KX*M*-toestel „Roermond" bij Bari brandend neergestort Alle 33 inz gezagvoerder Hans onder wie Plesman om het leven mm. i HET ROTTERDAMSCH PAROOL Hartroerende taferelen op Schiphol Aanhoudend droog weer Korte levensbeschrijvingen van leden .Roermo nd' '-bemanning Rampzalig ongeluk 9e Jaargang no. 144 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 Abonn.prljsi per week 0.32 per kwartaal MO, losse nummers 0.09 Opgericht door ds Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMEE Vrijdag 24 Juni 1949 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 39B644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Direcieun B. dé Vries Hoofdredacteur: W. B. F. Schaper (Van onze speciale verslaggever) SCHIPHOL. De indruk, die het verongelukken van de „Roermond" in KLM-kringen heeft gewekt, is verpletterend. Daartoe droeg bij het zeer grote aantal leden van de KLM- familie, dat zich aan boord van het verongelukte vliegtuig bevond, doch vooral het verscheiden van de jonge Plesman. Hans Plesman was onder SLACHTOFFERS VAN „ROERMOND"-RAMP Bij de ramp van de „Roer mond" hebben de volgende leden van de bemanning het leven verloren: Johan Cornells Plesman, ge zagvoerder. Jacobus Tuyi, vlieger 2e kl.. Jan van Kuyk, vlieger 3e kl„ Albert George Motjard (En gelsman). vlieger 3e klasse, Leendert Post, radio-telegra fist, Jacques .'Martons-;.; Willem Hout, radio-telegrafist, Dirk Marfimis Grandia, bon rd werktuigkundige, Johan Albert van der Meer, boordwerktuigkundige, Pieter Jelies Overbeek, ste ward, Cornelia Antoinette Timmer mans, stewardess. Jan. Hendrik Ross, boordkok. De namen van de passagiers, die bij bet vliegongeluk om kwamen zij'n: M. S. Broos, mevrouw Broos en hun kind, W. van Hasselt, mevrouw Van Hasselt' en hun kind. W. J. van Dort. mevrouw Van Dort en bun kind. dr. ir. A. G. A, Idenburg, functionaris van de K.L.M,. Mevrouw H. Esser, haar zoon en haar dochtertje. mevrouw ,T. C. C. Meelhuy- zen, S. O. van 't Hof en mevrouw Van 't Hof, F. Dikkers, en de Egyptenaren Mohammed Mustafa Ahmed, Mahmnd Ibrahim AJbakï, Taha Ahmed Eltauehi, Mohammed Ghasï. Mohammed Abdellatich Mo- hassam Bey. fVctt onze specmie verslaggever) SCHIPHOL Met 22 passagiers ea elf leden van de be manning aan boord is Donderdagmorgen oro half elf Italiaanse tijd de KLM-Constellation „Roermond", op een extra-vlucht van Batavia naar Amsterdam, voor het schilderachtige Italiaanse kust stadje Bari brandend in zee gestort, een ong-Vik, dat aan alle in zittenden het leven heeft gekost. Ook de zoon van de president- directeur van de KLM, de 30-jarige Hans Plesman, die als gezagvoerder de „Roermond1' naar huis bracht, heeft daarbij het leven verloren. Over de oorsaak van dit ontzettend ongeluk, dat wel zeer grote ontroering in ons land zal wekken, staat nog niets mei enige zekerheid vast. Het vliegtuig vloog op ongeveer 5000 mctcj hoogte toen ooggetuigen rook uit vele delen van het vlieg tuig zagen komen. Tot hun grote verbijstering explodeerde even daarna het toestel, stukken er van werden hoog in de lucht ge slingerd en het wrak van het vliegtuig stortte omlaag, verdween in een geweldige fontein van water en zonk onmiddellijk. De2e nieuwe slag voor de K.L.M. die zwaarder dan enige voorgaande de grondlegger van de maatschappu zelf heeft getroffen, zal voorlopig wel een zeer raadselachtig karakter blijven houden. De berichten, die tot dusverre zyn binnengekomen, doen vermoeden, dat er zich irt de lucht een onbegrijpelijke gebeurtenis heeft afgespeeld. Vaak verongelukken er vliegtuigen, meestal geschieden deze ongevallen bij de landing of tijdens de start. Uit wat er over de onder gang van de „Roermond" Is komen vast te staan