8 -Qtalageó li KI KI MD STRAAT 11 WAAROM met Scholingscentrum voor de bouwvakken m&SBr jsisrÉ Landgoed „Do Tempel" wordt cultureel centrum Een andere Ice Follies ffiftof/imitcyri ï&aS-- OMDAT e/ks xakanman AGENTEN In het Bouwcentrum geopend Trein rijdt op auto te Maassluis Grote ravage; niemand werd gewond m Nederlandse aanwinsten Nog dit jaar in gebruik Matthaus-Passion door Excelsior NING-TEXTIEL JONGKINDSTRAAT 22 Maandag 11 April 1949 DUIZENDEN Nederlandse jon- ge ris zullen In de eerstkomen de jaren tot bouwvakarbeider moe ten worden opgeleid om bet grote woningtekort in ons land binnen redelijke ttfd te kunnen aanvullen. Dwang kan en mag niet worden uitgeoefend op de kinderen of hun ouders. Dit zou bovendien een averechtse uitwerking hebben, evenals het aanvoeren van idealis tische motieven. De vraag naar arbeidskrachten in het bouwbedrijf bepaalt de ani- mo om voor het bouwbedrijf te worden opgeleid. Maar het gaat juist om die opleiding en om de keus van het beroep in het veel zijdige bouwvak. Wat zal Jantje of Pietje worden: timmerman, metse laar, granltowerker, schilder, stu- cadoor. Welke mogelijkheden er zijn voor de vakopleiding, hoe mooi en veelzijdig het bouwvak is en welke kansen er liggen voor maatschappelijke ontplooiing van de individuele werker in het bouwbedrijf, is het doel van het in het Bouwcentrum aan de Diergaardesingel ingerichte Cen trum voor Beroepskeuze en Vak opleiding. Een deel van de permanente ex positie-ruimte van het Bouwcen trum wordt thans -in beslag geno men door een aanschouwelijk voor gestelde gang van 2aken bij de keus van een beroep en in dit geval de verdere opleiding in de verschillende beroepen van het bouwvak. Slagzinnen als „laat U niet de das om doen als de overall voor U geschikt is" vermeerderen nog het effect van het suggestieve exposi tie-materiaal, dat niet alleen uit foto's, tekeningen en grafieken be staat, maar ook uit talrijke werk stukken uit diverse bouw-beroe- pen. Als man „van hoed plus boordje' leer je ervan, dat er heel wat komt kijken, voordat je meester-timmer- raan of metselaar of stucadoor bent geworden. De weg van leerling via vakar beider, gezel tot meester is langer en .moeilijker dan menigeen zal denken? ja, die weg volgend op de expositie, zal menig vooroordeel doen verdwijnen tegen het am bacht. Wij hebben in een vraagge sprek met wethouder Van der Vlerk onlangs gewezen op dit voor oordeel bjj velen, die het leren van een ambacht als iets minderwaar digs beschouwen. Wanneer een jongen op school maar iets boven de middelmaat uitkomt, moet hö per se middelbaar onderwijs ont vangen. Men sluit de ogen bewust voor de mogelijkheid dat die zelfde jongen misschien veel beter een ambacht had kunnen leren en daarin uitblinken. Bero epsk euze - vo orllchtin e Daarom is het goed, dat in het schollngs-centrum ook aandacht is besteed aan de beroepskeuze-voor lichting. Deze houdt in de eerste plaats rekening met de geschikt heid van de jongen voor een be paalde maatschappelijke taak en niet met de economische aspecten van een beroep, dat zUn ouders hem willen laten kiezen. Ouders, die zich verantwoorde lijk voelen voor de toekomst van hun kind, onderwijzend personeel met hun leerlingen en zij die in het bouwvak werkzaam zijn, doen er goed aan, dit Scholingscentrum te bezoeken. Het is gesticht op initiatief van de Centrale Commissie Vakoplei ding voor de bouw- en nevenbe- drijven en werd Zaterdagmiddag met een woord van grote waarde ring geopend door rar, ir. M, Goofce, hoofd van de afdeling Nijverheids onderwijs van het ministerie van O.K. W., die de minister verte- vormen in het eigenlijke bouwbe drijf, welk