C D STADSNIEUWS 2 SVV gaat honkbalafdeling nu reeds voorbereiden AGENDA DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB de, Tneé Tecr-JAh! Abonnê's winnen nieuwe abonné's In Rhoon is het een week lang feest Jeanne Demessiëux SCHIEDAM MONOPOLE THEATER DE SPOOKMiJN HET BEGON MET MOORD Plaatst een Koerierster Maandag 12 September 1949 De honkbalsport begint meer on meer terrein te veroveren in ons land. De oprichting van nieuwe clubs geschiedt nu wel niet direct in een ijltempo, doch langzamer hand vat meer en meer de mening post, dat het voor de voetbalclubs en de mensen langs de lijn de meest ideale zomersport is. Immers, even als voetballen is Konkbol een „snel" spel, dat gemakkelijk de aandacht van het publiek weet ie binden en van. de spelers een uitstekende lichamelijke conditie vereist. A3 weer een paar jaren is de vereni ging „Schiedam" bij het honkbal- spel in Schiedam voorgegaan. Nu zal waarschijnlijk SVV gaan vol gen, want blijkens een bericht in de Rood-Groene Revue heeft het be stuur van de club der landskam pioenen aan de heer W. Hooghttis de voorbereiding van een SW- honkbalafdeling opgedragen. De Schiedamse club 2ou niet de eerste uit de hoge voetbalregionen rijn, die honkbal gaat beoefenen, want na Amsterdam, Haarlem en omge ving. zij» er ook reeds heel wat Rotterdamse clubs, welke de nieu we zomersport beoefenen. Ook m de kringen van Hermes-DVS zijn al eens stemmen in deze richting opgegaan, doch het reeds bestaan van eer. sterke cricketafdeling zal hier wei remmend hebben gewerkt. Om een overzicht te krijgen van de mensen, die aan de beoefening van Honkbal wensen deel te ne men, is er hedenavond op het ter rein van SVV aan de Havenriijk een bijeenkomst var. de clubleden. Martinit won met 2-1 van het toch niet zwakke VND In een sportieve wedstrijd wist Martinit met 21 van V-N.D. t€ winnen, hoewel voor de rust VXD. zeker niet de mindere was. Met ver re trappen vanuit de V.ND.-achter- hoede kwamen dikwijls gevaarlijke situaties voor het Maninit-doel. Het schieten liet echter nogal te wensen over. Bovendien vonden de gasten doelmnn v- d. Heuvel in goede vorm. Over het spel van de rood baadjes lag een zekere matheid en voor de rust speelden zij dan ook ver bene den hun vorm.. Toch nam Martinit na 25 minuten de leiding toen J. Veldt de bal goed in de doelmond plaatste en Gouka de doelman geen kans gaf. Ha de rust werd er door Martinit beter aangepakt Het V.N.D.-doel kwam nu herhaaldelijk in gevaar, maar ook de roodbaadjes zochten het doel doorgaans te hoog. Wan neer de bal na een'goede aanval bij C. H. v. d. Bout komt, schiet deze speler van korte afstand de bal tot driemaal keihard in, bet laatste schot verdwijnt' ór&dudbaar in het VND.-doel 2-4). Hierna moest de paal nag tweeinaal redding brengen voor V.N-D. Vijf minuten voor het einde verkleinde det V.NJD.-midden- voor de achterstand, terwyl vlak voor het einde dezelfde speler nog een prachtige kans kreeg voor de gelijkmaker, hij schoot echter enige meters naast. Verder dient nog gememoreerd te worden dat de VN-Q--aanvoerder r.a de rust één zijner spelers het ver der medespelers ontzegde wegens zijn minder prettig optreden tegen over zijn medespelers. Het Martinit- elftal verscheen in een gloed nieu we uitrusting op het veld. die er enthousiast voor zijn. Deze bijeenkomst vangt om half acht aan. SlikkerveerUrsus 4~1 Het begin w-as van Ursus erg zwak en zenuwachtig terwijl men het erg in kort spel zocht, waar Slikkerveer wel raad mee