Het leven van een prize-fighter: hard, gevaarlijk maar fascinerend Irma Schuhmacher won de Paroolbeker Frans offensief aan voet van de Alpen In de stromende regen won Faanhof de eerste Ronde van Crooswijk r Zucht naar roem en eer, of. hang naar rijkdom? (V Het einde van een,,aera Het ginghard in de jaarlijkse drie kilometer van Rotterdam De Groot had pech, maar hij hield dapper vol, en eindigde als zesde De Belg Keteleer won 15e etappe van de Tour V Regen en gravel handicap voor Poolse speedway-rijders Kops was viermaal eerste Maandag 18 Juli 1949 3 „Thank goodness, 3aie Louis makes it quick and merciful knocking out Tami Mauriello in two minutes and nine seconds of the first round of his twenty-third defence of his title of heavy-weight champion of the world", scheef de bekende New-Yorkse columnwriter Damon Runyon kort voor zün dood. En ik vertaal; „Gelukkig, Joe Louis heeft dankbaar werk gedaan door Tami Mauriello in twee minuten en negen seconden van de eerste ronde van z'n drie cn twintigste titelgevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht buiten gevecht te stellen." Kampioenen van de ring SPEL MET DE TITEL VAN JOE LOUIS Dit oordeel was weinig vleiend voor Tami Mauriello, doch hij be hoeft het zich nu niet meer aan te trekken, want men kan het prak tisch op elke bokser toepassen, die het gewaagd heeft tegen de zwarte panter" in de ring te komen, zelfs op Joe Walcott, „Ycrsey Joe", ook al zal de rasgenoot van Louis nog aan zyn kleinkinderen vertellen, dat hij het eerste titelgevecht, dat zoals men weet met een punten- overwinning voor de wereldkam pioen eindigde, heeft gewonnen en onverdiend tot verliezer werd ver klaard. Misschien Is Walcott wel te kort gedaan, want uitspraken zijn in Amerika niet altijd even feilloos, doch in de returnmatch heeft Louis gron dig met de illu sies van Yersey Joe afgerekend door»hem knock" out te slaan. Dat Louis geen ran cune had tegen Walcott ook al had Yersey Joe er wel eens aan leiding toe gegeven bleek, toen de ringkoning, na vrijwillig van zijn troon afstand te hebben gedaan en de handschoenen te hebben verwisseld voor het promotorjasje, Yersey Joe de kans gaf om tegen die andere Amerikaanse kleurling Ezzard Charles de kostbare erfenis te betwisten. En bij deze gelegen heid is toch -wel duidelijk komen vast te staan, dat Walcott beslist de man niet was om Louis op te volgen, want zelfs van Charles, hoe wel van heel wat mindere M&sse dan Louis, wist hij niet eens te winnen. Maar ook Charles zal niet weten wat hem is overkomen, want is nog niet heel lang geleden,'dat hij na een overwinning op de vraag van een journalist, of hij nu van plan was Louis uit te dagen, ant woordde: „My goodness, no! Mis schien later, maar nu zeker nog niet!!" Vreemd cadeautje Ondertussen blijft het toch een vreemd cadeautje, dat de nog jeug dige Amerikaanse neger door Joe Louis in de handen is gedrukt, want reeds in New York wordt zijn nieuwbakken titel van wereldkam pioen niet erkend en de bekende Engelse bokspromötör Jack Solo mons h'eeft'YuSfig'eertr andere Ame rikaanse pretentdent Lee Savold uitgenodigd om deze zomer in Lon den voor dezelfde titel te komen boksen tegen de man, die kort ge leden met .Freddy Mills afrekende voor het 'zwaargewichtkampioen schap van Engeland en de domi nions: 'Bruce Woodcock. Er wordt dus met de titel, waarvan Joe Louis vrijwillig afstand deed, een zonder ling spelletje gespeeld, waarmee tevens komt vast te staan, dat_ er aan de organisatie, die over zo iets