NEDERLANDERS EN BELGEN BEHEERSEN DE TOUR Utrechts stadion is geen „Hel van Deurne" SVV won met 4-0 maar NO AD wilde nu werkelijk geen doelpunt maken VSV heeft weer de leiding Motor gedaver over Zandvoortse duinen 3 Prachtige overwinningen van Pellenaars en Lakeman Feyenoord won van kampioen van Ankara Maandag 9 Mei 1949 Rondo van Nederland PELLENAARS van do Nederlandse C-ploeg- Is winnaar geworden van de derde étappe van do Ronde van Nederland, van Groningen naar En- schede {169 Ion). HU passeerde om 5 uur Zondagmiddag op het G J. van Heekpark te Enschede als eerste de finish. Ten aanschouwen van een duizendkoppig publiek overal trouwensls de belangstelling voor de Ronde overweldigend ging Zaterdag de Nederlander Lakeman In het Stadspark te Groningen ais eer6te over de eindstreep van de tweede étappe. Dit was een traject van 278 km., het langste van het gehele tour. Deze belde overwinningen van Nederlanders In dit week-eind zün wel een duidelijk antwoord aan de buitenlandse ren ners, speciaal aan de, Belg Meersman, die Vrijdag de eerste étappe won. Onze landgenoot Schulte heeft zich na drie étappes aan het hoofd van het algemeen klassement geplaatst. Hg was het, die vandaag (Maan dag) de oranje-trui droeg! Gerrit Schulte in de Oranje-trui Zoals te verwachten was, zijn maatregelen genomen tegen de Zwitser Maag en de Italiaan Fï- vidori. Maag had Leeuwarden bereikt langs een. andere dan de voorgeschreven route, terwijl Pividori onderweg in een vracht auto had, gezeten. Beiden zijn van verdere deel neming uitgesloten. Er bleven te Leeuwarden dus in totaal 73 renners gekwalifi ceerd. De tweede étappe ging langs vele omwegen van Leeuwarden over Fra- neker, Dokkum, Usquert, Delfzijl, "Winschoten en Vcendam naar Gro ningen, oen parco.urs, dat zo vlak is als een biljartlaken, maar dat door de grote afstand en ook door de on gunstige weersomstandigheden nog moeilijkheden opleverde. Bij regen en, wind werd hiervoor Zaterdag om. 11.15 uur in de Friese hoofdstad gestart. De strijd in deze étappe werd pas na 167 km spannend In de buurt van Delfzijl. Toen werd eindelijk een of fensief ontketend tegen de vier vluchtelingen, Lakeman, Van. As, Van Stayen en Schellingerhoudt, die bijna 100 hm de toon aan hadden gegeven en op een gegeven moment meer dan 9 minuten voorsprong hadden. Tien renners jachtten ach ter hen aan, o.w Schulte, die nog een zeer frisse indruk maakte. FfcUe strijd Tussen De Punt en Groningen, over de laatste 12 km, leverden 10 of 11 renners elkaar een strijd op leven en dood. Middelkamp en Bo- gaerts konden hun voorsprong niet behouden en het was ten slotte Lakeman, die onder grote opwin ding, welke zich ook van de Gro- ningse politie meester maakte als eerste door de finish in het stad- park ging, met een flinke voor sprong op v. Stayen, die op gelijke afstand door Grysolle werd gevolgd. Daarna kwam Schellingerhoudt zodat 3 van de 4 renners, die zo lange t$d alleen aan de kop hadden gelegen, zich op de ereplaatsen in stalleerden. Ook de2e dag ging de strgd eigenlijk uitsluitend tussen Nederland en België. De Fransen verloren Cosson, Fer- rand en Mignat en drie Italianen. Van de Italiaans-Zwitserse équipe was reeds na 2 dagen bft'na niets meer over. Voor de deelnemers uit Zwitserland en Italië werd de ron de niets mindèr dan een fiasco. Incident in de derde étappe Het was prachtig weer, toen Zon dagmiddag om twaalf üur het ver treksein werd gegeven voor de der de étappe. De start verliep vlot en de renners begonnen