wist Ze hadden ook spoedig succes door fou ten in de Roodwitte achterhoede, tweemaal trof Slik. de roos. zo dat na 7 minuten de star.d 20 was. Langzaam kwam Ursus in de meer derheid, maar werd zeer gehinderd door bot veroorzaken, van vrij® schoppen van Slik., vele scorcnskan sen werden om zeep gebracht door de voorhoede van Ursus. Na twintig minuten scoorde de middenvoor na keurig samenspel- Met de Roodwit- ten ver in de meerderheid kwam de rust, met als ruststand 2—1 in het voordeel van SUk. Na de thee een: geforceerde wedstrijd, waar Ursus. niet tegen op gewassen was en moest toezien, dat Slik. nog twee maal doelpuntte. Ursus was een ge slagen ploeg, zo kwam het einde, waarin Slik. meer kreeg dan het verdiend had. URSUS 2—V.DL. 4 5—0; Hollan- diaan 4-URSUS 3 3—3; URSUS 4 Leonidas 4 14. Gemeente-publicaties Burgemeester en Wethouders van Schiedam doen te weten, dat heden op de secretarie der ge meente ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden is neder- gclegd de navolgende door de Ge meenteraad bij besluit van 5 Juli 1949 vastgestelde Verordening krachtens artikel 4, onder 3®, der Hinderwet betref fende het oprichten, hebben of ge bruiken van slachterijen en andere inrichtingen in de gemeente Schie dam. Schiedam, 10 September 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, N. J. POST J. W. PEEK WIJZIGING VERORDENING KEURINGSDIENST De Burgemeester en Wethouders van Schiedam doen te weten, dat door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 5 Juli 1949 is vastgesteld de volgende verorde ning: Verordening tot wijziging van de verordening op de keuringsdienst van vee en vlees in de gemeente Schiedam (Gemeenteblad 1938 17) J zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bij besluit van 2 Augustus 1949 no. 281 goedgekeurd. En is hiervan afkondiging ge schied, waar bet behoort, de 10e September 1949. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; De Secretaris. De Burgemeester, N. J. POST J. W. PEEK Lier wou de beker maar in de laatste wedstrijd zegevierde Schiedam Voor de eindwedstrijd in de voetbalcompetitie tussen G.T.B. Schiedam, Politie Schiedam en Stadsdiensten Lier, waren de laat- sten Zaterdag nog weer eens naar Schiedam getrokken. Op Boshoek speelden zij tegen de politieman nen. Deze waren hun nederlaag te. gen de melkboeren blijkbaar reeds lang weer vergeten. Door een mooie 21 overwinning wisten zij 2ich onverwachts nog van de twee de plaats te verzekeren. De doel punten waren afkomstig van Dick van Voorden. Het politie-muziekgezelschap heeft aan de ontmoeting een fees telijk tintje gegeven door voor de aanvang de volksliederen te spe len en ook in de pauze zich niet onbetuigd te laten. Commissaris van Veen was er ook en de voor zitter van S.P.S.V. inspecteur H. Willems van Beveren, had er zelfs zijn vacantie voor onderbroken. Een nederlaag kon de Lierse Stadsdiensten niet meer deren, want die kolossale beker hadden ze figuurlijk gesproken toch al in hun zak. De voorzitter van S.P.S.V. heeft de prijs aan de voor zitter van de Lierse club, de heer do Ruysscher uitgereikt. Een por tret van Koningin Juliana was er cok nog bij. De grote organisator van de band Lier-Schiedam is aan gene zijde van de grens de heer L. Ar ras. Hij ontbrak als schenker van de beker niet in Musis Sacrum, waar de prijsuitreiking plaatsvond. Aan Politie en G.T3. reikte hij de prijzen uit en in een geestige speech wees hij op het grote nut van dergelijke internationale ont moetingen. Toen