VOORAL VOOR.DE VRQW 1 Voetbalploeg „Torino" bij ramp gedood „Op kantoor werd "k zot", zegt Hetty Blok Ruzie bracht moord uit Mei 1940 Vrijdag 6 Mei 1949 WAT MOET MIJN DOCHTER WORDEN? Maar een cabaretière leert haar rollen niet spelenderwijs Zo naar met die meid IJdelheden Bevrijdingsdag Zomerse strepen Vliegtuig vloog tegen de spits van kathedraal Superga AWl> Eis: 12 jaar tegen twee daders 60 98 ei .Jeugd van Nederland tentoonstelling in Amsterdam Veertien meisjes verbrand Op de kohM.1 K ust vaarde r gezon ken na aanvaring Twee opvarenden vermist De Delftzijlse kustvaarder ..Muds"' die op weg was naar Middlesbo- rough met een lading ijzer, is ter hoogte van de Theemsmond m aan varing gekomen met het Engelse s.s. „Agor. Twee leden der beman ning, de stuurman R. Beuker uit Groningen en de kok H. Mulder uit Den Haag, worden vermist, de andere vier opvarenden zijn door de „Agol* aan boord genomen. p 1 Rotterdam 3 Hetty Blok hc-ejt U-Me, korte krullen. Niet snot als op de foto toen was re natuurlijk net bij de kopper geweest, 't Is haar ronder ScheUina Ze graait en krabbelt erin onder 't praten en ik heb nooit geweten dat ook rilt een vrouw flatteren kan. Maar dan moet je ook van die eigen aardig smalte, lenige vingers hebben. Handen, die aok sender nagellak blikvangers zijn. De kleedkamer echter de coulissen is kil van netheid. Kleren aan hangers, maskers, Itpeden en pruiken aan haken en spiegels toilettafels stofloos gepoetst. Een uur voor de voorstelling van Wim Smmevelds ca oaret. „Zullen we niet eerst wat koffie in de foyer..,?" vraagt Hetty. Ik heb al een cigaret en een stoel en die foyer trekt me nset. „Als je me maar niet van die har kerige dingen laat beweren. Zoals: „ik leer mijn rollen spelender wijs..." Geen lieve ziel die zoiets zegt." Ik kyk op en zie me in twee spie gels tegelijk. Hetty schudt d'r krul len en betuurt zichzelf. „Ik ben eerst twee en een half jaar op kantoor geweest, Secreta- Cabaret zegt Koenen's Ne derlands Woordenboek is een artistiek café-chantant. waar dichter-zangers voordragen. De heer Koenen mag misschien ooit gelijk gehad hebben, cabaret is toch ook nog wel wat meer. Het is een unieke vorm can. klein kunst geiuorden: luchtig en op pervlakkig op 't eerste gezicht, maar in zijn kunst en komedie legt het echter direct verband met de mens en zijn maat schappij. En zo is de oppervlak kigheid van het werkelijke ca baret slechts schijn: het heeft altijd momenten van diepe al gemene betekenis. Wie maar een keer Hetty Blok met haar lied je „Charleston" heeft gehoord en gezien, weet ct precies tuat cabaret kan zijn resse. Ben er by na zot geworden. Zo nu en dan moest ik even op handen en voeten lopen om weer by te ko- Na lang gemartel is het zusje zin- iehjk. We hebben zo gejuicht by elke prestatie, dat ze nu de dingen helemaal scheef ziet. 't Potje beju belt ze als een feestmuts en het kleine kamertje met haakje boeit haar meer dan een zaal vol speel goed. Al wie daar binnen gaat, holl re na, slaat haar dikke knuistjes te- ?en de deur, luid roepend: „Bagedaan. bagedaan, bagedaan. „U moet haar dat afleren", vindt n'n nette buurvrouw, streng, ,,'t Is tf-ms een beetje vies". Ons zoontje is er stil van, ,,Ze wordt nou groot, hè mam" egt hij aan tafel. „Gelukkig wel," knife ik. „Toch is het naar als je erop zit," ucht hij. Na het eten rent hij naar Henkie. „Even spelen, mam." „En je moet naar school," roep ife. ,,'t Is laat Maar hij is al weg. 