde zich kranig Van krachtsverschil was weinig sprake, en roet blan ke stand brak de rust aan. In de tweede helft beging DRL de fout het aanvanke- maai in een overwinning van 1—3 te hoeken, maar men kan er wel op rekenen, dat ciin; pv. i_t. ij vierde klassers geen kans SMV kreeg te Dubteldao, punt bun nu 20 minuten Wj „aar de d=rde klas van de dub van die naam spelen m de eerste helft, over tt gaani au Leonidas een nederlaag van 4-1 te toen A. v. d. Sande goed zo d jBa ,Eer trekt slikken, wat tot gevolg heeft voorzette naar de midden dat de Dubbeldammers thans voor, die op zijn beurt door- DJS heeft te Leerdam te- 5 punten uit 3 wedstrijden gaf aan linksbuiten Tabbers, gen LSV niet gelukkig ge- hebben en met twee punten die onhoudbaar inschoot. In speeld. Niet alleen moest verschil op Alblasserdam en de tweede helft, waarin Leo- met een reserve worden be- DRL aan het hoofd gaan. nidas zich iets meer op de gonnen, daar een der spe- verdedigLng dan op de aan- Iers verstek had laten gaan, Leonidas, dat in de ge- val toelegde, zonder deze maar bovendien moesten ttj- lijk veel te kalm aan te doen. wone competitie het slechts laatste echter geheel te ver- dens de wedstrijd Alblasserdam daarentegen speelde ïn deze periode zeer enthousiast, en na een kwar tier bracht dit het verdiende succes door een doelpunt van de rechtsbinnen. Toen 5 minuten later dc linksbinnen er 0—2 van maakte, begon DRL het gevaar beter in t: éénmaal tot een overwinning waarlozen, brak bij een bot- zicn. Het duurde echter tot kon brengen, doet Let in de sing tussen de doelman van een kwartier voor het einde promotiewedstrijden heel wat Leonidas en de middenvoor eer men een tegenpunt kon beter en heeft nu reeds 3 van DHS de laatste een scoren door K. Venier. Hef- maal in successie het zoet been. De Leonidasspeler dr. tige aanvallen om de gelijk- der overwinning mogen sroa- Haanappel zorgde voor de maker volgden, maar Al- ken, waardoor de kans dat eerste hulp en voor het ver- bla5serdam gaf zich niet ge- het derde klasseschap be- voer van de gewonde. De wonnen en dc rechtsbürotn houden blijft, zeer groot is 12 minuten die na dit ind- verhoogde 8 minuten voor geworden. Met 1—0 werd dent, waaraan beiden on- faet einde de voorsprong tot gisteren DHS naar huis ge- schuldig waren, nog moes- 1-3. Toen was het met DRL stuurd en Leonidas verdien- ten worden gespeeld, lever- gedaan, en zelfs wist de ac- de door zijn betere techniek den geen doelpunten meer tieve rechtsbinnen der Al- deze kleine overwinning ze- op. blasserdammers nog 2 fouten ker. Wel liepen de partijen Celeritas en "Wilhelmus ïn de achterhoede af te niet veel uiteen, maar Leoni- ontmoetten elkaar op het straffen met evenveel doel- das was toch technisch juist terrein van VUC. Wllhel- pucten, zodat het einde dat ietsje beter, dat voldoen- mos. dat nog geen wïnstpun- kwam met een 1—5 neder- de was om de overwinning ten had geboekt na twee laag voor de thuisclub. te behalen. Het enige doel- wedstrijden, slaagde er dit- acb- terspeler en de doelman wor den vervangen. Niettemin bereikten de Rotterdammers een gelijk spel van 2—2. ■waartoe het uitstekende spel van Blaas en Snijders veel heeft bijgedragen. Het begon goed voor DJS, want reeds na een minuut namen de Rotterdammers door Roos dc leiding, maar LSV slaagde er voor de rust !n de stand op l—l te bren gen. Enkele minuten na de her vatting was het LSV, dat de leiding nam, doch DJS gaf de strijd niet op en bleef werken om de achterstand in te lopen. De Rotterdammers slaagden daarin een kwartier voor tijd. toen de doelman van LSV de bal uit de han den Het vallen, dfe door een der Rotterdamse aanvallers in het net werd gewerkt (2-2). van dit nog jonge onderdeel der bll- jartsport. Van het begin af heeft de Rotter- dammer alleen op winst gespeeld en alle bijzondere inspanning om tegen zwakkere tegenstanders toch met een hoog gemiddelde te spelen ver meden. Nieuwe methode Van doze nieuwe methode heeft Van de Pol dan ook de vruchten wel geplukt, want zonder grote wils kracht en concentratie zou de Ne derlander het niet hebben klaar ge speeld het genie van Gabriëls in de laatste beslissende partij de baas te biflven, temeer daar de Belg in de tweede beurt, dank zij een serie van I8>ï, een voorsprong nam van 103 tegen Van de Pol 19. Het antwoord van cle wereldkampioen was grootsr: de hoogste serie, die hfj in het tour- nooi scoorde 203, en z'jn geschokte vertouwen m de zege was daarmee hersteld. Onder grote