hun 169 kilome ters met de wind in de rug. De eerste aanval in de derde étap pe ging uit van twee man uit de D- ploeg, Braspennïnx en Van der Zonde, die op de brede betonweg bjj Paterswolde alt het pe'oton fljtsten en een kleine voorsprong namen. Even later volgden vier anderen hun voorbeeld, die spoedig aanslui ting kregen met de beide Braban ders, Van der Zande, Vooren, Voor- ting, Vers en Blankenauw. Bij Hij- kersmilde (39 km) was hun voor sprong 3 min. 15 sec. geworden, maar intussen had zich een tweede groep van zes man gevormd. Het waren Van Beek, Bakker, Pelle naars, De Korver, Hopstaken én De Ruiter, die achter de eerste zes aan- jachtten. Brj Hoogersrailde {43 km) lag het hoofdpeloton 400 m. achter dit sex tet en ongeveer Yz minuut achter de koplopers. De kopgroep, fietsend met een gangetje van 40 'km., had 2Yt mi- ,nuut voorsprong op de tweede zes en het peloton volgde op 1 minuut. Om 2 uur 32 paSseerde de kop groep Meppei (70 km). Hier had een incident plaats, dat aan Eraspenninx, Voorting en Blankenauw een plaats in de kopgroep kostte. Een hond schoot tussen de renners door -en de genoemde drie kwamen ten val, GRON1NGEN-EN SCHEDE was de derde etappe van de „Ron de van Nederland", welke Zondag verreden werd. Het peloto-n in de nabijheid van Zwolle. Wat later was de positie als volgt; Aan de kop Evers en Vooren, ap 1^6 minuut een groep van 7 man: Bakker, Van Beek, De Ruiter, v. d. Zande, Hopstaken, De Korver en Pellenaars! De hoofdgroep volgde op 4 min. en daarbij behoorden ook Braspennïnx en Voorting, die hun val weer opgestaptwareh. Blankenauw zagen wij op dat ogen blik niet. Evers en Vooren konden hun. voorsprong niet behouden en vie len terug op het groepje van 7. Om 15.10 uur passeerde het lei dende peloton Zwolle onder enorme belangstelling van het publiek. B\j Den Ham, ruim 30 km verder, be droeg de voorsprong meer dan mi nuten en nog steeds werd er uit, de hoofdgroep, waarin zich alle cracks bevonden, niet gereageerd. Da reden was uiteraard, dat zich bij de negen koplopers niemand bevond, die de drager van de Oranjetrui, Lakeman, en diegenen, die in het klassement op hem volgen, ernstig kon bedrei gen. Pellenaars loopt uit De best geplaatste yan die negen was De Ruiter, nr. 18 in het alge meen klassement, roet 11 min, ach terstand op nr. 1. Intussen trokken De Ruiter p.s. zich niet3 aan van wat gebeurde of niet gebeurde. Zij namen het zekere voor het onzekere en gingen in een egaal hoog tempo, dat boven de 40 km lag, alsof de hele hoofdgroep jacht op hen maak te, op de finish af. Om 17 uur stoof Pellenaars deze als eerste in En schede voorbij. Hij had zich op het laatste rechte stuk tussen Hengelo en Enschede waar over een af stand van 9 km tienduizenden men sen aaneengerijd stonden zonder dat er een lege plek overbleef uit zijn groepje los gewerkt en won de étappe met ruime voorsprong op Van Beek. Bijzonder course van Schulte Ook onze landgenoot Gerrit Schulte*heeft Zondag een bijzondere het eindpunt sloeg hij zijn slag. Maar het was Schulte niet'om de zege in deze étappe, doch om de Oranjetrui begonnen. En aangezien zijn groepje nauwelijks 3 minuten na het leidende peloton van 9 bin nen kwam, slaagde hjj in zijn opzet. Zijn totaaltyd is weliswaar op de se conde gelijk aan die van Meersman, maar hg ging juist vóór de Belg over de streep. De voigortfe De uitslag van de derde étappe, van Groningen naar Enschede (169 km) luidts 1. Pellenaars (Ned. C) 4 uur 21 min. 37 sec.; 2. Van Beek (Ned. C) 4 uur 21 min. 57 sec.; 3. Arie Voo ren (Ned. C) 4 uur 22 min. 4 sec.; 4. De Ruiter (Ned. E) idem; 5. De Korver (Ned. A) Idem 6. Cor Bak ker (Ned. C) Idem; 7. Van der Zan de (Ned. D) idem; 8. Evers (Ned. C) idem; 9. Hopstaken (Belg.