i ■■■■■■■■BK- De Wilgenpias...,die ligt daar maar stom te liggen I «■BMP'-. Films van deze week Eens het grootste natuurbad in Nederland nu is het weer verboden viswater s Zeldzame gorilla, de trots van Diergaarde-Blij dorp Rotterdamse kaalhoofdigen gaan niet meer naar Een; maar naar Jodium DE KUISE DON JUAN KOMT! Luxor Arena Lutusca Cineac Victoria Colosseum Op de kühhsd Proeftocht zeesleper „Noordzee' Zaterdag 23 Juli 1949 3 WÏE in „de electrische" van Rotterdam naar Den Haag rydt en de halte Wügenplas passeert, herinnert zi'h nog maar vaag, dat hier eens dnizenden uit de trein stap ten om de dag door te brengen in het grootste natuur!"_d van Nederland. Zo lang is het alweer geleden, dat de „Wil- gcnplas", eens recreatiegebied van Rotterdam, weer werd wat het altijd geweest is: „verboden viswater". En de Schlcbroeïtenaren, die op warme dagen de verleiding nie.t kunnen weerstaan om in dc koele plas te duiken, worden door de strenge, hand van de gezagdragers uit het water gehaald. GROOT TEKORT AAN ZWEMBADEN Wij hebben het bij herhaling in de gemeenteraad gehoord, dat Kot terdam een schreeuwend tekort heeft aan zwembaden. En het Kra- Iingse strandbadDaar kan men zich inderdaad, als de hitte u uit de straten drijft, een paar de ciliter water en een paar vierkan te centimeter „zand" verschaffen, terwijl de vissen hier in de Wil genpias vrij spel hebben. Wij heb ben niets tegen vissen, wij zijn ook vraag het maar aan Jan Dob ber een groot vriend van vis sers. Maar zelfs Jan Dobber kan als wij het hem op de man af vra gen moeilijk verdedigen, dat de Wilgenpias alleen maar toegang geeft aan de man,-die hier ver van het stadsrumoer, tussen het riet, rustig op z'n dobbertje komt zitten kijken. En. voor volkstuintjes is de dat is duidelijke taal, maar dat de Wilgenpias ook „verbo den zwemwater" is, dat zal de sterke arm u wel dutdelyk ma ken. grond met hoeveel respect ook voor volkstuinders te kostelijk. Hier, tussen de wilgenbomen en hoog opgaand hakhout, ba nen we ons een weg om de plas en hebben moeite uns voor de geest te roepen, dat het wa ter eens werd omzoomd door prachtige brede plankieren. Wij springen over een greppel buigen takken opzij en zien in de schaduw van een bladergrot een visser die bij onze komst een beetje verbaasd opkijkt Hij kent ons niet, want wij zijn geen lid van de hengelaarsvereni- ging „de Ruischvoorn", die u be leefd doch streng verbiedt uw vis snoer uit te gooien als gij geen con tributie betaalt aan deze vereni- giing. Wij gooien wel een visje uit. „Wordt hier wel eens gezwom men?" „Een enkele keer", zegt de visser „Ach, ik kan de zon wel in het water zien schijnen. Als ze maar niet te dicht bij m"n dobber ko men. Of ik er zelf wel eens in duik? Nee, want wij mogen hier alleen maar komen om te vissen, niet om te zwemmen." ,jVindt u het geen zonde, dat die plas daar 20 maar ligt. Twee ton aan water en land, als dode geld belegging?" ,/Ja*", komt het antwoord, „er zou weer een mooi zwemwatervan te maken zijn, waar duizenden Rotterdammers naar zitten te snak ken". I Hier liggen twee bassins kant en I klaar, om zó in gebruik te wor- 1 den genomen. Men loopt hier rond als in een oerwoud, waar, tussen de vegetatie van welig woekerende planten, de resten te vinden zijn van een vroe gere nederzetting. Aan de kant van de plas afgebrokkelde en half uit gezakte betonplaten, men ziet nog de resten van de fundamenten, waarop eens het Restaurant heeft gestaan en geen sprietje gras krijgt de kans om zich door de betonplaat heen te boren, die eens de badhok jes heeft gedragen. Sic transit glo ria mundi.Hoe is het mogelijk, dat nooit weer iemand de moed heeft gehad om voort le zetten wat de heer Poot