Apsa SLR STADSNIEUWS DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB SLAAPKAMER-AMEUBLEMENT DE KLERKeZN Gemeenteraad van Vlaardingen kreeg een „verrassing" PMitiwecbtec vi6ü& SAMAPiSiN 2 Vrijdag 13 Mei 1949 Cricketseizo^n begint Zondag Aan de Damlaan wordt Zondag «et Schiedamse cricketseizoen ge opend met de wedstrijd Hermes- D.V.S. 2Quick (H). -^a Het vorige jaar kampioen van zyn afdeling te zyn geworden, is Hermes-D.V.S. 2 nu in de sterkste afdeling der 2e klasse geplaatst, nl. m de 2e klas A. Bij de aanvang van hrt seizoen wordt Quick reeds aangeduid als kampioen van deze afdeling, maar Hermes-D.V.S. 2 zal trachten haar de voet dwars te zetten om zo moge lijk zelf de aan Quick toebedachte plaats in te nemen. Dit zal echter niet eenvoudig zijn en Hermes- D.V.S. 2 zal het m deze afdeling, met clubs als Hercules, L.C.d.t H C.C. In, S.C.H.C., T.C.C. en Quick ^wiakkelijk krijgen. Hermes- D .s. 2 kamt uit in een sterkere formatie dan vorige jaar, zodat map worden verwacht, dat het cricket- seizoen a.s. Zondag met een span nende en aardige wedstrijd in Schie dam zal worden geopend. De wed strijd begint om 11 uur. HBS speelt tegen een S W-combinatie Nu de competitie ten einde is, gaat H.B.S, oefenwedstrijden spelen. Daarmee wordt Zaterdag een aan vang gemaakt met een wedstrijd tussen H.B.S. 1 en een sterke S.V.V.- combinatie rnet spelers uit S.V.V, 2, 3 en 4. De wedstrijd vangt aan om 3.30 uur en wordt gespeeld op het terrein van. dus aan de Haven-dijk. Op Spieringslioek speelt H.B.S tegen M.V.V. 2. Zwembaden Maandag open Maandag 16 Mei zullen de ge meentelijke zwemplaatsen aan de Havendjjk weer voor het publiek worden opengesteld. Zoals In 1948 zal het mogelijk zijn van de zwem plaatsen onafgebroken gebruik te maken van v.m. 6*é uur tot nun. 8 uur, met dien verstande, dat '«Za terdags niet later dan tot 's avonds 6^2 uur gezwommen kan worden. Er wordt nog eens nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat de zwemplaatsen ook tussen de middag open zijn. De tarieven zijn ten opzichte van het vorige seizoen onveranderd ge laten. Als zwemineesteressen komen ïn dienst de dames mevr, A v. d. Gaag- Berkel (le), mevr. N. Damsteeg- Delwei en mevr. O. Figée-Bitter (beiden 2e) en mej. I. van Osna- brugge (3e). Als zwemmeesters zul len fungeren de heren: J. a. Daal- meijer (le)» M. C. Plooïj en C. Schippers (2e) en G Hodes (3e). Het ligt in het voornemen aan de zwemplaatsen belangrijke ver beteringen aan te brengen. Deze vergen evenwel om verschillende re denen lange tyd van voorbereiding. Kappersleerlingen gaven demonstratie De uitslag van de op Dinsdag j.l. gehouden openbare les, waaraan te vens een wedstrijd verbonden was van leerlingen van de stichting ,.Kappers\'akopleiding" luidt: afde ling dames vak: le pr. mej. J. v Vuuren (Schiedam) klasse li le pr. mej. Y. Vermeer (Rotterdam) kl. 2; !e pr. mej, N van Baaren (Rotter dam) kl. 3; le pr. de heer J. Munter (Slikkerveer) kl. 4; 2e pr. de heer A. Zondervan (Bolnes) kl- 4; 3e pr. mej. A. A. Kiefmetfer (Rotterdam) kl. 4; le pr. mevr. E. Perquin (Den Haag) kl. 5; le pr. mej. J. Wasiuan (Schiedam) kl. 6. Afd. heren vak: le pr. C. van Stee nis (Schiedam) kl. i; le pr. F. M. "Werner (Rotterdam) kl. 2; 2e pr. B. Th. Heezen Rodenrijs) kl. 2; le pr. W. H. v d. Zwet (Rotterdam) ki. 3; 2e pr. 31. L, Molenaar (Capelle aan den IJssel) kl. 3; 3e pr. J. H. v. Al phen (Schiedam) kl. 3; le pr W. Knoop (Rotterdam) kl. 4; 2e