c U c DE NIEUWE GEMEENTERAAD HIELD WAPENSCHOUW Schiedammers willen hun stad een nieuw carillon schenken Kennisgeving v i 'Wf. J Fa.A.J.vandeVEN „Als 'tgemeen U roept, beschouiu het als U eigen zei Vondel reeds DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Woningbouw behoudt] Swa prioriteit Vlaardingen Het stadsjubileum zal er aanleiding toe zijn AGENDA SCHIEDAM GEESTRIJKE HOE IS HET MOGELIJK Dansschool A. Schil peroord AANVANG NIEUWE LESSEN Koeriersters Woensdag 7 September 1') ly een knusser geworden in do raadzaal. De nieuwe gemeenteraad presenteerde zich Dinsdagavond voor de eerste maal dn wanneer die geheel compleet Is, zitten er 34 heren en 1 dame, plus voor- zmer, secretaris en stenograaf ia de middenruimte en wie weet hoe groot aWel zo n weten welk een pierenbak het op JJ?T gerakem De A.K. was wel aardig de linkerhoek la- £~J£kt irjoop van de raadzaal deelt de V.VJL-fractle in twee SSwf f i0Ori,aamste eis- i0der raadslid een plaatsje, is echter If *7*®.en kott er gisteravond rustig de eed of de belofte worden sugeiega en een begin met de werkzaamheden worden gemaakt. Nadat tweemaal de lange rij na men was afgeroepen en de eed of belofte was afgelegd, begon mr. Peek, die met n-T. post een beetje onwennig zo helemaal alleen achter de groene tafel zat, na een klein misverstand o*br de wijze van stemmen, maan spoedig de wethou- dersverkiezingin te luiden. De wet houders mr. F. van Bochove, H. v. d- Kraan eg C. Kramers werden herkozen er' zoals verwacht was, kwam de heer H. Sabel de plaats irg- optimistisch was de burge neer voor de toekomst niet ge- x. van mevr. Benthem-De Wilde in- ^aeïmarx Toen het nieuwe, oude, beeld ach ter de tafel hersteld was, sprak burgemeester Peek een woord van welkom. Hij wees on de zware en verantwoordelijke taak wanneer men in. tyden als deze, geroepen Is een stad te besturen. Ook voor de toekomst hoopte mr. Peek eenzelf de zakelyke behandeling van de za ken In de raadszittingen te mogen ontmoeten, dankzij bet werk van de commissies. Erj meester voor ue toeuomst nier ge stemd. H^j zag een verslechtering intreden in de financiële omstan digheden. Vele zaken zullen waar schijnlijk veel, veel later verwezen lijkt kunnen worden dan men wel zou willen en menig .plan zal wel licht tot later datum moeten wor den uitgesteld. De nood op het ge bied van de volkshuisvesting zal echter beslist zo spoedig mogelijk gelenigd moeten worden. Koste wat het kost, dient dit probleem de we reld uitgeholpen te worden, des noods met opoffering van andere belangen. Burgemeester Peek zag hierbjj in. de eerste plaats de nood zaak om op aller steun en mede werking te kunnen rekenen. In de herbenoeming van de drie wethouders zag mr. Peek het be wijs, dat het hard werken van het College in de afgelonen drie jaren is opgemerkt en gewaardeerd. In de heer Sabel kon spr. een waardig en beedïglng en installatie NIEUWE GEMEENTERAAD Gisteravond had te Vlaardingen de beëdiging en installatie plaats van de nieuwbenoemde raadsleden. Nadat de burgemeester de ambts eed en de verklaring en belofte van zuivering had afgenomen sprak hij de nieuwe ijaad toe. De taak, welke IT in de komende 4 jaar wacht kan een schone cn dankbare zijn, aldus