H.C.C. behield kampioenskansen na strijd tegen Hermes-D.V.S C OokHermes-D. V.S. ontving Belgische gasten Kethel viert feest ter ere van zestigjarige Si Radboud BiVTSVU» DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Lierenaren in Schiedam AGENDA En er iverd van gewonnen ook Alle records gebroken ffKP SCHIEDAM MONOPOLE THEATER BUFFALO BILL GRIJPT I UTAH DE WREKER 2 Maandag 15 Aug. 1949 Sckiedamse corpsen gaven concert De muziekvereniging St. Radboud in Kethel bestaat zestig jaar. Het 13 het enige muziekcorps, dat er in het dorp te vinden is en geen won der dus, dat heel Kethel het jubi leum zo'n beetje meeviert. Zater dagmiddag in het v.m raadhuis was dat al te merken. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer A. de Vette, heeft daar in het bij zonder welkom geheten wethouder H: v.d. Kraan als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur, pas toor Van Kampen, de dirigent van St. Radboud, de heer Van Beurden en de leden van het ere-comité en R.K. kerkbestuur. Als een manifestatie om te be wezen, dat blaasmuziek niet iets minderwaardigs is zag 'e heer De Vette de twee" coneertdagen, die ter gelegenheid van dit jubileum wor den gehouden. Blaasmuziek kan ook Kunst opleveren, "Wethouder Van der Kraan moest de burgemeester wegens buiten landse ambtsbezigheden veront schuldigen, Er wordt veel roken over gemeenschapszin, n ak de wethouder, maar de opri. ers van St. Radboud hebben zestig jaar ge leden reeds bewezen, dit te besef fen. De heer v, d. Kraan hoopte ook voor de toekomst in groot-Kethei evenveel medewerking voer de cul turele verheffing van de bevolking als in het verleden te krijgen. Na het ronddienen van de erewftn sprak pastoor Van Kampen vanuit een tienjarige Kethel- en St. Radboud- ervaring en voerde de heer J. Lans bergen. namens de Schiedamse fede ratie ring het woord en overhandig de een. geschenk onder couvert. De heer H. v. d. Loo is voorzitter van de Kethelse Oranjevereniging en hij weet wel hoe goed de samenwer king met St Radboud steeds was. Voor de toekomst wenste h# na tuurlek hetzelfde. Als dokter sprak dr. P.V. d. Kuy natuurlijk over de volksgezondheid, ditmaal de geeste lijke. waarvoor de jubilerende ver eniging zich steeds zozeer heeft in gespannen. Speciale woorden van dank bracht hij aan St. Radboud voor de wijze, waarop steeds de deelnemers aan 0j C.A.B.-tbehten door .het muziekcorps in Kethel weer zijn binnengehaald bjj hun te rugkeer van elders. De rij van sprekers werd besloten door de heer C. Brunt, namens de vrienden van St. Radboud dat zij er heel. wat. - en de voorzitter van de R.K. Bond van Muziekgezel schappen in Zuid-Holland. Toen was intussen het Schiedamse politie-mu- ziekgezelschap gearriveerd en met het vaandel van St. Radboud voor op. ging het in optocht naar het feestterrein aan het Koordeinde, waar het eerste concert, door Schie damse muziekcorpsen aangeboden, zou plaats vinden. Tot laat in de avond hebben de musici van Politie, St. Ambrosius, O.B.K.. Crescendo, Leger des Heils, Harp Davids. Gus to, Stedelijk Muziekcorps en Wilton. Fyenoord, zich laten horen. Voor degenen, die het luisteren zo lang achter elkaar. Iets teveel werd. was er op een ander deel van het feest terrein gelegenheid wat ontspan ning te zoeken bjj enkele vermake lijkheden, die hier een plaatsje heb ben gevonden. De pret is nog niet uit, want van daag wordt het feest beslaten met een concert door de corpsen, welke aangesloten zgn bij de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid- Holland. Tot vanavond negen uur kan men er nog naar luisteren. Wiener Sangerknaben