m HET KÓTTEEDAMSCH PAROOL Toch nog resultaten verwacht van Parijse conferentie Postzak explodeert met hevige knal op station Amersfoort W aarschijnlijk accoord over „Staakt vuren!" W;atërman brengt1460man naar huis r Nieuwe brug tussen Oost en West waarschijnlijk Russische koers gewijzigd? Vader" Drees krijgt sigaren i De Prins bij de debarkatie met prinses Beatrix Het alleruiterste gevraagd" r s Handelsbalans in evenwicht Blauw-rode steekvlam flitste over het tweede perron Nee toch.Heus 1 Bespreking tijdens weekeind bracht toenadering fuèo S 9c Jaargang no 140 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 Abonn.prijs: per week 0.32 per kwartaal 4,10, losse nummers 0.Ó9 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Maandag.20 Juni 1949 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam.—' Directeur:" B; de Vries Hoofdredacteur: W. B.- F. Schaper PARUS Na een onderbreking gedurende twee dagen, ïyn Zondag de ministers van buitenlandse zaken der grote vier opnieuw bijeengekomen. De zitting was weliswaar, evenals dc voorgaande, strikt geheim, maar In het zicht van het einde van de conferentie, worden de leden van de staf deskundigen toch iels spraakzamer. Uit hun uitlatingen valt af te leiden, dat hetgeen vandaag, waarschijnlijk de laatste dag van de conferentie, in een openbare slotzitting zal worden bekend gemaakt, de laag gestelde ver wachtingen zal overtreffen. Een hunner noemde bet tot dusverre bereikte een zalf, die de pynen voor Duitsland verzacht, maar de wonde niet heelt, komt betekent dit, dat er weer een brug is geslagen. Andere gedelegeerden, die voor zichtiger zijn In hun verwachtingen, leggen er echter dc nadruk op, dat het uitvoeren van een accoord be langrijker is dan het opstellen er van. Zij willen hun oordeel daarom liever opschorten, tot gebleken is. dat men in lagere regionen der grote vier er in slaagt de bedoe lingen van Parijs te verwezenlijken. Men houdt er rekening mee, dat nog in de 'loop van dit iaar een tweede bijeenkomst van de vier ministers zal plaatsvinden. In het kort komen de te ver wachten resultaten neer op het volgende voor wat Duitsland be treft. Men erkent, dat de wederzijdse standpunten zover uit elkaar lig gen, dat het in dï't stadium niet mogelijk is te onderhandelen over het herstel van de Duitse eenheid. In het voorshands gespleten Duits land zal een intensieve, evenwich tige uitwisseling van goederen wor den tot stand gebracht. Het onderling overleg tussen de vier bezettende mogendheden zal worden hersteld. In feite zal daar mede de Kommandantura worden hersteld, die met de moeilijkheden om Berlijnuiteenviel. Tevens zal het contact in de lagere organen der bezetters in Duitsland worden hervat. In zake Berlijn, hebben de Wes telijke ministers Wisjinsky kunnen brengen tot een erkenning hunner rechten van toegang tot Berlijn. De Russische minister heeft de verze kering gegeven, dat er geen sprake meer zal zijn van een blokkade van deze stad. Hoewel het Westen dit niet beschouwt als een Russische concessie, heeft het toch als erken ning, van een bestaand recht grote betekenis. Wat Oostenrijk betreft zijn de ministers het in grote lijnen eens geworden over een vredesverdrag met dit land en een beëindiging van het bezettingsstatuut. De weg hiertoe is geopend door de Russi sche bereidheid zijn steun aan de Zuid Slavische gebiedsdelen op Oos tenrijk te staken. Er moet echter vandaag nog worden gesproken over de rechten, die de. Sowjets laten gelden op installaties in- de Oostenrijkse Donauhavens en de regeling "'vam-dé schadevergoeding, die Rusland krijgt voor de Duitse fabrieken (oorlogsbuit Red.) die aan de Oostenrijkse staat zullen worden overgedragen. De schadeloosstelling van 150 millioen dollar zal worden uitbe taald binnen zes jaren, terwijl de overdracht van de fabrieken onmid dellijk zou moeten ingaan. De indruk in Amerikaanse krin