ZEGE VAN „ORANJE" (2-1) OP ONFORTUINLIJKE DENEN Nederlandse korfballers winnen verdiend van Belgische V oetbal-vacantiestemming duidelijk merkbaar Publiek in Kopenhagen brulde om de gelijkmaker Doelpunten van Lenstra en Wilkes Nederland leidt doelman Nielsen is geslagen Geen sprake van voetbalkoorts In de kleedkamer VIER MANNEN IN EEN AUTO NAAR DENEMARKEN Slecht schietende Denen liepen storm r MIdvoor lost sehot. Oat was een schot van Polly Pilt Toch worden de Zuiderburen steeds sterker Het was een felle strijd Weer tele-foto's V- Maandag 13 Juni 1949 3 (Van onze sportredacteur) HUP HOLLAND, HUP, Iaat de Nederlandse Leeuw niet tn zjjn ham metje staan, zongen do Hollanders op de tribune en het heeft waair- jiêhtig maar weinig- geseheeld, want als wjj terugdenken aan de Jnatste minuten van dc Wedstrijd, toen in dl© khtwen daar voor Frans de Munck vriend van vijand niet meer te onderscheiden waren, ls het ons nog een raadsel hoe de Denen toen niet het doelpunt wisten te scoren, dat zij zo dubbel en dwars verdienden en waarom 35-000 toeschouwers brulden en smeekten. De gelijkmaker kwam niet. De Munck raaplo met een laconiek gebaar de bal op als of deze op oen fluitje van hem naar hem toe kwam gehuppeld en schoot hem met een forse trap het veld in. Het was 3—1 en het bleef 3—1 voor Holland. Het was spijtig vo0r.de Denen, want hoe wjj ook naarstig speuren naar lichtpuntjes voor de overwinning, het valt niet weg te praten, dat onze tegenstanders het beste deel van de wedstrijd hebben gehad. Het Deense offensief begon eigen lijk al dadelijk na de aftrap. De eerste corner kwam op het Holland, se doel en toen Leschly, de snelle linksbuiten schoot met een hoge voorzet, was het alleen de stevige body van Terlouw die de aanstor mende rechtsbinnen Hanöen een halt kon toeroepen. De onzen schenen moeilijk los te kunnen komen, want in onze san- tekeningen vinden wjj al weer een krampachtige poging, ditmaal van Arie de Vroet, die slechts door een opzettelijke handsbal gelukkig nog even bulten het strafschopgebied een Deense aanval wist te stuiten. Het publiek loeide van verontwaar diging, maar Arie de Vroet trok er zich niets van aan en stak zelf kwiek zijn been uit, toen Praest een hard schot loste, waardoor de bal weer naar de corriervlag verdween. Er was werkelijk in de eerste tien minuten weinig gebeurd dat ons in opwinding kon doen geraken, toen opeens v. d. Tuyn met de bal naar binnen zwenkte, deze op tijd over gaf aan 'Lenstra, die met een paar laconieke bewegingen de Deense rechtsback Koppen voorbij liep en met een laag. schot de bal de tou wen in schoot (01), Verbluffend snel Het was zo verbluffend snel ge beurd, dat de Hollanders pas konden juichen toen Nielsen de bal al nijdig naar het middenveld had getrapt. Met deze voorsprong schenen onze voetballer® bar tevreden to zijn, want Abe ging wat dromerig langs het lijntje heen en weer lopen én Faas Wilkes gaf het al heel gauw- op, toen een paar trucjes van hem op de Denen geen vat hadden. Zij sjouwden en werkten als paarden, i maar daar Praest aan de kettingj werd gelegd door Terlouw en dr. Lundberg wel handig kon gooche- len met zijn benen, doch er geen schot in had, dreef dc bul steeds weer over en als het helemaal te bar werd, speelde van. Schündel.dooö- laconlek vlak voor de ogen van de verblufte Denen, de bal op De Munck terug. Tenslotte wérd ook dat vruchte loze dreigen van de Denen met een doelpunt, saai