stelsel werd onderge bracht in de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Deze Stichting heeft thans 1500 leerlingen in het leer lingenstelsel (opleiding op het bouwwerk). Bovendien heeft zdi de zorg voor de circa 1000 in de Rijkswerkplaatsen, her- en omge schoolde arbeiders. Ook van dit leerlingenstelsel en van de arbeid in de Rijkswerkplaatsen geeft de expositie in het Scholingscentrum een aantrekkelijk beeld. Het - Scholingscentrum wordt aangevuld door het Bureau Docu mentatie Bouwwezen in het Bouw centrum. dat voorlichting geeft op economische-sociaal terrein van het Bouwbedrijf. Zaterdagavond is te Maassluis een personenauto door een gesloten overweg gereden en op een electri- sche trein gebotst, waardoor de wagen totaal versplinterd werd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Omstreeks n«gen uur naderde uit de richting Rotterdam een per sonenauto de afgesloten, overweg aan Bonersluis. De bestuurder eigenaar, de 31-jarige fabrikant D, v. d. W. uit Vlaardingen. meende, volgens z$n zeggen, dat de over weg. die juist in een bocht ligt, niet gesloten was. Met een matige snel heid reed hij door de boom en vóór de afsluiting aan de andere zyde kwam de auto tot staan. Op dat moment naderde de electrische boottrein AmsterdamJHoek van Holland. Hoewel de overwegwach ter nog juist het sein op onveilig kon zetten en de bestuurder van de trein uit alle macht remde, kon de trein niet meer bijtijds tot ólilstand komen. De chauffeur, alsmede de naast hem zittende 35-jarige dame J. V., eveneens uit Vlaardingen, zagen kans nog juiat de auto te verlaten, toen deze door de trein werd gegrepen en versplinterd. De voorzijde van de trein werd licht beschadigd. Het treinverkeer had een uur vertraging. De D.K \V. was niet verzekerd. Filmmaniakken De Amusamentsclub Spangen („Am- cluspa") had met het bin spel Film- maniakken, van Henk Bakker, dat ze Zaterdagavond opvoerde, niet te hoog gegrepen, maar dat was ook niet dé bedoeling. De hoofdzaak was, dat de volle zaal van het Doufstommeninstitum zich amuseerde, en dat deed ze. Er waren heel wat grappige situaties in deze geschiedenis van een landloper en een inbreker, die zich, bijgestaan door een beruchte oplichter, voor Watt en Half Watt uitgeven en hun intrek nemen in een' eenvoudig penüon.' De beide ..fllmmaniakken" waren goed getypeerd. Alleen moeten ze ervoor oppassen niet teveel van het komische in het plat- grappige te vervallen. Waardering heh- hen we ook voor „miss Bella Blackhead". We weten, met of ze in het dagelijks teven zo temperamentvol is; op het toneel was ze het net zoveel als moest. De regie berustte bij de heer G. Schenk, die door ziekte zelf niet aanwezig kon zijn. TWEE SCHEPEN TEGELIJK TE WATER! Zaterdagmiddag zijn op de werf van Vuyk en Zonen te Capelle a.dHssel twee kustvaartuigen, de Tromp (rechts) en de Lies te water gelaten. De Lies glydt reeds van de hellingde Tromp zal zo dadelijk volgen. Beide schepen zijn in aanbouw voor Scheepsinstallatie Mij. Nederland te Rotterdam. De dagen van de Ice Follies 1949 zijn wat Rotterdam betreft weer haast geteld, maar vóór het ijswa- ter door de smeltgoten wegstroomt en het Luxor-toneel in orde ge bracht wordt voor het nieuwe in ternationale variété, dat de vol gende week verwacht wordt, wil len wij nog iets zeggen over de show, zoals hij nu draait. "Want die is niet helemaal dezelfde als in de première-dagen. De voornaamste handicap was de muziek en die is nu belangrijk verbeterd; door hard erken heeft men nu een heel or kest gekregen, een goed ingespeeld en volgzaam ensemble en dg show zelf blijkt daardoor veel meer vaart en spirit te hebben. Het komt