blijkt echter, dat er hoog in de lucht iets is misgegaan. Sommige ooggetuigen vertellen, dat op niet minder dan 5000 m. hoogte de val van de ^Roermond" reeds begon, andereu hebben echter als geschatte hoogte opgegeven 500 meter, waar plotseling uit motoren en romp rook te voorschijn zou zijn gekomen. Het vliegtuig, dat toen van de Adriatische Zee in de rich ting van Bari vloog, moet nog een zwenking hebben gemaakt, waarna het in zee stortte op slechts enkele tientallen meters van de kust, In de woelige zee, die zich onder een stra lende hemel uitstrekte, werden di rect reddingspogingen aangewend, 'die echter geen ander resultaat had den, dan dat mén een aantal lijken kon bergen. Uit op de kust gewor pen stukken van het vliegtuigwrak bleek, dat men met een vliegtuig van de K.L.M. te doen had, waarop het vliegveld Bari onmiddellijk de K.L.M.-vertegenwoordiger in Rome, de heer Klaas Voute, waarschuwde. In Nederland drongen de berich ten over het ongeluk eerst tegen twee uur 's middags door, toen de persbureau* hun telegrammen door kregen.-. De directie van de K.L.M. heeft het eerst door deze persbe richten van het ongeluk gehoord. Onmiddellijk is toen met de radio dienst in de verkeerstoren van Schiphol contact opgenomen. In die toren realiseerde men zich direct, dat èr over de identiteit .van het vliegtuig nauwelijks twijfel kon be staan. Immers reeds had men zich er enigszins over verbaasd, dat de „Roermond", nadat het eerste tele gram van het vertrek uit Cairo om ongeveer 6 uur 's morgens was bin nengekomen nog slechts eenmaal iets van zich had laten horen. Dat laatste telegram aan Schiphol werd gegeven enkele ogenblikken voor de „Roermond" over Brindisi vloog, dat luttele tientallen kilometers van Bari ligt. Toen scheen er niets ab normaals te zijn en gezagvoerder Plesman liet Schiphol weten, dat hij", verwachtte om kwart voor drie op Schiphol te zijn. „Roermond" was nog niet gedoopt DEN HAAG. De verongelukte Constellation „Roermond", die in September 1947 aan de K.L.M. werd afgeleverd, was nog niet officieel ge doopt. Verleden jaar heeft de K.L.M. een wedstrijd in hersengymnastiek gehouden, waaraan groepen kinde ren uit diverse steden in Nederland hebben deelgenomen. De kinderen uit Roermond wonnen de wedstrijd, waarna besloten werd een constel lation naar hun stad te noemen. De officiële doop zou op een nog na der te bepalen datum door deze kinderen worden verricht. Het heeft niet zo mogen rijn. De verongelukte Constellation was er een van-het type L~'749 en werd door de Amerikanen ook wel „gold plate Constellation" genoemd. Een der technische snufjes van dit type toestel zy'n de holle stalen Curtiss- schroevcn, die electrisch verstelbaar zijn en bovendien bij de landing op negatieve spoed kunnen worden ge steld. waardoor zij als remschroe- ven werken. De cabine biedt plaats aan ongeveer veertig passagiers en er 2yn- achttien slaapplaatsen aan boord Deze soort Constellation heeft vier Wright-cyclone-motoren van elk 2500 pk., bereikt kruissnelheid van 450 K.M, per uur, verbruikt onge veer 1200 liter benzine per uur en heeft een vliegbereik van 9000 ILM. Droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden en voornamelijk in het Zuiden en midden van het land perioden van zonneschijn. Zwakke tot matige .wind, tussen Noord-Oost en Noord-Wést. Op de meeste plaatsen iets minder koude nacht, overigens weinig veran dering van temperatuur, 25 Juni: 2on op 4,20, onder 21.04, Maan op 2.49.. onfier 21.01. Grauwe zekerheid Daarna verstreken de uren zon der enig nader bericht en men ver baasde zich op Schiphol erover, dat de „Roermond" geen nadere berich ten gaf. Doch toen spoelde het wa ter van