Huddersfield in een onvriendeliike bui wmm Gerrit Schulte peddelt rustig naar de eindoverwinning BW houdt VSV tot twee minuten voor het einde aan de praat Van Kan is een gladde jongen zegt men in Apeldoorn Pas in laatste minuut valt de beslissing door Seits SCHUDT UW LEVER WAKKER Van der Gijp schuift winnende doelpunt langs Britse muur Alfen kampioen Iichtveder Amsterdam, wint de Moormanbeker Bondselftallen tegen Middlesex Wanderers a De Harder in Bondselftal Van Beek wint opnieuw de laatste étappe Bellenaars eerste te Scheveningen M ".e4.1 m i*-' r.J>l De Tour de France Fanny naar Amerika Gelukkigemaar verdiende zege RCIi eerste klasser r 3 (Van onze sportredacteur „Pffft..." moet de heer Bronkhorst uit Velp gezegd hebben, toen hij Zaterdagavond die gladiatorenstrijd op het Sparta terrein te Rotterdam, tussen een bondselftal en Huddersfield Town liet eindigen- Er was althans alle reden voor om te zuchten, want we kunnen niet bepaald zeggen, dat dit in het rood ge klede bondselftal en de Engelse gasten een vriendschap pelijk partijtje voetbal hebben laten zien. Het was af en toe zelfs voetbal met-het-mes-op-tafel en al had het publiek, dat nu eenmaal tuk is op een beetje sensatie, er plezier in, wij kunnen voor bet gemis aan zelfbeheersing van enkele spelers weinig bewondering hebben. Het is misschien tegen de ge woonte in, maar de eerlijkheid ge biedt ons te vertellen, dat de En gelse gasten het zelf min o£ meer hebben uitgelokt. Wellicht nDg prikkelbaar door de zware strijd, die Huddersfield in Engeland ach ter de rug heefi zoals u weet zijn ze ternauwernood aan de de gradatie ontsnapt konden de gasten hei niet verkroppen, dat deze Hollandse amateurs de strijd aankonden, ja hen zelfs som tijds de baas waren. Dat maakte hen korzelig en een tikje onspor tief. Zo was het de Engelse mid denvoor Rodgers (die niet in de schaduw kan staan van Peter Do- herty) een doom in het oog, dat Terlouw hem elke keer, dat hij tegen de stoere Krimpenaar moest optomen, de baas was. Nu is Ter louw wel'een stootje gewend en liet hij zich door het onsportieve geduw van Rodgers niet van de wijs brengen, maar het bleef er niet bij. Ook anderen uit Hud dersfield toonden zich „bad loo- sers" en dat loktebegrijpelijk tegenactie uit. Dat was natuur lijk ook niet goed te praten en wat we bijvoorbeeld Appel tegen de Engelse spil Hepllewhite zagen doen hem op een ogenblik, dat Bronkhorst niet keek, tegen de grond trappen zult u door ons niet horen verdedigen. Jammer, dat het zó toeging Al die incidenten hebben het goede uit deze wedstrijd eigenlijk een beetje bedorven en dat was jammer. Want dit bondselftal ook al speelden Wilkes, Schijve- naar en De Munck niet mee heeft een pittig partijtje voetbal laten zien, dat in niets voor dat van de Engelsen behoefde onder te doen. Een prima verdediging, met Terlouw als de primus inter- pares, uitstekend halfspel van Stoffelen en Vermeer en een ver rassende vaart in de voorhoede, waarin Timmermans en Clavan wel uitstekend werk deden, doch Biesbrouck en Van der Gijp op de andere vleugel ook niet uit de toon vielen. En.... als Appel zich be ter kon beheersen, zouden we niet schromen om hem voor de wed strijd van Woensdag, tegen de En gelse B-profs, een aanbeveling „Kom ik er op?" vraagt Fokkie, die even een kijkje kwam nemen bij de keeper van Huddersfield. IN APELDOORN speelden AGO VV en SVV gelijk: geen der par tijen kon doelpunten. Doalverde- dlger Opschoor van SVV heeft het echter nu en don hard te ver duren gehad, zoals uit deze foto blijkt. Hier strafte het kwaad zichzelf, want v. d. Gijp zag toch nog een gaatje om langs het bekende „muurtje" het winnende doel