gen ter conferentie, is, dat de be reikte resultaten te danken zijn aan een koerswijziging in de Russische buitenlandse politiek. Als het be langrijkste resultaat hiervan ziet men, dat de vier mogendheden voor het eerst sedert drie jaar elkaar weer. opzakelijke basis zijn gena derd. Als de hierboven geschetste overeenkomst inderdaad tot stand KONINGSKWESTIE \f OOR wie het oor te luisteren legt bij de Belgen, is het boeiend te vernemen of het hun gelukt zich op te winden voor de grote verkiezin gen van a.s. Zondag, want dan gaan zij hun Kamer, hun Senaat en hun Provinciale Raden vernieuwen. Tot- nutoe zijn de Belgen nogal „melig", omdat ieder gesproken en ieder ge schreven verkiezingswoord beïn vloed -wordt door een kwestie, wel ker onoplosbaarheid de gehele be volking heeft beu gemaakt, n.l. de affaire Leopold III. Men houde het ons te goede!, maar niemand heeft totnutoe in „plain Dutch", in rond Hollands, 3"gezegd waar voor haar of hem het gehele geval pre cies? om draait In particuliere ge sprekken met vooraanstaande Belgen kan men uit hun uitlatingen met grote nauwkeu righeid besluiten: „U Is een socialis- fh °r Vlarnin»> u is een Waals ka tholiek, u is een gcloofs-onverschil- Hg liberaal", enz. al naar gelang hun privé-reactïes over de konings kwestie waren; geen groep, of hij leverde z'n pro- en anti-Leopoldis- ten op. feitelijk zijn de Belgen over en doo.* hun koningskwestie ver scheurd. Dat maakt dat de verkie- zmgsredenaars lusteloos rondtrek- en> dat de regeringspartijen el kaar sparen en ieder op z'n woor den en z'n tellen past. Dat maakt °°k; dat geheel België (énders een echt warmbloedig verkiezirigen- oord) thans de indruk wekt van meligheid. Men. doet slimmig, men wijkt uit, men vermijdt ronde taal, men glimlacht verlegen, omdat memand weet waaraan België en de koningskwestie toe-zijn. Dat weet men pas vandaag over een week, ais de bussen geteld zijn. Tot zolang volhardt men bij „al gehele meligheid......" Mr, Van Heuven Goedhart naar VN-vergadering DEN HAAG. -- Ml'. G. J. van Heuven Goedhart, hoofdredacteur van „Het Parool", is benoemd tot plaatsvervangend voorzitter, van de Nederlandse delegatie naar de al gemene vergadering der Verenigde Naties, die in September te Lake Success zal beginnen. Hij vertrekt, op 19 September. Mr. D. U. Stikker, onze minister van Buitenlandse Zaken is voorzit ter van de delegatie, maar hij zal waarschijnlijk slechts een gedeel te der zitting kunnen bijwonen. Mevr. Lovink vertrokken naar Indonesië SCHIPHOL. Hedenochtend is mevr. C. R. Lovink, echtgenote van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië, per KLM-ljjntoestel naar Batavia, ver trokken. Zij is vergezeld door mej. C. W. A. Walburgh-Schmidt, secre taresse van. de heer Lovink. KAIRO. Het Egyptische blad „El Misr". maakt melding van con centraties van troepen van Saoe- diseh-Arabië aan de Transjordaan- se .en Iraakse grenzen. v Ruim 20.000 VARA-leden op zomerfeest (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Dr. Drees heeft Zondag ter gelegenheid van Vaderdag op liet VARA-zomerfeest een kistje sigaren gekregen als „vader van de ouden van dagen", voor wie hij bestaanszekerheid heeft geschapen. De meer dan 20.000 VARA-leden, die het feest bijwoonden, hebben dc minister president. toen de propagandist Wim Verhagen hem de sigaren had gegeven, minutenlang toegejuicht. Verheugd ging dr. Drees daarna in het gras zitten en stak daar een sigaar op „De VARA telt op het ogenblik 175.560 leden en is daardoor de grootste Nederlandse omroepver eniging," zei de waarnemend- voorzitter K. de Jonge in zijn openingsrede, „Rotterdam gaat aan, de kop met 2J.G0O leden." 