pr. H. J. de'Groot (Schiedam) kl. 4 3e pr. C. v. d. Hoeven (Vlaardmgèn) kl. 4; le pr, b. van Feit (Schiedam) kl. 5; 2e pr. J. F. Bierhuis (Rodenrijs) kl. 5: 3e pr. J. Metjburg (Rotterdam) kl. 5; le pr. A. Hotting (Rotterdam) kl. 6; 2e pr. H. H. Steenbergen (Rot terdam) kl. 6. In totaal werd aan de les deelgenomen door 183 leerlin- SCHIEDAMMERS PER VOLENDAM NAAR HUIS Met het troepen transportschip Volendam, dat Dinsdag 3 Mei uit Tandjong Pnok vertrok en vermoe delijk Woensdag 1 Juni in Rotter dam aankomt, komen de volgende Schiedammers mee: Sergt. P. van Naamen, Hulsman- str 27b; Korp. H. F. C. M. Segers, Boylestr. 44; s.m.a. J. J. Lindeman, Prof. Kamerlingh Onneslaan 175b; sold. 1 J. de Hoog, Schiedamsedrjk 44. In totaal komen, er met de Vo lendam 673 militairen (sommigen met gezin) mee. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat het niet mogelijk Is de terugkerenden In de ontsche pingshaven af te halen of te begroe ten. SVV naar Apeldoorn Zondag begint S.V.V. in Apel doorn tegen A.G.O.V.V. aan de tweede helft van de iandscompeti- tic. Aan de thuiswedf tegen A.G.O.V.V. bewaren de supporters geen prettige herinneringen, daar het vertoonde spel in die wedstrijd speciaal van. S.V.V. zi|de, dermate slap was, dat met recht van een zeer matige weds try d gesproken kon worden. By A.G.O.V.V. is er sedertdien iets veranderd, want tot verleden week troonden zij nog als leiders der kampioenen en de Rood-Groenen kunnen er dan ook op rekenen, dit maal een rtog fellere tegenstander te genover zich te hebben dan destijds m Rotterdam. Wellicht is dit juist voor Arïe de Bruyn c.s. de prikkel die zij nodig hebben om de matheid, die tot op heden over het S.V.V.-spel lag, om te zetten in een pittig partijtje voet bal met vlot open spel over de vleu gels, opdat eindelijk eens gesproken kan worden van een S.V.V. in kam- pioensvorm. Door een Schiedamse overwinning zouden de S.V.V. pa pieren weer aanmerkelijk stijgen en zullen de eerstvolgende wedstrijden van S.V.V. voor Schiedam en om atreken weer van grote betekenis worden. Dat het zo zijn moge! 82. Na twee weken is Rob weer zo ver, dat hij mag lopen en nu begint hij e? over te donken, hoe hij uit dit oord weg zal komen. Want hij kan toch niet als opa Lars en zijn hflge leven hier blijven sly- ten.' In de tuin van het ziekenhuis heeft hij urenlang gesprekken met de oude, die toch meer verstand heeft dan de zusters veronder stellen. Opa Larsen heeft feitelijk manreén hartewens: hij wil ook terug naar zyn geboor teland, maar achhij bezit geen cent en welke schipper neemt nu haven binnen en tot Rob's grote vreugde ziet zowaar even sprakeloos. Want wie had dat een oude. half-zieke zeeman voor niets mee hy, dat de Nederlandse vlag van de achter- kunnen denken: niemand minder dan zijn naar Noorwegen? Op zekere dag vaart een steven waait! Rob gaat er direct heen en oude vriend Taaie Toon is de gezagvoerder klem, doch nog vrjjwel nieuw vrachtschip de wanneer hij tegenover de kapitein staat, is hij op deze kleine Nederlandse vrachtvaarder! 'TC' 2 Stx-ïSt, 1* ./BV *Li3!Lr.—v*^ VS Burgerlijke Stand GEHUWD; J. Roos, 25 j. en M, C. v, d. Steenhoven, 26 j.; J". W. v. Breu- kelen, 27 j. en. R. C. Grasman, 22 j.; J. D. v. Heiten. 