wedstrijd en prij zen aan de kant waren, was het de beurt aan de Schiedammers om te bewijzen, dat men hier ook weet wat feestvieren is. In een allergenoegelijkste sfeer vlogen de uren cm. Leen de Bruyn leidde vanaf het toneel de zaak en het ging prima. Ook Wim en Bram Scholte ontbraken niet by deze echt-Schiedamse avond, die voor een Lierse zeker niet onderdeed. Als we de stemming goed hebben gepeild, dan wordt er volgend jaar zeker weer voor de competitie gezorgd. Korfbalclub „Succes" zette competitie goed in Succea startte goed, door een fraaie zege op. Achillea II, dat toch niet tot de zwakke ploegen behoort. Er werd al direct In ean hoog tem po gespeeld, opgezet door Achilles. Succes kon zich hierbij goed aan passen en daar de techniek beter was. wisten de Schiedammers dit spoedig in doelpunten Dm te zetten. Na een half uur spelen was de stand 04 door J. Zwaan (l), H. Bens (1) en F. Lartgebroek (2). Het 3e aanvalsvak Hep niet zo best, de rust ging met 0—-4 In. Na de rust deden de Schiedammers het rusti ger. A. Kuslter wist de score nog tot 05 te brengen. Achilles ant woordde na 20 minuten met een tegen punt. Verder gebeurde er niets b-j zon der s meer, daar Succes met deze uitslag tevreden was, Achilles kon er echter niet in slagen, de Succes-defensie te doorbreken. Zo kwam aan deze aantrekkelijke wedstrijd een eind, een verdiende 51 overwinning der Blauw-Wit- ten. Tentoonstellingen: 721 September. Sted. Museum, 25 en 7X010 uur; Tisna-expo- sitie van Prot Interk. Thuisfront Films: Passage; Da. 2, 7. 9.30, Za. en Zo. 1.45, 4.15, 7, 9X0 u: Brief van een onbekende vrouw (18 jrJ Monopole: Da. 2. 7, 9, Za. en Zo. 3, 5. 7, 9 u: Drakenklauwen (18 jr.) Toneel: 17 September. H-K. Volksbond, 8 uur, KD.O. met „De Houten Ham." Lezingen: 14 September. Ver. lokaal, 8 uur: Oost en West. Spr. oud-adm. C. E.'L. Helfrich, over; Aspecten v. d. zee- en luchtoorlog in Ne<t Indië 1941/1942 de huidige toestand." (Ingez. MetLj AUiORIKCKOSl BolnesSFC 42 Het is SFC niet gelukt om de beide punten mee te nemen naar Schiedam. Voor de rust een sterk aanvallend SFC met als gevolg dat na 15 min. Buytenhek de stand op l—O brengt. Dezelfde speler maakt er ook 20 van na een goed opge zette aanval. SFC bleef gevaarlijk voor het doel komen, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Na de rust was het Bolnes, die fanatiek aanvallend er spoedig 21 van maakte. Toen de SFC-doelman een fout maakte was het 2—2. Wat in eens deprimerend, werkte op de SFC'erjf, die toen uit het veld ge slagen totaal overspeeld werden. Boines wist daardoor nog 2 maal te doelpunten, waarmede het einde kwam. 185. Zonder verdere incidenten loopt de «Hollander" na enkele dagen de haven van La Rcchelle binnen. In deze Franse havenstad is het tamelijk roerig, want. de negende Hugenoten oorlog staat op het punt uit te breken. Van der Deck en heeft zich be reid verklaard enige rij ke Hugenoten aan boord te nemen, die willen emigreren naar Ameri ka. Een hunner is een wijnbouwer uit de pro vincie Cognac en deze biedt als betaling een rijke lading brandewijn aan Van der Decken aan. De schipper zelf is geheelonthouder .en hij vraagt Jan Robsttsz de brandewijn te keuren. „De drank Is 'wel bijzonder sterk", deelt hij mede, wanneer "hij een glas heeft gedronken. „Prachtig", mom pelt Van der Decken, „hoe sterker hoe beter." Jan Robertsz kijkt de schipper verbaasd aan, wanneer .deze ia de kajuit verdwijnt Hij be grijpt nog niet goed, wat Van der Decken in zijn schild