nu niet meer voor, dat een danseres middenin 'n bliksem snelle pirouette af moet remmen en de orkestbak tot sneller tempo aanvuren eh "Ariane heeft nu ook baar Samba, die een lang niet ge makkelijke begeleiding vraagt. En de belichting waar in zo'n spel van licht en. kleur heel veel van af hangt, voldoet ook uitstekend. De Rotterdammers zal het inte resseren, dat een jonge stadgenote, Ditje v. d. Velde, "bjj de troep is geëngageerd. Bijna elke ochtend Advertentie LM. STOPT HAARUITVAL. IN HOOFDROOS Vorrasssnde resvltalen brf haaruitval en hoofdroos Boven, dien In 8 van do 10 gevallen herstel van de groei von gozond, glanzend hoer door ACAlVll, het wetenschappe- ll]k gefundeerde haargroelmtddel,£ftbaseerdopde nieuwste ervaringen met HORMONEN en VITAMINEN. Heretelt haargroei In b van da 10 gevallen kan men. haar in Luxor vinden, ijverig aan het oefenen voor een solo- en ensemblenummer, waarin ze Maandag of Dinsdag haar offi ciële debuut zal maken. Een andere Nederlandse aan winst is de 24-jarige Amsterdam* mer Wim de Jong; hij treedt al op met een bijzonder knap stelt- schaatsnummer. Hij- begon te rij den in 1937, op de kunstijsbaan in de Linnaeu5straat, werd het vol gend jaar nationaal kampioen en koos in 1948 de professional-kant. Met hem is -het al heel vlot ge gaan. Zaterdag 25 Maart kwam hij Armand Perren vragen of „ze nog iets nodig hadden"; hij was 'n paar maanden geleden op het idee ge komen zijn ijs-capriolen op een paar vijftig-centimeter hoge stel ten te gaan uitvoeren. De daarop volgende Maandag reed hij voor en hij kreeg onmiddellijk een contract voor een half jaar: Amsterdam, Den Haag, Zwitserland^-Spanje en misschien ook Turkije, In Amster dam krijgt, hij.-al .direct veel-meer te doen, want de Belg "Fernand Leemansgaat samen met zijn partner Elvire Collins naar Lon den voor de wereldkampioenschap pen beroeps-kunstrijden. Het is de vraag of dezen weer bij Perren's show zullen terugkeren. Wim de Jong is in ieder geval heel tevre den, ,hij is, waar hij al zolang had willen wezen en hij krijgt nu ein delek de kans om in de internatio nale show-wereld binnen te drin gen. Hij en z'n Rotterdamse colle ga zijn veelbelovende krachten; we twijfelen niet of we zullen bin nenkort meer en groot nieuws van hen horen. v Interen ante brochure op aanvraag bil N.V.v/fcFirma B. Melnderïma, aid.C, Den Haag. Het stoomschip Aïphacca, dat bjj de j Ingang van de haven van Recife aan de grond gelopen was. is Zaterdag met as sistentie van het stoomschip Algorab I vlot gekomen. Het schip stoomde naar Recife op om de voor die haven be stemde lading te lossen. T-Tet bekende landgoed „De Tem- pel" Onder Overschie, dat enke le jaren geleden door de gemeente Rotterdam werd aangekocht, zal nög dit jaar de bestemming krijgen van cultureel oentram voor onze st3d, wanneer de raad zich met de voorstellen van B. en W- zal kunnen verenigingen. Destijds was er sprake van, dat „De Tempel" mogelijk ingericht zou kunnen worden als hotel voor lucht reizigers, als recreatie-gelegenheid voor bezoekers van het vliegveld „Schieveen'', als ontvanggelegenheid van gasten van het Gemeentebestuur of als centrum voor het houden van cursussen en bijeenkomsten. Uit de gedachte, het landgoed van zo groot mogelijk nut voor de ge meenschap te doen worden, is ten slotte het plan geboren, van „De Tempel" een culturele instelling snaken, waar geestelijke waarden gevormd kunnen worden, die op da duur aan onze gehele stedelijke sa menleving ten goede zullen komen. Het landgoed zou kunnen 'dienen als onderwijs-centrum in het kader van de onderwijs-vemieuwing te Rotterdam, waarover Wij reeds enige tijd geleden hebben