a Beter voetballend SVV bedwongen door RCH LDWS boekt het „mooiste?? cijfer in de vierde klas Geertje Wielema en Nel Garritsen wonnen beiden spannend duel Hermes D.V.S. schiet io tempo tekort 1 Landskampioenen spelen gelijk in Haarlem Eeu dode, negentien gewonden van Nederland Damkampioenschap Ook ASC blijkt niet voor de poes Grote belangstelling voor waterpolo Belgische poloploeg te sterk was Gevolg: gevoelige nederlaag tegen Haarlem Riga en Beatrix landskampioenen Maandag 26 September 1949 SlfSELLOOP BEGINT. Precies om vyf uur Zaterdagmiddag startten ongeveer 250 athlete n voor de vijf kilometer-loop langs de Utrechtse singels. Aan de kop gaat de Hereulaan Molenbeek, achter hem Lataster. Geheel rechts Slijkhuis, die de Singel- loop won. Wij hebben na afloop van RCH— SW heel veel handen, naar kogel flesjes zien grijpen om de droog- geschreeuwde kelen weer wat peil te krijgen. Een "bewijs, dat beide clubs be slist geen pogingen hebben aange wend om de toeschouwers tot een vroegtijdig middagdutje te bren gen, vooral niet m de tweede helft, die een alleszins geslaagde cock tail van goed voetbalspel, spannen de momenten en op het nippertje gefaalde kansen bracht En ieder kan er tenslotte vrede mee hebben, dat een wat gemakkelijk voetbal lend SW en een sneller RCH ge lijk opdeelden. RCH had overigens in het begin Veistrevende bedoelingen. De Haar lemmers begonnen met ejiergieke pogingen om SW omver te spelen. Dat lukte wel niet geheel, maar het had in elk geval het gevolg, dat de gebruikelijke korte ïront-com- bmatie van de SW voorhoede uit bleef en Köneman en Schrumpf telkens nadien met 't hoofd schud den, omdat de rappe voeten van Biesbroeck, en de traptechniek van Lasschuit alle plannen van de Schiedammers vroegtijdig verstoor den. Zo kwam RCH steeds weer in de aanval zonder dat Opsehoor zich daardoor onplezierig ging voe len, want schoten waren zeldzaam. Dit kwam omdat de Wette en Han- se afscheid konden nemen van de bal, doordat zij op een Schiedamse voetbalschoen- .vastliepen en omdat zij de steeds vrijstaande linksbui ten Bleeker steeds verwaarloosden. Nu was juist diens voorzet het ge vaarlijkste wapen dat de RCH-aan- val voor de rust kon produceren. Dat bleek H3 een half uur, toen het blonde hoofd van Koster zo'n voor zet met een knikje beroerde, doel man Opsehoor wentelde tweemaal om zijn as en raapte toen de bal maar uit het net, 10. SW is de tweede helft vlot be gonnen, De Schiedamse voorhoede vond plotseling het verloren ver band terug en begon resolute din gen te doen. Schrumpf rende door de RCH verdediging alsof er nie mand stond. Kóneman, Goosens en de Bruin combineerden er lustig op los. Alles even soepel en vlug. Na al dit vruchteloze vuurwerk was het doelpunt dat de Schie dammers na een kwartier maakten feitelijk een tam geval. Van Meer wijk dreef de bal op, van Lith zet te voor en drie, vier SWers ren den met gretigheid op deze scherpe voorzet af. Al deze inspanning was onnodig omdat de voorzet 2onder meer in het doel belandde 11. SW kwam na dit doelpunt te rug. Hanse, de Wette en Koster hadden in het begin meer open ter rein voor zich dan zij de gehele wedstrijd gezien hadden en hun snelheid bood mogelijkheden en er Wielrenner door doping overleden In Italië heeft zich onlangs een dopinggeval bij een amateur-wiel renner voorgedaan met dodelijke afloop. De jonge renner Falzini nam enige opwekkende tabletten in tijdens de wegwedstrijd van Milaan naar Rapallo. tengevolge waarvan hij een vergiftiging opliep en stierf. De Italiaanse wielerbond heeft thans een artikel aan het reglement toegevoegd waarin strenge straffen in het