Foekje opent groot offensief tegen Fanny Villoresi wint met gemiddelde snelheid van 124 kilometer Eslafette-kampioenschappen mei sensationeel verloop De 4 maal 100 meter voor Friesland Toch een aardige wedstrijd met spannende momenten Ascari verliest een wiel §SÊÊM:s*^ëÊm Waterpolo tegen de Belgen ontaardde in worstelen Maandag 1 Augustus 1949 3 BOTTERDAM Fanny Blankers-Koen op de honderd, zo .vel als op de twee honderd meter verslagen door Foekje DUIema, dat was de grote sensatie van de strijd om de esta- fette-titels, die Zondagmiddag op het Nengto-terrein te Rotter- dam geleverd is. Een sensatie, die ver buiten onze grenzen haar weerklank zal vinden en waarvan de gevolgen nu nog niet te overzien zyn. Wij hebben de vorige week in het Feycnoord- stadion, in de damesontmoeting Nederland-Italïë, toen de Friezin de 200 meter in een verrassend goede tijd liep en daarna nog eens de estafette uit het vuur sleepte, goed gezien. En Farniy, die op deze nummers niet meeliep, heeft het ook wel gezien en Jxien waarschijnlijk al met bezorgdheid gedacht aan de wedstrijden van gisteren. AI is het laatste woord in de strijd van Fanny en Foekje nog niet gesproken, pynlijk is het onge twijfeld voor onze Olympische kampioene, dat nauwelijks een jaar na de. glorie van Londen nu al haar roem begint te tanen en zy niet meer de tyd gevonden heeft om zelf afscheid te nemen van de athletïek, op een tijdstip dat haar ster nog hoog aan het zenith stond. Fel beet Foekje van zich af ONDANKS het gure regenach tige weer was een groot aantal toeschouwers naar de Nenijto-sin- telbaan gekomen om getuige te zijn van de strijd om de nationale esta- fette-titels voor dames, meisjes, heren en jongens. Maar nog beter kunnen we zeggen, men was ge komen om Fanny en Foekje tegen elkaar te zien kampen. En inderdaad, we hadden goed gezien, in de finale 4 x 100 m. da mes, kwamen Celebes, Vitesse en Sagitta in deze volgorde dicht bij een de laatste bocht uit. zodat Ma- rietje Prins. Foekje Dillema en Fanny BI ankers het onder elkaar moesten uitvechten. Hierbij speel de Marietje Prins een onderge schikte rol, maar des te feller beet Foekje van zich af toen Fanny haar te lijf wilde en in plaats dat Fanny inliep zag Foekje kans haar voorsprong tot bijna 3 m. te doen groeien en als eerste te finishen onder donderend applaus van de toeschouwers. Toen Fanny en Foekje nogmaals tegen elkander uitkwamen op de eerste 200 meter van de relay werd wederom een boeiend gevecht ge leverd waarmede het publiek ge heel meeleefde. Foekje wist, met ca. VERWEYMEREN WINT IN HET WITTE DORP Zaterdagmiddag heeft de Ren nersclub de Rotterdamse Leeuw in het kader van de jubileumfeesten van het Witte Dorp een wedstrijd voor amateurs en nieuwelingen ge houden. Ongeveer 05 renners verschenen aan de start voor de 'Wedstrijd, die over 100 km liep en die een enorme belangstelling trok._ De uitlooppo gingen waren niet van de lucht. De ze pogingen werden ondernomen door Dorst, Kaa en Kroon en later waagden Kielten3 en De Groot een kans. Maar, mede door een groot aantal premies over de renners werd uitgestort, bleef het peleton bij elkaar. M, 'Brinkman, Kooiman en A. v. d. Putte slaagden er echter later in ruim 35 sec. voor de groep uit te komen, waarna een tweede groep zich los maakte uit het pele- ton, bestaande uit H. Muntz, F. "Versluis en H. de Vos, en '15 sec. voorsprong kreeg. Het peleton ging toen jagen, liep de laatste drie ren ners weer spoedig in en ging door om de uitlopers terug te halen, het geen gelukte. Met nog 3? ronden te rijden, was de strijd weer volkomen open. Daarna liep Verweymeren weg en vergrootte ronde na ronde zijn voorsprong tot ruim 45 sec. Met nog 13 ronden voor de boeg verlie ten Donker, Blokzijl, Geluk, Muntz, Bakker, v, d. Putte, Berg, Rynders en A. v. d. Pol het peleton en voer den vinnige strijd in de sprint. De uitslag is: Amateurs- 100 km: 2 