in de twintiger ja ren begonnen is. Er was toen ook moed voor nodig om wat niet veel meer was dan oen veenput in 1905 uitgegraven om specie te le veren voor de aanleg van de spoor lijn Hofplein-Den Haag te trans formeren in een modern natuurbad. Want de heer Poot kreeg niet alleen de aanleg van het bad, maar er moest ook een toegangsweg naar toe komen, de zogenaamde Wilgen- plasweg en later een halte van de Spoorwegen, in de plaats waarvan de halte Schiebroek kwam te ver vallen. Het was een gedurfd initia tief, waarmee duizenden en duizen den gemoeid waren. Wij zijn nog niet aan het einde: er kwam een permanent Lunapark bij en weer later het Xerxesstadion, waarvan men nu nog de rudimenten vindt in het weiland. De Wilgenpias was een recreatie oord, waarvan duizenden Rotter dammers hebben geprofiteerd. Op warme Zqndagen was het geen ex ceptie als er 35,000 bezoekers geteld werden en in de vacantïe kwamen 's morgen families om pas 's avonds weer weg te gaan. Er was voor allerlei vermaak ge zorgd,. Schiettorens, glijbakken voor de jeugd, zwcedse rekken, duitse hoepels en als reclame voor een groot warenhuis lag er een pushball in het water, een monster bat met handvatten om er boven op te klimmen. Er was muziek, zon, water en.toch zag men na en kele jaren de belangstelling er voor flauwer worden, hetgeen ten slotte ten gevolge heeft gehad, dat de plas moest worden verkocht en de nieu we eigenaars de opstanden voor de sloop hebben weggedaan. Het Lu napark was al veel eerder gesneu veld en het Xerxes-stadion bleef het noodlot ook niet bespaard. Bijna twintig jaar zijn er sindsdien overheen gegaan en zolang er met de Wïlgenplas niets gebeurt, zo lang zal steeds weer de wens de kop op blijven steken om hier iets aan te doen. Dat wij in deze niet alleen staan, bewijzen dikwijls de gesprekken, die we er over ho ren, bewijzen ook de pogingen van dé wijkraad Hillegersberg Schiebroek om het gemeente bestuur ervoor te winnen. Dat wethouder van der Vlerk, die zo'n ijverig propagandist is voor „meer sportvelden en meer zwembaden" voor de Rotterdam mers en door de aankoop van „De Tempel"' pas weer bewezen heeft wat hij voor de ontspanning over heeft, onwillig zou zijn om de mo gelijkheden voor een nieuwe "Wil genpias ernstig __in overweging te nemen, wil er bij ons niet in. Op korte termijn kan er al een klein zwembad, speciaal voor de bewo ners van Schiebroek komen, want achter de plas liggen twee bassins eens het heren- en damesbad nog in goede staat en kunnen met weinig kosten, weer „zwemMaar" worden gemaakt. Wij beschouwen ons werkelijk als de spreekbuis van Rotterdam wanneer wij nog eens het gemeen tebestuur attent maken op het prachtige recretatiegebied, waarvan nu maar enkelen kunnen profi teren. Dit ioas eens een toegangspoort tof de lusthof, waar duizenden gezondheid kwamen opdoen. In eigen stad is er ook redding Wie aan kaalhoofdigheid en haar groeimiddelen denkt, denkt aan het Drentse plaatsje Een. waar de „wonderkapper" woont; de enige hoop en troost van het kale deel van Neerlands bevolking. Tenmin ste dat dachten we. Maar na Vrij dagmiddag weten we beter. Toen hebben we met eigen ogen gèzien, dat ook in Rotterdam een kapper de kunst verstaat mannen met kale kruintjes hun vroegere haardos te rug te geven. Kapper Joehem van de Wester singel is al lang aan het experimen teren met een hormonenpreparaat, dat het haar opnieuw doet groeien, maar pas in Februari van dit jaar waren de resultaten van die aard, dat hij het publiek kon gaan helpen, Sinds die tijd heeft hij een zeven tigtal mannen behandeld, en bij zestig daarvan zijn de resultaten lastbaar. De meeste klanten komen drie maal per week, en worden dan een