's Middags komt Henkies moeder m'n koffiemolen lenen. „Wat vreemd," zegt zij, „van die W.C. Hoe is dat toch gebeurd?" „Wat, welke,...?" schrik ik. „Uw W.C., die is verwoest, zegt Uw zoontje. Natuurlijk ma g hij wel bij ons, maar...." Het is een niaï moment, 's Avonds roep ik dat joch tot orde. „Wat is dit nu voor geks, hoe be staat het!" En zoontje, verward, verdrietig, maar toch verongelijkt: ,,'t 3s ook zo naar met die meid voor de deur." men. Ze dachten daar dat ik niet wijs was." „Wie gaat ook naar kantoor als je er niets voor vocll?" „Ach, hoe gaat zoiets? Ik had m'n eindexamen H.B.S. Toneelschool mocht niet, zat niet genoeg toe komst in en toen kwam er iemand met een bock met batten. Een vin ger hield stil bij' de S. Stenotypiste en Schoevers. Nou, vandaar. Maar ik had zin in wat anders, daar was zang- en spraakles voor nodig. Die ben ik gaan nemen, toen mocht ik voor de radio en daarna, als je 't zo noemen wilt, kwam m'n debuut In de Kleine Zaal van het Concert gebouw te Amsterdam. Korte paro distische schetsen, liedjes." „Heb je geen dansles gehad? Na dat liedje van Madame de Pompa dour doe je toch zo'n slangenmens- kunstje?" „Nee," lacht Hetty, „ik heb nu eenmaal van die slappe spieren. Dat met m'n voet naar m'n kruin is nieuw. Eerst deed ik een sprong, 20 helemaal met gestrekte benen tot je zit, maar omdat ik het snel en op eens moest doen, ben ik zo vals te recht gekomen, dat ik wat anders verzonnen heb Dat eerste had ik van een vriendinnetje geleerd, toen ik een jaar of negentien was. Het kind had balletles. Zc zei dat je gewoon wijdbeens moest staan en dan maar wachten tot'je beneden was. Voor ik bij Wim Sonneveld kwam, heb ik Grand Guignol gespeeld, die grie zelstukken, met Fïen de la Mar en Cruys. Erg leuk hoor. Ze waren vooral komisch, niet zo bloederig als die in Parijs. Bovendien worden ze daar nogal slecht geacteerd, vind je niet? Er gebeuren alleen wel sterke dingen, daar waren wij niets bij. Als er déar een met z'n gezicht op een kachel valt, hóór je het sissen. Vroeger was ik nogal gauw ge schokt, maar na onze eigen Grand Guignols durfde ik wel te tdjjken. Vloeide er bloed, dan dacht ik: „Ach. dat doen ze met een buisje en een beetje rode kleurstof." Verleden jaar zijn we namelijk met het Cabaret Sonneveld naar Parijs geweest, In het Théatre Antnine, waar al die Sartre-stukken plegen te gaan, heb ben we vrolijk ons ,,'t Ts Historisch* gespeeld, voor de Hollandse Club. Toen hadden - we ook contact met Marcel Marceau en zijn panto mimetroep." „Gaan jullie nu door met de pan tomime?" „Alleen in de chansons mimés. Niet meer zo'n lang stuk, doch kor- Een poederdoos, een oorbel, een broché. Het zijn maar bijkomstig heden. Het is maar luxe. Dat maar is natuurlijk onzyi. Want als het niet belangrijk is hoé die kleine tierelantijnen er uitzien en als het niet meer geeft of het smaakvol, elegant en met finesse gemaakt is waarom dan niet liever helemaal niets? Juist de laatste tijd, nu de vrouw met een vleugje smaak en een snuif je fantasie hoe langer hoe meer be komt van de rage naar „alleen maar nieuw, NIEUW" en steeds nadruk kelijker zoekt naar kwaliteit adel »n materiaal en afwerking, nu valt het op hoe prullig en goedkoop met onze (noodzakelijke!) sier-stuk- 3 es is gehannest. Daarom doet het deugd dat nu eindelijk aan een simpele oorbel of een aardige poederdoos de volle aandacht wordt besteed. Wij kijken er immers naar en wij willen dat andéren er naar kijken. Daarom moet zo'n snuisterij coquet cn gees tig, fijn en verzorgd blinken. Laat anders liever de