's Middags .sprak dr. Drees, die op de grote betekenis van de radio voor de verbreiding van het vrije woord wees. Hoe belangrijk zij is blijkt steeds weer uit de vrees, die dictatoriaal geregeerde staten voor haar hebben. „Nu ook weer wordt het vrije woord belaagd door sto ringszenders, die in de Oost-Euro- pese staten zijn opgesteld," zei dr, Drees. Een uitgebreid muziek- en caba ret-programma heeft het zomer feest opgefleurd. Het weer hield zich uitstekend; was de hemel aan vankelijk nog zwaar bewolkt, later heeft de wind hem schoongeveegd en scheen hét zonnetje over de vrolijke feestgenoten. Miniatuur vliegtuigen boven Bussum De vakafdelingscommissie. modél*, vliegtuigsport van de Koninklijke Nederlandse: Vereniging voor lucht-; vaart organiseerde te Bussum een wedstrijd met verbrandingsmotor- modellen. Eerste werd Van Pol uit Utrecht met een modelbenzinemo- tor,tweede werd Wilgenburg uit! Hilversum met een modelbénzine-: motor, derde werd. Van der Caay. uit Den Haag met een modeldiesel- motor. 5. Set*'»?S^vv (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Het begin van de demobilisatie is gemaakt Met het troepentransportschip „Waterman"" kwam gisteren als eerste gesloten demobiliserende eenheid het tweede bataljon van het tiende regiment infanterie, de z.g. „Tygers" aan de. Lloydkade aan. Zij werden er verwel komd door Prins Bernhard en Prinses Beatrix, die eigenlijk wel wat ver legen was tussen al die ruige soldaten, door minister Schokking en door talryke hoge legerofficieren. Het is geen uitermate feestelijke ontsche ping geworden met uitbundige soldaten, die juichend en zingend over de railing van het schip hingen. De jongens waren wel blij eindelijk - na meer dan drie jaar weer thu,is te komen, maar 2e wilden liever eerst dc kat eens uit dc boom kijken en rustig afwachten alvorens te juichen. Met de „Waterman" zijn naar huis gekomen: een afdeling van de Koninklijke Marine, het Sub. batal jon -K.L., dé derde Genie veldcom- pagnle, het detachement Midden- Ja va. een aantal KN.IL-soIdaten en dan 210 R.I. Dit bataljon vertrok op 22 Maart 194.6 met ongeveer 800 soldaten allemaal vrijwilligers naar Java. Na drie jaar en drie maanden dienst kwamen er nu 442 naar huis. Dertig doden bleven in Indonesië achter, enkele tientallen werden ginds gedemobiliseerd. De >rote rest was reeds eerder naar Nederland teruggekeerd. Deze soldaten hebben in de tropen een bovenmenselijk "zware taak moeten verrichten. Zjj behoorden tot de troepen, die de Engelsen op Java vervingen, namen actief deeL aan het zuiveringsv/erk, vochten tijdens de eerste politiële actie, liepen hun demobilisatie mis in Mei en Septem ber '48, omdat men hen niet kon missen waren aan het front bij de tweede politiële actie en kregen daarna hun slopende patrouille-taak in. het wespennest Oost-Java. Welkom van de Prins ,De omstandigheden zijn zo ge weest, dat jullie het uiterste hebt moeten geven", zei prins Bernhard In zün toespraak vlak voor de ont scheping. „En dat uiterste hebben i Nico kwam mee als verstekeling Twee dagen voor de aan komst te Rotterdam is aan boord van dé „Waterman" een uersiefceling 'ontdekt in ruim 2. Het was een zevenjarige Indo nesische jongen, die drie jaar als mascotte hij de derde Genie Véldcompaprne is geweest. De soldaten hadden de knaap ge vonden in een stadje op Suma tra, waar hijziek en vol zwe ren liep te bedelen. Zij namen ie jongen mee naar de compag nie, verpleegden hem'en stuur den hem naar school. De rivier politie, die de paspoorten con troleerde had er geen bezwaar tegen, dal de jongendie Nico is gedoopt, van boord zou paan, omdat zijn ouders onbekend zijn en omdat z\jn beschermer verklaarde voor hem te zullen zorgen. Hij moest alleen wor den opgegeven bij het bevol kingsregister te Voorburg, waar men nu onverwacht een nieu we burger rijker is. jullie gegeven. We zijn trots op jullie. Draag het uit en wees een voorbeeld voor de hele maatschap pij in het vaderland". Allen namen daarna een minuut stilte in. acht voor de gevallenen. Zie verder pag. Prins Bernhard en prinses Bea trix, waren Zondagochtend aan wezig bij de ontscheping van de „Waterman", die 1460 militai ren, afkomstig uit alle delen van het landuit Indonesië naar het vaderland terugbracht. Tezamen met minister Schokking verlaten de prins en de prinses de Wa termanaan de Uloydkade te Rotterdam. Tijdelijk veel bewolking Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond (opgemaakt te 10 uur).