-Ned.) 4 uur 22 min. 37 sec.; 10. Gerrit SeSiulte (Ned. A) uur 24 min, 22 sec.; 11. Meersman (Belg. B) idem; 12. Looa (Ned, B) idem; 13. Van den DUngen (Befg.-Ned.) 4 uur 25 min. 25 sec, 14. Van Est (Ned. D) 4 uur 25 min 51 sec.; 15. Ex Aequo het gehele peloton in 4 uur 26 min. 5 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Schulte (Ned. A) 16.54.48; 2. Meer man (België A) 16.54.48; 3. Lake man (Ned. B) 16.56.8: 4. Van Stayen (België B) 16.56.15; 5. Ex aequo Middelkamp (Nederland A): Smits (Nederland B), Ketelaer (Ne derland B) Sehelingerhoudt (Neder land C) allen 16,56.31; 9. De Hoog (Nederl. E) 16.56.44; 10. Bogaerts (België B) 16.57.41. Het ploegenklassemsnt na de der de étappe luidt: 1. Nederland B 49.39.10; 2. België B 49,52.43; 3. Bel gië A 51.02.43 4. Nederland A 51.04.07 5. Nederland C 51.16.51. ;.êy0.u-eey dks9voorl- Phida Wol££ seint ons uit Ankara: Na de eerste wedstrijd te An kara met 30 te hebben verlo ren val? Genelerbirligr beeft Feijenoord schitterend revanche genomen door de tweede dag met 2-1 te winnen van de kam pioen van Ankara, de ploeg vaït Ankaracnen. De Rotterdammers speelden een uitstekende wedstrijd. Het eerste doelpunt was van Kils- donk, de gelijkmaker kwam uit een penalty en v. d. Korput maakte het winnende doelpunt. Laatste Leaguedag Sheffield en Preston kind van de rekening In de eerste divisie, waar Ports mouth reeds de kampioentitel had behaald, werd beslist welke clubs naar de tweede divisie zullen de graderen, Ondanks de goede re sultaten, welke Sheffield United en Preston North End boekten, zullen beide clubs volgend jaar in dc tweede divisie uitkomen. Mid dlesbrough en Huödersfield Town hebben zich dus kunnen handha ven, door de overwinning op West ham United, is het Londense Ful- ham op de eerste plaats van de tweede divisie geëindigd en gaat dus, vergezeld van West Brom- wich Albion over naar de eerste divisie. De uitslagen zijn, eerste divisie: Arsenal-Charleton Athletic 2-0 Aston Villa-Middlesbrough 1-1 Blackpool-Burnley 1-1 Bolton Wanderers-Everton 1-0 Derby County-Stoke City 4-1 Huddersfield "Town-Man. City 1-0 Liverpöol-Hreston North End 0-2 Manchester United-Portsmouth 3-2 Sheffield U.-New Castle U. 0-0 Sunderland-Birmingham City 1-1 Wolverhampton-W.-Chelsea 1-1 Spel van Zaterdagvoet bailers op matig peil 'Een keurig muziekcorps (UMC), dat de volksliederen speelde, ziedaar het waardige begin,van de internationale voetbalwed strijd, die Zaterdag in het Utrechtse Stadion werd gespeeld. Hier stonden de beste Zaterdagmiddag-voetballers aangetreden uit Nederland en. België, Plechtig klonken de tonen van het "Wil helmus en de Braban<;onne over het veld, volksliederen, die in sport-arena's al zo dikwijls een spannend voetbal-duel tussen de beide'buurstaten hadden ingeluid. Vande echteHolland—- België-sfeer is bij de Zaterdagspelers echter "slechts weinig sprake geweest. Deze derde ontmoeting van dit soort eindigde in een 22 gelijk spel, een uitslag, waarmee de onzen, meer dan tevre den. kunnen zijn. In de allerlaatste minuut werkte nl. een Belg de bal, na een hoekschop, in eigen doel. Direct na de rust nam België de leiding,. Uit een corner, goed door Dictus (Antwerpen) genomen, kop te Rompaey onhoudbaar in. Tien minuten later was de stand gelijk (11) toen bü een scrimmage Lagendijk (Ornas) iiv schoot. De wedstrijd viel als geheel te gen.'Het spel stond op een matig derde klasse peil. In het algemeen speelden de Belgen beter. Hun veldspel en het combineren stak sterk af bij dat van de Nederlandse ploeg. Gelukkig was keeper Vrijen- hoek (JAC) in uitmuntende vorm en hij heeft Nederland dan ook. voor een zekere nederlaag "behoed. In de Nederlandse voorhoede wilde men het te veel alleen doen en strandde hierbij steeds op de Belgi sche achterhoede. Alleen *de bui tenspelers, speciaal Van de Bend (Be Quick '28) speelden uitstekend. De Belgische ploeg vormde een homogener geheel, het plaatsen was heel wat correcter terwijl ook het samenspel op viel. De beste spelers waren van Rompaey (Limburg) en Hemminckx (Antwerpen). In de eerste helft werd niet ge scoord, dank zij het goede doelver- course gereden. Pas op 25 km voor dedigen. van Vrijenhoek. België bleef steeds aanvallen en uit een voorzet van Hemminckx kopte Rgmpaey wederom in (12). België scheen verzekerd van de overwinning doch in de laatste mi nuut kreeg v. d. Bend een corner te nemen, waaruit een der Belgi sche spelers, Verhulst (Antwerpen) de bal in eigen doel werkte (22). De eerste Holland—België wed strijd voor het Zaterdagvoetbal ein digde in 1947 'eveneens in een 22 gelijk spel. Verleden jaar in Ant werpen wonnen de Belgen met 3-2. De stand is nu België 3 1 2 0 4 7—6 Nederland 3 0 2 1 2 6—7 (Van onze speciale verslaggever) Het Rotterdamse stadion biedt altijd een indrukwekkend schouwspel, zelfs als het, zoals Zaterdagavond het geval was, maar voor drie vijfde gevuld is, doch de entourage kon ons dit maal niet doeij vergeten dat het frisjes was en dat er maar ma tig kampioensvoetbal vertoond werd. Ik zou het liever de wed strijd-van - de - gemiste -kansen willen noemen. SVV heeft met 4—0 gewonnen en'dat klinkt niet slecht, maar daat staat te niet slecht, maar daar staat te- werkelijk geen doelpunt wilde maken. De Tilburgers soelen volgens een eigen systeem: de spil. tussen de backs en de middenvoor op de spil- plaats,.Het is misschien erg vernuf tig, doch ik zie het meer als een smeekbede om de spelregels te ver anderen en een twaalfde man in het veld toe te laten: nóg een ecb- i t e middenvoor. Want die vier voor hoedespelers van NOAD lopen nu wel wat erg kris-kras door elkaar. Ik weet het: zonder switchen ben je tegenover de moderne spelopvat ting een soort voetbalanalfabeet, maar voor iemand, die de Tilburg- se jongens niet dagelijks ziet voet ballen wordt het toch een beetje pijnlijk als hij pas halverwege de wedstrijd tot de ontdekking komt, dat de rechtsbinnen op de linksbin nenplaats thuis hoortOp die manier krijg je de gekste vergissin gen en ach, ach wat moeten die jongens sjouwen. Komt er een bal uit de verdediging, dan staat er een halve man. en een paardenkop in de voorhoede. Een trap tegen de bal cn dan maar lopen, jongens. Die kleine zwarte Vriens (die ik voor van Heeswijk had aangezien) was zo'n sprinter. Ik moet eerlijk bekennen: met die hardloop-balle tjes waren die kwieke Tilhurgse jongens lang niet altijd ongevaar lijk, dat ontdekte de Sehiedamse keeper Opschoor, toen hij Vriens roet een van z'n lange benen de pas moest afsnijden en prompt daar voor een strafschop mocht gaan houden Ja inderdaad houden, maar eerst even vertellen, hoe het kwam, dat SW toen al met 2—0 voorstond. Ook niet groots Toegegeven dat SW ook lang geen brillante hui had, toch was 't Sehiedamse spel althans in den beginne