uur 32 min. 4/5 sec.: 1. B. Verweymeren, Ter heiden; 2. A. J. Donker, Amster dam; 3. F. Blokzijl; 4. A. Geluk; 5. H. Muntz, allen Rotterdam; 6. B. Bakker, Amsterdam; 7. A. v. d. Putte, Den Haag; S. G. v. d. Berg, Sliedrecht; 9. G, F. Rijnders, Am sterdam; 10. A. v. d. Pol. Nieuwelingen: 40 km, 1 uur 2 min. 52 sec.: 1. F. Cornelisse, Half weg; 2. J. Tienstra, Halfweg; 3. A. Rijnders, Amsterdam; 4, F. v. d. Vaart, Maassluis; 5. F. B. Secreve, Den Haag; 6. X Zieleman, Amster dam; 7. A. Dukers, Den Haag; 8. C. Stout, Rotterdam; 9. A. G. Al- tink, Amsterdam; 10. A. Picket, Eindhoven. JUBILEUMTOUBNOOI Voor het jubtleum-toumooi van Ex celsior (P) zijn Zaterdag twee wed strijden. gehouden, De uitslagen zijn: Sparta S—Feijcnoord 2 4—0, Sparta 4— Feyenoord 4 02. Zaterdag a.s. wordt gespeeld: Excel sior (P)—Sparta 2, Excelsior CP. 2— Sparta 4. Op het moeilijke, bochtige en toch veilige circuit van Zand- voort heeft Luigi VitZoresi laten zien hoe een Grand Prim gewen nen moet worden. Hier gaat de andere Ferrari-rijder Ascari (14) aan da kop. Vs meter voorsprong op Fanriy als eerste de stok over te geven. We mogen derhalve gerust zeg gen dat Fanny haar evenknie ge vonden heeft, al loopt de Friezin weinig elegant en is haar stiil uit gesproken mannelijk. Of Foekje, die haar krachten bij elke race volledig aanspreekt, dit forceren lang vol zal houden valt echter te betwijfelen. Na deze beide sensationele ont moetingen moet direct als beste nummer van dc dag de 4 x 1500 meter voor heren genoemd worden, waarbij A.V. 23 en Holland vanaf het tweede wissel elkander schit terend partij gaven. De Amster dammers dankten hun plaats aan de kop aan onze oud-kampioen Frh s de Ruyter die als 2e loper de roodbroeken van de 5e naar de eerste plaats brachten. Weliswaar bracht Jansen de Leidenaars weer aan de kon en nam de jeugdige ster van Rooyen in full tempo over. Groen haalde de achterstand wederom in en wist onder oorver dovende toejuichingen in de laat ste bocht de Leïdenaar te passeren, welke schitterend vol hield, maar toch z'n meerdere in de A-V-'er moest erkennen. Ondanks het vre selijke weer bleven de Amsterdam mers iets boven het record. De verdere resultaten luiden: 4 x 80 m, meisjes: 1. Sagitta, Am sterdam, 42.1 sec.; 2. Gita. Haar lem 42.2 s. 3. P. S. V, Eindhoven, 43 sec. 4 x 100 m. dames: 1. Vitesse, Leeuwarden, 51.1 sec.; 2. Sagitta, Amsterdam, 51.4 sec.; 3. Celebes, Den Haag 51.7 sec. 10 x 100 m. dames: 1. Celebes, Den Haag, 2 min. 12 sec.; 2. Miner va. Rotterdam, 2 min. 15,4 sec.; 3. S-H.O-T., Den Haag, 2 min. 16.3 s. Relais dames: 1. Sagitta, Amster dam, 55.7 sec.; 2. Vitesse, Leeuw.. 55.1 sec. 3; P.S.V., Eindhoven 58.2 s 4 en 100 xn. jongens: 1. Trekvo gels, Den Haag, 47 sec., 2. S.R.. Rot terdam. 4 x 300 m. jongens: 1. Parthenon, Dordt, 2 m- 36.3 sec. 2. Haarlem, 2 m. 38.9 sec,; 4 x 4G0 m. heren. i. A. A. C. Amsterdam, 3 min. 24.9 sec-; 2. V. en L., Den Haag, 3 min. 25.3 sec.; 3, D-O.S., Rotterdam, 3 min. 30.4 s. 4 x 1500 m. heren: 1. A.V. 1923, Amsterdam, 17 min. 7 sec.; 2 Hol land, Leiden, 17 min. 7.1 sec3. V en L., Den Haag, 17 min. 15.7 sec. 10 x 100 m. heren: X. V en L., Den Haag 1 min. 50.9 sec.; 2. A.V. 1923 1 m. 52.9 sec. 3. A.V.G. 26, Groningen, 1 min. 54.4 sec 4 x 100 n> heren: 1, A.V. 1923, Amsterdam, 43.5 sec.; 2. V. en L.» Den Haag, 43.6 sec,; 3. D.O.S., 44.7 sec. Marietje Prins van Celebes is op de laatste honderd meter het eerst wegmaar iedereen let op Fanny en Foekje, die hier het eerste grote duel van de estafet tekampioenschappen uitvechten. Op 'de 200 meter van de relay heeft Foekje iets eerder dan Fanny dc stok overgegeven. STEMAN DE CRACK Onze speedivay-rijders mogen er toch zijn ROTTERDAM, t- De „Osymplsche" Selectie-wedstrijden hebben in het sta dion van Feyenoord gisteren talrijke be zoekers getrokken: ongeveer 25.000 lief hebbers van Speedway waren getuige van dikwerf aantrekkelijke