mr. J. Heusdens doch het is er ook één met grote verantwoordelijk heid. Gij volgt een raad op, die vele grondslagen heeft gelegd waarop Gij kunt voortbouwen." De burge meester richtte zich tot de 6 raads leden die in de vorige raad geen zitting hadden en heette hen in het bijzonder welkom. „Zowel ikzelf als ook de gemeentesecretaris en het ambtenarencorps zijn steeds be reid U de hulp en voorlichting te geven, welke gij bij de uitoefening van uw taak nodig "denkt te heb ben. Ik- zie hl de raad de verper soonlijking van het dienen van het algemeen belang der gemeente en haar ingezetenen. Houdt steeds voor ogen, dat de wijze, waarop gij in de komende vier jaren uw taak zult vervullen mede bepalend zal zijn voor het antwoord ^oP de vraag of de democratie, zoals wjj die zien, tot m lengte van jaren in ons land gevestigd zal blijven, De burgemeester besloot zijn rede met de woorden:' „Moge Gods ze gen op uw toekomstig werk rusten". Het tweede agendapunt was de verkiezing van de wethouders. De KVF zou graag ook een katholiek wethouder zien, opdat ook in deze verdeling de politieke veelzijdig heid tot uiting zou komen. Zij be haalde echter slechts drie stemmen. Tot wethouders werden gekozen de heren J. Buis, H. K. van Minnen, L. «Toncker en T. de Bruyn. Ook zij werden door de burgemeester toegesproken. De agenda was ver der niet zo heel lang en het was nog voor tienen, toen de burge meester de vergadering sloot. STEUN WETTIG GEZAG De Commissaris der Koningin in Zaïd-Holiand zal vergezeld van het hoofd van het bureau Politie Open bare Orde en Justitiële Zaken van zijn kabinet mr. p. Cleverlnga op 1 dezer de propaganda openlucht bijeenkomst in het belang van „Steun Wettig Gezag" te Vlaardin gen bijwonen. zwemmen Bij de op Zaterdagmiddag J.L tn het zwembad Charlols gehouden nJeuwe- lingenkampiaer.schappen van de Zwem. kring Rotterdam en Omstreken, zijn door leden van de V.Z.C. enige zéér behoorlijke resultaten behaald. Op de 50 m. schoolslag heren (met 25 deelnemers) werd H. Stolk met een tijd van 36.6 ces. kamloen, nadat htf In de berkamp met nummer 2, J. Sonr.e- veld van R.Z.C. een overtuigende overwinning behaalde. Betzelfde nummer voor de dames (met 21 deelneemsters) leverde voor mej. F- Goté een tweede plaats op in de tftd van 43 sec. waarmede zij slechts 0,5 gec. op de kampioene, mej. J. de Korte van ODZ, achterbleef, De 3 x 50 m. wisselslag estafette da mes leverde voor de VZC-aters een 3e plaat5 °P met een iets teleurstellende tjid van 2 m. 5.2 s-, zodat zij de eer van de Je cn 2e plaats resp. aan RDZ en ODZ moesten laten. De overige VZC-ers(eters) kwamen wel niet bij de eerste drie aan, doch wisten over het algemeen goede plaat sen te bezetten. Ai met al had de VZC Zaterdag een goede- dag. opvolger van mevrouw begroeten. Zich weer richtende tot de ganse raad, besloot burgemeester Peek zijn welkomstrede met de woorden van Vondel: „Als 't gemeen U roept, bezorgt het als Uw eigen". Voordat de benoemingen van de raadscommissies aan de orde kwa men, spraken de heren Kedde (CPN) en Bosch (WD) respectie velijk hun misnoegen en genoegen uit over die raadscommissies. De eerste had moeten signaleren, dat de communisten ook nu niet in de