SVV kwam in 'n kleine hel van Deurne Sparta miste het heilige vuur om DWV te kunnen verslaan Is Heerenveen aan het einde van zijn voetballatijn....? DHZ leed zijn eerste nederlaag Koele techniek tegen laaiend enthousiasme Grote overwinning van VSV Atplten Engelsen werden overspeeld Rangen en standen Klaas Boot Nederlands tumkampioen De favorieten Van Dam scheurt achillespees Maandag 11 April 1949 3 (Van onze sportredacteur) Ziezo, nu weet SVV wat Den Bosch is. Hemelsbreed ligt Jchiedam heus niet zo ver van de Brabantse hoofdstad - net ver genoeg om een kleine duizend supporters mee te kunnen nemen - maar het leek wel of we in Deurne terecht waren gekomen, in een kleine hel van Deurne. BW gaf zich met zoveel tempera ment, dat we ons af en toe ook in Spanje waanden of in Zuid- Amerika. Bij deze vurige don Juan vergeleken'was SW een koele dame, die slechts dank zij haar raffinement de avances van deze doldrieste ridder de baas kon blijven. Het was een „tour de force" en daarom is die 2—2 in Den Bosch een felicitatie waard. z'n rug, die nog niet over was. Voor hem kregen ze respect: de kleine Pietje Donhuyzen, de forse van Overbeek, als ze in de buurt van deze rossige reus kwamen, hielden ze wel even in. Maar Steenbergen kon op z'n eentje die Bosse duivels ook niet blijven tem men, Na een minuut of twintig moest hij de bal corner schoppen. De linksbuiten v. d. Dungen zette voor, de ba] was even het twist punt van een groepje spelers, kwam terug bij de snel naar bin nen gelopen v. d. Dungen en de Bloemendaalse scheidsrechter Mar tens deed eindelijk iets, wat het vurige zuidelijke volkje naar dé zin was. Hij wees naar het. mid denveld, want de schuiver van v. d. Dungen was Opschoor te mach tig geweest (1-0). Ik moet u eerlijk vertellen, dat ik aanvankelijk voor de kansen van SW geen rode duit heb gege> ven. Het kleine veld, waar we al Iemaal, bij gebrek aan een Feye- noord-stadion knus op houten bankjes omheen zaten, dreunde van de BW-laarzen, die allemaal erg veel haast hadden om in de buurt van Opschoor te komen. De technische Van Schijndel, de sluwe v.FKan, de meer en meer met Puck van Heel-allures behepte Meer wijk, zij leken dcor de Bosse grond verzwolgen. De niet al te robuuste Corveleyn verfladderde ook in die Bosse storm en er was er maar één, die geen duimbreed op zïj ging. Dat was de Schiedammer Steenbergen, die als een Barbaros- sa de wilde Bossenaren terugjoeg. Ik denk, dat Ratje Verlegh, die ook op het houten schavotje zat, z'n ogen uit heeft gekeken op de ro buuste Schiedamse back. En dan te weten, dat Steenbergen uit Frank rijk terug is gekomen met pijn in Engeland-Schotland 13 De wedstrijd tussen het Engelse en het Schotse elftal, op Wembley gespeeld, eindigde In een 3—1 overwinning van de Schotten, nadat de bezoekers met rust een 10 voorsprong hadden veroverd. Dol van opwinding stormden de Schot ten, die de lange reis naar het Londense Wembley hadden ondernomen om hun elftal aan te moedigen in de Jaarlijkse ontmoeting tegen Engeland, na het eind signaal het veld op: de spelers werden op de schouders gehesen en er volgde een vreugdedans, als ontlading van de spanning welke gedurende twee maal drie kwartier hun gemoed had beheerst. De bijna 98.000 toeschouwers, o.w. zich ook prinses Elisabeth en de hertog van Edinburgh bevonden, zagen dit toneeltje met gemengde gevoelens aan, want weliswaar was de 3—1 overwinning van Schotland volkomen verdiend, maar het vertoonde spel had niet aan de ver wachtingen beantwoord. Sinds 1933 had Schotland