vooruitzicht worden gesteld voor hen die sti mulerende middelen zullen ge bruiken. Bovendien zal het me disch toezicht bij wielerwedstrij den worden verscherpt. kwamen vele kansen, echter zon der resultaat. Na deze reeks van gemiste kansen had SW het laat ste woord. Maar ook de Schiedam mers zagen hun laatste hoop ver loren gaan op het moment, dat een schot van Köneman tegen de paal belandde. Toen kon niemand de wedstrijd meer van de 1—1 stand afhelpen. Nederlandse tennissers in Lyon LYON. De Nederlandse ten nisspelers, die deelnemen aan het sterk bezette internationale tour- nooi in Lyon, hebben enige uitste kende resultaten geboekt. Van Meegeren bereikte door een drie sets-zege op Delhomme de halve eindstrijd, waarin hij de Franse Davis-cupspeler Bolelli zal ont moeten. Samen met Linck plaatste hij zich ook in het herendubbel spel bij de laatste vier door een overwinning op Cumi en Kerma- dec met 3—6, 60 en 6—1. De da- mesdubbels deden het ook best. Mevr. Roos en mevr. Schmier be zorgden door aanvallend spel de Franpaises Pannetier - Brunnarius een nederlaag; 62, 64. Nel Hermsen en mevrouw Blatsse zorg den door een overwinning op Gal- tier-Foy voor nog een Nederlands succes. Mej. Couquerque en de Ar gentijnse mevrouw Weisz speelden zich eveneens in de kwart-finale. Zij sloegen een Frans paar met 75, 60. Nel Harm sen en mevr. Roos konden het in het enkelspel niet bolwerken. De eerste verloor doordat een blessure haar hinder de met 6—1, 16, 26 van mej, Jamin en mevrouw Roos ging eer vol ten onder tegen mevrouw De Cazalet met 6—4, 36, 2—6. Criterium Chaux-de-Fonds voor Kübler BERN. Het criterium van Chaux-de-Fonds over 102 km werd gewonnen door de Zwitser Kübler, vóór onze landgenoot Sehulte. De winnaar legde de afstand af in 2 uur 27 min. 22.1 sec. en behaalde 46 punten. Autoraces Br no PRAAG. Tijdens de autorace om de Grote Prüs van Tsjechoslo- wakye, die gisteren in Brao ge reden werd, vloog prins Bira met zjjn Maseratl uit een van de vele gevaarlijke bochten, waardoor 19 toeschouwers ernstig gewond wer den. Prins Bira zeil bleef onge deerd. Op hetzelfde pont waren even te voren al twee deelnemers geslipt. In een van de voorwedstrij den met kleine wagens kwam de Tsjech Jonak Jaroslav om het le ven, doordat zijn wagen 300 meter na de start slipte en over de kop sloeg. De uitslag van de race om de grote prijs van Tsjeehoslowakye (parcours 356 km lang) luidt: 1. Peter Whitehead <Gr. Brit.) met Ferrari, tijd 2 uur 38 min. 41 sec.; 2 Phillipe Etanaslin (Frankrijk) met Talbot, 2 uur. 49 min. 16,6 sec.; 3. Franco Cortese (Italië) met Fer rari, 2 uur 53 min., 30,4 sec. De snelste rondetijd werd gemaakt door de Zwitser De Graffenried met 8 min. 3 sec., hetgeen een gemiddel de uursnelheid van 132,7 km bete kende. Dat is te laat Boeree AMSTERDAM. Voor het derde ach tereenvolgende weekend zUn. de wed- strijden om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland voortgezet. Nog steeds handhaven zich Keiler, gor dijn en Van Dijk, aan de kop, maar de laatste Het zich Zaterdag een kostbaar punt ontglippen in een partij tegen urenth, een der hekkensluiters. Gordijn won van Drenth en plaatste zich nu aan de kop samen met Keiler. Zij hebben 10 punten uit 6 partijen. Van Dijk uit Wagenir.gen blijft echter met 8 punten uit 5 partijen een mede dinger. die in verliespunten gelijk met de leiders staat. De uitslagen van de resterende partijen, der zesde ronde luiden: C. Suyk—Pb. J. Ham 1—1. A. Ligt- hartJ. K. Vos 11. J. BaasP. Beers 2—0. O. Drenth—F. Gordijn 0—2. De stand is thans als volgt; gesp. pt. 1. R. C. Keller (Amsterdam) 6 2. F. Gordijn (Den Haag) 6 