de Adriatische Zee reeds uren over het wrak. Toen echter op de verkeerstoren van Schiphol het 'eerste persbericht binnenkwam, was onmiddellijk de lichte verwondering in grauwe zekerheid verkeerd. Terwijl de K.L.M, dadeljjk alls mogelijke pogingen in het werk stelde om nadere'bijzonderheden te weten te komen "hetgeen zeer be moeilijkt werd doordat het vliegveld Bari vergeten had Schiphol ook maar met een enkel telegram te waarschuwen, waartoe het volgens de voorschriften zeker verplicht was' verzamelden zich op Schip hol de familieleden van de inzitten den, die hun verwanten op het vlieg veld welkom in het vaderland kwa men toeroepen. Onwetend van wat 'hun. te wach ten stond koesterden zjjniet het minste argwaan, toen tegen drie uur de K.L.M. de boodschap liet omroe pen, die de wachtenden op het vlieg tuig uit Batavia naar de receptie zaal in het stationsgebouw riep. Daar wachtte hen de K.L,M.-arts dr. Vaandrager, die toen in zeer voorzichtige bewoordingen de fami lieleden voorberejdde. «-«-«-• De leden uan dc bemanning uan de „Roermond" die allen de dood vanden bij het ongeluk met dit toestel. Bovenste rij van links n. rechts; J. H. P lesman, .gezag voerder; J. Tuytf le piloot; J. van Kuyk, 2e piloot; A. Gï- M o dar d, 3e piloot; L. P ö.s t en J. M. W. v. Hout, radio-tele grafisten. Onderste rijvan links naar rechts: D. M. Grandia en J. A. v. d. Mee r, boordwerk tuigkundigen; mej. C. Tim merman, stewardess; JW. Ross, steward-kok en P. J. Overbeek, steward. F. G. DECKERS bekend deskundige in textielkringen De heer F. G. Dikkers uit Del den werd op- 4 Augustus 1886 in Meppel géboren. Omstreeks zijn twintigste jaar vertrok bij naar het Verre Oosten waar hjj zich specia liseerde'in dé handel, in het bij zonder in de .textielbranche. In 1928 werd hij lirocuratiehouder van de Koninklijke Weefgoederen-fa briek te Hengelo, welke functie hij tot 1947 vervulde. In opdracht van enkele werkgevers uit de textielin dustrie vertrok de heer Dikkers toen naar hefc Verre Oosten om stu diereizen te maken betreffende de afzetmogelijkheden en het transport van textiel. Hij was een zeer be kende figuur in kringen van textiel handelaren en- ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gedurende de oorlog heeft de heer Dikkers een tijdlang als gijzelaar vastgezeten. Mgr. Beran verwacht elk ogenblik arrestatie PRAAG. Praagse geestelijken verklaren dat de communistische regering er blijkbaar in geslaagd is aartsbisschop Josef' Beran te doen. zwijgen en alle mazen afgesloten heeft waar hij misschien een nieuw herderlijk schrijven doorheen zou kunnen smokkelen uit zijn door de politie bewaakt paleis. Woordvoerders van het Vaiicöan. en goed ingelichte diplomatieke zegslieden geloven, dat mgr. Beran elk ogenblik gearresteerd kan wor den. Volgens een goedingelichte zegsman is het slechts een kwestie van tijd, dat de communisten vin den genoeg beschuldigingen tegen mgr. Beran te hebben, ingebracht. Ultimatum aan Londense havenstakers LONDEN. De autoriteiten, dig belast zijn met het toezicht op de Londense 'havenwerkzaamheden, hebben de stakende bootwerkers medegedeeld dat geen schip meer de haven van Londen zal aandoen om goederen te lossen, voordat een aanvang is gemaakt met het los sen van de beide Canadese sche pen, die zich in de haven bevinden en die door de Londense bootwer kers „besmet" zijn verklaard in verband met de staking der Cana dese zeelieden. Deze mededeling werd verstrekt, .nadat in de loop van de dag de volledige i ene p]oeg bootwerkers na de ande- ri-ion ar-h- I c - i De vlieger 2e klasse Jacobus Tuyt is. geboren.'op 24 Apjril 1915 te Rot terdams Hij doorliep de. H.B.S, en werkte daarna enigë tijd te Bata via. Hij trad op 1 Augustus 1947 als piloot in dienst vanjde K.L.M. Hij was gehuwd, had een dochter en woonde in Den Haag.' Jan van Kuyk, vlieger 3e klasse» werd op' li November. 