a mrx W Ome Keesje mocht niet sterven onwmt\c Edward, mijn zoon" in een gave vertoning BEHANGSEL PUNTENBURG Winkel juffrouw ENIGE 2e VERKOPERS c>p DE RATTEN IN HET RUIM ZIJN HEER EN MEESTER In de loop derxweek komt de schuit onder de hamer Zwerftocht door de troosteloosheid In de Philharmonisehe keuken Prijsdelicten nog talrijk Vroom Dreesmann Geestelijke vader, Willem v. Capellen wordt zestig jaar Kerkconcerten Woensdag: „Brand in de Jonge Jan" Cor de Groot speelde' Chopin Debutantenconcert AUSTIN 10 energieke vertegenwoordigers Groot SUiwadoorsbedrijf N.V. Maatschappij voor Woninginrichting P. van Reeu wijk le VERKOPER 1e KLAS en 2e KLAS DRUKKERS DRUKKERS-LEERLINGEN, o 1e KLAS DRUKKER J STRIJKSTERS MAMËELSTERS VÜÜWSTERS Dinsdag 19 April 1949 S v.WïsFifri,.HjS HFvï5 vsti! Se worden aan boord van de schoener „Rhaina Santa Iia- St. ?JJn smokkellading beroemd ia geworden en m de loop van de week als slachtoffer van manipulaties van zyn onbekende komt by openbare executie. Ongeveer twee jaar ligt de kleine sierlyke boot nu al in de Waalhaven, zij aan zij met de voor weer schip bestemde „Cumulus", die ook al twee jaar wacht, maar aan op reparatie De zeilen, die eens trots aan de drie masten klapperden, liggen beneden in het ruim te vergaan, de bemanning heeft een goed heenkomen gezocht op andere schepen en alleen de ratten bleven. Zij zrjtt nu heer en. meester op de schoener, vooral omdat zij nog voor jaren lang eten vinden in de provisiekamers. het gepiep van de ratten, die weg rennen en met veel lawaai een vei lige schuilplaats zoeken als men langs de klampen aan de mast en met behulp van den slingerend touw in het ruim afdaalt. Daar liggen de zeilen als grote vale pakken te broeien, een zeil van de middenmast is m het ruim gestreken en hangt daar saamge bonden en roerloos als een gehan gene, klam van het vocht, want hoewel het schip niet lekt het zit heus nog wel goed in elkaar voor zo'n oud bootje druipt alles van het nat omdat er haast niet ge lucht is. Een paar drums, wat legd tonnen, een enkele balk en een plank, weer nieuwe pakken met zeilen, zorgeloos neergesmeten, dui ken op uit de duisternis van het achterste deel van het ruim. Men voelt zich in een. nog solide huis. dat binnen volkomen is uitgeleefd. A RMOEDIG en troosteloos ligt het scheepje nu te dobberen tussen de boeien, de verf begint te bladderen, bet touwwerk is op som mige plaatsen vergaan, in de hut ten en in de verbandkamer hebben de ratten hulsgehouden. In de ma trassen bouwden zij hun nesten en stoffeerden die met wol van de de,- kens, zy speelden tussen de flessen met medicijnen, die in de verband- kamer zijn achtergelaten en vraten zich in de provisiekamers rond aan het meel en de bruine bonen, die uit «3e kapot geknaagde balen zijn gerold en de andere levensmidde len hebben bedolven. De bemanning heeft by haar ver trek de schamele inventaris achter gelaten. Er heerst een. chaos in de kleine vertrekken, die de bezoeker de indruk geeft of alles bij een overhaaste vlucht is achtergelaten. De flessen met drank staan ge opend op de kastjes» in de hut van de eerste stuurman iigt een kompas op tafel, dat gerepareerd moet wor den, maar waar hij niet meer aan toe is gekomen. In een andere hut staat eea waskom met het water er nog in, de restanten van de zeep zijn tegen de rand beslagen. Op heel h£t schip is geen stoel of bank meer te vinden, waarschijrlijk heeft de man, die het laatst van boord ging ze verstookt in de kachel van het kombuis, waar