om naar te kijken, tot na een half uur,, die kwieke rechts buiten Fransen plotseling een rush inzette. Wij zagen Terlouw nog naar de bedreigde plaats snellen, maar toch niet snel genoeg om te voorko men dat Fransen een strak schot gaf. Dq Munck stond op zijn plaats, maar vond. het denkelijk te riskant om de bed te vangen. Hij drukte er zijn vuist tegenaan, waardoor de bal corner liep. Fransen nam de hoekschop, de bal plofte hoog uit de lucht In een. kluwen voor doel, Lundberg schoot, het schot misluk te. De bal kwam bij de rechtsbinnen Hangen, die hard en laag inschoot <11). Met een paar mislukte pOr- glngen uit de Deense voorhoede hadden wtf hiermede de eerste helft bekeken. Wilkca op dreef De tweede helft begon niet on aardig met een golo-dribble van Faas Wilkes, maar zijn- schot bracht geen hand op de andere en dat on schuldige kopballetje van' Van der Tuyn, uit een voorzet van Lenstra, was al even weinig opwindend. Zo sukkelden we een minuut of tien verder, toen Wil kes ergens m de buurt van do lin- kercomervlag in duel ging met Petersen. Hfi cir kelde om de back heen, dreef de bal nog wat naar binnen en diri geerde hem toen met zijn linker, voet in de rich ting van het Deense doel. Door de wind dreef de bal uit de koers en verschrikte Nielsen, die alles had verwacht, behalve dit. Hij',deed nog een wanhopige sprong, maar te Jaat, om de bal uit de rechterboven hoek tg grabbelen. Zo hadden de onzen, hoogst fortuinlijk, opnieuw de leiding en van dat ogenblik af Iri het stadion „Idrottsparken" te Kopenhagen bevocht hat Ne derlands elftal Zondagmiddag een benauwde 21 zege on de Denen, De Deense doeimcn Nielsen is poor de eerste maal geslagen. Juichend steekt onze middenvoor Brandes de urmen omhoog. Achter Nielsen is Abe Lenstrai, die het doelpunt maakte, gedeeltelijk zichtbaar, fTete-/oto) WILKES Waa er maar één. elftal dat'speelde, In alle toonaarden hebben de Den én langs het veld hun héja, héja laten klinken, maar het was voor dove mans oren gesproken. Het gaf niets Praest, die van Terlpuw gehoon genoeg had, verwisselde met de linksbuiten van plaats, Het gaf alle maal niets. Wij zagen daar voor het Hollandse doei eeu muur van licha men en benen en in de meest be narde situaties bleven de Neder landers baas, soms ten. kosta van een corner, maar dat deed er niet toe, In het ergste geval kwam De Munck te hulp, zoals bij een hard schot van Hansen, toen hij als een tijger naar de bal dook. De Denen werden kennelijk een beetje prik kelbaar en. daar om maakten zij Veel misbaar, toen bij een vrije trap voor doel De Vriet alle beschikbare hulp troepen naar de bedreigde plaats dirigeerde om het bekende muurtje te vormen- Listig speelde Lundberg de bal naar Leschly, maar deze schoot recht in de-handen van De Munck. UR de Hollandse gelederen kwam af eo toe een gekreun; „Nog eon go alt je". En het had zo waar 31 kunnen worden, als v. d. Tuyn opeens in vrije positie voor het Deense doel gekomen, dc bal niet rakelings had naast geschoten. Maar het was mooi zo. Wtf Hollan ders wijden 's avonds nog met op geheven hoofden door Kopenhagen kunnen lopen Nieuw wereldrecord van Zatopeck op de 10.000 m Tijdens athletiekwedstrüden Ie Vitkoviee verbeterde de Tsjechische loper Zatopeck het wereldrecord op de 10.00Q meter. HU bracht het op 29 minuten 28.2 sec. Het oude record stond sedert 25 Augustus -1944 op naam van de Flu Helno met 29 min. 35.4 sec. Deklat kapot Wedstrijd