opschik thuis in een laatje of geef de prullen er hele maal aan. Op de Londense jaarbeurs: ston den wij twee minuten stil bij een poederdoosje en een stelletje oor bellen, broche in orchidée-vorm. Er is niets opvallends aan, maar het is zo prettig, dat de tijd van massa-rommel alweer voorbij blijkt, want finesse en zorg kenmerken dit bijwerk. Een moment kan ons mis schien alleen de prijs interesseren maar dan is het er mee als met al les, wat met zorg werd gemaakt en met liefde getoond: het is smaakvol en het boeit. HETTY BLOK te, steeds afgewisseld met cabaret nummers." „Heb je nog voorkeur?" Hetty schopt kregel met d'r ene voet. Ze heeft rode schoenen bij die blauwe wollen jurk. „Ik hou van alles wel," zegt ze. „Van parodieën cn vooral van lied jes met een achtergrond. Juist die verscheidenheid trekt me in het ca baret. In een toneelstuk moet een rol wel verschrikkelijk leuk zijn willen aile facetten van je kunnen tot uiting komen." „Dat is haast net zo'n harkerige zin als: „ife leer mijn rollen spelen derwijs," denk ik. Toch schnjf ik hem op. Al roept ze straks; „Geen lieve ziel die zoiets zsgt Elk jaar op de bevrijdingsdag voelt ze hetzelfde. Ze staat erbuiten. Ze heeft dat allemaal nooit gezien. Ze hebben haar zo boeiend verteld dat het soms lijkt alsof ze zelfs die hongerwinter thuis was, Doch op de bevrijdingsdag is het anders Ze staat er naast Dan denkt ze aan haar eigen vrijheid, hoe die kwam. maar ze kan aaar niet veel van vertellen. Er zijn details die ze niet vergeet' Auto's vol mannen, op zoek naar "hun vrouwen in een kamp ergrns op Sumatra, het prikkeldraad, dit neer ging cn de weg waarop het biina angstig lopen was. De vlag, het Wil helmus en de eerste brief aan thuis „ik weet niet of Jullie nog leeft maar Zo suf en moe was ze toen het uit was. Zo onwennig en vol onzeker heid. „Je had ze moeten zien. die Duit sers" roept er e*n „En de Canade zen Ze denkt aan wagens vol onttroon de Jappen. Aan de eerste dag in Holland na tien jaar Sumatra: linde bomen en paardenbloemen, weilan den en sloten en over al dat bijna vergeten frisse, koele. En ze zegt als de jaren ervoor: „*k wou dat ik erfcuj geweest was". Nieuw wereldrecord NEWHAVEN. Tijdens wed strijden te Newhaven, slaagde de Amerikaanse Olympische kampioen Allan Stack er in een meuw wereld record te vestigen op de 200 m. rug slag. Het oude record, dat sedert 4 Maart 1944, te Annapolis gevestigd, met 2 min. 19.3 sec. op naam stond van Adolf Kief er (V.S.), werd met 0.8 sec. verbeterd. Stack legde de afstand af in 2 min. 18.5 sec. Mode-novelette Strepen worden vaak te wild verwerkt. De verleiding om te spelen met al die lijnen is inderdaad groot, doch hoe rustiger zo'n jurk is hoe beter. Dus geen baantjesdia- gonaal, geen passen en heup- stukken en randen op een rok De slanke neemt de streep dwars, zoals deze getekende vrouwen, de niet zo slanke dunne legt de streep lm de lengte. De dikke koopt geen streep. Zo'n bolero met grote kraag is ook niet slecht. De jurk eronder heeft aangeknipte mouwen en een laag uitgesneden vler kante hals. Het is wel goed om bijtyds aan zomerjurken -te denken. Er is wel zomers spul in de stad, maar pas na lang zoeken en uitkijken krijg jeiiets dat de moeite waard blijft. Geen der inzittenden bleef in leven TURIJN - Achttien beken de Italiaanse voetballers., enkele journalisten, vier officials van de voetbalclub „Torino" en de uit vier leden bestaande vlieg- tuigbexnanning, in totaal 31 mensen, zijn Woensdag gedood toen het toestel, dat