3. G. E. v. Dijk (Wagenlngen) 5 4 J. H. Vos (Amsterdam) 6 5. C. Suyk (Umuiden) 5 6. J. Baas (Enschede) g 7. H. Baros (Umuiden) 5 8. B. Dukel (Umuiden) e 9. A. Ligtbart (Umuiden) 6 10. O. Doornbos (Apeldoorn) 6 11. J. Metz (Amsterdam) 5 12. P. Beers (Noordscharwoude) 6 12. H. Onmnk (Aalten) s 14. O. Drenth {Emmercompascuum 5 15. Fh. 3. Ham (Rotterdam) 6 10 Autocoureur slaat over de kop door zijn vrornv De bekende Zwitserse autocou reur, De Graffenried, zal er wel spijt van hebben dat hij dezer dagen zijn vrouw achter het stuur heeft laten plaats nemen. Tussen Rose en Prez-vers-Noreaz in Zwitserland raakte zij nl. de macht over het stuur kwijt zodat de wa gen over de kop sloeg. De Graffen ried en zijn vrouw moesten door het portierraam naar buiten klim men, doch kwamer met de schrik vrij. Ook fa de vierde klas-afdelingen is er braaf gedoelpunt. Om te begin nen met de 4e klas A.L.D.W.S. boekte bier de „mooiste" cijfers op Docos n.1. 70. Maar ook A.S.C. bleek niet voor de poes te zijn en verplet terde het nog ongeslagen Teylingen met 73. Aangezien Rouwkoop zich aan SJX. (1—3) gewonnen moest geven, gaat het Leïdse A.S.C. thans met 6 punten uit drie wedstrijden fier aan het hoofd. Archipel is na haar gelijke spel van gisteren'tegen Hillegom (2—2} thans haar eerste winstpunt rijk. Lïsse leed haar derde nederlaag fa successie tegen V.V.S.B, (12), dat vóór Zondag al evenmin een winstpunt achter haar naam had staan. Maasstraat en "Waddinxveen had den elk 4 punten uit twee wedstrij den en openden de ranglijst van de 4de klas B, Waddinxveen faalde evenwel tegen zijn concurrent met 1—2 en tracht nu door protest aan te tekenen toch nog gelijk te komen met de Hagenaars. Wilhelmus deed het weer goed door K.K.V.C., dat nog puntloos is na drie wedstrijden, met 30 Rijswijk te doen opzoeken. HD.V. was niet bij machte ihuis- speiend Soa (1—2) van het lijf te houden, evenmin als Rijswijk, die van Woerden met 13 verloor. Zwart Blauw moet beter op dreef komen wil zij de competitie met suc ces spelen. V.VP. bleef met 32 aan het langste eind trekken. In afdeling C vielen er stevige cij fers te noteren. Wat te zeggen van de 47, die Naaldwijk Kranenburg te slikken gaf en hoe te denken van de 7—3, die Gouderak haar gast Rava toebracht? Naaldwijk staat er met 6 punten uit 3 wedstrijden ze ker met onverdienstelijk voor. DSO heeft evenwel ook nog geen schade post te boeken gekregen, want Te "Werve werd met 51 het kind van de rekening. En dan waren het nog Donk en DHL, die als thuisclubs te gen resp. Vogel (31> en Lenig ph Snel (3—2) zegevierden, BTC had het in afdeling D bij- Het tweedaagse internationale zwemfeest van de Rotterdamse zwem vereniging „R", ter gelegenheid van haar 121/2-jarig bestaan, heeft beide dagen grote belangstelling getrokk en. Was 't Zaterdagavond 't water, polotournooi en het schoon springen dat werd afgewerkt, Zondagmiddag waren het de iivemnummers, waarop enkele vinnige duels werden uit gevochten, waarvan de 200 m schoolslag voor dames, die door Nel Gar ritsen met klein verschil op de Belgische recordhoudster Iïeymonda Ver- gauwen in S m 04 sec, werd gewonnen en waarin Geertje Wielema op de 100 m rugslag fa Ria v. d. Horst een geduchte tegenstandster onder vond, wel de hoogtepuntne waren. De grote belangstelling die naar het polotournooi uitging, is waar. schijnlek een geval van de fraaie successen van ons natigonalc team te Milaan, waardoor het waterpolo meer populair is geworden, of, de toeschouwers wilden onze nationale nr li» /~i r i toeschouwers wilden o Zie mijven van vjrcertje atdoelman Joop Rohner eens aan het Bij" de internationale wedstrij