staken Het wetgevende lichaam op het gebied van voetbal-spelregels ds In ternational Board, vergaderde Zater dag te Pitlochry. Hei belangrijkste agenda-punt was het Schotse voor stel om de .buitenspelregel te wijzi gen. Dit voorstel behelst een verde len van het veld in drie gelyke vakken, terwijl buitenspel dan si- leen ban voorkómen, in het vak,dat het dichtst bjj het doel van de tegen partij ligt. Er werd besloten dit voor- stol in het komende seizoen in enke le profwedstrijden te testen. Een ander Schots voorstel inhou dende bet invoeren van een half- clrcelvormig strafschopgebied, werd verworpen, Betreffende een vraag van de af gevaardigd e van Wales, wat er moet gebeuren, indien een deklat gedu rende een wedstrijd door een of an dere oorzaak breekt, werd bepaald, dat de wedstrijd onmiddellijk moet worden gestaakt. Wat elke Nederlander in Kopen hagen en dus ook Uw speciale ver slaggever heeft verwonderd, was het ontbreken van de „voeibal- koorts'V zoals wij die bij óns cn fo.y. ook in België kennen. Van een drukte voorafgaande aan de wed strijd geen spoor. De Denen zaten heel gemoedelijk op de café-terras jes van-het grote Raadhuisplein, keken naar dé duiven, 'die door de kinderen werden gevoederd en praatten óver alles, behalve over voetbal. En van de weeromstuit keken de Hollanders ook maar een beetje dromerig naar het prachtige stadhuis, de zon op het mooie plein en zy vroegen,, elkaar, waar die mannen met hun witte'pelten, die elkaar in steeds groter wordend aantal gezelschap kwamen houden, toch vandaan kwamen. Meer uit gewoonte gingen wij vroeg naar het stadion, maar het was beslist niet nodig geweest. Geen 'spoor van een grote -file auto's. Ook geen drommen bezoe kers. Wij konden heel gemakkelijk onze auto parkeren. Toen wij voor bij het stadion '„Idrottsparken" lie pen, waren er nog staanplaatsen te krijgen. Het stadion zelf maakte ook meer de indruk van een groot, ge noeglijk circus, dan van die afge stampte streng gereglementeerde vcetbalarena's bij ons. Men zocht er heel kalm zijn plaatsje, trok er zijn jasje bij uit en niemand nam er aanstoot aan, wanneer men zich dicht in de buurt van De Munck ol van Nielsen in het gras neervlijde. Iedereen had veel te veel plezier in het kleine militaire orkestje, dat vrolijke wijsjes speelde met „com- irmnity-singing" en door die luch tige nonchalance had men bijna vergeten, dat de Hollandse journa listen naar Kopenhagen waren ge komen om de wedstrijd te zien. Sr was iets geïmproviseerd tussen een paar pilaren en in het nokje van de tribune, tot Iemand ontdekte dat er even buiten de afrastering een paar met rood leder beklede banksn leeg bleven en wij daar heen mochten verhuizen. Wij von- i den een plaats naast de in cit lanc beroemde filmster Carl Brisson. Hij was even overgekomen uit Holly wood en zat daar in zijn flanellen broek en geruit zomerjasje te luis teren naar het militaire kapelletje, tot iemand ontdekte dat hij er was en het per microfoon aan alle Denen in het stadion ging vertel len. Toen werd er gejuicht en ge applaudisseerd en moest Cr.r! Bris son ook iets voor de microfoon gaan zeggen, waarna de Denen nog har der gingen juichen en klappen. Daarna kwamen er allerlei heren hem de hand drukken en onder hen bevond zich ook een mannetje met een pet op en een wit voorschoot, die Carl .Brisson een fles melk bracht. Het militaire orkestje blies nog pen mars en daarna kwamen de elftallen het veld in, Wjj zijn ge wend dat zij naast elkaar op mar cheren en dan in carré voor de ere tribune gaan staan. Zo niet in Ko penhagen. De Hollanders gingen een partijtje1 doeltrappen en zoals zij daar schots en scheef door elkaar stonden, luisterden zij eer biedig naar het „Wien Neerlands bloed", dat de Denen voor ons volkslied hielden. „Ifc zeg niets," zei Karei Lotsy na afloop van de wedstrijd tegen de journalisten. Het is 22. We hebben de punten binnen en die tellen". Het m van de K.C.