hij moederziel alleen zijn. potje kookte. Het spookschip DAAR aan boord krijgt men goed het idee, waarom er over de „Santa Izabel" als over een spook schip wordt gesproken. Er zijn geen lieren die knarsen, men hoort geen commando's en geen enkel mense lijk geluid, maar hoog boven in het want fluit de wind door de touwen en laat alles kraken en steunen, nergens Is een teken van leven, al leen beneden, onder het dek klinkt Het concertpubliek hoort en ziet sen orkest om zo te zeggen alleen maar op z'n Zondags. Want wrat er zo al aan de voorbereidingen van een concert-vastzit, speelt zich achter de schermen af en slechts weinigen is het gegund eens het repetitielokaal binnen te dringen. Het bestuur van de Vereniging tot Instandhouding van het Rotterdams Phjlharmonisch Orkest echter heeft kans gezien een avond voor de leden en donateurs té organiseren onder het motto: „Een kijkje in de keuken van het orkest". De belangstelling voor het toebe reiden van muzikale spijzen was zeer groot, want de „keuken." in het gebouw van de Rotterdamsche bank waar de Fhilharmoniei op streng doctrinaire wijze de kookkunst be oefenen was tot het laatste plaatsje bezdt. De chef-kok Flipse instrueerde zijn brigade natuurlijk cuïinair- verantwoord, zodat er al spoedig gerechten werden geleverd die een voorproefje gaven van de kwaliteit van de diners die binnenkort weer zullen worden geserveerd. Zeker is, dat het spreekwoord: „het zijn niet allen koks die lange messen dragen" hier nimmer kan gelden, want bijvoorbeeld het recept in de vorm van een concert voor 'harp en orkest van Henri Zagwyn, dat zulke speciale klankingrediëntcn vereist, bleek een delicatesse te zijn En niet zwaar op de maag te vallen. Het verhoogde slechts de eetlust. H, v. B« De cijfers tonen aan dat op het ge baad van de prijzen nog scherpe aan dacht gewenst is. Zo behandelde de Tuchtrechter te Rotterdam in Maart jJ, een groot aantal gevallen, waarvan er 108 in een tuchtbeschikking resulteer den; an B gevallen werd een schikking getroffen, Ci 11 gevallen werd met een waarschuwing volstaan. De boeten beliepen een bedrag van 82.700,de schikkingen van 15.180,-. In 15 gevallen werd overgegaan tok verbeurdverklaring der in beeslag geno men goederen, in 4 gevallen werd de veroordeelde naast de boete de met de overtreding behaalde winst afgenomen. Intussen kwamen alweer 127 nieuwe processen-verbaal binnen, waarvan 78 van de Controledienst van het Directo raat-Generaal van de Prijzen, 20 van A C.C.D., 16 van de Rijkspolitie en Man» chaussee en 13 van de gemeentepolitie. Er werden forse straffen opgelegd. Zo kreeg een N.V.-te Rotterdam f 500 boete terzake van het in rekening bren gen Yan te hoge prijzen voor werkzaam heden aan gebouwen en het niet aan houden van de voorgeschreven admini stratie. Verder kreeg een Hotterdams winke lier, die serviezen te duur had verkocht 2500 boete en werd een slager veroor deeld tot een boete van 4000 wegens het kopen van slachtafvallen tegen te hoge prijzen. MARKTBERICHTEN Veiling Berkeï, 16 April '49. Kaskomkcmmers 1 101-105; kas- komkommers 2 87-90; kaskomkom- mers 3 74-78; bloemt jol le soort 66; bloemkool 2e soort 61; sla le soort 16.20-14.70; sla 2e soort 5.40- 12.50; tomaten A 140; radijs 710; slavellen 60-90. We struikelen bijna over een an kertje, dat met een kapotte ton er den boei, een verfrommeld zeil cn een zwarte druipende balk als een stilleven ligt te wachten in het duistere ruim van dit lugubere spookschip, waar de rat koning is, tot