raadscommissies worden opgeno men. Daarom namen zij dan ook niet in positieve zin deel aan de stemming. Ondanks alles, zullen we toch geen obstructie voeren, sprak de fractie-voorzitter van de CPN, die zijn fractie van vier op twee le den zag teruggaan. De heer Bosch heeft lang tever geefs gestreden voor een evenredige vertegenwoordiging in de gemeen teraad. mac nu was het dan toch zover, dat hg de F.v.dJL en K.V.P. kon bedanken voor hun sympathie ke houding, die het mogelijk maak te. dat vertegenwoordigers van al le partijen in iedere commissie aan wezig zijn. Raad-praat Buiten de benoemingen viel er weinig bijzonders tc signaleren op de agenda en het was dus te ver wachten, dat r zo goed als geen discussies zouden plaats hebben. Het lassen van de t zee ïuidklokken van de St, Janstoren was voor de heer Th. J. L. v. d. Berg (CHU) aan leiding om het College een pluim op de hoed te steken, die mr. Peek dankbaar aanvaardd;. De raadsle den kregen alvast iets te horen over de carillon-actie. - In de Vrijdagzitting van de raad had mr. Van Kinderen (KVP) iets bepaald onvriendelijks gezegd aan het adres van wethouder Van der Kraan (CHU), die toen ziek was. Aangezien niemand achter de be stuurstafel hieroo iets te zeggen had. is de heer v, d. Berg (CHU) toen voor zijn. partijgenoot opgeko men met het gevolg; dat we gister avond het hele verhaal nog eens kregen aar. te horen, met nog het antwoord Van de wethouder erbij en toen men elkaar nog niet wilde be grijpen, ging het nog eens licht •over en toen was men nog niet waar men wezen wilde enmaar ge lukkig herinnerde de voorzitter zich toen tijdig het reglement van orde, zodat de raad en wij ei* niet helemaal uitkwamen. Wat er aan de har.d was? Het ging over de hui zen aan de Singel, waarvan de ge meente nog niet zo lang geleden eigenaar is geworden en waaraan men nu voor een 40.000 gaat ver dokteren. Mr. Van Kinderen vond het waanzinnig,, dut de gemeente huizen koopt om er dan al die kos ten voor te maken, tenminste, dat hebben wij uit de zoveel woorden van hem begrepen. De onteigening van de Kepplerstraat, die volgens rechtbank-besluit zó duur moet zijn, dat de gemeente cr voorlopig van if. SABO afziet, had met de aankoop van de ze huizen ook nogal het een en an der te maken. Wethouder Van der Kraan heeft alles nog eens even uit de doeken gedaan van begin tot eind en voor zover we hem konden volgen, was het een daad van goed koopmanschap om de hulzen, die men straks toch nodig zal hebben voor de verbinding met de Kepp lerstraat, zo in een veiling te ko pen, zodat alle chicanes, die met een onteigening gepaard wensen te gaan. werden vermeden. Dat het een slechte koop was geweest, meende de wethouder te moeten ontkennen, want de huur bedraagt Van all -> panden tezaam niet minder dan_ negen procent van de waarde. Enfin, zoals we reeds opmerkten, wilde of kon mr. Van Kinderen de wethouder in zijn redenering niet volgen en omgekeerd lukte het ODk al niet, zodat het hele geval de joedkeurende stem van mr. Van Kinderen moest ontberen. Het was reeds half twaalf, toen mr. Peek de laatste hamerslag in de eerste vergadering van de nieu we gemeenteraad van Schiedam liet vallen. SAMENSTELLING VAN ENKELE COMMISSIES 