^ Verlegh vond de physieke conditie van de Nederlanders onvoldoende en was over deze wedstrijd niet volkomen tevreden. Aanvoerder Arte de Vroet mop perde -oyer het keiharde terrein vol kale plekken, waarop Ae bal veel effect kreeg. Van Schijndel beaamdedat hij het heel moeilijk had gehad tegen Lundbergdie hij veel gevaarlijker achtte dan de beroemde Praest. 'Eerlouw viel hem bij en tuas het met zijn aanvoerder eens, dat de bal erg springerig deed. Soms mocht je blif zijn, dat je hem raak te. Algemeen voelden de spelers, dat hét geen grote wedstrijd was geweest. Algemeen luidde het oordeel, dat. een gelijk spel de verhouding be ter zou hebben weergegeven. De lange Nielsen kon het zich zelf maar niet vergeven, dat hij die lis- stige boogbal van Wilkes niet uit zijn doel had gehouden. Aanvoerder Lundberg vond het niet aardig, dat enkele Nederlan ders een paar maal hands maakten „dat hóudt het spel op; u>y voeten dat als onsportief of een uiting van onmacht". Scheidsrechter Christiansen, dc Noorwas van mening, dat het een zeer sportieve wedstrijd is ge- iceest. Geen van beide partijen heeft, het hem moeilijk gemaakt. Zijn grote bewondering ging uit naar Wit fees, die hij ver uit de beste van béide elftallen had ge vonden. f. en niet te vergeten de schrijfmachine WIJ hadden met u den, maar voor ons is vliezen spookachtige afgesproken, niet zij in ieder geval zo- beelden van het treb le veel drukte te ma- iets als eén goede fee telyke Hamburg had- ken van die duizend geweest. Twee uur lang den opgevangen, waar kilometer naar Kopen- heeft zij roet ons door de puinhopen nog aitya hagen in een auto roetKopenhagen gejaagd op zich aaneenrijen.;.. t. vier man en een schrijf- zoek naar een hoteL machine. Maar u kunt- Kellners, portiérs' en ka- het geloven of niet, merverhuursters heeft toen wij eindelijk Za- zij volkomen radeloos terdagavond in dit gemaakt en eindelijk, plaatsje welks naam toen wij ons al hadden moet worden uitge- verzoend met de ge sproken als „druiloor" dachte, dat wij de aankwamen, ver- nacht in onze auto zou- -• toonde alleen de schrijf- den moeten doorbren- sprookjes- en speel- machine geen enkel gen, kwam zij jubelend goedland verbleven nog spoor van vermoeid- naar ons toe en gaf zij te versterken, kwam heid. Met de vier man- ons het adres van dit er tussen de Grote Belt nen was het zó gesteld, kleine plaatsje, waar en Kopenhagen met dat de werkelijkheid wij nu deze Zondag- een 100 km. vaartje niet meer volkomen tot morgen ontwaakt zijn een politiewagen achter hun bewustzijn door- en enige moeite hadden onze auto aansnorren, drong, terwijl zij omge- om ons te realiseren, waarvan de inzittende keerd soms sterk het dat wij in Denemarken gevoel hadden, dat dat- waren voor de voetbal- gene waarvan zij zich wedstrijd- wèl bewust meenden te Het leef er op, alsof de Deense boeren te onzer ere de weilanden netjes hadden opge kamd en hup huizen een nieuw verfje had