den van de „R." spraken we de trainer van de Robben Jan Sten der even over de successen van Geertje Wielema. Stender is er van overtuigd, dat Geertje nog veel van zich zal doen spreken en dat de mogelijkheid van nieuwe wereldrecords niet uit gesloten mag worden geacht, al staat het record op de 100 M. rugslag met 1. m. 10.9 ,van Cor Kint zeer scherp. "Wat echter, van meer belang is, is, dat Sten der er voor zal waken, dat ze Geertje met.frust laten en het hem nieb weer zal overkomen, zoals met Nel van Vliet, dat an deren een pupil, die hij volledig heeft opgekweekt, het hoofd op hol brengen en ria radio en. pers zwaar over het paard worden getild. Geertje Wielema is ge lukkig een evenwichtig zwem ster, die" wanneer zij zin heeft in schoonspringen, waterpolo of borstcrawl (en dat heeft ze!), rustig haar gang kan gaan. want het is en blijft uiteindelijk sport. Een gezonde opvatting! werkzien. In de eerste wedstrijd „R"Robben hebben zrj dan ook waar voor hun geld gehad, want deze wedstrijd was wel de span nendste van het tournooi. Herhaal delijk moesten Rohner en Heyt hun capaciteiten in het doel tonen om de gevaarlijke situaties meester te blijven en eerlijk gezegd deden bei de doelverdedigers weinig voor el kaar onder. Het resultaat werd een, 22 gelijk spel, zodat atrafworpen een beslissing moesten brengen, die de Robben met één doelpunt ver. schil in de eindstrijd brachten. In de tweede wedstrijd tussén Merwede en de Kon. Gentse Zwem ver- was al spoedig te zien, dat de Belgen verre supe rieur waren en dit tournqol zouden gaan winnen, want zeer snel reagerend, goed opstellend zuiver plaatsend en hard schie tend, hadden zjj al spoedig een 30 voorsprong genomen door de internationaal v. d. Steen. Merwede kon tegen dit snelle spel weinig inbrengen en toen Thailman er 4—0 van had gemaakt, ging Merwede alles op alles zetten om een tegen- punt te scoren, wat Kijkhoek dan ook lukte. v. d. Steen maakte er ten. slotte 51 van. Het was nu de vraag hoe de Rob ben zich tegen deze sterke knapen zouden houden en dat Rohner het zwaar te verduren zou krijgen was te voorzien, doch dat het een sma delijke 91 nederlaag zou worden, had toch niemand verwacht. Of het nu was door de aanwezigheid van de Vice-Consul, de heer A. E. Bu ien, of de angst voor doelman Roh ner, een feit is, dat de Gentenaren nog beter speelden dan tegen Mer wede, Met de rust stond het 60 en eigenijk had Rohner niet sens veel schuld aan deze doelpunten, want do Belgen speelden zich zo mees terlijk vrij, dat er steeds een speler van aangezicht tot aangezicht met Rohner kwam te liggen. Waar schijnlijk om geen al te grote smet op zijn naam te laden, ging Roh ner na de rust zelf middenvoor spe len, doch het is verstandiger om dit voortaan niet meer te doen. De K G.Z.V. veroverde de „Vryenhoelc wisselbeker". Rotterdam en Mer. wede speelden in de verliezersron de 2—2 gelyk, doch „R" nam de strafworpen beter en bezette hier door de derde plaats. Veteraan De Haas wint schoonspringen De kampioene schoonspringen 1949, Deny Keller, nam het op te gen zes heren, doch zjj kon het niet verder brengen dan de zesde plaats. Dat echter de 41_jarige Henk de Haas uit Den Haag het nummer schoonspringen zou winnen, was een verrassing. De uitslagen hier van waren: 1. J. H. de Haas (F.V.S.B.) 69.60 Stil en bedrukt, iedere ontmoeting met de juichende Haarlem-aanhang vermijdend, is de Hennes-supporter na het laatste fluitsignaal van dc scheidsrechter naar de uitgang geschuifeld, met de bedoeling zo snel moge lijk naar huis te gaan om daar nogeens na te denken over deze wedstrijd van zijn club tegen Haarlem. Dat