25 j. en C. J. de Graaft, 21 j.,* H. C. v. Kruïnïngen, 26 j. en E. J. Dikmans, 23 j.; W. Zeeuw, 24 j. en L. Zeeuw, 25 j.; C. c. d. Tuijn, 24 j. en J. B. Beringer, 22 j-; J- Zomervrucht, 24 j. en T. H. Bakker, 25 j.; A. den Heijer, 29 j. en M. P. v. d. Wal. 19 j.; J. A. Hollan der, 27 j. en C. J. M. Verspeek, 20 j,; B. F, Jongbloed, 30 j. en A. Poot, 21 U K. Lems, 27 j. en C. Buijtenhek, 28 3.; F. G. M. v. Essen, 26 j. en C. J. M. L. de Koning, 23 j. ONDERTROUWD: J. L. J. Bosch, r 2ö j. en C. J. van Raaij, 23 j.; B. Drinkwaard. 25 j. en C. de Wilde. 24 L; H. den Dijker, 25 j. en W. Mul der, 25 j.; H. de Goede, 23 j. en E. Verheij. 23 j.; C. W. de Jager, 27 j. en J. M. v. d. Horst, 29 j.; L. J. Lat houwers, 22 j. en H. W. Schapers, 20 j.; W. v. d. Linden, 24 j. en A. Ane- maat, 24 j.; J. v. d. Meer 22 j. en P, A. Zuiderent, 13 j.; p. A. Meivogel, 31 j. en J. M. Willems, 27 j.; C. A. J, Nater, 27 j. en. H. G. de Boer, 25 j,; C. v. Ooi schot, 29 j. en H. A. Soudijn, 27 j.; H. A. Roessink, 27 j. en A, M. Hölscher, 25 j.; A. v. Rosmalen, 27 3. en A. Rodenberg, 21 j.; C. in 't Veld, 27 j. en G. Kooij, 27 j. DE LINDEBOOM Ais Priestley aan het woord is, verveelt men zich zelden. Geen probleem of h|j kan er met u een beun over opzetten. Hij kan het ook zonder u en dan neemt hy even gauw een paar personages, bedenkt een intrige en spuit de vrucht van zijn belezenheid en zijn denken op onderhoudende en vaak geestige manier door de monden dier personages, zoals bijvoorbeeld nu weer in zijn stuk De Linde boom. Het conflict daarin is dat van professor Linden, een geschiedkun dige die gedwongen wordt zijn Hmbt neer te leggen omdat hij 65 Ivur is geworden. Maar de idealis- sv ze geleerde verzet zich fel te- j en dit ontslag, want tegen alle cynisme der jongeren in, wil bij blijven vechten voor een betere wereld- Met vrouw en kinderen wordt het probleem druk bespro ken en de intelligente discussies die daar uit voortvloeien en die vele aspecten van wetenschap, his torie, religie en politiek raken, volgt men met belangstelling. Een zwakke zijde van het stuk is dat men alleen in de professor een le vend mens kan zien. De overige personages: vier kinderen en twee leerlingen van de prof, fungeren alleen maar als spreektrompetten van de auteur en zjj verm- -s niet voor hun menselijk- ooi. - men te interesseren. De voorstelling die het At' ,l~* daras Toneelgezelschap gister? d van het spel in het Passage-theater gaf voor de leden m de Kunstkring, had, end er regie van Louis Saai- bom, een vlot verloop, maar men had wel eens moeite te geloven met een Engelse familie te doen te hdb» ben. Een mooie, dikwijls ontroerende creatie was d« professor van Louis Saalborn, Mevrouw Royaards- Sandberg overtuigde weinig als mevrouw Linden. De dochters en zoon werden door Mary Smitshuy- sen, Nico Hagina, Carla de Raet en Lo van Hensbergen gespeeld. Mane Hamel chargeerde een halfgetïkte huishoudster met succes. Louis van Gasteren was een wat te gedistin geerde univdrsiteits-secretaris. Advertentie I.M. AU 2e Speciale Aanbieding ter held van onze SLAAPKAMER WEEfC brengen wij than* een bijzonder mooi uitgevoerd in BLANK EIKEN ot In MAHONIE. Deze kamer fraai afgewerkt met modern rellefwerk en bestaat uitGarderobekash groot ledikant met 2 nachtkastjes, tafel en 2 gestof feerde stoelen. Op deze kamer geven wij 10 (aar schriftelijke garantie. BEIJERLANDSELAAN WALENBURG ER WEG Voor het KNZB-fonds Schiedam krijgt de primeur De directeur van de N.V. Sport- fondsenbaden. in Nederiandi de heer Bierenbroodspot, heeft een plan bedacht om de K.N.Z.B. voor goed uit de financiële zorgen te halen. Het is xoch immers steeds zó geweest, dat het uitzenden van zwemsters en zwemmers .en de daaraan voortgaande training een grote financiële zorg baarde voor de K.N.Z.B. Om te beginnen zal er nu in ieder Sportfondsenbad (en hopelijk ook in de particuliere baden) jaarlijks een nationale zwemwedstrijd worden georgani seerd, waarvoor dan het bad gratis ter beschikking wordt gesteld. Daarnaast is gedacht om voor alle jongens en meisjes die de K.N.Z.B.