1918 te Rot terdam geboren. Hij studeerde aan het Nederlands Luchtvaart-Instituut te Utrecht- en is enige tijd;gestation- neerd geweest op het vliegveld Soesterberg. -Tijdens de'-oorlog heeft hij bij de R.A.F, gediend en later bij de luchtstrijdkrachten als sergeant vlieger. Op X Maart 1946 trad hij bij de K.L.M. in dienst als-.vlieger,. De.heer -Van. Kuyk was gehuwd, had drie kinderen en woonde in Haarlem. De vlieger 3e klasse Albert Geor ge Modard is geboren in Glossop (Engeland) op 20 December 1917. Hij volgde de High School en diende tijdens de oorlog bij de R.A.F. Na de oorlog trad hij in dienst van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena en daarna bij de maatschap pij Air Transport in Brussel, Op 15 November 1948 ging hij over naar de K.L.M. Dc- heer Modard was ongehuwd. De radiotelegrafist - Leendert Post werd geboren op 9 Mei 1921 te Delft, Hij doorliep de Mulo en kwam daarna bij de PTT. Op 1 September 1945 kwam hij bij de K.L.M. als te legrafist. De heer Post was gehuwd en- had geen kinderen. Hij woonde te Rotterdam. Jacques Marïnus Willem Hout, ra diotelegrafist, werd geboren 22 April 1920 te Nijmegen. Hij doorliep de H.B.S.-B en werkte enige tijd bij de p.T.T. Hij kwam op 1 Februari 1946 bij de K.L.M. De heer Hout was ongehuwd en woonde te Haarlem- zekerheid had de K.L.M. toen echr j rg ^ad geweigerd op de Canadese Zie verder pag. 3 "7C schepen te werken. De financiële principes van Marshall II onzeker BRUSSEL. In een officieel com muniqué is medegedeeld, dat de be sprekingen over de vraagstukken der intereuropese betalingen de volgen de week Woensdag te Parijs zullen worden voortgezet. De Belgische mi nister-president, Paul Henri Spaak, die voorzitter is van de organisatie voor Europese Economische^ Samen werking, leidde de besprekingen en de reizende ambassadeur van de ECA. Averell Hamman, woonde de bijeenkomst als waarnemer bij. En geland werd vertegenwoordigd door zijn minister van financiën, sir Staf ford Cripps, Frankrijk ddor Maurice Pétsche en België door Gaston Eys- kens en Moons de Fernig. respectie velijk minister van financiën en mi nister voor de buitenlandse handel. De besprekingen te Parijs zullen als volgt gevoerd worden: reeds Maandag komen de plaatsvervangers bijeen; Woensdagochtend zal de ad viserende groep van de ministers vergaderen en Woensdagnamiddag zullen, de gisteren te Brussel onder broken besprekingen hervat worden. boordwerktuigkundige Dirk Martinus Grandia werd geboren 31 Mei 1919 5n Schoten, Hij doorliep de ambachtsschool en werkte als mon teur in verscheidene garages. Hij kwam op 15 Maart 1937 bij de KLM als werktuigkundige. De heer Grandia was gehuwd, had twee kinderen en woonde in Bad hoevedorp. Johan Albert van der Meer, boord werktuigkundige, werd geboren 2 Februari 1926 in Enschede.'-Hij door liep Mulb-B en de MTS en kwam op 17 October 1946 in dienst van de K.L.M. De heer Van der Meer was onge huwd en woonde te Amsterdam. De steward Pieter Jelies Overbeek werd geboren 27 Juli 1917 in Am sterdam. Hij werkte in verscheidene restaurants en kwam. op .7 Januari 1045 in dienst van de K.L.M. De heer Overbeek was gehuwd, had één kind en woonde in Amster dam. Cornelia Antoinette Timmermans, stewardess, is geboren 25 September 1921 te Heerlen. Zij volgde de H.B.S. en de school voor beeldende kunsten en was enige tijd telegrafiste bij de Marva. Op 1 November 1946-trad zij in dienst van de K1L.M. als ste wardess. Mej. Timmermans woonde in Nijmegen. De