was hard nodig, want hU kon maar niet begrijpen waarom zijn schone verwachtingen, welke hij fa de rust van deze wedstrijd luide over de tribune liet galmen niet bewaarheid zijn geworden. Misschien, wanneer ïiy tot rust gekomen is van zijn verkeerde opwinding over de beslissingen van heer arbitter, zal hij tot dezelfde conclusie komen als wfa Hermes verloor, omdat 't zoals in veie wedstrijden tekort schoot in tempo en uithoudingsvermogen. Dat tekortschieten werd in de tweede hlft duidelijk gedemonstreerd en werd de blauw-witten dan ook noodlottig. Maar voor dit verval kwam hadden we genoten van een eerste helft die deed verwachten dat deze wedstrijd een van de beste van het seizoen zou worden. In hoog tempo (later bleek dat dit teveel van het goede geweest was) trokken de Schiedammers ten aanval. Handige passes van «tolk en Van Lent opgevangen door de actieve Van de Tuyn en Janse stichtten herhaaldelijk verwarring in de defensie van de Haarlemmers. Gelukkig voor deze knapen was, dat de oud-Ajaxied v. <t Linde nog steeds een aardige en vooral vlotte backpartij speelt en de toch wat on schuldige aanvallen van Hermes voorlopig de baas kon. Beter dan z\jn collega aan de andere kant Van Laan. Deze liet tegen Van de Tuyn nogal eens een steek vallen en waren de Schiedamse medevoor- waartsen wat doortastender ge weest, het had Haarlem slecht be komen. Ook de Haarlemse voorhoe de liet zich niet onbetuigd en het was Wim Roozea die in deze aan vallen een belangrijk aandeel had. Toch kreeg hij aanvankelyk niet veel bewegingsvrijheid omdat gtop- perspil Poulua ook nu weer toonde een uitstekend cipier te zijn. Na ongeveer 20 minuten spelen lukte het hem om zich los te spelen en stelde Groenveld in staat om zijn eerste doelpunt van zijn. tweede hattrick te maken, om vijf minuten later de eer voor zichzelf op te eisen en doelman. Pil het nakpken te geven. Bang werd het de Schiedammers om het hart! Even raakten zij in de knel, maar dat was ook maar heel even. Van Lent liet,de hoop herleven door met een uitstekend schot de stand op 12 te brengen en Cok v. d- Tuyn zette deze hoop om in wild enthousiasme door de bal uit een keurige pass van Jack Hetfafcer over de uitlopende doelman Kluit te wippen. Het nu volgende kwartier zal niet licht vergeten worden. Met keurige combinaties gesteund door een degelijke *u»d- denlinie trok Ffarmes ten aanval en slechts met kunst en vliegwerk wist Haarlem het vege lijf te redden, en tot de rust de stand onveranderd te houden. Smit c.s. hadden dit kennelijk ge daan om dan in de tweede helft hun slag te slaan. Ztf hebben dit gedaan. Al moet gezegd worden dat het niet altjftd even mooi was en het hun ook niet zo moeilijk gemaakt werd. Vooral rechtsachter v. d. Most Het in bet afslaan van het Haarlem of fensief menige steek vallen. Hg had geen ogenblik kijk op de switch welke door de Haarlemmers werd toegepast en zftn onvoldoende weg werken was er oorzaak van dat linksbuiten. Groenveld via het been van Mehef zjjn club de leiding kon geven. Steeds meer werd het tem po door Haarlem opgevoerd. Het was te zien, dit zou Hermes nood lottig worden' en met het derde doelpunt van Groenveld (het vierde dus voor Haarlem) was het pleit beslecht. Wel kwam Hermes tegen het eind nog even geducht opzetten danks het onhoudbare schot van maar het slaagde er niet in on- v. d. Tuyn dat jammer genoeg voor de Schiedammers door de lat werd teruggezonden om een heter re sultaat te bereiken. punten 2. F. V. Giel (R.Z.C.) 69.23 punten; 3. C. van. Eyck (Swift) 63.53 punten; 4. J. Stuip (R.Z.C.) 65,63 punten. De zweranumraers Eigenlijk was er na de bovenge