half uurtje onder het mes ge nomen. Dat „mes" is in dit geval een massageapparaat, waarmee het hormonenpreparaat in de hoofd huid gemasseerd wordt. Verder wordt het hoofd bestraald, met ul traviolet en met infrarood licht, Maar vóór kapper Jochem iemand gaat helpen, komt de loupe er aan te pas, om te zien of de haarwor tels niet dood zijn. Want als dat het geval is, is er geen redding meer mogelijk. Gelukkig komt dat niet zo vaak voor. Ook jongens Jubileum bij de N.V. Houtvaart Gisteren herdacht de heer A, P. Harms uit Vlaardingen de d waarop hjj voor 25 jaar in dienst is getreden als olieman bij de N.V. Houtvaart te Rotterdam. Bij deze gelegenheid werd hij door H.M. de Koningin begiftigd met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na mens directie en commissarissen van de N.V. Houtvaart werd hij toege sproken door de heer E. H. Vïnke, die hem bij deze gelegenheid levens een cadeau onder couvert, namens dg N.V. Houtvaart, overhandigde. In de ouderlijke woning aan de Wilgen^eerd is Donderdag avond de 4-jaRige F. A. K. bij het spelen met het onderlichaam in een pan kokende melk gevallen, Het meisje moest in het Zuiderzieken huis worden opgenomen. worden behandeld, wanneer hun haar b.v. door ziekte gaat uitval len. Het eerste resultaat werd zelfs bij een jongen geboekt. Bij hem is men nu aan de nabehandeling be zig, en we konden bij de demon stratie duidelijk zien dat overal, waar vroeger kale plekken waren, nu weer behoorlijk haar groeit. De eerste tijd is dat nog iets liebt van kleur, maar mettertijd zal het van zelf weer normaal worden. Een heer op leeftijd, wiens haar, dat hy nog bezat, al grijsde, kreeg na de behandeling boven op zijn hoofd een donkere bos. En hij was als éen kind zo blij, toen hij voor het eerst sinds vele jaren weer met een kam voor de spiegel kon gaan staan. Op het ogenblik neemt kapper Jochem niemand in behandeling, van wie niet eerst een foto is ge maakt. Die foto is dan voor eigen rekening. Maar een tweede, waarop de resultaten te zien zijn, krijgt de klant cadeau. De Rotterdamse „haarmeester" heeft niet veel op hef van zijn werk gemaakt. Toch kreeg hij S uit heel Nederland en ook van ver .over onze grenzen brieven met 'verzoeken om inlich tingen over de .behandeling. Als de vies geldt: Niet- goed, geld terug. Het hormonenpreparaat, het eigenlijke haargroeimiddel dus, is nog niet in de handel, maar waar schijnlijk zal het binnenkort op grote schaal vervaardigd worden, zodat het in September in de win kels is te krijgen. Er komt dan een gebruiksaanwijzing bij, waardoor iedere kapper het middel kan toe passen. Laat Lou Bandy dan maar zingen „Alleen in Een"... Binnenkort kunnen we overal „met een kale knikker" naar de kapper gaan, om er „vliegensvlug een reuze bos haar terug" te krijgen. Sophie heet ze en ze komt uit Parijs YWAkNEBR ti dezer dagen de weer van alle Oriëntaalse _,sleer" gezui verde Diergaarde Blij dorp gaat bezoe ken, verzuimt dan vooral niet ln bet Apenhuis Kennis te maken met Sophie, een tweejarige gorilla, de nieuwste aan winst van de Diergaarde. Het Is een alleraardigste zwartharige en zwartsnoe- tige „Jongedame", met een koddig dik buikje en zeer menselijke manieren. Te harer ere was er gistermiddag een groot gezelschap verslaggevers en. pers fotografen de gast van de Diergaarde- directie. Wij zaten rustig op een terrasje, dron ken thee en genoten van de vertrouwde aanblik van de mooie tuin, zonder pa godes en andere Oriënta-obstakels. „Ga d'r nu maar eens halen," zei de directeur, de heer Siewertsz van Ree- sema na een tafelgesprek, dat in hoofd zaak de jonge gorilla tot onderwerp had. Diergaarde-B lijdorp is in haar bezit gekomen door een ruil met de