voert, (Ing Med,) Officieel bezoek aan Lier Op uitnodiging van het gemeen tebestuur van Lier in België, de stad, waarmee Schiedam in het kader van de Benelux-actie nader contact heeft opgenomen, zal het Schiedamse gemeentebestuur met het dagelijks bestuur van het co mité Buitenlandse Contacten, Don derdag aldaar een bezoek afleggen. SCHIEDAM—PDK EINDIGDE ONBESLIST In een aantrekkelijke en sportie ve wedstrijd deelden Schiedam en PDK de punten, daar ze geen van beide het net aan de binnenkant konden raken. Zonder chauvinis tisch'te' zijn kan wel gezegd wor den, dat Schiedam de beste kansen heeft gehad, doch. het beslissende schot was in die ogenblikken niet zuiver en krachtig genoeg om de Uitstekende doelman van.PDK te verslaan. - Deze wist éénmaal by een onverwacht/ van richting ver anderd schot door waarlijk schitte rend reageren een zeker schijnend doelpunt nog uit zijn doel te slaan. Beide ploegen kunnen op een pret tige en prima geleide wedstrijd te rug zien. HBS-NIEUWS HBS begon'de strijd tegen HVO met enkele snelle uitvallen en na 3 minuten spelen gaf Poort zijn club de leiding, 10. HBS blijft daarna nog even de meerdere, maar toch komt HVO er steeds beter in en uit een corner weet het de gelijkmaker te scoren, met welke stand de rust komt. Na de rust Is het een gelljkopgaande strijd en geen van belde voorhoedes krijgen mooie kansen tot doelpunten en zo besloten HBS 'en HVO deze goedgespeelde wedstrijd met een gelijk spel, 1—1. Bij HBS ontbrak Storm, die wegens ziekte verhinderd was. terwijl aanvoerder Poort na 10 mi nuten spelen moestuitvalien wegens een blessure. De verdere uitslagen luiden; HSS 2 PPSC 3 3—4; HBS a 1—VDL a 3—1: Fortuna a 2—HBS a 2 21: Zwaluwen b l—HBS b 1 1—0: Fortuna b 3—HBS b 2 1—1. ER is een stijgende belangstelling voor JAe Schiedammer". Ook U zult dit, voor ons verheugende feit in Uw kring van familie leden en kennissen opgemerkt hebben. Misschien is in deze kring nog iemand, die wel interesse heeft voor ons blad maar nog geen abonné is.- Geeft U ons zijn of haar adres, wij zullen dan ons blad een week op proef zenden. - Mocht het ons gelukken op het door U opgegeven adres een abonne ment te plaatsen, dan ontvangt U. als drie weken abonnementsgeld zijn voldaan, voor Uw kind geheel gratis een Ketelbinkieboek of naar keuze één van de boeken van Kapitein Rob. Voor de door U te nemen moeite onze dank. Naam van de proef-abonné: Adres: - Opgegeven door: Eventueel gewenst boek; De bon ingevuld ter hand stellen aan ome bezorger of opzenden aan de abonnementenafdeling Lange Haven 141 Schiedam. Tegen opgave van meerdere adressen bestaat geen bezwaar. Het zat DRZ Zondag niet erg mee Onder een tamelijke publieke belang stelling heeft DRZ het niet verder kun nen brengen dan een gelijk spel. Door de forse trappen van Transvafia, kreeg DRZ een gelegenheid haar eigen spel te ontplooien. Nadat beide partijen énkele aanvallen op het doel hadden gedaan, kreeg de linksbinnen van Transvalia. In een vrije positie de bai en schoot onhoudbaar In 01- DRZ ging n« de zaak wat steviger aanpakken doch. gtngen In een te kort spel over. wat net naar de zin van de tegenpartij whs, Ef werden nog enkele aanvallen door Transvalia ondernomen doch zij misten de geboden kansen otn hun voorsprong te.vergroten. In de tweede helft komt DRZ er wat ster ,ln. terwijl zij hun spel ook meer open gaan spelen. Hierdoor krijgt DRZ meer kansen om gelijk te maken, wat dan ook na twintig min, door A, Vrij hof gedaan wordt door