hen uit Lis sabon terugbracht, na een bot sing met de torenspits van de kathedraal van Superga neer stortte. Er waren geen over levenden. De voetballers, allen lid van de vereniging „Torino", dat de laatste? vier jaar kampioen van Italië was, keerden met een speciaal vliegtuig terug uit Lissabon waar zij een wed strijd tegen „Bonfica" met 32 had den verloren. Acht van de voetbal lers waren spelers van Europese vermaardheid.. Hun namen zijn: doelverdediger Valerio Bacigalupo, de backs Aldo Ballarin en Giuseppe Grezar. spil Mario Rigamontï, rechtshalf Eusepio Castigliano, rechtsbuiten Romeo Monti en de "binnonspelers Ezio Loik cn Ventïno Mazzola. Laatstgenoemde was aan voerder van het Italiaanse elftal en van „Torino". Van het eerste elftal van „Torino" is alleen Ezio Maroso overgebleven, die door ziekte verhinderd was de tocht naar Lissabon mee té maken. Onder ae slachtoffers bevinden zich twee buitenlandse voetballers, n.I. de voor „Torino" spelende voor hoedespelers Bongiorni (een Frans man) cn de Tsjech Schubert, die nog maar kort voor „Torino" speelden. Verder waren -aan boord de back Pictro Operto, linkshalf Rubens Fs- dini, midvoor Gugieimo Gabettvo en linksbuiten Franco Ossols. Ook de Engelse trainer van „Tori no", Leslie Livesley, is om het leven gekomen. Slecht zicht Toen het vliegtuig op het punt stond te landen vloog het met het oog op het zeer slechte zicht er hing een dicht dek van regenwolken zeer laag boven de stad op ge ringe hoogte. Op korte afstand van het vliegveld moet toen een der vleugels dé spits van de toren van de kathedraal van Superga hebben geraakt. Het vliegtuig stortte neer op het achterste deel van de kerk eh ging in vlammen op. De kathedraal ligt op een heuvel in de oostelijke buitenwijken van Turijn. De slag, waarmee het vliegtuig neerkwam ,was in geheel Turijn duidelijk te horen. Kort na de ramp. die omstreeks om vijf uur gebeurde, liepen de bewoners van Turijn te hoop. In minder dan éen kwartier tijds was er in de omgeving van ae kathedraal geen doorkomen meer aan. De onmiddellijke omgeving van de kathedraal werd dadelijk door een politiecordon afgesloten, zelfs familieleden van de slachtoffers werden nietr toegelaten. „Torino" had op 22 Mei te Flo rence zullen spelen tegen een Oos tenrijkse sélectieploeg, Alle 50.Ö0Q kaarten voor die wedstrijd waren een week geleden al uitverkocht. Gewoon doorspelen De Paus heeft de aartsbisschop van Turijn zijn leedwezen betuigd met de grote slag die het Italiaanse volk en de Italiaanse sport heeft getroffen. Inderdaad: Italië weet niet hoe het nog een krachtig nationaal elf tal naar Brazilië kan zenden voor het wereldtoumooi. De ontmoeting ItaliëOostenrijk op 22 Mei te Florence gaat door, al moeten de zeven Toijino-spelers door anderen worden vervangen. Andere wedstrijden worden ver schoven. Toch gaan de meeste waarschijnlijk „ais normaal door. daai er zeer veel stemmen opgaan, dat dit de beste manier is om de doden te eren." De Fiatfabrieken sluiten voor de begrafenis; 50.000 arbeiders zuilen haar bijwonen. Torino wordt waar schijnlijk kampioen van haar afde ling zonder verder nog te behoeven te spelen. Advertentie LM. Verrassende re sultaten bij haar uitval en hootd- roos. Bovendien In 8 van de 10 ge vallen herstel van de normale groei van gezond.glan zend haar door AC ADV IT, het wetenschappelijk gefundeerde haargroeimiddel, gebaseerd op de n.euwste ervarin gen met HOR MONEN en VI TAMINEN. HAARLEM, Op 7 Maart van dit jaar heeft de Beverwykse poli