Parijse dierentuin te Vmcennes. Dat is de enige diergaarde in Europa, die enkele goril la's bezit, zo zeldzaam zijn deze mens apen. Maar in Vincennes bezat men geen orang-oelans. Zo werden twee van deze aptn uit DJergaarde-Blijdorp naar Parijs gestuurd en Sophie kwam er voor terug. Ze werd bij aankomst in Rot terdam in het Trans aangesproken, zo als het dier gewend was. Met oppasser Chris werd Sophie weldra de beste maatjes. De twee bijna menselijke han den stijf om diens hals geklemd zo maakte Sophietje haar entree in ons ge zelschap. Van al die loerende fotolen zen werd ze wel wat onrustig, maar het aardige dier at toch met veel smaak het ene koekje na het andere en een portie druiven. Stuk voor stuk stak ze de vruchten in de mond en gooide de steel tjes netjes weg. Sophie is nog maar een. jong dier, maar in volwassen staat worden de mannetjes bijna twee meter lang en wegen dan ongeveer 250 kilo. Zelfs leeuwen en panters durven deze oer sterke dieren niet aan te vallen. Ze zijn vredig van natuur, maar als zo'n volwassen gorilla-man het op zijn heupen krijgt, slaat hij zich wild met de vlakke hand op de borst en stoot de afgrijselijkste kreten uit. Tarzan zal het daar wel van. hebben afgekeken. Sophie is nu het troetelkind van Dier- gaarde-Blijdorp en tevens een van de kostbaarste dieren. Haar waarde wordt op niet minder dan 110.000 geschat. Kog een zeldzaam dier Bijna niet minder trots als op het be zit van een gorilla, is de Diergaarde op de aanwinst van een wilde Banteng- stier, een ruil met de dierentuin van Batavia. Deze dieren komen op Burma, Malakka en op Java bijna uitsluitend nog in reservaten voor. Het diergaarde exemplaar is een groot beest met bruin- flngez. Med.J zwarte flanken en witte poten. De foto grafen zorgden wel. dat ze op enige af stand bleven van de massieve kop met de Indrukwekkende horens. Janus, de oppasser van deze kolos, houdt thuis een kanariepietje en ver zamelt postzegels. Ik mag zo'n tegen- stellinkje wel. zegt hij. Het gaat goed de laatste tijd met oe aanvoer van nieuwe dieren. Zo zijn er dezer dagen in BMjdorp nog een zestal beverratten bijgekomen, die in een. sier- vijver zijn ondergebracht en voorts een stel witbaardgnoes. Met de .Mataram" van de K.R..L. wordt een orang-oetaa moeder en baby verwacht. Dit dier is gevangen niet ver van de plaats waar ook Bonzo, de vol wassen mannetjes-orang werd gevangen die nu reeds enige tijd in de Diergaarde is. Het is best mogelijk, dat Bonzo in de moeder met baby. zijn eigen vrouw en kind zal kunnen begroeten. Want orang-oetan mannen dulden doorgaans in hun gebied geen medeminnaars. Dat kan dus nog een verrassing worden! Nieuws uit randgemeenten OVERS CHIE Tot hoofdingeland-plaatsvervanger van Delfland is gekozen de heer F. F. de Haan. De Zondagsdienst wordt voor oit weekeinde waargenomen door Dr, A. Roest Crollius. Volgende week is er geen zitting van de distributledienst. De eerstvolgende zitting is Woensdag 3 Juli van 3-30 12 en van 13—16 uur. Een 17-jarige Schiedammer is aan gehouden wegens diefstal van enige fietsen. H11 had de fietsen gedemon teerd en verkocht de onderdelen. De leerlingen van öe Groen van Prinstercrschool hebben een reisje gemaakt naar Arnhem. Een aantal gro teren zl1n op excursie geweest naar de aalscholversko lonïe „Bakkersw aal". PERNIS De buurtvereniging „Fastoriedijk- West" heeft een autotocht, gemaakt naar Montferland in de Achterhoek. Excelsior organiseert in verband met haar 20-jarig bestaan jubileumwed- strijden tegen sterke Rotterdamse clubs. Vanavond wordt tegen Feüen- □ord 2 gespeeld. Dit is Sophietje; is ze niet knap? Boezei de Banteng-stier. Extra contingent tomaten naar Engeland DEN HAAG. De