\ Tijdelijk veel bewolking, maar overwegend droog weer. Zwak ke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen. Weinig veran dering van temperatuur. 21 Juni: Zon op: 4,19, onder 2L04, Maan op 1.29, onder 15.59. In 1952 of 1953: DEN HAAG. Het is mogelijk, dat Nederland reed's in 3952 of 3953 een sluitende betalingsbalans heeft. Noodzakelijke voorwaarden daartoe zijn, dat het buitenland begrip toont voor het Nederlandse beleid ten aanzien van verdere industrialisatie, het gr' belang van een uitbrei ding k. economische betrekkin gen mtc Duitsland en de waarde, ook voor het herstel der Europese economie in het algemeen, van een intensieve economische samenwer king met de toekomstige Verenigde Staten van Tndonesië. Deze mededeling doet de Neder landse regering in het derde verslag over de werking van het Europese herstelprogram. Straalvliegtuigen naar Schiphol in 1953 AMSTERDAM. Waarschijnlijk in 1953 zullen op Schiphol de eerste straal-passagiersvliegtuigen landen. Zij zullen zyn toesteilen, van de eer ste luchtlijn met straalvliegtuigen, die de British European Airways zal openen van Londen naar Amster dam, Vermoedelijk zullen de nieuwe Viscounts van de Vickers-Arm- strongf abrieken hiervoor worden gebruikt, die 53 passagiers kunnen vervoeren. Dit toestel is uitgerust met vier turbine-motoren, die ieder een capaciteit hebben, van 1400 p.k. (Vzn een onzer verslaggevers) AMERSFOORT. Een vrij hevige explosie bracht Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur het toch al drukke station Amersfoort in rep cd roer. Reizigers, die zich haastig voor de richting Groningen van het eerste perron naar het tweede perron begaven, hoorden een hevige knal en zagen hoe Een blauw-rode steekvlam tot aan de overkapping van het tweede perron opflitste. Spoorwegpersoneel yn reizigers liepen toe op de plaats waar de explosie was ontstaan. Anderen bleven verschrikt staan of stelden zich in veiligheid. BEGIN VAN BRAND WERD BEDWONGEN Het meest overstuur waren wel de mannen van de PTT. Zij toch hadden, zoals gewoonlijk door de grote haast niet zachtzinnig, de postzakken van trein 1845 uit Am sterdam op een lorrie geladen ©n waren juist van het le perron op' het tweede perron aangekomen. Op het moment dat zij bij de locomo tief van de sneltrein naar Gronin gen waren en de lorrie wilden op trekken naar de goederenwagon sprong een van de postzakken met een hevige slag uit elkaar. Er was gelijk veel vuur en rook. De Amersfoortse machinist G. J. Brinks sprong van de locomotief, greep een bij zijn machine beho rende slang en kon binnen enkele minuten het vuur bedwingen, dat zich reeds een weg baande en goed voedsel vond in de papiermassa van brieven en kranten. De ravage, die door de explosie ontstond, was vrij groot. Overal lagen stukken papier verspreid en over het per ron, ja zelfs op de klok boven het PTT-verzendlokaal, lag een witte stoflaag. Resten van brieven waren tot in dq nok van de overkapping terecht gekomen. De Amersfoortse politie was onmiddellijk ter plaatse. On der leiding van commissaris G. Goorhuis werden maatregelen ge nomen om een zo serieus mogelijk onderzoek te kunnen instellen. Een gedeelte van het perron, rond de postzakken en grenzende aan het PTT-verzendlokaal, werd afgezet. Voor het onderzoekwordt begon nen staan twee zaken reeds vast. De postzak, die de explosieve zen ding inhield, kwam uit Amsterdam en was bestemd voor Groningen of Winschoten. Toch nam de Amers foortse brigadier P. C. Strooker de moeite om de briefresten van de verbindingsstukken* der perron overkapping te halen. Hij klauter de daartoe zeer behendig langs de ijzeren pilaar tot in. de nok van de leap en was binnen enkele ogen blikken met zijn buit op de begane grond terug. Het is niet onmogelijk dat deze stukken voor het onder zoek van betekenis kunnen zijn. De .ontploffing was niet zo he"1.