een» schot bulten het bereik van te plaatsen I—L Belde elftallen -vechten nu om de overwinning, dochïiet mocht niet luk ken, zodat, deze wedstrijd, welke in-een prettige verhouding gespeeld werd. in een geiyk spel eindigde. Dé overige DRZ-elftallen wisten geen van allen ook maar. een winstpunt te behalen, waarvan de uitslagen, als volgt, waren: Fortuna 4DRZ 2 10; DRZ 3 Germinal 3 45; Dlndua 4DRZ 4 80; Junioren DRZ A—DVO '32 A 1—4. Kasteel en molen praditig verlicht "O HOON" mag dan maar een kiein plaatsje zijn, dat in een niet al te verre toekomst stedebouwkundlg zal worden opgegeten door die gro te slok-op Rotterdam. Maar nu staan daar nog het markante kas teel en de verweerde molen, als symbolen van een eeuwenlange zelfstandigheid. En misschien meer dan ooit tevoren beseffen de inwo ners van Rhoon hun hechte-dorps- de keeper in het doel gemeenschap, die door R'dam wel- iswaar bedreigd wordt maar wel nimmer geheel verloren zal gaan. De grotè havenstad leeft: harte lijk mee met het jubileum van Rhoon. De afdeling straatverlich ting van het GEB zorgde voor een fantastische verlichting van kasteel, en molen, terwijl vele Rotterdamse bedrijven en instellingen van hun sympathie op de een of andere wij ze blijk gegeven hebben. Dit werd ook dankbaar gememoreerd door de burgemeestervan Rhoon, de heer J. C. van Es, die Zaterdagmiddag op het feestterrein, de feestweek heeft geopend. In zijn toespraak bracht hij. dank aan allen, die de viering.van het jubileum hadden mogetijk gemaakt, in het bijzonder aan de organisatie- in een slecht gespeelde wedstrijd be haalde GTB een benauwde doch ver diende overwinning. GTB is de gehele wedstrijd in het offensief geweest maar zocht het doel steeds op een verkeer de plaats. Goed gesteund door midden- linfe ondernam GTB aanval op aanval maar toen de rust was aangebroken was de stand nog 00. Na de rust het zelfde spel met zo nu en dan aardige momenten, GTB had met een gelijk spel genoegen moeten ne men als niet 10 min. voor tijd de links buiten Ce rechtsback omspeelde. Uit zijn voorzet kwam de bal bij de midvoor terecht die onhoudbaar zijn dub de lei ding gaf. In de stand kwam geen ver andering. zodat GTB rnet een overwin ning het seizoen 194S—1950 is begonnen. commissie, die sinds vorig jaar-de plannen had voorbereid. Rhoon is geen stedeke, dat teert op een en roemrijk verle den- Van .dsher waren, de bewo ners landbouwers, die zich eerst :ïn later jaren, voor een deel op de groente- en fruitteelt gingen, toe leggen. En naar de burgemeester zei, vervulde het hem met trots dat die landbouwers, groente-en fruit telers, tot de beste in Nederland ge rekend worden. Maar ook sprak hij van „de goede kem van midden standers" in zijn gemeente. Met voldoening gewaagde de burgervader van de nieuwe luid- klok in, de kerktoren, waarop .een spreuk is aangebracht, die tót in lengte van dagen aan het 750-jarig bestaan zal herinneren. Met de wens, dat ook by de bewoners een goede herinnering aan de viering van dit feit nog lang zou mogen voortleven, besloot burgemeester Van Es zijn openingstoespraak.- Sport, spel en muziek Op het sportterrein aan de Mo lendijk versloeg WR (Voetbalver eniging Rhoon) roet 1—0 WCR.in een zeer geanimeerde wedstrijd. De Rhoonse veteranen, de „Oud-Inter nationals" klopten het elftal van „Exc. Pernis" met 21, .wat na tuurlijk in feestend Rhoon...veel .vreugde gaf. Opwekkende en mooie muziek was er van de muziekvereniging ,;Vól- harding". 