noemde spannende duels, nog maar één nummer, waarvan de uitslag in de laatste meter beslist werd. De Dortenaar Cees Kijkhoek presteer de het om de Ner. kampioen, v. Boxem met 2/10 sec. „verschil te verslaan op de 100 m. borstcrawl, m de goede tijd van lm. 1.7 sec. Irma Schumacher deed wat van haar werd verwacht en noteerde ook een zeer goede tijd van 1 m. 6.8 op de 100 m. De schoolslagspeciahsten Bonte en mej. Caspers lieten verstek gaan. De uitslagen waren: 100 m. mgslag heren: 1. B. Kore- vaar (Merwede) 1.14.8; 2. B. Arons (Robben] 1.15.0; 3. J. H. Hessing (DJ.K. 1.15.2. 200 m. schoolslag dames: 1. N. Garritsen (R.D.Z.) 3.0.4; 2. R. Ver. gauwen (K.G.Z.V.) 3.1,8; 3. A. T. v. Capellen (R.) 3.3.8. 200 m. schoolslag heren: 1. H. Kelder (Robben) «.43 8; 2. J. v. Daatselaar (Robben) 2.48.4; 3. J. Sievers (H.Z.C.) 2.50.3 (H. Rade. makers met 2.53.0) gediskwalifi ceerd. 100 m. rugslag dames: 1. G, Wie lema (Robben) 1.13.6; 2. R. v. d. Horst (R.D.Z.) 1.15.0; 3. D. v. Ekris (Robben) 1.20.9, 100 m. borstcrawl heren: 1. C. W. Kijkhoek (Merwede) 1.1.7; 2. A. v. Boxem (D.A.W.) 1.1.9; 3. J. H. Hes. sing (D.J.K.) 1.3 9. Schumacher (R.D.Z.) 1.6.8; 2. A. 100 m. borstcrawl dames: 1. I. Massaar (R.D.Z.) 1.9.1; 3, A Veld huizen (Robben) 1.12.7. 3 x 50 m. wisselslag dames: 1. R.D.Z. 1.43.2; 2. Robben 1.48.0. Idem heren: 1. ZIAN 1.35.6; 2. Robben 1.37.9. 5 x 50 m. borstcrawl dames: 1. R.DZ. 2.41.0; 2. Robben 2.45.2. Idem heren: l. Merwede 2.26,7; 2. Z.Z.C. 2.27.2. zonder op haar heupen en als men. de 0—9, die te Delft DVC toebracht, sou men met kunnen denken, dat ze begonnen is met twee nederlagen lesp. tegen Celen tas en BEC gele den. Verder hebben alle ontvangen de clubs in deze afdeling de over winning geboekt. BEC gaat nog steeds bovenaan, nu »j van GDS met 21 won en in totaal 6 punten rijk is na drie wedstrijden. Maar V/es tlan dia is er tot nu toe ook zon der kleerscheuren afgekomen, wijl zij Voorburg met 3—1 het onderspit deed delven. Delft deed het ook al niet onverdienstelijk tegen Quick Steps, dat aan een vroegere papie ren-overwinning (50) doet denken. Celentas heeft ook nog een gaaf ge middelde van 2.- achter haar naam, nu Oliveo met 40 het kind van de rekening werd. Lugdunum en Stolwijk, ziedaar de clubs, die elkaar de leiding bestrij den en dat nog blij"ven doen, aan gezien rij gisteren een gelijk spel van 1X forceerden. BelvedereVe- lo werd de derde nederlaag van de Rotterdammers, want de gepromo veerde Haagse afdelfagskampioen dioeg met 1—2 de punten huis waarts. Het krachtsverschil was mi- mem. Belvedere nam na 10 minu ter. door haar rechtsbuiten de lei ding. Een misverstand in de achter hoede van Belvedere had na de rust de gelijkmaker tot gevolg en 5 mi nuten voor het einde slaagde Velo er in het winnende punt te scoren. Ammerst. S. V. werd het slachtoffer van VDV met 12 en zit nog op de eerste winst te wachten. Duno kan maar met op dreef komen en verloor van. FDK (02) haar derde wedstrijd. St. Lodewijk had tegen Schiedam, dat met 0—5 won, geen succes en zal zeker ook niet tot de sterkste van de afdeling gaan be horen. Haastrecht, dat met Telefoon in de 4de klas F de stryd opnam, kreeg met 6—2 goede cijfers in han den. Verder boekte als ontvangende vereniging alleen Florissant nog maar winst en wel tegen haar stad genoot NHS (1—0). Lekkerkerk leed in de 4de klas G haai' eerste nederlaag en wel «tegen DRZ, dat wel iets ervoor voelt om zich m het leidende peloton te hand haven. (31). Bij Puttershoek en Stnjen is het tot een verdelen van de punten gekomen met de 22, die eerstgenoemde het eerste winstpunt bezorgt. In afdeling H„ blijft Flakkee haar