belangrijks als een wereldkam pioenschap moet beslissen, wel een en ander ontbreekt. Over de man nen, die achter de schermen aan de touwtjes trekken, schrijf ik nog wel eens in een volgend artikel. Wat, vooral in Amerika, de boks- liefhebbers meer verdriet is, dat het, nu Louis er mee heeft opge houden, in de "zwaargewichtklasse, maar een pover gedoe is. Als je ze allemaal in een zak bindt: Ezzard Charles, Joe Walcott, Lee Savold, Bruce Woodcock, dan. komt er geen een boven, want stuk voor stuk zijn ze minstens een klasse minder dan de oude wereldkampioen. En „a new hope" is nog nergens te ontdekken. Natuurlijk' is hjj er wel, schreef Daniel in het Amerikaanse boks- blad „The Ring". Ergens in dit land (Amerika) werkt op een farm een nieuwe Dempsey. Het kan ook een metalebewerker zij'n of 'n dok- Fanny en Wim wonnen weer Zondag werden nationale afchle- tiekwedstrijden te Eindhoven ge houden, waaraan ook Fanny Blan- kers-Koen en. Slijkhuis deelgeno men hebben, die beiden weer hun klasse bewezen. De 80 meter hor den werd een overtuigende over winning voor Fanny, evenals de 200 meter. Op beide nummers was het Nel Vos,: die de tweede plaats kon bezetten en met 26.6 sec. op de 200 m tevens een nieuw zuidelijk record op haar naam bracht. Na tuurlijk was er verder een Slijkhuis die, nu Lataster verstek had laten gaan op de 3000 meter onbedreigd eerste werd. Lamore won het num mer polstok hoogspringen. Revanche van Van Vliet De wielerwedstrijden op de Gof- fertbaan moesten enkele malen on derbroken worden wegens regen buien. Het belangrijkste nummer was de revanche in dejsprint tussen Derksen en Van Vliet. Beide ritten werden door Van Vliet op uitste kende wijze gewonnen. De tweede maal met een tijd van 12,1 sec. over de laatste 200 meter. Bij de ama teurs werd Hijzeldoom eerste, Ber nard Leene, de veteraan, tweede, Buchïy derde en de jeugdige Am sterdammer Geukens vierde. Een achtervolgingswedstrijd voor ama teurs tussen Kunst en Remkes Jr. werd door Kunst gewonnen met een tijd van 5 min, 2,4 sec. over 9 ronden. V.O.C. heeft weer de weg geëf fend voor een Deense voetbalploeg die in ons land komt toeren. Dit is de derde divisieclub Nykopmg Boldklubben die we Dinsdagavond op het V.O.C.-terreïn aan de Klei weg in actie kunnen zien tegen een versterkte V.O.C.-combïnatie. werker of een bankbediende, zoals Jim CorbettDaniel heeft ge lijk. Het kan nog een jaar, het kan nog twee jaar duren, maar de le gende van Joe Louis zal weer ver bleken voor het stralende, de massa fascioerende licht van een nieuwe „champion", ïoals ook de herinne ring aan zoi ele andere boksgroot- heden uit het verleden, een Sulli van, een Jim Corbett, een Jack Johnson, een Carpentier, en Dempsey, heeft moeten plaats ma ken voor nieuwe kampioenen van vlees en bloed. Kortstondige roem Als men in een cavalcade de kampioenen van meer dan een halve eeuw aan de geest voorbij laat trekken, hoe kortstondig was dan van de meesten hun roem. En hoe duur was ze soms gekocht. Het boksen mag dan de manlijkste zijn onder de sporten, zonder risico waagt men zich niet binnen de tou wen van die paar vierkante meter canvas, waar onder het genadeloze licht van schijnwerpers het recht van de sterkste beslist. Zelfs in Amerika, waar het oordeel minder zachtzinnig is dan hier, gaan wel eens stemmen op om de gevaarlijke „knock out" te verbieden. En toch sinds de „bare knuckle - fights" de gevechten met de blote vuist met een ongelimiteerd aantal ron den tot een van de twee opgaf tot de hoog ten