's Avonds gaven op het feestterrein de dames en heren vaji de Rhoonse gymnastiek- en' sport vereniging „Energie", een zeer aan trekkelijke: demonstratie. Nó don ker zetten de .schijnwerpers kas teel en molen in een helle gloed. En temidden van de .vrolijke feest- dr.ukte, kon men. verrassende .ont moetingen hebben met Rhbonhars en Rhoonaressen in historische cost tumes- Het waren de dames én he ren, die/a.s. Woensdagavond, onj acht uur het openluchtspel zullen op voer er 'dat.' géschreven, is door deheef Cl A; Schiïp. Het Zal éen. overzicht geven van de wederwaar digheden van de geslachten; Rhoon en Pendrecht, sinds de 12é eëuwv, Rhoon 'verwacht voor dit open luchtspel, dat Donderdag 15 Sep tember wordt herhaaldook vele Rotterdammers.. De RTM zal;extra bussen, laten ryden. Dinsdag wordt een grote groen te-, .fruit- en nijverheidsexpositie geopend, Vrijdagmiddag wordt "'tie ronde van. Rhoon verreden voor amateurs en Zaterdag 17 Septem ber is er van 3—5.30 een belang rijk muziekfestival, waarvoor, ook verscheidene Rotterdamse muziek gezelschappen hebben ingeschre ven. Dit is maar een greep uit bet uitgebreide feestprogramma, waar mee Rhoon) .(voor zo'n kleine.ge meente) uitstekend voor de 'N.dag komt Molen en kasteel t>an-Rhoónzijn prachtig verlichtRèchts\ onder:>' generale -repetitie van heft open-: luchtfpet. O- Zes gezinnen dakloos door felle brand GROESBEEK, Zes gezinnen zjjn dakloos geworden door een brand,- die Zaterdagavond tegen acht uur ontstond in het Noordelij ke gedeelte van een der Zweedse barakken op. Den Dries alhier. De brand greep vrij snel om zich heen in deze van hout opgétroKken ba-: rakken. Men. kon,.niet verhinderen, dat de woningen, .met: bijna alle meubilair in de vlammen omkwa men. Door het kordate optreden der buurtbewoners konden twee kinderen, die reeds te bed lagen en waarvan de ouders niet thuis wa ren, gered worden. De inboedels der bewoners waren laag* of niet ver zekerd. Bij de' Amerikaanse legerxna- naeuvres in West Duitsland is een. verkenningsvliegtuig verongelukt. Het toestel stortte neer bij Manching, tert Noorden van Mïinchen. Een der inzittenden werd gedood, een ander zwaar gewond. ROTTERDAM Driedaagse conferentie Vrije Evang. Gemeente De Vrije Evangelische Gemeente te Rotterdam hoopt op 20, 21 en 22 September. a.s. een conferentie te houden -in gebouw v,de Samaritaan", Linker Kottekade 99. De samenkom sten worden gehouden o. 1. v. ds. H, C. Leep. de plaatselijke voorganger. Aanvang om drie en acht uur n.m. Elke morgen om 10 uur vn. wordt bidstond gehouden in de bovenach- terzaal (Goudsestraat). Sprekers op dé; samenkomsten zijn: ds. H. Postma (Nijverdal); ds. H. R. Timmerman, (Ierseke) en ds, afwisseling is er solo- en koorzang, D. W.. Veldkamp (Hilversum). Ter vioolsolo en orgeL Nieuwe Bloemenzaak aan Stadhoudersweg In het nieuwe woningblok aan de Stadhoudersweg in., Biydorp heeft de heer-' H. Stok dezer, dagen een mooie bloemenzaak geopend. Voor de grote spiegelruiten van de drie étalages waren Zaterdag en Zondag reeds vele kijkers die de 'vaardig en artistiek opgemaakte bloemstukken bewonderden.. De -heer Stok her dacht tevens het feit,'dat bij 15 jaar geleden aan de Kruiskade 140 een bloemenhandel begon: In 1940 werd hij daar getroffen door het bombar dement, maar in 1942 kon hij een winkel openen aan de Bergselaan. Daar was de ruimte veel te klein ge-, worden, zodat, de verhuizing naar de Stadhoudersweg wel een grote verbetering is geweest. Op de ope ningsdag waren er vele bewijzen van belangstelling