ontmoetin gen. De NederflanderB hebben hun buiten landse tegenstanders goed partij gege ven. Stemon maakte het Byford bijzon der moeilijk en het gevolg daarvan was, dat beide renners i4 punten verzamel den, zodat een extra wedstrijd noodza kelijk was. Steman legde ten slotte be slag op de eerste prijs, door een betere start en mede door het feit, dat de mo tor van Byford onklaar raakte. Steman trad op de voorgrond, want reeds in de eerste heat slaagde hij erin zijn eigen baanrecord te verbeteren en te brengen op 1 mm. 23.3 sec. De Engelsman Graven bracht het tot 11 punten en Abemetby tot 10 punten. Onze landgenoten Boef, Dammers. Met selaar en Kops noteerden resp. 12, 11, 9 en 9 punten. Maiier kreeg in de tweede serie motorpech en werd daardoor kansloos, aangezien hU van verder rij den moest afzien. Trouwens er hadden nog meer renners met pech te kampen. In de derde heat bijv. vlogen de onder delen over de baan, zodat Boef en Hartman zonder noemenswaardige strijd eerste en tweede werden. De 14e serie was er een van goede snelheid. Byford maakte 1 min. 24 sec,, liet Steman achter zich en kwam daar door tn puntenaantal met onze landge noot gelijk. In de 17e heat gelukte het Byford het oude baanrecord wan 1.23.5 In de 20ste serie werd Metselaar door' Abernetby geslagen, waardoor de Aus traliër in totaal een Dunt meer behaal de dan de Nederlander. Toen volgde de beslissingsrace tussen Steman en By ford, die, gelijk hierboven reeds gezegd, door Steman werd gewonnen. GROTE KORFBALZEGE OP DE BRITTEN Gasten kunnen de korf niet vinden De tweede wedstrjjd tossen de vertegenwoordigende twaalftallen van Nederland en Engeland Is weer op een nederlaag van de gaskn uitgelopen. Zoals ook te verwachten was. Het zou wel ver wonderlijk rijn als de Britten na drie jaar korfbaloefening; de leer meesters reeds naar de kroon zou den gaan steken. Hoewel met 71 werd verloren op het zware Neptunus-veld viel er veel te waarderen in het spel en wel speciaal op tactisch gebied. Dat de gasten nï&'. meer tot sco ren kwamen, moet dan ook voor namelijk aan het zwakke schieten geweten worden. Men kwam wel door de Nederlandse verdediging heen. Maar op het beslissende mo ment faalde het schot. Verdedi gend waren vooral de dames goed ofschoon na een zwak begin ook de heren op hun qui vlve waren. De eerste verdedlgingsfout kostte Engeland reeds een punt, waar door Blauw John Gutteridge pas seren kon: X0. Daarna hield het verdedigingsvak goed stand. De aanval met de dames Duffy, En gels-Wheeler en de heren Coult- hard en Bill Hadley was beweeg lijk genoeg, maar kwam niet tot schieten, Na 17 min. kon mej. v. d. Harst 20 maken. De tweede En gelse aanval was verzwakt doordat Muller Op het laatste moment door ziekte verhinderd wa te spelen. Dit vak kreeg practisch geen NU DE BEURT AAN DICK SCHERMER De 21-jarige Dick Schermer, die on langs voor training van Urk naar Lem mer zwom, wil op 6 of 7 Augustus, wan neer de omstandigheden gunstig zijn, •sen poging doen het Kanaal over te zwemmen. Dick Schermer is reeds met zijn trainer. Piet Ooms, te Calais aan gekomen. De Nederlandse zwemmer zal dezelfde route nemen van Kaa» Gris Nez naar Dover als zijn beide voorgan gers van dit seizoen, de jeugdige Phi lip Mickman en de 31-jarlge Willy Croea-Van Rtjsel, die beiden, naar men weet, in hun poging het Kanaal over te nvemmen. hebben gefaald. Marathon te Enschede Het aantal deelnemers aan de inter nationale marathonloop, die op 20 Augustus a.s. te Enschede zal worden gehouden, is thans tot 55 gestegen. On der hen bevinden zich een tiental bui tenlanders. Zo zullen aan de start o.a. verschijnen de Belgische kampioen Merkens, de Engelse marathonloper Ri chards, die tweede werd bij de Olym pische marathon en de Franse kam pioen Jossel, ZO VADER, ZO ZOON De 27-jarige Donald Campbell, zoon van wijlen sir Malcolm Campbell, zal eerlang trachten het wereld snelheids