top gevoerde „business", die een modern titel gevecht is geworden, met millioem dollar-gates, loopt een draad, die mïllioenen in de wereld omspant, de duizenden, die fantastische be dragen neertellen om er bij te kun nen zijn en de millioenen over de hele wereld, die precies uit de krant of de sportbladen willen we- Joe Louis tiet er in zijn gevecht met Tami Mauriello geen gras over groeien fPOEN Joe Louis in Havana z'n voornemen bekend maakte om ongeslagen afstand te doen van de troon, beteken de dit het einde van een „aera" een Louis-tijdperk. Weinig ji- dude heeft de bokswereld in zijn opvolger: Ezzard Charles en het laatste woord in de kwestie van de troonsopvolging is zeker nog niet gesproken. War is het dat boksers zoals Joe Louis, Jack Dempsey, Car pentier, Jack Johnson, Battling Siki en in het verre verleden een John Sullivan, een Jim Corbett of 'n Bob Fitzsimmons zo popülair heeft doen zijn, niet alleen in Amerika, maar bij millioenen over de gehele we reld In „kampioenen van de ring", waarvan dit artikel het eerste is, willen wij probe ren iets van dit raadsel te door gronden. ten, wat er in de ring gebeurd is. Deze boksers, waar iedereen over spreekt of gesproken heeft, wat warer. zij voor mensen..? Gingen zij alleen maar in het harde leven van de prize-fighter om in zo kort mogelijke tijd veel geld bij elkaar te slaan, of gaven zij uitdrukking aan die zucht naar roem en eer, die vanaf de primitiefste tijden ons bloed onrustig maakte. Ik zou er geen antwoord op dur ven geven. Soms is het het een, soms ook alleen maar het ander. Maar wat ook hun streven is ge weest om ook maar voor zo korte poos „wereldkampioen" te zijn, fascinerend is het. Joe Louis be hoefde zich, na zijn troonafstand, in een grote tournee door Amerika, maar te laten zien, of overal waar hij demonstraties gaf, liep het volk te hoop. En het keek verrukt naar de panter ook al aaide hij maar met z'n poten. En zo zijn er ook altijd nog millioenen in Amerika, die het zich tot een eer achten als zij Jack Dempsey een hand mogen geven, want die hand was eens dat machtige wapen van de „Manassa Mauler". Bart in 't Hout. Kanaalzwemmers in spé TINY JONKER 35 km DICK SCHERMER 27 km Het was even voor half zes gis termorgen toen de Zaanse zwem ster Tiny Jonker ter voorbereiding van haar poging het Kanaal over te zwemmen, zich op het Zand- voortse strand te water begaf voor haar zwemtocht Zand voort—Wijk aan Zee en terug. De tocht had een uitstekend ver loop. Zij bereikte Wijk aan Zee reeds om 9 uur en zwom door jut Heemskerk. Daar aanvaardde zij zonder pauze de terugtocht en be reikte om 4 uur Zandvoort weer, zodat zij binnen 10% uur een af stand had afgelegd van ongeveer 35 km. Honderden op het strand van de zon en zee genieten badgasten brachten Tiny Jonker een ovatie, toen zij het water verliet. Zij zeide na afloop zich in uitstekende con ditie te gevoelen en gaf van vee) zelfvertrouwen blijk ten aanzien van haar komende kanaaltocht. Het is de 18-jarige Dick Scher mer uit Venhuizen geluld: om Zon dag van Urk naar Lemmer te zwemmen over het IJsselmeer. De tocht duurde 9 uur en 35 min. Om 7.30 uur werd uit Urk vertrokken en om 17.05 uur stapte hij te Lem mer aan wal. De afstand was 27 km. E. G. Mundt overleden Ma een langdurige ziekte is te Rotter dam ln de ouderdom van 69 jaar over leden, E. G. Mundt, een der meest be kende voetbalofficiols van de K.N.V.B.. oud-lid van de keuzecomrmssie en de technische commissie, lid van bet be stuur van de „Zwaluwen", lid van