niet meer van Engeland kun nen winnen en wat voor de Schotten van groter belang was, was het feit, dat dit iand nu ook de internationale com- petitie tussen Wales, Engeland, Ierland en Schotland heeft gewonnen. Een klassieke wedstrijd is het niet geweest. Toen Steel, de Schotse links binnen, zes minuten na de hervatting de stand op 30 had gebracht -7 met doelman Swift' öj> dê grond had Steel maar voor.het inschieten zag het er naar uit, dat het een-debacle zou worden voor de Engelsen. Tien minuten later wist linksbuiten Rellbj het derde Schotse doelpunt te maken. Een kwartier voor het einde gelukte het mid voor Milburn met een vliegend schot, via de binnen kant van de paal, het enige tegenpunt te scoren. Uit de Engelse league Thuisclubs brachten er weinig van terecht De leider van de eerste divisie Portsmouth, leed tegen Blackpool een nederlaag, maar ook de kam- pïoenspretendent van de tweede divisie Southampton wist het niet tot een overwinning: te brengen. Southampton leed voor de eerste maal dit seizoen op eigen terrein een nederlaag. liet was over het algemeen een slechte dag voor de thuisclubs, immers slechts 18 van de 44 voor de league gespeelde ont moetingen, eindigden In een zege voor de thuisclob. De uitslagen luiden eerste divi sie: Arsenal-Middlesbrough 1-1; Aston Villa-Preson North End 2-0; Blackpool-Portsmouth 1-0; Bolton Wanderers-Charlton Athletic 2-2; Derby County-New. United 2-4; Huddersfield Town-Birm. City 0-0; Liverpool-Manchester City 0-1; Manchester United-Chelsea 1-1; Sheffield United-Everton lrl; Sunderland-Burnley 0-0; Wolver hampton Wanderers-Stoke City 3-1 De kritieke periode. Dit was bet ogenblik, waarop we meelij kregen met SVV. Want we zagen in dit doelpunt de voor loper van een reeks. Er was tot dusverre ook niet veel aan te wij zen, dat op een andere afloop wees. En hier komen we aan het chapilre van de.stopperspil. SVV is als een propaganda voor het orthodoxe voetbal door het land gegaan, Verstokte bewonde raars van het zogenaamde moder ne voetbal waren erdoor aan het wankelen gebracht, o.a. Van Em- men es. Maargisteren heeft hij weer wat ruimer adem kunnen halen, want Krijgh, de kleine Krijgh, heeft hem het geloof in de stopper terug gegeven. Krijgh was de kleine grote man in de Bosse verdediging, hij zwierf tussen v. d. Sluys en Schrover in en was een blok aan het been van Könemann. Maar lag de opmars door het mid den voor SW stevig vergrendeld, de flanken waren minder goed af geschermd, dat heeft Schrumpf kunnen bewijzen. Hij had al eens eerder door z'n razend snelle drib bles de harten van de Bossenaren angstig doen. kloppen, maar na goed een half uur spelen kreeg hij z'n kans. Steenbergen deed een uit val. Zoals Anoul dat kan doen dreef hij de bal ver op, gaf op het juiste moment af aan Schrumpf, die als een meteoor op het doèl van BW afstoof. Saris danste naar de bedreigde linkerhoek, maar •niettegenstaande het gat, waar de bal doorheen kon, maar klein was, schoot Schrumpf zo hard, dat Saris toch geen schijn van kans kreeg (1-1). Dit doelpunt gooide bij de Schie dammers de remmen los. Plotse ling toonden zij met hun koele techniek vlijmscherp aan, dat al dat Bosse vuur in wezen niet zo veel om het lijf had. Met dat haar fijn op de centimeter berekende samenspel, dat vermaardheid ge kregen heeft, speelde de Schie damse voorhoede de Bosse verde diging aan flarden en een minuut of vijf voor rust was erzo'n ex plosie voor het Bosse doel. waarbij Saxis en Krijgh niet meer wisten waar vriend of vijand stond en