naar Schiedam Dit najaar zullen de Wiener Sangerknaben weer een tournee door ons land maken. Ditmaal zin- I gen zij ook in Schiedam. Op Don derdag 20 October geven zij een flng. Med.) Nieuwe machinefabriek opgericht Met een. maatschappelijk kapi taal van f 500.000, verdeeld in 50 aandelen van f 1000,waarvan geplaatst bij en volgestort door de CV, Ned. Speciaal drukkerijen 260 aandelen, B. H. Kohne 12 aande len en G. A. Kühne, directeur van hef kantoor Nijmegen der Amster damsen e Bank N.V., J aandeel, is opgericht de N.V. Machinefabriek „Kuno" te Schiedam. Doel der vennootschap is het vervaardigen van machines en apparaten, het uitvoeren van reparaties en de handel in machines en apparaten enz. Vlaggen voor 65-jarig Hermes-DVS Zondagmiddag, voor de wedstrijd Hermes-D.V.S.Berchem Sport, is in de cantine van. het Hermes-ter- rein aan de Damlaan in intieme kring door de supportersvereniging bij monde van de heer van Eyk aan het bestuur van het 65-jarige Hermes-D.V.S. een geschenk aan geboden. .Het waren twee vlaggen in de Schiedamse en in de club kleuren. Namens het bestuur heeft dc heer M. Dronkers de jubileum- 160 Na een uur zwoe gen hebben de Jappen het rotsblok van zijn plaats gekregen en nu dalen enkele mannen af in de grot. Ze komen na een tijdje terug met een zware kist op hun schouders. Moetsji- Foetsji grijnst voldaan: da&r is eindelijk de schat, waar hij zoveel jaren naar heeft ge zocht. Hij geeft bevej de koffer open te bre ken, doch wanneer hij één blik in de koffer heeft geworpen geeft zijn docchter de man- len bevel heen te gaan en verderop het daglicht af te wachten. Wan neer zij alleen zijn onderzoekt zij met haar vader begerig de inhoud vsn de koffer. Wélk een enorme schat ligt daar vó6r hen! Al dat goud endie 'juwelen vertegenwoordigen een i hetzelfde ogenblik slaat hun lantaarn - uit.. Het waarde van welMaar dan slaakt de oude is stikdonker enwie nadert daar met Japanner opeens een kreet van schrik. Op langzame tred, dreigend en somber? Ronde Tafel Conferentie bij Rijnbende Naar wij vernemen zullen de leden van de Ronde Tafel Confe rentie in de loop van de middag een bezoek aar» Schiedam brengen, waar de distilleerderij van. de fir ma Rijnbende aan de Noord Vest zal worden bezichtigd. finp. Med.) uitvoering in het Passage-theater, gave in dank aanvaard. Onze GTB voetbalt tegen Stadsdiensten 't Loopt stroef, de uitwisseling met Lier. En ditmaal behoeven wc de hand niet direct in eigen boe zem te steken, want als het aan Schiedam lag, dan waren er al heel wat mensen over en weer getrok ken. Onze Zuiderburen zyn echter nog: niet zo vlot in het uitwisselen en daarom vooral waren we er al zo blij om, dat G.T.B. en Politie contact verkregen met de sportver eniging van c*e Stadsdiensten in Lier, waarmee een voetbalcompeti tie op stapel werd gezet. Na een eerste wedstrijd tussen de Schie damse clubs, die door de G.T.B. wgrd gewonnen, kwamen Zater dagmiddag de Lierenaren met hun dames naar Schiedam om er het elftal van G.T.B. op Boshoek te ontmoeten. De gasten arriveerden Zaterdag ochtend om half twaalf reeds bij het Pompstation, vanwaar werd gereden naar het Juliar.aparlr, waar een rondwandeling is* ge maakt. In de cantine var. de ges- fabriek waren guirlandes in de nationale kleuren van België en Nederland boven de gèdekte tafels gehangen, toen om half een de Bel gische autobus het terrein op- zwaaide. Met een door een Liere naar beschikbaar gestelde wissel beker van voor ons ongekende af metingen, ging men naar blr.nen, waar de heer A. Noordijk, voorzit ter van G.T.B. de gasten na het spelen van de volksliederen wel kom heette. Nog vele jaren vele ontmoetingen, was zijn wens. Dank bracht hij aan de directie van de G.T.B., die door de heer J. van H art ings veld was vertegenwoor digd, voor de gulle wijze, waarop medewerking voor deze ontvangst was verleend. De aanwezigen, o.w. de heer Edw. den Hoed, secretaris van de Schiedamse Gemeenschap en in specteur H. WiUems van Beveren voorzitter van de politievereniging, kregen een wederwoord aan te horen van de heer E. de Ruysscher. 