punt te scoren. mee te geven. Over alle linies had Huddersfield de handen vol ener waren nog geen tien minuten ge speeld of een pass van de ver naar voren gekomen Van Bun gaf Biesbrouck de kans om 't Bonds elftal de leiding te geven. Pas vijf minuten voor de rust uit een uitstekende kopbal van Glazzard werd het 11. Na de rust is het onvriendelijke gedoe pas goed begonnen. De En gelsen konden het'niet hebben dat zij bijna na een kwartier opnieuw kwamen achter te staan. Eerst kropen ze door het bekende naald- oog, toen een doelpunt van Tim mermans eigenlijk was het van Whittacker, want de rechtshalf gaf de bal het laatste zetje voor buitenspel, dat Bronkhorst niet doch een van de grensrechters wel had gezien, werd afgekeurd. Maar nog geen twee minuten later kreeg Advertentie LM. v. d. Gijp een vrije trap te nemen, precies op de witte lijn van het strafschopgebied. Veel te dicht bij de bal liet Bronkhorst de Engel sen het bekende muurtje opbou wen en ze werden er zelf voor ge straft, want de schuiver van v„ cL Gijp vloog er langs en Mills, de keeper, die heel d. Gijp niet had zien staan, kon alleen maar met een verdrietig gezicht de bal op gaan vissen. Vanaf dat moment is er in het veld geen vriendelijk woord meer gesproken. Het was 21 en het bleef 2—1. Na de rust is het Bondselftal te ruggekomen met v. d. Gaag van Coal op de plaats van Van Bun. W orstelen Zondag werden 'te Arnhem wed strijden gehouden om de nationale' kampioenschappen worstelen. De uitslagen luiden: Lichtved erge wicht 1. Alflen (De Halter, Utrecht) en kampioen: 2. De Jong (De Halter, Utrecht); 3. Kost (Ajax, Amster dam). Vedergewicht: 1. Kabbedgk (Slmson, Den Haag) en kampioen. Zwaarmiddengewicht 1. E. Groot (Achilles, Krommenie) en kampioen. Gisteren zijn te Utrecht de halve- eindstrijden en eindstrijd gespeeld omde Moorman-beker tussen de vertegenwoordigende afdelingself tallen van Amsterdam, Arnhem, Friesland en Rotterdam. Rotterdam won van Friesland met 30. V. d. Kloet van Zwart Wit scoorde tweemaal en het derde ontstond -uit een voorzet van links, die een Fries in eigen doel kopte. Amsterdam bezorgde Arnhem een nederlaag van 3-1. In de verlie zersronde tussen Arnhem en Fries land kwam Arnhem met 30 als overwinnaar uit de strijd. In ae eindstrijd tussen Rotterdam en Amsterdam nam Rotterdam door v. d. Kloet voor de rust de leiding. In de tweede helft brachten de Am sterdammers de schaal in even wicht (1—-1), een stand, die tot aan het einde ongewijzigd bleef. Iide verlenging slaagden de hoofdstede lingen erin het winnende punt te maken, zodat zij op de Moorman beker, die Rotterdam had te verde digen, beslag hebben gelegd. Voor de wedstrijd tegen de Engelse club Middlesex Wanderers, die Za terdag 21 Mel In het Goffertstadlon te Nijmegen wordt gespeeld, is het Neder lands bondselftal als volgt samenge steld Doel: .Van Raalte (Blauw Wit); Achter: Wagener (Willem 2) en Ad vocaat (D.F.C.); Midden: Van Calcar (G.V.A.V.), Mö- ring (Enschede) en Lussenburg (N.A.C.); Voor: Van der Gijp (Emma). Adang (Bleijerheide)Van der Weert (Wage- ningen), Biesbrouck (R.C.H.) en Van Langwenus (W.V.C.). Voor de wedstrijd Bondselftal Middlesex Wanderers, die Hemelvaarts dag 26 Mei op het V.tT.C.