den gegeven. Eu 'om de indruk, dat wij in een Dat kwam heus niet *ÏUhoge a e 7 alleen door Lisa of door die slordige duizend kilometer, maar ook zijn, werkelijk was. vroegen zij zich voorbeeld af of meneer ons vriendelijk vertelde, dat er in dit rijk niet harder dan 80 km. mocht worden.ge reden..... bij- dat i AA „Af- omdat het allemaal zo kle.ne dikke mannetje onwerjteüjjt wae ge- met zijn geel-groen ge breid mutsje op, dat hen aan de deur van het Strandhotel verwel komde, een wezen van vlees en bloed was of een droomverschijning. En dezelfde vraag stel- weest. den zij ten aanzien van kendoos en' waar de dat meisje in Kopenha- mensen allemaal vrien- Beslist een sprookje was het verhaal, dat een Duitser in Flens burg ons vertelde, als zou de vorige dag half EDGAR AllenPoe Holland gepasseerd zijn heeft eens een verhaal op weg naar Kopenha- geschreven van een gen. Waar Zouden al land, waar de huizen die supporters allemaal hem deden denken aan gegeten en geslapen een mooi geverfde blok- moeten hebben? Wij j-1 - met ons vieren hebben gen, dat wij gemaks halve maar L'sa zullen noemen. U mag over haar ge rust uw eigen nuchtere mening er op na hou- delijk waren en netjes aangekleed. Dat was ook onze eerste „slape rige" indruk van Dene- met dat probleem moei te genoeg gehad. Maar. Lisa heeft het voor ons opgelost. En daarom blijven wjj, ondanks die marken, die we opde- rnan in Flensburg tóch den, nadat onze net- aan sprookjes geloven-- Coppi wint de „Giro" De 16a en laatste étappe van de ronde van Italië, TurijnMilaan (262 km,) is gewonnen door Corrie- ri in 8 uur 51 mtn,.29 sec. Tweede werd Rtcci op een wiel, derde Coppi, vierde.Tonlni en vijfde Brascla. Voor allo andere renners werd dezelfde ttfd genoteerd als voor Corrieri. Sersto in. het eindklassement is Fausto Coppi. Te Kerkrade werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Bleyerhei- de en de Weense Sportclub, welke met 72 door de gasten werd ge wonnen. LATEN wij niet ongezellig zijn en dit zomeruitstapje van het Nederlands elftal naar Kopenhagen niet al te streng beoor delen. Misschien was het de zon, die het vertoeven in het stadion voor ons genoeglijk, maar voor de spelers, eert tikje te warm maakte. Misschien was het het sm0rrebrod van het Kopenhaagse 12-unrtje in het Palace-hotel, dat de spelers een tikje ongewoon op de maag lag, misschien ook was het de vacantiestemming. Veel landgenoten maakten zomer-reieje mee En nu kunnen dc Denen ons wel verwijten, dat die overwinning niet verdiend was, maar dan hadden zij dit maar moeten bewijzen door meer doelpunten te scoren. Zij kunnen waarachtig niet zeggen, dat zij niet de kans er toe hebben gekregen. Het is alleen maar jammer, dat de Denen in hun leuke, kleine stadion, daar midden in Ko penhagen, een minder goede indruk van ons elftal hebben gekregen dan zy gezien onze uitslag tegen Frankrijk, wel verwacht hadden, "Want als we schrijven, dat onze jongens van de anderhalf uur speeltijd een half uur in de aanval zijn geweest, dan is dit onzerzijds geen onvriendelijke critïek, maar de nuchtere waarheid. Twee maal zo lang hebben de Denen onder het héja, béja-geroep van hun landgenoten storm gelopen op onze verdediging en dit impliceert dan tevens, dat wij die achterhoede moeilijk een verwijt kunnen ma ken, Dat doen wij dan ook niet, al Is er, gezien de on productiviteit van de Deense voorhoede evenmin reden voor uitbundige complimen ten. Schijvenaar, Van