3e adj.-commissaris van politie uit Lier. die de vriendschapsbanden, welke nu gelegd zijn, nog verder wilde aansnoeren. Wanneer je in een ander - land bent, ga je natuurlijk inkopen doen en zo trokken ook de Lierenaren na het nuttigen van een brood maaltijd de stad in. Om vier uur was men. weer op Boshoek pre sent. Hier is onder grote belang stelling van de zijde van het Schie damse publiek de voetbalwedstrijd G.T.B.Stadsdiensten gespeeld. Na een Schiedams overwicht in de eerste helft, dat zijn uitdrukking vond in een 20 voorsprong de doelpunten waren van R. en F. Gordijn kwam er in de tweede, helft wat meer evenwicht in de strijd. De Belgen, die reeds vole mooie kansen gemist hadden, wis ten de stand eerst op 21 en vlak voor het einde nog op 22 te brengen, waarmee het einde kwam. Na afloop zy'n gasten en gast heren en -vrouwen nog enige tijd gezellig bijeen geweest in de can tine van de G.T.B., alvorens de terugreis werd aanvaard. Er klonk een „tot .ziens" bij het afscheid, want reeds over twee weken brengt de politie een tegenbezoek in Lier. Films: Passage: Da. 2. 7, 9. Za. en Zo. 1.45, 4.15. 7. 9.30 u: Bambi (alle leeft.). Monopol e: Da. 2. 7, 9, Za. 2. 5. 7. 8 Zo. 3 5 7 3. u.: Cover Girl (alle leeft.). BIJee'i komsten: 16 Augustus. R-K. Volksbond, 10 en 2..uur: Kindervoorstelling Coöp. DJkS. Meer dan. 6Ó00 toeschouwers had den ér de zomerse: Zondagmiddag voor over om op het Hermes-tér- rein aan de Damlaan de voetbal wedstrijd K.-D VSBerchem Sport (Antwerpen) bij te wonen. Voor de wedstrijd een aanvang nam, zagen zij eerst, hoe de captain van de Belgen aan aanvoerder van Buy- tenen een vaantje aanbood. Het was het sportieve begin van een wedstrijd, waarin geen wanklank v/erd gehoord eh die het publiek zeker geen spijt van zijn komst 2al hebben gêgeven. Wie geloofde in onfeilbaar voetbal van onze Zui derburen uit hun ere-afdeling, te zier. te krijgen, kwam echter be drogen uit. Wel werden zeer ge raffineerde aanvallen opgezet, doch de afwerking liet over-het algemeen nogal wat te wensen over, Berchem Sport, dat met drie in vallers uitkwam, begon de wed strijd al spoedig in een vrij hoog tempo. Wederzijds kwam het tot scherpe aanvallen, die echter geen doelpunten opleverden, tot een bal van Cock v. d. Tuyn terugkwam en Jack Heyster hard inschoot. (10), Nog maar net had Hermes gelegenheid tot juichen gehad, of de rechtsbuiten der gasten zwenk te bij een aanval naar binnen en gaf Pil het nakijken. (1—1).. Na in onzachte aanraking te zijn gekomen met de schoen van v. d. Most moest Faes van Berchem het veld verlaten, doch na de nist was hy weer present. Hij kon toen hel pen de al spoedig genoteerde 21 stand (Joop Heyster) weer weg te werken, hetgeen hem nog gelukte ook (22). Nadat de door Ber chem zeer geduchte Hermes-lin- kervleugel nog enkele malen de gasten benauwde ogenblikken had bezorgd, was het weer Jack Heys ter, die aan de onzekerheid een einde maakte (32). Sportief van de Antwerpenaren v/as het, toen zij een strafschop, die zij kregen toegewezen voor een (onopzettelijke) handsbal van Me- lief, opzettelijk naast schoten. Na dien gelukte