van vrienden en zakenrelaties. Sparende kinderen jaar van 11.338.221,47 de jeugd ook werkelijk B. Ballotstiigeli VrHdag, Hebt U er wel eens een tot f 12.276.516,63. Het jeugdsparen ia en niet een Leliestraat. De openlngs- oeenblik over nagedacht aantal Inlegpoaten van de vergaren Van een zo groot uren zijn van 3.30—6 uur. hoeveel moeite de Neder- afhaaidien3t ging van mogelijk aaldo door de Er isvoor de kinderen landse spaarbanken doen. 5208 op 6088, ouders op het spaarbank- nog meer nieuws. :Schie- om van ons volk weer een Om het; jeugdsparen, boekje voor later. De kin- kanter hoorde.van de leuke sparend volk te maken? waarbij de zegelverkoop deren moeten zelf leren zegelactle, die dé Natio- In dejeigen stad doet de op school ;en de jeugd- sparen, zegt de heer Van nale Spaarraad op touw Spaarbank Anno 1880 er spaarbanken tot dusver Houten en dat doen ze heeft gezet en die binnen- enthousiast aan mee. Ge- naast elkaar werkten alleen op deze wijze. Er is kort gaat beginnen. De woon sparen, bedrjjfsspa- meer te coördineren, is er nu ook een jeugdspaar. Spaarbank-kalender voor ren afhaaldiensten, jeugd- met Ingang van 1 Septem- bank geopend In het vólgend jaar ziet er al ier sparen clubsparen-., op her een nieuwe regeling hoofdkantoor aan de aardigst uit met vier re- alle mógelHke wijzen'poogt ingevoerd. Er zullen Lange Kaven, Van Maan- producties naar oude Hol- mende bevilWnffln.«l haar voortaan aan de kinderen dag t.e.m. Vrridag is er nu - mee3ter Maile geledingen te bereiken, van da lagere feholen: op, «n bepaalde ^g- in,_de St. Dat het met het sparen alleen hlauwe zegels wor- week_ altfld daardoor fortissimo "gaat, den uitgegeven, die slechts spaarbank geopend. Maan. haaltjes hjj. Nee, over de moge blijken uit de cijfers, inwisselbaar zijn op een dag, St,._ LMuinapiein; aetlvlteit vatt d, activiteit van-de Spaar- ^hoeven; we niet te het totaal tegoed in een ken, dat het sparen van derdag, Beatrixschool klagen. Dr. Gallup ondervraagd bij vertrek uit Rotterdam „Naar mijn. mening is in Amerika misschien twee procent van het pu bliek op de hoogte van de Indone sische kwestie." Dit zei dr. Gallup, de leider van het Amerikaanse, Gal- lup-instituut voor opinie-onderzoek, Zaterdagmiddag aan boord van de „Noordam", bij zijn. vertrek uit Rot terdam naar NewYork. Wat hij zei was het antwoord op de vraag, of het voor zijn' instituut niet de moei te waard ;ZOtt,zyn' eens .een onder zoek in, te stéllen naar de mening van het* Amerikaanse' publiek' be treffende dé 'Indonesische kw'estfe. Dr. Gallup heeft in Earys de,be sprekingen 'bijgewoond van de 12 instituten voor;,opinie-onderzoek, welke er op het ogenblik in de we reld zijn.; Mén wil komen .tot een maandelijks onderzoek" o ver. een be paald onderwerp, b.v. het Marshall plan, het Atlantisch pact, alsmede dede moeilijkheden, problemen en levensomstandigheden van „the man in the street'.;,v Conferentie in bet Bouwcentrum „Is de woningbouw een. vraagstuk van architectuur of van industriële vormgeving?", zo luidt devraag, waarop, enige prominente Neder landse architecten binnenkort in het Bouwcentrum een antwoord zullen pogen te geven, - Het Bouwcentrum heeft voor ,22 September a.s. een, discussie georga niseerd onder leiding van de En gelsman F. R. Verbury. De heer. Verbury, directeur van het Londen- se „Building centre" heeft dergelij ke besprekingen reeds vele malen in Engeland gepresideerd. De be doeling is, dat de deelnemers aan de conferentie,meestal niet