er rappe mensenhanden zullen komen, die alles op de plaatsen brengen waar het hoort. Advertentie IM. Hoog tijd I-IST is hoog tijd, dat dit bootje onder de hamer komt- Tedere dag, dat het nog langer doelloos dobbert tussen cfe boeien m de Waalhaven brengt meer schade mee. De zeilen verbroeien, hét hout waar dis verf afbladdert gaat rotten als er geen nieuwe verf komt, het touwwerk heeft al een geduchte knak gekregen na twee zomers en twee winters. In de machinekamer verroesten de motoren., die mis schien, alleen, nog gebruikt kunnen worden als ze grondig geremiseerd zijn. Toch krijgt dit scheepje de laatste dagen al veel bezoek, het gebeurt nog al eens, dat een Spido-bootje bezoekers afzet, die evenals wij een zwerftocht maken, door de kleine ruimte, die de „Rhaina Santa Iza bel" biedt. Ongetwijfeld zullen er op de verkoping velen zijn die wel een bod op de schoener willen doen. Laten wij hopen, dat de boot in han den komt van iemand, die deze byna antieke schuit de behandeling zal gevep, waar zu krachtens haar schoonheid van lijn, krachtens haar volwaardigheid, als zeevarend schip en krachtens de romantiek, die van haar uitgaat, recht op mag laten gelden. Kousen zonder kronkels, met kaarsrechtenaden... het zijn kleinigheden, maarjuist die' maken dal U er keurig uitziet Wij zorgen datU «kou sen onberispelijk zitten, door: ct per paar solide da mesjarre telles van orima elastiek met bandvelvet en roestvrije schuiven. ROTTERDAM (Van onze verslaggever) ÖME KEESJE is een van de weinige, zo niet de enige radto- figmir In de Europese omroep, die de respectabele leeftijd van twintig jaar bereikte. En de man, die zo vele jaren de rol van de avontuurlijke, fantasierijke en eeuwig jeugdige grijsaard speelde, die Ome Keesje zelf creëerde en er de tekst voor schreef, Willem van Capellen, zegt van zich zelf ook al, dat hij tot de ouden van dagen gaat behoren. Tot die mening is hij overigens alleen gekomen door een blik op de kalender. Woens dag, 20 April, wordt Willem van Capellen zestig jaar. „een kapotte ton en een boei, een verfrommeld zeil en een zwarte, druipende balk... 99 De toneelspeler Robert Morlay beeft, in samenwerking mét de au teur Noel Langley, het Engelse suc cesstuk JSdward, mijn zoon" ver vaardigd, Het is goed te merken aan dit spel in tien taferelen, dat een ac teur er de hand in heeft gehad: tal van rollen komen er in voor die prettig en goed speelbaar 2yn cn vooral de hoofdrol, die Morlay in Engeland voor zijn rekening nam en daar honderden malen vertolkte, biedt de acteur veel kansen. Wij volgen de hoofdpersoon, een zekere Arnold Holt, van 1919 tot 1943, of liever wy maken kennis m<ft Holt in het laatstgenoemde jaar, als hij ons voor het doek komt vertel len dat zijn leven een eigenaardig verloop heeft gehad, maar, zegt hij, „alles wat ik ooit gedaan heb was ter wille van Edward, mijn zoon. Ik deed wat ik dacht dat het beste was voor mijn jongen, omdat ik van hem hield", En als hij ons dan in tien tafere len heeft laten zien hoe het allemaal gegaan is, komt de heer Holt nog even voor het reeds gesloten doek vragen: „Zou een ander dat ook zo gedaan hebben?" De toeschouwer zal wel onmiddel lijk in gedachte geantwoord hebben: de hemel verhoede het, want die jnijn. heter Holt mag dan veel van zijn zoontje gehouden hebben, de opvoeding die hij de jongen gaf leek werkelijk naar mets cn de middelen waarvan hij zich bediende irf naam van het welzijn van Edward, waren al bizonder weinig scrupuleus, om het zacht