record voor motorboten, dat zijn vader in 1939 cp 141.74 mijl per uur bracht, te verbeteren. Inplaats van de straalmotor, waarmee sir Malcolm kort voor zijn dood expe rimenteerde, is de Bluebird 2 uitgerust met de 2400 p.k. automobielrnotor, die in 3935 gebruikt werd toen sir Malcolm een meuw snelheidsrecord voor auto's vestigde met 300 möl per uur, een re cord dat sindsdien verbeterd is. Donald Campbell zal. zodra de weers omstandigheden zulks toelaten, proef tochten ondernemen op Coniston water In Lancashire, op dezelfde baan waar zijn vader de mislukte pogingen deed met de straalmotor. WILMINGTON. Het dubbelspri van de eindstrijd der Amerikaanse zone voor de Daviscup is door de Australiërs Bromwlch en Sedgman met 6—0. 64, 62 gewonnen van de Mexicaanse broers Aimando en Rolando Vega, Aus tralië zal nu in de interzone-ftnale op 12, 13 en 14 Augustus tegen Italië uit komen. Ik ben geen communist, zegt Fausto Cop pi Hoewel de paus na de Ita liaanse overwinning; In de ron- dB van Frankrijk de apostoli sche zegen heeft uitgesproken over de Italiaanse ploeg, waar van ook Coppi deel uit maakte, zyn er in verschillende pers kringen In Italië stemmen op gegaan of Fausto eigeniyk niet onder de door de heilige stoel uitgesproken excommunicatie valt. Dit naar aanleiding van het verschenen van een door Coppl geschreven artikel in het communistische blad Unïta. Coppi heeft nu tegenover de pers het volgende verklaard: „Ik ben sportsman en met poli tiek bemoei Ik my niet. Wan neer ik een krantenartikel schriiff dan is sport de enige stof, waarmee Ik werk. Het is daarom dom mij als medewer ker van communistische bladen te beschouwen en er zelfs do kwestie van de excommunicatie mee in verband te brengen. Ik ben aan geen enkele krant ver bonden en ik sta ze alle ter be schikking," aldus Coppi. PLUVIUS ONGENODE GAST BIJ GRAND PRIX ZANDVOORT ZANDVOORT Autoraces z|jn in ons land nog te weinig gemeengoed, dat w^j er zonder bezwaar Pluvius by kunnen hebben en daarom was het zo jammer, dat de Grand Prix van Zandvoort, waarvoor de KNAC de beste coureurs naar ons land heeft gehaald, zo van de regen te lijden heeft gehad. Eerste gevolg hiervan: slechte tijden! tweede gevolg: minder belangstelling dan verwacht was. De eerste serie Voor de Grand Prix van Zandvoort werd al in bij zonder slecht en regenachtig weer gereden waardoor de snelheden op dit bochtige, moeilijke circuit een belangrijk aantal kilometers onder de trainingstijden, van Vrijdag en Zaterdag bleven. De rit over 25 ronden van 4193 meter werd ge makkelijk gewonnen door de Itali aan Villoresi met Ferrari die van de start af de leiding had genomen en steeds meer op Farina met Ma- serati was uitgelopen Ashmore met Maserati was on verwachts niet aan de start ver schenen. In de tweede serie, welke in een voortdurende regen werd gereden, nam Ascari met Ferrari de leiding en behaalde al spoedig een grote voorsprong, maar na 15 van de 25 ronden liep de Maserati van Par- nell ronde na ronde enkele secon den in en toen er nog 25 km van de 104 moesten worden gereden nam Parnell de leiding over, welke hij niet meer afstond, terwijl Ascari 2ijn tweede plaats verwoed moest verdedigen tegen de tweede Mase rati, die van de Zwitser de Graf- fenried, Na 13 ronden stopte Whitehead met Ferrari bij de pit De wagen viel uit wegens magneetstoring. Sommer had met zyn Simca-Gor- dini na 22 ronden last met de olie druk en in de 13e ronde verdween ook hij van het parcours. De finale van de grote prijs van Zandvoort over 40 ronden (167.7 km) was zeer spannend. Faring met Maserati was bij de start te vroeg weg, evenals de Engelsman De snelste ronde voor Prins Bira Naar wij Zondagavond Iaat vernamen Is de snelste ronde van de Grand Prix van Zandvoort niet door do Engelsman Parnell gemaakt mot 1 min. 57.8, zoals tijdens de races officieel was medege deeld, maar door Prins BI ra met l min. 