*:, dat de ruiten het moesten ontgelden. Omstreeks kwart voor zeven was ook burgemeester van Amersfoort, de beer H. Molendijk ter plaatse en enkele ogenblikken later arriveer de ook de substituut-officier van justitie, mr. Kneepkens. Beide he ren werden over de explosie door commissaris Goorhuis uitvoerig in gelicht. Het perron werd.vrij geger ven toen men <le resten van de postzak en poststukken had verza meld" voor het verrichten van een scheikundig onderzoek in -Den Haag. Commissaris Goorhuis, die het onderzoek leidt, is van mening dat met dit onderzoek wel enige dagen zullen heengaan.-Het is niet uitgesloten, dat een zending, van de een of andere chemische-* fabriek tot ontploffing is gekomen. Het on derzoek zal echter de juiste toe dracht moeten uitwijzen. Nader vernemen wij, dat door een Londense firma een pakket met kunst harsproducten is verzonden aan een tandtechnicus te Zwolle. Het is dit pakket dat de ravage te Amersfoor! heeft veroorzaakt. In cylindervormig- doosjes was een witte poederachtige stof verpakt, die zeer explosief bleek te zijn. Dr. FRÖEMTJES, van de criminologi sche dienst, die later op de avond in Amersfoort aankwam, zal de restanten van de zending in Den Haag aan een nader onderzoek onderwerpen. De explosie heeft nog andere gevolgen gehad. Een posizak, die was overgeladen voor Apeldoorn is blijkbaar door de steekvlam aan het smeulen geraakt. Het spoorwegpersoneel rook in de goederen wagon brandlucht. Het bleek dat een postzak smeulde,Het vuur had reeds een weg gevonden in de vloer van de wagon. In Apeldoorn heeft men onmid dellijk maatregelen genomen om de brand te bedwingen. De postwagon voor Apeldocm Ls later op de avond voor onderzoek naar Amersfoort teruggezonden. „Vader" Drees te midden van ziin „kinderen" met het kistje sigaren, dat hij ter gelegenheid van Vaderdag kreeg. Behalve van dit e&tra rokertje heeft hij genoten van het programma, dat op 't Vara-zovnerfeest werd uit gevoerd. (Eigen foto) Garry Davis nu in België BRUSSEL., Garry Davis, we reldburger no 1 is Zondag veilig de Belgischd grens gepasseerd. Hij mocht met zijn vierpersoorts- toestel in Grimbergen landen. Twaalf dagen lang 1$ de Rue Royale te Parijs met de Fau bourg Sint, Honoré sprookjes oord voer de jeugd geworden. Iedere etalage zal een fabel van Lafontaine weergeven, u weet wel: de raaf met de kaas, het lam en de wolf, Pierrette die melk morste... Fabeltjes als stimulans voor de verkoop!. Met een oorverdovende klap zijn te Tsjeljabinsk; in-. Rus land drie stortregens'van me teoren neergeploft en uit elkaar gespat. Het grootste 'stuk dat daarna gevonden jverd, woog zestig pond, en deze „boodschap uit hetheelal" bevatte ijzer, zwavel, nikke.len- kiezel Een liedertaf el- in de Ameri kaanse zone .van Duitsland heeft 10 millioen dollar geërfd van een zanglustig oud-lid die in de USA kind noch kraai na liet en daarom de er e nis niet aan het mèisjë van. de zangver eniging, doch aan de dorpsver- tniging zelf had vermaakt. Zon jeugdliefde toch! De koffermoordehaar Maria (Straatsburg) is te Marseille gepakt. Hij had zijn vriend Schneck pas voorgoed doodge schoten, toen Schneck uit de koffer gekropen kwam, waarin Maria Sem gestoptNa& n(* hem de eerste maal minder nauw keurig gedood te hebben, „Schneck kwam er na een lange auto-rit uit en wilde met me vechten. Nou, en toen gebeurde hetaldus Mazid bij de be kentenis. De rijke mevrouw Fanny Keller uit Chicago heeft een jaar gevangenisstraf gekregen, ymdat zij voor 74000 doliar aan diamanten uit Nederland ge smokkeld had. „Om diamanten geef ifc niet", zei