leidende positie behouden nu zij te Eriele WRW met 1—5 in het zand deed bijten. Steeds Volharden en Martini t blij ven elkaar naar de troon stoten, nu zij beide een overwinning hebben geboekt resp. op VND (21) en Hel- levoetsluis,(3—2L,OW behaalde op Dirkslaiid met 2—4 zyn'eerste zege- Van de 5 wedstrijden voor de 4de klas J vastgesteld, zijn er drle in een gelijk spel geëindigd. Merwede RCD (11), Merwesteyn's-Gra- vendeel (22) en Geluksvogels OSS (3—3) hebben, mede doordat Hardinxveld van LSV met 31 ver loor, weinig in de stand doen ver anderen. LSV blijft intussen aan het hoofd van de ranglijst gaan. FlorissantNHS 10 Het spel gaat vrijwel gelijk op. Een schot van een der NHS'ers gaat via de staander achter en daarna stopt de doelverdediger van NHS een hard ingezonden schot. Als er 40 minuten zijn gespeeld met Florissant thans wat meer fa de aanval, komt de bal terecht by de linksbinnen, die hem doorgeeft aan De Koning, die de linksbuitenplaats bezet en welke met een hard schot zijn vereniging de leiding geeft (1—0). In de tweede helft was het dui delijk te zien, dat de spelers te veel van zich hadden gevergd m de eer ste helft. De strijd 13 na de rust nauwenjks het aankijken «waard. Eerst na een half uur spelens komt er wat meer tekening in de str^d. Florissant wil zijn voorsprong vergroten, maar de doelman, van NHS houdt goed stand, Bij e„n uit val van NHS was de doelman van. Florissant reeds gepasseerd, maar een der achterspelers werkte de bal nog juist bjjtyds weg, vermoe delijk echter met de hanu, want de scheidsrechter kende NHS een strafschop toe, die evenwel werd ;estopt St. LodewijkSchiedam (0—5) In de eerstu helft bleek de ver dediging van de thuisclub wel tegen het aanvals3pel van de Schiedam mers te zijn opgewassen, hoewel deze verdediging onder gunstige omstandigneöen speelde. De voor hoede bleek namelijk volkomen on productief en niet bij machte om de verdediging door middel van snel verplaatsen van het spel de nodige opluchting te brengen. Schiedam scoorde voor de rust eenmaal, maar toen in de eerste helft de achter speler Brandei wegens een ongeval het veld moest verlaten, betekende dit een dergelijke verzwakking, dat Wereldkampioenschap handbal Zaterdag is men te Boedapest be_ gormen met de wedstrijden om 't wereldkampioenschap handbal voor dames. De uitslagen waren: HongarijeOostenrijk 72; Tsje. cho-SlowalqjeFrankrijk 4—2, een grote overwinning van Schie dam wel vaststond.^ Zo gebeurde1 het bok fa de twee de helft. De voorhoede van Lode wijk kwam er vrijwel 'niet aan te pas en de nu verzwaktb verdediging kon niet verhinderen, dat de Schie dammers hun voorsprong zonder veel moeite tot 0—5 opvoerden. D.H.S.Aeolus 14 Op ondubbelzinnige wijze heeft Aeolus zich de meerdere getoond van het sterker geachte DHS. Het samenspel van de vlot spelende voorhoede van de Rotterdammers gaf de verdediging van DHS han den vol werk. Na 15 minuten spe lens was het de rechtsbinnen van Aeolus, die van een fout van de doelman van DHS gebruik maakte om de stand op 01 te brengen. DHS zette hierna een sterk offen sief fa, dat echter geen resultaat opleverde, daar de verdediging van Aeolus zeer goed op dreef was en vooral de doelman, in deze periode fa menige hachelijks situatie redding bracht. De voorwaartsen van Aeo lus bleken de kunst van doelpunten beter te verstaan en door de rechts binnen en de middenvoor werd de voorsprong tot 03 opgevoerd. Nog voor de rust maakte de rechtsbin nen van DHS uit een doelworste- lfag een tegenpunt (13). Na de rust geleek het er even op, dat DHS de achterstand zou inlo pen.. De aanvallen van de Schie dammers hadden