Bun, Ter- IerlandSpanje 14 De Interlandwedstrijd Ierland— Spanje, welke in het Dalyxnount park te Dublin werd gespeeld, ein digde in een 41 overwinning voor de Spanjaarden, nadat zij zich met rust reeds van een 3—1 voorsprong hadden verzekerd. (f«g. Med.) HOLWESBA Van voet tot voet zo ging de bal met combinaties zonder tal. De bal kwam vrij bij de mlduooc. Hij dreef het leer nog even door en plotseling,*. een.zwaatend beén, een knal-, een schot., door a//es ft een. De keeper stond geslagen stil 32 QUICK SPORTSCHOEN-VERKOOPCENTRALE NIJMEGEN Nederland heeft het waarschijnlijk in de 28 wedstrijden, die tot nu gespeeld zijn, niet één keer zo moeilik gehad als te Merxem. De Bel gen hadden een ploeg opgesteld, dlc lu alle opzichten de gelijke aan de Nederlandse was, ja, die wat uithoudingsvermogen aanging, waarschijn lijk meer presteren kon. Daartegenover konden de Nederlanders dan wat meer tactische capaciteiten ten toon spreiden. En dte 28e ontmoeting is daardoor een strijd geworden, die bij de genen, die hem hebben meegeleefd steeds zal bijblijven. Van de eerste minuut tot de. laatste was er spanning èn de beruchte BelgiëNeder land sfeer. Er werd door het publiek in alle toonaarden gecritiseerd èn er was slleerj maar waardering voor eigen ploeg. Dat was jammer, maar ook weer begrijpelijk. De Belgen immers zagen hier weer eens hun kans een partij te winnen, Met de mst stonden ze twee punten «oor èn.dan toch nog met twee punten verschil verliezendat was hard. Als we echter de rekening op maken, moeten u>e uaststellen, dat Nederland, door meer beheerst optreden de zege ten volle verdiend heeft en dat de twee pttn- ten ook wel een juiste waardering inhielden. zaten nu in de hoek en Roth de monstreerde dat door de stand op 6—4 te brengen. Na de rust waren de bordjes de eerste 20 min, verhangen. Reeds na 4 min. wist mej- Smittenaarde korf op fraaie wijze te doorboren 65, Toen werd fel om de partij gekampt en eindelijk bezweek Bel gië, Karsen noteerde na een schit terende doorbraak? 86, waarna Koper en Stoeltïe de Belgische verdediging finaal overspeelde, 6—6. Seits c-s. werden zeer fel verde digd door Verdonck c.s. en elk ogenblik vielen strafpunten te verwachten. Dat het er maar één werd verwonderde ons. Die ene benutte Seits op de. hem bekende wijze, 6—9. Deze drie punten wa ren echter, nog geen veilige voor sprong. Dat bleek, want in vier mniuten hadden de vlugge mej. M. Ceulemans en de handige Claes de stand ingehaald tot 8—9. Ieder voelde, dat het critieke punt in de wedstrijd naderde. Zou het 99 of 8—10 worden. Karsen redde de situatie door op onnavolgbare wijze door de verdediging te glippen en een door mej. Smittenaar aange geven bal te scoren, 8—10. In de resterende vijf minuten demonstreerden Koper c.s, hoe men bij een 810 een strijd wint. Het bleef 810 en de 28e maal ging de beker naar Nederland mee. Voor scheidsrechter Biesheuvel hebben we bewondering gehad. Hij leidde in de heksenketel be heerst en rustig, trok zich van niets en niemand aan en bracht de strijd tot een &oed eind. Een klap van een verhit toeschouwer toen hij het veld verliet, zal hem niet gehinderd hebben. Australische natuurkundigen zullen spoedig experimenten be ginnen om een kunstmatig Pool- licht te maken, dat de lucht „als een tweede maan" zal verlichten. louw en af en toe D.e Munck, zij deden hun plicht. Zij deden het somtijds ietwat forser dan het pu bliek hier gewend