- proef afleggen, bij het afzwemmen een tegeltje te laten fabriceren, waarvan ook de baten in het K.N.Z.B,-fonds (Bierenbroodspot- fonds) zullen worden gestort. Hiermede hoopt men te berei ken, dat onze zwemsters en zwem mers op wat ruimere schaal kun nen. worden uitgezonden bij grote internationale ontmoetingen. Schiedam heeft de primeur van deze serie wedstrijden. Donderdag 19 Mei organiseert de S.Z.C. een nationaal program ma in het Sportfondsenbad, waar op tevens de bij de Z.R.O. aange sloten verenigingen in dc gelegen heid gesteld worden hun jonge krachten op de nummers 50 m. rugslag, 50 m. schoolslag en 50 m. borstcrawl te laten starten. Bij |ie senioren zien we o.a. Irma Schu macher, Ria v. d. Horst, en Nel Garritsen aan de start. S.Z.C. I soeelt tot besluit een waterpoïo- wedstrijd tegen D.JK. I uit Am sterdam. Advertentie I.M. Rotherharo speelt gelijk tegen Bondselftal (22) X vijftienduizend Groningers, die naar het Be Quick stadion wa ren gekomen voor de strijd tussen een Nederlands Bandselftal en het Britse Rotherham, hebben geen waar voor hun geld gekregen. Het was een tamme vertoning, waarbij nauwelijks een uitblinker te noemen viel, of het zou de Ne derlandse keeper Landman moeten zijn. Zowel bij rust als bij het ein de was de stand gelijk. De eerste keer 11, de tweede maal 2—2. Roozenburg maakte de beide Ne derlandse goals. Zeven nieuwe voetbal velden in de Babberspolder De Vlaardingse Gemeenteraad had gisteravond niet minder dan vijf uur nodig. Het was geen pret tige vergadering! De langste tijd werd wel gesproken over de aap koop van een pand aan de Delft- seveer, waarin tot voor kort de wasserij van Strevelaar was ge vestigd. De gemeente Vlaardingen heeft d;t pand beslist nodig, om straks de straat aan te kunnen leg gen. die het verkeer op die plaats langs veiliger baan zal leg gen. De discussie verliep rustig, totdat uit de woorden van wethou der De Bruyn bleek, dat dit Panc* leeds was gekocht, terwijl men thans zat te bedisselen of het al of niet zou worden gekocht. Men was hierover zeer verbaasd en eiste van wethouder Van Min nen Jeen uitlegging. In de Commis sie van Financiën, die n.l. een on gunstig advies had uitgebracht, had men de wethouder herhaalde- lyk gevraagd of het pand werke lijk nog niet was gekocht, daar het anders weinig zin zou hebben een advies uit te brengen. Alle le den van de commissie van Finan ciën kwamen hierover aan het woord en spraken hun misnoegen uit over deze gang van zaken. Er volgde ever deze zaak een zeer verwarde, onaangename discussie Nadat wethouder Van Minnen ech ter een verklarend woord had ge sproken en wethouder De Bruyn op glasheldere wijze het beleid van B. en W. had verdedigd werd het voorstel aangenomen met 23 stem men voor en 4 tegen. De vier stemmen waren van de heren Van Tc or (WD), v. A Veen (CH), Niemantsverdriet (CH) en West- strate (A.R.). Een punt, Safc ook nog al wat stof deed onwaaien was dat, waar in B. en W. een voorstel doen tot ontbinding van pachtovereenkom sten met