58 sec., zijnde een gemiddelde uursnel- held van 127.92 km. De tijd van Parnell was foutief opgenomen. Parnell, die beiden, volgens de in ternationale reglementen 1 minuut teruggesteld werden in de totaal- tijd- Na twee ronden reeds hadden de beide Ferrari-rijders, Villoresi en Ascari, de kop genomen met Farina, de Maserati-coureur, op de 3de plaats. Na 10 ronden, door As cari afgelegd in 20 min. 5.8 sec, en Villoresi met 1/10 sec. meer, lag Farina 10 sec, op zijn beide land genoten achter, welke achterstand bij de helft van de wedstrijd tot 15 sec. was aangegroeid en na 30 ron den reeds 20 sec. bedroeg. Het zag er naar uit. dat de beide Ferrari-coureurs, Villoresi en As cari, met de overwinning zouden gaan strijken, maar 5 ronden voor het einde kwam Ascari niet meer door: hij had een van zijn voorwie len verloren, en was in het duin zand beland. Verder was -hij er goed afgekomen. Villoresi werd onbedreigd win naar. De tijd van de winnaar be droeg 1 uur 21 min. 6.9 sec. (ge middelde uursnelheid 124.06 km). De uitslagen luiden: 1. Villoresi, Italië (Ferrari) 1 uur 21 min. 6.9 sec., gem. snelheid 124.06 km. 2. De Graff en ried, Zwit serland (Maserati) 1.21.37.2, gem, snelheid 123.29 km. 3. Prins Bira, Sïam (Maserati) 1.21.48.8, gem. snelheid 123.02 km. 4. Farina, Italië (Maserati) 1.22.30.6 (hier is 1 min. straftijd bij inbegrepen). 5. Etance- lin, Frankrijk, (Talbot) 1.22.59.6., 121.24 km. 6. Parnell, Engeland (Maserati) 1.23.07.1 (hier is 1 "min. straftijd bij inbegrepen.) 7. Gerard, Engeland (Era) op 1 ronde. 8. Ro sier, Frankrijk, (Talbot) op 1 ron de. 9. Claes, België, (Talbot) Op 2 ronden. 10. Hampshire, Engeland (Era) op 5 ronden. De snelste ronde werd afgelegd door Parnell met Maserati, 1 min. 57.8 sec., gem. snelheid 128.14 km. De race voor kleine renwagens met een max. cylinderinhoud van 500 cc over 10 ronden werd gewon nen door: Stirling Moss, Cooper 23 min. 21. gem. 107-73 km. Lex Beels, de enige Nederlander in deze wedstrijden, noteerde met 2 min. 15.7 sec. de snelste ronde, gem. snelheid 111.24 km. Punten gedeeld 4—4) In het zoute water van het zwembad te Bergen op Zoom Js Zondagmiddag een hevig water- poio-dnel uitgevochten tussen het Nederlands en het Belgisch zeven tal- De strijd, dio teil slotte een 4i gelijk spel opleverde, zou men eigenlijk in twee delen kunnen ontleden: een deel echt waterpolo en een deel vechten, doodgewoon lijf aan Ijjf vechten. Het eerste, het waterpolo is ontegenzeggelijk door het Nederlands zevental ge wonnen. Dit was In de ereste helft, toen door goed opgezette aanval len en goede doelpunten een 3—9 voorsprong werd genomen. Maar daarna veranderde het aspect van de wedstrijd ineens en volkomen. De Belgen duldden het niet lan ger, dat de snellere Nederlanders met snelle rushes en beweeglijk spel de toon aangaven. Het werd nu een spelletje van boven op de man. zitten en vasthouden. Helaas was dc Franse scheidsrechter Ger- ber niet tegen dit spel opgewas sen en zo ontaardde de "aanvanke lijk zo frisse strijd in een worstel partij. Voor de Belgen had dit het gunstige resultaat, dat zij tot 3—3 ophaalden en ten slotte nogmaals een Nederlandse voorsprong te niet deden. België speelde in een eigenaardi ge opstelling, lie 'n ons land wei- nig gebruikelijk te. Behalve de doelverdediger, twee spelers ach ter, een verbindingsspeler, en in de aanval een vleugelman en twee midvoors. Dit was althans hun op zet, maar lang niet altijd^ gelukte dc uitvoering, voornamelijk niet door het stuwende werk van Braa- sem. Toen echter na de rust de Belgen het spel in handen namen en zij de Nederlanders hun" speel wijze opdrongen, bleek de produc tiviteit van dit systeem, In het Nederlands zevental wa ren weinig uitblinkers te ontdek ken. De enige man. dit tot werke lijk grote hoogte steeg, was doel man Rohner. Drie, vier maal bracht hg op schitterende wijze redding toen deze eigenlijk