Könemann de wervelwind besloot met koel zakelijk in te schieten (2-1). De bordjes waren plotseling ver hangen, Ze bleven ook zo na de rust, toen BW met Dumounier in het doel terugkeerde in de plaats van de waarschijnlijk geblesseerde Saris. Na een minuut of tien kreeg het spel plotseling weer een heel anders aspect, toen' door een mo ment van aarzeling van Opschoor, die verzuimde op tijd z'n doel uit te lopen, v. d, Dungen, de kans kreeg om met een kopbal gelijk te maken (2-2). BW kreeg door dit doelpunt z'n brutaliteit terug en SW verloor weer iets van z'n technisch superieur overwicht. Het is tot het einde toe een felle wor steling gebleven, een worsteling om gunstige posities, waarbij het laatste woord bleef aan de verde diging. Nog juist kan Ovschoor het voorkomen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AGOVV—Heerenveen 3—-1 BW—SVV 2—2 VSV—NOAD 5—1 STAND IN DE LANDSCOM- PETITIE VSV 3 2—14 8—5 BW 3 1 2 4 4S SVV 2 11—3 3—2 AGOVV 2 1—12 3—2 Heerenv. 3 1 2 2 6—6 NOAD 3—121 1—7 PROMOTIE-DEGRADATIE- WEDSTRUDEN PROMOTIE TWEEDE KLASSE District I: DWVSparta 00 ZFCStormvogels 10 Diistrict H: DFC—DHC 2—1 RCHHVV 21 STAND PROMOTIE ^DEGRADATIE Ie KLASSE District I ZFC 2 11 DWV 2 11 Sparta 2 0 2 Stormvogels 200 District O RCH 3 3 0 DFC 3 11 DHC 3 10 HVV 3 0 1 DISTRICT H PROMOTIE DERDE KLASSE The Rising HopeFluks 0—0 DHZVFC 1—2 Scheveningen—ON A 5—12 VeisenTYBB (9J4) 0—0 PROMOTIE VIERDE KLASSE Ursus—LSV 21 DJS—SIOD 2—0 BECRijswijk 10 BMTRava 41 ASCLugdunum 50 RKAWSJC 3—1 1 3—2 1—1 2—4 6—1 2—3 4—5 Coppi vier meter sneller dan Schulte De revanche achtervolgingswed- strijd Schulte-Coppi is gewonnen door Coppi met 4 meter voor sprong. De tijd van de Italiaan was 6 min, 20 see., wat een gemiddelde snelheid van 47.158 km. betekent. (Van onze speciale sportverslaggever) Zo omstreeks één uur rolde er een diesel-trein het Centraal Station van Amsterdam binnen. Dat is niets ongewoons, want het was eenzelfde trein zoals er dagelijks tientallen binnenrollen. En jlat er uit de trein een groot aantal voetballiefhebbers stroomden, dat is ook niets bijzonders. Maar, wel bijzonder was de sfeer, die deze lieden op het station en later daarbuiten brachten. Het waren honderden roodwit gemutste Sparta aanhangers. En niet van die eendagsvliegjes die bezit een club meestal niet wanneer zy degradatie-wedstrijden moet spelen maar de échte. Van dc mannen en vrouwen, jongens en meisjes, die rond het Kasteel wonen en tróuw ge zworen hebhen aan de vertegenwoordigers daarvan. Met vliegende vaan en slaande trom zün zü naar hel Olympisch Stadion getogen om hun club aan te vuren. Ze hebben de Amsterdammers een beetje overrompeld, zo erg zelfs dat de man achter de microfoon het nodig vond om het publiek te verzoeken wat dichter bfj elkaar te gaan zitten, wat achteraf niet zo heel erg nodig bleek. Immers cr kunnen daar zestig duizend mensen geborgen worden en er waren er misschien, dertigduizend. Sparta's aanhang maakte dus een grote indruk- Maar daar is het bij gebleven want de elf knapen die er met de daad voor moeten zorgen, dat de Rotterdammers eerste klasser blijven hebben geen moment in de schaduw daarvan gestaan. Ja één..., Henk den Boer. Hij heeft gehoor gegeven aan de aanmoedigingen van het pu bliek, die veranderden in 'n smeek bede. om wat vuur, wat élan, om een klein beetje voetbaL Helaas, hij stond alleen. Hij heeft met zijn jongleren op de buitenlijn, met zijn goede voorzetten en passes, met zijn wil om door de verdediging van DWV heen te breken geen suc ces