te zeggen. Als bijvoorbeeld de jeugdige Ed ward ter genezing van een heup- ziekte een dure operatie in Zwitser land moet ondergaan en het dan nog kleins handelaartje Holt er hpt geld niet voor heeft, steekt de lief hebbende vader aarzelend zijn zaak in brand (na de verzekering flink verhoogd te hebben} en ziet het zo te plooien dat zijn compagnon er de gevangenis voor indraait. Blijkt Edward zich later op een heel dure cn sjieke school zo te misdragen, dat hii eraf gestuurd wordt, dan verschijnt de inmiddels erg rijk gewerden parvenu achtige papa Holt by de directie van hdt in-. stituut met de bereids opgekochte aandelen der finantieel niet erg ge zonde school en dreigt de hele zaak te laten sluiten als zoontje Edward niet rustig de lessen mag blijven volgen. Do mateloos eerzuchtige vader be leeft niet veel plezier van ziju oogappel, Als jongeling leidt Ed ward al een losbandig leven, tot verdriet van zyn moeder, die door zorgen om man en zoon, troost zoekt in de drank. Nog maar twintig jaar oud sneu velt Edward als oorlogsvlieger. „Hij was den geboren leider" heeft zijn commandant gezegd. Vader Holt herhaalt het met trots. Het is het enige goede woord dat we over Ed ward te horen krijgen. Zoals ik al zei: het stuk biedt de spelers veel kansen. Welnu, Rotter dams Toneel, dat er Zaterdag de eerste voorstelling van gaf, heeft die kansen met succes aangegrepen. Onder dd uitstekende regie van Jo an Remmclts kwam een bizonder gave vertoning tot stand, eigenlijk zonder één zwakke plek. Men zag een boeiende Arnold Holt van Rcm- melts zelf; een bizonder goed ge speelde tragische moeder van Rie Gilhuys en een voortreffelijke crea tie van Richard Flink als Holts com pagnon (prachtig zijn terugkomst na de1.-gevangenis). Paul Storm ver dient eveneens hulde voor zijn knappe typering ,van dr Parker, "huisvriend-arts en Adolf Rijkens voor dg mooi gespeelde rol van School directeur. Manon Alving trof bizondcr als Betty, het door Edward verleide meisje, een kleine maar voortreffe lijk gespeelde rol. Er was een goed getypeerde professor van f Gerard Schild en Joop Kok typeerde zowel de leraar als later de butler aller aardigst. Enny Meunier was een vlotte secretaresse, Vera Harbrink een charmante verloofde van Ed ward en Ad. Noyons eon rheumati- sche leraar zowel als een komieke detective. Het publiek gaf zijn enthousiasme over het gebodene met nadruk tc kennen. D, Roodcnburg Vdrmaat Een fraai en boeiend kerkconcert ga ven gisteravond in de Nieuwe Zuider- kerk de organist Piet van den. Kerkhoff cn de hoboïst Jaap Stottfn. Van den Kerkhoff speelde os. Bach's toccata in d kï t en de Passacaglaa in f kl. A van Heger op een wijze die naast een grote technische beheersing een voorname muzikaliteit en uitste kend stblhegnp droeg. Van grootse allure was ook het spel van de meester-hoboïst Stotyn. Met Hangerige toon en volmaakte techniek droeg hij de Sonate van LoelUet en drie landelijke miniaturen van B. v. d. Sig- tenhorat-Meyer voor. Tegelijkertijd gaf de Christelijke Ge. mengde Zangvereniging „Sursum Cor- da" onder leiding van Mar. Egberts een concert in de Wiihelmmakerk, Hoewel de weergave van een werkje van j. Brugman en een tweetal van Bach alsmede „De dag des Heeren"van Egberts, die overigens zeer weinig mu zikale waarde bleek te bevatten, zwak. fce plekken had waren er opk wel mo menten' die ÖM de góede''kiarikprodue- -tie vermochten tek voldoen! Ankle van Wlokevoort>—Crdinmelin zong Andriessen's Miroir de peine be paald slecht. De