tie in samenwerking met de rijks politie te Heemskerk een twaalf jaar oude moord aan het licht ge bracht, doordat een echtpaar ru zie kreeg in een café en de echte lieden elkaar verwijten deden. Deze verwijten nepen achterdocht up ten aanzien van de dood van de eerste man der betrokken vrouw, die in 1937 overleed tengevolge van een wurging, welke destijds aan zelfmoord werd toegeschreven De 32-jarige los werkman C. li7., die in 1937 dood werd aangetrof fen in zijn woning te Heemskerk, stond nh als zwaarmoedig bekend- Door de bekentenissen van 21 in vrouw en haar tegenwoordige man, met wie zij ten ti]de van de dood van haar eerste echtgenoot reeds relaties blijkt te hebben onderhou den, is thans komen vast te staan, dat de man vermoord werd door zijn vrouw en haar vriend, met hetzelfde touw. dat destijds als in strument voor de zelfmoord werd beschouwd. De vrouw en haar vriend hadden een spelletje ge- ensceneer d, waarb't C W. op een stoel moest worden vastgebonden De mets vermoedende man iv daarop geworgd, de vrouw trouw de na verloop van tyd met de vriend en de hele zaak zou voor altijd m de doofpot zijn gegaan v/anneer bovenvermelde ruzie de Dolitie niet opmerkzaam had ge maakt. Tijdens het vooronderzoek leg den de beide verdachten een vol ledige bekentenis af. Heden ston den zij terecht voor de Haarlemse rechtbank. De vrouw, -M. C. B- Neemt U maar rustig van ons aan, dat wij U met dit mooie weer bij voorkeur niet van Uw nieuwe mantel of zomerschoenen af zouden halen om over dekens te praten. Maar heeft U met de schoon maak ook die wollen dekens zien hangen op de balcons En wij zouden nog niets gezegd hebben als wij niet een partij dekens kochten, zo mooizulke grote maten, en van een fabriek.... Deze dekens mogen gezien worden; deze dekens mogen op elk balcon hangen. U koopt geen deken van een plaatje, U moet die mooie zachte wol voelen, de mooie kleuren zien, de grote maat (60 cm. breder dan een 2-persoons ledikant) eens indenken; dan weet U, dat U wel geld uitgeeft, maar toch rijker wordt. Want nu koopt U deze deken 180 x 220 cm. n Wenken voor Vaders lAv kinderen kunnen op Moederdag ook een Capri-Sef geven, inhoud 2 slakken zeep en een fles _MATHENESS£RlAAN (DIJKZICHT)» Interessante brochure op aanvraag bU N.V. v'b Firm* B. Melnderim», afd. B, - Pea Haag. In het R.A.I.-gebouw in Amster dam zal op 10 Augustus een grote tentoonstelling worden geopend, die tot motto zal hebben „Jeugd van Nederland". De opzet van deze ex positie is ons volk tc tonen welk een groot belang schuilt in een goede zorg voor onze jeugd. De Instellin gen voor Maatschappelijk Werk, die onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor Maatschappelijk Werk deze tentoonstelling organi seert, willen in de eerste plaats to nen, wat er zo al voor de Nederland se jeugd wordt gedaan, maar daar naast ook de dringende vraag stel len: „Wat ontbreekt ons?" Ko ningin Juliana is beschermvrouwe van de tentoonstelling. Wim Brusse heeft een affiche er voor ontworpen, waarmee hij heeft willen uitbeelden de jeugd, in vrijheid varend. thans 33 jaar oud, zag haar huwe lijk met de tweede man ook mis lukken en de verdediger, mr. J. K Junge, wees daarop bij zijn plei dooi, alsmede op het feit dat een ondragelijke druk op het leven V(_n verdachte moet hebben gelegen in de twaalf jaar na het misdrijf, Als getuigen werden gehoord dr. J. P L. Hulst uit Leiden, die sectie op het lijk van de vermoorde had ver richt en de wachtmeester der rijks politie Christiani uit