gehad, omdatomdat hij er geen kans toe zag om de overige voorhoedespelers op te trekken. Zij waren te langzaam misten de intel ligentie om van het nuttige werk van Den Boer gebruik te maken en bovenal misten zij wat voor een elftal dat met de rug tegen de muur moet vechten om zich in deze com petitie staande te houden toch wel een bedenkelijk teken is het nodi ge enthousiasme en de ware wil om te winnen. Waren die aanwezig ge weest, dan had Sparta zeker kunnen winnen. Er zijn genoeg kansen ge weest en waarlijk, die Amsterdamse verdediging wa? zeker het eerste half uur lang niet best. Trouwens het gehele elftal van de Amsterdammers maakte in die tijd geen grote indruk. Zij hadden hun kracht 'te veel gecon centreerd op hun linksbuiten Klaas Ooms, die echter niet in staat was, ook alweer door veel wanbegrip van WA zijn medespelers, tot grote dingen te komen.'Het is in de eerste helft-daas- do.or voor. een groot deel een strijd gewórden van veel been en wear getrap met een record aan outbailen en een ander record nl. dat van de gemiste kansen. In de tweede helft voerde Sparta het tempo op en hier zat waarschijnlijk de kans in om tot de overwinning te komen. Een goed schot van Den Boer werd door de Amsterdamse doelman maar ter nauwernood tot hoekschop verwerkt. Vlak daarop één van Benningshof, de kleine blonde rechtsbinnen, die na enige weken afwezigheid ook weer op het appèl verscheen. Tot grote daden is hij evenwel niet gekomen. DWV scheen echter, door aèze ver hoging van tempo door Sparta, in spiratie te ontvangen, waardoor een periode volgde van Amsterdams overwicht. De altijd hard werkende Schenk, bijgestaan door doelman Kouwen zorgde er echter voor dat de Mokumers uit dit overwicht geen voordeel konden behalen. Het laat ste kwartier kenmerkte zidh door aanval en tegenaanval zonder enige serieuze kansen voor beide clubs om de overwinning een feit te maken. Ja toch één. En die kans was bijna niet te missen. Hij werd gemist en Sjoerd Weber was de man die hem miste. Dat gebeurde ongeveer drie minuten voor het einde. Het was 00 en 't bleef 0—0 tot het bittere einde. (Van onze speciale sportverslaggever) Als „meester" Jonkman» aanvoerder en rechtsbuiten van Hee renveen morgen vroeg zijn klas van de lagere school binnenstapt, zullen de leerlingen hem wellicht met trots ontvangen, vanwege het enige doelpunt dat hij vanmiddag in Apeldoorn maakte, maar hij zal de les niet kunnen beginnen zonder te vertellen waarom zijn doelpunt niet voldoende was, waarom Heerenveen met 3—1 van A.G»0*V.V» verloor en waarom dat nu al de tweede achter eenvolgende nederlaag is. U weet hoe kinderen zijn. Jonk man zal dan op een veel te klein schoolbankje gaan zitten en met zijn gezicht naar de doodstille klas toch moeten erkennen dat AGOW verdiend heeft gewonnen, omdat het sterker en beter voetbalde. In dividueel zowel als ploeg. Vooral de achterhoede, Veenhuizen, Al- frink, Beekhuizen, stond de Friese voorhoede in de weg, stopperspil Jonker nog wel hét meest. Midvoor Brandsma, kon niets uitrichten, Molenaar evenmin; Lenstra deed niet de minste moeite om door. de Apeldoomse verdediging heen te snijden. Abe was traag en speelde wat afwezig, zonder interesse. Voor het publiek een teleurstelling, vcor Heerenveen een rem. Toch kwam er zo nu en dan een nonchalante pass van zijn schoen, die, niemand hem kon verbeteren-. Zwak-was ook de Friese middenlinie. Traag en steeds maar in de verdedigende stelling en de zwakke schakel tus sen voor- en achterhoede. Een ge volg van het feit dat Jan