niet meer voor mogelijk werd gehou den. In de verdediging waren Braasem en Stam goed. Stam had het tegen de gevaarlijke Isselc moeilyk en behalve bij het vierde doelpunt greep hij steeds goed in. Aanvoerder Braasem heeft door een misverstand met Bijlsma ei genlijk een doelpunt op zijn gewe ten, maar aan de andere kant heeft hij weer zoveel uitstekende dingen gedran, dat die ene fout er by in het niet valt. Ketelaar was in deze linie de minste. Zijn dek ken was goed verzorgd, doch de nodige stuwende 'rracht ontbrak in zgn spel. In de Nederlandse aanval had Smol z^n dag niet. Het zware Bel gische spel lag hem niet. Hij leek er door geïntimideerd en het was waarschijnlijk daaraan toe te schrijven, dat hjj een hem toege kende strafworp pas na drie ver geefse pogingen benutte. Mïdvoor van Feggeien 'iet zich echter geen enkele maal van de wijs brengen. Hij Het zich niet uitschakelen door de Belgische midachter en scoorde twee goede doelpunten. Rest nog Bijlsma. Het was naar onze me ning een onvergeeflijke fout van de trainer van het Nederlands zevental, Frans Kuyper. om hem op een middag twee wedstrijden te laten spelen. Ongetwijfeld heeft zijn spel in de grote strijd van de senioren hier onder geleden. Hij was niet onvoldoende, maar in een waterpolo-wedstryd tegen de Bel gen moet men zich voor 100 pro cent kunnen geven, ~-n dat kon de Haarlemmer, na zijn vele zwem men in de jeugdwedstrijd niet meer. By de Belgen was Issele weer de gevaarlijke man, terwijl verder het goede werk van doelman Desmet valt te -nemen Door de 'andere spelers werden geen opval lende dingen geda?.» o£ het moest het zware spel van Rigaumcmt rijn. Rennersvereniging Apollo Gisteren heeft de Rotterdamse Ren nersvereniging Apollo een wedstryd ge houden, van welke de uitslagen als volgt zijn: Amateurs 60 km.: 1. J. Slns. 2. J. van B^ek, 3. J. van Rlel; nieuwelingen: 60 km.: 1. P. Breukelman, 2. F. Rorijs, 3, Hilster, 4. W. Top, S. C. Tuinenburg, 6. A. v. d. Velde, 7. C, Hoogendoorn. A juniores: 60 km.: 1. C. Klein. 2, H. Mo lenkamp, 3. J. Loeflang. B juniores: 1. C. Verhoef, 2. Spierenburg, 3. Gronin gen, 4, Goverts. NOLTEN VERLIEST IN ENGELAND Zaterdagavond bokste Theo Nolten te Pontyrldd in Wales tegen dc Britse vlieggewicht Dick O'Sullivan. Het ge vecht was ap tien ronden bepaald. De scheidsrechter staakte de striid In de zevende ronde, aangezien Nolten heftig bloedde aan het linkeroog. Honkbal, Gisteren heeft Sparta op haar terrein op Spangen een wedstrijd gespeeld tegen de Belgische club Lucht bal-Baseball uit Antwerpen. De Ant werpenaren hebben met 20—13 gewon nen. schietkans.* Aan de Nederlandse kant was De Vries Hadley te glad af en zo kv.-am de rust met 4—0. Na de rust kregen we in het vak van Gutteridge es. oen goede Engel se aanval; die vele schoten kon los sen, maar het viertal werd door pech vervolgd Hierdoor kreeg het Ned.-aanvaisvak volop tijd de score tot 60 op te voeren. Lindeboom en mej. v. d. Zandc namen de doelpun ten vóór hun rekening- In de begin opstelling bracht Engeland de bal herhaaldelyk op d rand van de korf en een Dunt kon niet uitblijven. Dat kwam echter pas nadat mej. Terpstra 7—0 had gescoord. John Coultbard kon met een fraai, ver doelpunt de eer redden. De wedstrijd, welke door 2000 toeschouwers werd gevolgd, werd door de Belgische scheidsrechter Pierre Commerman geleid. Na afloop werd een diner gehou den, waaraan spelers(sters) en of ficials aanzaten en tijdens hetwelk de Witeonbeker werd uitgereikt. TENNISTOURNOOIEN TE KUST EN TE KEUR De stortvloed van tournooien wordt ook boven Rotterdam met kwistige hand uitgestrooid. Ongetwijfeld zal be perking dienen te worden opgelegd, aangezien anders het clubleven volko men wordt ondermijnd. Op de banen bij de tournooien wemelt het van spelers; de clubbanen liggen sedert vele dagen verlaten. Zeer zeker een belangrijk punt, dat door de Toumooicommlsale van de KNLTB eens ernstig onder de loupe ge nomen moet worden. De clubs zijn ten slotte de steunpilaren van de Bond; hun groei en bloei moet bevorderd wor den. TOURNOOI WALENBURG Hoewel voor een drietal banen het aantal inschrijvingen te groot was om te voorkomen, dat in het donker moest worden gespeeld, is dit tournoal toch. klaar gekomen. De uitslagen waren: B. toumooi. Dames-enkelspel eind strijd, Mevr. v. Asten s!. mevr. Vlas kamp 64. 