-terrein te Den Haag wordt gespeeld, luidt de samen stelling Doel: Van der Bijl (Feijenoord); Achter: Alberts (Vitesse) en De Jong (A.D.O.); Midden: Van den Engel (D.H.C.), Kroon (Feijenoord) en Schwenke ^Voór: Clavan (A.D.O.). Schaap (Gooi). Van Geen (ScheveningenBeun (Xer xes) en De Harder (V.U.C.). Reserves voor beide elftallen zullen pas enkele dagen voor de wedstrijden worden aangewezen. Voor de wedstrijd tegen het Engelse b-elftal, die Woensdag avond 18 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal wor den gespeeld, is het Nederlands bondselftal als volgt samenge steld: Doel: de Munck (Sittardse Boys). Achter: Van Bun (MVV) en Schijvenaar (EDO). Midden: Van Schijndel (SVV), Terlouw (DCV) aanvoerder en Stoffelen (Ajax). Voor: O verheek (BW), Wilkes (Xerxes), Lenstra (Heeren veen), Timmermans (ADO) en De Harder (VTJC). Reserves zullen nader worden aangewezen. (Van onze speciale verslaggever De rondtrekkende wielerkaravaan heeft haar tocht docr Neder land beëindigd en is op het uitgangspunt Amsterdam terugge keerd. Het fietsen is gedaan en geheel wielersportminnend Neder land is voldaan, want de grote favoriet Gerrit Schulte heeft gewonnen en hiermede .de eerste prijs van 1750— in de wacht gesleept. Gistermiddag trok de uitgedunde kleurige optocht van 45 renners het Olympisch Stadion binnen en de renners stapten zoals na elk moeilijk werk het geval is opgelucht van hun fiets. Gerrit van Beek had, evenals ver- leden jaar, de laatste etappe voor zichzelf gereserveerd. Van de Bos schenaar Schulte had bij niets te duchten. Voor hem werd het van Tilburg af een wandeltochtje in de oranje leiderstrui. Hij had zich Vrij dag verzekerd van eeif kleine 3 mi nuten voorsprong in het algemeen klassement en moest er alleen op toezien dat zijn naaste concurren ten geen al te gekke bokkesprongen gingen maken. Er gebeurden voor hem geen sensationele dingen meer. "Wel voor Van Beek, die bij Heem stede zijn tijd gekomen achtte en er onweerstaanbaar tussenuit trok. Verleden jaar had hij zulks reeds bij Den Deyl gedaan. Schulte keek even op: „Van Beek? Dan geen vuiltje aan de lucht" en rustig ped delde hij voort, weliswaar aan de kop van het peloton om bij even tueel gevaar direct paraat te kun nen zijn. Tussen Aalsmeer en Uit hoorn had Van Beek reeds bijna 2 minuten voorsprong en toen kreeg ook Bernard Franken er zin in. Aangemoedigd door de enorme mensenmassa's die overal langs de weg stonden, kreeg Van Beek zelfs een voorsprong van 6 minuten. Het peloton trok er zich een tijdlang niets van aan, maar kijk, eindelijk ontwaakte men en een furieuze strijd ontbrandde, hetgeen er waar schijnlijk toe bijdroeg Van Beek tegen het einde een „ram" te bezor gen. Hij kwam echter op tijd over zijn inzinking heen, vond zijn goede rhythme terug en reed zegevierend het stadion binnen, waar 30 h 35.000 toeschouwers hem met donderend applaus ontvingen. Franken kon zijn achtervolgers niet baas blijven en werd in de buurt van Amstelveen ingelopen door Savelberg en de Belg Aceou, maar wist toch als tweede over de eindstreep te gaan. Schulte kwam, samen met Peters en Van der Zande de stadionbaan oprijden en eindig de in deze etappe als zesde. Bellenaars eerste in Scheve ningen Zaterdag stormde Kees Bellenaars als eerste de Schevenlngse boule vard op. De oude baanrenner was overgelukkig met deze overwinning in de propvolle badplaats. Het was een soort wraakneming, een revan che op de jeugdige en taaie Arie Vooren. Merkwaardig, toch ook een rijder uit Bellenaars team Het had „den Pel" reeds dwars gezeten van Vaals af. Hü vertelde het zelf, onmiddellijk na zijn aan komst in Scheveningen. Met fonke lende ogen riep hij ons toe: „Als hij (Vooren) hier weer naast me was,komen rijden, dan had ik hem in zee gesmeten. Tn Vaals liet hij zich bet laatste eind aan mijn wiel trekken en klopte me toen op de laatste meters." Het eerste gedeelte van deze etappe, van Tilburg naar Bergen op Zoom, was een lange zegetocht ge worden voor de sympathieke Jan van Gelder en uit Sluiskil, die hier de streek kende als geen ander. Aan het begin van de Langstraat liep hij