C, Vreugdenhil en J. Vente. De heer Van der Kooy had hierover enkele dingen te zeggen en te vragen, die hij liever in een besloten zitting zag behandeld. De- I ze besloten zitting duurde meer dan een uur. Hierna was men het gauw eens. Het voorstel werd aan genomen, nadat de heren Vermeer en den Admirant hadden verklaard geacht te hebben tegengestemd. Het was te danken aan het late uur, het was tegen twaalf uur, dat punt 22 van de agenda niet zo veel tijd vroeg. Het betrof de aanleg van 7 voetbalvelden in de Bab berspolder, mede in verband met het feit, dat straks, als de weg naar het Wagenveer er zal komen, For- tuna en De Hollandiaan plaats zul len moeten maken. Die velden gaan ongeveer f 163.000 kosten. De heer Den Admirant (SG) voelde er weinig voor zoveel geld uit te leggen voor sportvelden. Overi gens voelde men veel voor de aan leg, maar het ging er alleen nog over of men het el dan niet door de DUW (Dienst Uitvoering Wer ken) zou laten doen, onder toe zicht van de Nederlandse Heide maatschappij. Er werd nog ge vraagd hoeveel het zou kosten, wanneer de D.U.W. het werk niet zou doen. Wethouder Van Minnen, die een antwoord gaf aan de heer Den Admirant toonde zich zeer verheugd over de aanleg van deze sportvelden, die hij sanatoria voor gezonden wilde noemen. Wethou der De Bruyn had zich op de hoog te gesteld, van wat de arbeiders bij de D-U.W. verdienden en hij had deze lonen vergeleken met een opgave van het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen. Het bliikt, dat de arbeiders van de D.U.W. gemiddeld een bruto inko men hebben van f 44.per week, terwijl het maximum, dat in Vlaar dingen als tweede kiasse gemeen te mag worden uitbetaald f 41.28 bedraagt. Het voorstel werd aan genomen. VISSERMBERICHT SCHEVENIMGEN Besomming loggers verse vis van 12 Me:: Sch 225 met f 7500, Besomming RuBtvissers: Sch 17 met f 440, Sch 118 met f 130. Sch 10 met f 190, Sch 165 met f 70, Kw 61 met f 230, Kw 215 met f 350. Th 1 met f 180. Th 15 mei f 250. Th 42 met f 280. Je 93 met f ISO. Uk 105 met f 520, Od 7 met f 130, Od 3 met f 110. Od 2 met 170. Od 20 met 'f 160, Od 21 met 100. Od! 5 met 200, Od 22 met f 120, Od 8 met f 440. Od 1 met 280. Ym 343 met 150. SI 12 met f 55, SI 6 met 270. SI 49 met f 210. Vli 12 met 50. Bh 12 met 40. AMSTERDAM. Gisteravond zyn uit de auto van een gezagvoer der der K.L.M. op het voorplein van het vliegveld Schiphol twee koffers gestolen met een belangrijke in houd. De koffers zijn gemerkt met de initialen van de gedupeerde vlie ger, G. J. M. De eerste koffer is een zogenaamde navigation-bag, inhou dende boeken en instrumenten voar de navigatie. De tweede kaffer is een zogenaamde „B 4-bag", gemaakt van Amerikaans canvas, die kan worden dubbel geslagen. In de ene helft zat kleding van de piloot, in de andere helft een aantal geteken de reïs-chèques voor Amerikaanse dollars, de boordkas en een blanco chèque-boek van de National Bank te New York, alsmede K.L.M.-papie- ren. Vlaardingse militairen keren huiswaarts Woensdag 1 Juni wordt het troe pentransportschip Volendam in Rot terdam verwacht. Het schip vertrok Dinsdag 3 Mei met 673 militairen (sommigen met gezin) uit Tand jong Priok. Aan boord bevinden zich ook enkele Vlaardingers, Het zijn Soldaat le klas G. Versluis, Stcyn- Straat 28; sergeant le klas M. J. Verkade, F. K. Drossaarsstraat 43; vlgtmr. E. v. d- Graaf, 2e Maasbos straat 57; vltmr. le klos A. van 't Hof, Kievitlaan 13; vlgtmr. le klas H. C, Loke, Kievitlaan 13, en F. S, Smit-Vryman, Verheystraat 87. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat het niet mogelijk Is de terugkerende militairen In do ontschepingshaven af te halen of te begroeten. Men beweert dat Frangaises zich het beste kleden voor het minste geld. Alléén een kwestie van smaak Och nee; zij besteden meer aan dacht aan kleinigheden. Al draagt U een jas van het vorige jaar, met een paar moderne handschoenen voelt U zich toch anders. Wij kochten zo'n stuk Parijse schoonheid voor 3I onze klanten. Echte Franse Filex handschoenen in wit, ecru, grijs en zwirt. X. U heeft misschien geaarzeld als U ze voor f. 6.- zag lig gen; koop ze nu dan voor A TH EN ES 5 EK IA AN (DJJKZJCHTJ— ROTTERDAM Autobuslijn Z op I Juni in dienst De directeur van de R. E. T. maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 1 Juni aufcobualyn 2 aan het thans in exploitatie zijnde tram- en autohusnet zal worden toege voegd. De route zal zijn: Breeweg bij de Donkerslootstraat— Breeweg (terug BeukendaalDal- wegBreeweg;West Varkenoord- sewe gB reepleinBreeStre- v elswegZuidplein—Pleinweg Maastunnel's GravendijkwalHc- negouweriaanStatentunnel—Sta- tenwegWalcnburgerwcg—Sta- tionssingelstation D.P. Noord, Lyn Z is een bijzondere Autobus- lijr„ Op deze lijn geldt het volgende grondt ar ief Station D.I NoordBreeweg: en kele reis voor volwaasenen 20 cent; voor kinderen 10 cent. Dienstregeling Van Maandag tot en met Zater dag vertrekt de eerste autobus van Breeweg om 6 uur, van station D.P.-Noord om 6.26 uur. De laatste bus van de Breeweg om 12 uur, middernacht van station D,P. om 12.05 uur. Op Zondag zyn de vertrektijden resp.; 8 uur (le bus) en 12 uur en 12.05 uur laatste bus. Op Maandag 16 dezer zal „Come- dia" onder leiding van de Russische gastregisseur Peter Sjarof en in de vertaling van Aleida G. Schot een voorstelling geven van Maxim Gor ki's „Nachtasyl". Medewerking verlenen de dames Rika Hopper, Nelly Ernst, Ellen, de Thouars, Riek Schagen en do win nares van de „5 Mei-prijs" Truus Dekker, alsmede de lieren Cor Her mus. Lucas Wensing, Jos. Liest'ng, Han Bentz van den Berg, Henk Rigters, Guus Hermus, John Soer, Ton Lutz, Otto Sterman, Jan Apon, Jef de Groot en Hhns Everts. Bij de scheepswerf ,pe Merwede" is het voor Finland bestemde vracht- en -passagiersschip Siriuste water gelaten. Voor een verslag van deze gebeurtenis verwijzen wij naar pag. 3. Ook Overschie heeft nu televisie Ook Overschie heeft nu televi sie, d.w.z, ook in deze randgemeente van Rotterdam kan men de televi sie-uitzendingen opvangen van Philips, van Eindhoven uit. Men heeft het hoogtepunt van Overschie uitgezocht, dat voor proefnemin gen geschikt zou zijn en dat is de zolder van de graanmaaldcrjj „Ons Belang", Donderdagavond heeft men voor het eerst officieel Eind hoven „opgeroepen" en voor deze gelegenheid de wijkraad uitgeno digd. Het „Transcontinental Televi sie Genootschap" heeft de beschik king ovei twee ontvangers. Het ene heeft een wit scherm van 22,5 cm en het ander een groen scherm van 17,5 cm. Het is niet de bedoeling van het genootschap „voorstellingen voor iedereen" te geven. Voorlopig blijft men in eigen kring experi menteren, Want, het is bekend, over televisie is het laatste woord nog lang niet gesproken. Ook de ont vangst in „Ons Belang" is hoewel bevredigend, nog verre van vol maakt. Maar wie weet, welke plan nen op deze zolder nog verwezen lijkt zullen