een klasse beter en dat werd beloond. Zij het ook met enig fortuin, want Goossens schopte na een kwartier hard tegen de lat en Könemann behoefde maar „ja" te knikken om de terugspringende knikker in het lege doel te koppen. Vier minuten later een mooi gaaf schot van de Schiedammer op knie hoogte if. altijd een verraderlijk ding. Toen kwam die penalty en de toeschouwers, die zachtjes aan za ten te „vernikkelen", hoopten op een beetje sensatie en warmte. Wa- gemakers, de linkshalf van NOAD, schopte Opschoor de bal recht in z'n handenEn als ik u zou moe ten vertellen, hoe een zekere van Heeswijk (die ik voor Vriens had aangezien-) de mooiste kansen met een vrolijk gezicht om zeep heeft geholpen, dan had ik nog een flink stuk van deze pagina nodig en dat is ha» eigenlijk niet waard. NOAD maakte toch nog een doelpunt, maarbij zichzelf. Het was de rechtshalf Engel, die na een voor zet van v. d. Horst invaller voor Schruropf de bal langs z'n eigen keeper kanjer de (30). Toen was de aardigheid er helemaal van af en dat invaller v. d. Horst ten slot te nog een hand kreeg van Van Schijndel om dat mooie trekballe- tje, waartegen Van Lïth maar be hoefde te blazen om 40 op bord te krijgen, was alleen maar van be lang om. het doelgemiddelde van SVV een beetje op peil tc brengen. De stand is nu: VSV 7 4 0 3 AGOW 6 3 12 BW 5 2 2 1 SW 5 2 2 1 Heerenveen 6' 2 1 3 NOAD 5 0 2 3 8 14—9 7 10—6 6 7—6 H 11—10 5 14—15 2 212 De Italiaan Tiberio Mitri is Zaterdagavond Europees kampioen middengewicht geworden door de Belg Cyrille Delannoit, de titel houder, op punten te verslaan. Met 40 ping Noad, ten onder in de Zaterdag te Rotterdam tegen SW gespeelde wedstrijd. Een aanval der Schiedammers op het doel van Noad. Köne- man in duel met de Tilhurgse defensie, de backs v. d. Sanden en Daniels. DE KAMPIOENSCOMPETITIE Hecrenppon .non op 't nippertje van BW (Van onze verslaggevers) V.S.V. kan weer rechtop door de straten van Velzen lopen. Het won met 1—0 van A.G.O.V.V. Ja en sindsdien bevinden zij zich aan de top van de kampioens-competitie, die nu al wekenlang ten onrechte als een kamp van de besten wordt beschouwd. Wat er Zondag middag in het Velzcr-sport- paleis gebeurde, kan aan dit laatste, jammer genoeg, niet zoveel veranderen. Het enige doelpunt, dat moet onthuld worden, was van geduchte makelij. Het tempo*"was al dadelijk hoog en de verwarring voor het doel van VSV bepaald groot, toer» Kunst losjes terugspeelde op de mïdvoor van AGÖVV, Hanskamp, die be scheiden naast schoot. In de zeven de minuut dan meende linksback Beekhuizen een duel met de VSV- rechtsbuiten Stek niet béter te kun nen oplossen dan hem met de ar men terzijde -te duwen. Het werd een-vrije trap*op*de rand wan het strafschopgebied, die Stek precies naar de naar binnen gekomen Sterk en de met hem meegelopen Apeldoomse rechtsback Alferink GROOTMEESTERS VAN DE WEG IN 'T ZADEL Zes uur tollen „scheurkanonnen" in 't rond (Van onze speciale verslaggever) Zondag was het geen bijzonder weer voor het strand, maar niettemin heeft Zandvoort een toeloop beleefd, welke de badplaats zou mogen wensen op welke hete dag midden in het seizoen. Het centrale punt was verlegd van dc zee naar de duinen vlak er achter, waar nationale motor- wedstrijden werden gehouden op liet prachtige circuit, dat zich tussen de duintoppen door slingert en waarop thans duizenden een plaats had den gevonden. Pellikaan verrast zijn leermeester Het meest spectaculair waren ongetwijfeld beide ritten met de