6—3. Heren-enkelspel eind strijd: H, Landman sl. T. Slavenburg 62. 64. Dames-dubbelspel: eindstrijd: Mevr. De Visser en mevr. De Vries sL mevr. Goud en mevr. Buningh 6—1, 6—4. Heren-dubbelspel, eindstrijd: Ben- nink en 't Hoen sl. Emans en De Groot 6—2, 6—6. Gemengd-dubbelspel, eind strijd: mevr. Buningh en Reimus sl. mej. L. Versteege «n Hennink 62. 82. C-tournooi. Dames-enkelspel: Mevr. Korthals wint van mej. Seven zonder spelen. Heren-enkelspel, eindstrijd: W. v. Baarcn s3. Steffen 64, 26. 8—fi, Da mes dubbelspel, eindstrijd: Mevr, Ha makers en mevr. Schuren sl. mevr. Ros malen en mevr. Hobma 6—4, 64. He rendubbelspel. eindstrijd: Lieberz en Groeneweg winnen van Van Dijk en Cleton zonder spelen. Toumooi „Lommerrijk.". Ook hier deed zich de moeilijkheid voor, dat op drie banen een overladen programma moest worden afgewerkt Enkele par tijen komen deze week nog aan da beurt. De uitstagen waren: B. taurnoot. Gemengd dubbel, eind strijd: Mevr. Monfils en Boender st mevr. Kraal en Nyholt 62, 60. Da mes dubbelspel, eindstrijd: mevr. Mon fils en mevr. De Haas sl. mevr. Kraal en mevr. De Visser 7—5, 7—5. C. toumooi. Dames-enkelspel, eind strijd: Mevr. Lemmens sl. mevr. V. Vliet 62. 62. Heren-enkelspel eind strijd": Koot sï. Spltmder'6—2, 51. Da- mesdubbrispel, eindstrijd: mevr. Bot en mej, A. Broer $1. mej- M. Boer en mej. Boerema 63, 3—6, 61. Herendubbel spel. eindstrijd: v. Ulden Koot sl. Misset en De Broekert 2—6. 62, 9—7. Wedstrijden van DOS Zondag a.s. organiseert D.O.S. op de Nenijtosintelbaan te Rotterdam Interna tionale athletiekwedstnjden, waaraan, zal worden deelgenomen door de Royal Sporting Club Andreeht. Wat de Bel gen betreft rekent men o.a. op de deel name van de b-kampioenen D&nckaerta en Nevens, resp. 600 en 3000 meter. De belangrijkste Nederlandse inschrijvingen zijn van Knop, Meyborgh en Harting. alsmede van Lameren en Swart. Er staan ook enkele damesnummers op het programma. Op de 200 meter starten o.a, Gerda van der Kade- Koudiys en Nel Karelse. De deelname van Foukjo DlHema op dit nummer is nog niet definitief. Kramer wint Slazenger- - tournooi SCARBOROUGH. In do finale van het herenenkclspel in het Slazenger proftournooi sloeg Kramer (V.S.). Wlm- blcdonkamploen 1047, zijn landgenoot Budge met 46, 7—3 6—2, 6i. Kramer en Budge (V.S.) sloegen In het hedendubbelspel Pails (Australië) en Segura (Equador) met 10-6, 6—2. 5—7, 6—2. Italië cn Paraguay hebben een verdrag van vriendschap en samenwerking getekend, aldus ra dio-Rome. „Er waren geen vliegmachines in de buurt'* lachte Ellery. „Neen, ik geloof dat ik weet wat de dokter dwars zit Het heeft meer met Eva te maken dan met zijn verloofde. Ik wou dat ik precies wist wat het was." „Ik ook," zei Terry. Hij plukte aan zijn ias. „Kom, brand los. Wat had je? Wat heb je gevonden?" Ellery schrok op uit zijn mijme ring en stak een sigaret op, „Terry, wect je wat Karen Lcith in werke lijkheid was? Ik zal het je zeggen. Een parasiet. Een zeer bijzonder soort van het luizengeslacht. Een van de monsterl|jksle wezens die God ooit voor rokken bestemd heeft." „Hoor ik nog wat of niet?" vroeg Terry ongeduldig. „Ik weet niet wat er achter steekt maar ik vermoed dat zij jaren ge leden verliefd is geweest op Floyd MacClure. Een hopeloze verliefd heid.... ja, die zou de bal mis schien aan het rollen hebben ge bracht." „Wot is dat voor wartaal." zei Terry. Maar Ellery staarde nog steeds in diep gepeins naar de vijver. „En dan is daar dc misdaad zelf Zelfs als je weet wat voor een monster Karen Leith is geweest, blijft de misdaad een raadsel." Terry liet zich in wanhoop lang uit op het gras vallen. „Je had tweede-kamerlid moeten worden." „Ik heb die twee kamers daar boven onderzocht, figuurlijk ge sproken, met een stethoscoop en een seleniumcel. Ik heb die tralies van de ramen geprobeerd. Het is massief ijzer in beton verankerd en cr is niets verdachts aan. Onwnk- baar. Niemand kan door die ven sters in of uit zfjn gegaan, Terry." „Dat heb ik ook ai gezegd."