geschreven. Op het buiten zouden Rotterdamse leerkrachten op gezette tijden in een. rustige sfeer hun kennis en inzicht in de vele onderwijs-vraagstukkea kunnen verdiepen en verbreden en ervaringen uitwisselen. Dergelijke bijeenkomsten worden wel reeds ge houden, maar dan meestal elders ïn het land. De Tempel" zou voorts uitstekend geschikt zijn voor het houden van bijeenkomsten door bestuurders van jeugdverenigingen en door jeugd leiders, voor uitwisseling van erva ringen en ideeën en voor de oplei ding en verdere vorming van jeugd-; leiders. De kaderopleiding in de jeugdbeweging vormt thans een van de moeilijkste problemen, aan de op lossing waarvan „De Tempel" bd- langrijk zou kunnen bijdragen. Ook voor de bevordering van de vrije-tïjdsbesfceding van ouderen, zou het landgoed zeer geschikt zijn. Organisaties zoals buurtverenigin gen, amateurtoneelvdrenigingefi en wijkbesturen zouden er gebruik van. kunnen maken. B. en W» zijn van oordeel, dat ..De Tempel" een oord van grote beteke nis voor de Rotterdamse samenle ving kan worden. Een bestemming als cultureel centrum behoeft ech ter andere doeleinden niet uit te sf uiten; het zou zeer zeker mogelijk zijn, het buiten tevens te gebruiken als ontvangstcentrum voor gasten van het Gemeentebestuur. Het hoofdgebouw van het land goed zal in wezen niet veranderd, maar toch gemeubileerd moeten "worden; het voormalige koetshuis verbouwd tot conferentiezaal en overna chtingsgelagenhe^d. De uitgaven van inrichting en worden door een post op de kapitaalsdienst van "de" genreen--1 tebegrotïng van 92,000- In 1916 werd door iemand, die onbekend wenste te blijven, 100.000 ge schonken aan de gemeente, welk bedrag bestemd was voor de aanleg van sport- en. wandelter- genwoordigde. De openinj opening geschiedde In tegen woordigheid van de wethouders Meert ens en Van der Vlerk, mr. Smeding, ir. Rutgers en vele be langstellenden uit de onderwijs-en bouwkringen. Ir. J. J. van der Wal, voorzitter van de Centrale Commissie hield een toespraak waarin hij wees op de grote behoefte aan bouwvakar beiders. De vakopleiding heeft echter jarenlang tekort geschoten om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Na de bevrijding is door een samenwerking van werkgevers- en werknemersorganisaties een po ging gedaan een leerlingenstelsel te Ie zoek Franse industriëlen Een aantal Franse Industriëlen die de Nederlandse jaarbeurs te Utrecht heb ben bezocht, vertoefde Zaterdag !n Rot terdam. Het gezelschap heeft 's morgens de haven bezichtigd onder auspiciën van de Stichting „Havenbelangen" en "s mid dags de wederopbouw van de stad, waarbij van gemeentewege voorlichting werd verstrekt. Het noenmaal werd aangeboden door de Kamer van Koophandel in het beurs gebouw, waar verscheidene vertegen woordigers van het Rotterdamse be drijfsleven mede aanzaten. De dag werd besloten met een ont vangst ten stadhulze. De loco-burge meester, wethouder J. van Tilburg, heeft daar de gasten toegesproken. Na mens het gezelschap voerde het woord de heer George Villiers, president van "i Nationale raad van de Franse werk- mens het i doof 1004, Maar mijn uitvluchten hielpen niet. De commis saris vond, dat ik mijn speelgoed niet op de open bare skaat maar netjes in een vuilnisemmer moest gooien en dat ik maar een dagje in het cachot moest om daarover na te denken. En zo zat ik even later in de cel en voelde me onschuldig en bedroefd. "„Als Plukkie nag eens wat weet", mopperde ik nijdig op alles en iedereen; r,Mïj zo'n raar ding te sturen. Het heeft me nog niets anders dan narigheid ge bracht, wet moet ik er mee. En nu ik het nodig heb nu het me misschien zou kunnen bevrijden nu