de technische commissie van de afdeling Rotterdam van de ÏC.N.V.B. Pe ter aardebestelling vindt plaats op de begraafplaats Crooswijk, Woensdag 20 Juli. des namiddags 2 uur. i +V;< y 16-jarige Beijder wellen won van v. Daatselaar Nadat een flinke plensbui om half drie het publiek langs de oevers van de Schie tijd eb] k verdreven had, en het garfj vlot een half tiqx te laat was gearriveerd, werd om 10 minuten over drie door de Ere-voomtter van de RJZ.C., de heer C. W. van Hasselt, het startsein gegeven voor de jaarlijkse 3 km. zwemwedstrijd in Rotterdam. Precies 50 paar armen en benen ver oorzaakten by de start op de gladde waterspiegel een woelige deining, doch reeds na enkele honderden meters kwam er al wat rust en tekening til de strijd. De Ned. kampioen 1500 meter, Rinus van Daatselaar (AZ) had zich al spoedig los gewerkt en na 1000 meter ruim 10 meter voorsprong genomen op Beyderwellen uit Gouda. Op de derde plaats lag Hessing (DJK), waarna on middellijk Irma Schumacher en Annie Veldhuizen zusterlijk naast eikaar lagsn. De winnaar van het vorig jaar, Wltter- mans (ZÏAN) lag toen bij de heren, in vierde positie. By het keerpunt (1500 m.) was de situatie nog ongeveer dezelf de, doch op de terugweg kwam Beyder- wellen steeds dichter by Daatselaar en op 100 meter van de finish ging deze 16-jarige knaap de geroutineerde Daat selaar voorbij, om met 3 sec., verschil als eerste aan te tikken ln de fraaie tijd van 45 m. 41.8 sec. Bij .de dames was ongeveer hetzelfde beeld te zien. Irma Schumacher nam geen risico voor een korte eindspurt, doch ging op ruim 50 meter van het eindpunt los om met twee lengten Annie Veldhuizen te ver slaan, Aly van Duyl werd derde. De Amsterdammer Jan de Groot zwom het gehele traject op z'n rug, terwijl de Rotterdammer Slijp de tocht als een training beschouwde voor z'n butterfly, dour in. deze stijl de 3 km. ie volbren gen. De watertemperatuur was prima, zodat er maar één uitvaller werd geteld. De uitslagen: Om de Parool-wisselbeker Dames; 1. Schumacher (RDZ) 45 m. 46.1' scc; 2. A. Veldhuizen (Robben) 45 m. 48.1 sec; 3. A. van Duyl (ODZ) 49 m. 31.7 4. G, Groenhuizen (Robben) 50 m. 42.5; 5. G. dé Hooge (RDZ) 52 m. 11.1: 6. A. van Cappellen (R) 53 min. 41,5 sec. Om de Rokocent-wisselbeker: Heren: 1. W. Beydcrwelien (GZC) 45,41.8; 2 M. v. Daatselaar <AZ) 45.44.8; 3. J. H. Hes sing IDJK> 45.55.1; 4. H. Wittermans (Ziant 46.48.3; 5. J. de Groot <U) 48.53.3; 6. H. Bouwmeester (DJK) 49.15.1. Dames veteranen: 1. M. P. Schouten— Oversloot (R) 57.55.6. Heren veteranen; L G. Eoogert (H) 59 34.6. Een beetje stijf en vermoeid maar niettemin gelukkig, wordt Irma Schuhmacher uit het water geholpen, want zij had de Pa- roolbeker gewonnen. Ascari wint grote prijs van Frankrijk Te Reims werd de grote prijs van Frankrijk betwist. 15 wagens zonder compressor tot 2 titer en met compres sor tot 500 cc namen aan deze race, welke over 26 randen, een totaal afstand van 203.208 km gmg, deel. Onmiddellijk na de start nam de Argentijn Fangio de leiding. Na twee ronden had Fangio reeds 11 sec. voor sprong op Ascari en Tablm. Ronde na ronde vergrootte hij deze voorsprong en toen 10 ronden waren afgelegd was de achterstand van Ascari tot rui i 22 sec. toegenomen. Intussen had Sommur met Simca de strijd moeten staken en na 14 ronden gaf ook Fangio op. Even tevoren had hij een nieuw ronde-record gevestigd met een gemiddelde snelheid van 158,325 km. De Italiaan Ascari nam nu de leiding over en behield deze tot het einde toe. 120.000 