weg op de smalle slingerwegen tus sen de vele dorpjes in. Tjonge, wat ging dat hard: 50 soms 55 wees onze kilometerteller. „Ik hoop dat hij het wint," zei een wielerofficial in onze wagen. „Het is zo'n vrolijke, aar dige jongen, die het geld bovendien goed gebruiken kan." De Belg Van Kerekhove deed nog een vermetele poging Van Gelderen de 100 te ontrukken, maar het lukte niet. Een slap wordende band verhinder de hem dit. De ploeggenoot van Van Gelderen, Braspenninx. die het tempo van de Belg had proberen te drukken, werd nu tweede. De twee de etappe, Bergen-op-Zoom—Sche veningen, is dan ten slotte gewon nen door den „Pel", die er in Loos- duinen tussen uit trok en onbe dreigd als eerste in Scheveningen arriveerde. De einduitslag luidt: 1, Schulte 51.38.09: 2. Keteleer 52.41.04; 3. Schelllngerhoudt 51.44.40; 4. H. de Hoog 51.47.42: 5. Meersman 51.48-52; 6. Ca Hens 51.5046; 7, van Stayen 51,51.08: 8. vooren 52.02.10; 9. van Est 52.05.14; Hoewel nog geen Nederlandse renner gecontracteerd is voor de Tour de France van dit Jaar, mag men. gezïfen de verrichtingen van diverse renners in de ronde van Nederland, aannemen, dat Henk de Hoog en Wim de Ruiter een grote kans maken in de Nederlandse ploeg, welke uit 6 renners zal bestaan, te worden opgenomen. Verder zouden de drie Limburgers Lambricha, Janssen en Sijen reeds gepolst zijn, al dient te worden, afgewacht wat dit drietal in de ronde van.Luxemburg, .welke dezer da gen aanvangt, zal presteren. Voor de zesde p)nats in de Nederland se ploeg voor de Tour de France ka men diverse renners in aanmerking. Naar ons ter ore kamt, zouden Van Eist. Voorting en Van Beek hiervoor in de 3td®plaats een kans maken, al zal i cpeciaal aandacht schenken aan de prestaties van de Zasnkmder Schellin- gerhoudt in de ronde van Luxfifeburg, Zijn zijn klfmprestaties redelijk dan komt hij misschien ook op de hjet van candidaten te staan. DE LAATSTE ETAPPE van dc Ronde van NeeIerland leidde Zondag naar het Olympisch Sta dion in Amsterdam. De Zaan dammer Van Beek werd etappe winnaar, doch Schulte was de winnaar van de Ronde. Wij zien hem hier zijn e re-rondje rijden, nadat de voorzitter van de NWU, jhr. v. d. Bergh van Heemstede hem. de lauwerkrans had omge hangen. 10. van Leenen 52L06.50: 11. Voorting: 12. Grysolle; 13. Loos G.; 14. Belle naars; 15. V. Dungen; 16. H. Smits; 17. Petera; 18. Franken; IS. de Korver; 20. Boogcerts; 33. de Vries 53.23.51. Ploegenklassement: 1. Belg. A ploeg 155.49.01; 2. Ned1. C ploeg 156.00.28; 3. Ned. A ploeg 15B.04.12: 4. Ned. B ploeg 156.63.13; 5. Belg. B ploeg '156.18.15; 6. Ned. D ploeg 155.41.37; 7. Ned. E "ploeg 158.5S.37; 8. Ned-Belg. ploeg 160.55.39. De uitslag van het ploegenklasEement is onder voorbehoud wegens protest van de Nederlandse B ploeg. Met het K.L.M. lijntoestel, dat Zater dagavond om elf uur van Schiphol ver trok. vlogen Fanny Blankers-Koen en haar echtgenoot naar de Verenigde Sta ten. waar Fanny op een aantal wedstrij den za) uitkomen. Voor het vertrek ver telde Fanny: „De voorbereidingen zijn wat kort geweest en eigenlijk weet ik nog bijna niets. Bijvoorbeeld weet ik nog niet, tegen wie ik daar zal uitkomen, al heb Ik dan wel de naam Stella Walsh ho ren noemen. Maar zo vervolgde da kampioene die is al zo ongeveer 37 jaar. Het is wel mogelijk, dat er nog andere buitenlandse dames zijn uitgeno digd. maar dat zal ik waarschijnlijk niet eerder weten, dan dat ik in Los Angeles ben aangekomen Over het programma wist Fanny al leen te vertellen, dat zij waarschijnlijk nog in San Francisco en op 28 Mei in New York zal starten. Zij heeft zich voorgenomen om in ieder geval 23 Mei weer in Nederland te,zijn, want dan