Lenstra en v. d. Laan de snelle AGO W-voor- hoede maar niet in bedwang kon houden. Ook na deze wedstrijd was het iedereen duidelijk dat de jaren op Heerenveen gaan drukken. De vaart en 't elan raken op, het tem po zakt er al. Jonge krachten, moe ten aantreden, zoals bij- AGOVV. Deze ploeg mocht dan geen'dave rende dingen laten, zien, er zat ten minste vaart in en voldoende strijd- DHZ, dat twee Zonda- de stormlopen, voor zover Schiedam, waar zij de gerekend. De Leerdam gen achter elkaar zo keu- er van stormlopen sprake derde klasser DHS ont- mers werden met een Tie rig op dreef is geweest, was afslaan. Het viel in .moette en met 1—2 won, derlaag van 21 naar de heeft gisteren tegen VFC deze wedstrijd op, dat de zodat deze vierde klasser, glasblazersstad terugge- een veer moeten laten, schotvaardigheid van de nu 'Leonidas het onderspit zonden. Het bleek, dat Het was -een spannende Rotterdamse en Dordtse tegen Celeritas heeft moe- Ursus in beter ploegver- wedstrijd, die op goed peil voorhoede-spelers zo zeer ten delven, nog niet geheel band speelde dan de glas- stond. VFC had voor de te wensen overlaat. Kan- en al kansloos is en haar blazers, Toch was het be rust een overwicht in 't sen werden er aan beide hoop op het derde klasse- gin voor Ursus niet be- veld en op het doel van zijden waarlijk wel ge-schap nog niet behoeft te blazers. Toch was het be- DHZ werden fraaie seho- boden, maar de bal ging laten varen. 5 minuten spelens nam ten gegeven door v. d. naast of over. De vierde klasser LSV met een doelpunt van Vaart en Stahlie, maar Na de drie overwinnin- Schoonhoven is er niet in de linksbuiten de leiding tot doelpunten kwam het gen in successie, die Leo- mogen slagen te Schiedam (0—1); Daarna ontwik- niet. In de tweede helft nidas in de promotie- en de derde klasser" Excelsior kei de Ursus door beter boekten de Vlaardingse degradatiecompeütie had '20 van het Ijjf te houden, veldspel een overwicht, aanvallers meer succes en geboekt, is zij voor de eer- Het werd n.L.een over- Rechtsbuiten Ouwendijk na 12 minuten openden zij ste maal gestruikeld op winning van de thuisclub maakte gelijk en nog voor na een algemene aanval de rust nam Ursus de lei. de score door linksbuiten TT*4. ding bij een doelworste- Stablie die hard en on- Uit (t€ ÜBY&B 6Tl ling, ontstaan na een houdbaar inschoot (0—1). hoekschop (2—1). SrnegegV€erde8 ElEl'de fclttSSe Na rus, was LSV rechtsbuiten Smits na door het windvoordeel goed samenspel een kans, het terrein van RFC tegen van 10. zodat de Schfe- wat meer in de aanval, waarvan hij zonder fout het Haagse Celeritas, dat dammers thans 5 punten maar Ursus slaagde erin, gebruik maakte (02). met 3—1 haar tweede uitvier wedstrijden be- de voorsprong tot het eind Een kwartier voor het overwinning behaalde. Ce- zitten. Op hoop peil heeft einde ging VFC meer ver- leritas, dat in de eerste deze wedstrijd niet ge- «ancnaven. dedigend spelen, hetgeen helft met de wind in de staan, hetgeen voor een wedstrijd te Alblas- tot resultaat had, dat DHZ rug speelde, had reeds na deel te wijten is geweest serdam tussen de club van in het offensief kwam. 10 minuten succes, toen aan do slechte terreingc- dje naam en DRL om e°n Door een fraaie kopbal bij een aanval van dc Hn- stcldheid. d d kl ~ie. van Van Dijk werd de genaars hun middenvoor In de promotiecompeti- p achterstand gereduceerd Andries van Dam uit eer. tie voor een plaats in de rÜk aan spanning ge- tot 12. voorzet van rechts de bal derde klas heeft DJS goed weest en het resultaat, een