FRANCS VOOR BIGUET glad .en heel wat valpartijen waren liet gevolg. Het was dan ook geen wonder, dat de gelederen in de loop van de honderd ronden geducht ge dund werden. Van hat vijf en tacli- tigtal .renners, dat startte, hcrelk- Hoewel de regen van tijd tot tijd de overkant van de sUaat bijna onzicht- ten maar een goede twintig de baar maakte, waren Zondagmiddag duizenden Rotterdammers naar Crcos- fjniab wijk gekomen, waar voor de eerste maal een Rondo voor amateurs werd Toe'n cr no„, t;en ronden te rijden verreden. De CrDoswijkse Sport Combinatie, die deze wielerwedstrijd had waren SChoot Faanhof, samen met uitgeschreven en „De Pedaalridders", die hem organiseerden, mogen te- Quwe^ail(j die een ronde achter vreden zijn. Natuurlijk drukte het slechte weer zijn stempel op de ronde, d j zekere maar aan spannende momenten ontbrak het allerminstWmnaar werd jag._wcg. een zo^goea u Faanhof uit Amsterdam, die gedurende de hele wedstrijd de kop iueld. hli Jmrehaald door De Van een strijd om de eerste plaats kan dan ook niet gesproken worden, ronden werd njmgenaaia aoor we Maar de Kotterdammer Gelul won tweedeprijs pas mi te laatste GKwt,en de toeschouwers, die mat ronden, na een fel duel met Van der Pulten, Muilwijk en Versluis. De gelederen werden sterk gedund De wedstrijd ging over 100 ron den, in totaal een goede 100 km. beseften, dat de laatste meer dan een ronde achterstand had, begon- Ien. Het geluk was deze middag nen al te juichen. Arie Geluk sprint- echter niet met hem; op zestien te achter Versluis aan, en werd ronden werd er' opnieuw geroepen: tenslotte tweede. Da Groot eindigde „Een fiets voor De Groot". Het op de zesde plaats, maar ook hij werd er daardoor voor hem niet moest een ererondje rijden, en een beter op. maar hij hield dapper vol, welverdiende ovatie van het publiek Of de renners voor de bui binnen eil zija zwoegen werd tenslotte be- in ontvangst nemen. De derde, die wilden zijn, we weten het niet, j0ond. Gedurende al deze bedreven toegejuicht werd, was geen renner, maar het tempo was al dadelijk regende het, maar van tijd tot tijd maar ook hij verdiende het enthou- hoog. Direct na de start schoten goot het, en het papier, waarop de siasme ten volle. „Prjpie" immers Faanhof en de Leidenaar De Groot jury haar aantekeningen maakte, was do organisator van alles, en htf uit het peleton, en samen wisten dreigde soms bijna van de tafel af is terecht bij de Crooswijkers popu- ze lange tyd de kop te houden. Bas te spoelen. Het publiek trotseerde iair. na ongeveer dertig ronden kon de buien onder parapïuie's en re- De volledige uitslag, tenslotte, Versluis zich uit het peleton van genjassen, maar de ijscomannen, luidt: 1. Faanhof. Hij reed de 105 zes renners losmaken, en langzaam die met hun. karretjes aanwezig km. in 3 uur en 31 sec. Met een maar zeker do beide favorieten in- waren, gingen maar naar de wed- ronde achterstand kwamen aan: 2. halen, wat hem op 65 ronden ge- strijd kijken, want ze verkochten Geluk; 3. Van der Putte; 4. Muil- lukte. Met zijn drieën bleven ze toch niets. Ook voor de renners wijk; 6. Vcrsluys; 6. De Groot; 7. lange tjjd aan de kop liggen, in ge- waa al die nattigheid geen pretje; Ouwehand; 8. Breedveld; 9. Van zeischap van een stel renners, dat het bochtige parcours werd flink Eekelen; 10 Alblas. al gedubbeld was. Het peleton van zes, dat dit lot wist te ontgaan, Versluis behoorde daar ook toe, hield het hoge tempo lang vol, maar toen Versluis er eenmaal tussen uit was, kwamen daarin méér