solo in Egbert's werkje werd door de bariton Jan van Ree niet onver dienstelijk gezongen en de organist Dirk Jansz. Zwart deed zich in een Paasfantaaie van Jan Zwart als een goed organist kennen, Aa'ri Siootmaker had de begeleiden de taak aan de vleugel op zich geno men. In da Grote Kerk te Overschie brach ten do organist Andrê Verwoerd en de zangeres J. Schut-Hogenbirkx Zafer. dagavond een programma ten gehore dat bestond uit Passie- en Paasliéderen o,a. van Buxtehude. Bach Handel en Eeger. Verwoerd's spel gaf ook nu weer aanleiding tot alle waardering. Het muntte uit door technische beheersing en een gezond muzikaal begrip. Mevrouw Schut-Hogenbrifc bleek over een weliswaar niet grote doch wel sympathieke sopraanstem te beschik, ken. Herman van Born. Tientallen mensen hebben verbaasd gestaan,toen ze het hoorden van die zestigste ver jaardag. De mededeling ia ook bepaald verrassend voor wie hem dagelijks rechtop als een kaars, met soepele pas door de Hilver- sumse straten ziet wandelen en die op zyn groet een vrolijke glimlach, een luchtig handge baar en een wat jongensachtig „bonjour" ten antwoord krijgt Een brede, rijzige gestalte heeft Willem van Capellen. Hoe anders stelt men zich Zondagsmiddags aan de luidspeker de amechtige Ome Keesje voor. En hoe an ders zag men hem wel eens af gebeeld in de radiobladen: krom. zwaar gerimpeld, een stenen pijpje in de tandecloze mond. „Ik heb zo'n machtig interessante en veelzijdige baan, dat er geen tijd is om oud te worden." verklaart Willem van Capellen. „De radio houdt je jong. je kunt er eenvoudig niet in verkillen of verstijven." Hoe het eigenlijk zo gegaan is met „Ome Keesje"? „In Maart 1928 begon ik op Zon dagmorgen met de Mnderuitzen- dïng „De familie Mulder". Die fa milie bestond uit man, vrouw en twee kinderen. Dat viertal moest ik elke week een uur lang laten pra ten over alle mogelijke school- en familieproblctoen. Daar had ik heel wat aan te schrijven. Nu was het eerlijk gezegd om het me zelf een beetje gemakkelijker te maken, om meer mogelijkheden te hebben, dat ik aan het Mulder-kwartet een vijfde figuur toevoegde. Ik liet van tijd tot tijd een eigenwijs/oud man netje op visite komen. Ome Keesje. En nu zie je weer, hoe vreemd het soms kan lopen. Dat oude manne tje werd op de duur de hoofdper soon in de uitzending. Tenslotte verviel de hele familie Mulder - die liet ik naar Amerika vertrek ken en zo onstond het serie verhaal „De avonturen van Ome Keesje". Ook hiervan is de inhoud in de loop van de tijd gewijzigd. Van specifiek kinderpraatje werd het een gezinsuurtje voor kinderen van acfit tot" tachtig jaar en ouder. En het eigenaardige is. dat vooral die ouderen er op gesteld blijken." Of die „Ome Kees" nooit eens dood gaat? Op het „ziekbed" „Kort voor de oorlog begon ik er eigenlijk een beetje genoeg van te Willem van Capellen is behalve schrijver en hoofdrolvertolker van „Ome Keesje" ook regisseur by de VARA. En als voordrachtskunste naar is hij nog veel op tournee door het land. Hy treedt ook op voor de televisie. Werk heeft hy dus in overvioed, deze zestigjarige, die aanvankelijk opgeleid voor de bouwkunde, met zyn twintigste jaar al op de plankon stond. Hij praat graag over 2yn werk, het liefst over het hoorspel. Van serie- hoorspelen is hij geen groot voor stander, al bewerkte hij er kort geleden zelf nog een: „Het Mysterie □p de Prinsengracht". „Waar blijven de Nederlandse schrijvers van hoorspelen?" zucht Van Capellen. „We zitten er om te