wil zij deelnemen aan een wedstrijd die haar vereniging, Sagltta, ln samen werking met de „Athletiek Vereniging 1923" op de Sinlelbaan te Amsterdam organiseert. De wedstrijden in. Amerika zijn alle in de open lucht; Italië schakelt Zuid-A£rika uit voor Davis cup Zuld-Afrlka heeft de tweede ronde van het tenniBtouroool om de Davis Cup.niet overleefd en is met 41 tegen Italië ten., onder gegaan. Voorts wan Frankrijk met 41 van Denemarken, en Zweden plaatste zich ln de volgende ronde door tegen Noorwegen reeds een voorsprong van 3—0 te nemen. Honga rije leidt na de eerste dag met 2—0 te gen België, evenals Tsj echo-Slowakije tegen Groot-Brittarmië. In de ontmoe ting Chili-—Egypte is de stand 11. De Zweden moeten nu# in de kwart-finale de strijd aanbinden tegen Zuid-Slavië, Italië komt tegen de winnaar van Egypte —Chili uit en Frankrijk tegpn de winnaar van Tsjecho-SJowakije— Groot-Brittarmië. Zwitserland .wacht op de uitslag van HongarijeBelgië. NEK AAN NEK IN DE KAMPIOENSCOMPETITIE NO AD HEEFT op eigen terrein van Heerenveen verloren. Met 30 gingen de Tilburgenaren ten onder. Doelverdcdiger Vecnstra van Heerenveen «tact hoor? op springend op zijn doel af. (Van onze verslaggevers) Op de tribunes van AGO W, midden tussen de geurige Velnwse bossen, hebben bijna twintigduizend toeschouwers zich kostelijk geamuseerd met het S trn o dorp er „blaaspnepers'-orkest, dat al een half uur voor de wed strijd tussen de Apeldoorners en SW begon, het publiek vergastte op marsmuziek en vrolijke boerendansen. Deze blozcndo Gelderlanders, met hun blamve kielen, witte klompen en zwartzijden petten, brachten de hele Schiedamse aanhang aan het volksdansen en de „boerkes" hadden daarbjj zo veel succes, dat ze eigenlijk met tegenzin het veld ruimden om scheids rechter Karei van der Meer de wedstrijd te laten beginnen. IN DEN BOSCH behaalde BW op eigen terrein een kostbare 30 overwinning op VSV. Bij een fraaie voorzet op het doel van BW, weet doelverdediger Saris het leder goed weg te wer ken. Zodra het voetballen begon, zakte de stemming aanmerkelijk. Wie zich had. voorgesteld, twee en twintig zeer geconcentreerde sportmannen te zien aantreden, met de vaste wil om twee, in deze kampioenscompe titie zo buitengewoon kostbare pun ten in de wacht te slepen, kwam vol strekt bedrogen uit. Als stond er een zak knikkers op het spel, zo lauw, fantasieloos en onverschillig werd er gespeeld. Bij de Schiedammers was er van Kees van Dijke's moeizame t.raipingsarbeid geen greintje meer te bespeuren, en de AGOVV-ers schenen zich evenmin van het be lang van. deze wedstrijd bewust. Karei Lotsy en Henk Herberts, die zich op de erc-tribune hadden geïnstalleerd, hebben dan ook beslist geen nieuwe candidaten voor het bondselftal ontdekt De man aan het scorebord behoefde de handen niet eenmaal uit de wjjde broekzakken te halen, want de match eindigde met dezelfde stand als waarmee oe- gonnen was: 00. AGOVV heeft tog voortduring een geringe meerderheid gehad, doch de Apeldoorners hielden evenals de Schiedammers het spel te kort, ook zij plaatsten slordig en schoten bijna in het wilde weg. Bij de thuisclub waren stopperspü Jonker en rechts back Alfrink de beste spelers. In het Schiedam3e kamp toonden Van Schijndel en Steenbergen af en toe hun internationaal formaat, doch zij waren niet in staat, hun ploeg tot groter geestdrift te brengen. Over- heul, die de geblesseerde Corvelerjn als linksback verving, deed zijn werk -naar behoren, doch viel evenmin op. Wie wèl opviel in de Schiedamse gelederen, was Van. Kan. Deze, aan zijn bijna blanke schedel gemakke lijk te herkennen rechtshalf, liet technisch noch tactisch brillant spel