is het er niet, want de commissaris jieeft het in een kast opgeborgen. EnGriebelegriebusl" Dat laatste woord kwam door de verrassing, want tijdens mijn overdenking was er aan mijn linkerkant iets lichts ver schenen en toen tk keek stond daar heel rustig weer de Poroh-medicïjnl Na de eerste verrassing bedacht ik me niet lang. „Ik moet hieruit", zei ik: „Tenslotte heb ik niets op mijr» geweten. Nu eens kijken of dit wonder-voorwerp ook nuttige dingen doen kan." Ik greep de pop stevig vast sloot mijn ogen en sprakt „Ik wil hier vlug vér vandaan zijn, frank en vrijl" Een paar seconden hoorde ik het nu gieren in mijn oren en ik werd al draaierig toen ik plots met een plof ergens op terecht kwam. Ik opende mijn ogen... Om mij heen zongen de vogeltjes, het lentezonnetje scheen: ik zot op een bankje in het park!! Ergens klonk een gil van iemand, die mij zag. Geen wonder: het was de agent, die me een half uurtje geleden persoonlijk ïn de cel opgesloten had en nu hier liep... De man gilde en koos het hazenpad en ik bleef ïn het zonnetje zitten peinzen... Overdracht van schepen aan Poolse regering Bij verschillende scheepswerven iö ons land zijn voor de Poolse regering in aanbouw negen dubbelsehroef stoom- sleepboten, van 2 maal 250 up.k., 13 «nkeischrcef stoomsleepboten van 250 i.p.k., zeven loodsboten, twee ijsbrekers twee havensleepboten en vier drijvende kranen. De eerste van de series dubbel- schrocf- en enkelschroefsleepboten en loodsboten zullen op 21 April a,s. hun eerste proefvaart houden en daarna aan een Poolse commissie worden overge- diagen. Het betreft hier de dubbel- schroefsleepboot jarowid qebouwd bij de machinefabriek Holland te Hardmx- veld. de enkelschroe(sleepboot Swiato- pel, gebouwd bij de fa Hendriks te Dode waard en de loodsboot Pilot 40. gebouwd bij de Amsterdamse scheeps werf G. de Vries Lentsch te Amster dam. De proefvaart zal beginnen bij dc Spido-stetger aan het Willemsplein te Rotterdam, waarna een eindwecqs de Lek zal worden opgevaren. Hier zullen de schepen voor anker qaan en overge dragen worden. Voor deze qeleqenheid zijn de Nederlandse minister van Eco nomische zaken prof. dr. J. R. M. van den Brink, de Poolse qezant de heer K. Pruszynski en de voorzitter van de Poolse commissie tot het afnemen dezer schepen, de heer Z. Kuszewwski, uit genodigd. Na de overdracht zal de president van de Stichting Nederlandse scheepsbouw exportcentrale, de heer D. C. Endert. spreken. De tarievenstrijd in de vaart op India Naar aanleiding van berichten over mogelijke vredesstappen in de tarieven- strijd op de scheepvaartroutes van Europa naar India hebben Landense agenten van de Nederlandse maatschap pijen verklaard, dat er „generlei grond is voor de gemelde vredespoging". Vol gens deze agenten worden reeds voorbe reidingen getroffen, om andere Britse havens, waar de Nederlandse schepen nog ntet geladen hebben, in te schake len. In antwoord op de vraag of de Ne derlandse maatschappijen een vredespo ging overwegen, antwoordden zij alleen: „Dit kan niet week na week voortgaan zonder dat er iets gebeurt." reinen. De nagelaten betrekkin gen van de schenker hebben geen enkel bezwaar, wanneer het geld besteed wordt voor de inrichting van „De Tempel". De exploitatiekosten van het land goed als culturele instelling worden op 22.000 per jaar geraamd; hierbij is het loon van een concierge en overig personeel inbegrepen. B. en W. stellen zich op het standpunt, dat de uitgaven zoveel mogelijk door de ontvangsten gedekt moeten worden. Zo zullen verschillende ruimten, van het buiten; een gehoorzaal voor circa 100 personen, een conferentiezaal voor 50 dito, een viertal kleinere