ztj, „maar ik vind smokkelen zo leuk!" Tja.. BATAVIA. Het schijnt, dat de Nederlandse en Republikeinse dele gaties gedurende liet weekeind een informele overeenkomst hebben be reikt over de order „Staakt het vuren" en dc tijd en voorwaarden voor dc Ronde-Tafel-Confcrentie, zo meldt Aneta. t>e Republikeinse delega tie is, onder leiding* van Mohammed Rum, naar Bangka vertrokken om het informele accoord tc bespreken met ir. Sukarno en Hatta. Rum naar Bangka voor nader overleg Als dit bericht wordt bevestigd zijn waarschijnlijk de laatste bezwa ren tegen de terugkeer van de Repu blikeinse regering naar Djokja uit de weg geruimd. Zaterdag nog scheen een overeenkomst voorlopig nog niet mogelijk. Hatta en Sukarno hadden nog in een interview met een correspondent van Associated Press verklaard, dat de Nederlan ders de terugkeer van het Republi keinse bewind naar Djokja ver traagden. Zij gingen zelfs zó ver te zeggen, dat het misschien beter zou zijn. dat de Republikeinen in het geheel niet naar Djokja terugkeer den, maar het geschil weer voorleg den aan de Verenigde Naties. Dr. J. H. van Royen, de leider van de Nederlandse delegatie, verklaar de daarentegen, dat beide partijen, naar hij verwacht, zeker binnenkort tot een oplossing zouden komen. Hij bètreurde, dat Hatta en Sukarno de boven weergegeven verklaring hadden afgelegd en zei verder, dat de vertraging zeker niet aan de Ne derlanders te wijten was. Het ziet er nu naar uit, dat dr. Van Royen gelijk heeft gekregen Tafelconferentie een aanvang kan wat betreft de snelle mogelijkheid om tot een vergelijk te komen. Minister Van Maarseveen is van morgen in Batavia aangekomen en, nauwelijks uit het toestel, werd hij al bestormd door journalisten. De minister zei hun. dat eerst de over eenkomst over het staken van het vuren tot stand moest komen, voor dat de Republikeinse regering naar Djokja zou kunnen gaao. Hij gaf verder te kennen, dat die order uit gevoerd moet zijn voordat de Ronde- nemen. „Wij kunnen niet schieten Atoomconflict van Londen met Washington NEW YORK. Volgens het New Yorkse blad „Daily News" is Enge land een actie begonnen om de laatste atoomgeheimen der V.S, in handen te krijgen. Volgens een bericht van het blad uit Washington is Engeland zeer on tevreden over hét niet-vernemen van nieuwe atoomgeheimen. .Enige land zou overtuigd zijn, dat de V.S. hun overeenkomst met Engeland naar de letter en de geest schenden door hun geheimen niet békend te maken. Volgens een „onkreukbare zegsman", aldus het blad, is deze kwestie grondig ter Bprake gebracht bij de drie maanden geleden door Attlee en Churchill gehouden ge heime besprekingen over de defen sie. Liever Indisch dan Frans CHANDERNAGORE. In* Chan dernagore, een Franse bezitting ter grootte van ongeveer 7% km2 bij Calcutta, is Zondag door .12.000 van de 50.000 inwoners gestemd over al of niet. aansluiting bij India. Twee waarnemers deden den rondrit langs de stembureau*. Volgens de voorlopige uitslagen heeft Chandernagore met 7.4733 tegen 114 stemmen besloten zich van Frankrijk af te scheiden en bij India te voegen. Chandernagore is 260 jaar Frans geweest. en praten tegelijk", zei de minister. Het is niet uitgesloten, dat mr. Van Maarseveen persoonlijk bespre-' kingen zal voeren met de Republi keinse autoriteiten. (Ing. Med.j Niemand kan nii met goed fatsoen nog een koffer lenen, dia tijd is nu voorbij. Het vorige jaar toen U voor een goede koffer nog 15 gulden moest betalen, tóen was bet nog begrijpelijk, maar nu Wij kochten een pertij kof fers van een fabriek die ge wend is alleen Pullman en Fiber koffers te maken. Deze koffer van Hartplaüe met houten raam, metalen strip en Fiber hoeken is een kwaliteitskoffer; dé familie- koffer. Zo'n koffer koopt U nu voor Uw vacantie in bruin of blauw, 55 cm., voor U/wZm- MATHENESSERLAAN ©IJKZléHT)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 1