Rising HopeFluks langs de Rotterdamse werk geleverd door de gelijk spel van 11, geeft (00) doelman zond. De wijze thuiswedstrijd tegen Siod de spél ver houding goed Rising Hope kreeg voor waarop deze speler het met 20 te winnen. Al weer. De wedstrijd was de promotie- en degrada- tweede doelpunt scoorde, spoedig had de thuisclub drie minuten oud toen een tie-eompetitie 2e en 3e was voortreffelijk. succes, want reeds na 5 achterspeler van Alblas- klas het sterke Fluks op Na de pauze was Leoni- minuten spelens scoorde serdam de bal half raakte bezoek. Er was een vrij das sterker en by een ope- rechtsbuiten Breukhoven en deze kwam voor de grote belangstelling voor reren voor het Haagse het eerste doelpunt (10). voeten van de Rotterdam- deze ontmoeting, die in doel bewerkte een der Deze stand werd behou- se linksbinnen v. d. Meer, een puntloos spel is ge- achtcrspelers de bal met den tot aan de rust. die tussen de achterspelers eindigd; Het spel van fle de hand, zodat aan Leoni- Ook na de thee was het doorliep cn tactisch langs Dordtenaren viel noga! das een strafschop werd een spannende, gelijk op- de uitgelopen doelman in tegen; van de Dordtse toegekend, die door Joop gaande strijd, totdat de het net schoot (0—1). Ge- voorhoede ging maar wei- Putte in een doelpunt beslissing ten gunste van ruime tijd bleef DRL in nig uit, zodat de Rotter- werd omgezet. De Rotter- DJS viel toen linksbinnen de aanval, maar het bc- damse verdediging niet dammers bleven in het of- Roos de score tot 20 op- slissende schot om de veel moeite had om de fensief, doch de doelman voerde. Wel kreeg Siod voorsprong te vergroten aanvallers van het lijf te van Celeritas gaf geen nog de kans om de achter- bleef uit. Toen de Alblas- houden. De theemensen krimp. Toen de gasten stand te reduceren, maar seraammers de aanval hadden in het begin van doorbraken was het we- de strafschop, die de be- overnamen bleken hun de strijd het spel in han- derom Andries van Dam, zoekers kregen toegewe- aanvallen een gevaarlijk den, doch de Rotterdamse die een kansje om'dc score zen, werd schitterend door karakter te dragen en de voorhoede hield het spel te verhogen niet onge- de doelman van DJS, Ka- verdediging van DRL te kort en daardoor kon bruikt liet en er in slaagde lishoek, gestopt. kwam herhaaldelijk in dc Dordtse defensie steeds de hattrick.te verrichten. De Schiedamse vierde moeilijkheden. Eenmaal op tüd ingrijpen. Zowel de doelverdediger klasser Ursus, die promo- liep de doelman van de Na de hervatting wogen van Celeritas als die van tie-wedstrijden speelt om Rotterdammers ontydig de partijen vrijwel voort- Leonidas heeft zich on- een plaats in de derde uit en de rechtsbuiten van durend tegen elkaar op, derscheiden door zijn uit- klas, heeft zich na het Alblasserdam strafte deze maar de verdedigingen stekend verdedigend werk. slechte, begin hersteld en fout af met het gelijkma- domineerden en konden Wilhelmus trok naar met LSV uit Leerdam af- kende doelpunt <1—1). lust. Helaas geen goed schot. Onze notities herinneren ons eentonig aan het rijke aantal gemiste kansen. Iets meer richtinggevoel en Hee renveen was met een heel wat pijn lijker nederlaag naar- huis gegaan. Het eerste Apeldoomse doelpunt kwam nogal gauw, na drie minuten. Jan Lenstra stak zijn been tever geefs uit naar een goede- pass van Loois die midvoor Hanskamp on middellijk opving. Een harde dia gonale schuiver. Veenstra zag hem snel komen aanrollen, maar viel niet uit, „haast" dwarrelde het door zijn hoofd, maar de bal