Engelse rege ring heeft goedgekeurd, dat Neder land, behalve de overeenkomstig het handelsverdrag gedurende de maand Juli te leveren week-con- tingenten van 1500 ton. een extra contingent van 1500 ton tomaten naar Engeland zal kunnen exporte ren. Missie naar China Als Clark Gable, de onweerstaanbare, en een. gladder en zijiger jongeman (Robert Sterling) naar de gunsten van het zelfde meisje dingen (Lana Turner), dan Jigt het voor de hand dat de jonge dame zich aan de ruige borst van Clark meer happy gevoelt dan onder de strijkage's en elementaire kussen van dc sweet boy. Natuurlijk krijgt Clark haar, maar heus niet een twee drie. Ge moet maar eens gaan kijken naar dit verhaal van twee oor logscorrespondenten (broertjes die eerst om een wijfje strijden, maar later eensgezind de invasie der Jappen helpen bemoeilijken. Regisseur Wesley Ruggles heeft het boeiend en knap ver teld. De Onsterfelijke Wals Wie thans Jullen Duvivier's uit '37 daterende film over de walskoning Johann Strauss herziet of ziet, zal nog wel onder de bekoring komen van Strauss' veroverende muziek, maar de manier waarop de Amerikanen het typisch Weense verhaal verhaspelen tot Kitsch van de onwaarschijnlijkste soort kan niet nalaten een mens van goeden wille te ergeren. Louise Rainer, zo bewonderd destijds in De goede aarde, ais het Chinese vrouwtje, zal men nauwelijks herkennen in de étalage-poif Poldi, die nier voor mevrouw Strauss moet doorgaan en Femand Gravet heeft net zo veel van Johann. Strauss als een zitvlak van een kommetje 30cp. Wat allemaal niet zeggen wil dat men niet van dit product zou kunnen ge nieten, Als men zijn Amerikaanse bril ir geen ogenblik afzet. De Razende Reporter „Welke invloed heeft een kind op uw leven gehad?" De „razende reporter". Burgess Meredith, beleeft de dag v&n zijn leven, wanneer hij als antwoord cp die vraag drie prachtverhalen in de wacht sleept, waar de meest verwende genre-journalist jaloers op zou kunnen zijn. Eigenlijk is hij helemaal niet zo'n heetgebakerd verslaggever, maar een klein mannetje op de advertentie-afde ling (vermiste poezen en honden) van een grote krant, Om zijn kordate vrouw tje (.Paulette Goddard) in de waan te laten, dat hij inderdaad zo'n tycoon is, trekt hij met bang hart de stoute schoe nen aan, overrompelt z'n hoofdredacteur en trekt, achtervolgd door een schuld eiser, op avontuur. H(j heeft wel bijzon der z'n jour, want de zegslieden, die hij achtereenvolgens onder de incest zon derlinge omstandigheden aanschiet, zijn toevallig niet meer of minder dan James Stewart, Henry Fonda, Fred MacMurray en Dorothy Lamour, die een zeer merk waardige Danny Kaye-achtige persiflage ap haar eigen film-carrière weggeeft. De film is dus eigenlijk een verzameling van onderling onafhankelijke stories die behalve amusant ook goedsluitend zijn. De af en toe gevolgde methode om Meredith direct op de toeschouwer te laten spelen, is natuurlijk geen nieuwe vondst en het doet het verloop van de film meer kwaad dan goed. Overigens heeft de regie toch voor verscheidene interessante momenten gezorgd, zo bij voorbeeld bij de opnamen van een film en de in het water gevallen muzikale wedstrijd. King Vidor en Leslie Fenton regisseerden deze zeer onderhoudende film, die de papleren van de Ameri kaanse humor weer belangrijk doen stijgen. De Zwarte Pijl Robert Louis Stevenson's romantisch ridderverhaal is door Gordon Douglas op de gebruikelijke wjjze verfilmd. Dat wil zeggen dat men deze episode uit de bloedige Engelse Hozenoorlogen door spekt heeft met ontelbare krijgshaftige taf reien,' ontsnappingen, tweegevechten, moorden en executies. De kansen der partijen wisselen met grote snelheid, maar voordat er