181. Enkele uren la ter licht de „Hollander" het anker. Op de kade is het druk, want van hier af hebbeq de vrou wen nog gelegenheid hun mannen een laatste vaarwel toe te wuiven. Er staat een gunstige Zuidwesten wind en spoedig is het schip uit 't zicht. De „Hollander" is niet diep geladen en kan dus zonder risico de ondiepte bij Pampus passeren. Dan gaat het verder over de Zuider zee naar het Marsdiep. De vrouw van Ro bert Janszoon praat nog even met de vrouw van de schipper, die met. wordt van twee, drie jaar", zegt de vrouwi dat hij zeker over een haar zoon haar man uitgeleide heeft gedaan, j van de schipper met een zucht. De andere j zijn", zegt ze; „rekent u „Ik hoop maar niet, daat het weer een reisl vrouw troost haar. „Mijn man heeft gezegd, jaar weer thuis daar maar op". zal Behalve de samenstelling van de vaste raadscommissies had de nieu we Raad Dinsdagavond ook nog tot taak het verkiezen van raadsleden in gemengde commissies. Hierin werden gekozen: Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. J. Hart- koorn, C. Meyer, G. J. Smit cn P. de Wagenaar. Administratie voor het Gemeen te-ziekenhuis; K. Bosch, C. Meyer en mej. G. Burger. Algemeen Handels-Entrepöt: C. Kramers, P. Mak en G. J. Smit. Sportcommissie: Th. J. L. v. d- Berg, C. de Vries, M. Eising en van Geene. Voor de SBLO hebben in deze commissie zitting de heren A. Bovenberg, E. A. Leenderts, H, J. Scheffers en A. van Schie. Jeugdcommissie; M. Eising, J. C. van Geene. A. J. van Lith en A. v. d. Vlies. Commissie van Advies Woon- ruimtewet 1947: Th. J. L. v. d. Berg, plv. ir. K. J. Dominicus, A. J. van Lith, plv, J, Weergang, ir. W. H. v. d. Toorn, plv. H. M. v. Nieuw- kerk en de niet'raadsleden W. Moerman, plv. G. Sanders en A. Jordaans, plv, H. IJsselstein. Adviescommissie Keuringskring Schiedam: L. J. Lansbergen, J, Poot en G. J. Smit. Ver. De Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken: mr. P. v. Bochove. Zwakzinnigenzorg: P. de Wage naar. Huishoud- en Industrieschool: mej.G. Burger. Meer en meer beginnen de plannen "voor de viering van het 675-jarig bestaan van de stad Schiedam zich duidelijker af te tekenen. Ook al ver namen wij tot heden nog niet veel van de festiviteiten, die de onderschei dene commissies, ingesteld door de Schiedamse Gemeenschap aan het uitdokteren zijn, toch weten wc dat binnenskamers veel energie aangewend wordt voor de goede zaak. Ondertussen is het eerste initiatief dat direct uit de burgerij voortkwam, thans voor het forum der publiciteit getreden de carillon-actie. Een groepje stadgenoten heeft het plan opgevat om door een grootscheepse inzamelingsactie onder de gehele burgerij een fonds te vormen, waaruit de kosten kunnen worden bestreden voor een carillon in de toren van de grote kerk. Een bedrag van 60.000 of 40.000 al naar de grote van het carillon wil men bijeen 2ien te brengen. Het nieuwe carillon zal dan bij de opening van de stadsfeesten, die waarschijnlijk in de laatste week van Augustus 1950 worden, gehouden, namens de burgerij aan het gemeentebestuur worden aangeboden. Het is slecht gesteld met ons uit 1787 daterend carillon. Enkele van de 38 klokken zijn reeds uitgevallen en andere vertonen zulke afwijkingen