zijspancombinaties. Er was niet bijster grote animo voor van de zijde van de rijders. Slechts vier hadden er voor ingeschreven: Knij- nenburg roet zijn onafscheidenlijke Zuur met zijn uiterst snel le JAP,; Van Rooyen met een ver vaarlijke Zündapp en C. van Rïjs- sel eveneens met B.M.W- Dit quar tet heeft met zijn 1000 cc „scheur- kanonnen" een strijd op leven en dood. geleverd, fel en -verbeten van begin tot- het eind omdat beide manches slechts zes ronden duur den, waarvoor de rijders nauwe lijks een kwartier nodig hadden. Piet Knynenburg nam de over machtig estrijd op tegen de veel snellere JAP van Zuur. Er werden ronden gemaakt van ruim 100 km of er geen venijnige bochten be stonden, zoals de hairpin bij de Hunzerug of de grote bocht voorbij de grote tribune, de Hoek van Tar- zan. De zijspanzitters op hun nie tige „sleden" wrongen zich in al lerlei bochten om hun bestuurders in de gelegenheid te stellen zo snel en voordelig mogelijk de bochten te nemen. Een tijdlang, woedde de strijd tussen Zuur en Knijnenburg voort om de hegemonie. Nu eens flitste Piet in een bocht binnen door naar de kop, maar de machine van Zuur was op de rechte einden sneller. Hij kwam terug en was op 't laatst niet meer te houden. Toen diende een nieuwe tegenstander zich aan: Va nRooyen met zijn als een Spitfire brullende Zündapp. Knijnenburg kon hem van zich af houden door de bochten meester lijk te nemen, maar op het laatste rechte einde moest hij ook zwich ten voor de snelheid van deze te genstander, die hem met 0,2 sec. sloeg, Er was echter nog een tweede rit en hierin nam Knijnenburg re vanche. Als een pijl uit de boog was hij weg, waarbij bij het geluk had, dat de motor van Zuur traag op gang kwam. Deze kwam echter spoedig opnieuw naar voren, maar reeds in de derde ronde was het met de JAP gedaan. Zijn berijder had er teveel van gevergd, zodat de lagers vastliepen. Weliswaar slingerde Van Rooyen zich koen door de bochten en benaderde de Wassenaar der tot op 100 meter, maar winnen kon hij niet. Knij nenburg werd eerste in het alge meen klassement met 0,7 sec. voor sprong op Van Rooyen. De middag was begonnen met de 250 cc, waarin de geduchte Itali aanse machine van Fostma, een Motto Guzzi, korte metten maakte met alle tegenstanders. Slechts twee stuks behalve Postma bereik ten 't einde. Het werd Henk Pelli kaan uit Den Haag op Excelsior en Jansens uit Weert eveneens op Moto GuzzL üeerling slaat meester Voor een verrassing" zorgde Pel likaan in de 350 cc-klasse, die even als zün leermeester, Knijnenburg op een A.J.S. was geklommen. In de vijfde ronde glipte hij laatstge noemde in een bocht-voorbij en zette toen alles op alles zodat de oranje gehelmde Piet zijn leerling niet meer ie pakken kon krijgen. Knijnenburg lag vervolgens in hevige strijd gewikkeld met Loes van Rijswijk, die over een uiterst snelleVelocette bleek te beschikken waarmede hij later zelfs in de 500 cc-klasse ten strijde trok. Tenslotte kwam Knijnenburg als eerste het laatste rechte einde óp, doch liet zich op de eindstreep verrassen door Van Rijswijk, die nu tweede werd. De met spanning verwachte strijd in de lichte klasse liep op niets uit omdat de Italianen niet waren komen opdagen en Diek Renooy zich tenslotte weer heer en meester toonde, hoewel Heineman, 'eveneens op Eysink, aanvankelijk uitstekend partij had gegeven. Fel laaide de strijd tenslotte nog op in de zware klasse (500 cc) tus sen Piet Knijnenburg op zijn B.M. W. en Drikus Veer op Triumph. Het werd een zeer spannend