zien. Maar aan z ij n onvermoeibaar zwoegen, vooral verdedigend, Is het voor een groot deel te danken, dat SW niet met één of twee nul heeft verloren. De Apeldoorners zelden: „Die Van Kan is een gladde jongen". En dat is hg!... BW hield tegen VSV niet van snel afmaken, Het heeft de Velze- naren tot 2 minuten voor het einde de wankele illusie gegeven dat ér misschien nog een punt te redden viel. Het stond toen 10, maar in die laatste twee minuten werd VSV met nog twee genadeloze treffers geslagen. Het werd dus 3—0. Dit opwindende slot schreef de invaller linksbuiten Vos op zijn naam. Vos moet in de kleedkamer even rustig zjjn gaan zitten om zich deze onverwachte en ijftc glorie te reali seren, want eerljjk gezegd, Vos was in deze, bijzonder traag op gang ge komen ontmoeting niet onze man geweest. BW kreeg zijn eerste doelpunt enkele minuten na de rust uit een warreling van benen. Het been dat op een paar meter afstand de bal langs Snyders joeg behoorde aan Dorüraïzen, die even later van Over- beek een paar doelpunten wilde la ten maken, maar de Bossche rold- voor verkeek zich op de bal, Toch zijn we er sindsdien beter voor gaan 2itten. VSV hebben wjj in het mid denveld redelijk goed aanvallen zien opbouwen, die echter steeds een combinatie te veel hadden. Behalve dan na 25 minuten toen De Graaf op een pass van Sterk liep en bijzon der zuiver inschoot. Saris sloeg de bal nog net weg uit de linkerhoek punt. Zij kwam voor de voeten van rechtsbuiten Stek die ook lnkanjer- de maar weer was Saris er. Nu in de rechterhoek. Daarbij is het, voor VSV althans gebleven. BW hield toen nog die laatste twee minuten In petto. NoadHeerenveen By NoadHeerenveen hebben we vergeefs naar echt kampioensvoet bal 'gezocht. Noad wilde blijkbaar nog eens bevestigen, dat het ten on rechte in deze kampioenscompetitie is verdwaald. "Wg willen hier nog even aan toevoegen dat Heerenveen Het ziet er erger uit dan het was. Coweleijn kreeg in Apeldoorn een hoofdwond en werd door de Eerste Hulp weggedragen. do 30 overwinning eigenlijk ca deau kreeg van de Noad-verdedi- ging. Het wordt volgens ons, min of meer vervelend om uit iedere wed strijd van Heerenveen slechts één man te kunnen fioemen, één Len stra, de voetballer, maar het was Lenstra, die een rommelige drie kwartier van ver en hard schieten en onnauwkeurig plaatsen besloot met een doelpunt van goede makelij. Een korte knik met het welgelokte hoofd na een scherpe voorzet van midvoor Erandsma. Dat Abe Lenstra, twee maal drie kwartier heen en weer kon lopen, de armen wat slungelig langs het lijf, het hoofd voorover gebogen, zonder dat er ook maar een Noad- spelcr op de gedachte kwam deze man te dekken, is ons vrjj duister. Duister was deze hel© wedstrijd ove rigens, uitgezonderd nog- twee Hee- renveense doelpunten, van Hofma en Jonkman. En zo is de stand;- HOLLAND—BELGIE KORFBAL BW AGOW VSV SVV Heerenveen Noad 10—6 10—6 14—12 11—10 17—15 2—15 Na afloop van de promotiewedstrijd H.V.V.—D.F.C„ Zondag 1 Mei Jn Den Haag gespeeld en geëindigd ln een Z2 gelijk spel, diende D.F.C. een protest ia tegen bet niet toekennen van een straf schop wegens bands van een der H.V.V.