in de toon, dat de beiaardier slechts de helft van zijn. toetsenbord kan ge bruiken als hij zijn liedjes speelt. In enkele klokken hangen de klepels nog aan een zijden koperen draadje, zodat in de naaste toekomst het gevaar voor neerstorten niet denkbeeldig si. Reeds lang loop men met plannen rond over vernieuwing van hetca- rillon, doch de-fintnciën vormden tot dusverre het grootste beletsel. Een oplossing als was het geen erg fraaie is even in zicht geweest, toen men een mogelijkheid zag in het om smelten van de wtee gebarsten luid. klokken uit de toren tot carillon- klokjes. Gelukkig is dit niet door ge gaan. Monumentenzorg gaf hiervoor geen toestemming. In de vergadering van de gemeenteraad van Dinsdag avond is inmiddels bsloten om voor rekening van de gemeente deze twee grote klokken te laten lassen. Door een nieuwe lasmethode is het name lijk mogelijk beschadigde klokken hun oude klank weer terug te geven. De stadsheiaarder Fred. Timmer mans, was een groot voorstander van een. groot carillon van 49 klokken. Toen hij uit de mislukte poging tot restauratie het initiatief werd- geba ren om door een inzamelingsactie onder de--burgerij gelden voor een carillon te verzamelen is dan oog te gelijkertijd besloten het klokkenspel uit te breiden, zodat het dezelfde grootte zou krijen, als bijvoorbeeld dat in Rotterdam. Voorwaarde hier voor is echter, dat de klokken niet meer voor één galmgat doch in het midden van de toren worden opge hangen. Het comité dat gevormd door de heren ir. A. B. J. Aikema, F. Tim mermans, Th. J. L. v. d. Berg, G. W, van Bergen Walraven, A. J. C. van Oppen, J. Din keiaar en A. Hoek, heeft zich inmiddels tot de klokken gieterijen-van Petit en Fritzen i in Aarle-Rixtel en van Bergen in Heili- gerlee gewend. Experts van deze fir ma hebben berekend, dat de totale kosten voor een groot carillon 60.000 zullen bedragen en die voor een klein carillon 40.000. In het eerste geval betreft het het bijstellen van de bestaande 28 klokken en, het gie ten van 20 nieuwe. Hierbij is dan ook inbegrepen het wijzigen van de galm gaten, zodat het geluid beter naar buiten kan doordringen. Krachtig Initiatief dat moet slagen Het spreekt van2elfe dat een actie als deze alleen dan kan slagen, wan neer een ieder naar vermogen hier aan meewerkt. Binnenkort ver spreidt het comité een folder, waar in het gehele plan uitvoering zal worden, uit een gezet. Mogelijkheden zullen, er te over zijn, om aan de vol voering mede te werken. Zo zullen, er klokken door personen, bedrijven, verenigingen kunnen worden ge- schonken, waarin men naar eigen keuze een randschrift kan laten'gie ten. Er is voor iedere beurs wat, want de prijzen der klokken va. riëren van 150.tot 8800 gulden. Laten we deze zaak met elkaar aanpakken, dan moet het slagen! Zo zal het er gedurende de ko mende vier jaren tijdens de zit tingen van de gemeenteraad ach ter de bestuurstafel uitzien. Zit tende vXn.r.: wethouder H. Sa- fa ei, wethouder mr, P. vdn Bocho ve, burgemeester mr. J. W. Peek gemeentesecretaris mr. NJ. Post, wethouder C- Kramers en wethouder H. v. d. Kraan. Films: Passage: Da. 2, 7, 9,30. Za. en Zon. 1.45, 4.15, 7, 0.30 u; ,The way to the stars (14 jr.) Monopole: Da. 2. 