duel, waarin nu eens Knijnenburg voor lag en dan weer de man uit Bor- culo. Er werd gedraaid met gemid delden van om en nabij de 125 km. De Triumph van Veer bleek ten slotte iets sneller te zijn, zodat deze met een seconde voorsprong op Knijnenburg over de eindstreep snelde. De uitslagen luiden: 500 cc 20 ronden van 4,2 km) I. Veer (Triumph) 41 min. 13.6 sec. 2. Knijnenburg (BMW) 41 min. 14.5 sec. 3. Pellikaan (BMW) 41 min. 53.0 sec. 350 cc 20 ronden: 1. Pelïikaan (AJS) 42 min. 51.2 sec. gemiddeld 108.66 km per uur. 2. Van Rijswijk (Velocette) 42 min. 57.8 sec. 3. Knijnenburg (AJS) 42 min. 57.8 sec. 250 cc 18 ronden: 1. Postma (Mot to Guzzi) 42 min. 41.2 sec. 2. Pel likaan (Excelsior) 42 min. 53.3 sec. 3. Jansens (Motto Guzzi) 43 min. 49.2 sec. (op 1 ronde). 125 cc 25 ronden: I. Dick Renooy (Eysink)) 1 uur 5 min. 35.7 sec. 2. Heineman (Eysink) 1 uur 6 min. 22.1 sec- 3. Sylaard (Eysink) I uur 6 min. 55,8 sec. Ztjspanraees: eerste manche: 1. Zuur (JAP) 15 min. 39-5 sec. 2. Van Rooyen (Zündapp) 15 min. 43.7 sec. 3. Knijnenburg (BMW) 15 min. 43.9 sec. Tweede manche: 1. Knijnenburg 15 min. 36.8 sec. 2. (Zündapp) 3 lmin. 21.0 sec.'3. Van Èijssel 16 min. 12.7 sec. Totaal: 1. Knijnenburg (BMW) 31 min. 20.7 sec-. 2. Van Rooyen (Zündapp) 31 min. 21.0 sec. 3. Van Rijssel (BMW)' 32 min. 40,3 sec. MET 2—2 WERD B.V.V. op eigen terrein verslagen door de club van Abe Lenstra in dc wedstrijd om het voetbalkam pioenschap van NederlandEen worsteling voor 't doel der Bos- senaren. Keeper Saris in zijn heiligdom uoijjt gespaii7ie7i de bewegingen van spelers en bal. joeg. Sterk schoot en Alferink schoot, beiden schoten raak en daardoor kreeg de bal zo'n vreemd effect, dat Veenbuïzen maar liever bleef staan (10). Rust 10. Einde 1—0. Daartussen in lag nog een. strafschop. Bedehuizen maakte in het strafschopgebied hands en bet was dus een strafschop die VSV moest nemen. Van Gelder kwam koel aanlopen, legde met de linker hand de bal nog even helemaal goed cn schoot vervolgens ontstel lend hard (overJ). Een reeds grij zende heer aan onze rechterzijde begon zachtjes te snildcen. Uit Den Bosch Wij keken kwart over vieren eens op ons horloge en van ons horloge naar het score-bord, daar stond met kloeke letters BW 2— Hecrcnveen 2 en wü dachten ,thet tweede gelijke spel van Heèrenvccn in deze kampioenscompetitie", maar op dat moment zette Abe Lenstra z'n voet achter een lange voorzet van rechts en schoot. Saris dook vergeefs, en met wrange gevoelens veranderde de man achter het score-bord de 3 achter Heerenveen in een 3. De Bosschenaren dreven weer af en vonden Abe. ver weggetrokken voor het doel naast Jan Lenstra, Dat hij zich op deze plaats thuis- voelde als in de voorhoede, bewees hij door een paar vrij gevaarlijke BW-aanvallen als een zeepbel te doen. uiteenspatten. Tien minuten voor rust liep Veenstra te fel uit, kon de bal tus sen de vingertoppen grijpen, liet hem echter weer op de grond glip pen voor het been van Donhuizen, die kalm inschoot, 10. Dit werd de ruststand. Het kopje thee en de mental-training gaf BW weer vol doende kracht om een serie aanval len te lanceren. Veenstra kon in de eerste minuut na de hervatting vier corners wegstompen en tien minu ten later een schot van Van Over- beek nakijken. De Heerenveen- doelman had blijkbaar genoeg van het uitschieten en joeg de bal naar v. d. Laan, die miste en de bal liet doorrollen naar Van Overbeek. Deze kleine midvoor schoot fel in en wandelde vergenoegd naar de middenlijn (20). Dat