kamers voor studiecoïnmissies, be stuursvergaderingen c.d. en een tweetal grote slaapzalen van elk 40 bedden, verhuurd worden- By een voorgesteld tarief van 3 per dag per persoon (zonder voe ding), behoeft het landgoed slechts voor de helft van het jaar bezet te zijn door gemiddeld 50 personen per dag, om een sluitende begroting te kunnen krijgen. Voor bepaalde groepen zoals jeugdverenigingen zou een gereduceerd tarief verant woord zijn, mede wanneer de hier door eventueel verminderde ont vangsten uit de opbrengst van een collecte gedekt kunnen worden. Daar „De Tempel" eerst m de loop van dit jaar als cultureel cen trum in gebruik zal kunnen worden genomen, rekenen B. en W. in de eerste tijd met een exploitatie-te kort (hoogstens 10.000 voor 1949). Voorgesteld wordt, ter dekking van dit tekort een gemeentelijk crediet beschikbaar te stellen, wat B. en W. met het oog op het alge meen belang van het landgoed voc* anze stad, verantwoord achten. Tenslotte wordt in het voorstel van B. en W. aan de raad opgemerkt dat de commissies voor het Onder wijs en Volksontwikkeling en die voor de Financiën zich met de voor lopige opzet kunnen verenigen. Vader en zoon voor de kantonrechter Op 9 Februari verwekte de, scholier A. G. J. L. in zijn HBS-klas aan de VGravendijkwal danige opschudding, toen een pisrixn, waarmee hij zat te spelen, plcvSclmg afgmg. De jongen had dit pistool met een aantal patronen uit de kast van zijn vader weggeno men. Dezer dagen moest hij voor de kantonrechter verschijnen, die hem ver oordeelde tot plaatsing in een tucht school, gedurende drie weken voor waardelijk met een proeftijd van. één jaar. Zqn vader, die controleur bij de fiscale recherche Is. werd eveneens ver oordeeld, omdat hij het wapen en de munitie In huis heeft gehad. Zijn straf bedroeg 30 boete subs, 15 dagen hechtenis. Het pistool en de patronen zijn verbeurd verklaard en moeten wor den vernietigd. Tentoonstelling Kunstkring geopend Vele genodigden waren Zaterdagmid. dag m de Kunstkring in de Witte de Wlthstraat aanwezig om de opening-van de expositie der twee Groningse schil ders, Jan Altink en Johan Dijkstra, bij te wonen. In zijn kort openingswoord schetste dr. Drost de betekenis van de Groningse kunstenaarsvereniging „De Ploeg", waaruit bovengenoemde schilders voortkomen, „Met deze tentoonstelling hoopt de Rotterd. Kunstkring meer be kendheid aan het Groningse kunstleven te geven." aldus spreker. De beide schilders waren ter gelegenheid van de opening zelf aanwezig. Op het kruispunt Schieweg— Bergselaan werd Zondagmorgen de 7-jarige J. M. uit de Talmastraat door een bestelauto gegrepen en zes mdter meegesleurd. Zij is met een hersenschudding ir» het Sophiakin- derziekenhuis aan. de Gordelweg op* genomerr. De Koninklijke Christelijke Oratorium- Vereniging „Excelsior" onder leiding van Phons Dusch, heeft Zaterdagmiddag een uitvoering van de Matthaus-Passion ge geven die sterk vermocht te boeien. De wijze waarop Dusch dit werk inter preteert getuigt van een juist stijlbegrip er. veel artisticiteit. Zonder het drama tische karakter te kort te doen vermijdt hij pathetische accenten en doorspekt zijn interpratte met met rhythmische «n metrische buitenissigheden, die dan een „eigen opvatting" moeten suggereren. De tempi zijn goed getroffen en met name de koralen krijgen door een strak gehouden, niet te langzaam tempo, een geheel eigen, innige en voorname sfeer. Het koor reageerde volkomen op de intenties van zijn dirigent. De klank- productie was fraai genuanceerd en muntte tevens uit, door een nauwgezette intonatie. Jo Vincent, Annie Hermes, Louis van Tulder. Willem Ravelli en Otto Couperus