- liacks. ln Den Haag zou Zaterdag dit protest, door een commissie, bestaande alt de heren De Grood, Katoen, Van Wijk en Secgelur worden behandeld. Aangezien echter het protest pas 13 minuten na afloop van de wedstrijd bij scheids rechter Schipper werd ingediend en de limiet van 5 minuten, hetgeen door het reglement wordt voorgeschreven, dua ruim was overschreden, besloet de ge noemde commissie het protest niet ont vankelijk te verklaren. Door dit besluit kan R.C.H. zich thans eerste klasser noemen, terwijl D.F.C. het volgend seizoen in de tweede klasse moet uitkomen. (Van onze korfbalmedewerker Nederland heeft de 27e out' moering tegen de Belgen ge wonnen na een spannende strijd met een zeer sensationeel slot. Zeven minuten voor het eind leidden de oranjefruien nog met 5—3, vijf minuten later was het 5—5 en in de laatste seconden viel de beslissing ïn Nederlands voordeel. De wedstrijd is niet zo bijzonder goed geworden al zullen de 5000 toeschouwers in het Wagener-Stadion te Am sterdam wet genoten hebben van de spannende strijd. Het begon al sensationeel. Na een minuut passeerde de weergaloos snelle Schepens Helder, die moeite had het tempo te volgen. Een schit terende doorbraak besloot hü met een fraai doelpunt. Nederland had taen nog maar weinig goeds te zien gegeven. Wel was het midden on der Seits direct op volle toeren en bracht prachtig door, maar Stoel- tie's aanvalsvak werd een misluk king. Alle aanvallen strandden op de hechte soms wat al te vast houdende verdediging van Roth en d. Eeekhoute. De strijd werd een tonig, al golfde het spel van korf tot korf, al kreeg Nederland de bal het meest voor doel, succes bleef uit. Ver do nek c.s. oefenden steeds meer druk uit, vooral door alles te schieten wat in hun handen kwam. En die schoten waren lang niet alle ongevaarlijk. Eerst 2 minuten voor de pauze kon Stoeltje door de ver dediging heen glippen en doelpun ten, 11. Na de rust waren de Nederlandse toeschouwers direct heel wat ge ruster. Karsen c.s. brachten België zo in de war, dat ze konden schie ten zoals ze wilden. Eerst miste Karsen een strafworp en na 9 min. trof hij op onnavolgbare wijze doel na een schitterende doorbraak: 21. Toen 16 min. verstreken wa ren bracht hij van ver over de han den van de toelopende Verdonck de stand op 3—1. 'Twee minuten later trof Eeekhoute doel toen Stoeltie een dame bij het opstaan hielp! 32. Het ging wel a la minute,, want eer er weer twee verstreken waren benutte Seits, op de wijze die van hem bekend is, een straf worp, 4—2, maar weer twee minu ten daarna had mevr. Adriaenssens voor 43 gezorgd! Het volgende doelpunt zou beslissend kunnen zijn voor Nederland. De aanval van Stoeltie begreep dat en wierp zich geheel in de strijd. Doordat mej. Heespelink was vervangen door mevr. Merk-Schuiten, vlotte het daar nog minder. Stoeltie had na een half uur het geluk van ver te kunnen scoren: 53, De oranje- truien stonden nu practisch gewon nen. De Belgen dachten er anders over. Ze vielen fel aan, onstuimig zelfs en op de verdedigers werd niet zo veel acht meer geslagen. Vooral Bol bezondigde zich aan gedekt doelen. Een dubieuze straf worp voor schudden aan de paal benutte mej. Laurentsz en twee mi nuten voor tijd zorgde dezelfde dame voor 55! Zo zou het dus blijven. Seits dacht daar anders over. Hij zette er alles op, spoorde zijn mensen aan en in de laatste seconden smaakte de aanvoerder het genoegen van ver doel te tref fen en zijn ploeg ter overwinning te voeren, 6—5. We kunnen over de strijd verder niet uitweiden. In ons overzicht voor de volgende partij komen we daar nog wel op terug. Nederland won verdiend, dat kunnen we vast stellen, doch België heeft niet met zich laten spelen. De stand is thans: Nederland 27 25 1 1 51 157—46 België 27 1 1 25 3 46—157 Advertcttrie LM. u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal nBwngewande" doen stromen, anders ™S T v°edseI a]ct> het bederft U ve!stop*' wordl humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPjLLE-rjEs^^^alo? re «Jfevw spilsverierlng en stoel- gang op natuurlijke wijze te regelen. I CARTER^ LEVERPILLETJES,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3