het hen niet meer dc stand te wijzigen. Nog een uurtje is het Belgische gezelschap na de wedstrijd nog met de Hennes-mensen in Beyers- bergtn in alle gezelligheid bijeen gebleven. Ook hier was het geen laatst vaarwel om half zeven. Niet minder dan vier touringcars drie met supporters en een met de '.eden .van het zevende elftal en hun dames trekken volgende week Zondag naar Antwerpen, Schiedamse overwinning met dubbele cijfers Onder Ideale weersomstandigheden ls zondag op Boshoek de laatst© thuis wedstrijd van de zwart-witten gespeeld, die een flinke overwinning opleverde- op een zich roet hand en tar.d verde digend Celeritas, dat na deze neder laag de onderste plaats niet meer kan verlaten en naar de derde klasse zal moeten degraderen. Nadat werper Zonneveld, die nu weer de steun had van een compleet binnenveld, de eerste slagman. „4 wijd" had gegeven kwamen de slagballen. Celeritas zag slechts 1 punt op het scortngsbord verschijnen als -beloning voor hun eerste slagbeurt. De werper van Celeritas had z'n goede dag niet en tracteerde de zwart-witten op vele wijd-balien, zodat er in de eerste in ning, hoewel er slechts 1 honkslag van P. Smit Jr. te noteren viel, toch 6 pun ten binnenkwamen (61), De tweede inning leverde geen van beide partijen een punt op. Een mooie vang van de tweede honkman.van Celeritas maakte een einde aan de Schiedamse slagbeurt. Door een honkbal van J. Kins werd het enige punt in de derde inning gescoord en daar Celeritas het ook niet verder kon brengen dan 1 punt werd de stand 7—2. Door vele veldfouten der Hage naars en goed slagwerk der Schiedam mers werd er in de 4e -inning lustig op los gescoord, J. v, d. Touw gaf een flinke slag in het linkerveld wat door een fout van de Lnksvelder een techni sche homerun Werd. Stand na de 4e inning 14—5. Ook in de 5e inning werd er flink gescoord en bracht voor de zwart-witten de ZO op het scoringsbord. Toen Celeritas nog eenmaal het veld was ingegaan en 3 punten had gescoord kwam het einde aan deze sportieve strijd, die voor de Schiedammers, met nog een slagbeurt tegoed, een. 20—8 overwinning opleverde. HENGELSPORT De hengelaarsvereniging „Het Voorn tje" hield Zondag haar onderling con cours gehouden In de Poldervaart te Kethel. De vangst was groot. In totaal werden 36 vissen gevangen met een ge wicht van ,4746 gram. De prijzen wer den behaald door: 1. A. Wensveen met 7 stuks 1900 gram; 2, D. G, de Jager met 2 stuks 984 gr.; "3. J. Lupker met 6 stuks 570 gram; 4. D. Klaasen met 6 stuks 37S gram. IHSTHUCtTLlBS-KrlOKA K.HJL.L AUTORIJSCHOOL WALDO Vacantiebijeenkomsten voor lcind eren Een grote kinderschare rat van- morgen vol spanning in de grote zaal van de R.K, Volksbond- naar de poppenkast te kijken, waarin het boeiende verhaal van de boze houthakker en de slimme Tom werd vertoond. Goochelaar Nolles vertoonde er zijn verbazingwek kende toeren en er was zelfs een sprékendë en zingende pop,die Jonas heette. Allen traden op in de vacantie bijeenkomsten, die de coöperatie D.E.S, voor de kinderen organi seert. Dinsdag zijn er nog twee voorstellingen om 10 en 2 uur. Nederlaagserie Martinit De wedstrijd Martinit—De Musschen was wel de slechtste wedstrijd, welke men tot heden aan deSpleringshoek heeft gezien. De Musschen bracht een slecht elftal binnen de lijnen, voorts telde ook het Martini-elftal een viertal invallers. Dat de score niet hoger werd dan 3—1 voor de thuisclub was zeker niet te wijten aan het sterke spel van de Musschen. Het slechte schieten en het nogal veelvuldig zondigen tegen de buitenspelregel van. de Mnrtinit-voor- hoede was oorzaak dat de