vertolkten hun partijen op boeiende, artistieke wijze, het jongenskoor onder Piet 't Hart zong uitstekend en da instrumentale medewerking van J. H_ Besselaar. orgel, Lilly van Spongen, elavecymbel en het Philharmonisch Orkest kon ten zeerste voldoen. Voor de aanvang heeft de voorzitter van Excelsior het heengaan van de grote zangeres Aaltje Noordewier herdacht, waarna een ogenblik stilte werd be tracht. Herman van Bom Hockey-tournooi om Jan van Dun-beker Het jaarlijkse hockey-tournooi om de Jan van _Dun-beker uitgeschreven door „Aeolus" te Rotterdam zal Zaterdag 23 Aprii op het terreinencomplex aan de Abr. van Stolkweq worden gehou den. Aan dit tournooi nemen 25 elftal len deel t,w. Alliance, Amsterdam* AMVJ. Asvion. BMHC, BNO, Breda. HDM. HHYC. HLC, Hudito. Leomdas, MRHC (2), Push. Push '29, Ring Pass, Spirit, Togo. VCL (2), Victoria (2) en Aeolus (2). HHYC zal de beker moeten verdedigen. Teg, ;en Velt Harlan 2 jaar geëist Tegen Velt Harlan, de regisseur van de film „Jud Süss", die beschuldigd is vgn misdaad tegen de mensheid en op hitsing tot rassenhaat, heeft de procu reur-generaal twee jaar gevangenisstraf qeëist en een boete van 150.000 mark. De burgerlijke partij heeft bovendien gevraagd de beklaagde f? veroordelen tot betaling van de kosten. Verder werd de onmiddellijke arrestatie van Veit Harian geëist. Werkstukken van de jeugd worden tentoongesteld Evenals vorig jaar organiseert de commissie voor de jeugdrec-eatie in en kele wijken weer een tentoonstelling van werkstukjes, die door de deelne mer? van de handwerk- en handenar- beidclubs zijn gemaakt. Een groot aan tal van deze werkstukjes zal tijdens dc tentoonstelling tegen lage prijs worden verkocht Bovendien wordt als attractie een film vertoona geschikt voor jong oud. VoorGooswijk wordt de tentoon stelling gehouden 3n het jeugdgebouw san de Van Reijnstraat 32. Ze is ge opend Woensdag 13 April 's middags van 130 tot 3.45 uur en *s avonds van 7\30 tot 9.45 uur en Donderdag 14 April gedurende dezelfde tijden. De bewoners van het Noorder Eiland en Feijenoord kunnen de tentoonstel ling bezoeken, in de Nicolaas Witsen- schooi (gemeentelijke ambachtsschool voor de scheepsbouw), Oranjeboom- straat 298 Hier zijn de openingstijden Woensdag 20 April 's middags vaa 1.30 tot 3.45 uur en 's avonds van 730 tot 9,45 uur en Donderdag 14 April ge durende dezelfde tijden. De toegangs prijs IS 10 cent voor volwasenen ea 5 cent voor kindereen. *s Avonds heb ben kinderen beneden de 14 jaar allem toegang onder geleide. en zijn klanign buiten de stad daarmede het beste zijn gediend, evenals de particulieren. Al onze chauf feurs zijn In het bezit van een volledig tarief en s(e//en daarmede de vrachfprJ/zen direct vast. „DE SNELLE VISSER", Haarl., A'dam, 't Gooi, Utrecht, Zeist, Zandv., Santp,, Den Haag, R'dam en omstr. NU ódk YERY0ERS.C0NTACT over gehéél Nederland Bij de Nederlandse ZuLverings- en. Ontsmettings- Maatschappij RIJPERT Co. N.V., hoofdkantoor te Breda, kunnen, worden aangesteld: voor Zuid-Holland a. op bet gebied van verzekeringen; b. voor de verkoop aan particulieren van eigen preparaten: c. voor het afsluiten van zuiverings- en ontsmet- tingsconiracten bij instellingen, bedrijven, boerde rijen, particulieren; d. voor controle-werkzaamheden. De werkzaamheden kunnen desgewenst aanvanke- Hoge provisie. Bij gebleken geschiktheid vast salaris Hog provisie. Bij gebleken geschiktheid vast salaris plus provisie. Sollicitaties schriftelijk aan W provinciaal kantoor der Mjj„ Oudedijk 153b. Rotterdam. TAPIJTEN - KARPETTEN - LINOLEUM - LOPERS - GORDIJNEN - BEDDEN - DEKENS He» i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5