wisselingen. Op vijftig ronden lagen Van der Putte, Geluk en Kiekens ongeveer 50 seconden op de kopgroep achter. Muilwijk, die een ogenblik afzakte, wist zich te herstellen, en haalde later weer op. Kiekens kon op de duur het tempo niet volhouden; hij raakte meer en meer achter. In de een en zestigste ronde zocht het publiek vergeefs in dc kopgroep naar De Groot. Hij had ten gevolge van een valpar tij, zoals er zich heel wat voorde den! van fiets moeten verwis selen, maar gaf de moed niet op. Aangemoedigd door de Ijkers ach ter de touwen zette hij in zijn een tje een geweldige spurt in, om te proberen zijn achterstand in te ha- De Franse aanval ten bate van Apo Lazarides, die Vrffdag: al Verwacht werd maar toen uitbleef, is Zaterdag losgekomen. Men kan ook zeggen, dat hU geslaagd is want als men de algemene rangschikking raadpleegt blijkt dat de renner uit Cannes niet minder dan 12 minuten op de Ita liaanse cracks is ingelopen. HU staat nu op de 13e plaats. 20 minuten aoh- ter de leider MagnL Op Bartali en Coppl heeft hjj onderscheidenlijk 7J£ minuut en 6 minuten achter stand. Na enkele kleine schermutselingen in het begin van de etappe, o.m bij de bestijging van de Col de Car- piagne (327), "die niets opleverden omdat de Italianen parnnt bleken, ontketende Apo Lazarides het offen sief onder de rook van Touton (74 km). Met een felle spurt flitste hij weg uit het peloton, onmiddellijk gevolgd door Idee. Giguet. Camel» lini, Diederick, Keteleer en de Ita liaan de Sant! die als verkenner meeging. Ze losten elkaar goed af aan de kop van hun groepje en lie pen steeds verder uit, zonder ceh»er te kunnen verhinderen, dat Lam- brecht zich bü hen voegde. De Belg zou overigens een kostbare aanwinst blijken want hij was er al evenzeer op gebrand zijn positie te verbeteren als Lazarides en zorgde er we! voor dat het tempo niet verslapte. Te Hyeres (92 km) was de voorsorong op het peloton 2 min. 30, te la Londe (101 km) 5 min, te Lavandou (115 km) 7 min. 30 en te Cavaliere, een kilometer of zeven verder, al 8 mi nuten. Geruime tijd bleef bet verschil on gewijzigd en te St Maxime (157 km bedroeg het nog altijd 8 minuten. De reden hiervan was dat Coppi en Bartali, eindelijk uit bun apathie op geschrikt, waren gaan jagen. Maar dit tegenoffensief bracht niet hdt ge wenste resultaat want de andere renners in het hoofdpeloton, die bijna allen een ploegmaat in de kopgroep hadden, lieten zich wel trekken, maar weigerden als gangmakers te fun geren. En wat hun knechten aan- gaat, "die waren zo vermoeid door het voortdurend heen en weer rijden om de waterkruikjes van de beide „campionisïmi" gevuld te houden.dat zij weinig hulp konden bieden. Coppi en Bartali moesten dus het karwei vrijwel alleen opknappen, een zware taak omdat de acht kop lopers, behalve dan de Santi, ver woed bleven doorjakkeren. Na St Maxime werd het verschil weer ge leidelijk groter, en bij de aankomst bedroeg het ruim 12 minuten Keteleer de gelukkige De Belg Keteleer won deze etappe tenslotte in de sprint, wat niemand een uur tevoren had durven denken. Hy was nl. losgeraakt tijdens de 12 kilometer lange klim van Frejus 178 km) naar de herberg van de Adrets in de heuvels van het Esterel. Bij de afdaling nam hij alle risico's op de slingerende wegen en het geluk was met hem want pijlsnel omlaag stor mend kon hij de kopgroep nog op tijd achterhalen om bü de sprint het beslissende woord te spieken. Onderweg mochten de vluchtelin gen elkaar te Beauvallon (154 km) de grootste premie van