Zaandijk, die destijds een onderzoek had inge steld en zelfmoord had veronder steld. De mededader, Th. C. O., werd bijgestaan door mr. R. K P. Kalb- fleisch; deze v.ees op het moeilijke leven van verdachte, die ook de zwaarte van zun tiaad had mee te dragen m de jaren, die op het mis drijf volgden. De officier van justitie eiste te gen beide verdachten een gevange nisstraf van twaa'f jaren. Uit spraak in deze zaak volgt op 1» Mei. Hevige brand verwoest modemagazijn GLASGOW. Veertien ver koopsters van een groot modema gazijn zijn om het leven gekomen bij een hevige brand, die Woens dag heeft gewoed. Negentien zijn ernstig gewond Een bioscoop, die aan het magazijn grensde, is ook verwoest. Vreselijke tonelen hebben zich afgespeeld m de straat, waar de ramp gebeurde. De meisjes, die door het razend snel om zich heen grijpende vuur met meer naar buiten konden, hingen uit de ra men van de bovenste verdieping of liepen gillend van angst op het dak. Twee mesjes sprongen van het zestien meter hoge dak op straat en vielen dood. Een groepje van zes kon zich over de daken Na de bevrijdingsdag WIJ hebben onze doden her dacht en de dag der bevrij ding gevierd. Hébben wij de be vrijding gevierd? Ket is een vraag, die velen zich hebben gesteld. Over de wijze waarop dit moest gebeu ren, bestond toch wel bedroevend, wemig overeenstemming. Men. viert de dag der bevrijding of men viert hem met. Maar Iaat men daar dan rond voor uit komen. Er zijn zelden hoogtijdagen in onze ge schiedenis geweest, waaromtrent zoieel onzekerheid bestond als deze En dat is onbegrijpelijk en triest. Het College van Rijksbemidde- laars had geadviseerd na 1 uur 's middags vrijaf te geven. De overheid heeft dit advies opge volgd- De werkgevers dachten er echter anders over; zy gaven een tegen-advies: geen extra vrijaf op 5 Mei. "Waarom? Omdat zulks niet paste bij de economische toestand, waarin ons land verkeert en ook, omdat, naar hun mening, de reeds na de oorlog ingevoerde verbete ringen in de vorm van vacantie- en snipperdagen, welke laatste on der meer voor gedenkdagen waren bestemd, een extra vrije dag met rechtvaardigden. En zo was de ver warring een feit. In Twente hepen de arbeiders de fabriek mt en be nepen zich op het advies van de Eifksbemidóehars In Den Haag en Amsterdam harïchn de scholieren \ru gckrn-r'-i. in Rotterdam niet: een aantal HBS -ers in Rotterdam antwoordden mc* ..steken" en ver lieten de school. Verder waren er bedrijven, die zich hielden aan het advies van de Rijk*bemiddelaars, anderen, die zich vastklampten aan het advies van de werkgevers. Dat was de bevrijdingsdag! In de aclitei ons liggende jaren is het economische motief herhaal delijk aangevoerd en er was toen iets vcor te zeggen. Het is nu de vraag of dit motief eik jaar op nieuw opeeld moet üoen om de be vrijdingsdag voor de helft te laten 1 mislukken. "Wij ragen ons niet I zonder "ongerustheid af wat op deze wijze \an de bevrijdingsdag, die nota bene ê:i Nationale Feest tere cht nuet krmen. Hij zal «n naastliggende .geboul^Sh J 3, Ne7J- Een politie-agent rer.de de vuur- J gf te ÏÏf ^nLcVJhemeiï,jef te fe?,4 f volk in al zim geledingen is ia den. Men moest hem met geweld I ct f rira c] -j Pn de kracht te ge- weernouden een tweede keer naar j dovereenEtemnung zijn binnen te gaan. mfit het karaktei. %an. deze dag, het De brand is vermoedelijk ont- svmhool van de strijd voor de vrij' stcan door een ontploffing m de liftkoker. Dichte mist. waardoor het zicht minder dan twintig meter