springen. Elke maand gaan er een stuk of twintig in onze omroep." „Geef ons sto£!l" JE zou het van de daken willen schreeuwen: Stoft Stof! Stof'! Da omroep is een haast bodemloze put. Waar zit de historicus, die bovendien ta lent heeft, om te dramatiseren? Zou hij niet een prachtige serie, bijvoorbeeld van de Franse re volutie kunnen maken? Waar is de Herman Heyermans van deze tyd? Wat zouden zijn "Falklandjes" het doen voor de microfoon!" Als hy over Herman Hejnermans begint, spreekt Willem van Capellen natuurlijk over zyn radiovertolkin- gen van bekende stukken van deze grote schrijver. Zes rollen „maakte" Van Capellen in „Ahasverus", zes in „Nummer tachtig" en acht rollen in „De brand in de Jonge Jan". Henry de Vries, voor wie dit stuk geschreven was, speelde op het to neel zeven rollen in „De Brand". De officier van justitie nam een andere acteur voor zijn rekening. Dat was voor de radio niet nodig. „De Brand" is naar zyn eigen smaakt Willem van Capellen's groot ste radiosucces geweest. En met „De Brand in de Jonge Jan" komt hy op de avond van zyn verjaardag ook voor de VARA-microfoon. Vele duizenden van zijn luistervrienden zullen daar op 20 April met genoe gen weer eens naar luisteren. En. do voordrachtskunstenaar zelf ook. Deze achtvoudige rol wordt name lijk op platen opgenomen. Op zijn zestigste verjaardag zal Willem van Capellen dusook tijdens zyn eigeA uitzending gezellig thuis in de familiekring kunnen blijven. OME KEESJE OP TOURNEE. Toen Willem van Capellen nog als „Ome Keesje" op tournee door het land ging, had hy tedere avond minstens een uur nodig om een ge daanteverwisseling te ondergaan. Compleet met buifenhoofd, mum melmondje en kromme rug per- scheen hij op de planken. Het concours van Koetswerken der KNAC, dat voor de oorlog een vaste gebeurtenis van het Scbevenlngse sen zoen .was, zal dit jaar worden gehouden od Zaterdag 25 Juni. krijgen. Ik had „Keesje" maar vast op zijn ziekbed gelegd. Maar al gauw kwam de programmaleiding informeren, hoe het zou aflopen. Tja, dat wist ik zelf nog niet, want ik ben met „Ome Keesje" nooit verder dan een week vooruit. Ik moest maar maken, dat het slacht offer weer gauw beter werd, want er waren nonderden brieven ge komen van ongeruste luisteraars. Ome Keesje leeft dus nog, al heeft- ie niet zo veel zendtijd meer als vroeger." Ondanks het fraaie weer vond Cor de Groot voor zyn Chopln-recitat in de Konlnginnekerk vele toehoorders, die zich begrijpelijkerwijze opgetogen toon. detx over het spel van de kunstenaar cn hem tjaa ook telkenmale een geest driftige en langdurige bijvalschonken. Het programma vermeldde ditmaal de Nocturne in is op 46 no. 2 en do sonate op. 5B voor de pauze, erna de 24 préludes. soms nog een sterk objectief karakter droeg, heeft een grote verdieping on dergaan. Duidelijk bleek thans, dat de muziek van Chopln voor hem geen middel alleen ls om met zün virtuoze techniek le schitteren. De poëtische inhoud die alle aandoeningen der men- selüke riel in zich sluit kreeg thans een meesterlijke diep doorvoelde cn bewogen uitbeelding. Een recital der halve dat grootse indrukken naliet. Horman van Born. Beroep aangenomen Ds. Joh. P. van Mullem, Ned, Herv, predikant te Edam, heeft als opvolger van ds. G. Westmijse het beroep als predikant-voorganger van de afdeling „Rotterdam" van de Vereniging van Vrijzinnige Her vormden in Nederland aangeno men. Het debutantcnecmcert Zaterdagmid dag in Ons Huts gegeven door de zan- gcres C, A. Conne Meyer en de pianis