de hele tour betwisten, de Desgrange-premie van OPSTEKERTJE VOOR DE ZWITSERS Het bestuur van de Zwitserse wielerbond heeft bestoten een premie van 200.000 Franse francs (ongeveer 2000 gulden) besckikbaar te stellen t?oor de Zwitserse renners dia de Tour de France uitrijden, Voorts heeft het aan de nationale icue- lercommtssie voorgesteld deze renners prioriteit te verlenen b\j de keuze tmn de ploeg, die aan da werefdkampioenschap- pen tc Kopenhagen deelneemt COMMUNISME FEL OP, DROBNY EN CEBNIK Waarom Drobny en Cernik niet naar Tsjecho-Slowakije terugkeren GSTAAD. Tijdens het tater- nationale tennistoumooi te Gstaad in Zwitserland verklaarde de Tsjech Drobny, dat hij niet naar zijn land wilde terugkeren omdat hij de voortdurende regeringsin menging in zijn privéaangelegen- heden en daar behoorde ook ten nis toe niet langer kon verdra gen. De volgende maand speelt hij in Scarborough en daarna vertrekt hii naar Amerika, Hij zei, dat zfja toekomst voornamelijk zou afhan gen van 2ïjn resultaten in het to urnooi van Forest Hills. Hïj zou wellicht prof worden, alhoewel dat voor het ogenblik niet de be doeling was. Wladimir Cernik, die eveneens naar Scarborough en naar Forest Hills gaat, verklaarde dat hij geen prof wilde worden. Hij had zoveel vrienden in Amerika, dat hij hoop te op een andere manier aan de kost te kunnen komen. Het communistische Tsjechische blad .Rude Pravo" heeft heftige aanvallen gericht op Drobny en Cernik. Zij worden „gewone verra ders" genoemd. Het blad beschul digt Drobny ervan sinds de oorlog een „dubbel spel te spelen". Hij had een schijnheilige houding aangeno men doordat hij, voor zijn vertrek, tegenover Tsjechische officials loy aliteit had voorgewend. Hij had zelfs aan de minister van voor lichting pamfletten gevraagd ten einde de toestand In Tsjecho Slo wakije in andere landen uiteen te kunnen zetten- Het blad ,.Prace" meent dat bei de spelers wellicht onder de in vloed zijn gekomen van de inter nationale en Europese reactie. Dit is natuurlijk verkeerd, en het zon het beste zijn dat ze niet bij hun plan volharden doch huiswaarts keerden. Het blad geeft echter te kennen dat zii, indien ze doorzet ten, Tsjecho Slowakije niet langer in het buitenland zullen kunnen vertegenwoordigen. Belg en Brit gedood in Francorchamps Tij flens de we&strijden om d« grote prijs van België deed zlcb gisteren ln het nummer voor zijspannen een ernstig ongeluk voor Waartal] de Belgische rij der Brnytant en zijn zij span-passagier, de Engelsman Hnrst werden gedood. De 350 cc (11 ronden over een totaal afstand van 159 km.) werd gewonnen door Frith (GB) met Velocette in 1 uur 06 min. 14 sec. Gemiddelde snelheid 144.489 km. Van Rijswijk (Ned.) cnet Velocette 1.08.51 eindigde op de negende plaats. De snelste ronde, gemaakt door Frith en Foster met een gemiddelde van 146.218 km, betekende een nieuw record. Ook de Nederlander Simons (Velocet te) bevond zich onder de 42 deelnemers. Hij eindigde op de 18e plaats in 1 uur 12 min. 31 cec. Russen naar het Congres van de FIDE Een. Russische delegatie, waartoe ook Botvinmk behoort, heeft Moskou ver laten om deel te nemen nan het congres van de internationale schaakfederatie 4e ParÜF op 20 Juli. 120.000 francs Ze waren allen even zeer belust op de buit, de Santi aiet minder dan de anderen. Maar Giguet trapte het hardst en ging juichend als eerste over de streep, voor Kete leer die zich een paar uur later zoals gemeld, te Cannes zou revan cheren. Het was een goede dag voor Apo Lazarides en