7, 9, Za. en Zo. 3, 5, 7 en 9 uur: „Ik weet van niets (14 jr). Concerten: 10 September. Gebouw Evang. Gemeente, Broersvest, 8 uur: Queens Hall Silver Band. Politiemannen contra melkboeren Dinsdagmiddag speelde een elftal van de politie tegen een elftal'van de Schiedamse melkboeren. Nadat de mist een voorsprong van 3—0 voor de melkboeren opleverde, toonden de zen na de rust dat zij nog meer kun nen dan melk verkopen. Toen de scheidsrechter het eindsignaal blies hadden de mannen van Hermandad een 112 nederlaag geleden. De melkboeren speelden een fris par tijtje, waartegen de politiemannen, weinig hadden in te brengen. Te zijner tijd zal de politie wel revan che vragen en wij zijn benieuwd, hoe het zal aflopen.. De nieuwe wethouder van Onderwijs en Sociale Zaken De nieuwe wethouder Van Onder wijs en Sociale Zaken werd op 5 November 1900 in Strjjen geboren als zoon van een landarbeidersge zin, Reeds vroeg, op 11-jarige leef tijd, moest hij de school verlaten om op het land een boterham, mee tc verdienen. Met de landarbeiders op de Zuid-Hollandse eilanden was het vooral in die dagen slecht gesti Bewust trad de zestienjarige Henk Sabel toe tot de S.D.A.P. Ket gemis aan voldoende onder wijs had zich al spoedig na het verlaten van de school geopenbaard en welk een leergierigheid er in de jonge Sabel school bleek wel, toen hy er lange tijd een fietstocht naar Rotterdam op Zondagmorgen voor over had om de schade alsnog in te halen. De vestiging van een vroege re kweekschool-leerling in het dorp deed de uitheemse tochten later vervallen. In 1921 solliciteerde de Srijense landarbeider met goed gevolg bij de Rotterdamse politie. Van hier ging commies tweede klasse H. Sa bel naar Limburg om tenslotte in Schiedam, te belanden, waar hij nu sedert een drietal jaren hoofd-as- sistent by de Aceynzen is. In de Schiedamse afdeling van de S.D.A.P. trad de heer Sabel van 1931 tot 1935 op als secretaris en het was in het laatste jaar van het waarnemen van deze bestuursfunc tie, dat hij tevens een plaats vond in de gemeenteraad. Tot 1945 bleef hij verder daarbuiten. Met deze wethoudersbenoeming verloor de Partij van de Arbeid een fractievoorzitter, wiens welover wogen woorden steeds de grootste aandacht hadden. De heer A. J. van Lith volgt hem nu als zodanig op. Monopole „Ik weet van niets" Dat George Formby gekke dingen, be leeft en doet, wisten we allang, maar „Ik weet van niets" spant toch wel zo'n beetje de kroon van al die dwazerntjen, George belandt in een artistenpenslon, wordt er ten onrechte natuurlijk ln een moordzaak betrokken, wordt be roemd. heelt zo de contracten, waar h(j zo lang om moest soebatten, maar voor het tekenen. Maar voor U allemaal hel oplossende einde in zicht weet, gebeurt er nog zoal het een en ander. We zijn terwiUe van George wel verplicht om te zwijgen, want voor degenen, die zich 'n arren moede aan hem kunnen over geven. kan h(j het verhaal veel span nender vertellen en zingen., dan het hier geschreven zou kunnen worden. Burgerlijke Stand Geboren; Martnus J„ z. van K. V. Eijk en E. Kostense; Jenneke P., d. van v. Tilborg en M. Smit. Overleden: A. Looije. 78 J.. vr. V. J. Markenstein; H. Benschop. 