ten 1 inl van Mever en Ada Rczeboom ga£ aanleiding tot veel waardering. De zangeres beschikt over ean warm, donker getlmbreerdc altstem, die In de hoogte echter nog tot ontwikkeling moet worden gebracht maarldle ln de lagere registers mooie eigenschappen bezit Een nauwgezetter intonatie en een gedifferentieerder toonvormtng zijn bovendien gewenst. Zij zong oa. lie deren van Schubert. Schumann, en Men gelberg en vond dikwijls hierin gele genheid haar muzikaliteit en stijlbe grip te demonstreien. Ada Rozeboom begeleidde de lied- ren muzikaal cn volgzaam. Nlnf van Mever bewees met het spe len var» een drietal werkjes van Scar latti. Daquin en Haes'.er, benevens de Tocc3te van Foulenc reeds over een. gedegen pianistlek tc beschikken. Het toucher kan echter nog aan buigzaam heid winnen. Vooral m het forte klinkt de toon min of ,meer stug terwijl nug niet altijd de dynamische spankracht aanwezig £s. Dit vlej vooral op tn de sonate op 2 no 3 van Beethoven waar in men ook nog een gespannen ultbceL dingskraeht miste cn tn de prélude in cis kl- t van Rachmaninoff. Maar zoals gezegd viel er veel te waarderen, bleek op overtuigende wij- zo, dat er een talentvolle pianiste aan. het woord was, wier nu reeds goed ontwikkelde techniek daarenboven Werd gedragen, door een ilinke dosis gezonde musieoerdrfft. Herman van Bom, DENKT DENKT AAN JONKER FRANSSTR.31 Telefoon 26735 24623 GROOTSTE SORTERING LAAGSTE PRIJZEN Vraagt onze staalboeken ter inzage Groot spaar concern vraagt Snspectrïce .oor R'dam cn omg bij geen. vakkennis opl. Pracht voorw, Uitv. inl. no, 3107 Bur. Blad. Reparaties KUNST6EBITTEH In een l/ï UUR klaar Claes de Vrlr.ielaan 21 S Telefoon 37519 Rotterdam Sedan, f 3400.In pri ma staat, te koop v. part. Na 6 uur Noorderhavenkade 126 A Te koop: FORD ANGLIA 1946. In prima staat. Pretorialaan 47. Tel. 70340. DAGRA DIEMEN PHARMACEUTlSCHE EN CHEMISCHE FABRIEK vraagt voor diverse rayons actlai representatief, varkooplcrachllg. Aan prima krachten wordt uitstekende positie geboden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: DAGRA n v„ Postbus 605, Amsterdam. vraagt voor zijn tech nische diensten: Brugiïiaeiiinisitin Kraanmachinisten en Stakers voor Stoomkronen Kraon-enBrugsmeerders Electriciens Electro- Autogoeniassers Bankwerkers Jongen voor hulp van Portisr Bovendien: een bekwaam versevorderd werktuig bouwkundig tekenaar met avond M T. S.-opleiding: prettige cn leerzame werk kring. Kennis van hef- cn stoomwerktuigen geeft voorkeur. Brieven onder no. 1B137 Adv. bur. Keuzen kamp, Rochusscnstraat 269, Rotterdam. GEVRAAGD: ZELFSTANDIGE voor filiaal Crooswfjkseweg Aanmelden PAXJL BAKKER Brood- en Banketbakker^, Soetcndaalseweg 70 Koe rierste Koene rst ei KoerietsterK oer ie r ster Koer'PLAATST EEN 's,ei Koef rsie- Koef,KOERIERSTER Koenerstef Koerierste» Koenersier Koer leistei vraagt wegens uitbreiding voor de afdeling Bodden en Matrassen» in staat rijnde deze afdeling geheel zelfstandig te leiden. Tevens voor deze afdeling: Pensioenregeling en voor goede krachten gunstige vooruitzichten Sollicitaties, zowel schriftelijk als persoonlijk bij do Personeel chef. Jongkindstraat 22, Rotterdam die zich wil bekwamen op 4 kleurendrukmachine N.V. SCHIEDAMSCHE CARXONNACEFABKIEK Oranjoslr, 10-24, of van 18-10 uur Broersvest 6c, Schiedam GEVRAAGD: Aanmelden: Iedere dag van 8.39—5 uur Zaterdags van 8.30—1 uur N.V. Stoomwasserij v/h C. D. Borgh 8 Zoor Bellevoysstraai 75 Botterdam 1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5