was, is oorzaak van deze aanvaring. De „Algol", die zelf zwaar beschadigd werd en veel water maakte, zette onmiddellijk na de botsing een boot overboord om de vermisten te zoeken Later nam de reddings boot van Lowestoft deze taak over. Alle naspeuringen bleken te ver geefs. De „Algol" kon haar reis naar Londen zonder assistentie vooit- zetten. Vlieger Sillevis gaat. lopen DEN HAAG. Een lid van .de oude KLM-garde verlaat de stuur hut. Er komt een ogenblik, waarop de vlieger uit de stuurstoel stapt om zijn vhegerbestaan te verwisse len voor een op de grond. Was het kort geleden Iwan Smirnoff, de „rijkste" der lucht mi Lhonnaïrs, thans is het ogenblik van schei den aangebroken voor de KLM- vlieger met de meeste dienstjaren en het grootste aantal Indie- vluchten: Leendert Sillevis. „Boon" zoals hij door z'n vrienden wordt genoemd, zal met meer als hjnvhc- ger optreden, maar hij zal voortaan als contactman tussen de operati- onsafdelmg (die belast is met de uitvoering van de vluchten) en het technisch bedrijf voor de KLM werkzaam zijn. „Boon" Sillevis is de enige KLM- vheger, die met alle vliegtuigtypen gevlogen heeft, welke de KLM m dienst heeft gehad; van de kleine, open De Havilland DH-9 tot de moderne gigantische Lockheed Constellation; 41 dagen was hij on derweg. toen hij in 1931 als tweede bestuurder op een Fokker F-12 z:jn eerste Indievlucht deed; zijn laatste reis naar het Verre Oosten met een Constellation duurde slechts 9 da gen uit en thuis. tie id en tegen de onderdrukking. Dat grote delen van ons volk, dank zy een aanwijsbaar^ gebrek aan voorbereiding, dit recht werd onthouden, is daarom een beden kelijk verschijnsel. Het" gevolg is het maken van onderscheid ge weest, dat volkomen in strijd is me! het idee van bevrijdingsdag. Wij zouden met graag ontken nen. dat deze dag aan het bedrijfs leven vee! geld kost. Maar het is ook een bijzondere dag, waarvan wij onder geen beding mogen toe staan, dat hij vervlakt. Het toeval heeft gewild, dat di+ jaar voor het eerst twee feestdagen in één week samenvielen, ook al was de Zater dag van het Konmg'vnnefeest in zekere zin voor het bedrijfsleven een meevaller. Andere jaren zal dit niet zcTzijn. Het is een samen loop, die de moeite waard is om onderzocht te worden, want beide dagen zijn ons even lief en wij zouden noch Koninginnedag, noch. bevrijdingsdag tekort willen doen. Deze" keer is bevrijdingsdag wel zeer in het nadeel geweest, dank zij de tegenstrijdige adviezen. Daarom is het te hopen, dat de re geling volgend jaar bindend zal zijn en wij bespaard worden voor onaangename verrassingen. Het lag beslist met alleen aan het weer, dat deze vijfde Mc! cp vele plaat sen een zekere matheid er. luste loosheid ademde. Advertentie l.M. Gemartelde stad. Nieuwe gegevens raa het Bureau voor Oorlogs documentatie. Niet eerdergepu bficcerde foto's Een boeiende reportage waarin van uur toe uur net mee- dogen loos Kebcin en wordt gevolgd De™ week In Voorn ais steeda een rl.s. gevari eerde Inhoud, o a een artjfcei „Wat is er van de generaal»; geworden, dtc Nederland m Mei 1940 over vielen'" en een beschouwing over: Het ..vredraeoncies" te Facits. Loaae nummers 2^ cents Elke kiosk heelt het.» Minimum abortnements- pr;}a i 2.50 per kwaï taal. Admini stratie Reguiieragracht lil. Amatprdam-C. De commandant van het Korps Mariniers, gen. majoor De Bruwnc (saluerend) en ook burgemeester Oudlegden kransen bij het mo nument aan het Doe heater.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3