score niet hoger was. Voor "de rust scoorden Gou- ka en hemmens voor Martinit, de Mus schen stelden hier één doelpunt tegen over. Na de rust zorgde Hogenboom dat de eindstand 31 werd voor Martinit. Burgerlijke Stand Geboren: Wiltaelmina 'C., d. van L. Steenbergen en E. J. Vrljenhoek; Mat- thljB, z. van J. C. Bonefaas en F. J, M. Schaap: Willie, d. van v. Fut en F, C, J. Prein; Lodewijk. z. van, W. Clau sing en J, M. v. d. Velden:Sylvia, d. van G. Vleugels en S. de BruQn. STADGENOOT OP BEZOEK BIJ H.M. DE KONINGIN De secretaris van de afdeling Schie dam van „Het Mobillsatiekruis", de heer G, G, de'Jeu,is; aangewezen'ala afgevaardigde van. -het Mobilisatiekruis. om vandaag het Koninklijk Echtpaar ter gelegenheid van het'koperen huwe lijksfeest het hondsgeschenk aan te bieden. ii VLAARD1NGEN „Droomland!' 7000 bezoekers op Zaterdag Het was» Zaterdag goed weer en men verwachtte dan ook veel be langstelling voor het programma, dat het Vacantie-comité had samen gesteld. Het aantal bezoekers heeft de verwachtingen echter nog verre overtroffen! „Droomland" kreeg by voorbeeld'rdet minder dan ruim 7000 bezoeker» waarmee het re cord, dat op 5500'stond werd gebro ken. En het waren niet allerï Vlaar- Öirigers, die deze 7000 bezoekers vormden. Integendeel, er was Zater dag veel bezoek van buiten de stad. Bussen en treinen uit alle delen van het land brachten mensen, aan en zelfs meldde zich een touringcar uit Breda. De theeschenkerjj en ook de andere cafê's en restaurants in Vlaardlngen voeren er wel by. Het was echter niet. alleen het Hof,, dat bezoekers trok, Op het feestterrein telde.men een goede 5000 belang stellenden voor het cabaretpro gram- ma. Het was dan ook een prime programma, waaraan, de beste ra diosterren hun medewerking ver leenden. Daar was Mr. Doodle, die weinig moeite.had de Vlaardingse harten te veroveren, Charles Aerts en Elly Rexon die vele verzoeknum mers brachten, Charles en Matla. op de rollende kogel en met het vat- spripgact, dat vele aanwezigen kip penvel bezorgde, daar waren de Waikiki Hawaiians met klanken uit de Stille Zuidzee en uit Tirol, dan was. er de pianist en accordeonnlst Cor van Veen en last but not least noemen wjj dè sympathieke confe rencier John Pims-, die de nummers op een zeer prettige wjjze aan el kaar praatte. Het was een program ma, dat klonk als een klok. Voor dé trial-meet tussen de atletiekverenigingen VFC, Fortu- na en Sprint uit Dordrecht waren ongeveer 1000 mensen naar het 'Sportpark gewandeld. Er werd een sportieve strijd gestreden, die dank. zij de dames van VFC, door deze club werd gewonnen. Ala- we - dan nog rekenen, dat er 800 mensen naar de tentoonstelling in het Han delsgebouw :nwezen kijken en we tellen üaar* dr hengelaars, die aan de heng' -'jd bij de eerste De cricketploeg van Hermes-DVS heeft gisteren in Dsn Haag met klein verschil na een zeer spannen de wedstrijd-het onderspit moeten delven tegen HCC Het was een wedstrijd met wisselende kansen, waarin door beide clubs fel om de overwinning werd gestreden. Zon der chauvinistisch te zijn, kunnen we wel zeggen, dat het HCC in deze match in alle opzichten heeft mee gezeten, Het begon reeds direct na de -aanvang der Hermes-innings. De vier kopwickets, waaronder die van StoJk en v. d. Ende; waren -nl. voor Ifl runs verdwenen. Een laag totaal voor Hennes lag in het verschiet. Tettelaar, die nu met Scheepmaker op de mat stood,, heeft; er echter door aanvallend batten voor ge zorgd, dat deze vrij hopeloze stand veranderde. Ditmaal, beheerste, hij zich eii zocht alleen de. slechte bal len uit om runs te scoren. Dit runs scoren gaat by hem altijd in een aantrekkelijk snel temp-?. In een ogenblik tijds joeg hij de ach oré met vieren en geweldige .zessen omhoog.