* „Ik heb me met die deur en de grendel bezig gehouden. Jij hebt de deur aan de binnenkant gegrendeld gevonden, maar het had kunnen zijn dat dc grendel door een of an der instrumentje van buiten af ver schoven kon worden." „Kwatsj," zei Terry. „Je hebt een van je eigen stomme detective romans zitten lezen." „Doe niet zo minachtend; het Is meer gedaan, maar niet met deze deur. Ik heb alle methoden, die ik zelf ken. geprobeerd, en geen een ervan werkte. Dus dat bleek ook onmogelijk." ..Je bent een heel eind gekomen, niet?" „Toen ik met dc deur en de ven sters dus afgerekend had, dacht ik aan lach niet „Ik lach al!" „Een geheim paneel. Nou, waar om met?" vroeg Ellery uitdagend. „De leeftijd doet er toch niets toe? Je spuwt toch ook niei op je groot moeder omdat ze er al zo'n tiid is? Maar er is geen geheim paneel Die kamer is zo massief als de Grote Pyr amide." „Kasten?" „Zijn doodgewone kasten. Ik weet het niet." Ellepr trok een lelijk ge zicht. „Ik krijg er een hol gevoel van in mijn buik „Moet je mij zeggen." zei 'Tefry somber. „Ik heb aan alles gedacht dat de misdaad misschien door de tra lies heen is gepleegd, terwijl de moordenaar buiten stond of hing Maar dat klopt ook niet zie het wapen. Het is uit Karen's keel ge trokken en afgeveegd Gezien de plaats waar zij ligt zou de moor denaar een gorilla moeten zijn." „Zelfe een gorilla heeft nog niet zulke lance armen." „Je begint haast aan Poe te den ken. Het is waanzinnig Het is on mogelijk." „Tenzij," zei Terry, afgrijselijk scheel kijkend „Eva MacClure ge logen heeft." „Ja, tenzij Eva MacClure gelogen heeft." Terry kwam met een sprong overeind. „Maar dat heeft ze nïet- Zo'n sufferd ben ik toch zeker niet! Ik zeg je dat ze te vertrouwen is. Ze heeft de waarheid gezegd. Ik kan me niet vergissen. Ik heb de vrouwen te dikwijls door gehad." „Mensen doen rare dingen om hun huid te redden." „Dus Je denkt dat zjj haar van kant heeft gemaakt?" Ellery antwoordde niet aanstonds. ..Er is nog een andere mogelijk heid," zei hij plotseling. „Maar het is zo fantastisch, dat ik er zelf niet aan durf geloven." ,.Wnt is het? Wat is het?" Terry slak zijn bruine gezicht naar voren. „Kan mo wat schelen of het fan tastisch Is. Wat is het?" „Het betreft Eva zelf. Het zou mogelijk maken dat ze de waarheid heeft gezégd en tochHij schudde zijn hoofd. ..Zeg dan wat lelijke...,!" Maar juist op dit ogenblik duw de Ritter zijn gezicht tegen dc tra lies van het raam on de bovenver dieping en riep: „Mr, Queen! De MaeCIures zyn hier en vragen naar u!" Ellery knikte tegen Terry. „Kom mee. Ik heb' 2e gevraagd hier te komen Hij kreunde. ..We kunnen er beter ineens 'n eind aan maken." Maar toen zij binnen kwamen vonden zij drie mensen. Dr. Mac Clure. Eva cn Dr. Scott Eva zag er deze middag rustiger uit, alsof zij een kalme, droomloze nacht had doorgebracht Dr MacClure had ?icb weer in 7.ijn macht Het rood was uit zijn ogen verdwenen en er lag nu iets geresigneerds, haast fa talistisch. in Maar Dr. Scott zag er uit alsof hij slecht had geslapen. Ellery» wist aanstonds dat de ge- rchiedenis van da geheimzinnige blondine, die bij Karen had inge woond, hem verteld was. Maar waarom zou dat Dr. Scott zp aan gegrepen hebben vroeg hij zich ai. Had hij een traditionele afkeer van lamilie-skelctten? (Wordt vervolgd)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3