worden. Men wil er in de toekomst ook een zender bou wen. om de naaste omgeving, Rot terdam, Schiedam Delft en mis* schien ook Den Haag, kennis te ja- ten maken met de nieuwe uitvin ding. F ilmmaniakken Het toneelgezelschap van de T.M.S. voerde Donderdagavond in het slechts voor de helft gevulde Palace, de klucht Filmmaniakken op. Zoal3 de voorzitter terecht zijn openingsvi iord (drie kwartier te Iaat) zei, is het een pretentieloos stuk, maar het publiek vermaakte er zich uitstekend mee. De beide hoofdfiguren, twee landlopers, wer den op goede wyze weergegeven door de heren J. Sappelli en G. Zan- tinge. De laatste voerde tevens de regie, en ook dat bleek hem wel toe vertrouwd. Heel aardig was het décor van „Pension De Duinroos". Na het toneelprogramma bleef men nog geruime tijd byeen op de dansvloer. Jan de Klerk verzorgde de dansmuziek. EXAMENS Aan de Rijksuniversiteit te Lei den promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Beschouwingen over wij ziging van de federale constitutie In de Verenigde Staten van Ame rika", de heer W. H, D. Nolen. te Rotterdam. Advertentie I.M. Wie durft er aan nieuwe overgordijnen te denken In een tijd, dat Italiaanse damast van 1 0 tot 12 gulden schering en inslag zijn- en handweefstof van 4 en 5 gulden als goedkoop wordt beschouwd Mogen wij dan rustig een beetje trots zijn op een aanbieding zijden damast voor een prijs die altijd nog 2 gulden lager ligt dan de goedkoopste handweefstaf. Zaterdag begint de verkoop -van deze gordijndamast 120 cm. breed in een warme terra kleur en U koopt ze per Meter voor Niemand zal ge/oven dat U een sle/ van zu/ke prachtige gordijnen kochi voor nog geen 17 gulden. zz „Potjes-latijn" Volslank en stevig op de henen komt deze Dora zich presentexen als aanklaagster en getuige in de zaak contra Willy, een moeilijk in te delen, vrouwtje van het amorphe type. Beide dames zijn gehuwd maar de omstandigheden waaron der zij leven en het gezin besturen verschillen, nogal wat. Dikke Dora, mogen wij wel zeggen, kreeg in achtjaar echtelijk verbond zes kin deren, thans allemaal gezond en in leven. Willy daarentegen, slechts drie jaar getrouwd, hoefde tot dus ver nog geen luiermand in te rich ten. De vrouwen zijn buren, in die zin, dat hun woningen aan elkan der grenzen en de balconnetjes aan de achterkant slechts door een laag muurtje gescheiden, zijn. Wel, het is nogal duidelijk, dat er op dat balcon van Dora meer te redderen valt dan op dat van Willy met haar ene man alleen. Kunst, om dat netjes en opgeruimd te hou den, maar dan moet men, zoals Do- ra er vier hebben die nog niet he lemaal zindelijk zijn 't is waar, kleine Truus is aan de late kant, maar dat benne zenuwe mag men dan alstublieft de matrasjes buiten luchten en drogen of hebbu daar soms bezwaar tegen? Willy had er bezwaar tegen, nou en niet zuinig ook. Kijk eens hier, Willy kon best begrijpen dat je dat grut niet droog kon houden, of schoon; t hing ook veel van de moeder af, jazeker, je hebt zinde lijke moeders en onterts, nou, als de rechter het dan horen wou, die Dora was een echte ontert, want je ken wel nagaan: als je drie kinde ren bij mekaar stopt in één bed en geen van drieén is zindelijk en je laat dat zomaar een hele week z'n gang gaan, nou, dan zou Willy de rechter wel eens willen zien als hij bij haar op het balcon moest we zen en die matras hing daar op het tusseninuurtje te drogen. En het keukenraam dan, dat kon je de hele dag