^ Reeds dacht Hermes, dat het de' slechte, start te boven was gekomen. Plotseling raakte Tettelaar een bal' heel fijn en werd achter het wicket voor een'harde 49 door wicketkee per Rekkers gevangen. Stand 5—84 v. d. Schouw scoorde 2 magnifieke boundaries, kon' toen van eén hóóg opkomende bal aan off niet afblij ven cr» werd in dc slips gevangen. Nolet kwam in en werd direct door Bakker gebowled, zodat vlak voor de lunch Hermes bij een stand van 7—96 weer vreselijk in de knel was kemen te zitten.» Een geluk was het voor de Schiedammers dat Scheep maker nog steeds aan het wicket was. Ook nu wet- bewees hij na de lunch een nuttig batsman in moei lijke omstandigheden te zyn. Eerst gesteund door van .Meurs en later door Scheffer, lukte het hem gro- voerde hij de Hermes score nog aan zienlijk op. Eerst op 144 kwam het einde. Scheffer werd achter het wicket gevangen en direct daarop ging Scheepmaker run-out. Deze be slissing'van de umpire was o-i. vol komen ten onrechte, daar Scheep maker minstens 2 dm in was, toen de bails van het wicket werden ge worpen. Zijn aandeel in de score be droeg 44 runs, waarmede hij zijn club wederom van een debacle'had gered. Dat HCC het in haar hierna vol gende innings lang niet gemakkelijk heeft gehad op het goede zuivere bowlen van v. d. Hammen en Scheffer, blijkt wel uit het feit dat Hermes voor haar 144 runs 48 overs nodig had gehad en de HCC, om dit totaal te passeren, liefst 60 overs. De grote ;kans voor Hermes kwam een kwartiervoor ;de thee. toen het scoring bord een stand van 350 aangaf.In dit kwartiertje toch ge beurde er van alles. Gallois, samen roet Bom op de mat, probeerde eeu gewaagde derde. run. Nog meters uit zijn crease gooide v. d. Schouw echter naar het. verkeerde wicket, waardoor een' eenvoudige fun-out verloren -ging. Vlak daarop wérd Gallois hevig gebeten door 'n beauty van Scheffer. De bal miste op een haar na zijn wicket- en ging voor 4 by.es. Bom raakte in de ^volgende, over een bal van .dezelfde.?bowler heel fijn/een vangkans voor wicket keeper KeuzenkampT Debal danste enige malen in en uit. zijn handen, maar viel tenslotte toch óp de grond. Direct daarop sloeg dezelfde bats man een bal rechtstandig in de hoogtei.De?bal steeg en steeg, maar toen hij eindelijk, mét' sneeuw be dekt, begon te vallen, had Scheep maker, op de aarde in.een kringetje ronddraaiend, zijn juiste positie nog niet gevonden. Als een'borri sloeg dë bal vlak naast hem "in;. Dé stand had tendeels, het bowlen aan zich te j 5—50 kunnen zijn, maar in dit be houden. Door uitstekend batten j ruchte kwartiertje vielen er, zoals boven beschreven, geen wickets, maar de HCC'ers scoorden nog een 30-tal runs!! AU is In the game! Stand bij de thee 3-^80!!!! Na de. thee viel spoedig- het wicket van W. Gallois (45). Op on veranderd totaal kon ook Born, vertrekken. Stand 5-91_ - De Her-' raés-bowlerij bleef zuiver en goed. Verder .succes bleef dan. ook niet uït. Van 6-120. werd het via 7-121. tenslotte 8-135. Alles was nog mo gelijk. MacDonald echter hield het uit, zij het dan ook met veel geluk. Tenslotte scoorde de. Beus met een vier récht vooruit de winning-hit en was. HCC met 2 wickets in de meerderheid gebleven. De gedetailleerde cijfers waren: Hermes 144 runs, waarvan A. Scheepmaker 44, C. Tettelaar 49 en S- v. d. Schouw 11.