een gevaarlijker karakter en ook van de geboden schietkansen werd. een beter ge bruik gemaakt. De verdediging van Aeolus hield echter stand en 10 mi nuten voor het einde werd het zelfs 1i voor Aeolus door toedoen van de linksbinnen. Excelsior-Het Noorden 2-3 Het Noorden werd direct in de verdediging gedrongen. Maar het wist zich echter los te werken en enige gevaarlijke aanvallen werden op het doel van Excelsior onderno men. Toch bleven de Schiedammers het meest aanvallend en enige hoekschoppen op het doel van het Noorden waren hiervan het gevolg. Even voor de rust nam Excelsior de leiding toen de rechtsbuiten een schot loste, dat door de doelman verkeerd werd beoordeeld (10). Even later profiteerde Excelsior van een fout fa de verdediging van het Noorden, zodat de rust met 2-0 voor Excelsior '20 inging. In 't begin van de tweede helft konden beide achterhoedes de aan vallen. fa bedwang houden, maar een kwartier vóór het einde wist het Noorden toch de achterstand te verkleinen. Door dit succes aange moedigd kwam het fel opzetten en het slaagde erin de party en op ge lijke voet te brengen. Een immmt vóór het efade gaf Holleman met een fraai schot het Noorden een voorsprong, dat het niet meer af stond. SNELHEID EN GRACIE. Op de baan in de Joltannapolder te Utrecht hepen de snelste Neder landse hazewinden om de natio nale kampioenschappen, Al was het dan niet zoals in Engeland of Italië waar soms 50 a 60.000 mensen de hondenraces volgen de Utrechtse S.WjR.V. mag over de belangstelling voor de door haar georganiseerde rennen voor Greyhounds zeker niet kla gen, De pracht sprongen over de hindernissen worden door het pu bliek terecht buitengewoon op prijs gesteld- De honden waren gisteren uit het gehele land naar Utrecht ge komen waar de rennen om het landskampioenschap werden ge houden. Utrecht, Den Haag, Am sterdam en het Noorden waren het sterkst vertegenwoordigd. Hèt kampioenschap derreuen ging naar Dronrijp. Bonne Boonstra met Riga legde beslag op de beker; de snelste teef bleek Beatrix van de Gebr. Herweyer uit Dordt- Brcda te zijn, Valery uit de Arjuna Kennel, Den Haag, gaf het haar niet cadeau. Pas in de derde ren viel de beslissing. J Jammer was het dat de snelle Utrechtse Bancka nog steeds niet fit is. Vrinters van Van Velzen faalde, alleen Nero van L. Morren uit Utrecht, wist zich bij de fina listen te plaatsen. De oudste hond die het tot de finale, bracht was de 7-jarige teef „Amazone" van H, Wories, Den Haag. Tot de halve finale brachten het Edwindo, Nero, Kamper, Senny, Sentosto, Riga, Bancka, Ber Berlatto (reuen); Jolandita, Silita, Valery, Beatrix, Belwinda, Amazonen (teven). ïn de lussen-wedstrijden toonde Guy van Vunderink, Utrecht, Ankylos van A. van Velzen, Utrecht, en Astra Olanda v. mevr. Adriaansz- Groen wederom hun uitzonderlijke snelheid. Zowel voor de reuen als de teven besliste men na drie rit ten om punten. 1ste rit reuen; 1. Riga, 25 sec. 2. Sentosto. 3. Senny. 4. Nero. 2de rit, 1- Riga 25.2 sec. 2. Sentosto. 3. Nero. 3de rit: 2. Sentosto, 26 sec. 2. Riga. 3. Nero. Riga werd dus kampioen. Senfasto van stal Crom- vliet, Rjjswijk, no. 2; Nero van L. Morren, Utrecht, no. 3. Het pro test van de heer Th. J. A. v. d. Lubbc met „Kamper" werd door de jury afgewezen. 1ste rit, teven; 1. Beatrix fa 25.2 sec. 2. Valery. 3. Jolandita, 4. Amazone. 2de rit: 1. Valery in 25.5 sec. 2. Beatrix. 3! Jolandita. 3de rit: 1. Beatrix m 27 sec, 2, Valery. 3. Jolandita. Beatrix werd dus kampioen. Valery no. 2 en Jolandi ta no. 3. Op de baan reikte voor zitter W. v. Oostrum de prijzen uit

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5