meer dan tien personen, op ongedwongen wij ze bepaalde problemen uit het vak bespreken en hun persoonlijke visie hierop geven.'Voor de conferentie zijn uitgenodigd de heren J. B. Ba- kema, ir. S. J. van Embden, ir. J. van Ettinger, ir. H. van Kuyck, jhr. Ir. J. de Ranitz, Lr. W. van Tijen, drs J. A. Verhorst en prof. ir. H. T. Zwiers. De bouw van een nieuw pand voor „Holland Bolinder" aan de Leuvehaven wordt uitgevoerd door Aannéraingsbedrijf„Niro". Dit be drijf is te Rotterdam .gevestigd en niet te Amsterdam^ zoals wij abu sievelijk hebben vermeld, 4.;--;". Twee jaar „Hagero" Het personeel van hét Havenbe drijf der Gemeente R otterdam hoeft Zaterdagavond feest gevierd in. Palace. De aanleiding was dc tweede verjaardag van de perso- n els vereniging,. „Hagero", die dezer dagen gevierd werd.. Het werd een waar feest. Daar zorgde het caba ret van Martin Rijken', 'getiteld „Wat een zonnige morgen"wol voor. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord de. belangrijk ste. feiten van de afgelopen twee' jaar- De vereniging Jieefti een bïeoi». ende sport afdeling. Vrijwel alle takken van' sport 'kunnen: door de, leden beoefend worden. Octave van Aerschot Lotte "-Bartschat, Joop Penning, Pellets en.. Partner, het. Majaco Trio, André en Fia, Litty. Lafou, Barbara Schout Denvers' Sisters e.a. lieten de- stampvolle .zaal daarna schaterlachten en iets ernstigs beleven tot c.a. kwart over twaalf; Tot dip in de nacht bleef men 'bijeen onder - een gezellig dansje tip de muziek van: een eigen ensemble. 5 Vernieuwde ..Tkoon" Enige tijd geleden richtte een brand aanzienlijke schade; aan in', de kunsthandel „De Ikeon" aan de Eendraehtsweg. Men heeft toon meteen besloten de zaak ie restau reren "en. Zaterdag:was het. zóver, dat de heropening kon -geschieden. Een 'smaakvol ingenchte- zaak,' zon der overdaad, dat v/us hét-resul taat van de vernieuwing;- V De Franse organiste Jeanne De- messieux., die in korte tijd een wë- reldreputatfc heeft v.erworven, geeft Zaterdagavond .inde Nieuwe Zuiderkerk wederom'een concert. Ze spelt dan behalve klassieke'én moderne werken ook eiger compo sities eo besom haar recital 'met een improvisatie over thema's die verschillende organianisten haar zullen opgeven. 1 Jeanne Demissieux is' 27 jaar oud en is op' haar 'gebied wellicht .on overtrefbaar. Als leerlinge van de meester-organist Marcel Dupré; be haalde zij in 1940: na reeds 'eëh aanmerkelijk aantal prijzen te.heb ben verworveivde eerste,prijs,voor orgel aan het Paryse canservato- rium. Haa.r groot en veelzijdig ta lent stelde haar tevens in staat verschillende onderscheidingen voor compisitie ^te veroveren. In 1946 gaf ze haar eerste ^concert: të Parijs. Sedert dien maakte za con certreizen m Spanje, Portugal. Ier land en- Schotland. J; SAMENWERKING ÏVAN AAn DE RIJN GELEGEN LANDEN Vertegenwoordigers van Kamers van Koophandel uit -alie langs de Rijn gelegen landen zijn bp 9 September j.l. te Rotterdam samengekomen en hebben- daaï, beraadslaagd over gemeenschappe lijke; économische' belangen/ Deze besprekingen leverden verheugen de uitgangspunten op voor een verdere vruchtbare samenwerking. van Dinsdag 13 Sept. t/m Donderdag 15 Sept. JOHNNY MAC BROWN Een geweldgie sensatie.' eh.DEAN JAGGER Een ^spannende detectivefilm V: Toegang 14. jaar. Waar.... is het goede adres voor prima afwerking, voor rolfilms enz. en in één dag klaar? Het foto-adre9 J. G. van Willebrand, Rott. dijk 205, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2