misschien weer een verrassende ontwikkeling zou opdoemen, komt het gelukkig slot met de zege praal voor de goede partij. Louis Hayward is een middelmatige held en Janet Blair had blijkbaar geen andere taak dan alleen maar mooi te zijn» Robert Sterling, Lana Turner en Clark Gable in „Missie naar China" Tour de France Dreigbrieven van Frans publiek De directie van de Pare des Frin- ces-baan te Parijs heeft brieven ontvangen, waarin dreigementen worden geuit ten- aanzien van de Italiaanse deelnemers aan dc Tour de France, die Zondag te Parijs eindigt. „Men zal er wel voor zor gen, dat geen Italiaan dc finish be reikt". Kennelijk zijn deze brieven het gevolg -van de incidenten te Aosta, waarbij alle niet-Italiaanse renners en volgers door het Itali aanse publiek werden uitgescholden en met stenen gegooid. De directie van de baan zegt, dat men de dreigementen niet ernstig moet opvatten. Niettemin zijn alle voor zorgsmaatregelen genomen. Jong en toch te oud "C?R is op het ogenblik een cam- pagne aan de gang om de ou dere arbeidskrachten, die buiten hun schuld zonder werk zijn geko men en nu, als zij zich aanbieden voor werk, gepasseerd worden, weer in het productieproces in te schakelen. Voor dit doel heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid in samenwerking met bet Rijksarbeidsbureau een folder uit gegeven met een ernstig woord tot de werkgevers in Nederland. In deze folder wordt een lans gebro ken voor de oudere werknemer, de werknemer van laten we zeggen boven de veertig, die, zoals de praktijk uitwijst, de grootste moei te heeft om weer aan een betrek king te komen. Het is een onrecht, dat wel niet aanvaard, maar toch geslikt moet worden, omdat het be drijfsleven er helemaal op ingesteld is. Leest u de advertenties maar! Als er krachten worden gevraagd, staat er uitdrukkelijk bij vermeld, dat alleen zij, die niet ouder 2ijn dan b.v. 35 jaar, mogen solliciteren. Waarom? De folder spreekt van sleur, maar Korrelschrijver gelooft dit niet. Hij is ervan overtuigd, dat het bedrijfsleven doelbewust om krachten van deze leeftijd vraagt, vooral als het gaat om zogenaamde levensposities, waaraan een pensi oenregeling is verbonden- Deze kwestie wordt trouwens in de fol der ook aangesneden en men wijst er op, dat een wettelijke regeling van de pensioenvoorziening over de hele linie in voorbereiding is, waar bij iedere werknemer zekere aan spraken geldend zal kunnen maken en ook z.g. „backservice" niet uit het oog wordt verloren. De Nood wet Ouderdomsvoorziening is daar van een voorloper. Worden deze met grote stelligheid aangekondigde plannen verwezenlijkt, dan loopt de onderneming niet het gevaar, dat een harer werknemers geheel on verzorgd de oude dag ingaat. Al zal het dus kunnen voorkomen, dat aan een eerst op gevorderde leeftijd in, de onderneming opgenomen arbei der 'n lager pensioen moet worden uitgekeerd dan men graag zou zien, het zou een veel groter leed zijn geweest, als deze man in het geheel niet meer had kunnen werken. Inderdaad, hoe belangrijk de ver zorging van de oude dag ook moge zijn, het gaat bij de werknemer, die nog in de volle kracht van zijn le ven is. er in de eerste plaats om voor zichzelf en zijn gezin het brood te kunnen verdienen. Wan neer het aiijument „te oud" wordt gebruikt, is dit een onheilspellend teken, dat er in onze maatschappij iets niet klopt. Het argument ia overigens niet van vandaag of gis teren. Voor de oorlog hebben, tallo zen daar kennis mee gemaakt en. niet tot hun genoegen. Toen werd daar nauwelijks of geen aandacht aan besteed, omdat men de grootste moeite had zich tegen de economi sche crisis te weren en wanneer er thans wel aandacht aan wordt be steed, zou