boordkok Jan Hendrik Ross is geboren in Hengelo op 28 Mei 1927. Hij volgde de Ulo en op 1 October 1947 kwam hij bij de K.L.M. als kok in de eatitine op Schiphol. De heer Ross was ongehuwd en woonde te Amsterdam. zijn collega's zeer geliefd, niet om dat hij de zoon van zijn bekende vader, doch vooral omdat hij een zeer beminnelijk mens was. Vele oudere KLM-ers hebben hem reeds gekend toen hij nog als kleine jon gen met zijn vader- op het vliegveld kwam. Later leerden zij hem weer anders kennen. Als eerlijke, open en hartelijke collega. De ontzetting over zyn heengaan was groot. Nog groter echter misschien hét medeleven met de directeur, die nu reeds zijn twee de zoon in dc luchtvaart verloor. Hun eerste jongen immers verloren de heer en mevrouw Plesman in dé zomer van 1944, toen hun zoon Jan als oor logs vlieger boven Frankrijk sneuvelde. Toen de eerste berichten op Schip hol binnen kwamen van het Am sterdamse perscentrum uit, waren er nog velen die ze niet wilden ge loven, Toen echter de mensen van de verkeerstoren als hun oordeel uitspraken dat er weinig twijfel aan de juistheid van de berichten kon bestaan werden onmiddellijk maat regelen getroffen, die er toe moes ten strekken dat de wachtende fa milieleden het verschrikkelijke nieuws niet toevallig zouden horen uit gesprekken, die in hun buurt werden gevoerd. Eerst toen zij ge waarschuwd waren werden de vlag gen aan de ingang van het vliegveld halfstok gehesen, terwijl die aan de rand van het platform werden ge streken. Onderwijl reed men de auto's voor, die de wanhopige fami lieleden naar hun woningen moes ten brengen. Langs een zij-uitgang werden zij naar buiten gebracht; het waren aangrijpende tonelen, die zich daar afspeelden. Eenvoudige, soms reeds bejaarde mensen waren cr, die zich aan elkaar vast klamp ten om bij elkaar troost te zoeken in hun leed om een zoon of een doch ter, die zij reeds zo nabij hadden gehoopt. Intussen werd in de kantoren van Schiphol koortsachtig gewerkt aan de uitrusting van de „Edam". die •naar -Bari moest,- en aan de verza meling van gegevens voor de des kundigen. Andere autoriteiten stel-, den zich telefonisch en telegrafisch in verbinding met familieleden van drie KLM-employe's, van wie ten onrechte was gemeld, dat zij zich ook aan boord van de „Roermond" zouden hebben bevonden. En terwijl men langs andere lij nen van de telefooncentrale van Schiphol het ene gesprek na het andere met Zuid-Italië en -Egypte voerde om vast te kunnen stellen wie er zich precies aan boord be vonden, werden door de luidspre kers de passagiers opgeroepen voor het vliegtuig naar Curasao. Rustig gingen deze aan boord. Dat er er gens een paar vlaggen in rouw •halfstok woeien hadden zij waar schijnlijk nog niet eens opgemerkt. Ir. A. G. A. IDENBURG was in KLM-dienst voor personeelszaken Abraham Gerrit Adrianus Iden- burg werd geboren in Utrecht op 11 October 19G4. Hij studeerde aan de H.B.S. en later aan de Land bouwhogeschool te Wageningen, waar hij het diploma landbouwkun dig ingenieur behaalde en later pro moveerde in de landbouwkunde. Hij was enige tijd agregeoloog aan het boöemkundig instituut van het Al gemeen Proefstation voor de Land bouw in Buitenzorg. Van 1940 tot 1945 was hij inspecteur bij het mi nisterie voor Sociale Zaken in-Den Haag en van 1945 tot 1946 chef van de organlstatie en pregaganda bij het Roode Kruis in Utrecht. Op 1 Augustus trad hij in dienst van de K.L.M. bij de afdeling per soneelszaken. waarvoor hij de laat ste tijd inspectiereizen maakte langs de buitenlandse stations. De heer Idenburg was gehuwd en vader van vier kinderen. da T7 EN SLAG voor de K.L.M., een 11 slag voor ieder, die in de K.L.M. meer. ziet