spanning begon Van de Pol na de vijfde beurt aan de resterende caramboles met de be doeling de party met een serie van 174 uit te maken. Hij slaagde daar in prachtig. Een daverende ovatie brak bjj de 400ste carambole los, maar nóg was de Rotterdammer geen wereldkampioen, want Ga briëls had dc nastoot- Die laatste serie van de Belg, die te klein bleek om de partij remise te maken, zal Img in het veheugen van de toe schouwers gegrift blijven. Hij miste by de 76e carambole 'n naar verhou ding simpele trekstoot en Van de Pol was wereldkampioen. Drie wereldrecords Dit touraooj leverde tevens drie we reldrecords 47/2 op nl.: algemeen gemiddelde: Gabriëls 43.23; hoogste serie: van Gabriëls: 264 en hoogste partij gemiddelde Van Hassel 133.33 De eindstand luidt: Van de Pol, Ned. 14 2800 87 203 32 18 Gabriels. België 12 2724 63 264 43.23 Van Hussel Belglfi 10 2514 71 257 35 40 Metz. Ned. 8 2133 73 157 29.30 do Ruyter. Ned. 6 1539 loo 180 15 39 Galmiche. Fr 4 1836 100 US 18 30 Chasscreau. Fr. 2 2118 130 153 16.28 Du ïe telle Fr. 0 1312 118 60 tl 11 Lambrichs negende in de ronde van Algiers Zondag werd de 19 en laatste étappe van de ronde van Algiers gereden. Win naar werd de Belg van Dljck in 2 uur 24 min, 56 sec. Het eindklassement luidt: 1. Couvreur (B) 89 uur 2 min. 27 sec.; 2. Dequeue (Fr.) op 38 sec.; 3. Van Dflck (B> op 12 min. 38 sec. Op de negende plaats volgt Lambrichs. te tengere spelers konden de massie ve, uit kerels als bomen bestaande VSV-achterhoeda niet forceren. Zij moesten het onderspit delven in sehier elk duel om een hoge bal en bleven voorts ook in schotvaardig heid beneden de maat Het is moge lijk dat zij tegen een minder forse en trapvaste verdediging wat meer succes zouden hebben behaald, maar dit deed toch niets af aan hei falen van het systeem als zodanig. Bij VSV waren middenlinie en achterhoede eon stuk sterker dan de aanval, die tijdens de hele eerste helft en een groot deel van de twee de moeite had zich een weg te banen, door het kluwen van NOAD-spelers de weg naar het doel versperde. Men hield het spel bovendien, te kort en betrok de rechtervleugel te wei nig in de aanvallen, Een minuut of drie voor rust bij een snelle aanval over links wist Sterk de bal scherp voor doel te plaatsen, zodat Stek van dichtbij kon. inschieten, (10). Dit bracht plotse ling een opleving aan beide zijden. Eerst had VSV niet weinig geluk toen Kunst een vinnig ingeschoten bal ver bulten bereik van Snijders nog juist corner kon werken en in de laatste minuut kreeg Van Onse len een prima kans om de voor sprong te vergroten. Hij schoot prompt genoeg, maar raakte het leer maar half en zo werd het Inplaats van een kanjer een tam schuivertje waarmee Den Turek geen moeite had. In. de tweede helft had VSV het voordeel van de vrij sterke wind. Met verre, hoge trappen werd de voorhoede steeds weer aan het werk gezet en nu zag men enkele aardiga aanvalsbewegingen op het midden terrein, die echter voor doel doodlie pen op de zwoegende NOAD-verde- diging. Een hard schot van Sterk werd door Den Turck gehouden en drie corners op zijn doel, binnen enkele minuten genomen, leverden evenmin iets op. tfSV was nu dui delijk in de meerderheid en bleef dit tot het einde toe, in weerwil van enige snelle Tilburgse uitvallen. By een stormloop van öe roodhemden redde Den Turck fraai een harde effectbal van Sterk en even later stopte hij eveneens een knalhard schot van Van Onselen, die m volle ren inschoot. Kort voor tijd bezweek de NOAD-achterhoede bü een VSV- aanval over de rechtervleugel. Een. van de backs raakte de bal verkeerd en Van Onselen. die doorgelopen was, behoefde niets anders te doen dan het leer tot in het net begelei den. FALMtPAASOFTOCHT ROTTERD. WELPEN Op Zaterdag 9 April zal de tra ditionele Palmpaasoptocht van de Rotterdamse Welpen worden ge houden. Van een viertal punten in de stad komen de "Welpen met hun versierde Palmpaasjes samen op het terrein aan de Schiedamsesin- gel voor het gebouw van de Rot terdamse Schoolvereniging. De Hoofdcommissaris van onze Vereniging, de heer W. C. Roest van Limburg, is uitgenodigd om de horderoep van de Welpen in ontvangst te nemen, terwijl hem en enkele andere gasten een Palm paas zal worden aangeboden. Na de horderoep zullen de Wel pen langs de Hoofdcommissaris en andere gasten lopen, waarna zij hun Palmpaasjes aan de verschil lende zieken- en kinderhuizen in de stad zullen gaan aanbieden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3