men dit „vooruitgang" kunnen noemen. Het vraagstuk wordt er niet mee opgelost. Inte gendeel, de campagne is nog maar een begin en de propaganda voor de oudere werknemer treft het in zoverre niet, omdat er ook nog zo iets als een ereschuld bestaat tegen over onze jongens, die uit Indonesië terugkeren. Het opnemen van deze beide categorieën ligt niet helemaal op hetzelfde vlak doch ontmoet wel dezelfde moeilijkheden. Eraan voor af ging 'n campagne om ex-politie ke delinquenten aan een baan te helpen en zo zou Korrelschrijver door kunnen gaan, Hij heeft vele brieven in zijn bezit met allerlei suggesties en goede raadgevingen. Laat men, zo zegt de een, de man nen op plaatsen zetten, die nu wor den ingenomen door meisjes en vrouwen. En een ander meent, dat vele gepensionneerden een betrek king waarnemen om hun. inkomen te vergroten, terwijl deze betrek king eigenlijk zou moeten toevallen aan iemand zonder werk en zonder inkomen. Dat ziet cr tamelijk sim pel uit. Het is alleen maar de vraag of daardoor de moeilijkheden niet verplaatst zullen worden. Voorlopig is Korrelschrijver slechts benieuwd naar het effect van de actie voor de oudere werknemr. Zal het bedrijfs leven de soepelheid, waarom wordt gevraagd, kunnen opbrengen? Voor Philatelisten Wist U;... dat de man, die de zeldzaamste postzegel ontdekte, op 85-jarige leeftijd jn Brits-Guyana overleed? Het was L. Verion Vau- ghan er. de postzegel die hij vond was het enig bekende exemplaar van de 1 cent Brits-Guyana van 1856. Hfj werd door hem ontdekt tussen oude papieren, toen hij ne gen jaar oud was, en hij verkocht hem voor negen shilling. Nu is de zegel 10.000 pond waard. Wij lazen dit bericht in „Wereld post", nummer 1 van de le jaar gang, van een geïllustreerd tijd schrift voor postzegelverzamelaars, onder redactie van H. E. Lasky en J. C. F. Heijmans, Rotterdam. Dit nieuwe philatelistische tijdschrift is de voortzetting van het tot 1939 verschenen blad .,De Philatelist". Een fraai, rijk geïllustreerd tijd schrift, de philatelisten en die het worden willen van harte aanbevolen. Na een goed geslaagde proeftocht heeft L. Smit en Co.'s sleepdienst N.V. de nieuw gebouwde zeesleep boot „Noordzee" overgenomen. De ze boot werd bij L, Smit en Zoon's scheeps- en werktuigbouw N.V. te Kinderdijk gebouwd. De afmetingen zijn: lengte 37 m. breedte 7.60 m en holte 4.15 m. De machine is een 6-cylïnder enkel - werkende 4-tact werkspoormotor van 1000 IPK met direct omkeer bare motor, welke de schroefas rechtstreeks aandrijft. De radio installatie bestaat o.a. uit een krachtige gecombineerde telegra fie- en telefoniezender en twee ontvangers elk voor telegrafie on telefonie op alle golflengten. De navigatiemiddelen omvatten een richtingzoeker, een echolood en een zoeklicht. De „Noordzee" kan drie vaartuigen in één sleep ver voeren. De bunkercapaciteit is groot genoeg om normaal slepende ongeveer zestig dagen onafgebro ken op zee te blijven, terwijl cen trale verwarming en kunstmatige ventilatie de zeesleper geschikt ma ken om zowel in de warme als in de koude regionen te verblijven, In afwijking van de overige mo- torzeesleepboten is de schoorsteen in het dekhuis ingebouwd, waar door de „Noordzee" een zeer mo dern uiterlijk heeft gekregen. De gehele accomodatie is trouwens volgens de eisen des tijds uitge voerd met vaste wastafels en af zonderlijke wasplaatsen met douche voor officieren en bemanning. De boot werd speciaal „Noordzee" ge doopt ter nagedachtenis aan de vo rige sleepboot „Noordzee", welke op 14 _Mei< 1940 bïj Walcheren op een mijn liep, bij welke ramp alle leden van de bemanning op één na, het leven lieten. 3

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3