dan een maat schappij die vliegtuigen exploiteert, doch" haar beschouwt ais de eerste onder haar gelijken en pionierster op de wegen door de lucht. Dus: een slag voor geheel Nederland, want de drie letters uit het midden vazi het alphabet zijn geladen met romantiek en nationale verering. Romantiek om de eerste jaren van de K.L.M. toen de mannen van de hele oude garde als ontdekkings reizigers erop uit vlogen en avon turen beleefden, spannender en eerlijker dan de verhalen van Kar! May. Nationale verering om de grote vlucht die de K.L.M, maakte tot de tweede maatschappij ter we reld na de Pan American Airways. En eerbied ook om de zorg en ef ficiency die spreken uit elk onder deel van dit enorme bedryf, dat goodwill voor Nederland hrengt, tot in plaatsjes welke men ver geefs op de wereldkaarten zal zoeken. En daarom is een slag voor de K.L.M. een slag voor Nederland, is de droefenis die thans waart in en om de mensen van Plesman, ons alier deel. Het ongeluk met de „Roermond" is een ramp voor de ouders van de jonge Plesman, die thans evenals zijn broer omkwam, dienend de taak, die het levenswerk van zijn vader vormde. Het ongeluk met dit K.LM.-toestel is een ramp voor allen, die hun familie hierbij ver loren, een ramp voor het K.L.M.- gezin met zijn twaalfduizend leden. Maar het ongeluk zelf is 'een on geluk, een groot ongeluk, doch geen ramp. "Want de K.L.M. blijft zich- zelve, wordt door dit ongeluk even min getroffen als de Spoorwegen wanneer een trein ontspoort. De vernietiging van dc „Roermond" is een ongeluk als er helaas nog meer zullen zijn in binnen- en bui tenhuid. Een ramp zou het zijn als we een. ongeluk anders zagen dan als een ongeluk, 2ij het een groot en voor allen rampzalig ongeluk. HANS PLESMAN was een goed sportsman DEN HAAG. Johan Cornelis Plesman, dc omgekomen gezagvoer der van de verongelukte KLM-Con» stellation „Roermond", is reeds de tweede zoon van de president-direc teur der KLM, die met een vlieg tuig is verongelukt. Jan Plesman werd in 1944 boven Frankrijk neer geschoten als piloot van een Spit fire van de R.A.F; Een. derde zoon van dr. Plesman isvertegen waordir ger van de K.L.M. in'Milaan. Hans Plesman is geboren in Zeist op 8 Sept. 1918. Hij behaalde di ploma HES-B én kwam in 1936 bij de rijksopleiding voor verkeersvlie gers. Op 1 November 1940 kwam hij in dienst bij de K.L.M. Tijdens de oorlog werkte hij bij de auiobe- vrachlingsdienst in Den. Haag en op het Rijksbureau voor Voedselvoor ziening. Ds heër Plesman was gehuwd, had twee zoons en woonde in Den Haag. De Haagse Hockey- en ÏJshoekey- club, de H.H.IJ.C., verliest in Hans Plesman een van haar meest ge ziene leden, die, zover zy'n functie dit toeliet, geregeld in het vijfde hockey-elftal uitkwam. Hij stond bij zijn clubgenoten bekend als een op gewekte sportsman, die overal ge zelligheid wist te scheppen. Na de oorlog heeft hij geregeld het Neder landse hockey-team naar buiten landse wedstrijden gevlogen, de laatste keer op 5 Juni naar Kopen hagen, waar het tegen Denemarken speelde. Ook ais de H.H.IJ.C. een. trip naar het buitenland maakte was 4:61 steeds gezagvoerder Hans Plesman. die het vliegtuig bestuurde. Dordtse kunstenaars in het Schielandshuis "Werken van Dordtse kunstenaars zijn "té zien op een tentoonstelling in de zalen van het Schielandshuis, die Zaterdagmiddag om 3 uur ge pend zal worden met een rede door dr. G. C. J. A. Bol. De K.L.M. Constellation Roer mondwelke op weg van Indo nesië naar Nederland nabij Bari is verongelukt. Inzet: de gezag voerder van hei toestel H. Ples man, zoon van de president-di recteur der KLM, dr. A. Ples man.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 1