niet open zetten als die matras daar hing. ken je wel nagaan, eet smakelijk! Honderd keer had Willy die vrouw al ge waarschuwd en echt beleefd ver zocht haar niet meer te hinderen met die matras, maar helpen ho maar. Dora ging er kalm mee daor en het leek wel of ze d'r lol in had en het dee om te jennen, Wel nu een mens zijn geduld heeft grenzen en zie nu eens, welke euveldaden deze Willy voor het gerecht brachten. Toen die matras daar weer op een morgen hing, heeft Willy het ding met een verachtelijk gebaar naar beneden gesmeten in het tuin tje van de parterre-bewoners, maar zij zou daar stellig nu niet voor het hekje staan als het daarbij geble ven 'as. Nee, aan het treffen der dam-*, een dag later bij de dro gist, en de beledigende woorden te dier plaatse door Willy gebezigd danken wij dit proces. Wij kunnen de kwetsende woorden, tot onze spijt hier niet voor u afdrukken, zij laten zich niet smakelijk lezen, ziet u. Aan boete kostten zij Willy tien gulden, dat is een goede drie gulden per stuk. Wat Dora betreft, de rechter be greep haar moeilijkheden. Probeer het eens met een extra potje, was zijn raad, vroeg en veel op net pot je wil wel eens helpen bij het zin delijk maken van de schatjes. Advertentie IM. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn j Pijnvetdriiveï bij uitnemendheid BUiJlC 40-7$ ff. J Rijnvaart MAIHENESSERLAAN (DIJKZICHT) LOBITH, 12 Mei. Gepasseerd rnet be stemming naar: Duitsland: Gelria 4 Hoogkamp; Ener gie 5. V. Bon; Zwaatje. Vos; Johann HeinriCh, Egberts; Kothom, V. Holt; Jacobus, v. Dodemvaard; Athena, de Boon; Johannes 2, Boni ok; V. H. 9, ThomassenKenia, MoonenKawi. v. Meggeien- Tolo. v. TeilingenLena, Bos; Maasstroom 36, Knope; Gijsbertha v. Zanten Rxval, Hamming aHika, Wezeman; Eja, v. d. Zwaag* Drie Ge broeders, v. Uren; Odemvald, Koster; Johanna de Bleeker; Bavaria Selp Eben Haezer, Mannak; Onderneming Kleine; Antonlus Maria, Verberg; St. Petrus Canlsius, v. Steen; Vertrouwen, v. Weel; Vios, Timmerman; De tijd zal "t Jeren. Timmerman; Geertruida, Frie- ling; Kijnschelde 14, Verhaegen; Insu- lsnde, de Jager; Prudence, de Roeck; Virginic. de Jongh; Alice, Dc Jongh. Actief, Bakkeren- St. Therese, Akker- mans; Infatigablê 2, Boers; Eisje, Jan sen; St. Theresia, Engelaar: Rijn stroom, FiermanJohan, Wontman; Elzina, Smit; Bertha, de RidderAnnie, Westxik; Harmonie 5. Pouw: Express 46, Mol; Damco 67, ÈveraertsDamco 95 Eggen huisArieile 2, Brouwer; Ju. lius Nauwelaers: Leon, Bossers. Basel: Wetliberg, de Gelder; Chavig- nol, de Brinjn; Avize, Goudwaard; Al- lemannia v. Trierum. Rotterdam; Marcora, Binnendijk; Mi- netaie 2. v. StrienOude Maas, Maris Esperance, Minnes; ïtsjnzeevaart 14, UIderikS; Esmeralda, WemmersGuro v. Veen; Theodora de Jong; Jafrieto, Romein tiers. Maarssen: Anna Mathilda, v. d. Horst. Boskoop: Tiny, Toekens. Stampersgat: Wlljo, v. d. Wijngaar den Onstwedde: Spes. Klinkenberg. Doetlnchem; Catharina, Wiegers. Groningen: Anka, Kars; Wageningen: Drie Gebroeders, V, IJren. Sneek: Alpha, Stoter. België: Migna LigtenbergTavora- ble, Ceuiemans: Kerkwijk. Janssen Navexmotor 3, "v, Heyghen; Nelly 2, v. Oosten Laurent, v. d. Kaap; Rupel 3 de BakkerCiterna Houwelingen Bernhard, Bosman; Nigritella, Bati- wens; Petronelïa Maria, de Jong; Presto, Sihram; Tertio, Raaymakers Anna Maihilde. Daelmans; Pierre, Metirs- Rheinumon 5, v. Strfidonck; Hamburg (over zee) Ria, Schepers.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2