is, maar wat wilde men? Dat de Noorse scheids rechter Christiansen, onze man uit Krimpen, Rien Terlouw, het veld uit zóu sturen, omdat hij zo stevig "gebouwd is en de Denen een pijnlijk gezicht trokken, wan neer zij tegen hem aanbotsten? Er was af en toe een opzettelijk handsballetje van Arie de Vroet -of Timmermans. Toegegeven; met j bijster fraai, maar om daarvoor te gaan loeien, zoals de Denen dat deden, leek toch enigszins over dreven. Geen bloemen voor Timmermans Timmermans scheen het consig ne te hebben meegekregen, meer dan voor heen de voetsporen van. Rijvers te drukken en de rol van zwervende linksbinnen te vervul len, zodat ook aan hem de sporen van de warmte wel te zien waren, maar daarmede is dan van Tim mermans ook alle goeds gezegd. Hij heeft gezwoegd en de bal op gezocht, waar hij op het veld ook maar te vinden was, maar als hij morgen op het Departement van Marine terugkeerde dan zouden daar geen lieve Marva's klaar sta om hem met bloemen te ontvan gen. Dit was alleen nog maar de schaduw van de Timmermans van de wedstrijd in het Feijenoord- stadion tegen de Fransen. Was dit de schuld.van de kleine matroos? Wel neen, want van de ruikers, die hem destijds zijn aangeboden, wa ren ook een paar bloemen bestemd voor.Faas Wilkes en Abe Len stra en die hebben nu juist géén last gehad ven de warmte in Ko penhagen. Zij hebben beiden een doelpunt gemaakt, doch...daar mede hebben wij precies hun hel dendaden opgesomd. Abc niet „thuis" Het legioen dat groter was dan men zover van onze haardsteden zou verwachten, heeft hem gebid en gesmeekt, maar behalve het doelpunt, dat goed was en correct, heeft hij weinig laten zien. Mis schien was het toch wel weer die vermaledijde linksbuitenplaats, waarop hij niet thuis hoort, al kan men dan ook moeilijk zeggen dat hij alsmiddenvoor een'succes is geweest. Op deze plaats stond nu weer Brandes, ondanks de som bere voorspelling dat zijn knie blessure hem nog niet zou toe staan mee te voetballen. Hij heeft Voor de rust zat het Nederland niet mee. Met Stoeltïe c.s. fel in de aanval wist Fauwels aan Bel gische zijde te scoren. Toen volg de echter een kwartier dat de ba lans weer ten gun3te van de oran jetruien deed omslaan. Stoeltie besloot een combinatie met een doelpunt en na 19 min. verraste Seits zijn tegenspeler Claes: 1—2. Zeven minuten later was de stand 33, door een fraai ver schot van Roth tegen Stoeltie, een ver doel punt van Claes tegen Seits" en een mooi Echot van Karsen: 3—3. Stoeltie noteerde spoedig 34. Mej. Heespelink werd na 28 min. door Cauwel onbeheerst omver gelopen. De dame verliet het veld en bleef weg. De Belgische tegen speelster, die was meegegaan keer de echter -weer terug terwijl de Ned. reservÊEpeeltser niet volgde. Een fout, die een punt. kostte, want Pauwels kreeg zoveel steun, dat het dra 44 was. De eranjetruien Bij een aanval op 't Deense doel kwam onze middenvoor Brandes in botsing met keeper Nielsen. De Nederlander werd voor enige ogenblikken buiten gevecht ge steld. V.l.n.r.: Timmermans. Wil kesscheidsrechter Christiansen, bondsfraincr Kaufmann, Bran des liggend op de groiid, een. Deense verdediger, geheel links doelman Nielsen. Tele-foto Het A.N.P., dat wil zeggen de gehele Nederlandse dagbladpers, beschikt voor "het eerst sinds 1940 weer over een apparaat, waarmede langs telefonische weg foto's - kunnen worden overge bracht. Zondagmiddag werd het officieel in gebruik genomen, toen