74 j., vr. v. A. H. v. d. Ham; P. J. Mouthaan, 45 j.; B.Guis, 74 j. Militaire Kapel komt naar Schiedam Op uitnodiging van het protestants Interkerkelijk Thuisfront, dat van 7~2l September in het Stedelijk Museum een tentoonstelling organiseert, komt, ter gelegenheid hiervan, op Vrijdag 16 Sep tember de Militaire Kapel van het Depot Geneeskundige Troepen naar Schiedam. Het muziekcorp.- bestaat uit ongeveer 50 man. De kapel zal een mars door de stad maken van B7 uur en een concert ge ven in de muziektent in de Plantage van 8—9 uur. De route van de mars wordt nog na der bekend gemaakt. SPAREND SCHIEDAM In de maand Augustus 1949 werd bij de Spaarbank Anno 1820 ingelegd 418.596,31 (Augustus 1948 f 292.465,14) en terugbetaald 300.959,49 240.447,36). Het totaal tegoed bedroeg op 31 Aug. 1949 f 12.394.143.45 11,390.239.25). ver deeld over 33.5S5 (31.357} reketÜngen. Laatste CAB-tocht naar Noord-Brabant Het Comité voor Auto- en Boottochtjes voor lichamelijk gebrekklgen brengt zijn pupillen Dinsdag, 13 September, naar N.-Brabant. De tocht gaat naar Glnneken, waar in het fraaie slot „Bouvigne" - enige uren zullen worden doorgebracht en waar de koffie, de lunch cn de thee genuttigd worden. Bij mooi weer in de fraaie tuin, bij ongun stig weer in de ruime, gezellige zaal. Er zullen 40 50 pupillen, verdeeld over 20 auto's, deelnemen aan deze laatste tocht van het Jaar. Qm half 10 's morgens vertrekt de; stoet van Plein Eendragt. l VISSEItIJBERICHT SCHEVENINGEN Vangstberichten van hedenmorgen uit zee: Sch 76 50 k.; 305 gisteren 30 k.; 87 25 k_ gisteren 130 k.: 200 gisteren 25 k.; 106 geen vangst; 195 35 k.; nog 10 net ten: 245 10 k.: 246 12 k.; 341 10 k,; 402 45 k.; 412 30 k.; 56 4 fc.; 153 25 k.; 239 5 k.; 263 5 k.; 339 17 k.; 365 8 k.; 53 30 k.; 104 35 k.; 274 2 k.; 332 12 k.; 39 17 k.; 204 30 k.; 75 1 k.: 77 2 k. gisteren. 14 k.: 32 65 k.; 40 40 k.: 48 2 k.; 49 45 k.; 133 34 k.; 233 gisteren 25 k.: 262 12 k.; 5 niet eboord; 15 niet gehoord: 225 15 k.; 30 geen vangst; 35 12 k.: 37 40 Je.: nog 40 netten; 69 5 k.; 84 25 k.; 122 10 k.; 330 10 k.l 250 34 k.; 36 gisteren 50 k.: 107 gisteren 50 k.; 353 30 k.t 20 35 k.; 223 50 k.; 79 50 k.: 185 35 k.; 284 12 k.: 361 nog 70 myi; 443 5 k.; 280 thuis stomend heeft 20 mijl afgelegd (motorpech); 45 geen vangst; 50 14 k. thuis stomend; 63 40 k. nog 40 netten; 64 5 k.; 66 5 k.: thuis stomend; 73 2 k.: 81 35 k.; 89 5 k.; 97 geen vangst: 103 20 k. thuis stomend; 116 40 k.: 180 I k.; 242 35 k.; 275 35 k.: 6 gisteren 45 k.; 14 20 k,; 21 gisteren 50 k.: 110 geen vangst; 118 gisteren 40 k.: 125 niet ge hoord; 302 70 k.: 325 2 k„: 333 gisteren 70 k. VI 56 40 k.; 78 27 k.: 84 12 lc; 112 5 k. Besommingen kustvissers van 6 Sept. 1949: Sch 10 f 140. Sch 119 f 43. Kw 215 f 140. Kw 61 f 70 Th 1 f 60. Od 4 f 80, Qd 20 f 160, Od 17 f 130. Od 5 f 190. Od 22 f 110. Od 5 f 210. SI 16 f 110. SI 8 f 100. SI 6 f 140, SI 10 f 100. SI* 4B f 100. ROTTERDAM Nieuwe Vicaris voor de Herv. Gem. Crooswijk Zondagmorgen 11 September om 10 uur zal in de Koninginnekerk- dienst door ds. G« van Veldhuizen bevestigd worden 'de nieuwe Vica ris van de Ned. Herv. Gemeente Centrum voor Crooswijk, de heer W. Simmelink. Het Herv. kerkkoor o.Lv. Paul Pul zal in deze dienst enkele