- Bowlingcijfers. HCC: C. Bakker 0-46, A; M. J. de Beus 2-43, W. v. d; Bosch 1-17, H. Kleyn 0-12 en H. Rietdijk 0-6; HCC 147 voor 8 ge sloten. Hiervan kwamen in dé dub bele cijfers: W. Gallois 45, H. Kleyn 14, A. Bom 20, L.SiUévis 18, R. MacDonald 37 not out. Bowlingcijfers Hennes DVS: P. v. d. Hammen 3-54: in' 28 overs, waaronder 12 maidens. J. Scheffer bowlde unchanged 30 overs en nam 5 wickets voor 62 runs, H. v, Meurs 0-7. C. Tettelaar 0-7. De overige resultaten Quick 2-Hermes DVS 3 gewon nen door Quick 2 met 46 runs. Hermes DVS 3 65 runs, waarvan D, Durrer 14 en, J. Schilperoord 17 runs. Quick 2 ill runs. Bowling cijfers Hermes DVS 3: L. Borrani 7-45, H. van Wijk 3-33. Zaterdagmiddag-competitie RCB Hermes DVS 5-Sparta 3 gewonnen door Hermes 5 met 18 runs.,Sparta 3 66 runs. Her mes DVS 5 84 ruris. Sparta 4-Hermes; DVS .4 gewon nen door Sparta 4' met 98 runs Sparta 4 179 runs; Herrries DVS 4 81 runs. NAAR ENGELAND VERTROK KEN. Zaterdagochtend niet min der dan. 70 Schiedammers tege lijk. Met ioas de zwemploegdie onder leiding van de heer'-M. J. v. d. Meer een bezoek van een week aan Wandsworth brengt. De zwemmers en zwemsters van SZC, Start en Reddingsbrigade, zullen Woensdagavond 'in een grote siedenontvioeting .strijden om de Parool-wisselbeker,die momenteel in het bezit vah Schiedam is. SW-successen De S.vv. poisstoksprinkershebben het afgeloren weekeinde goede", succes sen geboekt. Zaterdag bezette- J. Kui per tn de landen-ontmoeting 'Van de ieugdploegen van Nederland en België tn. Amsterdam., de tweede, plaatsmét een sprong van 3.20 M. Een Belgische deelnemer werd eerste met 3.30 M. Zondag ward Cór de Vries in Rotter dam, op een wedstrijd van de R.A.C. eerste in d© A-B klasse, eveneens met 3.26 meter. De S.V.V. athleten die een vacantietrip maken In "Engeland zuilen Dinsdagmorgen, weér in Schiedam arri veren-..',' KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT LICHTING 1950 '.'jl-.. De Burgemeester van Schiedam" maakt bekend dat alle oproepingen voor:-de keuring voor.de lichting 1950 zijn.ver zonden. Zijn er in 3930 geboren manne lijke personen.- die de" Nederlandse na tionaliteit bezitten en in een der Neder landse bevolkingsregisters zö'n opgeno men of daarin opgenomen hadden moe ten worden., en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht vann[et- inschrijving nog niet hebben ontvangen, dan moeten zij zich vóör 1'September a.s. ter gemeentesecretarie aanmelden. Schiedam. 15 .Augustus 1949 e BugDrmceem -De Burgemeester, Belgen kloppen onze athletiek-juniores Hamsterdam Be atu«tisk' ontmoeting Nederland-België ju niores, die- Zondag in hét Olympi sche Stadion te: Amsterdamrwerd gehouden., is geëindigd in- een overwinning voor dV,Belgen.? Het to.taalklassemeht luidt; - Bel gië 78 punten, Nederland 75 pun- nen. Vorig .:ljaar in Antwerpen wonnen de Belgische juniores met 82-50. Britse double scull naar Amsterdam AMSTERDAM De Olympi- sche kampioensploeg in de double scull, Burnell en Bushnell (Groot* Brittannië) zal deelnemen aan de Europese roeikampioenschappen, die 26, 27 en 28 Augustus "op de Bosbaan worden gehouden.. Deze double sciiil won te Londen' in de finale van -Denemarken, en Uruguay. Het is de enige Britse ploeg, die voor de kampioenschap pen van dit' j aarheeft ingeschre ven. Vliet hébben meegedaan en wé hou den rekening mét de vele jongeren, die aan de Parade van de jeugd, die op versierde fietsen werd ge houden, dan komen we tot de con clusie, dat het Vacantie-comité kai»3 heeft gezien hét grootste gedeelte van Vïaardings.inwoners op de been te brengen. Inderdaad, het was pri ma georganiseerd l V J eugdvoetbal bij de Vacahtiebesteding Woensdag a.s. zullen de jeugd voetbalwedstrijden worden ge speeld oo het Hollandiaanterrein aan de Galgkade, Het VT.C.