een aantal foto's van de in terlandwedstrijd Denemarken Nederland van Kopenhagen naar Amsterdam werd doorgégeven. Het oude apparaat is in 1940 door de bezetters weggesleept. De ontvanger, thans door het A.N.F. ten behoeve van het Ne derlands krantenlezend publick aangeschaft, is een aqme-pic- ture-transreceiver van Ameri kaans fabrikaat. In ongeveer acht minuten kan een foto van 15 bjj 20 cm worden overgeseind vla trillingen door" aparte-tele foonlijnen. Tele-foto's moet men niet ver- I warren met telegrafisch overge brachte foto's welke veelal van slechter kwaliteit zijn. het wèl gedaan. Wij hebben wei nig kunnen zien van een blessure, die hem hinderde. Wel van zijn fouten, die niet van vandaag of gisteren zijn en die ook al, door niet op dreef zijn van Wilkes en Lenstra, dubbel opvielen. Van der Tuyn moest ook wel door de ge ringe activiteit van..zijn grote con frater "Wilkes ver beneden de vorm blijven, die wij al eens eerder van de kleine Schiedammer hebben gezien. Denen vielen niet tegen Van het Deense elftal kan men moeilijk zeggen, dat het is tegen gevallen, vooral als men in het oog houdt, dat de beste voetballers van hier naar het buitenland zijn vertrokken. Nielsen onder de lat heeft werkelijk getoond het geld waard te Zijn, dat een Spaanse club onlangs voor hem beeft ge boden. Hij heeft maar één fout ge maakt, dat was toen hij zich ver keek op dat boogballetje van Faas Wilkes. Van de backs was de blon de Paul Petersen de beste en. de middenlinie met Jensen als. uit blinker heeft als één man ge zwoegd. Jensen en ook spil Orn- vold waren struikelblokken voor Wilkes. In de voorhoede was Praest de grote nian, eerst als mid denvoor, later toen hij Terlouw wilde ontlopen, op de linksbuiten plaats. Na hem noemen wij de rechtsbuiten 'Fransen, die snel kon passeren en af en toe gevaarlijk schoot en dr. Lundberg, die wel niet zo goed was als de Deense kranten hem hadden afgeschilderd, maar die vooral tactisch en bij het opbouwen van de aanvallen voor treffelijk werk heeft gedaan, Met wat meer schotvaardigheid en geluk zou voor dit elftal zeker een gelijk spel, zo al niet een over winning binnen het bereik hebben gelegen. Goede resultaten van Nederlandse athleten Wat de Nederlandse prestaties bij de te Belfast gehouden internatio nale wedstrijden betreft kan nog ge meld worden, dat Klein derde werd op de 100 yardB achter da Ameri kanen Harrlsaon Dillard (10.2 sec.) en Douglas op de 220 yards werd klein tweede achter de Amerikaan Bolen die een tjjd van 22.6 sec. maakte. Bolen won ook de 440 yards in 80,8 voor de (Kroon (n) en Holdcrness (g b). De 120 yards horden was voor Harrisson Dillard in 18.9 sec, voor van der hoeven (Ned.) en-Ault (V.S.) Fanny BlankersKoen behaalde haar tweede zege op de 80 meter horden met een tjjd van 12 aecon- den. - - De Groot tuint de Benelux-wedstrijd De Leïdenaar De,Groot, die twee weken geleden de ronde van.Noord west Nederland won. behaalde van daag weer een succes door in de eindspurt op de eerste plaats bgslag te leggen' van de Beneluv-wedstriid, een wegwedstrijd van Breda naar, Antwerpen, terug naar Breda en. naar Amsterdam, over een totaal af stand van 258 km. Do uitslag luidt: i; De Groot (Lei den) 7 uur 40 min. 18. sec.; 2. Vos (den Bosch) op een fletslengtd; 3. Van Roon CHaarlam) op 15 m.; 4? Breedveld (Rotterdam) pp 33 sec.; 5. Alblas (Ovcrschie) idem,.:

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3