verdween in het uiterste hoekje (10), Het antwoord van Heerenveen leek gevaarlijk. Een vrije schop van De Jong ging rakelings naast en een minuut later schoot Lenstra een vrije schop metera hoog over. De steile sparrenóp'de' 'achtergrond lachten erom. Het Apeldoornse bombardement 'na 18 minuten, dèt was tenminste iets. Een strakke schuiver van Loois vloog voor Veenstra langs. Boumer kon nog net bij de bal en schoot juist op het ogenblik dat de Friese doelman bezig was °P te staan. Hij had ge luk. Wild sloeg hy de bal een paar meter van zich af. Enkele seconden later een machtig schot van Hans kamp tegen de onderkant van de lat. De Heerenveen-achterhoede raakte lelijk in' de knel. Langzaam dreef de bui Over. Na een half uur weer enkele flinke aanvallen. Abe schoot tot driemaal toe in, totdat Jonker ruim acht minuten voor de rust eindelijk gelijk maakte. Een voorzet van Hof ma met als ver- lengstukje een sprong en een kop bal van Jonkman (11). Na de rust stonden Alfrink, Beek huizen en stopperspil Jonker af en toe met een rustig gevoel op de middenlijn toé ie zien wat hun voorhoede met de Heerenveen- doelman deed. Die had het kwaad. Daar zorgden Gabriel, Beumer cn Loois wel voor. Gelukkig ook voor de Friese doelman dat zij nogal vaak faalden. In de 34ste minuut gebeurde wat iedereen allang had voelen aankomen, een voorzet van Beumer Veenstra wilde wegstom- pen, viel en krabbelde weer over eind. Op datzelfde ogenblik trapte d. Laan tegen zijn doelman aan, maar Veenstra uit zijn balans viel, samen met de bal in eigen doel (21). Zeven minuten later trof het noodlot hem nog eenmaal, toen hij een hard schot van Hanskamp liet glippen en Loois er 31 van maakte. De Alkmaarder Klaas Boot behaalde bij de nationale turnkampioenschappen, die Zondagmiddag in de Amsterdamse turnhal werden gehouden, het hoogste puntenaantal van de 32 deelnemers en werd daarmede Nederlands kampioen 1949. Tweede werd de titelhouder van. het vorig Jaar G. J. C. Linde uit Hengelo en derde de Amsterdammer M. Vos. In de jeugdgroep, waarin slechts twee deel nemers aantraden, behaalde W. de Ja Rosette uit Vaals de titel van nationaal Jeugdkampioen De uitslag en tevens de samenstelling van het nieuwe Nederlandse keurkorps luidt: 1, en Nederlands kampioen Boot, Alkmaar, 99.7 pnt.; 2. Linde, Hengelo, 98,3 pnt.; 3. Vos. Amsterdam. 96 pnt.; 4. Wielbaar, Heemstede, 92 pnt.; 5. Bos scha, Enschede, 91 pnt.: 5. Krill, Vaals, 90.6 pnt.; 7. Volkers, Alkmaar, 90.5 pnt.; 8. Fauchamps, Vaals, 89 pnt.; 9. Van Galen, Enschede, 88,6 pnt.; 10. Spoelstra, Hulzum, 88,6 pnt.: II.- Steeman, hulzum, 88.1 pnt.; 12. Hermans, Bïerick, 87,5 pnt. Max Schmeling heeft het boksen er volledig aan gegeven. Hij is begonnen met een vossen-, farm te Harburg. Hel vertegenwoordigend elf tal van de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B., dat Tweede Paasdag te Gouda tegen de ploeg van de Goudse afdeling zal spelen, !s als volgt samenge steld: Peters, Noorderkwartier, doel; de Kooter, Progress en Kreukniet, Nestoro, achter; Seyner, Zwart Wit, de Vries, Groen Witten en Tadema, SVDP midden; Schoof, Wico, Meyboom, HWD, Barendregt, Postef, v. d. Vail, RCR én Bons, Tediro voor. Vijf doelpunten voor VSV drukken de productiviteit uit van de Mmuidenarea en het zwakke spel van de Tilburgse achterhoede. Maar niet alleen faalde dft verdediging der gasten, ook de voor hoede speelde middelmatig en kon maar één doelpunt maken tegen de verdedi ging van VSV. die af en toe een steek Het vallen. Noad Is wel bijzonder tegen