eveneens voor Lambrecht, die zich naar de vijfde pJaats van het algemeen klassement opwerkte. Ook de zes anderen ver beterden hun positie aanmerkelijk. Tijdens de rit van heden heeft Roger le Nizerhy van de Franse West-Noord ploeg, die al twee dagen lang niet had kunnen eten, moeten opgeven. Martini (Italië b) en De- iedda (Z.O. Frankrijk) kwamen na sluiting der controle binnen. Gisteren was het rustdag te Can nes. Vandaag gaat het voor het eerst de Alpen in, van Cannes naar Brian- <jon, een van de langste en zwaarste etappes, waarin naar verwacht wordt harde klappen zullen vallen. De 15e etappe van dc ronde van Frankrijk, MarseilleCannes (215 km) werd gewonnen door de Belg Ketelcel in 6 uur 2 min. 29 sec, 2. Idee (lie de France); 3. De Santi (Italië Al; 4, Gi guet (Zuid .Oost Fr.); 5, DÏederich (Luxemburg). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Magni (Italié A) 97,05.09; M-ï-fU Langzamer dan fietsen maar... gemakkelijker denkt de Zwit serse Tour de France-renner Ktiblcr, die wij hier op een ezeltje aantreffen 2. Fachleitner (ZO Frankrijk) 97,07,19; 3 Marine] 11 {lie de France) 97.07.50; 4. Dupont (België B) S7.1220; 5, Lam- brechi (België Aj 97.14 37; 6 Kubler (Zwitserland) 97.15,23; 7. Ockera (België A) 97.16JB; 8. Cogan <WN Frankrijk) 97.17.13; 9. Bartali (Italië A) S7.17.43: 10. Coppj (Italië A) 9719 25; 11. Koblc (WN Frankrijk) 97,20.33; 12. Tacca (lie de Franco) 97.22.34. Het ploegk'assement luidt. 1. lie da France 292.07.14; 2. Italië A 292.07.54; 3. West Noord Frankrijk 292.09.43 4 België A 232.31.15; 5. Frankrijk A 2S2.43 07; 6. Luxemburg 202.53.00: 7. Italië B 293.33.41; 8. België 203.38.22; 9. Centrum Z.W. Frankrijk 294.37,36; 1D. Zwitserland 294.41.33, De Poolse speedwayrenners heb ben in het Feyenoordstaciion met grote cijfers van hun Nederlandse collega's verloren, wat voor een groot deel aon de voor hen moei lijk stadionbaan most worden ge weten, De Nederlanders voelen zich op deze baan goed thuis cn hadden dus wat dat betreft al een voorsprong op de bezoekers, doch hun rijden was toch ook beter. Dc eerste heats werden volslagen overwinningen voo** de Nederlan ders met resp. Boef en Maller op de eerste plaats en Collins en Du- val op de tweede. Een voorsprong dus va 10—2 en van dat ogenblik af is de zege geen ogenblik meer in gevaar geweest, en tenslotte groeide het verschil uit tot in to taal 20 punten. Kops was viermaal eerste en be haalde derhalve het maximum aantal van. 12 punten binnen, maar ook Maller en Boef mochten er met hun 9 en 8 punten zijn. Bij de Polen was de jeugdige Smoczijk de held va de middag. Deze pas 19- jarige renner, die nog geen jaar aan speedway doet, evenaardde de vier overwinningen van Kops. Ook Coleezek toonde zich een gevrees de tegenstander en het was deze rijder, die de snelste tijd van de middag d. 1 min. 24,8 sec. op zijn naam bracht, Er deden zich enkele onbeduidende valpartijen voor, die op de uitslag geen invloed hadden. Een extrf rif werd door Smoczijk gewonnen voor Maller en Hart man. De Nederlandse sterrenrace bracht de volgorde: Maller, Boef, Hartman en Kops en bij de Polen werd deze: Smoczijk. Zenderowski, Krakowiak. Koleczek kwam te vallen en werd dus uitgeschakeld. De nummers 1 en 2 van deze combinaties reden hierna tegen el kaar, waarhij Boef 1 werd, Smoc zijk 2, Zenderowski 3 en Maller 4. De hevige regenval kort voor het' begin van de wedstrijden was on getwijfeld ook van invloed op de belangstelling

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3