-terrein, in de gids hiervoor vermeld, kon niet wörden beschikbaar gesteld, omdat na de wedstrijd SpartaD.H.C. ,de gras mat van het hoofd veld in'de doèl- gebieden opnieuw, moestén wórden bezood. Als bijzondere attractie, en te vens in de geest van de Bënelux- gedachte, heeft'het vacahtiecörnité een internationaal tinije aan. deze wedstrijdengebracht,door van de Belgische voetbalvereniging St. Ni colas, de club vah de internationaal Van Steenlandt. een drietal jèugd- elftallen voor de jeugdvacantiebe- steding uit te nodigen, 2 elftallen van spelertjes van I2"t/m 14 jaar en van 14 t/m 26 jaar. Des morgens zullen 2x2 .Vlaar dingse schoolelftallen een wedstrijd spelen. De winnaars van deze mat ches zullen als prijs voor de ge leverde prestatie des middags uit komen tegen een Belgisch .- team (12—14 jaar), terwiildes avonds te 7 uur de grotere knapen uitko men tegen een elftal van Vlaar- dinese juniores, samengesteld uit veelbelovende krachten vah de verenigingen „Fortuna", „V.F.C.", „Hollandiaan" en „Zwaluwen". Dit elftal zal door een commissie be staande uit leden van de Jühior- commissies van de 4 genoemde verenigingen nader worden samen gesteld: De Belgische jongens met hun gëlèideis ziilïeri des- morgens o'n- geteer - n:;7 uur "per; autobus in Vlaardingen aankomen; Des avonds zullen ze „Droomland" gaan.rbe-r zichtlgen, daarna hun diverse kwartieren opzoeken om de .'.'Vol gende dag nog enkele /bezienswaar digheden te bezoeken of wat ont spanning genieten, waarna de te rugreis naar het Belgenïand 'aan vaard zal worden. De toegang tot de dagwedstrij den is vrij; terwiil voor dé avond- match voor de tribune 25 cent en voor eén staanplaats 10 cent entree verschuldigd zal zijn. Tentoonstelling in Handelsgebouw De historische tentoonstelling in het Handelsgebouw heeft behalve druk bezoek tengevolge, dat ver- séhiUende geschenken werdén om vangen, Zo werden geschonken een bronzen plaquettemet beeltenis van Titus de Meester (1858-1932) directeur der N.V. 'Verenigde.Glas fabrieken LeerdamVlaar dingen, een kloofmes, een uitvoerig gedrukt programma van een bruiloftsfeest te Vlaardingen in 1888, enz. V Reeds bezochten ruim 3.000.. be zoekers deze expositie, .waarbij ;tal van stadgenoten velé oude herin neringen kondenophalen, pok verscheidene bezoekers van buiten bezochten de tentoonstelling.., Hét bleek, dat sommige personen in ;de' mening verkeren, dat de tentoon-, stelling ook in de ochtenduren .ge opend is, wat nint het geval is. Zy is open des middags van 2.30'5.30 en des avonds ...van 7.3010 .uur. Kinderen zonder geleide hébben geen toegang. - Men denké er wel aan, dat de tentoonstelling van de schilder wedstrijd en van de Vlaardingse Kunstkring bovenis.- Algemene Kennisgeving. Heden overleed na een langdurige ziekte in de leeftijd van ruim 84 jaar onze beste Vader, Groet en Overgrootvader LEENDEE.T HOSSELAAR W. .Bosselaa'r, Jac, Loisstraat; 22b Rotterdam. Schiedam, 12 Aug. 1949 B.K. laan 59. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag. Ver trek van het sterfhuis v.m. 10.30 uur. Geen bezoek. Waar.,., is bet goede adrës voor prima afwerking voer rolfilms enz. cn in één dag klaar: het foto-adres J. G. V. Willeccand, Rott. dijk 205, Schiedam. Meisje biedt zich aan voor dag of dag en nacht. Br. no. S 30 bur. van dit blad. Mevr. Sundrrman, L. de Co* lignystraat 43, waagt een nette dienstbode van fi tl.—- 3 u. n.m. Juist nu Adverteren DINSDAG 16 t/m DONDERDAG 18 AUG.' Twee Hoofdfilms RICHARD ARLEN in r BUSSEL HATDEN in ..Toegang 14 jaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2