liederen zingen. De nieuwe vicaris-titel van een afgestudeerd wika van Kerk en Wereld, te Driebergen, zal speciaal de zorg op zich nemen voor het jeugdwerk in Crooswijk. Hem wordt opgedragen de uitbouw van het bestaande jeugdwerk en de op richting van nieuwe takken van arbeid in samenwerking met hen, die op dit terrein reeds werkzaam zijn. Hoog boven de stad in het Zuidelijk galmgat van de St. Jans toren hangt nu nog het oude ca rillon. In 1784 öesïoïen de stads bestuurders tot aanschaffing hiervan. Het oude kldkkegespel van twaalf klokken werd te gelde gemaakt en Andreas Jos van Gheyn, klokkengieter en organist te Leuven, maakte voor 2477 gul den, 9 stuiver en een halve pen ning het thans nog bestaande ca rillon van 38 klokkenDat was in 1787 en de klokkenisten Hess en Berghuys, resp. uit Gouda en Delft kwamen het na de voltooi ing bespelen. Meer dan een eeuw lang zou een lid van de familie Textor daarna stadsbeiaardier van de St. Jan zijn. Dagelijkse ongevallen Op de Gordelweg stond gister morgen de 64-jarige gemeente werkman C, B. die op een woon schip aan de Oudendijkse Schieka- de woont, voorover in een gereed schapskist gebogen. Het deksel had hij omhoog gezet, doch' dit viel plotseling door onbekende oorzaak op zijn hoofd. Met een hersen schudding en een grote hoofdwond is hij in het Bergwegziekenhuis op genomen. Zuster jubileum Vandaag is het 46 jaren geleden dat mej. C. Sypkens als zuster-haar intrede deed in het Diaconessen- ziekenhuis aan de WestersingeL'Zus ter Cathrien (zoals ze genoemd wordt) heeft in haar lange loopbaan de dank en de vriendschap van zeer vele patiënten en collega's verwor ven. De jubilaresse is thans direc trice van een Tehuis van de Diaco nessen in Roekan je. Ook in haar niéuwe functie heeft zij zich reeds geliefd gemaakt. Vanmiddag was er een receptie in het Diaconessenzie- kenhuis waarop mej. Sypkens har telijk werd gehuldigd door directie i personeel van de inrichting, ter wijl vele vrienden en bekenden de jubilaresse kwamen gelukwensen. Tevens werden haar enkele geschen ken aangeboden. V t A dranken (per maat en per fles) worden u thans weer .in een waardige omgeving ge presenteerd. De restauratie van onze slijterij is nu gereed en gaarne tonen vrij u daar hoe prettig en rustig u uw keus kunt maken. HOOGSTRAAT 51 - SCHIEDAM - TEL. 66821 DIKKE GEBAKKEN TONG 12 voor ƒ1.— GEBAKKEN SCHELVIS 0.20 p. 100 gr. 600 gram l.~ GEBAKKEN SCHQL Lp. kg. Gestoomde paling, makreel en Harderwijkers dagelijks vers uit de rookkast Dat kan alleen: BOER'S VISBEDRIJF VLAAEDINGEKSTRAAT 10 TELEFOON 6704S Inlichtingen en inschrijving; REIY1BRANDTLAAN 105 Telefoon 67338 In een dag zijn Uw vacan- tie-foto's weder afgewerkt in uw bezit. Het foto-adres J. G, v. Willebrand, Rotterd. dijk 205, Schiedam. Ter overname gevraagd teken- en schildersbenodigd- Academie K. &r W., Poort vliet, Rotterd.dijk 62, Schie dam. Net meisje gevraagd. Aan melden 's avonds nu 8 uur: B.K.-laan 132. Te koop: Ledikant met 1 Auping-spïraal. Spaans, Si mon Stevinstr. 19 B, Schie dam. Te koop: Witgelakt kinder- ledikantje en box, 2 twee persoons eiken, ledikanten met onderlagen. Bevr. Am pèrestraat 7 B.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2