gevallen. Er waren twee spelers, die er nog wat van terecht brachten, namelijk de linkshalf tt'agemalcers en de rechts binnen Van HeeswTlk. In de voorhoede zat weinig verband. Daardoor was het onmogelijk gevaarlijk door te breken, en over schutters beschikten de Til- burgers evenmin. Er zijn weinig goed* schoten gelost. Toch verkeerde het doel van VSV, vooral na de hervatting, enke le malen in gevaar, Kunst was niet al tijd betrouwbaar en Van Gelder speelde een enkele keer onnodig op doelman Snijders terug, Het leek er toen op, dat de Tilburgers de achterstand, welke in middels 4-0 was geworden, in zouden lo- peh, echter niet door eigen kracht. Het moest echter 50 worden, alvorens Noad een tegenpunt maakte, waarin Schilders, die op de llnksbinnenplaats Vricns verving, een aandeel had. Het Is te begrijpen, dat VSV het te genover het zwakke spel van de Til- burgenaren niet moeilijk had. Toch hield de thuisclub het spel te kort. Hadden de Limuidenaren een open spel ver toond en meer geschoten, dnn zou het aantal doelpunten groter zijn geweest. Verscheidene keren wilde VSV't te mooi doen, De voorwaartsen speelden elkaar de ba! toe en niemand scheen trek in schieten te hebben. Ten slotte kwam dan een speler van Noad opdagen om het terrein te zuiveren. De ruststand was 2—0 door doelpunten van Hazeveld en Van Onselen. Na de hervatting slaagde NOAD er niet in een behoorlijk spel te ontwikke. Advertentie I.M MOO*** rnanns Jen. In het eerste kwartier was de ploeg meer in de aanval, maar succes bleef uit. Langzamerhand werd VSV weer sterker cn de voorwaartsen bouwden goede aanvallen op. Met 51 kwam het einde van deze door de Tilburgenaren zwak gespeelde strijd. Charron tot winnaar verklaard Luc van Dam heeft In dc strijd tegen, de Fransman Charron te Parijs in de zesde ronde h:t gevecht moeten staken, wegens een gesshenrde achillespees, Charron werd tot winnaar verklaard. De strijd .tussen Van Dam en Charron was een saaie vertoning. De toeschou wers waren met dit matte schouwspel dan ook zeer ontevreden, hetgeen men. niet onder stoelen of banken stak. Nog tijdens het gevecht liepen enkele toe schouwers naar do loketten om hun geld terug te krijgen. Bij het begin van de zesde ronde wist Charron enkele slagen te plaatsen, maar bet antwoord van Van Dam liet niet lang op zich wachten. Plotseling zag men het gezicht van onze landgenoot vertrekken, hij hing in de touwen en de toeschou wers begrepen er niets van, want Van.. Dam kon onmogelijk door zijn tegen stander zijn geraakt, want die had op dat moment geen stoot geplaatst. De scheidsrechter kwam er bij, scheidde de boksers en Van Dam toonde de referee zijn rechtervoet. Na de plotselinge be weging, welke Van Dam had moeten maken om een aanval van Charron te ontwijken, had hij, naar later bleek, zijn achillespees gescheurd. Men moest Van Dam naar zijn. boek brengen en volgens het reglement werd Charron tot winnaar verklaard. Waterpolo K.N.Z.B. De bekercompetitie loopt ten einde, men is nu aan de kwartfinales begon nen, Dg Kobben uit Hilversum plaatsten zich in de demi-finale door een over winning op GZC uit Gouda. HVGB voegde zich hierbij door. een overwin ning op HZFC en natuurlijk behaalde ZIAN een flinke overwinning op Haar lem. Meeuwen tegen Haarlcm-jeugcL zal de vierde candidaat aanwijzen. .We voorzien dat ZIAN, Kobben, Meeuwen en KvGB dus de halve eindstrijd zui len, spelen. De uitslagen zijn:: Robben 1—GZC 1 4—1, HZPC I—HVGB I 2—4; ZIAN I— Haarlem 1 12—2.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3