Heerenveen niettemin de weg naar het doel wist te vinden, bewees zij tien minuten, later. Brandsma, die rechtsbuiten Jongsma zijn midvoorplaats had af gestaan en nu zelf rechts opereer de, speelde zich bij een Friese aan val vrij en zette voor naar Jonk man. Dat het 21 werd is te dan ken aan deze lange Fries. Boscha moest even later een vrije schop nemen. Hij deed het voortreffelijk, ketste de bal voor de voeten van Hofma, die vrij gunstig voor doel stond. Dit harde schot werd door Saris niet gestopt. Ken schot op zo'n korte afstand redt zelfs Saris niet. 22, En hoe het 23 werd weet u ah Cor du Buy kampioen tafeltennis (Van een onzer verslaggevers) Met een wanhopig gebaar hiel de Amsterdammer Cor Pelser bei de Laijdcn omhoog. Het vr»tte bal letje kwam met een grote boog meters ver naast de tafel neer, 20-ig voor Du Buy en een halve minuut later sloeg Pelser een ge makkelijke bal in het net. Terneer geslagen liet hij het hoofd hangen, weer was het hem niet gelukt zijn grote rivaal Cor du Buy de natio nale tafeltennistitel afhandig te maken. Veel heeft het ditmaal niet ge scheeld, nadat de eerste set met 25-23 door Du Buy in de wacht was gesleept, won Pelser, sterk aanvallend, de twee volgende sets met 21-14 en 21-18. De vierde set kon dus de beslissing brengen maar Pelser was plotseling volko men uit vorm en miste de eenvou digste ballen. Het werd 21-11 voor Du Buy, zodat de vijfde set moest beslissen. Pelser had zich weer hersteld, kwam desondanks achter te staan maar haalde op en het zag er naar uit, dat Du Buy ditmaal zonder de eerste prijs naar huis moest. Totdat die ene ongelukkige bal kwam die Pelser op de kant van zijn bat kreeg De verrassing van dit monster- tournooi, dat in de Houtrusthal in Den Haag werd gehouden en waar voor niet minder dan 1300 inschrij vingen waren binnengekomen, was de 17-jarige W. Heemskerk uit Roelof Arendsveen, die in de finale van de overgangsklasse de Am sterdamse favoriet Vrees in vijf sets klopte en in de hoofdklasse eerst in de kwart, finale op het nippertje mét 20-22 in de vijfde set van de nationale kampioen '48, P. Kreuger, verloor. Ook de over winning van de Vletter (Utrecht) op Jaap du Buy in de eerste ron de was volkomen onverwacht. De rest van de geplaatste spelers vol deden aan de gestelde verwachtin gen en behaalden alle de halve- of, kwart-finale, Cor du Buy kwam in de finale door een gemakkelijke overwinning op Kreuger, terwijl Pelser de Hilversummer Van Ham uitschakelde. Du Buy won nog een titel nl, in het mixed-dubbel met mej. Kiek, welk spel mej. van Imhoff en Stoop met 21-10, 17-21, 21-17 van hun illusies beroofden. Bij de dames won Margo van Wijk uit Den Haag voor de zevende maal de nationale titel. Ine Kiek had in de finale niets tegen haar in te brengen en verloor kansloos met 21-16, 21-10. Het protest van D.F.C, tegen H.V.V, Het protest van DJ.C., ingediend na de wedstrijd tegen H.V.V., wel ke in 2-2 eindigde, wordt Zaterdag a.s. om half zes in de Kroon op het Spui behandeld. R.C.H. zal reik halzend naar de beslissing uitzien, daar hiervan haar eerste klassei- schap afhangt. Soccer twee maanden met vacantiè Naar wij vernemen zullen van half Juni tot half Augustus geen voetbalwedstrijden worden ge speeld, aldus luidt een besluit van het bestuur van de K.N.V.R. De mogelijkheid is evenwel niet uit gesloten, dat op 14 Augustus, wel ke datum op een Zondag valt, reeds ontmoetingen zullen kunnen worden georganiseerd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3